Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Lara, már éppen kezdtem aggódni érted, örülök, hogy minden rendben van és használd ki az otthon töltendő napokat, pihenj, olvass, aludj sokat és néha gyere kicsit a Babanetre! Azt, hogy az idő milyen gyorsan telik, ne is mondd, misem bizonyítja jobban, mint hogy már ti is a 12. héten jártok a kis babócáddal! Neveken gondolkodtok már?
Andrea, gratulálok a harmadik, ha minden igaz kislányhoz!
Megígértem Somának, hogy nem "lövöm le a poént", de nem bírom ki, rám is akkorra hatással vannak a vele történő dolgok, bocsi Soma, szóval Somát ma megműtötték, mert a méhlepény apró darabjai bent maradtak és szegényke bevérzett. Már csak röhögünk az egészen kínunkban, majd ő jobban és részletesebben leírja az egészet. Szerencsére jól van, ha minden igaz, most éppen szökésben, elugranak megetetni Emmát, aki jól van és szépen gyarapodik és időközben átszállították a Péterffybe... A részletek leírását meghagyom Somának. :-) Mondtam neki, hogy milyen sokan gratuláltatok és reagáltatok, nagyon örült, szerintem most egyértelműen ő a Babanet hőse, nem?
:-))
Az újdonsült babaváróknak gratulálok és gyönyörű terhességet kívánok, gyertek sokat a topicba!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok Lányok!

Soma előtt le a kalappal!! Még jó, hogy így tudja venni az akdályokat, rengeteg kitartást kívánok hozzá, és nagyon remélem, hogy végre egyenesbe kerültök!

Lara! Reméltem, hogy nem Te írtál Mr. SpocknakKép...
Hogyhogy 14 hétig kell még pihenned? Ez nem csak kímélést jelent, hanem szigorú fekvést is? Rajtam is "megkönyörültek", hiszen a műtét után 10 nappal elkezdhettem sétálni, 8 hét szigorú fekvés után, úgyhogy kitartás!! Nagyon megéri!Kép

És képzeljétek, vannak még rendes FIATALOKKép! Tegnapelőtt az egyik ilyen emberke átadta a helyét a buszon, sőt, még elnézést is kért, hogy nem rögtön pattant felKép! Én meg csak bazsalyogtam, mint a tejbetök, olyan jó érzés volt!Kép

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Drága Lányok!

Olyan jó olvasni Titeket, jó volt ez a kismama állapot. Élvezzétek, amíg lehet. Pihenjetek sokat és jegyezzetek meg mindenfélét, hogy később legyen mit mesélni. Én a kislányomnak naplót vezettem, igaz 7-8 alkalommal írtam csak bele, de tudom, hogy szivesen olvassa majd vissza.

Mindenkinek egészséges kismamaságot és szép tavaszt kívánok:

Geri
geri (geri)
 

 
 

Kedves Zsófi!

Szerencséd volt a fiatalokkal. Nekem a kilenc hónap alatt kétszer adták át helyet. Egyszer egy újdonsült apuka, akinek egy hete szült a felesége, másodszor egy másik kismama, akinek kisebb volt a pocakja, mint az enyém (akkor voltam nyolc hónapos terhes).No comment!

Hajni
Ui: Gyerekkel azért könnyebb lesz, a gyereket ui. nem lehet nem észrevenni.
Hajni (hajni)
 


Kati!
Én is a MÁV-ba járok, Banczik dokinál fogok szülni. Egyébként Zuglóban lakom. Nekem is szimpi a kórház, föleg a hozzáállás.
Lara!
Remélem, most már minden rendben lesz, vigyázz magatokra!
Minden jót kívánok mindenkinek!
Eszter
eszter
 


Lara! Úgy örülök,hogy jelentkeztél, mert már nagyon hiányoztál a Babanetröl! Sanálom, ami történt veled, de a lényeg, hogy a babuci jól van! Egyébként nekem is volt többször is ilyen barnás váladék, de elmúlt a 12-14. hét körül. Az én orvosom (alapos vizsgálatok után) nem tulajdonított nagy jelentöséget neki, mert a méhszáj teljesen ép volt.
Szép napot mindenkinek: Andrea
Andrea
 


Sziasztok!

Lara, örülök ,hogy hírt adtál magadról, már sokan sok helyen ( a már megint megjött topicosok is ) hiányoltak! Pihenj sokat, az a legfontosabb. Lányom keresztanyjánál ugyanez volt a helyzet, hosszú várakozás után végre megfogant a baba, aztán voltak gondok az elején, és neki is szigorúan feküdni kellett. MOst már fel szabad kellnie, de totál el van szokva tõle, szinte újra meg kell tanulnia járni. De ahogy õ mondja, végül is kihasználta a helyzetet, rengeteg olyan dologra jut és jutott ideje, amikre évek óta sose. Így pl. sokat olvas, persze babaszakirodalmat is, de mást is, meg eszébe jutott, hogy lehetnek kötögetni stb. amiket évek óta hanyagolt. Pihenj te is sokat, használd ki az idõt, fogd fel úgy, hogy kaptál egy adag lustizós szabit a munkából! És vigyázz magatokra!
Ildi
u.i.: közlekedésrõl annyit, hogy ugyan a babát nem lehet nem észrevenni, sajna ettõl még sokan akkor sem adják át a helyet (nõvérem jelenleg naponta próbálkozik három (köztük egy négyhónapos) gyerekkel közlekedni, és állandóan panaszkodik)
Pethes Ildikó
 


Szia Andrea!
Érdekes, hogy közel laksz az Uzsokihoz, mégsem ott fogsz szülni.Megértem, mert a harmadik gyereknél nem érdemes változtatni, ha jó tapasztalataid voltak eddig a dokiddal.Hasonló cipőben járok én is, Telkiből készülök visszajönni ebbe a kórházba, mert hiába van közelebb néhány másik,az előző szüléseimnél semmi probléma nem volt, és ebben reménykedek a harmadik gyerekemnél is.Tomi 8, Orsi 6 lesz a nyáron, Mátét augusztus 13.-ra várjuk.
És a tieid??
Szia : Saci
ksaci
 


Sziaztok!

Még nem szóltam hozzá, de már egy ideje olvaslak benneteket. A 28. héten járok (gurulok), és örülök, hogy rátaláltam erre a topicra és a babanetre.

Lara!
Nekem is volt ilyen barnás folyásom a 7. héten, és két napig kórházban is voltam, de aztán minden rendbejött. Pihenj sokat, biztosan nem lesz semmi gond.

Sziasztok
Gyöngyi
Sulammit
 


Saci! Nálunk Bernus 7 lesz júliusban, Adrika 5 lesz októberben és a jelek szerint a tesó is kislány lesz, de a névválasztás körül még viták vannak. Mi a lányoknak egyenlö "szavazati jogot" adtunk a név kiválasztásában, és eddig még nem találtunk olyan nevet, ami mindenkinek tetszene.
Szia: Andrea
Andrea
 


Sziasztok, Lányok!

Csak ámulok, hogy beindult újra ez a topic, mialatt 2 napig nem jártam erre! Örülök, hogy ennyi új kismamát üdvözölhetünk a topicban, én is nosztalgiával gondolok vissza az elsõ idõkre, ami olyan gyorsan elszaladt, mitha tegnap lett volna, most meg már azon kapom magam, hogy bevégeztem a 32. hetem...

Drága Lara és Király Kati!

Olyan jó hallani rólatok, már nagyon hiányoztatok! Lara, ne aggódj, lassan túlvagy a rizikós elsõ hónapokon, hidd el, minden rendben lesz! Pihenj sokat, és élvezd a szabadságot!

Eszter!

Én is Banczik dokihoz járok a MÁV kórházba. Szerintem jó választás, én eddig nagyon elégedett vagyok vele.

Kata!

Köszi a tudósítást Somáról, ha beszélsz vele, légyszi mondd meg, hogy pusziljuk, és nagyon szorítunk neki, hogy mielõbb rendbe jöjjenek mindketten! Szegény, amin õ keresztül ment, az már tényleg hihetetlen! Valóban õ a babanet hõse!

Tapasztalt Kismamatársaim!

Tanácsotokat szeretném kérni. Szombat óta idõnként megy a hasam, leginkább akkor, hogyha tejtermékeket eszem. Más tünetem nincs. Volt valakinek hasonló? Szerintetek a magnézium lehet kiváltó ok? Elõre is köszi a segítséget!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Krisztina!

Semmi biztosat nem tudok írni, csak morfondírozom a problémádon.
ÉN nem emlékszem, hogy nekem lett volna tõle hasmenésem. Nem tudom, milyen kiszerelésben kaptál, úgy értve, hogy van-e bármi ráírva, pl. lehetséges mellékhatások. Ezt gondolom a régin bizti meg lehet nézni, majd a magne b6-on én is megnézem, az nekem is van (nekem a lábam szokott görcsölni és tök jól bevált rá)
Ami még eszembe jutott. Ha ez olyan mint nekem volt, az nekem egy tök savanyú valami volt. Tehát valamilyen savat (citrom sav?) is tartalmazott a por (nekem olyan volt mint valami citrompótlós víz, bár nem emlékszem, hogy olyan meggyõzõen citrom ízû lett volna, de már piszok rég volt). Szóval azon gondolkodtam el, ha az ember savanyút eszik (iszik) (lásd ubisali, citrom stb), és a közelében tejet iszik, az meghajthatja. Nos, nem tudom, napi hányszor szeded most a magnéziumot, ha háromszor, akkor már jó esélyed van rá, hogy találkozhasson tejjel. Nem lehet, hogy ez a magyarázat? Ha esetleg igen, akkor próbáld meg idõben jól elválasztani a kettõt egymástól, hátha bejön.
(eszembe jutott egy pesszimistább gondolat is, nem is tudom le merjem-e írni. Az, hogy valaki, (tán éppen te) mesélt olyat, hogy szülés elõtt hasmenése volt. De remélem nem errõl van szó!)
Remélem a másik topicban írt dolgok javulóban vannak!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Mindig olvaslak benneteket, de nem mindig van idom irni is.
Soma elott le a kalappal, es nagyon tisztelem az optimizmusaert, foleg azok utan, amiken atment. En nem tudom hogy tudtam volna ezt igy vegigcsinalni! Tenyleg o a Babanet hose! Gratula Soma!

Mindenkinek kellemes varondos napokat!

Moni
Moni
 


Szia Krisztina!
Én most voltam először a dokinál és nagyon szimpatikus volt. Te mióta jársz hozzá? A szüléssel kapcsolatban is csupa pozitív dolgot mondott.
Hányadik héten vagy?
Üdv,
Eszter
eszter
 


Szijasztok!

Kata! AZ a "legszörnyûbb" hogy minden nap meg kell, hogy látogassam a babanetet, mert nem birom ki:-)))) Szóval a látogatással nem lesz gond. Egyébként elég uncsi otthon.

Nemtudjátok véletlenül, hogy mija neve annak a krémnek, amit a strihák ellen alkalmaznak??? Vagy mit tartalmaz az a krém? + kb. mennyibe kerülhet?

Csucsuka! Szoktam irni Mr.Spocknak szintén Lara néven. Szerencsére a 14 hét táppénz nem szigorú fekvést jelent, hanem csak pihengetést és kimélõ életmódot. De mint ma kiderült a fõnökömmel való beszélgetés alapján, végig táppénzen leszek, mert a 14 hét után felesleges 1 hónapra visszajönnöm dolgozni, ha utána az utolsó hónapokat úgyis otthon tölteném. Szóval végig otthon a panelben :-( De a "cél" érdekében mindent!!

Eszter! Vigyázok nagyon mostmár!

Andrea! Tényleg?? A méhszájam nekem is tökéletes állapotban van, és mégis pihenésre intettek...pedig már két hete elmúlt. Neked hányszor volt ilyen barnás valami? Kaptál rá gyógyszert? És ahogy elmúlt mentél vissza dolgozni??? Érdekes, hogy minden orvos másképp áll az ilyenhez. Pl. Mr.Spock azt irta, hogy õ a tünetek elmúltával normál aktivitást javasol, de táppénzt nem. Az én dokim meg azonnal táppénzt mondott...

Ildi! Hát mostmár komolyan el kell gondolkodonom, hogy mivel kössem le magam. A sógornõm is pont ugyanezt tanácsolta mint te, hogy olyan dolgokat próbáljak csinálni, amire máskor nem volt idõm.

Sulammit! Én is nagyon bizom, hogy többször ilyen nem történik. Egyébként kezdek rájönni, hogy nem olyan nagyon ritka az ilyen barnás valami meg a vérzés a terhességek alatt...

Krisztina! Hát netudd meg mennyire számolom a napokat, heteket. Engem is ez biztat, hogy már csak egy-két hét és túlvagyok az elsõ trimeszteren, és már kisebb a valószinûsége a baleseteknek. Alig akarom elhinni, hogy már itt tartok egyébként, érzem is hogy nem lesz semmi probléma.

Szijasztok, Lara
Lara
 


Kedves Lara!

A stíriák ellen kapható krém Milupa termék valami bonyolult német neve van. Ez a legolcsóbb és gyógyszertárakban ill. kismamaboltokban kapható. A Rossmannban is láttam. Nekem sajna nem vált be pedig szorgalmasan kentem. De vannak ennél sokkal drágább termékek is én spec. a Brendon kismamaboltban láttam ilyeneket. Lehet, hogy hatékonyabbak is.
Én is a 14. héttől voltam itthon, és nagyon gyorsan elrepült az idő. Kezdődött úgy, hogy aludtam jó sokáig, aztán reggelit csináltam, egy kicsit tornáztam (kismamatorna) vagy tévéztem, aztán elmentem ebédelni a férjemmel vagy Anyukámmal vagy barátokkal csumi kajázni. Délután mindig volt program, sétáltam vagy nézelődtem vagy pihentem. Én spec. igyekeztem délután is aludni egyet. És persze rengeteget olvastam. Hidd el nagyon gyorsan repülni fog az idő.
Amikor nekem a 28. héten vérzésem volt, az orvosom pihenést javasolt, de nem állandó fekvést. Ezt a helyi kórházban (Dunaújváros) 2 hetes kórházi fekvéssel oldották volna meg. Ennyit arról, hogy melyik orvos, hogyan dönt. De az biztos, hogy mindig szem előtt tartják a kismamát és a babát.

Vigyázz magadra, aludj sokat.

Szia

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok!
Soma ma hazament, szorgalmasan jár etetni Emmust, aki szépen gyarapodik, mindannyiunk nagy örömére.
Ma még egy fantsztius dolog történt, lehet, hogy már írtam, a szűkebb családunkban most hárman vagyunk várandósok, vagyis már csak ketten, mert ma megszületett az unokahugomék kisfia, Lacika, 57 cm-rel és 3,85 kg-val. Láttuk őt is háromszor és a kismamát is, szépen, nyugiban zajlott a szülés és minden rendben van. Nagyon örülök nekik!
Lara, én nem használok semmi ilyen krémet, csak jó zsíros testápolót minden mennyiségben, alaposan bemaszírozva és nekem még semmi problémám nincsen. Azt tudom, hogy van egy Vichy-termék direkt erre, aszem Soma használta, 5000 Ft körül ban, elég drága. Ez a Milupa, amit már többen említettek viszont nagyon finom illatú, nekem is van, néha a cicimet ápolgatom vele.
Mindenkienk további boldog babavárást!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!

A striák kialakulása sajna alkati dolog, de krémezéssel lehet enyhíteni. Nekem a Milupa terhességi krémje jól bevált, ahol kentem nem repedtem, ahol nem, ott szép vastag repedéseim vannak...

Puszi:

Dia
Dia
 


Lara! Nálam ez a barna váladék, nem folyamatos volt, hanem egyszer-egyszer és éppen csak pecsételö. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem ijedtem meg minden egyes alkalommal. De ennek a jellege nem olyan volt, mint a vetéléskor. És hál'istennek teljesen elmult már. Egyébként azon én is megdöbbentem, hogy milyen sokan küzdenek hasonló problémákkal.
Ami a striákat illeti, egyetértek Diával, ez bizony alkati dolog. Én az elözö terhességeimkor a Milupa krémet használtam végig, és bevált, de én is azt hallottam, hogy bármilyen testápoló megteszi, csak jól bele kell masszirozni a börbe.

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Sziasztok!

Krisztina! Megnéztema magne B6-ot, azon a lehetséges mellékhatások: hasmenés, hastáji panaszok (és semmi más!). Szóval lehetséges.

Lara! Most lehet, hogy keverem a neveket, nekem a striákkal kapcs. a kollagén szó jut eszembe, mintha az lenne a hatóanyag, de nem vagyok tuti. Amúgy érdemes kenegetni, de abszolút nem 100%, inkább egy klassz program, ha mondjuk a párod csinálja esténként (nálunk így ment). Én az elsõvel megúsztam, az ikrekkel nem, pedig egyformán kenegettem. A páromnak meg kamaszkora óta vannak csíkjai, amikor hirtelen nõtt (vállán pl.).

ILdi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Én most csatlakozom először Hozzátok. 25 hetesek vagyunk. Kicsit megijedtem a múlt héten, mert néhányszor bekeményedett a hasam és görcseim is voltak. Azóta is minden nap többször keménykedik a pocim. A doki azt monda, hogy rövidült a méhnyak. Tudja valaki, hogy ez mennyire lehet veszélyes vagy hogyan folytatódik a folyamat? A doki csak magnéziumot írt fel, ami egyébként tényleg okoz hasmenést. A terhességem elején is kellett, akkor is ezt tapasztaltam.
Manó
 


Kedves Ildi és Manó!

Nagyon szépen köszönöm az információt, akkor lehet, hogy a magnéziumtól van. Állítólag a porban sokkal több magnézium van, mint a Magne-B6 tablettában, és én a port most 3x1kávéskanál dózisban szedem, és pont múlt pénteken álltam át a csak por szedésére, és szombattól van hasmenésem. Mondjuk tuti hatásos volt, már egyáltalán nem szúrkál a hasam, és csak nagyon ritkán keményedik, de lassan 1 hete nem merek tejet inni, mert félek, hogy menni fog tõle a hasam. Úgy döntöttem, kipróbálom, mi van, ha csak napi 2X1kávéskanál magnéziumot eszem. Még egyszer köszi a segítséget, nagyon megnyugodtam!

Kedves Eszter!

Én már a 33. hetet taposom, és átlag havi 1-szer járok Banczik dokihoz. Nekem az tetszik benne, hogy nagyon rugalmas. Viszont ha nem szeretnéd, hogy szülésgyorsító módszereket vessen be nálad, akkor szólj neki elõre, hogy "természetes" szülést szeretnél, mert amikor én érdeklõdtem nála, akkor csodálkozott, hogy elutasítom a kézzel tágítást például, amikor pedig szerinte órákkal lerövidíti a szülés idejét. Én készíteni fogok egy listát a dokinak, hogyan szeretnék szülni.

Kedves Lara!

Számomra a leggazdaságosabb striák elleni krém a Swiss Formula Thigh Cream-je, most talán 2600 Ft körül van az ára, de nyakló nélkül (pocakra, fenékre, combra stb.) kenve is kitart legalább 3-4 hónapig, míg a Milupa krém 800 Ft, és nekem az egy hónapig se tart ki, ha minden nap használom.

Mindenkinek szép, napsütéses, vidám hétvégét kívánok!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Drága B.Gabi (Bánhidi)!
Ez nem lehet igaz! Én is most töltöttem be az 5. hetet, és ha minden jól megy, én is november 29-re vagyok kiírva!!! Kép
Sok szeretettel üdvözöllek, minden jót Nektek: Viráganya
Viráganya
 


Viráganya!
Én már tudtam, hogy egy napra esünk, írtam is Neked, de valószínűleg átsiklottál rajta. (aznap nem volt hozzászólásod.)
Én is nagyon örülök neki, hogy van egy ennyire közeli sorstársam.

Krisztina!
Milyen magnézium port szedsz, mi annak a neve? Sajna nekem nagyon görcsöl a hasam, az előző terhességem alatt is végig szedtem magne-B6-ot, szerintem most sem fogom megúszni.
Köszi a segítséged!

Viráganya! Vigyázz Magatokra!

BGabi
Bánhidi
 


Kedves Lara,

én hajlamos vagyok a csikokra, van is pár fogyás miatt, így a kozmetikusom tanácsára mandulaolajjal kentem magam (bármilyen fitotékában lehet kapni, kb 600 ft, és nem fogyott el fél év alatt talán kettO). Kicsit macerás mert mindenem állandóan olajos volt (fürdőszoba, hálóruha, ágy, férj), de megérte, mert nincs csíkom.
A barnás folyás miatt ne aggódj, nekem is volt, kb a 10 hétig. Pozitív hozzáállás (ez most könnyü irni tudom, de hidd el sokat számít, hogy nem stresszelsz).

Kedves Krisztina,

tisztelem a kitartásod, én úgy indultam neki, hogy minden menjen a maga útján, ha 10 óra, akkor 10 óra (első terhességem volt így erre jó eséllyel pályáztam) és annak ellenére, hogy 4 óra alatt gyorsvonati sebességgel megjött Lili, nem utasítottam el a gyorsító injekciót. Az injekció után kb 15 perccel jöttek a tolófájások, annélkül ellettem volna pár órát még. Hát így utólag nem hiányzik az a pár plusz óra. Én egy valamit tudtam biztosan, hogy epidurált nem akarok, de nem állítom, hogy a 12. óra végén is így nyilatkoztam volna.
Különben a doki mondta, hogy van ilyen lehetOség elmondta, hogy milyen hatása van és kérem-e (bár nem fair egy vajúdó nOnek azt mondani, hogy tudok egy lehetOséget, ami meggyorsítja, könnyíti a szülést, mert igen-igen erős befolyásoltság alatt áll).

Zsuzsa
zzss
 


Sziasztok lányok!! Tudatom veletek,hogy a mai napon 7,20-kor MEGSZÜLETETT Tóth Anita kisfia Attila 2,95 és 53 cm. Üdv.Szani
Szani
 


Kedves Anita!

Gratulálok a kisfiadhoz és nagyon jó egészséget kívánok mindkettőtöknek.

Puszi:

Geri
geri (geri)
 


Szia Szani!
Megelőztél, én nem voltam délelőtt netközelben! Kép

Anita! Ezúton is millió gratula! Sok boldogságot a kis Attilának!
Puszi: Judó
Judó
 


Kedves Anita

Gratulalaok kicsi fiadhoz jo egeszseget nektek es nagyon sok boldogsagot.

Hajnalka

ui.: Lanyok ha babanetes csaladok kozt is szerepeltek akkor vagy ott alul a kerdoivben vagy a szerkezto topicjaban is jelentsetek be a nagy hirt, hogy aktualizaljak a tablazatunkat.
napocska (napocska)
 


Kedves Anita!

Nagyon gratulálok a kisfiadhoz, sok boldogságot, sok tejcsit, jó egészséget kívánok nektek!!

Napocska! Én azt sem tudom, hogy muködik ez a babanetes család dolog?!

Évi
Évi (Évi)
 


Kedves Evi!

Kozbe latom megtalaltad hogy mukodik, Tunderi fiucska Csongor , megcsodaltam fenykepet.

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Kedves Krisztina!
Meglepett, amit a dokiról írtál, igaz, mi még nem beszéltünk ilyesmiröl. Az alapján, amit eddig mondott (úgy szülök, ahogy jól esik, ö mindenre nyitott) nem gondoltam volna, hogy ilyen radikális módszereket alkalmaz. Mindenesetre köszi az infot, ha idöszerü lesz, majd szóbahozom.
Anita!
Nagyon gratulálok a picikédhez!
Sziasztok,
Eszter
eszter
 


SZiasztok!

Adjátok át Anitának, hogy gratulálok neki! Jó egészséget, és sok tejcsit kívánok neki. És köszi, hogy szóltatok!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Anita!

Elõszöris neked szeretnék gratulálni a kisfiadhoz, és rengeteg boldogságot kívánok az egész családnak!

Kedves BGabi!

Én Magnézium Citricum port szedek, napi 3x1 mokkáskanállal kell tenni teába v. vízbe (olyan íze van, mint a citrompótlónak, nagyon savanyú, úgyhogy én egy nagy bögre mézes teába szoktam belekeverni, és lassan elkortyolgatni). Receptre adják a gyógyszertárban, nekem egyszerre 100g-ot szokott felírni a doki. Sokkal több magnézium van benne, mint a Magne B6-ban, így hatékonyabb, és olcsóbb is, mert olyan 30-40 Ft körül van az ára, ha jól emlékszem. Állítólag van tablettában is ugyanez, de arról nem tudok sokat. Majd megkérdezem a dokimat jövõ kedden, ha megyek hozzá.

Kedves Zsuzsa!

A szülés gyorsítókkal nekem az a legfõbb bajom, hogy nem vagyok biztos benne, hogy jót teszek magammal, ha kérem, mert egyrészt lehet, hogy rövidebb lesz a szülés, de talán sokkal fájdalmasabb is, mintha minden a maga útján, természetesen haladna. De azért nem olyan biztos, hogy nem fogok élni ezekkel én is, ha odakerülök! Most egyelõre még nagyon bízom magamban, hogy képes leszek minden "külsõ beavatkozás" nélkül szülni (végülis már a második babám lesz). Az elõzõ szülésemnél azért nem kaptam gyorsítókat, mert a dokim a természetes szülés elkötelezettje volt, és meg se említette, hogy lenne bármi egyéb lehetõségem. Amikor elõször mentem hozzá, ezt már akkor kikötötte. Végülis nem volt olyan rémes, csak a szülésznõk nyomorították meg a lelkivilágom. Talán most más lesz.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia, Eszter!

Én már kezdetben kifaggattam mindenrõl a dokit, és ezért döntöttem mellette, mert tényleg lelkiismeretes és nagyon rugalmas. Nála tényleg minden úgy történik, ahogy te akarod. Persze neki is van saját véleménye, de ha te másképp gondolod, akkor úgy csinálja, ahogy neked jó. Ja, és ami még tetszik benne, az az, hogy hogyha kérek ultrahang képet a babámról, és éppen nincs film a gépben, akkor minden további nélkül elmegy filmért, pedig ilyenkor másik emeletre kell mennie. Szóval nagyon szimpi. Egyébként nyugodtan kérdezgesd, nagyon lelkesen és lelkiismeretesen válaszol mindenre. Egyébként a gátmetszéssel kapcsolatban sikerült meggyõznie, hogy nem árt az, ha van. (Mondjuk õ sebész is, ezért bízom benne, hogy nem valami trehány módon dobja össze nekem a gátvarrást.)

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

Szerintem a gátmetszés nem rémes dolog és rengeteg érv szól mellette. Nekem volt és a második nap már simán ültem vele széken. Lehet, hogy doki függő is, már, hogy hogyan varr össze, de még mindig jobb, mint ha repednél. Én is attól féltem a legjobban, a szüléstől magától egyáltalán nem, de nem is éreztem és utána a varrás is inkább kényelmetlen volt a kengyel miatt, mintsem fájt volna. Egyébként a jó szülésznő tudja, hogy mikor kell vágni és mikor nem. Szerintem ő dönti el. Nálam legalábbis így volt.
Sziasztok:

Geri
geri (geri)
 


Szia, Geri!

Hogyhogy a kengyel miatt? Ezt nem értem. Nekem a méh tamponálása volt a legkényelmetlenebb. Egyébként az én dokim azt hozta fel legfõbb érvként a gátmetszés mellett, hogy a késõbbiekben (változó kor környékén) így kisebb az esélye az inkontinencia kialakulásának, illetve nem "nyúlik meg" a hüvely, amikor a változó kor után az alacsonyabb hormonszint miatt már nem olyan feszes a hüvelyfal.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

Anita! Gratulálok a pici fiadhoz, sok-sok boldogságot!
Geri! Köszi a tanácsokat, próbálok én is valami hasonló programot
kialakítani.
Kata, Geri, Dia, Andrea, Krisztina, Ildi, Zsuzsa!
Próbáltam feljegyezni a krémek nevét, bár abban biztosan van igazság,
hogy a t.csikok megjelenése személyre szabott, ha ki akar alakulni, akkor
ugyis ki fog.
Asszem arra az álláspontra jutottam, hogy egyenlöre testápolozok, késöbb
pedig jöhetnek a spec.krémek.
P.Ildi! A program 5leted nem is rossz! Kép
Zzss! 10 héten keresztül??? Dehát mitöl?...juuuuj..nekem 5 napig
tartott, szerencsére. A nem stresszelés az most nagyon megy, ugyanis
itthon nincs miért, de a hozzáállás szerintem is sokat számit.

Szerdán megyek az elsö genetikai UH-ra, már ugy várom!:-))))
Szijasztok, Lara
Lara
 


Szisztok Lányok!

Előszőr is Anitának nagy gratula a kislegényhez!KépKép

Krémes témához: a milupával kezdtem, de amikor eszeveszett módon elkezdett viszketni a hasam és a mellem kiegészítettem az arckrémemmelKép, ami sokat segített! Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem az utóbbi 2 hétben úgy el kezdett nőni a hasam, hogy csak naKép. Különben csak egyetlen csík van a hasamon - a 18. héten "nőtt" -, ott ahol a két hegem egymástól való távolsága a terhesség előtt kb. 1 cm volt. (Most már egy kicsit több).
A hasmenéses témához: ez nagyon egyéni is lehet, én azóta látogatom naponta többször ebből a célból a WC-t, amióta elkezdtem a vasat szedniKép, pedig a dokival meg is beszéltük, hogy vész esetén mit használhatok. (Ugyanis a gyönyörüséges hegeim bélelzáródás miatt "nőttek" a hasamra). Úgyhogy inkább a hasmenés miatti folyadékpótlás - már ha nem vészes a dolog -, mintnapokat várni az ihletre!
Kicsit hosszú voltam, bocsika!

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok !

Nagy-nagy gratula Anitának, és persze a kis Attilának!

Én hétfőn léptem a 10. hétbe. A hasaim a mai napig fájdogál, de a doki azt mondta, hogy ez a természetes, mivel milliónyi sejtecske alakul át.
Hétvégén még nagyon rosszul voltam, a hányingertől, hétfőtől pedig csak egy kis émelygés maradt . Létezik, hogy ilyen gyorsan változik ?
Egyébként a következő ultrahang április 26-án lesz. Nagyon kíváncsi vagyok már most.

Remélem Mindenki jól van !!

Írjatok !!

Puszi: Király Kati
Király Kati
 


Viráganya!

Te mikor mész orvoshoz? Vagy már voltál? Írjál!
Én holnap este megyek.

Szia
BGabi
Bánhidi
 


KIsmamácskák!Kép
örömmel csatlakozom- ha lehet- HOZZÁTOK, NEKEM MÉG CSAK 2 HETES A POCAKLAKÓM, de valahogy elkell kezdeni...

Nekem a reggeli" nem az igazi "érzésem már megvan sajna, de ez eltart a szülésig is, már ismerem, örömmel olvasom, hogy némelyikötök kisbabája tudja az illemet , és idöben befejezi a zaklatást..
sziasztok,
kinga
kinga (kinga)
 


Szia Kinga!
Üdv itt és még egyszer gratula! (Mondom én, a 7,5 hetes "öslakos"Kép)
Nekem pont most kellett bevennem egy B6-ot, mert volt egy megbeszélésünk és azt hittem, lehányom a partnert (elnézést a közönségességért).
Mikor mész dokihoz és hová?
Pussz,
Eszter
eszter
 


Sziasztok, Lányok!

Kedves Lara!

A terheskrémekhez mondanám: a Milupa terheskrém 75 ml 800 Ft, a Swiss Formula 356 ml 2600 Ft. (Vagyis a Swiss Formulából 75 ml csak 546 Ft, vagyis ez olcsóbb) Amit én megfigyeltem: arra kell ügyelni, hogy ne hízzál hirtelen. Nekem a cicimen Olivérnél akkor keletkezett stria, amikor egyetlen hétvége alatt 2 kg-ot híztam a 6-7. hónap környékén. Most nagyon odafigyeltem, és a fokozatos, lassú hízásnak (is) köszönhetõen ezúttal még nem jöttek elõ új striáim. Mellesleg azt is olvastam, hogy ha mégis keletkezik stria, azt amíg piros (nem halványul el), addig el lehet tûntetni retinolos krémmel, de ajánlatos csak szülés után, mert valahol azt is olvastam, hogy a retinol lehet, hogy káros a magzatra. Ilyen célra (is) használható retinolos krém pl. a Loreal éjszakai ránc elleni kréme, ami a Rossmannban 3.500 Ft, a DM-ben meg 4.500 most éppen. Nem nagy tubus, de több van benne, mint egy szemránckrémben, és ha csak a striákra keni az ember, gondolom sokáig kitart.

Kedves Király Kati!

Nálam a hányinger úgy volt, hogy eleinte igen gyakran gyötört, aztán egyre ritkábban, vagyis pár nap kihagyással jött elõ megint (volt olyan is, hogy 5-6 napig semmi, már azt hittem, vége, majd jött egy iszonyú hányingeres nap). Úgyhogy készülj fel rá, hogy esetleg még jelentkezni fog, de legalább már csak egy-egy napon. Nekem sajnos ha valamelyik nap elõjött, akkor másnapig el se múlt, bármit csináltam. Ha jól emlékszem a 13. hét után nem jelentkezett többet.

Kedves Zsófi!

Én is úgy vagyok vele, hogy inkább többször menjek wc-re nagydologhoz, minthogy székrekedésem legyen. Olivérnél székrekedés miatt jött elõ a terhességi aranyerem, ami nagyon-nagyon kényelmetlen volt, és fájt is, szülés után meg különösen (igaz aztán végleg elmúlt), most meg, Dominiknél semmi ilyen problémám nincs, ami nagy könnyebbség! Szerencsére a hasmenésem már elmúlt, de még így is átlag napi 2-szer járok kakilni...

Kedves Kinga!

Szeretettel köszöntünk itt, a várandósok topicjában, és gratula a babádhoz! Hogyhogy két hetes? Mármint akkor négy, nem? Vagy honnantól számolod?

Mindenkinek szép tavaszi napot kívánok!

Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kinga!

Gratulálok!!!! Te is azon kismamák közé tartozol, akik fogantatás után rögtön megsejtik a dolgot! Kíváncsi vagyok a másik tipped is bejön-e!!!
Azért ha ráérsz, írhatnál mailt!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Manó!
Én a 34. héten járok, nekem a 22. héten mondta az orvos, hogy egy egész centivel megrövidült a méhnyakam, akkor nagyon megijedtem. Nekem is csak magnéziumot írt, és eltiltott minden erõlködéstõl (fõleg arra vigyázz, hogy ne emeld meg magad, és ha esetleg valamilyen köhögési rohamod lenne - nekem volt egy megfázás során - azt nagyon gyorsan kezelni kell), és egy pár héten keresztül fokozottan figyelt, hogy van-e változás (mivel sajnos koraszülésnek ez elég gyakori oka). Aztán azóta nem történt semmi változás, és lassan megnyugszom, de az biztos, hogy számoltam a heteket. Biztos rád is még jobban oda fog figyelni az orvosod most, legalábbis remélem. De a magnézium az eleve segít sokat, legalábbis ami a méhösszehúzódásokat illeti. Légy szíves írj, hogy mi van a továbbiakban, nagyon remélem, nem lesz változás neked sem!!!! Andi
andi
 


Köszi a gratulákat,
Eszter 4 hetes, ahogy Te írtad(de furi, most dupla akkora, mint eddig gondoltam).
Dokihoz a MÁV-ba szokok menni, kb. 2 hét múlva megyek, Húsvét utá.
Te hova jársz, jár-e még itt valaki a MÁV-ba?

Mindenkinek üdv.Kinga
kinga (kinga)
 


Kinga!
Mint kiderült, mi Kriszinával egy dokihoz járunk, Banczik doktorhoz a MÁV-ba. Te kihez mész? A többi babádat is ott szülted? Milyenek a tapasztalataid?
Szia,
Eszter
eszter
 


Krisztina!
Most, 2001. apr.4-en delelott a chaten vagyok, ha tudsz gyere!
Moni
Moni
 


Szia Eszter-
csak a harmadik fiacskámat, 97,01,23-án Pethö Zsolt a dokim, sajnos nem sikerült vele szülnöm, olyan gyorsan ment minden.
Különben megvagyok elégedve a kórházzal, kicsit túl lezsernek is tartom, bár lehet ez csak annak szólt, hogy a harmadik gyerekemet szültem, simán, gyorsan, szpott is ügyesen, alig néztek ránk, ha akartam volna-az állatkertbe is elsétálhattunk volna délelöttönként...

Ha gondolod találkozhatunk a kórházban egyszer-mikorra várod a babát?
Milyen a dokid, mit beszéltetek a szülési módokról?

Szia,
Kinga
kinga (kinga)
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: