Új privát üzeneted érkezett!

Szia Geri!

Örömmel teszek eleget a kérésednek, beszámolok a szülés elöjeleiröl. Jólesik most erre visszagondolni, mert pont holnap lesz egy kerek éve, hogy másodszor is megtörtént velem a csoda: kisbabám született. Sok apró jel van, ha nem számít rá az ember, akkor nem is tulajdonít nagy jeletöséget neki, csak majd a szülés után jut eszébe, hogy "ez már az volt".

A 37. hétben jártam, még nem számítottam rá, hogy meg akar születni. Elötte való nap egy nyugis vasárnap köszöntött ránk, egész délután társasjátékot játszottunk a lányommal és a férjemmel. Furcsa nyilallásokat éreztem a mellbimbómban, mintha késsel hasogattak volna bele. Tudtam, hogy nem ismeretlen ez az érzés, ilyet már éreztem valamikor, de nem jutott eszembe, mikor. Késöbb rájöttem, hogy az elsö szülés elött is volt ilyen élményem. A másik furcsaság az volt, hogy egész nap nem éreztem a baba mozgását, pedig egyébként nagyon izgö-mozgó pocaklakó volt. Estére már komolyan aggódni kezdtem, akkor hátradöltem olyan pózba, amit mindig is nagyon utált, és mindig élénk rúgásokkal tiltakozott ellene. Ekkor egész gyengén megmozdult, mire én megnyugodva mentem aludni. Szerintem ekkor illeszkedett be, azt hiszem, az csalhatatlan elöjel, ha nem nagyon mozgolódik a baba. Én aznap este meg is " vizsgáltam" magam. Merthogy egész terhesség alatt folyással küzdöttem, ami nagyon zavart, ezért idönként egy kúpkúrát végigcsináltam. Akkor is épp egy ilyen kúra közepén jártam, és amikor este fölhelyeztem, akkor éreztem, hogy megakad a kúp valami keményben. Akkor elintéztem azzal, hogy most biztos félrement a kúp, nem voltam elég ügyes. Utólag azt hiszem, hogy megkopogtattam a fejecskéjét. Hajnalban arra ébredtem, hogy nem érzem jól magam, mintha sokat ettem volna, nehéznek éreztem a gyomrom. Le is mentem a WC-re, hátha megkönnyebbülök, sikerült is, de csak nem lettem jobban. Nálam biztos elöjel a hasmenés is, amely mindkét szülésemet megelözte. És akkor egyszerre ott volt egy pici véres pötty: a nyákdugó. Ekkor hirtelen helyére került minden a fejemben, rájöttem, beindult a szülés. Addig egy csöppnyi fájdalmat sem éreztem, de csak percek kellettek, hogy elöször csak menstruációs derékfájásszerüt, majd késöbb egyre erösödö görcsöket érezzek. Tud ám nagyon hirtelen történni minden: az elsö gyomorémelygéstöl kezdve 3 óra leforgása alatt karomban tartottam a kisfiamat. Ha nem vagyok észnél, és nem készülök rögtön, be sem értem volna a kórházba. Csak arra volt idö, hogy lerángassák rólam a ruhákat, és berohanjunk a szülöszobára.

Az se olyan jó, ha túl gyorsan történik minden, én annyit készültem a szülésre, aztán meg egy nagy rohanás lett az egész, vajúdás a kocsiban, a rengeteget gyakorolt hasi légzést nem volt idö alkalmazni... Irigyellek titeket, annira jó lenne mindezt megint átélni! Legyen sok-sok örömötök a kicsinyeitekben, kívánok nektek egészséges gyerekeket.

Trixy

Trixy
Trixy
 


Kedves Andrea, Trixy és Orsi!

Jó volt olvasni beszámolóitokat a szülésről, így talán egy picivel közelebb kerültem ahhoz, hogy tudjam mi vár rám alig 5? nap múlva.
Néha azt hiszem ennél a néhány utolsó napi várakozásnál rosszabb már nem jöhet, pedig igyekszem elterelni a gondolataimat, de mégis.

Mindenkinek szép napot!
Mse
Mse
 


Sziasztok, Lányok!

Visszagondolva az elsõ szülésemre, nekem is volt közvetlen a szülés megindulása elõtt hasmenésem. Nekem a nyákdugó nem távozott, és a melleimben a nyilallást meg már a 7. hónaptól éreztem, mert már akkor megindult az elõtejem, tehát ez nem általános jel (mellesleg most meg már a 26. héten megjelent az elõtej a mellemben). Nekem enyhe fájásokkal kezdõdött a szülés, de nem voltam benne biztos, hogy valóban a szülés indult meg, aztán jött a hasmenés, a csalhatatlan jel nálam viszont az volt, hogy hirtelen elfolyt a magzatvíz. Az én elsõ szülésem 12 órán át tartott cakkumpakk, de csak az utolsó 2-3 óra volt az igazán nehéz.

Amit utólag én nagyon fontosnak érzek minden szülés elõtt álló kismama számára, hogy hinni kell önmagunkban, el kell hinni, hogy valóban képesek vagyunk természetesen, zökkenõmentesen megszülni a babát, mert nem elég, ha csak az eszünkkel fogjuk fel, mélyen át kell érezni, mert ha nem, az megnehezíti a szülést. (Legalábbis nálam így volt.)

Mindenkinek emlékezetesen szép szülést kívánok!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 

 
 

Sziasztok Lányok ! Külön Üdv márciusi kismamák !

Ma voltam terhestanácsadáson, és most már minden héten mennem kell. Nem látom értelmét, olyan mint egy futószalag: súlymérés, vérnyomásmérés, panasz van ? nincs. találkozunk a jövo héten. Nálatok is így van ez ? Aztán menjek tüdoszurésre (most?). Hetente egyszer NST. Na gondoltam határidonaplóra lesz szükségem, ha mindet végig akarom járni. Mondtam is, hogy jobb lenne megszülni gyorsan...
Örülök a szülés történeteknek. Remélem más is megosztja még velünk élményeit! Aztán ha már mi is boldog kismamák leszünk, leírjuk, hogy nálunk hogyan is zajlott le a dolog. (Bárcsak ott járnánk már)

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok,

Képzeljétek Lányok,2OO1.február 14.-én Valentin napon csodaszép ajándékot kaptam.
Egy gyönyörű kislány személyében,aki 332O grammal,és 55 cm-rel jött világra röpke 2 óra leforgása alatt.

Hédi
Hédi
 


Gratulalok Hedi!

Jo egeszseget nektek, jo gyors szulesed volt. Ha lesz ido egy beszamolot szivesen olvasnank

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Hédi, én is gratulálok és várom a beszámolódat, ha lesz egy kis idod és energiád!!! Hogy hívják a kicsit?
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok lányok!
Először is gratulálok Orsinak!Kicsit irigylem mert már túl van rajta.Nekem még visszavan 6 hét, de már eléggé félek.Jók voltak a beszámolok a szülésről, köszönöm szépen.Remélem én is nemsokára már leírhatom, hogy milyen volt.A kis pocaklakóm elkezdett rendetlenkedni.Nektek is többet mozog itt a vége felé, mint azelőtt?Bevásároltatok már mindent?56-os ruhát mennyit vettetek?
Zsuzsi
Névtelen
 


Geri!
Évi!
Emse!
Köszi az érdeklodéseteket. Még mi se tudjuk a nemét, de szerintem lány. Mindenki más szerint fiú (kb 100 ember). A Péterfiben fogok szülni.
Magam sem tudom miért, de én egyáltalán nem félek a szüléstol. Pedig néhány hónapja még rettegtem.
Nekem is nagyon tetszettek a beszámolók. Ráadásul ma este hasmenésem volt. Persze gondolom, ez csak véletlen egybeesés.
Én is pénteken megyek ellenorzésre. Majd leírom a tapasztalataimat, ha még tudom.


HÉDI!!!!!!!!!!
Gratulálok! No meg irigyellek is kicsit. Te voltál fél évvel ezelott az elso, akirol olvastam, hogy kb. akkor szül majd, mikor én.

Sziasztok: Friderika
friderika
 


Sziasztok!

A nagykönyv szerint ha számoljátok a nap azonos idejében a magzatmozgásokat (teszem azt ebéd utáni pihi idején), akkor ezek csökkenõ tendenciát mutatnak a szülés elõtt. Van, akinek bejön, legalábbis én láttam a kórházban egy anyukát (10 napot feküdtem bent szülés elõtt az ikrekkel), aki lényegében elõzõ nap ebbõl már nagyon gyanakodott.
A hasmenést sokan írjátok, én is hallottam mástól is.
Nekem tkp. fizikai elõjel sose volt, pontosabban maga a burokrepedés, ill. az ikrek elõtt a nyákdugó, de ezek már tényleg csak pár órával elõzték meg a dolgot. Viszont mindkét esetben volt lelki elõjel: az elsõ babánál elõzõ este (anyuéktól mentünk kocsival haza (ja ideírom, poén: nálunk volt anyósomék Trabantja, hogy majd azzal mehessek be, erre elõzõ nap észrevettük, hog y kilopták az önindítót belõle...)) találtuk ki a nevét, ami addig nem volt igazán kitalálva. Az ikreknél pedig elõzõ este tkp. megköszöntem Istennek, hogy vigyázott ránk, és kihúztuk a 37. hétig (ikreknél ez már szép), és végiggondoltam, hogy most már ha optimális ideig akarok a kórházban lenni, akkor pont itt az ideje, hogy szülessenek, mert már megvan a 37. hét, és ugyanakkor nekem se kelljen még 3 hetet lenni bent. Éjjel éreztem enyhe, ritka fájásokat és aztán nyákdugó, reggel meg a magzatvíz. Szóval nekem mindkét eset valahol olyan volt, hogy pont elõtte végiggondoltam, hogy túl vagyok a szülést akadályozó programokon, idõn (elsõnél a vizsgáimon is pár nappal elõtte voltam túl), most már akár jöhet is, erre jött.
Ildi
Hédi! Gratula!!!! SOk tejcsit és jó egészséget!
Pethes Ildikó
 


Hédi!
Gratulálok! Sok boldogságot nektek!
Lara
Lara
 


Hédi! Nagyon gratulálok, sok boldogságot kívánok Nektek. Várjuk majd a beszámolót!
Andrea
Andrea
 


Kedves újdonsült és leendő Anyukák!
Az jutott eszembe, hogy nyithatna valaki - mondjuk Te, Hédi - egy új topikot, amibe a szüléseink történetét írhatnánk meg.
Mit gondoltok?
Judó
Judó
 


Sziasztok !
Csatlakozom a gratulálókhoz. Hédi! Irigyellek 2 óra alatt.., az nem semmi. Ha lesz idod, és energiád várjuk a részleteket.

Zsuzsi! A bevásárlással én is bajba voltam, lévén elso baba, és a családban már máshol nagyok a gyerekek. Én végül 4-5 rugdalózót vettem, ugyanennyi kisinget+réklit. Aztán több helyrol azt hallottam, hogy a body jobb ezért beszereztem azt is 5 db-ot. Na meg kaptam egy-két örökölt dolgot. De azt mondják ennyi nem lesz elég (bár gyorsan kinövik), mivel gyorsan össze is "kenik". Gyakorló anyukák mit szóltok ehhez? Én a pelenkával is bajban vagyok, állítólag mindegyik nagy még a legelején ?
Nekem lassan állandóan a szülés, és az utána lévo dolgok járnak az eszembe. Nem pánikolok, csak úgy gondolkodom. Márciusiak, Ti is így vagytok vele ?
Évi
Évi (Évi)
 


Szia Évi!
Én lassan négy éve szültem, de annak idején gyógyszertárban lehetett kapni olyan Liberót, amit 2-4 kg-os babáknak gyártottak. Vettünk is 2 csomaggal, de az én fiamra eleve kicsik lettek, így bevittük a védőnénihez, aki elajándékozta. Szerintem ne aggódj, a 3-6 kg-os jó lesz a babádra! Azért "balesetek" majd előfordulnak, főleg eleinte jön majd "nagy sebességgel" a széklet. Mi is sokszor szaladtunk a kádba "tisztába tenni". Kép
Írj majd a szülésről! Minden jót Nektek!
Judó
Judó
 


Sziasztok!

Gratula minden uj kismamanak es babanak! Nekem meg 23 het van hatra.Kép

Moni
Moni
 


Hédi, nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!

(én voltam, aki egyszer eloroztam a nevedet)
SZia
egy másik Hédi
másik Hédi
 


Na lányok, én is megértem, hogy nem ment el egy üzenetem (file lefoglaltsági hiba, val. egyszerre ment volna valaki máséval)
Na akkor másodszor kb.

Évi! A darabszámok idõ és pénztárca függõek. MI írd és mondd 3 db kisinggel és néhány (talán 2 majd hamarosan feltuningolva 4-5 -re) rugival kezdtük, és kisingbõl az elsõ hónapot (kettõt?) ennyivel is húztuk ki az elsõ fiamnál. Igaz, ez azt jelentette, hogy naponta mostunk,de ez nem volt gond, úgyse ment volna mosógépbe. (de komoly, csajok, ahogy gondolkodom, Bálintnál elõször 68-as kombidresszünk volt, akkor fedeztük fel, és akkor õ már 3-4 hónap körül volt, és tény és való, hogy kisebb méretbõl a mai napig nincs több kisingünk, szóval valahogy tényleg ennyivel húztuk ki, akkor is, ha ma már hihetetlennek tûnik nekem is). Na azért 5-6 db-bal könnyebb, a legkényelmesebb meg az, ha annyi van, hogy a mosógépet már megérje beindítani az egyszerre mosandókhoz. (hú, de görbe mondat, szóval hogy ha annyi koszos, hogy már legalább féltöltésen megéri a mosógép, és még mindig van mit ráadni, amíg meg nem szárad a többi). Ennél több nem kell, minek. Ja, és nem egy méretbõl, hanem kettõbõl, legalábbis nálunk ált. egyszerre két-két méret futott, pl. 56-62 és amikor az 56 kicsi lett, akkor 62-68 stb. Így egyik méretbõl sem kell egyszerre annyi.

Pelus. Én is megnyugtatnálak, hogy bár elsõre úgy tûnik, szinte "megeszi" a babát a 3-6 kg, ahhoz képest nagyon hamar ez is kicsivé válik. AMit Judó emlegetett én használtam, de kis súlyú babára jó tényleg csak (az ikrek nekem 2.25 és 2.60-al születtek, rájuk egy-két hétig elég volt, de utána nekik is kellett a normál 3-6 kg méret).

Izgalmatok érthetõ, és higgyétek el, mi "nem érintettek" is izgulunk veletek!
ILdi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Judó, Ildi ! Köszi a gyors válaszokat. Én 3-6 kg pelenkát szereztem be. Egy csomag Pamper's-t, meg egy csomaggal márkanélkülit. Úgy vagyok vele, hogy próba teszi a mestert, majd meglátjuk.
Ildi, olvasva történeteidet, figyelve a saját magzatmozgásaimat megállapítom, hogy messze még a szülés.(?!)Az én (állítólag) kisfiam reggeltol estig rugizik, szinte megállás nélkül, de már én is hallottam, hogy az utolsó idokben egyre kevesebbet mozog. Igaz elvileg van még 3 hetem...Holnap talán okosabb leszek a dokivizit után.
Üdv Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok lányok!

Nekem még 18 hetem van hátra Babus megszületéséig, de már most nagyon töröm a fejem, hogy mi minden kell majd a kicsinek. Mivel nekünk is elsö babánk, így teljesen tapasztalat híján vagyok! Szeretnélek kérni titeket, hogy ha van valakinek összeállítva babakelengye-listája, vagy ha tudjátok hol lehet az Interneten megtalálni, írjátok meg! Nagy segítség lenne, mert attól félek, sok olyan apróság van - a ruházaton kívül is - amire talán egyáltalán nem is gondolok.

Tehát: mik azok a dolgok, (és miböl mennyi) amelyek feltétlenül beszerzendöek egy kisbaba megszületésekor?

Köszönöm! Katus
Katus
 


Kedves Lányok (Andrea, Trixy, Ildikó többiek)!

Hát nagyon szépen köszönöm én is a tapasztalatokat, amiket megosztottatok a kezdő kismamákkal. A szülésznőm szerint a méhösszehúzódások és az ezzel járó haskeményedések feltétlen jelei a közeledő szülésnek. Na hát én ilyeneket nem éreztem eddig és van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem is fogok. (39. hét) Tényleg biztos velejáró ez vagy nem mindenkinek törvényszerű?

Katus!

Én a Mega Toys (így kell írni?) székesfehérvári áruházában kaptam egy nagyon klassz leírást, hogy mi kell a babáknak. Hát az alapján vásároltam be. Nem tudom, hogy hol laksz és van-e a közeledben ilyen, de szerintem, ha felmész a honlapjukra www.megatoys.hu, akkor ott is le van írva, vagy legalábbis utána tudsz érdeklődni telefonon. Ha ez nem sikerül szivesen leírom Neked. Van rajta egy-két dolog, ami felesleges, de biztos van a környezetedben olyan aki az alapján hasznos tanácsokat tud adni.

Mse!

Veled mi újság? Én úgy ütöm el az időt, hogy sokáig alszom reggel, sokáig reggelizem, aztán egy kis rendrakás ténykedés, séta, ebéd, utána pihenés, az este pedig már olyan gyorsan elrepül, ha az ember párja is otthon van. Kitartás. Pihenj sokat!

CsKatiról tud vki, vmit?

Sziasztok, szép, szélmentes napot mindenkinek!

Geri

Évi!

Én vettem 3 csomag újszülött pelenkát Pamperst. 28 db van egy csomagban. Azt mondják Liberóban is van ilyen, de azt nem lehet kapni. A tegnapi mérések alapján 3 kiló 2-30 deka a kicsim, biztos tudja majd használni, de azt mondják nem minden babára jó. Szerintem természetes, hogy minden gondolatod a babuci körül forog, hát jelentősen meg fogja változtatni az életünket, nem? A szüléstől én sem félek szerintem, ha más is végigcsinálta, akkor nekünk sem lesz gond. Optimistának kell lenni. Beszélgess a piciddel, hogy bújjon ki hamar, mert az neki is jó meg neked is. Állítólag ez nagyon sokat használ. Én már egész magzat kora óta hetente 2-3 alkalommal beszélek erről vele. Egyébként folyamatosan.

Hédinek és a picinek sok boldogságot kívánok és kitartást és egészséget!
geri (geri)
 


Sziasztok,
Hédi! Gratulálok, jó egészséget mindkettõtöknek!

Évi! El ne menj tüdõszûrésre!!!
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Drága Lara!! Csak most értesültem a jó hirrõl.KépSzivbõl örvendek !Gratulálok neked!KépÉn meg mondtam,hogy össze jön!!KépMinden jót kivánok,és nagyon vigyázz a babucira,és magadra!Kép Üdv.Szani
Szani
 


Sziasztok!
Zsóka, miért ne menjek tüdoszurésre, szerinted árt ? Akkor miért mondták a terhestanácsadáson, hogy menjek? Kezd elegem lenni belolük.
Geri! Én is folyamatosan "beszélgetek" a pindurimmal, 32. hetesen ki akart jönni, és hiszek benne, hogy az én "rábeszélésem" IS hatott rá, és benn maradt.
Amúgy ezek az utolsó babaváró hetek szerintem valami furcsa izgalmat jelentenek. Megfejthetetlen titkok, olyan dolgok amiket nem éltél még át, szóval jól eso izgalom.
És az is nagyon furcsa lesz, hogy nem lóbálja senki a lábát többet a pocimba...
Üdv Évi
Évi (Évi)
 


Kedves Geri !
Meglátogattam a Mega Toys honlapját, de nem lettem okosabb. Leírnád a lényeget, hátha segít!

Nekem meg hetek óta keményedik a hasam. Szóval azt hiszem nem általánosíthatunk.

Évi
Évi (Évi)
 


Szia Katus!

Bp-n a IX.ker Mester u.-ban van a Brumi Maci pelenkadiszkont és bababolt, nekik is van listájuk arról, hogy mi kell egy újszülöttnek, és ott minden elég jó áron megtalálható, még almareszelö is. Én ott találtam a legjobb áron szoptatós melltartót(2000 Ft alatt egy éve). Ha érdekel, megkeresem a pontos cimet.

Szia Friderika, én is a Péterffyben szültem, te kit választottál orvosodnak? Kíváncsi vagyok egy év alatt mi minden változott ott a szülészeten. Majd írj egy kis beszámolót.

Kedves izgatott szülés elött álló kismamák! A sok-sok elöjel közül valamelyik biztos nálatok is fog jelentkezni, és tudni fogjátok, ha eljött az ideje. Geri, lehet, hogy azért nem érzed a méhösszehúzódást, haskeményedést, mert annyira fájdalmatlan számodra, hogy fel sem tünik. Amikor az elsö babámat vártam, én sem éreztem ezt meg, a másodiknál viszont már igen, 1-2 hónappal elötte.

Hédi, én is gratulálok, tud valaki ennél szebb Valentin-napi ajándékot? Kináncsian várom a történetedet, ha ráérsz írd meg!

Akik elötte vannak, azoknak minden jót, történjen minden úgy, ahogy azt tervezitek!

Trixy
Trixy
 


Geri, Évi!
Remélem ti is jól vagytok, még egyben. A frontok sok baba születését hozták elobbre, az enyémét nem.
Trixy! Azt hiszem 1 évvel ezelott még nem 4 darab 1ágyas szüloszoba volt. Te kinél szültél?
Kértél epidurálist? Ha van idod, kérlek írd le, hogy is történz és pontosan hol. Akkor még vplt közös vajúdó?
Hédi! Szorítok érted, remélem, minden úgy alakul, ahogy te szeretnéd.
Friderika
friderika
 


Sziasztok Lányok!

Még nem sikerült végig olvasnom Benneteket, de ami késik nem múlikKép
Lara, nagyon örülök a hírnek!Kép Csak jó dolgokra öszpontosítsKép!
Mi túl vagyunk a méhszáj-záró műtéten, szerencsére minden rendben! És a pocok mérete alapján 23.-24. hetes, bár csak 22 hetesek vagyunkKép, tehát nem számít, hogy csak most nyertem vissza a kezdő súlyomatKép

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok,
Míg el nem felejtem: a Brumi-Maci nagyon jó, jóval olcsóbb, mint más üzletek, én nadrágpleust ott szoktam venni (éjszakára meg orvoshoz, ha elviszem vhová a gyerkõcöket azt használunk, egyébként textilpelust), rajta vannak a neten is, a címük: Mester u. 13. Tel: 215-1549, szo-vas, is nyitva vannak du. 1-ig, a netes címük: [url=http://www.brumi-maci.hu" TARGET="_top]http://www.brumi-maci.hu[/url]


Évi,
én csak onnan veszem, hogy amikor tüdõszûrésre megyek (én rendes vagyok minden évben megyek Kép, mindig megklérdezik, nem vagyok-e terhes.) Az is igaz, hogy az összes ilyen röntgent (a tüdõszûrés is annak számít) állítólag a 7. hónaptól már szabad csinálni, nem okoz semmi bajt. De pl. a fogorvosom ennek ellenére nem engedett el röntgenre, azt mondta, ha nem fáj nagyon a fogam, akkor inkább várjam meg a szülést. Különösebben a magam részérõl nem látom értelmét most nálad a tüdõszûrésnek, ui. ha minden renbdne van, akkor oké, ha meg nincs, úgysem kezdenek el gyógszeresen kezelni a baba miatt. Gondolom én, de szerintem hívd fel a tüdõgondozót. Õk jobban tudják, lehet-e ilyenkor szûrni, mint a védõnõ.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok Lányok !
Zsóka köszi a választ, majd még érdeklodöm, én sem látom értelmét. Vidéki vagyok, lehet, hogy csak itt küldenek tüdoszurésre?
Tegnap majdnem elszóltam magam, hogy biztos messze a szülés. Este derékfájás, hasfájás... Már elkezdtem gondolkodni, hogy na most mi lesz. Aztán elaludtam. Ráfogom a frontokra. 11-kor megyek a dokimhoz, majd megmondja, hogy mi újság van odabenn.
Kérdés: Kér valaki közületek epidurális érzéstelenítést ? Mi a véleményetek róla ?
Majd jelentkezem.
Évi
Évi (Évi)
 


Lányok! A papám tüdőgyógyász, és ő szerinte semmi esetre sem kell egy szülés előtt álló nőnek tüdőszűrésre mennie, sőt minden egyéb röntgen ellenjavallott!
A babakelengyével kapcsolatban az a véleményem, hogy a listák sok felesleges holmit tartalmaznak. Én is bevásároltam mindent, ami a listán vol, és például a kisinget és réklit egyáltalán nem használtam, mert a kombidressz sokkal praktikusabb. A legkisebb méretből ne vegyetek sokat, mert nagyon hamar kinövi a baba, és ez vonatkozik a pelusra is. Nem érdemes túl nagy készleteket felhalmozni. Tisztálkodáshoz eleinte csak gyógyszertári készítményeket kell használni, azt irassátok össze a védőnővel!
Ha elfogadtok tőlem még egy tanácsot, akkor szerintem a korházba vigyetek magatokkal több (3-4 db)hálóinget és szoptatós melltartót, mert azt van, hogy naponta többször is váltani kell.
Ami a szülés előtti érzéseket illeti, egyetértek azzal, hogy ilyenkor nagyon furcsa izgalom lesz úrrá az emberen. Én például, amikor éreztem, hogy itt az ideje a korházba indulásnak egyszerre síró-nevető görcs jött rám (pedig egyáltalán nem féltem).
Szép napot mindenkinek!
Andrea
Andrea
 


Szijasztok!
Szani! Köszönöm, és igazad volt Kép
Csucsuka! Igen, próbálok csak a pozitív dolgokra koncentrálni! Eddig nagyon jól megy :-)))))
Többieknek, kitartás!
SZijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok !

Hát ide is megírom a jó hírt! Kettő vonal volt a teszten. nagyon boldog vagyok. Remélem ennyi ideig vártam rá, most már nem fog történni semmi negatív dolog.

Mindenkit puszilok: Király Kati
Király Kati
 


Király Kati!
Hát itt is <BLINK>GRATULÁLOK!</BLINK>
Nagyon örülök! És ne is jusson eszedbe, hogy bármi negativ történhet, mert nem fog. Eztán már csak örülj, legyél boldog, hiszen sikerült, amire legjobban vágytál!
Szija, Lara
Lara
 


Sziasztok Bolgog Kismamák!
Megjöttem a dokitól. Mindent rendben talált, fejlett baba, szülésre utaló jel nincs.
Elotte voltam NST-n, jellemzo az én kisfiamra, hogy 2 perc múlva arrébb vándorolt, úgyhogy kezdhettük elolrol az egészet. Amúgy ott is rendben volt minden.
Lara, Király Kati ! Nagyon örülök, hogy végre sikerült nektek is. Iszonyatos kitartás, lelki ero szükséges, hogy idáig eljutottatok. Minden elismerésem a Tiétek ! Nem tudom, hogy nekem lenne-e ennyi kitartásom.
Most már biztos rendben lesz minden. Élvezzétek minden percét a babavárásnak, és ne is gondoljatok olyanra, hogy bármi baj lehet. NEM LEHET!
Üdv mindenkinek Évi
Évi (Évi)
 


Király Kati, nagyon-nagyon gratulálok! Vigyázz Magatokra! Kép

Enikõ
Enikõ
 


Sziasztok lányok!
Eltartott egy darabig amíg pótoltam a lemaradásomat és végig olvastalak titeket pár nap kihagyás urán. Másik topicra nem is lesz id&#337;m.
Orsinak, Hédinek, Király Katinak gratula.
02.16.-án írtam, hogy reggel elment a nyákdugó és hogy érzek rendszertelen méhösszehúzódásokat menstruációs derékfájással. Hát így utólag már tudom, hogy ez már igencsak el&#337;jel volt. Este hétkor még elmentünk a családdal vásárolni az Auchan-ba, kb. 1/2 9-re értünk haza, de én elég furcsán éreztem magam és led&#337;ltem egy kicsit. Mikor felkeltem, hogy átöltözzek pizsibe elöntött a magzatvíz. Így legalább megoldódótt a dillemmám, ugyanis már órák óta azon gondolkoztam, hogy honnan fogom tudni, hogy ez már szülés-e. Szóval végül 02.17.-én 03.50 perckor 4000 grammal és 53 centivel megszületett második kislányunk Kitti. 02.21.-én jöttünk ki a kórházból.
És ha már szülés el&#337;jelekr&#337;l van szó akkor röviden az els&#337; szülésem: 04.14.-re voltam kiírva, és mivel nem indult meg a szülés, és el&#337;jel sem volt be kellett feküdnöm a kórházba. Naponta kétszer CTG, de semmi. Már épp megbeszéltük a dokival, hogy 04.22.-én megindítja a szülést, amikor 04.21.-én arra ébredtem, hogy megjött a menstruációm. Eltartott egy darabig amíg rájöttem, hogy nem jöhetett meg, mert terhes vagyok és bizony ez már a szülés.

Éppen most hozta ki apukája a picinket, hogy nyugösködik, úgyhogy mennem kell.

Mindenkinek minden jót!
Sziasztok: Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Katalin

szeretettel gratulalok kicsi Kittihez, Jo egeszseget es sok pihenest nektek.

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Friderika,a Péterffyröl: már akkor is megvolt a négy egyszemélyes szülöszoba, vajúdóról nem tudok, nekem nem jutott idöm ott vajúdni. Azért lehet, hogy van. Én nem kértem fájdalomcsillapítást, ha akkor érsz oda, amikor már jön a baba, akkor nincs is idö ilyesmire. Nálam semmi beavatkozás nem történt, vagyis dehogynem, burokrepesztés. Manapság már nem születnek babák "burokban". A dokiról annyit, hogy nö, a nevét nem szivesen ... nem biztos, hogy örülne. Egyébként volt alkalmam egy csomó orvost megismerni ultrahang, szobatársak révén.

CsKati, remélem folytatod amit elkezdtél, ha lesz rá idöd, gondolom, akad teendö böven a kis Kitti körül.

Trixy
Trixy
 


Kedves tovabbi ujdonsult mamak, garatulalok! Remelem lesz meg idotok visszaterni ide es meselni az elmenyekrol vagy meg tobbet a szulesrol.

Kedves Kiraly Kati! Nagyon nagyon nagyon garatulalok!!!

Cili2
cili2
 


Kedves Kiraly Kati!

Nagy gratulacio nektek. Nagyon vigyazz magadra es nagyon sok boldogsagott pici pocaklakohoz.


Hajnalka
napocska (napocska)
 


Drága Lányok!

Hosszú elt&#369;nésem oka, hogy megszületett PAnka 02.13-án éjjel 11:41-kor / mi 06. 13-án házasodtunk / Indított szülés volt 1 héttel korábban mert nagyon toxémiás lettem / 79 kg-mal szültem és 11 nappal most utána 60kg vagyok. /
A kórházban Panka besárgult és meg szedtem a vízhajtót, vérnyomás csökkent&#337;t. 54 cm, 3400 g és gyönyör&#369;, okos kislány, keveset sír, sokat eszik.
Olyan jó hogy GYEREKÜNK van!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A szülés rémes volt, burokrepesztés, oxitocin 12 óra vajúdás minden érzéstelenítés nélkül + soóldat mert végig hánytam mint a lakodalmas kutya, de megérte!!!!!!!!!!!!!!!
MOst szokjuk a szül&#337;i szerepet.
Fura, hogy megváltozott minden.

Mindenkinek gratula akár az újszülötthöz, akár az induló terhességhez és mindenkinek csak pozitív gondolkodást.


KAdri, Mse mi újság?

Puszi: Moncsi
PankaMama
 


Sziasztok!
Micsoda gyermekáldás!!! Gartulálok mindenkinek és nagyon szép napokat kívánok! Azért majd gyertek néha ide is!!! Moncsi, Kadri 16-án megszülte Leevit, azóta hallgat, de remélem, minden rendben van velük. Azért jó lesz már, ha elokerül! Fú, ez aztán a mínusz 20 kg, Moncsi!!! Ehhez külön csodálat jár!!!
Kata
kata (kata)
 


Trixy! Miért ne örülne? Szidnád? Már hogy a dokino.
Kati! Gratulálok!!!!!!!!!!! No és egy kicsit irigyellek.
Moncsi! Ugynez.
Engem - úgy tunik - pénteken császároznak. Túl nagy a baba, nem tudnám megszülni. Még 5 nap. Remélem, mindenki jól van, aki mostanában szült.
Sziasztok: Friderika
friderika
 


Kedves Pankamama!

Gratulalok, jo egeszseget es sok boldogsagot kivanok nektek.

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Pankamama gratulálok, sok boldogságot.

Még most se tudom elhinni, hogy ilyen rövid ido alatt mennyi baba megszületett.

Friderika, mekkora az a nagyon nagy baba, hogyhogy már elore lehet tudni, hogy császározni kell? Vagy nagyon keskeny a csípod (lehet, hogy most hülyeséget kérdeztem)? De legalább a császár nem olyan nehéz és rövidebb, ha jól sejtem?

Cili2
Cili2
 


Pankamama!

Gratulálok, legyetek nagyon boldogok a kicsivel!

Ancsa
Anyanyanya
 


Kedves Pankamama és CsKati!

Hát engedjétek meg, hogy a picurkám nevében és a saját nevemben gratuláljak nektek és sok-sok pozitív élményt kívánhassak az elkövetkezõkre. Örülök, hogy mindketten jól vagytok és remélem, hogy hamarosan csatlakozom hozzátok. Én is várom, hogy jelentkezzetek.

Kedves Évi!

Hamarosan behozom magammal a papíromat, amin a lista van és akkor leírom Neked, de most a férjem munkahelyén vagyok és itt nincs nálam. Fejbõl is tudnék mondani egy pár dolgot, de nem akarok kihagyni semmit. Az biztos, hogy én nem vettem 56-os méretbõl semmit, addig, amig az ultrahangon azt nem mondták, hogy 3 kg 20-30 dkg a picim és hála istennek nem lesz óriás bébi. Így elcaflattam a boltba és beszereztem neki 2 db 56-os rugit, mert biztos, hogy rá fog menni. Egyébként tényleg igaz, hogy kicsi méretbõl keveset, meg ruhából is, mert úgyis kapsz ajándékba egy csomót. És fõleg egy méretet szoktak vinni.
Egyébként ma nagyon furcsán érzem magam. Biztos már a türelmetlenség. Ma reggel azzal a tudattal ébredtem, hogy lehet, hogy ez a nap lesz a NAGY nap. Eddig ez vhogy nem fordult elõ. Fáj a hátam, a pici sem mozog olyan sokat, az arcom is torz egy kicsit, a hasam is lejjebb költözött. De az is lehet, hogy bebeszélem magamnak. Mindenesetre aznap mikor írtam, hogy nincsenek összehúzódásaim, hát este "bepótolódott". De nem volt vészes. Hiszek benne, hogy a babád hallgatott rád és klassz dolog tõle, hogy bent maradt. Az NST-n nálam is állandóan mocorog a pici, mindíg "elveszik" a szívhang, aztán kereshetjük máshol. De ez jó, mert ezt szeretik az orvosok, ha nagyok és magasak a gõrbék.

Mse altûnt, lehet, hogy megszült? Ha vki tud róla várom a híreket. És Adriról is.

Sziasztok:

Geri
geri (geri)
 


Kedves Geri !
Nem túl fontos a lista, csak kívácsi lettem volna, hogy én mit nem szereztem be. Úgy gondolom, hogy most már nagyjából meg van minden.
Az én hasam is nagyon "leköltözött". Nekem napok óta furcsa érzéseim vannak. De lehet, hogy ez annak tudható be, hogy a doki azt mondta, hogy hagyjam abba a magnézium szedését (1 jó hónapig szedtem), és tartok tole, hogy az elvonás megindítja a szülést. Igazából nem félelem van bennem, hanem különös izgalom. Ha valamit érzek, olyan mintha felmenne az adrenalin szintem, és elindul a fantáziám. Nem tudom mennyi idonk lehet hátra.
Friderika! Érdekes,hogy egy héttel elotte tábláztak be császárra. Akkor miért nem csinálják már most? Biztos van elonye a császárnak is (gyorsan kinn a baba). Majd írd le a tapasztalataidat. Szorítok, hogy könnyu legyen.

Epidurált senki nem kért? Nem írtatok róla.

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Én csak olvasgatni szoktalak titeket, érdekel a téma, mert nemsokára tervezzük a második babát.
Évi!
Én az els&#337; szülésemnél kértem epidurális érzéstelenítést. Sajnos azon ritka esetek közé tartoztam, akinek ez nem használt (vagy az orvos nem jó helyre adta). Én több embert&#337;l is azt hallottam, hogy nagyon jó, a fájdalmat teljesen megszünteti, csak a feszülést, magát a méhösszehúzódásokat lehet érezni.
Az epidurál bekötése sem fájdalmas, inkább egy kicsit kellemetlen. A gerinc tájékát is úgy szúrják meg, hogy kapsz el&#337;tte érzéstelenít&#337;t, úgyhogy tényleg nem fájt, csak éreztem, hogy turkálnak a hátamban.
Eddig (rajtam kívül) mindenkinek jó véleménye volt róla, de szerintem ezt fogod érezni, hogy kérsz-e vagy nem, mert 2 ujjnyi el&#337;tt úgy sem adják be, addigra meg már úgyis érzed, hogy mennyire bírod a fájdalmat. Egy rosz mellékhatása van, szülés után kb. fél napig nem szabad mozogni.
Ha mégis mozogsz, iszonyú fejfájást okoz pár nap múlva. (ez nálam bejött.)
Különben én kb. 12 óra vajúdás után 1 órán keresztül szültem, és végül megcsászároztak.
De még így is megérte.

Mindenkinek jó egészséget, és boldog babavárást kívánok.

Gabi
Gabi
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: