Új privát üzeneted érkezett!

Klári, sajnálom, hogy be kell feküdnöd, drukkolok, hogy minden rendben legyen. Tudom, hogy a megérzéseimmel nem sok mindent tudsz kezdeni, de én úgy érzem, hogy nem leszel bent végig, ki fognak még engedni. De a legfontosabb, hogy jó kezekben leszel! Üdvözlet Bogaracskának, ha találkoztok!

Anita, én jópárszor ettem májat és kenőmájast is, nagyon szeretem. Úgy tudom, hogy a máj nem tiltólistás, csak nem szabad túlzásba vinni.

Pillesz, anyósod tényleg tud alakítani...

Szcsm, örülök, hogy minden rendben, és az ijedtség csak ijedtség volt, bármi gond nélkül. Nekem olyan furcsa elképzelni, hogy fél nap már ilyen ijesztő a többségnél, én a mai napig úgy vagyok vele, hogy reggelente 70%, hogy érzem Bencust, este lefekvéskor 90%, nap közben alig-alig van rá példa. Mivel én ehhez szoktam hozzá (és az orvosom szerint nincs ezzel semmi gond, eltérőek a babák), így én csak akkor ijednék meg, ha egy egész napon át nem éreznék mozgást.

Akire, ismerős a helyzet a befejezetlen munkát illetően. Én is úgy jöttem el egy héttel előtted pénteken, hogy a töredékét nem tudtuk megbeszélni a hétre tervezetteknek, az első itthon töltött héten minden nap csörgött a telefonom, és 3-4 emailt is kaptam a szokásos kis Excel tábláimmal. A pihenés és a munkába besegítés mellett így a tanulásba bele sem kezdtem, na de holnaptól szigorúbb leszek magammal, és reggeltől tanulás!!!

A babaszobával mi is nagyon jól állunk, a függöny hétvégén kerül fel, utána már csak a fogantyúk hiányoznak a szekrényekről (illetve még egy falvédőt szeretnénk, amiből nem találtunk egyelőre megfelelőt). A festés, a bútorok, a gyerekmintás bordűrcsík, rácsvédő az ágyban megvan, már nagyon elégedett vagyok az összhatással. :) Viszont én még ruhákat, pelusokat, stb. egyáltalán nem mostam, ezt akkorra tervezem, ha végeztem a vizsgáimmal...

Ági

Kép
ági33
 
 


Sziasztok,

Klári, én is szurkolok neked hogy a kórházban rendezni tudják a vérnoymásod. Ezek szerint Bogaracskánál működik, ha ez segít neked is.. Drukkolok mindkettőtöknek!

Hékás, nagyon tetszett a nagypapád ötlete :lol:

Akire, szerintem jól tetted hogy nem kockáztattál.. én is sokszor majdnem elcsábulok szaunára vagy fürdésre.. de aztán azt gondolom még pár hét lemondás inkább mint valami gond legyen 1-2 óra relax miatt..

Szerencsemák, örülük hogy minden rendben lett, én is parázok a nem mozgás miatt.. hülye fejemmel olvastam pár napja néhány rémtörténetet a neten nem győzöm elfelejteni. De szerencsére kis Bogár egyfolytában kepeszt :)

Ezen a no bugyi ügyön teljesen kiakadtam :shock: nehogy már megmondja a doki mit lehet felvenni!!! Max ajánlhatnak valamit amit vagy elfogadsz vagy nem.. ilyen nincs hogy nem lehet bugyit hordani.. így is elég ótvar érzés kiszolgáltatottnak lenni ha az ember kicsit jobban megzuhan (pl amikor császár után 6-8 órával fel kell kelni...) de hogy még összeszorított lábbal kelljen azért is mászkálni mert a dokinak így kényelmesebb bekukkantani esetleg..
Nem lehet hogy csak a sima bugyira mondják hogy nem ajánlatos mert az nem szellőzik olyan jól? És seb gyógyulás szempontjából azért jobb ha szellőzik a bőr.. de ezek a mai hálós bugyik tök jól szellőznek..

NSt-n gombot kell nyomni ha érzed a magzatmozgást
pici76
 
 


Szcsm: Jól tettétek, hogy bementetek. Remélem nem lesz több ijesztegetés

Clara: Ne idegeskedj! Jó kezekben lesztek! Bogaracskát is üdvözöljük. Neki is kitartás!

Hékás: ma este ki akartam mosni a ruhákat, de nem volt erőm.. Elővettem a dobozokat, belenéztem. 2 éve mosva, vasalva tettem el Emma ruháit... Most rakjam őket a mosógépe? Na, majd a jövőhéten...

Kép
Kép
alma26
 
 

 
 

:D Az energiám annyira tart, hogy ma este elhozták az új ágyunkat és össze is szereltük gyorsba
sajna muszály volt a régit lecserélni, mert annak a kanapénak olyan volt a matraca, hogy ha egyikünk fordult akkor másikunk gurult vele és ha a lányokkal itt leszünk akkor mindig azon kellett volna aludnunk

a babáknak meg kiürítettük a kisszobát hogyha véletlenül korábban visszajövünk ne akkor kelljen kapkodni a lakás átrendezésével

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm szépen a pihenőszékkel kapcsolatos tanácsaitokat. Azt hiszem még gondolkodom rajta, hogy veszünk-e!

Klári: Nagyon sajnálom, hogy a vérnyomásod ismét rosszul alakult és be kell feküdnöd a klinikára. Gondolj arra, hogy jó kezekben leszel és bármi probléma van, ott, azonnal tudják kezelni. Reméljük, a dokiknak minél hamarabb sikerül valami okosat kitalálni a vérnyomidra és akkor még Levi születése előtt haza tudsz jönni.
Kitartás! és ha találkozol Bogaracskával neki is jobbulást kívánunk.

Mi a hétvégén megvettünk minden apróságot, ami még hiányzott. Márcsak össze kellene állítanom a kórházi csomagot, de nem sok kedvem van hozzá. Majd talán ezen a héten!

A babaruhák egy részét már én is kimostam, de annyi kisruhát kaptunk a nővéreméktől, hogy még így is van egy nagy zsákra való! :shock:

Alma26: Nagyon jól sikerültek az ultrahang fotók. Hol készítették őket? A kislányod is nagyon aranyos!

Gabi

Kép
hutyg
 
 


Sziasztok!

Akinek már volt jóslója, milyen az?

Nekem még sosem volt, hiába harmadik gyerek.
De ma reggel enyhén fájdalmas összehúzódásaim voltak. Tényleg csak enyhén fájt, kb mint menseskor, de húzott a derekamba is, meg alul szúrt.Ez lenne a jósló?

Tuti nem rendes fájás, azt felismerem. :roll:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ágota74 + Vicka77!


ANDRISNAK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!


Kép

Kép
akire79
 
 


Sziasztok!

Uxi, ugyanezt akartam kérdezni én is... Nekem is van naponta olyan mensiszerű érzésem, hol hosszabb, hol rövidebb ideig. Kicsit aggaszt, nem e túl korai. De ma du uh, utána doki, megkérdezem majd.
melike30
Győr
 
 


sziasztok.

nekem is volt mar 2* ilyen menziszeru erzes.en ugy gondolom ez lehet a joslo de mivel meg nem voltam terhes elotte igy en sem vagyok biztos benne.

lanyok ti hogy szeletalajatok a babacucokat?kivalogatom a legkisebeket es a tobbit elrakom,de nem tudom mennyi ido meg kinovi a legkisebb cucokat 1-2 honap?
tanacstalan vagyok hogy csak egy meretet hagyjak elol vagy az azutan kovetkezot is,eleg keves a helyem.

Kép
monyo83
 
 


Uxi: nálam is hasonló fájások voltak, és pontosan 10 percenként jöttek. AZ erőssége elhanyagolható volt, csak annyi, hogy éreztem hogy van méhem. Szerintem ez neked és nekem is jósló volt, bár nem mondom 100%-ra.

SZcsm: a doki mit mondott, hány óra nem mozgás után kell bemenni a kórházba? Mert a lányom kb. 2 napja nem igazán aktív, és én hülye különböző rémtörténeteket olvasok még hozzá....Mondjuk ma reggel sikerült neki úgy bejelentkezni, hogy azt hittem kimászik a köldökömön.

Alma: nagyon szép kismama vagy, a hajadat nagyon irigylem, és Emmáról nagyon aranyos a biciklis kép, nagyon vagány rajta.

Na, megyek, takarítok, mosok....Hál Istennek főzni nem kell, mert szombaton anyunál voltunk, vasárnap anyósnál és mindketten pakoltak kaját.

Ja, anyósról még annyit, hogy még meg is kérdezte, hogy nem kell-e kiságy lentre, mert ha én főzök akkor ne kelljen felrohangálnom hozzá, hanem ott lehet velem. Megmondtam neki, hogy inkább utazóágyat szeretnénk, de egy ideig jó a játszószönyeg, úgysem fog megfázni, mert padlófűtésünk van. Erre rá pár napra beállított a kisággyal....És hiába soroljuk fel, hogy még ezt meg ezt kell megvenni, egyik fülén be, a másikon ki, és hozza a fölösleges cuccokat. Persze azt is hiába mondtam, hogy ne vegyen ruhákat, mert úgyis annyit fogunk kapni, hogy egy 3-as ikerpárnak is elég lenne. Persze vett neki egy szatyornyi rugit. Mintha a falnak beszélnék. Anyu adott már nekünk pénz, hogy ezt költsük a gyerekre, meg vett autósülést meg légzésfigyelőt, de ezeket is úgy, hogy előtte megkérdezte, hogy mi nincs még, akkor a drágalátos anyós miért nem? Vagy ha mondom neki, hogy mi kell, akkor miért nem azt hozza? Vagy inkább nem kell semmi tőle, csak a sok szart ne kelljen már rakosgatni. Na most jól kipanaszkodtam magam, ezer bocs csajok, de már a hócipőm tele van miatta.

Majd lefotóztatom a párommal a kiságyat, felteszem ide a képet, és ha kell, akkor szólj, és megbeszéljük a részleteket.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Sziasztok Lányok!

Klári, Bogaracska: igaz biztos nem olvassátok, de kitartást kívánok!!! Remélem sikerül legalább egy szobába kerülni!

Kinek hogy telt a hétvége?
Mi szombaton ünnepeltük Nagymamám 81. szülinapját, családi buli volt, csak kétszer ájultam elmajdnem :lol: Tegnap adventiztem még, meg jó sokat pakoltam, rámoltam, este majdnem hirdetést adtam fel az Expresszben, hogy keresem a bal bokacsontomat és bokámat, akkora volt! :shock:

Pillesz Hát.. Kitartás Anyóshoz... AMúgy legalább új rucikat vesz, h azért hazsnálható?

Csajok, igen, iljenek a jóslófájások, amiket írtatok! Nálam még nem jelentkezett! Bár nem lehet nagyon jósolni ebből, h mikor lesz a szülés, semmit nem jelent!

MonyoA babák általában 3 havonta "nőnek". Tehát átlagos súllyal született 3 hós gyereknek 62es kell, 6hósnak 68as.
Én most csak a 56-62es méretig mostam és kezdtem el vasalni.. De még jó sok vasalnivaló van hátra :roll:

Kép
buborka.
 
 


Andrisoknak boldog névnapot kívánok én is!

Amit éreztek többen, azok bizony a jóslók. A 35. héttől törvényszerű, de már előtte is lehetséges. Sétára, meleg zuhanyra vagy fél deci vörösborra elmúlnak. A szülésznő szerint mensi-szerű érzés. Nekem most volt az első, Marcinál még nem éreztem. Vagy nem tudtam, hogy ez az :oops:

Kb 2 hónap alatt növi ki a kisruhákat. Én most csak az 56,62 méretet mostam ki, el sem hoztam a többit, nem lenne helyem.

Magzatmozgás. Marcival egyszer én is voltam bent. A dokim szabin volt, az első nőgyógyász, akivel szembetalálkoztam a kórház folyosólyán, azt mondta, hogy még korán mentem be (1-körül értem be, és előző este éreztem utoljára). Akkor ő azt mondta, hogy elég lett volna 3 körül, mert addig tutira mozog még a lustábbja is. Levitt az ambulanciára, ott meg a szülésznő üvöltött velem, hogy ennyi idő alatt el is halhatott volna a baba, milyen felelőtlen kismama vagyok. Na ezek után nem lettem okosabb, hogy mikor kell menni.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Hékás
Amúgy ez durva, amit a doki mondott, mert tényleg, ha baj van?? Akkor már tök mindegy, vagy mi?
Ilyenkor tanácstalan az ember, szerencsére én még nem jártam így, nem is szeretnék. Volt olyan, hogy nem éreztem, de alapból a kórházhoz mentünk és mindig a parkolóban rugott belém eg yjó nagyot Lili :)

AMúgy ilyenkor jól meg kell rázni! Kellemetlen neki, de legalább az Anyuci megnyugszik! Vagy.. Elemlámpával megvilágítani a hasat... Az is fényességet csinál a hasban és nem igazán csípik! :)

Kép
buborka.
 
 


Klári, kitartást a kórházhoz, remélem haza jöhetsz még a szülés előtt!


Pillesz, nem biztos, hogy olyan rossz ötlet az a lenti kiságy. :wink:
Tényleg praktikus lehet, főleg, ha lent van a nappali, és leginkább lent szoktatok lenni.

Monyo, én úgy válogattam a ruhákat, hogy az 56 és 62-es méreteket kimosom majd valamikor és bekészítem a szekrénybe, a többi meg még egy dobozban vár a sorára. Végülis nem lehet tudni, mekkora lesz a baba, lehet egyből 62-es mérettel kezdünk.

Vasalni csak a bodykat fogom, azt is csak az első pár hétben, meg a textil pelust, amit a feje alá teszünk. Már Beninél sem vasaltam, s nem lett semmi baja...három gyerek mellett meg tuti nem lesz kapacitásom. :roll:

Na megint fáj a hasam alja. Hát, kibírnám jóslók nélkül is... sok értelmük úgysincs, szülni sem lehet tőlük hamarabb, nem is szeretnék, akkor meg minek?:?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jelentem, erőteljesen beparáztam, mit fogok csinálni három kicsi gyerekkel? :shock: :shock:
Mermég a legnagyobb se nagy ám, s gyakorlatilag egyedül kell majd ellátnom őket. :? Meg a háztartást is nagyjából. Az eleje biztos kutya nehéz lesz.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Fölnyaltam a lépcsőt négykézláb....liheg, liheg....
Lenne értelme a lenti kiságynak, csak az a gond, hogy nem tudom hova tenni.

A málnalevélteát próbálta valaki? Én már elkezdhetem?

Na megyek, folytatom, mert sose leszek kész.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Sziasztok,

Pillesz:Nekem kene kisagy,igazabol csak parszor lenne hasznalva ugyhogy lehet egy"fingi-lingi" is megtenne :lol:

A kerdesem:Mennyi es honnan lehet elhozni? :)

Koszonom a majjal kapcsolatos hozzaszolasokat,en rendesen eltiltottam magam eddig tole,sok pletyka miatt hogy mennyire karos...de most ugy..de UGY megkivantam,hogy meghalok,ha nem ehetek :)
Szoval rantott maj lesz :D

Reunion:Ismerte a Kedvesem a palacsintat,de az amerikai jellegut,nem ezt a finom vekony otthonit,szoval amiota azt megkostolta..azt kell csinalnom non-stop...

Pillesz:Ne hajtsd tul magad azzal a takaritassal :)
Anyos nekem nincs a kozelben,neha telefonon erdeklodik,amugy meg havi 1x talakozunk,de egy nagyon aranyos emberke egyebekent...Parom huga is terhes,szoval most inkabb ott intezkednek :)

Kép



Anita
bellaani
 
 


segitseg kellene mert total nem tudom melyik mellszivo a jobb :roll:
jopar hozzaszolast elolvastam de nem jutottam elobbre.
szerintetek?
Kép
ez a dragabb
Kép
ez meg az olcsobb.

foggalmam sincs hogy melyiket vegyem meg.

bocsi hogy kepet tettem fel de a linkeles nem megy :oops:

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok Kismamik!

Klári nagyon sajnállak, hogy megint a kórházban kötöttél ki drukkolok, és drukkolok Bogaracskának is, hogy még maradjanak bent a babók egy kicsit!

Cat köszi az infót Trudiról sajnálom őt, hogy feküdnie kell, kitartás neki! Kisfia lesz vagy kislánya? Bocsi lemaradtam és úgy látom, hogy a táblában sincs benne!

Nekem is kezd magas lenni a pulzusom 90/65,100/75 vérnyomáshoz 105/115 a pulzusom olyankor ájulás környékez, iszonyatos! Már a lépcsőn is nehezen jövök fel, nehéz a levegővétel is és még messze van a vége! :lol:
És volt nálunk is a védőnő és megnézte a lábamat, meg az arcomon is látszik én is ödémás vagyok! :( A derekam állandóan le akar szakadni, meg sz.rul alszok! :(

Mi is választottunk már gyerekorvost, mondta, hogy decemberben menjek be hozzá és felírja a recepteket a kisbébinek! Nekünk ha (feloldják addigra a tilalmat és apás szülés lesz) akkor még apának a zöld köpenyt meg maszkot meg sapkát is meg kell venni mert csóró a kórház és nem adnak... :shock:

Pillesz nem vagy egyedül a párod piszkálásába! Én is néha az agyára megyek, de szerintem meg igazam van! Na mindegy hisztis vagyok utána meg nem győzők nyalizni neki! :oops:
Pillesz neked mivel jár a Candida? Viszketés, folyás? És a doki mit mondott, nem árt a babának nem jut fel hozzá a baktérium? Azért kérdezem. mert én is viszketek néha de nem tudom, hogy az-e meg feszülök is, de csak 8án megyek dokihoz.

Brigi nagyon durva a 150es pulzus de sokan írták, a doki mit mondott rá?

Nilszi ez a bugyi dolog kész, hát én nem fogom betartani az tuti!

Ágota de jó, hogy jobban van a kisfiad örülök, hogy túl vagytok rajta!

Kima a te kisfiad jobban van?

Athena vicces amit írtál, hogy mekkorákat rúg a kiscsajszid!
Én a napokba vettem észre, hogy bizony egyre erőteljesebbek a rúgások, van, hogy összerándulok, mikor egy-egy nagyot rúg és igencsak meglepődök, meg a párom is, mikor látja, hogy úgy mozog a hasam mint abba a bizonyos Alienes filmbe! :lol:
Néha igencsak fájdalmas de néha meg kellemes olyan simizős belülről, aztán belehúz a Kicsikém!

Oltás: Nálunk a családba és a környezetembe is egyre többen oltatják be magukat! Az unokatesómék az egész család két pici gyerekkel a másik unokatesómék a párja kismama ő is beoltatta magát, a sóginőm a kislányukat is beoltatták, nem tudom mi legyen velem...! Én félek tőle még mindig! Majd gondolkodom még de hallottam a két kismama esetéről borzasztó, remélem meggyógyulnak szegények és a babájuknak sem lesz semmi bajuk! :cry:

Szerintetek át lehet mindennap öltöztetni saját ruciba a kórházba a babát? Mert a sóginőm mondta, hogy amit ott ráadnak az már akkor koszos meg agyonmosott volt, vagy felesleges öltöztetgetni a babát? Ti mit gondoltok? Vihetek minden napra rucit neki? És ha igen akkor milyet ajánlotok? Rugit vagy hálózsákot vagy mit érdemes?

Móni csodállak, hogy két babóval te milyen aktív vagy! Nem semmi! Vigyázz magatokra!

Szerencsemák elhiszem, hogy megijedtél mikor nem mocorgott a babó, én ha már úgy gondolom hogy nem éreztem egy ideje akkor jól megpiszkálom a hasamat simizem, meg bökdösöm finoman ahogy az UH-n csinálták és akkor beindul!
Reméljük, nem hozza rátok a frászt többet!

Én jó messze vagyok tőletek, én kit értesíthetek ha lesz valami? :oops:

Bocs a szófosásért de már megint jól lemaradtam! :lol:

KépKép
ldetti
 
 


Csajok!
Most csak egy gyors kérdés:
Ha vizes a lábam (bokacsontom most sem látszik az egyik lábamon), de nem magas a vérnyomásom, akkor az nem gáz, ugye???

Kép
buborka.
 
 


Anita: ingyé, 17. ker. Rákoskeresztúron van az ágyikó. Ha jól emlékszem 1 rácsa hiányzik.

Detti: nem viszket, végül is nincs semmi tünet, nem piros meg pöttyös vagy ilyesmi. Nálam a kocsonyás folyás lehetséges, mint tünet. Meg hál Istennek nem is durva, 3 napos kúrával ki lehet iktatni. Ami gáz, hogy úgy néz ki a párom is elkapta. http://www.femina.hu/egeszseg/candida

Verus: ez így nem gáz, mikor adtál utoljára pisit? Mert ha fehérje van a vizeletben, magas a vérnyomásod és vizesedsz akkor kezdj el aggódni.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Sziasztok!

Na megjártam az uh-ot és utána a dokit is.

Uh: minden ok volt, megnéztük a veséjét, a gyomrát, a hugyhólyagját, minden telítődik. Gerince egyben van, és a szíve is jól dobogott, szóval minden ok. Méhlepény állapota normális, II-es érettség van ráírva a papírra, köldökzsinór a hasánál, nincs a nyaka körül! :D
Egy "gond" van csak... Elég nagy a drága! Én egy 160 cm-es, normál, talán vékony testalkatú lány vagyok. 8 kg hízás mostanáig. A gyermek 2060 g most. Annó Bettikénk is 3680g-mal született, azt mondta az uh-os, hogy ha időre születik, ő nagyobb lesz. Te jó ég, ilyenkor örülök, hogy 18.-án megindítjuk a szülést, legalább picit "kisebb" lesz... :wink:

Dokinak vittem az uh eredményét, és mondtam neki a jósló fájásokat. Nem lett volna vizsgálat, csak uh kiértékelés, de ezután rögtön vitt a vizsgálóba. Zárt a méhszáj, megnyugtatott, de azt mondta, ha ilyen van nem enged el úgy, hogy ne vizsgálna meg, koraszülés "jele" is lehet, de közben meg normális is... :shock:

Ruhák: Nekünk van 4 db 50-es is, és a legeléjén az 53 cm-rel született Bettink is abban volt, mert az volt "pont" jó rá. De én is az 56-62-es ruhákat mostam ki és vasaltam. Ezek már megvannak, de még az ágy pl nincs "visszaalakítva" csecsemőhöz.

Monyó nekem az olcsóbb mellszívó nem tűnik túl jónak, lehet, hogy nem jól látom, de annak nem "nyomója" van a szíváshoz, hanem egy olyan gumi, mint ami a vérnyomásmérőn... Na én abban nem hiszek, hogy az olyan erősen megszívja a melledet, ahogy kell...

Ldetti! Rucit a babának mi az első gyermeknél is vittünk magunkkal, és a szülés előtt oda is adtuk, hogy azt adják rá rögtön. Meg is tették. Aztán minden nap át is öltöztettem szépen! :lol:

Pillesz, szerintem már elkezdheted a málnalevél teát. Homeós bogyókat nem akarsz szedni a méhnyak lazítására? Egyik ismerősnél voltunk hétvégén babalátogatóba, szülésznője 36. héttől ajánlotta kétféle homeós bogyó szedését neki egyiket reggel, másikat este. 38. hétig reggel és este is szedte mindegyiket. Igaz, hogy második baba volt, de 3 óra alatt meg is lett, a 39. hét végén.

Uxi, hát őszintén szólva megértem, hogy parázol, nem irigyellek... Bocsi... :wink: :shock: Én is parázok, hogy a 3 éves mellett lesz e elég időm a picire, de az ovi alatt du 3-ig minden ok lesz, utána meg majd csak megoldom, és hála égnek drága jó anyám itt lakik a közelben, és 10 nap szabival készül rám! :wink: Az én párom reggeltől estig dolgozik, 7 - fél 8 körül ér haza minden nap... Szabira max pár napra számíthatok, olyan munkamániás... 17 nap szabija van most is, de el is veszik, mert átvinni nem lehet, ki meg nem veszi...
melike30
Győr
 
 


Sziasztok,

én is feketelistás lennék :lol:
Először is Andris nevében köszi a köszöntéseket, aranyosak vagytok!
Olvasom a fórumot, csak a napi szintű hozzászólásokra nem nagyom jut időm...
Ami nálam most zajlik:
Lelkiekben nem vagyok túl jól... Időnként jól kiakadok, amihez hozzájárul gondolom a hormonszint, az egyes bunkó emberek :twisted: ill. a H1N1 mizéria. Tudom, hogy nem kellene, de mi nem vagyunk beoltva, mert a férjem ellenzi és én is ellen vagyok, de azért be vagyok tojva. Ja, és utálom a médiát nagyon, mert gyakorlatilag a képembe tolja, amire nem vagyok kíváncsi. Bezzeg amikor nem volt még oltóanyag, akkor teljesen másról szóltak a hírek (enyhe lefolyás, nem veszélyesebb, mint a többi, stb).
Testiekben szerencsére eddig minden OK, ma megyek dokihoz a 34. heti vizsgálatra (most már 2 hetente akart látni). A 30. héten 8 cm volt a baba feje, a 32. héten 8,6, nem tudom, ma mire számítsak :lol: Lehet, hogy előbb jön :roll:
Így aztán nálunk nagyüzemben ment a lakásátpakolás (a 2 nagyfiú szobáját részben megszüntettük, részben áttelepítettük a dolgozóba, ebből lett a babaszoba). A babaszoba már szép, gyakorlatilag a kisebb ruhák kivasalása és a nagyobb ruhák mosása-vasalása van vissza. Én 74-ig kimosok, kivasalok mindent, mert 5 évet álltak a padláson. Szortírozva elrakok mindent, aztán már csak át kell öblíteni használat előtt.
Még kell vennem magamnak pár dolgot a kórházba (pl. hálós bugyi, betét, stb.), aztán kész. Jöhet a karácsonyi készülődés... Ezért szekál a két nagyobb egy ideje, előtte meg a babaszobával. Azért tök más így babát várni, mint annak idején egyedül vagy egy törpével. Ez is szép, de másként :lol:

Verus, elvileg nem, próbálj meg szobabringázni, ha van. Nekem nagyon beválik a mozgás vizesedés ellen, ha pár napig kihagyom (mert pl. most is sütiket kellett sütnöm és takarítanom kellett), akkor rögtön felugrik 1 kg (víz) - aztán lemegy.

A kórházasoknak sok türelmet kívánok... Nagyon nem lehet egyszerű. Kíváncsi vagyok, a megfigyelésen kívül történik-e valami érdemleges Velük. Csajok, tartsatok ki!

Uxi minden ok lesz, meglátod. Sok erő kell hozzá, de talán nem sokkal több, mint a mostani helyzetben. Egyébként néha én is ilyen érzésekkel küzdök, aztán arra gondolok, majd lesz valahogy, legfeljebb csak egyik napról a másikra tervezek. Szépen sorjában.

Na, mennem kell, Ninát átszállítom a suliból a zenesuliba. Aztán négykor az oviba, ott találka Andrissal és apával, aki a két gyerkőcöt hazaviszi, én meg megyek szülőire a suliba, fél hatra meg dokihoz. Sűrű, ugye :shock:
Majd jövök a fejmérettel :oops:

Kép
Kép
Kép
vicka77
 
 


Sziasztok lányok!
Ma voltam a kórházba ott végül megkaptam az oltást...most már mindenki oltva van.
Szörnyű ami a kismamákkal történik remélem egészségesek lesznek ők is és a babák is...
Clara sajnálom a kórházat,Bogaracskának és neked is kitartás, vigyázzatok magatokra.
Melike nem tudod mi a homeos bogyó neve amit az ismerősöd szedett?
gyöngyi-30
 
 


Csajok, elvileg mikor van a 4. ultrahang?
Mert most hívtam a szülésznőt, december 15 körül kell mennem először ctg-re, akkor néz majd meg a doki is, addig már nem.
Ezt egyáltalán nem bánom, fenének van kedve Kistarcsára átmászkálni, de akkor már majdnem betöltött 37 hetes leszek. Az még belefér, nem?

A dokim meg eredetileg dec 4-re hívott volna, csak aztán megbeszéltük, hogy már nem megyek többet magánrendelésre.
Nemtom mi legyen, igazából csak a streptococcus mintavétel miatt igzat a dolog, nem késő azt 37 hetesen levenni?
Elvileg két hét az eredményig, oszt nagy eséllyel pozitív lesz, még ki is kéne kezelni utána valahogy.

Másfelől meg nem hiányzik az a 8 ezres kiadás, ha mégis magánrendelésre kéne menni. :oops: Úhhogy itt dilemmázom, mi legyen. De a doki nyilván aszondja, ha megkérdem, hogy menjek a magánba....

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Pfhűű már jó rég voltam itt!! Sajnos lebetegedtünk :( Már jobban vagyunk! Elkaptam egy olyan vírust hasonló tünetei vannak mint a h1n1 csak elvileg gyorsabb lefolyású... Nagyon- nagyon rossz volt! Láz torok fjás fül fájás izülete fájtak fejem... Szóvalm minden. És odafigyelni 38,5 fölé ne emelkedjen a láz, állandó vizesruha 2-3 óránként gyógyszer. És még mindig nagyon rosszul vagyok a párommal egyetemben :( És ami a legrosszabb nem kaphatok védőoltást majd ha csak teljesen helyre jöttem + 2 hét!!!!Remélem itt mindenki jól van!
judeee
 
 


Sziasztok!
Bogaracska, Clara,
kitartás, remélem a babák jól vannak és még maradhatnak egy ideig.

Judee,
jobbulást Neked, nálunk is hasonló van a kölyköknek, pénteken este tört ki a nagyobbikon, vasárnapra a kisebbiken, egy napig magas láz, köhögés, takony. Ma volt a dokinéni, már egész jól vannak, ha így haladnak akkor csütörtökön ovi, mert pénteken jön a Mikulás és arra nagyon készülnek! :D:D Sógornőm volt itt a hétvégén, ő viszont benyalta tőlük, most volt dokinál, mert már 2 napja lázas, na ő kapott antibigyót, én vitaminozok, sokat szellőztetek, és homeos golyók majd meglátjuk!!

Uxi,
4. uh, nem tudom, hogy van hivatalosan, nekem minden hónapban megnézzük a dokinál, de úgy tudom, hogy 32-36. hét között kellene lennie. Szerintem örülj, hogy nem kell hamarabb menni NST-re, ha meg valami gondod van úgyis értesíted Évikét vagy a dokidat, nem???
A három gyerekes léttől néha én is parázok, főleg most a hétvége húzós volt két nyűgös lázas kiskölökkel, már csak egy harmadik "vinnyogó" hiányzott volna! :D:D:D De mindig úgy vagyok vele, hogy megoldjuk, ezt vállaltuk, mi akartuk, volt 9 hónap felkészülni és igen is el fogjuk bírni, ja és a harmadik meg kénytelen lesz alkalmazkodni! :D:D Én pl azon parázok, hogy fog szegénykém aludni ha a nagyok itthon lesznek, mert be nem áll a szájuk, néha "gyepálják" is egymást, hogy dog nyugisan szopizni, de majd kialakul! Na meg, hogy fogom elhozni őket egy újszülöttel az oviból, mert hát egy pár hétig csak nem kellene bevinni a többiek közé, de már vannak ötleteim! :D:D

monyo,
nekem a felső mellszívóm van, remélem még működik, nekem 2 gyereket kibírt és jó volt, a szürke műanyag nyelet ne tedd be a mikroba sterilizálni, mert megolvadhat és akkor kuka!

Vicka,
egyetértek az oltásos hozzáállásoddal, én is próbálom elkerülni a paráztatós híreket, mi nem oltattunk senkit, de ma kérdeztem a gyerekorvost, itt pl. a kerületben nincs is még h1n1-es, csak enyhébb influenza szerű betegek. Na meg bízom abban, hogy minden egyes nappal érettebb a baba a pocakomban és ha nagyon ki kellene venni már simán meg tudnák menteni, én anno 2100 grammal születtem, 5 héttel korábban.

Na felébredtek a gyógyulók, mennem kell, szép estét, majd még próbálok jönni!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Na végül csak felhívtam a rendelőt, aszonták, 37 hetesen még időben lesz levéve a kenet, nem kell külön menni. :D

Mi van ma, valami front?
Egész nap rettenet keményedek, pedig nem szokott keményedni a hasam. Kicsit fáj is.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Akire és Hékás!
Köszönjük a névnapi köszöntést:)

Detti!
Az oltással kapcsolatban nálunk apu szekál állandóan, hogy miért nem adatom be. Anyu meg őt szekálja, hogy hagyjon már békén, majd én eldöntöm. :) szóval teljes egyetértés van a témával kapcsolatban.
Aludni borzasztóan alszom én is. Két három óráig el sem bírok aludni, utána is felszínes. Kezdek belefáradni.

Hékás!
Hát a nagypapád tényleg talpraesett ember lehet. Nagyon tetszett a sztori. Igazán leleményes.:)

Ma voltam bent a munkahelyemen. Gyerekek örültek nekem, és én is nekik. Így pár hét után még felüdülés bemenni is. Aranyosak voltak. Utána csavarogtam a városban egy kicsit, egészen jó volt::)
Hajlamos vagyok a begubózásra, úgyhogy most élveztem a kimozdulást. Bár elindulni elég nehéz volt, majdnem le is beszéltem magam.:)

Judee!
Gyógyuljatok minél hamarabb!

Kép
ágota 74
 
 


Én is "nemoltós" vagyok:) Nem vagytok egyedül:) Az országos tisztifőorvos meg egy szemétláda.Hogy meri azt nyilatkozni, hogy aki nem oltatja be magát az felelőtlen kismama?!Mindenki maga dönti el, de nem kellene pánikoltatni a kismamikat.

Amikor jó az idő keményedek.Aludni 3 napja istenien.
kriszti1976
 
 


Sziasztok!

Hű, mennyit írtatok. Nálunk sajnos nem volt internet, és csak most csinálták meg...

Pénteken voltunk uh-n, de Alízka nagyon álomszuszi volt, sajnos a csoki sem segített, de azért az elején villantott 1-2 mosolyt :D Már 1820 grammocska, és eszméletlen nagyokat tud rúgni :lol:

Klári - jobbulást , és Bogaracskának is!!!!

Gátmasszázs - 35ik héttől ajánlotta nekem a szülésznő, de mondta, hogy alkati kérdés is...

Málnalevél - naponta 1-2 csészényit ajánlott a 35ik héttől, illetve egyéb homeós cuccokról is adott leírást, hogy mit mikor kell szedni, ha vkit érdekel bepötyögöm.

Most sebtiben ennyi. Szép estét!

Kép
lizzyy
 
 


Sziasztok!

Én is voltam ma Uh-n, meg vérvételen is. Ez volt az utolsó vérvétel, ha ennek jó az eredménye.
Olvasom, hogy LIzzy Alízkája már 1820 gramm! Az én Eszterem (pont 1 héttel korábbra van kiírva) még csak 1717 gramm :shock:
Nem túl picike?

Timi
athena
 
 


Lizzyy: Engem érdekelnének a homeos bogyók ha ráérsz leírnád
Igaz hogy én nem biztos hogy simán szülök, de ha mégis hát én nem jártam tornára meg sehová igy nem tudom a légzést sem meg semmit talán ennyi segítség is jól jönne szülésnél

Móni
KépKép
reunion
 
 


lizzyy: engem érdekelne, mert én már a finishben vagyok. Előre is ezer hála és köszönet!

Timi: nem kell aggódni. A baba súlyát a méretei alapján saccolják. Nagyon sok olyat is lehet hallani, hogy a szülés előtt sokkal kisebb, vagy esetleg nagyobb babát tippelnek, mint amekkora valójában. És érdekes, de nekem soha nem írják az uh-s leletre a baba súlyát.
Lehet, hogy Eszter pillangókisasszony lesz, az én Pankám meg nagyfejű. :D

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Hurrá...... Apa megígérte hogy csütörtöktől eljön táppénzre és velem lesz mostmár végig
ÉS csak az éjszakás hétre megy be, az meg nem gáz mert ugyis külön alszunk egy ideje, ha meg valami gáz van 5 perc alatt itthon van kocsival
Már nagyon nehezen viselem az egyedüllétet egész nap főleg hogy nem is megyek sehová emiatt a hülye betegségek miatt

Elképesztő, hogy az utcán ha köhögnek nem teszik oda a kezüket az emberek a szájuk elé, és ennek mindig hangot is adunk, mire ők felháborodnak hogy beszólunk nekik

Móni
KépKép
reunion
 
 


én is azt tapasztaltam hogy másoknál sokszor fél kilóval is elmérik a babák súlyát ugyhogy amiatt nem kell izgulni

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok!

Én lenni hulla fáradt, de végre elkészültem a fiúk szobáival, már ami a festést illeti. Tettem fel képet a blogba. Most megyek Somát fürdetni, majd holnap jövök bővebben.

J.

Kép

Kép
somaanya
 
 


Nagyon jól sikerült a fal nagyon tetszik :D :D

Nekünk gyerekszobánk még nincs, de plüss állatokkal simán tele vagyunk teljes családokkal, és az a szép, hogy velük alszok :oops:
Kép

Móni
KépKép
reunion
 
 


Athéna!
Sztem pont jó a babád mérete.:) Gondolj bele, azt mondják hogy az utolsó két hónapban megduplázza a súlyát. Ha ez igaz kg 3400 gramm lesz.:)
Én egy kis háromkilóssal is kiegyezek.
Szerdán megyek vérvételre. Uh-ra viszont csak a 37. héten.

Kép
ágota 74
 
 


Sziasztok!

Bocsi, reagálni és visszaolvasni nincs energiám, borzalmas éjszakán és rettentő fárasztó napon vagyunk túl. Ma voltam dokinál, minden oké, kiscsaj még mindig fejjel lefelé, magasan, a helyén. A külső méhszáj már nyitva, a belső még teljesen zárt. Mostantól hetente ctg, labort dec 18-ig kell elintéznem, következő UH dec 21. (ha addig nem szülök meg - tette hozzá a doki mosolyogva)

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Brigi, pulzusod? Beszéltél a dokival erről?

Ági

Kép
ági33
 
 


hutyg: köszi :)
UH-n itt voltunk: http://www.4dultrahang.hu/
Több ismerősnek itt csinálták és gyönyörűek lettek (sokkal jobbak, mint a mieink. Maya nem egyszerű eset, mert medencefekvésben a keze és a lába maga előtt van).

Pillesz: én az alakodat irigylem :wink:

Rólunk: nekem a derekam fáj, de nagyon. Ma Emma bölcsiben volt, így én babaszobát festettem. A bordür még nincs fent, de hamarosan kész lesz :)

Kép
Kép
alma26
 
 


Ja igen. Nem tudnak vele mit kezdeni, mert ha csökkentik, akkor az a pici vérkeringésére is hat. Marad az, hogy ha magas, feküdjek le 10 percre. A magas pulzust egyébként a vashiány is okozhatja, így muszáj a 2x1 vasat szednem. Mivel székrekedést okoz a sok Neo-ferrofolgamma, ezért kaptam még egy fajta vasat, az eddigit kell reggel szednem, a másikat este. És ha a vasszintem normális, a pulzusom is csökkenni fog várhatóan

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Klári!
Sajnálom, hogy megint rendetlenkedik a vérnyomásod. Amit írtál, hogy a kórházban alacsonyabb, mint otthon, ezt én is tapasztaltam magamon. De a kórházban nem mozogsz annyit, szinte egész nap pihensz, persze, hogy alacsonyabb a vérnyomid. Azért remélem még haza jöhetsz a szülés előtt.

Pillesz!
Barátnőm próbálta a málnalevél teát. Meg is szült 41. hétre Szóval neki semmit em használt.

Detti!
A lépcsőzés már nekem is nehezen megy, főleg Marcival „nehezítve”. Köszi kérdésed, ma már jól van a gyerek. Kutya baja. Nem tudom milyen vírust nyalt be, de pénteken már hasmenés is volt. Szerencsére kikeveredtünk belőle.
Nálunk Szegeden nem lehetett saját ruhába a gyerek, de én nem tapasztaltam, hogy koszos lett volna a ruci. Itt szegeden „csak” egy kising volt rajtuk és pólyába voltak (július közepe volt, 40 fok). Nem tudom most télen mibe lesznek a babák…….

Szcsm!
Jól rátok hozta a frászt a gyerkőc! Beszélj vele, hogy ilyet nem szabad csinálni.

Buborka!
Ha nem magas a vérnyomid és nincs fehérje a vizeletbe, akkor nincs gáz, de azért szólj a dokinak.

Brigi!
Nálad kezd nagyon izgi lenni a dolog
:D :D

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 


Sziasztok Lányok!

Betegeskedőknek jobbulást kívánok, és a többieket is kerüljék a nyavalyák!

H1N1: még mindig úgy vagyok vele, hogy nem. Kismamákat sose oltanak. Akkor most miért tennénk??

Ma pihentem jó sokat, nem vészes a vizesedés most, de azért van...

Gondolom már mindenki alszik.. Én meg kukorékolok még, nem vagyok semennyre álmos :shock:

Kép
buborka.
 
 


Jo reggelt :lol:

Most meg ''mar'' en kukorekolok :)

Be vagyok tojva,hezitalok mi legyen...Mult ejjel baratnom megszult itt kint,holott csak dec.20. volt az idopontja...Szoval nekem meg haza is kell kocsikaznom,lehet haza kene tolnom a sejhajom elobb mint januar eleje?

:oops:

Pillesz:Beszelek az otthoniakkal megoldhato-e a kisagy dolog,amint tudok valamit,irok...

Jo paran mar a celegyenesben vagytok :)
En kezdek betojni hogy nincs 2 honap es egy torpicur lesz itt velem,aki az ENYEM :D
Mindig is gyerkocokkel voltam korulveve,most megis parazok...

Szep napot mindenkinek!!!!Jah..es alacsony pulzus szamot :wink:

Kép



Anita
bellaani
 
 


Jó reggelt!!!

Súly: Köszönöm mindenkinek, aki informált "normál-csacsi-súly" ügyben :D

Anyós: Képzeljétek! Anyós tegnap feltette a kérdést, hogy mi hiányzik még a baba érkezéséhez, és hogy írjam össze. Aztán menjünk el együtt vásárolni :) :) (Bocs Csilla, nem bosszantásból mondom :wink: )

Valaki írta múltkor, hogy az ATI BABAOLT ÉS PELENKADISZKONT jó áron van. Valóban nagyon jók az árak. Én vetem ott pár dolgot. Ágyneműt nem javaslok senkinek, mert az sajnos nem 100%pamut. Nagy része (nem emlékszem pontosan hány %-ban, de sok) poliészter. Amúgy tényleg vannak nagoyn jó cuccok, nagyon jó áron.

Clara nem jelentkezett esetleg valakinél? Hogy hogy van, sikerült-e Bogaracska mellé kerülnie, és Bogaracska hogy van?

Timi
athena
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés. A SCAMP márkájú babaruhák nincsenek elszámozva? Mert van egy csomó ilyen ruhánk és a 62-es is olyan ici-picinek tűnik.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Sziasztok!

Homeos bogyók:

A 34-36. héttől:
CIMICIFUGA CH30 napi 1*5 golyó szülés megkönnyítésére, ha túl gyengék a szülési fájdalmak
CAULOPHYLLUM CH30 napi 1*5 golyó (Homeopátiás oxytocin) a méhnyak puhítására


Ezeket szedte az ismerősünk is, 37. hét után már dupla adagban, reggel és este is szedte.
melike30
Győr
 
 


Sziasztok!

Klárinak és Bogaracskának kitartás! Hátha legalább szobatársak lettek és elszórakoztatják egymást!

Brigi! Pihenj sokat (amennyit Marcitól lehet :wink: ), már neked nincs sok hátra....

Csilla! Te aztán pörögsz ezerrel! Takarítás, mosás, vasalás....Én ennek a felét sem bírom megcsinálni egy hét alatt.... :cry: Még szerencse, hogy van 6 hetem befejezni a dolgaimat.

Alma: Nagyon helyesek a csajok, téged is beleértve! :wink:

Kima: örülök, hogy jól vagytok végre. Nálunk is volt hétvégén egy egy éjszakás lázas állapot Sománál. Kicsit be is paráztam, de másnapra semmi baja nem lett. :shock:

Verus! Ne aggódj, estére már én sem tudom felhúzni a ciprárt a csizmám szárán. Nem vészes, de már egy kicsi vizesedés nálam is van. Amíg egyéb tüneteid nincsenek, ne aggódj!

Anita! Hááááát, lehet, hogy nagyon kicentized a hazajövetelt, de reméljük, hogy a kiscsajszid megvárja, hogy hazaérjetek.

Szcsm: mi még meg sem vettük a kiságyat! :wink: majd a hétvégén....ma meg nekilátok a függöny meg a rácsvédő kiszabásának. :? Semmi kedvem hozzá....

Móni: ti is lassan finishben lesztek....jajj, olyan fura, hogy pár héten belül elkezdenek megszületni a babáink! :D

Uxi: én is gyakran belegondolok, hogy mi lesz velem, pedig nekem csak két kiskandúr lesz a nyakamon és Soma délelőtt bölcsiben van (még szerencse). Majdcsak lesz valahogyan! :roll:

Erika! Sikerült isőpontot szorítani Ádám Judithoz! :wink: Már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz. Csak Somát nemtom hová teszem addig, mert délután kell mennem. :shock:

Detti: az átöltöztetés szerintem kórházfüggő. Nálunk csak akkor lehetett saját ruhába átcuccolni amikor jöttünk haza. Egész normális babaruhákat adtak rájuk egyébként.

Rég nem látott báránykáink: jó hallani néha rólatok! Ne csak akkor írjatok amikor feketelistára kerültök! :wink:

J.

Kép

Kép
somaanya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: