Új privát üzeneted érkezett!

Gemini, Éljen a félidő!
Örülök, hogy barnázgatásból ne lett baj. Tuti csak a gyógyi abbahagyása miatt volt, nem?

Rekuja, ez furi, hogy nem vizsgál az orvos. Méhszájadat akkor, hogy ellenőrzi? Van más módszer is.
Megnyugodtam, hogy nem volt Linea Negrád, most lehet nekem sem lesz akkor. Nem mintha zavart volna, szülés után el is múlt szépen, mintha soha nem is lett volna...

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Jujj, Györök, ott nagyon szép a partrész, imádom!

Linea negra, nekem Dórival csak felül volt, ilyentájt kezdett megjelenni, most semmi. Mivel semmi jelentősége, baromi nem is érdekel.

Méhszáj, nekem ugye 3100, de arra sem mondanak semmi extrát. 2000 sem gáz, akkor van baj a dokim szerint, ha a következő vizsgálatokról romlik a státusz.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Köszi a válaszokat lányok. Akkor nincs gáz, ha nincs a linea negra. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 

 
 

Rekuja,

akinek van, vagy volt kutyája, az tudja, mennyire hozzá tud nőni az emberhez. Ráadásul Fali (ő a harapósunk:)) hihetetlenül okos, a családtagokat név szerint tudja(ezt onnan tudom, hogy ha elkerüli a figyelmemet, hogy séta idő van, akkor jön, és olyan "beszédesen ugat, aztán ha nem én vagyok a soros, mondom neki, hogy ma nem én viszlek, hanem nevén nevezem a családtagot, akkor rohan oda az "illetékes elvtárshoz":)) .
Ha kicsit járkál utánunk és rákérdezünk, hogy éhes vagy? akkor körbe fordul örömébe, rohan a konyhába. Ha megkérdezzük tőle: hol a légy? akkor elkezdi keresni a szobába, de nem ám a földön :shock: hanem a levegőben, szinte utánozva a légy röptét a fejmozgásával...elképesztő. Amikor a nagylányomat elütötte az autó és begipszelték a lábát, egy tapottat sem mozdult a sérült lába mellől és mindig úgy helyezkedett, hogy valahogy hozzá érjen. Amikor jött az aszisztens, hogy véralvadásgátlóval megszúrja, rendesen a lányom elé állt, és morgott... védte a gyereket. :shock:
A másik meg egy tündér. Fogalma sincs a dominanciáról meg az agresszivitásról, magasról tojik arra, ha valamelyik kutya dominálni akar felette, ő csak játszik. Legutóbb Falikának begyulladt a füle. Senki nem érhetett hozzá, egyedül Masának engedte, hogy nyalogassa. Ez most hülyén hangzik, de hihetetlen volt látni, hogy Masa pontosan tudja, hogy Falinak valami baja van és próbált segíteni. Persze, nyilván ez ösztönös, és sokszor mi ruházzuk fel emberi tulajdonságokkal az ebeket, de tény, hogy a két kutya, két külön egyéniség.
Én nagyon szeretem őket, szeretjük őket, de sajnos nem jól :cry: és félek, hogy a mi hibánk miatt mások kárt akarnak tenni bennük...mondjuk nem állnék jót magamért, azt garantálom :twisted:
Viszont jó hír, hogy visszaírt az egyik kutyaiskola. Amiért menhelyi kutyák, ingyen rehabilitálják őket, ami 6-8 hónap viszont nekünk is megtanítják, mit hogy kell tennünk. Heti egy alkalom, de itthon is kell következetesen gyakorolni. Jövő héten szombaton már megyünk is! Nagyon örülök, így nyugodtabb vagyok. Talán anyámék is könyebben elfogadják Falit, és jobban kijönnek majd. Na meg később Elődöt is nyugodtabban engedhetem a közelükbe.

Bocsánat az off-ért, remélem nem haragszotok érte :oops:

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Zsabó Gondolom uh-n látná, ha indokolt egy vizsgálat. Egyszer kérdeztem még Szaffival és azt mondta, nem piszkál terhes nőket, több gondot okozhat egy rutinvizsgálat, mint amennyit kiszűr :roll:. Tudod, minden orvos azt a statisztikát nézi, ami neki tetszik :wink:. Nekem tényleg nem hiányzik, jó is, hogy most 8 hónapig senki nem nyúl belém a sok lombikos vizsgálat után :wink:.
Csík engem se zavarna, de az se, hogy nincs :wink:.

Nyuszika Fél életemet Györökön töltöttem, illetve minden nyarat gyerekkoromban, szóval nagy szerelmese vagyok a falunak :).

Gemini Őszintén szólva sose voltam nagy kutyapárti, aztán megismertem barátnőm előző kutyáját. Hordta iskolába, meg ő is nevelte, na, akkor megértettem, mekkora segítség lehet egy igazán idomított németjuhász :shock:. Tényleg hihetetlen volt, hogy vigyáz, hogy tudja, kitől kell óvni a családot már abból, hogy a gazdái mennyire idegesek vagy nyugodtak a másik jelenlétében. De az pl. nagyon zavar, hogy nagybátyámék nagytestű labradorjai egyáltalán nincsenek nevelve, az ágyukban alszanak, leeszik a kaját az asztalról, és már nem fiatalok, bő4-5 évesek, úgyhogy nincs kifogás :evil:. Mondjuk nagybátyámék is „érdekesek”, tudják, hogy Szaffi is, meg nagybátyám anyukája is retteg a kutyáktól, mégis családi rendezvényen nem zárják őket az elkülönített, nagy méretű kertrészbe, mert „ők is részei a családnak” :shock:. Szóval itt is igaz, hogy nem a kutyával van igazán gond, hanem a gazdával.
Nincs off-topik téma :wink:. Kivéve a politika :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nem utaztunk Csopakra, de nem is bánom, mert ma délután a fiunk is belázasodott. :( Lánykának meg tele van a torka hólyagokkal, amik később kifekélyesdnek és marhára fájnak. Hát akkor ez mindent egybevetve herpangina. Nagyon jó, ilyenünk még nem volt. :x

Zsabó, nekem sincs még csíkom. Lehet, hogy már kiment a divatból. :D

Gemini, vicces ez a doki a szex ötleteivel. Engem már amúgy ekkora hassal kicsit feszélyez. Félek, hogy összenyomjuk, meg be is görcsöl a hasam az örömöktől.
:oops:
Sajnálom a kutyusokat. Azon meg meg vagyok döbbenve, hogy ingyen oktatják a menhelyes kutyákat. Milyen rendesek! Nekünk menhelyes és befogadott cicáink vannak. Most szerelmesek, ezért a nőstényt üldözi 3 kandúr. (ebből kettő nem a miénk) Apa tiszta ideg tőlük...

Én egyébként jól vagyok. Remélem a herpanginát nem regasztják rám a gyerekek. Hasam jó nagy, majd rakok fel én is képet.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Kép Félidőőő

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Gemini :D:D:D:D:D:D

Bobek Drukkolok, hogy megúszd a torokgyuszit, vagy mit! Én átestem rajta májusban, sokkal könnyebben vettem, mint a lánykám (a rutin meg az évek :wink:).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Bobek
, sajnálom a betegséget! Reméljük, megúszod! A dokival kapcsolatban én is csak reménykedtem, hogy azért ettől több ismerete és tapasztalata van a szexről:)) mondjuk, nem baj, ha nem a tantrában járatos, hanem inkább a szülészetben:)))

A menhelyi kutyusok oktatását inkább rehabilitációnak mondják, mert a szocializációval nem jól sikerült. A mi kutyusunk bent született és 10 hetesen kaptuk. Ott sok inger nem érhette...
A másik nem menhelyi, hanem gyepmesteri. A különbség az, hogy onnantól kezdve, hogy a gyepmesteri telepre bekerül (a tartási körülményeket nem ecsetelem) és 2 héten belül nem jelentkezik értük senki...altathatók. Őt így mentettük meg:)

A kép tanulsága szerint, halálosan kivagyok a bezártságtól:))
szemceruza, szemhéjtus, szájkontúr voltak az alkotó eszközök:))

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Végre van már 4D-s képünk :)))
szuper, hogy már nincs kánikula, és jó hogy már elviselhető az ínyfájdalmam:))) Kép
Kellemes estét neketek megyek éppen a fogorvoshoz:)
sunflower77
Pest Megye
 
 


Sziasztok Lányok, Jó reggelt!

Sunflower, gyönyörű ez a kép a gyermekről. Nagyon szép kis pofija van. Fantasztikus a technika.
Sajnálom az ínyfájdalmat, én azt még "normál" állapotban is nehezen viselem, nemhogy várandósan. Kitartás! Mi volt a fogdokinál?

Rekuja, nyilván érthető, hogy nem hiányzik a nyúlkálás. Igaz, az UH-n is láthatja ha valami baj van. Itt is igaz a mondás, ahány ház......

Bobek, sajnálom Csopakot, pláne a beteg gyerkőcöket. Remélem hamar túl lesztek rajta, és nem viseli meg őket nagyon, azért az a fekélyesedés nem hangzik túl jól. Tegnap délutánra itt igen lehűlt a levegő és fújt a szél, ma reggelre meg Esztinek picit taknyás volt hangja. Bízom benne, hogy legyűri a szervezete.

Gemini, tetszik a pocak "tetkó". Benti lakónak is fog majd bizti tetszeni, ha majd nagyobb lesz, és látja anyuja milyen klassz csaj!

Veronika odabent bugizik. Igen aktív a kiscsaj....

Hogy vagytok? Élvezem a lehűlt időt, és a hűvös fuvallatokat!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Meg volt a genetika minden rendben van. Még nem tudjuk mi lesz mert egy nap mutatta magát lánynak is meg fiúnak is így majd csak szüléskor derül ki mert én már nem hiszek az uh-nak! :D

Nyuszika ugye te a Bajcsyba jársz? Ismered Ferenczi dokit? Jobbulást!

Rekuja arik a tappancsok!

Bobek jobbulást a gyerkőcöknek!

Gemini még nem gratuláltam a jó eredményhez!

Zsabo engem sem vizsgál úgy a doki. Csíkom kezd látszani de nekem mind két gyerköcnél volt!

Makkmarci hogy vagy?

Sunflower hogy van a fogad?

Zsuzsko hogy vagy?


És egy kép:
Kép

Lilypie Pregnancy tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
tüncü1010
 
 


Ezt nézzétek meg engem megríkatott:
http://www.babanet.hu/cikkek/stresszmen ... o-furdetes
egyszerre picit rémisztő és igazán felemelő....

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Érdekes ez az első fürdetés kérdés :roll:. Szaffit nem fürdették meg születés után, csak felöltöztették (az 5 perces Appgarig még rajtam volt köldökzsinórostúl, utána vitték el). Mindenhol azt olvasom, hogy a magzatmázat jobb rajta hagyni a gyereken, mert védi a kis bőrét a kiszáradástól :roll:. Szóval nekem az a meglepő, hogy születés után rögtön fürdetnek? Persze, ha véres lenne vagy ilyenek, az más. Mondjuk az Istvánban az esti fürdetés is nagyon kulturált volt, csajszimnak az ellen se volt kifogása :).
A videót meg nem tudtam megnézni, mert kilőtte a böngészőmet 20 mp után :roll: :)

Tünde Valahol irigyellek, hogy tényleg lutrinak érkezik a baba :). Azért ez is egy jópofa dolog, tényleg csak a szülőszobán megtudni, hogy lányka-e vagy fíúcska :).
Éljen a jó genetikai uh :wink:.

Zsabo Én is élvezem a lehűlt időt 8). Hetek óta nem homokoztunk már ilyen jót, nincs is túl meleg, a homok is pont jó nedves, csak a csajommal nehéz megértetni, hogy most nem lehet vödörszámra hordani a vizet és pocsálni :).

Sunflower Tök jól látszik a kis arcocskája! És ez a kép meggyőzött, hogy nem minden baba egyforma, mert Mesó már most más karakterű, úgyhogy talán tényleg hasonlít a nővérére, nem csak mert minden 4d felvételes baba ugyanúgy néz ki :D.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gyorsan visszaolvastam, ugyanis hétvégén nem voltam fenn, mert vendégek voltak nálunk. :D :D

Zsabó
Nekem amúgy a doki négy hetente néz méhszájat, míg az előző orvosom kb. a 30. héten nézett méhszájat. Nekem idáig 3000. Szerintem ha goond lenne a 2000-es értékkel, akkor biztossan szólna a dokid.
Ezt találtam: http://www.kismamablog.hu/terhesseg/pro ... tt-mehszaj
Szerintem ez alapján nem kell aggódnod. :D
Linea negrával kapcsoltban egy kisit én is aggódtam, hogy miért nincs még, mert Livikémmel tudom, hogy volt, csak arra nem emlékszem, hogy mikor kezdett megjelenni. Viszont most, hogy olvastalak titeket, megnyugodtam. :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Zsabó
Ezt a videót én is láttam. A párom mutatta meg Nekem még, ő találta valahol. Tényleg megható :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Bocsánat, hogy nagyon eltűntem.
Mi túlvagyunk a babaéletmentő tanfolyamon.
Megvolt ma a cukorterhelés, várom a doki ítéletét, mert magas lett a 120 perces. :(
1 hete 5 nap szenvedés után volt egy rohanásunk a dokihoz, mert már szúrt is a hasam, nem csak feszített. Azt mondta, hogy csak a keresztméhszalagjaim (vagy mik) nyúlnak. Mindenesetre nagyon vacak hét volt. :( Azt mondta, hogy a napjaim nagyon részét töltsem fekvéssel.
Csajok nagyon bulisak odabent, délután rákezdenek és késő estig nyomják a bugit. Napközben persze alszanak. :)

Gemini: Nem nagyon értem mit vacakolnak az AFP eredményeddel. Én ugyan nem TB-sre, hanem magánra csináltattam, de már másnapra megvolt az eredmény. Ehhez képest TB-sre nevetséges, hogy még mindig nincsen készen.
Látom nagyon unatkoztál. :lol: Tetszik a pocakrajzod.

Zsabó: Nagyon szép a pocakod és az a virágos ruha nagyon tetszik.

Mimilee, Nyuszuli: Nagyon szép a pocitok.

Makkmarci: Szép nagy már a pocakod. A szeptember nagyon jó választás a pocakfotózásra. Sőt, ha jól emlékszem a fotós csaj 38. hetet mondott, de én mindenképpen szeretten volna olyan fotókat, amiken nem hordóra emlékeztet a pocakom. Akkor még nem tudtam, hogy nem fog olyan gyorsan nőni, ráadásul nem valószínű, hogy a 38. héten a csajok még bent lesznek. :D Szeptemberben én is szeretnék majd még 1 sorozatot.

Zsuzskó: Milyen szép formás a pocakod! Szerintem fürdőruhában is nagyon csinos lehetsz. :D

Rekuja: Tetszenek a hastappancsaid. Nagyon ötletes.

Tüncü: Irigyellek, hogy képes vagy a szülésig várni, hogy megtudd a baba nemét. Én nagyon vártam, hogy kiderüljön milyen neműek is a babáink odabent.

Nyuszika: Nagyon szép eredményeitek lettek a genetikán. Örülök, hogy minden rendben volt.

Sunflower: Gyönyörű ez a 4D-s kép a kisbabádról.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok!

A fürdetős videó tényleg nagyon szép. Az a baba meg egyenesen gyönyörű. Viszont van egy jó módszer a fürdetés megszerettetésére a sírós babáknak, olyan, amit apa, anya is csinálhat: Nem tudom, hallottatok-e a fürdető vödörről? Ha leesett a köldökcsonk, már lehet használni, és abban is van baba, aki elalszik.
Itt egy link, ahol látható:
http://tisztababa.hu/?oldal=14&q=f%FCrd ... 0v%F6d%F6r
Én nagyon szeretem, és utazáshoz is praktikus, mert kicsi. A babáknak meg olyan, mintha visszaülnének a magzatvízbe. Nem fáznak, mert nyakig ellepi a víz, ezért nem is sírnak.

Zafír, örülök, hogy nem volt gond a pocakkal!

bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Bobek: Egyik ismerősöm is esküszik a fürdető vödörre. Nekik nagyon bejött. Megnéztem a linket, nagyon jópofa, a hozzá való állvány. :D

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Bobek Barátnőméknél 16 hónap van a nagyfiú meg a lányka között, ők úgy fürdetnek, hogy a kádba beteszik a fürdető vödörben a pici lányt és a két gyerek „együtt” fürdik, így anya egyedül is meg tudja oldani a dolgot. Fotón nagyon cukik együtt :).
Mivel nálunk Szaffi jól elvolt a kádban is, most se akarunk változtatni, ebben már van gyakorlatunk :).

Zafír sajnálom a pánikot és megértelek, ikreknél minden annyira más, tuti én is minden rezzenésnél mennék a dokihoz biztos ami biztos. Bár bevallom őszintén, egy csomó mindenre nem emlékszem már, hogy volt-e Szaffinál, szórt-e így, mikor kezdett nőni a pocak stb. :oops:. Baromi gyorsan elfelejtem, szóval most is filózok néha, hogy ez normális-e :roll:? De tekintve, hogy egy pelenka-vásárlást is 3 napig tervezek, dokihoz eljutnom se lehet pikk-pakk, így szerencsére nem zaklatom minden para-mami megnyilvánulásommal – és eddig minden rendben is volt, ugye :wink:.

Gittus Ha annyira kell az a csík a pocidra, vegyél mintát Geminiről, fogj egy szemceruzát és hajrá! :lol:.

Játszón összefutottam Izával, 3 hete szült, a nagylányka októberben lesz 2 éves, kb. az a korkülönbség, mint nálunk. Hááááát :roll:. Mondta, hogy neki nem apadt el a teje a lányka után és a nővérek szerint ezért nem indult be rendesen, úgyhogy az első 10 napban óránként mellen volt a kisfiú :shock:. Baromi kemény lehetett :(. Most már istenes, beállt a kereslet-kínálat. Ilyenkor mindig húzok egy rovátkát a „tápszerrel is van élet” sorba :roll:. No nem mintha lenne választásom :(. De jól hangzik :).

Ma éppen energia-bomba vagyok, elaludt a csajszi én meg kitakarítottam a konyhát, csempemosás stb. 8). Jól esik néha hatékonynak lenni :wink:. Apa nagyon aktív, lehet, hogy tényleg lesz új bojler vagy valami a fürdőben. Nem ártana, mert jelenleg (kb. 2 hónapja) csak a kádnál van meleg víz :evil:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Ja még valami! Mi elutazáshoz felfújható kismedencét vittünk magunkkal eleinte, egy törölközőre tettük, úgy puha volt az alja (3 hós korától jártunk vele hosszúhétvégenként meg nyáron hétvégenként el). Viszont tényleg kevés helyet foglal a bőröndben :lol:. Amióta állni tud (vagyis szűk 7 hós kora óta) meg csak beállítjük a zuhany alá, kapaszkodik belénk (most már nem, csak eleinte) és lemossuk. Kicsit macerás, mert el akarja kapni a zuhanyrózsát és "megnézni", ami ha sikerül, arconnyomja magát vízzel :lol:, amit felháborítónak tart :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: Én is csak azért hívtam a dokit, hogy a magánrendelésére kérjek időpontot, de mondta, hogy csak a 24. héten kell mennem. Mondtam, hogy azért mennék mert itt meg ott fáj, erre közölte, hogy akkor most azonnal indulás. Múltkor nem hívtam amikor bajom volt és jól letolt, hogy mindenről tudni akar. :( Őszintén, ha lehet nem hívom, mert nem akarok paramami lenni, de inkább nézzen meg, minthogy kiderüljön, hogy ha hamarabb szólok, még segíthetett volna, ha mégis gond lenne. Annyit hallok arról, hogy a 2 kis babó összenyomja egymást a pocakban. Most ez a legnagyobb félelmem. Még akkor sem tudok megnyugodni, amikor mozgolódnak, mert mindig azon jár az agyam, hogy mi van ha csak az egyik mozog és a másiknak baja van. :cry:

Tegnap este megjött a cukorterhelés eredménye. Nem túl rózsás. A 120 perces 7,9 lett és sajnos a referenciaérték 3,8-7,1. Elküldtem az eredményt a dokinak, most várom az ítéletét. :cry:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok!

Jövőhéten szerdán terheléses cukorvizsgálatom lesz hát nem sok kedvem van hozzá...
Ma megnézett a doki minden rendben zárt méhszáj minden remek vasat szednem kell meg tanácsolta finom testes borbol 1-2 dl nyugodtan ihatok...hát kicsit mosolyogtam én aki soha nem iszik most elkezdem hihihi na szépen néznék ki:D
Tornázhatok, sőt szerelmi életet is élhetek, füvet is nyírhatok de ha fájna a pocak azonnal pihi:)))
Ínyem jobban van már nem fáj érzem ecsetelem kezelem masszírozom, de szerencsére már nem elviselhetetlenül fáj!!!
Kis Koppányunk nagyon sokat izeg mozog odabent, szerintem még bukfencezik is hát amíg van helye teheti:D
Kérdésem hogy nektek is szokott étkezés után feszülni a hasatok???és ezáltal kevesebbet esztek? Nekem most ezek a tüneteim ami miatt aggódom;)
Röviden tömören ezek mennek mostanában felénk:)
sunflower77
Pest Megye
 
 


Rekuja
Köszi a tippet!! .9 :) :) :)

Sunflower
Nekem is szokott feszülni a hasam kaja után. Főleg, ha jól beeszem :)

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok,

Zafír,
próbálj megnyugodni a lányokat illetően, biztos minden rendben lesz. Bár meg kell hogy mondjam Neked, hogy soha egyik gyermekemmel se jutott eszembe, hogy forgolódás közben, mi van ha útban lesz a köldökzsinór??? na...a többi horror gondolatomról már nem is beszélek! :cry: Ha pedig nyugtalanít a szúrás v. a fájdalom, ne foglalkozz a doki lelkivilágával, Ti sokkal fontosabbak vagytok!
Nem értem, miért lett magas a cukrod? Alapból is IR-es vagy?

Bobek, tök jó, hogy írtál a fürdető vödörrel kapcsolatban! A várandósságom elején láttam és értetlenül álltam az egész előtt, nem tudtam, hogy ez megint valami új hóbort, vagy újabban nem fürdetik az újszülötteket? :lol: Mert el nem tudtam képzelni, hogy a fenébe tesznek bele egy pici babát? De így már értem. Hmm...gondolkodom rajta!
Gyerekek hogy' vannak?

Sunflower kb. 2 hete küzdök ezzel, hogy 1 zsömle és egy fél paradicsom megállít legyen szó reggeliről v. vacsoráról. kevesebbet bírok enni egyszerre, mert feszül a hasam , rosszul vagyok. Az ebédlő asztalnál nagyon enni se tudok, nem esik jól. Inkább a tányért emelem fel
:P Istenem! Nagyanyám evett így:) neki is nagy volt a hasa :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok Lányok,

A hasfeszülés nekem is megvan, csak nekem úgy érzem állandó jelenség. Ha ülök és fekszek nem érzem, de ha állok és megyek, akkor az esetek nagy százalékában igen. És igaza van Rekujának, én sem emlékszem már, hogy Eszterrel, hogy volt, volt e ilyen érzésem. Az pedig, hogy kevesebbet tudsz enni az normális, a növekedő méh egyre kisebbre szorítja össze a gyomrodat, és kevesebb fér bele.

Egyelőre ennyi, mert dolgozni kell:(((

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sunflower: Én ilyet vettem az ínyemre, szerintem csodát művelt: http://www.weleda.hu/index.php?oldal=termek&termek=48. Lehet hogy olcsóbban is meg lehet venni, mint ahogy itt írják, mert én a várandós anyáknak való ápoló olajat a Müllerben szoktam venni 4000 Ft-ért, itt meg 4979 Ft-ért adják. Nekem is feszül a hasam étkezés után. Részvétem a terheléses cukor miatt, én hétfőn voltam nem kellemes érzés az a cukros lötty az üres gyomorban. :?

Gemini: Nem tudok róla, hogy IR-es lennék. Még azt sem tudom, hogy ikreknél ugyanannyi-e a referenciaérték. Dokimnak elküldtem emailen a leletet még nem jelentkezett hogy mi a teendőm. Nem sürgetem, mert jövő héten úgy is nyaralunk. Furcsa, mert tudatosan eszek, sok zöldség és gyümölcs, rozskenyér stb. Köszönöm a megnyugtatásodat sokat jelent.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok!

Gemini, örülök, hogy tetszik a vödör. Megmondom őszintén, a nagyon pindúr újszülöttet nem olyan egyszerű fürdetni benne, de jó technikát lehet kikísérletezni. Én úgy csináltam, hogy a bal kezemmel átfogtam a baba jobb vállát-hónalját alulról, úgy, hogy rajta hasalt az alkaromon. Így a fejecskéje is meg van támasztva. Másik kézzel meg lehet mosdatni. Nem mondom, hogy könnyebb így, mint kádban, de a babácskáknak szerintem kellemesebb és biztonságosabb is, mert nem tud kiúszni a kezedből, ugyanis a kis feneke leér a vödör aljára. Emlékszem, akkor sírtak a legjobban, ha nem érezték a biztonságot, ha bénázott az aki fürdette.

Köszönöm a kérdést, a gyerekek jól vannak már. Most a nagyszülőket boldogítják. Így Apával van 4 szabad esténk. Tök jó. :D

Evés után az én hasam is szörnyű nagy lesz, legalábbis úgy érzem, és majd' szétreped. Pedig most elég jó az étvágyam... :oops:

Gemini, mi van a kutyusokkal?

Zafír, szerintem nem nagyon gáz ez a vércukor. Persze, nem tökéletes, de szerintem ne aggódj miatta. Egyelőre maximum diétára fog.

bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Köszi Pocakosok és mamik kicsit meggyugtattatok már 3 napja kezdtem depis lenni a pocifeszülés miatt mert Úristen ha most ilyet érzek jajj mi lesz még novemberig:D
Azért valljuk be nem könnyű mamivá válni:)
Vagy én vagyok kicsit nyafka kismama:D:D:D
sunflower77
Pest Megye
 
 


sziasztok!

Na végre itt! :) jól eltűntem, bocsánat :oops:
Még nem tudtam visszaolvasni végig, csak az elejét, arra reagálok :)

Rekuja! Bizony, van alk.mentem gyümisör :) de vigyázat, a Soproni Zéró a jó, abból is a grapefruitos :) a Borsodi zéró alkoholos, a zéró a cukorra vonatkozik.,.tiszta hülyék.. :evil:
A fesztiválozás nekem eddig teljesen kimaradt, úgyhogy most utolsó lányként töltött nyaramon pótolom, voltunk Balaton Soundon is :D
Azért azt hozzá kell tennem, hogy nyugdíjasban nyomtuk, éjfélkor már aludtam.. A wc-k tényleg undoritoak és zsúfoltak, szerencsére vip bérletünk volt mindkét helyre(jó dolog egy rokon, akitől kapsz :) ) , ott enni is lehetne a wc-ken, meg nyugis, kanapék mindenhol 8)
Nem voltunk aznap dokinál, át kellett tetetnem..

Csajok! Nagyon szépen gömbölyödtök! :)
Nekem is alakul a pocak, Zorkus rumlizik, az a durva,hogy éjszaka!! :shock: :shock:
de nagyon édes érzés! :)
Voltunk 4d-n, olyan szép ez a kölök 8) :)

Holnap olvasok és írok! Sziasztok!

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Lányok, ennél a cukortehelésnél undorítóbb dolgot nehezen tudok elképzelni. Itt lötyög a hasamban az a mázsa cukor vízzel. A fele összeállt a pohárban, úgy kellett szétrágnom. :? Még mindig a hányinger kerülget, ha meg rágondolok, hogy magában kanalaztam a cukrot... tényleg mindjárt elhányom magam. :x De akkor újra kellene csinálni. Brrrrr...

Nyuszuli, vagány vagy, hogy bevállaltál fesztivált. Én félnék, hogy hasba lök valaki a tömegben. Pedig a Szigeten lesz Csík koncert. Azt szívesen megnézném. De így nem merem. Majd keresek valami nyugisabb helyszínt.

Sunflower, nem vagy nyafka, én is utálom, hogy majdnem ki kell durranni evés után.

Na, jönnek a betegek... Mennem kell. De addig se gondolok a sok cukorra. :x

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Válaszolt a dokim. Fel kellett hívnom egy dietetikus és szülésznőt, aki nagyon kedves volt. Azt mondta, hogy a felső referenciaérték 7,8, így éppen hogy csak felette vagyok. Egyenlőre diétáznom kell. Kicsit furcsa, hogy miért lett ez, hiszen eddig is odafigyeltem mit is eszek, cukrot például szinte semmi és a fehérlistesz dolgokat is hetente 1x.
Csak rozskenyeret ehetek (eddig is ezt tettem), száműznöm kell az összes cukrot és csökkentenem a gyümölcsbevitelt. Valamint nem ihatok tejet. Ez lesz az igazán nehéz, mert rettenetesen kívánom. :cry:
Másfél hét múlva kell egy éhgyomros vérvétel, majd reggeliznem kell és 1 óra múlva egy újabb vv kell majd. Utána jelentkeznem kell az eredménnyel.

Sunflower: Nem vagy nyafka kismama vagy ha mégis akkor nem vagy egyedül. :lol: Én is mindenen parázok. Első babátok lesz? Hányadik hétben jársz? Szedsz magnéziumot?

Nyuszuli: Nincs kedved megosztani velünk a 4D-s képet? :D

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok!

De sz+r ez nap eddig..úgy fáj a derekam, meg a hátam :(

Bobek! Citromot nem vittél? vagy nem lehet? szegény, nem irigyellek..nekem jövőhéten lesz, de zsömlés tejes..
Csík zenekart én is nagyon szeretem, sajnos nem láttuk őket volton, utolsó napon már jöttünk haza.. A tömeg miatt mi is aggódtunk, de alapelvként szerepelt, hogy nem megyek bele a tömegbe, a szélén is jól éreztem magam..:) szerencsére senki sem bántott minket :) na meg a hangra is figyeltünk..nem mentem közel a színpadokhoz.. A soundnak nem volt így túl sok értelme, de azért jó volt
:)

Zafír! De, szivesen felteszem a képeket :)

Kép

a többi még nincs gépen, ez is telefonnal gyorsan :)

ez pedig a fürdőruhás történet..hát nem találtam normális tankinit, maradt a trikó, rövidnaci..:)
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Tegnap nehéz napom volt… Szaffi későn kelt, meg kellemes is volt az idő, úgyhogy délelőtt sétáltunk 3 órát, aztán persze alig akart elaludni. Mire elrendeztem mindent a konyhában, már úgy éreztem, Mesó azonnal kimászik :oops:. Gyorsan vízszintesbe tettem magam, de egy óra múlva, mikor felálltam, tök ugyanazt éreztem :(. Írtam is apának, hogy ma ne túlórázzon (általában reggel 7-este fél6ig dolgozik, 6-fél7 közt ér haza), hanem jöjjön haza 5kor, mert egyedül viszi le Szaffit, én ugyanis maradok fekve :roll:. Elég rémisztő érzés volt, hogy Mesó annyira lent van, annyira lent nyom.
Akik már szültetek: nem szoktatok szülőset álmodni? Folyton rettegek attól, hogy ha szülőset álmodok a szervezetem tényleg nyomni fog :oops:. Így, hogy már tudom, milyen az, meg hogy kell, jobban félek tőle :roll:

Nyuszuli nagyon szépen megnőtt a pocakod! Neked az elmúlt kb. 6 hétben nőtt annyit, mint nekem 20 hét alatt :lol:.
Zorka is nagyon szép lányos baba, és ő is tök más arcú, mint mesó meg Szaffi volt, úgyhogy ismét erősödött a hitem, hogy a lányaim hasonlítanak egymásra, nem pedig az összes baba-uh kép :D.

Zafír Cukrosság nem csak evés hanem alkat kérdése is. Van olyan ismerősöm, aki pcos miatt eleve nem eszik cukros kaját semmit, aztán mégis cukros lett a terhességtől. Én meg szinte kanállal tömöm magamba (kakó, puding, jeges kávé, túrórudi formájában) aztán Szaffinál nem volt semmi, sztem most se lesz. Tejről nem csodálom, hogy nehéz lemondani. Ihatsz helyette vmi szójatej félét? Legalább a feeling meglegyen :wink:.
Terheléses cukor Nyuszulihoz hasonlóan nekem is reggelizős lesz csak egy vérvétellel 8). Zsömle 2 dl tej után pontosan 1 órával mérnek cukorszintet, annyi. Ezt mondjuk szeretem a dokimban 8). Ha ott vmi gond van, csak akkor küld el terhelésesre, „feleslegesen nem kínoz” (Szaffinál ezt mondta, amikor rákérdeztem).
Borsodi zéróvál már szembesültem, elég megtévesztő :evil:. Most gösser zéró citrom van itthon, de még nem jutottam el a megivásig. Spanyoloknál ittunk folyton citromos sört, nálunk akkor még nem volt ilyen, ott a 40 fokban marha jól esett :).

Bobek részvét a cukor miatt, elég undorítóan hangzik ez a szétrágás :(. Kb. mint pezsgőtablettát szopogatni (nővéremet megcsípte egy darázs és csak pezsgőtablettás kálcium volt nála az erdőben).
Csík koncert Szigeten hangulatos lehet, de én optimista vagyok, a Sziget nyitókoncertjet pár napon-héten belül le szokta adni az m1 vagy a Duna tv 8). Oké, más feeling, de „öregesen” az is jó :lol:
Hogy bírjátok gyerekek nélkül? Vagy ezt is meg lehet szokni? Tegnap, hogy apa vitte le, nekem 2 óra után már úgy hiányzott a kis copfos, fogalmam sincs, hogy bírom majd a kórházban 4 napig!

Sunflower Gyomorfeszülés tényleg rosszabb lesz, én karácsony után 3 héttel szültem, karácsonyi zabálások felértek egy kínzókamrai látogatással :lol:. Most még jól vagyok, de bizti azért is, mert sokszor eszek keveset, az ebéd általában 1 tányér étel, abból se sok. És sosincs két fogás! Leves után csak vmi desszert szintű kaja fér be Mesó mellé.
Hidd el, minden kismama gondból úgyis csak a szép emlékek maradnak meg. Most, másodjára érzem, hogy sztem Szaffinál ezek nem voltak, aztán tuti igen, csak arra már nem emlékszem :lol:.

Zsabó Bizti írtad már, de meddig tervezed dolgozni?

Gemini Nagymamás étkezés aranyos :lol:. Mint egy rajzfilmben 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


A babacucc vásárlást mi sem kapkodjuk el. Valószínűsítem, hogy kapunk majd rokonoktól, ezért jó előre leszögeztem minden érintettnek, hogy szeptember előtt nem kezdjük meg a készülődést. Egyébként is eljön szeptember, mire leparkettázzuk, kifestjük a szobáját, addig meg nincs értelme se bútort, se miegymást venni, hiszen csak porosodna. Nem is tudnánk hová tenni, még nekünk sincs szekrénysorunk, csak a beépített szekrények vannak – full teli.
Linea negrám nekem pl. alapból volt/van. Igaz, halvány. Most ahogy nő a hasam, a köldököm alatt lett benne egy kanyar. Elég vicces. Szerintem nem mindenkinél van, és ha nincs, nem baj. Lehet, hogy genetikai vonatkozású ez is? Olyan ez, mint a köldök téma: van, akinek kifordul, van, akinek elsimul, van, akinek marad. Nekem most kintebb van, kisebb lett, mint volt.
Nekem évente volt herpanginám, amikor beköszöntött a „takonykór”. Az elmúlt télen viszont megúsztam, amit a töménytelen terhesvitaminnak tudok be. Most a férjemet érte el a nátha, így, a nyár kellős közepén, úgyhogy őt kúrálom. Amit írtál, Bobek: hársfatea mézzel, plusz kamillás torokbekötés, Coldrex, Tantum verde, terpin hidrát. Pár óra alatt érte el. Tegnap este torokfájásra panaszkodott, előtte délután még kutya baja sem volt. Reggelre meg tiszta nátha lett szegénykém. Remélem, én nem kapom el. Gyanítjuk, hogy a hajnali biciklizés (munkahelyre) közben hűlt meg. Elég, ha leizzad, reggel meg elég hűvösek voltak. Ha meg napokig lappangott benne, akkor a múltkori ventilátoros éjszakák…
Engem a nyúlkálás nem zavar, sőt, megnyugtat, ha közli, hogy zárt a méhszáj. Egyelőre csak a megrövidült méhnyak van, amire 2000-t mondott a múltkor, de 2,5 000-t írt a kiskönyvbe. Jövő héten kiderül, változott-e valamit!
Szépek a babák és a pocakok!
Zsabo: ez a fürdetős videó annyira szép! Én is azt szeretném, ha a magzatmáz felszívódna rajta, és nem fürdetnék meg rögtön.
A fürdető vödörben viszont el sem tudom képzelni, hogyan lehet babát fürdetni. Persze biztos lehet.
Hamarosan nekem is elérkezik a cukorterhelés. Holnap töltöm a 24. hetet, beutalóm már rég megvan, így úgy döntöttem, hétfőn meg is ejtem a következő nagy vérvételt. Nálunk nem mindenkivel itatnak cukros vizet, most - mint ahogy a múltkor is – egy zsömle, 2 dl tejjel a táskámban látogatom meg a labort. Az a poén, hogy ugye én colitis diétán vagyok, ahol tiltott a tej. Node reméljük, hogy nem kavar be a cukorterhelés miatt. Egy költői kérdés. Köztudott, hogy Rubint Rékáék tartózkodnak a szénhidráttól, főleg a cukortól. Azon agyaltam itt unalmamban a minap, hogy vajon vele is megitatták anno a cukros löttyöt? De még ha zsömlét is kellett ennie, biztos nem update zsömle volt. Nem cikizni akarom most őt, sőt, épp ellenkezőleg, a követője vagyok, bár nem élek update szerint, a tanácsai, a példamutatásai tetszenek. (Egyébként anno endokrin kivizsgáláskor 3 éve is volt cukorterhelésem, akkor a 75 g-os cukros löttyöt ittam én is. Ott 120 perc volt a kontroll vérvétel, a zsömlésnél 60 perc.)
Hasfeszülés? Az nem kifejezés!! Nem férek a bőrömben! Szó szerint. Ülésnél, állásnál, elsősorban kaja után. Kevesebbet is tudok enni egyszerre, hiába vagyok éhes. Viszont az orvosom szinte mindig hangsúlyozza: többször, keveset! Naponta 5-6 alkalomra elosztva a napi szénhidrát mennyiséget. Ha kívánósságról van szó, akkor a desszert kaja után, (somlói galuska nyami nyami), de néha elég pár kocka Boci csoki is.
Érzem már azt is, hogy húz a hasam. Azt, hogy ott bizony súly van bennem. Kezdem felvenni a tipikus kismama-pózt járás közben (hasat ki). Naponta igyekszem testápolóval bekenni, de csak gyors mozdulatokkal, nehogy túlsimogassam a hasam.
Hétvégén mi a tiszafüredi halas napon voltunk, csak egy koncertet akartunk megnézni, meg találkozót beszéltünk meg egy rég nem látott ismerőssel. Ott készült egy fotó is, lehet, hogy feltöltöm egyik nap. Nyuszuli, szerintem hasonlít a pocakunk.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Még egy: + 5 kg, és magamon is látom, ahogy napról napra nő a hasam. Szerintem most jön csak a java.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Rekuja
Most én is lent érzem amúgy Mirát. Egyébként szülőset még nem álmodtam. Esetleg olyat, hogy már megszületett, és bent voltunk a kórházban. Egyébként én is jobban félek a szüléstől, hogy már ez a második. Az elsőnél az volt a jó, hogy nem tudtam pontosan, hogy mi is fog történni, hogy milyen az egész. De mostmár, hogy tudom, én is jobban parázok.

Nyuszuli
Szép kerek már a pocid :) Az uh-s kép nagyon aranyos :)

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Szép a pocakod Nyuszuli :) Olyan igazi kismamis, egy deka felesleg sincs. Gratulálok hozzá :)

Vicces, én endokrinológushoz is járok, ahol már a 13. héten megcsinálták a cukros lötyi vizsgálatot. Most, hogy jön a terhesgondozás szerinti protokoll cukros lötty, a nőgyógyászom újra kéri, míg az endokrinológus nem ragaszkodna hozzá. De nem ágál ellene, mert nem árt. Viszont, amíg a dokinőre vártam, addig kint az asszisztens lehordott, hogy mekkora felelőtlenség ez, mert az "ilyen sűrű" cukros lötty ivászat árt.............. No comment..... Akkor hány és hány kismama ártana a babájának? Na meg szeretném megismételni, az ASSZISZTENS szerint ár, a ORVOS szerint nem.... Kinek hiszek?! :)

Nálunk minden ok, én már 90%-ban meggyógyultam, sokat segített az antibiotikum, most reménykedek, hogy nem jön ki semmi nőgyógyászati baj tőle.... :roll: Viszont a Lányom meg több, mint 39 fokos lázzal küzd, napokig fogra gyanakodtunk, de tegnap masszívan el kezdett taknyolni, köhögni és eközben persze alsóhangon 3-4 foga is jön, ebből tegnap egy kibújt... Szóval nincs jó kedve..... :( Közben Apa is lebetegedett, így bár én jól vagyok, de nyomom az 1000 mg C vitamint, mert Dóri lányomnak hiába mondom, ha tüsszent, ne az arcomba.....

Én augusztusban megyek dokihoz legközelebb, addig lesz egyszer cukros lötty ivászat.

Rekuja, mi az, hogy úgy érzem, ki akar esni a gyerek? Nekem van olyan, hogy estére nagyon vérbő leszek lent, akkor úgy érzem, mintha feszülne szét a hüvelyem és kb. dupla akkora lenne... Rossz ilyenkor tükörbe nézni..... Aztán reggelre elvileg elmúlik. Na, akkor szoktam ilyet érezni, mintha a gyerek jönne.... :roll:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Halihó Mindenkinek!

Nem akarok "gonoszságokat" írni, de annyira örülök, hogy szinte mindannyiótok küszködik azokkal a tünetekkel, amik az én napjaimat beárnyékolják, és parázok tőle. Feszülő has, vérbőség odalent ettől feszülés, és úgy érzem jön a gyerek feeling......

Tehát azt szűrtem le, hogy nem én viselem nehezebben az állapotomat, hanem várandós vagyok ennek minden nyűgjével és szépségéével. Köszönöm nektek :D

Rekuja, tegnap előtt nekem is pokoli napom volt. Én is pont azt tettem amit Te. Munkából hazafelé felhívtam az Uramat és megkértem, hogy siessen haza, mert az aznapi bölcsi utáni játszóterezést (amiből minimum 20 perc hinta) én kihagynám. Jött is haza nem volt gond. Semmi másra nem vágytam, csak, hogy vízszintbe kerülhessek. Tegnap meg annyira tele voltam energiával, hogy Esztivel nagyot sétáltunk bölcsi után, aztán apja vitte játszótérre, míg én megfőztem a vacsit, mosogattam, elpakoltam stb. Próbálom én is kevesebbet enni, tegnap madárnyit ettem ebédre, és bőven elég volt. Nem éreztem utána a feszülést, jól voltam. Lehet ez a kulcsa.... Majd meglátjuk.
Kérdezted, hogy meddig szeretnék dolgozni. Októberben szeretnék már otthon lenni. Remélem bírom majd. Igazából, nincs már kedvem dolgozni, de elég jól keresek és nem szeretnék elesni attól a pénztől amit az elkövetkezendő 3 hónapban félre tudok tenni….

Vera, akítv babó. Sokat mozgolódik odabent, most is éppen randalírozik odabent. De rendes kiscsaj és éjszaka tudok tőle aludni. Ha idekint is ez lesz, elégedett leszek. Habár Eszter is 8 hónapos koráig végig aludta az éjszakákat, azután kezdődtek a gondok…..
Én is sokszor érzem, hogy lent matat, de (talán ezt már írtam...) ezt már megszoktam, Eszter is mindig ott matatott a kezével.

Szülési álmaim nincsenek. Sőt kétgyermekes álmaim sincsenek, meghagyom azt a jövőnek… A szüléstől nem tartok jobban, mint az előzőnél, nekem olyan szerencsés szülésem volt, hogy hála nem árnyékolja be az emléke az előttem álló várakozását.

Cukros lötty ivászat nekem nem lesz, szokásos reggeli után egy órával fognak majd vért venni, ha baj van ott, akkor küldenek tovább.

Sajnálom a betegeket. Sok-sok gyógyító gondolatot küldök, hátha az segít. Mihamarabbi gyógyulást kívánok.

Nyuszuli, igazán nagyon csinos kismama vagy! És a babó arca nagyon szép. Én is már annyira várom az augusztus eleji UH-t, akkor szeretnék 4D-t, mert már nagyon kíváncsi vagyok a pofijára. Esztert is olyan jó volt látni, és megszületésekor igen hasonlított a 4D-s képére.

Zsuzskó, én szeretném megnézni az anyagot, amit a dietetikus adott. Ha megteszed, hogy átküldöd, azt köszi.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Nyuszuli: Milyen szépen kivehető már a baba arcocskája! Nagyon aranyos. Azt hiszem lassan nekem is el kell mennem egy újabb 4D-sre, mert a 15. héten még kis soványkák voltak.
Én tankinit most a mona mama üzletben vettem, nagyon kényelmes. Ötletesen megoldottad. :D Nagyon csinos vagy. Gyönyörű a pocakod.

Rekuja: Sajnálom, ami szerdán történt veled. :cry: Én is gondoltam a szójatejre, majd utána nézek. Én is kérdeztem a dokimat a zsömletesztről, de mondta, hogy ikreknél a cukros lötty kell. :cry:

Bobek: Részvétem a cukros lötty miatt, tudom mit érzel. Nekem sem sok kellett ahol hogy kihányjam.

Zsuzsko: Én lime levet nyomtam bele. Nem is az íze volt rossz, hanem ahogyan utána megülte a gyomromat. 3x voltál már????? :shock: Az éhgyomri nekem is 5,4 és a 120 perces 7,9. Diéta után javult az eredményed? Szépen lecsökkent. Én is néztem, hogy nem olyan vészes a diéta, csak a tej fog nagyon hiányozni és a sok gyümölcs. Apa mióta beszélt a lányaival, már a zöldség is jobban csúszik. :lol: Nekem egy ismerősöm azt mondta, hogy reggel 7-8 körül mindenképpen reggelizzek, mert az indítja be az inzulintermelést. Ez igaz? Én általában 10 körül eszem, mert 1/2 10-ig alszom. :oops:
Én szeretném ha beszkennelnéd a szénhidrát papírocskádat, ha nem gond. Köszönöm!

Nyuszika: Remélem hamar távozik tőletek minden betegség.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Lányok!

Aki pesti annak esetleg ez jó lehet, ha van már gyerek...

http://www.babakassza.hu/frontend/campa ... dium=email

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


A ti orvosotok tud róla, ha más dokihoz mentek 4D-re? Nem haragszanak érte a fogadott orvosok? Az én dokimnak nincs 4D-je, viszont csak jó lenne csináltatni. Még nem döntöttem el végleg, mivel elég húzósak az árak. Ezt a lealkudtuk.hu-sat megnézem én is, vagy hasonló kuponos oldalakon keresgélek majd. Pestre azért nem megyünk fel.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Ha neki nincs 4D-s UH-ja miért haragudna meg ha máshoz mégy?
Szerintem kérj tőle tanácsot, hogy tud e ajánlani valakit. Ez így elég diplomatikus lenne.
:)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsuzsko: Köszönöm. Az előző terhességed ikerterhesség volt? Ha igen, mi történt? Nekem is oda van kuponom, csak én a kuponvilágban vettem. :D Mikor mentek?

Makkmarci: Az én dokim tud róla és nem haragszik. Nála nincsen 4D-s UH. Mi 15 hetesen itt voltunk: http://www.csodabent.hu/

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok,

Zsuzskó, engem is érdekelne a diéta...mert ma reggel ráálltam a mérlegre... már említettem, hogy "nemabarátom" :twisted: mától viszont köszönő viszonyban sem leszek vele :D asszem'.
Pedig tényleg nagyon keveset eszem, ahogy Ti is írjátok. Ma délben megoldást találtam arra vonatkozólag, hogy az ebédlő asztalnál, hogy tudok úgy ott ülni és enni, hogy ne nyomjam a pocakom és a kezembe se kelljen tartani a forró tányért...kapaszkodjatok...a tányér alá tettem egy nagyméretű fazekat 8) úúúúú, de tudok:)) Mondjuk, közröhej tárgya lettem, viszont jó hangulatban telt az ebéd :P

Bobek Örülök, hogy jól vannak a gyerekek, meg annak is, hogy Te sem kaptad el! Te..lehet, hogy lemaradtam, de a kis "tökinek" van már neve?? :shock:
Köszönöm kérdésed, harapósabbik ebünket holnap visszük a rehabra :lol: vettem egy csomag virslit:)) azt kérte az oktató, azt vigyek jutalom falatnak:) Marha kiváncsi leszek, hogy boldogul ezzel a makacs, vén öregemberrel :shock:

Lányok, segítsetek már nekem. Teljesen meg vagyok lőve! Fogalmam sincs, milyen babakocsit vegyek. Egyszerűen képtelen vagyok dönteni.
Amit szeretnék, az az átfordítható tolókar, és merev mózes kosár. Bár úgy látom, mostanában inkább a textilmózes a gyakoribb megoldás. Nem feltétlenül kell nagy kerék, mert nálunk nincs helyi közlekedés, az utak pedig elég jók. A pincébe fogom tárolni a kocsit, tehát nem is kell felcipelnem.
Olvasgatok, és azt "tapasztalom", hogy nem mindenkinél kritérium a fordítható tolókar. MÁrmint, hogy anyukák nem panaszkodnak a másik típusra sem, ahol a sportülés fordítható, vagy csak eleve hátulról tólható a kocsi.
Rekuja, Zsabó, Zsuzskó, Gittus , Ti milyet használtatok és miért?
Annyit kinlódok...el sem tudom képzelni Zafír, hogy fogsz Te választani? Tényleg, van már elképzelésetek?

[/b]

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Gemini, Jaj tudom, hogy milyen nehéz a babakocsi választás. Én is mennyit tököltem vele. Nekünk Coletto Austin 3 kerekű babakocsink van.
Itt megnézheted milyen,

http://baba-mama.teszvesz.hu/babakocsi_ ... 01676.html

A miénk drapp színű és felfújható kerekű, nem műanyag, de egyébként ez a márka.

Mi nagyon szeretjük. Nálunk fontos volt, hogy nagy kerekei legyenek, hogy bírja a terepviszonyokat. Ez a férjemnek fontos kritérium volt. Ehhez tartozik, babahordozó, merev mózes (nekem is fontos volt), és sport kocsi rész. Teljesen kiszolgálta a gyereket és minket is. A felfújható kerék azért jó, mert ha döcögősebb a terep, akkor egy kis levegő kieresztésével tudtunk puhítani rajta, és ne rázta ki a gyerek lelkét.
Ennek tolókarja nem fordítható, hanem magát a feltéteket (mózes, sportkocsi) tudod kétféle irányba belehelyezni, habár ennek csak a sportkocsi résznél van már jelentősége, amikor a gyerkőc nézelődik. (habár Eszter szeretett engem is látni, mert úgy érezte biztonságban magát :shock: ). A mózest mindig magam felé fordítottam, hogy lássam a gyereket, abban kb. fél éves koráig volt. Habár Ő a babakocsit csak akkor viselte el ha aludt, ébren mindig ordított és ki kellett vennem. Alig vártam hogy tudjon félig-meddig ülni, és átrakhassam a sportkocsi részébe.
Arra is érdemes odafigyelni, hogy hogyan tudjátok belerakni, kocsiba, mekkorára lehet összecsukni, ilyenek. Könnyű e kezelni stb.

Egyébként ez egy izgalmas része a babavárásnak, én imádtam nézelődni. Nem átallottam az utcán is leállítani szülőket egy-egy ó babakocsival, hogy kérdezősködjek.....
:D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Első babásként én teljesen analfabéta vagyok. Mit jelent pl. az, hogy sportkocsi? Abban már az ülni tudó babát tolhatjuk? Egyáltalán ezek a mostani babakocsik egészen pici kortól a babakocsis korszak végéig kiszolgálják a kicsiket? Tehát fekve és ülve is lehet őket tolni? A felfújható kerekekről meg még nem is hallottam. :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Zsabó, néztem a colettokat, de nekem még használtan is húzós az ára, pedig biztos jók. Bár ahogy elnézem, elég gyakori, hogy a nejlon részeknél (ablak) kiszakad, szétreped.
Nálatok nem volt semmi gáz?
Az a "baj", hogy az ilyen típusokhoz, van bébihordozó. Számomra az meg teljesen hasznavehetetlen, minekutána nincs autónk :(
Szóval, arra jutottam, hogy szerintem nekem csak két funkciós kellene.

Ezeket nézegettem:

http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 33819.html

mondjuk itt sem tudom, mit kezdenék a hordozóval..a színe is elég vad nekem, de jobb, mint a kék meg a fekete, mert ezektől rosszul vagyok. Ha fiú, akkor már mindjárt kék, meg fekete a babakocsi...pff..

Ebben is van kék, de legalább ott figyel a sárga szín is:))

http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 10125.html

Ez is kék...de a stílus tetszik:
http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 56028.html

De a szívemhez, ez a kettő áll a legközelebb:
http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 57270.html

http://bababirodalom.vatera.hu/baba_mam ... 79130.html

Makkmarci
Igen, azt jelenti:)) Háát...ezt így nem lehet kijelenteni általánosságban. Van 2-3-4 funkciós, jogger 3 kerekű-, és esernyő babakocsik. Ez utóbbiak könnyű szerkezetűek egy mozdulattal összecsukhatóak és igazából csak fél éves kortól használhatók. A joggerek inkább futó babakocsik, sportos anyukáknak való. A 2 funkciósok mózes és sportrész, a 3 funkciósok már bébihordozót is tartalmaznak, a 4 funkciósok...hát..ott meg már minden van, mint a jóvásárban:))

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Zsuzskó[b], hol vettél szoptatós melltartót? Csak azért, mert én most 90D-nél tartok, gyanítom legalább egy számmal nagyobb kell. Merevítős lenne jó (ha van ilyen egyáltalán), illetve valami olyasmi, ami frankón tart. Nekem egyébként is eléggé gyengék a tejcsatornáim, úgy értem, ha az egyik mellemből szoptattam a másikból automatikus ömlött a tej:))

Én már elkezdek vásárolgatni, melltartó betét, szoptatós melltartó, garmastan, textil pelus, kifogó. Tényleg, ugye jól emlékszem, hogy kifogóból kettő kell? :shock:
Hol vettetek jó áron és minőségű textilpelust? Én láttam a vaterán 249 ft-ért darabját, itthon a bababoltban 350-ért adja a csajszi. Szerintem kell vagy 20 db. abból is, nem?

Ja, és a kórházba milyen betétet vittetek? Próbáltátok már ezt a hálós bugyit, amit műtétek utánra ajánlanak? Esetleg az egyszer használatosat?
Néztem ma a kínaiban "nyuggeres bugyingót" :lol: kb. panda medve méretűt...gyanítom akkora leszek :lol: Emberemnek meg se merem mutatni az új szexi ruhadarabot, mert szerintem vinnyogva röhögne...a "kisfőnök" meg lekonyulna 8) :lol: :lol: :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok!!!

Huhh na igen a babakocsi.... - ez a legnehezebb vásárlás így első babás mamiknak mint ahogyan én is vagyok meg Makkmarci :)
Nekem azt hiszem most szerencsém van, mert egyik ismerősöm felajánlotta a babakocsiját mert, hogy téli bébink lesz és mondta ezzel a kocsival tuti kihúzom a telet...
nagy a kereke színe kék aluminium vázas valami Galaxy nem tudom mi a márkája ...
Sajnos kocsiban nem tudom cipelni mert hatalmas:)
még csak képen láttam de jövőhéten megyünk érte azt hiszem:)
Be kell valljam ez nagy segítség egy kezdő anyának arra tökéletes lesz hogy télen a 1-2 km-es boltig elsétáljak vele vagy a teraszra kitegyem csucsukálni benne a levegőn stb...

Különben meg én most rá szeretnék menni a bébihordóra aminek az alja fixen a kocsiban van sokat autózunk autózok ...
Fix alj a kocsiba amit nem kell mindig bekötni övezni stab és arra pattintani a bébihordót, majd ha ezt már kinövi gyerekülés a kocsiba...Sajna a kocsim nem ISO FIX es....és természetesen ha jön a nyár mert akkor leszünk már 7 hónaposak és utána valami sportkocsi szintén nagy kerékkel, mert városban lakunk ugyan de vidéki terep van itt mindenhol meg a mamiéknál is kint tehát fontos a nagy kerék jó rugózás könnyű legyen és természetesen összecsukható és beférjen a kis Ford focusomba:)

Szóval ha van tapasztalatotok tanácsotok nekem nekünk ez ügyben jól jönne:)
KÖSZI
sunflower77
Pest Megye
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: