Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

megint csak nem Klári....


Sikerült Bogaracskával egy szobába kerülnie, konkrétan visszakapta azt az ágyat, amin legutóbb feküdt.
Vérnyomása tegnap picit rendeződött, ma megint magas volt, vizeletében találtak fehérjét, plusz kapott valami corinfar nevű tablettát a dopegyt mellé a vérnyomásásra, amit a leírás alapján terhesség alatt nem lehetne szedni, úgyhogy most picit tanácstalan...próbál valami dokival beszélni.

Ha van valami hír, próbálok jelentkezni.

üdv
Attila

Klári

Kép
claracroft
 
 


Szia Attila!

Szorítunk Kláriért és Bogaracskáért is, majd ha tudsz gyere a hírekkel, de inkább vele legyél ha beengednek!
melike30
Győr
 
 


Atilla!
Köszönjük a tudósítást és jobbulást Clara-nak.
Csak nem adnak olyan gyógyszert, ami problémát okoz :shock: :shock:

Somaanya!
Jaj de örülök! Mikor mész? Szerintem nyugodtan elviheted Somát is, senki nem fog szólni érte és max akkor kérhetsz 2-3 olyan képet, amin együtt vagytok! A fotós műtermébe mentek? Van ott egy kanapé is, ahol Soma eljátszhat :lol: Bár Te ismered a kisfiadat!

Én is kezdek puffadni, a lábam iszonyatosan vizes, akármit csinálok vele nem javul :cry: Tegnap este megnyomtam a bokámat, még most is látszik a helye, érezhető a mélyedés :cry:
Eddig egész jól ment az alvás, de 2 napja már kínszenvedés. Alig várom, hogy reggel legyen! Lesz ez még rosszabb is :?: :?: :?:

Bellani!
Attól hogy a barátnőd hamarabb szült, attól Te még nem fogsz hamarabb szülni. Tégy belátásod szerint, de én a helyedben már az ünnepekre hazajönnék (főleg, hogy azért elég hosszú az út).

Kép
akire79
 
 

 
 

Pillesz: bocs hogy csak most: én szombat du óta nem éreztem a mozgást és vasárnap délben mentünk be a kórházba. Azt mondták, hogy máskor ennyit ne várjunk, hamarabb menjünk. 8) Ebből sajna nem derül ki mennyi idő múlva, de minden esetre megnyugtató, hogy nem hülyének néztek, hogy feleslegesen ugráltatom őket, hanem még óvatosabbak is mint én voltam. :oops:

Lányok, bocs a negatív hullámért, de ki kell adni magamból: én totál kiakadtam, hogy meghalt a Kútvölgyiben kezelt 6 hónapos kismama, és teljesen beparáztam/elbizonytalanodtam oltás ügyben. :cry: Felhívtam megint az országos tisztifőgyógyszerészt, aki most azt mondta, hogy oltassam be magam, higgyem el hogy nem ártok vele sem magamnak, sem a babának, ráadásul így 6 hónapos koráig védett lesz. 3 hónapja még azt mondta, ne oltassak, viszont tény, hogy azóta eldurvult a helyzet, szerintem senki nem számított ilyen komoly következményekre. Náluk is be van oltatva az összes unoka a családban. Nem tudom...Én állandóan mosom/fertőtlenítem a kezeimet, tegnap maszkban mentem színházba, BKV-val nem járok, és mától az ügyfeleimmel sem fogok kezet fogni. Mégis ott a kérdés, hogy oltassak-e. :shock: Ma megyek dokihoz, őt is megkérdezem újra. 1 hónapja még nem ajánlotta az oltást.

Köszi a homeos és málnalevél teás tippeket, ezeket nekem is javasolta mindenki. Mi csütörtökön megyünk szülés/apás szülés előadásra, a kórházba, ha ott mondanak további hasznosakat, majd megosztom Veletek.

Attila: köszi az infot Clararól, tök jó, hogy Bogaracskával 1 szobában vannak!Corinfar egyébként magas vérnyomásra van (mondjuk a Dopegyt is), reméljük nem etetnek vele valami olyat, amit, nem kéne...

Akire: jajj, ez a puffadás nem lehet túl kellemes! Az alvás nekem is nehezebben megy (illetve könnyebben felébredek a párom horkolására :lol: ) Egy szerdai torna? Hátha segít!

Somaanya: akkor üdv a klubban, és jó kiságy vásárlást majd annak idején...

Hékás: ezek szerint lehet, hogy már otthon karácsonyoztok Jázminnal???Örülnél neki? Vagy inkább maradjon még?

Kép
szerencsemák
 
 


Sziasztok!

Kima, még így is simán lehet, hogy hetek múlva szülök csak, a külső méhszáj nem jelent semmit. Majd ha a belső kezd nyílni :wink:

Homeós bogyókat nekem a betöltött 36. héttől kell szednem, de csak caulophyllumot, CH12-t, napi 2x5 bogyót

Attila, köszönjük a híreket! Klárinak és Bogaracskának is kitartást, jó, hogy sikerült egy szobába kerülniük

Szcsm, én tegnap beszéltem a dokimmal az oltásról. Azt mondta, hogy ha most 20. hét körül lennék, akkor feltétlenül javasolná az oltást, mert tényleg veszélyes az oltás. Viszont így, hogy már ennyire a finishben vagyok, rám bízza ugyan, de nem ragaszkodna az oltáshoz. Ha elkapnám, és meg kellene szülnöm idő előtt, már akkor is teljesen érett baba lenne Jázmin.

Hát nem is tudom, örülnék-e, ha karácsonyra már itthon lennénk. Igazából most kezdek belegondolni, hogy már tényleg nagyon kevés van hátra. Ááááá, nem tudom. Ma volt itt a gyerekorvos, ő is azt mondta, hogy kizárt, hogy húzom még egy hónapot, akkora a pocakom. Imádom, hogy mindenki leóriáspocakozza, szerintem meg nem is lett olyan nagy. Na mindegy...

Marci beteg, éjjel megint szinte semmit nem aludtunk. 10x kellett kimennem hozzá, 4-kor már felváltott Sanyi, mert 2 körül úgy megrándult a csípőm, hogy nem bírtam kikelni az ágyból. Még szerencse, hogy én ébredtem korábban, nem a gyerek, és elkezdtem masszírozni, így kicsit jobb már.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok lányok!
Én beoltattam magam tegnap és nem bántam meg főleg ami ma történt a kismamával :cry:
Tegnap este 150/86 volt a vérnyomásom :shock: kicsit beparáztam...reggel a védőben már 135/80 ami a 110/70-hez ami átlagban van nekem magas ez is.Most mérnem kell egész nap és ha nem javul kapok gyógyszert :(
Már csak pár hét van remélem kihúzom addig...
gyöngyi-30
 
 


Én még nem is olvastam, hogy meghalt az a kismama :shock:
Én sem tudom mitévő legyek.
Csütörtökön megyek a nőgyógyászhoz, mostmár ő is javasolja. A párom főnökének felesége is hozzá jár (1 hét van a terhességünk között), ő és a férje 2 hete beoltatta magát és azóta az egész család tiszta beteg, lázasak, stb... A két kicsi gyereket nem oltatták, de betegek lettek (pedig otthon vannak anyuval, nem járnak közösségbe).

Szerdán sajnos ki kell hagynom a tornát, mert védőnőhöz megyek + iszonyat sokat kell(ene) tanulnom a szombati viszgámra, mert nem szeretnék januárban ismétlő vizsgát tenni.
De jövő héten újjult erővel vágok neki a tornának!

Kép
akire79
 
 


Hékás!
Engem is rettentően idegesít, hogy mindenki szerint óriási a pocakom :shock: Szerintem nem is olyan nagy. Amúgy meg ekkora van, nem tehetek róla és nem is tudok vele mit csinálni :shock: Legalább elfér a kisfiam :lol:

Kép
akire79
 
 


Sziasztok!

Húú jó sokat kellett visszaolvasnom, most végeztem, reggel 9. óta olvasom. Jó sokat írtatok.

Lányok, köszönöm a vírusölőket és a szorítást az influenzával kapcsolatban. Úgy néz ki, hogy használt, mert közben tesóm már meggyógyult, én pedig még mindig jól vagyok. Úgyhogy szerintem sikerült elkerülnöm egyenlőre a vírust. :) Gondolom ennyi idő alatt már kijött volna rajtam, ha lenne valami.

Múlthéten csütörtökön voltam a 34. hetes vérvételen, majd a héten csütörtökön lesz meg az eredménye.

Gyöngyi: nekem is szokott fájni a szeméremcsontom elég sűrűn, de nem tudom, hogy miért lehet.

Móni: Remélem nem kaptál el semmit, szorítok neked.

Szegény Bogaracska, jobbulást kívánok neki és drukkolok ezerrel!

Cat: Boldog névnapot!

Kima: még nekem sincs meg szinte semmi a kórházi csomagból, most tervezem meg megvenni a hónap elején.

Akire: én csak 1 hétre tűntem most el, de a többiek tényleg nagyon régen nem írtak már. :)

Klári: Most olvastam, hogy be kellett menned a kórházba, nagyon sajnálom. :( Jobbulást kívánok neked is és drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Attila: Köszi az infót Kláriról!

Jósló fájásaim nekem is már voltak, főleg múlthéten többször is. Az új dolog, ami jelentkezett az a bokadagadás. Eddig is vizesedtem egy kicsit, de vasárnap óta már egyre jobban és többször. Vasárnap mire végeztem a főzéssel, akkor volt a bokám, mint a vádlim, nem látszott a bokacsontom sem. Igaz pihenés után lement, de ha többet állok, akkor egyből megdagad. Gondolom ez már így is marad a szülésig.

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Lányok, akkor bepötyögöm amit a szülésznőtől kaptam:

35. terhességi hét után bármikor:

1. hét:

Pulsatilla C30 1szer az első napon
Caulophyllum D vagy C 6-12 napi 1 a köv. 5 napon át

ez után a 7ik napon szünet

2. hét:

Pulsatilla C30 1szer az első napon
Cimicifuga D vagy C 6-12 napi 1 a köv. 5 napon át

7ik napon megint szünet


Ez a 2 hét ismételve szülésig. Plusz málnalevél tea napi 1-2 csésze.


Ha elfolyik a magzatvíz, de nincs fájás, akkor félóránként 1szer Caulophylum fenti kiszerelése ismétlendő.

A kitolási szak elején Arnica C30 1szer.


Mentholos fogkrém, ill. rágó tilos a szedések alatt és lehetőleg bevétel előtt-után fél órán át ne fogyasszon semmit.

Tejelválasztás serkentésére Urtica Urens D6-9 napi 4szer rögtön szülés után kezdhető a teával ellentétben.

Ha gátmetszés, császármetszés vagy hólyagkatéterezés - akkor a beavatkozás után 12 óránként 3szor Staphysagria C30.

Kép
lizzyy
 
 


Még mondott egy dolgot, hogy a Magnéziummal érdemes leállni a 35. hét után, mert nehezítheti a baba megszületését.

Kép
lizzyy
 
 


Brigi arra voltam kíváncsi, hogy neked mit mond a dokid az oltásról, mert amikor az enyém azt mondta hogy oltassam be magam azt hittem ez egységes kórházi álláspont lett, de akkor van benne némi magánvélemény is

Móni
KépKép
reunion
 
 


Ja gen, meg a mentolos dolgok közömbösítik a homeós cuccok hatását, így azokat kerülni kell.

Kép
lizzyy
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, már majdnem mindenki vizesedik, bokadagad... én is.
Ez az utolsó időszak lesz a legmacerásabb.:?

Klárinak és Bogaracskának megy a drukk!

kergetőznek a mosógépben a kórházba szánt cuccok, utána már csak a a baba cuccait kell kimosni. Meg a család szinte összes ruháját... annyira utálom, nem száradnak rendesen a cuccok, és felhalmozódik a szennyes, kb napi 2 mosásra lenne szükség, hogy kiürüljön a tartó.
De nem ürül ki, csak gyűlik, gyűlik, mert nincs hova teregetni. :evil:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára uxi 2009.12.01 13:11-kor.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Csajok, ma volt a védőnő, 1 órát késett... :twisted: előtte dobott sms-t, hogy kicsit késik..... grrrrrrrrr. Kb. ugyanazokat elmondta, amiket már eddig is tudtam... illetve érdekes, hogy a kórházba mindent vinni kell, viszont a gyerekorvos csak azután írja fel a dolgokat, miután megszületett... :shock: én ezt nem értem...

Kép
lizzyy
 
 


Sziasztok! :)

Ma töltöttem be a 35. hetet :lol:

Én is itt értesültem a kismama haláláról. A kisbabáját nem sikerült megmenteni?
Csajok, mi nem kapjuk el és nem is leszünk betegek!! Már itt a vége!
Amúgy ez téves info, h 6 hónapig védett lesz a baba! El sem jut hozzá az oltóanyag, hoyg lenne védett??? Ha a kismama védett, akkor a pocakban védi, ha megszületett, akkor az anyatejjel védi.
Ha 2 hétig szoptat és be van oltva a kismama, addig védett a baba, ha 3 hónapig, akkor addig.
Amúgy az oltóanyag is úgy tudom 3 hónapig tesz védetté, utána meg kell ismételni.

Örülök, hogy Klári és Bogaracska egy zsobában vannak! Legalább valami pozitív a kórházi tartózkodásban.

Kép
buborka.
 
 


Verus, csatlakozom hozzád, én is ezt szuggerálom, hogy nem lesz semmi bajunk!

grat a 35ik héthez!

Kép
lizzyy
 
 


Ha el sem jut a babához az oltóanyag, akkor miért mondják, hogy veszélyes rá?
Amúgy én is úgy hallottam, az olts nem tud "átmenni" a lepényen, anyatejjel véd, amíg szopik a baba.


Tegnap megjött a babakocsink. Hát, nem is az, amit a hirdetésben feltettek, csak hasonló, ehhez van karfa is. Ez egyfelől jó, másrészt bosszantó, hogy így csak nagyobb helyre lehet összecsukni, nekünk meg pont a kicsiség volt az egyik fő szempont. Meg szerintem nehezebb is, mint amit szerettem volna, s nem olyan jó a gurulása sem.
Nem tudom, miért nem tudta a hirdető a valós fényképet feltenni. :evil:

http://www.amazon.de/ESPRIT-Liegebuggy- ... B0021DG67U


Ilyen lett, ezt a típust nem is árulják szerintem itthon. 20 ezerért adták, tiszta új, csak kettőt kaptak belőle. A színe túlzottan nem tetszik, de mivel csak ez volt, s jóval olcsóbb volt, mint a boltban, nem válogattunk. :wink: Majd varrok rá színes hátpárnát.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi:
Én nem hallottam, hogy veszélyes rá az oltóanyag.
A dokim nekem azt mondta, hogy nem jut el hozzá, mert ugye a méh az mindentől védi, de hatással van rá. (amit leírtam)
Viszont.. Amiért én még mindig nem oltatok, hogy ki tudja, milyen káros szövödménye van az oltóanyagnak rád nézve, ami akár 2-3 év múlva derül ki?
Mert már volt ilyen a történelemben.
Na nem szabad elkapnunk és kész!!! Ha beoltatta magát valaki, ha nem, nem leszünk betegek!!!


Nagyon jó a babakocsi, de tényleg felháborító, ha nem ezt hirdette meg... Vissz anem lehet küldeni, vagy nem szeretnétek?

Kép
buborka.
 
 


Szcsm: remélem kitaláljátok mi lenne a jó nektek oltás ügyben és megnyugszol.

Én mióta beadattunk nem parázok. Senkinek sem lett baja, se pirosság, se fájdalom.

A vélemény tényleg változott 1 hónap alatt. Ezt a nőgyógyászom is megmondta és azt is, hogy nem árt a babának. Emmának sem fájt a combja.

Kép
Kép
alma26
 
 


UXI!
Szerintem nagyon jó ez a babakocsi, ne sajnáld, főleg ha egy kicsit fel tudod dobni színes hátpárnával. Az ESPIRIT babakocsik nagyon jól tartják az árukat, szóval később majd simán el tudod adni és venni az árából egy kisebb sport-kocsit.
Ja a szennyessel én is így vagyok! Mi mondjuk csak 2-en vagyunk, de így is mosok mindennap. Főleg mert ki kell űrítenem a szennyestartót, mire pénteken a párom hazajön és hozza haza az egy heti szennyest!

OLTÁS:
Én már nem nagyon akarnám beoltatni magam így a végén, főleg hogy mostmár itthonról dolgozom és nem nagyon mászkálok.
És mi van akkor ha mondjuk a baba születése után 2 héttel oltatom be magam? Akkor nem tudom őt anyatejjel megbetegíteni, amíg ki nem alakul a védettség?

Szerintem is szugeráljuk magunkba, hogy semmi bajunk nem lesz és könyörögjünk a hideg időért, mert az megöli a vírusokat. Nonsense, hogy december 1-én 10 fok felett van a hőmérséklet!!!!

Kép
akire79
 
 


Szia Hékás!
Gyógyuljatok minél hamarabb ti is!!!

Akire!
Én is így gondolom az oltást, mint te. Lehetne már tényleg jóval hűvösebb.

Kép
ágota 74
 
 


Lizzyy!

Köszi, hogy felraktad ide a homeós cuccokat.
Nem lehetne ezt valahogy átvarázsolni a blogba? Mert ott később is meg lehetne találni. Nem hiszem, hogy 2 hét múlva emlékezni fogok rá, hogy a 195. oldalon volt.

Én béna vagyok hozzá, de remélem Hékás segít!
Vagy csak simán tegyem át word-be és úgy tegyem fel?????

Kép
akire79
 
 


Jé ma vagyunk 33 hetesek! Nagyon durván rohan az idő!

Kép
akire79
 
 


Brigi
Én is jobbulást kívánok Nektek! Remélem jobban van Marci, majd írj, mi van vele!

Kép
buborka.
 
 


Akire
Gratula a 33. héthez!!

Kép
buborka.
 
 


Sziasztok,

Huha,ez ledobbentett hogy meghalt egy kismama...ettol fuggetlenul tenyleg a finishben mar nem erdemes beoltatni magunkat,mondjuk en amugy is ellene vagyok...utana sem lovetem be magam :)

Uxi:Nagyon jo ez a babakocsi,nekem tetszik a fekete szin,illetve meg a sotet-szurkeert es barnaert vagyok oda,de persze szines kiegeszitokkel.Akire-nek igaza van,ezt kesobb otthon jo aron el fogod tudni adni!!!
Nalam meg nincs meg a babakocsi,mert parom szulei veszik,de most vegre szoltak hogy feljonnek hozzank szombaton es elmehetunk egyutt megvenni :)
En sajnos nem tudom hogyan kell fotot idevarazsolni,de egy Quinny tipusu kocsit neztunk ki,mozeskosarral,autosulessel,es most 30%-os leertekelessel lehet itt kapni :)

Akire:Te kerdezted hogy hol lakom? :oops:
Olaszorszagban lakom,Parom fel olasz-fel angol,es ugy dontottunk itt eldegelunk egy darabig,aztan lehet Svajc,de haza mar nem akarok koltozni :?

Mosas:Nekem ures volt a szennyestartom,bar baratnom most koltozik Angliabol ide Olaszba,es most neki mosom a takaroit,parnat es egyeb cuccokat amit a parja kuldott otthonrol,szoval nalam is non-stop megy a mosogep...Kiteregetni meg kitudok,sut a nap 7agra,es jo ido is van 8)

Kép



Anita
bellaani
 
 


Nem küldöm vissza a kocsit, végülis nem olyan nagy a különbség.

http://www.expressz.hu/pictureGallery.d ... d=53907128

Ezt a képet tette fel, ezt lehet kapni a Brendonban is, meg a Kenguruban is, ott kipróbáltuk,tetszett.

Amit kaptunk, az meg szerintem ugyanez, csak a német változata lehet, karfás, meg kicsit nehezebb. Megnéztem, leszedhető a karfa, bár elég macerásan.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Nekünk is van mózeses mélykocsink, itthon úgyis azzal járunk majd, ez csak azért kellett, mert sokat megyünk autóval, és a mózeses + a 3 gyerek nem fér be az Ignisbe. Szóval ezért volt szempont a minél kisebbre való összecsukhatóság.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Bellaani, és otthon angolul beszéltek?
3 nyelvű lesz a babátok?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi: szerintem is nagyon jó a babakocsi. A barátnőm nagyon sokáig keresett ilyen karfásat

Kép
Kép
alma26
 
 


Uxi:Igen,mi angolul tarsalgunk,parom olaszul beszel a babahoz,en magyarul,kivancsi leszek mikor fog eloszor megszolalni a Draga :)
Illetve hogy paromhoz fog-e magyarul beszelni,az lenne a vicces :lol:
En ertem az olaszt de O gondban van a magyarral :lol:

Kép



Anita
bellaani
 
 


Alma, szerintem itthon ilyet nem lehet kapni. Vagy nem tudom, én nem láttam Espritben karfást, csak a német ebayen.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


És milyen neve lesz, olasz, vagy angol?
Mármint a párod apai, vagy anyai ágon olasz, mert gondolom ettől függ a vezetéknév?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


bellaani írta:Uxi:Igen,mi angolul tarsalgunk,parom olaszul beszel a babahoz,en magyarul,kivancsi leszek mikor fog eloszor megszolalni a Draga :)
Illetve hogy paromhoz fog-e magyarul beszelni,az lenne a vicces :lol:
En ertem az olaszt de O gondban van a magyarral :lol:


Mi ugye angolul beszélünk. Emma az apjához magyarul és angolul (az apja nem beszél magyarul, de ezt még érti). Hozzám magyarul, de van, hogy 1-2 szót angolul.

Azt mondják, hogy a többnyelvű gyerekek később kezdenek el bezsélni, de szerintem, ez is mint sok más gyerekfüggő. Emma 1 évesen több, mint 40 szót mondott.

Kép
Kép
alma26
 
 


Jaj most írigykedem (irigy smájli).
Szerintem nagyon jó dolog, ha korán fejlesztve van a nyelvérzéke, nyelvkészsége a gyereknek.

Én is akarok majd angolul beszélni Nimóhoz (legalább nem felejtek annyit :oops: , mert én csak munka közben használom az angolt), de ez nem ugyanaz, mintha valamelyikőnk csak azon a nyelven szól hozzá!

Kép
akire79
 
 


Most akartam egy kicsit ledőlni, mert elfáradtam a nagy tanulásban + munkában, erre előttünk az utcán elkezdték felbontani az aszfalt burkolatot (földszinten lakunk és az utcára néznek az ablakaink) :twisted: :twisted: :twisted:

Hát ez sem az én napom!

Kép
akire79
 
 


sziasztok!

Nem tudom, hogy ki volt közületek, aki értett a munkaügyi, táppénzes dolgokhoz.
Hátha tudna segíteni....
A gondom a köv. December 17-től vagyok táppénzen. A szülési szabadságot érdemes -e kivenni a szülést megelőző 28 nappal korábban, nekem ez december 31. , vagy jobb a szülésig táppénzen maradni? Nem tudom melyik összeg mekkora, hogy jár jobban az ember?
Előre is köszi!

Kép
ágota 74
 
 


Uxi:A neve Sophie Ghezzi lesz,apa papaja olasz,anyukaja angol...

Ja,es parom Svedorszagban szuletett :lol:
De az Usa-ban es Nemetorszagban nevelkedett :lol:

Ezt megfejteni... :roll:

Kép



Anita
bellaani
 
 


Bellaani Azért ez nem semmi, a picur majd alig győzi megjegyezni majd hogy a felmenői honnan is származnak. És hol szeret élni a párod a legjobban ennyi ország után, és Ti egyébként hol ismerkedtettek meg?

Képzeljétek nekem eddig nem volt igazán nagy pocakom, de a hétvégén 2 nap alatt akkorát nőtt, hogy szerintem behoztam az eddigi lemaradást. Még nekem is feltűnt, pedig én minden nap látom. Veletek nem történt ilyen?

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Attila!
A corinfart a dopegyt mellé azért adják, mert az gyorsan és sokkal hatékonyabban leviszi a vérnyomást, mint a dopegyt magában. Velem is szedették és nem lett semmi baja Marcinak. Ne izguljatok, tudják mit csinálnak.

Jobbulást Klárinak és Bogaracskának.

Este jövök és írok :D :D

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 


Anita Ez nem semmi!!! :lol:

Kép
buborka.
 
 


Fikuszka:Mi Spanyolorszagban/Alicanteban ismerkedtunk meg,en ott eltem elotte,O odajott nyaralni,es egy kozos ismeros altal kerultunk mi ossze :)
Olaszorszagban nagyon szeret elni,de nincs kizarva hogy felkoltozunk Svajcba,vagy le Spanyolba 8)

Mar beregisztraltam egy oldalon ahol a csaladfat epitem,mert hat igen,szoval ezt megjegyezni a jovendobeli unokamnak...haaaaat... :lol:

Kép



Anita
bellaani
 
 


Na, raktam fel képet a blogba, összehasonlítósdit. Szerintem nem nőtt, és nem is óriási. Nem lapos, de majd lesz (???) az is :lol:

Adrienn, nem is szülésig marad meg a dagadás. Szülés után közvetlenül még inkább dagadni fog, és 10-12 nap múlva megy le teljesen a vizesedés.

Móni, igen, én kaptam magánvéleményt is, de a hivatalos továbbra is az oltás. De én akkor sem oltatok már. Mire kialakul a védettség, szinte megszülök :lol:

Uxi, nálunk a ruha száradását nehezíti az is, hogy a fiam a fürdésnél előszeretettel locsolja a száradó ruhákat a zuhanyfejjel :lol: A nehezebben száradó darabokat már szinte állandóan a radiátoron szárítom, csak így van esély, hogy beszáradjanak, mielőtt belebüdösödik a víz :twisted: A babakocsi meg nekem tetszik.

A homeós leírást felraktam a blogba, csináltam egy új kategóriát is neki, tudásbázis néven. Ide fel lehet rakni bármilyen olyan irományt, ami hasznos lehet a többieknek is. Akire, nem kell wordbe átrakni, csak nem képet töltesz fel, hanem a helyére be kell illeszteni a szöveget.

Verus, egyenlőre nincs javulás. Esetleg annyi, hogy bár végig bőgjük mindketten az orrszívást, de már nem rángatja magát, hagyja csinálni. De másfél-két óra alatt annyira tele lesz szegényke, hogy szinte fullig van az orrszívó a trutyival :(

Fikuszka, muti az a pocakot, kíváncsivá tettél :shock: :lol: Én most nagyon várom haza a páromat, mert nekem meg olyan ma a pocakom, mintha ment volna lejjebb. És szakvéleményt akarok tőle kérni :lol:

Ágota, én nem tudok segíteni táppénz ügyben. Én tuti nem venném ki előbb a szülésit, mert minél előbb megyek TGYÁS-ra, annál tovább kapom a GYED-et, és nekem a kettő között óriási különbség van.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Ágota, ha a nettó táppénzed (amit dec. 17. után kapsz) több mint 84 eFt (ennyi a jövő évi nettó GYED), akkor nem érdemes előbb szülési szabadságra menned. TGYÁS-t mindenképpen 168 napig kapsz, tehát a TGYÁS utáni GYED-et kell összevetni a mostani táppénzzel. Illetve még egy dolgot számításba kell venned: ha dec. 31-én megkezded a szülési szabadságot, akkor a 2008-as jövedelmed lesz a TGYÁS alapja (ebben nem vagyok 100%-ig biztos, de nekem így állt össze a kép), ha januárban kezded meg a szülési szabit, akkor a 2009-es jövedelmed fog számítani (ez utóbbi biztos). Tehát az is kérdés, hogy 2008-ban vagy 2009-ben kerestél jobban (éves jutalamakat is számításba kell venni).

Nóra, nekem is ismét drasztikusan nőtt a hasam az elmúlt napokban, úgy tűnik, a végére egészen utolérjük a többieket. :) A hozzászólásod időpontjából azt tippelem, hogy te sem mentél ma tornára, de ezek szerint nem is biztos, hogy megismertük volna egymást az egy hetes változások miatt. :lol:
Ma voltam bent a munkahelyemen a táppénzes papírral (és egyúttal ott is ragadtam 2 órát dolgozni...), és a kollégáim is nézegették, hogy mekkora hasam van, pedig nem olyan régen találkoztunk. :)

Szuper, hogy felkerültek a homeos infók a blogba. :)

Ági

Kép
ági33
 
 


Ági!

Köszönöm az infót, lassan összeáll a kép.:)


Hékás!
Hogy álltok a betegséggel? Láza is van a picinek?

Kép
ágota 74
 
 


sziasztok!

Hékás: jobbulást Marcinak!

Bellaani: nem semmi a párod :lol: Tök jó lesz, hogy a gyereketek már egy nemzetközi családba fog születni!

Voltam dokinál, azt mondta oltassak :shock: Most bújom a netet, találtam egy jó cikket, ha érdekel valakit:

http://www.mancs.hu/index.php?gcPage=/p ... p&id=20094

egy részlet belőle:

MN: Pedig éppen a várandós nők esetében vitatott az oltás veszélyessége.
BGY: A magyarországi vakcinát több mint ötven éve gyártják és alkalmazzák, ezalatt több mint húszmillió adagot adtak be, és soha senkinek nem volt olyan baja tőle, ami miatt aggódni kellene. A húszmillió között egész biztosan volt legalább több száz terhes nő is, csak éppen senki nem vette észre. Ezért én mindenkinek azt szoktam tanácsolni, hogy a terhesség harmadik hónapja után oltassa be magát. Addigra ugyanis a magzat öszszes szervének a fejlődése megtörténik, utána semmilyen fejlődési rendellenességet nem lehet a védőoltással magyarázni. De egyébként is, az elölt vírus a vakcina százezred része, hat mikrogramm, ami a nyolcvankilós terhes embernek olyan kicsi mennyiség, hogy csak az immunrendszere veszi észre. Ráadásul, ha beoltatja magát az anya, akkor az újszülött is immúnis lesz hat hónapos koráig, amíg úgysem oltható.

Bocs, hogy ilyenekkel traktállak titeket, de én ma teljesen K.O. vagyok...baromi rossz érzés ez a bizonytalanság, bár Ti is tudjátok, páran már túlvagytok ezen a fázison. :roll:

üdv:

szcsm

Kép
szerencsemák
 
 


Hékás!
Köszi, hogy feltetted a blogba!
Marcinak meg jobbulást, reméljük hamar kitisztul az orra és túl lesz az egészen!
Kép
Ha lejjebb ment a hasad, az nem azt jelenti, hogy hamarosan itt az idő :shock:

Nóra!
Nem tudok hozzászólni a hirtelen pocaknövekedéshez, mert nekem kezdetektől fogva jóval nagyobb, mint a többieknek :oops:

Ezzel a TGYÁS, GYES,GYED számolással nekem is gondom van! Van itt a várandósság témakörben egy táppénz, Gyes,Gyed topik, ahol elvileg egy TB-szakértő válaszol (én már írtam oda, de kb. 1 hete nem válaszol). Én még az OEP-et is felhívtam, de nem tudtak segíteni mondván, hogy ők nem bérszámfejtők :shock:

Nekem pont az a lényeg, hogy a 2008-as fizuból számoljanak mindent, így valószínűleg a szülés előtt 28 nappal fogom igénybe venni a TGYÁS-t. Jövő héten személyesen elmegyek az OEP-hez, hátha kiszámolják hogyan járok jobban!

Gyakorlott/ nem első babás anyukák:
Ha nagyon ráér valamelyikőtök :shock: (tudom hogy ilyen nincs), akkor nem írnátok le, hogy mikor és mit kell igényelni és hol? Sajnos a neten lévő infók elég káoszosak. Például van valami, amit a baba születése előtt el lehet intézni,vagy mindenhez kell a születési anyakönyvi kivonat?
És hogy lehet ezeket intézni egy pár napos baba mellett?

Kép
akire79
 
 


Brigi: nem is tudtam, hogy utána is megmarad még a dagadás, azt hittem, hogy egyből elmúlik majd. Marcinak jobbulást kívánok!!

Jah és megnéztem az ÁNTSZ honlapját, itt Győrben 2009. november 27-től már látogatási tilalom van a szülészet-nőgyógyászaton. Szuper. Jó lenne, ha lecsengene ez a dolog, mire a szülésre kerül a sor.

Oltással kapcsolatban annyi, hogy én már tuti nem adatom be magamnak. Ha esetleg el is kapnám és nagyon lebetegednék, akkor is már elég nagy a baba, nem lenne gond, ha megszületne.

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Ági jól látod hogy nem mentem tornára, mert tegnap kicsit keményedtem és a hasnövekedésem is egy kicsit meghökkentett, na meg persze kedvem sem volt igazán. Néztem hogy hátha Te esetleg a neten rámkérdezel, akkor talán hagytam volna rábeszélni magam, de mivel nem láttalak itt, így végül úgy döntöttem, hogy nem megyek, esetleg a jövő héten...
Brigi Csináltam gyorsan egy képet a pocakomról, de mert már nincs elég fény nem sikerült a legjobban, a vakuval meg nagyon becsillanna. Azért ezt felteszem a blogba!

Nóra

Kép
fikuszka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: