Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Egy kicsit visszatérek a pénz témára. Teljesen ki vagyok akadva, mert azt látom, hogy itt kérdezgetitek, ki, mennyit adott, és csak röpködnek az 50000,-Ft-ok. Szerintem nem annyit kellene adni, amennyit a másik ad, hanem amennyit én gondolok az orvos viselkedése és a saját körülményeinkhez képest!!! Igenis így lesznek elrontva a dokik! Mi tehetünk róla!
Több tapasztalatom is van az orvosokkal kapcsolatban, de általában jók.
Először 4 évvel ezelőtt szültem (János kórház), császáros szülés lett (komplikációkkal), és két hétig bennt kellett maradnom (láz miatt), akkor 15000,-Ft-ot adtam a dokimnak!
A kislányomat 1 éve szültem, simán (!), és 20000,-Ft-ot adtam ugyanannak a dokinak.
Igaz, közben magánrendelésre jártam, de csak azért, mert én így éreztem jónak. Amikor CTG-re kellett mennem, és esedékes volt egy vizsgálat, akkor megtette a kórházba, de akkor nem kért pénzt! Tudta, hogy mit várhat tőlünk, és eleitől fogva a végéig rohant hozzam bármi volt, a szabadnapján bejött megnézni hogyan vagyunk (a kabátra vette fel a köpenyét!), stb. Szóval emberien viselkedett!!! A mai napig bármikor hívhatom, akár éjjel is (ezt ő mondta), pedig csak az éves kontrollra mentem vissza.
Komolyan mondom, én el sem mennék olyan dokihoz szülni, aki előre közli a tarifáját! Ő nem is Értem és a Kisbabáért "küzd", hanem a pénzéért. Szerintem ez undorító!
Ja, azt közben kihagytam, hogy a szobatársam is 50ezret adott a dokinak, és az szinte rá sem nézett a szülés után, csak a zárójelentést adta át!
Egyébként első alkalommal a szülésznőnek nem adtunk pénzt, mert nem éreztem úgy, hogy kellene. Tavaly adtunk 5ezret, de hozzá kell tennem, hogy iszonyú aranyos volt (bíztatott, hátmasszázst adott, stb.). És ő is bejött minden nap megnézni minket, ami szuperul esett (és nem hiszem, hogy az 5ezerért, mert másoktól többet kapott).
Egy másik szupi tapasztalatom már nem a szülészettel kapcsolatos, de nagyon pozitív. Két évvel ezelőtt a kisfiamnak be kellett feküdni a Heim Pál kórház Haemotológiai osztályára. IGaz nem volt lehetőségem rá, hogy ott aludjak, mert teltház volt, és pótágyakat is raktak a szobákba (ez nagyon szomorú!), de ameddig akartam ott lehettem a picivel (akár a széken aludhattam), és felajánlották a szállást a szomszéd épületben lévő anyaszálláson. Ráadásul ingyen és bérmentve - ja és ebéd is jár az anyukáknak ingyen (ha tud enni az idegeskedéstől)! De a lényeg, hogy amikor át akartuk adni a borítékot a lelkiismeretes doktornőnek, úgy leteremtett, hogy alig álltam meg a lábamon. Azt mondta, ha segíteni akarok, vegyek inkább játékot az osztályon fekvő beteg gyerekeknek, vagy teát, kakaót, stb. Szóval ez abszolút meghatott! És tudom, hogy mástól sem fogadják el! Ezt állítólag az "új vezetőségnek" köszönhetjük, aki ezt követeli meg!!! Erről kéne példát venni az eü-intézményeknek!
Most már befejezem, ne haragudjatok a hosszú írásért, de nagyon felháborodtam!
Bobo
Bobo
 


Kedves Bobo!

Ki volt ez a szuper doki???
gondolom többünket érdekelne...

köszi
Soma
Soma
 


Kedves LÁnyok!

Van köztetek valaki, aki a MÁV kórházban szült, és nagyon meg volt elégedve a dokijával? Ha igen, szépen kérem, hogy írja meg nekem a tapasztalatait meg a doki nevét/elérhetőségét/tarifáit!

Előre is köszönöm!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 

 
 

kedves Garam!
(Kicsit megkésve reagálok!) Junius 26-án irtál pár sort egy perinatalis centrumról. Szerintem a GYEREK számára a legfontosabb, hogy a legjobb helyen legyen, ha van valami probléma. (Láttam egy szülést, ahol spontán légzés nélkül született meg a baba, és a szülészorvostól 4 m-re(!!!!!) lévő újraélesztőig az orvos (kezében a gyerekkel) futva tette meg a távot.)
Ebben az időszakban ugyanis kiemelten nagy jelentősége van, hogy pl. milyen az oxigén ellátottsága a gyereknek, nem véletlen, hogy a centrumot is perinatalis ("születés körüli")-nak nevezik. Én ugy választottam szülőhelyet, ahol a GYEREKEMET biztonságban tudhattam.
Más. Sok múlik a szülésznőn: pl. eltörik-e a kulcscsontja a gyereknek, ha szorul a szülőcsatornában stb. Tehát megérdemli a pénzt, ha már az orvosnak adsz.
Névtelen
 


Elfelejtettem elköszönni:Dóri
Névtelen
 


Kedves Soma!
Az én dokim Dr Szathmáry Gábor (a mai napig) a János kórházból, és a gazdagréti lakótelepen van a magánrendelője.
Üdv: Bobo
Bobo
 


Kedves Soma!
Én az Istvánban fogok szülni január elején. Az orvosomat egy barátnőm ajánlotta aki szintén nála szült.Ő nagyon dicsérte,hogy rendesen foglalkozik az szülő nőkkel még a szülés után is (eddig velem is nagyon rendes). Nem a leg olcsóbb,a magánrendelőjében egy vizit 4-5000,-Ft,de minden alkalommal videóra veszi a mi kis lurkónkat.
A kolléganőm szintén az Istvánban szült egy másik dokinál. Ő a korházba járt vizitekre és borítékban adott neki alkalmanként 2000,-Ft-ot(az orvos soha nem kérte tőle,Ő gondolt ennyit), nagyon dicséri ezt az orvost, és a szülésre 20 eFt-ot adott neki, 10 eFt-ot a fogadott szülésznőjének(az is körülugrálta őt). Ha kell tudok neveket és telefonszámokat adni a dokikról.
Az Istvánban nem levezetik a szülést, hanem az anya kívánságait figyelembe véve segédkeznek, és csak akkor avatkoznak be, ha szükséges(alternatív szülési módok is választhatók).
Sok sikert a kis jövevényhez, és mindenkinek jó egészséget.
Sziasztok
Magdi
Gallainé Magdi
 


Sziasztok,
hát ez a hálapénz körüli mziéria már tényleg felháborító. Igaz az is, hogy a betegek/szülő nők verik fel az árakat. Az pedig mg jobban felháborít, hogy a doki a kórházban csak a munkáját végzi, amiért (a felháborítóan kevés, de akkor is) fizetését megkapja, és előre jközli, hogy x Ft a tarifája. Akinek nincs annyi pénze, annak nem vezeti le a szülését, vagy mi???
Nekem a jövő héten kell mennem ellenőrzésre, meg fogom kérdezni a doktornőt hogy levezetné-e a szülésemet, és megkérdezem, mennyi a tiszteletdíja (tényleg hogy kell megkérdezni "szépen", hogy mennnyi a tarifája?). Eléggé le vagyunk égve, és 15e ft-om van rá, de az is csak akkor, ha úgy érzem, hogy megérdemelte. Két éve semmit nem adtam a dokiknak, egyszerűen felháborító volt, ahogyan visdelkedtek.
Viszont, ha az embernek nincs fogadott orvosa, retteghet, hogy az ügyeletes orvos milyíen hentes lesz. Hát ez van.
Tud valaki a SOTE I-es klinikáján (Baross u) olyan dokit, aki nem várja el a milliókat, de rendes, nem ad ok nélkül oxitocint meg nem tágít kézzel és semmi ilyesmit nem tesz?
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zsóka!
Én mint az előbb is írtam,csak az Istvánról tudok egy-két dolgot, de ha érdekel, szólj.
Szia
Magdi
Gallainé Magdi
 


Lányok!
A Tétényi úti kórházból olyat is hallottam, hogy a doki a pénz felét ELŐRE elkérte!!!
Szóval lehet tetézni a dolgokat.
Viszont olyat is hallottam, hogy valaki a Mávban nyáron szült, a saját dokija szabin volt, az ügyeletessel (doktornő) pedig annyira elégedett volt, hogy azóta is hozzájár.
Csak semmi pánik, nekem az a tapasztalatom, hogy a magyar egészségügyet mégiscsak az ott dolgozók lelkiismerete működteti és a Kormány(ok) ezzel él vissza, ha már valakit szidni kell...
Mert azért gondoljunk a többiekre is, a szülészet csak ilyen (ennyire) borravalós szakma.
Boldog szülést!!!
Olvastátok Frederick Leboyer Gyöngéd születés című könyvét? Ajánlom mindenkinek, mégha nem is hisz az alternatív dolgokban, a bébijét talán ő is kezdetektől jobban megérti.
Cicus
Cicus
 


Szia Cicus!
Sztanyik dr. egy kicsit beszédhibás, ugye? Emlékszem rá,nekem tavaly ő állapitotta meg a terhességemet egy SZTK rendelőben, majd ultrahangot is csinált.Éreztette velem, hogy nem magánrendelőben vagyunk, tehát ne várjak tőle sokat, ezért nem is mentem vissza hozzá többet.De el tudom képzelni róla, hogy rendes, mert mindenek ellenére szimpatikus volt.
Nem tudom, mennyi a tarifája, de adni kell neki, az biztos. Majd ott megtudod a kórházban a többi sorstársadtól.
Mikorra vagy kiírva? Drukkolok nektek!
Trixy
Trixy
 


Szia Trixy!
Kösz az infot.
Dec. 21-re vagyok kiírva, de két fiú, úgyhogy lehet, hogy előbb lesz belőle valami...
És Neked mid van? Mármint lány vagy fiú? És végül kihez mentél, kinél szültél?
Szia:
Cicus
Cicus
 


Kedves Dóri!

A perinatalis intenziv centrumnak csak a létezését említettem, szerencsére nem kellett tapasztalatokat szereznem róla, de tény hogy megnyugtató volt a tudat, hogy fel van a kórház készülve erre.

Egyébként hihetetlen, hogy ahhoz, hogy egy ilyen részleg, mely újszülöttek életét menti, úgy tud csak létezni, hogy van egy lelkes és fantasztikusan odaadó orvos, aki vállára vette az ügyet és pénzt "tarhál" az alapítványnak (Nap), amely fenntartja tulajdonképpen az osztályt.
Egy koraszülött megmentése, ellátása kb. 1.400.00 Ft. melyből az állam mindössze néhány százezer forintot ad. És a többi???? Felháborító. De szép is lenne, ha az a sok un. hálapénz mind ilyen helyekre mehetne. Szívesebben adnám. Na mindegy.

Üdv: Garam
Garam
 


Szia Magdi!
Bár azt hisze, maradok itt a Sotén (közel lakunk, csak át kell mennem a zebrán), mégiscsak örülnék bármiféle infónak jó dokikról és jó kórházakról.
Azt hiszem, minden kórháznak megvannak a maga jó- és rémtörténetei, hát bízom benne, hogy minden oké lesz.
Hálapénz előre kérése ügyében: hallottam eolyan esetről, hogy előre elkérte a pénzt, és BE SEM MENT a szülésre. Ennél nagyxobb pofátlanságot még nem hallottam. És mi van akkor, ha előre elkéri, aztán (ne adja Isten) vmi probléma van? Akkor pénz vissza? Lassan már nyitnunk kellene egy hálapénz topicot, annyira eltérünk itt a témától...
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zsóka!
A Krisztinának éppen most írtam az Alternatív szülés topicon egy bővebb tájékloztatót. Olvasd el,és ha még van kérdésed, szólj,ha tudok segítek.
Szia
Magdi
Gallainé Magdi
 


Szia Cicus!
Nekem fiam született és végül egy szülészorvosnő mellet döntöttem-dr Boros Judit, aki a szüléseket a Péterffyben vezeti le. Csak azoknak tudnám őt ajánlani, akik a természetes szülés elkötelezettjei.Választásnál fontos volt az is, hogy mindent meg lehessen beszélni vele, és a lehetőségekhez képest én irányíthassam a dolgokat.Ez a Péterffyben elég nehéz, mert ott dúl az epidurál...
Drukkolok, hogy minden rendben legyen a kis lurkóiddal!
Trixy
Trixy
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a sok infot , tényleg hasznos, ki fogok próbálni pár dokit és az alapján döntök, kis gond , hoyg nagyon rossz a szemem, igy valószínű a császár , ettől nagyon félek...nem tudom jól értelmeztem-e, de Dianne is mintha azt írta volna , hogy neki is rossz a szeme és mégis "csak" epidurállal szült, de nem császárral, jól értettem???

Köszönöm mégegyszer az infokat!
üdv
Soma
soma
 


Kedves Anyukák!
Szeretném megkérdezni, hogy van-e köztetek olyan, aki a Szent Margit kórházban szült az átépítés óta. Én 1997 szeptemberében szültem ott a kisfiunkat, éppen akkor zajlott a szülészet átépítése, ezért ideiglenes helyen szültünk akkoriban. Nekem így sem volt rossz tapaszatlatom, néhány apróságtól eltekintve. Kiváncsi lennék, hogy változott-e a helyzet azóta, és milyenek az új szülőszobák. Ha lesz kistesó, őt is a Margitban szeretném szülni az orvosom miatt is.
Várom válaszotokat!
Üdv:
Judó
Judó
 


Szia Judó!
Én ugyan Hozzád hasonlóan egyelőre csak az infot gyűjtöm a Margitról (december után már személyes tapasztalataim is lesznek), de ha nem találsz több infot, minden hétfőn délután 4-től tartanak "bemutatót" a szülészeten. Ha érdekel, szólj és begépelem a programot meg az "előadókat". Van pl. szülőszoba-látogatás is.
Egyébként eddig tényleg rendes volt velem mindenki. A gondozónők a terhesgondozóban, az orvos, a nővér az ügyeleten, a saját dokim. A gondozónők telefonon is adnak infot, segítenek, keresztneveden szólítanak. Ezek apróságok, de én jobban érzem magam tőlük.
Kinél szültél a Margitban?
Szia:
Cicus
Cicus
 


Szia Cicus!
Köszönöm az infót! Sajnos még nem annyira aktuális a kistestvér, hogy személyesen bemenjek a kórházba (még kb. másfél évig szeretnék dolgozni), de kiváncsi lennék, hogy mi változott a kórházban azóta, hogy ott voltunk. A terhesgondozással én is maximálisan elégedett voltam, ahogyan Te is. Nálam volt egy olyan gond, hogy az átlagosnál több volt a magzatvizem, és gyakrabban ultrahangoztak, de az ultrahangosok is mindig nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.
Ha esetleg Te elmész egy ilyen szülőszoba-látogatásra (mi is voltunk, de az átépítés előtt, mint írtam), akkor szivesen venném, ha megírnád a tapasztalataidat!
Az orvosom Dr. Sárvári János.
Minden jót a babaváráshoz! Most kb. félidős lehetsz, ha decemberben szülsz, ugye? Érzed már a pici mozgását?
Üdv: Judó
Judó
 


Szia Cicus!

Örömmel láttam,hogy lehet kismamákkal levelezni. Én második hónapba vagyok,második gyermekemet várom. A Tétényi úti kórházban fogok szülni.Dr. Fülöp Tamásnál. Ha tudsz valamit a kórházról légyszíves irjál. Előre is köszönöm Andi
Andi
 


Sziasztok lányok!
Ha valaki a SOTE I.-en keres jó orvost, aki nem a pénzre utazik, és mégis bemegy a szülésre, szívből ajánlom neki Dr. Ádám Zsoltot. Fiatal, kedves. Előre nem vár pénzt, szülés utrán belátásod szerint adakozhatsz. ( Én 20 000 ft-ot szántam rá). Az Anyák lapjában rendszeresen publikál, érdemes átolvasni a tanácsait, mert az életben is azonos a stílusa.
Szabóné Sallai Éva
 


Szia Éva!
Én ott fogok szülni, hamarosan. dr Csatlós Éváról hallottál vmit? (Most hozzá járok). De semmi kedvem az oxytocinhoz és társaihoz, amit itt a SOTE I-en imádnak.
Mit szóltok az utolsó perben történő orvosváltáshoz? Igazából a dokimmal nincs bajom, de vmi mégis piszkál, különnben azt hiszem, nem gondolkodnék más dokin...
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia Andi!
Tudom, hogy a Cicustól vártál választ, de ha megengeded néhány dolgot elmondanék a Tétényiről.
1997-ben ott szültem a kislányomat.Nagyon jók voltak a tapasztalataim.Választható a szülésznő,
ami nekünk a férjemmel nagyon szimpatikus volt.
Ha egy igazán megbízható szülésznőt akarsz akkor nagyon tudom neked ajánlani Újvári Ferencné Borikát, mert nagyon érti a szakmáját.Eszméletlen rendes,éjjel-nappal lehet hívni,megadja a mobilszámát és az otthoni telefonszámát is.Ha bármi kérdésed van fordulhatsz hozzá bizalommal.
Az orvosokról is elmondja a véleményét.A szülésemnél egy percre nem ment ki, végig ott volt a férjemmel együtt és mind a ketten bíztattak és fogták a kezem.A Borika rendszeresen törölgette a homlokomat vizes kendővel.Elég hosszú ideig vajúdtam és a végén elmagyarázta, hogy nagyon jó lenne egy kis oxitocinnal meggyorsítani a dolgot.
Mindent először velem beszélt meg és ha valamire azt mondtam neki, hogy nem akkor nem próbálta meg rám erőltetni a dolgot, hanem tiszteletben tartotta a döntésemet.Tényleg nem találkoztam még ennyire rendes nővel az egészségügy területén.Az orvos akiről kérdeztél egyszer vizsgált meg amikor elveszítettem a második babánkat 4ésfél hónapos terhesen.Az igazság az, hogy nem voltam tőle elájulva, de ez nem jelent semmit.Szívesen mesélek még rengeteg dolgot ha gondolod.Jó lenne ha telefonon tudnánk beszélni, mert csak a munkahelyemen van gépem és általában ki sem látszom a munkából.Most azért tudtam így írni,mert éjszakás vagyok és most van egy kis időm. Remélem valamit tudtam segíteni neked.Várom a válaszod:
Andrea
Hajdu Andrea
 


Szia, Andrea!

Meséld el, kérlek, hogy megy a szülésznő választás, és mennyit kell adni szülés után a szülésznőnek!

Én is a Tétényiben szültem, a szülésznő valami Nikoletta volt, teljesen érzéketlen, rideg teremtés, és azt hiszem, sok része volt abban, hogy kellemetlen emlék maradt számomra a szülés.

Nem szeretnék még egyszer így járni, mert a dokimmal egyébként meg voltam elégedve.

Köszi: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Andrea!
Engem is érdekelne a szülésznőválasztás. Én erre nem is gondoltam a szülés előtt, de végül aki bent volt (Hajni), nagyon türelmes, segítőkész volt velem, csak egy kicsit úgy éreztem, hogy ami neki már rutin, az velem életemben először fordul elő, így egy kicsit több magyarázatra vártam volna arról, ami éppen körülöttem történik.
Várom válaszod!
Judó
Judó
 


Kedves Andrea!

Én ugyan még nem vagyok terhes, de nagyon szeretnék az lenni.Megütötte a fülemet az orvosod , akit Fülöp Tamásnak hívnak.A mamámmal együtt néhány évvel ezelőtt hozzá jártunk a magánrendeléseire nőgyógyászati szűrésre.Semmi jó nem jut róla az eszembe,enyhén szólva jól megkínozott nem kis pénzért. Kipakolta úgy a mamámat, hogy a szövettani eredményt a mai napig nem láttuk, a kórházban is állítólag nyoma veszett.A műtét utáni nagyvizitkor a prof. Rákóczy István jól lehordta, mi a fenének kellett kipakolnia az anyámat, aki korábban ápolónőként dolgozott, úgyhogy nem volt kínai amit megvitattak a feje felett.Szóval szerintem nem valami szerencsés egy választás.Én a professzor urat szívből ajánlanám, a mamám annak idején majdnem nála szült meg engem, csak közbejött némi munkahelyi rivalizálás és elment abból a kórházból, ahol anyámmal együtt dolgozott. Ha eljön majd az én időm, biztosan otthon szeretnék szülni lehetőség szerint, de ha nem lehetne, biztosan hozzá mennék.Nagyon tudom ajánlani.Ja, írt már egy pár könyvet, figyelmedbe ajánlanám.

Üdvözlettel,
Andi
Névtelen
 


Szia Kriszta,

új belépő vagyok, jövő év februárjában várom, a papája reményei szerint kislányunkat.
Banczik dr-nál fogok szülni a MÁV-ban, ha még nem késtem le az infoval.
Barátnőm nála szült, végig vele volt, nagyon rendesen viselkedett.
Mobilján éjjel-nappal hivható, bármit kérdezhetsz, bármiért hivhatod.Rendel a MÁV-ban is, én ha nem kell ultrahang inkább a magánjába megyek, nem szeretem kórházakat. Előre megmondja a tarifáját, én jobbnak találom ezt, mert nem kell a szülés után közvélemény kutatást készitenem a többi kismamával, hogy megtudjam az optimális összeget.
Ha tudok valamit segiteni irj.
zsuzsa
 


Ha jó gátvarraást akartok akkor Dr. Hajdu Gábort keressétek az Uzsokiban.
Gyáva nyul vagyok ezért a neven nem adom, de további informáciokkal szolgálok
Névtelen
 


Szia Zsuzsa,

Megkérdezhetném,hogy milyen "árat" mondott az orvosod ?
Én is jövo év február végén fogok szülni,bár az én orvosom nem mondja meg a tarifát,mindenki annyit ad amennyit gondol.

Köszi

Hédi
Hédi
 


Szia Hédi,

minden vizsgálat 3000,- (ez tartalamazza aktuális rendes vizsgálatot, ultarhangot...), a szülés 30.000,-.
A beszélgetéseket olvasva ez olyan középárnak tűnik.
A dokiban nagyon megbízom, tudom, hogy végig mellettem lesz, és az én kivánságaim, tempóm fog diktálni, szóval ezért minden pénzt megadnék,hogy a szülés a fájdalom ellenére is az egyik leggyönyörűbb emléke maradjon az életemnek. Amitől félek a szülésznők,szerencsére a férjem végig ott lesz.

szia

Zsuzsa
zsuzsa
 


Szia, Zsuzsa!

Írtam neked e-mailt. Nagyon érdekelnének a tapsztalataid a dokiddal kapcsolatban. Miért félsz a szülésznőktől? Rosszat hallottál a MÁV-os szülésznőkről? Én is azt hittem, amikor a Tétényiben szültem a fiam, hogy a férjem végig mellettem lehet majd (meg is ígérték), főleg, hogy nagy pánikolós vagyok, aztán mégis csak az utolsó 2,5 órára jöhetett be, mert addig nem volt tiszta műtősruha!!! A szülésznők pedig egyetlen rossz szóval pánikba ejthetnek! Ezért akarok ezúttal én is "biztosra menni".

Várom az e-mailed!!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!
Én egyenlőre egy jó nőgyógyászt keresek, aki nem akar mindenáron beavatkozni a szülés menetébe, esetleg a Szent István kórházból, mivel hallottam, hogy ott alternatív módszerek használatára is mód van. Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm. Monó
Monó
 


Sziasztok!


Új belépő vagyok, a Margit kórházban fogok szülni (első gyerek) december elején dr. Bánkuti Ernőnél. Az orvosom korrekt, de elég szűkszavú, a szükségesnél többet eddig nem mondott, nem tudtam a hétfői szülőszoba látogatásról sem. Most készülök egy nagy beszélgetésre vele, ahol szeretnék mindent alaposan kikérdezni a szüléssel kapcsolatban. Nem segítenétek, hogy mire is kell odafigyelnem illetve rákérdeznem? Nagyon várok minden jótanácsot, és előre is köszönöm.
zsuka
 


Kedves Zsuka!
Szeptemberben lesz 3 éves a kisfiam, a Margit kórházban jött világra. Már korábban írtam itt, hogy éppen akkor zajlott a szülészet átépítése és akkoriban egy ideiglenesen kialakított szárnyban szültünk. Ha elmész a szülőszoba-látogatásra, kérlek írj egy rövid beszámolót a tapasztaltakról!
Amire érdemes rákérdezni: apás szüléshez (ha azt akartok) akkoriban kellett az, hogy az apuka is részt vegyen a szüléselőkészítő tanfolyamon.
Azon is érdemes gondolkodni, hogy kérsz-e majd fájdalomcsillapítást, és megtudni, hogy mit gondol erről az orvosod.
Érdeklődj az alternatív szülési lehetőségekről, három éve még nem volt.
Kérd ki a véleményét, lehet-e szülésznőt választani.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Biztosan mások is írnak Neked!
Sok sikert: Judó
Judó
 


Szia, Zsuka!

Ez a téma nekem lassan már a vesszőparipám! Ide másolom neked a kérdéseket, amiket Zsuzsának feltettem a dokijával ill. a kórházzal kapcsolatban. Nyugodtan válogass közöttük, hogy számodra mi az érdekes. Különben a Mérce Egyesület honlapján érdemes megnézni a kórházakkal kapcsolatos kérdőívet, abból is meríthetsz ötleteket.

Akkor jöjjenek az én kedvenc kérdéseim:

A dokiról:

- Vajúdás közben dönthetek-e úgy, hogy epidurális érzéstelenítést kérek?
(nem biztos, hogy kérnék, de megnyugtatna a tudat, hogy nem tagadnák meg
tőlem)
- A doki a vajúdás végére (magára a szülésre) jön csak be, vagy már
jóval előbb is ott van? (Az én dokim az utolsó 2 órában volt csak benn)
- Benn lehet-e velem a férjem végig vajúdás és szülés közben?
- Megválaszthatom-e a szülési testhelyzetem?
- Kötelezően bekötnek-e infúziót a vajúdás és szülés alatt? (a
Péterfyben igen!)
- Hogyan viseli a doki a hisztis, vagy pánikolós kismamákat? Kedves,
megértő-e? Meg tud-e nyugtatni, biztat-e?
- Alkalmaz-e szülés gyorsító szereket (pl. oxytocin) illetve kézzel
tágítást?
- Hány napos túlhordás esetén indítja meg a szülést mesterségesen?
- Alkalmaz-e minden esetben gátmetszést, vagy csak ha nagyon muszáj?
- Felszívódó varratokkal varr-e össze?
- Milyen tarifákkal dolgozik? (Magánrendelésen a terhesgondozásért
mennyit kér, és mennyit a szülésért?)
- Milyen gyakran kell hozzá terhesgondozásra járni?

A kórházról:

- Adnak-e pótlást a babának (cukros víz, tea, más anyák lefejt teje)
- Lehet-e szülésznőt választani, ha igen, mi ennek a menete és mennyit
kell adni érte a szülésznőnek?
- Milyen a személyzet? Elvárják-e a hálapénzt?

Sok sikert!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Tudtok valamit a HIETE/rol?
Konkretan dr. Torok Miklos erdekelne.
Nogyogyasznak jo, de ugy tudom, a szulest veresen komolyan veszi: infuzio, gatmetszes, stb.
Bar ez nem biztos hogy baj... Pl. azt mondta, volt mar olyan szulese, hogy osszeomlott a no keringese, es 1O cm veralvadekot kellett kiszedni a venajabol, mire be tudtak kotni az infuziot... Brrr...
Névtelen
 


Kedves Monó!
3 hónapja szültem a Szent István kórházban.Én is azért választottam a kórházat, mert alternatív lehetőségek is vannak. Orvost is úgy akartam választani, hogy azt a szüléskor se bánjam meg, mivel az első szülésemkor nagyon sok rossz élménnyel "gazdagodtam". Így a 2. terhességem kb. 8.hetéig 2 orvost hagytam ott, és a harmadik orvos volt az, akinél végül szültem.
Magzatburkot repesztett a beleegyezésemmel, más beavatkozásra nem került sor. Tökéletesen tiszteletben tartja azt, hogy Te mit szeretnél,mindaddig,amíg orvosilag más nem indokolt.Bárkinek merem ajánlani, aki nem szereti, ha "siettetik" szülés közben.
Ha érdekel, konkrétabb dolgokat is írok. Dr.Gajdos Editnek hívják.
I.T.
 


Kedves I.T.
Meg tudnád adni a dokinő telefpnszámát, elérhertőségét akár a kórházban, akár mobilon?
köszi
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Krisztina és Judó,

Köszönöm a jó tanácsokat. Judó, ha túl vagyok a szülőszoba látogatáson, feltétlen leírom neked.

Sziasztok
Zsuka
Zsuka
 


Szia Zsuka!
Nagyon várom a beszámolót!
Addig is minden jót Neked és a babának.
Judó
Judó
 


Kedves Zsóka!
A szülőszoba telefonszáma:455-5736
Én mindig itt hívtam,biztosan eléred,mert szinte mindig bent van napközben.Konkrét rendelési ideje nincs.
Érdemes megpróbálni. Minden jót!
I.T.
I.T.
 


Kedves Krisztina!
Azt hiszem,hogy ennél szerencsétlenebb már nem is lehettél volna ami a Niki szülésznőt illeti.Az a nő egy borzalom, ezért megértelek a rossz élmények miatt.A szülésznő választás nagyon egyszerűen működik.Amikor én voltam terhes minden kedden volt egy beszélgetés, ami este hatkor kezdődött és kb. nyolcig tartott.Itt mindig volt egy orvos és egy szülésznő aki előadást tartott és bármit lehetett kérdezni tőlük.Általában 15-20-an voltunk és vihetsz magaddal bárkit(férj,barát,szülő).Teljesen kötetlen a beszélgetés,de mindig van egy aktuális téma.Minden héten másról van szó,de bármiről kérdezhetsz.Nagyon aranyosak.Mi a férjemmel ott döntöttük el,hogy az Ujvári Borikánál fogunk szülni.Szerintem a legjobb szülésnő az egész kórházban.Ha megkeresed őt amikor mész vissza a dokidhoz kontrollra akkor biztos segíteni fog neked ebben.Én ötezer forintot adtam neki és úgy érzem,hogy nem is várt többet.Nagyon rendes volt,mert éjszaka szültem és amikor felhívták a kórházból húsz!!! perc múlva ott volt a szülőszobában.
Sok sikert,ha van kérdésed írj és akkor is ha sikerült beszélni vele!!!!!!
Andrea
Hajdu Andrea
 


Kedves Júdó!
Már a Krisztának leírtam a szülésznőválasztás rejtelmeit.Most dolgozom,ezért nem tudom újra leírni.A Hajni nem annyira veszélyes mint a Niki de én neked is a Borikát ajálanám ha nagyon rendes és segítőkész szülésznőt akarsz.Ha van kérdésed akkor írj és válaszolok, amint a munkám engedi.Olvasd el a levelet, amit a Krisztinának írtam.
Minden jót neked is.
Andrea
Hajdu Andrea
 


Sziasztok !

Én is a Szent Imrébe szültem, én Violát tudom nagyon ajánlani mindenkinek. Nekem Ő nem volt a választott szülésznőm, mégis maximálisan segítőkész volt, szinte olvasott a gondolataimba, amikor szülés után az 5-ik pohár vizet kértem azt, is nagyon szívesen hozta. Ahányszor a folyóson, vagy bárhol összefutottunk, mindig volt egy-két kedves szava, mindig oda jött, hogy jól vagyunk-e.
Különben Ő egy fiatal szülésznő, de Ő az aki tényleg élvezi a munkáját, hívatását. Látszik rajta, hogy szereti azt amit csinál és mindezt nem a pénzért csinálja.
Én maximálisan elégedett voltam Vele. Aki Őt fogja választani biztos nem fog benne csalódni !!! Akik Nála szültek mindenki nagyon elégedett volt Vele !

Szilvy
Szilvy
 


Szia Krisztina!
Köszi a kérdéscsoportot, amit leírtál a kórházzal/dokival/szüléssel kapcsolatban. Nagyon nagy segítségemre volt, mert hiába akarja az ember ezt mind megkérdezni, mindig elfelejtettem vmit. Így lemásoltam a kétrdéseket és megkérdeztem mindent, ami érdekelt, nem pedig (mint egyébként) a kérdések fele otthon jutott eszembe, hogy ezt is meg kellett volna kérdezni, a fene egye meg...
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia, Andrea!

Ezekszerint "csak" peches voltam, hogy a kórház legrémesebb szülésznőjéhez kerültem! Köszi a szülésznő választással kapcs. infokat! Ha a Tétényiben fogok szülni, akkor mindenképpen Borikát fogom választani, még egyszer nem bízom a véletlenre. De most latolgatom, hogy talán inkább az Istvánban vagy a MÁV-ban szülöm a következőt...

Kedves Zsóka!

Örülök, hogy segíthettem!

Üdv mindenkinek: Krisztina
Krisztina
 


Kedves I.T.!
Nagyon szépen köszönöm a választ. Néhány kérdésem még lenne. Sokan járnak a doktornőhöz? Sokat kell rá várni? Te a kórházba jártál hozzá vizsgálatokra? Választ ad a kérdéseidre? Te hogyan vajúdtál? A gátmetszés elkerülésére volt-e módod? Megkapod a picit szülés után, illetve megszoptathatod? Milyenek a kórtermek és a csecsemősnővérek? Veled lehet a pici? Esetleg egyágyas elhelyezésre is van lehetőség? Kell szülésznőt fogadni? Mennyit fizettél a doktornőnél vizsgálatoknál, illetve a szülésért? Kérdésem az van számos. Ha van időd, kérlek válaszolj. Előre is nagyon köszönöm. Monó
Monó
 


Kedves Monó!
A kórházba jártam,így más betegek miatt nem kellett a doktornőre várni.Talán egyszer ha vártam rá (max. fél óra),mert mindig megbeszéltük, mikor megyek.Azért is volt így jó, mert pl. este v. hétvégén is mehettem, ha akkor volt ügyeletes.
Nagyon kedves,türelmes, és tényleg mindenre válaszol.Pedig én sokszor kérdeztem, és mindig kaptam választ.
Konkrétan a szülésről: burkot repesztettek,és mivel a magzatvíz barnás volt, rámcsatolták a
"sétálós" CTG-t.Eleinte sétálgattam, azután mehettem a melegvízbe.Ott töltöttem kb. másfél órát (nagyon klassz),utána kipróbáltam a labdát(nem volt jó).Van még bordásfel és kötél is. A szülésznő ajánlgatta ezeket néha.
Az utolsó 1 órát szülőágyon töltöttem, ezt kb. deréknál állítgatni lehet,így félig-meddig ültem a szülésnél is. Gátvédelemre törekednek.Nekem nem volt szükség gátmetszésre. Miután kibújt a baba, rögtön a pocakomra tették,egy kis idő múlva visszahozták, és el se vitték utána.A babát szülés után meg lehet szoptatni.A szülésről még annyit:a doktornő és a szülésznő nem "tűnt el", de nem is voltak "láb alatt". Nem vizsgálgattak a vajúdas alatt,akkor néztek meg, amikor már szóltunk, hogy nekem nyomni kellene.
8 és 3 ágyas kórtermek vannak,éjjel-nappal rooming-in.A háromágyasoknak van zuhanyzójuk,de a folyosón is van közös.Vannak egyágyas szobák is, ezért fizetni kell (nem tudom, hogy mennyi).
A csecsemősnővérek segítőkészek.A szoptatásnál tényleg segítenek.
Szülésznőt fogadni nem kell,de tudom ajánlani azt a szülészőt, aki a doktornővel dolgozik együtt.
Nálunk tulajdonképpen ő ajánlotta az orvost.
A vizsgálatokkor nem fizettem neki, a szülésnél pedig 25 ezret adtunk.Nem tudom, hogy mások mennyit adtak, és hogy ez így mennyire volt "megfelelő". Etéren mi nem tudtuk szórabírni.
Mégvalami: igazodik a "szülő" elképzeléseihez.
Ha még van kérdésed, írj.
Szia:I.T.
I.T.
 


Szia Zsuka!
Én is a Margitban fogok szülni decemberben. Bánkúti Ernőnél egyszer voltam csak az ügyeleten, mert a saját dokim szabin volt. Nekem nagyon szimpatikus volt, pedig rémesen izgultam. Hát ha ő szűkszavú, mit szólnál az én dokimhoz...?
Neked egyébként hogy tetszik a Margit?
Szia, írjál:
Cicus


Szia Judó!
Még nem voltam a Margitban a szülőszoba látogatáson, de nem felejtettelek el, le fogom írni a részleteket.
Cicus
Cicus
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: