Új privát üzeneted érkezett!

Nahát, nagyon várom, hogy mi van Almiékkal! Zsolka, Te kis hamis, mi itt várjuk a híreket, Te meg már mindent tudsz...micsoda dolog ez??? :wink:

Kata! Engem is érdekelne, miért is kerülsz közel nehéz sorsú emberekkel?
Én is anno ilyen tervekkel indultam neki, szerettem volna a gyerekvédelemben dolgozni, jogászként, de eddig nem jött össze ilyen munka.

Ovi: én szeretném Bálintot szeptembertől beadni délelőtt oviba, szerintem Ő már most érett lenne rá, mert egyenesen már az iskolába szeretne menni :D "Én nem óvodába, a iskolába megyek" - mondja sokszor. De most az a tendencia, hogy inkább négy évesen veszik fel a gyereket, hacsak a nagyobb tesó nem jár oda, vagy nincs valami betonbiztos protekció vagy meg nem csinálod meg az ovi kertjét... Bálint nem is annyira anyás és nagyon társasági krapek. Szóval mi rendesen ráúszunk a szeptemberre, aztán majd csak lesz valami. Nem önkormányzati katolikus ovit is kinéztem már a kerületben. Magánovi mereven kizárva.

Egy kis személyes: egyik nagyon jó barátnőm hetedik hónapban jár, és petefészek cisztát diagnosztizáltak Nála. Most bent van a Barossban, lehet, h bent is tartját és még abban sem biztosak, hogy nem veszik ki idő előtt Marcikát. Drukkolok Nekik.

Megjött a tél.

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Üdv mindenkinek!

HÚÚÚ, de kíváncsi vagyok én is Almiékra!!!!! Remélem mihamarabb megtudunk mi is többet, bár tudom, hogy az első napok, hetek mennyire nehezek. Így megértem, hogy nem jelentkezik, én is Hunor születése után 1 hónapig nem ültem le a géphez.

Zsolka!
Ügyi vagy, hogy elkészítetted a csigát! Nekem is meg kellene próbálni, mert férjuram egyik kedvenc édessége...nagyon szeretek sütni-főzni, de Hunoromtól csak akkor tudok bármit is csinálni a konyhában, ha alszik vagy ha valaki vele van.
Már feláll a kiságyában, mindenhol próbálkozik felkapaszkodni, lépéseket tenni. Szóval egy mis energiabomba, jól elfáradok a tornaművész úr mutatványaitól.

babavárás:
Múlt héten árulta el a barátnőm, hogy várandós! Nagyon örülök én is, mert fél év után sikerült nekik. Már aggódtunk mindannyian, hogy mi lesz. Szülinapjára ajándékként megrendeltem neki a Kismamát egy évre, és képzeljétek, amikor kézhez kapta, akkor derült ki, hogy van egy kis pocaklakója! Még nem volt dokinál, csak jövő héten megy, úgy 6-7 hetes lehet. Elláttam mindenféle könyvvel őt, és igyekszem majd megosztani vele a tapasztalatokat. Szinte férjemmel izgatottabbak vagyunk, mint ők. Persze, szegények még aggódnak, nem merik beleélni magukat. Én is izgatottan drukkolok neki, kíváncsi vagyok, hogy viseli majd.

Kérdeztétek a hivatásomat! A kis kíváncsiak!
Szóval, igen, nap mint nap az életünk részét képezi az emberekkel való kommunikáció. A férjemmel együtt, mindketten lelkészek vagyunk egy kisvárosban. 2005 óta "működünk" felszentelt lelkészekként. A felekezet nevét nem akarom kiírni, de ha annyit mondok, hogy Luther Márton, akkor biztosan tudjátok, hogy protestáns egyházról van szó.
Nekem most az első a kisfiam, de besegítek a páromnak a munkában. Egyébként nem is lehet nagyon kilépni ebből a hivatásból, az egész életünk, életvitelünk a gyülekezetről, a hivatásunkról szó. Szóval ezért találkozom mindenféle sorsokkal, így "veszek részt"a hívők életében, akár igei szolgálattal templomban, akár sír mellett a feltámadást és örök életet hirdetve, akár Isten áldását kérve egy fiatal párra, vagy megkeresztelve kicsit-nagyot.....és a többi. Sokrétű feladatról van szó.
Na, most biztosan meglepődtetek!

További szép napot!
borakata
Vendég
 


Kata! Én nagyon örülök, hogy megtudtam mi a hivatásod és ezek után még jobban örülök, hogy köztünk vagy és hogy szakítasz ránk is időt. Megtisztelő, komolyan!!
Hét hónaposan feláll Hunor??? Ez nem semmi. Nagyon gyorsan fejlődik.

Zsolka! Ahogy visszaolvastam a hozzászólásomat, úgy érzem, kicsit számónkérősre sikerült, ahogy reagáltam ...lehet, h csak nekem van érzékenyebb napom, de ha Te is így éred, bocs és köszi, hogy hoztad a jó hírt. (Azét írtam ezt így utólag, mert néha kicsit csípkelődő vagyok és aki nem ismer eléggé, félreértehtő lehet. Én meg senkit nem szeretnék megbántani)

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 

 
 

Zsolka! Ovival kapcsolatban! Szerintem tavasszal mindenképp jelentkezzetek, őszig meg úgyis kiderül mikor költöztök és hová. Így aztán ősszel max. nem adod be oviba. Mert ha nem jelentkezel és mégis úgy alakul, hogy ősszel beadnád, nem biztos, hogy már felveszik.
Nyáron mi is szeretnénkköltözni és én így csinálom.

Almi! Gratulálok a babához! Nyugodt éjszakákat és sok tejcit kívánok!
Várunk mielőbb a topikba.

Rita! A barátnődnek szorítok, hogy minden rendben legyen!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Rita, drága, egyem azt a csipkelődő búrádat, husikám - ismerlek én, ne aggódj! :wink: :lol: Vagy komolyabban: egy cseppet sem voltál követelőző, szeretem, hogy van benned temperamentum, magam is lelkesen csipkelődöm úton-útfélen, s ez még el sem érte az ingerküszöbömet, úgyhogy felkötheted a gatyód, és csak így tovább, rendületlenül!

Almiról én is csak tegnap kaptam hírt - hát máig bírtam csöndben :roll: És csak azért nem írok többet, mert nem akarok helyette elmondani semmit. De hát ezt tudjátok és mindjárt fogjátok is írni, hogy persze-persze, értitek, nagyon is igazam van... na, igazam van? :D

VÁRUNK ALMI!!!

Borakata, Tőled viszont én szeretnék bocsánatot kérni: nem akartam tolakodni, és nyugodtan tessék az orromra koppintani, hogy ez vagy az nem fórumra való info. (Én is így tennék. :wink: ) Pedig én épp csak azt kérdeztem, hogy vajon a 7 hónapos kicsi mellett hogy fér hozzád ennyi gondokkal küzdő, tán csak nem dolgozol mellette... erre tessék, kisül, hogy ilyen tiszteletreméltó hivatást űzöl. Nagyszerű, hogy ezt a férjeddel csinálhatod együtt! És köszönet a bizalomért.

Enikő: hát mondasz valamit... asszem ez okos gondolat és ez lesz. Tényleg költöztök? Van már konkrétabb terv és hely is, vagy az elképzelést dolgozgatjátok kifele? Messzire mentek a mostani lakhelyetektől?

Rita: hol van felétek katolikus ovi? És a magánovit mi alapján zártad ki? Pénzileg vagy elvileg?

Na megyek, megáll nélkülem az élet... :roll:

Kép

Kép
zsolka
 
 


Sziasztok Lányok!
Na erre már iszonyúan vártam: végre nyugi van itthon. Gyerekek kiságyban, férjem rúgja a bőrt, kemény negyed órára sikerült hazajönnie, azt is hólapátolással töltötte...van egy "Utálom a hétfő reggelt" feliratú bögrém, nagyon találó...

Apu sajnos nagyon rossz hírrel jött haza: 95 éves Nagyimnak combnyaktörése van. Nem is értem, szombaton fél napot a János kórház traumatológiáján töltöttek, de nem vették észre, haza küldték szegény Nagyit autóval azzal a diagnózissal, hogy semmi baja.

ALMI, én is nagyon várlak!! Gratulálok a picihez!!

Zsolka! (husikám :lol:
A XI. kerületben, közel a feneketlen tóhoz van egy nagyon klassz katolikus ovi, a Szent Gellért. Játszótéri havercsaj ajánlotta, a honlapja alapján nagyon megtetszett. Én szívesen íratnám Bálintot egyházi oviba és suliba. Eddig úgy gondoltam, hogy talán kicsit korai, ha az ovi is egyházi, de elolvastam a programjukat, napirendjüket, és egyáltalán nem találom túlzásnak. Nagyon kedvesen és játékosan vezetik be a gyerekeket a hit világába, ennyire már itthon is duruzsoljuk neki.
Elég közel van hozzánk az Elte gyakorló óvoda, ott is érdeklődtünk már. Unokatesóim oda jártak harmincvalahány éve, és emlékezett rájuk az óvodavezető!!! Micsoda matuzsálem lehet...
Na, abba hagyom, ovi témában lelőhetetlen vagyok. Furcsa érzés ám ez nagyon, nemrég még engem iskoláztak anyuék, most meg nekem kell agyalnom, hogy mi lenne a legjobb a gyerekemnek.

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Akarom mondani abbahagyom...ez a fránya helyesírás :oops:

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Sziasztok!
Én már túl vagyok az ovi választáson ami kissé kalandosra sikerült! Az én életem arról szól, hogy először mindig a rosszat kell megtapasztalnom!
Történetem:
Rózsát nem akartam beadni oviba 3 évesen, mert úgy gondoltam, még nem igazán érett rá. Nem tudott volna beilleszkedni az óvodai napirendbe, hamar elfáradt, stb. Persze ez gyerekenként változó.
Fél évvel később érettebb lett volna, de akkor már késő volt,
mivel aug. közepén született. Ez az év arra volt jó, hogy ellátogattunk jó pár oviba, ami a környékünkön volt. Megismerkedtünk az óvónőkkel, kérdezgettem a csoportokról, nevelési programjukról. Volt ahol tudtunkra adták, mit akarok én kérdezősködni, örüljünk, ha felveszik! Találtunk is egy ovit, de voltaképpen nekem nem is az ovi volt a legfontosabb, hanem az óvónő. Hiszen rábízom a kislányom, szerettem volna megismerni. Az választott óvoda evangélikus volt, egy lelkész óvónénivel. Nagyon kedves volt, sokat beszélgettünk, telefonszámot cseréltünk.
Eljött a beiratás ideje, a vezető óvónő nagyon kedvesen fogadott minket és bíztatott hogy felveszik a kislány, hiszen "protekciósok" vagyunk (A párom, és miattam is).
Korábban többször elmentünk az oviba, nagyon szeretett ott a kislányom. Aztán mikor közöltem, hogy melyik óvónénihez szeretnénk kerülni, lehervadt arcáról a mosoly......
Egy hét múlva szomorúan hívott az óvónéni, hogy nem vették fel Rózsát. Indokként azt hozta fel, hogy gyes-en vagyok!
Persze mindketten tudtuk, hogy ez csak kifogás. Itt csupán szakmai féltékenység volt a vezető és a másik óvónő részéről!
Sok anyukát kérdeztem a játszin, akinek ide jár(t) a gyereke, és mindegyik nagyon negatívan nyilatkozott a vezető óvónő csoportjáról!!!!! Döbbenetes dolgokat meséltek az anyukák, de azzal védekeztek, hogy örülnek, hogy felvették a gyereket!
Mit szóltok? Ezt persze nem hagytam annyiban, fellebbeztem az igazgatóságnak, minden "protekciót" megmozgattunk, aválasztott óvónéni is, hiszen az ő csoportjába járt mindegyik lelkész csemetéje. Személyesen is elmentem az igazgató lelkészhez, aki közölte, hogy nem veszik fel a lányomat, aztán finoman "kitessékelt" a szobájából! Én közben elsírtam magam, de őt ez sem hatotta meg... Később rájöttem érzékenységem okára, már útban volt Ármin, csak még nem tudtam róla!!!!
Szóval nehéz volt beletörődni, hogy a lányom 4 évesen nem fog oviba menni, hiszen annyira várta! Minden kis barátnője ovis volt már!!!! Ezek után próbáltam több óvodavezetővel beszélni, de már késő volt!
A nyár úgy telt el, hogy nem tudtuk, megy-e Rózsa oviba. Egy véletlen folytán találkoztam egy óvónővel, akinek a fiát tanítja a párom, és mondta, hogy elintézi nekünk, hogy felvegyék a kislányt a város legmenőbb ovijába! Oda korábban el sem mentünk megnézni, mert tudtuk, hogy csak protekciósok kerülhetnek be, mivel alapítvány működteti......
Összegzésként megtudtam:
Először azokat veszik fel, aki abba körzetbe tartozik és akinek dolgozik az anyukája, másodsorban akinek odajár a testvére, harmadikként ha marad hely, válogatnak......
Én ezek után is azt mondom, a legfontosabb az óvónő személye...
Rózsát elhozom ebéd előtt, de nem is alhatna ott, mivel otthon vagyok. Nekünk is jobb ez így, együtt ebédelünk, aztán együtt alszunk. Már nem sokáig......
Szóval így került be a lányom a város legmenőbb ovijába augusztus végén! Szeptember közepétől kezdte, nagyon szeret járni, rengeteg élménnyel, baráttal gyarapodott ez alatt a két hónap alatt!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Szép jó estét mindenkinek! Vagy inkább éjszakát...

Almi!
Én is gratulálok, minden jót kívánok Nektek! Már nagyon kíváncsi vagyok! Külön csókoltatlak kedves Zsolka!!!!! Irigyellek az infó miatt!!! Te már nagy titok részese lehetsz!

Rita!
Örülök, hogy örülsz nekem! Én is örülök Neked, Nektek, annak, hogy itt lehetek, hogy hozzászólhatok ehhz-ahhoz, bár sokszor úgy gondolom, nem tudok érdemben reagálni, segíteni kinek-kinek. Nálam sokkal jobban meg tudjátok fogalmazni császáros téma rejtelmeit. Azért nem is írtam egy darabig, mert valahogyan úgy éreztem, nem értem még meg arra, hogy szülésileg támogassak.

Zsolka!
Nem kell bocsánatot kérned, nem voltál tolakodó, szívesen „nyilatkozom” a hivatásomról! Természetesen úgyis annyit árulok el, amennyit szeretnék, ill. amennyit enged a lelkészi esküm. Persze a teljes nevem ide nem írom ki…de bátran kérdezz, ha szeretnél valamit megtudni!
Ez a Rátok is vonatkozik, kedves többiek, akár priviben is válaszolhatok! Persze nem kell itt úgy rám gondolni, mint valami „nagy lelkigondozóra”, vagy „tiszteletreméltó nagyasszonyra”, csak egy olyan emberre, aki olyan, mint ti, akinek a lelke szintén igényel egy kis karbantartást, akinek jól esik olyanokkal beszélgetni, akik hasonló élményekkel bírnak. Engem felüdít, hogy ide jöhetek, és sokat kaptam már így is tőletek! Jól esik kiírni magamból az anyaság dolgait! Örülök, hogy befogadtatok ebbe a már amúgy is összeszokott, összenőtt csapatba!

Tünde!
Kicsit megdöbbentett az ovis sztori! Örülök, hogy leírtad, hogy egyházi, és azt hogy melyik felekezethez tartozik. Nagyon-nagyon-nagyon kíváncsivá tettél!!!! Jó pár kérdésem lenne hozzád! Mivel a mi egyházunk kicsi, én - kevés kivétellel –szinte személyesen ismerem egyházunk lelkészeit, de névről biztosan. Örülnék, ha priviben válaszolnál, de ha nincs kedved, vagy úgy gondolod, hogy nem rám tartozik, természetesen azt is megértem. Bár rettentően érdekelne…hogy miért volt protekciótok? Melyik óvodáról van szó? Milyen döbbenetes dolgokat meséltek az anyukák az oviról? Mit gondolt a rendszerről a szimpatikus lelkész óvónéni? Ja és azért írtad le pontosan a felekezet nevét, mert kiderült az én hovatartozásom, vagy egyébként is leírtad volna? Jajj, de izgatja a fantáziámat! Bocsi, ha rád rontottam….

Ovi-dolog: a város, ahol lakunk, több óvodával is rendelkezik. Hála Istennek, nekem nem lesz gondom a beiratkozással, mert a vezető óvónő a gyülekezetünk tagja…ezen kívül nagyon kedves, jó fej nő, és nagyon jó szakember, jó viszonyban vagyunk már kezdettől fogva. A két fiát ezen a nyáron adtuk össze párommal… Mi a férjemmel ovis bibliai foglalkozásokat is tartunk, és így be tudunk kukkantani az ovik rendszerébe, életébe. Most épül az új óvoda…remélhetőleg Hunorunk helyet kap benne.

Más: egyházi ovi-suli. Erről regényt tudnék írni. Egyházi gimnáziumban dolgoztam, egyházunk képviseletében 2 évig, papíron vezető beosztásban (gyakorlatilag persze nem, de ez hosszú történet)! Szóval eléggé jól ismerem a közeget, a rendszert, a dolgokat. Természetesen nem tökéletesek az egyházi intézmények, mint ahogyan semmi sem az. Az elvárások azonban nagyon nagyok! Az biztos, hogy nagyon sok múlik a vezetőn! De ha hívő, példamutató, jó szakemberek tanítják-nevelik a lurkókat, akkor tud nagyon sokat adni a gyerekeknek, családoknak. Erről írok majd bővebben is, ha szeretnétek, de nem egyszerű a kérdés.

Ennyit mára, mennem kell, felébredt Huncutom.

Üdv mindenkinek, békés éjt!

borakata
Vendég
 


Bocsi, jó sok lettem!

Sorry,sorry!
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Borakata!
Ment a Privi!!!!!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Lányok-lányok, már megint ez a jó sok lettem para...ezt már megbeszéltük!! Egy szótól egészen a kisregényig bármit lehet itt írni.
Amúgy szépjónapot! Olllyan havas kint a tály, hogy el sem hiszem. Tavaly tutira nem volt ilyen nagy hó!

Tünde!
Engem is érdekelne melyik a "város legmenőbb ovija"? Csak kíváncsiságból. Ezt a sorrendet szűrtem le én is, viszont szerintem első helyen a protekció van: végülis Ti is így jutottatok be. Jó hogy Rózsa (de szép neve van!!) szereti és már vannak kis barátai! Én is ezért várom már az ovit, hogy lefoglalja Bálintot,olyan élményeket szerezzen, amiket én itthon már nem tudok neki nyújtani és barátokat.

Kata! Van egy nagyon jó barátom, akiből egy éven belül lelkész válik, egy pap is nagyon jó barátunk, szóval ez az életem része, ezután sem teniktek Rád máshogy, mint eddig attól, hogy megtudtam, ki vagy (tiszteletreméltó nagyasszony :).
Tényleg, Hunor alvásával mi a helyzet? A hozzátápit Ti hogy kezdtétek? Villőnél a gyümölcs nem jött be, nagyon fájt tőle a hasa, így inkább gabonával próbálozom.

Zsolka, magánovi: inkább elvi okai vannak, hogy nem adnám ilyen oviba a gyerekeket, de anyagilag sem lenne kifizethető.

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Sziasztok!
Most csak gyors reagálásra van időm!
Tünde!
Ment a privi!

Rita!
Örülök, hogy nem áll távol tőled az egyházi dolog! És annak is, hogy vannak papi-lelkészi barátaid! Nekem itt ezen a fórumon pont az esik jól, hogy nem papi-lelkészi a kör...én itt Veletek lazítok!
A kérdéseidre később szívesen válaszolok, és leírom a hozzátáplálást, de sajna most mennem kell!
Folyt.köv

Puszi
borakata
Vendég
 


Rita!
Ez egy vidéki kisváros, nem szeretném leírni a nevét!
Minden jó, ha a vége jó, szuper az ovi, az óvónéni!
Nagyon kreatív a csoport, mindennap alkotnak valami szépet, amit ki is tesznek (függesztenek)! Szóval imád a lányom oviba menni!!!!!

Hozzátápi: Nekem sem ették meg a gyerkőcök először a gyümit, csak az üvegest! Ezt is csak a 8-9. hónapban, mert addig csak szopi volt!
A lányom a mai napig nem hajlandó nyers gyümölcsöt enni!
A fiam annál inkább!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Borakata!
Nem jött át a PRIVI!!!!!!!!!!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Sziasztok!
Alminak nagy gratula!!! várjuk vissza a beszámolóval :)
bevallom én annyira függő voltam (vagyok bár igyekszem magam visszafogni), hogy miután a nagyommal hazaértünk a kórházból, már aznap éjjel megírtam a szüléstörténetem :oops: dehát az én vagyok.

Borakata, gratulálok a barátnődnek!!!! sajnos fél év manapság egyáltalán nem sok, van akinek 1 év is kell mire összejön.

Ovi: nekem még nagyon messzinek tűnik a szobatisztaság is (biliztetést sem próbálom egyelőre semmilyen formában), és mivel márciusi a lányom, ő valószínű legkorábban 3,5 éves korában kerül oviba, már ha. nem fogok vele sietni, főleg mivel ugye itt a pocaklakó, és elviekben 3.-at is tervezünk, tuti hátránnyal indulnánk.
és hát ki tudja hová költözünk addig.

Ritmit, milyen gyümölcsöt próbáltál adni? azt hiszem ilyenkor még csak az alma mehet. esetleg köztes megoldásként, mégiscsak édeskésebb, a répa meg a burgonya. Linda szívesen kóstolgatott, de rendes mennyiségeket csak olyan 8-9 hós korától evett meg, az anyatej jobban csúszott :D

Kép
borgmama
 
 


Tünde!

Átment a privi?
Remélem...
Vendég
 


hahóóóó, nagyon sok mindenre szeretnék reagálni, ha Kolos még aluszkál picit, akkor menni is fog. Ja és ma kedd van - focinap ...

Gratula Alminak! Kivi vagyok! Sztem érthető, ha Zsolka nem siette el a dolgokat, meg pláne, hogy a részleteket majd elmondja az illetékes! De azért furdal a kíváncsiság...pukk

Tünde! nagyon örülök, hogy kezdesz megkönnyebbülni, ez csodajó! Úgy van, ahogy Zsolka írta, először mindenki azzal a nagy meg nem értettségével jön és azt hiszi csak ő ilyen és a több ember, akiknek fogalmuk sincs ezekről az érzésekről úgy néznek rá, mintha a Marsról jött volna és azt a bizonyos fájó hiányérzetet senki de senki nem érti meg, csak aki átesett ezen! Az elején még bosszantottam magam ezen, hogy a családom miért nem érzi át, de ma már tudom miért nem képesek erre.
Mi minden mély és be nem vallott fájdalmadban szívesen osztozunk és segünk, ha tudunk, pozitívabb síkra terelni a dolgokat!

Kata! nagyon jó, hogy ez a hivatásod és ezzel a hivatással itt vagy köztünk! Segíts nekünk a te Istenlátásoddal is!

Lilla, hegszétválás: Valóban nagyon ritka. Én is féltem tőle. Azt mondják azt egyértelműen lehet érezni a szülés alatt, mert egy kibírhatatlan éles, késszúrásszerű, egy pontra lokalizálódott erős fájdalom. Én végig erre gondoltam, nekem ugyanis az egész vajúdás alatt fájt a heg, erősen, a fájások alatt csak, inkább tompán, nem élesen, de végig a heg mentén. Arra gondoltam, amit az orvos ismerős hölgy mondott, neki a második emiatt lett császár(ritka, de jellemzően az orvosnál -hahaha, Narco, ismerős, ugye? a komplikáció mindig az eüisnél a gyakoribb..) és ő azt mondta, hogy az annyira fáj, hogy azt már nem tudja magában tartani az ember. Szóval én végig kussoltam, bár menet közben többször megkérdezték fáj-e, úgy tettem, mintha nem hallanám. A férjem persze kapcsolt egyidő után és odasúgta a dokinak, hogy úgysem szólnék, annyira meg akarom szülni, és erre az én drága dokibácsim azt mondta neki, hogy ne aggódjon, ha az fáj akkor az úgy és annyira, hogy azt nem tudja magába fojtani az ember. Szóval emiatt nem kell aggódnod. egyébként itt a fórumon én voltam az egyetlen, akinek fájt a heg szülés alatt, a többiek nem is érezték!

Még gyors ovitéma: Ábel 2,5 éves korában én is ezen aggódtam. Elmentünk abba az oviba, ahova februárba felvennék, ő ugyanis februári születésű. Nem annyira voltam oda, egy normál ök-i ovi, és voltak dolgok amik nem teszettek annyira.
Másik ovi keresésére gondoltam, de nem jutottam előrébb, sehol nem voltunk még, annyira lefoglalnak a napi dolgok. Szeretném a katolikus oviba, ugyan annak a rendnek az ovija, emelyik gimijébe mi a férjemmel jártunk. Oda szeretnék eljutni. Van még egy esélyes, de oda csak egyetemi dolgozók gyerekei mehetnek -bár nagyon jó. A protkó nem lehetetlen. Viszont! Rájöttem, hogy nem biztos, hogy el akarom őt küldeni februárban oviba! Minek? Okaim:
1. az egyházi ovi ha beveszi, tuti csak szeptembertől
2. Beszéltem egy nagyon kedves ovónő ismerősünkkel, ő azt mondta, egy 3 és 4 közötti kisgyermeknek elsősorban az anyjára van szüksége, nem társaságra. Semmiről nem marad le, ha fél évvel később megy, ajándékozzam neki ezt az évet, higgyem el, a gyereknek a hozzám való és a világhoz való kötődése és viszonya mindenképp jobb lehet ettől, persze csak ha ezt nem kényszernek érzem és szívesen vállalom be! meg fogom látni, hogy később megtérül.
3. én magam is úgy gondolom, hogy az igazi gyerekkor vége az ovival kezdődik. Ott már nincs ez az édes burok és a hallatlan szabadság.
4. Hadd erősödjön a pici immunrendszere még, 2 éves koráig sokkal könnyebben elkap minden nagytesó által hazacipelt nyavalyát
5. Végül nem hiányzik a két gyerekkel autózás, kicsi és nagy reggeli keltése, cipelése, hurcolása. Legalább fél évig nem még! De ez a legkevésbé fontos indok.
Hát részemről ennyi, úgyhogy ovi elhalasztva, de még nem 100%os a döntésünk. Amúgy tök társasági lény, érett lenne rá, szobatiszta, de nem ágytiszta- ami még alakulhat februárig, de egyelőre nagyon messze vagyunk tőle!
Viszont ovinézőbe azért kéne mennünk, úgyhogy jó, hogy előhoztátok a témát, majd felhívom őket, hogy mikor mehetünk be valamelyik nap. öröm lesz két gyerekkel...
most lépnem kell

Kép

Kép
megymag
 
 


Sziasztok!

Sok mindenre nem tudok reagálni sajnos most sem - de olvasom, hogy lehet csak keveset is írni. :lol:

- valakik kérdezték: én megyek (illetve hárman megyünk) vasárnap a császáros műhelyre.
- van egy dióscsiga receptem, majd összehasonlítom ezzel a kakaós csigával. Imádok sütni, meg enni is ilyesmiket.
- Almira rettentően kíváncsi vagyok!
- Borakata: hát akkor ezért vagy te ennyire türelmes, elfogadó, megértő...na nem ragozom tovább, azt hiszem, csodállak téged. Hunor is áll? Gertrúd is megkapaszkodik mindenben, időnként esik is nagyokat, úgy sajnálom olyankor.
- ovihoz nem tudok mit írni, én még rettentően távolinak érzem a dolgot.

A most szülni készülőknek pedig végképp nem tudok érdemben reagálni, annyira tapasztalatlannak érzem magam, de szerencsére a törzstagok itt vannak és öntik a lelket mindenkibe. Belém is, és máris érzem, hogy ennek hosszútávon jó hatása van. Köszönöm nektek.


Ez a hegszétválás meg a heg érzékenysége azért ijesztő. Én a baba 3 hónapos kora óta rendszeresen menstruálok, és az első 1-2 napon a heg is rendesen húzódik. Ha már ennyitől ezt érzem, mi lesz egy terhesség alatt?
Vendég
 


Virág!
Fel tudnád tenni a fórumra a dióscsiga receptet? Köszi!! Nagyon szeretem a dióscsigát, jobban, mint a kakaóst:)

Sajnos nem vagyok egy konyhatündér, én is rendelem az ebédet, akárcsak Borgmama. Ideje lenne megtanuli gyorsan, egyszerűen, de finoman főzni...még nem megy.

Kata!
Velünk nyugodtan lazulhatsz :wink:

Zsolka!! Hol vagy?? Igazán írhatnál akár csak egy picikét is. Hiányzol :wink:

Nem semmi, hogy röpül az idő: most vasárnap lesz Advent első vasárnapja. Már megvan milyen naptárat készítek: gyufáskatulyákat ragasztok össze fenyőfa alakúvá. Ha valakit érdekel, meg tudom adni a linket, ahonnan kinéztem. Nagyon egyszerű és jópofa.

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Sziasztok!

Először is Alminak gratula, vároma történetet.

Lányok! Bocsi, hoyg mostanában nem vagyok, de az van, hoyg elkezdtem dolgozni. Sok-sok állásinterjú után, és sok-sok hónapos küszködés után megtaláltam végre egy osztályt a régi cégemnél. Utolsó pilanatban hívtak át, és ott is kezdtem. Nagyon szupi munka, és a főnökök is egyenlőre nagyon rendesek. Viszont nagyon nehéz, a lényeg, hogy minden angolul megy :roll:
Viszont nagyon élvezem.
A lányok bölcsiben, elég korán kelünk és fél 6-ra érünk haza. Egyenlőre a lányok élvezik, és 5. 30-kor saját maguktól kelnek. Ez egy céges bölcsi, tehát a magánbölcsihez közelít a szinvonala. Nagyon szeretik, puszilgatják őket, fogllakoznak velük. Van kedvenc bölcsis nénik is, akivel gyurmáznak, színeznek. Van, hoyg Angi 1,5 órán keresztül nagy gombokat fűz cérnára, a múltkor alkotott 1,5 méteres gombfűzért. Nagyon szeretik őket, látszik rajtuk, puszilgatják ölelgetika lányokat.
Bocsi, ha leírom, de lányok nekem így olyan jó, tudom, hogy nem én vagyok velük napközben, de el sem hiszitek, hogy milyen felüdülés nekem, hogy mással is foglalkozom. Lehet, hoyg most sokan elítélnek, és anyukám is szenvedett egy sort azon, hogy beadtam őket, de úgy látom, hoyg szeretik. Így örülünk egymásnak délután és reggel szépen válunk el. Hétvégén pedig közös programok, egyenlőre tetszik nekem. Kérdés, hogy majd évek múlva mit szólok hozzá :D

Mindenkit puszilok, és minden nap olvaslak titeket, csak sokszor már írni nincs időm, meg 1-2 órát szoktam fogllakozni a lányokkal minden nap, játszunk, éneklünk. Szóval nekünk most így jobb a kapcsolatunk.

Jó egészséget nektek. Sok puszi: Nárcó

Kép
narco
 
 


Narco!
örülök, hogy örülsz!!!! Nem is tudom mikor olvastam ilyen pozitív hangvételű hozzászólást tőled! De jóóó! Ne legyen lelkifurid - ha te kiegyensúlyozottabb vagy, az nekik is százszor jobb, mintha egész nap otthon az offot érzik..Inkább 1-2 óra felhőtlenség mint egész nap gyötrődés. Tudod, kiegyensúlyozott mama=kiegyensúlyozott baba ('k) Az meg hogy ki mit mond...Tojd le. Kit érdekel?
Ezek szerint most nem az eredeti szakmádban dolgozol?

Kép

Kép
megymag
 
 


Nárcó, ez szuper!!! nagyon jó, hogy találtál helyet, és még inkább hogy így élvezed! igenis jó, ha kikapcsolódsz, a gyerekek is biztos megérzik! :) :) :)

Lányok, hogy lehet türelemmel győzni a nagyot nagypocakkal? megnéztem, mekkora volt a hasam 2 éve szülés előtt 1 héttel (37 hetesen), hát most ugyanakkora...
és olyan könnyen fogy a türelmem :S estére már kiabálok Lindával, pedig szegénykém nem érdemli meg. azt is nehezen viselem, hogy annyit kell pakolni utána egész nap. és nagy kakaómániás, amit nem bánok, de már rengeteg ruhája tönkrement :( ma pedig összetörte a kedvenc (sziámi macskás) bögrémet :cry:
kicsi még persze, nekem kellene odafigyelni jobban, de olyan nehezen megy...
és ölben lenne amikor épp nem a berendezést szedi szét, sokat...

Enikő, hogy vagy, te hogy bírod??

Kép
borgmama
 
 


Kitartás Borgmami! vannak jobb napok meg rosszabbak. Ez most egy rosszabb volt. Majd lesz még sok-sok jobb is:-). Nyugi. A gyerekek meglepően empatikusak tudnak lenni, ha őszinte érzelmekkel és nyitottsággal találkoznak és ez egybevág a reális sztorival. Érdemes vele elbeszélgetni egy jó (!) pillanatodban olyanokról mint cipeltetés, rendrakás, kaja szétdobálás és azt érzékeltetni vele, hogy ez az ő szempontjából miért rossz. Ja! és véletlenül se a tesóra hivatkozz (a baba anya pocakjában) hanem csak arra, hogy anyának most nagy a pocakja, anya nehezebben ül, anya nehezebben áll stb, nem tudom, ahogy te tényleg nehézséget érzel.
Tippjeim: 1. ágyba "pottyantás" erről már volt szó
2. etetőszékbe bemászatás
3. babakocsiból való kiszoktatás

puszi! szunyálj egy nagyot, hátha segít - én is arra készülök:-)

Kép

Kép
megymag
 
 


Itt vagyok-itt vagyok! Mindig olvasok, csak ritkán jutok hozzá, hogy írjak is, mert folyton tele van min. az egyik kezem. Most meg ilyen késő lett :(

Borgmama: én is így jártam! Hihetetlen, hogy mennyivel nagyobb volt a hasam másodjára (én fotó alapján hasonlítgattam), de aztán nem lett drámaian nagyobb a baba, összesen 350 g különbség volt.
A türelemről meg - hát, most tuti valami front van, mert itt ma állt a bál, diliház, mindenki tiszta nyűgös volt, még a férjem is. A fiam még mindig nem alszik, hallom, ahogy motyorog a szobájában, és már vagy 15x behívott, hogy takarjam be újra... És ez csak a nap vége! :evil: De tényleg lesz ez még jobb is, egyedül az utolsó hetek igazán zúzósak - de akkorra már a lányka is nagyobb lesz, és hátha lesz segítséged is. Amúgy tényleg igaz: ha a gyerekek érzik, hogy igazán gond van, akkor hihetetlenül jók lesznek hirtelen! Én egyszer voltam nagyon xarul a terhesség alatt, csak feküdni bírtam (asszem, írtam már), úgy görcsölt a hasam, és az én örökmozgó kölköm két és fél órát vagy többet ült csöndben a szőnyegen, és játszott!! Szinte hihetetlen volt utólag, de úgy tűnt, levette, hogy most helyzet van. A sima idegesítő szituk hétköznapokon sokkal rosszabbak. Tényleg csak délutáni és éjszakai hosszú alvásokkal lehet kibírni. Egyszerűen megterhelő a terhesség, lássuk be. Testileg is, lelkileg is.

Hű, Nárcó, de jó ilyen üde hangot hallani Tőled! Hát akkor ez jó döntésnek tűnik igazán. Az tényleg nagyon fontos, hogy jól érezd magad a bőrödben, és az is remek, hogy aranyos gondozónéniket találtatok. Így tényleg nyugodtan hagyhatod ott a lányokat. Szerintem érezni fogod, és nem csak két év múlva, ha valami nem jó: a gyerekek hamar jeleznek, csak nyitottan kell figyelni őket. Megfogalmazni nem tudják, de mindig történik velük, körülöttük valami, amiből érezhető, hogy most nem kerek nekik a világ... és akkor kell gondolkodni, hogy mi lehet a baj. De ha mindenki virul... :)

Hegszétválás: tényleg irtó pici az esélye, de persze ettől még nagyon oda kell rá figyelni. Nekem a terhesség alatt többször is fájt a heg, általában olyankor, mikor nagyon tele volt a hólyagom, és még a baba is nyomta. Ilyenkor iszonyú pánik-érzésem lett, hogy most fogok mindjárt itt helyben meghalni... vagy ilyesmi. Persze soha semmi nem történt, meg nem is egy éles nyilalló fájdalom volt, hanem inkább forró, égető - mint a császár utáni első napokban. Gyors pisi, babát kérlel, hogy odébb menjen - és elmúlt. De arra jó volt, hogy megérezzem, hol fáj, ha fáj. A dokim azt mondta, egyszerűen nem lehet előre megjósolni, melyik heg fog szétválni (sem a hegvastagságból, sem másból), statisztikák vannak (kövérség, oxytocin, hosszú túlhordás növelik az esélyét), de ennél fontosabb figyelni! A hegszétválásnak nem egyetlen jele a fájdalom (van ún. néma hegszétválás is, bár az aztán végképp tök ritka), hanem olyankor esik a vérnyomás, a szívhang, stb. Ezeket is figyelni kell, és akkor azért látszik, ha gond van. Rajtam pl. végig rajtam volt a ctg - de hát ez azért nem sok mindenben akadályoz ma már. És a szülés alatt egy fikarcnyit sem éreztem a heget, mondjuk frász jött volna rám, ha elkezd fájni, úgyhogy nagyon szerettem volna, hogy ne tegye. Kedves tőle :D

Hozzátáplálás: Andris anno olyan kevéskéket evett mindenből egyszerre, hogy mindig ránk rohadt a kaja :D Úgyhogy én az első időkben ilyen kis tégelyes gyümölcsöket vettem neki (Fruttapura?), mert azt megette, amit én turmixoltam, azt nemigen, és az elég kis adag volt, 2-3 alkalommal elfogyott végre. Aztán később javult a helyzet, és akkor már nem is vettük ezeket a drágákat. De az általam turmixolt kajákat szinte soha nem akarta megenni, én végig üvegeseket adtam. Abból is csak a pépeseket ette, és csak néhány félét. Aztán egy évesen elkezdett csípős kolbászt enni... és onnantól alig telt el két hónap, már nem kért több pépeset. Ma sem eszik meg semmit, ami "szottyos", pép-szerű. Viszont jó sok gyümölcsöt eszik, szerencsére.

Borakata: engem érdekelne, amit a felekezeti intézményekről gondolsz! És Isten hozott itt az üdítő anonimitásban, lazíts csak! Nincs annál rosszabb, mint mikor az ember sehol nem teheti le a munkaköpenyét, mert minden szavát és lépését aszerint értékelik. Az ilyen óvodai összeköttetéseknek is éppen ezért megvannak a buktatói - az elvárások, "előítéletek", beidegződések miatt. Ahol mint lelkészt ismernek, soha nem leszel egyszerűen csak "anyuka", vagy nem? Ez Téged mennyire nyomaszt? Nem lehet könnyű egy ilyen hivatásban élni nap mint nap - még ha óriási örömökkel, megerősítő visszajelzésekkel, értékesség-tudattal jár is másrészről, ami meg olyan nagyon hiányozhat másoknak.

Rita, hogy van a nagymamád? Remélem, jól! Az ilyen balesetek ebben a korban sajnos nagyon nehéz esetek - nehezen is viselik az öregek, és nagyon megterheli a már amúgy is gyengébb szervezetüket, no meg a mozgás is kiesik, ami pedig nagyon kell... az én egyik nagymamámnak kétszer is volt combnyaktörése, és nagyon nehezen viselte. Jobbulást kívánok!

Az ELTE-gyakorló ovi még megvan??? Én is oda jártam!!! A Csörsz utcában volt, de ott most valami más készül. Hová rakták?

Na jó, lelövöm magam, mert már nagyon késő van, Andris is elhallgatott, bár álmában még csönget egy picit...
Aludj el szépen, kis Zsolka
:lol:

Kép

Kép
zsolka
 
 


Sziasztok Lányok, merre vagytok?!
Olyan jó olvasni titeket!!!

Nekem mostanában nincs túl jó kedvem, ezt lehet, hogy a közelgő szülés teszi, meg a különböző testi "nyűgök" pl. gyomorégés, fáradtság, stb. A gyerekekhez sincs már türelmem! Alig várom, hogy este elaludjanak!
Megpróbálok pozitívan gondolkodni, hiszen holnap megyek a császáros műhelybe, hétfőn pedig dokihoz, ultrahangra, CTG-re. Az ultrahang miatt is izgulok, mert az előző Uh-on kicsinek találták a baba fejét a korához képest 4 héttel.

Enikő, Te hogy bírod?

Kata! Várom a privit!

Megymag, Zsolka!
Írjatok valami bíztatót!!!!

Háát nem mondom, hogy "remek a hangulatom-tom".....

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen az érdeklődést mindenkinek. Én a körülményekhez képest jól vagyok, csak egyre nehezebb a gép előtt ücsörögnöm (mivel a gép dohányzóasztalon van, a hasamtól nehezen férek már oda). De mindig olvaslak benneteket!

Narco! Örülök, hogy sikerült számodra megfelelő munkát és a lányoknak is ilyen remek helyet találnod! Hihetetlen ügyesek a lányaid annak alapján amiket róluk mesélsz.

b.tünde! Hasonló nyűgjeim vannak nekem is,mint neked! Pedig nekem a férjem most itthon van és elég sokat segít mindenben, mégis annyi minden tennivaló van erre a négy hétre, hogy nem is leszünk kész vele!

A kicsi fiam miatt is aggodom! Már többszer ébredt úgy a délutáni alvásból, hogy nem tudtam vele semmit kezdeni! Üvölt torkaszakadtából, bármit kérdezek, üvölti neeeeeeeeeeem, ha át akarom ölelni csapkod szembe velem, vagy karmol, vagy meghúzza a hajam (nem enged maghoz közel, de azt sem akarja, hogy elmenjek mellőle), közbe látszik, hogy csupa ideg a gyerek és rugkapál a földön fekve. Ez eltarthat akár fél, egy órán át is. És nem tudok tenni semmit. Ez mindig csak ébredéskor fordul elő, nem olyan, mint egyébként ha hisztizik. Már gondolkodom, hogy elviszem orvoshoz. Volt valamelyikötöknek hasonló tapasztalata? Engem teljesen kétségbe ejt!

Az I.M.G. könyvről nagyon úgy néz ki lemondhatok. Visszajelzett a bookline, hogy nem tudja szállítani, mert nem tudta megszerezni, pedig én már ki is fizettem. Június óta probálom megvenni, lassan már megszülök és még mindig nem sikerült! :(

Jó éjszakát mindenkinek!

Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen az érdeklődést mindenkinek. Én a körülményekhez képest jól vagyok, csak egyre nehezebb a gép előtt ücsörögnöm (mivel a gép dohányzóasztalon van, a hasamtól nehezen férek már oda). De mindig olvaslak benneteket!

Narco! Örülök, hogy sikerült számodra megfelelő munkát és a lányoknak is ilyen remek helyet találnod! Hihetetlen ügyesek a lányaid annak alapján amiket róluk mesélsz.

b.tünde! Hasonló nyűgjeim vannak nekem is,mint neked! Pedig nekem a férjem most itthon van és elég sokat segít mindenben, mégis annyi minden tennivaló van erre a négy hétre, hogy nem is leszünk kész vele!

A kicsi fiam miatt is aggodom! Már többszer ébredt úgy a délutáni alvásból, hogy nem tudtam vele semmit kezdeni! Üvölt torkaszakadtából, bármit kérdezek, üvölti neeeeeeeeeeem, ha át akarom ölelni csapkod szembe velem, vagy karmol, vagy meghúzza a hajam (nem enged maghoz közel, de azt sem akarja, hogy elmenjek mellőle), közbe látszik, hogy csupa ideg a gyerek és rugkapál a földön fekve. Ez eltarthat akár fél, egy órán át is. És nem tudok tenni semmit. Ez mindig csak ébredéskor fordul elő, nem olyan, mint egyébként ha hisztizik. Már gondolkodom, hogy elviszem orvoshoz. Volt valamelyikötöknek hasonló tapasztalata? Engem teljesen kétségbe ejt!

Az I.M.G. könyvről nagyon úgy néz ki lemondhatok. Visszajelzett a bookline, hogy nem tudja szállítani, mert nem tudta megszerezni, pedig én már ki is fizettem. Június óta probálom megvenni, lassan már megszülök és még mindig nem sikerült! :(

Jó éjszakát mindenkinek!

Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok!

Héten voltam uh-n, és a kombinált tesztes vérvételen. Minden rendben a törpével, növekszik :D

Egyszer én is eljutok erre a császáros műhelyre, de a mai nap sajna nem volt jó nekem, de tényleg remélem hogy a következőre eljutok. Azért várom a beszámolókat, hogy milyen volt!

Elkezdtem kismama-jógára járni, majd pár hét múlva talán kismama-tornára is eljutok, egyelőre a jógát is nehéz néha megszervezni, hogy anyum ráérjen vigyázni Zalánra, de hát ez van.

I.M.G. könyv nálam is csak kölcsönbe van, még nem is olvastam bele (12. hétig ugye babonából, most meg még nem jutottam odáig hogy belelapozzak legalább).

Voltam háziorvosnál ekg-n, megnyomkodta a hasamat is, látja a vágást, kérdezi hogy és itt lesz vágva most is? mondom nem szeretném ha vágnának. Meg akarja szülni? mondom persze... ennyiben maradtunk.
Néha ha szüléstörténeteket olvasgatok és látom hogy másoknak milyen magas vérnyomásnál engedték a szülést (a műtét előtt 110/70es volt a vérnyomásom... pedig akkor igazán idegesebb lehettem volna...), és nekem esélyt sem adtak, rossz flowmetriára hivatkozva... ami vagy igaz, vagy nem... császáros műhelyt tutira végigbőgöm majd. Tényleg úgy érzem, hogy egszerűen nekik így egyszerűbb volt az én szülésem, az kit érdekel, hogy én hogy érzem magam ettől... azt hiszem azért van még min dolgoznom...

Kép
Kép
evicuska
 
 


Sziasztok!

Akkor jelentkezem a császáros műhely után: Kislillával és Tündével találkoztam, gondolom majd ők is beszámolnak. :D

Hát megmondom őszintén, hogy egyrészről nagyon elkeseredtem a hallottakon. Nem tudom, hogy ma Magyarországon hol lehet találni egy olyan orvost és kórházat, ahol korrekten, őszintén, odaadással, empátiával kezelik a szülő nőt. És akkor én még ne mondjak semmit, mert nekem a műtét körül valójában nem voltak kifejezetten rossz élményeim. Néha kicsit kívülállónak is éreztem magam emiatt - mert úgy érzem, hogy az én orvosom nagyrészt korrekt volt, a kórház dolgozóinak nagy része empatikus volt, még a műtősfiú is bocsánatot kért, amikor látta, hogy valami miatt kényelmetlenül érzem magam... és hát nem volt semmilyen szövődményem, csak szimplán (ugyan sokáig) fájt a heg. Nagyon sok negatív történetet hallottam, ami miatt most bizonytalannak érzem magam. Geréb Áginak ugyan voltak konkrét javaslatai is, ami most pillanatnyilag nekem abban segít elsősorban érzelmileg, hogy felhagyjak magamban ezzel az orvos és kórházfüggőséggel - mert nem rajtuk fog múlni, hanem rajtam. Szülni én fogok, nem ők. Engem a baba azért egy kicsit akadályozott abban, hogy teljesen jelen tudjak ott lenni: testben ott voltam, de gondolatilag, érzelmileg, lélekben sokszor nem. Emiatt a csoport és a csoportvezetők felé nagyon racionális képet mutattam, mert a babának adtam a másik énemet, éppen :lol: - aki hol nyűgös volt, hol összemászta a szobát, felkapaszkodott nadrágszárakon, ki akart pakolni táskákat, hőzött és visítozott, kicsit szopott és valamennyit aludt is rajtam...Pedig néha sírni tudtam volna, de nem ment. De ennyi időre még nem tudtam volna otthon hagyni őt.

A dióscsiga receptjét nem felejtettem el megnézni, csak még nem jutottam el odáig.

A várandósoknak kitartást kívánok és sok erőt a közelgő eseményhez! Tanácsokat sajnos nem tudok adni. Természetesen kiváncsian várok tőletek mindenféle jellegű élménybeszámolót, jót és rosszat egyaránt.
Vendég
 


Mindjárt ebédelünk, Ilka meg most kapott oltást, épp az imént értünk haza - szóval csak röviden, majd később pótolom.

Enikő, "hozzád" jöttem: ne vedd tolakodásnak - én megvettem délelőtt, oltás után a Gaskin könyvet. Tulajdonképpen Neked. Kérlek, írd meg a címedet priviben, postázom. Ha megkapod mégis a bookline-tól a sajátodat, majd visszaadod, ha elolvastad, szültél és esetleg már nem kell, akkor is, mert én az enyémet nemrég elajándékoztam (nem volt időm elmenni a boltba, és ezt akartam adni egy barátnőmnek ajándékba), szóval terveztem, hogy majd megveszem újra. Ha meg meg akarod tartani, akkor úgy lesz jó, nekem most nem kell egy darabig, majd veszek egy újat, ha megint szükségét érzem elolvasni.

A kisfiad ébren van, mikor így sírva felébred? Vagy szinte alszik, és utána nem emlékszik erre? És hogy van vége ennek az ijedtségének? Lassanként elfogy a sírás? Vagy mégiscsak meg tudod nyugtatni? Vagy hirtelen?
Szegénykém, csuda nehéz lehet így, tehetetlenül ülni mellette!

Na megyek, odaég az ebéd.

Kép

Kép
zsolka
 
 


Tünde, remélem már jobb a hangulatod-tod:) Milyen volt a császáros műhely?

Most esett csak le, hogy Enikő és Tünde, Ti mennyire egyszerre fogtok szülni!

Enikő! Nálunk ilyen sírva ébredés nem volt, de néhányszor történt olyan, hogy ébredés után Bálint vígasztalhatatlanul sírt, jó fél órát is. Ez akkor volt, amikor nem aludta ki magát és fáradt volt. A legutóbb úgy nyugodott meg, hogy viszatettem a kiságyába, becsuktam az ajtót, és egyedül szépen abbahyagta a sírást.
Remélem még időben át tudod bogarászni a Gaskin könyvet...hogy ez a Zsolka lány milyen jó arc :wink:

Virág!
Nekem az a véleményem, hogy ha Neked inkább jó tapasztalataid vannak, akkor inkább az számít, nem az, hogy mások rossz élményeivel Te is elbizonytalanodjál. Én is olvastam a neten mindenféle történeteket, de rájöttem, nem is tudom, kik írják és hogy mennyire teljes a történet.

Azért Geréb Ági is megéri a pénzét... egyik barátnőm múlt héten "nála" szülte a harmadik gyerekét, ezúttal a születés házában, és Gerébék erre a szülésre sem értek oda, mint ahogy az előző kettőnél sem voltak ott. A barátnőm nagyon bátran és ösztönösen és hát nagy rutinnal szüli sorban a gyerekeit, de mindegyik szülés után eléggé ki volt akadva Geréb Ágira, mert számított volna rájuk.

Evicuska, jó hogy írtál! Hajrá azzal a jógával, nekem nagyon sokat jelentett és remélem Neked is segíteni fog.

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Tünde! Írtad, hogy ma mész ultrahanra és dokihoz, majd írd meg, hogy mi a helyzet! Remélem a baba fejével minden rendben!

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Rita! a barátnődnek gratula! sajnálom hogy Ágiék nem értek oda, dehát ők sem óramű... noha többen is vannak. biztos én is kiakadtam volna, de ezt velük kell megbeszélni.

Enikő! látom Zsolka már felajánlotta a könyvét, én is elküldtem volna szívesen kis időre, de így jobb :)
a kisfiadhoz nincs ötletem :( néha a lányom is így ébred, de ő igényel engem, és max félóra alatt le lehet már tenni. főleg olyankor van ez, ha nem alussza ki magát rendesen.

Virág, azért lehet dokit találni, látod itt már többeknek sikerült :)

Evicuska, gratula a 13. héthez! :) háziorvos mit nyomkorászik?? és mi köze hozzá?? áááááááááááááááááááááá
(én még nem is voltam ekg-n, sőt a dokival se találkoztam tavasz óta, mióta a kártyám nála van. lehet azért meg kéne nézni...)

Kép
borgmama
 
 


Sziasztok!
A császáros műhelyről vegyes érzelmekkel távoztam, ha letisztulnak az érzések bennem, megírom mindenképpen!
Nagyon felkavaró élmény volt, én kicsit többet vártam!!!
Az idő is rövid volt, vagy az én sebeim túl mélyek?!

Voltam dokinál, szerencsére a baba feje jócskán megnőtt, a korának megfelelők a méretei! Nagyon örültem, mert a doki elő sem hozta a programcsászárt, sőt azt mondta, mindenképpen megvárjuk a terminus végét, aztán majd meglátjuk.....
G. Á. mondjuk azt mondta, hogy kórházban még senki nem szült két császár után simán, de az orvosom mégsem ellenezte....

Én nagyon irigylem és becsülöm azokat, akik be merik vállalni az otthonszülést, de én nem merném....

Folyt. köv.

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Sziasztok!

Zsolka! Nagyon kedves vagy, hogy megvetted a könyvet. Nem tudom, hogy nagyon messze laksz-e, esetleg személyesen nem tudnám-e én vagy a férjem elhozni, mert az lenne a legegyszerűbb, ha nem akkor marad a posta.
Levente ébren van, amikor ezt csinálja, többnyire a délutáni alvásból felébred, kinyitja az ajtót (jobban mondva kivágja ) és kezdi. Legutoljára pld. kezeit lefogtam, szorosan magamhoz öleltem és puszilgattam, így hagyta abba, de nem mindig sikerül ezt kivitelezni, mert félek, hogy a hasamat megrugja. A végén már többnyire én is vele sírok, érdekes ha azt látja, hogy sírok akkor ő is próbál vigasztalni. De nagyon nehéz, mert min. fél óráig eltart.

Rita! Lehet a Geréb Ági azért nem ér oda, hogy tényleg háborítatlan legyen a szülés! :) Ennél háborítatlanabb már tényleg nemlehet!

b.tünde! Én sem merném bevállalni az otthon szülést még egy császár után sem. Azért az elsődleges a baba és a saját egészség. Inkább csalnék a dátummal, és ha tényleg nincs gondd, akkor a szülés beindulásakor húznám az időt, amig lehet, hogy már ne legyen értelme műteni.

Műtéti heggel kapcsolatban! Én még egyáltalán nem éreztem, azt sem tudom hol van! Remélem ez jó jel!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok Lányok!
Szerettem volna reagálni és Tündinek meg Enikőnek bíztató szavakat írni, de olyan fáradt vagyok, hogy most inkább meg sem próbálom. Adventi készülődés....de be kell lássam ez most nem az a kreatívkodós szitu, alább kell adjam. Ráadásul a keddi segítségem is beteg..:-( Holnap és ma éjjel igyekszem majd kialudni magam és hozni a formámat.

Most csak annyit szeretnék a csasziműhelyes bandának írni, hogy sokszor az ember csak utólag jön rá, hogy az az adott szó vagy mondat mennyit is ért! Amikor én anno a dúlákkal beszélgettem, én is kicsit kedvtelenül, üresen, furén jöttem el. Hónapok múlva kezdett csak leesni, hogy mit is akartak sgíteni, merre terelgettek és abban, hogy sikerült, hatalmas érdemük van.

Enikő: Én csak azt tudom mondani, hogy kezeld nyugisan a dolgot. Nyilván zaklatottabb a gyermek, mert nyilván te is az vagy. A gyermek az anya lelkének tükre. Adj egy simit neki és szépen tedd vissza az ágyába és adj neki pár percet, hogy magától lehiggadjon. Tudod, kedvesen, a maximális szeretettel, de határozottan. Nem kétségbeesve, tehetetlenül nézni a fentieket! A gyermeked nyilván több figyelmet szeretne és ezzel hívja fel magára a figyelmet, mert érzi, hogy valami készülőben van. Mind a kettőtöknek meg kell tanulnotok a leckét: Neki, hogy alkalmazkodni kell egy testvérhez és átmenteileg egy kicsit más családi rendhez, neked pedig, hogy a figyelmedet meg kell tudjad osztani. Egyik sem könnyű, nyilván érzitek már mind a ketten, de hidd el ez csak egy átmeneti időszak, ami a baba pár hónapos koráig tart maximum. Lesz olyan, hogy már emlékezni se fog arra, milyen is volt az egykeség! Pl. ezért is jó a kis korkülönbség később. És sokat sokat beszélgetni, játszani vele, és játék közben, kötetlen beszélgetésekkel sok mindent el tudnak már az ilyen picik is mondani. Ne a külső dolgokra figyelj most!!! Tudom, hogy nagy a csábítás, hiszen "el kell készülni", de ahol egy már van, ott a második sem jön a semmibe, max nincs még fönt a kép, vagy nincs még kivasalva mittomén, csak mondtam valamit, de sokan itt a végén rontják el és megtorpannak a cél előtt. Sokat dolgoztál magadban, ne most hagyd abba, maradj derűs, de befeleforduló és önmagadat figyelő. Ha meg tudod oldani, tölts a nagyobbal kevesebb de tartalmasabb időt, a fennmaradó időt meg fordítsd magadra és a babára. Levi meg fogja érteni, és hálás lesz a kevesebb több alapon! Ha meg pár hét alatt nem javul a helyzet, akkor szaksegítséget keresnék.

Tünde, örülök, hogy a dokid nem csípőből programcsaszit emleget. Én a helyedben maradnék otthon, amíg csak lehet, oszt ha már a gyerek kijövőben van, nincs egy doki se, aki császározna- persze, ha közben minden rendben. milyen messze laksz a kórháztól? Írtad, hogy nem akarnál otthon szülni! És mi lenne ha valami köztes megoldást választanál, pl. dúlával vajúdni otthon, aztán amikor már biztos és jól haladnak a dolgok, akkor bemenni? Vagy ez hülyeség? 3. szülésnél, lehet, hogy ilyenre idő se lenne...Remélem már jobb kedvedben vagy amúgy.

Én zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Kép

Kép
megymag
 
 


közben nagyrészt mégis leírtam amit akartam :oops: - no igen...ez a ti bűverőtök- de most már tényleg elhúzok aludni...

Kép

Kép
megymag
 
 


Sziasztok!
Enikő! Megymag a Tőle megszokott módon annyira megírta, amit én is gondolok Levente viselkedéséről. Az ágyba vissza és hagyni kicsit megoldás nálunk működött, próbáld ki! Hidd el, meg fog oldódni, nagyon kicsi idő, és megszületik Milán, talán kicsit több idő :) és megszokja Levente, és minden rendben lesz. De mi mindig nagyon szívesen elmondjuk, nálunk hogy volt, hátha Nálatok is működik majd.

Tünde! Ezek igazán jó hírek! Megnyugtató orvosod van, ez már jó kezdet! Úgy tűnik, az előzményekből kiindulva, bíztatni próbál és hidd el, az én tapasztalataim alapján abban a kórházban, ahol szülni fogsz (én is kezdek virágnyelven beszélni:), alapvetően az a szemléletmód, hogy legyen minél jobb! Örülök, hogy a baba feje rendben van.

Borgmama! Bocs, a hozzáátpival kapcsolatban nem reagáltam, elfelejtettem :oops: Egyszer adtam Villőnek Fruttapurát, alma-banán, ez Bálintnál nagyon bevállt, Villő éjszaka nyűglődőtt. Vettem Holle rízspépet, Bálintnál ez is bevállt, ezt fogom adni, de most még picit csak szoptatom.
Geréb Ágival kapcsolatban igazad van: talán plénum előtt nem kellett volna őket "bemártani", de azt, hogy három szülésből hármat kihagyott, én személy szerint felelőtlenségnek tartom. Elég félelmetes lehet egyedül szülni, semmi segítség nélkül. De ezek szerint így is lehet :)

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Sziasztok!

Megymag, Ritmit! Köszönöm a hozzászólásaitokat! Az ágyas dolog nálunk nem működik, mivel abban csak éjszaka alszik. Nappal a földön egy matracon alszik. Azzal próbálkoztam, hogy melléfeküdni, hátha alszik tovább, de nem vált be, azt is próbáltam, hogy becsukom az ajtót, hogy magához térjen, ez sem vált be. De remélem hamarosan tényleg megoldódik. Tegnap nagyon jó napunk volt!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok!
Na megérkeztem végre én is az élmánybeszámolóval a császárműhelyről. Hát...összességében és röviden: jó volt. Kicsit bővebben: én azért másra számítottam, bár nyilván megymagnak igaza van, lehet, hogy kicsit később érik be a tapasztalat. Mindenesetre én (naivan) azt gondoltam, több és konkrétabb segítséget kapunk majd a "feldolgozásban". Tudom, ez mindenkinek a saját útja, de azért azt gondoltam azért megyünk, hogy ne "csak" meghallgassuk egymást. Azért persze elhangzott sok konkrétum is egy-egy történettel kapcsolatban, hogy legközelebb mit hogyan lehetne... Döbbenetes és elgondolkodtató volt a rengeteg hasonlóság a történetek között! Én személy szerint abban kaptam megerősítést, hogy a mi esetünkben (talán még emlékeztek a sztorira: óriás buksi-téraránytalanság) valószínűleg tényleg indokolt volt a császár. Márpedig ha mindezt Ági mondja, akkor azt hiszem tényleg elhiszem. Ha pedig elhiszem, máris eltűlt a császár-dilemma legnagyobb része. Lehet azon imádkozni, hogy Zsombinak keskenyebb legyen a buksija...

Örülök Tünde nagyon a jó hírnek!!! És látod, tényleg jónak tűnik a doki, azt hiszem így előre ennél jobban nem is állhatna a dologhoz, főleg főorvos létére!hátha most végre tényleg emberedre akadtál, nagyon drukkolok neked!!!

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Szia Lilla!
Jé, Ti is a XI. kerületben laktok? Mi is:) Szerintem az jó, hogy Geréb Ági is megerősített abban, hogy vszínű indolokt volt a császár. Én azért nem mentem ilyen beszélgetésre, mert biztos voltam benne, hogy simán nem igazán tudtam volna szülni, és ezt el is fogadtam. (Nálunk is a buksi és a kzs volt a hunyó.) De ha vannak Benned kételyek, akkor mindenképp jó, ha megerősítést kapsz, egy feldolgozott élménnyel könnyebb neki vágni a második kalandnak.

Zsolka! Isten éltesse Andrist így utólag!

Villőnek kinőtt az első fogacskája :)

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Rita, 3-ból 3-at?? és egyébként mennyi ideig tartott a szülés?
mondjuk ha gyorsan mennek a dolgok, akkor nincs is idő komplikációra :)
de hát csak nem volt annyira elégedetlen, ha harmadjára is őket hívta :D

egy netes ismerőshöz 20 perc alatt sem ért ki a mentő (Eger, na ott se szülnék semmi pénzért se), pedig annyi idő alatt busszal sőt gyalog (!) be lehet járni a várost nemhogy mentővel!
na és aztán a szülésznő mondta nekik a dolgokat telefonban, és megszületett az egészséges picilány :)
nem vette komolyan az első fájásokat, aztán meg felgyorsult neki. állítólag másodjára-harmadjára még könnyebb rosszul saccolni a bemenetelt, mint elsőre.
tényleg, mi elvileg első szülőknek számítunk nem? hiszen a szülőcsatornánk nem tágabb, nem bejáratottabb a császár miatt, hm?

Tünde, jajdejó! rendben lesz ez a doki! :)

Enikő, az tényleg jó szerintem is, ha nem érzed! :) én szerintem érzem néha, de nem komolyan.

Kép
borgmama
 
 


Borgmama!
Nem! Ez a jó hír! :lol: Nem számítunk első szülőknek! A méhed a szervezeted már ismeri a folyamatot, egy babát már kihordott és egészen biztosan gyorsabb lesz a vajúdási-tágulási szak mint az első szülésnél. Legalábbis ez az általános. Én anno erre direkt rákérdeztem. A doki azt mondta, csaszi ide, csaszi oda ez akkor is gyorsabb lesz. És igaza lett! Ez azért jó hír, mert így plusz laufot.. ööö értsd előnyt kapunk, még több az esély és idő a spontánra. És ez jó, mert a dokik szemszögéből nézve amennyire az első csaszi a csaszi fele mutat, annyival viszont gyorsabb a második szülés. Gyorsabb szülés pedig a spontán szülés esélyét növeli - jellemző az a szemléletmód ebben a vacak felgyosrult világban. De akkor is így van.

Enikő! Én egy simi-puszi után akkor is otthagynám a szobájában, nem azért, hogy visszaaludjon, csak hogy lehiggadjon. Ha meg jön utánad, akkor tök nyugisan tennék-vennék, és észre se venném a hisztijét, ha még mindig nem higgadt le, adnék neki egy kis puszikát és miközben teszek-veszek, elterelném a figyelmét. No ezt jól megaszontam. Mesélj majd, hogy alakulnak a dolgok? Egyébként mi az, amit még el szeretnél rendezni a baba érkezéséig? Jaj olyan jó lesz neked, én már irigykedem (megint)...brühhühü

Kép

Kép
megymag
 
 


Egy kávé mellől, kényelmesen jelentkezem - bár a gyerekeim még mindig nem alszanak :shock:

Enikő, én is arra tippelek, hogy egyszerűen nem aludta még ki magát a kisfiad, és ilyenkor könnyebben előjön bármilyen frusztráció hatása. Andris is művel(t) néha hasonlót, s bár ilyen maraton nem rendezett, de azért kutya rossz volt.
A megoldást tuti az adott gyerek ismeretében kell megtalálni. Az én kisfiam számára az a legnagyobb dráma, ha kimegyek, és hozzá még rá is csukom az ajtót. Akkor aztán lenne maraton... Teljesen kétségbe esik ilyenkor. Rajta az segít, ha minden dili ellenére kibírom és mellette maradok, tudva, hogy nincs nagy tragédia, és duruzsolok neki, esetleg énekelek (bár néha arra is azt mondja, hogy "mama nem többet énekel!!), és amint lehet, elterelem a figyelmét, ahogy Megymag is írta. Kihívom a konyhába enni valami finomat (szokásos uzsonna reklámosan előadva :lol: ), vagy elmesélem, hogy képzelje el, nemsokára jönni fog a Mikulás, vagy megkérem, hogy jöjjön csak ki gyorsan, mert épp csinálok valamit, kéne segíteni, esetleg átváltozok gepárddá, és megharapom a kismalac csülkeit (Sivatagi só-láz van itt még mindig)... szóval akármi, aminek az elkeseredéséhez semmi köze, és talán sikerül vele kizökkenteni. Máskor meg épp az a tuti, ha megölelgetem, és közben csöndesen elmesélem neki, mi minden jót csináltunk már mi ketten aznap, csak ő meg én, és milyen jó volt nekem vele, hát még milyen jó lesz délután! És néha aztán semmi nem jön be, de az ölelgetés akkor is láthatóan jól esik neki, ha közben-közben ellök, morog - nyilván egyszerre dühös rám (a tesó meg a háttérbeszorulás miatt, gondolom) és vágyakozik is. Ezt a kettősséget ilyen kicsiként azért még elég nehéz kezelni - nem mintha felnőttként olyan könnyű lenne, ugye... :roll:

Császár-műhely: úgy látom, általános, hogy kicsit másra számítottatok. Leírná valaki úgy kb. a programot? Végső soron mi történt? Azt már lassan tudom, hogy mi nem. Vagy titoktartási szerződést kötöttetek? :D

Borgmama: tényleg nem egészen első szülés ez! És mennél tovább jutottál első alkalommal a folyamatban, annál jobb, annál könnyebb lesz másodjára.

Van egy kérdésem is: vettem Contactubexet a javaslatodra. El is kezdtem kenegetni a vágást, de mindig elkezd viszketni. Nem azonnal, hanem mondjuk fél nap múlva. Ez normális? Gondoltam rá, hogy ált. a sebgyógyulás persze viszketéssel jár... de azt hittem, hogy ebben a stádiumban már nem. Tapasztalat?
Elköltözés-projekt hogy áll?

Rita, köszi a gratulációt! Aranyos volt Andris, lelkes volt az ajándékoktól, csak nem érti, hogy nem a "szümimapom" volt :D De hát ez már szinte mindegy is, nemdebár?
Villőnek gratula a foghoz! Nehéz volt vagy simán ment? Itt még sehol semmi nálunk, pedig Andrisnak ezidőtájt már kettő kinn volt. Félre ne értsd: egy pillanatig sem bánom! :roll:

Hopp, most van esély ágyba ugrani nekem is. Megteszem!

Kép

Kép
zsolka
 
 


Sziasztok!
A császáros műhelyről sok mindent akarok írni, de lehet, hogy a fele le fog maradni, mert hulla fáradt vagyok!

Én kicsit többre számítottam, sőt, az egész végén úgy éreztem magam, mint aki félbemaradt......Jó lett volna még tovább beszélgetni,boncolgatni a témát, de "lejárt az idő".
Kislilla volt az egyedüli, akinek Ági megerősítette, hogy valószínű szükség volt a császárra. Azt hiszem, 9-en voltunk, tehát a többieknek nem volt indokolt, köztük nekem sem. Ezt nagyon jó volt hallani, amit én már régóta éreztem!!!! Az viszont nem volt jó hír, hogy állítólag 2 cs. után még senki nem szült kórházban simán?!!!!
Arra akart rábeszélni Ági, hogy maradjak ott az egy hetes felkészítőn, aztán eldönthetem, mit akarok!!!!
Hát szívesen ott maradtam volna, csak mivel nem Bp-i vagyok, így kivitelezhetetlen számomra. Még az is kérdéses, hogy szülésre hogy fogok felérni 220 km-ről????
Ha Bp-i lennék, mindenképpen elmennék a felkészítőre, még úgy is, hogy kórházban fogok szülni! De így lehetetlen!!!!

Szóval a "cs.műhelyről":
Kicsit késve kezdtük, elég fagyos hangulatban, egy-két ismerkedési "gyakorlattól" hamarosan oldódott a társaság. Párokat alkotva mutattuk be egymást, nem magunkat!
Ezután mindenki elmondta, miért jött ide és mit vár a naptól.
Innentől kezdve elkezdtük egyenként mondani saját szülésélményünket. Volt aki rövidebben, volt aki hosszabban, zsebkendő sokunknak kellett!!! Mindenkinek mondott utána valamit Ági, vagy Katalin, a pszichológus.
Ági nagyon fáradt volt, amit később be is ismert, de így is sok jót mondott!!!
Pl. A hegszétválásról, amiben meg is erősített, teljesen elmúlt a félelmem tőle, pedig mindenki ezzel riogatja a császárosokat.
Elmesélt egy lufis hasonlatot is, ha túl fújják a lufit, kipukkan, de nem ott ahol el van kötve. Ugyanaz a helyzet a méhvel is. Remélem érthetően leírtam????!!!!
Szó volt az anya-gyermek kapcsolatról, mennyire befolyásolja a szülés lefolyását, amit én már régóta sejtettem. A választott szülésznő az anyát testesíti meg....Nálam ez teljesen bejött, a második szülésnél, ahol a szülésznőm rám se hederített, be se jött.
Tényleg olyan volt, mint anyukám! Akkor miért őt választottam?
Tudat alatt történt minden..... A mai napig nem igazán jó a kapcsolatunk, amiről nem én tehetek!
A végén már kevés időnk maradt, egy relaxáló gyakorlatot csináltunk. Egy valaki feküdt középen, 5-en körbeültük, megfogtuk kezeit, lábait, fejét, és elkezdtük lágyan mozgatni. Mindenki kipróbálhatta, nagyon jó élmény volt ellazulni, csak a zene nagyon hiányzott!
A végén "elhadartuk" egy-egy mondatban,ki mit érzett a nap folyamán, aztán villámgyorsan elszéledtünk!
Ez nem volt túl jó, jó lett volna még beszélgetni a többiekkel, címet cserélni, de lehet hogy csak én éreztem így!!!!
Szóval leírtam jó részletesen a napot, ha valami kimaradt, kérdezzetek nyugodtan!!!! Vagy Kislilla és Virág egészítsétek ki!!!!

Üdv mindenkinek!!!!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Tünde! El tudnád esetleg nekünk mondani, hogy miben, mennyiben milyen viselkedésen keresztül befolyásolja a szülés módja a gyermekhez való anyi kapcsolatot? Engem ez érdekelne leginkább. Ha megteszed és még emlékszel Ági szavaira, persze.

Amikor itt Pécsett nemrég császáros műhely volt, akkor egy egész napra hirdették, reggel 9-től este 18 óráig, egy vasárnapi nap volt. Az azért sztem elég kell legyen, mit gondoltok? Perrsze a téma kimeríthetetlen, ugye, elég csak a mi kis topicunkra gondolni! :lol: na félre a viccet! Nektek most mennyi ideig tartott? Úgy veszem ki a szavaidból, hogy max egy délelőtt lehetett.

Zsolka! Te melyik vágásodat kenegeted? :lol: Csak úgy kivi vagyok. Ma és tegnap nekem is viszket a császáros, és ez ált. időjárásváltozás előtt szokott lenni. Már más (nem csaszis) hasműtött rokonom is mondta, hogy neki is évtizedek óta még mindig viszket, ha időjárásváltozás jön..Milyen jó, nem is kell a tv-t bekapcsolni..No szóval, pont ennek kapcsán gondolkodtam el tegnap, hogy én végül is két helyen is fel lettem metszve... Na jó, a második kis intimebb nyisszantást azt azért nem lehet a nagyhoz hasonlítani. És százszor inkább, de akkor is. Milyen jó... így már se a hasunk se ott lent nem az igazi... :lol: kis túlzással. De legalább elmondhatjuk, hogy mind a 2-t próbáltuk....

Kismamik! Ettől nem visszatántorodni, a gátmetszés normál esetben fittyfene a csaszihoz képest! csak tessék továbbra is spontán szeretni szülni.

Kép

Kép
megymag
 
 


anyai kapcsolatot szerettem volna írni...bocs
megymag
 
 


Megymag!
Császár után állítólag nem alakul ki az igazi kötődés, de erről megint lehetne oldalakat írni!
Volt két anyuka, aki azt mondta, hogy nem tud közel kerülni a gyermekéhez a mai napig sem.
A legrosszabb a babának és az anyának is a programcsászár, mert nem készül fel egyik szervezete sem.
Ági és a szakirodalom szerint a születés utáni egy óra a legfontosabb a "kötődés" kialakulásában. Tehát ha a baba megszületik, nagyon fontos a bőrkontaktus, mellretétel!
A bababarát kórházaknál ez adott is. De szerintem nem függ össze a császárral, mert sok kórházban nem adják oda rendes szülés után sem a babát, pár óráig megfigyelés alatt tartják. Nálunk is ez a protokoll, itt a vidéki kórházban, császár után pedig 24 órát nem lehet veled a babád!
A lényeg: a legideálisabb a babának a természetes környezet, nem elvágni a köldökzsinórt azonnal, félhomály, stb.
Nálam pl. az első szülésem után 24 óra múlva lettem a babával, és nem éreztem különösebben semmit, inkább íjedtséget, kétségbeesést, hogy jól csinálom-e, stb. Ez az állapot nem is tudom meddig tartott, lehet hogy a 2. baba születéséig. Talán az is közrejátszott, hogy nem készültem még fel az anyaságra.
De mostanra már nem érzem úgy, hogy egyik kicsit is jobban szeretném!

A "műhely" 9-5-ig tartott, lehet hogy csak nekem tűnt rövidnek, vagy másra számítottam. Talán Kislilla, v. Virág megcáfol ebben,
de én is másra számítottam, nem "csak arra, hogy meghallgassuk egymást"!!!!!

Remélem válaszoltam a kérdésedre, ha nem várom a következőt!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Zsolka, nekem nem viszketett, úgyhogy ehhez a részhez nem tudok hozzászólni. de a leírásában benne van, hogy okozhat irritációt. ha nagyon gáz, akkor inkább ne használd.

lányok, sajnálom, lehet hogy én harangoztam nektek "túl" a császáros műhelyt. de azért szerintem pontosan leírtam mi hogy ment tavaly, ez a mostani nektek sokkal hosszabb volt. amikor én voltam, nem volt csak Ági, és nem is relaxáltunk a végén.
és sok tanulság bizony később fog leesni, az biztos.

jajdejó, hogy mégiscsak 2. szülőnek számítunk, nagyon megnyugtattatok :) kezdenek előjönni a különféle szülős paráim... az egyik a túl hosszú vajúdás... de van még jópár :oops:

Meggymag :) képzeld, egy barátnőm elsőre csaszis volt, másodjára ikreket várt, a kisfia jött spontán, (már eléggé előrehaladt vajúdással ért be a kórházba) a kislányát (faros volt és viszonylag nagy baba hozzá képest) már császározták... na azt gondolja el az ember, egy szüléssel mindkettőt "kipróbálni"....
holnap dokizok.

Kép
borgmama
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: