Új privát üzeneted érkezett!

GABKA, szerintem nyár végére tervezzétek az utat akkor már 4 hónap körüliek a babáink, szerintem menjetek ha meg tudjátok oldani! Én bevállalnám! :D

ettike én ezt nem értem a párodnak tényleg nem esnek le a dolgok amiket leírtál? Azt hiszem én nem bírnám... próbáltál vele leülni és türelmesen átbeszélni hogy hogy is megy ez itthon??? Próbálja ki csak 2 napra lehet megtanulná tisztelni a MUNKÁDAT!

csp nálam még mindig semmi pedig lejárt a 30 nap is, és 3-a is elmúlt!!! :? felhívjam őket???

Csajok én nem tudom hogy bírjátok, nekem alszik a kisfiam és segít a párom (porszívózik, tereget hajtogat, mosogat és csak horgászni lép le 1* hetente ahova mehetnénk mi is ha végre hétvégén is jó idő lenne!! :evil: ) és így most nekem pont jó, de ha valamelyik nem így lenne úszna a lakás és hulla lennék, szerencsés vagyok! :)

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Nálunk nappal nem lehet sehogy sem Maját altatni. Akármennyire próbálkozok,látszik rajta,h álmos,de most is elaludtam Vele,én elmentem zuhanyozni és már nyöszörgött. Viszont este fürdés,evés, alvás és ez az egy alvása biztos,ami 9-10 körül,vagy kicsit előbb be is következik. Azt nagyon megszokta. De legalább ehhez órát lehetne igazítani.
15-én este 8-kor nézzük meg Daniék filmjét,azt még nem tudom,h oldjuk meg ezek miatt.

"Tömés": nem erőltetem ilyenkor a kaját,hanem mindig kicsivel többet adok napközbe Neki,este pedig annyit,h elkábul a végére. De ha már nem kell Neki nem tömöm belé.

Majáról meg kiderült,h refluxos :( Na ezt még orvos nem erősítette meg,de amilyen az orvosa még a gasztroenterológushoz is könyörögnöm kéne a beutalóért. Viszont tegnap nem bukott,hanem szó szerint kihányta,amit evett. Cegényt nagyon sajnáltam. Ő nem befelé húzza a lábát,amikor sír,hanem kifelé feszíti magát és evés után szokott sírni,meg sipákoló hangot ad evésnél is. Ezek mind a reflux jelei. Tegnap kiváltottam az antireflux Milupát és azóta nem bukott a drága :) Ha nem lesz súlyosabb,akkor megelégszem ezzel a tápival.

Gabka én nem vagyok tapasztalt,de már járkáltam Majával bent a városban több ideig. Sztem ha autóval mennétek,akkor nyár közepe,vége felé simán mehet a menet. Főleg,h sztem Neked is jót tenne. Mi is úgy volt,h hétvégén végre lejutunk párom szüleihez. Igaz nem sok,mert Ők Tbányán laknak,de már nagyon jó lenne. Sajna ebbe lehet beleszól Dani ballagása. Most azon vagyunk,h mi lenne,ha nem menne?

dharma
 
 


Kikocska: Elkezdtem olvasni a könyvet, nagyon jó, sok dolog ismerős belőle, hasonlókat tanultunk a fősulin.

Ettike: Meg tudom érteni a helyzeted, bár nálunk talán nem ennyire durva, de már ott tartok, hogy felajánlom a gyerekem apjának, hogy vegye feleségül az internetet :evil: :evil: :evil: Ha szólok érte, akkor egy ideig normálisan mennek a dolgok, azaz normálisabban, de pár nap után visszaáll minden. És kezd nagyon elegem lenni...

Kép

Kép
sildi83
 
 

 
 

Balázs este 8kor elaludt és hajnal 4kor kelt. már 3* csinálja így és én nagyon jókat alszom. viszont napközben nem tudom letenni, hozzám van nőve :)

egy hét alatt 330grammot hízott, lassan 5 kiló lesz :)

dharma: Balázs is rúgkapál amikor ideges vagy fáradt és sír, de úgy h nekem fáj. lerúgja a hasam, a lábam, ölben meg a kezemet :) de ő azért mert erőszakos :)

az én párom is, tegnap mosott, teregetett, ma kivasalta az ingét, főz, porszívózik, nekem csak takarítanom kell.

ettike sajnálom, kitartás!!!!

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Ettike!

Alex köldökét mutasd meg orvosnak. Amit leírtál, az alapján lehet köldöksérv is. A sok sírástól esetleg...

Dharma!

Én nem dönteném el orvosi diploma nélkül, hogy refluxos-e a gyrekem, és nem adnék arra való tápszert. HA mégsem az, akkor lehet, hogy ártasz is vele. De az az én magánvéleményem.

Családi pótlék: Utólag fizetik minden hónapban. Tehát az április májusban, a májusit júniusban... Akinek áprilisban született a babája, és most kapott először két havit, az jól kapta.
Vendég
 


Cat orvos írta fel a tápszert,csak amikor orvosnál voltunk ennyire még nem volt biztos,csak gyanítani lehetett.

dharma
 
 



Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Dharma!

Ezt nem tudtam... Akkor minden rendben. Legalábbis, ha használ.
Húgomék háromfélét is kipróbáltak, mire egy bejött nekik.

GAbka!

A mi gyerekorovsunk szerint kettő és hat hónapos kor között a legjobb hosszú útra menni a kicsivel. Ilynekor még szinte az egész utat végigalusszák, nem nagyon kell őket szórakoztatni. Kajár nincs gond, mert vagy tejcsi vagy tápszer...
Szóval szerintem menjetek, mert legalább kikapcsolódsz. Én is szívesen veletek tartanék.
Jót tenne a francia nyelvtudásomnak is.
Vendég
 



Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Cat nem probléma én nem írtam érthetően,mert ott van,h orvos nem erősítette meg. Tehát a háziorvosa mondta és Ő írta fel a Milupa antireflux tápit,de akinek konkrétan ez a szakterülete még nem látta. Eddig ok volt ez a Milupa,remélem nekünk nem kell másik,bár csak tegnap óta használom,meg tegnap óta figyelek az olyanokra,h pl evés után meg legyen emelve a felsőteste,meg nem szabad büfiztetésnél paskolni a hátát...

Beo ahogy olvasom az utazásos cikket nekünk pont szerencsénk lesz,mert télre elérik a fél éves kort. :)

dharma
 
 


gabka, én is mennék a helyedben. Legfeljebb nem 14 óra út lesz, hanem 20, mert beiktattok pihenőket, ha felébred. mi 2-3 órákat szoktunk, és 3 hónapos koruk körül mertünk eddig belevágni, most előbb fogunk. HIába, a harmadikak mostohák :)

Gaba, biztos úgy van, mint cat mondja, de egyébként is max két havit utalnak egyszerre. Ha több havi van elmaradva, akkor a következő hónap(ok)ban is kéthavi(ka)t utalnak. Legalábbis mi családi pótlékot kaptunk így...

Ettike, szeritnem is dokihoz érdemes... A Misié most már visszament, neki is írtam, hogy nagy volt, mert nagy bőrköldököt hagytak neki. Ezek a picikori köldöksérvek általában visszahúzódnak, nem szokták műteni őket, csak ha kizáródással fenyeget... Mikor befektettek a kórházba szüléskor, pont egy két-három oldalas cikk szólt a sérvekről, azt olvasgattam :D:D:D Szóval a doki majd megmondja, mit kell figyleni, aztán majd valszeg elmúlik. A párod meg... jaj, nagyon rossz :( az enyém is netezik folyton, meg dolgozik is, de vele azért lehet beszélni, és leteszi veszekedés nélkül, az is igaz, hogy minden alkalommal szólni kell, ha akarom, hogy csináljon valamit, nem is mindig örömmel segít, de nem piszkál, ha morogva is, de megcsinálja. Én meg örülök neki, hogy ha morogva is, de megvan... A gyerekeknél is jól beválik a választás, azt szoktam nála is alkalmazni. Kakaót csinálsz, vagy mesélsz nekik? bepakolod a mosogatót, vagy kimész velük játszani? Misit fogod, vagy a nagyokat vacsoráztatod? mind a kettőt utálja többnyire, de az egyik kisebbik rossz. A hadd egyek máááááá nyugodtan is szokott használni :)

dharma, ez a reflux nem hangzik túl jól... remélem tényleg rendeződik ezzel a tápival... Valamivel lehet egyébként az anyatejet is sűríteni, amit fejsz, de nem tudom, mivel, csak valahol olvastam, vagy ismerősöm panaszkodott? annyiminden összefolyik mostanában...
ha meg hülye a doki, váltani kell. BÁr igaziból betegségnél ismerszenek meg, hogy milyen, hogy arra hogy reagál. VOlt olyan dokink, akit utáltam, mert nem értettem szót vele, aztán mikor meglett az első betegség, beleszerettem, aztán volt olyan, hogy édesaranyos volt, és az első betegségnél azt mondam, hogy soha többet nem jövök ide. (azonnal antibiotikum egy egy napos lázra, és szimpla köhögéstől gégetükrözés :O nyilván van olyan eset, amikor ez jó, ha megvan, de a mi esetünk nem az volt... 3 nap múlva már csak takony volt, önkényesen nem adtam be a gyógyszert, és a tükrözésre sem mentünk el.)

kikocska
 
 



Erről hallottatok már? :D :D :D :D nekem tetszik!
http://www.kisalfold.hu/belfold_hirek/b ... l/2100944/

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Nekem is tetszik, de ez csak oda lesz jó, ahova lehet személyivel utazni. Mondjuk mi Franciaországba akarunk menni télen síelni, addig kell eldönteni, mi legyen.

icamica
 
 


Icamica: én is odamegyek nyáron anyuékhoz és csináltatok inkább útlevelet be is megyek csekkért szerintem az okmányba.

Eldöntöttem neki vágok a nagy útnak vele majd július végén. :D :D
Apa nem jön mert náluk nyáron indul a nagy meló sajna akkor ő is fog éjszakázni meg hétvégén is megy.Fel is hívom anyut este és mondom neki tuti odalesz tőle. :D :D :D május 2-án látta utoljára és hiányzik neki.

Kép

Kép
gabka7926
 
 


most hívtam anyámat út lefújva mert nem akarja, hogy ilyen picin ennyit autózzon.pedig én úgy vártam nem baj majd jövőre! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
marad a Balaton! :D :D :D

Kép

Kép
gabka7926
 
 


A Balaton is nagyon jó :D Mi is megyünk majd. Már alig várom :D

dharma
 
 


Ja...meg Balcsira lehet párod is mehetne Veletek :)

dharma
 
 


Gabka!

Mi holnap megyünk a Visegrádi utcába Marcinak csináltatni az útlevelet.

Majd én is szeretnék nekik személyit, mert az mindig nálam lehet, és akkor hirtelen felindulásból is mehetünk ide a környékre valahova. Az útleveleket nem viszem mindig magammal.
Vendég
 


dharma:na igen oda apa is tud jönni! :D :D :D tök várom már az első közös nyaralást!

Kép

Kép
gabka7926
 
 


sziasztok.

Alexnak sérve van,ezt tudjuk már egy ideje.csak nem akar visszamenni,sőtt úgy vettem észre hogy nőtt is.egy fél pinponglabdányi kb. ami kiáll.

apával nem lhet leülni beszélni......jön a szokásos duma:
-hagyjál már a fa...ságaiddal............
-én keresem a pénzt,míg te itthon vakarod......
-majd ha elmész dolgozni megtudod......

itthon hagynám én szivesen a gyerekekkel,de Patrik fél nap alatt idegroncs lenne melette........

na megyek vacsit csinálni.

Kép
Kép
ettike
 
 


Ettike, amúgy mit tud a párod, ami miatt te ezt a szutyok viselkedést eltűröd??? :evil: :evil: :evil:

icamica
 
 


Újabb alvási rekordot döntöttünk: Luca ma 7.30-kor ébredt, és előző este kb. 23.00 körül aludt el. Nem is csodálom a tegnapi hisztis napja után.

A mai napunk már jobban alakult a meleg ellenére. Egy édes kis napozóban volt egész nap, meg lehet benne zabálni.

Séta közben elintéztük a Start számláját is. Közben rájöttem, hogy a Kincstár csak az adószámát küldi meg, a kártyát majd az APEH küldi, nem kell külön kérvényezni.

Ettike!
Tényleg borzasztóan viselkedik a párod! :evil: A szülei sem tudnak rá hatni?

Nekem a férjem rengeteget segít. Ha itthon van, szinte mindig Ő cumiztat, büfiztet. Ha sír megvigasztalja, stb. A bevásárlást is Ő intézi.

Esti alvás: Luca a fürdés utáni öltöztetésnél szokott bömbölni. Utána evés jön, és büfi közben már el is álmosodik, úgy hogy mehet az ágyba. 10-10.30 körül már alszik, mint a bunda, és reggelig nyomja.

Dharma!
Sajnálom, hogy Maja refluxos. Remélem, hogy a tápszer segít.
Egyáltalán nem alszik napközben?

Utazás: mi augusztusban fogunk kétszer is menni a Balcsira. Kb. 1-1 hetet töltünk majd ott. Addigra már "nagy" lesz Luca, nem lesz gond. Az egyik nyaralásra anyámék is becsatlakoznak, úgy hogy lesz alkalmunk kettesben is lenni a férjemmel. Kép

Kép
gesztenye74
 
 


Gesztenye ne írj többet alvástémában :D :D :D
Nem alszik sajnos napközben,max ilyen 20 perceket és annyit is csak akkor,ha én is ott vagyok mellette. Próbáltam már mindenhogy altatni,de jobban járok,ha inkább nem várom az alvásokat,hanem programot szervezek és elmegyek itthonról,mert a kendőbe legalább alszik és nem pörög túl. Az este a biztos :)

Most nagyon izgett,mozgott és nem akarta a cumisüveget elfogadni,gondoltam büfiznie kell,mert előtte szopizott. Vállamra csaptam gyors, simogattam a hátát,erre nem egy iszonyat puki jön ki az orrom alá :D:D:D

dharma
 
 


Ja és nagyon aranyos Lucababa,jó ezt a nyugodt babát látni is :) Sajnálom,h a pofiját innen annyira nem mutatja.

dharma
 
 


icamica, megörültem, hogy három videó is Miáról, aztán nem is :D de jók voltak, az egyiket ismertem :) Már nagyon várjuk, nagy Ice Age fanok laknak itt ám nálunk.


dharma, az a lényeg, hogy akárhogy, de aludjon. Ha már csukott szemmel sír, és nem lehet rávenni könnyen, hogy nézzen, akkor otthon is tedd be kendőbe, aztán főzz, vagy netezz, tvzz, vagy jól hátradőlve kényelmesen olvass... Aludjon minél többet, talán visszarázódik, és a fáradtságtól már nem fog virrasztani, eggyel kevesebb ok...

Viszont elirigyeltem a videókat, mert már képet felrakni nem is menő, úgyhogy itt van nekünk is egy fürdős :)
http://www.youtube.com/watch?v=0AcfPz-hvBI
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kikocska 2009.06.09 21:11-kor.

kikocska
 
 


Sziasztok

Bisztos nagyon rossz ettike, hogy ilyen a párod, de emlékeztek mikor Tüneménynek írtuk, azt hogy milyen nehéz azért a fréfiaknak is pénzt megteremteni ahhoz a családot eltartsa. Lehet hogy most neki is ez a baja, mert nem mennek ugy a dolgot stb...
De biztos én sem birnám ki hogy igy beszéljenek velem.
Mondjuk én nem olvastam vissza hogy hogy kezdődőt az egész.

Ahogy olvasgatoma refluxos problémákat Sára mondjuk nem hány, de mindig jön ki neki van hogy rendesen sok, mondjuk hízik, de nagyon félek, nekem az orvosa azt mondta hogy tartsam függölegesen legalább 20 percig ne azonnal fektessem vissza a kiságyba vagy vizszintesen bárhova.
Nem tudom hogy azért e mert moho, de Ő is rángatozik, ahogy előbb is irtátok de én is azt tapasztalom, hogy akkor büfiznie kell igy felemelem.

Sára már 6,71kg jó kis ducika, és hihetetlen, hogy mindjárt a 3.hónapban leszünk, olyan gyorsan telik az idő.

Nagyon izzados szegénykém, keze lába tiszta víz és hideg, kérdeztem az orvost azt mondta ilyen tipusu hintőporozzan ( van krémhintőpor ), remélem nem mástól ilyen a lábikája meg a keze.
A gyerekülésben s mikor van akkor is tiszta víz a háta, pedig légkondis az autonk.
Olyan mint az apja.


Mit főztetek mert én már nem tudok mit kitalálni,

holnap megyek venni egypár cuccot magamnak mert ez már nem állapot,h ogy nincs mit felvennem.
Meg a keresztelőre is kell vennem valamit, pedig annyi szép ruhám van ami alkalmi, de biztos semmi nem jön rám.

Remélem jó idő lesz, mert a kertünkben lesz meg tartva az ünnepség.
jövőhét vasárnap lesz a keresztelő.
Úgy nézki egy kicsit enyhült a depim, mivel igazam lett nem lehet a tesoja keresztmamija Sárának, mivel ref. igy ő csak tanu lehet, nem tudom hogy írtam-e ezt már.
Anyost nem hivtam fel, pedig már gondolkozok fel hivni Őt, de még attól is félek hogy meg kérdezi hogy eddig miért nem hivtam és nem fogok tudni neki válaszolni.

Van a padlásunkon egy olyan gép mint a síelő és közben a karom is mozog, szerintetek azt lehet gyakorolni. Ennyit lehet pluszban tornázni, a far izmot meg a combizmot csinálja, meg a kart????

Vagy nyugodjak meg és fogadjam így el magamat, mert ugye a kaját sem tudom lemondani, mert ciciztetni kell.
Ahogy megeszi Sára a cicit egyből éhes leszek és mintha potolnom kell az elvett energiákat.
Nem tudom mivel lehet potolni a kenyeret reggelire? meg a sajtot, sonkát? nekem minden hizlal, bár már mondtam a páromnak hogy egy kenyérsütöt vegyünk már, hogy tudjak olyan kenyeret sütni a mi nem hizlal.

Na megyek mert túl hosszu leszek.

Kép
lili&ana
 
 


Lili!

Fogadd el magad! Ezzel használsz a legtöbbet Sárának és magadnak is.

Én azt vettem észre, hogy Marciból két estben jön vissza a kaja. Ha túl sokat eszik, nála ez 140 g fölött van. Vagy ha evés után hasra teszem és nem akar elaludni, hanem tornászik.
Így én kizártam a reflux lehetőségét. Ráadásul nem is jön vissza sok.

Sára igazán nagy baba. :shock: Marci még most is csak 5,35 kg.
De a dokinénik szerint teljesen rendben van. Beni is 5,5 Kg volt ennyi idős korában. Milyen hosszú most Sára?
Vendég
 


Ettike!

Nem akartam reagálni a férjed viselkedésére.
De sajnos nem tudom megállni.
Ideje lenne, hogy valaki elbeszélgessen vele. Persze ha a szülei szerint ez így rendben van, akkor Neked nincs sok esélyed.

Sajnálom, hogy így megnehezíti az életedet. Jobbat érdemelnél.
Vendég
 


sziasztok.

lili:

Alex is nagyon izzadós,neki is hideg a lábija meg a keze és csupa víz,eggyik este le kellett vennem a naciját mert nem tudott elaludni,utánna mikor megfogtam a lábát olyan vizes lett a kezem mintha egy tál vizbe tettem volna.ezt tőlem örökölte.

tegnap elég rossz napja volt,első nap volt kaki nélkül,remélem ma sikerül neki.nem volt el sehol.

jó súlyban van Sára,ma viszem Alexot mérni,kiványcsi vagyok mennyi....

párom anyukája csak annyit mond hogy:
-ejnye-bejnye kisfiam......

pedig ő egyedül nevelte őket tudja hogy nem szórakozom itthon,ráadásul a kosz sem esz meg minket tehát azt sem lehet mondani hogy nem csinállom a "dolgom"csak néha jól esne ha segítene.......nem várom én el hogy mosogasson,vasaljon,főzzön.csaak néha pórszívózzon,vigye le Patrikot,vagy sétáljon eggyett a picivel.....de ő fáradt.

hogy mit tud amiért lenyelem?

nem tudom.....én nem így szerettem bele,és ezektől függetlenül szeretem.és emellé sikerült apum higgadt vérét örökölnöm,annyi külömbséggel hogy anyuméval keveredik így én néha azért kiborulok.valahogy reménykedem benne hogy ahogy nőnek a gyerekek jobb lessz.

balcsira megyünk mi is,júliusban és augusztusban.csak drága anyósom flehozatta az utazó kiságyunkat,és odaadta ismerősének a járókánkért cserébe :twisted: :twisted: :twisted:ezt még előtte meg kell oldanunk :? :? :? :?

Kép
Kép
ettike
 
 


már elfelejtettem kinél is van /volt ilyen probléma, és remélem másnak sem lesz szüksége rá, de ki tudja.

jó tanács:

http://www.babasmamas.hu/hir.php?hir=gy ... ivasait-34

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Kikocs nagy lolll Misi,erre nincs smiley :D Én nem vettem ilyen ülőkét,de esküszöm meggyőztél :D
Egyébként Maja csak akkor marad meg a kendőbe,ha mozgok,meg járkálok. Ha leülök/ledőlők Vele,akkor mér egyből nyílik a csipája :roll: De igyekszem majd,köszönöm a tanácsot. Szted ha sokat van kendőbe,akkor nem élek vissza ezzel a lehetőséggel? Mármint egy idő után nem un rá? Vagy ellenkezője,h nagyon rászokik?

Liliana örülök,h a kezdenek helyreállni a dolgok. Még a keresztszülőség is magától megoldódik :)

dharma
 
 


Maja múlt héten volt 3770,sztem még most sincs 4 kiló. De majd este lemérem,mert holnap jön a védőnő. Ő sokat fogyott a kórházban,mert 3500-el született és 3170-el jöttünk haza. Ja és tegnap adtam rá ez első kinőtt ruciját,át is kellett öltöztetni,aminek annyira már nem örül.

dharma
 
 


Balázs is sokat fogyott 3330-al született és 3030-al hoztuk haza. tegnap 4730gramm volt... le is szakad a karom. heti 300-330 grammot hízik... :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 



Sziasztok!

Tegnap szörnyű napunk volt. Jöttek légkondit szerelni hozzánk, és egész délután ment a zajongás. Szegény Mia aludt volna, de mindig felriadt, a végén már csak ordítani bírt, de azt levegővétel nélkül. Addigra már én is bömböltem, hogy miért nem jövök rá, mit csináljak, hogy ne sírjon szegény. A párom is jó ideges volt már, össze is kaptunk. Aztán csak cipelgettem tovább a kicsinyemet, mert csak akkor ájult el egy kicsit, ha az én karomban lehetett. Ráadásul rohadt meleg is volt délutánra. Este 10re lettek kész, addigra már fürdetés, etetés is megvolt, mi is megölelgettük egymást, hogy túléltük a napot, és végre elaludt. ÉS NEM KELT FEL REGGEL ÖTIG! Mindhárman aludtunk több mint 6 órát egyfolytában :D És reggelre meggyógyult a kis lelke, szépen evett, elnézelődött, aztán elaludt, mikor leraktam. Persze nem hiszem, hogy ez így lesz ezentúl, de most nagyon jókor jött.

Felhívnám a figyelmet a friss képekre, amelyből megtudhatjátok, milyen rossz szülők vagyunk, mert ruhát sem adunk a gyereknek, és éheztetjük is, ezért kell szegénynek megenni a babaerszényt. Vagy inkább belezártuk, és most szökési kísérletképpen kirágja magát a csapdából. :D :D :D

(egy 23 fokos szobában írok)

icamica
 
 


húúú mekkorák a babáitok! :) Csani tegnap volt 4,92 a jövőheti doktornői vizitre eléri az 5 kg-t :D
Tegnap nálunk szuper nap volt, rengeteget aludt napközben 2 félét is főztem össze tudtam hajtani a megszáradt ruhákat, 2* voltunk sétálni, abból az egyik alatt a piacon bevásároltam! :) És persze nálunk már mondhgatom hogy 22.00-5.00-ig alvás! Szerintem én többet alszom most mint mikor dolgoztam! :oops: :roll:

icamica nagyon jók Mia új képei! :)
És kicsit irigyek vagyunk a szobádban lévő fokokra! :)

kikocska úgy látom Misinek már igencsak tetszik a víz! :)
Nagyon szépséges baba, és már nagyon figyeli mi is történik körülötte! :)

liliana örülök hogy jobban vagy! Ne az alakoddal foglalkozz hanem hogy jó legyen nektek persze ha hiányzik a mozgás akkor rajta, de kényszerből ne! Nekem is van ilyen gépem és a terhesség felénél került a pincébe most 3 napja könyörgök a páromnak hogy jöjjön fel a gép! Csak ugye a lakás át lett rendezve és nem tudjuk hova fér! De én pl megbolondulok hogy mozoghassak végre! Lehet ezt a futásnélküliséget sem bírom ki még 2 hétig.... meglátjuk! Tényleg icamica te tudsz menni azóta!? Tejjel minden rendben?
Kenyérsütő jó ötlet én szeretem bár holnap pizza tésztát fog keverni az nem épp lightos! :)

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


lili én tegnap paprikás krumplit csináltam, meg lecsót! Ma nem kell főzni, holnap pizzát tervezek utána pedig gombás husit! Ennyi ötlettel szolgálhatok!

Dharma te mindig olyan jó cikkeket találsz! A tegnapi is hasznos volt!...nekem legalábbis!
Nekünk is volt egy darabig ilyen mozgásmánia, most is akkor nyugszik meg legjobban ha mászkálok vele, de ha már megnyugodott bealudt egy kicsit én leteszem a kiságyba akkor persze felkel nyöszörög, de már ott nyugtatom simogatom elég magas %-ban egy negyed óra után jó a kiságy is! Persze van hogy felriad felnyőszít e visszaalszik vagy magától pár perc alatt vagy egy kis simogatásra! Próbáld meg!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sziasztok!!

Megint ideértem!

Kikocska nagyon édes Misi ahogy élvezi a vizet :D :D
én 2 hónaposan most vasárnap mertem először megfürdetni :oops: :oops: :oops:
Az egész éjszakás alvásra szerintem nekünk még várni kell... 9kor alszik el, először kel háromnegyed 3kor aztán háromnegyed 5kor utána meg fél óránként... ma is fél8 után már nem volt hajlandó aludni...

Holnap kapjuk meg az oltásokat... már előre félek...

Még mindig tart a macskatilalom?? mert 3 év után végre sikerült fekete macskát szereznem de nem tudom szabad-e majd "nyúznom"?

felkelt...

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Dharma!
Bocs, ezt még meg kell írnom: 22.00-8.00-ig!!!!!!!!!!! aludt ma Luca. :) :) :)
7.30-kor csengetésre ébredtem. Azt hittem, hogy a légzésfigyelő kapcsolt be, de a festő érkezett meg (ma festik a hálónkat). A férjem ment ajtót nyitni, én meg rohanok Lucához, aki édesdeden húzta a lóbőrt. :) Még adott nekem félórát a reggeli készülődéshez, és 8-kor ébredt fel tök nyugisan. :)
Hab a tortán: most is alszik már kb. 2 órája. :)
Délután biztos meglesz ennek a böjtje!

Ma megyek a kontrollvizsgálatra az orvosomhoz. Remélem, hogy mindent rendben talál.

Átköltöztünk a vendégszobába, alig fért be az ágyunk. Így most messzebb van a szobánk Luca szobájától (kb. 5m), úgy hogy biztos éberebben fogok aludni.

Lili!
Sára jó kis súlyban van, Luca még csak 4,42 kg.

Kenyérsütő: nekünk van, de mindig elfelejtkezünk róla. Pedig tényleg egészségesebbeket lehet vele alkotni.

Dharma!
Azt próbáltad már, hogy ha leteszed Maját, és sír, akkor nem veszed fel, hanem mondjuk hasra fordítod, és simogatod a hátát 5-10 percig, közben meg beszélsz hozzá. Nálunk ez is szokott működni.

Kép
gesztenye74
 
 


Teca melyik cikkre gondolsz? Mert tegnap Beo rakott fel kettőt :) De ha már itt tartunk nem tudom kinek van rá ideje,de a júniusi topicban ezt a szösszenetet találtam :D
http://modoros.blog.hu/2009/06/03/modor ... _az_osanya

Altatás: köszönöm a javaslatokat. A suttogóba írnak hasonló javaslatot,amit írtok. Ez a susog-ütöget (?) módszer,h vegyem karba, paskoljam a hátát és csitítgessem amíg meg nem nyugszik. Aztán tegyem be a kiságyba és folytassam. Ezt próbáltam,már a hátam is fájt tőle. Egy ideig azt hiszem,h sikerrel jártam,aztán egyszer csak kipattan a szeme és nagyobb vehemenciával folytatja a tiltakozást,mint addig. Most az a technika,amivel tudtam tegnap is még aludni,h cici, mert azon fél perc alatt bekábul,aztán gyors berakom a szájába a cumiját :D Így mellettem hajlandó kicsit még aludni kis felkelésekkel.
De mindenképp próbálom erőltetni,amit Ti írtok,h megtanulja a kiságyban alvást.
Valamint még ami lehet,h velünk alszik,itt meg mindig megy vagy a tv,vagy a számítógép (bár annak nincs hangja), ezért ebben a hónapban áttesszük egy másik szobába,h nyugiba legyen.

Gesztenye nem gond,írjad nyugodtan,h meddig aludt,max nem nézek oda :D Bár ahogy olvasom itt a Többieket az éjszakáink nekünk azért jók. Tegnap 10-kor kidőlt és 3/4 6-kor kelt. Az nem rossz. Egyébként ha a gyerek alszik,akkor később is ezt fogja tenni,ha viszont felpörög és ébren van napközben mindig akkor nem tud aludni. Szóval nem hiszem,h böjt lesz délután :)

dharma
 
 


Úgy látszik, az éjjel alvás-front volt :D És azóta is jó baba, a fél10es kaja után elmentünk OTP-be és bevásárolni, utána beraktam az ágyba, és aszik :) Felsöpörtem, felmostam a szobáját lábujjhegyen, de csak egy kis nyöszörgés jött ki belőle válaszul.

Isteni, hogy van egy hüsi szobánk :) úgy lett megcsinálva, hogy a galériaszobát hűti, így az egész háznak jó, mert a meleg levegő nem gyűlik össze idefent. Meg nem ordítva fújja a hideget, hanem csak kicsit zümmög, és hűvösebb van.

Kenyérsütőm nekem van, de úgy szoktam használni, hogy összerakom bele az alapanyagokat és elindítom, aztán ha klasszul összegyúrta, akkor kiveszem, átgyúrom, formába teszem, megkelesztem és sütőben sütöm ki. A kenyérsütő programjaival sokszor összeesett a teteje a végére.

Macskatilalom? Végig velünk volt mindkettő a terhesség alatt is, és most is itt lábatlankodnak. A babaszobába nem mehetnek be, hogy ott ne szórják a szőrüket, de egyébként nincs tiltás.

Mia is hasonalvós, mióta leesett a köldökcsonk. Nagyon ritkán alszik el háton, akkor is előbb-utóbb felsír, és meg kell fordítani. A hátsimi nálunk is bevált módszer.

A boltban véletlenül ránéztem az újságos pulton a kiskegyedre, és megtudtam, hogy sarkakata mégsem vetkőzik a szoptatás alatt :roll: mert a hajdúpeti ezt ajánlotta :P :P :P "leadtamennyikilótaszülésóta" kisasszony szoptatna? vagy csak trendi ezt mondani? és tulajdonképpen ki ez a nő? azon kívül, hogy a bulvárlapok címoldalának gyakori szereplője, mit is tett le az asztalra? hörr.

icamica
 
 


http://modoros.blog.hu/2009/01/12/modor ... dcentrikus

ez is jóóó
a kedvenc szavaim ott szerepelnek: pocaklakó, manócska, előtejci, szopi, kispasi meg ilyenek na ezektől áll a szőr a hátamon :P

icamica
 
 


Nekünk is van cicánk,bár sajnálom szegényt,mert Ő volt legelőször,aztán jött Gugu a kutya,amivel Ő hátrébb szorult (nálam) a sorban,most meg Maja,úgyhogy nálam szegénykém ki van lőve. Nagyon szeretem,de mivel kinti,benti cica én nem nagyon babusgatom Maja miatt,mert Gugu után is mindig kezet kell mosnom. De van cica,sztem nem gond, szobából,ahol baba van nálunk is tilalom van.

Kenyérsütő: én is szerettem volna,de Apum azt mondta,h ne,mert még többet hízunk :D Na persze lehet egészségesebb kenyeret enni,de én amúgy is mostanában barna,vagy rozsosat eszem,ha lenne sütő,akkor csak még több kenyeret ennék,mert nagyon finom :oops:

Viszont most megyünk cukiba :D Az itteni fagyik,meg gesztenyetorta isteni :D

Ja...én a hajdupetit nagyon nem szeretem. Iszonyat ellenszenves! Ellenben a Kata ebbe a ki,mennyire ismeri a párját műsorba szimpatikus volt. Lehet Ő is anyásodik és normálisabb lett...

dharma
 
 


icamica írta:http://modoros.blog.hu/2009/01/12/modoros_notipusok_a_csaladcentrikus

ez is jóóó
a kedvenc szavaim ott szerepelnek: pocaklakó, manócska, előtejci, szopi, kispasi meg ilyenek na ezektől áll a szőr a hátamon :P


:D:D:D fúú,hát azért itt is van pár szó,amit használok. Úgy látom Dani által nem vagyok ez a típus :D De én már úúúgy mennék egyet bulizni és kirúgni a hámból. Az-az egyedüli rossz dolog a terhesség és utáni időszakban,h nem tudod úgy "istenigazán" megünnepelni,pedig ha valamire kéne,hát egy gyerekre koccintani! De Dani szülés után volt pár tejfakasztó pálinkázáson :)

dharma
 
 


Sziasztok!

Kikocska,csak tegnap este jutottam el megint a blogodig,a gyomrom rendesen összeszorult,amikor olvastam,de biztos nem lesz baj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nálunk az elsö éjszakai kelés ált. 4 óra körül van,pluszminusz fél óra,utána fél7-7 körül a következö,ami után már nem is alszik vissza,gondolom mert már felkel a bátyja is,és kezdödik az élet.De ez az éjszakai rendszer nekem maga az álom,Botond ugyanis ebben a korban már egy-két óránként kelt,és 14 hónapos volt amikor az elöször végigaludta az éjszakát!

Kenyérsütöt nekem a Jézuska hozott,azóta nem is vettünk kenyeret!Nagyon finomakat sikerül alkotnom vele,bár szerintem max. egészségesebb,de nem kevésbbé hizlalóbb mint a bolti kenyér.A teljeskiörlésü lisztböl készült kenyérnek pl. csak az egy harmada teljeskiörlésü,kétharmada bizony fehérliszt!

Hú,mit is akartam még....?

Én ma sztrájkolok fözésileg,csak sajtos-tejfölös tésztát kapnak a fiúk,ilyen melegben úgyis annyit esznek,mint két madár!
Tegnap volt hideg gyümölcsleves,meg rizseshús.

Ja és a tegnapi nap szenzációja:Botondon egész nap nem volt pelus,csak az alváshoz, és kisdolog-nagydolog a bilibe -wc-be ment!!!!!!!!!!!!
:D :D :D :D :D
Viszont nem hajlandó csak a itt fönt nálunk wc-re ülni,ha megyünk le az udvarra,vinni kell a bilit!Valamiért anyósomék mellékhelyiségje nem jön be a fiatalúrnak! :roll:

Ica,nagyon jók a képek,ugy látom a te vonásaidból elégf sokat örökölt a lányzó!És nagyon(na jó,csak kicsit) irigy vagyok a házatokra!Szivünk csücske nekünk is a rönkház,és a cserépkályhát is meglestem ám! :lol: Nem szeretnéd még egy kicsit fájditani a szivem pár fotóval? :lol: :wink:

Na megyek remekelni a konyhába,kifözöm a tésztát! :lol:

Kép
Kép
gizu
 
 


Sziasztok!

Megvolt az oltás, kis híján elbőgtem magam, szegénykém olyan fájdalmas képet vágott és annyira sírt :( Most viszont egész jó a kedve, fekszik a pihenőszékében és püföli a lelógó csörgőt :)

Meg is mérték: 58 cm és 5820 gramm.

Dharma: a power point-ban hogy kell zenét tenni a prezentáció alá? Azt tudom, hogy melyik menüpontnál, csak nekem valahogy nem megy :?

Kép

Kép
sildi83
 
 


Kikocska: Ugye jól van Misi?? Olvastam én is a blogodat, kitartást, biztosan minden rendben lesz!!!

Blogolók: Ha most indítanék egyet, akkor utólag is lehet bejegyzéseket írni már elmúlt napokra?

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sildi azzal látod én is nagyon sokat vacakoltam. Rámész az első diára,felül a "Beszúrás"-nál van egy olyan,h "Mozgóképek és hangok"-->"Hang fájlból" és akkor megkeresed,h melyik zenét szeretnéd betenni.Feltesz egy kérdést,h-h kezdődjön a hanglejátszás,ott "automatikusan". Majd az első képen megjelenő kis sárga hangfal,vagy mi ikonra jobb egér katt--->"Egyéni animáció",majd a jobb oldalon,ahol a play jele,az a fektetett háromszög látszik és kiírja a szám címét szintén jobb katt, "Effektus beállításai"-->"Leállítás"-nál "Ez után" és oda azt a számot írod ahány dián keresztül kell menjen a zene.
Remélem érthető,így pontról pontra írtam le,csak kövesd :)

Gizu nem feltétlen hízlal jobban,csak mivel finomabb sztem egyes bolti kenyereknél csak még több kenyeret fogyasztanánk :oops:

dharma
 
 


Sziasztok! Jaj de édesek a babák!
A gépemben vinyó csere volt, így kicsit kiestem innen, de visszaolvasok, nem csak a képeket nézegetem!! :lol:

Kép

Kép
eda7
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: