Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Andris nappal láztalan volt, most megint lázas. Volt egy kis hasmenés is, orra folyik, köhög. Lehet, hogy ez a H1N1? Annyi rosszat hall az ember ezzel kapcsolatban, persze hogy fél...

Kép
ágota 74
 
 


Szegény Bogaracska! És bár nagyon rossz kórházban lenni, remélem minél később engedik ki :wink:

És egész nap elfelejtettem, pedig fontos: CAT! BOLDOG NÉVNAPOT NEKED!!!

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Szegény Bogaracska! Reméljük kihúzza még 3-4 hétig.

Klári!
Nekem napi 4X2 a Dopegyt adagom és emellett 150-170 között van a vérnyomim. Nem tudnak vele semmit kezdeni, így kivárunk. Ahhoz még kicsi a terhesség, hogy kivegyék a babát, viszont be azért nem fektetnek, mert ott sem tudtak semmit velem kezdeni (illetve én is aktívan tiltakozom ellene).

Én nem tudom a babám éppen hogyan fekszik, mert amikor utoljára volt uh, akkor még nem fordult be. De ha minden jól megy, akkor pénteken megyek dokihoz és akkor már tudni fogom. Bár nálunk végülis mindegy, mert szinte biztos, hogy császár lesz.

Írtátok a kórházi cuccokat: hát nekem még semmi nincs sem összepakolva, sem megvéve :oops: :oops:

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 

 
 

Cat Boldog névnapot, hogy megy a diéta? Azért remélem egy kis névnapi finomsággal kivételezhetsz! :wink:
Ágota Lehet hogy nem H1N1, csak az időszaki influenza. Azt mondják a H1N1 magas lázzal jár. De azért így is vigyázz (amennyire tudsz) a kis láz sem tenne jót neked.
Szegény Bogaracska, reméljük még egyben tartják őket.
Klári Neked meg kifejezetten megtiltjuk, hogy Bogaracska példáját kövesd! Szugeráld a gyógyszert mielőtt beveszed, hátha úgy jobban használ.
Reunion A hasmérettel én is így vagyok, ruhában azt mondják, hogy nem is nagy, de ha levetkőzöm akkor már senki nem mondja rá hogy kicsi.

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Kima:Neked konnyu,biztos rutinos anyukakent az utolso pillanatban is ossze tudod dobalni ami kell...

Hogy erdemes kontaktot valasztani?Legyen par het kulonbseg,vagy eleg mondjuk az 1 het?..........

Kép



Anita
bellaani
 
 


Szia Fikuszka!
Próbálok vigyázni.

Klári!
Te is nagyon vigyázz magadra!

Kép
ágota 74
 
 


Anita!
Könnyű összedobálni, csak éppen meg kellene venni, hogy legyen mit összedobálni :oops: Nincs hálósbugyi, tenna betét, stb . itthon.
Kontakt: szerintem olyat érdemes, ahol azért van 1 hét köztetek, mert ha sárgul a baba, akkor ha nincs közted és a kontakod között legalább egy hét, akkor lehet, hogy még Ő is kórházba lesz, amikor te. Brigi és köztem 2 hét van elvileg.

Brigi!
El tudnád nekem küldeni e-mailben az elérhetőségeket?

Cat!
Boldog névnapot!

Ágota!
Ha H1N1 lenne, akkor állítólag folyamatos a magas láz.....
Mi jövő hét szerdán megyünk Marcinak beadatjuk az oltást. Itt Szegeden járvány van. Csak félek, hogy el ne kapja addig, mert ugye 2 hét a védettség kialakulása

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 


Sziasztok!

Már régen jártam itt, folyamatosan vendégeink voltak :).

Twist:
Szupi, hogy már hallottál születési méret becslést, legközelebb én is megkérdezem!

Hutyg:
Lehet, hogy pont azért nem tudsz aludni, mert fekszel egész nap, teljesen kipihenve. Remélem, javul majd a helyzet, hiszem most alhatnál nagyon sokat!! Szellőztetés, hátmozgatás, hátnyújtás nem segít? Nekem szokott :).

Ágota:
Jobbulást nektek, pihenjetek minél többet! Mit mondanak az orvosok?

Verus:
Nekünk is azt mondta a pécsi jegyző, hogy megszűntették a friss anyakönyvi kivonatos szabályt, persze a kórházban erről nem tudnak, ott most is kérték egy lánytól a friss papírt, nem tudom, pontosan melyik városból hozta, de ott kiadtál neki szó nélkül...nekem nem lesz, nem küld a jegyző.

Ági:
Én pedig olyan biztos volram benne, hogy nálatok lesz tejfakasztó :), nehéz elképzelni, hogy az a társaság nem szervez semmit! Nálunk nem tudom, lesz-e, el tudok képzelni egy kisebb összeröffenést..

Jósló, keményedés:
Nekem semmi és nem is tudom elképzelni :(.

Klári:
Fel a fejjel!! Ne aggódj, hiszen nekem most a lehető legnyugodtabbnak kell maradnod!! Nekem is csak 3 hálóingem van, ráadásul ebből csak egy tökéletes :(. Majd csak találok valami rongyokat még itthon, nincs kedvem újakat venni.
Köszi az infót Bogaracskáról, drukkolok neki!

Pillesz:
Én is képtelen vagyok a gumis lepedőinket normálisan összehajtani, hát a babáét sem sikerült sokkal szebbre..
A ruhák és pelusok 90%-a mosva vasalva :).

Gyöngyi:
Nekem be van fordulva és inkább felfelé érzem a mozgást, a hugyhólyagot anélkül is nyomja folyamatosan.

Brigi, Fikuszka, Kima
Köszönöm a jókívánságokat!
A diéta a szokásos, kaptam Anyuéktól diétás marcipánt: naggyon fincsi, és van még diétás milkám és macskanyelvem is :). És sütöttem diós sütit plusz muffint, szóval most kicsit több édességet ettem a szokásosnál:).

Kép
cat__
 
 


Kima, elküldtem a táblát, de akkor mindenkinek. Aki nem kapott, küldjön nekem mail címet priviben, és küldöm neki is. És aki bele akar kerülni, hogy ezáltal kontakt személy lehessen, jöhetnek az adatok, megcsinálom.

Anita, a szerencsés párosítás az, ha egy hó eleji egy hó végivel egyezkedik, illetve fordítva. Bár szerintem nagyon egyezkedni sem kell. Aki benne van a táblában, és kap egy sms-t, úgyis azonnal beírja ide, hogy kinél van baba, nem?

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Boldog Katalin napot :)

Klári

Kép
claracroft
 
 


Én szívesen beírom, ha küldtök nekem sms-t, szerintem nem lényeg ezt párosan. Én Bogaracskának írok, ő nekem, de bárki ír, ugyanúgy tudósítok. Mondjuk én hó közepi vagyok, bár erősen húzok az eleje felé... :roll:

Klári

Kép
claracroft
 
 


EDKAT1 és CAT_!
BOLDOG NÉVNAPOT kívánok nektek!

Csináltam egy "fekete-listát" az eltűnt topiktársakról. Tessék jelentkezni!
Íme a lista:
Kriszti1976
adrienne29
Szilvánusz
edkat1
macianyu
szilardinho
heydie
mérnökasszony
icu03
cicka77
Pet82
Túrórudi
henya75
Judeeee
dil68
melike30,
lilid
kisvuk
m_agi
sophie007
linus
zarja
detti_
kissgizi

Aki közben mégis írt, annak BOCSÁNAT!

Kép
akire79
 
 


Nekem a "párom" Szerencsemák, de én is szívesen tudósítok bárkiről, bármit, az elérhetőségem a táblázatban van :wink:

Szerencsére nekem semmi jósló fájásom és keményedésem nincs, csak az iszonyatos derékfájás :cry: Vigyázzatok Magatokra, mert még legalább 1,5 hónapot mindenkinek ki kell bírnia!

Bogaracska!
Jobbulást Neked, sajnálom, hogy ilyen rosszak lettek az eredmények. Barnus már teljesen életképes, így nem is baj, ha megszületik lassan (bár még 2 hetet várhatna) legalább megszabadulsz ezektől a problémáktól!

Clara!
Remélem Te nem követed Bogaracskát. Nem tudom mit lehetne tenni. Próbáltad már az alternatív vérnyomás-csökkentő dolgokat?

Kép
akire79
 
 


:) Erre már én is gondoltam, pont azért nem írtam le, hátha valaki írt közben.

m_agi, henya biztos, hogy írt mostanság, a többit sajna én sem tudom, illetve attól függ, mit jelent a mostanság... :roll:

Klári

Kép
claracroft
 
 


Hát, sószegényen eszem, más praktikát nem ismerek. :oops:

Klári

Kép
claracroft
 
 


Akire, én már nem akarok másfél hónapot! :shock: Akkor én már túlhordom :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


A magnézium citricum receptre kapható?

Klári

Kép
claracroft
 
 


Sziasztok!

Túrórudi nem nagyon tud a géphez ülni, feküdnie kell, ezért nem jelentkezik. Egyébként jól van, nincs új hír nála.

Kép
cat__
 
 


Klári:
Neked is köszi a jókívánságot :)

Kép
cat__
 
 


Klári!
Nem receptköteles, csak ha receptre veszed úgy olcsóbb.


Brigi!
Megkaptam. Köszi :D

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 


Buborka: remélem jó éjszakátok lesz ma!

Mi a karácsony előtti héten megyünk a Jánosba. Ha jön valaki azon a héten akkor egyeztethetünk mikor

Pénteken megyünk 4D-re. Már alig várom :)

Kép
Kép
alma26
 
 


Kima!
Lehet hogy igazad van a folyamatos magas lázzal kapcsolatban. Az is bosszant hogy antibiotikum után 1-2 hétig nem adják be az oltást, meg legalább két hét mire a védettség kialakul. Magamat nem oltatom, így legalább a környezet védettsége jó lett volna.

Szia Cat!
Pénteken viszem vissza dokihoz. Kedden a párom volt bent a doktornőnél. De nem mondott semmi különöset, csak hogy lázcsillapítás meg antibiotikum. Végülis a h1n1-gyel sem tudnak többet kezdeni.

Kép
ágota 74
 
 


Alma: már ilyenkor nem késő a 4 D vagy csak az arcát nézitek meg?

Nagyon sok boldog névnapot kívánok!
(Katalinkor már hó szokott lenni nem 17 fok tényleg felfordult a világ)

jaj tényleg van újabb nyűgöm,
magas a pulzusom, nekem is 100 felett szokott lenni és elég rossz érzés de én el is felejtettem mondani az orvosnak,
Brigi neked sem montak semmit erre ugye?

És létezik az, hogy a magnézium "lazítja a székletet)? van valakinek hasonló tapasztalata?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Macianyu Úgy látom jól van csak átpártolt a decemberi kismamikhoz.

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


reunion írta:Alma: már ilyenkor nem késő a 4 D vagy csak az arcát nézitek meg?


Szerintem nem :) Mi voltunk Emmával ilyenkor és később is. Ilyenkor szép husi már az arca és a teste is + ahova megyünk ott nagyon jó a gép és megnézik alaposan. A kórházban a 30. héten 2 perc alatt lezavartak, hogy minden rendben... Azt hittem nézik majd a lepényt, áramlást stb..

Kép
Kép
alma26
 
 


Cat, de jó, hogy jöttél! Szuperek lehetnek ezek a diétás édességek, hmmmmmm! A marcipán abszolút a kedvencem! Jól megy a diéta, ugye? Mindig olyan jó kajákat szoktál kitalálni alacsony CH tartalommal, azt bírom:)
Nálam főleg túró-tejföllel és diétás lekvárral megy, ha nagyon kívánom az édességet. Ja, meg egyszer ettem habtejszínt, édesítőszerrel, magam kevertem ki.

Bogaracska, jaj, szegénykém:(((( Reméljük, hogy ügyesek lesznek a kórházban és benttartják Barnust 2-3 hétig még.

Nekem megint fáj a torkom, nagyon-nagyon. Pedig szeptember végén voltam 2 hétig beteg. Hát igen, hiába a védőoltás, azért a váróteremben csak sikerült megint valamit elkapnom. Múltkor a házi doki 40 percig váratott a beteg emberek között. Úgy kellett bekommandóznom a táppénzes papíromért, bementem egy másik beteggel erőszakkal. Most is mennem kell pénteken, már előre ideges vagyok, milyen újabb fertőzéseket kapok el.
Mi a fenének kell 2 hetente táppénzes papírért menni? Régen azt hittem, hogy 30 naponta van ilyesmi...
Vendég
 


Twist: jobbulást!

Papír: 2 hétre adnak papírt, de nálunk nem kell 2 hetente elhozni. Én havonta mielőtt le kell adni szoktam beugrani érte.

Kép
Kép
alma26
 
 


Szép jó reggelt, lányok!


Akire79:
Úgy látom, én is rajta vagyok a feketelistán:).
Minden nap többször is szoktam olvasni a fórumot, jól esik tudni Rólatok, hogy kivel mi van.

Köszi, jól vagyok, nekem is megvolt előző éjszaka az első jóslófájásom, azt hittem bexarok, de így utólag már nem is bánom annyira, hiszen ez azt jelenti, hogy közeledem a vége felé, és nemsokára láthatom a picilányt:).

Sajnos elértem a számomra kritikus 80kg-ot :oops: , ugyhogy leállítom mostmár magam, kemény leszek, nincs több nasi:). Rossz is volt olvasni cat_ finomabbnál finomabb édességeit:).


Klári és Bogaracska, szurkolok!
Klári, jobb most a vérnyomásod?

Twist:
Én is táppénzen vagyok itthon, de nekem is elég havonta elhoznom...

Megyek készülődni, szülésre felkészítő lesz 9-től.

Ági
Kép
m_agi
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyöngyi: A mi kis Drágánk már elég régóta fejvégű fekvésű, de én mindenhol érzem. Nagyon eleven a kislányunk. Az a legfájdalmasabb amikor a köldökömet rugdalja belülről.

Cat: A védőnőm ajánlott egy homeopátiás bogyót, ami alvászavarokra használatos szer. Tegnap este bevettem belőle és az egész estét végigaludtam forgolódás nélkül. Isteni volt! Azért megfogadom a tanácsodat és naponta többször fogom szellőztetni a lakást, illetve a lehetőségekhez képest próbálok egy kicsit aktívabb életet élni.

Brigi: Köszi a listát, majd én is küldöm az adataimat.

Kriszta: Már lassan két hónapja én is táppénzen vagyok, de én sem járok kéthetente a dokihoz a papírokért. Amikor bevinném a munkahelyre a párom lemegy értük és elhozza az egész kupacot. Szerintem a te dokid és megcsinálja. Próbáld meg és akkor nem kell 40 percet a beteg emberek között ülnöd. (Én még azzal szoktam gyorsítani a dolgot, hogy mielőtt mennénk a papírokért letelefonálok a dokinak és mire odaérünk csak be kell kopogni az asszisztensnek és ő már adja is!)

Móni: Én is észrevettem, hogy amióta emeltem a magnézium dózist, azóta egy kicsit lazább a széklet!

Volt nálam a védőnő. Beszélgettünk a szülésről, szoptatásról. Megnézte a babaszobát, nagyon tetszett neki! Néztünk vizeletet és vérnyomást is mindkettő OK, de a pulzusom nekem is magas! :shock:
Ő is azt mondta, hogy már nem kell friss házasságkötési levél!

Lányok!
Ti vettetek a Babátoknak pihenőszéket vagy hintát? Melyik a jobb? Én szeretnék egy rezgős, zenélős széket vagy hintát, de nem tudom, hogy érdemes-e és hogy melyik a jobb! Köszi!

Üdv:

Gabi

Kép
hutyg
 
 


sziasztok.

Bogaracskanak kitartas.remelem a leheto legjobban alakulnak a dolgok es csak ket het mulvba kapjuk meg az oromhirt hogy Barnus megerkezett.

Kép
monyo83
 
 


Twist:
Hát a diétámat a szokásos módon tartom, de a cukor átlagosan 1-gyel magasabb, mint korábban, határeset :(. Így most már nem eszem annyi édességet, csak a hétvége volt a kivétel. Pl.: a diétás lekvártól nekem az egekbe szállt, még ha minimális mennyiséget ettem is megbelőle, ill. nem eszem most már tejet és almát sem :(, vagy nagyon keveset délután. Viszont nagyon fincsit találtam ki: mint a házi túrórudi: túró+kakaó+édesítő+ ha kell, egy pici tejföl, és én fahéjjal szoktam készíteni :), próbáld ki! Most ez a napi desszert mogyoróval.

m_Ági:
Amennyi édességet megeszem, annyit nyugodtan te is megehetsz, az tuti :D, az az egy kocka csoki és 1 db süti (ráadásul cukormentes) nem fogja megnövelni a súlyodat! Csak tudni kell abbahagyni, az a legnehezebb!

Hutyg:
Örülök, hogy tudtál aludni. Én még sosem ettem ilyen csodabogyókat, de sokan mondjátok, hogy jók:).

Kép
cat__
 
 


Twist:
Nekem is kéthetente kell mennem a táppénzes papírért :(, de szerencsére időpontra megyek és azt tartják is. (csak ne néznének olyan csúnyán a várakozók!!).

Reunion:
Köszi a köszöntést :).

Most megyek a védőnőhöz :). Szép napot nektek!

Kép
cat__
 
 


Sziasztok!

Én is a feketelistán vagyok, jogosan... Van, hogy naponta olvaslak titeket, van hogy csak egy héten egyszer. Mikor mennyi a dolgom. :wink:

Nálunk minden ok, hétfőn megyek a kötelező uh-ra, nálunk betöltött 32 hét után hívják a kismamákat.

Én is táppénzen vagyok, Győrben a terhesgondozóban adják ki a táppénzes papírt is, így nem kell a háziorvoshoz betegek közé menni, de itt is ezren szoktak lenni, de általában kismamák. :D

Képzeljétek úgy tűnik megvan a napja a babónk születésének! Jan 23-ra vagyok kiírva, de a dokim aznap megy síelni. Rendes volt, mert mondta, hogy társasággal mennek, és egyszerűen nem tudja átrakni, hiszen lehet, hogy nem is jönne 23.-án. Szóval ő átadott volna egy másik kollégájának, aki bejönne amikor szülök, de én ezt már nem akarom...

Bettit is nála szültem, 21 órás vajúdás után, nagyon kimerítő volt, és nem voltam egy "csendben" szülő nő, így lehet, hogy más doki már rég rámszólt volna, ő ismer, és tudta, hogy ilyen bagyok... :wink:
Ezután idén szeptemberben volt egy 19. hétre szülésem, ami 3 napig tartott, akkor is ő volt ott, látogatási tilalom volt a kórházban, de ő saját felelősségre beengedte a páromat, mert tudta, hogy nem bírom ki nélküle... És akkor is nagyon sokat segített a jelenléte, és jó volt a tudat, hogy nem vagyok egyedül...

Így ezek ismeretáben mondom, hogy ez a 3. szülésem, ami minden bizonnyal az utolsó is lesz, egy beteg baba után, mivel lesz 2 egészséges, én biztos nem vállalok mégegy babát... De tesót mindenképp szerettünk volna Bettinek. Szóval lényeg a lényeg, én nem szeretnék vadidegen dokinál szülni, így megbeszéltem vele, hogy megindítja a szülést, úgy, hogy még haza is tudjon engedni. Nagy valószínűséggel jan 18.-án fogok szülni! :D Persze ha addig kihúzom. De hogy megkönnyítsem a dolgát, jan 1-től szedni fogom a máhnyaklazító homeós bogyót.
Bettinél is szedtem, de csak 1 héttel előtte, és nem hatott. Most időben rákészülök! :lol:

Klárinak és Bogaracskának nagyon szurkolok, hogy még húzzátok pár hétig!

De valamelyest "megnyugtatásként" mondom, nálunk van az ismeretségi körben olyan, aki 32. héten szült, és a babája bár pici volt, makk egészséges, és már 5 hónapos. :lol:

Hízás: Én tegnap voltam védőnőnél, és nagyon örültem, mikor ráálltam a mérlegre. 8 kg plussznál vagyok, 62 kg a súlyom. :lol: :lol: :lol:
melike30
Győr
 
 


Gabi: Nekünk van pihiszékünk. Nagyon szerette Emma és mi is.

Hintát később vettem át az egyik barátnőmtől. Akkor Emma már nagyobb volt, így azt sokat nem használtuk

Kép
Kép
alma26
 
 


Meli, ez tök jó hír, tényleg rendes a dokid, szerintem az a legfonotsabb hogy megbízz a dokiban és közösen meg tudjatok egyezni mi is a legjobb. Legyen az akár indítás, akár császár akár természetes szülés.

Twist, egyél sok c vitamint. Torokfájásra nekem nagyon bejött a tantum verde szopogatós cukorkája, antibakteriális, gyulladáscsökknető és van benne jó adag lidocain, tehát a fájdalmat is nagyban csökkenti. 3 nap alatt megszüntette a torokgyuszimat, és csak c vitmaint szedtem mellette.
A betegtájékoztató szerint csökketnett cukortartartalmú diéta esetén is lehet enni.

http://www.statimpatika.hu/statimpatika ... a_20x.html


Hutyg, én úgy tudom a pihenőszék nem túl jó az első pár hónapban, mert nem támasztja meg a gerincüket rendesen, mi akkor kezdtük el használni amikor elkezdtem a hozzátáplálást 5 hónapos korban, akkor is csak rövid időket töltött benne ZSófi, amíg nem elég erős a gerincük annyira hogy meg tudjanak ülni , a legjobb nekik fekve szerintem. Persze naponta egy kis ücsörgés nem árt, de szerintem nem az első 3 hónapban.

Reunion, kiugrásaid vannak , vagy egyfolytában magas? Nekem néha van (akár ülő helyzetben is) hogy 100 fölé megy a pulzusom rövidebb időre.. nem tom miért.. :shock: de azt mondta a doki ha nem tartós nem gond.

én is szorítok Bogaracskának hogy minden rendben legyen
pici76
 
 


na látom pont az ellenkezőjét írtuk Almával :) most légy okos Hutyg :wink:

kicsit off, de azért megosztom veletek az örömhírt, nyár óta ez volt az első átaludt éjszakám (értsd éjféltől reggel 7 ig) talán vége a fogzásnak ... és még WC re sem kellett mennem :lol: az élet apró örömei
pici76
 
 


Pici: lehet, hogy másfajta széketek van :) Nekünk az volt az egyik legjobb vétel :)

Kép
Kép
alma26
 
 


Sziasztok lányok!
Pici értesíthetlek téged ha szülök? :lol:
Brigi én is elküldöm a számom a táblázatba!!! :wink:
gyöngyi-30
 
 


Pici, de irigylem azt az átaludt éjszakát! :D Már nem is emlékszem, milyen az.

Csajok, ödémára a következőket ajánlja a Bába válaszol c. könyv:

Főtt krumpli, nyers uborka, lestyán
Csalán- illetve zsúrlófű tea
Rozmaringolajos bokamasszázs


Magas vérnyomás
esetén:
ylang-ylang olaj (illatmécsesben) (lehet magában, vagy levendulával és méhfűvel együtt)

Nem várandósoknak is jó:
muskotályzsálya, vetiver, ylag-ylang és kevés citromolajból készült keverék

teakeverék: méhfű+fagyöngy+galagonya (sajnos az arányokat nem írja)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jó reggelt!

Megtaláltam a kórházi listát Sote 2-sök!

Összeszedem magam, és bepötyögöm.

Amúgy is fel kell magam rázni, be akarom festeni a hajam, még utoljára, aztán go Timmermann. Nagyon ügyes voltam, sötétbarna festék helyett barnás feketét vettem :? Direkt nem vagyok fekete, attól hullik a hajam. Mind1, ezután újra mindig barnát veszek, és szép lassan lenő, de nem bírom elviselni a sok ősz szálat, szinte rikítanak.

A vérnyomásom éjjel 1-kor 148 volt, most 11-kor 132. Mindig délelőtt a legjobb, és ebéd körül a legrosszabb...

Klári

Kép
claracroft
 
 


Sziasztok!

Cat, köszi az infót Trudiról.

Ágota, Andris hogy van?

Móni, nekem a dokim azt mondja, nem ártalmas, csak kellemetlen. A védőnő meg azt, hogy menjek el kardiológiára, mert a babára tényleg nem ártalmas, de a szívemnek nem tesz jót. Én hétfőn megyek dokihoz, beszélek vele róla. Már nem igazán megy 110 alá nekem szinte sosem, és egy héten többször is 130 vagy afeletti értéket mérek.

Ha a magnézium székletlazító, vegyél be mellé több vasat, mert az meg fog :lol:

Twist, nekem is 2 hetente kellene mennem a táppénzes papírért, de mivel a cég felé havonta adom le, így 4 hetente megyek. És elviszem a nagyimat vagy anyut, így én kint várok, míg ő elintézi a papíromat a betegek között.

Gabi, nekünk nincs egyik sem. Marcinál nem hiányzott, most sem fogok venni. Majd ha már tud ülni, akkor kap egy szoba-hintát Mincsi is, és ennyivel le is tudjuk. Már ha akkor el tudjuk valahova rakni a hintát, mert el nem fér sehol már...

Melike, én azt hiszem, nem kérnék szülésindítást. Emlékszem még, hogy mennyire felerősödtek a fájdalmak az oxi után, pedig úgy mentem be, hogy 7 ujjnyira ki voltam tágulva. Ha nulláról azzawl tágulnék, hááááát.... Az én dokim is valószínű síelget, amikor szülni fogok, de megbeszéltük, hogy elég nekem a szülésznő is, majd rámnéz az ügyeletes orvos.

Pici, irigy vagyok az átaludt éjszakáért :lol: Na jó, nem komolyan, örülök, hogy sikerült pihenned!

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 



Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 



Klári

Kép
claracroft
 
 


Szia Hékás!
Andris este még lázas volt, éjszaka már nem, és most is lázatalan. Remélem, nem lesz most már gond. Holnap megyünk dokihoz.
Te hogy viseled a magas pulzust?

Kép
ágota 74
 
 


Drukkolok, hogy ne legyen már láza, gyógyuljon meg minél hamarabb.

Én most 2 napja megint nehezebben veszem a levegőt, de ez teljesen változékony. Semmit nem éreztem tegnap, amikor délben megmértem, és 130-t mértem. Este pocsékul voltam, és csak 115 volt. Ki érti ezt??? Mindenesetre hétfőn megkonzultálom a dokival :?

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Kép

Klári

Kép
claracroft
 
 


Nah, csak sikerült... :) Én hülye Excellmániás :? De a BMP-t sem fogadta el. Nem értem, miért csak képet lehet ide csatolni... :evil:

Klári

Kép
claracroft
 
 


Sziasztok!

Bogaracskának drukk-drukk, hogy minden rendben menjen. Jó lenne még 2-3 hetet kihúzniuk, de nincs semmi gáz akkor sem ha Barnu most születik. legalább véget ér a kálvária. :D

Klári, te meg vigyázz magadra, nehogy Bogaracska társalkodónője légy!!! :wink:

Én most pihiztem 2 napot, nem nagyon csináltam semmit sem. Ked-szerdán itt volt anyukám és nagymamám, őket fuvarozgattam és szórakoztattam.

Itthon viszonylagos rend van már és hellyel-közzel tisztaság is. :roll: Még Soma szobáját dekorálom aztán nekilátok a varrásnak asszem. Igaz az alapos nagytakarítást félbehagytam a festés miatt, de azt majd folytatom. Fontosabb, hogy a szobák készen legyenek 100%-osan és minden babacucc ki legyen mosva vasalva, a kórházi cucc pedig összekészítve. Ez utóbbival sehogyan sem állok még. :?

Az utóbbi két napban velem is előfordult, hogy elöntött a meleg és furán éreztem magamat. Előástam hát a vérnyomásmérőmet és kiderült, hogy nekem is sok a pulzusom. Nem annyira magas, mint Briginek, de 108 volt majd mikor est mértem csak 90 körül. Most majd figyelem, nehogy baj legyen. :shock:

Mennem kellene nekem is táppénzes papírért, de most kaptam egy levelet az OEP-től, hogy mivel augusztus hótól mentem vissza papíron dolgozni, voltam egy hónapot szabin, utána csak 34 nap táppénz jár nekem. Most nem tudom mi legyen. Ezek szerint marad csak a GYES? Ez tényleg így van??????? Mi van akkor ha teszem fel GYES-t sem kapok már, mert elmúlt a gyerekem 3 éves és hasonló helyzetben táppénzen vagyok. Szülésig nem vagyok jogosult semmi bevételre??????????? De hát ugyanúgy állományban vagyokk a cégemnél csak nem vagyok aktív munkaviszonyban.

J.

Kép

Kép
somaanya
 
 


A laboros papíron melyik rövidítés jelenti a máj-, és melyik a vesefunkciót? Vagyis valami ilyesmit :roll:

Klári

Kép
claracroft
 
 


Sziasztok!

Látom téma a kórházi csomag! Nem gondoltam, hogy már ilyen hamar össze kell készíteni, azt hittem ráérek karácsonykor.
Mindenesetre mindenkinél azt olvasom, hogy hálóinget, vagy gombolós pizsit írtok.
Én nem hordok hálóinget, pizsit igen, de azt is csak belebújóst, mert zavarnak a gombok :shock:
Szerintetek vennem kell magamnak hálóingeket??? Vagy megteszi néhány váltás bebújós pizsi is?

Timi
athena
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: