Új privát üzeneted érkezett!

Milli, most pénteken kaptam meg a nyilatkozatot és azon az szerepel, hogy nem kell hozzá csatolni az igazolást, csak itthon kell megőrizni egy esetleges adóellenrőrzés esetére.
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is hallottam az új családi kedvezményről,hétfőn felhívom az apeh-ot,hogy aki gyed-en van,azzal mi a helyzet.Mi megosztjuk,és ilyenkor mind2 munkahelynek be kell mutatni,de az én munkahelyem nem Tb kifizetőhely,az oep állapítja meg nekem az adójóváírást és vonja le a szja-t az adóköteles jövedelemből(gyed) és utalja,a munkahelyem nem csinál semmit.Megkérdezem ilyenkor kinek kell küldeni a másolatot.Az orvosi igazolás kell,csak nem kell mellékelni,meg kell őrizni, ha netán ellenőriznek.

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


milli! igen én is hallottam az adókedvezményről, de vki meg azt mondta, h csak a 3. gyerekre igaz a 91 napos magzat. ti hogy tudjátok??? 21.én mindenképp kérek a dokitól igazolást.

én az eleje óta táppénzen vok.

na muti már pocakképet!!!!érzed már a mozgást? gyere sűrűbben léccci!!!!!

lécci írd már meg, hogy kell felvenni lépésről lépésre a szívhangot!lécccike!!

én is néztem ezt a fajtát, 3 kerekűbe tetszik

kisbarack! nekem nagyon tetszik a kocsitok:)

este lefeküdtem, és még soha az életemben még terhességem alatt se tegnapig nem volt fent a savam, el se tudtam képzelni, h az mit jelent.hát tegnap elmagyaráztam apának, h mit érzek, mindjárt megőrülök, mondom ez az?? ő sokszor mondogatja h fent van a sava. azt mondja ez az szerinte.ettem egyfolytában a háztartási kekszet, alig tudtam elaludni szét mart.

jan 17. én megyek 18 heti uhura:)nem sokáááá:)))

egyre jobban feszül a hasam,érzem h nől.

szerintetek az baj, h néha jön belőlem vmi, vagy színtelen, vagy fehér "folyás".?hol krémes hol vizesebb.bocsi.....

KépKép
dike
 
 

 
 

Dike ez a folyás-dolog nálam is megvan, ez teljesen normális addig, amíg színtelen vagy fehéres. A 91 napos magzatot már első gyerknél is figyelembe veszik.

Milli szuper a kocsi!!...és elfogadható az ára is!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!
Tudtommal nem kell semmi igazolás az adókedvezményhez, csak kitölteni a megfelelő dokumentumot és leadni a munkáltatódnak mihamarabb, hogy már a februári fizetésedben érvényesüljön ez az összeg. És miért nem kell külön igazolás? Mert ugye hivatalosan nyilván vagyunk tartva, mint kismamik, de ha ne adja Isten, bármi történik, arról kapsz igazolást, így az APEH felé tudod igazolni, hogy nem jogtalanul vetted igénybe a kedvezményt. De ez a része lényegtelen.
Nekünk ezt a munkáltatónk mondta, nekik csak a papír kell és kész.

Milli, én márciusban hagyom abba a munkát, hála a férjemnek, megtehetem, így lesz időm pihenni, kikapcsolódni, babaszobával foglalkozni. Ez kb. 2,5 - 3 hónapot jelent. Mi június 15-re vagyunk kiírva, bár UH szerint inkább június 10-11.

Ez a szívhangfigyelő tényleg nagyon jó, főleg, ha papamami valaki. Én az aggódós anyák körébe tartozom, így amikor a napokban megkaptam és kipróbáltam, jajjj, de jó volt :) Persze nem használom mindig, nem is akarom, de ha az emberre rájön az aggódhatnék, akkor jó, ha van. Olcsóbb, mint 10 naponta UH-ra rohangálni. :)

Az én pocakom is nő, éppen mértem, 12 hetes körül 95-96 volt a derekam, most 98. Kilókról nem tudok nyilatkozni, inkább nem ugrok a mérlegre.... :roll: Majd csütörtökön a védőnőél, de aznap baromi vékony ruhába öltözök, nekem mindig + 2 kg-t jelent a ruha, csizma a reggeli méréshez képest......

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Igen, Dike, a folyás normális, csak ha nem fehéres, hanem sárgás, zöldes, vagy viszket, az a baj, többi nem. Így védekezik a szervezet a fertőzések ellen, azaz még inkább, mint általában. Használj tisztasági betétet, ha ennyire súlyos a helyzet!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


ÚJ kismamanadrágok felsők: www.gportal.hu/elenorkismamaruha

lasaguilas
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok !
Kisbarack : Köszönöm a segítséget a beleegyezővel és vizsgálat menetével kapcsolatban.Így ahogy írod tényleg nem tűnik olyan vészesnek.Az Afp eredményem nekem is jó lett. Tetszik a babakocsitok. Én is nézegetem már,bár megvenni csak a vizsgálat eredménye után fogom.De addig is keresgélek.

Milli: Jó ötlet ez a babanaptár.Hát az én adataim kissé még hiányosak ami biztos azt azért leírom. 36 éves vagyok,Abonyban lakom.Szülés ideje:2011.06.06 Helye:Megyei Kórház Szolnok . Első baba. Ha változás lesz majd pótoljuk. Köszi szépen !
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csillag75 2011.01.10 08:40-kor.
csillag75
Abony
 
 


Sziasztok!

Egy kis reklám...
Eladó egy Peg Perego GT-3 babakocsi, mózeskosár övcsattal és 2 féle pelenenkázó táskával, alig használt, megkímélt állapotú (keréken látszik minden borda)

babakocsi: újszülött kortól ajánlott, alumínium váz, 5 pontos öv, cumisüveg tartó, esővédő, lábzsák, kosár, karfa, ablakos lehajtható levehető kupola, fékezhető és felfújható kerekek, az első bolygósítható. Autós hordozó is rögzíthető hozzá.

mózsekosár: egy mozdulattal a babakocsira rögzíthető Peg Perego mózeskosár. Biztonsági gyerekülésnek használható 0-6 hónapos korig a Peg Perego övcsattal. Jellemzők: állítható merev hordozókar, dönthető fekvőfelület, hintáztató funkció, kihajtató lábak, szellőzőrendszer, ablakos lehajtható levehető kupola, súly: 4,9kg

Iár: 120e Ft (ez kevesebb, mint a vételi ár fele)
Érd: agel@dravanet.hu

Nem kell megijedni, nem én használtam, csak 1 gyerek volt benne.
Kép Kép Kép Kép Kép

KépKépKép
agmano
 
 


sziasztok!

először is csillag üdv köztünk!

milli!
nekem majd a neme fiú és egyenlőre Niko...
és sztem mindenképpen nézzétek meg személyesen a babakocsit,m
nekem a kereke nem tűnik túl strapabírónak főle ennyi pénzért,
de amúgy nem lenne rossz...
de ha ennyi pénzt szántok rá,akkor vynnyk tök jó abc gesidn babakocsik is...

munka abbahagyása:
hát én Kiarával júli 13ra voltam kiírva és 19én született és
júli 5ig dolgoztam kb,viszont nekem is irodai munka volt...
de én ebbe a két hétbe is megőrültem az unalomtól itthon...
jobb volt amíg dolgoztam és lefoglaltam magam...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Én elég hamar abbahagytam a munkát anno Zsófival, bár nem így terveztem. 9 hetes voltam, mikor Pesten hátulról belém jött jött egy kisbusz, totálkárosra tört a kocsink, nem volt mivel bejárnom. Vagyis volt, vonattal és tömegközlekedéssel napi négy órát utaztam még egy hónapig, de aztán besokalltam, meg a dokim is mondta, hogy ezt ne, ha nem muszáj.

De nem unatkoztam, mert akkor még tanultam :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Csak gyors bekukk.

Beszéltem az apeh-hel és az oep-pel az adókedvezmény kapcsán.Az OEP-hez kell küldeni a nyilatkozatokat,nem a munkahelyedre,hisz az oep állapítja meg az adóköteles jövedelmet-mondták.

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Sziasztok,
Megint sokminden törtpnt itt a hétvégén :-) Zajlik rendesen az élet. :-)
mi pénteken voltunk 4d uh-n. Nagyon szuper volt, még tudtam volna gyönyörködni a mi kis drágánkban. Most már biztosra mondták, hogy kislány, úgyhogy Luca baba fog érkezni hozzánk a nyár elején. Milli, majd alkalom adtán modosíthatod nálam a színeket :-)
Fotót megpróbálok mellékelni, majd meglátom sikerül-e.
Babakocsi: ugye vaciláltam, hogy mózes, vagy nem mózes....aztán talán Csibe (sajnos nem emlékszem rendesen ki volt) írta, hogy náluk a mózesben sokáig aludt a babóca, meg hogy védettebb, és magasabban van. Szóval meggyőztem magam, hogy mégis csak kell az a mózes....pontos típus még nincs, de nézegetem.
A melót én április végig tervezem folytatni. Irodai munkát végzek én is. Viszont utána még vár ránk egy babaszoba festés (ezt nem én csinálom), de a képeket a falra én szeretném festeni, és az idő...szóval nem fogok unatkozni. :)
Babavárós szép napot mindenkinek![/img]

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Képet majd csak este tudok feltenni, mert túl nagy a felbontása, és ehhez a részéhez én nem vagyok elég okos....

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Szemi_dévisz, én egy multinál vagyok, itt az igénylést a HR-re kell küldeni, nem az OEPhez/APEHhoz. A többit Ők intézik.
Úghogy gondolom ezt is eljárási rend, cég... válogatja.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika,valószínűleg akkor a munkahelyed TB kifizetőhely,azért kell odaküldeni.

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Szami,gratula Luca babához!

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Szemi_Dévisz, aha, na ennyire nem vagyok jártas ebbe, de ezek szerint igen. :) Nekem mindegy, az már egy csodálatos dolog, hogy családi adókedvezményt igényelhetünk, azaz család vagyunk :) Jóóó, így is azok voltunk, ketten, de így lesz az igazi :)

Szami, annyira jó, kislányka érkezik :)

Milyen tábláról beszéltek? Én még nem láttam, láthatom? :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyuszika, menj följebb milli egyik bejegyzéséhez és kattints rá a babanaptárra

Szami, gratula a kislányhoz!

Én úgy tervezem, hogy április közepéig végéig dologozom. Én is is irodai munkát végzek, de elég stresszes, néha már most itt hagynám. Csak azért maradok, mert az unalomtól még jobban félek. Két hónap azért kell majd a felkészülésre, főleg, hogy nálunk még az is necces, hogy most költözünk agy nem...
20140503222551
 
 


Én picit sem unatkoztam :) És nem csak a suli miatt nem, amúgy sem vagyok az az unatkozós típus :)

Most azért néha szeretnék unatkozni...

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Köszi Lányok! :-)
Néha én is úgy vagyok, hogy jobb lenne otthon. Egyrész anyagilag sem engedhetjük meg magunknak, másrészt meg nem tudom elképelni magam otthon csak úgy. El tennék-vennék az biztos. Az más helyzet lenne, ha orvosilag indokolt, hogy maradjak otthon. Szerencsére nincs így, úgyhogy dolgozgatok serényen. :-)

Tinus, nem irigyellek, ha még költöztök is szülés előtt. Persze utána sem könnyű egy babával. Vagyis sehogyse könnyű!

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


szami: én anyagilag nem éreztem anno különbséget, talán ötezer forinttal kaptam kevesebbet, de ugye kevesebbet is költöttem.

Gratula a kislányhoz :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi: én jelenleg abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy viszonylag jól keresek. Miután maximalizálták a táppénzt, így én elég rosszul járok a táppénzzel (megjegyzem levonni levonnak mindent a teljes összegből). Meg van egy lakáshitelünk, ami CHF alapú...szóval amíg orvosilag nem indokolt, dolgozom.

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Ja, igaz, akkor még 70% volt a táppénz, meg én kaptam benzinpénzt, kajajegyet, mindent, bár nem jártam be :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


szami! gratulálok a kislányotokhoz!!!képet!!!


ma bent voltam szinte egész nap a munkahelyemen átadni az eseteimet,el is ment a napom rendesen:)érdeklődtem a gyermekkedvezmény után, hát ez nekem magas,mármint az, hogy miért nem mindegy h én vagy a férjem igényli. mert állítólag annak kell akinek több a bére. de én a neten beírtam a bérkalkulátorba, aztán mindegyikőnknek 10 ezerrel lett több,meg plussz a családi pótlék. vki tud erről bővebben vmit?férjemnek magasabb a bruttója mint nekem. de miért járu k úgy jobban ha ő igényli? meg a papírra rá van írva h kell orvosi igazolás.
vki kérem magyarázza el ezt az egészet!!!!meg ez egy egyoldalas nyomtatvány amit ki kell tölteni? és hány példányban kell leadni?munkahelyemen se tud senki semmit.

KépKép
dike
 
 


ja és meg van a cukorterheléses eredményem.

éhgyomri 5.3 2órás meg 4.6

KépKép
dike
 
 


Dike: gratula a cukorterhelés eredményéhez! Ez nagyon jó!
A gyerekkedvezményhez egy egyoldalas nyilatkozat van, amihez nem kell csatolni az orvosi papírt. Meg kell, hogy legyen, de neked kell őrizgetni, ha esetleg ellenőriznének, akkor be kell vinni az Apehba.
Ha a férjed is keres annyit, akkor talán szerencsésebb neki kérni, mert ott nem lesz gubanc a gyed, gyes miatt. Egyébként meg tökmindegy, hogy melyikőtök veszi igénybe, sőt, meg is oszthatjátok. Nekem az a sok éves tapasztalatom az ilyen igénylésekkel, hogy szeretik a munkáltatók a számukra egyszerűbb verziót, ami nem mindig esik egybe a dolgozó igényeivel. Szóval, ha úgy a jobb nektek, akkor vedd Te igénybe.

Képet is teszek fel, csak ahhoz apácska kell, és most szomszédol. :)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


szami! de nekem azt mondták sokan, h annak kell igényelni aki többet keres..mert pl a minimálbéresek nem is járnak sehogy ők nem kapnak semmit szinte. apa jóval többet keres. és egy példányba kell neki leadni, mert ilyet is hallottam h 2öt?
köszi!

KépKép
dike
 
 


szami!
gratulálok a kislányhoz!!!
örülök,h sikerült jól érvelnem a mózes mellett...Kiara születése előtt
én is feleslegesnek tartottam a mózest,de nálunk apa mondhatni
ragaszkodott hozzá,bár nem tudta miért.viszont menetközben rájöttem,h sok előnye van...
kb milyen értékben szeretnétek babakocsit venni és milyen kritériumaid
vannak,m ha tudok szívesen segítek...

Kép
Kép
csibe83
 
 


dike: a nyilatkozatot 2 példányban kell leadni. Nekem a férjem intézi, úgyhogy én is tőle értesülök mindenről. Amúgy, ha jól értem azért járnak jobban azok, akiknek magasabb a bérük, mert az adóalap csökken a kedvezménnyel és úgy nő a fizu. Azaz akkor éri meg igénybevenni, ha van egyáltalán annyi adóalapot... valami ilyesmi Nem tudom, hogy ez így érthető-e, jobban én sem tudom elmagyarázni.
20140503222551
 
 


Tinus: szerintem jól írtad le. Akkor sincs egyébként baj, ha egyik szülő sem tudja teljesen kihasználni, mert nincs annyi jövedelme. Ilyenkor vagy már év közben megosztják, vagy az adóbevalláskor az igénybe nem vett összeget elszámolja a másik szülő. Nálunk is két példányban kellett leadni, de legtöbbször az egyiket visszaadják.
Még egy érv, hogy miért a férj vegye igénybe. Ő ugye egy helyről kap csak pénzt (sajnos :) ) Mi meg majd hol tgyást, hogy gyedes, hol meg gyest kapunk. Ott mindenhol nyilatkozgatni, hogy ki hogy veszi igénybe. Persze figyelembe kell venni az egyéni helyzeteket is.

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Csibe: köszi a gratulációt. :) És a tanácsokat is a babakocsi kapcsán.
Amit tudok most már, lassan körvonalazódik, hogy három az egybent szeretnénk, és hogy jó lenne 100e alatt megúszni. Egy babát tervezünk. Városban fogok jobbára közlekedni, elvileg keveset bkv-val, de az is előfordulhat. Szeretném hordozni is.Nem ragaszkodom a legújabb modellhez! :)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Luca képek:

http://picasaweb.google.com/lh/sredir?u ... feat=email

sajnos máshogy nem sikerült megoldani...biztos én vagyok a béna
:(

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Szami,nagyon aranyos Luca baba!

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Szami, nagyon édes :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


szami!
nagyon édes a kis Luca baba...
sztem az abc design babakocsik nagyon jók,akár a 3tec vagy a mamba...
de érdemes megnézni élőben is és ezek 100körül vannak,az
ebayen is érdemes körülnézni...
sajna most nem tudom belinkelni,m a brendon oldalát nem akarja megnyitni...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok.

Bocsi lányok, kicsit elvesztem ismét, de megint betegek voltunk. Valami felsőlégúti micsoda: láz, orrfolyás, köhögés... :(
Ma voltam AFP-n, és 25-én megyek a 18 hetes genetikai UH-ra.

Gratulálok az eddigi jó eredményeitekhez! :D
Csatolok egy ma készült pocifotót. Én a kezdősúlyomhoz képest nem egész 4 kg híztam eddig. Kép pocifotó 2011.01.11.

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


nammado, szép pocak :)
ÁEK-be mész? Hányra? Én is aznap megyek :)
Én AFP-re holnapután megyek, gondolom nem lesz meg UH-ig az eredmény. Két hetet mondtak?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Szia.

Köszi :D Igen, a régi MÁV-ba, 10-re kell mennem. Te mikorra mész?
Nekem ma azt mondta a hölgy, aki levette, hogy elvileg addigra simán meg lesz az eredmény. És nem kell utána szaladgálni, mert ott is benne lesz a gépben, ők majd kinyomtatják.

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Én kilencre :)
Hát remélem, akkor az enyém is meglesz addigra, bár az határeset... na de bízom benne :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok, az AFP két hét....a hepa meg másfél hónap. Persze ha valaki nem az állami intézményen belül csináltatja, akkor biztos hamarabb megvan. Szorítok Nektek, de úgyis minden rendben van/lesz :)

Nagy lépésre szántuk magunkat. Pénteken megyünk egy helyre babakocsinézőbe. Most még tényleg csak nézzük, mert a kocsink (a rendes :) ) szerelőnél van, addig nem akarunk költekezni. Kattő van, ami között vacillálunk. BABY MERC "OLIMP" az egyik, és Baby Merc Q7 a másik. Megnézzük, és lehet, hogy hazafelé beugrunk a soroksári úton levő baby outletbe is körülnézni. A februári fizu után meg lehet meg is vesszük ;)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Az AFP eddig nekem mindig hamarabb megvolt, mint két hét, remélem most is így lesz :)

A HEPA meg sosem volt meg másfél hónap alatt sem, szülés előtti hetekben szokott telefonálgatni miatta a védőnőm, gondolom most is így lesz :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


OEP-nél mondták: CSAK AZ ANYA IGÉNYELHETI A MAGZAT UTÁN A KEDVEZMÉNYT!!

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Sziasztok!

Szami, gratulálok a kislányhoz én is. Nekem december 28-án kedden vették le a vért az Afp-hez a doki magánrendelőjében, és csütörtökön mehettem délután az eredményért, szóval 2 nap volt mindösszesen. Nem tudom, hogy csinálták, de nagyon jó volt, hogy nem kellett sokat várni.

Voltam uhun, elvileg minden rendben a manóval, nem látszik semmi kóros, és most már számomra is láthatóan, egyértelműen kislány a pocok. :)

Mi most a gyerekszobával vagyunk gondban, 2 szobás lakásban lakunk, egyik szóba a nappali és a mi hálónk egyben, a másik szoba Botié. Ott lesz a kiscsajszi is, de kiságyat nem szeretnék, Boti is csak 6 hónapos koráig aludt benne, azóta saját ágyában alszik, és minden éjszaka meglátogatom, és általában mellette ébredek. A kicsit az elején mózesben nálunk fogom altatni, nővéreméktől kapunk mózest. Aztán, ha már kinövi, akkor megy Boti mellé a gyerekszobába. Szerintetek egy 3 éves álmában tud ártani egy 6-7 hónapos csecsemőnek. Ti mernétek együtt altatni őket?
pajo
 
 


sziasztok!

pajo!
nálunk is egy szobában lesznek a gyerekek majd.
kistesó amíg belefér a mózesba addig velünk alszik,aztán megy a
gyerekszobába...
náunk Kiara 3-4 hónaposan nőtte ki a mózest...
gratula a kislányhoz!!!

Kép
Kép
csibe83
 
 


Ez most komoly, Szemi? A tájékoztatóban egy szó sincs erről. Na most szívesen káromkodnék, de nem teszem... Most akkor megint kezdhetjük elölről...
20140503222551
 
 


Pajo gratula!

Tinus,tudom,a tájékoztatóban nincs erről semmi,de máshol is ezt az infót mondták az anyáról.Mi is újból tölthetjük ki.

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Szemi, most beszéltem az Apeh-hal és a férj is igénybe veheti. Na, ezen igazodj el. Én most már nem töltöm ki újból, mivel a csaj annyira szájbarágósan elmagyarázta, hogy igenis férj is igénybeveheti...
20140503222551
 
 


Tinus, én is most beszéltem az apeh-hal,kíváncsiságból,hogy mit mondanak,a nő azzal kezdte,hogy az anya igényelheti.Ez annyira gáz!Akkor most mi van???? :evil: Fasza,ezért tart itt Magyarország,ahol tart.Szerintem az ügyintézők nagy része nem ért semmihez.Nem baj,igényelje meg a férjed,én elküldöm az oep-hez,majd lesz valami

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


panndi

Én kb. fél 10-re érkezem a kisfiammal, mert így érkezik a vonat. Valószínűleg épp elkerüljük egymást.

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: