Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Van egy jó hírem, még nem szültem meg. Mostmár így fogom fel. Lehet ezt másképp? Az az igazság, hogy én mostanában 11 óránál előbb nem kelek, mert az éjszakáim helyett délelőtt alszom, mint korábban is látható nem nagyon jelentkeztem még délnél előbb. Az éjjel virrasztottam a fájásaim mellett 3 órát, eléggé rendszertelenek voltak, hol fél óra, hol tíz perc különbséggel. Amikor először megindult kipattantak a szemeim és teljesen meg voltam győződve, hogy megyünk szülni. Aztán egyre lohadt a lelkesedésem miután számoltam és egyáltalán nem volt rendszeres. De nagyon vidáman igyekeztem felfogni a dolgot és most is az vagyok. A telefon állandóan csörög, mindenki kérdezi mizújs, de hála istennek csak a számomra nagyon kedves emberek. Holnap megyek dokihoz ill. szülésznőmhöz, mert a dokim síel, NST-re, aztán remélem már ott is kell maradnom.

Krisztina! Azt mondják, hogy a sok jóskófájás jó előjel, azok tágítják a méhszájat. Nyilván én is csak onnan tudom, hogy milyen tág, hogy megvizsgálnak. Addig is csak reménykedem, mert nekem az utóbbi időben elég sok ilyen jellegű fájásom volt. Az összebújásról én is hallottam és tényleg jó lenne, de nyitott méhszájnál már nem ajánlják. Lehet, hogy óvszerrel kellene?

Lara! Gratulálok a kis petezsákodban növekvő babucihoz, bár szerintem ezt már korábban megtettem. Csatlakozom Krisztához, hívd fel az orvosod, beszélj meg vele egy időpontot. Ha esetleg úgy gondolod, hogy nem foglalkozik veled eleget még van időd másikat választani. Én a 16. héten tettem ezt.

Király Kati! Ne habozz, hívd fel az orvosod, hisz ők azért vannak, hogy megválaszolják az ilyen kérdéseket. Jobb, mint, hogy idegeskedj. Ne aggódj, nem lesz semmi gond :-)

Évi, képzeld, ha egy napon szülnénk, hát az klassz volna. Miért is mész Te laborba a 39. héten? Nem emlékszem, hogy menni kellett volna. Csak nincs vmi baj? Jó ez a lement a pocak dolog, nekem is már napok óta lent van, bár a "szakértők" szerint még nem eléggé. Ez a babuci a hasamban fog felnőni???? Együtt járunk majd isibe hi-hi. Kéváncsi vagyok mi volt az NST-n, meg említetted, hogy a 39. héten lesz ultrahangod is. Hát az is érdekel, hogy mit láttál. Az enyém, akkor spec. a kis ujjacskáját szopizta, így sokat nem láttunk belőle. Ez a kislány dolog, meg bennem is egyre jobban érlelődik. Vhogy nekem is ilyen érzésem van. Az utóbbi pár napban jött csak elő, eddig nem "éreztem" semmit ezzel kapcsolatban, és nem is hittem benne. Ha fiú lesz, az sem baj. Egyébként én is hiszek a telepátiában. Apukámmal nagyon bejön, meg mással is szokott, lehet, hogy veled is. Betotyogok a férjem munkahelyére, 2 körül bent leszek, ha gondolod felmászhatnánk chat-re. Már, ha addig olvasod az írásomat.

Még egy kérdés: eldönthetem, hogy megindítsák a szülésemet v. ebben csak és kizárólag az orvos dönthet? Tudtok erről mit mondani?

Sziasztok:

Geri
geri (geri)
 


Szia Évi!

Sajna mennem kellet, így csak 2-szer tudtam megnézni fent vagy-e a chat-en. Remélem minden okes... Este felnézek 1/2 10 körül a Vészhelyzet után, az egy sorozat, amit nézek.

Ja, még az is, hogy tegnap derült ki az unokanővérem kismama. Ő a 4. dédunoka"tok". Boldog a hatalmas családom.

Király Kati! Majd "felrángatom" az unokanővéremet ide, igaz ő még csak kb. 4,5 hetes kismama, de az nem különbség, az a 1,5 hét, igaz, Évi?

Sziasztok:

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok Csajok!

Azt sem tudom mivel kezdjem. Sorban: Lara, nálam ez a doki dolog úgy muködött, hogy ha a terhestanácsadáson mondták, hogy menjek valami vizsgálatra, akkor felhívtam és idopontot egyeztettem. Ez kb.5 hetente volt. Szerintem gyakrabban felesleges menni, csak ha problémád van. Úgy is mindig kitalálnak valamit. Ez a petezsák dolog tök édes. Én is mindig mondogattam, hogy hány mm a baba. Tök jó!!!!

Krisztina! Megnéztem, majdnem odafér az egész kezem! Ez már valami!

Király Kata! Ha jól sejtem, az a 6. hét azt jelenti, hogy mostanában kellett volna a havidnak megjönni? Mert nekem az elso 3 hónapban mindig fájdogált az elott az idopont elott a hasam, amikor meg kellett volna jönnie. Nekem akkor azt mondták, hogy természetes. (Ez igaz 1 héttel elotte is)Szerintem nincs semmi baj, de inkább hívd fel a dokit, az majd megnyugtat.

Ezt most elküldöm, mert ha sokat írok egyben nem megy át.
Évi (Évi)
 

 
 

Geri! Csípem a humorod, és az optimizmusod. Van aki 2 héttel is tovább húzza! (Ez rossz vicc volt mi?) Bocs, de 2 után értem haza. Azért kellett laborba menni, mert most már minden héten terhestanácsadás van, elotte pedig vizeletet kell vizsgáltatni. (Uncsi). Aztán mentem NST-re. Nekem ez a mumusom, ugyanúgy zajlott mint eddig. Asszisztens el, gyerek el, feküdtem ott feleslegesen 20 percig. Aztán szerencsére jött egy aranyos novérke, o fogta, kereste, mert annyit mozgott az én kis Csongim, hogy állandóan menni kellett utána. Az eredmény tökéletes lett. Utána a dokira is várni kellett, pedig általában pontos szokott lenni. UH nem csinált, de megvizsgált. Teljesen zárt még a méhszáj, és egyébként is azt mondta, nagyon fürge vagyok még...Szóval nem szülünk. Pedig tegnap ahogy a hasam szurkált az jutott nekem is eszembe, hogy nagy só lenne, ha egy napon szülnénk! De nekem egész éjszaka ment a mocorgás a hasamba, meg ma is, szerintem bepótolta a tegnapi sok pihit.
Pénteken megint NST, nagyon ellenorzik itt az embert!
Üdv Minden Kismamucinak!Évi
Évi (Évi)
 


Bocs! A Vészhelyezetet én is szoktam nézni, (férjem nem tudja elképzelni, mi a jó benne), ha addig nem alszom el chatelhetünk.
Évi
Évi (Évi)
 


Évi!

Okes, én is megpróbálok fennmaradni. Bár nem soká, mert holnap reggel 6-kor (úristen) kelés.

Szia:

Geri
geri (geri)
 


Hello, Csajok!
Évi, Geri, lassan jobbak lesztek, mint a Vészhelyzet, olyan izgalmas-szövevényes már ez a történet, nagyon várom a fejleményeket és persze a happy endet! Kitartás nektek, de azért gondolom, nem bánnátok, ha ma este elmaradna vészhelyzet-nézés, ugye? Ha elmarad, elmeséljük mi volt, ne izguljatok! :-))

Király Kati, most nem értettem pontosan mi van, hogy van egy kis barnás folyás? Ez abszolút lehet a menszesztol, de azért én a helyedben megnézetném a dokival, ha másért nem, hogy megnyugodjak! :-))

Lara, általában négy-öt hetente kell menni a dokihoz, lehet, hogy a te dokid ezt automatikusan így gondolta, úgyhogy szerintem négy hét múlva menjél hozzá, de ha felhívod, az se gond. És ez a kilenc hét fantasztikus, gratulálok és kívánom, hogy a hátralévo ido is ilyen gyorsan teljen!!!

Én jól vagyok, ma volt a terheléses gusztustalanság, cukros vízzel meg koplalással, de túl vagyok rajta, holnap megyek du. az eredményért. Hasim no, Bogyeszka izeg-mozog és olyan hamar június lesz, hogy csak na!!!

Mindenkinek üdv. Kata
kata (kata)
 


Sziasztok Lányok!

Kiváncsi vagyok, mi lesz a netregény folytatásaKép, melyik babóca dugja ki az orrát hamarább? Én jókat mosolygok rajtatok, türelmet és kitartást kívánok! Geri, a szülés indítása sokban függ az orvosodtól és a kórház gakorlatától. Általában, ha nincs semmi gond, vagyis a manónak jobban tetszik odabennt, csak 2 hét túlhordásnál indítják be, bár addig is "kísérletezgetnek"...
Kata, remélem jó lesz az eredményed, júniusban majd mi drukkolunk egymásnakKép!
Lara, ez csodás! Nekem a baba a 7.-8. héten 1,2 cm volt, de én kértem a dokimat, hogy mérje le Őt is, ne csak a petezsákot! Most meg már több mint 30 cm!KépKép Úgyhogy csak szépen növeszgesd!

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok !

Kata :
Nekem nincs barnás folyásom, csak a hasam fájdogál egy picit.

Most már kezd jobb lenni.
Sokat kellene pihenni,de a munka mellettt néha nehéz.

Mindenkinek jó napot kívánok !!

Üdv.: Kati
Király Kati
 


Sziasztok !

Tudatom, hogy a netopera másik szereploje (Geri) tegnap este 10 óra után, folyamatos hasi, és derékfájdalommal elindult Pestre a kórházban. Ha bejöttek a jókívánságaink, azóta egy babuci anyukája. (Úgy legyen!)

Nekem még mindig folyamatos a mocorgás odabenn, egyenlore készülodés jeleit nem tapasztalom.

Király Kati! Vigyázz magatokra, bár mondom nekem azt mondták, hogy természetes. Azért légy óvatos és ne terheld túl magad.

Én is próbáltam elképzelni, hogy milyen tökmag lehet a babuci odabenn. Mindig olvasgattam, hogy éppen mekkora lehet, milyen testrésze fejlodik éppen. Olyan hihetetlen, hogy egy pár mm-bol egy több kilós emberke lesz. Csodálatos, titokzatos ez a természet.

További szép napot! Évi
Évi (Évi)
 


Szija lányok!

Gerinek nagyon szorítok, remélem már túl van a nehezén és nagyon boldog!
Évi, Kata! A 12.hétre kaptam ma idõpontot az UH-ra, valami nucha szûrésre. Már utánajártam, hogy ilyenkor a nyaki bõrredõ vastagságát mérik (+pont ma érkezett a babanet-Rendelõben egy ilyen irányú kérdés). Elõtte én nem hallottam errõl a vizsgálatról. Azt hittem, hogy csak úgy be fognak hivni, hogy a klinikán is megnézzék a babát, aztán az asszisztens (bun*ó módon) közölte, hogy én inkább nuchára akarok jelentkezni, nem?
És adott egy idõpontot áprilisre.
Úgy tervezem, hogy ez a nucha-s UH után visszamegyek az eredménnyel a dokimhoz.

Csak azt nem értem, hogy miért ennyire bun*ók az egészségügyben dolgozók (tisztelet a kivételnek), úgy beszélt velem, mint valami utolsó nemtomkivel. Azzal tisztában voltam, hogy nem az egészségügyben dolgozik a magyar értelmiség színe java, meg tudom, hogy kevés a fizetés, de minek megy az ilyen ember ilyen helyre dolgozni, ha par*szt módon tud csak megnyilvánulni...?
És az a baj, hogy ez nem egyedi jelenség, hanem a dokikon kívül a kórházakban dolgozók sajnos mind mind ilyen stílusban beszélnek az emberrel...és nemcsak velem, hanem mindenkivel. De miért???
Vagy komoly fizikai fáradságot okoz a normális beszéd??? asszem ezt sosem fogom megérteni...Kép
bocs...de le kellett irnom..

Na de félre a negatívumokkal, éljen a napsütés! Én meg lassan(a héten) meglátogatom a terhesgondozót, bár asse tudom, kihez kell menni, meg hogy hova. AZt mondta a dokim, hogy kérdezzek meg egy környéken lakó kismamát, hogy kihez tartozik a mi uccánk..szóval mostmajd az ablakból lesem az embereket és ha meglátok egy kismamát, lerohanok hozzá és kifaggatom.
Nálatok is igy ment ez???

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!

Hát még itt és egyben. Nagyon köszönöm mindenkinek a tegnap esti bíztatást. Utána megint beszéltem a szülésznővel és mondtam neki, hogy lepihenek egy kicsit és mérem a fájásokat. Aztán elmúltak. Sajna. Így maradtam otthon. Aludni persze nem tudtam, összesen kb. 1,5 órát. Reggel irány Bp. NST, aztán a helyettes orvos. Az Nst-n a pici jót aludt, majd csuklott 5 percig, aztán visszaludt. Utána mentem az orvoshoz, aki megvizsgált. Puha méhszájat talált és közölte, hogy kötelező Pesten maradnom, mert úgy néz ki, hogy könnyű és gyors szülésem lesz és nem szeretné, ha Százhalombattán szülnék a kocsiban. Azt mondta, hogy látszanak a jóslófájások nyomai, azért mondja ezt a gyors szülést. A kórházban maradást nem javasolta, így most itt vagyok a rokonoknál. Nagyon bízom benne, hogy igaza lesz és gyorsan megszülök. Pénteken kell megint NST-re mennem és egy Uh-ra is.Ha addig meg nem szülök. Itt kicsit jobban biztonságban érzem magam, már ami a távolságot illeti. Amúgy otthon, édes otthon... Nagyon köszi mndenkinek, aki tegnap este a chatvonalon volt a bíztatást, nagyon jól esett. Remélem hamarosan tényleg megyek szülni.

Kedves Évi!

Gondoltam rád az éjjel, hogy most biztos izgulsz értem én meg itt fekszem az ágyacskámban és nem a szülőszobán. Bíztam a megérzésemben, hogy ez még nem az a fájás, és talán jobban is tettem. Lehet, hogy még van egy hét, azt meg kórházban tölteni, ha nem muszáj nem akarom. Egyébként hétfőn befektetnek, ha addig nem indul meg. De annyira bízom benne, hogy nem így lesz... Azt megígérem, hogy én is nagyon fogok szurkolni érted, amikor itt lesz az ideje. Megpróbálok még ma feljönni a netre, bár nem akarom nagyon terhelni a rokonaim számláját. Köszi Neked is a tegnap esti bíztatást. Az e-mail címedet otthon hagytam,ha leírnád megköszönném.

Szia, Sziasztok:

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok!
Geri teljesen ledöbbentem, én már annyira biztos voltam benne, hogy babucid van!
Éjjel minden felébredéskor eszembe jutottál.
De szerintem is jobb, hogy fenn maradtál Pesten. Így tényleg ki tudod várni, hogy rendszeres fájásaid legyenek, és nem kell még azon is morfondíroznod, hogy indulj-e Pestre. Én is azért vagyok nyugodt, mert 5 percre van a kórház, nem akarok ott fél napig járkálni, vajúdni, inkább itthon. Remélem, már nem kell a kórházba befeküdnöd! Most már nem lehet sok hátra...
Emilem: nagyat@broadband.hu
Elég annyi, hogy kislány/kisfiú és minden rendben OK?

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Lara!
Én is felhúztam ma magam, de én a terhesgondozóban. 2 és fél órát ültem ott, csak azért, hogy a doki 1 perc alatt átnézze, amit a fogadott orvosom már megnézett. És mikor hangot adtam negatív véleményemnek, még a védononek állt fejjebb, és megjegyezte: "még ilyen nyugös kismamát". Olyan rosszul esett! Annyira felmérgeltem magam, hogy azóta is fáj a derekam, meg keményedik a hasam.
Szóval ne siesd el a dolgot, úgy is menni kell még sokat. Hívd fel oket telefonon, megmondják, hogy mikor és kihez kell menned.

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Kedves Geri!

Hát a tegnapi chat után Én is azt hittem, hogy már megszültél, meg van a gyönyörû egészséges babád és nagyon irigykedtem is. Kép A férjem is nagyon szurkolt most is Õ mondta, hogy ne várjak estig hátha már most van hír Rólatok!
Mindenesetre tovább szorítunk Nektek.

Puszi: Enikõ
Enikõ
 


Évi!

Igen, ma elsétálok arra felé, és megnézem a tel.számot, ilyenkor már úgyis zárva van. Aztán reggel odatelefonálok.
Figyi! milyen doki nézte át amit a fogadott dokid már átnézett? A terhesgondozóban nemcsak védõnõk vannak, akik vérnyomást mérnek + súlyt? meg elmondják, hogy mit csináljak és mit ne. Vagy rosszul tudom?
Vagy ott van a doki, akihez akkor tartoznál, ha nem lenne fogadott dokid? Ugye az nem fog vizsgálgatni?? vagy igen?

Egyébként télleg bunk*ság, ilyet mondani, hogy nyügös kismama...

Szijasztok, Lara
Lara
 


Lara, visszanéztem, válaszolok, hátha még ma olvasod. Nem tudom, hogy máshol hogyan muködik, de itt Szolnokon ugye vannak a védonok. Súlyt mérnek, vérnyomást stb. De van egy doki, akihez körzetileg tartozunk, o írja be a könyvbe az eredményeket, küld UH-ra stb. De ha van fogadott dokid, akkor nem vizsgál meg, csak a leleteidet nézi meg. Ennyi.

Szia Évi
Évi (Évi)
 


Évi!

Írtam e-mailt neked.

Szia
geri (geri)
 


Geri!

Hát, én is nagyon drukkoltam neked. Úgy látszik mégis rossz volt a megérzésem.
Egyébként a Tétényiben csak akkor indítanak szülést, ha 2 héttel túlh ordtad, vagy ha gond van a babával, vagy ha már 1 napja elment a magzatvized /ez volt velem is/. Ne izgulj, majd kibújik az a lurkó. Egyébként is odabent a legjobb, nem igaz?

Puszillak és írjatok, ha már kezedben a csemete!!!

Szia:

Dia

Ui.: Lélekben veled leszek!!!
Dia
 


Sziasztok!

Lara kérdésén és ÉVi válaszán elgondolkodtam. 93-ban még Pesten is ez volt a helyzet, hogy jártam a "magán"dokimhoz, a SOTE I-re, ott hozzá tartozott a súlyméréses vérnyomásméréses kör (ha már itt tartunk, a doki minden alkalommal megvizsgált manuálisan). Aztán járni kellett a körzetileg illetékes SZTK-ba, terhesrendelésre, ahol a védõnõ(?) vagy nõvérke végig csinálta újfent a pisi, vérnyomás , súlymérés kört, de a doki nem vizsgált meg, pontosabban a legelsõ legelõször igen (akkor még õk adták a terheskönyvet). 95-ben viszont már csak a saját védõnõhöz jártam pluszban (a SOTE I-es megjelenés ugyanúgy zajlott), és a védõnõ mért súlyt, pisi stb. de dokit nem is láttam a sajátomon kívül.
Fentiek alapján ez még ma sem általános. MIn múlik? Mi az idevonatkozó kötelezõ rendelet? Muszáj helyenként az embernek idegen doki vizsgálatát elviselni?
Ildi
Pethes Ildikó
 


Geri! SOS! Nem kaptam e-mailt! Valami nem muködött! Ha még gépközelben leszel, írd meg hol tudom esetleg a férjed elérni.

Amúgy elég rossz éjszakám volt, minden fordulásnál keményedett a hasam és szurkált is. És nyugös vagyok. Vajon ez elojele valaminek?

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Évi,

Tudsz SMSt küldeni ha valami megindul, vagy ha megvan a pöttöm? (telszámom fentebb)
Tudatnám a lányokkal a hírt.

Izgulok érted!

Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok !

Ma én teljesen rendben vagyok, kialudtam magam.
A hasfájást mintha elfújta volna a szél.
Most jól érzem magam, kivéve az enyhe hányingert.
Már nagyon várom a következő ultrahangot, még 3 hét.

Írjatok !

Puszi:Kati
Király Kati
 


Kedves Cili2!
Lehet,hogy egyidőben fogunk szülni:most tartok a 17. héten.Remélem jól emlékszem,hogy Te vagy hasonló "korban" !?
Nekem a 3. baba, és neked???
Saci
ksaci
 


Sziasztok!
Úgy látom megérkezett a "következo generáció". Így a 39. hét környékén már igen nehéz elképzelnem, hogy milyen volt tizenegynehány hetesen. Élvezzetek minden pillanatot!

Mamacica. Nálam nem lesz benn mobil, de valahogy jelzem majd, hogy mi újság van, elore is köszi kedvességed!
És mindenkinek köszi, hogy izgul értem, és együtt érez velem. (Geri nevében is)

Kati, örülök, hogy minden rendben.
Saci megmozdult már a babád?

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Szijasztok!

Évi, Ildi!Én is nagyon reménykedem, hogy a körzetileg illetékes orvos nem fog vizsgálgatni.
Az igazság az, hogy a magándokim semmit nem mért rajtam, se súlyt, se vérnyomást, csak megállapitotta a terhességet és kész. Gondolom ezek a mérések a védõnõkre tartoznak majd.
Ahogy nézem, az országban városonként változnak az orvosi szokások, gondolom ez a terhesgondozásos dolog is ugyanebbe tartozik. A jövõ héten megyek. Aztán majd elmesélem mi volt :-))

Geri,Évi! Továbbra is szoritok értetek!

SZijasztok, Lara
Lara
 


Szia Mindenki!

Még egyben és türelmetlenül. Ma is úgy kelltem, hogy "már megint nem szültem". Talán, majd ma. Azért izgis úgy lefeküdni, hátha. Arra nem is számítok, hogy nappal indul el...

Lara!

Köszi, hogy szorítasz Te is, aranyos vagy. Meglatod olyan gyorsan telik az ido, hogy eszre sem veszed, max., hogy nő a hasad, meg a pici egyre jobban mozog, meg ilyesmi. Az orvos nem mér súlyt sem, semmit sem, csak a terhességet állapítja meg. A többi a védőnő dolga.

Dia!

Neked is köszi, bár bejött volna a megérzésed. Természetesen mihelyst van vmi küldöm az üzit. Gondoltam, hogy a Tétényiben csak 2 hétre indítanak szülést, de már hétfőn be kell feküdnöm, ha addig nem lesz semmi. Pedig a jövő hetes hosszú hétvégén mar otthon szerettem volna lenni. Még talán...

Király Kati!

Örülök, hogy jobban vagy, gonodolom így Neked is jobb, a nyugodt terhesség fantasztikus dolog. Nekem ilyen volt, kívánom Neked is.

Évi!

Hát én ehhez nem értek, otthon csak elküldöm az e-mailt, itt meg szépen eltárolta. Most addig fogok próbálkozni, míg nem sikerül elküldenem. Egyébként jó ez a hegyi levegő, jót aludtam az éjjel, kipihent vagyok, kész a nagy feladatra. Kiváncsi vagyok veled mizujs. Csinálok majd magamnak egy hotmailes e-mail címet és elküldöm. Remélem megérkezik a levelem.

Sziasztok: Geri
geri (geri)
 


Szia Évi!

Látom megint egy időpontban voltunk fent... Szóval az e-mail itt ragadt, vmi server hiba van, jön fel a férjem a hétvégén, aztán megnézzük mi van. Kár... Holnap jelentkezem a vizsgálatok után.

Geri
geri (geri)
 


Geri ! Igen én is észrevettem. Most meg fenn voltam a chaten, hátha bejelentkezel. De tudom a rokonok telefonja...
Én is holnap megyek NST-re, olyan 2 óra után itthon leszek. Nagyon keményedett a hasam és szurkált egész nap. Nem tudom mi lesz.
Ne is titkold, rám vársz, hogy egy napon szüljünk, ugye? Csak aztán vigyázz, mert még megelozlek!
Ma már azon filozofáltam, hogy vajon szoke lesz vagy barna, az apukája egzotikusan húzott szemét örökli vagy az enyémet. És már olyan kíváncsi vagyok rá!
Ja, azt akartam még írni, hogy állítólag a kisfiúk egy héttel késobb jönnek. Lehet, hogy rossz a megérzésünk és neked Botondod lesz?

Várom holnap, hogy mi újság.

Szia Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok lányok!

Érdekes, amit a védőnőkről, orvosokról írtatok. A dokim - a magánrendelésén menetrendszerűen megméri a vérnyomásom, megnézi a méhszájamat, csinál UH-t. Általában úgy megyek oda, hogy reggel a kórházban a doki aszisztense csinál labor vizsgálatokat. A súlyomat Ők nem mérik, megelégszenek az általam otthon mért - talán pontosabb - értékkel. A védőnőm az első alkalommal megmérte a vérnyomásomat és a súlyomat (azért a nagykabátomat levehettem). Ez történt a 9. héten. A 17. héten feljött hozzánk környezet tanulmányra.. A kiskönyvembe nem írt semmit, most elhitte bemondásra a súlyomat és a vérnyomásomat is és azt mondta, hogy majd jelentkezik, mivel itthon vagyunk... Most vagyunk a 24. héten... EKG-ra meg a gégészetre is a körzetitől kértem beutalót. Szóval erről ennyit...

Lányok, már annyira izgulok, mi lesz? Remélem minden rendben lesz Veletek, és nem sokára olvashatjuk a szőke, a barna esetleg kopasz babócákról a híreketKép

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok!

Az biztos, hogy az én lányom egy héttel előbb jött...
Geri! Hogyhogy hegyi levegő? Csak nem Budán laknak a rokonok? Mert én igen...

Szorítok nektek lányok nagyon!

Puszi és történésekben gazdag éjszakát:

Dia
Dia
 


Sziasztok
Lányok szurkolok nektek. Én tegnap voltam UH-án és babóca tökéletes, minden pocikája gyönyörü és egészséges. Az az igazság hogy az AFP eredményét valőszinüleg csak jövö héten tudom meg dehogy ne izguljunk elmentünk egy genetikus szakihoz aki megnézett UH-án.Megtudtuk azt is hogy kisfiu.
Olyan nagyon édes a pici a képen Kép
Shajni
Shajni
 


Sziasztok!

Ilyenkor reggel mindig megnézem a elozo esti "termést".

Zsófi, irigyellek, szerintem is így muködne normálisan a dolog, de sajnos nálunk még nagy a bürokrácia! Nekem még 3-4 hetente terhesgondozóba kellett járnom, vizeletet a laborban vizsgáltak, UH-t meg a kórházba. Szóval nagyon fárasztó.

Shajni, nagyon klassz, hogy már most meg tudták mondani, hogy kisfiú! És jó, hogy mindent rendben találtak. Én mindenkinek mutogattam a fotót, olyan büszke voltam!

Megyek ma NST-re, majd utána még jelentkezem.

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok kismamák!

Örömmel értesítek mindenkit, hogy február 28-án reggel 7:02-kor megszületett lányom, Anett, Tünde. 3420 gramm és 55 centi.
Nem indult apás szülésnek, de végül mégiscsak az lett és nagyon örülök neki. Azt hiszem, sokkal könnyebb volt így számomra, és férjem is jobban át tudta élni, mit is jelent szülővé válni.
Ő volt, aki bíztatott, erőt adott, s mosolygott mikor már ott tartottam: "Csak egy gyermekünk lesz, s altaltásban császárral akarom megszülni!!!"
Most már ki merem jelenteni, hogy szeretnék még egy gyermeket!
Kép Kép Kép Kép
Mse
Mse
 


Mse, GRATULÁLOK!!!! Legyetek nagyon boldogok!

Geri, Évi, minden alkalommal nagy izgalommal olvasom a híreket Rólatok, és közben nosztalgiázom a szüléseim elötti napokról. Tényleg azt szokták mondani, hogy a fiúk szeretnek tovább bennmaradni, de nekem például a kisebbik lányom 3 nappal tovább maradt(azóta is kis lusta).

Saci, Neked mekkorák a gyerköceid? Én is a 3-at várom (16.hét), és nekem hatalmas élmény látni a lányaim (4 és 6 évesek) lelkesedését a kistesó iránt. Mióta tudják, állandóan kényeztetnek, puszilgatják a pocimat és beszélnek hozzá. Teljesen önállóak lettek: egyedül öltöznek, fürdenek, fogat mosnak, stb... Hihetetlen jó dolgom van!

Hajni, hogyan és hova lehet bejelentkezni genetikus orvoshoz? Én a jövö héten megyek AFP-re.

Puszi Mindenkinek!
Andrea
Andrea
 


Mse!
<BLINK>GRATULÁLOK!!!</BLINK> Legyetek nagyon boldogok! Tök jó, hogy minden ilyen jól alakult! Micsoda boldogság :-)))))
Lara
Lara
 


Kedves Mse!

Gratulálok nektek, nagyon izgultunk érted! Klassz, hogy végül a férjed mégis be ment veled, és együtt élhettétek át gyerkocötök világrajöttét. Erot, kitartást kívánok az elso hetekre, legyetek nagyon boldogok!

Délelott voltam NST-n, nagyon jól sikerült, most még a kis mocorgóm is rendes volt, és helyén maradt. A doki meg azt mondta, úgy néz ki, hogy jól érzi benn magát, menjek majd a jövo héten.

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Drága Lányok!

Mse!

Már azt hittem sosem hallok rólad, pedig már annyira vártam a híreket. GRATULÁLOK!!!!!!!!! Sokat gondoltam rád, hoszen egyszer csak eltüntél... Legyetek nagyon boldogok, aztán jelentkezz, hogy mizújs veletek.

Andrea!

Köszönjük a bíztatást, jó 3. terhességet kívánok. Te már nagyon rutinos vagy. Nagyon jó fejek lehetnek a gyermekeid... :-))))))))

Évi!

Hát nekem már nem is írsz? :-((((( Remélem megírod mi volt az NST-n, meg gondolom a doki is megvizsgál. Kíváncsian várom.

Én ma voltam vizsgálaton, valószín&#369; már ma este boldog anyuka leszek, de, ha nem is ma, akkor ahétvégén biztosan. Tegnap este szurkált a hasam nagyon, alig tudtam menni. Mára kiderült, hogy attól, hogy a pici teljesen beilleszkedett a helyére. Az UH-n az orvos nem is tudta megmérni a fejecskéjét, mert a felét nem látta. NST-t pedig a végén csak állva tudtuk csinálni, mert a fotel túl mély volt, a pici szive meg egészen a hasam alján dobogott. Illetve ott lehetett érezni. A szülészn&#337;m nagyon örült. Hát szerdán még legalább 6-7 cm-rel feljebb volt. Az orvos azt mondta, hogy abszolút készen állok a szülésre, bármikor megindulhat. Hasogat a hátam, a hasamat is érzem rendesen. A méhszáj egy ujjnyi és puha, a nyakcsatorna rövid. A szülészn&#337; szerint este hívni fogom. Hát remélem. Az orvosom holnap ér haza. De én nem szándékozom megvárni. Ha mégis már nem lennék szomorú, mert tudom, hogy hamarosan "vége" és egy új, csodálatos korszaka érkezik el életemnek. Jelentkezem még, ha tudok, most elmegyek hajatmosni, aztán lefekszem egy kicsit aludni, hogy sok er&#337;m legyen, ha menni kell.

Dia!

Csillaghegyen vagyok Óbudán. Olyan klassz itt a leveg&#337;... Te merre?

SHajni!

Én is szurkolok neked, hogy az AFP jó legyen, bár kérdem én, mi probléma lehetne? Gratulálok a kisfiúhoz, mi lesz a neve?

Sziasztok, mindenkinek jó napot!!!

Geri
geri (geri)
 


Mse!! GRATULÁLOK!!!!Sok boldogságot!Kép Kép Kép Szani
Szani
 


SZija lányok!
Geri!
Nagyon nagyon szoritok! EZ olyan izgalmas, mostmár tényleg bármikor elindulhat, szinte csak órák választanak el.
Szoritok, hogy minden könnyedén menjen!

Évi! Mijazaz NST???

Szani! Mi volt a dokinál? volt UH? láttad? hogy vagy?

Lányok! Rájöttem, hogy tényleg gyorsan repül az idõ, hiszen mintha tegnap teszteltem volna és hip-hop lassan már a 10.hét jön(igaz, csak a jövõ héten kedden). Csak az a baj, hogy csak utólag tûnik igy, hogy repül az idõ, közben természetesen csak vonszolja magát :-(

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!
Geri, nagyon kerülgettük itt egymást már megint. De nagyon örülök a jó híreknek.(És egy picit irigy vagyok)Már nagyon közel állsz a dolgokhoz!Tök izgi lehet ez a pár óra, hogy mikor indul be igazán, indulj, ne indulj. Ma egész nap, és éjszaka rád fogok gondolni, jó!?
Nekem még hátra van pár nap, -de hát, annyival késobb is készült el ez a pici!-de kezdek egyre izgatottabb lenni. Foleg, hogy ma sem adta semmi jelét a készülodésnek. Pedig én biztos voltam benne, hogy hamarabb jön az idejénél. Aztán lehet, hogy mire ti kijöttök a kórházból,én még midnig itt ülök a nagy pocimmal, és a nagy napra várok. Na, akkor mindent bele, legyen gyors és könnyu szülésed, és lásd meg minél hamarabb csodálatos pici gyermekedet!!!!!!!!!!!!

Lara, az NST-t máshol CTG-nek hívják.

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Kedves Mse

Jo egeszseget es sok boldogsagot nektek. Gratulalok kicsi lanykatokhoz

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Geri, ez nagyon izgi! Azt hiszem Te már célegyenesben vagy!!! Nagyon várom a fejleményeket!

Szia, Andrea
Andrea
 


Szia Lara! Voltam UH-n ,De még csak a petezsák látszik.Szerintem ez még korai volt.Majd 19-én megyek újra,remélem akkor már többet látok. Puszi:Szani
Szani
 


Sziasztok
Andrea az orvos cime: Medison Orvosi Kft, Szeged, Tisza Lajos krt. 7-9. Tel: 62/426-558
Telefonon id&#337;pontot kell kérni a vizsgálat dija 5000,- Ft.
Shajni
Shajni
 


Helló Mindenki!

Évi!

Már, ahogy számolom Neked is egy hét van vissza, az pedig már nem sok. Azt nem is írtad, hogy mi volt az NST-n, volt e méhmozgás, ha igen milyen. Nekem már nagyon intenzív volt. Egyébként én is reménykedtem a korábbi szülésben, és ezért voltam olyan csalódott. Most meg már a negyedik nap telik el, és a délutáni pihim után elmúltak a fájásaim is. Azon gondolkodom, hogy elkezdek járkálni, a lépcs&#337;zéshez sajna lusta vagyok... Tudod mit hallottam most? Egy orvos tanácsolta a kismamájának, hogy fogjon egy doboz gyufát, borítsa ki a földre és szedegesse fel egyenként. Hát aznap este meg is szült. Kérdés, hogy attól-e. Szerintem a babucinak is készen kellett állnia arra, hogy kijöjjön. Kipróbáltam ezt a mellbimbó trükköt is, végeredmény egy óra után kicsit fájó mellek. Aztán jót aludtam. Lehet, hogy átaludtam a méhösszehúzódásokat? :-))))))) Vannak jóslófájásaid vagy ilyesmi? A haskeményedésr&#337;l tudok, de nem tudom, hogy egy és ugyanaz-e a kett&#337;. Mikor mész vizsgálatra, vagy ott is voltál ma?

Elteszem magam holnapra, vagy pihenek egyet a szülésig, ki tudja. Azért egy fél órácskát járkálok.

Geri
geri (geri)
 


Geri! Te nem semmi vagy?! Hogy múlnak el neked állandóan a fájások?!
Szerintem tuti tipp nincs, ne eroltesd, majd jön amikor nem is gondolod! A lépcsozéstol állítólag csak izomláza lesz az embernek. Na, a melltrükköt azt hiszem mellozöm! És mit szólsz az apával való összebújáshoz?! Nekem hónapok óta meg van tiltva. Lehet,hogy ez a megoldás?!

Fentebb írtam az NST-rol. Semmi jel, minden tökéletes odabenn, semmi készülodés. Ma a hasam se nagyon keményedett, viszont a babuci folyt. köv. mozog. A doki most nem vizsgált, majd a jövo héten. De tudod, én szerdán a szülinapomon fogok szülni! (he,he,he). Te meg nagyon gyanús vagy, ismerd be, hogy rám vársz! De hidd el nem sértodöm meg, ha megelozöl! Eseménydús éjszakát neked,nekem meg szép álmokat.
Szia Évi
Évi (Évi)
 


Szisztok lányok!

Mse, nagy gratula a hercegkisasszonyhoz!KépKép

Geri, Te mit csinálsz a mellbimbóiddal????? Már ha nem vagyok túl indiszkrétKép. Én már törülközni sem tudok normálisan (mármint úgy, mint rég)... Én rajtam nem fog múlni, már napok óta szurkolok NektekKép

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok!

MSE, GRATULÁLOK!!! SOK-SOK BOLDOGSÁGOT ÉS KEVÉS ÁLMATLAN ÉJSZAKÁT!!!

Geri!

Én a XII.-ben vagyok a Délinél, 61-es villamos vonala... Ha még nem szülnél meg esetleg, akkor gyere el és látogass meg, van egy jó kis kaptató a házunkig, nem túl hosszú, de elég meredek. Tuti módszer... A mellbimbódat meg inkább hagydd békén, fog még az fájni elégszer, amikor a szoptatást elkezded és még nem szokik hozzá a megterheléshez...
JUT ESZEMBE: Mindenkinek üzenem, akit esetleg érint az el&#337;bbi dolog: létezik egy Garmastan nev&#369; krém, ami fantasztikus a szoptatástól fájó mellbimbókra, hámosító és gyulladáscsökkent&#337; hatású, és nem kell lemosni szoptatás el&#337;tt, csak letörölni, a baba elfogadja úgy is és nem is árthat neki. Gondoltam, jobb ha tudtok róla.
Visszatérve Gerihez: Azért remélem, hogy még ma éjjel meglesz az a lurkó, és drukkolok, hogy minnél gyorsabban és minnél kíméletesebben...

Évi! Ez utóbbi rád is vonatkozik.

Addig is puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok Lányok!

Jelentkezem most, mert nem tudom, meddig tehetem. Éjfélkor nagyon eros fájdalomra ébredtem, de folyamatos volt. Vártam, hogy rendszerezodjön, de össze-vissza fájt. 4 óráig szenvedtem, hogy mit csináljak, aztán elaludtam. Aztán reggel megint fájt, de inkább csak fájdolgál. Nem tudom, hogy mit csináljak. Éjszaka már azt hittem indulhatok a kórházba. De most úgy néz ki, mintha múlófélben lenne a dolog. Mindenesetre, ha nem jelentkezem, akkor tudjátok, hogy szülni vagyok. Gerikém, te lehet, hogy már túl is vagy rajta?

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: