Új privát üzeneted érkezett!

Brigi mi lehet a baj a blogban mindig -200 hibakódot ír nekem és nem tudom a képet feltölteni. Én vagyok a hülye?

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Nincs itthon semmi édesség, és mindjárt meghülyülök érte... :oops: :cry: :cry:
Eszek lekvárt :roll:

Kép
buborka.
 
 


buborka. írta:Nincs itthon semmi édesség, és mindjárt meghülyülök érte... :oops: :cry: :cry:
Eszek lekvárt :roll:


Ohhh..
Én örülnék, ha nem lenne itthon, de ilyen nincs. Itt az adventi naptáram, szaloncukrok, megvett mikulások és persze egyéb édességek is :S

Kép
Kép
alma26
 
 

 
 

Fikuszka, nem tudom, mert mára alakították át a blogot központilag. Ha gondolod, küldd át nekem mailen, megpróbálom berakni a képek közé, hátha nekem sikerül.

Marcinak láza nincs szerencsére, csak rettentő orrfolyása.

Adrienn, nekem is tegnap mondta a szülésznő, azért vagyok ilyen okos :lol: :lol: :lol: Az előző szülésemnél azt kértem a páromtól, hogy az első dolog, amit behoz nekem, a karikagyűrű legyen, mert már annyira hiányzott. De nem tudtam felvenni, csak jóóó sokára. Nem értettem, miért, most már tudom.

Akire, én úgy tudom, hogy semmit nem lehet intézni szülés előtt. Ha jól emlékszem, akkor először elhoztuk a születési anyakönyvi kivonatot, azzal elmentünk az OEP-hez, kiváltottuk a TAJ kártyát. Ezekkel bementünk a céghez (aki TB kifizetőhely), ott elintéztük a TGYÁS-t. Az egyszeri anyasági támogatást és a családi pótlékot pedig postán intéztük. Nekem is gondom volt vele, de végülis szülés után kap apuka 5 nap rendkívüli szabit, nálunk is Sanyi intézte el.

Rákérdeztem a páromnál, hogy szerinte ment-e lejjebb a hasam. Azt mondta, fogalma sincs, mert ő nem szokta annyira figyelni a pocakomat :twisted: Pont ez kellett nekem mára...

Időközben rájöttem, hogy nem jó pocakképekből csináltam montázst... Le is cserélem, mert elvileg ezt a két pocakot láthatta a szülésznő. Úgyhogy a bejegyzés marad a régi, csak a kép a frissebb. Így kép alapján nem látom, hogy lejjebb ment volna, csak ahogy rápakolom a kezemet, másképp kell már tartani...

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Szép estét!

Tegnap voltam dokinál, most 8,7-nek mérte a BPD-t, tehát a korának megfelel. Nem baj, azért ma kivasaltam minden 56-os méretet. Hamarosan jönnek a 62-esek...

Méhnyakat nem nézett, dec. 15. első NST. Megbeszéltük, ki legyen a szülésznő, beszélek majd vele is.

Szcsm, TÖKÉLETESEN értelek. Én már túl voltam rajta, aztán újra és újra beleesek. A bizonytalanságba.

Kicsit izgulok, mert a férjem kicsit kidőlt (nincs láza, de nagyon fáj mindene, főleg a feje, meg a légcsöve, valszeg vírus), persze a kórházban pont Ő vette fel az első gyanús esetet, csütörtökön derül ki a pasiról (aki egyébként már tök jól van és holnap hazamegy), hogy akkor H1N1 vagy sem. Próbálunk elkülönülni :?

De a gyerkőcök is szállítják haza a "cuccot". Múlt héten mind2 itthon volt, Andris inkább csak látens beteg volt, mert az oviban meg dúlt a hasmenés, úgyhogy ráfogtam, hogy köhög. Nina sem volt nagyon beteg, de múlt héten (10 napja) szombaton lázas volt, előtte a hasa fájt, utána pedig 2 napig náthás volt és köhögött. Most már kutya baja, de több osztálytársa durvábban kidőlt. Egyébként az "oltottak" kezdtek el köhögni, a többiek meg lebetegedtek. Néhol a szülők is. Nem tudom, mitől :P Az egyik szülő 3 napig feküdt 39 fokos lázzal, próbálta rávenni a háziorvost egy torokleoltásra, mert ha ez H1N1, akkor ugye felesleges az oltás. Az orvos nem volt hajlandó. Jó, nem?

Férjem nagyfia pedig az oltás óta (8 napja) köhög - ezt szerencsére nem itthon teszi, csak hétvégén voltunk egy légtérben :cry:

NNNa, ezek után (hiszen folyton ki vagyok téve a különböző vírusoknak és érzem is a "jótékony" hatásukat enyhén) hogyan oltassam be magam? Tuti, hogy nem vagyok teljesen egészséges, mindig kerülget valami, már annyi mandarint és narancsot ettem, hogy lassan hasmenésem van. Iszom a kamilla és hársfa teát (persze csak módjával, mert vízhajtó és nincs kedvem egész éjjel kijárni), eszem a mézet, néha fokhagymát (terhesen nem nagyon bírja a gyomrom) és igyekszem távol tartani magam a betegektől. Itthon is.

És akkor jön a bunkó média és este a képembe nyomja az index.hu-n, hogy még több kismama áldozat lesz. Kapja be.

NNNa, most akkor én is kirohantam. :evil:

Törpilla egyébként jól van, bár a kijárat témát még tisztáznunk kell, mert folyton az oldalamon és a köldökömön keresztül próbál kijutni. És nagyon virgonc. Én pedig igyekszem megnyugodni, mert az idegesség ugye nem tesz jót. Ugye?

Kép
Kép
Kép
vicka77
 
 


Brigi priviben elküldtem neked a képet.

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Vicka: én is olvastam a cikket az indexen, és persze én is kiakadtam :twisted: Gyakorlatilag amióta hazajöttem bújom a netet, de nem sikerült konszenzusra jutnunk még. 9től elérhető a HírTv-n egy ma esti riport, ami a kismamákkal és H1n1-el foglalkozik, a férjem most ettől várja a döntő érveket, hogy pro vagy kontra. Meg reggel beszélek még a házidokimmal.

Tulajdonképpen van egy elég jó érv, ami kezd meggyőzni: az hogy az oltásba bele nem lehet halni, és ha megkapom, akkor a vírusba sem. Ez ellen nem igazán tudok mit felhozni...

Akire: beszéltük, hogy nem megy át a cucc a méhlepényen, ezt most asszem az ANTSZ honlapon is olvastam, de mégis egy csomó helyen jönnek ezzel a 6 hónapos baba védelemmel, ha oltatsz...

Na, eldugultam, asszem ma biztos nem vívom ki a legjobbfej topicozó címet...

Kép
szerencsemák
 
 


Szcsm Nem lehet, hogy úgy értik a baba védelmét, hogy ha te megkaptad az oltást akkor elkezdessz ellenanyagot termelni, ami már a szoptatással eljut a picihez is?

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Sziasztok!


Attila:
Köszi a híreket, drukkolok Kláriéknak!

Oltás:
Nekem is javasolta a szülész.

Lizzy:
Hű de jó, nekem nem volt homeós infóm, köszi. Nekünk felírta a gyerekorvos a babagyógyszereket, csak kiváltani nem lehet még. Úgy látszik, ez sem egységes..

Uxi:
Mosás: egy önálló és automata "szennyesmalac" mellé még egy vasalórobotot is el tudnék fogadni :D.

Bellaani:
Ne aggódj, nem fogsz korán szülni.
És te jól beszéled az olaszt vagy "csak" jól érted? A D. Tóth Kriszta híradós babasorozatában olvastam egyszer egy vicces dolgot, ők kétnyelvűek és a kislánynak volt egy olyan időszaka, hogy tomácsnak használta az anyját, ha az apjának akart valamit mondani :D. Ne ijedj meg, nem tartott sokáig és csak szórakozott a kiscsaj, lebukott, hogy angolul is meg tud szólalni :D.

Akire:
Kitartás a tanuláshoz!!

Brigi:
Jobbulást Marcinak! Tudsz azért pihenni mellette?

Ági:
Nagyon önzetlen vagy, hogy két órát dolgoztál bent! Én is mindig eltöltök annyi időt a munkahelyemen, de csak feltartok mindenkit..egyszerűen képtelenség előbb lelépni, múltkor megpróbáltam.

SZCSM:
Képzeld, ma mentem CTG-re és az asszisztens hozott nekem egy példányt a Borsból, úgyhogy végre én is látom, ami ti :D. Tök meglepődtem, hogy megismert és olyan rendes, hogy még nekem is adta :).
Tetszik az oltásos érved :).

Egyébként a baba kb 2700g, a CTG rendben volt, viszont a hugyhólyag nagynak tűnt, remélem, csak lusta volt kiüríteni a baba. Mindenesetre csütörtökön be kell mennem a terhesambulanciára még egyszer megnézni, hogy biztosan rendben van-e. Szívem mélyén tudom, hogy rendben van. Egyébként azt mondta a doki, hogy csoda, hogy még nem éreztem jóslót, ő nagyobb esélyt lát a karácsony előtti születésre :), számítsak rá :). Végülis mi a mellszívó, cumisüveg stb. fertőtlenítésen kívül kész vagyunk, ha csak a babát nézzük. A karácsonnyal még nem vagyok ennyire kész...de az már más tészta.

Képzeljétek, kaptunk a férjem kollégájától egy babakocsit, amit kifejezetten arra adott, hogy ott hagyjuk a nagyszülőknél, ne kelljen cipelni mindig a sajátunkat :). Úgyhogy nekünk már kettő is van :).

Kép
cat__
 
 


Szcsm: Értem az érvet, tetszene is, csak arra akartam rávilágítani, hogy sztem én meg sem kapnám, ugyanis folyamatosan fáj enyhén a torkom, borotvaélen táncolok. Magyarul az oltás valszeg kifektetne, mint utsó csepp a pohárban.

Brigi: MARCINAK jobbulást, Neked pedig nyugodalmas éjszakát kívánok!

Kép
Kép
Kép
vicka77
 
 


A baba védettsége úgy működik, hogy ha Te védett vagy, vagyis termelsz antitesteket (fertőzés vagy oltás esetén), akkor azt a baba az anyatejen keresztül megkapja. A csecsemők képesek egyedül az anyatejjel átadott antitesteket a vékonybelükből felszívni és hasznosítani. A felnőtt már nem. Ja, és kizárólag a friss anyatej tartalmazza ezt, a lefejt és eltárolt anyatej óráról órára veszíti el ezeket az értékes összetevőket. Ezért baromság az az immunerősítő, ami különböző anyatejes antitesteket tartalmaz ÁLLÍTÓLAG. Egyrészt nem nagyon lehet ott, másrészt nem tudja hasznosítani a szervezetünk.

Én ezt egyszer nagyon hatékonyan alkalmaztam: Nina kb. féléves volt, amikor megnyalta egy bevásárló kocsi fogantyúját. Gusztustalan lesz!!!! Én összefogdoztam a fogantyút és a kezemet nyaltam meg... :oops: Így ha volt ott vmi betegség, akkor én úgyis termelem ellene az antitesteket, Ő pedig megkapja. Végül fogalmam sincs, volt-e ott valami, de a férjem jót röhögött az ősi ösztönökön.

Kép
Kép
Kép
vicka77
 
 


Buborka!
Nekem mondod az édességet? Most csináltam pudingot és be is vertem egy csészével még melegen :shock:
Kb. fél óra múlva fetrengeni fogok a hasfájástól, de jól esett :lol:

Szcsm!
Én is beszéltem párommal, hajlunk az oltás felé pont amiatt az érv miatt, amit Te is írtál.
Csütörtökön beszélek a szülész dokival, megkérdezem mi baja lehet a babának, ha oltok és ha nem és hogy most akkor védett lesz-e vagy sem és az alapján mondom ki az áment!
Ha döntésre jutottam szólok mindenképpen!

Szerintem meg nem baj, ha arról írsz ami foglalkoztat (megjegyzem nem csak téged, hanem sokunkat), ezért van a fórum, szóval HAJRÁ!

Kép
akire79
 
 


Vicka: jó a bevásárlókocsis sztorid! :lol: És bocs, hogy elsiklottam az alapproblémád felett. :oops: Hát igen, ez az állapot gyakorlatilag lehetetlenné teszi az oltást. Viszont a szervezeted mindig készenlétben van, ez talán pozitív

Cat: örülök, hogy ilyen kalandos módon sikerült megkapni az újságot!Mondtam, hogy jó a kép Rólad! 8) Szép nagy már a babád, nagyon izgi, hogy néhányan pár hét múlva szültök...

Fikuszka: lehet, hogy így működik...Minden esetre ma a HírTv--ben megint elhangzott ez a 6 hónapos védettség a Tisztifőorvos szájából.

Mi osztottunk-szoroztunk, s az eredmény: oltatunk. Nemcsak én, a férjem is (eddig ő nagyon ellenezte a vasszervezetére hivatkozva, de most azt mondta, a babáért mindent). Holnap reggel beszélek a háziorvossal, és a héten remélem letudjuk a dolgot.

Egyébként a fentebbi érv mellett az győzött meg, hogy sok helyen leírták, a vírus azért veszélyesebb, mint más ismert vírusok, mert az emberi szervezet még nem tallkozott vele, és így nem tud rá megfelelően reagálni. Nekem ez eddig nem volt tiszta :roll:

Kép
szerencsemák
 
 


Szcsm: örülök, hogy döntöttetek. Nagyon megnyugatató tud lenni..

Kép
Kép
alma26
 
 


hali,

ma beadattam az oltást. már kezdek bedilizni az egésztől, hogy igen, vagy nem, de a fő érv nálunk is az volt, hogy az oltásba nem halok bele, a virusba igen. és ha mondjuk elkapnám hiába kapnák ki rögtön csaszival Pötit, mi védené meg, ha én beteg vagyok és nem szoptatom, főőleg, ha ő is elkapta a pocakomban :shock: remélem nem ártottam vele Pötinek. :(

még mindig köhögök, már 1 hónapja, de a doki megvizsgált, azt mondta mehet :) a nődokim azt mondta, hogy a szakma szerint igen, ő a feleségét nem oltatná. de nem is terhes, lehet, hogy akkor másképp gondolná. :?

én is lekváros kenyeret ettem :D :D :D

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Lányok, voltam ma szülésfelkészítőn és találkoztam Klárival és Nórival. Nóri úgy néz ki, már babával jön majd haza, és Klári is azt mondta, hogy ő is esélyes rá. Szerencsére azért jókedélyűek voltak, jó, hogy egy szobába kerültek.

Oltás - kezdek elbizonytalanodni. Egyelőre nem vagyok beoltva. 12-re van jegyünk a Ben Hurra a sportarénába, de most dilemmázok, nem biztos, hogy oda kéne mennem 1000 ember közé, pedig úgy vártam....

Hékás - köszi, hogy betetted a blogba a homeós cuccokat!

Kép
lizzyy
 
 


Akire, ma mondtak a felkészítőn, hogy a köldokcsont ápoláshoz adnak alkoholt és hintőport is a kórházban, - ezt én eddig nem tudtam. Azért volt érdekes, mert a hintőpor vényköteles, de így akkor mindegy is.

Kép
lizzyy
 
 


Alma: köszi az együttérzést :) valóban jobban érzem magam! (egyébként ma 122/vmi volt a vérnyomásom, ami nekem általában 100 körüli. Picit ideges voltam...)asszem most megyek és elrakom magam holnapra!

Jó éjt mindenkinek!

szcsm

Kép
szerencsemák
 
 


Jó reggelt!
Remélem mindenki jól aludt!

Melike! Nagyon boldog névnapot neked!

Annyira jó, már csak szűk három hetet kel dolgozni :D :D :D

Timi
athena
 
 


Szia Athéna!
Ügyes vagy hogy így bírod! Te oltatsz,

Kép
ágota 74
 
 


Ágota!
Nem oltatok. Valahogy fel sem merül bennem.
Hiszek benne, hogy ha nem rágódok állandóan ezen, és nem stresszelem magam rajta, akkor elkerül :)
Persze erre lehet mondani, hogy tegnap meghalt egy kismama, de inkább azt a részét kell nézni, hogy hány kismama nem halt meg, sőt, el sem kapta! Az ő példájukat kell követni :)

Tudtad, hogy nov vége óta teljes látogatási tilalom van az Izsáki-ban? A bejáratnál biztonsági őrök vannak, és csak azt engedik be, aki vizsgálatra megy...
Remélem januárra feloldják!

Timi
athena
 
 


Szia!
Aranyos vagy hogy ilyen pozitívan gondolkozol. Én is próbállak követni.
A tilalomról nem tudtam, ma megyek vérvételre.

Kép
ágota 74
 
 


Amikor a beutalót adja a szőke hölgy, akkor ad beutalót a NST-re is. (ha megától nem ajánlja fel, akkor kérj tőle, hogy ne kelljen újra sorbaállnod). És már most be kell jelentkezni az NST-re 36. hétre.
Az érdekes felállás, nem is értem: be kell menni NST vizsgálatra, ott kapok egy papírt az eredménnyel. Még ott helyben elő kell keríteni a dokit, megmutatni neki, ő mondja meg, hogy mikor kell menni újra NST-re (az eredmény alapján dönt róla), aztán vissza az NST vizsgálóba, és megbeszélni a következő időpontot a doki javaslata alapján.
Nekem dec 27, vasárnapra van időpontom. Nem vagyok biztos benne, hogy az orvosom karácsony után következő nap reggel 8 előtt bent lesz! Erről még meg kell őt kérdeznem :)

Timi
athena
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát, én is rendesen be vagyok tojva ettől az influenzától. Eddig totálisan az oltás ellen voltam, de most gondolkodom rajta, hogy beadatom. Nem szeretném, ha valami bajunk lenne!
Jövőhéten megyek a dokimhoz, kíváncsi vagyok mit mond, javasolja -e!

A hab a tortán, tegnap kiderült, hogy a keresztfiam bárányhimlős. Vasárnap természetesen találkoztam vele, de nem ölelgettem, nem puszilgattam, meg gyermekkoromban én is átestem a himlőm, így ha jól tudom nem jön ki mégegyszer rajtam a vírus. Ugye jól tudom? :roll: Erősítsetek meg!

Tegnap voltunk ultrahangon. Szerencsére a Drágámmal minden rendben van. A belső méhszáj határozottan zárt, úgyhogy örülünk.
A Manócska becsült súlya 32 hét + 5 napon 2100 gramm!
Azt mondta a szonográfus egészséges, szépen fejlett baba. Születési súllyal kb. 3700 grammal számoljak! :shock: (Szerinte ez teljesen átlagos!)
Ha a méhszájam jól zár, akkor a kiírt időpontig biztosan egyben maradunk!

Brigi: Jobbulást a pici fiadnak. Remélem, már jobb éjszakátok volt.

Üdv:

Gabi

Kép
hutyg
 
 


Hutyg!
Én is úgy tudom, hogy ha egyszer voltál már bárányhímlős, akkor nem kapod el újra!

Timi
athena
 
 


Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

Melike nagyon boldog névnapot!

Athena: tetszik a hozzáállásod az oltással kapcsolatban. Én is így vagyok ezzel, ezért nem akarok oltatni.

Kész vagyok tőle, hogy állandóan riogatják az embert ezzel a hülye vírussal. :evil:

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Athéna!
Köszi az infót! Nem egyszerű ez a kkméti kórház. Engem múltkor elküldött a doki nst-re mert keményedtem, a kishölgynek el is felejtettem visszavinni a papírt.

Hékás!
Hogy vagytok?

Kép
ágota 74
 
 


hutyg: én is úgy tudom, hogy ha már voltál gyermekkorodban bárányhimlős, akkor nem kapod el mégegyszer, én még a kezdetekkor beszéltem erről a védőnőmmel.

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Jó reggel csajok!

Látom, téma az oltás. Én nem oltatok. Jobban félek a szövődményeitől, az esetleges hosszabb távú hatásaitól, mint magától az influenzától.

Gabi: vigyázz a bárányhimlővel, kerülni kell a beteget 2 hétig. Nekem a Kistesóm lett himlős, utána néztem a nete, és nem volt szabad találkoznom vele. És hiába voltál b.himlős, övsömör formájában még kijöhet rajtad. (tudom, nekem volt)

Somaanya: baromi jó lett a gyerekek szobája. És még csak most sikerült téged azonosítani, arcot tenni hozzád. Iwiwen is megkuksiztalak, Soma egyszerűen imádnivaló, igazi csibész lehet.

Fikuszka: nagyon szép a pocakod, nem kell a sok gyagyással foglalkozni. Kb.az enyém olyan formájú, mint a tiéd, olyan, mintha egy 8 kilós dinnyét nyeltem volna le, annyira szabályos kerek, na, engem emiatt cikiznek, hogy nem is gyerek van benne....

Gabi: grat a szép és egészséges babához, és a zárt méhszájhoz. Engem múlthéten végre megvizsgáltak, és totál zárt vagyok! Bár én úgy tudom, hogy észrevétlenül, bármelyik pillanatban kinyílhat.

Brigi: remélem tudtatok aludni és Marci jól van. Nagyot nőtt 4 hét alatt Mincsi.

Timi: nálunk hetente van CTG. (Most pénteken EGYEDÜL kell mennem...nem akarom!! Hiszti-hiszti)Nekem ez lesz a 3. Eddig mindig aludt a kisdrága, és hogy felébredje, megsokkolták.

Tegnap valaki írt a TP-vel és TGYÁS-sal kapcsolatban. A TGYÁS-nak utána néztem, hogy milyen papírok, nyomtatványok kellenek. Hát nem egyszerű. Ilyen pénzügyi szempontból jó lenne ha januárba születne meg a bébi, mert akkor megkapnám a plafont mindenből, és a TGYÁS is több lenne. Mert azért nem mindegy.

Anita: uram isten, milyen egy nemzetközi család vagytok ti!!!
CSak nézek, hogy ki honnan....

NA megyek, megnézem, hogy Mancika-kutya mi az isten nyiláért sípol az ajtóban.....

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Lányok!

Lehet, hogy hülye kérdés, de nektek hogyan nézik a belső méhszájat? Szerintem nekem azt soha nem nézik. A nőgyógyászomnál uh. nincs, kézzel vizsgál, de szerintem azzal csak a külsőt tudja kitapizni. A hivatalos uh-n, a 32. hetesen nem néztek belső méhszájat az tuti, nem volt a papírra sem írva. És több uh. pedig már nem lesz, ez volt az utolsó.

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Adrienne:Nekem a dokim 2 hete nezte eloszor ''manualisan'':)
Mikor mentem havonta 4D-re,ott a szonografus mindig megkuksolta hogy zarva van-e,szoval allitolag igy is,ugy is ellenorzik...

Pillesz:"Isten nyilaert Sipol" :lol: :lol: :lol: :lol: Ez hatalmas :lol: :lol: :lol:

Kép



Anita
bellaani
 
 


Adrienne: nekem is kézzel nézte.

Anita: Mancika egy basset hound (Kalambó kutya) és egy kicsit sem normális. A teraszajtó előtt ül és sípol. Nem nyüszít, ugat, vagy valami hasonló kutyás dolgot csinál, nem, ő sípol. Szegény biztos menne ki sétálni (egyébként kertes házban lakunk), csak egyedül nem merem, mert kb. 25 kiló és nem a legfegyelmezettebb a lelkem.
Egyébként jó kutya, imádja a gyerekeket.

Lányok, mi ez a Borsos sztori? Egy kicsit le vagyok maradva...

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a névnapi köszöntéseket! :lol:

Beszéltem a nődokimmal a győri h1n1-es kismamáról... Állítólag egy alkoholista kismama... Fullon legyengült immunrendszerrel, de nem a terhesség, hanem az alkohol miatt... Ezért hatott így rá a vírus, bár nekem is ajánlotta ő az oltást, de azt is elmondta, hogy csak akkor döntene le így, ha az immunrendszerem amúgy is a béka segge alatt lenne...

Szóval nálunk oltásügyileg anyukám, gyermekem, tesómék, az ő gyerekei, és az uram beoltva, én nem, de ha megszülök utána beoltatom magam, nehogy a pici elkapja. Anyósom nem oltatja be magát, utálom érte, és ha megszületik a manó, akkor nagyon fogom figyelni, és az első köhögésnél kiveszem a kezéből a gyereket... Eddig is utáltam, most megint rátett egy adaggal...
melike30
Győr
 
 


Sziasztok!

Én is a nem oltósok táborát gyarapítom. A párom beoltatta magát, Somát csak akkor fogom, ha a gyerekorvosunk, a védőnő és az a doki akihez magánba hordjuk a Bethesdába a köhögése és az allergiája miatt azt mondja, hogy adassuk be neki az oltást. Egyenlőre mindhárman ellenzik. Persze azért parázok, mert a TV-ben riogatják a népet rendesen és én sem tudom azért mindezt elengedni a fülem mellett, de meggyőződésem, hogy egy sima influenza a korábbi években ugyanígy szedte az áldozatokat - legyen az kismama, fiatal vagy idősebb - csak akkor nem szálltak rá ennyire a témára. Védekezésképp annyit teszek, hogy a bevásárláson kívül nem megyek nagyon nyilvános helyekre, Somát nem fogom vinni a bölcsibe szülés után jópár hétig és nagyon, de nagyon várom a kemény hideg telet! :D

Erika: Dec. 9-én megyek majd fotózásra. Ma beszereztem hozzá mindent. :wink: Somát egyrészt azért nem vinném - hacsak nem lesz muszáj - mert szétszedi stúdiót annyi idő alatt, másrészt a fotók Apának készülnak meglepi karácsonyi ajándékként és egy gyerek képtelen titkot tartani. Este azonnal elkotyogná az Apjánka hol voltunk aznap! :?

Melike: Boldog Névnapot kívánok!

Brigi: Jobbulást Marcinak! tegnap délutánra én is kicsit benáthásodtam megint, de nyomom a homeós cuccokat és mára máris jobban érzem magam.

Csilla: Nekem még mindig vannak topictársak akiknél nem tudok képet társítani a névhez....Olyan sokan vagyunk! Az iwiw-en való rámtalálás pedig maga a csoda az én nevemmel! :shock: Manci kutya jópofa lehet. Régebben én is szerettem volna ilyen kutyát, de aztán felvilágosítottak, hogy ez az egyetlen kutyafajta aki rendelkezik izzadságmirigyekkel és nyáron nem fél ezeket használni is. Egyszóval irtó büdi....Ez tényleg így van?????

J.

Kép

Kép
somaanya
 
 


Somaanya: ez a fotósorozat nagyon jó ajándék Karácsonyra!
Úgy vettem észre, hogy Mancika nem büdösebb egy átlag kutyánál.
Viszont van egy vicces sztorim róla.
Szóval egy ezer éves Transporterrel mentünk Ausztriába merülni és vittük Mancit is, aki telefingotta a kisbuszt. A poén az volt, hogy csak és kizárólag a sofőr melletti ablakot lehetett leengedni kb. 10 centit, mi meg hátul egy kis résen át kaptuk a tiszta levegőt. Mancikának csuklott az anyja rendesen, mi meg majd megfulladtunk.

És még van egy sztori a tarsolyomba. :wink:

Télen hoztuk el a tenyésztőtől, így egy ideig benti kutya volt. Vettünk neki macskaalmot, mint wc-t, amit vagy használt, vagy nem. Aztán egy számomra felejthetetlen napon jövök haza a suliból, párom még melózott, és már a kapuba éreztem valami...(Később rájöttem, hogy akkor kellett volna elszaladnom). Benyitok a házba, kinyitom a konyhajtót, és azt hittem ott halok meg.A következő kép fogadott:
A kutya behasmenésezett, nem is egyszer. Széttapicskolta a lábaival az egész konyhába. És, mikor hallotta, hogy hazajöttem, felugrált ide- oda a kakás lábaival. Eredmény: a konyhapadlot hártya véknyan beborította a kutyakaka, a radiátor, a fal, az ajtó tiszta kaka.
Sírva hívtam fel a páromat, hogy elmeséljem mi történt....
Kb.4 órán keresztül áztattam, sikáltam, takarítottam, fertőtlenítettem....

Na jó, mostmár eldugulok....

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Na ezért nem lesz nekem sosem kutyám lakásban....... :D :D :D
Egyenlőre két japán táncoló egerünk van, az bőven elég.... :wink:

Kép

Kép
somaanya
 
 


Bár Soma pár hete kijelentette: "Ana, kellene nekem egy zsijáf a kertbe...."

Kép

Kép
somaanya
 
 


Jutka!
És erre mi a megfelelő válasz???

Timi
athena
 
 


Mi lenne?: "Kettőt is veszünk kisfiam!"

Kép

Kép
somaanya
 
 


Pillesz: Ezek a sztorik hatalmasak! :D
Jókat nevettem rajta.

Gabi

Kép
hutyg
 
 


Jóreggelt Csajok!
Nemrégen keltünk fel... Bár ehhez hozzátartozik, hogy Lilikém 2.45kor felkelt, hogy kialudta magát :shock: 4kor hoztam neki még inni, addig duruzsolt és utána aludtunk vissza.. De jól sikerült, 11 előtt keltünk fel :lol:


Melike! Nagyon boldog névnapot kívánok Neked!!!!

Csilla:
mindig meg tudsz nevettetni :lol: Nem semmi sztorijaid vannak!
Akartam már kérdezni, hogy CTGre be kell jelentkezni még előtte? Én ha minden igaz jövőhét csütörtökön vagy pénteken megyek, de jön velem Gábor, így minél korábbra szeretnék menni, Kérjek már most?
Hogyhogy egyedül mész pénteken?

Somaanya:
nagyon tuti lett a szoba!!! És szupi lesz a karácsonyi ajándékod!!!

Oltás: Hű.. alkoholista volt a kismama? nem semmi... Mi sem oltatunk, sztem Armilla megszületése után sem.


Valaki kérdezte még régen, talán Nilszi?!?, hogy kell-e edzseni a mellbimbót előtte dörzsöléssel! Eszetekbe ne jusson... Majd ráér kikészülni akkor, nem lehet felkészíteni erre!

Kép
buborka.
 
 


Pillesz, neked a kakás pelenkák már emg sem fognak kottyanni :lol:

Én sem oltatok, félek a hosszú távú következményektől, és különben sem fogjuk elkapni.

Ma voltam dokinál, szerencsére nem nyílt tovább a méhszájam úgyhogy a nem emelgetés és a több pihi megtette hatását.
Kézzel vizsgált, UHra nem is mentem le, voltam 2 hete..
de még Karácsony előtt meg akar nézni még egyszer.. aztán kezdődik az NSt.. félelmetes hogy páran mér jártok ,ez már tényleg a vége :)

Szmörtyögőknek és betegeknek jobbulást!

Én is úgy tudom hogy a szülés előtti naptári év összes keresete alapján számolják a TGYÁSt.. én nem szülhetek idén mér csak azért sem, mert 2008-ban fél évig még gyedet kaptam.. többszázezer ft kiesés lenne ha idén megszülnék :shock:

a héten voltam az államkincstárban.. amin kiakadtam az az hogy csak akkor kaphatok TGYÁSt ami szülés után 168 napig jár, ha lemondok a Zsófi után járó gyesről.. viszont gyest meg visszamenőleg nem lehet lemondani. Aszondja a nő hogy szülés előtti nap menjek be és mondjam le a gyest.. mondom jó, majd megintejúvolom a gyereket.. vagy 10 perces fájásokkal még beugrok az államkincstárba.. szerintem tök gáz.. jó persze meg lehet oldani, mert majd előre megírom a lemondó nyilatkozatot, aztán férjem beugrik vele.. de hogy még ezen is agyalni kell szülés előtt, alatt.. látszik hogy pasik találják ki ezeket az értelmes szabályokat...
pici76
 
 


Nem tudja valaki, hogy a GYED, GYES, TGYÁS téma melyik oldalon volt? Most beszéltünk róla a napokban, de nem találom!

Timi
athena
 
 


Nem tudja valaki, hogy a GYED, GYES, TGYÁS téma melyik oldalon volt? Most beszéltünk róla a napokban, de nem találom!

Timi
athena
 
 


Sorry, nem tudom miért ment el 2x az előző üzenet (remélem ez csak 1x fog). Tegnap egész nap szarakodtak a gépek, még most sem az igaziak, valószínű annak köszönhető

Jutka!

Nekünk is vennél zsiráfot, ha mész a zsiráfboltba??? :D

Timi
athena
 
 


Verus: apa dolgozik, ezért megyek egyedül. 7.30-ra van időpontom, egy darabig el tud vinni kocsival.
Időpontot kell kérni, 458-4657 ez a tel.szám. Nagyon kitartónak kell lenni, mert mikor nekem kellett időpontot kérnem már nem is tudom mire, 4 órába telt, mire felvette valaki.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Nem akarok senkit sem idegesíteni, DE most mondták a hírekben ,hogy ismét intenzív osztályon egy kismama, 31 hetes, megcsászározták, a baba jól van, az anya viszont intenzív osztályon.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Sziasztok!

Melike, boldog névnapot!

Fikuszka, felraktam a képet, nekem gond nélkül felment. Lehet, hgoy épp karbantartottak?

Szcsm, nyugodtan kiírhatod magadból, ettől még senki nem fog elítélni. Ha valaki nagyon untat, majd átugorja :wink:

Cat, pihenni akkor tudok, ha Marci alszik. Ez napi 2 óra, kb ilyenkor. Több a semminél :lol: Reméljük nincs gond a picivel, tuti csak pisilés előtt volt. Emlékszem, mi már a 6 hetes hasi UH-n voltunk Marcival, a leletre ráírták, hogy 'a gyomor extrém mértékben telt'. Mikor rákérdeztem, mi ez, hozzábiggyesztették, hogy a vizsgálat előtt evett :lol: :lol:

Lizzyy, köszönjük az infókat. Szerencse, hogy jól elszórakoztatják egymást a lányok

Athena, kérdezz rá a látogatási tilalomra! Én rákérdeztem, nálunk kb februárig várható

Adrienn, nekem kézzel nézte a belsőt is. Megismered, mert ha már a belsőt nézi, azért az fájdalmas...

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Ja igen, Marci. Köszönjük az aggódást és a kérdéseket, a helyzet változatlan. Az éjszaka jobb volt, fél 10-től éjfélig 2x kelt fel, utána már csak negyed 9-kor. A gyógyszereket beveszi, sőt ma már eljutottunk oda, hogy nem hogy nem sír az orrszívástól, de ő saját maga tartja az orrszívót :lol: :lol: :lol: Nekem a torkom kapar, de szerintem nem kaptam el tőle, hanem csak az éjszakai csípőfájdalom miatti hátonalvás - valószínű nyitott szájjal - tette meg a hatását.

Pillesz, mi tuti nem kapjuk el, nyugi :lol: :lol: Erős a szervezetünk, és nem is megyünk sehova, ugye lányok???

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Brigi!
Nagyon egyetértek vírus ügyben! Én úgy látom, hogy az, aki sokat foglalkozik a vírussal, az megidézi magának a bajt! Nem kell! Mindenki vigyázzon megára, és ne vívja ki a sorsot maga ellen!
Nem értek egyet a "ha nem beszélünk dolgokról, akkor nincsenek is" szisztémával, de az biztos, hogy minél többet idegeskedünk és aggódunk valamin, annál valószínűbb, hogy az megtalál!

Timi
athena
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: