Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, szép estét!

Oltás - én is nagy oltásellenes voltam, de ma a házidoki meggyőzött, úh. nekem is beadták ma. Mondjuk a ma reggeli műsorok is nagyban hozzájárultak nálam ehhez.

Attila, ez érdekes, eddig senki nem mondta a Sote2-n, hogy ilyen szigorú látogatási tilalom is van... remélem mire jönnek a babák feloldják... legalább az apuka mehessen be! Drukkolok, hogy a csajok húzzák még!

Mocorgás - csajok, a mi kislányunk is nagyon aktív, szinte egész nap fent van :shock: :D de akkor többen is vagyunk így 8)

Kép
lizzyy
 
 


Bellaani, nekem is volt 2x, az epidurálisnál érzed a lábad, menni is tudsz, a fájások élét veszi el, ill. ez a gyógyszer mennyiségétől függ. A császárnál mélyebbre adják (sztem), ott nem érzed deréktól lefelé.

Pár perc alatt hat, nem fáj, mert előtte adnak kis érzéstelenítő injekciót arra a helyre. Csak mozdulatlanul kell összegömbölyödve oldalt feküdni, ami fájások közben kicsit nehéz.

Állítólag 4 ujjnyi körül már nem adják, mert minek az :lol:

Ezt úgy kell elképzelni, mint egy infúziót, ahol adagolható a gyógyszer mennyisége, csak a hátadból lóg ki. Ráfekhetsz! A kitolás előtt csökkenteni szokták az adagot, hogy érezd, mikor kell nyomni, de az esetleges varrásnál megint jól jön.

Kép
Kép
Kép
vicka77
 
 


Bellaani: Nem fájt, de a párom látta és neki le kellett ülnie a látványtól...
Ráadásul végig mondták tanulóknak (akik bent voltak), hogy mi történik.
Én nem emlékszem, hogy nem éreztem a lábam... :shock:
Hatott elég gyorsan. Mozogni nem lehetett (különben fejfájás lett volna utána).
Nekem nem voltak fájásaim (fájásgyengeség) amikor beadták. Amikorra lettek akkor kértem még, de akkor már nem adhattak, mert kellett a fájdalom a szüléshez.

Kép
Kép
alma26
 
 

 
 

Uhhhh,en azert ettol felek am... :?
Amuuuugy bator vagyok... :roll:
Deeeee... :)

Kép



Anita
bellaani
 
 


Szép estét!

Klárinak és Nórinak minden jót kívánok! Hű.. Kellett emlegetnem a látogatási tilalmat :( Nagyon sajnálom :(

Én most kérek ha lehet epidurált... Talán Lilivel jobban bírtam volna ha kapok...

Tényleg, van itt olyan, ki már azzal szült?
Hülye kérdés következik, de az csak csökkenti a vajúdás alatti fájdalmat vagy ugyanúgy elérzéstelenít?

Kép
buborka.
 
 


Közben mire elküldtem a hozzászólásomat... (mert közben megnéztem a SZületett feleségeket :lol: ), addigra írtátok a hasznos infókat!
Én császárnál ugye kaptam, csak nem tudtam mi a különbség, de így én nagyon szeretnék.... :lol: :lol: :lol:

Kép
buborka.
 
 


Közben mire elküldtem a hozzászólásomat... (mert közben megnéztem a SZületett feleségeket :lol: ), addigra írtátok a hasznos infókat!
Én császárnál ugye kaptam, csak nem tudtam mi a különbség, de így én nagyon szeretnék.... :lol: :lol: :lol:

Kép
buborka.
 
 


Szép álmokat mindenkinek...
Látom, már megint én vagyok az éjszakai bagoly :shock:
Lehet meg kellene szüntetnem a délutáni alvásokat, talán akkor hamarabb lennék álmos :oops: :roll:

Kép
buborka.
 
 


Jó reggelt!

Epidurális: én úgy tudom (Ágota, ez leginkább téged érnit), hogy itt Kecskeméten nem adják be, csak a császárosoknak. Mert csökkenti a fájásokat, ezáltal lassítja a szülést, és a hüvelyi úton szülők esetében, akik kapnak, többnyire vákuumos szülést eredményez.
Nem tudom, hogy valóban így van-e, nekem helyi szülésznő mondta a szülésfelkészítőn.
Ja, az epidurális az ugye a gerinces szuri? Mert ez arra vonatkozik!

Timi
athena
 
 


Jo reggelt!

Athena:En azt hiszem hogy az epiduralis,az a gerinces,igen...
En kelloen betojtam tole :?

Sikerult megfaznom,tegnap kabat nelkul rohangaltam(nem volt rossz ido,16 fok!!!!!!),csak a kocsitol egy par lepesre volt baratnomek lakasa..ennyi...ezalatt sikerult...
Mai program:Teakura,TV,es kaptam magazinokat otthonrol..szoval... :D

Mindenkinek szep napot kivanok!!!

Kép



Anita
bellaani
 
 


Jóreggelt Mindenkinek! :lol:

Anita Jobbulást Neked és jó olvasgatást! :lol:
Nem kell betojni az epiduráltól, nem feltétlen van ez így amit Timi mondott. Ha a doki jókor, jó időben adja be, nem lassít le semmit...
Egy bizonyos idő után nem is adható, mert akkor a végére valóban nem éreznéd a fájdalmat, amikor kellene!

Timi te hogy vagy?

Na én tezsek fel egy kávét, mert még nem teljesen ébredtem fel... :roll:

Kép
buborka.
 
 


Anita!
Akkor te ma igyad a meleg mézes, citromos teát! És vegyél fel kabátot akkor is, ha csak 1 percre szállsz ki a kocsiból! Ne keressük a bajt lányok!

Timi
athena
 
 


Koszonom :)
Megprobalok vigyazni :?
Furcsa bent ulni es meleg teat iszogatni mikor kint 7agra sut a nap :cry:

De megeroszakolom magam :)

Buborka:Kavezassal kapcsolatban:soha nem voltam azzal tisztaban hogy lehte-e es mennyit a terhesseg alatt..nem okoz semmi bajt a babanak?

Kép



Anita
bellaani
 
 


Igen, a babák alvás közben is mocoroghatnak a REM (rapid eye movement) periódusban, a méhben ugyanúgy, mint születés után. A mi fiúnk is nagyon gyarkran jutattja eszembe, hogy itt van velünk, de szerencsére éjszaka nem költ fel, csak ha megébredek vécézni akkor érzem, hogy ő is nyújtózik. Majd csak a legvégén lesznek nyugisabbak.
Volt szó a joslófájásokról: igazából csak a szülés előtti napokban beszélünk erről; az azelőtti fájások egyszerűen csak méhösszehúzódások, amik nagyon gyakran vannak, csak nem egyformán érzékeljük, illetve van aki egyáltalán nem érzi (pl. én).
Amúgy tegnap voltunk UH-n, baba befordult (örülök nagyon, bár már sejtettem) fejjel lefele. Szép kerek feje van, mint az apjának :D BPD 8.87 cm ... ez már majdnem 10 centi!! Ha 5 hét alatt még sokat nő, hogy fog kiférni?!?!?! Amúgy 2.2 kg-ra saccolja a doki; LF 6.58 cm. Na és amúgy minden rendben, gyomra üres volt, így alig látszott, húgyhólyagja viszont tele volt, ürítés előtt állt :) A doki azt mondta, hogy fél nap a várakozási idő, ha nem érzek mozgást. Egyébként már nem is találkozom vele, csak január elején felhívom, hogy egyben vagyunk-e még. Jan. 4-től bejön a szülésre, addig nem lesz itthon. Na de nem is fogok hamarabb szülni :D Dokitól gyalog mentünk haza, mert a séta ugyebár javaslott, majdnem 1 órányira van tőlünk. Jólesett :)
Nálunk nem adnak epidurálist, csak császárosoknak.
Bogaracska, Klári, csak ügyesen :)

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


bellaani írta:Na es szteroidok????? :oops:


Bellaani, szteroidokat akkor adnak, ha fennáll a koraszülés veszélye, és még nem elég érett a baba tüdeje. Ez tkp. tüdőérlelő, ha mégis megszületne a kicsi, sokkal nagyobb az esélye, hogy épségben megússza.


Epidurál: én csak akkor kérnék, ha megint oxitocint kellene bekötni. De sok választásom megint nincs, eddig sem kaptam soha semmi fájdalomcsillapítást, itt is csak előre egyeztetve lehetne, de úgy meg nem szeretnék. Nem fér már bele a kötségvetésbe még egy anesztes doki díja is.:(

Ha menet közben lehetne kérni, az jó lenne, mert akkor lehet meggondolnám magam.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Bellaani: én sem érzem úgy, hogy a nap 90%-ban pihenne a Kissrác, vagy ha igen, akkor ezt nagyon aktívan teszi, mert össze-vissza mocorog a pocakomban. :lol: :lol:

Ági33: én is úgy tudom, hogy 1 hét tünetmentesség kell

Akire: nálunk reggel már tiszta fagy volt minden, szerintem ha ez a hideg beáll, akkor talán kicsit kisebb lesz a vírusveszély, és hamarosan megszűnnek a látogatási tilalmak is. A Kútvölgyiben szerencsére az apás szülés a látogatási tilalom esetén is lehetséges. Illetve ott is lehet a portán csomagot hagyni –én amiatt is izgulok, hogy tudjak kívülről kaját kapni ( 8) ), mert nem hiszem hogy szeertni fogom a kórházi kosztot

Alma: a szülésedet végignézték medikusok? Nem volt furcsa???

Nilsz: klassz, hogy minden rendben. Érdekes, hogy a doki nálatok már nem vizsgál szülésig, itt most kezd el gyakoribbá válni a találka vele...

Elmentem ma vérvételre, sírás lett a vége, mert a háziorvos nem tett pecsétet a papírra, és így nem akarták elfogadni. Kihívtam a főnénit, de ő em fogadta el. Utolsó esélyként bekopogtattam egy ottani háziorvoshoz (én Budaörsön lakom, XII. Kerületben van a házidokim, de Budafokra kellett laborba menni, mert ott az állandó lakcímem), hogy töltsön már ki nekem egy laboros papír. Szerencsére megcsinálta, így nem mentem feleslegesen. Nem örültem volna neki, ha vissza kell menni...
:shock:

Jövő péntek UH! (mondjuk nem értem miért, amikor múlt vasárnap mindent megnézett a doki...)

Kép
szerencsemák
 
 


Anita Napi 1-2 kávé nem okoz gondot, főleg, ha sok tejjel isszuk :) A teában legalább ugyanennyi koffein van :)
Kérsz egyet? Nagyon finomat tudok, több rétegűt! 8)

Uxi Nálunk, mármint a János kórházban lehet kérni menet közben is epidurált, persze ha engedik még. Én is kaptam Lilivel oxitocint, és azt hittem megszülök :lol: :lol: :lol: , annyira beindította a fájásokat.. Akkor még hősködtem, h nem kérek fájdalomcsillapítót, erős vagyok, de megbántam :( Talán akkor nem lett volna császár :(

Szerencsemák:
Hű.. ez bosszantó, jó, h írt az ottani doki labort, rendes tőle... Fújj de nem szeretem a laborosokat, olyan kis kötekedőek :twisted:

Kép
buborka.
 
 


Ja igen, én is meglepődtem, hogy nem kell nst-re járjak, ami nem tudom micsoda, csak tőletek hallom, hogy a végefele kötelező, ráadásul elég gyakran. Úgy látszik nagyon más a rendszer. Ja és vér/vizelet-vizsgát is csak egy egyszerűt kért, a következő hetekben kell megcsinálni. Persze lehet, hogy ha valami nem lenne rendben, akkor még odarendelne, de így én is nyugodtabb vagyok.
Amúgy házidokihoz 2 hetente kell járni most már szülésig... Ma is kell mennem.
A pocakom nekem is olyan, mintha dinnyét nyeltem volna :) Mondják is a kollégák, hogy csak 1 labdát teszek be minden reggel, mert hátulról nem látszik semmi, és az arcomon sem. Nem értik hová ment fel az a 16 kiló...
Az utóbbi napokban rákattantam a klementinre, 8-10et megeszek, ha nekifogok. Egyszerűen nem bírom abbahagyni! De naponta csak egyszer. Állítólag nem hízlal. Pedig olyan finom, bizti sok a cukor benne :)

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Buborka:Igen,koszonom,elfogadom :lol:

Itt kuldom a fax szamom... :lol:

De amugy tenyleg jolesne egy...de lusta vagyok....

Kép



Anita
bellaani
 
 


Verus!
Megengeded, hogy én is benevezzek egy kávéra????? Úúúúúúúúúúúúgy szeretnék :)

Timi
athena
 
 


Sziasztok!

Nilszi: nálunk a BPD 92 mm volt 35. héten, és utánanéztem, kb. 38 hetesnek felel meg ez a méret. Szóval nálunk is ugyan az a helyzet, apa gyönyörű gömb fejét örökölte. :D

Ja, és igen, mocorognak álmukban a magzatok, mivel én már járok nst-re, volt olyan, hogy a szívverése kb. 140-145 között volt, ami azt jelenti, hogy alszik, de viszont mozgolódást éreztem. Szerintem ugyanúgy változtat testhelyzetet alvás közben, mint mi.

Verus: ez jó hír, hogy adnak epit, és nem kell felíratkozni, meg könyörögni.

Anita: én megiszok napi 2 kávét, amit apa főz. Lényegében barna víz. És lehet kapni Pickwick Rooibos teát, ami nem tartalmaz koffeint, nem csersavasodik, antioxidánsokkal viszont tele van, és kevesebb méz/cukor kell bele, mert alapból édeskés ízű. Próbáld ki, nekem nagyon ízlik.

Én is amiatt aggódok, mint szcsm, hogy ha nem jöhet be senki látogatni (bár a párom nem hiszem, hogy ezt tűrné) azért még ugye eljut hozzám a házi koszt, gyümölcs, süti!?

Ja, nem tudom, hogy ki írta, hogy milyen jó fiatal anyunak lenni, Ő is lett volna. Hát én is fiatal anyuka akartam lenni világ életemben, és legnagyobb szerencsémre meg is találtam a partnert hozzá. Bár nem vagyunk egy korosztály (+10 év a párom javára) szerintem ez csak jó, mert én sokkal érettebb vagyok a kortársaimnál minden szempontból.Már 19 évesen elkötöztem anyutól, suli mellett melóztam. A párom túl van annyi lányon, nőn, meg egy komoly kapcsolaton, nem fog azzal jönni pár év múlva, hogy nem élte ki magát, és ezt most szeretné bepótolni....na, mindegy, sorolhatnám még, hogy miért jó, egy biztos, hogy olyan embert választottam, akire lehet építeni.

Tegnap este óta fáj a hasam, enyhe menzis görcseim vannak. Nem rendszeresek, de nem is akarnak elmúlni. Úgyhogy megyek és beverek egy decinyi vörösbort. :wink:

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Anita, Timi és persze aki kér...
Ilyet szoktam csinálni.. 8)

Kép [/img]

Kép
buborka.
 
 


Nilszi: én a narancsra vagyok rákattanva :lol: Tegnap a magammal vitt 2db-ot viszonylag gyorsan megettem, utána a főnököm hozta az utánpótlást, amint megkaptam, 3 hatalmasat be is falatoztam. Sztem több,mint egy kg volt 8)

Pillesz: anno én is úgy terveztem, hogy 21 éves koromban lesz az első gyerekem, és ideálisnak tartottam egy 5-10 évvel idősebb párt (illetve most is ideálisnak tartom, függetlenül attól, hogy nálunk nem így van, de az is ideális...) Ehelyett majd' 33 leszek az első bébinél, és van egy pár hónappal fiatalabb férjem, de így is nagyon boldog vagyok, mert tudom, hogy megtaláltam az IGAZIT!!!

Buborka: ezek a laborosok kifejezetlen kellemetlenek voltak, még a vérvételes néni is. Még szerencse hogy eddig nem ide kellett járnom(és remélhetőleg többet sem). A Kútvölgyiben a laborosok is nagyon kedvesek, aranyosak!

Kép
szerencsemák
 
 


Sziasztok!

Már csak 1,5 napig dolgozom! :) Bár még pár napot biztos bejövök, de az talán még jól is fog esni... :P

Verus nagyon jól néz ki a kávéd én is befizetnék egy bögrére! :lol:

Szcsm, Nilszi én is kilóra eszem a narancsot, mandarinnal. Meg is dicsért az orvos!

Remélem én is nem lesz látogatási tilalom mikor eljön az idő! Az nagyon rossz lenne :(

Jó lehet fiatal anyukának lenni, de nem bánom hogy csak 31 évesen alapítok családot. Sok dolgot nem tudatam volna megcsinálni gyerek mellett... De az is jó lehet hogy 30 évesen már van egy nagyobb gyereked! :wink:

Mariann

Kép
arian78
 
 


Buborka!
Én nem kávézok, de mégis kérnék!!!:) Olyan jól néz ki!!!

Andris ment suliba, bár most megint folyik az orra. Nekem meg fáj a torkom.:( Sztem valamit elkaptam tőle.

Athéna!
Nem is tudtam hogy kkméten nem adnak epidurálist. Andrisnál eszembe se jutott kérni, de most sem. Fájni fog, az biztos /sokan túlélték:)/ de legalább fogjuk érezni, mikor kell nyomni. Legalábbis remélem, mert Andrisnál össze-vissza csináltam.

Kép
ágota 74
 
 


Hékás és Fikuszka!
Milyen helyes pocakotok van!!! És milyen csinosak, vékonyak maradtatok! Én lassan olyan vagyok, mint egy bálna. :(

Marci hogy van?

Kép
ágota 74
 
 


Tapasztalt anyukák :) Úgy értesülök a környezetemben élő kismamáktól, hogy szinte mindegyiknek kisebesedett/begyulladt stb. a melle az első hetekben a szoptatástól... Eléggé foglalkoztat engem, hogy ezt hogyan lehetne megelőzni illetve kevésbé fájdalmassá tenni... Találtam jó leírásokat a neten, ahol azt tartják, hogy a helyes mellretétellel megelőzhető, remélem úgy lesz! ... de ha mégsem, akkor mit szóltok ezekhez az "eszközökhöz":
http://webshop.pro-mama.hu/17-bimbokiemel.html
http://webshop.pro-mama.hu/16-bimboved-mini.html
Használt valaki ilyesmit? Mi a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Sziasztok!

Hát lányok, én ma olyat tettem amiért az ember általában szembe köpi saját tükörképét. Elmentem ma délelőtt a nőgyógyászhoz aki azonnal az oltás témával indított. 20 perces beszélgetés után abban maradtunk, hogy rám bízza, de szerinte ne gondolkodjak ezen és a rendelő földszintjén lévő oltóponton adassam be az oltást. Mondtam neki, hogy gondolkodok még rajta. Ahogy jöttem ki felhív a párom, hogy már megint válságos állapotban van egy újabb kismam és nagyon félt és biztos nem akarom az oltást?!? Majd a párom után az anyósom, félig sírva, hogy jól vagyok-e és nagyon félt stb., stb. Elegem lett és beálltam az oltóponthoz a sorba és beoltattam magam. Én a nagy oltásellenes.....Utána bőgtem egy sort a kocsiban.....Most olyan szarul érzem magam - mármint lelkileg -, hogy képtelen vagyok az elveimhez tartani magam, de annyira besokalltam a folytonos aggódástól és szekálástól. Így legalább békén hagy mindenki. :?

J.

Kép

Kép
somaanya
 
 


Nilszi, mi az a klementin?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


nilszi írta:[b]Használt valaki ilyesmit? Mi a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?


Én ilyennel szoptattam a Somát végig. Nekem mondjuk azért kellet, mert nem elemlekdett ki a mellbimbóm és nem tudott kezdetek kezdetén ennélkül szopizni a gyerek. Aztán meg már megszokta és nem ment nélküle. Most is vettem egy dobozzal, bár szerintem már nem fog kelleni. maximum akkor ha kisebesedek. :shock:

Kép

Kép
somaanya
 
 


EPIDURÁL:
Én mindenképpen szeretnék (mert nem vagyok mazoista, ha lehet csökkenteni a fájdalmat, akkor miért ne tenném :shock: )
A SOTE2-n a szülés előtt hetekkel el kell menni a fájdalom ambulanciára és ott kell jelentkezni. Ráírják a lapodra és amikor mész szülni, akkor tudni fogják, hogy kéesz.

KÓRHÁZI KAJA:
Nekünk a szülésfelkészítőn (Sote2) külön kiemelték, hogy a kórházi kajától max. elapadni tud a tej, szóval aki azt akarja, hogy legyen teje, annak hozzanak be a hozzátartozók kaját. Mikor ott voltunk, már akkor is volt látogatási tilalom (csecsemő és gyermekágyi osztályon) és láttam vagy két kismamát, akik a lépcső tetején állva falták be dobozból az otthonról hozott kaját :shock:

Én úgy tudom a látogatási tilalom mindenkinek szól, akár be van oltva akár nem!
Nem szeretnék úgy szülni, hogy elköszönök apától és majd hívom 3 nap múlva, amikor jöhet értünk :cry:

Keresek a neten valami fagytáncot és előadom itthon az égieknek :lol:

KÁVÉ:
Én minden reggel iszok tejeskávét, anélkül nem is bírnám ki! Ja és én is gyakran csinálok ilyen csíkos KV-t.
Buborka!
Ha legalulra mézet teszel, akkor már 4 csíkos lesz a kávé és nem is kell cukrozni :wink:

SZCSM!
Hogy vagy így az oltás után? Van valami?
Én ma megyek a nőgyógyihoz, majd vele konzultálok, hogy mi legyen, bár szokásomhoz híven én megint taknyos vagyos :shock:
Bár gyanítom ez inkább az asztmámnak köszönhető és a fűtési szezonnak, mert nagyon száraz itthon a levegő, hiába párologtatok!

FIATAL ANYUKASÁG!
Én 24 évesen szerettem volna szülni :shock: Akkor nem találtam meg a páromat, csak pár évvel később. Ha sikerült volna természetes úton teherbe esnem, akkor 27-28 évesen anya lehettem volna. De ez sem jött be! Így 30 és fél évesen fogom szülni az elsőt (a párom 35). És bár fiatalnak érzem magam, így is elkeserít, hogy a gyerek érettségijekor már 50 éves leszek :cry: :cry: :twisted:
Szegény mire lekezd dolgozni, már el is tarthatja a nyugdíjas szüleit :lol:

Kép
akire79
 
 


uxi írta:Nilszi, mi az a klementin?


A mandarin egy fajtája. Ha jól tudom.. :wink:

Kép

Kép
somaanya
 
 


Nilszi, én pont ilyet használtam bimbóvédőt Eminél.
Konkrétan öklendezett tőle, és nem jött a tej sem. Ráadásul kényelmetlen is volt. Ja, és figyelni kell, mert pl nekem ez a mini méret kisi volt, ki kellett cserélni., pedig nincs nagy mellbimbóm.


Beninél soha egy gombostűfejnyi sebecském sem volt, ő ügyesebb volt.

Megelőzés: fontos, hogy ne adj neki sem cumit, se cumisüveget, míg meg nem tanul jól szopni. És ne engedd, hogy a kórházban adjanak neki, nekünk ez tette tönkre Eminél a szoptatást.

Korai szülés: hát én nem tudom, fiatal anyuka voltam-e a magam 26 évével, de 3 gyerekesek között talán már fiatalnak számítok 30 évesen.:D :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára uxi 2009.12.03 14:02-kor.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Köszi!

Gondoltam, hogy valami citrusféle, csak még nem találkoztam vele.
Most, hogy írtátok a narancsot, én is előkészítettem pár szemet. :P

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Akire, pár év múlva az 50 körüli korosztálynak nemhogy érettségiző, de inkább még általános iskolából ballagó, meg kisiskolás gyerekei lesznek. :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


"Klementin - a mandarin és a narancs keveréke. Algériából származik, és egy Père Clément nevű apátról nevezték el. A klementin a mandarinok családjába tartozik. Vitamin és ásványi anyag tartalma megegyezik a mandarinéval." Olyan, mint a narancs, csak icipici :) Nálunk a narancs nem finom, a klementin viszont isteni :)

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Sziasztok lányok!
Buborka megkívántam a kávédat nagyon szépen néz ki biztos isteni :wink: Hogy csinálod hátha nekem is sikerülne :D ?
Én is beléptem a magas vérnyomásosok táborába sajnos :cry:
De még a pulzusom is magas,lehet kapok valami bogyót majd holnap kiderül.
Akire nekem semmi bajom oltás után hétfőn kaptam...
Nem akarok az oltás mellett kampányolni de amint a példa mutatja sok kismama beteg és állítólag még több lesz úgyhogy én nem bántam meg...azt bánom hogy elöbb nem harcoltam ki magamnak mert sajnos a házidoki se és a nődoki se adta be már 1 hónapja beakartam adatni mivel 14 nap amíg hat és addig is el lehet kapni.
gyöngyi-30
 
 


Somaanya!

Szerintem ne emészd magad! Én sem akartam oltatni, de aztán megadtam magam, már nem birtam ezt a pro-kontra játékot. Nem bántam meg, sokkal nyugodtabb vagyok így. Nálam semmi mellékhatása nem volt és nem is lesz remélem.
Ahogy Szcsm is megfogalmazta: az oltásba nem halsz bele, a vírustól viszont bajod lehet.

Kép
arian78
 
 


szerencsemák írta:Alma: a szülésedet végignézték medikusok? Nem volt furcsa???


Ők csak a szúrást nézték (előtte megkérdezték jöhetnek-e).
A természetes úton szülő ikres barátnőmnél sokan bent voltak, de nem zavarta

Somaanya: én is oltás ellen voltam az elején, de utána a dokim tanácsára beadattuk (aki szintén oltás ellenes alapjáraton) és sokkal nyugodtabb lettem

Kép
Kép
alma26
 
 


Alma, Emma ma 2 éves??? Akkor boldog szülinapot neki!!! :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Na hari, tudom, hogy lerágott csont, de én vagyok az egyedüli aki nem oltatta be magát?
Anyós ma hívta páromat, hogy ugye nincs semmi bajom, nem vagyok beteg, de ugye biztos....!? :shock: :shock:
Bár mondjuk én is kezdek elbizonytalanodni.....de ilyeneket mondogatok magamban, hogy eddig 250 beteg van kórházban, ebből 7 kismama. A média direkt felfújja a dolgot, kiélezve a kismamákra. Ha kinyitom a csapot, abból is ez folyik, nem víz.
Szóval ,ha tudtok valami okosat írni, megköszönném.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Pillesz, engem egyedül egy győzött meg. Hogy a 6 hónapos terhes nőgyógyászom beoltatta magát. De ez másnak nem elég indok.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Kép
Kép

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Nahát, milyen érdekes, a baba legyél rovatban akik kívánták, hogy milyen nevű legyen, szinte mindenki kislányt kívánt, két kivétellel.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Brigi tök jó a tábla köszi :lol: :lol: :lol:
gyöngyi-30
 
 


Pillesz: Én sem oltattam még be magam. Nem nagyon rajongok érte, de jövőhéten én is egyeztetek a nőgyógyászommal és ha meggyőz, akkor letudom ezt a bizonytalanságot. Elegem van már a médiából és a riogatásból. :evil:

Gabi

Kép
hutyg
 
 


Én oltatlan vagyok. És engem is egész nap azzal szekíroznak, hogy hogy vagyok, meg hogy vigyázzak magamra, az egyik munkatársam pedig könnyes szemmel puszit adott, hiába mondtam, hogy jövő héten újra jövök. Azt mondta, sosem lehet tudni :twisted: Kis kedves :lol:

Pillesz, okosat nem lehet írni, nehogy később visszaüssön :oops: Nem ismerem a súlyos állapotban levő kismamákat, nem tudom, normálisan ettek-e, mekkora fertőzést kaptak, hány nap után fordultak orvoshoz, túlsúlyosak voltak-e, korábban dohányoztak-e stb-stb. Sztem sok körülmény szerencsétlen együttállása vezetett ide. Persze nagyobb ez a szám, mint korábban, mert azt gondolom, a kismamák állapota más vírusok esetén is média-érdeklődésre adott volna okot.
Azt látom, hogy aki oltat, az megnyugszik és nem foglalkozik tovább a témával. Ha nem akarsz tovább idegeskedni, oltasd be magad és akkor le van zárva az ügy.

Engem mondjuk mérhetetlenül bosszant az egész és elkezdődött bennem egy bizonyos dac is ezzel kapcsolatban :roll:

Azért az oltottaknak üzenem, hogy 1. Ti is továbbadhatjátok, még ha nem lesztek betegek, akkor is, úgyhogy kérlek, vigyázzatok a másikra 2. Van más influenza-vírus is a világon, ami legalább olyan veszélyes, ezért Magatokra is ügyeljetek.

Kép
Kép
Kép
vicka77
 
 


Alma: Emmának nagyon boldog szülinapot!!! :D

Kép
arian78
 
 


hékás írta:Alma, Emma ma 2 éves??? Akkor boldog szülinapot neki!!! :lol:


Köszi!! Igen :)

Tegnap a bölcsiben ünnepelték. Azóta azt emlegeti. Tegnap este itthon az illetgyertyát is lelkesen elfújta (torta felkiáltással)

Kép
Kép
alma26
 
 


Mariann, találkoztál már a szülésznővel? Milyen volt?

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: