Új privát üzeneted érkezett!

Kedves leendő apukák!
Azért inditom ezt a topikot, hogy megosszuk egymással tapasztalatainkat, hogyan segithessük párunkat a várandósság idején! :roll:

Kép
zorroapu
 
 


Persze lehet nem hozzászólni is... :cry:

Kép
zorroapu
 
 


Pedig jó ötlet! :wink: Bár az én párom sem írna tuti ilyen fórumokba! :lol: De drukkolok, hogy beinduljon, mert olvasgatni biztosan fogja, ha megmutatom neki! Hajrá! :D

Kép
Kép
tabati
 
 

 
 

zorroapu: jó ötlet hogy elindítottál egy ilyen topikot! :wink: Nekem tetszik a kezdeményezés. :D Remélem sok kismaminak feltűnik ez a topik és szólnak a párjuknak.Az én páromnak is volt már ilyen gondolata hogy kellene egy ilyen topikot nyitni,de eddig még nem vette rá magát.Szólni fogok neki,hogy itt a babaneten van.Ő lehet benéz hozzád. :) Remélem addigra többen lesztek! :)

Kép

Kép
mezsó
 
 


Örülök hogy tetszik. BÁrcsak az apuk is jönnének, de úgy látszik csak a mamik elég beszédesek.
Én mindent szeretek tudni a babánkról, ezért mindig olvasom a mamák topickkját, hiszen az ott elhangzottatból én is tudok tanulni!

:roll:

Kép
zorroapu
 
 


Zorroapu!

Nekem nagyon tetszik, hogy érdeklődsz, de szerintem nem nagyon fognak írni kispapák! Nem tudom miért van az hogy talán szégyellnének a témákhoz hozzászólni, vagy nem tartják férfias dolognak ilyenekről beszélgetni. Pedig legtöbbjüket biztosan érdekli a dolog, de hogy "tollat is ragadjanak", ezt nem hiszem.
Miért ilyenek a férfiak Zorroapu?
Erre te biztosan jobban tudod a választ, mint mi nők. :D
Vendég
 


Nos a férfiak valószínűleg mind olvassák a babanet forumait... ha másért nem a pocakfotokért! :wink:

Amúgy meg biztos ciki hozzászólni, vagy uncsi, vagy nem tudom. Azt gondoltam hasznos lehet egy ilyen topick, de úgy látszik nem az. Bár annak örülök hogy ti Nők, olvassátok. :shock:

Kép
zorroapu
 
 


Zorroapu- mindenesetre gratulálok a Babucihoz és a lelkesedésedhez, ha első baba lesz, akkor nagyon sokat tudsz itt tanulni a babaneten. Én mint 14 éve gyakorló anyuka is rengeteg újat tanultam és ami a legfontosabb, ha szükség van rá, azonnal segítséget is kapok!

Úgyhogy mindenképpen jó olvasgatást kívánok neked, ha ez a topik nem is jön össze, azért egy kispapa szemszögéből írt szülés-élményt szívesen olvasnék kb. 20-21 hét múlva... :D
Vendég
 


Sziasztok.Végre találtam egy apák nakászolo helyet.Mink január 5-en szulunk.Remélem ott lehetek majd es nem munkába leszek.Nagyon várom már a kicsit.Én vagyok a leboldogabb ember a világon :lol:
1 apa
 
 


Sziasztok.Végre találtam egy apák nakászolo helyet.Mink január 5-en szulunk.Remélem ott lehetek majd es nem munkába leszek.Nagyon várom már a kicsit.Én vagyok a leboldogabb ember a világon :lol:
1 apa
 
 


Zorroapu.Nekem tetszik hogy van vegre a apáknak oldal.Amelyik apa nem mer ide jonni vessen magára
1 apa
 
 


Örülök hogy végre egy leedő apuka is megjelent itt! :))

Én már letettem róla, csak véletlenül jöttem most ide!

MA voltunk 4d UH-n, láttuk a kicsinket. Csodálatos a technika, csodálatos élményekkel lettünk gazdagabbak!
Arcocska, kezecske, lábacska, fütyike...miden ami kell!

Irigyellek hogy ti már januárban szültök, de várom az élménybeszámolót a szülésről! Apás lesz?

Kép
zorroapu
 
 


hat nem kell mondanod a 4d-t. Mi is voltunk. soha nem fogom el feledni aszt a pillanatot.Bocs hogy nem irok helyessen de en Sk-bol vagyok.Alig varom a januart hogy meg legyen a pici.Bent leszel a szulesnel?En remelem igen.Boldog karacsonyi unnepeket es majd meg irok ha lesz idom.
1 apa
 
 


Kép
1 apa
 
 


Szia!

Igen én is bent leszek a szülésnél. Már voltunk egyszer a szülőszobában, megnéztük milyen lesz...:)

Szurkolok majd a szülésnél, hogy minden rendben legyen!

A helyesírás nem számít...én is hibázok, csak mert pörög az ujjam... :lol:

Kép
zorroapu
 
 


Jo neked hogy meg nézhedted a szuloszobat.Nalunk ilyen nincs.Egy kicsit aggodok hogy milyen lessz majd :lol:
1 apa
 
 


Nálunk 4 szülőszoba van, meg egy alterantiv és a műtő. (császárhoz) Az elternativban az szülhet akinél semmi ockázat nincs.
Van egy vajudó szoba is, ott várakoznak a kismamák. Olyan mint a depo a forma-1 - ben. :roll:
De ha jól gondolom én oda nem mehetek majd be, csak ha beindul a szülés. ELvégre ott több kismama is van, lehet hogy nem tolerálnának ott egy kispapát! :)
Na mindegy, majd meglátjuk... :!:

Kép
zorroapu
 
 


Nálunk is van tobb minden. van olyan szoba ami csaladiassan van berendezve de oda 75 ezer forinttot kell befizetned.Akkor te is ugy leszel mind forma 1-be?Várod mikor lessz zold es rajtolhatsz :P .Kezdek ideges lenni.Félek a szulestol,remélem nem lessz semmi baj.
Sok boldogságot kivánok és boldog új evet.
1 apa
 
 


BIzony várom majd a rajtot! :)
Ne félj, nem lesz semmi baj!

Boldog új évet!

Kép
zorroapu
 
 


nem felek inkabb felek hogy jo apa e leszek majd.Adam 5-8 nap mulva jon,es en meg nem vagyok ra fel keszulve
1 apa
 
 


Miért ne lennél jó apa? Látszik hogy törödsz a gyerekkel, látszik, hogy fontos neked. A többi majd kialakul! :) Egyelőre ennél több nem kell szerintem!

Kép
zorroapu
 
 


Szia Zorroapu.



Nekem a feleségém és a fiam a eleteim.Nem tunak élni nélkuluk. 5 év utan le montunk hogy lessz gyerekun,és mikor nemszamitottunk ra beugrot.Szerintem te is jo apa leszel. :)



meg adom a MSN címem.Ha akarsz erre is írhatsz:


agh3@freemail.hu


ez a e-mail címem is de aszt nem nagyon nézem
1 apa
 
 


Apukák hajrá!
Nem kell félni, majd kialakulnak a dolgok (ahogy Zorro írja). ( a szülés előtti hetekben nálunk is a párom jobban izgult, mint én, de ez normális teljesen.)
Nagyon aranyos a forma 1-es hasonlat. :wink: tetszett! Az biztos, ha már veletek lesz a baba, egy új élet kezdődik számotokra is!

Kép

Kép
syrynx
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon szoktam msn-ezni, nincs rá nagyon időm, de azért felveszlek majd!

Mi tegnap katunk egy tök szuper fonott mózeskosarat a felettünk lakó szomszédtól! Nekik nincs rá szükségük. Tök jó, hogy az emberek össze tudnak fogni ilyen dolgokban!

Mi mostanában a babaholmnik vásárlásával múlatjuk az időt, meg azt a kevéske pénzünket... :)

Kép
zorroapu
 
 


syrynx: Tudom hogy kialakull a dolog,csak felek majd a pici testol.Olyan torekenyek.En is idegesebb vagyok a páromnal.Neked is 10 honapos a kicsid?Párod is félt megfogni a kicsit?

Zorroapu:Nem baj.Nekem sincs idom.Mindíg akkor ulok elé ha megvan beszelve.Már csak 2 nap mulva szulunk
1 apa
 
 


Sziasztok apucik!

Komolyan megkönnyeztem, ahogy irtok a babákról meg az érzéseitekről és a szülésről.... a terhességi hormonok :)

Apu! Megy a drukk nektek! Ti most már mindenórásak vagytok keményen! Minden rendben lesz! Csak figyelj a párodra és azt is tudni fogod, hogy tudsz neki a legjobban segiteni! Az a legfontosabb, hogy próbálj nyugodt maradni és az rá is átragad, ha ideges leszel, akkor ő is az lesz, hidd el! De sokunknak már az is segitségnek számit, ha ott vagytok, a jelenlétetek, hogy megfoghatjuk a kezeteket, ha arra van szükségünk éppen...! Lelki támasz, és szerintem az a legfontosabb azokban a nehéz órákban, percekben, hogy mellettünk legyen, akit szeretünk és együtt éljük át a világra jövetelét annak, aki belőlünk lett... :)

És nem kell félni az újszülöttől, csak határozottan kell fogni, nem töröd össze, ne félj :) annyira nem törékeny... tudni fogod, egy-két nap és belejössz.... sőt, a pasik könnyebben tanulnak, csak jobban félnek ezektől a dolgoktól. Nekem az exférjem pár nap után simán fürdette is a törpicseket... :)

Zorroapu, külön gratula a topichoz, remélem, csatlakoznak még hozzátok!

Néha benézek olvasni.... :)

Ági
Vendég
 


Szia Pumpoka.

Koszi szépen a bisztatast.Nem tudom leirni mit érzek.Mindenki aszt mondja hogy nem kell felni megfurdetni a kicsit.En a 2 keresztgyerekemet nem is egyszer pelenkásztam,furdettem,de a enyem tiszta más.Meg is csak jobban féltemPárom mindig aszt mondja hogy en leszek a legjobb apa a világon,és tudod milyen jo erzes?


Szia és sok szerencset a picihez.
1 apa
 
 


Apa!

Ha a párod úgy érzi, akkor az úgy is lesz... :) most még bizonytalan vagy, ez normális, egyébként is az apák nehezebben tudják átélni a terhességet, mint mi. Ők "csak" külső szemlélői a pocakban zajló dolgoknak, igy én sem bántom a páromat azért, mert nem tudja átélni ugyanúgy ezeket a hónapokat, mint én. Pedig néha úgy érzem, lehetne kicsit odafigyelőbb, szeretgethetne kicsit többet, simogathatná a pocit többször.... ezek jólesnének, de nem akarok erőltetni semmit neki.... mindig szólok, ha mocorog a manó, de azért sérelmezem, hogy ritkán jön oda megnézni vagy odatenni a kezét, sokszor érzem úgy, hogy nem érdekli annyira, mert bambulja a tv-t vagy ül a számitógép előtt és csak egy "aha"-val válaszol rá... :( Akkor rossz, de elhessegetem és mindig arra gondolok, hogy majd ha megszületik, minden más lesz, mert kézzel fogható, nem úgy, mint most. Na, jól kipanaszkodtam magam. Nem ezt akartam irni!!!
Hanem azt, hogy amikor megszületik a bébitek, el fog szállni minden ilyen félelmed és alig várod majd, hogy kézbe vehesd... onnantól pedig te leszel a világ legjobb apukája! :)

Ági
Vendég
 


Köszöntöm az első hölgy hozzászólónkat! :) Örülök hogy tetszik a topik, remélem még több apuka jelentkezik és hozzászól majd!

Én már alig várom, hogy megfoghassam Benit, mert így hogy a pocakban van, még nagyon nehéz. Simogatom, bohóckodok vele, de már csak azt várom hogy megszülessen! :)
Szurkolok hogy minde rendben legyen nálatok!

Kép
zorroapu
 
 


Helloka!

Lehet, hogy Apáék megszültek??? Izgulva várom a fejleményeket!

Apa! Személy szerint kérek szépen egy szüléstörténetet, "Ahogy egy Apa látta" cimmel!!!! :) Annyira kiváncsi vagyok! Arra is, hogy ment, de bizti minden rendben... arra meg méginkább, hogy láttad te az eseményeket kivülről!!!!

Ági
Vendég
 


Helloka pumpoka!



Meg nem vagyunk 3- man.Megigérem hogy majd le irom hogy mivolt.

Mar nyugott vagyok.Mar csak abba remenykedem hogy nem leszek munkaba amikor a parom szulni megy,mert hat 100 km-re dolgozom a lakhelyemtol.Munkabol meg nem hianyozhatok.
1 apa
 
 


:oops: én már azt hittem baba van....

De betöltöttétek a 40 hetet.... ugye??? Most már jönnie kell nemsokára! Drukkoljunk, hogy holnap, mert vasárnap van és akkor gondolom nem melózol... :) De ha telefonál, hogy szül akkor elengednek nem? Első baba, talán nem jön olyan gyorsan, hogy ne érj oda, a 100 km-t kb. egy óra alatt le lehet zavarni... csak nem siet annyira kifelé....
Bár nekem azt mondták, gyorsan szültem mindkettőt, mert a kórházba éréstől számitva megvoltak 5 órán belül :lol: de a fájások jóval indulás előtt kezdődtek. Az elsővel 3-, a másodikkal 2 óra fájásmérés után indultunk el... Most lehet, hogy csak egy órát fogom mérni, mert azt mondják, a harmadik még gyorsabban jön :shock: bár érdekes, hogy az ember gyors szülést kiván magának, de azért annyira nem gyorsat, hogy ne érjen oda apa vagy a kisérő... :)
Én tudom, hogy azon fogok parázni, hogy a párom odaérjen majd időben! De az biztos, hogy addig semmiféle tágulásgyorsitó-vajúdáskönnyitő eszközt nem fogok igénybevenni, mig nincs ott, sőt, addig szigorúan vizszintesen fogok feküdni, nehogy gyorsabban táguljak... :lol:

Eldugultam.... :oops:

Ági
Vendég
 


1 Apa
Remélem az ónos eső nem okoz gondot. Talán már bent is vagytok a kórházban???? (hallottam, hogy Sk-ban is jegesek az utak)

Kíváncsian várom a híreket.
Ha már a keresztgyereken gyakoroltál biztosan nem lesz gond. Persze más a saját. Nálunk a párom az első hónapban kicsit félt kézbe venni Mátét, de aztán belejött. fürdetni meg egyedül egyáltalán nem fürdette. de ő is résztvett, mindig ott volt velünk, ő készítette pl a fürdővizet, míg én vetkőztettem Mátét. aztán ha sírós volt Máté estefelé, akkor már sokszor vígasztalta, a hasára fektette stb.

Kép

Kép
syrynx
 
 


Sziasztok.Meg mindig egybe vagyunk.Ez a rohadt idojaras jol megtrefal minket.Ami rosszabb holnap munka es remelem a parom nem holnap akar szulni.Ugyhogy holnap izgulhatok reggel 4-tol este 5-ig hogy ne legyen semmi gond.Az a baj hogy messze van a munkahelyem.Nem tudok hogy haza jonni,ha megindul a szules.Akartam kerni szabit meg erre a hetre de bisztosra tudom,hogy nem kapok,mert holnap kezdjuk gyartanni a uj autotipust,es mindenkire szukseg van.Anyira varom a kis Adamot.Alig varom,hogy a kezembe tartsam.De ami kesik nem mulik :D


Majd ha lessz valami hír ejjel megirom.
1 apa
 
 


MI ÚJSÁG APUCI?????????
Vendég
 


pumpóka írta:MI ÚJSÁG APUCI?????????


Bizony bizony! MI ÚJSÁG? VOlt már oá oá?

Mi ma voltunk egy baba - mama előadáson, a kórházban. Egy jó fej doki tartott előadást a vizsgálatokról! Érdekes volt. Jövő kedden torna! :)

Kép
zorroapu
 
 


Sziasztik!



Hat ez a gyerek olyan lusta!Nem es nem akar kijonni.Ma movltunk orvosnal.Hetfoig van eselye asztan orvos segitenni vog neki.Nem ertem.Nem lehet baj hogy ennyit ráhuzunk?Majd ha van valami irok.Sziasztok
1 apa
 
 


Apa
ne aggódj, ilyenkor fokozottan ellenőrzik a babát és a mamát is. (még a magzatvizet is meg szokták kuksolni, abból tudják, hogy minden rendben van-e odabent.) meg gondolom nst/ctg-re is jártok. azon ellenőrzik a baba szívműködést és a fájástevékenységet. (max 2 hetet engednek "ráhúzni", de inkább egyet.) Drukkolunk továbbra is. :lol: most már hamarosan lesz oá-oá. :wink:

Kép

Kép
syrynx
 
 


Pontosan, ahogy Syry irta!!! :) 2 hét + - ami benne van a pakliban.... de tudom, mennyire szeretnétek már megismerni a manócskát... :)
Ilyenkor a legnehezebb... bár nekem Barnuska csak egy napot húzott rá :lol: mégis én olyan ideges voltam.... :)

Azért ideirom, tegnap voltunk 4D-s uh-n és már 880 gramm a törpillánk (másik topicban elirtam a súlyát) :oops: tökéletesen megfelelnek a méretei a korának és még mindig puncikás :)

No, megy a drukk továbbra is!!!!!!!

Ági
Vendég
 


Szia pumpoka.


Két hét?Aszt meg viccbol se mondja senki.Gratula a babatokhoz.Mienk a 25 hetbe kb 1100 gram volt.Nem tudjuk megertenni hogy tudja itt mindenki mar a 20 hetbe , hogy mi a baba neme.Orvosunk csak a 30 hetbe monta meg,mert addig a orvos szerint nem bisztos,habar a ismerosunknek aszt mondta a orvos 9 honapon at hogy lany,es amikor vilagra jott a kicsi kiderult hogy fiu.Az egesz abbol volt vicces hogy ossze veszet a noverkevel hogy DOMINIKA nevet adja neki es nem hitte el hogy fiu.Vegul Dominik lett.
1 apa
 
 


Kép Fiú-e vagy Beni?

Szerinted fiú? :) Nekünk szerencsénk volt az ultraangon, hogy igy látszódik.
2 hét még? :roll: AKkor még a hétévégét nagy pocakkal töltitek!
Szerintem minden oké lesz, én sem akarnék most kijönni erre a hideg világba. Minden csupa jég meg hó! Brrr..

Kép
zorroapu
 
 


Zorroapu! :) Nekünk meg az ellenkezője látszik nagyon a 4D-n... egy kis vágás középen a két kicsi dombocska között a popsi alatt... totál domboritotta, mintha tudta volna, hogy látni akarjuk....
Igy nekünk nincs ilyen szép kukacunk... :)

Apa! Drukkolok, hogy most már kibújjon, nem azért irtam a két hetet, csak ez tényleg igy van elvileg... azért is csinálják, hogy pl. ha nem jön, akkor megvárják a 42.hetet a szülésinditással... de orvosa és kórháza válogatja, meg persze a baba nagysága is és a magzatviz és a lepény érettsége is befolyásolja... de amig a doki nem akarja meginditani a szülést, addig a babóca jól van és minden tartozéka birja még a strapát... :) kicsit próbáljatok rásegiteni arra a bébire... :) van akinek bejön pl. a lépcsőzés (light-osan) vagy egy kis szex... állitólag jótékony hatással van ilyenkor... tudod, a boldogsághormonok oxitocint is termelnek kis mértékben, ami méhösszehúzó hatású, tehát elképzelhető, hogy elindul... volt már rá példa... egy próbát megér... szerintem...
Én mondtam is Zolinak, hogy készüljön rá, egy héttel a kiirt időpont előtt elkezdjük a maratont... :lol:

Nem fárasztalak titeket! :)

Ági
Vendég
 


Sziasztok.


Lenne egy kerdesem!Parom kapott a orvostol kremet neve:OVESTIN.
Csak felunk haszalni mert a tajekoztatojaba az van irva hogy, terhes noknek veszelyes hasznalni.Orvos aszt mondta hogy nem kell felni.Ismeri valaki eszt a kremet?Felunk hasznalni.
1 apa
 
 


Apa!

Milyen krém, mire kaptátok? Milyen orvostól? Gondolom, nem a nőgyógyitól.... bár nekem is adtak a tavaszi vetélésem előtt olyat a nőgyógyinál, amit terheseknek nem ajánlott.... puff neki, nem is használtam.... mindegy... szóval???? Mit kellene kennie vele a párodnak?
Vendég
 


Mi sem ismerjük ezt a krémet.
De szerintem ha félsz tőle, ne használjátok, de azért nem árt megkérdezni az orvost, vagy a gyógyszertárost!

Kép
zorroapu
 
 


Halihó apucik!

Mi újság nálatok???

APA HOL VAN?? TÁN MÁR BABÁZIK??? :)
Vendég
 


Szerintem már megvan a baba, mert apu nem nagyon ír! Lehet hogy már pelenkákkal álmodik, meg babasírással! :)

Kép
zorroapu
 
 


Sziasztok.


Meg nem babazok.Ma van a nagy nap.Azert nem irtam mert reggel 4-kor mentem munkaba es ejjel 0:30- kor jottem haza 3 napon keresztul.Olyan ideges vagyok a szules vegett hogy mar nem is tudok irni.Ma beindul a foma 1 futam. :D .Majd ha meglessz irok addig mindenkinek jo napot.
1 apa
 
 


Apa
akkor ezek szerint ma megindítják a szülést? jól értem?
várunk majd a hírekkel. kitartást neked és a párodnak a mai napra!!!!!

Kép

Kép
syrynx
 
 


APA! NAGYON VÁRJUK A BESZÁMOLÓT!
GONDOLOK RÁTOK, TUTI MINDEN JÓL FOG MENNI, ÜGYIK LESZTEK ÉS ÁDÁM IS!!!! :wink:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: