Új privát üzeneted érkezett!

csak gyorsan pár szó!

Én a tejről azt hallottam hogy 8-10 óra alatt jut bele! :?

én mint császáros nem panaszkodhatom az együttlétre, nekem kicsit sem fájt, pedig mi nem vártuk ki a 6 hetet! :oops: :oops:
De én eddig azt hittem, hogy ez természetes, mert engem ugyye nem ott varrtak... :?

tisa jó hallani rólatok! Nagyon nagy már a lányzó! :)

Ja nem is meséltem a barátainknál 28-án született a babájuk! biztos akarták hogy soha ne felejtsük el ezért Csanád napra időzítették! :lol:

Erről jut eszembe Jankának utólag is BOLDOG NÉVNAPOT! 8)

KISSZILVA fel ne keltsd ha éhes felkel! tapasztalat! Csani is 1/2 9 körül eszik utoljára és utána 5 körül kel ez néha +-1 óra! de ha éhes marad felkel korábban! (Előfordult már 3-szor) ne szoktasd hozzá hogy keljen ha nem igényli!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Nem...csak szöszi :)

dharma
 
 


viri:

nekünk illen van,nem olyan vastag,kb egy jobb minőségű póló vastagságú:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... o=1&whid=5

cex:

nekem gondolom a császi miatt eggyik "első" sem fájt,pedig P. utánn 4 hetet,most pedig 5-öt vártunk csak.

kedden el kell vinnem Alexot dokihoz :cry: nagyon úgy néz ki,hogy ő is refluxos :cry: :cry: naponta többször bukik,és nem keveset,olyan földre is bőven jutósat...
na meg anyumék szekálnak,hogy nem normális hogy ennyit sír,és csak a mellemen van el,mert mi sokkal többet nézelődtünk....nem tudom,szerintem ő csak egyszerűen több bujást igényel.....ha gond lenne akkor éjjel sem aludna....

kaja:

nekem aszonta a v.nő hogy ha eszem valami olyat ami gondot okozhat akkor délelőtt,kora délutánn egyem,mert akkor estig bizti kijön rajt.....de én már ettem babot,borsót,epret,mogyorót,tejet is iszom minden nap.szóval eszek amit kivánok és figyelem.eddig semmi nem bántotta.

olyan furi olvasni hogy mennyit szenvednek szegény babók a kakival...Alexnak nég most is szinte minden pelusban van,és rendszeresen pukizik is.

Alex olyan éberen alszik.ha este elaltatom és ki jönnék rendszerint felébred.pedig olyan óvatosan kelek fel.......
napközben meg nem lehet melette semmit csinálni.....
nektek nem kelnek fel kissebb zajokra is??

Kép
Kép
ettike
 
 

 
 

holnap kettős front jajj! :? :x

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Mia csak nagyobb zajokra kel fel, de csak a hirtelenekre. A monoton zajok nem érdeklik, simán átalszik egy porszívózást, vagy egy programot a mosógéppel.

Az előbb keltettem fel, simán nyomott egy délutáni 6 órás alvást. :shock: Ez kellene éjszakára, de akkor meg általában 3 óránként fent van. Próbálom maximum 4 órát hagyni napközben, de ez most bukott, ugyanis mi is rendesen eldőltünk. Pedig a párom nekem is palacsintát ígért :D remélem, még összejön :D :D :D

icamica
 
 


éljen Andris is aludt fél 2től fél 7ig persze kint voltam vele a levegőn. :D :D :D :D

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Éjszakai alvásnál ne ébresszétek fel a gyereket! Nem kell benne rossz szokást kialaktani. Örülni kell, hogy alszik és a szülőket is hagyja aludni.
Neki még az egyik legfontosabb életösztön, hogy teletömje a pocakját, így mindenki elhiheti, hogy ha éhes lenne, akkor felébredne magától.

Ettike!

Alx nem azért bukuk olyan sokat, mert állandóan eszik és nem fér a pocakjába?
Reflux eklen egyébként húgoméknak azt mondták, hogy etetés szigorúan csak 3 óránként.
Én nem értek hozzá, így nem tudom ez jó vagy rossz megoldás-e.
(Alapból az igény szerinti szoptatás híve vagyok, de nekem nem volt refluxos egyik gyerkőc sem.)

Marci minden zajt kibír. Alszik mint a bunda, ha álmos.
Nem zavarja a kalapálás, a sziréna, és játékvonat de még az elektromos gitár sem. Ezeket a zajokat persze mind a bátyja produkáljam egy méterre tőle, néha egyszerre többfélét is. :roll: :wink: :)
De szerintem ez abszolút gyerekfüggő. Nekem szerencsém van, mert mindekettő ilyen.

Ma például a Kossuth téri gyereknapon Marci akkor aludt el, amikor a tőle 2 méterre lévő hangszóróból elkezdődött a zene. De olyan hangosan, hogy a saját hangomat nem hallottam. Ő pedig megynyugodott és elaludt. :)
Vendég
 


Tisa, Viri!
Bocs az indiszkrét kérdésért, de Ti tampont használtatok az első szülés utáni mensinél? Én amúgy azt használok, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy ne betétezzem magam az első alkalommal. Bár, addigra már úgy is túlleszünk az első szexen is...

Leo!
Igen, én félév után megyek vissza dolgozni. Ha minden igaz, akkor október második felében kezdek majd valamikor, de lehet, hogy kihúzom novemberig. Biztos nem lesz könnyű, de megoldjuk! Nem veszem ki a szabadságomat egyben, ha nem heti két napokat leszek majd itthon. Így az elején csak 3 napot dolgozok hetente. Így legalább lesz egy kis átmeneti időszak.

Dharma!
Az alkoholmentes sört én is iszom, nekem nagyon bejön. :D Mondjuk én alapban is nagy sörivó vagyok. :oops: 8)

Ettike!
Lucát nem zavarják a zajok. A szobája ajtaja mindig nyitva van, és napközben nem fogjuk vissza magunkat, csak éjjel. A múltkor még a riasztó hangjára sem ébredt fel.

Megyek, mert itt a fürdetés ideje.

Kép
gesztenye74
 
 


cat:

nem eszik egyfolytában Alex,csak cumizik.ha elkezd folyni a tej akkor visítva köpi ki a cicim és majdhogynem fuldoklik :? :? :? nem tudom anyatejes táplálás esetln mi a kezelés mert Patrik ugyebár tápis volt.ezért viszem el mindenképp.

dejóóó nektek.....mág porszívózni is tudtok.én ha elalszik és kimegyek mosogatni akkor bekell csukjam az ajtót és még így is óvatossan kell zörögnöm :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

na elaludt,megyek kiteregetni.persze ezt is csak halkan szabad :? :? :?

Kép
Kép
ettike
 
 


Gesztenye! Nem indiszkrét a kérdés. Igen, azt használok. Mindig is azt használtam - napközben, csak estére alváshoz használok betétet.
Miért ne lehetne az szülés után az első mensinél tampont használni. Eltelt több mint 2 hónap a szülés óta. És a szülés utáni 6 hét is letelt már réges rég. Természetesen a 6 hetes gyermekágyi vérzésnél nem tampont használtam, hanem betétet (óriásiakat). Akkor az a kötelező, a tisztulás és gyógyulás miatt. De az első mensi már nem erről szól. Hanem a régi szép időkről. Hogy újra egészséges nőci vagy és tervezhető a következő bébi, mert minden renben van odabbent :lol: .

Dharma! Nem kopasz - szerencsére, de igen rövidke a haja. Elől szőkésbarna, ráadásul van egy forgója a jobb homlokánál és ott ha megtörik a fény, akkor tényleg szöszke. Hátul meg sötétbarna, hosszú haja van. Mókás nagyon. :lol:

Alvás: ha Léna aludni akar akkor alszik. Mindent lehet mellette is csinálni. Porszívózni, mosni, mosogatni. Ráadásul a konyhával közös a fala, így a ha megnyitom a vízcsapot azt ezerrel lehet hallani nála. Szólhat riasztó, beszélgethetünk mellette. Tegnap éjjel például a közelben tüzijáték volt. Az sem érdekelte. Ő olyankor csak alszik. :lol: Nagyon kedvemre való. :lol:
A hirtelen, nem várt nagy zajokra ő is összerezzen, olyan Moró-reflexesen, de aztán alszik is tovább.
Azt olvastam, hogy ezek a picik kiszűrik ezeket a kellemetlen zajokat és nem foglalkoznak vele.

Kép
Kép
tisa
 
 


Esti elköszönősre egy kép Lénusról, ahogy rácsodálkozik a Világra - persze még Apa biztonságos válla fölött :D :

Kép

Szép estét, és jó pihenést Mindenkinek!

Kép
Kép
tisa
 
 


Mensi: Nekem Beninél 4 és fél hónappal szülés után jött meg először, és Beni gond nélkül szopizott 15 hónapig.
Nem fájt, mondjuk ez előtte sem volt jellemző, viszont sokkal több lett. De csak az első pár alkalommal. Utána ez is rendeződött.
És én is tampot használtam. (Én éjszakára is azt szoktam, szinte mindig.)
Vendég
 


Vége a jólétnek :cry: Maja negyed 2-kor felébredt és azóta ébren van. Eddig szépen végigaludta az éjszakákat. Meg jól be is rottyantott,át kellett öltöztetni :?

Nekem már nagyon elegem van minden bugyiba helyezhető dologból,legyen az gézes vatta,amit a kórházba adtak,betét, tisztasági. Most,h írjátok milyen más az első mensi kicsit tartok tőle,de az biztos, tampont fogok használni.

Akinek volt belső,nem felszívódó varrása mikor esett ki? Találkozott egyáltalán a varrattal? Mert nekem mutatta az orvos, milyennek kell lennie,de még nem találkoztam vele.

Szép baba Léna...még mindig :) Szerintetek kék marad a szeme?

dharma
 
 


végigolvastam tegnap este, és csomóminden jutott eszembe, de erőm nem volt. nagyon fáradt vagyok.

Ettike, egy barátnőm volt ugyanígy a gyerekeivel, még arra is felébredtek, ha egy légy ment be a szobába... ő ezt úgy oldotta meg, hogy mikor lefektette, bekapcsolta a babazenét halkan, és az ment folyamatosan, így az adott egy monoton alapzajt, és a nem igazán hangos zajok ebbe belefértek úgymond a babáknak, és arra sem ébredtek fel.

Hasfájós gyerek simán alhat éjjel jól. Réka iszonyú hasfájós volt, de négy hónapos koráig tök jól aludt éjszaka. Nappal semmit, de éjszakára megszűnt a hasfájás. Misi is elég jól elvan egyébként, neki hajnalban kezdődik a műsor ugye... ez a jobbik eset.

Bukós (nem teáskanálnyi, hanem mennyiséget bukós) sugárhányós gyerekek: hát, én mreka tejmentes blogjába beleolvasva minden orvosi "belefér" ellenére megpróbálnám az egy hét teljes tejmentes étrendet, hogy még a virsliben, felvágottban sem legyen, különösen, ha hasfájás is társul hozzá... ha nem változiik lehet, hogy tényleg belefér.

Dharma, sajnálom :( lehet, hogy csak az eső miatt van, kettősfront ugye ma, Misi is többször sírt, és kellet neki cumit dugdosni. Varrat, nekem felszívódó volt az egész a császárnál, de ami kilógott, az nem szívódott fel. Egyik felén egyszer csak már nem volt, a másikat én tépkedtem ki, mert már rohadtul zavart, és úgy gondoltam, hogy 7 hét alatt már el kéne tűnnie...

Tisa, tarts ki! Léna nagyon nagyon szép kislány :) cuki ez a kép!!!

Kendő: nekem olyan van, amit dharma eladott, és szerintem ez jó. Vannak vékonyabbak is, amik szebbek, de nekem azok drágák. Ez a rugalmas nekem nem annyira szimpi, de nem láttam még közelről. Ezt, a Nandusat én nagyon szeretem, igaz nyáron meleg, de a vékonyabb is az. Kismamás is volt, azt én eladtam, mert rosszabb volt ennél. Igaz vékonyabb volt, de gyűrődött szerintem is, és sokkal jobban bevágott a vállamon, rosszabbul osztotta el a súlyt, ha sokáig kendőztem. Viszont ezekkel a kendőkkel lehet jól háti hordozni, ami második gyereknél jó nagyon :)

Mei Tai kapucnija: Háti hordozásnál van jelentősége!!! akkor nem tudod megfogni, megigazítani, tartani a fejét, ha elalszik. Második gyereknél már nagyon jó háti hordozni, olyan 5-6 hónapos kortól :) mondjuk nándit nem lehetett nagyon, mert rángatta a hajam, de ő babakocsiban is tök jól elvolt.

én még mindig az ergón, manducán, vagy liliputin gondolkozom, mert gyors és egyszerű feldobni az ember hátára, míg a kendővel felkötni macerás... kéne egyet lőni olcsón, amit el tudok majd adni ugyanannyiért.

nándi lázad, nem tudok tovább maradni. kicsit korán kel mostannában, itt jön ki a féltékenység, zavarja, hgoy misivel kettesben vagyok. Pedig dejó is lenne a nyugalom, meg ha nem lenne idegbeteg a fáradtságtól. ha tudnék a nagyokkal néha külön programot csinálni... .de gergő látványosan szenved attól, ha misi rá van bízva, ráadásul dolgoznia kell. lesz még egy szuperanyás gyerekem réka mellé. hurraá :(

kikocska
 
 


még kettő.

sziszike! mi mobilhangokkal teszteltük misi hallását még, mert kicsit miattad én is aggódni kezdtem, mert nem mindenre reagál, de az ilyen csörgésekre, ami telefont imitál, meg ilyesmi, azokra csak úgy kapkodja a fejét. szóval egy tippnek esetleg.

a gyerekek szemének színe 6 éves korra lesz végleges árnyalatú. Előtte azért már lehet látni, hogy barna, vagy kék, csak hogy mennyire...

fog: minél később jön, annál tartzósabb a vasfog utána. legalábbis így olvastam. és az ismerősi körben is ez a tapasztalat.
jöhet a foga, de a kis fehér dudorok mindenkinek ottvannak. attól még 1 éveseen is áttörhet az első foga, ami általában az alsó szokott lenni.

kikocska
 
 


Csajok a családi pótlékot hányadikáig szokták utalni?kapott már valaki Tgyás?Ezt a családival szokták utalni?

Kép

Kép
gabka7926
 
 


gabka, csalp-t 3-ig utalják mindig, postán 10-ig. és az igényléstől számított kb 3 hét múlva kaptam meg visszamenőleg, azt hóközben. Az anyaságit meg kevesebb, mint egy hét alatt. A tértivevény szelvénye két nappal később jött vissza, mint ahogy a pénz megérkezett :)
tgyást én 10-én kapom, mert azt a cégem utalja, azt nem tudom.

kikocska
 
 


Már nem is részletezem, csak annyit írok: KIALUDTUK MAGUNKAT. :D :D :D

Végre nem esik az eső, így megyünk anyámékhoz. Elméletileg bográcsoznánk a kertben (anyu szülinapját ünnepelve), de nem tudom, hogy mi lesz belőle.
Az ajándék viszont tök jó lett: egy kis rózsaszín fényképalbum tele Lucás képekkel, ami befér anyám táskájába. Plusz egy képkeret 3 szintén Lucás képpel.

Dharma!
Nem irigyellek az éjszaka miatt.
Nekem felszívódó varratom van (volt), így nem tudok válaszolni a kérdésedre.

Gabka!
Én még egyiket sem kaptam meg, de a tgyás biztos külön jön majd, mert azt munkahelyem utalja 5-ig.

Na, indulunk, megyek öltöztetni Lucát.

Szép Pünkösd hétfőt!

Kép
gesztenye74
 
 


na, nekünk megitn őrület van ma, csak sír, sír, sír, mellette Nándi is idegbeteg, és ettől réka sincs jó passzban. Rólam ne beszéljünk, de többnyire sikerül megúszni kiabálás nélkül... Talán apa az egyetlen, aki jól van, mert fél10ig aludt, ráadásul most is alszik. Misi most aludt el egy viborcul kúppal, mert semmilyen módon nem tudtam megnyugatani... most remélek egy 3negyed óra alvást ettől, amíg összeszedem magam, meg megebédelek...

kikocska
 
 


Ja, eda! a bumpandbeyond - ahonnan nekem van szalagom, annyi szülinapot tudsz beírni, amennyit csak akarsz! ha zavar, hogy túl sokminden van az aláírásodban (egyébként engem sem zavar. Igaziból ezek a nagy, nagyonbabás vonalzók zavartak eleinte, de most már megszoktam őket) :) láttam olyant is, hogy a 7 tagú család minden tagja fel volt sorolva :)

kikocska
 
 


Kikocska!

Szombaton amikor Marcinak vásárolgattam egy-két ruhát összefutottunk az egyik szomszéddal, akinek 6 nappal fiatalabb a kislánya, mint Marci. ÉS akkor elkezdtük nézni a lányruhákat is. Én pedig elbizonytalanodtam, hogy talán mégis kellene az a harmadik baba, hátha lány lenne...
De Te mindig felrázol, hogy a más ám a véres valóság, mint ami az én fejemben él a háromgyerekes létről. (Én csak a rózsaszín ruhácskákat látom...)
Köszönöm! Ezzel nagy családi veszekedésektől mentesz meg, mert Apa nálunk nem akar több gyereket.

Azért Neked kijárna egy kis pihenés végre. Mit kicsi! Igazi, nagy pihenés!
Vendég
 


Húúú Csajok, lassan átadhatjuk a stafétabotot a 2010. áprilisi babaváróknak... Szerintem Ettikét illetné meg ez a tisztség, hisz a mi fórumunkat is Neki köszönhetjük :lol: !

De furi, egy évvel ezelőtt ebben a hónapban volt meg utoljára a mensim...Hogy én milyen boldog voltam tavaly júliusban :lol: . Idén márciusról meg nem is beszélve :lol: :lol: !

Kép
Kép
tisa
 
 


Egy mai kép a teljes koncentrációról:
Kép Tényleg lesz olyanom nekem is?
Vendég
 


Na végre ideértem!
A mai napunk is tiszta síros volt meg hisztis.Most aludt el fél 5 körül de egyszer aludt 3kor is mikor álomba sírta magát de az kemény fél óra volt.Én nem tudom, hogy mikor fog ez elmúlni végre.Ennyire betesz ez a front? :roll: :roll: :evil: :evil:

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Kikocs :shock: :shock: :shock: Nincsenek nagy igényeid azzal a röpke 3/4 órával. Legalább sikerült betartani?
Maja éjszaka még 3-tól fél 7-ig visszaaludt. De azóta csak negyed-fél órákat aludt. De most már etetem az esti elalváshoz. Remélem a ma éjszaka jobb lesz. Tegnap túl könnyű volt elaltatni.

Tisa én előző évben még a nyári fesztiválokat nézegettem,tervezgettem. Meg az ez év tavaszi nyaralást. Ehelyett jött Maja :)

Cat ez a kép nagyon jó lett,nagyon elkaptátok!

Én még meg sem igényeltem sem a családi pótlékot,sem az egyszeri anyasági támogatást,mert a "mélyentisztelt" oep-től még nem kaptuk meg a TAJ kártyát. Holnap fel is hívom elküldeni őket melegebb éghajlatra :?

dharma
 
 


Most értünk haza anyáméktól.
Szerencsére, nem esett az eső, sőt, délutánra már a nap is kisütött. Finom marhapörköltet főztünk bográcsban. Persze a végére mindenki olyan füstszagú lett, hogy csak úgy bűzlödtünk. Kivéve Lucát, akit mindannyian óvtunk a füsttől. Szépen elvolt egész nap. Egy-két órát benn aludt apával, a többit pedig kinn a babakocsiban. Most betettem még fürdés előtt az ágyába, és csodálja a zenélő-forgóját. Pár napja kezdte el felfedezni, nagyon tetszik neki. :)

Anyu nagyon örült a képeknek, tetszettek neki nagyon.

Nem is meséltem, hogy éjjel 11-2-ig iszonyú hasmenésem és hascsikarásom volt. Nagyon görcsölt is a hasam. Nem tudom, hogy mitől, mert pont azt ettem egész nap, mint a férjem. Neki persze semmi baja nem volt. Nem is ettünk olyat, amitől fájnia kellene az ember hasának. Féltem is, hogy Lucának átadom az anyatejjel a hasfájást, de egyelőre semmi jele ennek.

Tisa!
Tényleg nagyon megy az idő. Épp ma mondta anyám, hogy úgy el fog menni nekem ez a 6 hónap, amit itthon töltök Lucával, hogy észre sem fogom venni. Van benne valami!

Kikocska!
Mi baja van Misinek, hogy ennyit sír? Őt is a frontok viselik meg? A Viborcul kúp mire való?

Én úgy rettegek az első alkalomtól, amikor kúpot kell majd beadnom Lucának. Meg a hőmérőzéstől is.

Dharma!
Miért nem személyesen intéztétek a TAJ kártyát? Amúgy nagyon sokat kell várni. Az összes többi dolgot valóban érdemesebb postai úton, de mivel a TAJ kártya a kulcsa mindennek, azt személyesen kellett volna. Max. 2 óra alatt meg lett volna, aztán mehet a többi.

Gabka!
Biztos nálatok is a front miatt nem aludt András. Holnaptól csak jobb lesz!

Mennem kell, mert lejárt a zenélő-forgó, és balhé lesz. Tök hamar lejárnak ezek a felhúzós ketyerék, nem figyeltétek még meg? :evil:

Kép
gesztenye74
 
 


sziasztok.

zenélő forgót én azért nem is tettem fel most.Patriknak se sokat volt fenn.mérgünkben vettünk egy távirányítósat de az meg nem passzolt az ágyhoz és nagyon bele akart dőlni.így azt is levettük.
Alex amúgy eddig kb. 3 órát töltött összesen a kiságyban :roll: :roll:

tavaj ilyenkor nekem 3000-el kalimpált a szivem,és csukott szemmel imádkoztam :lol: :lol: :lol: balcsira mentünk autóval :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
2010 áprilisi topik jó ötlet,szivesen megcsinálom ha itt az idő :lol:

azt álmodtan hogy terhes lettem megint :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: és megtartottuk :shock: :shock: :shock: :shock:
pedig nekem több gyrekem nem lessz....mivel az már tuti császi.

Patrikot felvették oviba,fenyőfa lessz a jele :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


Gesztenye azért nem mentünk be személyesen,mert a nő,aki intézte a kórházba azt mondta,h fölösleges,mert a lakcímkártya nélkül úgy sem tudunk intézkedni és az is kb anny idő. Hát had ne mondjam,h hazajöttem a kórházból és már itt volt. Úgyhogy már nagyon mérges vagyok az oepre,h ők meg ennyire belecarnak.
Pont mondtam tegnap,h az idő kedvezett azoknak,akik kint voltak...lásd nemzeti vágta

Maja olyanokat rotyogtat,h még egy férfi is megirigyelné :D

dharma
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a névnapi jókívánságokat, aranyosak vagytok :)
Kicsit sűrű volt ez a hétvége: névnap, gyereknap, és sajnos nagyon hamar vége lett. Janka kapott egy pihenőszéket az anyósoméktól, egész sokáig el van benne nyugodtan.

Kikocska: Én is azt a Nandu kendőt kaptam ajándékba, nekem az a fő problémám vele, hogy rövid és nem tudom rendesen megkötni, mert ha felvarázsolom magamra, már nem marad olyan hosszúságú vége, hogy csomót tudjak kötni rá :?

Zsu: A babakocsizás megoldódott, vettünk az Obiban egy 2 méter hosszú láncot és azzal kötjük le a tárolóban a járgányt. Még így is elég körülményes Jankával és a pelenkázótáskával leügyeskedni magunkat, a felfelé útról már nem is beszélve, pláne ha vásároltunk is valamit.

Köszi a mensis görcsök elmúlásáról szóló írásokat, reményt adtatok :D

Megnéztem az én 2 éves kori magasságom, hát nem igazán stimmel, mert 98 cm magas voltam, érdekesen néznék ki majdnem 2 méteresen :)

Nem tudom mi volt tegnap, de egész délután és este is nyűglődött Janka, sehogy sem volt jó. Hú, meg volt egy olyan hétmérföldes kaki, amilyet még nem láttam
:lol:
Ő is elkezdett kopaszodni, hátul, mivel amikor hanyatt fekszik, úgy forgatja a fejét jobbra balra, hogy nem csodálom, ha kikopik a kis hajacska.
Mostanában ritkábban kér enni, főleg akkor, ha alszik, szinte mindig 4 óránként eszik már csak. Kezd kialakulni valamiféle ritmus nála: eszik, aztán nézelődik, mosolyog nagyokat, majd elálmosodik, elkezd nyekeregni, ilyenkor hasra kell tenni és pár perc múlva már alszik is. Persze csak ha épp nem fáj valamije.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Bogi: A Cerazettel kapcsolatban akartam Neked írni, hogy én azért nem mertem elkezdeni, mert állítólag összezavarja a vérzést, hol nem lesz szinte semmi, hol meg nagyon sok és hosszú.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Lányok,akik javasolták a powerpointot! Hol van olyan program,ami ingyenes és át tudom konvertálni aviba? Mert tök jól megcsináltam ppt-be,de kéne nekem belőle videó. Ma egy hónapos Maja és ma feltenném blogomra :)

dharma
 
 


dharma elfelejtettem ,mindjárt hívom a tesóm és megkérdezem.... Bocs! :oops: :oops:

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


dharma!

bocs de nem tudtam kimásolni a lényeget! mert Csani val vagyok!
a 7. oldalon van a progi
http://www.powerpoint.extra.hu/pdf/1/leiras/cikk2.pdf

itt a letöltő link is ha igaz!
http://www.techsmith.com/download/camtasiatrial.asp

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sildi!

A mensi a szoptatástól is lehet ilyen. Hol megjön, hol nem, és változó hosszúságú és intenzitású lehet.
Vendég
 


sildi meglátjuk, én szedem, nekem a gyógyszer a biztos (és a kényelmes is !), Csanit nem zavarja a többi meg majd lesz valahogy

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


tudományos megállapítást tettem ma! A gyerek állandó mérés nélkül is hízik! :lol:
200at hízott 1 hét alatt! talán ez erőt ad hogy továbbra se mérjem! 8)

gesztenye jó lehetett a bogrács party! :)
És szupi volt a ajándék ötlet is!

Cat Beni mióta szemüveges? Hogy vettétek észre hogy kell? Neked vagy a párodnak rossz a szemetek?
Csak mert az enyém rossz ebben is van valami ö9rökletesség?

Nagyon el vagytok tűnve csak nekünk van jó napunk!?
Bár képzeljétek bejelzett a légzésfigyelő! :shock:
Most először, és remélem utoljára! De nem volt semmi még el sem volt mászva. nem tudom hogy a hangtól lett minden rendben mire odaértem (bár szerintem világcsúcs volt a 2 szoba között), vagy műszaki bibi! Mindegy rendben van minden! ez a lényeg!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sziasztok!

Eladó bontatlan dobozú HUMANA HA1 LC-PUFA tápszer.
Lejárata: 2009. július. Ára: 1500Ft
Ha érdekel küldj privit!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Boldog első hónapfordulót Majának és másodikat Marcinak!!!! :D

Dharma, egy hónaposak vagyunk már, nem semmi!!!! :shock: :D :D
Kíváncsi vagyok az esti "mérlegelésre", sztem olyan 600-650g körül lesz a gyarapodás, mindenesetre láthatóan gömbölyödik a kismacskám! :D



Gondolom mindenki hallott a repülőgépbalesetről....annyira szörnyű- folyton ezen jár az agyam... :( :( :(

Zsu
svs
 
 


Sziasztk

Képzeljétek el ugye kérdeztem, hogy normális hogy meg jün mikor szoptatunk és estére már semmi sem jött, ugyhogy nem tudom mi volt az, biztos idegesség.
Vasárnap nővéreméknél voltunk szülinapoztunk, bár nagyon rossz idő volt, Sára nem tudot aludni a hang zavartól, illetve a kicsi unokatesoja állandóan körülötte volt, és felébresztette, de nem baj, mert utána haza jötünk 20.kor elaldut és 4.-ig aludt.
Tegnap elmentünk a Hősők terére sétálni, a nagy tömegbe, végig aludt Sára, haza értünk 4.-kor ciciztettem, 18:00körül át sétáltunk anyumékhoz, 20.-kor fürdés és aludt 5.-ig , 6kor áthoztam az én ágyamba és 9.ig aludtunk. Nagyon jó kislány.

Nekem is csikart a hasam, pedig csak bográcsban föztünk gulyáslevest, meg tesom bográcsban csinált prököltet, szóval nem tudom mitől és Sára ma reggel lef... mindent, és elég híg is volt, de eszik rendesen szóval nincs baja.

Engem is vartak belül, kérdezte az orvos hogy jött e kivarat mondtam neki, hogy nem, és nem mondott semmit.

Mi azóta nem sexeltünk mióta kiprobáltuk, nekem nagyon fájt, pedig kéne, szegény férjem, és hátha én is megnyugszom egy kicsit.

Nekem július 7 ültették vissza Sárát (ékat ). Milyen régnak tünik, és már 2 hónapos Sára.
Mondtam a páromnak, hogy jövöre csinálhatjuk a másodikat, szintén ilyen tavaszi nyári babát szeretnék.

Ugyhogy jó ötlet a 2010.-es blog.


Kocska: a dobozban micimackos pléd van, csak még nem mostam ki.

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat. :) Gondolom a nehezebb zsírosabb étel lassabban megy át a tejbe, mint a gyorsan emészthető ételek. Az alkohol nem érdekel, mert utálom. :lol:

Bogyó: lehet hogy jön a foga a fiadnak. Mi az első fogat nem is vettük észre úgy kibújt, na de a többivel volt szenvedés. Lehet az a fehér kemény púp már a fogacska!
Cat már sok infót leírt róla, nem ismétlem őt. :)

Ettike: köszi a kendős választ. Lehet nekem is kéne vennem egy másikat. Még próbálkozok az én kendőmmel, de ha nagyon nem bírok vele veszek egyet. :)
Voltatok ma dokinál? Mit mondott?
Nekem még a nagyobb zajokra se nagyon ébred meg Csani. Kende keményen edzi őt :lol:
Grat az ovis felvételhez! Minket is felvettek. A jelét még nem tudom. Szerintem ördög lesz :lol:

Gesztenye: én az első mensinél is használtam tampont, de mi addigra jópár sexen túl voltunk. 5 hós volt Kende mikor először megjött.
Na látom téged is elkapott a hasmars. :( Én múltkor ezért kérdeztem, hogy mikorra várható a babánál a nem kívánt hatás. Jobban vagy már?

Tisa: nagyon édes ez a kép!!!

Mensi: Nekem 5 hónappal szülés után jött meg először. Kende még 2-3 hónapig szopizott utána. Szerintem ő nem a mensi miatt hagyta abba. A fájdalom is kisebb lett, sőt szinte semmi, viszont a mennyisége sokszoros lett.

Dharma: nekem nem volt ilyen varratom.

Bogi: tuti valami műszaki hiba lehetett a légzésfigyelővel!

Kikocska: köszi az infókat a kendőidről! Misi jobban van már?

Cat: király a kép!!!

Nekem ilyenkor még sejtésem sem volt, hogy mikor lesz tesóbabánk. Ekkor már eléggé kivoltam, hogy nem jön össze. És nekem június végén meg is jött és még júliusba is. Júli 18-án volt meg utoljára :) Tavaly ilyenkor még javába szedtem még a bromót és imádkoztam hogy csak most jöjjön már össze.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Helló lányok! Ok, akkor majd visszavarázsolom Marci vonalzóját, vagy inkább csinálok újat majd nekik (valami véknyabbat)

Ettike! Tettél már fel nekünk képet az új hajadról??? Lehet, hogy lemaradtam róla! :cry: Nem bántad meg??

Pepe tegnap nem akart aludni, aztán délután 1-től fél 6-ig belehúzott a csucsukálásba! Most egész jó fiú, aludt 3 órát, és most ismét csucsukál egy kicsit.
Ma este visszük a szemészetre, mert még midnig nem gyógyult meg sajnos. :cry: Majd megírom, hogy mit csináltak vele.

Nagyon jók a képek!!!!!!

Kocska! Köszi, azt hiszem ,hogy a héten ki is próbálom majd péntek környékén a tejet, de joghurtot már ettem is reggel! Eddig még nincs semmi gond, bár azóta még szerintem nem evett belőle. :roll:

Kép

Kép
eda7
 
 


Én tavaly ilyenkor is sokat dolgoztam, (záró mérlegek gyártása), és szomorú voltam, hogy még mindig semmi. Aztán még jún.30-án is megjött... Utána viszont megtudtuk a nagy hírt!!!!!!!!!! :D

Kép

Kép
eda7
 
 


Zsu!

Köszi!

Sajnos én is hallottam. :(

Bogi!

Némelyik szembetegség öröklődő. A páromnak kettő is van, ezek közül mindekettő az. :( A szemészünk javasolta, hogy nézessük meg Beni szemét, és ő ajánlotta a gyerekszemészt is.
Két évesen voltunk először, akkor minden rendben volt. Idén kellett visszamenni, és most már észre lehetett venni, hogy a jobb szemére nem lát olyan jól. 1,5 dioptria a különbség. Ilyen szemüveget is kapott. A bal oldalon üveg, jobb oldalon pedig másfeles lencse. Fél év múlva kontroll.
Ha nem veszik észre, akkor romolhatott volna, és kialakulhatott volna kancsalság, mert csak a jó szemét használta volna. Így pedig megvan rá az esély, hogy teljesen meggyógyul.
Egyébként pár hete van szemüvege, és szereti. Szerencsére minden gond nélkül hordja állandóan.
Vendég
 


fogunkról. tegnap jött egy kis dudor is, mintha gennyes kelés lett volna, ami estére ki is fakadt, eltűnt. de az a fehér izé ott van. olyan mint egy rizs szem. 4. napja sír. viszont ma cselhez folyamodtam, a nagynak bizonyult MAM-os cuminkat lecseréltem egy NUK-os kisebb és más formájú cumira. és láss csodát elalszik vele. mert a MAM-os erőszakkal benntartva sem érte el ezt a hatást. most k.o. :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Már megint készen vagyok teljesen, meglepő módon. Tettem fogadalmat magamnak, hogy igenis olyan anyuka leszek, amilyen akartam lenni, és nem akarok kiabálni sokat, és nem akarok a fenekükre verni, csak ha muszáj, és oda akarok rájuk figyelni, és megint találtam egy szakirodalmat ehhez, ugyanazok írták, mint a sokat emlegetett testvérek féltékenység nélkült, és ma elkezdtem alkalmazni, és teljesen kilúgozott, de majd jobb lesz :) Gergő átvállalta az altatást, hallom, ahogy belemegy az összes csapdába, 10-kor sem fognak aludni ezek a gézengúzok... :) De nem megyek fel, elég volt, csendet szeretnék magam körül :D:D:D

Cat, igen, nem babaruháról szól csak, főleg, ha esetleg a harmadik is fiú lenne ;) viszont nem is erről az első fél évről. Azt hiszem, ha Misi első gyerek lenne, akkor se lennék sokkal kevésbé fáradt. Persze ebben benne van az is, hogy amit a két másik mellett tapasztaltam, és amivel könnyebb, azt a másik kettőre kell fordítani, meg még egy kicsit. De fél év múlva már sokkal könnyebb lesz, egy év múlva meg már mindenki engem fog irigyelni, azt sem tudom majd, mihez kezdjek majd a szabadidőmmel :) Addig nehéz, de hiszem, hogy elég erőt kapok mindenhez, és menni fog. Van egy mondás, ha Isten ad havat, lapátot is ad hozzá. Igaz, azt a lapátot meg kell fogni, és dolgozni kell vele. És annál többet nem tudok adni a gyerekeimnek, hogy testvérei vannak, akikre egy életen át számíthatnak. Minél több, annál jobb :) Valami miatt azt gondolom, hogy egy gyerek nem gyerek. Volt egy pasim, az képes volt azt mondani, hogy igaziból nem is baj, hogy meghalt a testvére (pár hetesen), mert akkor nem kaphatna meg ennyi mindent, így is többre vágyik... Ilyent csak egy egyke tud kimondani szerintem.
A két gyerekre meg mindig úgy éreztem, hogy leginkább riválisok tudnak lenni, ellenfelek a szülők szeretetéért, és mindenért. Persze ebben a legnagyobb hibás mindig a szülő, de azt hiszem, nagyon könnyű elcseszni.

na, nem tudom befejezni. Misit is felkeltették, apa feladta...
szép estét...

kikocska
 
 


Sziasztok!

VÉgre ide értem. Minden nap olvastam, de egyszerűen már nem volt erőm írni.... Kolin most jött ki a testvér féltékenység :-( Egyszerűen vissza fejlődik -:-( Teljesen oda vagyok. Már nem hajlandó egyáltalán bilizni. Imádott sétálni kilométereket nem hajlandó a kapun kijönni ha nincs ott a babkocsija. beleül és nem is sétál :-( Egyfolytában ordít.... rugdos ütöget :-( És szét szed mindent.. a kutyát is annyira kiborította hogy megmorogta... Pedig lujzi mindent hagy neki, de most már sok volt..... Jaj lányok remélem ennek is hamar vége lesz, mert így nagyon nehéz....
No bocsánat hogy ezzel kezdtem de teljesen oda vagyok ésezért nem is jöttem....

Kikocs!
Kiprobáltam a telcsi dolgot és müködött.... :-) Tarst ki! Legalább tudod mibe kaposzkodhaszt:-)

Jaj annyi téma volt! A babák gyönyörűek! :-) És egyre nagyobak. HOgy rohan az idő......

Pelus!
Annyira rosszat írtatok a apamporsről nekem meg itthon volt egy csomi nem "kukacos" alig mertem kiprobálni, de nekünk úgy tűnik bejött a 3-as. bár még jó nagy ránk, de azért használjuk. Amúgy liberot használunk.

Szopi!
Én is szertem! Bár néha fáj, de akkor pihentetm a fájosat és egy pár óra alatt nekem rendbe jön. Amit nagyon utálok hogy muszály fejnem hiába nem akarom... Megprobáltam elhagyni és jó kis csomoim lettek így folytatom....

Sex!
Nagyon ciki, de mi még nem voltunk együtt :oops: egyszerűen én este csak beájulok..... :oops: apa meg du-tán szokodt aludni meg voltak kondjaink is......

Hozzá táplálás!
Mi Kolinál 4 hósan kezdtük, mert nem tudott kakilni. hát most még rosszabb a helyezt mint kolival így valszeg most is ez lesz de még meglátjuk!

Fog!
Kolikának 4 hónaposan lett meg az első és marha sokat szenvedett vele.....

TIsa!
Minden elismerésem a Tiéd, hogy így bírjátok.... Nagyon ügyik vagytok....

jaj annyi mindent akartam még, de mennem kéne aludni, Sajnos mi még mindig éjszakázunk és hol csak egyszer kell, de tegnap 3x.... :shock: Kakival nagyon durva problémáink vannak. Vasárnap beöntést kellet adnunk neki, mert már 7 napja nem kakilt. le kellett állnunk minden hasfájás csillapítóról :-( így maradt a nyűg :-( Amúgy meg tündéri pofa. Ha nem foglalkozunk vele már sikongat, hogy ő vele is :-) Rengeteget beszélgett, mosolyog , kacag :-)

na tényleg lépek.
puszi

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Bogi nem gond egyáltalán,csak ma van a nagy nap és muszáj volt már megcsinálnom. Kész is,de sajna azt a progit,amit Te javasoltál valami miatt nem tudtam letölteni. Azért köszi! :wink: Gratulálok a megfigyeléshez :D Remélem most már mérleg nélkül is nyugi lesz.
Én ilyeneket nem is akartam venni. Se légzésfigyelőt,se mérleget,se semmi ilyet. Sima bébiőrt is csak azért vettem,mert emeletes a ház. De félelmetes azon meghallani,amikor sír. Mérleget meg húztam,halasztottam,de muszáj volt.

Zsu igen, sok boldogságot is mindkettőnek :) Maja ma 3740 gr volt, ez 570 gr hízás a hazajöveteli súlyhoz képest.

Maja is ma a városi turnét végig pihegte hála égnek. A kendőben szépen elvolt. A fodrászom drága adott egy egész zacskó bodyt,úgyhogy lassan Dunát lehet rekeszteni a bodykból. Mondta,h hazaviszi Maját,mert annyira tetszik Neki :D

Eda remélem minden ok lesz a szemészeten. Majd írd meg mi volt!

Kikocs milyen hibákat vét a féljed,amit Te már tapasztaltál,h nem szabad???

Mensi: gondolom azért több,mert már nagyobb szülés után a méhünk és nagyobb helyről válik le a dolog mensi idején. Lehet rosszul gondolom,de sztem ez így.


Szóval Maja ma egy hónapos és most töltöm fel a videót. Pár perc és felkerül a blogomra. A zene alatta nekem nagyon tetszik attól függetlenül,h férfi,nő kapcsolatról szól.
Ma megvettem A suttogó mindent megold c. könyvet. Sajnos Tracy Hogg első könyve nem kapható sem a Libribe,sem a Bookline-ban,de sehol nem találtam a neten...csak a teszveszen :)
Icamica eszembe juttatta a pilatest,így le is töltöttem egy edzésprogramot. Holnap ha Maja hagyja el is kezdem. Legalább egy kicsit szeretnék mozogni. Már elegem van az itthon csücsülésből,meg a Mónika showkból :D:D:D A mai túra is nagyon jól esett. Szombaton megyünk megnézni a Terminátor új részét,mert már nagyon vártuk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára dharma 2009.06.02 21:03-kor.

dharma
 
 


Kikocska!

Nem a ruhák miatt akarok vagy nem akarok harmadik gyereket.
Most úgy érzem, hogy ezzel a két fiúval teljes a családunk. Minden tökéletes.
De néha bevillan, hogy jó lenne, egy harmadik is. Igazából minegy is, hogy fiú vagy lány, de ha választani lehetne, akkor a lányra szavaznék.
Ha lenne harmadik...
Vendég
 


Ma voltunk a MOM-parkban hármasban apával. Egy etetés ott zajlott. A parkolóházban álltunk meg, úgy hogy amikor eljött az ideje, lementünk a kocsihoz, beültem az anyósülésre, és megetettem. Előtte matracot vettünk az új ágyunkba. Tisztába kellett tennem, szerencsénkre a boltban pelenkázót is árulnak, így fel is avattuk. :)
Nagyon jól viselte Lucánk a "bevásárló-központos" napunkat. A végén beültünk kajálni egy étterembe, még ott is jól elvolt a hordozóban.

Dharma!
Luca is nagyon büdiket pukizik. Ma az egyik üzletben félre is álltunk vele egy kicsit, mert attól tartottunk, hogy bekábul az eladónő. :)

Bogi!
Néhányszor nálunk is bejelzett már a légzésfigyelő, de csak egy-egy pillanatra, aztán magától le is állt. Volt úgy, hogy Luca lemászott az érzékelő tappancsokról. Az is megzavarta az érzékelőt, mikor feltettük a fejvédőt a kiságyra. Nem lett volna szabad betűrni a matrac mögé. Azóta nincs gond.

Viri!
Köszi, már jól vagyok. Szerencsére, Lucán nem jött ki az én gondom, azaz az átlagosnál nem fájt jobban a pocija.

Megyek vacsizni. Nincs is annál egészségesebb, mint este 10-kor enni, nem? :evil:

Kép
gesztenye74
 
 


Dharma!

Te nézel tévét? :o :lol:
Nekem este kilenc előtt már évek óta csak álom a tévé. Egyetlen kivétel a Forma 1.
Mónika show-t csak a műkörmösömnél láttam, amikor még volt rá időm...

Ha be is van kapcsolva a tévé napközben, akkor is csak mese megy.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: