Új privát üzeneted érkezett!

szomorúan jelentem be, Balázs kopaszodik... :(

amúgy baromi nagy vihar van, szerintem azért nem alszanak. vergődött amikor elkezdett szakadni, bekötöttem kendőbe elringattam, kibogoztam, aztán én is lefeküdtem mellé, ennek már 3 órája. de jön a kövi vihar...

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Zorka is kopaszodott két oldalt és hátul, de pár napja úgy vettem észre, hogy új hajacskák kezdenek nőni. Pedig már felkészültem, hogy egy idei kopasz leánykám lesz. :)

Nekünk is nyügi napunk van. Nem sír, csak vergődik, néha sikkantgat egyet-egyet, beszélget a játékaihoz. Nálunk délelőtt esett nagyon, most kezd kisütni a nap, lehet, hogy ki is megyünk egy kicsit, hátha visszazökken a leányzó. Bár azt vettem észre az elmúlt héten, hogy egyre kevesebbet alszik napközben, viszont éjszaka pótolja rendesen.

Én sokat vaciláltam, a hordozókendő és a Mei Tai között, végül az utóbbit rendeltem meg. Tegnap ki is hozták és már kipróbáltuk. Nagyon tetszett Zorkának, el is aludt benne 5 perc alatt. :) Olyan jól meg tudom kötni, hogy hátul kitámasztja a kis fejét, úgyhogy nagyon kényelmesen el van benne. :)

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Mei Tai-on én is gondolkodom, kicsit nagyobb lesz Bazsi veszek.

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 

 
 

Ideért a vihar… Valószínű ez is a nyűgösség oka. 2-től szegénykém csak sír. Most aludt el pár perce.

Bogyó: köszi a választ! Csaninak is hullik a haja, de alatta már nő is az új. Olyan kis bársonyos a buksija, mint egy plüssmacié.

Gabka: nekünk most délután nagyon nyügi! 2-től csak sírás volt. Most aludt el. Jók a képek! Nekünk is annó a rossmannos pelus jött be. Most nem igazán próbáltunk, mert akciósan a pampers olcsóbb volt mint a rossmannos.

Dharma: ezt a papaverint fel kell íratni. Receptes. Én onnan tudom, hogy a hasa, hogy voltunk orvosnál és ő egyértelműen kimondta, hogy pocakfájós, és tele van levegővel a hasa. Meg is szélcsövezte a dokinéni. Meg onnan is tudom, hogy mikor eszik egy idő után rángatja a cicit, és közbe a lábával is erőteljesen kapálózik és sikongat is. Meg ha tornáztatom, melegítem a pociját akkor jobb neki. És legtöbbször összegörnyedve a bébihordóba alszik el. Gondolom az esik jól neki.
Köszi neked is a kendős választ.

Kisszilvi: a MT akkor ajánlják, ha már a baba tartja a fejét. Kb.3 hósan. Én majd akkor veszek. Bár lehet már most megrendelem. Te hol rendelted és melyik fajtát?

Tasin: akkor megnyugodtam a sugárhányással kapcsolatban. Én is a mohóságára gondolok, meg hogy sok levegőt nyel és ahogy feljön a büfi úgy löki a kaját is ki. De elég ijesztő ahogy írod.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Na király, már sír is. Aludt vagy 10 percet....

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


nálunk is ez a helyzet egész délelőtt és kora d.u sírt, 1kor elaludtunk kendőstül :) aztán bebújtunk nagy ágyba. engem felvert az eső, de Balázs békésen alszik azóta is... :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Sziasztok!
Köszi Zsu! Sikerült!!!
Nálunk is itt a nagy eső, de Pepét most szerencsére nem zavarja. Délelőtt aludt 2 órát, most pedig fél 3-tól nyomja (apával)

Nagyon édik a képek!!!! Gakba! Nyugi, minden gyerkőc kopaszodik, a babás hajukat elhullajtják, és nő másik!!! Pepének körbe, ahogy a fejét sutulgatja, ott kopaszodik rendesen!
Ettike! Nagyon hasonlít Alex Patrikra!!! Nálunk is hasonló, Marci sötétett hajú és kerekebb fejű volt. Nálatok is pont így van.

Na, megyek kicsit játszok Marcival, amíg Pepe alszik.

Kép

Kép
eda7
 
 


bogyó! Tejcsi visszajött???
(Marcival volt nekünk hasonló, hogy apának éjjel kellett tápszert kiváltani! És még rám veszekedett, hogy miért nem váltottuk ki már amikor megszületett. Na, most mikor Pepét hazahoztuk,már az asztalon várt a tápszer, szerencsére még nincs felbontva)

Lili! Sajnálom a fotelt, pedig olyan kényelmesnek nézett ki. Bár igazad van, szűknek is!! Kitartást anyóshoz! :cry:

Kép

Kép
eda7
 
 


Túl sok helyet foglaltam, így levettem Marci vonalzóját, a képen úgyis rajtavan. :shock: Majd ha időm lesz, akkor a Pepéjét is megváltoztatom valami aranyosabbra.

Kép

Kép
eda7
 
 


Kisvirág!
Tudom, hogy most még nem nagyon lehet a Mei Tai-ban hordozni a babát, de kipróbáltuk, hogyan tetszik neki. Meg ő már elég rendesen tartja a fejét, van, hogy hosszú percekig. A liliputi oldalon rendeltem meg, ahol Bogyó Beo a hordozókendőt.

Jobb idő lett, kimentünk Zozival egy kicsit, tetszett neki. :) Bár egész nap nem aludt szinte semmi, csak 10-10 perceket. :shock:

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Akkor felíratom sztem ezt a papaverint,mert a tünetek,amiket írtál jellemzőek Majára. Sajnos :( Azt hittem nem pocakfájós,csak mindent bevetettem,mert sokat sírt,de akkor szerdán úgyis megyünk orvoshoz. Mennyibe kerül?

Beo nálunk is ugyanaz a helyzet,mint Nálad. Kendőben elaludt,letettük a kiságyába olyan 2 körül és most már én keltettem fel,mert így is csúsztatjuk a fürcsit egy órával...Meg is köszöntem Neki,h ilyen drága volt és hagyott aludni.

Eda engem nem zavart a vonalzó,legyen csak kint mindenki :)

Majácska csak ott kopasz,ahol apukája is kezd. De sztem már így született. Jó lenne ha nem lenne kopasz kicsit sem :D

dharma
 
 


Bogyó: nekem délelőtt azért volt nyugis, mert Csani éjszaka nem aludt jól, így ezt délelőtt pótolta. Kende elment 1/4 2-kor aludni velem együtt és Csani meg felkelt 3/4 2-kor, így nekem csak fél óra alvás jutott ma. :? Csani 2-től nagyon nyügi volt. Most aludt el kb. fél órája.

Dharma: ezt a lötyit a gyógyszertár keveri ki, és az üveggel, keverési díjjal együtt kb. 200 ft. :)

Kisszilvi: megnéztem én is ezt az oldalt. Te melyik típust vetted a 2. vagy a 3. generációsat? Mert nekem a 3. generációs jobban tetszik, mert van alvócsuklyája, de színeiben a 2.-es tetszik.

Csani is megkopaszodott elől, de már jön az új haja. Olyan most mint egy bársonyos macika :) Imádom simizni neki :) Hátul is hullik neki, de ott alapból hosszabb volt a haja, így az nem látványosan kopaszodott meg.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Pelenka!

Ma voltam Müllerben, és akciós a Pampers.
Láttam új dolgokat. Azt hittem, hogy a hálós belsejű, csak 1-es méretben létezik, és az nem gumis. Tévedtem. Hálós belsejű, ami ugye jobb ennél a híg kakinál 3-as méretig van, és gumis a dereka. (Pampersnél ez ugye azt jelenti, hogy a tépőzár gumis.)
És 1-es mérettől kezdve van a másik fajta is, szintén gumis derékkal. Azt sem tudtam hiretelen milyet vegyek.
Azért mondjuk látszik, hogy ezt a választékot nem a magyar piacra szánják. A magyar szöveg csak kicsi ráragasztott cimkén található meg. Németországból hozzák.
Vendég
 


De kár hogy felénk nincs ilyen üzlet :( :( :( Pedig tuti vennék pár zacsival. Na mindegy marad nekünk a hülye magyaroknak szánt pelus :?

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Szuper napunk volt a vihar ellenére! 8)
Tartottam Luca mai viselkedésétől az éjjeli 9 órás alvása után, de folytatta a dolgot a kisdrága. Evett rendesen, minden etetés után bealudt órákra, a babakocsiban is jól érezte magát séta közben. Hazafelé sietnünk kellett az eső miatt, de megúsztuk.
A napot megkoronázva: már most is alszik, mint a bunda.

Gabka!
Gratula a szexhez! Nagyon fájt? Én már előre parázok, mert azt mondják, hogy olyan az első alkalom, mint ha a szüzességed veszítenéd el újra. Na, az nekem nem volt egy kellemes érzés! :(
Tényleg, milyen kis kopasz a manócskád! :D Aranyos!

Tasin!
Tisztasági betétet még én is használok, de úgy látom, hogy annak is hamarosan vége lesz. :)

Cat!
Budakeszin akciós a Pampers?

Olyan hideg volt ma, hogy be kellett fűtenünk. :evil: Mindjárt június van, ilyen hülye időt! :shock:

Jó éjszakát!

Kép
gesztenye74
 
 


Gesztenye!

Igen, Budakeszin voltunk a Müllerben. Nem a nagy csomagokat, hanem a kicsiket éri meg megvenni. Érdekes. :D
Vendég
 


Lilliana – nagyon szép Sára a ruhában (is) :-)
Cat – sajnálom én is az ovit, én már előre félek, h mi lesz velünk, sztem magánovi lesz belőle
Dementnik – nagyon édes Lillien

Gesztenye – Luca nagyon édes, meg kell zabálni, egyébként ahogy nő majd, úgy sztem nem lesz annyira lusta (Lea is az volt az elején), lehet ,h csak elfárad szopizás közben Én is adok tápszert, de már egyre többet szoptatok, ma csak 120 gr tápszert kapott, kiváncsi vagyok, hogy megy majd a szopiról a leállás….én 6 hónapig tuti szeretném, utána is ha igényli….de 1 éves korára abba kell majd hagyni, mert megyek vissza dolgozni

Dharma – Maja nagyon cukor, és cuki, ahogy kidugta a lábát

Bimbóvédőt én azért használtam az elején, mert túlságosan jött a tej, és fuldokolt tőle, 1-2 hete hagytam el, mert most már ügyesebb

Tasin- nagyon jó frizurája van a csajnak

Ettike – tényleg nagyon hasonlítanak a fiúk egymásra, mindekettő nagyon édes

Kép

Kép
leo50
 
 


Kisvirág!
Én a 2. generációsból vettem a zöld virágosat. Nekem is jobban tetszettek azok az anyagok, meg mivel nem olcsó mulatság, gondoltam az olcsóbbat veszem. De nagyon jó az anyaga, és egy kis tasakja is van a saját anyagából, amibe lehet tárolni.

Cat!
Jól hangzik az akciós pampers pelus. A honlapjukon azt találtam, hogy az 1-2-es típus hálós, de az információs vonalon a hölgy azt mondta, hogy csak az 1-es. Ezek szerint ő sem volt eléggé tájékozott. :shock:

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Gabka tudom mit érzel, az én párom mióta terhes vagyok nem akar, utoljára febr.tudtam rá venni,azóta semmi. És nem hiszem,hogy egyhamar menni fog.Én így nég fogamzásgátlót sem fogok szedni,legalább nem zavar be a babának.
Ja, és én is imádom mikor Oli csámcsog a cicin, meg morog, meg dörgölözik, mikor nem bírja vissza bekapni, meg mikor elalszik rajta és a végét nyalofógatja, meg nyeli a semmit, mikor már nincs is a szájába. Annyit nevetünk rajta,imádom!!!

Eda én iszok tejet.Kell a kalcium. SZerintem lehet igazából bármit enni, csak nem ajánlatos, de nem tilos!És nem TUTI fog fájni a hasa, hanem csak lehet, hogy érzékeny rá!De lehet, hogy pont a tied nem!Ha nem birod ki, nyugodtan próbáld ki, csak ne akkor amikor nincs segítséged, vagy ha már amúgy is hulla vagy!
Én a káposztát, meg a babot nem ajánlom tutira!Vagy ami esetleg már alapból téged is bánt!
Én ixok tejesgyümölcs turmixokat,anyám liter számra itatja velem.
http://www.babazo.hu/bebi/20060209szoptatos.html

ica mért KELL tápszerrel pótolnod?

Lili egy álom a lányod, mint egy kis angyal.
Mi van a micimacis dobozban?

Demetnik milyen kis tokája van, nekünk még cskmost alakul...azzaz nekem van....csak Olinak alig...DE már 3.napja 2óránként eszik,úgyhogy alakul..
Mi is ma egész délelőtt így jártunk, hogy evés közben ha kiscsúszott cici, nyekergett, akkor visszanyomtam, de mivel nem nyekergett, mert nyilván bealudt, ahogy én is.Mire nyekergett, ránézek az órára,hopp 2óra mulva ...ez a köv etetés,a hasamon átgördítettem a túloldalra és evés onnan tovább....ez ment egész 11ig.

Nekem nem nagyon volt cicim,így mindig pusup-ot hordtam, de most van bőven, de már este nem húzok melltartót, mert a habtestem, csöpke 90kilom,kerületét marhára szorítja a 100as melltartó is....De csak néha folyik, és tényleg belehet fogni a lukat,ahogy kikocska mondja.

Kikocska szerintem itt mindenki szereti az "észosztós"írásaidat.Csak bontakozz ki nyugodtan.

Gesztenye mért írod te is,hogy KELL még tápszert ennie,ha ő nem kéri, vagy igényli, nekem ez úgy tűnik,mintha tömve lenne....nám bántásból mondom,csak érdeklődöm.Tudod,h.marha kíváncsi vagyok és sokszor értetlen. Most olvastam tovább, hát ez tényleg tömés,70 elég, kényszer 20 és még mindig rá kell tolni. Tömöd ám, mint a libát, de nem vagy egyedül, sokan csinálják ám ezt. Az enyém annyit eszik, amennyit akar, és a heti 120-150et hizza,ahogy a nagykönyvben meg van írva. Sőt most 250-et hízott 1hét alatt. A tieitek, meg hetente fél kilókat gondolom.
Jó a nagymama lekvárja sapis kép...

Tasin nekem is ez a bajom csak,bár szoptatás nélkül sem tudnék.Rajtad mennyi maradt még?

Dharma ma én bemérgettem erre a lábkihuzigálós dologra,ha nem is dugja ki akkor bent úgy összekeveri,hogy keresztbe akarja kidugni és ha nem megy sír, fogtam zoknit húztam kivülre a rugira, így legalább nem is hideg a talpa.Csupa haszon.
Ezena képen tényleg olyan, mintha sminkelve lenne a csemetéd.

Képzeljétek én múltkor rákérdeztem a páromra,hogy hogy nézett ki a gátmetszésem a szülésnél.Közölte,hogy ő ugyan oda nem nézett. EZt fogalmam sincs hogy csinálta, mert ki-be rohangált.

Ettike az én párom is ezt művelte, és közöltem vele,hogy nem kell megsimogassa a gyereket, elhúztam tőle, mondtam nem kötlező az a 2perc amit ránk szán, menjen csak számítógépezni vissza stb..még kicsit cifráztam, ja meg a piás hazajövetele.... Na onnantól most 3napig csak velünk volt.

Szilvi látom a ti szénátok teljesen jól áll.

Bogi nekem is jól megy a mérés elhagyás, mikor elalszom egész délelőtt, vagy egyész du. anyuéknál, vagy csavargásban vagyunk.

Oli tiszta kopasz már elöl szinte,hátul meg csak nől a haja.

kocska
 
 


Kocska, nálunk a 2 cici után még ordítás van, és így is soxor 2óránként kér enni. Kevés a tej, teljesen kiszívja, fejni sem tudok, mert nincs. Ezért KELL sajnos a pótlás. Heti 150 körül hízott így.

icamica
 
 


Nem rossz indulatból,de azért jó tudni,h nem csak én kűzdök a tejjel. De most már úgy vagyok vele,h ami bennem van,azt megkapja,így az anyatej általi védettséget is megkapja.

Leo :shock: jó hamar visszamész a melóba. Nem bánod?

Gesztenye irigykedem Rátok :) Jó napotok volt akkor tegnap. Éjszaka,h telt? Folytatódott az alvás?

Kisvirág köszönöm! Sajnos megbizonyosodtam,h pocakfájós és ahogy írtad nem a szelekkel vannak a bajok,mert az jön alul,felül,hanem görcsölhet Neki,mert sírdogál szopi közben is,ha meg megnyomkodom picit a pociját,akkor meg feszül és még jobban kiborul a bili. Nekem is szokott görcsölni a hasam,ezért elkezdtem Neki is óvatosan úgy masszírozgatni,ahogy magamnak szoktam és egy idő után nyugi lett. Úgyhogy szerdán irány az orvos és felíratom ezt a cseppet.

Kocska Majának is van egy,két ruhája,amiben előszeretettel húzogatja ki,be a lábát :?

A héten végre kivették a kutyánk lábából azt az objektumot,ami tartotta a csontocskáit. Szegényemre rá kellett tenni a tölcsért és olyan kis esetlen volt benne :( Folyamatosan nekiment mindennek,enni,inni is gond volt Neki,vakarózni sem tudott...Úgyhogy most már behegedt a seb és levettem kicsit a fejéről azt az irtózatot. Most nagyon szépen viselkedik és nem nyalogatja a lábát. Viszont már alig várom,h elvihessem kozmetikushoz,mert most én sem tudtam a szőrével foglalkozni,így büdi is,koszos is és kezd nőni a ruhácskája és kezd rasztásodni. Most már jövő héten megkérdezem,h ilyen lábbal vihetem-é,vigyáznak-e rá?
Akinek van állata mindenképp javaslom,h ha gond van és állatorvos meg tudja "oldani" ne az Állatorvosi Egyetemre vigye. Én elvittem és egy röntgent 10.000 Ft-ért csináltak,miután közölték,h még nem tudják kivenni,ellenben 37 hetes terhesen kézben hozhattam haza a kutyát,mert úgy el volt bódítva. Aztán most ide vittük az állatorvoshoz,akik altatás nélkül 4000 Ft-ért megcsinálták a röntgent. Úgyhogy több,mint kétszeresét kérik az egyetemen. Persze előfordul,mint nálunk is,h olyan műtétre,vagy beavatkozásra van szükség,amit csak ott tudnak. Gugunak ugye az ortopéd műtéte.
Bocsi az offért,csak egy kis közérdekű :)

dharma
 
 


Jó reggelt!

Képzeljétek elfogadta Andris a cumit.Tegnap már kínomban nem tudtam mit csináljak vele és este 9kor kifőztem neki.Ebben az a plána, hogy az Aventes nem kellett neki és ami a csomagban volt kék szíves Mam na ez rögtön bent maradt a szájába.Végre nem csak a cicivel tudom betömni a száját. :roll: :roll: :wink:
Pedig cumi ellenes voltam de nem akarom, hogy szétrágja a mellem és legalább ez megnyugtatja akár hol vagyunk.

Mi 30 dekákat hízunk egy hét alatt. :D :D :D :D
Remélem a mai nap jobb lesz mint a tegnapi mert apa sem lesz itthon délután.

Szex: hát szerintem is olyan mintha szűz lenne megint az ember és nekem sem volt valami jó érzés mikor megtörtént.Mondta is a doki bácsi, hogy újra feszes lesz meg mintha új lenne de ennyire? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Remélem ma is beadja majd a derekát.
:roll: :roll: :roll:

Mit főztök ma csajok?Én csak egy csirkét sütök meg rizibizit a saját kerti cukorborsóból. :wink: :wink: És jövő héten lesz már cukkinim is amit nagyon szeretek rántva. :lol: :lol:
Én is iszom tejet de inkább joghurtokat eszem a wc.és miatt.Na és nekem is lett aranyerem nem úsztam meg de bent van még.Tök szar érzés az tuti.
Gesztenye neked fáj még?

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Boldog névnapot Jankának!!!!!!Tegnap volt de elfelejtettem!!!
Kép

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Janka nap volt? :shock: Akkor utólag én is kívánok sok boldogságot!

Gabka végig fájt??? Vagy csak az eleje? :oops: Mert nekem már a terhesség közepe/vége felé is olyan volt,mintha szűz lennék,de ez csak az elején volt,aztán kb 5 perc után már jó volt.
Nálunk ma vaníliapudingos,túrós palacsinta lesz. Tegnap bejelentették párom mamájáék,h jönnének.

dharma
 
 


Képzeljétek, tegnap Zozi 19 órakor evett, majd hosszas vergődés után 21 óra körül bealudt, és nekem kellett hajnali 5-kor keltenem, mert már majd szétdurrant a cicim. Nem tudom, meddig aludt volna magától. Tegnap is majdnem ugyanezt eljátszottuk, csak ott magától ébredt 4-kor. Nagyon jó, hogy átalussza az éjszakát, de nekem kicsit soknak tűnik az, hogy 9-10 órán át nem eszik a gyerek. Arra gondoltam, hogy inkább felkeltem este 11-12 között még egy etetésre, aztán aludjon reggelig. Ma kipróbáljuk ezt a verziót, hátha beválik. :)

Gabka!
Mi is az ajándékcsomagos szívecskés cumit használjuk, a többit ugyanis sokkal könnyebben kirántja a szájából. Ebbe viszont nem tudja beakasztani a ujját, így tovább bent marad a szájában. :)

Én ma nem főzök, mert Apósom születésnapját ünnepeljük, és meghívtak az ebédre. :)

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Sziasztok!

Éjjel görcsölt a hasam, meg egy picit ment is. Szerintetek ciciztethetem Csanit, vagy adjak neki korábban lefejt tejet / tápszert????
Szegénykém tegnap este 9-ig műsorozott. Nagyon kínozta a hasa. Lehet neki előbb kijött az a hasgörcs ami nekem éjszaka?????

Kisszilvi: akkor a amit rendeltél nincs csuklyája ugye? Szerinted mennyire kellhet az a csuklya rá?
Amit én vettem 2-es pelus az nem hálós és nem is gumis. Annak csak dupla oldalgumírozása van.
Én nem kelteném fel éjszaka hogy egyen. Örülnék, ha átaludná az éjszakát. (nekem Kende 2 éves koráig evett még éjjel, és kb. most alussza úgy át az éjszakát, hogy hajnalba magától átjön)

Gesztenye: király napotok volt tegnap. Sose rosszabbat nektek! Nekem annó fájt az első együttlét. Mintha tini lettem volna. Most még nem voltunk együtt. Nem tudom mikor kerül rá sor, de már előre félek kicsit.
Én is befűtöttem tegnap, és ma is megy a fűtés.

Dharma: amiket írsz én is arra következtetek, hogy sajnos nektek is hasfájós Maja :( Én hogy adom neki ezt a lötyit kaja előtt akkor nincs ez a sírás kaja közbe. Szépen nyugisan megeszi amit akar, max ha büföznie kell közbe akkor feszeng, de büfi után tud enni tovább.
Szegény kutyulid, de most már jól van ugye?
Hihi nálunk is palacsinta lesz :) Apa most süti, Kende meg asszisztál :)

Gabka: örülj, hogy elfogadja a cumit. Enyém mostanában olyan messzire köpi amennyire csak tudja. :? Főzés: hurkát sütök, meg palacsintát csinál apa. Leves ma nem lesz, mert hajat festek épp (most áll a fejemen a krém) :)

Én tegnap köszöntöttem Jankát :) De ma is isten éltesse :)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok Anyukák!

Én is előkerültem... Sajna, nekem nincs sok időm, de gondolom megértitek... És még csak a félidőnél tartunk... :(

Sok puszi Jankának névnapjára!

Kikocska! Misi jobban van?? Legyürte már az oltással járó lázat teljesen?? Hát a nagyobb Gyerkőceid hogy vannak?

Eda, szerintem is tedd vissza a vonalzót! Az is hozzád tartozik. És különben is... Nem baj ha helyet foglalsz, bőven elférünk mi is :lol: .

Sziszike, sajnálattal olvastam a problémákról, remélem mielőbb rendeződnek és a kivizsgálás eredményei megnyugtatóak lesznek számotokra! Szorítok, h minden rendben legyen!

Cat, :? az oviért. De amilyen talpraesett vagy biztos megtalálod a legjobb megoldást.
Beninek félelmetes hosszú szempillái vannak, lesz mit rebegtetnie a csajoknak :D . Akartam már kérdezni, hogy Marci szőke, vagy egy kicsit vöröses? Bár érdekes, hogy mindketten fekete hajúak vagytok a pároddal, és Marci egész világosra sikeredett :D .

Nálunk is elég vegyesre sikeredett Léna... De mondtam, hogy a postás nem volt benne az tuti, mert még az ajánlott levelekkel sem volt képes felballagni az első emeletre (sőt lift is van), pedig itthon voltam. :D

Nem biztos, hogy minden eszembe fog jutni amit szerettem volna leírni.... :oops:

Látom, a pelus és a sz@r ügyet kiveséztétek. Én már nem is tudok újat hozzáfűzni. Mi a Liberót használjuk, én nagyon meg vagyok vele elégedve, úgy tűnik a Kislánykám is. Bár nálunk csak pisi kerül bele... :shock: . Ugyanis már most úrinő a Lányom, mivel kakszizni, csak akkor ha ott vagyok és rendbe teszem. Nehogy már belekakiljon és azon véletlenül is egy kicsit "üldögélnie" kellejen :shock: . Mikor anya tisztába tesz, akkor gyors kinyomjuk a spenótot (mivel tápis) és már mehet is a kukába :lol: ! Tehát nekünk nincs ilyen gondunk, hogy kifolyik-e.
Bár egyik Barátnőm mondta, hogy nincs az a pelenka amelyiken a híg fos utat ne találna :lol: :lol: :lol: !
És még ritkán szoktam használni a Huggiest. Ezt általában a Liberó méretváltásnál. Ennek is jó a nedvszívója, de ha már nagyon sok van benne, akkor már nem az igazi.

Szex: lehet, hogy már írtam erről... mi alig vártuk, hgoy mehessek dokibácsimhoz. Bár addig sem unatkoztunk... :oops: Szerencse, a Párommal mindig fel tudjuk találni magunkat. Nekem elég gyorsan begyúgyultak a sebeim, szinte nem is volt érzékeny. Mi jót hancúroztunk :oops: :lol: :lol: . Csak azt a fránya védekezést volt macerás megoldani...
No de most már ezzel sem lesz gond, mert elkezdem a bogyókat szedni. Mire hazajön a Férjuram, addigra védett is leszek. Hiiihiii.
Még szerencse, hogy Lénus 2 héttel előbb jött. Így nyertünk 2 hetet Apjával, hogy feltöltődjünk. Csak könyebb volt így nekiindulni ennek a második 6 hétnek. Nem is tudom, hogy bírtuk volna a 3 hónapot, ha nem lett volna közte ez a 2 hét. Hát nem tuti jó fej Lányunk van, hogy előbb érkezett :lol: :lol: !

Anyós téma: no comment. Erre tényleg nem lenne elég hely..Úgyhogy neki sem kezdek. Kár rápazarolni szavakat. De a Párom szülője és a Lányunk nagyszülője.
Tudjátok, vannak ANYÁK és vannak SZÜLŐK....!

Felébredt Léna, most mennem kell, nem tudom, hogy mikor tudok újra benézni.
Bocsi, hogy mindenkinek nem tudtam idő hiányában válaszolni!

Addig is puszi Neketek.

Kép
Kép
tisa
 
 


Tisa: kitartást-kitartást!!!!!!! Nemsoká otthon lesz apa!!!!!!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Tisa!Kitartás!Akkor a felén már túl vagytok!!

Jankának utólag is nagyon-nagyon boldog névnapot!!

Beo!Balázska elfogadta a tápszert?Azóta visszajött már a tejcsid?

Gabka!Nagyon édes,ahogy kopaszodik Andris!!Meg kell zabálni :D

Kikocska!!ÉN is szeretem,amikor "osztod az észt"!Annyi okos dolgot lehet tőled tanulni! :D

Virág!Hajfestés??Na ezért (és persze a palacsintáért) most irígykedem!!Rám is rám féren már,de fogalmam sincs,hogy mikor :roll:

Lili imádja a pihenőszékét,most is abban ücsörög és a békának dumál :D Gyorsan dobok is fel róla képet,ha nem bánjátok.
Ja és még egyet arról,hogy hogyan nézelődik Apa mellkasáról!!
Kép
Kép

Kép
demetnik
 
 


A csoda folytatódott: 22 órától 6 óráig durmolt Lucám. :)

Szilvi!
Nem hiszem, hogy gond lenne, ha magától ennyi időt alszik, és nem eszik közben. Ha éhes lenne, akkor nyilván felébredne, hiszen már nem egy-két hetesek. Szerintem, örülj neki, ha átalussza az éjszakát, ne aggódj a kajcsi miatt.
Én nagyon élvezem a dolgot.

Leo!
Igen, valószínűleg az is gond, hogy Luca elfárad szopizás közben. Ezt egyébként megteszi a cumisüvegen is, de akkor ritkábban.
Remélem, hogy ahogy nő, úgy bírja majd jobban erővel!

Kocska!
Sajnos, azért kell kínálni tápszerrel vagy lefejt tejjel még szopi után, mert különben nem gyarapszik a súlya. Sokáig hagytuk, hogy csak annyit egyen, amennyit szopizik, de így az elején csökkent a súlya. Már a doktornő és a védőnő is jelezte, hogy pótoljunk, mert nem hízik a baba. Mióta csináljuk a pótlást, azóta beindult. Így is csak nehezen hozzuk össze a min. 15 dekát hetente, úgy hogy egészen biztosan nem tömjük. Még most is csak 4,26 kg.
Sajnos, van amikor csak 30-40-et szopizik (délutánonként), ez pedig egészen biztosan nem elég neki.

Gabka!
Aranyerem szerencsére már nem fáj. Egy kicsit még érzem a helyét, de úgy néz ki, hogy nagyjából visszahúzódott.

Viri!
Én azt olvastam valamelyik babás újságban, hogy a "beteg" mama is szoptathatja a babáját.

Tisa!
A tápszer mellé Ti már adtok mást is? Ha igen, akkor mit?
A felén már túl vagytok, innentől kezdve gyorsabban mennek majd a napok.

Mi rakott krumplit terveztünk mára, de még hozzá sem kezdtünk. Későn reggeliztünk, így inkább uzsi lesz az ebédből.

Kép
gesztenye74
 
 


Kisvirág!
Igen, amit én rendeltem, annak nincs csukjája. Szerintem nem használnánk ki. A you tube-on néztem videókat, hogyan kell megkötni a Mei Tai-t és ott egyiknek sem volt csukjája, de szűkítése sem.

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Kisvirág és Kikocska!
Ugye Kedne és Nándi 2 évesek... Tudjátok, hogy hány centik, milyen magas?

A 13.00 órási kaja után megint szunyókál Léna :D . Nincs gond az alvókájával. No meg az idő is olyan...
Olyannyira jó alvó, hogy este fél 8 (legkésőbb 8) körül már elalszik, és csak reggel fél5 - fél 6 körül ébred :lol: . Ezt nagyon szeretem. És elég régóta napirendünk is van, így tervezhetővé váltak a napok! És meglepő módon igényli is ezt a napi beosztást. Egy szavam sem lehet.

Ebéd előtt szétválogattam a ruhácskáit. Már nagyon sokat kinőtt, így azok elcsomagolásra várnak :lol: !

Demetnik! Lilien nagyon szépen tartja a fejét, és látom jó húsban van :D .

Ildi! Talán te kérdezted a falkaparós mensis görcsöket... Háát nekem olyan volt szülés előtt. Bár én leginkább négykézláb görnyedtem a földön. De most hál istennek ezt nem tapasztaltam. Viszont mennyiségre (főként az első két napon) nagyon sok lett, így már a super (a normál utáni méret) kiadást kellett megvennem. És elég sokáig tart, mert még ma is megvan. Nem tudom, hogy ez idővel hogy fog beállni. Mondtam is páromnak, hogy ez már nem olyan tinilányos mensi, hanem ANYUKÁS! :D

Kép
Kép
tisa
 
 


köszönöm az érdeklődést, nekem van rendesen tejem, ha hagynak aludni :) ha viszont egész nap mászkálok vele, meg hulla vagyok akkor estére fogy el. ha alszom 1-2 órát rögtön tud 100-120at enni.

sajnos a tegnap esténk is vicces volt, lassan nálunk is vendég lesz az esti műsorozás mint Kikocskáéknál. 8kor evett rendesen ciciből 120at, aztán alvás, mikor letettem felébredt, ringatás, ébredés, ordítás. Alvás, kakis pelus, alvás pisis hátul kifolyós pelus, alvás éhség tápszer. alvás büfik, alvás hasfájás. ezt ilyen 20 perces lebontásban, kettőig... szóval volt itt minden. kettőkor elaludt 4kor kelt mert nyomta a hasát egy büfi!? aztán alvás 7ig akkor cicizés 170-et, aztán délben keltünk cicizés 170. de én totál hulla vagyok...

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Gesztenye!
Még semmit mást nem kap Lénus, csak a tápszert, hiszen még csak 2és fél hónapos. A védőnő már pedzegeti, hogy legközelebb átbeszéljük a hozzátápi lehetőségeit. Ő a 4 hónapos kort emlegeti. De lehet hogy várok a 6. hónapig. Még nem tudom. Még nem sokat olvastam erről, de lassan elkezdek okosodni.
Aztán lehet, hogy július-augusztus környékén mégis elkezdem a gyümikkel, hisz most lesznek a legfrissebbek a zöldségek, gyümölcsök. Azt hiszem kár lenne ezeket a vitaminokat kihagyni. De még tényleg nem tudom.

Az átaludt éjszakáknak meg tényleg örülj nagyon. És tényleg nem kell keltegetni. Ha éhes biztos jelezné neked. Ha napközben megeszi a kellő mennyiséget, akkor az elég neki éjszakára. Nem fog éhen hallni.
Csak így tovább! Ügyesek vagytok! Bár elárulom, hogy még lesznek olyan esték, amikor igenis fel fog kelni hajnalban. De ez normális. Csak ahogy nő Luca és telnek a hetek, úgy majd elhagyod ezeket az egyszeri éjjeli-hajnali kajálásokat is. Mert hamar vissza tudnak ám szokni az éjjeli kajára, rájönnek, hogy érdemes felkelni :lol: . De majd látni fogod, hogy tényleg éhes-e, vagy elég, ha ott vagy mellette és szép csöndben visszaaltatod.
Szóval szuperek vagytok!

Kép
Kép
tisa
 
 


Tegnap tényleg lehetett vmi a levegőben, Barni is délután fél2-fél10-ig fent volt. Ha kimehettünk volna sétálni, biztosan aludt volna valamennyit. Kézben elaludt, de amint letettünk sírni kezdett. Mondjuk most is megy a nyűg 1000el :roll: :? …. sürgősen le kell szoktatnunk vhogy, mert 2 gyerekkel ezt nem lehet csinálni.
Ja, és ma már be kellett kapcsolni a fűtést :shock: , a 20 fokot kevésnek tartottam.

Tisa, ugyan nem engem kérdeztél :oops: :roll: , de Emma is majd 2 éves ugye. Kb. 88-89 centi és 13 kg körül van. Miért?

Jankának utólag is boldog névnapot! :)

Na, és akkor én is dobok 1-2 képet a kis drágáimról!
Kép Kép Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára svs 2009.05.31 14:07-kor.

Zsu
svs
 
 


Tisa: Kende 1 hónap múlva 3 éves és most ő olyan 94 cm és 13,5 kg. 2 évesen 90 cm és 11,5 kg volt. (megnéztem a kis könyvébe :lol: )
Nekem is szuper tampon kellett szülés utáni mensihez a normál helyett. Most kíváncsi leszek mekkora fog kelleni remélem nem extra super. :roll:

Demetnik: hát nagyon-nagyon ráfért már a fejemre a hajfestét. Már volt vagy 4 cm-t lenövésem. Kihasználtam, hogy Csani alszik és apáék is elvoltak Kendével. :)
Te a tesz-veszen vetted ezt a széket? Mennyibe került? Mert Csani egész nap a bébihordóba ücsörög és a pihiszék szerintem kényelmesebb lenne neki. A kiságyba napközbe nem lehet betenni, szerintem szereti hallgatni hogy nyüzsgés van körülötte.
Jók a képek!!!

Gesztenye: irigy vagyok a jó éjszakák miatt. :P Kívánom, hogy maradjon így nektek!

Zsu: szépek vagytok a képeken! Az utolsón milyen morcin néz. Mintha Csani lenne, ő is sokszor ilyen morci-borcin néz. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kisvirág_30 2009.05.31 14:13-kor.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Dharma – de, és sajnálom is a kis manót, h mi lesz vele nélkülem (anyukámmal lesz meg bébiszitterrel), csak, hogy én keresek sokkal többet és muszáj 1-1.5 év körül visszamennem….meg szeretnénk még babát, inkább hamarabb, mint később, viszont valamiből élni is kell a gyesbe meg nem szeretnék beleszülni, majd azért meglátjuk, sok mindentől függ ez…..

Gesztenye - kiváncsi leszek a tapasztalataidra, te 6 hónap után mész vissza, ugye?

Kikocska – király a blogod

SVS – édesek a gyerekek

Kép

Kép
leo50
 
 


Óóóó bocsi Csajok, nem jól puskáztam...Naaa, de a lényege az, hogy vhol vmikor azt hallottam, hogy a gyerekek 2 éves kora körül általában - átlagban elérik a teljes felnőttkori magasságuk felét. :shock:
Olyan hihetetlennek tűnt...De ahogy most nézegetem az adataikat nem tűnik valószínűtlennek ez az infó:D

Kép
Kép
tisa
 
 


Zsu! Csudajók a képek, Barni szépen nő - és ugye már el is felejtetted, hogy milyen jól érezte magát odabenn a pocidban :D -, és hát Emma! Vele nem lehet betelni! :D

Kép
Kép
tisa
 
 


Én is mutizok Lénusról egy sziesztázós képet:
Kép

Kép
Kép
tisa
 
 


Tisa: én is olvastam, vagy hallottam már ezt, de nem is volt már eszembe. Akkor Kende olyan 180 magas lesz. Hm. magasabb mint az apja :lol: Bár a családba van aki ekkora vagy ennél magasabb, szóval van rá esélye :lol:
Nagyon édi a sziesztás kép!!!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Teszek fel egy jó kérdést kíváncsi vagyok ki hogy vélekedik.
Nos:

Mennyi idő alatt (óra/nap) választódik ki az anyatejbe az étel?
Pl. amit ma délbe megeszek az mikorra megy át az anyatejbe????

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Viri! Ugye nem baj,ha én passzolom ezt a kérdést?! :lol: :lol:

Kép
Kép
tisa
 
 


De vmi olyasmire emlékszem, amikor a védőnővel beszéltem erről annó, hogy azt mondta bmit ehetek, de ha gond, hasfájás adódna a Lánynál, akkor mindig az ELŐZŐ NAPI kajámat gondoljam át.

Háát, nekem nem kellett átgondolnom :( :lol: .

Kép
Kép
tisa
 
 


figyi csajok az LEHETSÉGES, h az én 1 hónapos fiamnak jön egy foga?? és az milyen? sosem láttam még új fog kibújását. mert elöl a metszőfoga helyén van egy fehér kemény dudor. majd próbálok képet is produkálni... ha nem fog akkor mi lehet????

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Első szex: Be ni után nekem is fájt az első pár alkalommal, most minden renden volt.
Szerintem ez inkáb b inkább azzal függ össze, hogy mennyire sérültél odalent szölés közben. Hiszen a sebeknek nem elég a TELJES regenerálódáshoz 6 hét.
De erre biztosat a császárosok tudnak mondani.

Zsu!

Nagyon jók a képek!

Tisa!

Beni két évesen 88cm, 3 évesen 98 cm volt. Asúly 12,1 kg volt tavaly, most 13,9 kg.
Én is hallottam, hogy a két éves magasság kétszerese lesz felnőtt korára, de én ezt kevésnek tartom. Hiszen akkor csak olyan magas lenne, mint én. Pedig Apa 192 cm.

Tudod milyen színű haja van Robert Redfordnak?
Ha nem rémlene, akkor emlékeztetőül:
Kép

Na ilyen színű a Marcié is. Apáé sötétbarna, az enyém valamivel világosabb.
Arra nagyon kíbváncsi leszek, hogy a Marcié milyen lesz végül.
Vendég
 


A tejbe a kaja egyéni hogy mikor megy át. De max 24 óra, ha jól tudom. Van akinek már 6 óra után. de javítsatok ki, ha tévedek!

Betegség alatt pedig azért jó szoptatni, mert akkor a tejjel együtt az ellenanyag is átmegy a babába, és nem kapja el, vagy nagyon gyorsan túl lesz rajta.
Vendég
 


Fogak: Van aki foggal születik, van akinek egy hónaposan már elkezd nőni, de olyan is akinek csak 1 évesen az első foga. Az elmélet szerint az első fog fél éves kor körül jön. A gond akkor van, ha 14-15 hónaposan sincs egy foga sem. Három éves korra viszont az összesnek kint kell lennie.

És az is változó, hogy egy fog mennyi idő alatt bújik ki. Van, hogy hetekig tart. A babáknak az a rész a fájdalmas, amíg áttörik a fog. Ha már kibújt az egyik csücske, akkor elmúlik a fájdalom is.
Egyébként onnan lehet tudni, hogy az ínye megdagad, és a végén már egy fehér csíkot lehet látni a felszínén a duzzanatnak.

Beninek négy és fél hóanposan jött az első. Akkor voltun nyaralni Horvátországban. Kicsit nyűgösebb volt, mint máskor, de mi azt hittük a környezetváltozás miatt. :wink:
Vendég
 


Én is azt olvastam egy szakértőtől,amit Cat írt. Az,h mennyi idő alatt jut át a tejbe az változó. Átlag fél nap.
Az alkohol viszont elég gyorsan,arra egy órát írnak kb. Nem azért,h buzdítsalak :D Én pl még azt az egy pohár bort sem merem most szoptatás alatt meginni,mint terhesen. Viszont nagyon megszerettem az alkoholmentes sört,pedig hogy utáltam a várandósság kezdetén :roll:

dharma
 
 


Na...megint lap teteje :D

Léna is jól látom,h kopaszka :D :?:

dharma
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: