Új privát üzeneted érkezett!

oui! AUX a márkája - tehát elég noname. tavaly vettük 35-ért egy outletben. barátnőmék is most vettek, szintén valami gagyi márkát vaterán. náluk az egész lakást lehűti (mondjuk nekik 45 nm a lakás, nálunk csak a 35 nm-es nappalihoz elég, de legalább itt elviselhető). igazából szerintem csak azt figyeljétek, hogy minél nagyobb legyen a teljesítménye. illetve fontos, hogy a csövet úgy tudjátok kivezetni, hogy mellette ne jöjjön be a meleg. ezt barátnőmék úgy oldották meg, hogy a redőnyt leeresztik, kivezetik a csövet, mellé pedig bevágtak egy kis darab gipszkartont.
andi1982
 
 
 
 
 


ez a gipszkartono s emgoldás jó:)
milyen outletben vettétek????

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Anyuéknak is van (panelban), elég jó hideget csinál, mondjuk elég jól fogyasztja is az áramot, arra figyeljetek, hogy milyen energia osztályos. Anyuéknak is valami gagyi márka (talán valami pingvin?) és a vaterán vették pár éve. Ilyen nagy melegben mindig meg és jó hűvöset csinál.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 

 
 

hűha, talán glx? fehérvári út környékén van.

az áramfogyasztás engem is aggaszt, de a férjem azt mondta, h őt az sem érdekli most, csak éljük túl a kánikulát. remélem nem ez lesz egész nyáron!
andi1982
 
 
 
 
 


Oui, Fogadott orvosom nincsen. A IX. Mester utcai szakrendelőben Dr. Széles Ferenc nőgyógyász rendelésére járok, már terhesség előtt is mindig hozzá mentem. Az Istvánban meg senkit és semmit sem ismerek. Azt sem tudom, érdemes-e fogadnom orvost a szülési időpont miatt. Az ünnepeket ugyanis vidéken töltjük a családnál, ha épp akkor akar kibújni, az itt fogadott orvos, az bukta... :?

Neked gondolom van fogadott orvosod, ha már szültél ott?

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Igen, van, de őt nem ajánlom, mert rengeteg betege van.
Szülésznőt egyik gyereknél sem fogadtam, most lehet, hogy fogok, mert lényegében ő kíséri végig a szülést, az orvos ki-be járkál.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Mi is gondolkodtunk a férjemmel, hogy jó lenne szülésznőt is fogadni. Pontosabban azt a szülésznőt, aki a leghosszabb ideig volt velünk ( 4-et "fogyasztottam", mire végre Nóri megszületett). Mindegyik nagyon aranyos volt, de ez a nő egy igazi angyal volt! Pont annyit és akkor segített, amikor kellett, kérni sem kellett.
andi1982
 
 
 
 
 


Andi, akkor nem is volt fogadott orvos, vagy szülésznőd?

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


De volt orvosom, most is ő lesz. Ő is és a férjem is nagyon figyeltek rám. De ez a szülésznő, gyakorlatilag dúlaként is funkcionált. Amellett, hogy nagyon képben volt, jó tanácsokat adott. Nekem akkor jól jött egy kis anyáskodás is, amikor már nagyon kimerült voltam, ő pedig nagyon ráérzett, hogy mivel tud segíteni
.
off: Most jutott eszembe egy érdekes dolog a dokimról. A szülés napján Nórit uh alapján 4 kilónak tippelték. Amikor megszületett, a dokim rögtön mondta, hogy hát nincs 4 kiló, szerinte kb. 3600 g lehet. Utána lemérték 3630 g volt a csajszikám. :)
andi1982
 
 
 
 
 


Az epidurális fájdalomcsillapításon gondolkodtatok már?
Én az elsp 2-nélnem kértem, egyzserűen a tűa hátamba gondolat visszatartott.
Most nem tudom, mi legyen. Azért eléggé fáj a szülés:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Én kaptam epidurálist. Először érzéstelenítőt kaptam, ami csak egy pici szúrás volt. A gerincbe adott injekciót nem éreztem. Mivel nekem oxival indították a szülést 41. héten, gyakorlatilag az elejétől egybefüggőek voltak a fájások. Ha nem kapok EDA-t tutira nem bírom természetes úton megszülni, 14 óra ennyire intenzív vajúdás után. Lényegében annyi volt a haszna, hogy sokkal gyengébbnek éreztem a fájásokat, és így tudtam aludni is egy picit. A tolófájásokat viszont ugyanúgy éreztem. Szerencsére azok nem tartottak sokáig.
andi1982
 
 
 
 
 


Én nagyon ellene voltam mindig, aztán mióta már élesben arról van szó, hogy az én fájdalmamat csillapítaná, annyira nem tűnik félelmetesnek. Sok ismerősöm szült vele és jókat mondtak róla. De olyan félelmetes mellékhatásai vannak.

Amúgy a 2012 decemberi babázós topicban volt szó róla, mert ott az egyik lány aneszteziológus orvos és mondott róla egy csomó megnyugtató dolgot, esetleg olvass bele.

Én nagyon félnék a mellékhatásoktól (remegés, zsibbadás), de én más tészta vagyok a pánikbetegségemmel, mint aki nem parázik be mondjuk az ilyesmitől...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Lányok, ki hogy áll a pocaknövekezdésel? Nekem tegnap kezdett el egyértelműen kismama-pocakom lenni, már nem lehet letagadni:).
Annnyival jobban vagyok, hogy tegnap elmentem spinningelni, másfél hónap kihagyás után, hát valami fanasztikus volt! Majdnem sírtam, annyira örültem, mikor rájöttem, hogy ezt aztán simán csinálhatom a terhesség alatt még egy ideig, nagyon jól bírtam!
(És: volt légkondi a teremben!:)))
Majd teszek fel este poci-fotót, remélem férjem még világosban hazaér, hogy lefotózzon.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Ti is tesztek fel?:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Szisztok!

Én légkondi nélkül tuti megpusztulnék. A villanyszámlát majd csukott szemmel bontom ki. :D

Nekem mindig volt fogadott szülésznőm, még császárnál is. És tuti most is lesz. Hatalmas segítség volt mindig, szülés után is.

A hasam hatalmas. Kb akkora, mint az elsővel félidőben. Már csak kismama nacikat tudok hordani. Pedig most 8 kg- val kevesebb vagyok.
Majd én is teszek fel képet este.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Na most már csak azt tudnám, hogy tudok képet ide tenni????
Segítsetek!:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Én majd teszek fel, de már egy-két hete elblicceltem a fotózást :(

Nekem is már egyértelműen látszik.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 



Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Ó sikerült! Na ez a kép 2 hete és 2 napja készült, de már akkor is látszott valamennyire.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Szép pocak :) Az enyém kb most ilyen!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Kép

friss kép

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


bocs hogy ekkora lett, pedig lekicsinyítettem 15%-ra... :oops:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Oui: szep poci én csütörtök hozom mert akko telik le 2 hét az első fotó óta :lol:

Én ma megjárta ma a kórházat leadta ma pisi meg, kiváncsi vagyok mi lesz :roll:
Meg elmentem megnézni egy szekrény a pocaklakónak de nem volt jó :? De találtam olyat amilyet én szertnél, csak le elo gyártani és 6-8 hét mire megjönn, azt hittem sokkal drágább lesz igy aztán összesen 7000 forinttal több, igy jövőhéten szerintem meg is rendelem :lol:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Honeymoon, neked már sokkal jobban látszik:). Olyan vékony vagy, hogy teljesen egyértelmű a terhes-poci:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Honeymoon! Ez hatalmas poci! Akkor én befogom, mert nekem fele ekkora sincs! Nem is bánom, még beleférek egyenlőre a ruháimba :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Huhaaaaa :lol:

Honeymoon: gyönyörű, ez aztán szeppppppp :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Viki: de honeymoon-nap ez a harmadik baba azt is figyelembe kell venni!!!!
Hozzál te is képet, és csütörtök hozom :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


viki,
Flórával ( 1. baba) 20-22. héten volt ekkora, Dáviddal a 14-16. héten.
Tök furi, mert amúgy full lapos a hasam és izmos, szóval nem tudom hogy növesztettem ekkorára. Eddig a 2 terhesség alatt megúsztam csíkok nélkül, nagyon nagyon félek, hogy most nem így lesz.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


noci, köszi! :lol:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


ja és még az extrát nem is mondtam: érzem a mocorgást!!! Kaja után fekve, vagy este lefekvéskor, ha az oldalamon felszem!! :lol:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honeymoon: az nagyon jó :lol: Egyik ismim is 3 babát varja és ő is a 13 hét körül érzet mozgást :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Honey, ne félj, azt mondják, hogy genetikus, ha eddig nem volt, szerintem most sem lesz.

Ti kenitek amúgy valamivel? Van nekem egy boszorkány :lol: barátnőm, és ő mondta, hogy nem kell megvenni a drága olajokat, hanem kétféle illóolajat kell csepegtetni a testápolóba. Most persze nem tudom, hogy hova írtam fel, de megkérdezem megint, mert lassan el akarom kezdeni kenni a saját megnyugtatásomra :roll: Kép

Csináltam egy gyors képet... Azért nekem csak estére, meg kaja után ekkora, reggel sokkal laposabb. Bár mostmár reggel is látszik...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Andi, megírnád a szülésznő nevét, mert még az is lehet, hogy én is a Bajcsyban fogok szülni. Jöhet priviben is, köszi.

Én nem kértem epidurált, szerencsére a lányok gyorsan és könnyen születtek, így fel sem merült bennem.

Milyen csini pocakok. Most már igazán látszódik, hogy lakik odabent valaki.

Honey, sztem is genetikus, hogy lesznek-e terhes csíkok. Nővéremnek 5 gyerek után nincsenek csíkjai. Csak mezei testápolóval kente a hasát. Nekem sincs semmi, remélem nem is lesz:)

Nincs pocakképem, csak egy múlt szerdai Kismaszatról készült. Nagyon mocorgott, élőben olyan szépen látszott a pofija.
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Jó reggeli!!!!

Viki: nagyon cuki a pocilakod :wink: Tetszik :wink:

Ki mit csinál ma!!!???
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia Nóri!

Hát én meghalok itthon a melegtől :o 29 fok van a lakásban.... de azért jól bírjuk, csak semmihez nincsen kedvem. Várom már, hogy kicsit csökkenjen a hőmérséklet...szeretem a nyarat, tök jó, csak ez már forróság, nem nyár... :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Csajok!

Szerettem volna kérdezni valamit! Ki milyen terhességi vitamint szed, ha szed? Azért kérdezem, mert most néztem meg amit én szedek a Femibion 400 abban van egy csomó vitamin, de nincsen kálcium, magnézium...vas....stb. Ezeket kellene pótolni valahogy? :?: :?: :?:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Füles, jaj de cuki ez a kismaszat! milyen jól látszik! Neked a sima mezei ultrahangon ilyen jól kivehető?:)

Viki, nagyon csini a pocakod! Átadják már a helyet???

Honeymoon, de jó, hogy érzed!!! Én is sasolok, mikor lefekszem, de még semmi.

Nekem az első 2-nél alig látszott a terhesség a közepéig, így a harmadiknál még az első trimesztert sem bírta ki a hasam dudorodás nélkül. Az is szerepet játszik benne, hogy a másodiknál rectus distasim lett (szétnyílt a hasizmom hosszanti irányban), így nem tart sokat a hasizmom. Konkrétan semmit, hiába edzek. Én, a nagy plasztika-ellenes kés alá kell hogy feküdjek a 3. után. Különben akkora marad a hasam egész életemben, mint félidősen. Valahogy összehúzzák a 2 egyenes hasizmot, mert ott a kötőszövet rettenetesen megnyúlt (vagy elszakadt, ez még nem derült ki).
A csíkokat megúsztam:). Az első 2-nél Vichy-vel kentem, most a DM-ben vettem csíkok elleni krémet töredékéért. De lehet, ha nem kenem, akkor sem lenne.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Szia Viki!

Szép pocak nagyon! :) Már leelőztél, nekem is kb ekkora pedig elvileg hetekben előtted járok :lol:

Jahhh és a szőrösödés is megállt, eddig olyan szőrös lett a hasam, most mintha abbahagyta volna a növekedést, aminek örülök :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Szép pocakok! :)

Füles: Ment a privi! Kismaszat nagyon cuki! :)

Oui: A hasizom szétnyílást lehet látni kívülről is, illetve érezhető is?

Dana: Az egyik kolléganőm azt mondta, hogy, ha szőrösödik az ember, akkor fia lesz (neki kettő van). De ez valószínűleg csak babona.
andi1982
 
 
 
 
 


Andi: kívülről annyit lehet látni, hogy hiába hasizmozol, nem lesz lapos a hasad...
Ha lefekszel, és felemeled a fejed, mintha hasizomgyakorlatot kezdenél, az ujjaiddal tapogasd végig a hasizmodat függőleges irányban, középen. Ha van nyílás a 2 nagy hosszanti izom között, és be tudod dugni az ujjad közé, akkor van rectus distasid. Enyhe esetben gyakorlatokkal korrigálni lehet.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Köszi Csajok :)

Nem adják át a helyet, mert szerencsére autóval járok :) Most vagyunk éppen eladási projektben, mert egy kis kétüléses autóm van és lehet nem a legjobb babával... Úgyhogy tegnap bevittük egy kereskedésbe, hogy kicsit helyre rakják, kitakarítsák, lefényképezzék, felrakják a használtautóra. Kicsit tegnap emiatt el is szontyolódtam (így kell írni?!?!?), mert ahogy jöttünk ki, néztem a kis kocsikámat, és meghatódtam, hogy már semmi nem lesz ugyanolyan, már nem leszek a kis szőke smartos csajszi... Persze nem bánom, meg nagyon örülök az előttem lévő dolgoknak, egyedül a változás szele, ami megcsapott. Na mindegy, remélem elviszik!

Én közel 1 évig szedtem elevitet a teherbe esés előtt, persze pont akkor hagytam abba, amikor sikerült a baba. Jelenleg én most csak folsavat szedek, meg 1000 mg c vitamint. A vérképem jó lett, nem kell semmit pótolnom, úgyhogy most jól megvagyok. Ha tél lenne, és nem lenne ennyi gyümölcs-zöldség, lehet, hogy szednék még valamit, de most így elvagyok. (Dokim szerint sem indokolt szedni vitamint, én meg hiszek neki.) Ja, és szükség szerint magne b6-ot is szedek.

Én holnap megyek uh-ra! Du 4-re!

Mit csinálok ma? Dolgozom, levegő vétel nélkül :(

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


oui: De jó, hogy ezt leírtad! Szülés után olvastam, h amíg lehet érezni ezt a rést, addig nem zárult össze a hasizom, de nekem még most 15 hónap után is érezhető. Ráadásul még mindig úgy érzem, mint szülés után, mintha még mindig "lifegnének" a belső szerveim... Azért sem értettem, hogy miért lettem szülés után "gyomros", mikor nekem világ életemben lapos volt az a rész...
Ezzel csak magán plasztikai sebészeten foglalkoznak, vagy van tb alapon is?

Viki: Most már te leszel a szőke csaj, a cuki kisbabával, eggyel nagyobb autóban! :) Ijesztő belegondolni, hogy minden megváltozik, de mikor a karjaidban tartod a babádat, akkor onnan kezdve el sem tudod képzelni, hogy volt idő, amikor még nem hárman voltatok. :)


Vitamin: én vitamin-párti vagyok, Elevitet kezdtem szedni a teherbeesés előtt másfél hónappal, de a vas tartalma csak ront az émelygésemen, úgyhogy csak 3 naponta szedem. Vissza fogok térni én is a Femibionhoz, mint Nórinál. Akkor az utolsó két hónapban kellett csak áttérnem vastartalmú vitaminra.
andi1982
 
 
 
 
 


Andi, én úgy tudom, ezt magánban csinálják meg, de ha annyira szét van nyílva, hogy sérvveszély van, lehet, hogy tb alapon is menni fog!
Majd kérdezz rá a nőgyógyásznál.
Én megkrédeztem legutóbb, hogy nem okoz-e a gondot a terhességnél, annyit mondott, hogy majd a szülésnél kell rá jobban odafigyelni, és szülés után majd sebésszel csináltassam meg, de részleteket még nem tudok.
(nekem is az a furcsa, hogy nem is a köldökömnél, hanem fentebb lett nagyobb a hasam, kész röhej.)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui: Köszi az infót! :)

Ismeri valaki az Aquanatalt? Nagyon sokat fáj a derekam és a csípőm mostanában, és valami olyan mozgást szeretnék, ami jót tesz ilyen szempontból is, meg persze a babának is jó.
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok :) Holnap kezdem a 14. hetet... 31 éves vagyok, és van egy 8 éves nagylányom is :)
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


Szia Babóca!

Üdv köztünk :lol:

Dolgozol? Vagy otthon vagy? Hogy érzed magad?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Szia Babóca!
Írj valamit magatokról!:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Dolgozom, irodai munkát, elvileg november végéig szeretnék is dolgozni, ha minden rendben lesz. Január 4-re vagyok egyébként kiírva. :) Ti? Mert olyan sokat írtatok már, hogy nem bírtam még visszaolvasni mindet.

Holnap megyek 4d-re.:) Tudom, hogy nagyon korai még, de megírom azt is, hogy miért. :) Nõgyógyásznál amikor voltam, elõször a 7. héten, aztán a 12. héten nem láttam a babát, mert a doki nem mutatta meg (ez ilyen SZTK-s rendelés, de az elõzõ terhességnél is ilyenre jártam és minden rendben volt). Nagyon szépen fejlõdött a két vizsgálat között, a mért értékek is teljesen rendben vannak, de én szeretném látni Õt a saját szememmel is. :)))))

Meg kell hogy mondjam, hogy sokkal aggódósabb vagyok, mint anno 23 évesen az elsõ terhességnél :)
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


Babóca, akkor már lehet, hogy ki is derül, hogy fiú vagy lány?
(Tegnap beszéltem keresztanyámmal, kicsit erőszakos szegény, és váltig állította, hogy az milyen szuper, ha nem tudom mi a neme a gyerkőcnek, csak mikor megszületik. Ezt természetesen elfogadom, hogy ő így gondolja, de én teljesen máshogy, és ezt egyszerűen nem bírta felfogni, hogy miért jó nekem, ha tudom:). Komolyan ha nem zárom rövidre a beszélgetést, biztos másfél órán át győzköd, hogy ne kérdezzem majd meg az uh-n.)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok lányok,

Babóca üdv a csapatban, még én is új vagyok :)

Annyi mindent írtatok, hogy nem is tudom követni :)
Csak ámulok és bámulok, hogy milyen nagy pocakok vannak.

Mindenkinek gratulálok nagyon szép pocik!!!!
Egyik szemem örül, mert Nektek nagyon szép, a másik sír, mert nekem nem látszik ennyire. Lehetséges azért nem mert én sosem voltam ennyire vékony, mindig a duci kategóriába tartoztam, így a sok felesleg eltakarja :(

Vitamin: Az orvos ahová járok, az Elevitet javasolta, így én azt szedem, illetve magne b6-ot, mert sokat görcsöl a lábam.

bdana: Nekem is szőrősebb lett a hasam. Remélem alábbhagy :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: