Új privát üzeneted érkezett!

Geri!

Ha nem titok megírod, hol fogsz szülni?
Rita
ritasol
 


Sziasztok Lányok!

Végre itthon, és megy a gép is! Köszi, hogy gondoltatok ránk itt északon... hát túl vagyunk rajta, Levikém úgy döntött, márc3. helyett már február 16-án jön... Az egész Valentin-nap éjjelén kezdödött, fájt a hasam, de nem gondoltam, hogy már szülünk. Szóval éjjel elment a magzatvíz, erre én tutira bepánikoltam, pedig ugye elvileg már számíthattam rá... aztán 15-én egész nap szinte semmi. A vajúdó szobában töltöttük a napot, este 6-ra lett a méhszáj 5centis. Aztán este fél 8-kor begyorsult a dolog, egyszer csak közölék, hogy rajtam a sor, pattanjak át a szülöszobába, mert bekötik az oxitocint. Hááát... innen elég durva volt, mert nem kaptam semmi fájdalomcsillapítót, mert mindenkire épp rátört a szülés, és a doki nem ért rá. Ezért aztán mire a kitolás jött hajnali fél3kor, már jól elfáradtam, így a kitolás másfél órát tartott. De nagyon megérte, azt a pillanatot sosem fogjuk elfelejteni, amikor a kisdönci hajnali 3.48kor elöször rajtam pihegett. Ekkora örömet kívánok mindenkinek! Aztán eleinte minden oké volt a kórházban, de hétföre Leevi nagyon besárgult, keddre olyan bilirubin értéke lett, hogy azt mondták, ez már annyira súlyos, hogy lehet, hogy Helsinkibe kell vinni. Kék fény alá került, és enni meg tisztába tenni sem lehetett kivenni 3 napig. Aztán kiderült, hogy az egész összefüggésben van egy húgyúti fertözéssel, amit valószínüleg a magzatvízzel nyelt be, vagy kitudja. Így aztán beépítettek egy kis csövet a kezébe, és napi kétszer múlt vasárnapig azon át kapott bödületes mennyiségü antibiotikumot. Szerencsére már jól van, így vasárnap végre hazajöhettünk. Hát, rendesen kiaggódhattuk magunkat így szülöségünk kezdetén... a lényeg, hogy Levi jól van! Tündéri kisbaba, nyugis, alig sír, jó étvágyú, és szerencsére tejem is van. Szóval most nagyon boldogok vagyunk!
Én is gratulálok CsKatinak, Pankamamának és Hédinek a babákhoz! És persze Király Katinak!!!
Vigyázzatok magatokra meg a babócákra! Most futok, mert a kisfiam éhes!
Puszi mindenkinek: Adri, és a nagyon éhes Leevi Kép
KAdri
 


Szia Rita!

Nem titok, mert már leírtam régebben, a Tétényiben fogok szülni. Nem haragszom az orvosra, mert hát neki is jár szabadság és miért pont az én szülésemhez igazítaná, de legalább a titkárnőjével felhívathatott volna. Nem baj a helyettesítő orvos is jó lesz, főleg, ha nem lesz gond.

Kedves Évi!

Gondoltam még lefekvés előtt felnézek, hogy ki járt errefelé. Nem is tudom, hogy mondtad-e, hogy kisfiad lesz vagy kislányod, pontosabban, hogy az ultrahang mit mutatott. Lehet hogyha visszamennék megtalálnám, de inkább te írd meg. Ezek a picik ilyenek az NST-n. Az enyém is folyton elugrál és a szülésznőm (mert ő csinálja nem az asszisztens) keresgeti. Szerintem Te is bátran "járj utána". Az a szülőszoba dolog a 32. héten mitől lett? És, hogyhogy végülis nem született meg a picuri, kaptál vmit? Már, ha akarsz róla írni. A szülésznőm tapasztalata szerint az az apuka, aki bemegy a vajúdáskor, az nem megy ki szüléskor, mert látja, hogy mennyire nagy szükség van rá. Most megnéztem, az előbb nagyon sokat írtam... A kis lepcses... MOst lefekszem és megkezdem 12 órás alvásomat 6-7 megszakítással (WC). Tényleg, te hogy bírsz visszaaludni miután óránként ki kell gyalogolni wc-re? Aztán szomjas az ember lánya, aztán felébred a pici és hatalmasakat rúg. Most meg csuklik a picikém :-) Tisztelem azokat, akik dolgoznak az utolsó pillanatig. Én biztos kómás lennék.

Jó éjt:

Geri
Geri
 

 
 

Sziasztok lányok!

Én a papás szüléshez szeretnék hozzászólni.
Az én agyamban mindig úgy élt a dolog, hogy a terhesség és a szülés is annak a bizonyos szeretkezésnek a folytatása. Így nekem evidens volt, hogy ehhez a papának is köze kellene, hogy legyen. Szerencsére a párom se gondolta másképp, bár sokáig félt még attól, hogy rosszul lesz és elájul, mert nem bírja a vér látványát. Így aztán ő magától is bent akart lenni, nem kellett várni arra, hogy hogy dönt. Bár ha nem akart volna bejönni, az se lett volna baj, jött volna más helyette.
Így utólag nem is tudom, mi lett volna velem a párom nélkül azon a közel 14 órán át, már az is nagyon sokat számított, hogy mögöttem ülve támaszkodhattam rá a fájások közben. Ha pedig ki kellett rohannia, ott maradt a szülésznő és ő fogta a kezem.
Pedig a vajúdás közben sokszor úgy éreztem, hogy irritál a jelenléte, aztán rájöttem, hogy inkább csak a fájdalmat vetítem ki rá.
Egyszóval, ő végig ott volt, és aktívan segített, a kitolásnál ő tartotta az egyik lábamat és mindent végignézett. Kivéve a gátmetszést. Látta, ahogy kibújik a lánya hajas kis buksija, ő vágta el a köldökzsinórt /pedig ezt az utolsó pillanatig elutasította/, még akkor is mellettem volt egy ideig, amíg varrtak.
Bevallása szerint élete legnagyobb élménye volt a szülésünk. Azt mondta egyszer, hogy bár volt fogalma arról, hogy mivel jár egy baba születése, sose hitte volna, hogy ez ilyen a valóságban, és hogy azóta sokkal jobban tisztel engem, mint nőt és mint embert, és mint anyát. Azt mondta, hogy hihetelen erő van bennünk, szülő nőkben, azóta átértékelődtem benne én is, és a gyerekkel való kapcsolata is - állítom -, hogy másabb, mint ha csak kint várt volna a folyosón.

Persze, nem akarok mindenkit győzködni arról, hogy miért jó a papás szülés, mindenkinek szuverén joga, hogy részt vesz-e az egészen, vagy sem, csak gondoltam, megosztom a párom gondolatait veletek, hátha valamelyik kispapa pont ettől kap ihletet és gondolja meg magát...

Mindenkinek jó várandósságot és kíméletes szülést kívánok:

Dia
Dia
 


Kedves Geri!
Úgy látom, hogy különbözo idopontokban járunk itt a neten, de élményeink egész azonosak. Én viszont 10 óra után már nem tudom a fejem tartani...
Pár szót a 32.hétrol. Semmi elozménye nem volt a dolognak, alhasi fájdalmak, folyamatosan egyik pillanatról a másikra. Azért csak bementünk a kórházba. Magnézium infúziót kaptam délután fél öttol reggel fél hétig. (Este 9-kor már alig 5 perces fájásaim voltak.)Én akkor ijjedtem meg igazán, amikor a szülészno tüdoérlelot adott a babának. Valahogy akkor fogtam fel, hogy te jó ég, én ezt meg is szülhetem...Ekkor elkezdtem a picivel "gondolatban" beszélgetni, és kértem, hogy maradjon még benn. És a csoda megtörtént, szerencsére nem tágultam ki, elmúlt a fájdalom reggelre, és az én PICI FIAM(magam se gondoltam)de kihúzta immár a 38.hetet is. Szóval nagy volt az ijjedtség.Tehát ha minden igaz fiú lesz, és a CSongor nevet fogja kapni.
Évi
Évi (Évi)
 


Folyt. köv.
Azért írok külön mert ha sokat írok, nem megy át. Nálam az alvás úgy oldódott meg, hogy az elobb történtek után kaptam bizonyos szereket. Ebbol az egyik nyugtató hatású, segít aludni. Még így is kétszer felébredek, de szerencsére vissza tudok aludni. Elotte nekem ugyanolyan estéim voltak mint amit ecseteltél. Most már semmilyen gyógyszert nem szedek, de tegnap azt mondta a doki, hogy ebbol egy fél szemet nyugodtan bekaphatok, mert nem jó ha a kismama fáradtan megy szülni. Amúgy hogy vagy? Nekem este fájdogált a hasam. Melegfront megy, hidegfront jön, lehet, hogy baba lesz belole? Ha még este itthon leszel, gyere fel a chat-re olyan este 8 körül ott szoktam csevegni. Szia Évi
Évi (Évi)
 


Még valami! Dia nagyon szépen írtad le a gondolataidat (férjedét). Tényleg irigylem akinek ilyen férje van. Lehet, hogy határozottan kérnem kellett volna, hogy legyen ott velem? De annyira kategórikusan elutasította az ötletet, hogy nem akartam eroszakos lenni. A sors végül is megoldotta a dilemámat. Tegnap meglátogatott egy régi barátnom, o szüloszobán dolgozott régen. És csak úgy megemlítette, hogy o szívesen ott lenne velem, ha én is akarom. Olyan jól esett. Tehát nem leszek egyedül!!!
Köszönöm mindeki segíto véleményét.
Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Nekünk is minden baba papás volt, a császár is.
Az elsõnél mikor mondtam neki, elfolyt a magzatvíz persze holt ideges lett. Abszolút nem voltunk összepakolva, így hát nekiállt a papucsát megsikálni, mert koszos papuccsal mégse mehet be a szülõszobába. Na ez a tevékenység aztán totál megnyugtatta, úgyhogy tudom javasolni mindenkinek!
Amúgy õ elég magas vérnyomásos-pulzusos, orrvérzéses típus, volt is kis aggodalom, mi lesz, ha vele lesz baj odabent. Végül is egy orrvérzése volt szülés közben, de ennyivel megúsztuk a dolgot.
Nekem nagyon sokat számított, hogy ott volt, õ rohangált szülésznõért, orvosért, ha valami kellett. A császárnál meg mikor kezdett nem hatni a spinálisan kapott érzéstelenítõ, õ szólt az aneszteziologúsnak. Akkor altatót kaptam az infúzióba, akkor meg ahogy (háton fekve, amit sose bírtam) el akartam aludni, nem vettem levegõt. Ezt is õ vette észre, és onnantól õ ébresztgetett, el ne aludjak, nehogy megfulladjak. Ha pesszimista felfogásban nézem a dolgokat, lehet, hogy a jelenléte az életemet mentette meg!
Az elsõnél meg az utolsó egy órában, megkérdezte: még mindig három gyereket akarsz? (én meg: kérdezd meg három nap múlva). Szóval aranyos volt. Évekig élõ emlék, amikor kifele jött már a fiam, és õ bíztatott, már látja a fejét és hogy van haja. Az ember lánya úgy mûködik, hogy a szülés egy kábítóshoz hasonló állapot (másképp nem is viselné el), és talán ezért, de utólag sok mindenre alig emlékszik belõle. De ennek a mondatnak a hangulata végleg megmaradt bennem, azóta is.
Lehet, hogy független esemény, de nagyon jó apa lett belõle, és mindig mindent meg mert csinálni a gyerekekkel, pelenkázott, fürdetett, etetett stb. az elsõ napoktól kezdve.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Lányok, én nagyon meghatódtam a papás szüléssel kapcsolatos történeteteken! Teljesen átérzem ahogy leírtátok, és próbálom elképzelni, milyen lesz három és fél hónap múlva a mi kisbabánk születése.
Azt hiszem, ha már úgyis ott lesz a férjem a tágulási szakaszban velem, akkor maradni is fog mindvégig, abban a helyzetben az érzéseink így fogják diktálni. Én pedig igyekszem majd a lehetöségekhez képest hösies lenni! Kép Nem zárkózik el töle hogy ott legyen, csak nem nagyon rajong a gondolatért. De szerintem még olyan távolinak érzi, hogy nem is gondolta eddig igazán át, hogy mit is fog ez jelenteni számára. Ilyenek a férfiak!
Én biztos vagyok benne, hogy utolag Ö is boldog lesz, hogy ott lehetett.

Katus
Katus
 


Sziasztok!
Meg mindig papas szules. A szulesnek szerintem nem a kitolas resze a szornyu, hanem amig addig eljut az ember. Legalabbis en igy erzem.
Moni
Moni
 


Sziasztok Lányok!

Ildikó! Hát a nap fénypontja volt ez a papucsmosás dolog. Nagyom jól szórakoztam rajta. Elképzelem a férjedet, ahogy áll a csap fölött és ezerrel sikálja a papucsát. Ötletnek nem is rossz.

Dia! Én már írtam Neked 2 e-mailt is mióta Te írtál, nem tudom azokat megkaptad-e. Én mindig arra a címre válaszolok ahonnan írsz, így nagyon eltévedni nem tud. Ha esetleg nem kaptál februárban egyet sem, akkor jelezd nekem és én belevetem magam a levélírásba.

Évi!
Kemény lehetett az az éjszaka, de a fő, hogy túl vagy rajta és a kis Csongorod is jól van. Szép neve lesz. Nálunk Lili Gréta vagy Botond. Nem tudjuk, hogy kukija lesz-e vagy más:-) Nekem mindegy, csak egészséges legyen. Először csak lányt tudtam elképzelni, aztán a terhesség során, ahogy próbáltam elképzelni milyen lesz egyre többször befurakodott mindenféle kép egy tündéri kisfiúról is. Így már 50-50% párti vagyok. Nekem a 28. héten volt vérzésem, hát rendesen pánikba estünk. Egy lidércnyomásos, no alvásos éjszaka után, hajnalban irány az orvos, ahol aztán közölték, hogy minden rendben, valószínű, hogy vmi hajszálér pattant meg, ne aggódjak. Pihenjek pár napot és minden rendben lesz. Azon a hétvégén költöztünk, gondolhatod mennyit pihentem... De kíméltek, amennyire tudtak. A szolnoki kórházban fogsz szülni? Még nem hallottam róla semmit, te biztos mindent tudsz már róla. Jó kórház?
Ma éjjel azt hittem megindul a szülés. Hajnali 4-kor, szokásos utamat megtéve jöttem a wc-ről (lassan kikopik az oda vezető úton a parafa) visszafeküdtem, mikoris elkezdett fájni a derekam, elég hirtelen, de nem vészesen. Aztán kb. 10 perc telt el, mikor az alhasam is elkezdtem érezni. Na felkapcsoltam a lámpát, megnéztem az időt, lehessen mihez viszonyítani, ha esetleg. Aztán elmúlt az alhasi fájdalom (nem volt vészes) a derék maradt. Aztán ez így ismétlődött, de nem szabályosan. Akkor már gondoltam, hogy ez mégsem "az" lesz, aztán el is aludtam. Gondoltam, ha erősödik úgyis felkelek rá. Hát jót aludtam reggelig.

Sziasztok:

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok, Lányok!

Olyan izgalommal olvasom a beszámolóitokat a jóslófájásokról meg a szülés elõtti várakozásról, már egészen beleélem magam én is, pedig nekem még hátravan 11 hetem... (azért már én is ábrándozom a szülésrõl, és olyan megnyugtató érzés, hogy ha most, a 29. héten születne meg valami folytán a kisbabám, akkor már jó esélye lenne az életben maradásra...)

Nagyon szorítok nektek, hogy könnyû és szép szülésetek legyen, és hogy ne kelljen már sokat várnotok, hogy magatokhoz szoríthassátok babócáitokat!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok Lányok!
Geri! Elég hasonló éjszakánk lehetett. Nekem ugyan a derekam nem fájt, de alul a hasam igen. Többször is az éjszaka folyamán. De aztán elaludtam, és reggel már semmit nem éreztem. Azt álmodtam, hogy ikreim születtek, és szidtam az orvost, hogy ultrahangon miért csak egyet látott. Hát igazi meglepetés lenne két lurkó! Eggyel sem lesz egyszeru, mit csinálhat aki 3-4-et szül egyszerre! A wc-hez én éjszaka félálomban, lámpa nélkül is kitalálok. Nem semmi!! Próbálok nem igazán felébredni, akkor könnyebb visszaaludni.

Krisztina! Várja csak ki az a baba az idejét, én is megijjedtem, amikor 32.hétre meg akart születni. Így az utolsó hetekben legalább tudom, hogy elég fejlett, jöhet ha úgy gondolja.

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Évi! Én 1995-ben hallottam olyan sztorit, akinél csak az utolsó hónapban vették észre, hogy ikrek, és csak a szülõágyon derült ki, hogy három a baba! De azért ez elég ritka lehet!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Nem semmi ez az eset, amit leírtál, Ildi!

Évi, én is szeretném, ha benn maradna legalább a 37. hétig. (Olivért a 38. héten szültem) Csak tudod most így a másodiknál sokkal jobban aggódok és izgulok, hogy minden rendben legyen, és minél közelebb a szülés ideje, annál nyugodtabb vagyok, hogy nem lesz baj. Évi, nagyon drukkolok neked, és Gerinek is!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

Én is a papásszülés dologhoz szólnék hozzá. Nálunk a párom szintén hallani sem akart róla, hogy bennt legyen a szülésnél, én pedig nem erőltettem a dolgot. Főleg azok után, hogy most amikor a kisfiunk született, vajúdás alatt sétálhattam és amikor a folyosón sétáltam megkért, hogy inkább menjek vissza a szülőszobába, mert nem bírja nézni, hogy szenvedek. (Ilyen is van!) Így amikor két éve a kislányom született, akkor anyukám volt benn velem, most pedig anyósom. De szerintem ha nem is párotok megy be, az a lényeg hogy legyen egy ismerős arc, akire az ember támaszkodhat, akár lelkileg is.

Egyébként minden elismerésem azoké a férfiaké, akik a szülőszobára is elkísérik a feleségüket.

Ancsa
Anyanyanya
 


Szia Krisztina!

Én most az első babámnál nem voltam aggódós, tudtam, hogy minden eredményem csak jó lehet, mert jól éreztem magam, de állítólag a másodiknál már sokkal aggódósabb az ember. Az a hátrány, hogy akkor már tudod, hogy milyen vizsgálatok várnak rád és minek milyen eredménnyel kell végződnie. De gondolom nálad minden rendben.

Ildikó!

Az nagyon meglepő lehetett, mikor kiderült, hogy ikrek hát még hármas. Na hát én ott hidaltam volna le. Az ember lánya azt sem tudja elképzelni milyen lesz egy gyermekkel kezdőként, na de kettő sőt három egyszerre. Fárasztó és kimerítő lehet. Egy ismerősünknek van 3 bébije, lombikbébik, az anyukájuk azt mondta az első év volt nagyon nehéz, a többi már ment magától. Múltkor mutatták az ötös ikreket a TV-ben 18 évesek, hát nem lehetett könnyű egyszerre odafigyelni rájuk.

Évi!

Most szerelték be nálunk a riasztót és annak a fénye világítja meg az utamat éjszakánként. Eddig sem kapcsoltam lámpát, de mostmár néha olyan bizonytalan tudok lenni, hogy jó ez a "jelzőfény". Lehet, hogy a közelgő melegfrontot éreztük meg az éjszaka? Most bent vagyok a férjem munkahelyén és folyamatosan jönnek be a kolléganői megnézni a pocakomat és mindenki a hétvégét jósolja a front miatt is meg a "pocakállásom" miatt is. Az isten beszéljen belőlük. Azért durva, hogy vasárnap akár 20 fok is lehet. Tegnapelőtt meg volt vagy 2-3 nappal. Azért, ha a te kis pocaklakód még maradna 1-2 hétig az jobb lenne Neked is meg Neki is. Az esti chatben benne vagyok, 1/2 9 körül felmegyek.

Szia:

Geri

SEGÍTSÉG, BABANET FÜGGŐ LETTEM!!!!!!!!!!!!!
geri (geri)
 


Sziasztok!
Én is a papás szüléshez szólnék hozzá. Meglehetősen friss az élmény, hiszen 26 napja született a kislányunk. Korábban az én férjem is azt mondta, hogy inkább a kórház folyosójáról követi az eseményeket ha sor kerül rá, de miután megfogant a baba és ő folyton beszélt hozzá, mesét olvasott és énekelt a „pocakomnak”, mikor megindult a szülés fel sem merült benne, hogy nem lesz ott a születésnél. Velem volt végig és nagyon ügyesen viselkedett, valamint nagyon sokat segített nekem (ágytálat hozott, segített fölülni, igazította a párnámat stb.). A kitolási szakasznál ő tartotta a fejem (egy hétig fájlalta utána a karját), és persze ő látta meg először a babát. Megsimogatta a hasamon és ő vágta el a már nem lüktető köldökzsinórt. Azóta mindenkinek csillogó szemmel és nagy büszkén meséli, hogy mit látott. Ez az élmény jót tett a mi kapcsolatunknak is – valahogy jobban felnéz rám azóta amióta látta a sok szenvedést amit a kislányunkért hoztam, és szerintem a kettejük kapcsolata is mélyebb így, hogy nem csak azt látta, hogy hazaviszek egy kis csomagot, hanem látta a születést, ami egy csoda és szerintem nagy kár kimaradni belőle. Azóta már azt tervezgeti, hogy majd mi lesz a következő babánál mikor „megyünk szülni”. Ezzel együtt ha nem akart volna részt venni benne, azt tiszteletben tartottam volna, de szerencsére nem így volt. Ahogy a fogantatás is közös élmény úgy szerintem a születésnek is annak kell lennie.
Sziasztok!
Orsi
a kis Jázmin anyukája
Orsi
 


Ildikó! Elmeséltem a férjemnek a történetet. Nagyon fejbe vágta. Mekkora meglepestés lehetett?!
Egy baba helyett három? Hát nem is tudom. Nekem elég lesz egy is!

Olyan gyönyöru történeteket írtatok le, hogy most már nagyon bánom, hogy a férjem nem lesz ott! Pedig imádja amikor rugizik a fia... És már nagyon várja az érkezését. Talán a következoig megváltozik. De szerencsére ott lesz a barátnom, aki ott is dolgozott régen, ez megnyugtató.

Évi
Évi (Évi)
 


Kedves Adri!

Miért nem vettem eddig észre, hogy írtál? Sokat gondoltam rád, vajon mi lehet ott a nagy messziben. Katus (?) tájékozatott minket pár szóban, de jó olvasni, hogy jól vagytok. Gondolom hulla fáradt vagy, de ugyanakkor boldog is. Ha van időd és energiád szivesen olvasok rólatok. Legyenek nagyon jó napjaitok, remélem hamarosan oda is beköszönt a tavasz. Majd arra is fújunk egy kis meleget.

Szia:

Geri
geri (geri)
 


Geri! Ha erre jársz írj egy pár sort, hogy telt az éjszakád!! Ma megint melegfront lesz...
Én tisztára magam alatt vagyok a fogam miatt. Miért pont most kellett ennek történnie?!
Most már tényleg remélem,hogy a pici fiam nem most gondolja úgy, hogy eljött az o ideje is!
Várom jelentkezésed. Évi
Évi (Évi)
 


Szia Évi!

Éjjel kettőig számolgattuk a fájásokat a férjemmel. 15 percesek voltak, aztán mintha mi sem történt volna elmúltak. A hátfájásom is visszajött úgy este 11-re, azzal együtt 15 percenként az alhasi fájdalmak is. De nem volt vészes. Először úgy voltam vele, hogy biztos csak megint jóslófájások, aztán mikor már az ötödik v. hatodik volt, elkezdtem azon gondolkodni, hogy lehet, hogy szülni fogok. Erre aztán el is múltak. Muris. El is aludtam egyébként, de nem sokáig. Egész éjjel forgolódtam, sehogy sem volt kényelmes a két póz közül, minden bajom volt. A pici nagyon élénk lett hajnalban, hatalmasakat rúgott, így azért sem tudtam aludni. Pedig wc-re sem kellett most annyit menni, mint szoktam. Ez volt. Remélem Neked jobb éjszakád volt.
Sajnálom, hogy a fogad így "viccel" veled, szerintem ne legyél annyira elkámpicsorodva. Bár igazán nem tudom ezt átérezni, mert nekem olyan ritkán van fogproblémám. Ne gondolj rá, hogy a pici megszülethet, mert lehet, hogy a vége mégis az lesz. Aztán az is lehet, hogy, ha megszületik nem is fogsz a fogaddal foglalkozni. Azt nem tudom, hogy az evés meg ilyenek mennek-e. Kitartás, már csak másfél nap aztán jobb lesz.
Ma este elmegyek a barátnőimmel moziba, megnézzük a Számkivetett c. filmet, milyen muris lenne, ha közben elfolyna a magzatvizem :-) Szerintem Te is foglald le magad vmivel, csinálj egy finom vacsit, hívj meg egy pár embert, vagy menj moziba, vagy egyszerűen csak foglald le magad. Akkor az idő is hamar telik. Ha hazajöttem a moziból felnlzek chatre, ez olyan 1/2 11 körül lesz. Ha alszol egyet délután, akkor bírni fogod és ott dumcsizhatunk. Én most bevágom a szunyát, már, ha tudom, bepótolom az éjszakát.
Egyébként itt 14 fok van, igaz esik az eső, de olyan jó "meleg" a levegő!!!! Itt a tavasz lehellete!!!!

Szia:

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok

Már régen írtam, de mindenkinek gratulálok a babához és persze az új kismamáknak is. Én eddig nagyon pozitívan gondolkodtam, de most kicsit meg vagyok ijedve, bár bízom a dokimban és a SOTE I ben. Hétfőn reggel ugyanis be kell feküdnöm toxémia miatt, most vagyok a 33. hét végén. A 28 héten a vizsgaidőszakom lejártával lett magas a vérnyomásom és akkor felírtak napi 3x1 dopegytet, ami eddig használt is, de pénteken fehérjét találtak a vizeletemben, és már két hete olyan ödémás vagyok, hogy alig tudok cipőt húzni, egy hét alatt 3 kg víz jött rám. Szóval ez van , és nagyon szeretném, ha a 37. hétig kibírnánk, de ugye ez nem tőlem függ, mivel ha annyira megromlanak a lepényi körülmények a babának jobb egy inkubátorban, mint odabenn. Szóval kicsit gondoljatok majd rám, meg Emma babára (31 heti UH-n derült ki, állítólag 95% tuti , hogy kislány), hogy minden oké legyen. Nekem ráadásul császár lesz , mert olyan erős a dioptriám, EDAval "altatva".
Ha hazajöhetek , jelentkezem.
Kitartás és jó egészséget mindannyiotoknak és persze fő a jókedv és az optimizmus!!!

üdv
Soma és Emma
soma
 


Drága Soma!

Kiscit ismerős a szituáció, mert az egyik családi barátunk járt így, ahogy Te, de ő még csak a 28. hétben volt. A babuci már 1,5 kg és nagyon édes kis manó. Nem könnyű az biztos, de így a legjobb és legbiztonságosabb mindkettőtöknek. Kitartás és gondolok rád hétfőn. Ez a dipotria mekkora? Az enyém 9-es, de nem javasoltak császárt. Állítólag ezen kívül semmi baja a szememnek.

remélem még kitartasz egy kicsit, de, ha nem akkor is biztos, hogy minden rendben lesz. Várom a jelentkezésedet.

Szia: Geri
geri (geri)
 


Évi!

Hát nem voltál ott a chaten, kár! Holnap talán. Remélem még birod a fogproblémát. Kitartás.

Jó éjt:

Geri
geri (geri)
 


Geri! 22 45 körül mentem fel, de már nem voltál, éppen elkerültük egymást. Vendégeink voltak, nem akartam udvariatlan lenni.
Úgy látom a mozit is szerencsésen átszórakoztad, jó dolga van még benn a kis lurkódnak.
Remélem jó éjszakánk lesz. Holnap írj, hogy mikor chataljek.

Szia Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok lányok!

Geri és Évi, nagyon jó olvasgatni ahogy készülödtökKép, remélem minden rendben lesz Veletek, én szorítok!Kép
Soma kedves, próbáld meg nem idegesíteni Magad! Ameddig lehetséges, bennt fogják "tartani" a pocádban Emma babát, meglátod, minden rendben lesz!Kép
Évi, a cukor vizsgálattal kapcsolatos kérdésedre - igaz kicsit késve - válaszolva: Az aszisztens mesélte, hogy vannak akik a reggelit részesítik előnyben a 75 g tiszta glukóz helyett. Itt ez a szokás, viszont egy egész citromot belecsavart a lötyibe, amit egy hajtásra megittam, és - szerencsére - nem is lettem rosszul töle!Kép
Lara, régen láttalak, vagy csak rossz helyen leslek?

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok,

Adri, örülök, hogy jol vagytok, megegyszer gratulalok!

Geri, Evi, es gondolom, meg sokan masok: Bar en meg csak a 16. hetben vagyok, mar most problemaim vannak az ejszakai WC-re menessel. Mindig is sokat ittam, iszom, de igy terhesen talan anelkül is, minden ejszaka ki kell mennem 1-2 alkalommal. Azutan 80-90%-ban nem tudok ugy 2-4 oran keresztül visszaaludni. Amikor esetleg eppen sikerült, akkor nemsokara cseng a ferjem ebresztöoraja, ugyhogy hiaba nem kell dolgoznom, aludni mar altalaban nem sikerül. Ismerös a sötetben valo botorkalas a WC-re is, egyreszt mert nem akarom szegeny ferjemet felebreszteni, masreszt remenykedem, hogy ha nem latok fenyt, hatha ujra el tudok aludni. De ez nem nagyon sikerül. Szoval elegge kiakaszto. De vegül is ez az egyetlen terhesseggel kapcsolatos panaszom, soha semmi rosszullet, hanyas, orrverzes, szoval egyaltalan semmi negativ elmenyem nem volt meg eddig, remelem, igy is marad, ugyhogy nem panszkodom többet.

Mas is van igy ezzel a franya alvassal, mar ilyen koran is? Nekem ez a legelejetöl kezdve igy van.

Lara, a terhessegi szamitassal kapcsolatban csak annyit irnek, hogy az AFP beutalomon (a heten kell mennem) ket kornak van kihagyva hely: a szamitas szerinti kor es az ultrahang szerinti kor. Ugyhogy emiatt ne aggodj.

Sziasztok,

Cili2
Cili2
 


Sziasztok!

Cili2, nem akarlak elkeseríteni, de nekem volt úgy, hogy 2 óránként kellett kibotorkálnom. Éjszakáim teljesen hasonlóak voltak. Azzal a különbséggel, hogy 17. héten megmozdult a pici, és éjszaka a WC után még 1-2 órát o is szórakoztatott.
Mint írtam is nekem akkor stabilizálódott a dolog, amikor a görcseim miatt egy bizonyos Pipolphen nevu gyógyszert írt fel a doki. Csak egy fél szemet kellett szedni, de az úgy fejbe vágott, hogy 1-szer kellett éjjel felkelnem, és egybol vissza tudtam aludni. De azért amíg nem muszáj, ne szedj semmit!! Próbáld magad napközben kipihenni, vagy este hamarabb lefeküdni.

Geri! Hogy vagytok? Nekem rémálmom volt a fogam miatt. Boldog ember akinek nem volt problémája a fogaival. Próbálom nyugtatni magam, elso a baba, de igen nehéz.

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Szia Évi!

Annyira süti éhes voltam tegnap este, hogy muszáj volt lelépnem. Beleéléssel kellett ennem, így nem ment volna chat mellett. Nembaj, ma este 8 körül fent leszek. Remélem jól sikerült a vendégség. A múlt héten szombaton mi is tartottunk, egy "utolsó" szalma bulit, erre még ez a hétvége is szalma volt. Nem baj, mert közben a barátnőm elutazott egy évra au-pairnek és tőle is a múlt héten búcsúztunk. A különbség csak annyi, hogy ők 2-kor mentek el éjjel. De nem volt gond. Szóval este nyolc körül igyekszem fent lenni a chaten, remélem jó Neked is. Ezek szerint nem tudtad megoldani a fogproblémádat a hétvégén. Már csak egy nap és minden oké lesz.

Csucsuka!

Köszönjük szépen, már kezdtem azon aggódni, hogy harag lesz, hogy kisajátítjuk magunknak ezt a topicot. De olyan jó róla "beszélni", írni vkivel, aki olyan közel van mint én. Remélem más is így gondolja, ahogy Te.

Cili2!

Ugyanez volt a problémám nekem is, nagyon korai időszaktól nem tudtam aludni. Mindig hulla voltam, pedig én sem dolgoztam már a 14-15 héttől. Én mindig délelőtt pótoltam be az éjszakai lemaradást, akkor a párom elment dolgozni, senki nem "zavart" a forgolódásban és helyezkedésben. A wc szindróma meg fog maradni a végéig. Gondoltam én is vmi nyugtatóra, de aztán nem mertem kérni. Egyébként most nyugodt szívvel aludhatsz akkor, amikor akarsz, mert ilyenkor mindenki azt mondja, hogy pihenni kell sokat. Egy csepp lelkiismeret furdalásod se legyen. Aludj akkor, amikor álmos vagy, ezt tudom javasolni.

Sziasztok:

Geri
geri (geri)
 


Szia Geri!

Ott leszek várj meg.
Évi (Évi)
 


Hello, Lányok!
Geri, Évi nagyon izgi ez a közös várakozás, én nagyon élvezem olvasni és sokat tanulok is belole!
És alig várom már, hogy három és fél hónap múlva mi is ezt játsszuk majd Katussal, nagyon közeli idopontra vagyunk kiírva (júni 15.)

Geri, te kérdezted Somát, hogy mekkora a dioptriája, ha jól tudom, 8-as és 9-es, neki rögtön a terhesség elején megmondták, hogy tuti császárral kell majd szülnie. Holnap bemegyek majd hozzá a kórházba, megkérdezem majd pontosan, hogy hogy volt!

Képzeljétek, tegnap volt az esküvonk, kicsi, szerény, kéttanús, de gyönyöru volt, alig tudok létezni a boldogságtól. És hihetetelen, de nekem egész más ez a férj-feleség viszony, mint az eddigi kapcsolatunk, nagyon jó érzés, nem gyozzük egymást férjemnek és feleségemnek szólítani. :-))

Ma ügyelt a dokim, beugrottunk hozzá, mert volt egy kis folyásom, meg is állapította, hogy bakteriális fertozésem van, 10 napig Klion kúpot kell használnom esténként, aztán majd meglátjuk. Amitol egybol izgulni kezdtem az az, hogy felpuhult a méhszájam is. :-(( De szerencsére Bogyóka nagyokat mozog a hasimban és ez nagyon megnyugtató. :-) Van valakinek hasonló ügyben tapasztalata? Drukkoljatok, hogy elmúljon!!!

Kadriék jól vannak, azért nem semmi, amin szegénykék keresztül mentek...

Üdv. mindenkinek: Kata
kata (kata)
 


Kedves Kata!

Hát ezerrel gratulálok Nektek, ez nagyon klassz dolog. Akkor most jönnek a mézeshetek, nemde? Nagyon sok boldogságot kívánok mindhármotoknak és sok szép szólongatást kívánok.

Szeretettel:

Geri
geri (geri)
 


Drága Lányok!

Apukája fürdeti Panka-babát, szegényke nyekereg, de olyan ügyesek, én meg itt vagyok egy kicsit a vacsija előtt.

Király Kati! Szívből gratulálok a jó hírhez, vigyázzatok magatokra. Hogy érzed magad?

Geri, Évi talán már gratulálhatok is?

Évi! Én azért kerültem baba-mama szobás kórházba mert a dokim ott dolgozott. Őszinte leszek, megbántam. Szülés után gyengén, ráadásul toxémiás multtal, fájó gáttal, ott volt a picinyem akit nekem kellett ellátnom, pelenkázás, köldök, etetés, és mindehhez csak akkor segítettek, ha kértem, akkor se mindenki volt a helyzet magaslatán. A picim a sárgaság miatt nem akart szopni, csak üvöltött én is vele sírtam, hogy miért nem eszik, nem tudtam jól bánok-e vele, fáradt és kialvatlan voltam, mert jöttek a látogatók, és 3 ágyas szobában ha a másik két lány gyereke sírt akkor én sem tudtam aludni, szóval nagyon kimerítő volt így első gyereknél. Nekem ez a véleményem Többedik gyerekkel, tapasztalattal nyílván könnyebb lehet. A végén annyira ki voltam borulva, alig vártam, hogy hazaengedjenek, ráadásul a gyerek besárgult és egy emelettel feljebb volt az intenzíven ahová 3 órénkként jártunk szoptatni éjjelre meg fejtünk, hogy ne tápszert kapjanak a gyerekeink. Itthon sokkal könnyebb már. Persze le lehetett passzolni a gyereket amikor akartuk a csecsemősöknek, de akkor meg furdalt a lelkiismeret, hogy milyem anya vagyok és amikor mindenki mással ott van a kicsinye én hogy lehetek ilyen szívtelen. Hát erről ennyit.

Az apás szülésről csak annyit, hogy a párom nélkül nem bíztos, hogy olyan flottul helyt álltam volna, ő tartotta bennem a lelket végig, sokat segített, de a másik véleményt is tiszteletben kell tartani. Mennem kell itt a vacsi ideje........
Majd jövök, puszi: Moncsi
PankaMama
 


SZijasztok!
Csucsuka! Itt (is) vagyok :-))
Cili2! Ma megyek a dokihoz, gondolom majd õ is felvilágosít errõl, de már kezdem mexokni a számítási módot.
Egyébként az éjszakai wc-re járkálás nekem is jáccik.Pl. most éjjel 3x voltam kinn...alig aludtam :-(((((

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok, Lányok!

Drága Kata! Itt is gratulálok az esküvõtökhöz, és tengernyi boldogságot kívánok!

Mitõl lett az a bakteriális fertõzésed? Kiderítették? Én annyit tudok errõl, hogy amíg nem csorog a magzatvíz, addig nincs nagy gond, ki lehet kezelni a fertõzést. Ne aggódj, minden rendben lesz, a kúptól el fog múlni.

Kata, légyszi majd jelentkezz, hogy mikor tudunk találkozni, jó?

Kedves Geri!

Az elsõ fiamnál én se izgultam, csak most, a másodiknál. Egyébként igen, minden rendben hál' Istennek! Én holnap végzem be a 29. hetet. Én is szívesen olvaslak titeket, "mindenórás" kismamákat, és együtt izgulok veletek. Nagyon drukkolok nektek!

Kedves Cili2!

Az éjszakai wc-re járás nekem is gondokat okoz, nekem is egészen korai idõszaktól kezdve, talán a 3-4. hónaptól. Én van, hogy 4-5-ször is kimegyek wc-re, néha utólag kiderül, hogy csak a baba feküdt úgy, hogy épp nyomta a hólyagom. Ráadásul a nagyfiamat is meg kell pisiltetnem éjszaka, mert magától nem ébred fel, na azután meg végképp nem tudok elaludni még 1-2 órát. Még szerencse, hogy csak 9-re járok dolgozni, és 3-kor már mehetek haza, így esténként is szoktam aludni egy picit, amíg a fiam játszik mellettem.

Hát, igen, ott kell bepótolni az elmaradt éjszakai pihenést, ahol tudjuk. A sok wc-re járás ellen nem sokat lehet tenni, az se segít, ha nem iszunk este, mert a magzatvíz 4 óránként teljesen lecserélõdik, úgyhogy mindenképp ki kell menni wc-re. De ez legyen a legnagyobb gondunk!

Mindenkinek boldog babavárást kívánok!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok lányok!

Kata! Szívböl gratulálok a házasságkötésetekhez! Örökké tartó boldogságot kívánok Nektek és egészséges, csodálatos kisbabát! Kép Kép Kép

Képzeljétek, mi úgy döntöttünk a férjemmel (én is imádom kimondani, hogy a FÉRJEM :-)) hogy nem szeretnénk megtudni elöre a baba nemét! Csak a születésekor fog kiderülni hogy kisfiú-e vagy kislány! :-) Így még izgalmasabb lesz, már alig várom! Remélem kibírom addig... :-) Ezen a héten már a 24. hetet kezdjük együtt a pindurkával, olyan jó, hogy már március van!

Nagyon boldog vagyok!

Drága Évi és Geri! Nagyon izgulok én is értetek - és Veletek! Azt kívánom, hogy csodálatos, emlékezetes élmény legyen kisbabátok születése! Biztosan minden a legnagyobb rendben lesz, legyetek nyugodtak és pihenjetek sokat, hogy sok erötök legyen a nagy napra!

Puszi mindenkinek: Katus
Katus
 


Sziasztok Lányok!
Eloször is nagyon köszönöm a jókívánságokat. Erot ad, hogy mások is gondolnak rám.

Kedves Kata! Nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok, élvezd a házas élet minden szép oldalát!
A folyásról annyit, hogy nekem is volt a 28. hét környékén és a kúptól elmúlt. Ne izgulj!

Krisztina, haladtok Ti is a babuciddal efelé az örömteli "utolsó hetek" idoszak felé. Ti is vigyázzatok magatokra.

Moncsi! Köszi a részletes beszámolót, igen elgondolkodtató. Nálunk viszont a nem babás szobába csak "kreol" boruek kérik magukat. Megoldás lehet, amit egy barátnom ajánlott, hogy legalább az elso nap, csak szoptatáshoz hozzák a babát. Persze könnyu ezt így eltervezni.
Tisztelem a kitartásod, ero kellett, hogy mindezt végigcsináld. Remélem most már minden rendben lesz nálatok, ha ráérsz, kíváncsi vagyok hogy muködnek az elso otthon töltött hétköznapok.

Lara! Rég jártál erre! Mi újság, vannak valami kellemetlen tünetek? Remélem nálad is minden rendben.
Évi (Évi)
 


Drága Geri!
Hogyan telt az éjszakád? Lehet, hogy azóta már a szüloszobán vagy? Juj, annyira izgulok érted!
Nekem elég nyugös estém volt, szerintem a hasam is leköltözött, és alig mozog ez a kis örökmozgó. Egész éjszaka és ma délelott torpedóztam a gondolataimmal, hogy a mai napot bírja ki odabenn. Délután megyek a fogorvoshoz, ha elintézodik a dolog, akár baba is lehet. Valahogy az az érzésem, hogy már nincs sok hátra...
Este, ha minden jól megy 8 körül chatelek.
Szia Évi
Évi (Évi)
 


Kedves Lányok!

Hát én nagyon boldog vagyok, hogy ilyen kedvesek vagytok és meg kell, hogy mondjam, hogy nagyon jól esik. Szerintem Évinek is, de ő most vhol a fogorvosnál ücsörög, majd biztosan jelez. Már kezdek egyre türelmetlenebb lenni, pedig elvileg csak holnapra vagyok kiírva, de annyira számítottam rá, hogy pár nappal előbb meg lesz, hogy nem is gondoltam, a másik eshetőségre. Pedig nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz előbb bébi. Mondogatom én magamnak, hogy nem baj, majd kijön, amikor akar, de, ha már úgy szeretném megismerni. Na mindegy, úgysem tehetek, meg nem is akarok tenni semmit, majd ő eldönti a kibújásának idejét.

Katus!

Ez nagyon izgi, jól teszitek, hogy nem kérdezitek meg a nemét a picinek. Én sem tudom, és nem is volt olyan nehéz kibírni. Akkor rosszabb egy kicsit, mikor vásárolsz már neki és olyan ruhákat találsz, amik tündériek, csak éppen kizárólag fiúnak jó vagy lánynak. De ez átmeneti. A sárga, a zöld és a fehér színekkel át lehet "vészelni". Egyébként meg az ultrahang sem 100 %, sőt olyan sokat hallottam az utóbbi időben "félrenézésekről". A múlt héten szült az egyik ismerősöm, neki kislányt mondtak. Szép kukis kislány lett. De persze nem mindenkinél van így.

Krisztina!

Köszi, hogy velünk izgulsz, hát még én hogy izgulok. Mse írta annak idején, ez a "ma sem szültünk" effektus ez kiborító tud lenni. Neked a kisfiad időre jött? Hogy teltek az utolsó napjaid?

Pankamama!

Hát nem irigyellek, kemény lehetett, de fő, hogy már lassan kialakul a rend és Te is jobban érzed magad. Sok türelmet és kitartást kívánok.

Évi!

Gondolom fogorvosnál voltál, azért nem írtál még. Ilyenkor már legalább két üzid szokott lenni. Azt hiszem ma nem megyek fel chatre, mert olyan szinten felpörgeti az agyamat, hogy nem tudok elaludni. A ma éjszakámat is jórészt ébren töltöttem és csak jártak a gondolataim, egyszerűen képtelen voltam megállítani. Jó, ha 4 órát aludtam összesen. Pedig nem akarok fáradt lenni. Nem tudom mások hogy vannak ezzel, de én gondolatban újra végigjárom, amiket leírtunk. A szülésnek semmi jele, se hasfájás, se keményedés, se hasmenés, se jóslófájások, csak annyi van, hogy a pici borzasztóan élénk volt egész éjjel és délelőtt, ami elvileg szülés előtt nem szokott lenni. Bár mindenkinél más. A hasam már olyan csúcsos mint az Északi-középhegység (jól írtam?). Olyan széles, mint a derekam kb. 70 centi, ezzel szemben előre legalább 20-25 centi. Állandóan a hugyhólyagomat piszkálja a pici. De nem gond. Szóval azért kíváncsi vagyok jó lett-e a fogad és, hogy milyen volt az éjszakád meg ilyesmi.

Sziasztok:

Geri
geri (geri)
 


Geri, de jó, hogy visszanéztem, úgy látom nagyon egy idopontban voltunk itt.
Még itthon vagyok, délután fogad a doki, mint írtam nagyon izgulok.
Nem akartam az éjszakámat forszírozni, de ezzel a chateléssel én is így jártam. Egész éjszaka pörgött az agyam, foleg, ugye, hogy a végén arról volt szó, hogy még hamarabb szülök, mint te. Na nem sokat aludtam, állandóan nevek, meg üzenetek pörögtek elottem. Te lehet,hogy ez nálunk már valami telepátia?! Azért este ha hazajövök majd írok egy pár sort, hogy mi van.
Szia Évi
Évi (Évi)
 


Kedves Geri!

Én a fiammal már a 37. héttõl úgy vettem, hogy most már akár jöhet is a baba, és végül a 38. héten született meg. Akkor már olyan 2-3 napja nagy várakozásban voltunk a férjemmel, szegény annyira izgult, hogy alig bírt aludni. Nekem nem voltak jósló fájásaim, és az a heti CTG (NST) se mutatta semmi jelét, hogy szülni fogok. Szombaton megszületett egy baráti házaspár kisfia, és ezt hajnalig ünnepeltük egy buliban, táncoltam is, bár már elég nehezen ment, szóval jól kifáradtam, vasárnap meg még "huncutkodtunk" is a férjemmel, ami állítólag szintén szülésmegindító hatással van, na szóval ezek után vasárnap amikor lefeküdtem aludni, még poénból megjegyeztem a férjemnek, hogy na, most alszom egy picit, aztán mehetünk szülni. Erre hajnali fél kettõkor tényleg enyhe fájásokra ébredtem, szegény férjem pont akkor tért volna nyugovóra. Egy darabig még tébláboltam és haboztam, nem tudván, tényleg szülök-e vagy csak jóslófájásaim vannak (elég enyhe fájások voltak csak), aztán fél óra múlva, úgy 2 körül zuhatagként elfolyt a magzatvizem, alig gyõztem tekerni magam köré a törölközõket. Na, akkor már tudtam, hogy szülni fogok... Hát nálam így kezdõdött. Egyébként pedig az égvilágon semmi nem utalt rá, még elõzõ nap se, de lehet, hogy a bulizás+házasélet volt a ludas...

A barátnõm viszont, aki már kétszer is szült, azt mondja, hogy onnan lehet felismerni, hogy hamarosan szülni fogsz, ha óriási nyugalom száll meg, de nehezen tudsz elaludni, és bár fizikailag jó kondícióban érzed magad, mégsincs kedved sokat mozogni. Mellesleg õ a szülés elõtti nap volt NST-n, és azt mondták, még egy darabig biztos nem fog szülni (õ 37 hetesen szült).

Sok kitartást kívánok ezekre az utolsó napokra, bízzatok magatokban, a testetek és a babátok tudni fogja, mikor és hogyan történjen a szülés, hogyan lesz a legjobb!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok lányok!

Szia Geri!

Nahát, de jó hallani, hogy más is döntött úgy, hogy nem kíváncsiskodik elöre! :-) Azt hiszem manapság ez már nagyon ritka, örülök, hogy Te is így vagy vele, és kíváncsian várom, hogy ki van a pocidban... nemsokára megtudjuk! Kép
Próbálj többet aludni, pihenni!


Puszi: Katus
Katus
 


Sziasztok!
Jelentem túl vagyok a fogorvoson, ideiglenes megoldást talált, de az is jobb mint a semmi. Aztán majd két szoptatás között mehetek hozzá is. Ez van. Megnyugodtam, most már akár jöhet is a picim.

Katus! Eredetileg én is úgy terveztem,hogy nem kérdezem meg. De szégyellem, nagyon kíváncsi voltam, és nem bírtam ki, megnéztem. Határozottan fütyire hasonlított. Már háromszor. És most már örülök, hogy "tudom". Azért egy kislány nagy meglepi lenne.

Krisztina, az a jó, hogy mindenkinek más jelek jelentkeztek. Ha tudnánk,hogy milyen lesz, nem tudnánk ennyire izgisen felfogni a dolgot. Kell ez a jóleso izgalom.

Jó éjt mindenkinek. Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Évi, ennek roppant örülök, hogy legalább enni tudsz és mostmár akár szülhetsz is. Remélem én még az éjszaka nekilátok, mert ma folyamatosan fájt a pocakom és ezt próbálom jelnek venni. Azért ne lepődj meg, ha holnap délelőtt megint itt leszek. Jaj, de csalódott lennék megint. Most le is fekszem, mert, ha kell menni ne legyek hulla.

Krisztina, köszi a történetet, remélem nekem is meglepetésszerűen indul meg. Az összebújást már nem javasolják tágulás után, pedig...

Jó éjt, sziasztok:

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok!
Geri! Lassan magánbeszélgetésünké alakul ez a topic. Lányok, ne hagyjatok magunkra!
Azért írok ilyen korán, mert megyek laborba, meg NST-re, és kíváncsi voltam, tegnap jelentkeztél-e.
Hogy fájt a hasad? Mérted az idot? Bár tegnap nekem is szurkált, keményedett, de én ráfogtam a frontra, meg az idegességre. Viszont most már biztos vagyok benne, hogy nagyon leköltözött a pocim, az meg állítólag "biztos" jel, hogy pár napon belül(?!) ki szeretne költözni a pici.
Bár miután megnyugodtam elkezdett mozogni mocorgókám, és éjszaka ha felébredtem (3x-4x), állandóan járt a lábikója! Éppen mondtam is a férjemnek, hogy már olyan kíváncsi vagyok arra a pici lábra, amelyik hónapok óta szórakozik odabenn.
Minden nap azt hiszem, hogy Te már nem leszel itt, hanem a szüloszobán. De a fájásoktól már lehet annyira tág leszel, hogy mire dokihoz mész 1-2 óra és kicsusszan a babucid! Jó, lenne, mi?!
Szerintem neked kislány lesz. Hamarosan megtudjuk. Írj, ha még tudsz.

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Szija lányok!
Tegnap este voltam dokinál (elõször).
Megállapította a terhességet, és egy õskori UH-val is megnézett (20mp) és megállapította, hogy 22mmX22mm-es a petezsák.
Tudjátok, hogy ez mekkora embriót rejthet???
A számitása is megegyezik az enyémmel, és a szülés idõpontja is stimmel (okt.16).
Szóval mától a 9. hétbe léptünk :-))
Elküldött a klinikára UH-ra és a terhesgondozóba.
Csak az a baj, hogy nem mondta, én meg nem kérdeztem, hogy mikor kell hozzá visszamenni.
Lányok! Van erre valami gyakorlat? vagy egy hónap múlva automatikusan menjek vissza? Vagy majd a terhesgondozóban megmondják, hogy mikor kell hozzá visszamenni? vagy a klinika UH-on mondják meg?
Olyan béna vagyok, hogy ezt elfelejettem megkérdezni, de nem is hallottam mit beszél a doki, annyira örültem és csak arra tudtam koncentrálni, hogy 22 mm :-)) ami persze csak a petezsák mérete (otthon ébredtem rá)

Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok, Lányok!

Geri, Évi!

Nem hagyunk magatokra, itt izgulunk veletek együtt (Dominik meg én legalábbis)! Geri, honnan tudja az ember, hogy elkezdett tágulni? Egyébként én még olvastam is, hogy alkalmazzák az "összebújást" szülésmegindítóként is, ahol nem akar megindulni a szülés a kiírt idõben (sõt, azt hallottátok, hogy a mellbimbó ingerlésével, dörzsölgetésével is be lehet néha indítani a szülést?). Úgyhogy mi nyugodt szívvel akcióztunk még az utolsó napokban is.

Geri, már lassan fél 11 van, és még nem jelentkeztél, nagyon drukkolok, hogy már a kórházban legyél a pici babócáddal a karodban!!!!

Évi, neked is drukkolok! Mit mutatott az NST? Állítólag akkor szállt le a kismama pocakja, vagyis akkor illeszkedett be a bébi a méhszájhoz, ha a tenyered befér a melled alá egyenesen (szóval ha egy tenyérnyi "lapos" hely van a melled és a hasad között. Neked már ilyen, Évi?

Kedves Lara!

Elvileg a dokinak kellett volna új idõpontot adnia, szerintem hívd fel telefonon, és emlékeztesd, hogy elfelejtett idõpontot adni, és kérd, hogy adjon egyet. Már 9 hetes? A terheskönyv szerint ilyenkor már akkora a baba, mint egy szõlõszem, és már ver a pici szíve. Lara, ha tudsz angolul, a babysoon.com honlapján a Pregnancy Guide-ban hetekre lebontva találhatsz írást és rajzot a babád fejlõdésérõl, szerintem nagyon klassz, sokkal részletesebb, mint a terhességrõl szóló könyvek ismertetõi.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szija Krisztina!
Igen a babysoon.com-ot kinyomtattam és minden szombaton leforditjuk a férjemmel a következõ hétre való tudnivalókat. Szerintem is nagyon jó, nagyon részletesen leirja :-))))
Akkor felhivom a dokit. Pedig aszittem, hogy majd a klinika UH-n mondják, hogy mikor menjek vissza, de akkor tényleg a dokinak kellett volna.
Köszi, szija, Lara
Lara
 


Sziasztok !

Van egy kis gondom. Most léptem be a 6. hétbe. Eddig nekem volt bő folyásom. Most ez elmarad, és egy picit úgy fáj a hasam, és olyan érzés, minta minden pillanatban megjönne.
Segítsetek, remélem ez nem rossz jel.

Írjatok !

Üdv.: Király Kati
Király Kati
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: