Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kedves Geri, Evi, Eniko, Mse, Soma! Remelem nem hagytam ki senki ifju mamat! Nagyon nagy gratula mindegyikotoknek, es minden jot kivanok nektek es a babaitoknak! Nagyon irigykedem am, mert en meg csak a 21. heten vagyok, az UH szerint a 19.en. Nem tudom miert vesz vissza ket hetet.
Kata, neked meg gratulalok ahhoz, hogy lanyod lesz. En megereztem, a Krisztinanak meg is irtam, de nem akartam hangoztatni. Az egy hettel ezeletti UH-n az en pocaklakom nemet sem tudta megmondani a doki, pedig a rendesebb volt, nagyon lent fekszik, mar majdnem a hasi UH-val a huvelyemben jartKép! En azt erzem, hogy kislany, mert ilyen bujos, es eddig akinek nem tudtak a 18. heti UH-n megmondani, annak lanya lett.
Krisztina, ha lent van a baba, es ez megkonyiti a szulest, akkor en is hamar fogok szulni. Marc. 12-en irtam levelet, megkaptad?
Mostanaban nem surun leszek, mert a Martinnal csutortokon megyunk korhazba, penteken veszik ki a mandulajat. Kép
Moni
Moni
 


Sziasztok! Kedves Évi,Enikõ!! Nagyon sok boldogságot,és jó egészséget kivánok nektek,és a babuciknak sok tejecskét!!Kép Kép Kép Szani.
Szani
 


Sziasztok, Lányok!

Drága ifjú anyukák: Évi, Geri, Soma, Enikõ! Nagyon-nagyon gratulálok nektek a babáitokhoz, és óriási boldogságot kívánok!!!! Izgatottan várom a szüléstörténeteiteket. Enikõ, minden elismerésem a tiéd a gyors és könnyû szülésért, meg hogy szülés után ilyen gyorsan jelentkeztél!! Bárcsak én tartanék már itt - nekem még 9 hetem hátravan a szülésig (bár Olivért 2 héttel elõbb szültem, így talán csak 7)...

Kedves Kata!

Jaj, de jó, hogy kiderült, hogy Kingusod lesz! Gratulálok, ügyesen bántál az UHs dokival!! Ma megyek Raffaihoz, utána megpróbállak hívni, ha otthon leszel kb. este 7 körül tudnánk beszélni, jó?

Kedves Móni!!!

Nem kaptam meg a leveled, valami baj van a matáv vonalunkkal már vagy egy hete, és nem tudunk mailt fogadni - ma jönnek a matávosok megnézni. Én is írtam neked, de ezekszerint te se kaptad meg az én levelemet. (Az utolsó levél, amit tõled kaptam a márc. 11-iki, és én írtam márc. 12-én kettõt, meg ma is egy rövidet.) Remélem, csütörtökig még sikerül mailt váltanunk, de ha mégse, akkor nagyon szorítok nektek, hogy zökkenõmentes legyen Martin mûtétje, és hamar túllegyen rajta. Mikor jöttök haza a kórházból? Babócád a pocakban jól van? Kár, hogy ilyen kis szégyellõs, de talán majd a következõ UH-nál már bátrabb lesz!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 

 
 

Egy vers:
Fiam születése

Életemben eddig a legszebb csoda volt,
Mikor újszülött fiam a keblemre hajolt.
Míg élek el nem felejtem az érzést,
az izgalmat, boldogságot, féltést.

Leírhatatlan a szoptatás öröme,
ez a no életének legszebb gyönyöre,
Érzed toled függ az élete, egészége,
sok-sok évig szervezete védettsége.

Mindent megteszel, hogy sokáig szoptasd,
Parányi testét magadhoz foghasd.
Lásd, hogy testedbol teste növekszi,
Szemed láttán mily szépen fejlodik.

Örülsz, ha szoptatás után pihen melleden
Pici szája míg ott van a kebleden,
Elfáradt, becsukja figyelo szemeit,
Ez a látvány egy életen át melegít.

Cz.K. No Comment
Évi (Évi)
 


Drága Mindenki!

Geri, Soma, Évi és Enikö! Mindannyiotoknak nagyon sok boldogságot és örömet kívánok pici gyermekeitekhez és jó egészséget! Az elsö napok elég fárasztóak viszont a boldogság mindent felülmúl.
Micsoda babaesö! Az ünnepek alatt nem voltam gépközelben, és ezalatt 4 baba született, ez csodás!!!
Kata! Örülök, hogy fény derült a nagy titokra, és hogy minden rendben van Veletek. Én a jövö héten (18. hét)megyek UH-ra, de nem hinném, hogy már kiderülne a baba neme.

Mégegyszer gratulálok az "ujdonsült" ANYUKÁKNAK!!!

puszi: Andrea
Andrea
 


Kedves babavárók!
Tegnap átsétáltam Geriékhez (Geriék ma jönnek haza!!!) , és Lili Hanna apukája megmutatta az első videofelvételeket a kicsiről. Nagyon-nagyon gyönyörű, teljesen nyugodt baba, és óriási! A kezecskéjét olyan mohón szopta egy órával a szülés után, hogy szerintem Gerinek semmi gondja nem lesz a szoptatással...A szoba is nagyon klassz volt, ahol Geri szülés után volt a kicsivel, tiszta amerikás színvonal, komolyan! Szóval, nagy élményben volt részem, remélem, én is hamarosan teherbe esek, és újra részem lesz ilyen csodában...Kép
Sok puszi: Viráganya
Viráganya
 


Drága Lányok!

Csak ámulok és bámulok, ha visszaolvasom az utolsó hetet. Nagyon meg vagyok hatódva és boldog vagyok, hogy ennyien gondoltatok ránk és gratuláltatok nekünk. Őszintén köszönjük a pici lánykánk nevében is.

Én is ezennel szeretnék gratulálni Évinek, Enikőnek, Somának, akik majdnem velem egyidőben ismerték meg ezt a gyönyörű anyai érzést.

Természetesen én is be fogok számolni a szülésről, ha több időm lesz, de addig is annyit, hogy a babával már két éjszakát együtt töltöttem a kórházban és hát végigvirrasztottuk, mert felcserélte a nappalt meg az éjszakát. De, ahogy ott ültem az ágyon és szopiztattam meg nyugtatgattam azt mondtam magamnak, hogy fene sem bánja, mert, ha ránézek erre a kis csodára, akkor érzem, hogy megéri virrasztani. Remélem ezt 5 nap múlva is így fogom gondolni, de azért kaptam egy-két jó tanácsot arra vonatkozóan, hogy hogyan fordítsunk a napszakokon. A férjem egy tündér csak ennyit tudok mondani, jó lesz, hogy ma este már Ő is itt lesz velünk. Egyébként most édesen alszik a kicsi ez még kb. éjfélig lesz így, aztán majd meglátjuk. De még reménykedem :-))))))

Most hulla fáradtan lefekszem, de megígérem, hogy nagyon hamarosan jelentkezni fogok, bár szerintem arra már egy új topicot kell nyitni, hisz itt a "várók tömege" szeretne beszámolni, én pedig ebbe már nem illek bele. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem ez lesz továbbra is a kedvenc topicom.

Még egyszer köszönjük mindenkinek, ha lesz időm személyesen.

Sziasztok, puszi mindenkinek így ismeretlenül is.

Dia!

Ezer-millió köszönet és hála mindenért, remélem hamarosan személyesen is találkozunk.

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok lányok!

Geri kedves, az igaz, hogy itt sokan várnakKép, de várakozás közben olyan jó szépeket olvasni!Kép Úgyhogy én nagyon várom a beszámolódat, ha már megtanultátok egymást, addig is jó pihenést (már ha van rá idődKép).

Jelentem voltunk doki bácsinál! Azt nem mutatta meg a mi kis pockunk, hogy mit növeszt a lába közé, viszont ásított egy nagyott! 67 mm-es a kobakja, a doki szerint már 900 - 1000 g körüli a súlya (tehát nem sokat számít, hogy még csak 1,5 kg-t híztam). A vasam lement a határértékhez, úgyhogy holnaptól azt is eszek.

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok!

Geri, örülök, hogy hazatértetek, úgy látszik a személyes találkozás még váratni fog magára, de inkább nem mentem be ezzel a nyavalyával, nehogy már én fertőzzelek össze benneteket. Tudom, milyen a torokgyuszi egy újszülött babával, én is így jöttem ki a kórházból, úgyhogy, bár nagyon sajnáltam, inkább kihagytam.

Azért szerencsére email-en még érintkezhetünk, szívesen látnék egy fotót rólatok, oké?

Puszi nektek és aludj minél többet...
Ja, az éjszaka-nappal ritmus, úgy kb. hat hét múlva kezd majd csak beállni, addig ne nagyon reménykedj...Kép((

Jók legyetek:

Dia
Dia
 


Krisztina!
Kiestem az utolso hirekbol Te mar tudod hogy milyen nemu a uj kis bebid????
Egyebkent latom (a levekbol) hogy minden jol megy!
Kata!Orulok hogy Te is rendben vagy !!!
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Szia, Csilla!

Igen, tudom, hogy kiskrampuszom lesz, Dominiknak fogjuk hívni. Egyébként minden oké, már 31 hetes vagyok, és nagyban növesztem a pocakomat. Ha jól emlékszem Tóth Anita és Mónika után én leszek a következõ szülés elõtt álló kismama, aki izgatottan várja a NAGY NAPOT.

Nálatok mi újság? Kishölgy jól van?

Drága Geri!

Örülök, hogy jól vagytok, és hogy ilyen hamar jelentkeztél! Szerintem mindannyiunkat nagyon érdekel itt a szülésetek története, úgyhogy izgatottan várjuk a beszámolókat - persze csak ha sikerült már picit kipihennetek magatokat! Addigis boldog, szép napokat kívánok nektek!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


:Vi, Soma, Geri, Enikõ!

Nagy-nagy gratula! Az ember nem néz be pár napig, és gyorsan mindenki megszül. Most már ti is tudjátok, milyen csodás érzés anyának lenni, szoptatni. Kívánom nektek, hogy sok örömötöket leljétek mindkettõben.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Ma voltunk dokinál, minden rendben van, elmúlt a folyásom is, a méhszájam is visszakeményedett. Képzeljétek, az ultrahang és a doki által észlelt méhméret alapján Kingus két héttel a menszesztol számított kora elott van, vagyis ugyan a 28. héten járunk, o már a 30hetes méreteket produkálja. :-))
Somáról is vannak híreim, o már otthon van, de Emmácska még a kórházban. A kezdeti visszaeséshez képest tegnapra nott kicsit, úgyhogy minden rendben velük, csak szegény Soma lelke háborog még. Reméelm, hamarosan módja lesz beszámolni nektek!
Sziasztok!
Kata
kata (kata)
 


Kedves Kata!

Hát ezek nagyon jó hírek, akkor ez azt jelenti, hogy nem kell plussz heteket várnod majd a kicsire... Ez nagyon jó dolog ám a finisben. Mostmár tényleg nem sok van hátra.
Somának pedig kitartás, gondoljon a jövőre és akkor minden szép lesz. Drukkolok neki, hogy optimistán lásson.

Sziasztok:

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok!

Én valahol lemaradtam. Mi történt Somával és a kicsivel?
Remélem semmi komoly!


Évi
Évi (Évi)
 


Évi!

Soma megszült, kicsit hamarabb a történteknél. Valahol feljebb megvannak a paraméterek. Toxémiás lett, és megcsászározták. A kislány Emma. (most azt nem tudom, lehet, hogy keverem, rémlik egy adatsor 47 cm meg valami 2.35 körülivel, de nem tudom ezek az övék vagy másé). Az eredeti bejelentés ezen a topicon Kata márc. 14. 19.31 és 22.29-nél találod.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok Lányok!
Van egy pici gondom,állandó ágy nyugira utasitott
az orvos és mivel nem javultam, azóta is görcsölök, olyan minthameg akarna jönni a mensim, közben pedig már 19 hetes a babi, továbbra is nyugi van.Persze néha próbálkozom hogy javul e de az 50 m-re levő boltba sem tudok lemenni mert ujra előjön a görcsölés.
Van e valakinek hasonló tapasztalata és mikor javult a dolog, én már 3 hete igy vagyok és a doki azt mondta nem valószinü hogy változik a helyzet.

Shajni
shajni
 


Sziasztok, Soma jól van, o már otthon, a pici még a klinikán, de szépen gyarapodik. A számok, amiket Ildi idézett nem rájuk vonatkoznak, de már Emmácska is szépen növöget.
Kata
kata (kata)
 


Kedves Shajni!

Nekem ugyan nem volt ilyen gondom, de azt javaslom maradj pihenő állásban, polcold fel a lábad és ne menj még boltba sem. Pihenj és pihenj. Magnézium tablettát nem javasoltak?

Szia:

Geri
geri (geri)
 


Szia Geri!
3 x 1 Pipolphen-t irtak ki, magneziumot nem mondott az orvos.

Shajni
Shajni
 


Shajni!
Ruccanj át a koraszülés topicba, ott írtam le pár dolgot. Nekem a 32. héten akart hamarabb megszületni Csongor. A jelek hasonlóak voltak, mint nálad. Tényleg feküdj, feküdj ez a lényeg.
A részleteket a fent említett helyen elolvashatod.
Nyugi, fo az optimizmus.

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok mindenki

Elõször is köszönöm a jókivánságokat.
Huhh
Hát nem is tudom mit irjak illetve hogyan, hogy ne paráztassak be mindenkit, aki még a szülés elõtt van.
Kezdem azzal talán, hogy ami velem történt rendkivül ritka, a terhesek 4 % lesz toxémiás, hivatalosan preéclampsiás, ezek közül pedig csak 15 % kapja meg a legsúlyosabb formát, amibe nekem sikerült beletrafálnom.
Isten keze volt, hogy a SOTEI re jártam terhesgondozásra és már a28 héten amikor felment a vérnyomásom, Dopegytet kezdtem szedni, ami rendbe tette úgy 5 hétre. A bajok igazán a 33 hét végén kezdõdtek, amikor ismét magas lett a vérnyomásom, baromira bedagat a lábfejem, bokám és lábszáram és a vizeletemben megjelent a fehérje. A klasszikus tünetsor. Mivel a dokim köv héten vizsgázott és utána pedig síelni ment, jobbnak látta , ha befekszem a kórházba.
Na innen jött a pokol. Utólag már kicsit szebb a dolog, de ott és akkor ... Nem akarom túl részletezni, de az lehet, hogy a klinikján szakmailag szuper dokik vannak - ennek köszönhetem az életünket - de emberileg... Persze megértem , rengeteg a beteg , nem érnek rá még a lelket is ápolni, de ez vonatkozik a NIC intenziv új és koraszülött osztály dolgozóira is. Remélem ezt nem olvassák vagy csak miután Emma hazajött...
Nos, a kórtermek még hagyján, arróül nem tehetek, hogy a 4 szobatársból 1 rendkivül primitiv kivagyit is sikerült kifognom, aki ikreket várt és ezért azt hitte magáról neki duplán nehéz, mint másnak stbstb, elnézést a normális ikres anyukáktól, de ez a nõ tényleg eszméletlen volt, - hatalmas vitánk volt, amiben mindennek elmondott, mert kértem hogy éjszakára ne hagyja nyitva az ablakot , ugyanis én nem megfázni jöttem ide, és márciusban még hajnalban 0 fok körül van a hõm. de ez nem történt meg, így monden éjjel fél óránként átizzadva a sok takarótól szálltam ki a zimába ablakot csukogatni, aztán a fõnövér rendre utasította nagyságát, de ez sem segített. Mind1 már..
Én túlérzékeny tipus vagyok, ráadásul nem olyan buta, aki csak hagyja , hogy történjenek vele a dolgok, szeretem tudni mit miért, fõleg hogy nemcsak magamért voltam/vagyok felelõs.
Mindennap újabb bizonytalanság várt rám, senki nem mondott igazán semmit, csak azt, hogy ugye preeclampsia, nyújtani kell az idõt, de ez sok mindentõl függ, a koraszülés valószínû stb stb
Aztán derült égbõl a villámcsapás, a betegség tipikus következménye, hogy a magzat nem fejlõdik tovább a méhben, visszamarad. Enyhe sokk...
Az UH a 34 héten 1810 grammra saccolta a picuromat, amirõl azonban tudni kell, hogy +-10%
Aki végül mûtött a betegség nagy kutatója egy adjunktus, 2 kg ra tippelte tapintás és pocakméret alapján...
Én is 1,80 nal születtem 28 éve és szépen kifejlõdtem - kezdem azt hinni, aki kis súllyú volt annak az elsõ szülöttje is az lesz...
Szóval 1 hét a kórházban, csomó vizsgálat vérvétel, infuzió, steroid /magzati tüdõérlelõ/ injekciók, 24 órás pisigyûjtés, napi 2 CTG, flowmetriai UHk, után egyszercsak jött a vég..
3 éjjen át iszonyatos görcsös fájdalmak, nem is tudom mihez hasonló, mintha valaki ülne a rekeszizmodon, nem kaptam levegõt, csak nagyon aprókat tudtam lélegezni és pokoli fájdalom a hasam felsõ részében, elõször azt hittem, a méhem nyom és okoz légzési nehézségeket, de persze az azért gondolom nem ilyen. Este 6 kor kezdõdött, éjjel fülhalgatón mindenféle CD-t végig hallgattam, azokra most rá se bírok nézni/Vivaldi, Ella Fitzgerald - terhesen végig ezen pihentünk/, de a harmadik 14. re virradó éjjelen már több órán át a zuhanyozóban a fogasba kapaszkodva bõgtem és imádkoztam, kértem a kicsimet, hogy bocsásson meg , de nem bírom tovább még egy éjszakát nem bírok így ki és mondtam neki, hogy szerintem nemsokára megismerkedünk egymással...
Másnap reggel a vizitnél az adj. azt mondta még egy leletre vár, de valószinû ma be kell fejeznünk ezt a terhességet, még bepánikolni sem volt idõm, az infúziót is féllbeszakították és kérték ,hogy menjek gyorsan az elõkészítésre...Annyi idõm volt, hogy kétszer /elõre megbeszélt jel volt/ rácsörrentem a férjemre , és tudta jönni kell. Szegény folyton azt kérte csak két hetet bírjunk ki, mert márc 19 én van egy határidõ, iszonyat mit dolgozott éjfél után járt haza+ hétvégén is, szóval aznap is épp egy Westeles nagy tárgyalást hagyott ott, hogy szülni jön...
Felgyorsultak az események amugy is császár lett volna a szemem miatt, ezzel a betegséggel tripla okom lett rá, így spinális érzéstelenítéssel szültem, a férjem benn volt végig, még fotózott is egy hõs volt, soha nem gondoltam volna, rengeteget jelentett, hogy nem egyedül kellett végigcsinálnom. Maga a császár nudli, semmi nem fájt, de komolyan, az érzéstelenítéstõl sem volt fejfájásom, persze kis nyugatatót kaptam közben, igy az egész olyan álomszerûnek tûnt. 11,48 kor kiemelték Emmát 40 cm, és 1640 grammal, a férjem ment utána , nem õ vágta el a zsinórt , de ott volt a lefürdetésnél és õrült boldog volt, a baba a méretei ellenére 9 es APGART kapott, gyönyörû és formás. Nem kellett lélegeztetni sem és ma vették le az infúzióról is , amiben vitaminokat és cukros vizet kapott kiszáradás ellen, visszafogyott /10% minden babánál megtörténik/, de mára a papa névnapjára Mimi újból elérte születési súlyát, 40 grammot eszik napi 8 szor , monitorozni sem kell/ sziv frekvenciát és szaturációt néznek/, és mosolyog ha simogatjuk vagy ha azt az altatót énekelem neki , amit minden este mig a pocakban volt. Elõször rémisztõ volt, de most már megszoktam mindennap megyünk hozzá sajnos a nagyszülõket nem engedik be, de csináltunk róla fényképeket és tényleg nagyon jól van, legkésöbb húsvétra kb hazavihetjük. A dokim azt mondta Emma a NIC en nem "eset" , ott a 0,5 kg os babák és olyanok, akiket rögtön szülés után mûteni kell az esetek, a miénk totál jól van, tök esgészséges csak híznia kell, a nõvérek egyébként feneketlen bendõnek nevezik. Tényleg vannak ilyen picik és olyan nagyobbak, akik betegek. Hozzájuk képest is szerencsések vagyunk.
Ja a szülés után én az intenziven dorbézoltam, de csak egy éjszakát - jópofa volt, 190/120 volt a vérnyomásom, nyomtak belém mindent, amikor a legcsodásabb nõvérke a fülemhez hajolt és megkérdezte ideges vagyok tulajdonképpen? - mire én IGEN, mire õ : nézze , mindkettem meghalhattak volna, a baba jól van és a legjobb helyen, ön is túl van az életveszélyen, de ha nem nyugszik meg, más baj is lehet... 5 perc múlva nem hitteka szemüknek , a vérnyomásom 130/90 lett és így is maradt... Másnap mivel az intenzivrõl nem mehettem megnézni a babát, reggel egybõl felkeltem - a fájdalom érdekes volt, nem olyan amire számítottam , inkábbb csípett a seb , mint fájt/, felálltam , sétáltam egy kicsit összeszorított fogakkal Emmára gondolva...aztán már toltak is le a régi szobámba... Mindenki ledöbbent, irtó hamar regenerálódtam, kisebb csodaszámba mentem...
Aztán megtudtam, hogy nálam kialakult a legsúlyosabb változat, un HELLP szindróma, 24óra alatt meghalhattunk volna mindketten /vidéki kórházakban évente 15-20 terhes nõ hal ebbe bele, csak ezt nem propagálják/, a hasgörcsöm is jel volt a májenzimjeim elszálltak....
A tejem elkezdett mindezek ellenére bedurrani, azt hogy mennyire durrant volna mugy is be, soha nem fogom megtudni,mert amikor büszkén vittem vasárnap a kicsinek, hogy adják oda, bevallottam, hog yvérnyomáscsökkentõt szedek - ami az adj szerint nem árt a kicsinek - a docensnõ nem engedte odaadni neki a tejet, amikor a kezembe nyomták és és öntöttem kis a csapba, éreztem , hogy valaminek vége, és másnap mikor felkeltem , tök laza volt a mellem , lerohantam a csecsemõs nõvérhez akitõl elõzõ este megvettem egy fejõt, megnézte és azt mondta kész ennek befellegzett neki is a stressztõl ment el 1 óra alatt az összes teje.
Hétfõn amikor hazaengedtek a szakadék szélén álltam, a hét iszonyú volt , folyton bõgtem, férjem dolgozott végig azon rágódtam miért pont velünk történt mindez , és hogy mennyire kéne az én pici lányomnak a tej és én még ezt sem tudom neki megadni. Aztán beszéltem a dokimmal, aki közben hazajött és azt mondta õ majdnem biztos volt abban , hogy ezek után elmegy a tejem, és az a fontos hogy én meggyógyuljak , Emmának anya kell, aki imádja és felneveli, és a tápszer is kitûnõ. És nem csoda hogy kivagyok, mert egy sima szülés után is minden nõn rajta van ez, de nekem szó sem volt sima szülésrõl és még a babám sincs velem ...
Nem tudom miért, de valahogy megnyugodtam, azt hiszem mára túlléptem a válságon, kifelé tartok belõle, de ezt senkinek sem kívánom...
Még rengeteget tudnék írni és még részletesebben a Nicrõl is, de kívánom, hogy senki ne legyen érdekelt a témában.
Egyet viszont tegyetek meg, ti ne legyetek olyanok, akiknek elsõ kérdéseük egy friss anyukához az, hogy "És ugye van elég tejcsi?????"
Én már felvértezõdtem, de ez nem az anyaság fokmérõje, viszont iszonyú szarul tud esni a hozzám hasonló anyukáknak.


Na minden jót nektek, nemsokára megyünk Mimihez.
És mindenkinek tényleg csupa jót kívánok!!!
Ja és én is minden további nélkül vállalom majd a következõt mindezek ellenére is, akkor is ha mindez megismétlõdik!

sok puszi
Soma
alias Somos Magdi ,
Somos Emma igen büszke anyukája
soma
 


Drága Soma!

Hát ez nem semmi, ez a történet, nagyon örülök, hogy már optimistábban látod a helyzeted. A lényeg, hogy jól érzi magát Emmácska és Te is és meglátod hamar el fog repülni ez a kis idő és együtt lesztek. Biztos vagyok benne, hogy a kínok-kínját álltad ki, de nagyon büszke lehetsz magadra, hogy sikerült megnyugodnod és csak arra koncentrálni, hogy mi lesz VELETEK.

Kívánok nagyon sok jót és csak JÓT. Pihenj sokat, hogy mire a pindurid hazaér tele legyél energiával és erővel.

Remélem folyamatosan beszámolsz az eseményekről.

Szia:

Geri
geri (geri)
 


Kedves Soma,
Minden tiszteletem a tied es gratulalok megegyszer, nagyon ügyes voltal! Biztos, hogy a kis Emma most mar egyre nö es nemsokara otthon lesz. A tej miatt ne bankodj, tenyleg azt olvasni, hogy a mai tapszerek mar abszolut az anyatej összetetele alapjan keszülnek. Több ma mar felnöt ismerösöm van, akiket annak idejen nem tudtak szoptatni, es termeszetesen teljesen egeszsegesek. Tudsz te Emmanak adni meg olyan sok fontos dolgot, söt adtal is mar.
Köszi, hogy leirtad a törtenetet es varjuk a tovabbi hireket rolatok!

Cili2
Cili2
 


Kedves Soma!

Gratulálok Emmához és a kitartásodhoz!!! Kép
Remélem hamarosan együtt lesz a család otthon. Addig is sok erőt kívánok a kórházi körülményekhez. Írj, hogy Emmácska hogy fejlődik.
Kenguru-módszerrel dolgoznak a kórházban? Azaz ha ottvagy felveheted, puszilgathatod, simogathatod? Az is majdnem olyan, mintha szoptatnád...
Különben én úgy tudom, hogy az anyatej 40 !!! napig visszahozható! Kérj segítséget valamelyik szoptatási ambulanciáról. Én már hallottam nem is egy hozzátok hasonló esetről, ahol otthon sikerült visszatérni a szoptatásra. Azért is godolom, hogy érdemes lenne megpróbálnod (a szavaidból úgy érzem, hogy Te nagyon szeretnél szoptatni), hiszen amikor belövellt a melled, akkor azt írtad, sok tejed volt.
Amúgy én úgy tudom, hogy a világháborúk idején az apácák is tudtak szoptatni és a nagymamák is. A sok mellretétel, bimbóinger hatására a hormonok működésbe léptek. Szerintem van remény! Próbáld meg, ha tudsz benne hinni.
Ide írok néhány telefonszámot, ahol érdeklődhetsz:

Szent István Kórház, szoptatási ambulancia
Dr. Sarlai Katalin, Tel.:455-5700/1644

Szoptatási szakrendelés:
Szent Rókus Kórház: telefonon bejelentkezés: 2668-000

Szoptatásért Magyar Egyesület
Tel: 316-6762

La Leche Liga
Tel: 214-3309

Ezek a telefonszámok a Kismama újságban is megjelentek direkt azért, hogy akinek problémája van, tudjon hová fordulni. Én a Szt. István Kórház szoptatási ambulanciájáról jót hallottam. Azt hiszem, ott telefonon is segítenek.

Sok sikert!!!!!! Kép Kép Kép

Jó egészséget, mihamarabbi hazatérést és sok boldogságot az egész családnak!

Dorka
dorka (dorka)
 


Sziasztok,
itt ülök a gép elott, potyognak a könnyeim, Soma egy hos és azért külön büszke vagyok rá, hogy ilyen profin leírta az egészet, mindannyiunk okulására és talán kicsit saját megnyugtatására. :-))
Mi jól vagyunk, Kingus nagyokat pörög, tegnap este azon röhögtem, hogy majdnem minden tünetem meg van, amit az "okos" könyv erre a hónapra ír: gyomorégés, emésztési zavarok (felpuffadás minden mennyiségben), alvászavarok (két-három óránkénti pisiléstol nem csoda...) Az nagyon jó érzés, hogy csak úgy száguldanak a napok és hamarosan Kinga itt lesz velünk és végre a kezünkben tarthatjuk.
Üdv. mindenkinek: Kata
kata (kata)
 


Kedves Soma!

Amit kiálltál, nem semmi, nem csoda, ha elment a tejed. Végső esetben van gyógyszeres módja is a tejtermelés beindításának, ha jól tudom, beszélj a szülészorvosoddal... A koraszülötteknél ez különösen fontos lehet, így ha tud, biztosan segíteni fog. Egyébként a Dorka írásához még annyit, hogy annak idején én is beszéltem a Szent István kórházzal szoptatással kapcsolatban telefonon, nagyon kedvesek voltak.

Kitartás és csak nyugi, most már minden jó lesz biztosan.

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Soma!

Én is végigbõgtem az írásod, pedig nagyon nem vagyok egy bõgõs típus.
Elõször is: a tejen ne keseredj, az öcsém is és én is tápszeren nõttünk fel (csak a kórházban kaptunk anyatejet, azt is mástól), és teljesen egészségesek vagyunk mindketten. Az öcsém 17 éves, 190 cm magas, és 85 kg. Soha nem voltunk betegesebbek a többieknél. Pedig azok a tápszerek még sokkal gyengébb minõségûek voltak.
A másik amit írni akartam: nagyon szép nevet választottatok. Nálunk is Emma a favorit.
További kitartást!

cory
Névtelen
 


KEDVES Somos MAGDI-ez a történet felér egy vészhelyzettel-nekem is csorognak a könnyeim, pedig még nem is vagyok terhes...
A SZOPTATÁSRÓL ÉN IS EZEKET HALLOTTAM, a Bölcső alapítvány segírségével örökbefogadott újszülöttet kezdett szoptatni soha nem szült anyuka, hátha Nálatok is lesz valami hasonló lehetőség, de ha nem , az sem baj, fő. hogy élve kerültetek ki a helyzetből mindketten!!!!
Várjuk a további híreket a lelki viharaidról, olyan bátor és erős anyuka vagy...,nomeg Emma fejlődése is érdekel!
SZÉP NAPOKAT és kitartást a továbbiakhoz!

Egy 3 fiús pityergős anyuka.
Kinga
kinga (kinga)
 


Soma!

Nem is tudom, mit írjak a történeted után. Ez az egész toxémia dolog egy olyan valami, amirõl mindig tudtam, hogy létezik, hogy ezért nézik mindig a pisit stb. de sose tudtam, hogy ez igaziból milyen veszélyeket rejt magában.
A SOTE I-en én is eltöltöttem 10 napot a terhesosztályon (normál ikresként, én voltam tán a legvirgoncabb, semmi bajom se volt, csak az ikrek miatt voltam bent), tény, oda mindig jutnak nehéz eset kismamák. MI akkor az emeleten a sarokban voltunk, egy kórteremben két teremnyi ember (kb. 25-en), mert akkor ment lent a felújítás-átalakítás. Szóval át tudom érezni, milyen lehetett.
Na, persze csak ezt a részét.
A többinél azt hiszem mindannyian csak azt tudjuk gondolni magunkban, istenem add, hogy velünk ne történjen ilyen.
De a fõ az, hogy rendben vagytok, hiszem, hogy napról napra könnyebb lesz.
A tej miatt tényleg ne idegesítsd magad, a tápszerek ugyanolyan jók, bár én is azt vallom, hogy azért még nem kell teljesen feladni, én is hallottam olyanról is, aki egy hónappal szoptatás abbahagyása után újrakezdte, mert a gyereke (aki ma már 50-es felnõtt és õ mesélte) beteg lett, szanatóriumba került és fontos volt a tej. Meg olyat is hallottam, aki sose szült mégis be sikerült indítani. Lehet, hogy ezek a szerencsés kivételek, de kipróbálni ki lehet (szoptanít nevû herkentyû sokat segíthet, valahol a weben arról is lehet olvasni).

Nagyon örülök neki, hogy az egész után azzal az optimizmussal tudsz hozzáállni, hogy további babaterveid vannak! Minden tiszteletem a tiéd!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Soma!

Részemről is minden elismerés, milyen nehéz lehet most otthon, a pici nélkül! Erőt, kitartást kívánok neked, nemsokára már ott szuszog majd melletted Emma!
Mégegy tejes dolog, bár lehet, hogy már a könyöködön jön ki: a mi családunkban is volt egy hasonló toxémiás eset, ott a baba a hatodik hónapban megszületett, 40 napig volt kórházban, de anyukája addig is szorgalmasan fejte a tejét, és így, mikor kihozták a babát, szoptatni is tudta. Ha nem megy, akkor is sztár vagy!
Nagyon nagy boldogság, hogy Emmának nincs semmi baja, mert a fent említett kisfiú sajnos mai napig tornáztatásra szorul, és magatartási gondjai is vannak. Akkor inkább az egészség!!!
Üdv: Judó
Judó
 


Kedves Soma!
A történtek elolvasása után én is csak azt tudom mondani, hogy te egy hös vagy! Minden elismerésem a tiéd. Ezzel a pozitív hozzáállással egészen biztos, hogy hamarosan átvészeled ezt a nehéz idöszakot. És a lényeg az, hogy a kicsi Emma egészséges!

Én ma délelött voltam a 18 hetes UH-on, és hála az égnek minden a legnagyobb rendben van a picurkámmal!!! Nagyon rendes volt a UH-os doktornö, mindent részletesen és türelmesen megmutatott, söt még azt is elmondta, hogy valószínüleg újra kislányunk lesz(három a magyar igazság)!
További szép napot mindenkinek, és jó babázást az anyukáknak (már én is úgy várom!).
Andrea
Andrea
 


Drága Soma!

Megrendülve és meghatódva olvastam a történeted.
Csatlakozni tudok csak az elottem szólókhoz, csodálom kitartásod és az optimizmusod, nem semmi amin keresztül mentél, és ami még elotted áll.
Én a Kismamában olvastam egy szüléstörténetet ahol az anyuka azzal, hogy mellre tette a babát fejegette a cicit, 4 hét kórház után is tudott szoptatni. Nem tudom, hogy hogyan csinálta, de szerintem is kérj segítsége!
Az én kisfiam is lekerült a koraszülött osztályra, bár szerencsére o csak kicsinek született így sokat nem voltunk ott. De láttam olyan babákat akik 90 dkg-val születtek, 4 hétig nem is szopizhattak, anyuci fejte a tejet, és utána megtanultak szopni és szépen fejlodnek. Tudom, rengeteg ido, és pár dekának is örülni kell. Biztos nagyon nehéz lesz, de kitartás, ne add fel, a lényeg, hogy egészséges, és meg fog noni o is, hidd el!
Minden jót, szorítunk nektek!
Évi
Évi (Évi)
 


Drága Soma!

Engem is nagyon megindított a történeted, csodálom a bátorságod, kitartásod, optimizmusod! Nagyon örülök, hogy lassan rendbejöttök, és szeretnélek biztatni, hogy a szoptatásról sem kell lemondanod, visszahozható a tej, érdemes megpróbálni. Én is hallottam arról a szerkezetrõl, amit a mellre lehet illeszteni, és a baba egy kis csövön keresztül kapja a tápszert, de közben az anyuka mellét is szívja, így lassan újra be tud indulni a tejtermelés. Nem tudom, ez-e az a szoptanít nevû dolog, amirõl fentebb írt valaki. Addig meg fejd szorgalmasan, ha hiszel benne, hogy sikerülni fog, akkor fog is! Szívbõl kívánom neked, hogy mielõbb hazakerüljön Emmácska, és együtt lehessen a család, hidd el, az kárpótolni fog mindenért, ha ott szuszog már melletted a kicsi csomag! És már nem kell sokat várnod rá, hamar el fog szaladni az az idõ! Még egyszer végtelen sok boldog napot kívánok nektek együtt - joggal lehetsz büszke Emmácskára és magadra!

Kedves Kata!

Gyomorégés és puffadás? Ismerõs dolgok! Én puffadásra a Gyerektea nevû gyógyteát szoktam inni (a DM-ben vettem, de biztos máshol is lehet kapni), gyomorégésre meg tényleg jó a reszelt édes mandulás víz vagy tej kortyolgatása!

Én meg valami gyomorrontást szedtem össze - szombaton kezdõdött, néha megy a hasam, szombat este görcsölt is a gyomrom, és úgy ment a hasam, mint a vízfolyás, aztán vasárnap diétáztam, akkor úgy tûnt, rendbejöttem, aztán ma reggel megint kezdõdött - úgy tûnik, ha tejes valamit eszem-iszom, akkor jön elõ. Dokihoz nem mentem, mert úgyse szednék be semmit, amíg nem muszáj, inkább diétázgatok. Egyébként minden oké, lassan 32 hetes vagyok, Dominik nagyokat dorbézol a pocakomban, már értem, miért írták egy könyvben, hogy a 30-32 hét között a legaktívabb a baba! A magnéziumot szorgalmasan szedem, és azóta a hasam se szúrkál és keményedik sûrûn.

Kedves Shajni!

A magnéziumot én is ajánlom neked, nekem elmúlt tõle a hasszúrkálásom!

Kedves Andrea!

Gratulálok az újabb kislányotokhoz! Én is szívesen fogadnék már lassan egy törpillát, de nálunk meg úgy látszik csak kiskrampuszok teremnek! Fõ, hogy imádnivalóak!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Soma!

Nem kell feltétlenül tápszert kapnia a babádnak igényelhetsz a háziorvosodtól vagy a védonotol anyatejet is. Mivel a Te babád koraszülött a TB terhére ingyen kell kapnod.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!
Mesélne valaki a legelsö vizsgálatról? Én ma este megyek, a 7. hétben vagyok, nem tudom pontosan, mire számítsak.
Köszi,
Eszter
eszter
 


SZia Eszter!

ÉN ugyan nem vagyok friss tapasztalatos, de hátha.
Szóval szerintem számíthatsz egy standard nõgyógyi vizsgálatra, megtapintja a méhedet a doki. És helye válogatja, talán UH-t is csinál (nekem ilyenkor már csinált) Ez még hüvelyi UH.
Amit nem tudok pontosan, hogy mikor, de ha rég volt, akkor csinálnak rákszûrést, meg váladékvizsgálatot is, de ezeket nem feltétlen most, de még az elsõ harmadban.
Kb. ennyi.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Ildi!
Köszi, a doki azt mondta, csinál UH-t, ezért teli hólyaggal menjek. Rákszürésen januárban voltam, nem hiszem, hogy szükség lenne rá.
Szia,
Eszter
eszter
 


Szia Eszter!

Az én dokim az első pár alkalommal nem vizsgált meg, mindig csak ultrahanggal nézte meg a babát. Azt mondta, hogy egyenlőre nem bojgatja meg a méhszájat, biztos ami biztos.
Rákszűrést is kb. az első harmad vége felé csinált, amikor először megvizsgált.
Szia
BGabi
Bánhidi
 


Szia Gabi!
Én tegnap este voltam, megvizsgált a doki és hasi ultrahangot csinált. Láttuk, ahogy ver a szíve!
Rákszürést nem csinált, mert mondtam, hogy nemrég voltam. Szóval nagy élmény volt, azóta is a föld felett lebegek!
Szia,
Eszter
eszter
 


Szia Eszter!
Örülök, hogy jól vagytok.
Első babád lesz?
Én már tudom, milyen ez az érzés.
De azért irigykedem. Én ápr. 9-én készülök menni a dokimhoz, remélem, nálam is mindent rendben talál. Addig is várok türelmetlenül.
Szia
BGabi
Bánhidi
 


Szia Andrea!
Olvastam, hogy 18 hetes vagy.Hol fogsz szülni?
Én 20 hetes vagyok a harmadik gyerekemmel, és az Uzsoki utcai kórházban szülök majd.
Szia :Saci
ksaci
 


Gabi!
Igen, az elö babám lesz. Te hol tartasz idöben? Nekem a szülést nov. 16-ra számolta a doki. Melyik kórházba jársz?
Szia,
Eszter
eszter
 


Sziasztok !

Nagyon rég írtam már. Én is nemrég,vagyis hétfőn voltam dokinál. nálam is látta a szívhangot, fantasztikus érzés volt. Az én számításaim szerint 9 hetes vagyok, az ultrahang szerint 8. dik hétnél tartok.
A rosszullétek kezdenek állandósulni, néha nagyon rosszul érzem magam. Nagyon sokat tudnék aludni, tegnap is este fél héttől, reggel fél hétig egyhuzamban aludtam. Egyébként Eszter gratulálok, ugye milyen jó érzés?

Puszi mindenkinek: Király Kati
Király Kati
 


Kati!
Nagyon jó érzés, már a váróban majdnem elsírtam magam, amikor kihallatszott a ctg hangja.
Az utóbbi pár napon én is émelyegtem reggelenként. Egyelöre még elviselhetö, remélem, nem romlik a helyzet. Hová jársz dokihoz?
Pussz,
Eszter
eszter
 


Szia Eszter!
Én még csak holnap leszek 5 hetes. Persze csak akkor, ha majd a doki is diagnosztizálta a terhességet. Ha minden rendben lesz, nov. 29-re leszek kiírva.
Nyíregyházi vagyok, itt pedig csak egy kórház van.
Szia
BGabi
Bánhidi
 


Gabi!
Akkor nagyon közel járunk egymáshoz, én pénteken leszek 7 hetes.
Jó, hogy vannak itt "friss" kismamák is, eddig mindig csak olyanokat láttam, akik már legalább 24 hetesek. Írjatok gyakran!
Sziasztok,
Eszter
eszter
 


Szia Saci! Én is a 3. babámat várom, aug. 28-ra vagyok kiírva. Én egyébként a Margitban fogok szülni, pedig zuglói vagyok és néhány percnyire lakom az Uzsokitól. Gondolkodtam azon, hogy átmenjek-e oda, de a dokim (és a korház is)nagyon bevált az elözö két terhesség és szülés során, ezért inkább maradok. Mekkorák a gyerköceid? Mit szólnak a kistesóhoz?
Kati, az aluszékonyság nálam még tart. Múlt szombaton elaludtam du. 4-kor és a lányaim 7-kor(!) ébresztettek, hogy: "Anya, kelj fel, mert éhesek vagyunk!"
Puszi mindenkinek: Andrea
Andrea
 


Sziasztok !

Eszter én, a Máv korházas dokihoz járok, és ott is fogok szülni. Nekem nagyon tetszik, hogy mindenre van lehetőség. Akár vajúdhatok vízben stb... És te Eszter, merre laksz,és hol fogsz szülni ?


Puszi: Király Kati
Király Kati
 


Szija lányok!

Lassan már két hete, hogy erre jártam, de sajnos meg van az oka, ugyanis otthon vagyok táppénzenKép
Márc.közepén egy 5 órás autóút után barnás valamit vettem észre, azonnal bementünk a kórházba, ott megnéztek UH-gal, hála istennek semmi probléma nem volt a babával, csak engem fektettek be a kórházba...a kórház után most meg otthon kell pihennem, mint ma megtudtam a dokimtól, 14 héten keresztül(!!) Igazából már minden elmúlt, már nincs probléma, csak a biztonság kedvéért eltanácsoltak a munkától :-(
Azért otthon is van internet, de csak percekre látogathatok fel :-(((
De azért nagyon örülök, a 12. héten vagyunk, és már én is ki tudom tapintani a méhet, egyre jobban érződik.

Nagyon örültem Somának, hogy minden ilyen jól végződött, gratulálok!

Kata, neked pedig kislányod lesz? Dejó, annyira örülök. Akkor lepődtem meg, mikor irtad, hogy 28 hetes vagy, de már a 30 hetes méreteket produkálja, akkor döbbentem rá, hogy mennyire telik az idő..
Krisztina pedig 32 hetes...huuuuh :-)))Andrea meg 18...hajjaj, tiszta meglepetés

Azért eztán próbálok aktivabb lenni, ha már úgyis hozzá kell szoknom az otthon-levés gondolatához.

Szijasztok, Lara
Lara
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: