Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jó ideje nem írtam, de azért minden nap olvastalak benneteket...


Mostanában eléggé kiborulós napjaim voltak és jó sokat bőgtem.
Ugyanis tegnap kellett mennünk a neurológiára, mert amikor a gyrekorvos első héten itt volt, nagyon ránkijesztett ( de szerintem már meséltem)
hogy mivel zöld volt a magzatvíz ez oxigénhiányos állapotot mutat.. :shock:
szerinte a fejét nem húzta fel rendesen és nem mászott..... :roll:

És elkezdett mindenfélét magyarázni, meg láttam rajta hogy valami nem oké...
Persze én teljesen kiborultam és egész héten bőgtem....aztán elkezdtünk járni Dévény tornára, meg telefonálgatni mindenhová...
Még a mávos gyerekorvossal is beszéltünk...
Az is azt mondta, ha gond lett volna már a szülésnél kiderül...

Akkor kezdtem megnyugodni főleg mivel csinálta az elemi mászást nekem és hason emeli magasra a fejét és forgatja...
Aztán egy hete vettem észre, hogy néha remeg a lába amikor nyujtózkodik..pici kis remegés 1-2 másodpercig tart, néha szinte nem is lehet látni csak érezni...
Persze én megint elkezdtem böngészni a netet, amitől kiborultam...
(anyám már ki akarja kapcsoltatni..)

Mivel árgus szemekkel nézem a gyereket, szerintem olyanokat is észreveszek, amit alapesetben nem.....
( sőt valamelyik nap azt néztem, hogy mintha jobban elállna a füle mint "régen" :roll: /szép kis kerek lapos füle van-igazi csajszis..)

Szóval tegnap mentünk a neurológiára, amitől már teljesen kész voltam, napok óta nem aludtam...ráadásul a párom tegnap ment kórházba, ma műtik, amitől szintén kész vagyok.....

De a lényeg:megvizsgálta a neurológus, nagyon szimpatikus nő.
Azt mondta ez a lábremegés teljesen normális, a babaák 2-3 hónapos kora körül elmúlik.
( a neten találtam ilyet is, reménykedtem benne, hogy ez a miénk)

A hypotómiáról: azt mondta a nyaka kicsit lazább valóban, de nem vészes, 2 hónap múlva kell visszamennünk és ha nem javul magától, akkor majd tornáztatni kell, de azt mondta,lehet addigra el is múllik..
Amúgy mindene teljesen oké, az összes reflexet végignézte, meg az elemi mászást, járást stb...

Szóval úgy néz ki, hogy a gyerekorvos túlbúzgó volt.. :roll:
Csak nekem volt egy olyan hónapom, amit nem kívánok senkinek..
Meg ezentúl sem leszek teljesen nyugodt, mert az ember ilyenkor árgus szemmel néz minden rezdülést...
De azért remélem szépen lassan meg tudok nyugodni majd ahogy fejlődik...
Már szépen mosolyog és néz, hall ( szegényt állandóan "próbálgatom"-megijed-e a hangra, figyel -e a hangra, nézi-e a fényt, figyel-e a tárgyakra... :shock: :shock: )

Tisztára az agyamra ment.....

Továbbra is hordjuk Dévény tornára, mert az csak javára válik, legalább még ügyesebb lesz..( aztán majd azért küld a gyerekorvos el bennünket vizsgálatra, mert túl ügyes...és ez gyanús..)

Tegnap amikor felhívtam a jó eredménnyel, azt mondta, azért csak figyeljük folyamatában tovább..és majd el kell menni szemészetre is...mert ha kapott oxigént, akkor az árthaott a szemének ( egyszerűen nem tudom megértetni vele, hogy NEM kapott oxigént....)
De ezen nem múljon, elviszem mindenhová...

Már hasi és kopony UH-n is voltunk, a kórházban is csináltak....

Ja, és tegnap elmentünk ortopédiára is a heim pálba, ha már ott voltunk..az is negatív lett! :lol: ( pedig azt is gyanúsnak látta a gyerekorvos.. :roll: )
Már azon gondolkodtam, hogy váltok orvost, de mind a három gyerek nála van, már ugye 15 éve..
Jó, az nem baj ha alapos, csak most kikészítet....meg inkább legyen vaklárma, mint az ellenkezője!!!!!!!!!

Bocsi kicsit hosszú voltam, de ki kellett írnom a sok feszültséget!!!!!!!

Most elkezdhetek izgulni a párom miatt, várom, hogy telefonáljon mikor viszik a műtőbe.... :cry: :cry:

Éjjel a kislányom kihagyott egy kajcsit, mert szerintem olyan fáradt volt a sok nyúzás miatt, meg allig tudott aludni az utazás stb miatt..
A mellem meg majd szétrobban most is..
Pár napja több a tejem, pedig csak 1-2 alkalommal fejek le naponta kb 50 ml a kettőből...lehet abba kéne hagyni, csak attól félek akkor meg kevés lesz.. :roll:

Na tényleg bocsi, hogy csak magamról..................igyekszem ma majd reagálni.. :oops:

Kép


Kép
tasin
 
 


Csak vsszajöttem, mert a Picikém alszik, a nagyok meg elmentek suliba ( de jó! mindjárt vége!!!)

Kocska!
Remélem már jól vagy!!Tök jók a képek!!

Amikor írtátok néhányan, hogy hiányzik a pocakotok (és én még terhes voltam) nem hittem el, de azért mostanában én is sokat gondolok rá....
:lol:
Kocska, amikor terhes lettem nálunk is volt falunap, amin én jót buliztam, sőt még cigiztem is amit nem tettem már hosszú évek óta ( csak 1-2 szál) meg két vodka-narancsot ittam, mert jó hideg volt..
Akkor ágyazodhatott be....persze erről nekem fogalmam se volt..( mivel vigyáztunk :lol: :lol: )

Olyan rossz most arra gondolni, hogy már nem leszek terhes többet..
Épp beszéltük a párommal hogy valamit sűrgőssen tenni kell a védekezés miatt,mert nem tudná ő se azt mondani hogy vetessem el, ezek után hogy itt a lánya és imádja..én meg alapból nem tudnám megtenni...

Bár még nem voltam a 6 hetesen, jövő héten el kellene menni..hátha már ha megnyugszunk lesz valami keksz féle...eddig nem hiányzott de most már kezd.... :oops: :oops: :oops:

De itt helyben megyek dokihoz....nem megyek vissza, mert nem tudom megbocsájtani a dokimnak, hogy nagyot kockáztatott...a párom még azt mondta, meg is veri..( pedig aztán ő nem egy balhés típus..)

Felszívodó varratom van...nem találkoztam vele...


Dharma!
Szupi a videó, nekem is a nagyis kép tetszett!!!
Korinnával néztük ( a kicsi-középső) és azt mondta, anya nekünk is kell ilyen!!!!
Így majd lehet kérek segítséget, a powerpoint megy, csak a másikban..

Valamelyik nap cseresznyét ettem hát ez nem jött be, mert fájt a hasa és pukizgatott, sőt éjszaka is felébredt sűrűn...
A meggyről mi a véleményetek? Az is puffaszt?

na megyek kihasználom a csendet és pakolászok.. :wink: :roll:

Kép


Kép
tasin
 
 


Tasin örülök,h most egy szakember is megnyugtatott. Ne nézd árgus szemmel a hibácskákat és ne idegesítsd Magad utána a nettel! Maja pl még nem gügyög,pedig azt mondták,h egy hónapos korára azért már szokott. De persze ezt a védőnő mondta. A gyakorló kismamák meg csak legyintenek,h hagyjam azt,még van ideje :)
Nálunk a szomszéd cseresznyefája lóg át. Imádom a cseresznyét és nagy szívfájdalmam,h abból az összes mindig kukacos :(

Kocska sajnálom,h fáj a melled,meg lázasodsz :( Én ehhez nem értek,de mindenhol a masszírozást,meg a borogatást írják,amit már csináltál. Remélem hamar rendbe jön.

Beo tegnap elfelejtettem írni. A szülőkerékre gondoltál,ami a képen látható? Mert arra azt mondta a szülésznő,h nem javasolják,mert nem tudják védeni a gátat, még jobban szakadnak csak tőle ez elsőre szülők,max csak többedszer szülő nőknek javasolják. Meg kényelmetlen az orvosnak,meg a kismamának is. Ezt én is megerősítem,nem tudom,h Te beleültél-e,de iszonyat kényelmetlen volt és tényleg nagy nyomás nehezedik a gátra. Meg van az a patkó alakú szülőszék,amit terveztem,h kipróbálok,de nem volt ott,amikor szültem,meg abban a helyzetben egyedül a kádhoz ragaszkodtam és örültem,h élek :oops: Nekem jó volt a szülőágy, markolászni lehetett a karfáját is ha nagyon fájt és nagyon nyomtam, bár ahogy írtam a blogomon jó,h nem mellékeltek hozzá liftet olyan magasan van :?

Tegnap Apum elment a babyslingért,most kimostam,remélem délutánra megszárad,mert megyünk Majával orvoshoz,kíváncsi vagyok milyen.
A 6 hetes kontrollon nagyon turkálnak majd? Kacsával is megáldanak? Vagy mi van ott? Mit csinálnak?
Ma fogom végre feladni a családi pótlékra és az anyasági támogatásra az igényt. Remélem hamar megjön.

dharma
 
 

 
 

Tasin egyébként ha magyar nyelvű a powerpointotok,akkor sztem simán menni fog Neked is. A páromtól meg majd megkérdezem milyen programmal konvertálta. Csak hajrá :)

dharma
 
 


Jó reggelt!

Eda, neked valami séf-gyereked lesz, ha folyton a Papkika TV-t hallgatja
:D :D

Tegnap beszéltem a dokimmal, kedden megyek a 6 hetesre. Azt mondta, belefér, hogy ez már egy menstruáció legyen, a szoptatás és a gyermekágyi időszak ellenére is. Eszerint most rázoomolhatunk a fogamzásgátlásra. Szerencsére nem akcióztunk még semmit a szülés óta, nagyobb vonzásnak tűnik az alvás, ha marad egy kis szabadidőnk.

Már akartam írni, hogy hasfájásra az Infacol mellett a leghasznosabb dolog a DM-es melegíthetős cseresznyemag-párna, amivel találkoztam.

Futás: az én térdeim is tropák, az egyiket műtötték 2X, recseg-ropog a rendszer, a titok az, hogy be kell melegíteni. Meg az is használ, hogy nem kell vele foglalkozni :)

icamica
 
 


Dharma: Nekem a 6 hetes vizsgálaton egy hüvelyi uh-t csinált és megnézte a gátsebet, az egész kb 5 perc volt, vagy még annyi sem.

Az éjszakánk megint úgy alakult, mint tegnap, kb fél10től fél4ig aludt, evett, majd 6-fél7ig szunya. Viszont tegnap este valamitől olyan nagyon sírt, hogy vigasztalhatatlan volt, már azt hittem, hogy hívom az orvost, mert szinte levegőt alig kapott :(

Kép

Kép
sildi83
 
 


Jó reggelt mindnkinek!

Kettőtől nyolcig aludtam ma. :D De mindezt önszántamból.
Póker party volt nálunk tegnap este. :D
MArci fél ötkor evett egy keveset, d az 10 perc volt összesen, aztán csak háromnegyed kilenckor kelt. Pedig este fél klenckor már aludt. :D
Beni viszont felkelt negyed kilenckor.
Meg tudnám szokni ezt így.

Ami viszont nagy melepetés volt számomra, az a TGYÁS. Fele annyi, mint amire számítottam. :evil: Lehet, hogy inkább vissza kellene mennem táppénzre. :roll:

Tasin!

Milyen összefüggés van a szülésnél kapott oxigén és a szem között az orvosod szerint?


Mi egyébként a Rókusban voltunk szemészeten. Dr. Gébert Ilonánál. Hétfő délelőttönként rendel, és előre kell időpontot foglalni.

Megyek, mert Marci igényli a társaságomat. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Ezer éve nem tudtam írni, olvasni azért próbálok.

Kocska:Mellgyulladás nekem is megvolt, hétvégén 39,5 volt a lázam,rohantunk az ügyeletre. Azóta fejek szedtem antibiotikumot és krémeznem kell. Csomók még nekem is vannak, holnap fogja megnézni a dokim.(az ügyeletes doki a sebészetet is emlegette ha a csomók maradnak)
Demetnik:Nekem szopi vége felé szokta ezt csinálni, én is azt hittem elfogyott a tejcsi, de nem és én nem váltottam se deot se tusolót.
Bogyó:Nekem is felszívódó varratom volt, de én sosem találkoztam velük.

Mensi-remélem még várat magára, és nem lesz nagyobb mennyiség mert akkor már nem tudom mit fogok használni, nekem így is sok volt.

A babák gyönyörűek, Dharma! nagyon jó a videó!

Kép
Kép
gaba_30
 
 


Sziasztok!!

Végre van időm irni!

Egy évvel ezelőtt én még ezerrel készültem a szóbelire... ha valaki akkor azt mondta vona hogy egy év múlva lesz egy gyönyörü fiam biztos hogy ott helyben kinevetem...
Aztán az egyhetes rockmaratonon elkészült :lol: :lol: jó sok sör mellett
A pocak nekem is nagyon hiányzik... olyan furcsa elkézelni hogy mondjuk egyhuzamban fél órát nem tudtam ülni...
A mensi már nekem is megvolt de most eltartott vagy két hétig de minden nap csak pár csepp...
Dharma nagyon szép lett a videó!

Mi szépen növögetünk jövö héten kapjuk meg a két hónapos oltást én előre félek... szegényemet ott szurkálják :x :x :x
múlt hétvégén megint voltunk anyuméknál busszal... na hazafele már nem bírta ugyhogy buszon evett. Izgi volt :lol:
Na jó sok lesz belőlem...

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Tecaa: Jaj, ne is mondd az oltást, Janka is jövő hét szerdán kapja, teljesen be vagyok tojva :(

Kocska: Nekem még a legelején volt mellgyuszim, majdnem 40 fokos lázzal. Antibiotikumot kellett rá szednem nekem is sajnos, meg volt valami gyógyszertárban kikevert krém rá.

Mensi: Nemár, ne jöjjön már még, igazán várhatna pár hónapot, annyira nem hiányzik :( Bár ha nem fog fájni, akkor annyira nem visel meg. Inkább legyen nagyobb a mennyisége, minthogy fájjon.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Na, szegény párom túl van a műtéten...sajnos az orrán keresztül nem érték el az endoszkoppal az arcüreg minden részét, és fel kellett törni a szájpadlását és úgy próbálták kitisztítani, de annyi genny és vér volt ar arcában, hogy így sem sikerült teljesen.
Most elküldték szövettanra a cuccot és ha valami gomba akkor gyógyszert kellszednie fél évig.
ha fél év múlva is lesz neki, akkor felvágják az arcát és úgy tisztítják ki.................. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Cat!
Én sem tudom miért gondolta..azt tudom, hogy a koraszülött babák és az inkubátornál lehet a szem károsodásáról hallani..ott van valami oxigénes dolog...

Kép


Kép
tasin
 
 


A húgomnak volt begyulladva a melle, akkor vette meg a kézi helyett a gépi mellszívót. Neki a védőnő masszírozta ki, van, amelyik nagyon ért hozzá. De neki azt mondták még, hogy amilyen forró vízzel tud, úgy tusoljon, én akkor masszírozza ki belőle. De ezt csak is szoptatás előtt, hogy a baba utána ki is tudja szívni.

Marci imád segédkezni a konyhában, ő szeleteli a répát, gombát, krumplit, stb, és pucolja (krumplihámozóval) a répát, krumplit.
Szóval lehet, hogy van benne valami. :lol:


Tasin! Szorítok a férjednek!!!! És ne gondolj mindig a rosszra, hidd, hogy minden rendben, a doktornőt pedig, ha ennyire beparáztat, (és nem bízol benne) inkább cseréld le.
Bár a miénk is ezzel a 3.cicibimbóval beijesztett, hogy lehet tőle vesebetegsége, azért kell az UH, de szerencsére neki sem volt semmi!!!

Kép

Kép
eda7
 
 


Demetnik!
Nálunk is az a tapasztalat, hogyha cicirángatás meg hiszti van, akkor vagy büfiznie kell, vagy trotyi lesz, vagy nem jön a tejci, vagy már jóllakott, de még a szeme kívánja a tejet. :)

Tasin!
Drukkolok, hogy minden rendben legyen a férjednél és ne kerüljön sor újabb műtétre!

Nekem még nem jött meg, de néha úgy szoktam érezni, hogy hamarosan meg lesz. Meg tegnap a férjem a csók után azt mondta, hogy sósnak érez. Nem tudom, hogy másoknál is így van-e, de a férjem mindig megérzi, ha menstruálni fogok, mert állítólag sós leszek. :) De én is azt hittem, hogy néhány hónapig még nem lesz ezzel gond. :shock:

Én egy éve javában készültem az esküvőnkre, és már próbálkoztunk gyerek-ügyben is, szóval mi reméltük, hogy hamarosan lesz egy babucink. :lol:

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Kikocska! Köszike, meg is változtattam a vonalzót, és Marcinak is csináltam! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
eda7
 
 


Cat!Akartam már írni, hogy annyira hasonlítanak a fiúk egymásra, bár itt ezen a képen amúgy is szinte a fejüket is úgy tartják, de az összes vonás, szem, száj, annyi, hogy világosabb kiadás Marcikád.

Kép

Kép
eda7
 
 


nekem Marcival 3 hónap körül jött meg, előtte kicsit megcsappant a tej. Most Pepével jóval több a tej, nem kell pótolni. Bár Pepe jobban is fejlődik, Marci ilyenkor majdnem fél kg-al volt még kevesebb (bár a hossza is kb 4 cm-rel volt rövidebb.) Pepe most 5650 gr volt tegnap. Marci ilyenkor 5060 volt. :oops: Pedig Pepét nem látom kövérnek, annyi, hogy combikája az van. :?

Kép

Kép
eda7
 
 


A változatosság kedvéért, megint jót aludtam!!! :)
Luca 10-től 6.30-ig durmolt. 7-re végeztünk az evéssel, aztán átadtam a stafétabotot apának, én meg 10-ig visszabújtam az ágyba.

Azt hiszem, hogy az én "óriási" tejmennyiségemmel nem kell tartanom a mellgyulladástól. Naponta egyszer, néha kétszer fejek. Délelőtt szoktam, mert akkor van értelme. Nem nagy mennyiség, max. 50-60. Ezt szoktam odaadni Lucának a délutáni szopi után, mert akkor általában kevesebb a tejci. Így tudjuk tartani, hogy nagyjából a tejci minden szopinál több legyen, mint a tápszer.

Demetnik!
Van valami változás nálatok?
Én egyébként el is felejtek stiftet használni, mikor itthon vagyok. Egyáltalán nem vagyok egy izzadós típus, inkább csak megszokásból kenem magamra minden reggel mosakodáskor. Azonban mióta átrendeződtek a reggeleink, és később öltözök fel, nem is használok "illatosítót", kivéve ha megyek valahova. Tusfürdőből most egy viszonylag semleges illatú Niveát használok.

Nekünk a szülésfelkészítőn azt mondták, hogy nem kell a cicit törölgetni szopi előtt. Ezt régen valóban csináltatták az anyukákkal, de az új felfogás szerint ez felesleges.

Kocska!
Nekünk adó kártyát az a pénzintézet fog igényelni, ahol megnyitjuk Luca Start-számláját. Így legalább nem kell vele bajlódnunk.
Melleddel mi újság? Sikerült kigyömöszölni a csomót?

Tasin!
Örülök, hogy végül mindent rendben találtak nálatok, a férjednek pedig nagyon drukkolok!
Mennyi ideig tartott az UH vizsgálat? Mi holnap délelőtt megyünk.

Ica!
Te már használtad is ezt a cseresznyemag-párnát? Én is szemeztem a múltkor eggyel, de nem vettem meg végül. Használ?

Egy évvel ezelőtt: javában készülődtünk a nyári amerikai útunkra. Nem is foglalkoztunk babaáldással, mert épp a gerincsérvemmel voltam elfoglalva. Mindent kipróbáltam, és végül a terhesség segített?! :shock:

Mensi: nálam még egyelőre nincs jele. Nem is hiányzik, mert nekem is nagyon görcsöl olyankor a hasam. Előre rettegek, mert én mindig vettem be fájdalomcsillapítót, és most majd nem lehet.

Délután apa nélkülem fog egy etetést intézni, mert megyek fodrászhoz. Remélem, hogy ügyesek lesznek!

Kép
gesztenye74
 
 


Gesztenye: uhhh, tényleg, nem lehet bevenni semmit, ha esetleg fájna :shock: :shock: Legalábbis azt biztosan nem, ami segített régen valamelyest. Na most már tényleg csak abban bízom, hogy nem fog fájni, mert ha olyan lesz, mint volt, akkor felkelni sem tudok, nemhogy Jankát ellátni.
Ti mivel fejtek? Nekem szopi után szinte sosem jön több 20-nál, de még abból a mellemből sem, amiből épp nem evett (már amikor jól lakik egyből). Lehet nem csinálom elég sokáig...

Kép

Kép
sildi83
 
 


Adókártyát mi már intéztük, de majd csak soká lesz, először csak adnak egy igazolást az adószámról, amit lehet használni hivatalos szerveknél.

Cseresznyemag-párnát hetente többször is használom, mikróban 2 perc alatt finom meleg lesz és lassan hűl ki. Ugyanígy lehet hűtésre is használni.

Azt hittem, csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy alig kászálódok ki a gyerekágyas vérzésből, már jön is a menstruáció, de látom, ez nem is olyan ritka. Kicsit nagyobb a mennyiség, és meglepő módon a derekamat is érzem egy kicsit, ami azelőtt sosem fordult elő.

Sem a futás, sem a menstruáció nem változtatott a szoptatáson, ugyanúgy éhes cápaként vetődik rám a gyermek :D

icamica
 
 


Ja, ezt akartam még: paracetamolos cuccokat állítólag be lehet venni, legalábbis a doki meg a gyógyszerész azt mondta, hogy azt szabad szoptatás alatt is. Más kérdés, hogy egy tisztességes görcs ellen az édeskevés...

icamica
 
 


Bogyó! Nekem is felszívódó volt, és kb az 5. hétben vettem észre, amikor vizsgálgattam magamon a hegeket :lol: hogy belül van egy cérna még. Meg is ijedtem, de a barátnőm mondta, hogy majd eltűnik. Fekete volt az is. Aztán amikor a 6.héten mentem a dokihoz, már tényleg nem volt. ott. Lehet, hogy akkor én is elvesztettem a wc-n, csak nem vettem észre. :shock:

Adókártya: Kaptunk az Államkincstártól egy papírt, hogy Ez a Pepe adószáma, amit az Apeh-tól kaptak, és hogy megnyitották nekünk a Startszámlát. De mi nem is igényeltük. :? Aztán a múlt héten az Apeh megküldte Pepe adókártyáját is. Tehát elintézte nekünk valaki. :) :roll:

Én az Avent kézi mellszívóját használom, úgy voltam vele, ha nagyon kell, csak akkor veszem meg a gépet. (ezt a húgom adta nekem, mert ahogy itt fent írtam, neki begyulladt, és a kézit lecserélte már az elején a gépire. De a gépi kell majd neki is, mert júliusban ismét szül)
Nagyon meg vagyok vele elégedve, nekem jól működik. (bár hozzáteszem, hogy Marcival régen már sima kütyük nélkül, kézzel is tudtam fejni. A szükség ráviszi az embert, ha éppen nincs semmi kéznél csak a kéz...)

Kép

Kép
eda7
 
 


Sziasztok!

Tegnap tutira megvolt az első tudatos mosolyunk!!! :D :D :D Meg néha mintha már „beszélgetni” is próbálni, annyira édi!!!
Most meg mindjárt megyünk a sebészhez, remélem gyorsan lekapja azt a nyavalyás csonkot!!

Sziszike, beöntés egy ekkora csöppségnek? :shock: Úgy tudom, h anyatejes babánál akár 2 hétig is lehet kakiszünet és az sem feltétlenül gond. Emmánál is volt néha 1-1 hét kihagyás, de nem kellett semmit csinálnunk.

Nekem még elég plötyi a hasam, de abban bízom, h magától helyrejön! :wink: :lol: Mozgás? Sok séta..más nincs. :roll:

Tv: mi is nagyon keveset nézünk, viszont megtaláltam a Buttontól – F1 kapott autogrammomat, meg a 8 évvel ezelőtti közös fotónkat!!!!! 8) :) Remélem sokat fog érni nemsokára!! (Na, nem mintha el akarnám adni)

Dharma, ügyi vagy, nagyon jó lett!!!!

Többgyerekesek: csak nálunk nem megy oviba a nagyobbik?

Kocska, sztem az adókártya nem „jár” automatice. Számot azt generál a rendszer azt hiszem, de kártyát csak külön kérésre kaptok. Pl, ha ingatlant akarot venni a nevére, akkor kellhetne! :wink:

Nyarvog a kicsi, mennem kell!
Drukkoljatok légyszi a köldökcsonk miatt!

Zsu
svs
 
 


Hopp, lehet, h mostmár küldik az adókártyát?! :roll:
(Emmának még nem így volt.)

http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... le&sid=845

Zsu
svs
 
 


dharma: most meg vagyok döbbenve, én azt választottam, mert ott AKARTAM szülni, ott vajúdtam végig, aztán át kellett másznom az ágyra, eltüntette a doki a méhszáj "végét" és utána vissza a székbe, és ott jött Balázska :) pedig az ágyon már minden bajom volt, tolni kellett, de ragaszkodott hozzá a dokim, h ha már a szék mellett döntöttem másszak vissza. és nagyon jó volt. nagyon kényelmes volt, és kapaszkodni is jól tudtam, gátam nem szakadt, a szülésznőm végig tágított, 2 kicsi vágásom volt. az, meg h a dokinak nem jó nem érdekel :) Nekem (Neked) kell jó legyen, ne a dokinak. nekem nem ment az ágyon, mert a görcseim nem a hasamban "fájtak" hanem átsugárzott a derekamba és azt hittem meghalok. a derekam fájt... az NST-t is alig bírtam ki, pedig akkor csak 30-as fájásaim voltak...

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Igen, már küldik, mi is megkaptuk. A két nagynak még utána kellett járni. Sőt, a jogász barátnőm mondta, hogy júliustól baba-személyi is lesz :)

Zsu, nekünk a középső nem megy :) Réka már 5 lesz februárban, úgyhogy muszáj is neki. Misinek is kéne beöntés, nagyon szenved 3 nap után. De eddig még valahogy mindig kijött az 5. napon legkésőbb, addigra már az egész családnak nagyon rossz. Gondolom Emma nem szenvedett attól, hogy nem kakil, azért nem gondolkoztatok rajta nagyon, hogy mi kéne...

Fájdalomcsillapítónak az Algopyrint lehet, nem véletlen azt kaptuk a kórházban is... Egyik ismerősöm a baby panadolból nyakalt, mert az biztos mehet a gyereknek is :)

Tasin, durva ez a műtét... szegény! Hát, remélem msot már kilábal belőle. És örülök nagyon, hogy jobban vagy, és megnyugtattak! Mira meg teljesen rendben lesz! Misi már van olyan rész, ahol nem is sír, mert már nem fáj neki.

Nagyok vagytok a mozgással! Én egyenlőre a fekvésre gyúrok :)

Dementik, remélem megoldódik a gondotok! Én secret stiftet használok, annak elég semleges az illata...
Irigykedem itt a nem izzadósokra, nekem borzasztó szagom van, mikor szoptatok, és nagyon izzadós leszek. Lehet, a sok ivástól...

eda, tuti a két új szalag, és mennyire mennyire tesók!!! nagyon hasonlítanak!

Az inkubátorban ha rosszul van beállítva az oxigén aránya, és túl magas, akkor okozhat látáskárosodást. Régen a koraszülöttek nagy részének azért volt, de most már sokkal érzékenyebben tudják beállítani, így nagyon ritkán fordul elő.

orthopédia hogy van a heimpálban? hétfőn mennék délelőtt misivel meg rékával, lehet? kell heimpálba szóló beutaló, vagy akármilyennel lehet menni?

kocska, fejjél, utána szoptass, az a legjobb mellszívó, és mivel éhes, keményen fog dolgozni! próbálj meg több tartást, hónalj, föléhajolva lógasd a szájába, ilyeneket. Aztán utána add oda neki a lefejtet! gyógyulj hamar. A könyvet meg majd mondjátok, kinek küldjem :)
ja, könyvet, gyerekruhát nézzetek ilyen helyeken is, hogy zsibvasar.hu meg ittvettem.hu, sokan elmentek a vateráról, teszveszről, mert a könyv, gyerekruha tipikusan az a kategória, hogy van, hogy lassan jön meg a vevője...

na, megyek, nehéz napunk volt ma. Szerencsére Gergő itthon, és nemsokára vége is. Remélem nagyot alszom majd éjjel...

kikocska
 
 


Mellgyulladás: Nem feltétlnül függ tej mennyiségőt, hajlam kérdése.
Csomó eltüntetése: szopizás előtt meleg, nem forró zuhany alatt átmaszírozni, és úgy tenni a babát a cicire, hogy az álla a csomó felé legyen. Ez a leghatásosabb.
Nekem Beninél háromszor is be volt gyulladva, ebből csak kétszer kellett antibiotikum. Hamadikra már ügyes voltam.

Most egyszer elkezdődött, de nem lett belőle semmi.

Ja és a homeós bogyók amik segítenek:

mellgyulladásra:
Bryonia cretica (Bryonia) c9 4x5
Apis mellifica (Apis) c15/c30 4x5
Phytolacca americana (Phytolacca decandra) c9 2x5
Atropa belladonna (Belladonna) c9 óránként láz esetén

Sildi!

Oltástól ne félj!
Mrci kb 2 másodperig sírt, cicre raktam, és attól kezdve minden rendben. Semmi utóhatás. Este fél kilenckor már aludt hajnali fél ötig. Aztán 10 perc múlva tovább még 4 órát. :D

Adókártya: Mi múlt héten kaptuk teljesen váratlanul. Nem igényeltem.
Vendég
 


Zsu jól vagytok!?
lekerült z a nyamvadt csonk?
Gondolok ám rátok!

Bocs most csak ennyi!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Adókártyáról én úgy olvastam,h csak azok a babák kapnak,akiknek valamilyen pénzügyi dolga is van, pl.: babakötvény. Kíváncsi leszek,h mi kapunk-e.

Eda nekem is van Avent kézi mellszívóm kölcsönbe,meg Medela elektromos saját,de kézzel fejek. Ha így megy eladom az elektromosat. :? Bár lehet azért nem jó nekem,mert amúgy is kevés a tejem.

Zsu Nálad már gügyög is Barni? A köldökcsonk hogy nem jött le magától? Nem is lazult?

Beo akkor nagyon mások vagyunk :D Nekem az nagyon nem jött be. Fel sem tudtam ülni rá,mert mozog. A fájásokat én sem bírtam az ágyon,az utolsó másfél órán kívül,amit a kádban töltöttem szinte végig fel,alá járkáltam,mert nekem úgy volt jó. A kitoláshoz meg amennyire ilyenkor lehet,tökéletes volt az ágy.

Kikocs én nagyon szurkolok,h sokat tudj pihenni,meg aludni,de az eddigiek alapján ez elég elképzelhetetlennek tűnik :cry:

Nem írta fel az orvos azt a papaverint,vagy mit :cry: Azt mondta,h Ő a Gripe Watert javasolja,úgyhogy most kipróbáljuk azt. Furcsa,mert amikor már majdnem végeztünk akkor jutott eszembe,h kiütéses lett a bubója a kicsinek. Az orvos meg sem nézte,csak rávágta,h biztos a meleg miatt :evil: Érdekes ....

dharma
 
 


Tasin nagyon rossz volt még csak olvasni is a férjeddel történteket. Feltörték a szájpadlását :shock: És az beforr? Tud majd enni? Mint írtam Apukámnak is most volt,csak Neki orrpolipműtéte. Neki szerencsére sikeres volt,de Nála ez már rutinműtét. Mielőbbi javulást párodnak!!!

dharma
 
 


Dharma: nem minden orvos írja fel a papaverint. Sajnálom, hogy a tiétek pont ilyen :evil: Nekünk Kendénél is simán felírta és most is. Sőt ő mondta hogy ezt írja fel és kérni se kellett. Egyébként mit mondott miért nem írja fel?

Majd visszaolvasok, de csak holnap lesz időm rá. :)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


dharma, van egy fél üveg gripe waterünk is, 3 hete lett bontva, ha el tudtok érte menni a ferenciek terére... 1700ft egy üveg, meg 1800, nekünk meg nem kell. Egyébként a védőnőnek gondoltam odaadni, de ha tudjátok haszálni, küldöm az urammal :) derüljön ki használ-e

kikocska
 
 


Kikocska nagyon kedves vagy,köszönöm,de sajna kapásból az első utam az orvos után a patika volt. És sajna tényleg elég drága,még sztem éltem is volna a lehetőséggel,mert most még csak próba és azért meg nem olcsó mulatság,úgyhogy remélem használ. Azért köszönöm még egyszer!

dharma
 
 


Doki szerint "szép" a csonkunk, továbbra sincs vele semmi extra teendő, majd leesik magától..... :shock: :roll:
Nem bántuk volna ha ma végre megaszabadulunk tőle, de ez még várat magára! Mindenesetre nagy bulit csapunk a nagy napon majd!!!!!!

Zsu
svs
 
 


hajrá Barni, hajrá csonk!!! Iszunk gyerek pezsit ha leesik :D

kép CumiMaki kopasz Balázsról :)

http://kepfeltoltes.hu/090604/F_nyk_pek ... es.hu_.jpg

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Sziasztok

Már rég írtam, de azért vissza olvastam, csak már erőmnem volt írni.

Énnagyon el vagyok fáradva, egésznap ma rajtam csüngött ha leraktam mert a karomban elaludt abban a pill. fel ébredt, már 6410 gr szóval van súlya. Pihenni mondjuk hagy, mert képzeljétek el 20:00-21:00 között szoktam lerakni aludni és ma 5:17 kelt fel nagyon édi, de természetesen telibe fosott a drágám ismét ill, vissza jött a kaja, és az is rám jött, szóval igy kezdtük a napot, 6:30.-kor vissza aludt és azóta fent vagyok vasaltam 1/2 9.-ig reggel utána kelt enni ismét 200.at anyukám jött elaltattta, jött a védőnő, szegény minden alkalommal ugyanazt mondja el.

És mostam, stb, szóval eléggé elvagyok fáradva.

Holnap megyek végre kozmetikushoz, bár csak gyantáztatni, de jövöhéten remélem egy masszira betudok jelentkezni.

Tornázni ma nem tornáztam.

nekem a varat nem jött ki belölem, pedig vartak belül. Engem nek uh vizsgált az orvos, de nem fájt.

Mensi: végülis csak mintha elakart volna kezdeni a mensi, de abba is hagyta. Az orvos mondta, hogy megjöhet bármikor, pedig én féltem jhogy ez bajt jelent a szopizásban.
Nekem sem hiányzik abszolut pláne, hogy nekem nagyon erős fájásaim voltak, olyan mint a vajudás.
És gyogyszer nélkül nem is tudom hogy bírnám ki.
Mondjuk mikor volt a méhen kivülis mütétem azóta nemolyan erősen fájt.

Csajok ti mit szóltok a GEKKO fejlesztős "cég", vagy tudnátok ajánlani valami könyvet ahol ilyesmiket, lehet fejleszteni Sárát.

Mondjuk nagyon ügyes szóvalnem azért mert butus lenne a korához képest, csak hogy nekem is legyen valami fogalmam hogy mitlehet velük ilyen korban csinálni.
Már gagyog a babjához ami egy kis elefánt és átlehet konvertálni oroszlánná, megértinti tudatosan a csörgit amik lognak a feje fölött a játszóószőnyegén.
Szóvalnagyon kis ügyes, bár még nem fordul meg az egyik oldaláróla másikra,viszont teljesen tartja a fejét.

Ma egy kicsit nyügös volt, most értemmit mondtokmikor nincs nyugtotok,mert egésznap rajtatok akar lenni a baba.

Elég keveset eszek, mert nincs időm főzni, mindig este 1/2 mire meleg ételt eszek,mert csak husit sütök salátával vagy krumplit eszek hozzá.
Reggelizni persze reggelizek meg napközben szendvicset azért eszek, viszon jó sok vizet iszok
De holnaptól már rendesen kellene elkezdenem enni.

A mosással soha nem érem túl magamt, meg a rend csinálással.

Na megyek aludni.
Puszi mindenkinek, MÉG MINDIG SENKI NEM VÁLASZOLT ARRA, HOGY MI LENNE EGYSZER SZEMÉLYESEN TALÁLKOZNUNK?!!!

Kép
lili&ana
 
 


Tasin nem semmi min mentek kersztül a férjeddel!! Sajnálom, de biztos minden rendben lesz.

Kép
lili&ana
 
 


Apa tökéletesen boldogult Lucával míg házon kívül voltam. Azt mondta, hogy nyugodtan mehetek máskor is. :)

Sildi!
Én is a kézi Aventest használom (jól el is fárad a kezem a végére). Nekem mindig van szopi után még a cicimben tej, mert Luca sajnos lusta kiszopizini az összeset. Egyébként, kb. 5 perc után indul meg a tej nálam, addig "üresjáratban" mellszívózok.
Tudom, hogy kellene két szoptatás között is fejni, de olyan kevés az idő...

Zsu!
Mit mondott az orvos, miért nem esett le eddig a köldökcsonk?

Megyek aludni, mert holnap korán kelünk. UH vizsgálat lesz reggel.

Jó éjt!

Kép
gesztenye74
 
 


Sziasztok!

A szopis problémánkat még nem akarom elkiabálni,de talán megoldódni látszik.Ma csak egyszer volt sírás közben és az a büfi miatt volt,meg már nagyon álmos volt szegénykém.Viszont az esti szopizás is gond nélkül zajlott :wink:
Tusfürdőt lecseréltem,deoból visszatértem a régire...Ja és nem erőltetem neki a cicimet.Ugyanis amíg nem tudtam,hogy ez lehet a baj,ugye elkezdett sírni,de még láttam rajta hogy éhes és keresi a mellem,ezért elkezdtem szegénykém szájába gyömöszölni a cicim,amin persze ő még jobban felmérgelte magát :oops:
De azt hiszem tanultam a dolgokból,bár tényleg nem akarom elkiabálni!!!!!

Lili&ana!Szerintem jó ötlet lenne egy babás topic tali.Ha a többiek is benne vannak,össze lehetne egyeztetni vmit :wink:

Mellszívó:én ugyan vettem kézi mellszívót,de én nem tudok azzal fejni....Így inkább kézzel fejek,az pedig már profin megy!! :D

Tasin!Nem semmi,amin a férjed keresztül megy,nagyon rosszul hangzik!!Mihamarabbi jobbulást neki!!

Zsu!Még mindig meg van a köldökcsonkotok?? :shock: Azt nem mondta az orvos,hogy ez mitől van?
Azt hiszem a múltkor te kérdezted,hogy miért nem szeretem a gyógyszertári fürdetőt.Nos,kipróbáltuk a Gabi babasampont és már most imádom!!Ugyanis a fürdetőtől olyan volt Lili haja,mintha zsíros lenne,ettől viszont olyan édes kis selymes neki és amikor megszárad,minden fele áll neki a sérója :lol:

Na megyek,mert a párom is pályázik még a gépre!!

Nyugis éjszakát mindenkinek!!!

Kép
demetnik
 
 


Jövő hét szombaton megyünk Pestre szülinapozni, ha esetleg akkor lenne valami tali, akkor esélyes a megjelenésem/ünk.

icamica
 
 


Én is ráérek a Mónika show után :D :D :D

dharma
 
 


Jövő hét szombaton ballagásra megyünk. Ha akkor lesz, sajnos nem tudok menni.
De miattam ne keressetek más időpontot! Hétvégén elég sok programunk szokott lenni, mert akkor nem dolgozik Apa. :D
Vendég
 


Jó reggelt!

Ma nem feküdtem vissza a 6 órás ébredés után, mert 9.45 körül el kell indulnunk az UH vizsgálatra, és addig még egy etetést meg szeretnék ejteni. A házimunkával is haladnom kellene, mert délután nem lesz rá időm. Esküvőre megyünk ugyanis. Csak a vacsira, és az is itt lesz a közelben. Kíváncsi vagyok, hogy bírja majd a kisasszony!

Viri!
Képzeld! Most szopi után fejtem kb. 1 órával, és nekem is sikerült 10 perc alatt 60-at fejni egy ciciből! Azt hittem, hogy én ilyenre soha nem leszek képes.
Te írtad korábban, ugye, hogy neked ennyi szokott lenni?

Remélem, hogy nem tart sokáig az UH vizsgálat. Biztos, ami biztos, úgy készülök, hogy egy kajcsit ott is megejtünk.
Annak idején a barátnőm kislánya pont ezen a vizsgálaton kakilta úgy össze magát, hogy az "szégyenteljes" volt. A tapasztalt barátnőm persze pótruha nélkül ment. Azóta megtanulta egy életre, hogy tartalékruha mindig kell egy babának.

Demetnik!
Örülök, hogy jól alakulnak a cicis dolgaitok.
Én is zsírosnak találom Luca haját, pedig én nem is teszek a fürdetőkrémből a fejére. Csak annyi érintkezik a hajával, ami a vízben van.
Lehet, hogy kipróbálom én is a Gabi sampont.

Nekem elméletileg jó a jövő szombat, ha nem kell a férjemnek dolgoznia. Most csak 1 kocsink van, és ha Ő dolgozik, akkor autó nélkül vagyok. BKV-t meg nem vállalom be.

Kép
gesztenye74
 
 


Kisvirág: Boldog szülinapot!!!!

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ehhez a haj-dologhoz nem nagyon tudok érdemben hozzászólni, mivel Jankának csak kis pihéje van :D Viszont vettünk Gabi sampont mi is, mert a védőnő mondta, hogy olyan 2 hetente meg lehet samponnal mosni neki, de hámlott tőle a fejbőre. Aztán megnéztem és rá van írva a flakonra, hogy 3 hónapos kortól.

Ilyen talik alkalmával sajnálom, hogy nem Pesten lakunk :(

Kép

Kép
sildi83
 
 


Valaki tudna segíteni, hogy ezeket az oltás előtti homeós bogyókat milyen módon kell alkalmazni? (oltás előtt mennyivel kell beadni és mennyit?)

Kép

Kép
sildi83
 
 


hú, Ildi, akkor sikerült megszerezni a listát? dejó! mert nekem nem... Oltás után egy órán belül a legjobb, de 24 órán belül egyébként. De az már későn van, ha például a lázat vesszük, ami Misit le is verte a lábáról... És ha elkezdted adni, akkor minden oltásnál add!
És egy bogyót, hogyha picike, simán lehet a szájába tenni, ha nagy fajta, akkor meg vízben feloldod egy steril szemcseppentőben (patikában kapható) az 5 bogyót kevés vízben, és 5 cseppet cseppenteni.

én ma nagyon nyűgös vagyok, szerencsére a gyerekek ezt nem követik :) semmihez nincs kedvem.

kikocska
 
 


Kikocska: Anyósom hozott valami papírt róla, de nem tűnik egyszerűnek, van egy csomó fajta. Még át kell rendesen tanulmányoznom.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ildi, akkor lehet, ez más, mert nekem kétféle van az összes oltásra... és egy bogyót kell adni...

kikocska
 
 


Aki Avnetes kézi mellszívóval fej: Ti beleteszitek ezt a szilikon izét??

Kép

Kép
sildi83
 
 


sildi nekem Avent kézim van és beleteszem! Miért te nem?
Bár én nem sokat tudok fejni, az elején tudtam nagyon, de mostmár alig jön valami, (persze csak szopi után próbálom!)

Kocska annyit mondtad hogy nem bírtam.... reggel benyomtam egy banánturmixot! :oops:
Tegnap este meg egy sütit.... a párom vidéken volt és hazafelé Kenesén keresztül jöttek (oda járunk nyaralni) és meghálltak bementek a kedvenc cukimba és hozott nekem 1 egeret! :lol: (OLYAN MINT A PUNCSGOLYÓ CSAK EGÉR ALAKÚRA VAN FORMÁZVA! :) ) Ugye hogy egy angyal!?? 8)

Ezek a homeos bogyók érdekelnének engem is, ha valakinek lesz lelki ereje tegye közkincsé köszi! :)

Rota ellenit nem tudom akarom-e Csaninak az egy dolog hogy k* drága, de annyi rosszat hallok/olvasok, hogy utána rosszul vannak a babák... tapasztalat... tanács? :roll: :?

Ja Csajok a családi pótlékot a cég utalja?
Nekem ma megjött a Tgyás (mint fizu, de jóval több mint számítottam, pedig könyvelő vagyok :roll: , bár eddig eghy forint csp-t nem kaptam lehet amiatt? ) Így van ez mikor valaki nem TB-s hiába könyvelő ő sem tudja! :oops:

Liliana van egy könyv az a címe hogy: "Anya taníts engem! (Deákné B. Katalin)"
Ebben mindenféle készségfejlesztő feladatok vannak leírva újszülött kortól a suliig! Külön készségekre bontva mint pl hallás, látás, érzelem...stb.
Ha bizonytalan vagy hogy mikor mit kéne akkor ajánlom figyelmedbe!

még akartam egy csomó mindent de szokás szerint elfelejtettem.... :oops:

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: