Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagy örömhírrel jövök! Most kaptam ezt az üzit facebookon:

Szia.kerlek szolj a baba netre hogy ma delelott fel11-kor megszuletet brestovsky lena 3200gramal51cmtermeszetesen viszonylag gyorsan fel8kor kaptam az oxit mar nyitva voltam csak nem voltak fajasaim.puszilom a lanyokat

Megírta még a tel. számát is Bea, ha valaki szeretné, szóljon, és elküldöm privibe, ide nem szívesen írnám le.

Úgyhogy csajok, megszületett a második fórumbaba is :)


Linh, köszi az infót a neonatológusról.

Látom hangulatbeli problémái mindenkinek vannak,de mára már jobb a kedvem. Gondolom az izgalomtól is volt, azért tényleg lassan fel kell fognom, hogy a kiságyban baba is lesz :)
Az én picúrom ma is aktívabb, mint általában, bár csak most délután már, gondolom délelőtt pihente a tegnapi, na meg az éjszakai fáradalmakat. :) Úgy érzem egyre kevésbé fér odabent, napról napra kevesebb a hely neki. Hugom ma azt mondta, hogy jövőhét végén én már nem fogok anyáékhoz menni, majd ők jönnek hozzám a kórházba. Ha tényleg így lesz, megégetem a talpát... :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Bea: Hatalamas GRATULA a kis Léna születéséhez!!!
Jó gyors szülésed volt!!!

Zsuzsi: köszi a hírt! Az infókat meg nincs mit! :)
Az elején meg még azt hittem, én fogok először lebabázni... sebaj. Úgy látom a fiúk kivárják az idejüket, nem sietnek sehova!!! :D

linhbaba
 
 


Bea: Hatalmas gratula Lenahoz es a gyors szuleshez, en is ilyenben remenykedek! Sok boldogsagot kivanok Nektek:) Nagyon szep lett a gyerekszoba, pont idore!!!

Zsuzsi: koszi a johir tovabbitasat Bearol! nekem is nagyon aktiv Norika, neha azt hiszem, hogy az oldalamon fog kijonni es nem alul:) olyan amorf alakuva tud alakulni a pocakom, hogy csak nezunk a parommal!

Linh: ne aggodj, siman lehetsz meg a 3. befuto:) ez mar tenyleg a visszaszamlalas neked!!!
- Dianatal: megkerdeztem a szulesznot es azt mondta, hogy egyszer hasznalta, de nem erzett nagy kulonbseget... azt is mondta, ha valaki ker gatvedelmet + gatmasszirozast es ahhoz van olaja (a Weledanak van erre nagyon jo kevereke, a DM-ben lehet kapni, illetve ki lehet keverni illoolajokbol), akkor az tokeletes, mert az is azt segiti elo, hogy jobban kicsusszon a feje, valla, ha mar ott tart a szules.

Caramel: tudod mar a csaszar idopontjat?

Georgia: mi ujsag nalatok? jol eszik Virag? de jo nektek, ti mar otthon vagytok babastol:)

Nor: veletek mi ujs? Majd irj, hogy mi volt a dokinal!

Mi ma reggel voltunk ctg-en es vervetelen, minden rendben volt! megint csak jo tapasztalatom volt a szulesznonkkel, o vette le a vert is, nem kellett a laborba menni, fel ora alatt vegeztunk is:) egyebkent meg jol birom, szerencsere nem vizesedik sem a kezem, sem a labam, pedig szokott a melegben dagadni, egyedul az ejszakai alvas nem megy vmi jol, de nem vagyok emiatt kimerult. ultrahangra csak a kov. het utan megyunk, jovo heten csak ctg lesz. mar majdnem mindent osszepakoltam a korhazi cucchoz es Norika ruhait is bepakolom holnap a pelenkazo komodba:) meg mindig nem tudom felfogni, hogy egyszer csak ott lesz mar a kisagyban, ott fog szuszogni:)

en lemaradtam a facebook-os bejelolesekrol, irok privat uzenetet, hogy megtalaljuk egymast, aki gondolja:)

Kép
oroszlán
 
 

 
 

Sziasztok!

Hatalmas gratula Bea a bebi szuletesehez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo egeszseget, es sok tejcsit!!!!!!!!!!

Ismet csak beugrottam, joo vagyunk, Virag sokat eszik, szepen fejlodik, de kakalni mar tobb mint 2 napja nemtud.
Ejszaka mindig nyomja, de nem jon semmi, adtam neki teat, de csak pukizik tole, szegnyt ugy sajnalom.
Tudnatok nekem tanacsot adni?
Megyek tusolok, es utana etetem megint!
Puszi mindenkinek, es drukkolok nektek, mielobbi szuleshez!!

Georgia
Vendég
 


Bea, ez gyors volt:) Gratulálok!!!! Majd mesélj, hogyan zajott.
Oroszlán: úgy néz ki, jövő hét csütörtök...a hétvégén mindenesetre bepakolok!:)
caramel
 
 


Húú Caramel, az már nagyon közel van:) Drukkolok majd, hogy minden rendben menjen és persze várjuk a hireket felőletek:)

jó 7végét mindenkinek!

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok,

Még nem volt időm olvasgatni, de gondoltam én is csatlakozom ide :)

Elvileg jövő hét szombatra, máj. 7-re vagyok kiírva, de már várom a csodát hátha kibújik előbb :)

Kisfiút várunk!

Ha kicsit több időm lesz, elolvasom, amit eddig írtatok!

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Sziasztok!

Bea,hatalmas gratula Léna babához!Jó ismerkedést és sok tejecskét :D !Nagyon szép lett a babaszoba is!

Kép Kép

Kép
dettus
 
 


Szia Zita!
Üdv közöttünk:) majd magadról is irj pár sort: hol fogsz szűlni? van fogadott szülész dokid és szülésznőd? első babád/babátok lesz? stb.
addig is jó olvasást, ha tudunk bármiben segiten, akkor kérdezz bátran:)
jó 7végét,
Oroszlán

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Zita, üdvözöllek én is! Majd ha lesz időd tényleg írj egy kicsit magadról/magatokról! :)

A hírt pedig nagyon szívesen :)

Csajok, úgy érzem egyre jobban készül kifelé a kisfiunk, most két napig olyan kis "izgága" volt, azt hiszem tegnapelőtt este kb. 2 órahosszat egyfolytában mocorgott, mintha nyugtalan lenne. Ma pedig feltűnően nyugodt. Reggel, meg délelőtt voltak ilyen mensihez hasonló érzéseim, meg a melleim is olyan mások mint eddig, mintha kezdenének megtelni, vagy nem tudom, lehet viccesen "hangzik". :)
Ma végre megvettük a matracot a babaágyba, szépen meg is ágyaztam, olyan jó már, hogy ez is rendben van. És elkezdtem a málnalevél teát, nem is olyan vészes az íze. Tegnap anyukámnál túrós tésztát ettem, itthon rakott karfiol volt meg igazi édes magyar szamóca, előtte nap meg húsos káposzta, úgyhogy most már mehetek szülni... :D (ennek az egész kaja dolognak annyi előzménye van, hogy kb. egy-másfél hete eszembe jutott, hogy mennyi mindent nem ehetek majd egy ideig, úgyhogy átgondoltam mit ennék még szülésig, ezek voltak azok, na meg a lencseleves, de azt még akkor főztem :D)

Caramel, tényleg mindjárt itt van a csütörtök :)

Georgia, remélem azóta megoldódott a kakilás, én sajnos nem tudok ebben tanácsot adni. Annak viszont örülök, hogy van étvágya Virágnak.

Linh, ne aggódj, biztos hogy csak pár nap, és megszületik a kisfiad :)

További jó hétvégét nektek, és puszi mindenkinek!

Zsuzsi

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Georgia: szuper, hogy sok tejed van! Ezt a kakilós dolgot nem tudom, mert nálunk csak 3 hónapos kor körül jelentkezett. Akkor laktulózt kapott 1-2 alkalommal Marci. De ilyen pici babánál, mint Virág, szerintem nem szabad még laktulózt adni. Talán Infacol, bár az hasfájásra jó, meg édeskömény tea, de nem tudom, ezek vannak-e nálatok!
Vannak ilyen módszerek is, hogy hőmérőt óvatosan felvezeted a popsijába kicsit, bár én azt sose csináltam.
Szerintem kérdezd meg a gyerekdokit mit mond ő!

Oroszlán: köszi a Weledás infót! Nekem van itthon, használom is, majd akkor viszem is a szülésre!

Caramel: hűha, csütörtök az már közel van! Lehet előbb babázol, mint én! :)

Zita: Üdvözöllek! Örülök, hogy csatlakoztál! Ahogy a többiek is írták, írj magadról kicsit még, hogy hol fogsz szülni meg ilyenek!

Dettus: örülök, hogy visszatértél! Hogy bírod a finisht?

Zsuzsi: ilyen mellfeszülés nekem is van, ez tök normális! Lehet, hogy már előtej is ürül belőle!
A kajákhoz "gratulálok" és nagyon irigyellek miattuk! Én már szinte csak paradicsomon, sárgarépán meg abonetten élek...

Mi jól vagyunk, semmi extra, még mindig egyben...

Hogy megsokasodtunk így a végére, tök jó!!!! :D :D :D

linhbaba
 
 


Sziasztok,

Köszike a meleg fogadtatást! :)

Győrben fogok szülni. Fogadott orvosom van, de szülésznőt nem fogadtam, mert akit szerettem volna még nincs meg a 2 éves gyakorlata, így gondoltam hogy ha ő nem lehet, akkor más meg nem kell. Végülis aki éppen dolgozik szülésznő ugyanúgy ellát, mint ha fogadtam volna! :wink: Persze ez a dokira is igaz, de nekem már 2 éve ő a dokim.

Ti hol szültök majd? Van aki esetleg Győrben?

Én még nem érzek semmit sem, hogy szülni fogok. De 1-2 napja nekem is sokat mocorog egyhuzamban. Ma kicsit álmosabb és fáradtabb vagyok, de gondolom ez az időjárás miatt van.

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Sziasztok!

Ismeretlenül hozok Nektek egy örömhírt, ha megengeditek, gondolom Linh sem bánja:
"Ma 13.22-kor megszületett Bajnógel Dániel 3550gr-mal és 57 cm-rel. Mind jól vagyunk! Puszi Linh"

Innen is Isten hozta a legénykét, csodás hogy pont Anyák Napjára időzítette az érkezését!

Mindenkinek könnyű szülét, aki meg már túl van rajta, annak örömteli hónapokat, éveket, évtizedeket!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Nemrég kaptam egy üzenetet Linh-től, hogy megszületett a kisfiuk, nagyon nagy gratula nekik itt is!!!

Zita, én Szentesen fogok szülni, fogadott orvosom nekem is van, szülésznőt nem fogadtam. Első babádat várod?
Az álmosság rám is igaz :)

Tényleg jó sokan lettünk, aminek én is örülök!

További jó hétvégét, és boldog anyák napját mindenkinek! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Boldog Anyák Napját!
Kép

Kép Kép

Kép
dettus
 
 


Linh nagy-nagy gratula Dániel baba érkezéséhez!!!
De jó tényleg,hogy pont Anyák Napján született,sőt neki mindig szünnap is lesz a szülinapjakor :D .
Aprooka köszi!

Zita,mi Kmétről készülünk felmenni Pestre a Szt.Istvánba.Szülni pedig apával,dúlával és fogadott szülésznővel :) .

Oroszlán,én is a Weledás olajat használom,bár remélem,hogy így harmadjára már amúgy is csakúgy csusszan kifelé Ármin :lol: .

Zsuzsi,én meg mindig elfelejtem megcsinálni a málnalevélteát,de ízre nekem sincs gondom vele.

Én már egyébként hol pörgetném előre a napokat,mert olyan jóóó lesz Ármint végre megölelgetni,na meg kíváncsi vagyok nagyon milyen is lesz így a csajok után :D .Hol meg lassítanám,mert így is olyan gyorsan elszaladt az idő és olyan jó érzés pocakosnak lenni (na jó,azért így a végén már tudok bőven nyűglődni is :lol: ).

Kép Kép

Kép
dettus
 
 


Nagyon gratulálok Linhnek és Beának is! Sok boldogságot és egészséget!

Egész hétvégén mászkáltunk, nem volt idő/energiám írni. A ctg-n minden rendben volt, kivételesen elsőre sikerült. Az EDA-ról viszont csak a szülésznővel beszéltem, az orvos még hátra van.

Holnap majd próbálok többet írni.

Jó éjszakát!
Vendég
 


Linh, itt is gratulálok és sok-sok boldogságot kivánok nektek:) majd várjuk a beszámolódat, remélem minden jól alalkult:)

húú, egyre több baba születik meg, ma már ezzel is álmodtam: mindenki hozta megmutatni a kis újszülöttjét gyönyörű fonott mózeskosárban:) ha jól látom, akkor Caramel és Zita következnek, utána Dettus és Zsuzsi, majd én és Nor...:) hát, kiváncsi vagyok a sorrendre:) én szeretném megvárni a 40. hetet, majd meglátjuk a pocaklakóm hogy gondolja:)

szép napsütéses napot Mindenkinek!

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Dettus, én is pont így vagyok, hol azt érzem, hogy jobb lenne már kettőben, hol meg bent tartanám még sokáig, szoktam nézegetni a hasam a tükörben, hogy milyen jó :D

Oroszlán, a sorrendre én is kíváncsi vagyok! :) Én nem bánnám, ha nem várná ki a 40 hetet.

Nor, tök jó, hogy az NST-vel minden okés volt, nekem ma a védőnőnél alig találták meg a szívhangját, a gép jelezte, csak nem hallottuk...

Kicsit lelombozódtam, múlt szerda óta két kilóval vagyok több, azt mondta a védőnő, hogy ez a víztől van, hát tényleg alakul a helyzet, már szinte mintha nem is lenne bokám...
És ez a mensis érzés is elő-elő fordul, egyre sűrűbben kell pisilnem, meg fekve alig bírok mozdulni, felülni is nehéz, meg átfordulni. Na meg a derekam is többet fáj. Nem panaszkodni akarok, de már tényleg nehézkes néha a pocakos élet :)
De ezt úgyis mind tudjátok :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Üdv. Zita közöttünk! Én a Jánosban szülök majd, és vagyunk még ezzel így páran.

Georgia, erre a kaki problémára sajnos nekem sincs semmi ötletem, nálunk nem volt ezzel gond. Remélem, azóta beszéltél valakivel, aki tudott segíteni és túl vagytok már rajta!

Caramel, de jó neked! Mindjárt itt a csütörtök!! Gondolok rád sokat!

Hát igen, a sorrend. Én zárom a sort… pedig nagyon nem szeretném kivárni a végét! Zsuzsi, 2 napja nekem is teljesen bedagadt a bokám, lábfejem, és sajnos ez reggelre sem megy le. Nálam ez +1 kilót jelentett hirtelen, egyik napról a másikra.

Most beszéltem telefonon az orvosommal, kérdeztem az EDA-ról. Ő csak jókat mondott ezzel kapcsolatban, pedig elmondtam neki minden negatívumot, amit olvastam/hallottam róla. Sikerült megnyugtatnia, így szerintem most megpróbálom így a szülést.

A málnalevél teát én is elkezdtem, nem is olyan szörnyű. Ízesítve pedig kifejezetten jó. Remélem, tényleg van valami pozitív hatása! Az adagolásról tud valaki valamit? Én reggel iszom egy fél literes bögrével.
Vendég
 


Linh: eljen eljen!:))) Ez a nem semmi, hogy egyik nap neg azt irod, hogy nem erzel semmi extrat, masnap meg jon a hir, hogy mar tul is vagy rajta:) orulok neki!

Csajok, EDA: en csak jot hallottam rola. Szerintem akinek tamogatja az orvosa is, az kerje. Nem elsosorban a fajdalom miatt, hanem igy gyorsabb, nyugodtabb - es szerintem ezaltal kontrollalhatobb a szules. Maganvelemenyemet olvashattatok:)
caramel
 
 


Sziasztok!

Nor, a málnalevél teát én úgy szoktam, ahogy a zacskóján van, 2,5 dl vízzel öntök le egy evőkanálnyi teafüvet, pár percig lefedve hagyom, aztán leszűröm. És délután szoktam inni, mert első nap délután ittam.

Az EDA-n én nem is nagyon gondolkodtam, miután elolvastam, hogy egy jó nagy tűt szúrnak a gerincembe, és szülés után is csak meghatározott idő elteltével lehet felkelni. Vagy rosszul tudom? Bár ha már éreztem volna szülési fájdalmat lehet máshogy gondolnám... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Köszönöm Zsuzsi! Akkor eddig nem jól csináltam, nekem ugyanis nincs a zacskón infó a mennyiségre vonatkozóan, csak az, hogy forrázatot kell belőle készíteni. Fél liter vízbe tettem kb. másfél teáskanálnyit. Na, sebaj, majd holnaptól úgy csinálom, ahogy írtad.

Úgy tudom, az EDA után nem kell szigorúan feküdni, csak a spinális érzéstelenítés után. De a tű az mindkettőnél megvan. Engem mondjuk ez utóbbi annyira nem zavar.
Vendég
 


Linh

Hatalmas gratula a kicsifiadhoz!!
Sok tejcsit, es egeszseget kivanok!!

Puszi!

Georgia
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!
Elnézést a betolakodásért,TUDOM sokakat nem érdekelnek az ilyen üzenetek,de hátha valakit mégis érdekel.
Akár priviben is írhattok miatta.

http://www.teszvesz.hu/listings/index.p ... llagfeny76

További kellemes Babavárást! :D

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Sziasztok!

Mi újság csajok, hogy vagytok?

Nem emlékszem, bár biztos volt már téma, hogy nektek van-e mellszívótok?
Mert nagyon gondolkodom rajta, hogy kellene, anyukámnak sok teje volt mind a négyünkkel, még le is adták, és ha nekem is sok lesz, nem biztos hogy megérné kézzel szenvedni a fejéssel. Most utána néztem a neten, hogy mennyibe kerül, az új árak elég húzósak (nekünk). És használtan már elektromosat kapok annyiért, mint újonnan a kézi. Ja, és milyen típusút érdemes venni? Cumisüveget vettünk egy aventeset, arra gondoltam, hogy ha már az olyan, csak ugyanolyan márkájú kellene, már csak azért is, mert praktikusan össze lehet illeszteni az üveget a mellszívóval, nem kell öntögetni.

Szóval most ezen gondolkodom, légyszi, segítsetek! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Ja, és még annyi kérdésem lenne, hogy egyáltalán érdemes elektromosat venni, vagy teljesen jó a kézi is? Mert ha igen, akkor inkább veszek újat, most pont akciós lesz a bababoltban, ahol szoktam vásárolni. Meg esetleg milyen márkát tudtok még javasolni?

Köszi előre is!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Nor: az EDA-val is feküdni kell, méghozzá 12 órát!!! amikor már tudod mozgatni a lábad, akkor lehet oldalra fordulni, de felkelni nem lehet még! a babát is ekkor hozzák oda leghamarabb, hogy megpróbálkozzatok a szopizással, nekem igy mondta a szülésznőnk! én nem tudom előre eldönteni, hogy fogok-e kérni, majd ott kiderül mennyire birom a fájdalmakat és attól is függ ugye, hogy mennyire lesz nyitva már a méhszáj, mert max. 4 cm-es tágulásig adják, utána már nem!

Zsuzsi: sajnos nincs még tapasztalatom mellszivó ügyben, első babánkat várjuk:) én kézit kaptam, az enyém Dr. Brown's márkájú. az biztos jó, hogy ha a cumisüveg és a mellszivó ugyolyan márkájú:)

én is elkezdtem inni a málnalevél teát + palástfű teát is ajánlotta egy dúla (mindkettőből 2x2dl / nap). majd homeopátiás bogyót is elkezdem, ma megyek érte a patikába:)

Kép
oroszlán
 
 


Mellszívó: a nővéremtől örököltem meg egy gépi Madelat, neki bevált, nekem nem. Én semmivel nem tudtam fejni, igaz, annyira nem is erőltettem, inkább csak kipróbáltam. Nálunk nem is volt szükség rá, mert annyi tejem volt, amennyi elég volt Zsombornak. Ha sok lett volna, biztos sikerült volna a gépivel lefejnem, de így nem volt mit. Akik sokat fejnek, a gépit javasolják, mert a kézi elég fárasztó. Ha Avent a cumisüveg, akkor érdemes olyat venni ebből is. Bár én üveggel együtt kaptam, azt hittem, azt mindegyikhez adnak. :shock:

Oroszlán, köszi az infót. Megmondom őszintén, ennek nem kérdeztem utána, mert mindenhol azt olvastam és azt hallottam, hogy EDA mellett nincs mozgáskiesés, így fel lehet kelni utána. Sőt, mostanában elvileg olyan szereket használnak, amivel vajúdás közben is lehet sétálni. De most, hogy írtad, mindenképp megkérdezem a dokim és a szülésznőm is, mert ha 12 óráig nem adják ki a gyerkőcöt, akkor inkább nem kérek. Bár ez is attól függ, milyen napszakban szülök. Ha reggelre lesz meg, akkor a párom úgyis bent lesz napközben a kórházban, így EDA ide vagy oda, el fogjuk tudni ketten látni a gyereket, nem adjuk be a csecsemősökhöz.

Most beszéltem egy barátnőmmel, akivel nagyjából egyszerre szültünk 3 éve a Jánosban, és ő azt mondta, hogy pár órával szülés után már felkelhetett, pedig EDA-val szült. Ez jó hír. :)
Vendég
 


Nor: hülyeséget irtam, bocsi:( amit irtam, az a császárra vonatkozik, ami a spinális érzéstelenités - összekevertem... :oops:

Kép
oroszlán
 
 


Húúú, megnyugodtam, köszi. :lol:
Vendég
 


Mellszívó: Linh írta, hogy neki elektromos van, és nagyon bejött neki. Nekem az összes ismerősöm a kézi Aventre esküdött, így én is azt szereztem be. Tény, hogy macerás, és a gépit nem tudom milyen, de szerencsére nem kellett sokat használnom. Az Avent cuccoknál mindig nézzétek meg, hogy BPA free-e a termék, amit vettetek! Nagy botrányok vannak belőle, és Magyarországon még árulnak olyant, ami nem BPA free. Olvassatok utána a neten.

EDA: én sem tudok róla, hogy utána ennyit feküdni kell. A császár után viszont igen, sajna:(((
caramel
 
 


Caramel, hogy vagy? Küldesz majd valakinek sms-t? Ha gondolod, elküldöm a számom... :wink:
Vendég
 


húúú, tényleg, Caramel, neked holnap van a nagy nap:) mikor lesz a császár, hogy tudjunk rád gondolni? a császárnak ez az egy előnye megvan, tudod mikor lesz és tudsz jobban készülni rá. persze gondolom igy is lehet előtte idegeskedni, izgulni, de legalább tudod mikor születik meg a babád és hogy kb. mikor mentek haza. az én párom már csak azt várja, hogy hazajöjjünk a kórházból:)

Linh, Bea, Georgia - hogy vagytok? sokat eszembe juttok, hogy megy a babázás:)

finish-ben lévő kismamák, ti hogy vagytok? hogy birjátok ezeket a hőmérséklet változásokat? tegnap Nórikánk nagyon élénk volt, csinált fura remegős mozgásokat is, ezt tegnap éreztem először, remélem minden rendben odabent:)

Kép
oroszlán
 
 


Reggel kell bemennem korán, és ha nem esik be valaki elém sürgősségivel, én leszek az első... (9 körül) Nagyon izgulok, aggódok, félek, stb, hogy minden rendben legyen, úgyhogy elkelnek a drukkok.
Ja, és csak programozott császárnál tudni ám előre, hogy mikor lesz:) És igen, ennek ez nagyon nagy előnye, hogy lehet vele tervezni, bár a baba még ezeket a számításokat is keresztül tudja húzni, mondjuk ha egy picit jobban siet, mint az orvos gondolta volna:)
caramel
 
 


Igen, a programozott császárra gondoltam a "tervezhetőséggel":) nagyon szoritunk értetek, minden rendben lesz!!! várjuk majd a hireket rólatok:)

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Dél óta itthon vagyunk, de eléggé ki vagyok purcanva, 3 órákat alszom éjszaka :(
Fogok jönni hozzatok, ha végre összeszedtem magamat, mert nagyon hianyoztok ám!

Caramel, nagyon gondolok Rád holnap! Minden rendben lesz!

Többiek, kitartást a végére! Holnap mindenképp jövök, annyi mesélni valóm van, nektek!

Puszik!

linhbaba
 
 


SZiasztokÁ

Linh gratulálok!

A szülésem gyors volt fájások nélül kinyiltam 5 cm 7kor elengedték a magzat vizet fél 8kor megkaptam az oxit,utána fájások és 10:38kor kibujt,a kitolás nehéz volt nem mászott le a kicsi nagyon fent volt kiderult hogy rövid volt a köldökzsinóor,
Mi tegnap jottunk hazaÁJóol vagyunk sokat napozunk mert kezdtünk s8rgulni.Sokat alszunk eszik alszik,a szopi még döcög de haladunk.Tejem van jóo erős.Hangunk is van ha éhezik akkor adj uram isten de máris,három óránkét eszik közben meg alszik.
Az éjjelümk jóo volt 2x kelt enni de előtte csak 2óorát aludtam.

Puszi mindenkinek majd még jövökÁ
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Először is, Caramel, gondolok rátok holnap! Biztos, hogy minden rendben megy majd, ha már jobban leszel, és lesz időd, kedved, gyere és mesélj!

Köszi a mellszívós hozzászólásokat! Még nem tudom milyet vegyek... :D

Oroszlán, nekem tegnap épp hogy nagyon-nagyon nyugodt volt a babám, már kezdtem is aggódni, hogy valami nem okés, de aztán voltam ma NST-n, meg délután a dokimnál, aki mondta, hogy minden rendben, a méhszájam 2100-as, minden normális. Jövő héttől heti kétszer kell NST-re mennem. Ennek annyira nem örülök, mert át kell mennem a szomszéd városba, (mert itt nálunk Csongrádon csak bizonyos napokon csinálnak NST-t, ez persze nem hétfő és nem csütörtök...:evil:) dehát ez van, a babáért mindent.
És ma hajnalban majdnem két órahosszáig nem aludtam, fájt a hasam, de úgy voltam vele, hogyha vissza tudok aludni, ez még nem a szülés... :D
Holnaptól én is kétszer iszom majd a teát, milyen homeós bogyót kezdesz szedni? Én is akartam, csak elfelejtettem venni....

Linh, örülök, hogy már otthon vagytok, sokszor eszembe jutottál ám, hogy mi lehet veletek (és Beáékkal), kíváncsian várom az élményeket! :)

Ma voltam meglátogatni az egy hete szült barátnőmet, ellátott egy csomó jó tanáccsal a kórházat illetően, meg az egész szülés és az azutáni dolgokkal kapcsolatban. És nem mellesleg, megdajkálhattam a kislányát :D A kezemben is baba volt, meg a hasamban is :D És közben a kisfiam bőszen igyekezett tudtomra adni, hogy ő bizony ott van a hasamban :D Féltékenyke :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Caramel gondolok rád ugyes legyél!

Zsu:Nekem ez a madelas elektromos mellszívóm van és nagyon meg vagyok elégedve tokéletesen funkcionál!!Csak ajánlani tudom!

Tegnap volt a gyerekorvos megnézni a kicsit,majd minen héten kell járnunk ellenorzésre meg ortopédhoz kell menni,meg olytásokra meg hallás vizsgálatra csupa csupa orvos,vasárnap már kimehetunk levegozni:Dolyan jó

De azon nagyon ki vagyok akadva hogy mindenki mást mond a kórházba azt mondták ne csavarjam szélesre ôs hetente csak 2x-re furdessem a doktorno meg pont az ellenkezojét mondja! :roll:

Pont akkorra gyarapodtunk meg mikor már nem lesz anyyi idonk csacsogni :lol:
bresbea
Bernecebaráti
 
 


SZiasztok!

Csak gyorsan beugrottam :). Most kapcsoltam be neki a Rádió1-et, hátha felébred, mert már 3 órája alszik és szopiznia kéne...

Caramel: drukkolok nagyon, tutira minden rendben van már!

Bea: ez mit jelent? :"ne csavarjam szélesre"
Örülök, hogy jól vagytok és megy a szoptatás is!!!

Zsuzsi: nekem elektromos Aventem van és még mindig szeretem! :)

na, fel is ébredt...
majd még jövök

linhbaba
 
 


Linh.Az ortopéd miatt hogy a lábai 90 fokos szoget zárjanak be.

Lányok az normális ha ennyit alszik azt sem tudom hogy van?Már kezdek agódni lassan kelnie kellenne enni de még semmi,az lehet attól hogy eros a tejem?

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Hello Lanyok! Legkisebb Fiam
ma reggel elobujt a tervek szerint. Gyonyoru, es egeszseges:))))
caramel
 
 


Caramell

Gratulalok, jo egeszseget, es sok tejcsit.

Nam nagyon tudok jonni, egesz ejjel alig alszunk, mert hasfajos aVirag, ugy sajnalom szegenyt, csikar a hasa, es kaklni is nagyon nehezen tud.
Most elaludt, de lepek, mert vasalnom kell, es ha felebred megint sir szegeny, ugy csikar a pocakja.

Puszi!

Georgia
Vendég
 


Sziasztok!

Caramel, GRATULÁLOK!!!!! Jó egészséget a babának és az anyukának is! :)

Bea, örülök, hogy jól vagytok, és jó már tudni rólatok! Köszi a mellszívós infót! :) Azt mondják, hogy azok a babák, akik besárgulnak, nagyon aluszékonyak, lehet a te kislányod is azért alszik annyit.


Linh, köszi szépen neked is a mellszívós hozzászólást!

Tényleg akkorra lettünk sokan, mire majd nem lesz időnk itt lenni, de nem baj, ha ritkán is, de legalább több tapasztalatot tudunk majd cserélni, és olyan jó lesz majd megbeszélni, kinek milyen ügyes-bajos dolgai vannak a közel egyidős babákkal! Nekem pláne, hogy első baba lesz. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Caramel: hatalmas gratula:) sok boldogságot és kivánom, hogy gyorsan legyen sok tejcsid:) majd gyere a részletekkel, ha lesz időd:)

Bea: az aluszékonyság összefügghet a besárgulással. ott van védőnő, aki kijár házhoz? ha nincs, akkor a gyerekorvost érdemes megkérdezni! a kórházi szülésfelkészitőn azt mondták, hogy óvatosan ébreszteni lehet a babákat, hát/talp masszirozással vagy akár vetkőztetéssel, arra állitólag felébrednek:) A fürdetésre pedig azt mondták, hogy semmi baja nem lesz, ha nem fürdik egyszer-egyszer, át kell törölni egy nedves törlővel a hajlatokat és mehet is aludni:) ne aggódj, majd kialakul nálatok is, csináld úgy, ahogy a megérzésed diktálja:)

Knzs: örülök, hogy rendben volt minden az nst-n:) én szombaton megyek ctg-re, remélem minden rendben lesz, tegnap megint aktiv napunk volt:) nekem fájásaim még nem voltak, néha-néha pici menses szerű fájást érzek + keményedést, de semmi egyéb...
- homeopátiás bogyóból a Caulophyllum-ot ajánlják alacsony higitásban: 5CH, D4 - méhnyak puhitó hatása van, a 37. héttől 5 golyó 3-4x naponta, 4-5 napig szedni, utána 2-3 nap szünet!

Kép
oroszlán
 
 


Caramel hatalmas gratula!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Oroszlán:Igen a kórházba mondtá,hogy van egy kis sárga sága meg mielott haza engedte reggel le vedték a vért mivel nem emelkedett johettunk haza.Azt mondták meg a papirba is az volt irva hogy fiziológiai sárgaság de mivel nem emelkedett nincs gond.Olvastam,hogy ez a sárgaság hetekig is eltart,de addig míg a pici kel enni akkor ok.Alszik 3_4 órát és kel ,ma felhivtam az egyik novérkét lentrol és azt mondta,hogy mivel ilyen nagyon sárga a tejem akkor eros e aggódjak napoztassam.Nálunk nncs védono a gyerekorvos volt kint tegnap és o is ezt mondta,csak túl aggódom a dolgokat.Meg kaksizik is rendesen ugyhogy tisztul.
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Caramel: Gratulálok a legkisebb fiad érkezéséhez!!!

Homeopátia: Caulophyllumot és Cimicifugát érdemes szedni, de a D4-es potenciál nagyon alacsony!!!! Legalább C5-öst vegyetek és úgy érdemes szedni, hogy felváltva, egyik héten 6 napig az egyiket, utána egy nap szünet majd a következő héten a másikat.
A szünnapra meg be lehet iktatni C30as Arnica montanat, hogy a sérülések jobban gyógyuljanak, kisebb legyen a vérzés... stb. (Én C200-asat vettem be összesen 2x és nekem nagyon bevált!)

Viszonylag jól elvagyunk, bár a mellbimbóim teljesen kisebesedtek, mert nem vették észre, hogy le van nőve a nyelve Daninak. Ráadásul felszabadítani is csak kicsit tudta a neonatológus, mert nagyon vaskos a nyelvfék. Már sírtam emiatt egy napot... (nem súlyos, csak hát én ilyen vagyok).

A szülésről: Elsején kb. hajnali 2 körül ébredtem fájásra. Gondoltam, ez még biztos nem az, úgyhogy feküdtem tovább. Kis idő múlva jött egy kisebb fájás, aztán meg nagyobb. Persze aztán elkezdtem mérni az időket, meg ültem meleg vizes fürdőben meg ilyenek, meg persze beszéltem a szülésznővel is és végül 7 körül el is indultunk a kórházba, ahonnan haza küldtek, mert kb. 12-15 percenként jöttek fájások (renyhén és rendszertelenül :) ). Úgyhogy elmentünk a szüleimhez és ott aludtam kb. 1 órát, mert ugye hajnali 2től fent voltam. Majd 10:24kor egy iszonyatos fájásra ébredtem, volt egy pukkanás és elment a nyákdugó meg a magzatvíz. Na, akkor vissza a kórházba.
11kor mentünk be a szülőszobára, 13:22kor pedig megérkezett az emberke! :D

Hogy bírjátok ezt az időjárást? Sokszor gondolok Rátok, hogy lebabázik-e valaki ebben a rémes időben!

Georgia: szegény Virág!!! Édeskömény teát lehet ott kapni nálatok?

Bea: oh, értem, köszi. Az mit jelent hogy aluszékony Léna? Mennyit alszik? Mert 60-70g tej bedöntése után Dani is tud 2-3 órát aludni!!!

Zita: merre vagy? Lassan már a terminusnál vagy, ha jól emlékszem. Mi a helyzet?

Nor: örülök, hogy rendben volt a CTG!!! Engem is nagyon stresszelt, főleg a vége felé!!!!

EDÁzni fogtok akkor, ha jól látom?

Igyekszem gyakran jönni!
Puszi

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Caramel, nagyon gratulálok! Örülök, hogy minden rendben zajlott!

Linh, de jó, hogy jöttél! Ahogy olvasom viszonylag hamar megvolt Dani. Marcival mennyi ideig tartott?
Mi lesz Dani nyelvével? Kell még valamit csinálni vele, hogy nem tudták csak kicsit felszabadítani?
Igen, asszem, EDA lesz.

Bea, ha az orvos is azt mondta, hogy ne aggódj, akkor tényleg próbálj megnyugodni. Szerintem nem baj, ha sokat alszik, főleg, ha rendesen eszik mellette.

Oroszlán, én is hasonlókat érzek, mint te. Remélem, szombaton mindkettőnknek sikerül az CTG!

Georgia, sajnálom, hogy Virág még mindig küzd a hasfájással. Remélem, hamarosan rendeződik!

Velünk semmi különös nincs. Ma dolgozni voltam, eléggé elfáradtam.
Vendég
 


Linh, ez igazan gyors menet volt!! Mondjak, hogy a masodik "magatol kipottyan", na de ennyire:))) Irtal Dani mereteket? Nem emlekszem... Vegul hany kg plusszal mentel be? En 22:)))

Janosba keszulok: ha van kerdesetek, most elso kezbol megprobalok valaszolni rajuk. Osszessegeben: eddig csupa segitokesz noverrel talalkoztam, 1 agyasban vagyok, es ez nagyon szep, tiszta, jol felszerelt szoba. A korhazi "napirendet" meg nem nagyon latom at, es nem is akarja senki ramzuditani az informaciokat, de majdcsak megismerek mindent...

Pocakosoknak kitartast, babazoknak pedig jo babazast kivanok!!
caramel
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: