Új privát üzeneted érkezett!

Szilvás :D :D de jót nevettem ezen...bocsiiii

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


...nem innen a topikból, hanem a munkahelyemen.
Haza kellene menni, a vonatok sem járnak normálisan... 40-120 percet késnek, szóval kimegyek az állomásra, aztán egyszer csak majd jön egy valamikor.
Nagggyon izgi lesz...

szilvás76
 
 


Na ez már nem vicces :? remélem rendben hazaérsz.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 

 
 

Még mindig a vonat a jobb választás, ha ónos eső esik... Márpedig holnap reggelre ezt ígérik az időjósok. Ma "csak" azért jöttem vonattal, mert Bende otthon van a Mamával, így nem kell rohanni érte, ha meg kell nekik bármi, akkor jobb, ha autóval jönnek-mennek, mert Vácon a buszközlekedés (pláne felénk) nagyon gáz. Nekem meg a vonat amúgy kényelmes, is, gyors is, majdnem annyi idő alatt (normális esetben) beérek, mint kocsival.
...De ma asszem, jobban jártam volna, ha 4keréken jövök...

szilvás76
 
 


Ezt meg most a munka hevében találtam.

Azt hiszem, az ilyen féreg felnőttet puszta kézzel nyírnám ki, pedig nem vagyok egy agresszív tipus....
Basszus. Ez most betette a kaput.

http://index.hu/bulvar/2009/12/21/jobba ... lt_kisfiu/

szilvás76
 
 


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


:lol:
Évi, Dejóóóóóóó.

szilvás76
 
 


Évi, de szép! :)
xtina75
 
 


Köszönöm!

Évi
Gyönyörű!

Haldoklik a gépem. Most is csak a telefonomról írok!
Várom a laptop-doktort!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Könnybe lábad a szemem ha nézem a képet :D :D
Ircsi,Te kaptál képet?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi nagyon örülök a boldogságodnak!!!
Én is szeretnék majd képet csináltatni babóról....

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Évi
Kaptam képet, csak most nem tudom feltenni.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Csillagfény,biztos ad :) nekem is simán adott,meg mutogatta a monitoron a babát.
Schunk drnőhöz kell mennem majd gondozásra :? már ha addig nem választok mást.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem én is tegnap óta. Ne haragudjatok...

Ma délután fodrásznál voltam, meg a városban. Megvettem még az elmaradt karácsonyi ajándékokat, és összeállítottam végre a karácsonyi muffinokat is az üvegbe. Szerintem nagyon csinik lettek :D
Mostmár azt hiszem megvan minden. Még holnap elmegyek boltba egy bonbonért és kész vagyok. Becsomagolva 2-3 ajándék nincs csak, azt is megcsinálom még holnap.

Sajnos még nem volt időm visszaolvasni, de amint Bence elalszik pótolom azt is!

Remélem mindenki jól van!

És ugy izgultam Évi miatt... ugy emlékszem ma ment uh-ra. Remélem minden rendben volt ++++

Kép

Kép
timi1982
 
 


A kajával hadilábon állok...

este megettem 2 szelet pizzát, reggel 1 adag kertészsalátát. Mikor elindultam délután 1 szelet kenyeret 5 karika házi kolbásszal (kaptunk kóstolót ismerőstől) és 2 szelet pritaminpaprikával. a városban ettem egy pici fornettis tejfölös-sajtos pogácsát (tényleg pici volt), most meg egy kis natúr zabpelyhet eszek tejjel és 1 kanál házi mézzel.

főttkajára rá se tudok nézni... talán meg tudom inni a húslevest, de csakis üresen!

Kép

Kép
timi1982
 
 


Sziasztok!
Sajnos hétvégén nem tudtam jönni. Nem voltam gép közelében.
De megpróbáltam visszaolvasni.

Mares, nagyon sajnálom ami veled történt. :(

Tina, neked azért szorítok holnapra.

lombikbaba, évilány gratulálok a szuper szívhanghoz!

Ma csak 2 órát voltam dolgozni (szerencsére), így nem igazán tudtam netezni, ezért jövők csak most.
Én ma voltam ismét dokinál, de most már a saját választott orvosomnál. Szerencsére ma is minden szuper volt, már 15mm a kicsike. Sajnos a képet nem tudom felrakni.
Most egy ideig nem kell menni. Legközelebb, csak a kombinált tesztre (január 20-án), akkor leszek 12+2 napos. Remélem addig semmi gond nem lesz (és persze ott sem).
Azért még kell idén menni vérvételre és utána az eredménnyel fel kell keresnem a védőnénit. De szerintem ez már csak januárban lesz, mivel nem hiszem, hogy 2 ünnep között lesznek.
Tényleg ti csináltok kombinált tesztet vagy valami mást?

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Fifth Birthday tickers

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Second Birthday tickers
woody
 
 


sziasztok!

csak bekukk, mert késő van, és naon elfáradtam... nemrég értem haza... :( kicsit zűrösek ezek a napok... :(

élek, minden ok... tünetem semmi, beszélgettem erről anyuval, neki sem volt... azon szerencsések közé tartozott, aki teljesen tünetmentes terhességet produkált, és 8 hónaposan még felmászott a cseresznyefára!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

maccs neeeeem, még nem megyek dokihoz!!! ha nagyon nem bírom, akkor majd a jövő héten, akkor már a 7. hétben leszek...
de az eredeti terv az volt, hogy január első hetében... :)
persze a kíváncsiság nagy úr!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

bocsi, hogy most nem írok mindenkinek külön! :oops: megyek zuhizni és ágyba bújok...

jóccakát!

Kép
gtunde75
 
 


Sziasztok
Voltam védőnőnél,naná nincs szerencsém és akihez tartozok nem volt ott...aki ottvolt,elbeszélgetett velem azért,kedves volt.Megkrédeztem nagyjából mindent. Tornát nem javasolja 12 hét alatt :? mekkora leszek így.Oltást sem...megelőzés.fokhagyma,méz,vitamin,higiénia...
Majd jövő héten megnézem van e a saját védőnőm és kapok kiskönyvet. Úgyhogy most asse tudom dokihoz mikor kell menni,de azt hiszem 12.hétnél.
Cicákra azt mondta ejnye :? merthogy öntörvényűek és be fog menni a kiságyba. De ha kicsukom éjszakára,csak nem,nappal meg figyelek. Ejj olyan rossz ez,imádom a macskáim,nem akarok ezen dilemmázni.
Ma sokat fáj a hasam,a változatosság kedvéért a bal oldalon,de kimondottan,össze is görnyedek néha.Azt mondta nyúlnak a méhszalagok.És akkor gáz ha vérzek v.késszúrás szerű a fájdalom.Na azért olyan nincs.

Tina,szorítok,gondolok Rád.
Tünde,pihenj sokat azért.
Wody,szuper h.minden rendben. Én asse tudom mi az a kombinált teszt :) (na jó valami Down szűrés??? ) Azt csináltatok,amit a doki,védőnő mond+toxoplazmát.
Timi velem minden rendben köszi az aggódást :) Tudok enni is :shock: :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi!

http://www.downszures.hu/tobb_index.php

A 12. héten mérnek nyaki redőt, ez az általános. Tudomásom szerint 12.0-13+6 terhességi hétig ad korrekt eredményt. Fenti link a fizetős vérteszt.

maccs01
 
 


Én amniocentézisre megyek a 16. héten. Azt sajnos nem tudom, hogy down-on kívül másra is szűrnek-e azzal. Van sajnos annak vetélési kockázata, de már elmúltam 35, ezért kicsit parázok a down miatt. Ricsinél csak kombinált teszt volt. Vért vettek tőlem a 12. és a 16. héten, majd 3 nap múlva megkaptam az eredményt - szintén a Magzatdiagnosztikai központban voltam. Minden sz@rra oda mentem :) Most is ez lesz, csak nem tudom, hogy van-e értelme én esetemben a kombinált tesztnek. Megkérdem majd erről dokit. Feleslegesen nem akarom kihajigálni a pénzt, ha már úgyis lesz amnio. De ha tudtok ebben segíteni, örülnék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maccs01 2009.12.22 09:59-kor.

maccs01
 
 


Terheléses vércukorra is tudomásom szerint a 12. héten kerül sor. Nekem az elsőnél úgy volt, másodiknál már a 8. héten, mert első gyerkőcnél terhességi cukrom volt - másodiknál már nem :)

maccs01
 
 


Maccs, én is azt gondoltam, hogy ezért majd el kell menni a géndiagnosztikába (Istenhegyi út).
De a dokim azt mondta, hogy szerződése van a János kórháznak a sejtbankkal, így csak 5e Ft-ot kell fizetnem a laboros néninek. Elküldik a vért Londonba és 10 nap múlva van meg az eredmény.
De ezt már mástól is hallottam, hogy van olyan kórház ahol ez van.

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Fifth Birthday tickers

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Second Birthday tickers
woody
 
 


Évi
csodaszép gyermek :)
Woody
nálad is jó hírek!

Én ma valahogy nem vagyok jól..Nem fáj semmi, de olyan rossz a közérzetem..Remélem csak a hülye idő :roll:
Tina????????

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Woody
Én a Bolgárkerék u-ban voltam. Már máshol is olvastam ezt a szerződésese dolgot, pontosabban a 2010. júliusiaknál. Mostanában a csajok felraktak 12hetes 4D UH-s képet... gyerekek, komplett kis emberkéket látni :)

maccs01
 
 


Tina dokija az enyém is, általában de. 11 utántól van a rendelés.

maccs01
 
 


maccs, megnéztem a júliusiban a képeket. Tényleg eszméletlen.
Nem is gondoltam volna, hogy ennyire már lehet látni a babát.

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Fifth Birthday tickers

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Second Birthday tickers
woody
 
 


Woody, nagyon tuti. Teljesen fel voltam villanyozódva, mikor megnézegettem őket. Alig várom a sajátunkat... de még szívhangra is várok elsősorban, aztán mindent sorjában :)

maccs01
 
 


Hülye vagyok a dokimmal kapcsolatban írtak révén. Szóval a magánrendelés van úgy, Tina most a klinikára megy, úgyhogy bármikor lehetnek hírek. Teljesen béna most az agyam! :wink:

maccs01
 
 


Kedves Kismamik!
Először is gratulálok a pocaklakókhoz.
Rólam annyit:szeretnék közétek tartozni,de még csak sejtésem van :D
Tesztet csak 24.reggel tervezem megcsinálni.Sajnos elég edzett vagyok kudarcokban,de még titokban mindig reménykedem,még túl a 4.x-en is.

Az Istenhegyi Géndiagnosztikát merem ajánlani.Hajdú Dr.nő és a mellette dolgozó Bátori (ha jól emlékszem) doki nagyon profik, rendesek és ügyesek.Tavasszal volt "szerencsém" náluk méhlepény vizsgálatra.Nem fájt a vizsgálat,mindent részletesen elmagyaráztak.
De remélhetőleg senkinek nem kell oda eljutnia,csak ha a maga megnyugtatására akarja a vizsgálatokat.

Igazából az h1n1 oltás után olvasgatok,mert tanácstalan vagyok,de lehet,hogy a természetes megelőző módszereket fogom alkalmazni,legalábbis az első 3 hónapban.

Reménykedő :lol:
capuccino
 
 


Szia Capuccino!

Persze, hogy csatlakozhatsz, üdvözlet köztünk. Remélem, valami érzékeny tesztet vettél, bár fogalmam sincs, hogy milyen fiatal lehet a terhességed. A sima 25-ös tesztek cirka egy héttel a menzesz elmaradása után nagyon jól láthatóak már.

Történt valami, hogy már voltál tavasszal méhlepényvizsgálaton? Első baba? Ha nagyon indiszkrét vagyok, nem kell válaszolni, nem sértődök meg. Mégegyszer üdv. köztünk!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maccs01 2009.12.22 12:28-kor.

maccs01
 
 


Maccs
Amniocentesis pontos eredményt ad. Genetikai rendellenességeket lehet szűrni vele (kromoszóma-eltéréseket).
Vérvételes tesztek csak kockázatbecslésre vannak. Ha eldöntött az AC, akkor szerintem, felesleges.
Én külön nem csináltatok. Megyek a 12.héten inkább 4d-re. A 16.héten itt azt nézik, ami a 4-es teszt.

A 12. hétig a Kaáliba járok. Itt akkor dobják ki onnan az embert.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Várom haza a páromat. Megyünk venni valami PC-t.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Évi!
A Schunk Doktornő is jó szakember...nem bánod meg ha hozzá mész tanácsadásra...
Igen én is így hallottam,hogy szülést nem vezet már le...de ezt ő majd megmondja neked....
Vigyázz magadra!!!
Puszika

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Sziasztok,

Nincs jó hírem. 32 mm üres petezsák, sehol egy életjel. Nem is akar elmenni, semmi görcs, sőt tünetek ezerrel, reggel is majdnem hánytam. Asszem ez a missed ab. Holnap kell mennem éhgyomorra vérvételre, kell vércsop vizsgálat, anélkül nem altatnak. Azt nálunk nem is csinálnak, csak csüt, de az már 24-e, meg kell próbálnom Csepelre menni, de nem is lesz kész, lehet, csak jövő hét közepén. (Ezt csak az Országos Vérellátó csinálja meg, oda mennek a minták) Utána csinálják csak meg a küretet. Gondoltam én már, hogy nem lesz itt semmi, nem is mertem reménykedni... na jó, egy kicsit tegnap este.
Sajnálom, hogy sokkolnom kell benneteket a rossz hírrel, de Ti ne parázzatok, elég akkor félni, ha baj van! De nem lesz! Pár nap vagy 1-2 hét és meg lesz nektek a szívhang, a kiskönyv!
Ircsi, vegyél ki lszi a táblázatból... köszi
Majd pár hónap múlva megint próbálkozunk, de szívhangig nem mondom el senkinek, és nem fórumozok, stb. Utána is csak pár embernek.
És köszönöm, hogy gondoltatok rám, nagyon jól esett, és kívánok nektek minden-minden jót!!!!
Időnként még majd bekukkantok, szurkolok mindenkinek.
Puszi,
Kri.
xtina75
 
 


Tina: sanjánol :( nagyoooon :( a szervezet buta, nekem aznap még totálisan pozitív erős tesztem volt, de belül semmi :( és semmi remény???? hogy mégis lesz valami??? :( le vagyok törve, mással ne legyen ilyen ezt kívánta a kórházi ágyon!!!! Nagy ölelés neked!!!!


Kismamik: vigyázzatok a babókra!!!!! :D vigyáztok ti , tudom, jó anyukák vagytok :D

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Sziasztok.

Ahogy bejelentkeztem nálatok reménykedve,kopogtatott a mikulás :(
Nagyon rossz tréfát űzött velem a késedelmével.

Xtina sajnálom,és fel a fejjel.

A többieknek kellemes babavárást.
Capuccino
capuccino
 
 


Hát csajok nagyon sajnálom!!!
Borzasztó érzés amikor beleéljük magunkat a dologban és kiderül a rideg valóság!!!Én tudom...3szor éltem ezt át!!!Remélem most minden rendben lesz!!! :S
Ne vegyétek magatokra de Uh-ig nem is jelentkezem...
Nagyon sajnálom még1szer!!!
4-5 hónap és újra nekifuthattok a dolognak!!!
Én Nagyon Sok Sikert Kívánok Nektek és Mindezek Ellenére Boldog Karácsonyt!!!
Mindenki Vigyázzon Magára!!!
Fel a fejjel!!!Sok-sok puszika

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Ircsi! Nagyon köszönöm a választ!

Tina, rendkívül sajnálom! Kórházon belül ez a vércsoportvizsgálat nincsen? Mi van, ha valaki beesik valami sürgős műtéttel... nem tudom elhinni. Szerintem nekik nem sürgős. Nagyon-nagyon sajnálom. Pihenj sokat, regenerálódj, oltasd be magad és szaladjatok neki egy újabb babának! Dokit kapd el, faggasd ki, nem-e egy bakteriális fertőzés vagy valami, hogy ki lehessen zárni, míg jön a következő bébike. Annyira rossz, pont így karácsony előtt :cry:

Csillagfény, megértelek, akkor "találkozunk" 28-án! Már ránk férnek a jó hírek, úgyhogy drukkolok! Kellemes Ünnepeket Neked is!

Évi, én javasolnám, hogy terhesgondozásra olyan orvoshoz menj, akinél szülni is fogsz. Ha már pénzeled a vizsgálatokat, akkor annak a zsebét tömjed, akire rábízod magadat és a kisbabádat. Nem hiszem, hogy Pécsen nincsenek jó hírű szakemberek! Nézz körül a kórházi topikotokban itt a babaneten, nagyon sok orvost fognak ajánlani már szült kismamák. Fogsz olvasni jókat és rosszakat, így legalább el tudod dönteni lehetőség szerint, hogy neked ki a legjobb. Aztán majd megismered, ha nem tetszik, mehetsz máshoz. Szerintem ez nagyon fontos.

maccs01
 
 


Capuccino, sajnálom. 4.x felett is simán lehet babád, ne add fel!

maccs01
 
 


Sziasztok!

Vettünk egy új gépet és én kaptam egy netbookot is. Aranyos picike :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Tina
:cry: :cry: :cry: :cry:
(Nem értem :roll: :roll: :roll: Vércsoportmeghatározás, meg labor miatt????? Miért nem lehet ott levenni, ahol majd a műtétet csinálják????)

Capuccino
:cry:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Aranyosak vagytok, lányok

Maccs,
"Kórházon belül ez a vércsoportvizsgálat nincsen? Mi van, ha valaki beesik valami sürgős műtéttel... nem tudom elhinni. Szerintem nekik nem sürgős. "
Azt mondta a Bánhidy, (reggel, álmosan, a telefonba), hogy menjek el a háziorvoshoz, ott meg azt mondták, hogy itt csüt, Csepelen talán, próbálkozzak. Holnap odamegyek Csepelre, és ha nincs, viszem magammal egy magánlabor számát, ami a SOTE-n belül üzemel, egy labor, beutaló nélkül - 10 ezerért - megcsinálják. A kettő között még felhívom Bánhidyt, hogy ő mit tud, a klinikán megcsinálják-e.
Ha sürgős műtét van, akkor nincs ilyen protokoll, de nekem különben olyan ritka a vércsoportom, hogy ha azt mondom, hogy RH-B, akkor nem fogják azt gondolni, hogy nem nézték már meg tízezerszer.
De nekik ez nem sürgős :-( Á, nem is, most felhívom a magánlabort, bejelentkezek, aztán legfeljebb lemondom.
xtina75
 
 


Na hát ezek du már nem veszik fel. Akkor majd 1. Csepel 2. Bánhidy 3. magánlabor
xtina75
 
 


Tina
Minden kórházban lehet járóbetegnek labort, vércsoportmeghatározást kérni!
Mondhatta volna a doktorod, hogy menjél be hozzá a klinikára és ott elintézik, ha ott fognak műteni is.

Jön hozzánk műtétre a beteg, előtte megjelenik az aneszt ambulancián. Ott levesszük a véreket. Központilag eljuttatjuk a vércsoport-meghatározásokat is a véradóba (előtte mi is meghatározzuk).
Nem a betegnek kell mászkálnia, intéznie a vérvételeket.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi,
Ezt én sem értem. Oldjam meg. Hát basszus, megoldom, ami a dolgom, ők meg oldják meg, ami az övék. Most már meg van a beutaló, rendben, de ha Csepelen nem fogadnak, kicsit kiakadva fogom felhívni a dokit, h intézkedjen már, nem azért fizetem. Nincs elég bajom? Vagy ez ilyen sokk-terápia, ne a bánatommal legyek lefoglalva addig is?? Mert akkor bejött.
xtina75
 
 


Xtina,borzasztóan sajnálom,még a könnyem is kicsordult. Kívánom hogy mielőbb túllegyél ezen az egész tortúrán és mielőbb újra boldog kismama lehess.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Fú hosszú nap volt,most értünk haza...védőnő,Tesco,munkahely(utalványokat osztogattak :wink: ) Árkád (ebéd) a tömeget illetően,a z Árkád parkolóban (!!)vagy 15 perces dugó...aztán Szekszárd asztal,majd babanézőben voltunk...

Holnap már nyugisabb lesz,csak sütögetek főzögetek majd.

Odaadták a babát "tessék gyakorolni" :) 19 napos kisfiú,nagyon édesen szuszogott a karomban,de basszus 20 perc után majd leszakadt a kezem :shock: :shock: súlyzózzak a szülés előtt vagy mi???

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Tina
:cry:

Ircsi
új gép, akkor jöhet a kép a dedről ;)
Évi
ne súlyzózz, majd hozzászoksz :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


szivvi írta:Ircsi
új gép, akkor jöhet a kép a dedről ;)




Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi, ez tök jó, jöhet a kép :)

Évi, valóban hozzá fogsz szokni. Mikor először vettem kezembe Enikőt, miközben már hozzá voltam szokva Ricsi tizenvalahány kilójához, nos, felkaptam és majdnem eldobtam, olyan könnyű volt. Mikor elsőszülöttet emeltem meg születése után, azt azért éreztem egy idő után :) Teljesen hozzá fogsz szokni, ezt garantálom :lol:

Tina, ez több mint bosszantó. Bánhidytől hasonló helyzetben sokkal többet várnék, mint amit most produkált. Hívd fel, tegyen ki magáért. Neked eleve túl kell lenned ezen a veszteségen mielőbb, tiszta lappal. Nem húzhatják az időt ebben a szomorú helyzetedben! Fel is vagyok háborodva, megmondom őszintén, most azért csalódtam a dokiban, hogy ennyit "intézett".

maccs01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: