Új privát üzeneted érkezett!

Haynii, terhesen vannak jogaid, illetve törvények védenek! szóval, ha be van jelentve a melóhelyen, és azt tudod is igazolni, ha esetleg arra kerülne a sor, akkor nagyon keményen védi a terhes nőket a munka törvénykönyve! védettek vagyunk ilyenkor! sőt, a gyerek 3 éves koráig sem rúghatnak ki, ha visszamész dolgozni, de ez még odébb van! :) egyébként közös megegyezéssel bármi megeshet, de ahhoz az kell, hogy a várandós anyuci is akarja azt, ami vele történik, esetleg pénz fejében aláírja, hogy elmegy a cégtől, stb. stb. ha ilyen helyzetbe kerültök, reméljük, hogy senki sem! akkor érdemes munkaügyi jogászhoz fordulni, mielőtt bármit aláírtok! ;)

sophie27
 
 


Gyancsi, szerintem nem vagy hülye! jó lesz a Balcsi is, a lényeg, hogy jól érezzétek magatokat! :) tényleg az embernek fáj a szíve ennyit kiadni, majd lesz még rá alkalmatok! nem? :)

amúgy én is 30 leszek az idén (már csak 3 hónap kb) :( csak a nick nevem csalóka! :P

sophie27
 
 


Vayacon!
Köszi a gratut (előlépés). Még csak a felajánlást írtam alá júni 1-től vehetem át az új beót. Már csak egy orvosi papirra várunk és minden OK. Szóval majd visszatérek rá akkor, de addig is még egyszer köszi!
Arra gondoltam, hogy akkor leszünk 4 hónaposak. Mekkora poén lenne akkor bejelenteni. Úgy is mindenki együtt lesz. :lol: :lol: :lol: Ez csak poén volt.

Kép
Kép
haynii
 
 

 
 

Haynii,
még nem mondtad el a feletteseidnek? És végül azt a fizikait megcsináltad a 7. hét környékén?
A 12. heti Uh-t nekem kereken a 12. héten csinálták, és mindent rendben találtak. Szerintem 11+6-on is ugyanolyan az eredmény.

Lányok,
a 12. héten nekem is rosszabbodott a közérzetem, 2x volt hányi, azelőtt 3 hétben 1x. És ugyanolyan erőtlen maradtam. Nem tudom, mikor fog visszajönni az életerőm, de várom már!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sophie:én úgy állok a sex-el,h sehogy...sajnálom is a páromat,de egyszerűen nem kívánom.Sokszor még csókolózni vagy hosszan pusziszkodni is nehéz.Ha rajtam múlna csak egy gyors puszi,aztán kész...de hát ezt nem tehetem meg vele!
Hála égnek megértő..és semmit nem erőltet,mondtam neki,h én is remélem,h ez változni fog,de egyenlőre,ne erőltessük!

Azt mondta,h a végén meg már ő nem akarja majd,mert nagy pocival neki már egy kicsit morbid :lol: :lol: (nem akarja a baba fejét megsexelni,így mondta az az ütődött szó szerint) :lol: :D

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!

Aranyoska, hogy vagy?Én is sokszor érzem, hogy kár belém a sok fini kaja!Gratulálok a baba ruhákhoz!!!Ügyes vagy nagyon!

Henne, voltatok vásárolni?

Vayacon , voltatok a baby outletben?Volt valami jó?Árak milyenek?

Nati, örülök, hogy minden ok veletek!!!Gratulálok, szuper! :)

Mikegirl, hogy vagy?Picit jobb már a hangulatod? Remélem, hogy igen!Ma már a napocska is kisütött, legalábbis itt nálunk!


Szisszka, előre is köszönjük azt is a listát!Én személy szerint már nagyon várom!

Hayni, örülök, hogy jöttél, és minden ok veletek! A gyerekszoba biztos tuti!Mi fehérre festettük, bár gondban vagyunk ezzel a gyerekszoba dologgal, igazán nem tudjuk, hogyan is legyen.

Gyancsi, én abból a szempontból meggondolnám, hogy kettesben ez lesz az utolsó, legalábbis az elkövetkezendő x évben, hogy el tudtok menni valamerre. Főleg ha azért nem álltok olyan rosszul anyagilag.
A másik részét szintén megértem, én sem szeretek nagyon magamra költeni, mióta tudom, hogy érkezik hozzánk a kismanó.
De a férjem szerint mi is itt vagyunk, és itt is leszünk, annak ellenére, hogy valki az első helyre lép a szívünkben :) :)
A férjed mit mond?

Sophie, apróbetűs kérdésedre válaszolva. Mi egyszer voltunk azóta együtt kb. a 10.héten, és kész vége. Igazából én nem is nagyon kívánom, bár állítólag ez hamarosan megváltozik!

Csajok arról tudtok valamit, hogy ha valakinek határozott idejű a munkaszerződése akkor mi a helyzet?Mert nekem az, sajnos!

Nekünk fárasztó volt a hétvége, pénteken póker hajnalig, aztán szombaton koránkelés anyósomat vittük vásárolni, kaptam tőle 2 nagyon szuper felsőt!!!!Délután mamáméknál voltunk, aztán barátainkkal találkoztunk, aztán anyukámnál, este értünk haza 11 körül, rókakoma, szédelgés minden. Fáradt voltam. Aztán vasárnap Andris szülei, aztán jött az egyik kolléganőm, jó sokáig itt volt, aztán már este is volt, nagyon szarul voltam addigra. Ma reggel ismét szédelgés, aztán vissza is feküdtem kb 11-ig, de nem érdekel!
Csak azt nem tudom, hogy fogok menni dolgozni, mert ha már van egy mozgalmasabb nap, akkor kinyúlok teljesen!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Gyancsi!
Én is mérlegelnék a helyedben. Valóban szép élményt tudnátok begyüjteni utoljárta kettesben egy ilyen szép helyen, de az ára is meglenne. Mi azért sem megyünk, mert tudjuk, hogy itt Mo-on milyen kevés a gyermeknevelési támogatást adnak, és nekünk előre kell spórolni (mi is autót akarunk 1-2 év múlva cserélni). Mi is Balcsira megyünk, szerintem tök jó lesz ott is. Lényeg, hogy valahol egy kicsit kilazítsatok, de ha lesznek nektek a szülés után is anyagi forrásaitok, és csak egy kicsit kell összébbhúzni magatokat, akkor akár be is lehet vállalni :)

Mikegirl!
Dehogy bántottál meg!!! Ami történt, megtörtént, senki nem hibás érte, ilyen szerencsétlenül alakult a génjeink találkozása. Túltettem magamat rajta, különben nem is lehetett volna újabb babába belevágni. A parádat megértem, gondolhatod, hogy én hogy indultam neki ennek a hatodik terhességemnek (amiből eddig összesen egy egészséges gyerekem született). A hitbe tudok csak kapaszkodni, hogy ezúttal más lesz, és minden rendben fog menni. Ha letérek erről az útról, rögtön begolyózok.

Szex: Az előzmények miatt nálunk szóba sem jöhet.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Gyorsan írok, mert el kell kezdenem készülni, mert megyek suliba. Még hajat is kell mosnom...
Ma már nem is tudok jönni szerintem mert este későn érek haza, fél 9-ig suli, bár lehet, h előbb elengednek...

Berakom akkor a listát, mi ez alapján vásároltunk Marcinak, de nem is vettünk meg mindent róla! Szóval ez nem szentírás meg ilyenek, ezek csak ilyen ajánlott dolgok :) Plusz mellé írtam néhány személyes tapasztalatom...
De kérem a gyakorló anyucikat, h egészítsétek ki, szóljatok hozzá :) Mindenkinek vannak saját tapasztalatai, és szerintem ezekkel sokat segítünk egymásnak. :)

szisszka
 
 


Egy része innen a babanetről van, egy másik része pedig a védőnőtől kapott lapról...

Babakelengye lista

Babaruhák:
4-6 db body
4-6 db rugdalózó
2-3 db póló
1-2 pulóver
1-2 kiskabát (kocsikabát)
1-2 db sapka (vastag + vékony)
4 pár zokni vagy kiscipő
2 db harisnyanadrág
1 db levegőztető zsák (overall)

Nekem 7-7 db 56-os és 62-es body illetve rugi volt, talán nem is kell sokkal több az elején, mert az 56-osat elég hamar kinövik a babák. Érdemes egyébként körülnézni a tesco-ban, ott is szoktak akciók lenni bodykyból, vagy vannak olyanok, h egy csomagban több body, rudalózó van, meg vannak a kifutó kollekciók. De múltkor az Auchanban is volt akció, valami 100-150 ft volt egy body. Meg volt Marcinak néhány kis mackó nadrág, kising, rékli, ezeket kaptuk.
Sapiból én a babára egy vékony pamutsapit adtam télen és rá a vastagabbat. Overallból 62-eset vettünk.

Felszerelés:

Bútorok és kiegészítők:

Babakocsi
Kiságy
Matrac (általában a kókusz matracot javasolják, mi szivacsmatracot vettünk pénzhíjján, de semmi baja nem lett Marcinak a szivacs matractól.)
Pelenkázó vagy kiságyra szerelhető merev pelenkázó lap
Puha pelenkázószivacs a pelenkázóra
1 db ágynemű garnitúra ( lehet kapni ezeket a bébi ágynemű garnitúrákat pici párna ami nem is igazán párna, plusz takaró.- nekünk a dédi megvarrta, varrt rá huzatot is, meg hozzá illő baldachint, tehát egy ügyes anyuka,barátnő, nagyi vagy dédi ebben tud segíteni ;) meg anyum vett egy kis sárga macis takarót Marcinak, és ő is varrt huzatot, nagyon édes babáknak való anyagokat lehet ám kapni :) )
1 db vastag takaró (ezt én kipipáltam az előbb emlitettekkel)
1-2 db vékony takaró ( mi 2 babaplédet használtunk, egyet otthon, egyet a jövés-menéshez kocsiba, babakocsiba)
3 db lepedő (esetleg vízhatlan is)
1-2 db hálózsák (nekünk ebből volt 3 és nem azok a vastagok, hanem kis vékony anyagból, mert nálunk nagyon meleg volt. Marci imádott hálózsákban lenni :)
2-3 db fürdőlepedő
10 db anyagpelenka (nekünk ezen kívül volt kettő, amit csak akkor használtunk, ha a gyerekorvoshoz mentünk. Amikor megmérték Marcit én mindig tettem alá pelust a mérlegre, meg bent a vizsgálóasztalra is.)
Autósülés/hordozó stb. (igény szerint :) )
Műanyagvödör (szennyesnek vagy persze más szennyes tartó :) )
szemetes (jó ha van kéznél szemetes pelenkázáskor, babaápoláskor ;) )
kisszekrény v komód (ruháknak)
gyerekbiztos dugó (konnektorba)
napellenző (autóba)

Babaápolás:
Fürdető, tusfürdő
babasampon
babaolaj
hintőpor
testápoló
popsikrém
popsitörlőkendő

Szülés előtt kell választani gyerekorvost a babának. A mi gyerekorvosunk szülés előtt (36. héten) felírta a dolgokat receptre (persze a popsitörlő kivételével), plusz a köldökcsonk ápolásához hexaclorophen hintőport, 70%-os alkoholt. Ja és kamilla teát, lázcsillapító kúpokat, steril vattát, steril gézlapot. Nem írt dátumot a receptre, apa kiváltotta a cuccokat, mire mentünk haza a kórházból, (úgy tudom, hogy csak a baba születése után lehete kiváltani ezeket, mert rá kell írni a születési dátumot) De persze lehet használni mindenféle fürdetőt, stb, csak van olyan baba, akinek a bőre nem bírja, ezért szokták ajánlani, hogy 3-4 hónapos korig (érzékeny bőrű babáknál 6 hós korig) maradjunk a gyógyszertáriaknál. Viszont nekünk a gyógyszertári testápoló nagyon bejött ;) én is elkezdtem használni, és azóta is használom :D Popsitörlő: na ebből is sokfajta van, általában ebből is a sensitive-t ajánlják. Nekünk a védőnő a niveát ajánlotta, de nekünk az drága volt, mi a dm-es popsitörlőt használjuk a kezdetek óta, a fehéret. De persze babája, mamája válogatja :)

Tisztitószerek (babaruhák mosásához)
mosópor
öblítő

Van pl. speckó mosópor (asszem Gabi márkájú) babarucikhoz, de szerintem sokfajta mosóport lehet használni. Nekünk a Tomi Kristályt ajánlotta a védőnő...
Öblitő: sokan nem használnak babarucihoz, én szeretem :) a silan meg a lenor sensitiv változatát használtuk.

Ami nem feltétlenül szükséges, de jól jöhet:
éjjeli lámpa/ éjjeli fény
szobahőmérő
párásítókészülék
cumi (1-es méret)
cumisüveg (mi ebből 1-et vettünk kezdetnek, egyszer kapott belőle tejcit Marci, amikor mentem a 6 hetes kontrollra. Vizet próbáltunk neki belőle adni, de nem kellett, nem szerette a cumisüveget, inkább pohárból ivott)
cumisüvegmosó kefe
cumisüveg/bébiétel melegítő
cumisüveg sterilizáló
fertőtlenitő folyadék ( én a chicco fertőtlenítő folyadékot használtam)
pelenkázó táska
fejvédő a kiságyba (ezt is a dédi varrta)
baldachin
szoptatós párna (ez még kismamiként is jól tud jönni, amikor már nő a pocak, és kényelmetlen az alvás, a szopis párna csodákat tud tenni :) aztán a szoptatáshoz is jól jött és Marci is szeretett heverészni rajta. Mi ezt is házilag oldottuk meg, a netről szedtünk szabásmintát, megvettük hozzá az anyagot és igy fele annyiba került)
egyéb hordozó eszközök (kenguru, hordozó kendő - A hordozó kendő tök szupi amúgy, sokat olvastam róla. Mi mégis a kenguru mellett döntöttünk, mert én paráztam, h mi van, ha nem jól kötöm meg a kendőt és kiesik belőle a gyerekem...)

csecsemőmérleg
bébiőr
légzésfigyelő

Utóbbi 3: nekünk egyik sem volt, de nem kell feltétlenül megvenni, ezeket lehet kölcsönözni bababoltokból.


Műanyag kád (ebből is van mindenféle, mindenféle árban. Nekünk a legolcsóbb volt, Marci 3 hós koráig fürdött benne, utána már a nagy kádban pancsolt. Lehet kapni ilyen biztonsági fürdetőt (asszem igy hivják ) tapadókorongok vannak rajta és bele lehet fektetni a babót, Marci imádta.)
Biztonsági körömolló ( mi szettet vettünk, kisolló- körömcsipesz- reszelő. Én a csipeszt használtam/használom, mert én az ollóval nem tudtam vágni a gyerek körmét, de ez az én bénaságom :D )
vízhőmérő
lázmérő
orrszívó ( nekünk van sima és porszívós is. Én az elején nem mertem használni a porszívósat. Nasivin sóoldatot és a sima orrszívót használtam. de ha nagyon taknyos a baba akkor a poszívós mindenképpen jobb szerintem)
bébi fültisztító pálcika
bébi hajkefe
műanyag kiskanál (gyógyszerek, vitaminok beadásához)
eldobható pelus (babafüggő, h kinek milyen pelus jön be. Nekünk az elején a libero meg a huggies jött be, a pampersből nekünk folyt minden, most viszont már pamperst használunk)

Amire otthon szüksége lehet a mamának:
Mellszívó
Tej tároló zacsi vagy edény
Melltartó betét (nekem már a szülés előtt is kellett...)
Szoptatós tea (én laktoherbet ittam, sokak szerint szörnyű az íze, én szerettem :D, de van más fajta szopis tea is, és vannak tejserkentő homeós bogyók is)
Mellápoló krém ( ha kisebesedik a mell szopitól vagy a baba feláztatja... van több fajta, pl. aventes, én a Garmastant használtam. Ez is egyénfüggő. )

Mit tegyek be a kórházi táskába?

2 db hálóing (szoptatós vagy ami elől hosszan gombos, én kettőt vittem, de egyet még később hozattam be apával, mert baromi meleg volt a kórházban)
Neccbugyi (eldobhatós, én 2 db vittem, meg 3 db sima pamutbugyit olyan mamabugyikat :D )
Melltartóbetét
Melltartó (én 2 szoptatós melltartót vittem)
1 csomag nagy nedvszívóképességű betét (én a Tena Ladyt vettem, ez elég volt szülés után egy- másfél hétig, utána jó volt már a mensis betét is későbbre)
tányér, bögre, evőeszköz
konyharuha
2-3 db törölköző
2-3 pár zokni
wc papír
szalvéta
wc papir ülőke
köntös
2 papucs (ebből 1 zuhanyzáshoz)
tisztálkodószerek
IRATOK: személyi igazolvány, lakcímkártya, taj kártya, házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági nyilatkozat, kiskönyv, leletek (én ezeket a vajúdó csomagba tettem be)

Mehet még a táskába : könyv, rejtvény, toll, mp3 lejátszó, mobiltelefontöltő

Nekem vinni kellett Marcinak pelust (mi liberót vettünk, ebből elég az a pici csomag), és popsitörlőkendőt, de kórházfüggő, hogy mit kell bevinni a babának.

A vajúdó kismama csomagja:
frissítő kendő
labelló
hajgumi vagy csatt, akinek hosszabb a haja
rágcsálni való (partere számára :D)
szőlőcukor

Én ide tettem be egy hálóinget, meg 1 pár zoknit, papucsot, h ne a nagy táskát kelljen túrni, hanem ezek kéznél legyek, tettem be még bugyit és betétet is, az iratokat is ide tettem be. Nálunk lehetett enni-inni vajúdás alatt, én rengeteg csokit megettem, és volt nálam szénsavmentes ásványviz is.

Távozás a korházból (babarucik)
56-os body
rudalózó
sapik
kardigán/pulcsi
overall
textilpelus a feje alá
hordozó vagy mózes

szisszka
 
 


Halihó!

Gyancsi!
Te vén csataló köszi hogy leöregezted a magunkfajtákat :lol:
Nem szoktam elkapkodni a fontos dolgokat.. minden mást gyorsan és gondolkodás nélkül bevállalok: )
De mivel sokat dolgoztam gyerekekkel sokhelyen ezért ezt nem akartuk elsietni.
Ami az üdülést illeti: szerintem a kanári szigetek egy holdbéli táj sokat fúj a szél és tele van öreg németekkel.
A Balcsi szuper hely a feltöltődésre, de ha mindenképp tengerre vágysz(amit nagyon megértek) akkor horvátország, és tesóm szerint korzika mindent visz, és nem is olyan drága.
Az uh kép tök jó lett!
a 26i és érdekel: ))

Mikegirl!
Hát ami a gatyákat illeti nekem is elkelne már egy, de eddig melltartt sem vettem, mert amilyen ütemben növök egy hétig hordanám, aztán mehetne a szemétbe. Van valami olyan speckó hely ahol extra méretű melltartót lehet kapni? 75 E?????

Kinga!
A keddi vizsgálaton remélem már a pici ujjait fogjátok számolgatni
:wink:

vayacon:
azon kívűl hogy tök jó a neved, köszi neked is a kútvölgyi infót sajnos sokan írták már hogy az sem az átlagembereknek lesz a kórháza :cry:

Dorka!
én a lollokhoz jártam ,de aztán a sors úgy hozta hogy bp-re kezdtem feljárni. Már csak azért is mert a doki "csodát" tett a tesómmal. És a kérdésedre válaszolva ha nem jön nagyon váratlan dolog közben akkor igen Bpen fogok szülni. Legalábbis remélem hogy a doktornő nem csak a kútvölgyiben lesz csak :? :roll:
Lehet hogy még egyszer kihasználom hogy a munkaügyiben dolgozol: ) egy jó zsíros melót ajánlhatnál.....: )

Eclipse:
a homeopátiás cuccok engem is elkezdtek érdekelni mert én sem vagyok a fölösleges szenvedés híve. A rosszulléteid remélem nem lesznek gyakoriak. Őszintén megijesztettél, ert eddig nekem sem volt semmi bajom ,és remélem sz így is marad de senki nem nyugtatott meg hogy már túl vagyok a nehezén.........

Rabbe:
Köszi a viccet: ) megyek főzök teát :lol:
És téged is üdvözöllek AZ ÖREGEK között: )

Sophie:
Az apróbetűs kérdésed jogos... én sem vagyok túl aktív mostanában, és szerencsére apjuk megértő(legalábbis itthon úgy csinál:P ). de állítólag ez így normális....
HMMMM ezt azért nem én állítom.......

Hayni!
Tök jól csináltátok a gyereksszoba projectet...így kell optimistának lenni! ezt tanítani kéne, mert szükség van rá.
Mi is optimisták voltunk, és ezért nem feccoltunk sokat a lakásba. Reméltük hogy mire jöna baba már nem itt fogunk lakni. De hát ez van.Azért elkezdek lakást nézni hátha elkapunk egyet.
A ganyézásra tényleg van időd. csak szépen alaposan, és mire megérkezika babóca addigra kész lesz a pagony: ))

Ha valakinek nem írtam bocs. de ár ezt is jegyzet alapján véstem mert nem bírom jegyezni kivel mi történt!

ÁÁ Aranyoska!
hogy tudom az információkat a táblázatodba tölteni?????
Csak mert mindenki írja milyen szuper és én a jóból nem akarok kimaradni, a rosszból meg nem szoktam 8)


Na mindenki engedje szabadon a rókát, had fusson és vissza se jöjjön.
Szép Napot
Eta

Kép
Kép
eta
 
 


ANGIE!

Te olyan lehetsz mint a tesóm! Ő is megjárta a poklokat, de ahogy Te sem ő sem adta fel! most van egy gyönyörű egészséges fél éves kisfiúk. A tesóm is azt mondta hogy hit nélkül nem lehet és nem is érdemes semmit csinálni!
És sokszor az ilyen dolgok tönkrevágják a házasságot. Náluk ez a sok és nagy veszteség olyan köteléket alakított ki amit mindenkinek csak szívből kívánni tudok!

Nagyon drukkolok!!!!

Eta

Kép
Kép
eta
 
 


Eta!
Valahogy mi is így vagyunk ezzel, átéltük, túléltük, és azokban a mélységekben ismertem meg a férjemet, hogy mennyire mellettem állt. És néha csak csendben volt, és türte, hogy milyen hisztis vagyok, csúnyán beszélek vele (nem káromkodva, hanem türelmetlenül és ingerülten), mert tudta, hogy úgyis túl leszek rajta, és hogy az nem én vagyok.
Örülök, hogy a tesódéknak is meglett a jutalmuk a kitartásukért :)

Szissz!
Ez aztán a szuper lista. Valahova fel kellene jegyezni ennek az oldalnak a számát, hogy később is vissza tudjuk keresni, de lehet, hogy az lenne jó, ha bekopiznád valahova a gmail-be, ahol a táblázat is van, csatolmányként, hogy bármikor elérhető legyen. Tele van hasznos infoval.

Eclipse!
Sajnálom, hogy visszajöttek a rosszullétek :(

Gyancsi!
Én ma kicsit émelygek, de abszolút elviselhető. Szerencsére, a hasam már el kezdett nőni, így tudom, hogy nő bent a baba. Szerdán meg is nézik a méreteit.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Valaki kérdezte, hogy mennyivel hamarabb kell bejelentkezni a 3/4D Uh-ra ahova megyek.
Max 1 héttel előre. 8-tól 8-ig vannak, sőt még hétvégén is 8-tól 2-ig! A déli órák szinte mindig üresek, én egyik napról a másikra mentem, déli 12-re.
De mivel a péntek esti preferált időpont gondolom, ezért szerintem holnap fogom kérni az időpontot, jövő péntekre (30.)

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


A vonalzóm nem mond igazat, ugyanis nem bírom ki májusig, jövő hétfőn megyek kismama jógára! :D
Sajnos a babás vonalzóra még mindig várni kell egy kicsit....

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eta:kérem az adatokat priviben és majd én kitöltöm,ha így jó neked!!!kor,szülés várható ideje,hányadik babó,hol tervezed megszülni..egyenlőre ezeket,aztán majd tervezem bővíteni a babák nemével és nevével...de az még idő :wink:

Várom a leveled!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Annyit írtatok az elmúlt pár napban, hogy mire elolvastam elis felejtettem miket akartam írni. Így most újra el kell olvasnom és megprobálok én is hozzászólni ;-)


Aranyoska: Még a pénteki vicced nagyon tetszett :-D Még mindig van rosszulléted? Sajnálom, nem is gondoltam, hogy valakinek a 12 hét után kezdődik. Remélem amilyen hirteln jött úgy is megy!!! Tök jó, hogy ennyimindent turiztál ilyen olcsón. Ha már nekünk is "biztos lesz" tuti engem is elkap a vásárlási láz. Tudok én is egy jó helyett ahol aránylag olcsón lehet hozzájutni szebbnél szebb rucikhoz. Pár hónapja voltam abban a kis üzletben nem is tudtam ellenállni, vettem 3 db plüss rugit, olyan gyönyörüek voltak és nem is látszik rajtuk hogy használtak. Úgy voltam vele hogy ha nekem nem is sikerül akkor elajándékozom...

Mikegirl: sajnos én is nagyon nehezen mondok nemet de néha muszáj!! Most a mi nyugalmunk a legfontosabb szerintem :-) remélem a vasárnapi rosszulléted csak átmeneti volt. Én is iszonyu vacakul éreztem magam. Olyan migrénem lett, hogy a végén az ügyeleten kötöttem ki kaptam fél algopiryn szurit meg egy b6-t. Remélem nem lesz baja a babónak miatta, mert az algopirint nem ajánlják.. :-( Én is egésznap feküdtem...

Henne: már többször akartam kérdezni: milyen orvos a férjed? Lehet hogy írtad már csak én nem tudom...

Angie: akkor egy nyelvet beszélünk, mert én sem szeretm ha valaki egésznap hordozóban tartja a gyereket, de néha rövid időre nem árt. De ezt mindannyian tudjuk, részemről nem mondok erről többet ;-) továbbolvasva látom mi nagyon egy cipőben járunk...nekem is ez a hatodik terhességem :-( de nagyon bizakodo vagyok most....nagyon nagyon drukkolok mindenkinek!!!!!

Gyancsi: igen, az anyukája német az apukája magyar és kint dolgozozz úgy ismerkedtek össze. Aztán házasság lett belőle, majd amikor megvolt a 3 gyerek magyarországra költöztek, akkor ez jobbnak bizonyult. Mostmár mindenki bánja ezt a döntést, mert akkor a gyerekek állampolgárságáról is dönteni kelett, íg yakkor a magayrat választották és most nagyon körülményes lenne visszacsinálni... nagyon büszkék rá hogy németek :-) Folyton ezt hallgatom :-) Így sok rokon van kint nagyon kedvesek, mikor meglátogatjuk őket. Én is szeretk kint lenni, sokkal nyugisabb minden :-)
Én megértelek, hogy nem akarsz már annyira elutazni, én is iylen vagyok :-). Jobbulást remélem nem valami bacit kaptál el, bár két hete én is alkaptam valamit amre antibiotikumot kellett szednem. akkor még nem tudtuk a babát :-)

sophie: titeket is megértelek, mi is már több mint egy hónapja nem voltunk együtt. Mondjuk mi azért mert sokat véreztem aztán mikor nem akkor derült ki hogy 8 hetes terhes vagyok :-D az én előéletemmel(4 elhalás) mi sem merünk, szerintem lehet hogy kivárjuk mire megszülök..

Sziszka: ez a lista valami csúcsszuper!!! Én szerintem mást nem is fogok nézni minden benne van! Ügyi vagy és köszönjük!

Eta: köszi! :-) tök jó,megnyugtató, hogy nem egyedül vagyok ilyen "öreg" :-D bár én is leragadtam valahol a 16-nál :-D

Na végére értem :-) Elnézést akinek nem írtam, de tényleg nagyon sokan vagyunk.....de igyekszem. Mindjárt megyek dolgozni, csak még előtte kiteregetek :-)
Olyan jó, hogy ennyien vagyunk, mindig nagyon várom, hogy olvashassam a hozzászólásaitokat.
Mi holnap megyünk a férjemmel uh-ra. Nagyon kiváncsiak vagyunk. Kicsit félek is, de bizakodok. Ez most olyan más....... talán ha most minden rendben lehet elmondjuk a fiamnak is.....de lehet hogy megvárjuka 12 hetet. Olyan lassan telnek a hetek!

Jó munkát mindenkinek! Délután a munkaheylemről alvásidőben benézek
:wink:

rabbe78
 
 


Sziasztok!

Jude: Soha ne add fel, mi az első babánkat várjuk, de ez a harmadik terhességem, az első kettőt sajnos elvesztettük. Nagyon borzasztó ez lelkileg, de nekem is sokan azt tanácsolták, hogy kitartás. Együttérzek veled!

Most épp izgulos napom van, mert ma megyek 13óra 20ra a 12.heti uh-ra. Nagyon bizom benne és hiszem, hogy minden rendben van,de azért félek, nagyon szorítsatok kérlek.
Tünetem nekem sincs sok,néha émelygés reggelente, óránként pisilnem kell, két óránként éhes vagyok, no meg a melleim feszülnek....ennyi.
Csak maradjon is minden rendben !!!!!! Mindenkinek minden jót kivánok! Puszi!

Kép
Kép
start7
 
 


Sziasztok!

Olvastam, hogy szóba került a szex. Hát az előzmények miatt nálunk se jött szóba, vagyis tényleg csak szóban. Megbeszéltük a férjemmel, hogy a 12. hétig semmiképp. Most, hogy ideértünk, nem tudjuk, hogy merjük-e? Féltjük a babácskát. E téren nagyon megértő, türelmes férjem van, de néha már én is nagyon sajnálom. A 8-9. héten eleve a doki se javasolta, mert akkor szokott nálunk baj lenni, most majd délután szerintem ez ügyben is meginterjúvolom a dokit, hogy mit javasol. Mert már nagyon szeretnénk ezt a babát!

Puszi!

Kép
Kép
start7
 
 


sziasztok, kismamik!:)

gyancsi: a helyedben én is átfontolnám a dolgot. Amikor jön a babó, sok pénz kell. És szerintem itthon is remekül fogjátok érezni magatokat!:) aztán később ha úgy érzitek, el tudtok majd menni.:)

sophie:
szex: nálunk is tiltólistás jelenleg a barnázások miatt. De az az igazság, hogy én sem nagyon kívánom.

rabbe: a férjem urológus, ha minden igaz, idén fog szakvizsgázni.:)

dorka: igen, meg volt a bevásárlás.:)ha nem vagy jól, ne menj vissza dolgozni:( a szédülés manapság már nálam is jelentkezik:(

szisszka: köszi a listát. nagyon hasznos!:) tuti kinyomtatom, mert jól jön majd.:)

lányok, nektek hány hetesen látszódott először a pocitok első gyereknél? :oops:
nálam a helyzet változatlan. nadrágra még nincs szükségem, sajnos a sok hányás miatt fogytam. de remélem, hamarosan mehetek nézni majd nacit is.:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


sziasztok!

köszi lányok a sok őszinte választ az apróbetűsre... hát igen, nálunk is ez van, hogy én nem is nagyon kívánom, meg a 12. hetet a férjemmel be is akartuk tartani, annó Benivel a dokim azt mondta, hogy 3 hónap no szex. bár sokan ezt baromságnak tartják, mi szót fogadtunk, és nem is lett semmi gond később! aztán, hogy ha nem fogadunk szót, akkor mi lett volna... passz!

Szisszka, köszi a listát, majd tüzetesen átnézem, hátha eszembe jut még valami, bár kizárt! nagyon alapos a listád! ;) nektek ki a védőnőtök?

Start, nagyon drukkolok a 12. heti uh-hoz! ezek a jelek is jelek ám! szóval nem hinném, hogy gond lesz! nem lehet!!! ;) bárcsak én is ott tartanék már! annyira lassan megy az idő...

Eclipse, te is a G1-be jársz uh-ra? ha igen, eddig kinél jártál? hajrá kismama jóga! :)

Angie, annyira jó, hogy így tudtok hozzáállni a baba kérdéshez! most már biztosan minden okés lesz!!!

most megyünk játszóterezni! bár gyerekem reggel popsiban 39 fokos lázzal kelt! dokinál is voltunk, de szerencsére nem kapott antibiot! lemegyünk azért levegőzni, mert az engedélyezve van! jók legyetek! szép napot!!! uh ereményekkel tessék aztán jönni!

sophie27
 
 


henne, neked elfelejtettem válaszolni! nekünk március 8-án volt 2008-ban az esküvőnk, akkor voltam úgy 17 hetes, és akkor már talán látszott valami... bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy én sosem voltam vékony alkat, max. oviban, szóval a hasamra hízom főként, tehát hájas hasam az volt, de kismamis nem. szerintem később sem lett nagy hasam, de erről azért megoszlanak a vélemények! :)

most, hogy második baba, már nagyon várom, hogy elkezdjen nőni a hasam, de gondolom, hogy egyhamar most sem lesz túl feltűnő :(

sophie27
 
 


Henne!
Első gyereknél én a 18. héten vettem előszőr kismamanacit. Második ternességnél korábban el kezdett látszani, de azt 16. hétben meg kellett szakítani, de már akkor nagyon neccesek voltak a gatyóim, nem tudtam begombolni, de mivel tudtam, hogy meg kell szakítani, nem akartam kismamanadrágot elővenni. Ennél a terhességnél már egy hete kismamanadrágban járok, mert az émelygős közérzetem mellé nem hiányzik egy plusz rossz érzés elviselése.

Start!
Drukkok mennek a mai uh-hoz. Kombi tesztet csináltatsz?

Rabbe!
És ez neked első gyereked lesz? Akkor te is megjártad a hadak útját. Nagyon sajnálom! Mi történt a korábbi terhességeiddel (csak ha nem gond róla beszélni, akár priviben is)?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


jajjj, és kismama melltartó... akartam még írni, mert valaki kérdezte, bocsi, de most nem tudok visszakeresni, hogy ki is volt, hogy a 7 végi kismama napon tartott előadást az anita hungária kft. vezetője és elmondta, hogy a kismama melltartó azért fontos, mert követi a mell növekedését! szóval ezek általában olyan anyagból vannak elkészítve, amik tudnak a mellhez igazodni, így nem kell havonta újat venni belőle, csak fontos a jó méretvétel! szóval érdemes jó minőségű, esetleg ezért drágább darabot venni!

http://www.anita.com/hu-en/Products,Ani ... ,Pregnancy

sajnos csak angolul hozza ki... :S

sophie27
 
 


Sziasztok csajok!

Egy gyors bejelentkezés........

Rosszullétek:minden nap máshogy élem meg.Róka koma még nem jött(talán azért mert nem engedem ki,ilyenektől irtózok,kis koromban is féltem mindig rókázni :( ).

Mink anyóséknál lakunk, a szoba rendezésünk csak abból fog állni hogy kifestünk és átrakjuk a bútorokat hogy elférjen majd a kiságy.

Kis betűs rész: nálunk néha néha be van iktatva, de nekem sincs nagy kedvem.

Mindenkinek émelygés mentes napot kívánok!!!!!!!!!!!

KépKép
ritya
 
 


Sziasztok!


Vayacon:ha maradok nála én is ma mentem volna hozzá 18:20-ra. :wink: Jó mozizást!

Henne:megmondom Neked őszintén,hogy kb 20 hetes terhes voltam,amikor még semmi nem látszott.Mindenki azzal 'csesztetett',hogy biztos nem is vagyok terhes.Marhára zavart.Aztán elkezdtem gömbölyödni.

Vérvételi eredményem nagyon rossz :( ,vérszegény és vashiányos vagyok,gyógyszert kaptam.Plusz nem stimmel valami az ellenanyag szűrés eredményemmel,úgyhogy holnap az OVSZ-be is megyek.

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Sophie!
Jobbulást Beninek!
A babatémához ennyi megpróbáltatás után csak hittel lehet hozzáállni, és hát azzal nincs gond :)

Kinga!
A hiányosságokat tudják pótolni, gondolom, az megoldódik. Ellenanyaggal mi lehet a gond? Majd mindeképp írd meg.
Nekem is kerültek ellenanyagok a vérembe az előző terhességemből, amit meg kellett szakítani, ami miatt mindig oda kell figyeljenek, ha vérátömlesztést kell kapjak (erre még szerencsére sosem került sor).

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Jó reggelt Csajok!!

Sophie- Nálunk sincs szex, Apa nagyon fél ezért a 12.hétig nem szexelünk, túl sokat vártunk erre a babóra :wink: Az a baj, hogy mi nem vagyunk egy maszatolós fajták, ha már csinálunk valamit akkor odacsapunk, így aztán Apjuk fél, hogy kárt tesz kisGombócban :wink:

Hayniii- Azt hiszem lenne nagy szemmeresztgetés ha akkor jelentenéd be, hogy babát vársz :D

Dorka- Értem és van igazság abban amit írsz, hogy ez lesz az utolsó nyaralásunk kettesben egy jó darabig, de igazából még sehol sem voltunk soha kettesben, így a Balcsi is újdonság lenne :wink: Igen, engem is ez tart vissza, hogy azt a pénzt akkor inkább a babára költöm :wink: Párom ( aki nem a férjem, csak a vőlegényem), azt mondja, hogy neki mindegy, ha nem szivesen adok ki ennyi pénzt, akkor neki a Balcsi is ugyanolyan jó lesz :!:
Szerettek pókerezni???Mi is :D

Angie- Ez már a hatodik terhességed??Te aztán tényleg megjártad a hadak útját, minden elismerésem a tiéd!!!!!Holnapi Uh-hoz szorítok :wink:

Szisszka- Köszi a listát, nagyon szuper :D

Eta- Ugye, hogy ez a Kanári szigetek nem is jó hely???Én is így hallottam :D :D :D Nem kell nekem feltétlen a tenger vagyis hogy a magyar tenger is megteszi :D Akkor együtt tartozunk az öregek klubjába :D Neked mikor lesz a kövi vizsgálatod?

Eclipse- Nagyon kis szorgalmas vagy, én is szeretnék majd kismama tornát csinálni a 12.héttől, addig nem merek :oops:

Rabbe- Sajnálom a migrénedet, minden rendben lesz a babóddal, különben tuti, hogy nem adták volna be a szurit :wink: Akkor te jól beszélsz németül???Holnapi Uh-ra egy nagy kalappal :wink:

Start- Nagyon szorítok értetek, majd gyere ahogy tudsz a hírekkel, de minden rendben lesz ez nem is kérdés :wink:

Henne- Én híztam egy kg-t, de hasam az még nincs szerintem :wink: Első babásoknál szerintem olyan 4-ik hónap környékén kezd látszanil vagy nem jól írom??Segítsetek Anyukák :D

Csajok engem még is csak elkapott ez a szemét kórság, alig aludtam, iszonyúan fáj a torkom, nem tudok rendesen nyelni, már taknyos is vagyok.....Baromi boldog vagyok, mert amúgy kb sosem vagyok beteg,persze most sikerült valamit benyalnom :evil: Délután megyek a dokihoz, hogy adjon valamit, mert ez a homeos bogyó nem sokat ért sajnos....Ugye nem lesz baja a babámnak azért mert én beteg vagyok??

KépKép
gyancsi
 
 


Kinga- Sajnálom a rossz véreredményt, de majd gyogyikkal tuti beállítják :!:

KépKép
gyancsi
 
 


Sziasztok!

Én is novemberben fogok szülni, ezért is gondoltam, hogy csatlakozom hozzátok! Időnként már nyomon követtem a topikot, és sok ismerősöm van itt más topikokból!

Magunkról annyit, hogy már 5 éve próbálkoztunk, hogy babánk legyen, mikor tavaly januárjában meddőségi központban kerestünk segítséget. Két vetélésből 3 babát vesztettünk el, de most egy nagyon formás kis bébike lakik a pocakomban!

Remélem hamar befogadtok, és én is igyekszem gyorsan beilleszkedni!

rodina74
 
 


sophie:jobbulást a fiadnak!

start:drukkolok, hogy minden rendben legyen az uh-n!

kinga:gyógyszerekkel lehet ezen segíteni. ne aggódj! a férjem szerint én is vérszegény leszek..

rodina:üdv köztünk.:)
drukkolok, hogy minden rendben menjen!

gyancsi: Neked is jobbulást!

nekem ma valahogy semmihez sincs kedvem..csak nézek ki a fejemből..és már megint rosszat álmodtam:(

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Rodikám,
dobd csak ide is fel azt a gyönyörű fotót! :wink: :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Gyancsi,
bővítem a férjezetlenek klubját - csak nálam kicsi a valószínűsége hogy valaha meggyűrűződjek :oops:

Jelentem, én is megfáztam! Ugyanúgy, torokfájás, taknyosodás... Megkérdeztem, amíg nincs láz, nincs gond a babával sem.
Hőemelkedésem sincs, szóval a baba miatt nem aggódom, csak rossz a közérzetem :( Elméletileg ha láz van, paracetamol tartalmú lázcsillapítót lehet szedni, iboprufen tartalmút nem, persze a paracetamolt is csak mértékkel. Ezt az április Kismama magazinban is írta az orvos szakértő.

Azt, hogy ki melyik héttől kezdhet járni a választott tornára/jógára, az orvos/védőnő javaslatán túl az adott oktató is befolyásolhatja.
Konkrétan megmondhatják, hányadik héttől szeretnék ott látni a kismamát az órájukon.
Pl. jóga esetében, ami egy 90 perces foglalkozás, nagyon változó, 12-13-14-16 hét! Ahová én fogok járni, oda a 14. héttől várják szívesen a kismamikat.

UH-ra a 4D Genezisbe járok, imádom azt a helyet, és mindkét szonográfust!! :D A G1 azért került képbe, mert nagyon ajánlották, és van ott egy nagyon jó orvosnő, akit sajnos nem fogunk tudni megfizetni.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Csajok, én is most megyek 13 órára a 12.heti u.h-ra, már nagyon izgulok!
Szorítsatok, én is szorítok annak, aki most megy szintén, láttam többen is vagyunk!!!! :D :D :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sophie!
A szexszel kapcsolatban mi is így állunk a kérdéshez! Ezt a kis időt kibírjuk! Aztán apát még máshogy is örömhöz lehet juttatni! Gratula a 9. betöltött héthez!

Gyancsi!
Biztos nagyon szép lehet a Kanári szigetek, de megértem, hogy te most a babát helyezed előtérbe. Mi sem hiszem, hogy bárhova megyünk nyaralni, mert mi is a babának akarunk mindent megvenni!
A korotok miatt ne aggódjatok, igaz a táblázatot még nem néztem, de szerintem én leszek itt a legidősebb, már elmúltam 35 éves! De én nem érzem magam öregnek, sőt!

Szisszka!
Gratula az új kocsihoz! Mi is a babavárás miatt vettünk tavaly egy nagy kombi kocsit! Szerencsére a baba is megjött hozzá!
Jaj, nagyon jó kis listát raktál fel, le is mentem magamnak a gépre! Köszi

Dorka!Start!
Drukk a uhuhoz!

Eclipse!
Nagyon jó lesz neked ez a jóga, én is várom már majd hogy mehessek! Remélem hamar kikeveredsz a megfázásból!

Mi tegnap voltunk uhun, és akkor készült a kép a babánkról:


Kép

rodina74
 
 


Start és Dorka,
mega drukkok mennek! Remélem egy nagyon kellemes élmény lesz nektek az uh! :D

Kinga,
sajnálom a rossz eredményt :( A vérszegénység, vashiány kezelhető, az ellenanyagos dolgot meg nem ismerem, nem tudok hozzászólni sajnos :(

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Kinga!
a vérszegénység és a vashiány nagyon sok terhes nőt sújt! Ezeket lehet pótolni vitaminokkal, étkezéssel. Az ellenanyagos dologról én sem tudok semmit, de biztos minden rendben lesz!

rodina74
 
 


Sziasztok!

Köszönöm nektek a sok biztató szót! Nagyon sietni fogok a hirekkel!
Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
start7
 
 


Sziasztok!

Nincs sok időm itt ülni, így épp csak átfutottam a hsz-eket.

Mindenkinek drukk mára az uh-hoz!!! Várjuk a képeket!!! :lol: :lol: :lol:

Rodina! Szia Drága! Végre!!! Dejó, hogy itt vagy te is!!!! Már nagyon vártalak!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Dorka!
Neked is mennek a drukkok, és gyere gyorsan a hírekkel!

Rodina!
Már sokat olvastam a nevedet, de nem emlékszem pontosan, hogy melyik topikban. Gratulálok, és jó egészséget kívánok a babádnak :) A sztárotó pedig egyszerűen tökéletes. Holnap remélem, én is kapok ilyet :)

Én már meg is kértem az időpontot Hajdú Krisztához az Istenhegyire kombinált tesztre. Nem akartak még adni, mert nincs pontos CRL méretem (még nem mérték eddig), de aztán elmeséltem az anamnézisemet, és szó nélkül adták is az időpontot. Én csak HK-hoz megyek, és nem akartam, hogy beteljen a naptára.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok, én még csak most regisztráltam, de jó volt átolvasni az eddigi hozzászólásokat.
Így első babára várva kicsit olyan érzésem van időnként, mint ha egy idegen bolygóra dobtak volna le :)
szqulla
Budapest VIII. kerület
 
 


angie: küldtem privit, egy kisebb regényt :oops:

gyancsi: én még nem tudok németül, most tanulgatom. Persze aférjem és családja perfekt... Mivel én angolul tanultam, így időnként értek valamicskét amikor beszélnek meg használom kezem lábam. de sokminden hasonlit az angolból, így sokszor értem amit beszélnek. Eladni már nem tudnának :-)

rabbe78
 
 


Sziasztok Csajok!

Megjöttünk az uh-ról, Andris is ott volt velünk, minden ok, 60mm már a nagysága, és az N.T0,8mm. Ami elvileg jó, úgyhogy most nagyon örülök!
Amiatt viszont kicsit szomorú vagyok, hogy szó szerint futószalagon ment az egész.Összesen 5 percet tötlthettem bent kb.
A Down kór szűrést nem csinálatatom meg, viszont 4d uh-ra elmennénk, ott is nézik a rendellenességeket, ugye?Tudtok javasolni rendelőt?
A 4d mikortól látja, hogy mi lesz a neme?
Tudom, hogy korai, de kezdek kíváncsi lenni :D

Szisszka, nagyon szépen köszi a listát!

Eta, semmi zsíros meló nincsen sajnos :( Vagy legalábbis, azt nem rajtunk keresztül hirdetik :D A sógornőm is a Lollokhoz jár.Ők is szeretnének babát.

Start, mi volt az u.h-n?

Sophie, hogy van a kisfiad? Remélem már minden ok.

Kinga, sajnálom a rossz eredményeket, de tényleg ezek gyógyszerekkel javíthatók.És az ellenanyag dologgal kapcsolatosan mit mondott a doki?

Szqulla, üdv itt, grtaulálok!Írj valamit magadról! :D

Eclipse, te hová is jársz 4d-re? Jaj, hülye vagyok már írtad.

Angie, mikor mész?

Rodina, gyönyörűséges a kisbabád!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Csajok, én most megint nem vagyok nagyon magamnál, nagyon örülök, de igazándiból nem nyugodtam meg teljesen.

Ja, és képzeljétek, integetett nekeünk :D Biztos tudta, hogy most látja először az apukája :D :D :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Dorka,
gratuláloooook!!! :D

Persze, hogy 4D-n is látnak minden szűrnivalót:
www.4dgenezis.hu - egyméteres LCD képernyő van, nem a kis monitor! És minden látszik!

Elméletileg, ha a baba is úgy fordul (mert végső soron rajta múlik) akkor már a 13. héten el tudják csípni a nemét, azt mondták. Mi majd 14 és fél héten megyünk, azért remélem, hogy meglesz amjd akkor a neme...

Olyan alaposak hogy nem igaz.

Amikor 10. héten voltam, nézték a méhlepényt, magzatvizet, a köldökzsinórban az áramlást, a szívverés frekijét, a pici hasfalának a záródását, (az ekkor már elkezdődik és a 12. hétre záródik be teljesen, úgy is lett pont ahogy mondták), a combcsontját, mindent!!!

3 és 4D Uh, 30 perc, DVD-vel és fotóval 10500Ft.

Ha most kérsz időpontot, 1 héten belül kapni fogsz szerintem.

Mindkét szonográfus tündér. Hasi UH-t csinálnak 8. héttől.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


bocsánat,
4dgenesis.hu - s-sel

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan jelentkezem,mert valaki érdeklődött, hogy mikor megyünk uhra.
Hát 26. án megyünk fotozkodni, és mivel sz.fehérváron ingyenes a down szűrés szerdán 29 oda is ellátogatunk.
Remélem én is olyan képekkel jövök haza mint már többen!!!
Győnyörű babók!
Aztán még a jövő hétre tervezem a terhesgondozóba a bejelentkezést, de már előre félek... ez az a hely ami együtt van a nemibeteggondozóval.:x

Gyancsi!
Nekem is taknyom nyálam egybefolyik már két napjaaaa.
Apjuk le is szólt hogy minek dolgozom.....
Na mindegy!
Mindenkinek puszi: Eta

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok!

Ma megjártam a vérvételt... hát no comment, rohadt fáradt vagyok. Marci este 9 után aludt el. 5 előtt keltem,gyorsan elkészültem, kutyákat kiengedtem, adtam nekik kaját, mégegyszer kiengedtem őket, h nehogy bepisiljenek amig nem vagyunk itthon, persze utána meg alig tudtam bekönyörögni őket. Aztán gyorsan előszedtem Marci ruháit, felöltöztettem, 6:30kor kiléptünk a kapun sikeresen. 6:47-kor jött a busz, csomó átszállás, 2 órát utaztunk. A vérvétel gyorsan megvolt kb. 15 percet kellett várununk csak, mert a kismamik, meg akik gyerekkel mennek előre kerülnek :) Aztán kértem időpontot ekg-ra, jövő hét csütörtökre kaptam, meg uh-ra is, az meg pénteken lesz 10:15-kor. Már be vagyok sózva. Még ezen kívül a háziorvost kell letudnom.

Angie
Listát külön file-ba írtam össze először, azt majd felteszem g-mailre :wink:
Holnap mész uh-ra? Drukk!Drukk!!!!

Lányok!
Örülök, hogy tetszik a lista, és hasznosnak találjátok! :wink:

Rabbe
Nektek is megy a drukk holnapra!

Start
Épp elég tüneted van! :wink: Azóta biztosan mgjártad az uh-t, és tuti minden rendben van!!! :)
Majd várom a jó híreidet! :)

Gyancsi
Jobbulást! Remélem semmi komoly!

Henne
Ne aggódj a pocak miatt! Nekem a 20-ig hétig szinte nem is látszott Marcival, nekem sem kellett akkor másik nadrág, s-es méretet hordtam, nyárra vettünk ilyen lenge nacikat, abból m-es kellett! A végére vettem csak kismama nacit, de akkor már elég volt 2, mert otthon nagy méretű macinaciban voltam, szinte csak orvoshoz jártam, meg boltba jártam... :)
Most viszont a számvitel tanárnőm megkérdezte, h azért nem voltam mostanában suliban mert baba lesz? :D

Sophie
Nálunk is az van, h én eddig nem nagyon voltam oda a szexért, de már kezd ez rendeződni :oops: Marcinál ennek pont az ellenkezője volt, nagyon is bújtam apához :D De nem lett semmi gond, nem is mondták, h nem szabad. Nekem azt mondták csak, h a 36. héttől már ne.
Védőnőnk Szőllősi Edit (de nem ő adta a listát)

Beninek jobbulást, remélem már jobban van!!!!

Kinga
A vérszegénységen, vashiányon lehet segíteni! Alapjáraton én is az vagyok, most szedem az elevitet, majd meglátom milyen lesz az eredményem...
Az ellenanyaggal mi baj? Nekem is az volt, h én 0 Rh- -os vagyok, Marci viszont nem az lett, igy szülés után kaptam szurit a seggembe... remélem minden rendben lesz... :roll:

Rodina
Üdv itt köztünk! :) Édes a babád a képen! Gratula hozzá!
Mi végül nem új kocsit vettünk, hanem egy öreg tragacsot olcsón, rohangálósnak (3 km-re lakunk apa munkahelyétől) ez csak munkába járáshoz kell, meg boltba járáshoz, h a 15 kg-s kutyakajákat ne a hátunkon kelljen hazacipelni :D
Amúgy később, majd ha úgy állunk, akkor szeretnénk egy jobb autót is. Volt egy jobb autónk, csak az hiteles volt, ami sajnos bedőlt (köszönhetően apósnak, azóta is imádjuk őt)

Dorka
Gratula a babókátokhoz! Hidd el, nincs semmi baja! De ha megnyugtat, akkor szaladjatok el 4d-re! Legalább látjátok a picúrt megint, kaptok róla képet, dvd-t :)
Inkább, minthogy idegeskedj, akkor hátha megnyugszol! De tuti minden rendben van vele.
Én is iszonyatosan kiváncsi vagyok a nemére ám :D Azt mondják, h ezeken a mai modern 4d-s uh gépeken már a 12. héten meg tudják mondani h kukacos, vagy nunis, ha mutatja magát :D Nekem a régi uh-val a 18. héten mondták, h fiam lesz :D Most már az sztk-ban is nagyképernyős 4d van, igy azért reménykedem, hátha megtudhatjuk most már korábban :D

Szqulla
Üdv itt köztünk! :)
Gyere és mesélj magadról!

Hordozó:
Én Marcit inkább a babakocsiban tologattam magammal a lakásban :D Később volt már rá példa, h hordozóba tettem, és kivittem magammal a konyhába,amig főztem pl. De amúgy nem sokáig maradt meg a hordozóban.... :D
De erre vannak a pihenőszékek kitalálva nem? Azok állithatók is, azt hiszem... Mondjuk nekem bejött a babakocsi +hordozó megoldás. Utána napközben járókáztunk onnan tudott nézelődni.

Mennem kell, apa éhes...

szisszka
 
 


Gyorsan még egy aktuális pocakfotó (tegnap esti)

Kép

szisszka
 
 


Sziasztok,

Most tartok a 10. hétnél, nekem is be kéne jelentkezni lassan ( vagy nem is olyan lassan ) a védőnőhöz, de az sztk-s doki azzal riogatott, hogy csak oda mehetek, ahol az állandó lakcímem van. Kár, hogy nem tudok csak úgy 200 km-eket utazgatni :(.

Egész más kérdés: van valamelyikőtöknek lakásban tartott cicája / kutyája? Ha igen, hogy tervezi összehozni a bébivel ?

szqulla
szqulla
Budapest VIII. kerület
 
 


Hali!

Csak azért írok hogy átlépjük az ezeret: )

Szqulla: lassan jelentkezz be, a legközelebbihez, aztán majd ha Ő azt mondja hogy menj máshova akkor utazz csak. Szerintem.

Szisszka!
Szép a pocid: )
Sajnos az enyém nem a baba miatt ekkora :oops:
kerületet szoktál mérni?

Na jó éjt: )
Eta

Kép
Kép
eta
 
 


Köszönöm lányok a fogadtatást és a picink dicséretét!

Látod, Lucuzs jöttem ám, csak tudod nagyon izgultam, hogy minden rendben legyen, és babonából még vártam! Te hogy vagy?

Angie34!
Igen több topikban is megfordulok, bár azért nem csüngök egyiken sem, valahogy nincs rá időm!

Biztos a tiéd is ilyen szép fotó lesz! Kíváncsi is vagyok, mert időben közel esünk egymáshoz, jó lesz összehasonlítani a képeket! Mikor mész az Istenhegyire? Én nekem is van már oda időpontom, csak a Gasztonyihoz május 10-re!( Nekem már volt CRL méretem!)

Szqulla!
Üdv! Nagyon jó babavárást! Te mennyi idős terhes vagy?

Nem kell az állandó lakhely szerint menni a védőnőhöz! Ott menj, ahol laksz! Én Bp-en lakom, de már kerültbe vagyok bejelentve. És a tartózkodási helyem szerinti védőnőhöz mentem, és semmi gond nem volt. Szóval, ne hallgass a dokidra!

Nálunk 3 cica is van! Az elején a babánk a hálónkban esz, hiába van három szobánk. Pont a cicák miatt döntöttünk így. A macskákat így tudom a legjobban elszeparálni az elején a babától. Napközben azért biztosan szoktatni fogom őket egymáshoz, de csak felügyelet mellett!

Dorka!
Gratulálok! Képet nem tennél fel? Nagyon jó lenne látni! Édes lehetett, amikor integetett!
Mi a tegnapi uhunak egy részét telefonnal videóra vettük, a blogomban meg is lehet nézni. Mozog a kis keze, és tapos a lábával! Láttuk mi is még a kis ujjacskáit is, úgy nézet ki, mint 5 kis vonal! Csak az a baj, hogy mire készült a videó, újra szundikálni készült, és már kevesebbet mozgott, de azért jól látszik! Ha lehet ti is csináljatok ilyen felvételt, mert gyönyörűséges!
Dorka, és miért vagy még nyugtalan?

Eta!
Vigyázz azért magatokra! Szurkolok 26-ára! Pont aznap fog szülni a legjobb barátnőm! Náluk most jön a 3. baba!

Szisszka!
Ó, szaladgálós autó az nagyon jó! Főleg ha nem dolgozik a párod messze! Sajnálom a hiteles autótokat, de hidd el, lesz annál szebb és jobb is!
Hú, 10 hetesen ilyen szép pocid van! Irigykedem!

rodina74
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: