Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Lányok!

Mindenkinek köszönjük a jókívánságokat, igyekszünk nagyra nőni. Amíg apa fürdet én jövök még beszámolni. Mindenkinek jó egészséget, könnyű szülést és jó babavárást.

Üdv, Moncsi
Pankamama
 


Sziasztok, most vagyok itt eloször, a nevem Éva (Vica). 18.hetes vagyok, ez az elso babám, 37 éves vagyok.Biztos tudtok segíteni abban, hogy mire jó a magnézium, mert a dokim most javasolta, hogy egyek napi 3 pezsgotablettát, a másik dolog meg az lenne, hogy másnak is volt, vagy van gyenge orr vérzése, és mitol lehet, és mit tehetek ellene. Köszönöm a segítséget.
Minden babához gratulálok!
Vica
Névtelen
 


Szia, Vica!
A magnézium izomlazító hatású és a terhesség esetén segít a koraszülés megelozésében. Hogy a ketto között mi az összefüggés, nem tudom. Tudja valaki?
A másik, hogy az én dokim nem javasolja a pezsgotablettákat, mondjuk nekem vannak/voltak veseproblémáim, azt mondja, hogy nem tesznek jót a vesének. Tud errol valaki valami okosat? Én egyébként MagneB6-ot szedek, 2-3 naponta egyet.
A gyenge orrvérzés a "naygkönyvek" szerint teljesen normális, nekem is szokott, foleg reggelente, és foleg abban az idoszakban, ahol most te is tartasz!
Szép napot mindenkinek!
Kata
kata (kata)
 

 
 

Szia Vica !
Én elég sokáig szedtem a magnéziumot.19. hetes koromba görcsölt a hasam, akkor írták fel eloször.
Aztán 32. hetesen ismét görcsöltem, akkor viszont majdnem meg is szültem és fél napig magnéziuminfúziót kaptam. Én is úgy tudom, hogy izomlazító, és egyben görcsoldó is. Segít, hogy a baba benn maradjon. De mellette sokat kell pihenni is. Te dolgozol?
Megmozdult már a babád?

Gabi! Köszönöm a választ, gondolkodóba ejtett. Mi van akkor, ha mire beérek, jobban ki vagyok nyílva mint két ujj? Akkor már nem is adják. Bár azt hiszem, hogy ezt az orvostól kellene megkérdeznem. De azért köszi.

Moncsi! Várjuk a beszámolódat, de most elso a kicsi! Egyébként minden elismerésem a Tiéd, nem semmi lehetett átélni ezt a szülést! De gondolom a babucid kárpótol mindenért.
Én kíváncsi lennék, hogy babás szobában voltál-e, segítettek-e a szoptatásnál, Te tetted ott tisztába, vagy a csecsemosök. Sajnos nálunk Szolnokon elég rossz tapasztalatokat hallottam.

Évi
Évi (Évi)
 


Szia Vica !
Én többször szedtem magnéziumot. Eloször 19. hetesen görcsölt be a hasam, ekkor írták fel eloször, de csak egy hétig kellett szednem. Aztán 32. hetesen ismét begörcsöltem, de akkor majdnem meg is szültem. Fél napig magnéziuminfúziót kaptam. Én is úgy tudom, hogy izomlazító, görcsoldó, de nekem mellette sokat kellett pihennem. Te dolgozol?

Gabi! Köszönöm a választ. Elgondolkodtatott, beszélek az orvosommal, ha lesz még lehetoségem rá.

Moncsi! Várjuk a beszámolódat, de most elso a kicsi! Egyébként minden elismerésem a Tiéd! Nem semmi szülés lehetett, de gondolom a picuri mindenért kárpótol.
Én arra lennék még kíváncsi, hogy babás szobában voltál-e, segítettek-e a szoptatásnál, Te tetted tisztába a babát vagy a csecsemosök. Itt Szolnokon elég rossz tapasztalatokat hallottam a csecsemosökrol sajnos. Ez van. Vidék.

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Pankamama és Cskati!
Nagyon gratulálok a kislányokhoz! Igazán sok boldogságotok legyen velük!!! Kép Kép

Geri!
Sajnos még nem szültem meg, bár minden este /éjjel/ számítok már rá, s minden reggel szomorkásan jegyzem meg: Ma sem szültünk! Kép
Elvileg ma lenne a napja!
Remélem most már hamarosan Ő is úgy gondolja, hogy itt az ideje megismerni a világot.
Én néha érzek méhösszehúzódásokat, de nagyon rendszertelenül, s a hátam sem fáj hozzá.

Azt hiszem az egész kilenc hónap alatt /ami megjegyzem számomra nagyon kellemesen, negatív élmények nélkül telt el/ ez, a vége, a legrosszabb, a bizonytalanság, hogy mikor történik már valami. Néha már úgy érzem soha. Persze tudom, hogy ez nem igaz, de a várakozást mindig nehezen bírtam.

Mse
Mse
 


Sziasztok!
Azért vagyok kétszer, mert nem akart átmenni erre leírtam még egyszer.
Mse! Már én is azt hittem, hogy túl vagy rajta. Ismerem ezt a minden este úgy fekszem le.. érzést. Bár nekem van még idom (elvileg), én is így fekszem le. Bár éppen azon gondolkodtam, hogy annyira imádom amikor rugkapál a pocimba, hogy nem is akarom még, hogy megszülessen. Lehet, hogy két hét múlva már én sem így gondolkodnék.
Nekem viszont elég sok keményedésem van, és a derekam is fájdogál néha. Szerintem hirtelen fog jönni minden, próbálj meg másra koncentrálni, kikapcsolódni.
Szia Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

PankaMama, CsKati gratulálok!

A magnézium görcsoldó hatású, az én dokim automatikusan felírta és szedette hónapokon át. Még jóslófájásom se volt egy se szülésig, akkor bezzeg nyomatták az oxitocynt. A doki elfelejtetet t szólni, hogy az utolsó hónapban hagyjam már abba a magnéziumot.... Én meg a nagy becsületes vitamin és egyéb szedõ jól megszívtam, bár ki tudja.
Lista: írtam nemrég valakinek az ikrek topicba egy listát, nem mondom, hogy teljes, de ha gondoljátok, fussátok át. (amúgy nem hülyeség, nyithatnánk rá egy topicot, összeszedhetnénk...!)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Király Kati! Nagyon gratulálok, biztosan nagyon boldogok vagytok!
PankaMama, CsKati! Sok örömet kívánok Nektek gyerköceitekhez!
Ami engem illet vészesen megjött az étvágyam, és a pocim is elkezdett nöni. Nincs valami jó ötletetek arra, hogy mivel lehetne csillapítani az éhséget - gyümölcsön kívül - a föétkezések között, ami lehetőleg egészséges is?
Andrea
Andrea
 


Sziasztok !

Ma megyek 11.45-re dokihoz. Szurkoljatok, hogy legyen a pocomban valaki. Ma reggel is csináltam egy tesztet, és az is pozitív lett.
Remélem, hogy minden rendben lesz.

Ha visszajöttem még írok.

Üdv.: Kati
Király Kati
 


Sziasztok!
Nagyon ráérek azért írkálok ennyit.Ildi hozzászólását olvasva jutott eszembe, hogy ugye én a görcsök után kaptam a magnéziumot, de nekem szólt a dokim, hogy most (37.hetesen) már abbahagyhatom. Egy ismerosömnek nem mondták, 1 hétig továbbhordta, és meg kellett indítani a szülést. Persze nem akarom a magnéziumra fogni, mert nem vagyok orvos. Csak úgy eszembe jutott.

Kati! Én nagyon szorítok, szerintem tuti, hogy te is gyarapítod a boldog kismamák táborát.

Andrea! Nem igazán tudok tanácsot adni. Nekem végig jó étvágyam volt, de valahol olvastam, hogy a szervezet tudja mi a jó neki. Nem mondom, hogy mértéktelenül, de mindent megettem ami jól esett.
Többet hízni csak az 33. hét után kezdtem. Ez meg állítólag a vízlekötés miatt lett így. Ennyi.
Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok !

a doki mindent rendben talált, ott van a picuri, csak így hívom, mert még negyon apró. Kb. 1 hónap múlva kell újra mennem.Akkor már nagyon látható lesz.

Nagyon boldog vagyok !!!


Puszi mindenkinek: Király Kati
Király Kati
 


Szia Kati!
Mégegyszer gratulálok! Naná, hogy boldog vagy!
Most már gyere gyakrabban a Babanetre, mint régen!
Puszi: Judó
Judó
 


Drága Király Kati!!!!

Nagyon-nagyon gratulálok a pirinyóhoz!!!!!!! Hogy érzed magad? Megjelentek már a terhességi tünetek? Kiszámoltad már, mikor fogsz szülni? Jaj, úgy örülök neked (vagy inkább nektek!), nagyon drukkoltunk neked mindannyian! Óriási boldogságot és gyönyörû babavárást kívánok neked!

Kedves PankaMama és Boldog Újdonsült Anyukák!

Szívbõl gratulálok a picikéitekhez, és sok-sok örömteli élményt kívánok!

Kedves Vica!

Én is szedem a Magnéziumot, elmulasztja a szurkáló pocakfájdalmakat, és ritkítja a méhösszehúzódásokat. De semmiképp ne pezsgõtablettában szedd, a pezsgõtabletta rendszeres szedése káros, ugyanis az az anyag, amitõl pezseg, felgyûlve a szervezetben bajokat okozhat. Ezt én egy gyógyszergyártótól személyesen hallottam. A legjobb a Béres Magnézium-B6, én épp ma vettem, 499 Ft-ba kerül a gyógyszertárban 1 havi adag, és naponta csak 1 tablettát kell bevenni.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia Mse!

Hát ez idegörlő lehet, hogy az adott napon nem történik semmi. Remélem én már addigra túl leszek rajta. De azért kitartás!!! Akármikor lehet arra gondolj. Beszélgess vele, hogy bújjon ki, hátha hallgat rád. Ismerős a várakozás érzés, és a nap végi "ma megint nem szültünk" mondat. De tudod baba még nem maradt bent és neked is meg lesz hamarosan. Mikor mész orvoshoz? Nem úgy van, hogy az adott időpont után minden nap menni kell kontrollra? Nekem állandóan mondogatják, hogy megváltozott az arcom és a pocakom is lentebb ment. Hát már elég nehéz cipelni az biztos. Szerdán megyek orvoshoz, remélem bíztatót mond, vmi olyasmit, hogy már nem is mehetek haza, mert hamarosan megindul a szülés. Reménykedem. Te is tégy így és pihenj sokat, meg tereld el a figyelmed. Én pl. elmentem még kozmetikushoz, manikűröshöz, fodrászhoz, egy kis rokonlátogatás stb... úgysem lesz rá idő. Holnap jön a védőnőm beszélgetni a szülésről. Kíváncsi vagyok mi újat tud mondani még, amennyit olvastam róla, meg amennyit kérdeztem róla hát nem is tudom már csak a tapasztalat az ami majd újat tud mondani. Kitartás!

Király Katának én is gratulálok. Nagyon gyorsan el fog telni ez a maradék 8 hónap. Foglald le magad, de pihenj sokat, egyél ami jól esik és élvezd a kismamaság minden pillanatát.

Kedves Évi!

Úgy látom te a Babanettel foglalod le magad, jól teszed. Csak ne lenne olyan drága ez a telefondíj, én is itt lógnék. Olyan jó olvasni más kismamákról, főleg, hogy a környezetemben nincs más kismama. A magam 25 évével a baráti társaságomban kuriózumnak számítok. Képzeld én ma éjszaka azt álmodtam, hogy elment a magzatvizem, de úgy hogy észre sem vettem már csak a foltokat a wc-ben. Hát amikor felkeltem sajnáltam, hogy csak álom volt. Van egy ismerősöm aki ugyanarra a napra van kiírva, amikorra te (márc 17.???? ha jól emlékszem a tiéd) ő a SOTE-n fog szülni.

Kedves Vica!

Ez az orrvérzés a terhesség végéig el fog tartani mert fokozott a vérellátás a pici miatt. Nekem is tart még fogmosáskor és orrfújáskor is. Megszokható. Ez persze nem azt jelenti, hogy ömlik, de több, mint normális állapotban. Magnéziumot nekem is kellett szednem és én is úgy tudom, hogy izomlazító, de azt már meg nem mondom, hogy milyen panaszra javasolta az orvos.

Kedves Andrea!

Azt mondják, hogy ilyen műzliszeleteket meg korpáskekszet kell enni főétkezések között, ha éhes vagy, mert azok laktatnak is ,eg egészségesek is. Én Lottó csokit ettem Lottó csokival, hát a védőnőmnek nem is tetszett. De ha én nem szeretem a műzliszeletet... Azt edd, ami jól esik. Bár nem tudom, hogy milyen alkat vagy mennyire kell odafigyelned az étkezésre, de inkább azt edd, ami jól esik és akkor mikor éhes vagy.

Na mára eleget írtam, szisztok, mindenkinek jó éjszakát.

Geri
geri (geri)
 


Szia Geri!
Igen napok óta itt lógok. Nekünk már kábelen jön az internet, úgyhogy ha egész nap rajta vagyok akkor is ugyanannyit fizetek. Megjegyzem nem keveset.

Valamelyik topikban olvastam, hogy hasonló paraméterekkel rendelkezünk. Én is 26 éves leszek (márc. 14.), nekem is elso baba, sot még a Lottó csoki is egyezik... De én szolnoki vagyok, úgyhogy a SOTE-n biztos nem találkozom sem veled, sem az ismerosöddel. Igen 17-re vagyok elvileg kiírva. Azért minden kis jelre figyelek, és minden este úgy fekszem le..., hogy egyben leszek-e még reggel. Bár kicsi fiam folyt. köv. rugkapál, most azt hallottam az nem jelent semmit, még a szüloszobán is rugkapálhat.
Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Évi!
Az epidurálra visszatérve ha már 2 ujjnyinál jobban ki leszel tágulva, amikor beérsz, már nem is lenne idejük beadni. Ez egy kicsit hosszú folyamat, mert infúziót is adnak előtte. Hamarabb meg azért nem adják, mert lelassíthatja a folyamatot. Egyébként tényleg jó, ha megkérdezed róla az orvosodat, én is azt tettem.

Én is szedtem a Magne-B6-ot, kimondottan a hasfájásokra szedtem, nagyon sokat keményedett a hasam egész terhesség alatt, úgyhogy nekem végig 3x2 szemet kellett szednem, és még így is majdnem szültem 32 hetesen. Végül túlhordtam.

Sziasztok: Gabi
Gabi
 


Sziasztok,
a magnézium görcsoldó-izomlazíytó, ahogy elõttem sokan írták már. Nekem pocakkeményedéseim nagyon korán voltak már mindkét babámnál (úgy az ötödik hónaptól? de ez csak sacc), így szedették velem a MagneB6-ot, most meg Emesénél a magnézium pezsgõtablettát. Ill. Ábelnél azt mondta a doki, hogy kedvenc alkoholfajtámból igyak egy kortyot, amikor görcsöl a pocim. (Nem ittam...)
Azt bezzeg egyik esetben sem mondták, hogy haggyam abba a 8. hónapban. Túl is hordtam mindkét gyereket, Ábellel a 8. napon indult meg a szülés, Emesénél a 6-on sem volt még semmi jel, amikor megcsászároztak.
Szóval lányok, óvatosan, vigyázzatok magatokra, és az utolsó hónapban ezek szerint tényleg nem jó már az a sok magnézium!
A baba maradjon azért bent, amíg bent kell maradnia! Kép
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


jajistenem, rég tanultam nyelvtant... hagyjam abba (összekeverve a higgyem-mel)
Zsóka
zsóka (zsók
 


Nekem akkor kellett magnéziumot szedni amikor arról panaszkodtam, hogy fekvo helyzetben állandóan begörcsöl a lábam, de olyan helyeken és olyan intnzitással, ahogy még soha. Írt még egy másik, gyógyszert is amit kúraszruen kellett szedni, de képtelen vagyok a nevét elolvasni a kiskönyvbe, arra viszont határozottan emlékszem baromi drága volt.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Én is szedtem Magne-B6-ot, amikor úgy az 5. hónap tájékán be-bekeményedett a hasam. De csak úgy egy hónapig. Nem is hordtam ugyan túl, de ettől függetlenül oxitocinnal tudtam csak megszülni. Egyáltalán nem voltak fájásaim.
Lábgörcsökre én Theodora Quelle-t ittam, el is múlt, csak nagy ritkán szedtem be egy-egy kalcium vagy magnéziumos plussz tablettát, nekem az is elég volt.
Ha vizesedik a lábatok, egyetek egy-két banánt, leköti a vizet.
Az orrvérzés normális, nekem is vérzett, fogmosásnál néha még az ínyem is. El fog múlni...
Ismerős a ma-sem-szülütnk feeling is, a végén már tényleg nehéz a várakozás, de kitartás, mindent a maga idejében. Nem kell sürgetni a babátokat, ő tudja, mikor kész a kinti életre.

Addig is mindenkinek boldog másállapotot, főleg Király Katának.
És az újdonsült anyukáknak sok-sok boldogságot és türelemet az idegörlő napokra.

Friderika, próbáld meg megbeszélni a lurkóval, hogy ne legyen császár, később sokkal rosszabb, mint egy nehéz szülés következményei... Hátha!
Ha mégis, akkor csak ügyesen és drukkolok!

Mindenkinek sziasztok:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Kadri újra jelentkezett, valami gond van a nettel otthon, azt írja. Csak vasárnap mehettek haza, több, mint egy hétig bent voltak, sms-t ír csak, röviden, azt írja, valami baj volt Leevikével, de már meggyógyult. Azt is írta, hogy az elso éjszaka jól telt otthon, a pici egyhuzamban 5 órát aludt.

Mi jól vagyunk, már a 25. héten tartunk, egyre no a pocim, Bogyóka egyre többet izegmozog, nagyon jó érzés. A hasim nekem néha estére bekeményedik, de reggelre mindig szépen megnyugszik. A keményedés mitol van?

Mindnekinek szép napot, Király Kati, nagyon örülök, még mindig és szorítok!!!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!

Köszönöm a biztatást, ma voltam orvosnál, s olyan CTG leletet produkáltunk, hogy bár megbeszéltük, ha semmi nem történik, most már kétnaponta kell járni, de az orvos szerint valószínű, hogy már ma este ismét ott leszek! Kép
Állítólag az elmúlt egy hét alatt olyan sokat változott a helyzet, hogy most már aztán tényleg akármikor...
Mondtam is, hogy épp itt az ideje, már minden elképzelhető és elképzelhetetlen dologgal készen vagyunk. Tegnap még a kicsi ágyát is elkészítettem, s vettünk neki egy Micimackós csörgőt is, hogy biztosan legyen kedve előbújni.

További szép napot!!
Mse
Mse
 


Sziasztok!
Mse, szorítok Neked, könnyu és gyors szülést kívánok! Mit mutatott a CTG?

Friderika! Lehet, hogy sikerült megszülnöd simán a babucid? Rég nem jelentkeztél.

Geri, Te egyben vagy még? Lassan elfogyunk itt "végzosök".

Nekem nagyon élénk a babám, viszont a derekam fájdogál. Pénteken hagytam abba a magnéziumot, várom a hatást. Eddig semmi.
Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok Vica vagyok!
Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat, sokat segítettek. Csak ma tudtam feljönni a netre, mert a diplomamunkámat kellett tegnap befejeznem, amit reggel be kell köttetnem és le kell adnom. Hú, jó nagy munka volt. Munka mellett tanulok, így kicsit összejött minden. De legalább nagyon okos kisbabánk lesz. Ja, szerdán 21.-én voltam magzatvíz vizsgálaton. Szerintetek mikor érdeklodjek az eredményrol? A doki szerint 3 hét múlva. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy Kata baba, vagy Máté baba lesz?!
Gratula az új babákhoz!
Sziasztok Vica.
Névtelen
 


Szia Király Kata!

Gratulálok a pocaklakóhoz, én kétszer is hordtam ott benn kis életeket, és az eredmény fantasztikus! Vigyázzatok magatokra!
Üdv Kulcsár Móni
Moncsi
 


Mse!

Nagyon szorítok neked, hogy még ma este... Te már nagyon türelmetlen lehetsz, főleg, hogy már "elvileg" ki kellett volna bújnia a babának. Tudod mit szoktak nekem mondani? Majd, ha a kis körme megérik, akkor kijön. Addig várni kell. Ez vmi népi mondás.

Évi!

Remélem hamarosan nekünk is lesz kábelen netünk, mire a kicsi 2 hónapos lesz, mert addigra már lesz időm arra, hogy többször is felnézzek ide, de nem biztos, hogy este. Egyébként a férjem munkahelyéről szoktam netezni, de már nincs kedvem bemenni. Mindenki kérdezgeti, hogy na mikor szülsz? Hát, ha én azt tudnám... Meghát már mozogni sem olyan könnyű, bár az elején azt hittem, hogy nehezebb lesz. Hála istennek van egy kis Suzukim, ami mindenhova elvisz, így nem kell sokat gyalogolnom. Az fárasztóbb lenne. Azon szoktam gondolkodni milyen lesz, ha a második babával leszek kismama 2-3 év múlva. Akkor már egy gyerekkel is kell foglalkoznom, meg a terhességgel is, kemény lesz. De azt mondják, hogy nem nehezebb két gyerekkel, mint eggyel. Ugye milyen finom a Lottó csoki? Bár az utóbbi 1 hétben nem is ettem. Nemrég Németo.ban voltam, onnan hoztam egy rakás finom édességet és még az fogy. Meg tartalékolok a kórházba is egy kis kajakiegészítőnek. Csomagom összepakolva, holnap elvileg költözöm fel Bp.re, úgyhogy egy darabig nem jelentkezem. Holnap lesz orvosi vizsgálatom attól teszem függővé, hogy maradok-e. Ha azt mondja, hogy hamarosan várható a szülés, akkor maradok rokonoknál, ha nem akkor hazajövök. De már van külső jele a hamarosan szülésnek. dagadó orr, ami amúgy sem kicsi, dagadó száj és puffadt arc. A tapasztaltak szerint ez biztos jel. Hát el van torzulva az arcom az biztos. Bár a méhszájam se lenne zárt holnap... Ha hazajövök jelentkezem, hogy mi volt, ha nem akkor a kedvesemet megkérem, hogy értesítsen Titeket amikor megszületik a kicsi.

Friderikával én is régen találkoztam. Vajon mi lehet vele?

Szia Dia! Jó téged errefelé látni. Remélem jól vagytok.

Mindenkinek jó napot, estét, éjszakát, sziasztok:

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok
ma nagyban porszivóztam, takaritgattam itthon amikor jobb oldalt begörcsölt lefeküdtem és amikor
háton feküdtem egyre erősebb lett a fájdalom, a bal felemre fordultam és elmult. Felhivtam a védőnőt hogy megkérdezem ez vajon a babuci volt?
De sajnos azt mondta, hogy mivel ez az első terhesség és a 16 hét ez görcs volt és máskor jobban vigyázzak magamra.Azt hittem már erősebb vagyok és egy kicsit elkedvetlenitett hogy még mindig görcsöl.
Másnál is volt ilyen?
Shajni
shajni
 


Szia Shajni!

Ha görcsölsz nehogy a hátadra feküdj mégegyszer!
Engem leszúrtak nagyon, úgy nem kap elég oxigént a baba, és a görcs is erosebb lesz.
Feküdj az oldaladra, és húzd össze magad! Saját tapasztalat.
16.hetes terhes vagy, vagy még annyi van hátra?
Van otthon magnéziumod, vagy NO-SPA-d? Ezek hatékonyak. Ha nincs érdemes kiíratnod. Amúgy ha egy picit visszaolvasol a magnéziumról elég sokat írtunk itt. Nem akarlak megijjeszteni, de nekem a 32. héten ez komoly gondot okozott, inkább beszélj valami orvossal is a dologról.

Geri, ha még elér hozzád az írásom, gondolatban veled vagyok!!! Ha van valami üzenj!

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Szia Évi
16 hetes terhes vagyok és 24 hét van még hátra.A tanácsod nagyon jó köszi. Görcsoldóm van, phipolphen 3 x felet kell bevenni naponta csak hát én azt hittem a baba rugdalódzik.A gyógyszert még az orvos irta fel, sajnos görcs van amióta terhes vagyok csak azt hittem hogy most már akár táncikálhatok is.Marad a pihi.
Shajni
shajni
 


Shajni!

Nekem a 17. héten volt az elso jellegzetes "rugizásom", és egybol tudtam, hogy mirol van szó, annyira nem lehetett összekeverni semmi mással. Viszont a pihi szerintem is marad, ha már ilyen hamar görcseid vannak. Azért mozogni is kell egy kicsit, csak óvatosan.
Én azt tanácsolom, hogy érdeklodd meg a magnéziumot. Ahogy láttam elég sokan szedtük, és a tapasztalatok is jók voltak.

Szia Évi
Évi (Évi)
 


Szia Évi!

"Sajna" hazajöttem. A sajna csak azért, hogy még csak egy ujjnyi vagyok és a szülésznő szerint még van pár napom. A hétvégén viszont az erőteljes melegfront és a gólyák meghozhatják nekem a picimet. Remélem másnál is így lesz és akkor 5-en fogunk egyszerre vajúdni. Mulatságos lesz... Állítólag azért jó, ha más kismama is vajúdik mellettedd, mert akkor lehet tapasztalatot cserélni. Már, ha van rá energiád. Pedig én már úgy mentem ma fel, hogy haza sem jövök. A lépcsőházban a szomszéd nyanya biztos csodálkozott, mikor reggel kicuccoltam a táskáimat, délután meg vissza. Egyébként, ha állok vagy megyek nagyon húzódik a hasam és fáj a hátam is. Remélem gyorsan tágulok.
És te hogy vagy? Mit csinálsz napközben? Az tudom, hogy sokat netezel, de azon kívül? Mikor mész orvoshoz? Várom a beszámolód.

Friderika még mindig nem jelentkezett?

Sziazstok:

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok Lányok!

Shajni, vígyázz Magatokra, ne a porszívózással foglalkozz! Évi mondókájához csak annyit fűznék hozzá, hogy ne nagyon simogasd a pocakodat, mert fokozhatja a görcsötKép
Sajnos nem mindenkinek sikerülnek úgy a dolgok, hogy lehessen virgonckodniaKép, de így is ki lehet élvezni a babavárás minden percétKép. A többi, egyáltalán nem fontos dolgot pedig csak szépen, öregesen! (A doki bácsim után szabadonKépKép)

Képzeljétek, tökéletes lett a terheléses cukor vizsgálatom eredménye! Pedig mennyire jó érzés, amikor a tömény cukros víz csikorog az ember fogán!Kép

Az ÚJ pocakosoknak gratulálok, a babázókat irigylem, a nagypocakosoknak kitartás!
Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok MINDANNYIAN!
Bocs, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem, nem történt semmi. Én is hajráztam, de nem. Molnap reggel kell befeküdnöm, pénteken 9 óra körül jön a baba. Állítólag. Viszont már több orvos is azt állítja, nagyon nagy lesz (4-4.5 kg) és a feje is nagy. Jóval 100 fölötti a BPD. Hát meglátjuk. SYSY majd értesít benneteket, mert én minimum 1 hétig kórházban leszek. Aztán jövök. Mégegyszer köszönöm a "rám-gondolást" , nagy jó érzés.
Sziasztok: Friderika
friderika
 


Szia Friderika!

De jó, hogy visszanéztem ide. Nagyon sokat fogok rád gondolni pénteken, és kívánok csak jót sé kitartást. Renmélem nem sok 56-os rugit vettél, mert azt nem biztos, hogy rá fogod tudni adni a picire... :-) HOgy te milyen értékeket megjegyzel... Várjuk az értesítést, leginkább az lenne a jó, ha együtt szülnénk (had legyek már egy kicsit önző is)

Vigyázz magadra.

Puszi:

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok!

Geri! Azt hittem már nem hallok rólad, csak a jövo héten. Jót mosolyogtam a szomszédnéni storin, csak aztán nehogy ma megint cuccolj vissza. Ha tágulsz nem lett volna jobb, ha Pesten maradsz? Egyébként hol is laksz? Szorítok neked, hogy könnyu legyen!
Programom: kedd labor, szerda terhestanácsadás, csütörtök(azaz ma) NST. Könyv, újság, néha fozés, Tv, ilyenek.
Nekem még mindig nagyon aktív a pocim, de most már nem is bánnám ha maradna még egy picit. 14-én lesz a szülinapom, gyönyöru ajándék lenne.
Nálatok apás szülés lesz? Az én párom nem hajlik rá, bár nem is tudom elképzelni, hogy ott legyen. Viszont valaki lehet, hogy jó lenne, ha mellettem lenne.
SZÍVESEN OLVASNÉK ERROL VÉLEMÉNYEKET!
Délben megyek NST-re, kívácsni vagyok, hogy mit fog produkálni.
Várom a fejleményeket.
Évi
Évi (Évi)
 


Még valami, csak egyben nem ment át.
Napok óta felhos hangulatom volt. Félelem a szüléstol, mit fogok kezdeni a picivel, meg ilyenek. Már kezdtem szégyellni magam, hogy így elbizonytalanodtam. Aztán tegnap nagy nyugalom szállt meg, és most már egyáltalán nem félek.Lehet, hogy lelkiekben most készültem fel igazán a szülésre. Érdekelne, hogy mással is elofordult-e ilyen?

Zsófi! Miért kellett cukros vizet innod. Nekem 2dl tej+ 1 kiflit volt. Csak kellemesebb valamivel. Lényeg, hogy jó lett az eredményed.

Évi
Évi (Évi)
 


Évi,

Én sem szeretnék majd annak idején a párommal szülni. Egyrészt ő nem akar ott lenni amit megértek, másrész talán nekem is jobb ha nem szerencsétlenkedik ott.
Úgyhogy megbeszéltem a nővéremmel, hogy ő lesz ott velem, mert egyedül semmiképpen nem akarok lenni. Ő nem olyan régen szült 3 év különbséggel két kislányt, eléggé erős és nem pánikolós.
Természetesen addig még változhat a helyzet és változhatunk mi is, mivel még kismama sem vagyok, de most ezt gondolom.

Puszi,
Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok!

Mindenképpen javaslom nektek, hogy valakit válasszatok magatok mellé a szülésre. Nem muszáj a férjet, de szerintem nagyon jól jön, ha valaki ott van. Választott dokik ide vagy oda, azért csak ott hagyják eléggé az embert, meg amúgy sem vagyunk olyankor olyan állapotban, hogy eléggé a sarkunkra tudjunk állni. De egy hozzátartozó az képes rá.
ILdi
Pethes Ildikó
 


Kedves Évi!

A párom nekem sem szeretne igazán ott lenni a szülésnél, és én megértem. Azt mondja, csak feleslegesnek érezné magát, útban lenne az orvosoknak, nem tudna segíteni a szenvedéseimen és ettöl ö is csak szenvedne, a tehetetlenséget nem bírja.
Én nem félek a szüléstöl, a fájdalomtól egy cseppet sem! De nem szeretném, ha látná a vért, kínlódást, eltorzult arcomat, nyögéseimet így közvetlenül.
Azt szeretném, és abban is egyeztünk meg, hogy mindenképpen ott lesz, de a váróban, vagy kint a folyosón, szóval a közelben.. nekem elég ez a tudat, hogy ott van a közelben és ha meggondolnám magam, bármikor bejön hozzám!
De ha kint vár, amikor a baba megszületett, azonnal szólnak neki az orvosok, és egy perccel a születése után már ö is ott lehet mellettünk de a szenvedésektöl vagy csak a látványától legalább öt megkíméltem.
Azt sem akarjuk elöre tudni, hogy mi lesz a baba neme, így dupla izgalom lesz "apuka, fia született!" vagy "apuka, kislánya van!" milyen csodás lesz ezt hallani az izgatott várakozás után!
Katus
Katus
 


Kedves Lányok!

Elõször az én férjem is húzódozott attól, hogy benn legyen a szülésen, azóta viszont azt vallja, hogy nem szabad kihagyni, számára legalábbis nagyon sokat jelentett.

Viszont szerintem, ha a szülésen nincs is ott az apuka, de a vajúdás alatt mindenképpen nagyon sokat tud segíteni a kismamának már azzal is, ha csak a kezét fogja, vagy átöleli. Én valahogy úgy érzem, hogy egy bébi születése nem egy ember harca, hisz közösen lett belõlünk, az anyából és az apából, és nem tudom elképzelni, hogy ezt a legintimebb, gyakorlatilag csak ránk, kettõnkre tartozó csodát ne a kedvesemmel osszam meg.

Persze megértem, ha ti másképp gondoljátok, a lényeg az, hogy a számotokra legjobbnak érzett, legnagyobb lelki biztonságot nyújtó megoldást válasszátok.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia Krisztina!

Egyetértek Veled, a vajúdás, tágulás, sétálgatás hosszú óráiban én is azt szeretném, ha mellettem lenne és átölelne, fogná a kezem. Csak az utolsó szakaszban, a szülöágyon mondanám, hogy menjen ki nyugodtan ha úgy jobbnak érzi (jelenlegi álláspontja szerint úgy fogja jobbnak látni, de ki tudja mi lesz igazából ott és akkor!)
De ha kibukkant a baba, utána azonnal legyen ott melletünk újra Ö is! Kép

Persze ezt így elképzelem, aztán lehet hogy minden teljesen másként alakul majd. Kép

Mindenkinek csodás, boldog szülési élményeket kívánok!

Katus
Katus
 


Sziasztok!
En mar a 2. babat varom, es az elsonel papas szules volt, es termeszetesen most is azt tervezzuk. Nem lehet leirni azt, hogy milyen jo volt, hogy ott volt vegig mellettem a ferjem. Nagyon sokat segitett. Reggel 7 elott mentunk be, es fel 10-kor mar kint is volt a Martin. ES nekem nem fajt. De ezt ne szo szerint ertsetek. Masszirozott a ferjem, es teljesen ram hangolodott. Elotte azt mondtam, ha nem jon be, akkor nem fog megszuletni.
Moni
Moni
 


Kedves Katus, Krisztina!
Én is hagytam a Páromat hagy döntse el ott szeretne-e lenni, mostmár ragaszkodik hozzáKép Nem is tudom elképzelni a vajúdás alatt sem, hogy ne õt szorongassam és ne õ segédkezzen a kínjaim között. A szülõágyon fekve is azt akarom majd hogy õbelé kapaszkodjak, nagyon ragaszkodó vagyok, el sem tudnám képzelni hogy ne legyen velem. Krisztina ezt nagyon jól megfogalmaztad, hogy közös harc, és nem baj ha lát szenvedni. A nõvére most szült a páromnak és a férje nagyon tiszteli azért amiért látta hogyan szül egy nõ, és nagyon sokszor elmondja, hogy most érti meg ilyenkor az ember, hogy mi is így születtünk és a mi anyáink is mit szenvedtek értünk, eddig nem is értékelte úgy az ember, csak most döbbent rá hogy a saját szemével látta!
És azt is mondta, hogy a szülésrõl meg van az ember fogalma hogy fájdalmas, meg nehéz, de gondoljátok el amíg mi sem tudjuk milyen addig csak elképzeljük, csak fogalmunk van róla. És amikor megtörténik majd velünk, csak akkor látjuk hogy tapasztalni teljesen más, mint elképzelni! És õk nem tudják más módon megtapasztalni csak ha "velünk élik át". TEhát ebben is igaza van, hogy ezt akkor tudja értékelni igazán, ha õ is megtapasztalhatja.
Persze Katus régen nem volt ennyi apás szülés, és mégis tisztelték a férfiak a nõt amiért világra hozza a gyermeket, tehát nem gondolom azt, hogy Ti nem jól döntötök ha úgy alakul hogy kimegy arra az idõre a férjed!
Majd kiderülKép

Sok kitartást mindannyiónknak a szüléshez!
(Néha már kezdek izgulni miatta, így a 36. hét tájánKép, de már várom is

Anita
Anita
 


Sziasztok!
Úgy látom másokat is foglalkoztató kérdést tettem fel, mert napok óta nem volt itt ilyen mozgás.
Köszönöm mindenki véleményét, én egyenlore Katussal tartok. Szerintem az sem mindegy, hogy milyen a leendo apuka. Az én férjem is azt mondta, hogy o ott lesz végig a váróban, de a szülésnél nem szeretné végignézni a szenvedésemet.Én pedig tiszteletben tartom a döntését. De irigylem akit más felfogású férjjel áldott meg a sors. Az enyém ilyen, és így is szeretem.
A másik meg az, hogy elore ki kell tölteni valami papírt. Azt nem tudom, hogy anélkül be engedik-e amikor vajúdok?
Szóval vannak kérdojelek. Ma megálmodom, hogy hogyan legyen.
Köszi mindenkinek
Évi
Évi (Évi)
 


Szija Anita!
A chat-en irtál egy üzenetet, de elfelejtettem, hogy hogyan lehet rá ott válaszolni, ezért ide irok.
Még most is azon nevetek, ahogy "Szorulásod van?" :-)))))))))))))))
hát ez jó :-))))))
de, jelentem, az nincs :-)))))
csak azt tapasztaltam, hogy az emésztés folyamata sokkal lassabb. Eszek egy pici kaját és órák múlva is azt emésztem :-(((( le van lassulva a gyomrom Kép
Régebben az ebédre már egy óra múlva sem emlékeztem, mostmeg itt szenved vele szegény gyomrom estig.Kép
Ti is tapasztaltatok ilyet? (most tartok a 8. héten:-)
De "szorulásom" nincs :-))))))))))))))))))))))
ez nagyon teccik :-))))))))))))ez a szó:-))

SZijasztok, Lara
Lara
 


Szia Évi!

Ma Telefonált a szülésznőm, hogy az orvosom jövő héten síelni megy, pontosabban már szombaton. Hát azt hittem lehidalok. Tegnap nem mentem el hozzá, mert azt mondta, ha minden rendben az NST-n, akkor nem kell mennem. A szülésznő vizsgálta meg a méhszájamat és abban maradtunk, hogy, ha addig nem, akkor jövő hét szerdán menjek NST-re és akkor megyek a dokihoz is. Erre ma telefonál és meséli, hogy megemlítette az orvosnak, hogy mi volt a vizsgálaton, mire a doki közölte, hogy ő jövő héten síelni megy és úgy emlékszik, hogy azt mondta nekem, hogy még pénteken, azaz holnap látogassam meg. Hát ilyenről szó sem volt erre egyikünk sem emlékezett, sem a szülésznő sem én (mert ő folyamatosan kisér). Kicsit bepipultam, mert a múlt héten is tudta már szerintem, hogy menni fog, csak elfelejtette említeni. Hát én úgy döntöttem a szülésznővel közösen, hogy felesleges holnap felmennem csak azért, hogy elmondja 1 ujjnyi vagyok, aztán bemutat a helyettesítő orvosnak és kész. Egyébként Dunaújvárosból caflatnék fel hozzá reggel 6 órakor. Az orvossal úgyis találkozom szülésnél és a szülésznő megnyugtatott, hogy nagyon jó fej és profi. Sajna azt is mondta még a szülnő, hogy az is lehet, hogy megvárjuk míg hazajön. Hát én nem szeretnék még másfél hetet várni. Fogy a türelmem, egyre nyűgősebb vagyok, pedig elméletileg még van 5 napom. Pedig tegnap elhatároztam, hogy nyugodt leszek. Hát nem sikerül... A babuci mocorog, bár korántsem annyit, mint mondjuk egy hete ilyenkor, de óránként 1-2 alkalommal biztos "belémrúg".
Állítólag az jó jel, ha megszáll a nyugalom. Remélem így is marad. Az én hangulatom úgy ingadozik, mint az időjárás mostanában. Maradj ilyen és akkor a maradék két hét nagyon klassz lesz. Olyan jó már azt kimondani, hogy március van, nem? Még augusztusban meg szeptemberben nem is gondoltuk volna, hogy valaha eljön ez a hónap is. Aztán tessék már itt is van. Nekem iszonyatosan gyorsan telt el ez az idő, pedig nem dolgoztam szeptember óta. De minden nap csináltam vmit és összesen 1,5 napot unatkoztam.
Nálunk ez a papás szülés még kétséges, a folyosó fog eldőlni, hogy mi lesz. Viszünk papucsot és fehér pólót, aztán majd meglátjuk. Az anyukám a készenlétis, ő mindenképpen bejön velem, ha a férjem nem. Szegény Anyukámat már 1-2 tapasztalt nagymama megpróbálta elrisztani az anyukás szüléstől, merthogy nincs rosszabb látvány, mint gyermekünket szenvedni látni, de ő még kitart. Bár tudom, hogy boldogabb lenne, ha a férjem jönne be velem. Én egyébként úgy vagyok vele, hogy a közösen "létrehozott" gyermeket, ha az apuka is úgy gondolja, szüljük meg közösen. Szerintem az, hogy ők szenvedni látnak minket még mindig "jobb", mint, ha ők csinálnák végig azt, amit mi. Állítólag, ha a férfiak szülnének már több száz éve létezne fájdalommentes szülés :-) :-). Nem szabad őket annyira félteni, mert nagyon erősek tudnak lenni, ha a szerelmükről van szó. A papás szülések apukáitól én még negatív tapasztalatot nem hallottam. Biztos van, de hozzám nem ért el. Nagyon szeretném, ha bent lenne a párom, nagyon, de én sem erőltetem. Eldönti. A szülésznő jó fej, majd anyukámmal összefognak aztán könnyen és gyorsan fog menni minden.

Nem írtad, hogy mi volt NST-n. Lehet, hogy most kicsit borúsan írtam, bocsi. Holnap jelentkezem, bár olyan jó lenne, ha a éjszaka rohannék.

Szia:

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok, az apás szülésrol:
Amikor megkérdeztem a férjem, benn akar-e lenni majd augusztusban, teljesen megbántódott, hogy hogy képzelem, hogy o ne legyen ott. Hát ez eldöntötte a kérdést, bár elotte bennem is megfordult, hogy milyen rossz lehet, hogy ott lát lucskosan szenvedni. De most már nem gondolom így és igazság szerint még minden együtt szülo papától csak óriási élményként hallottam róla utólag. Nekem szinte minden ismerosöm a férjével szült és nekik is óriási segítséget jelentett. Ja, aZt olvastam, hogy nagyon fontos a szülo nonek, hogy valaki ott legyen vele, de ez lehetoleg ne a saját édesanyja legyen.
Sziasztok,

Cili2
Cili2
 


Szia Geri!

Jól nézel ki Te is az orvosoddal! Nekem is volt már csalódásom az enyémben, de ahogy közeledik a szülés érdekes módon egyre kedvesebb és figyelmesebb lesz. De ne izgulj, én már töltöttem egy éjszakát a szüloszobán és rájöttem, hogy a lényeg a szülészno, o van ott veled egész végig. Szerintem az orvos szinte csak aszisztál.
Amit a férfiakról írtál teljesen egyetértek. Kényszeríteni akkor sem fogom a férjem, lehet ha könyörögnék ott lenne, de azt nem akarom. Elfogadom a döntését, o ilyen és kész.
De a sors segített a döntésben. Ma ugyanis itt volt egy régi barátnom, aki mellesleg dolgozott szüloszobán, és felajánlotta, hogy o szívesen ott lenne velem. Így a dilemmán túl vagyok. Ha a férjem közben meggondolná magát, az meg annál jobb.
Évi
Évi (Évi)
 


Folyt. köv.
Ha túl sokat írok, nem megy át.
Tehát: Az NST-n kisfiam megint produkált. 2 percen belül elment a helyérol (az asszisztensno is), 10 percig rugkapált minden felé, papíron persze nem látszódott semmi.Asszisztensno vissza. Szívhangot megkereste, erre a baba elaludt és az istennek sem mozdult meg. Feladtuk. De a dokim azt mondta, minden rendben, egyéb vizsgálat nem volt. Kiléptem a szobából, a pocakban beindult a box. Nem semmi kis kölök lesz, mi?!
Nekem még elég sokat mozog, bár ma volt egy kis derékfájás, meg szurkált is a hasam de elmúlt.
Fel a fejjel, neked 5 nap, nekem 15. De tényleg nagyon klassz, hogy már március van!!!!!!
Szia Évi
Évi (Évi)
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: