Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!

Könyvelőt kérdezek, aki ért a TB-hez.
A TGYÁS-nak nem ugyanaz az alapja, mint a táppénznek?
Nem ugyanannyit kellene kapnom?
Mi számít bele a 180 nap biztosítotti viszonyba?
Vendég
 


Én is csináltam olyan portrés vonalzót,mert nagyon tetszett :)q Próba!

dharma
 
 


találka jó lenne ha tudok alkalmazkodom és csatlakozunk Csanival, de biztosat ígérni egyenlőre nem tudok nálunk még tart a látogatási dömping!

Cat mindjárt megkérdezem a barátnőmet! Aki TB-s!
Csak épp nem vesz fel!

sildi de figyelmes vagy! Valóban... igaz és csatlakoznék BOLDOG SZÜLINAPOT KISVIRÁGNAK!!!

Zsu akkor nem szedték le a csonkot??? Mit mondtak mikorra várható hogy elhagy benneteket? és mi az oka hogy még megvan!?? Hááát hogy mik vannak!!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 

 
 

Bogi: eddig én nem tettem bele, de most jutott eszembe, hogy kipróbálom, hátha azzal hatékonyabb a dolog. De szopi után nekem sem akaródzik belőle jönni.

Ami a pénzügyeket illeti, én már követni sem tudom mik érkeznek a számlámra :shock: Majd csak ha küldi a bank a kimutatást.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Bogi én is sokallom a rota ellenit,ezért megkérdeztem a védőnőt,h mennyire veszélyes és mondta,h ha időben felismerik arra kell figyelni,h ne száradjon ki. Ha ez megtörténik kórházban infúziót kell kapnia.

dharma
 
 


Épp ma töprengtem én is ezen a rota elleni oltáson, érvek, ellenérvek, és még mindig nem tudom :( Azt hallottam, hogy sokan magától az oltástól lesznek betegek és csak 3 évig véd.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Cat e szerint: (de a barátnőm visszahívása után még írok)

A tgyás alapjául szolgáló naptári napi átlagkeresetet főszabályként a táppénzszabályok szerint állapítják meg.

Jövedelemként azt az összeget veszik figyelembe, amely után a biztosított pénzbeli egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett volt. A prémium, jutalom, egyéb nem rendszeres jövedelmet arra az időszakra kell figyelembe venni, amikor kifizették.

Az ellátás alapját az irányadó időszakban elért jövedelem alapján állapítják meg. A tgyás a számítási időszakban elért átlagkereset, jövedelem 70%-a, ami bizonyos esetekben (ha 180-nál kevesebb bérezett napból van megállapítva) maximálva van.

· Ha a tgyás kezdetét megelőző év január 1. és december 31. között volt legalább 180 bérezett nap, akkor az előző évi jövedelem az alap.

· Ha az előző évben nincs 180 bérezett nap, de a tgyást megelőző naptól közvetlenül visszafelé (akár 2 évből is) van, akkor az utolsó 180 napi jövedelem lesz az ellátás alapja.

· Ha 180 nap sehogyan sincs, de ennél valamivel kevesebb van, akkor ez az 1-179 napi jövedelem, de legfeljebb a minimálbér kétszerese az alap

· Ha egyetlen bérezett nap sincs, akkor

A tgyásból csak személyi jövedelemadó előleget vonnak. A tgyás összege nem számít bele egy következő ellátás alapjába.

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


sildi amíg jön a pnz addig szerencse gond akkor van ha mint cat-nél valami nem éppen kedvező összeg érkezik! :(

Igen én is ezt olvastam a rotáról hogy sokan attól betegek! :( Nem tudom...

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


És persze nehogy kimaradjon! Kisvirág nagyon sok boldog szülinapot!
Kép

dharma
 
 


SZiasztok!
Nagyon jók a portrés vonalzók én is csináltam :oops: :oops: :oops:

Kisvirágnak BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!!

Én a rotát nem adatom be... csak azt amásikat ami két éves kor alatt ingyenes... nem jut eszembe a neve :oops: :oops:

Tegnap olyan nyügös volt... csak kézben de inkább cicin volt el éerezte az esti esőt...

Mellszivót egyszer használtam... kézit de nekem annyira ellenszenves... ha már muszály akkor inább kézzel...
na megyek ébredezik!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Bogi: Hát hogy kedvező-e az összeg, azt nem tudom, mivel olyan, hogy pl. két havi családi pótléknak kevés lenne, egy havinak meg sok.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sziasztok!

Megint csak olvasó-üzemmódra voltam jó,de azért próbáltam követni az eseményeket!

Kisvirág,boldogságos mindent kivánunk szülinapodra!!!!

Mozgás nekem is hiányzik,de én bringázni szeretnék végre megint,meg felmenni a nagy-nagy hegyekbe egy jó nagyot túrázni,de azt hiszem mindkettö várat még magára.A futók elött meg emelem a kalapom...

Tasin,szerintem Mirellával nem lesz semmi baj,bár ezzel én is úgy vagyok,hogy inkább legyen vaklárma,mint valami komolyat ne vegyenek észre!
Párodnak meg gyors gyógyulást kivánok!Na az se semmi amin keresztül ment!(én akkor már inkább szülnék... :lol: :oops: )
HeimPálban sokat kelett várni az ortopédián?mert természetesen még nem jutottunk el...Be.art a kocsink :? (70ezer :cry: )

Tetszik ez a nosztalgiázás,mi is volt egy évvel ezelött...mi még júliusban nyaraltunk,és hát pálinkázgattunk is kicsit... :oops: bár az utosó nap nem birtam meginni a kávét.Ez már akár gyanus is lehetett volna,ha nem vigyáztunk volna mi is... :lol:

Zsu,nem semmi,hogy mennyire ragaszkodik Barnushoz a köldökcsonk!Szólj,ha leesett,mi is bontunk egy gyerekpezsit!!!!!
Oviba Boti sem megy,mivel januári,itt még januárban sem vennék fel,annyira tulterheltek az ovik a kerületben,meg egyébként is valószinü ,költözünk,meg ugye itthon is vagyok,majd jövö szeptembertöl.

Beo,gyönyörü Balázs,nagyon jó a kép.

Kikocs akartam kérdezni,hogy te még vaterázol,vagy befejezted?
Fekvésregyúrás tetszett :lol:

Mi tegnap voltunk dokinéninél,gyorsan be is adták neki a kéthónapos szurit,az éjszakát megúsztuk láz nélkül,remélem már nem is jön ki rajta!Egyébként 6400 gramm,59 cm,forogni még nem forog,de ugy elbeszélgetett a doktornénivel,hogy azt hittem már sose jövünk ki a rendelöböl :lol:
Igazi lány,ha ébren van,vagy kiabál,vagy beszélget,de folyamatosan :D
Meg teliszájjal nevet.Az még a muris,amikor a két gyerek beszélget:
-látod Bojóka,ez egy Fiat!
-öööe
-dizsel
-áooö
-ez meg egy Tjabant!
-gö
-hallod a hangjét?
-göööö

hát kb ilyen mély eszmecserét folytat egymással a két gyerköcöm :D

Boti még:
Valamelyik este apa vacsoráztatta Bobót,amig én a kicsit rendeztem.Bejött a szobába,én meg kiszóltam apának,hogy evett a gyerek?Mire a fiam válaszolt,igen evettem!
Tegnap meg szintén vacsinál,választani lehetett a sajtos illetve a szezámos kifli közül,az én autómániás kisfiam mit választott?A szedánosat!:lol: :roll:

Na gyorsban ennyi,megyek befejezem az ebédet,az elöbb ugyis majdnem felgyújtottam a konyhát :shock:
:lol:

Kép
Kép
gizu
 
 


Ha már nosztalgia!
mi tavaly ilyenkor gőzerővel az esküvőnkre készültünk! :)
És én még bogyót szedtem hogy esküvőig még szedem! :oops:
Szerintetek összejött Csani azonnal ahogy leálltam! :)
07.05-én volt az esküvő! A papírok szerint 15-én fogant! nem kommentálnám! :)

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Ja még annyit,hogy én a fejfájásam miatt kérdeztem meg a doktornénit,azt mondta algopyrint lehet,három hónapos kortól meg askár nurophent is szabad bevenni.
oltások közül meg a rotát mi kihagyjuk,doktornéni sem lelkes hive,a pneumococcust viszont Boti is megkapta,Boróka is megfogja.

Azt hiszem ledölök egy kicsit,mert mostmeg a kezem égettem szét... :? :lol:

Kép
Kép
gizu
 
 


Cat! alapja ugyanaz, mint a Táppénz, csak éppen nincs nyugdíjjárulék vonva belőle, ezért magas. A gyed ezért lesz alacsonyabb, mert abból már vonnak. :(

Sildi! Én kézi Aventet használok, és beleteszem, azzal jobban szív nekem.

Balázs édes nagyon! Pepének is ilyen kopasz feje volt, és most nő a haja!!!

Én tegnap megvettem a Rota ellenit, majd a doktornő hónaposan adja be neki. (Ő ajánlotta nekem)

Kikocska! Köszönöm, a képeken veszem észre én is, hogy hasonlítanak. Majd ha lesz erőm, beszkennelek Marci kiskori képeiből, na úgy mégjobban látszik.

Kép

Kép
eda7
 
 


cat, szerintem azért kapsz keveset, mert voltál gyesen tavaly, meg a táppénz, ez az alapja. a táppénzt pedig, mivel tavaly kezdted, és idén nem szakítottad meg, még a tavalyelőtti pénzed alapján kaptad, vagy talán méginkább a fizud alapján, mivel ellátásból mentél. de én nem vagyok tb-s, csak a barátnőmnek is hasonló problémája volt, és ott is kb három év a különbség...

gizu :D:D:D

A csp-t pedi g külön kell igényelni az államkincstártól, és ők is utalják.

kikocska
 
 


Igen, csal.p-ot már ha a cég kifizetőhely, akkor sem ők utalják, már az Államkincstárhoz tartozik mindenki.

Kép

Kép
eda7
 
 


Jó ez a sokféle vonalzó :)

icamica
 
 


Túl vagyunk az UH-n. Minden rendben van, az összes vizsgálat eredménye negatív lett. :)

Egyébként, nagyon jól mentek a dolgok. Az OGGYK-ban voltunk, időre érkeztünk, rögtön fogadtak is minket. Tiszta, bababarát környezetben volt a vizsgálat, ami kb. fél óra volt mindennel együtt. Szimpatikus volt a doktornő is. Azt mondta, hogy látja apján és lányán a "közös lelki békét". Tényleg baromi nyugtatólag van apa Lucára, nála mindig megnyugszik.

Sildi!
Én is beleteszem a szilikon betétet, mert úgy sokkal kényelmesebb. Puhább, nem olyan rideg, mint nélküle.

A Rotát mi már megvettük, a gyerekorvos nálunk javasolta. Mielőtt azonban beadná, rá fogok kérdezni a várható következményekre.

Megyek készülődni, mert hamarosan indulunk az esküvőre.

Kép
gesztenye74
 
 


igényeltük a csp-t még április 25 körül az anyaságival egyszerre.... az anyaságit már elutalták de akkor csp-t még nem kaptam egyáltalán.

Viszont akkor tök jó Tgyást kaptam! :)

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Kikocska! A Heim Pálba UH-ra mi reggel odamentünk kb negyed 9-re és 6.-ok voltunk, kb fél óra alatt minden lezajlott!!! Sorszámot osztanak, így jó időben menni
Nem kellett beutaló!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
eda7
 
 


Gesztenye! Mi is kaptunk esküvői meghívást július elejére. Nem tudom, hogy elmegyünk-e. Arra gondoltam, hogy Pepét itthon hagynám valamelyik nagyszülővel, de nehezen fogadja el a tejcsit cumisüvegből, és pont este...
Ti hogy mentek?
Ja, és egyik nagyszülő már passzolt, fél egyedül maradni vele (a párom szülei, már 66 évesek, úgyhogy érthető)

Kép

Kép
eda7
 
 


örülök, h sokaknak tetszik a vonalzónk :) szépek lettek az új vonalzók :)

Balázs egész nap ordít folyamat, napközben 1 max 2 órát alszik, a többit ordítással tölti...

ez a viburcol vagy mi a fene kúp félig kijött mert a drága kinyomta, akkor adjak neki újat vagy hat a bennmaradt rész? mert én ezt már nem bírom. egy hete megy az egész napos ordítás...

itt egy videó arról milyen ha 1 percig nem reagálok rá, ez megy az ágyban, összebújva, hordozóban, kendőben mindenhol...

éhesnek nem éhes, mert kaja után is ez megy, kaki van, pisi van, pelus tiszta, hasa szerintem nem fáj... akkor??

http://www.youtube.com/watch?v=qI_k3Wv- ... annel_page

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


beo :( kendő sem jön be? porszívó? hajszárító? viburcol kúp? fontos, hogy rávegye az ember a sok alvásra, akárhogy, mert átbillen, és már a fáradtságtól nem tud aludni, ahogy mi is...
de egyébkétn front van, és attól is lehet.

Nekem is nagyon bejönnek az új vonalzók. Szépek voltak a régiek is egyébként, meg eredetiek a szövegek rajta nagyon, van néhány kedvencem, de szeretem, mikor ott vannak a pici képek a picikről...

megyek homokozni... :? nem sok kedvem van...

kikocska
 
 


beo,asszem ildit is rábeszéltem a gripe waterre, pedig ő is azt mondta, hogy szerinte nem a hasa fáj. Merthogy van, hogy nem "annyira" fáj, hanem csak hogy éppen zavarja... nektek is szívesen felajánlom a fél üvegünket próbának :)
És kendőben is van, hogy 20 percet is sír, mire bealszik, de utána nyomja órákon keresztül egy egy kis nyikkal, tekergéssel, amiből kiságyban vagy babakocsiban fel is kelne, így meg elég egy kis popsiveregetés...

ma misi teljesen összefosta magát. úgy örülök :D nem gondoltam volna, hogy fogok egy teljes átöltöztetésnek örülni, de így van :)

kikocska
 
 


Nyűgi nap van, az már tuti, de most végre alszik. Így megint el tudtam menni futni megint :D :D :D jó meleg volt.

Reggel a kisasszony is bepótolta a 3 napos kakilemaradását, kaptam 3 adagot, de mivel épp az ölemben ülve kezdte, alig kellett mosni utána :) Azért örültem neki, hogy kiürült :).

Az a legjobb az új vonalzókban, hogy kevesebb helyet foglalnak.

icamica
 
 


Vagyok ám én is csak olvasó módban mert nem nagyon volt időm semmire ebben a pár napban Andris ébren léte miatt.Úgy látszik kezd vissza zökkenni mert ma elég sokat aludt de már hallom , hogy sír úgyhogy megyek is.

Csináltam én is vonalzót!!!! :D :D :D

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Beo a videó hallatára Maja is rázendített :D Úgyhogy én végig sem tudtam nézni. Olyan máshogy sírnak. Na makd megmutatom holnap Maja, tolja :D

dharma
 
 


Icamica, megint nagyon jó képekkel gyarapodott a galériátok!!! Nagyon szép Mia! És neki sincs már újszülött formája, kis csecsemőbaba lett belőle :) szép nagyot nőtt, nem?

Eda, ti is nagyon szépek vagytok!!! Annyira jó nagytesó a Marci! és cuki pofijai vannak a kicsinek :) Látom beújítottatok ti is kendőt. Bevált?

beo, nagoyn szépen sír a Balázs. TUdom, órákon keresztül hallgatni nem jó, de nagyon kedvesen sír, nem erőszakos! Biztos tud azt is :)

kikocska
 
 


Túl vagyunk az esküvői vacsin.
Luca pasizott, mert ott volt az unokatesóm 3 hetes fia, és egy kiságyba tettük őket aludni.

Eda!
Nálunk szerencsés helyzet volt, mert csak a vacsira mentünk, ami a nagynénémék házában volt. Ők egy pár utcára laknak csak tőlünk. 5-re mentünk, előtte volt etetés. 8 körül már el is jöttünk, így a fürdetésre és az esti evésre már itthon is voltunk.
Én bármikor rá tudnám egyébkén bízni anyámra Lucát, akár éjszakára is, hiszen Luca elfogadja a cumisüveget. Anyuék nem laknak messze tőlünk, így egyszerű lesz majd a bébiszitterkedés.

Beo!
Nem semmi ez a sírás. Nálunk is van néha ilyen, szerencsére, nem túl gyakran. A barátnőm azt mondja, hogy ilyenkor többféle pozíciót ki kell náluk próbálni, valamelyik csak bejön. Persze, egy idő után ezeket is elunják, így lehet keresni az újabbat.

Tegnap apró fehér pöttyöket fedeztem fel Luca végbél nyílása és a puncija környékén. Felhívtam a gyerekorvost, hogy mi lehet ez. Azt mondta, hogy mivel nem pirosodnaka pöttyök, valószínűleg, túl sok krémet használunk, és eltömődtek a pólusok. A nem elég levegőzés miatt jöttek a pöttyök. Most visszafogom magam a popsikrémmel.
Nálatok van/volt ilyen?

Megyek aludni, mert holnap látogatóink lesznek: a férjem húgáék jönnek 3 gyerekkel! :shock:

Jó éjt!

Kép
gesztenye74
 
 


Sziasztok

Nekünk is nyügisebb napunk volt, de nem olt vészes annyira, reggel 1/4 hatkor kelt, cicn elaludt leraktam, és nem aludt 45 percet sem és közben is kakilt tiszátba raktam evett megint már olyan 1/2 8 körül és onnantól kezdve fent volt 12.-ig beszélgetet a babáival fogdosta őket. Szóval szerintem annyira tele volt élményekkel hogy nem tudott elaludni. De az is lehet hogy érezte hog ymegyek kozmetikushoz hogy kiszedje a szemőldökömet, meg gyantára és nem akarta hogy elmenjek. Elaltatta anyukám 1/2 4 re vissza értem már megette az adagját cümisüvegből nagy nehezen, anyukám azt mondta hogy ugy kellett tartania a cumisüveget, mintha cici lenne, mert csak köpte ki a cumisüveget. Utána elementünk a kutyákat elvinni a kozmetikába utközben aludt 15 percet elmentünk a plébániára, bejelentkezni a keresztelőre ami 21.-én lesz. A sogornőm lesz ugye de csak Tanu lehet nem keresztszülő HAHA!
Utána haza jöttünk meg etettem és elmentünk a Polusba cipőt venni és 8,kor fürdés és alvás.
Nem nagyon volt síros csak megint d.e., meg nem akart leszállni rólam,állandóan csüngött rajtam.

Találka, nem is ugy gondoltam, hogy máris, hanem meg beszélünk mikor lenne jó kb. Nem is fontos hétvégén jó a hétköznap is szerintem, hétvégén mégis együtt van a család férj stb.

Nem tudjátok mi ujság Tüneménnyel?

Képzelsjétek én is regisztráltam magamat a mamaneten és nem tudom aktiválni magamat? Nektek hogy sikerült?
Meg ad egy oldalt oda klikelek, és onnantól kezdve semmi adat.

Beo szegény Balázs én nagyon sajnálom, mi baja lehet? ilyen sírásnál mindig azt hiszem hogy valami komoly baja lehet.
Nekem Sára még nem sírt ilyen keservesen sokáig.
Rossz volt szegénykét hallani.
Tetszik az a hordozó tényleg olyan mintha bent lenne a méhben, ezt meddig lehet használni?


Családi pótlék én mindig időben megkapom. Most is 3.án kaptam meg. 1 gyerek 12200.-

Tgyást pedig én sem értem, én tavaly augusztus óta táppénzen oltam és utána Tgyást kaptam, hogyan számolták nem tudom, mivel én küldtem be mindig a OEP a táppénzes papírjaimat hogy minnél hamarabb kapjam meg a pénzt, és pontos összeget nem tudok mondani hogy mennyi volt most egy hai, mivel kb, 2,3 hetente kaptam meg a pénzt.
De azt tudom, hogy több kell hogy legyen mintha tpin lennék. Mivel valamit nem vonnak le most ilyenkor.

Ugy érzem kezdek egyenesbe jönni, mondtam a páromnak menyjünk le nyíregyre mire most Ő mondta hogy nincsen kedve menni!

Voltatokmár ilyen hosszu uton a babával? Cat tudom te igen, és hogy viselte Marci? Én attól félek hogy pont valamikor utközben felébred mert éhes lesz, mivel 2,5 óra az út. Merjek egyáltalán el indulni most vele? Párom majd csak aug.ban akar menni vele, mert hogy már akkor nagyobbacska lesz. Nem semmi mi?!

Ma át tudm érezni mi az hogy úszik a ház, elkezdtem takarítani de SÁra nem hagyott, mondom akkor főzők valamit hogy legyen ebéd hát nem hagyott, eddig ugye anyukám csinált mindent én pedig csak Sárával foglalkoztam. Hát jó nehéz, mindent félbe hagytam anyu fejezte be.
Kérdeztem Tőle is hogy ezt hogy csinálta, azt mondta,hogy egy angyal kislányom van és tőle mindent lehet csinálni.
Mondom o.k. akkor biztps én nem tudok valamit. Biztos egyszerre akartam mindent csinálni.

Na megyk aludni
jó hétvégét

Kép
lili&ana
 
 


Gesztenye!

Én popsikrémből csak keveset használok, és azt sem mindig.
Beninél is alig használtam, csak ha elkezdett pirosodni a popsija. Egyébként szerinem folosleges.

Mi augusztus 15-én megyünk esküvőre.
Kiveszünk egy szobát a hotelban, és majd ott alszanak a gyerekek. Még nem tudom, hogy elég lesz-e a bébiőr, vagy vinnünk kell magunkkal babysittert is.
Vendég
 


Hát csajok én nemtom ti hogy tudtok gyerek mellett jönni, főleg több gyerek mellett…
Az enyém olyan szépen kivárta, míg pórszívózok, mosok 2adagot, kivasalom minden ruháját, elpakolom a szekrényekbe, összerámolom a konyhát, szobát, mire bekapcsoltam a gépet, felkelt.
Délelőtt Voltunk a cégemnél érdeklődni mikor méltóztatnak vissza adni végre a gyerek anyakönyvi kivonatát, a TGYÁS-ról nem is beszélve…Azt állítják már számfejtették,csak győzzem kivárni, hogy megkapjam.
Majd az ADÓ kártyáról érdeklődtünk, ott közölték, ma adták postára.
Aztán bevásároltunk az aldiban, majd ebédre a párom mamájához mentünk.

A csomóm még meg van, de a melegvizes, előre fejős, gyerek fordítvatevős dolog bejött, (köszi nektek)annyira, hogy jól kibírja szívni és nem az egész mellem fáj így, hanem csak a csomó.
Sőt a gyógyszertárban vettem homeós bogyót is rá.

Tasin nem irigyellek most! Érdekes, hogy ez a műtét általában mindig csak férfiaknál fordul elő, vagy csak náluk hallom.
A meggyben viszont van vas, amire szükségünk van. Én iszom tejes turmixban.

Cat mennyi lett a TGYás-od? Mert én állítólag 118at fogok kapni, de hogy ez mettől-meddigi kifizetés….88 a hivatalos fizim a papíron.

Nem igaz most meg a másik cicim szúrkál!!

Gaba milyen krémet, meg antibiotikumot kaptál?
Nekem a doki nem mondott semmit,csak, hogy menjek be a csecsemősökhöz, ott kapok oxitocinos vattát az orromba.

Teca jó móka lehetett a buszon etetés. Ja, a rockmaratonról nem is beszélve.
Én, ha jobban belegondolok, Oli azért született később, mert aug.1én készült a Velencei-tavon szerintem. A pici kis faház a gyengém…

Gesztenye ez nem a tej mennyiségétől függ. Most én is csak 50eket szedek ki néha. Nemtom hova lett az átlag 80. De ma itt ott ráérve fejve, 180-at fegyasztottam le, de ebben még lehet benne van a tegnap esti is tán.

Kikocs a párom is mondta a baba személyit, mert ugye határőr és vannak olyan országok, ahova útlevél nélkül azzal vihetik a babát.
Ne is mond én is hányok soxor a saját szagomtól. Hát még a fekve szoptatásnál, ha felkönyöklök. Csoda, hogy bealszik a gyerek….

Bogyó nagyon édes a kis cumisod, szépek a szemei.

A mensi most 3 nap délelőtt volt mutatóban.
Ezt a hancurbogyót, amit kiírt a doki, aranyáron mérik, 8ezer pééééz,fúúúú. A párom ennél sokkal olcsóbb fogamzásgátló. Ma szóltam neki, hogy nagyon szívesen nekiadnám a szüzességem! Soha vissza nem térő alkalom

Lili én nagyon szeretnék veletek randizni, meg persze régen is szerettem volna, de kuuuva messze vagyunk. Pont mondta párom, lehet felvezényelik 1-2 hétre pestre. Mondtam, tán küldjék, azt, akinek nincs kicsi gyereke. Vagy akkor 3ágyas szobát kérünk és megyünk mi is. Legalább randizhatnánk a fórumosokkal.

Ildi én még a kórházban ledobtam a szilikon véget, nemtudtam vele vákumot csinálni. Bár ott még jobban ment a kézi fejés, csak mikor már lassan 2szer olyan hosszú a mellem,akkor álltam neki a mellszívóval,főleg,hogy most fáj is.

Bogi nekem csp, meg az egyszeri megjött rögtön miután feladtuk 12+64. és most majd 118 lesz a tgyás, ami nemtom ,h.1 v.másfél,v.2havi.

Gizu ez a duma party nagyon tetszik, megzabálom őket.
Ilyen dumák vannak a kismama újságban is. Beküldhetnél lassan egy csokrot te is.

kocska
 
 


Sziasztok!

Kocska: jó neked, hogy hagy Oli takarítani engem is hagyott régebben Andris de most nem igazán akarja azt, hogy legyen egy kis rend.
És mi lett párod válasza a szüzességre?Mi azóta nem próbálkoztunk egyszerűen nincs rá idő.Na nem is kell fogamzásátló, Andris is jó rá.

Csütörtökön voltam nődokimnál felrakta a spirált.Hát nem volt valami jó érzés.Görcsöltem utána meg azóta van megint vérzésem de kezd abbamaradni végre.

Akartam panaszkodni , hogy szerdán 4 szer is eresztette a pisit a pelenkánk (pampers).Vettem egy csomag rossmanossat.Ha elfogy a pampers lesz az majd.
Képzeljétek már egy jó ideje karok venni egy strandsátrat nyárra csak nálunk nem lehet kapni a városban sehol és most néztem a rossmanos szórólapot hétfőn lesz majd és csak 2700 ft.Ugyanezt láttam a neten 3700 ft-ért.

Én még nem kaptam tgyást.Nem értem a családi pótlékot.Eddig 2szer kaptam egyszer májusban és most 3-ikán.De tudtommal áprilisban szültem és arra a hónapra is járna de nem kaptam még meg rá.Vagy nem jól tudom?

:roll: :roll:

Tegnap elkezdett végre magyarázni a játszóhídjának. :D :D :D
Rájöttem, hogy az én gyerekem egy kis büdösbence.Olyanokat tud pukizni hangos és büdös is. :D :D :D :D

Oltás:mi most 29-én megyünk a dokihoz és beadatom neki az ingyenes pneumococcust és a rotásat is.Nekünk ajánlotta a gyerekdoki.

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Beo:nálunk is szoktak ilyen sírások lenni tegnap este is volt belőle részem.Hogyan kell felrakni videót?Nekem sohasem jön össze. :( :( :( Raknák akkor én is Andrisról. :D :D Tud segíteni valaki?

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Egek, Kocska, mit írt fel a dokid? Remélem, nekem nem ilyen drágát akar majd, mert az elviszi az összes eü.pénztáras megtakarításomat 1 év alatt.

Kikocs, köszi, én is néztem már a képeket (mindenkiét), hogy milyen szépen kipofásodtak a kis ráncos golyófejűek, mindenki babakinézetű lett.

Ma reggel megvolt az átfordulás hasról hátra, leginkább fejlengetéssel és mázlival, de nagyon akarta, mert 3X is megismételte egymás után. És nagyot is aludt éjjel, csak 1X volt ébresztő 21.00 és 5.30 között.

icamica
 
 


Sziasztok!

Gabka: de jó, hogy írod ezt a strand sátrat, mit össze keretük már mi is.

Beo: Jaj Istenem, megszakad a szívem, amikor így sírnak. Nálunk a sírás mindennapos esti program lett, arra gyanakszok, hogy addigra úgy kimerül, hogy teljesen kiborul. Mondjuk nem értem mitől fárad úgy el, mert amúgy egy panasz szavam nem lehet rá mostanában, ugyanis a hajnali fél4-4es etetés után olyan 6-7kor kel, eszik, majd az evéssel együtt egy órát fent van, és alszik tovább. Az etetések között napközben 4 óra telik el, legtöbbször úgy kell ébreszteni, majd megint egy óra ébrenlét, és alvás. Aztán este jön az a görcsös sírás, látszólag teljesen váratlanul és ok nélkül, majd csak az esti szopival nyugszik meg. Bár tegnap még közben is el-el visította magát. Majd elalszik és szunyál hajnalig.

Mi most a lila teszkós pelust teszteljük, ugyanis a 2-es méretűek kritikusan kicsik lettek, 3-asból pedig csak egy csomag teszkós volt itthon. Eddig egész jól beválik. Majd a Rossmannosat szeretném én is kipróbálni.

Tegnapi meztelen mérlegelés: 5560 gramm, megnéztem Anya feljegyzéseit, én 17 hetesen voltam ennyi :shock:

Kép

Kép
sildi83
 
 


Bogi – én felhívtam az államkincstárat és a családi pótléknak 30 nap az átfutása, utána fogják utalni és küldik a határozatot is, amivel pl. Start számlát lehetnyitni

Gesztenye – én nem használom a szilikonos betétet a mellszívóba, nekem mind1. Pöttyök nálunk is voltak, a gyerekorvos aztmondta, h gomba. Én Canestent használtam rá nagyon vékonyan és kb 1.5 hét múlva elmúlt, popsikrémnek meg Alsolt használok egyébként is, nem azt amit a doki felírt, kicsit büdi a gyerek tőle, viszont teljesen rendben van a bőre.

Rotát én is beadatom, nekem is ajánlott a a gyerekdoki, a pneumococcusról azt mondta, h szerinte csak 1 éves kor után adjuk be, mert akkor csak 1x kell megszúrni

Kép

Kép
leo50
 
 


MEgszületett az első unokatesó! úgy örülök!!!! Borbála lett, kislány, császár lett, mert nem akart befordulni :( jó hosszú, vékony kiscsajszi, 2800gr. és 54 cm... nagyon örülünk neki. Réka egészen meghatódott tőle, hogy Borbála, mert ő Réka Borbála :)

kikocska
 
 


Kikocska: Gratulálok a kis unokatesóhoz!!

Janka és a manóspaka: :)

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Gratula Kikocska!!!!
Az én kisebbik húgom is Borbála!!!!

Sildi: aranyos Janka a sapiban!Én pilótasapinak hívom a sapiját mert van olyan fülvédője és olyan mint a katonai pilóták régebben már csak olyan szemvédő kellene neki. :D :D :D

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Kikocs gratulálok az unokatesóhoz! Maja is 54 cm volt,de ehhez 3500 gr társult :D

Jankának nagyon aranyos a sapija. Nagyon szeretem az ilyen csúcsos sapikat. Majának is van hasonló,csak rövidebb :D

Én sem teszem rá az Avent mellszívóra a szilikon. Meg engem az is idegesít,h a csőr részén szokott lenni pár csepp tej és ragad tőle a mellem.

Kocska remélem,ha már a fürdő jót tett hamarosan el is múlik a csomód!
Nekünk egyik ismerősünk szokott jönni kéthetente szerdán takarítani. Nagy segítség,mert én nem érzem jól magam koszban,mocsokban és sajnos az egész lakást nem tudom kitakarítani Maja mellett. Most ugyanis már az a műsor van,h egész nap ébren van és azt csinálja,amit Beo Balázskája,h egész nap sír,vagy eszik,néha nézelődik. Csak kendőben hajlandó elaludni. Aztán az esti fürdés,evés után szerencsére megszokta,h alvás van,de ma már pl 2-kor ébren is volt. Ilyenkor még alszik kicsit Velem,meg félig,meddig a cicimmel. De ha csak nyammog a mellemen azt nagyon nem szeretem,úgyhogy hajnalban már hirtelen felindulásból ki is rántottam a szájából és beletettem a cumiját.
Viszont rájöttem,h ilyenkor meg lehet csinálni kendőstülgyerekestül az ebédet :D Úgyhogy legalább most az kész van.
Tegnap kaptam barátnőmtől anatómiai labdát. Tegnap úgy aludt el a lányka,h azon rugóztam. Tetszett Neki :)

Még jövök,mert még akartam reagálni,de a kutya már pipilne...

dharma
 
 


Dharma:nekem is néha jó lenne egy kendő de nem igazán venném szerintem hasznát úgy általában és biztos fájna tőle a hátam meg a derekam.

Én már régóta nem fejem magam kb. mikor 2 hetes lett Andris akkor kezdtem el elhagyni a dolgot.

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Ismét egy átaludt éjszaka után vagyunk.

Cat!
Most már én is kevesebb popsikrémet használok. Sőt, két alkalommal ki is hagytam. :oops:

Kocska!
Nálunk csak 5 szopizás van naponta, tehát az 50-80-as adagok nem elegendőek. Ma hajnalban például csak cici volt, mert benyomott 120-at. Reggel 70 ment ciciből, ez persze nem volt elég neki, és kis pihenő után még 40 ment cumisüvegből. Szerintem, nálunk a tej is kevés, és Luca is lusta baba, a kettő együtt sajno nem jó párosítás.

Ica!
Ügyesek vagytok, hogy már megy az átfordulás. :)

Leo!
Szóval, nálatok ez gomba volt? Mitől jön ez ki rajtuk? Pedig tényleg úgy vigyázunk rájuk, nem? Most egyelőre visszafogom a krémezést. Az a baj, hogy csak 16-án van a következő időpontunk a gyerekorvosnál. A telefonban pedig olyan határozottan kijelentette, hogy ez biztosan póluseltömődés. Majd megmutatom a védőnőnek, hátha tudja mi ez.

Hozzánk kéthetente jön egy takarítónő, így nekem jóval kevesebb dolgom van. A nagytakarítást ő csinálja.
Én is rend és tisztaságmániás vagyok, úgy hogy azért én sem unatkozom, mikor Luca alszik. Napközben nem szoktam aludni, mert az éjszakákat mi átalusszuk.

Mi is megkaptuk az adószámot, de kártya nem volt benne.

Kép
gesztenye74
 
 


Csajok! Köszönöm a szülinapi jókívánságokat!!!! Nagyon aranyosak vagytok!!!

Csütörtökön itt volt anyósom :? tegnap meg szülinapoztunk. :lol:
Ma is jönnek vendégek, de próbálok visszaolvasni!!! Addig is puszi.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sikerül nagyon szépen kiszivatni mind2 cicit, evett belőlük 15o-et,és még előtte picit ki is fejtem. De ha felemelem a kezem marhára fáj, húzódik a csomó,és üresen is szurkálgat, de a másik is ám.

Gesztenye Luca megkapta már a kerámia méhecskét?

Gabka a párom válasza az lett, hogy ugye milyen szép az akvárium.
A CSp-t én úgy tudom, hogy tán s megkezdett hónapra is egészet kapunk, de most hogy mondod, én is máj. most kaptam 12-t.
Hogy mért nem lehet rendes tájékoztató papírt is küldeni. De mit várok, ha egy nyomorult szeretetszolgálat nem képes normálisan számfejteni, meg leírni. Most nézem ugye febr.eleje után márc.31(mert nem volt 32.e)aztán meg máj.8.. Gondolták, ha olyan későn küldték, majd beosztom ápr-ra. Erre most még semmi Tgyás, minek is hisz nem rég küldték az elmaradt tp-t.
De tegnap adtak egy papírt,h.118-at fogok kapni. DE mettől-meddig?
Egyébként én sem fejtem magam, csak este, akkor mind2-t,h. legyen tartalék, meg ugye akkor termelődik reggelre elég úgy is. Erre ez lett az eredmény. Persze nem ettől függ.
Gondolkodtam,h.tényleg lehet fertőzés, mert nem múlik és herpeszem is van, meg az orrom is sebes belül. De ki a franchoz menjek anibiotikumért? A házidokim azt kérdi csak,h.mit szeretnék mit írjon fel.

Ica Cerazette 84szemes a hancurbogyó és majdnem 8ezer ft.

Ildi nagyon dögös a lányod, de lassan nagyobb lesz, mint te.

kocska
 
 


na estére átjött anyukám mert én már zokogtam annyira kimerültem. tegnap volt a csúcs nap semmit nem pihentem le sem ültem Ő meg semmit nem aludt. Mai nap jó, reggel 10ig aludtunk, most evett, megint alszik.

kikocs: ez Neked kedves sírás?? :D grat az uncsitesohóz.

Dharma: sajnálom, h Nálatok is ez a sztori...:(

lili&ana: mi is nagyon aggódtunk, h baja van, valamije nagyon fáj, kap gyógyszert a pocakra, eszik rendesen. doktor néni és a védőnő szerint sajnos normális, h ennyit sír, Ő egy sírósabb baba. ezzel nincs is baj, sírjon, de ha nem pakolom, rázogatom a fenekét felhergeli magát és így sír...

nekem ahogy a többiek írták megszakad a szívem a szülőszobán nem sírt így... alapban nem sír ennyire. ez a vége, amikor nagyon elege lesz, naponta (mostanában) 2*3* van ilyen sírás. Volt h a kocsiban ki kellett kapnom a hordozóból, mert nem vett levegőt. pedig a kocsiban alszik. ...

párom szerint össze tehetjük a kezünket h éjjel alszik. 8kor szopi 9kor alvás, ha 100 körül eszik akkor olyan 1-2 körül kel, bezzeg ilyenkor nem sír, nyújtózkodik, meg nyögdécsel. de volt olyan éjjel, h 10kor aludt el és reggel 4kor a madarakra keltem...

nincs sok kívánságom, csak annyi nappal aludjon 3-4 órát. h fürdeni, enni, mosogatni tudjak.

gabka: regisztrálj youtube-on és ott a jobb felső sarokban tudsz feltölteni.

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Nekem is sikerült feltennem egy videót!!!Azt hiszem ez múlt héten készült és pont kaja előtt!

http://www.indavideo.hu/video/Andris_es_a_zenelo

Kép

Kép
gabka7926
 
 


képzeljétek itt alszik a földön a pihenőszékében és a lábammal hintáztatom.Olyan régen aludt ennyit napközben és nem kellett a kezemben sem tartogatnom.Meg is látszik tiszta sokat írtam ma. :D :D :D :D :D :D

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Gesztenye - nekem a gyerekorvos azt mondta, h bármitől lehet, 'benne van a levegőben', én a kezemmel éreztem, hogy kicsit érdes a bőre, és utána láttam, hogy apró pici pöttyök vannak rajta, olyanok, mintha nagyon apró pattanások lennének. Esetleg Sudocream-mel kend be, vagy fertőtlenítsd le valamivel addig is, amíg nem tudod, h mi.

Kép

Kép
leo50
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: