Új privát üzeneted érkezett!

Meme, remélem már megnyugodtál! :wink: Ha csak pici és utána semmi, aggódj ne aggódj, de azért pihizz amennyit tudsz!

Poci, de jó hírek! :) Én is kb ennyi idős leszek amikor jövő héten megyek UH-ra, hú akkor jó nagy babára számíthatok :P Szuper, hogy minden rendben!!!

Manorka, én is meglepődtem, hogy most mennyivel gyorsabban nő a pocak :shock: Emmával nekem is kb 4 hónaposan volt ekkora :roll: Remélem azért lelassul a pocaknövekedés, mert elsőre is tényleg iszonyat nagy hasam volt :? Már én is terhesnacit hordok, mert a bandázs + régi naci verzió is kényelmetlen :?

Mokibuci! Próbálj olyasmit enni ami jólesik. Tudom, hogy közhely, de akkor is :wink: és a 2 falat is több a semminél! :) Én tegnap is kihagytam a Gravidát, és ma is tűrhetően voltam :roll: Teljesen nem fogom abbahagyni, mindenesetre bosszantó :evil:

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Pocak
örülök, hogy minden rendben:) kíváncsian várjuk a képeket:) Már én is alig várom az uh-t, de csak jövő héten pénteken lesz. Azt hiszem én vagyok itt a legfiatalabb kismama, már ami a heteket illeti:)

H1N1 huuuh ez jó hír, végre valaki pozitívummal is tud szolgálni.

Nekem picikét elkezdett fájni a torkom ma, ugyhogy homeopátiás kúra jön, Oscillococcinum. Eddíg bevállt, remélem továbbra is. És úgy döntöttem táppénz, míg nem gyógyulok meg, legalább pihenek kicsit.

Jó éjt lányok:)
Vendég
 


szóval "akkor ne aggódj"... :oops: ez nem az én napom :oops:
el is teszem magam holnapra :?

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 

 
 

Meme
mi ujság???minden oké már?szerintem is belefér bőven egy kis rózsaszinű cucc ilyenkor :oops: :oops:

Pocak
hú de nagy a babád :lol: :lol: gratulálok,olyan jó lehetett látni :wink: :wink: nagyon kiváncsi vagyok a képre :wink: :wink:

Edi
nekem is elkezdett kaparászni a torkom,és én is ma kezdem az oscit :wink: :wink: te milyen gyakorisággal veszed be??

nekem is gyorsabban nő a pocak mint az elsőnél,már simán látszik,főleg estére brutál nagy :wink: :wink:

bibar
 
 


Sziasztok Lanyok!
Koszonom mindenkinek a nagy drukkot. Megprobalok feltenni egy fotot a babokarol, csak mindig olyan kicsire sikerul.
Kép
pocaklako
 
 


Sziasztok!

Barbuss, tegnap este azt írtad, ez nem a Te napod, de ma igen, így boldog névnapot kívánok és Neked is Bibar!

Judit, gratulálok a Babócádhoz, szép nagy már! Nem tudtam tegnap elképzelni, milyen az a pont pont vesszőcske. Nagyon szép formás Babóca!

Meme, hogy vagy?

Edi, Bibar: torokfájás hessssss! Ahogy kislányom mondaná: "elhesstem" :lol:

Mutatok Nektek poci fotót, ha nem bánjátok. És aki tud, készítsen és mutiiiii! :) Mint ahogy írtam is korábban, Nórinál kb.4 hónaposan volt ekkora a pocóm, este meg aztán tényleg olyan, mintha lenyeltem volna egy 2 kg-os kenyeret egyben.

Manorka Kép pocó 9 hetes Kép Kép jobbról is, balról is :)

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


Sziasztok!

fókamóka: most pár napja én sem szedem az elevitet és kicsit jobb, megpróbálom a Femibiont. köszi

Judit: gratula a pont-pont-vesszőcskéhez! egyből előkaptam a vonalzómat, hogy mekkora is lehet

manorka: nekem is sokkal nagyon a pocim, tényleg az első gyermeknél 4-5 hónaposan voltam ilyen. nagyon aranyos vagy hogy lefotóztad!

Lányok, én álomkórban szenvedek. este 8-kor már alig bírom nyitva tartani a szememet. Alig várom a holnapot, hogy végre aludhassak. vasárnap reggel úgysem fog hagyni a kisfiam, mert ugye megérkezik a Mikulás az ablakba :)

H1N1: sajnos nálunk még a családban is eltérő a vélemény az oltással kapcsolatban és olyan rossz hogy mindkét irányból mást mondanak. persze mindenki félt minket, de olyan rossz állandóan erről hallani. én már tényleg nem nézek híradót, csak felzaklat.

meme: jobban vagy?

Gabi
Kép Kép

2D 03.09
sakura1974
 
 


Manorka: úgy néz ki, hogy ha kislányunk lesz Nórinak fogják hívni :)

Gabi
Kép Kép

2D 03.09
sakura1974
 
 


Nagyon boldog nevnapot a ket Barbinknak! Bibarnak es Barbussnak!

Monorka gyonyorusegesen nagy a pocid. Gratula!
pocaklako
 
 


Bocsi nem Monorka hanem Manorka, elirtam. :oops: :oops: :oops:
pocaklako
 
 


Isten éltesse a Barbikat!!!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok csajok :-)

Boldog névnapot a Barbiknak :D

Pocaklakó : olyan édi a babucid :D tényleg igazi baba formája van már :-)

Manorka : bizony már pocakosodsz rendesen, ahogy a képen látom, nekem is hasonló nadrágom van, a pocakom is kb. ekkora helet én a 8. hét 2 napjában vagyok ha jól számolom :-)
hétfon megyek UH-ra, már várom :)

Barbuss: Nekem is Emmám van :D és bizony most sokkal nagyobb a pocak mint az 1. terhességnél, de ez normális, a szalagok konyebben nyúlnak és a méh gyorsabban tud novekedni...na de mekkora lessz a végén akkor??? Így is bálna formám lett a végére, hát akkor most majd átmegyunk elefántba, vagy nem is tudom :lol:

Szép napot mindenkinek!!!

ja Bibar én is szedtem az Oscit, reggel 1 adagot /tubust/, este 1 adagot vettem be de akkor már nagyon fájt a torkom meg a Homeogéne-t szedtem 2 óránként 2 tablettát :-) 2 nap alatt helyrehozott!!!
eva28
 
 


Eva, hű akkor mi napra egyidősek vagyunk jelen állás szerint. :lol:
Nekem is van hasam, de én még inkább puffadásnak tudom be, mert nem olyan mamás. :roll:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem rendkívűl érzékeny lett a szaglásom. Pedig alapjában szinte nem is érzek illatokat, bosszankodni is szoktam, hogy amikor kirándulunk nem érzek semmit az erdő-illatból. Ez viszont a másik véglet, tegnap hiába töröltem ki a hűtőt, mindig érzek valamit ami nem tetszik. Na és az ügyfelek, brrrrrrr Az 50-60 éves pasik olyan büdösek, hogy amíg itt ülnek előttem nem veszek levegőt az orromon.

Gabi
Kép Kép

2D 03.09
sakura1974
 
 


Sziasztok!

Köszi a köszöntéseket :) Druszám, Isten éltessen! ;)

Poci! De jó a kép!!! Tisztára baba formája van már :P

Manorka, szép a pocakod, tényleg látszik már :) Este megkérem Gábort, hogy kapjon le engem is! Emmával már korábban elkezdtük a pocakfotókat, pedig így visszanézve semmi se látszott :oops: :D

Meme! Jól vagy?

Betegeskedőknek jobbulást!!

Sakura! Nekem is nagyon érzékeny az orrom :? Utálok a hűtőben turkászni, pedig semmi romlott nincs benne :?

Jajj de nincs kedvem ma dolgozni… :oops:

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Hűűűűűű manoka, tényleg szép nagy pocakod van! :)

Pocaklako:
Nagyon örülök, hogy minden rendben volt a dokinál.
Neked s szép nagy már a babád! :)
A doki neked mondott valamit a vérezgetésre?

Nálam kedd óta nem volt semmi színes, remélem eltűnöget az a fránya haematoma!!!
Reménykedek, viszont dec. 16-a még írtó messze van! :(
Aznap lesz a szülinapom, remélem szép ajándékként pozitív hírt kapok majd a nődokitól.

Emi

Emi



email4
Budapest
 
 


Sakura: igen a szagokra valo erzekenyseg teljesen normalis, nekem szinte az volt az elso tunete a terhessegnek. Mar kezdek nagyjabol ujra megbaratkozni a szagokkal, de pl.jo egy honapig a kedvenc parfumomet sem viseltem el magamon. Most mar istenes is a dolog. De persze van ami zavar, pl. a tegnapi fantasztikus vecsesi savanyusag szagatol ma kifordultam a hutobol.

En is mosntam Apanak, hogy este fotozzon le minket. :lol:

Dolgozok kitartast!

Kinel mi lesz az ebed?
Nalunk Apanak spagetti fustoltszalonnas szosszal, es masodiknak sonkatal, rucola, parmezan. (na ez az amit en csak elkeszitek :lol: ), Magamnak meg csinalok egy oriasi vegyessali talat, jegsali, pari, uborka, rucola es sok sok feta. Tegnap vettem fetat, nagyon jol esett. Ja meg csinalok gyumocssalit is, csemegenek.

Kepzeljetek, mivel nem estem at a toxoplasmozison nem ehetnek egy csomo fajta hust, felvagottat (amugy sem eszem), es a zoldsegeket, es gyumolcsot etelfertotlenitoben kell aztatnom fogyasztas elott. Nektek ismeros ez a dolog?

Puszi mindenkinek!
pocaklako
 
 


köszönöm én is a névnapi köszöntéseket,aranyosak vagytok :lol: :lol:

Barbuss
boldog névnapot neked is :lol: :lol:

Pocak
nagyon édes :P :P kis dundi baba :lol: :lol:

Eva
köszi,akkor én lehet hogy napi egy tubussal kezdek, :wink: :wink:

Manorka
jaj nagyon szép a pocid,estére már nekem is ekkora szokott lenni,majd fotózok valamikor :wink: :wink:

Sakura
én is igy vagyok vele,iszonyú finnyás szaglásom lett :wink: :wink:

ma corába voltam,megvettem a télapó ajándékokat,olyan jó,majd állithatom össze a csomikat a gyerekeknek a családban :lol: :lol: szeretem ezeket az ünnepeket :lol: :lol:
azért a hülye virus egyfolytában az eszemben volt mikor túl közel jött valaki :evil:

bibar
 
 


Pocak
én sem estem át de még ilyet nem is halottam hogy ezeket nem eheted,nekem annó Olivérnél is csak azt mondták hogy a macskákat kerüljem :oops: :oops: és persze mindent eszem,komolyan ezt még nem halottam,pedig sok ismerősöm nem esett át a toxon :oops:

nálunk ma a tegnapi maradék az ebéd,ma nem főzök semmit :wink: :wink: a rántott husi :lol: :lol:

bibar
 
 


pocaklako, bekukkoltam megint hozzatok es latom a toxot (nalunk ket macsek is van :))
azert nem eheted ezeket illetve kell nagyon atmosni, mert nem a macska direktben 'fertoz' hanem az uruleke... marpedig a szabadon jaro macsekok siman bemehetnek ugye a termelok kertjebe is - illetve nem lehet biztosra tudni, hogy nem - es fertozhetik a talajt, es nem tudni mennyire lett jol megtisztitva a zoldseg, szoval ezert van, hogy a toxot nem csak macskatol lehet kapni. En atestem mar korabban, de ki tudja mikor, mert elobb estem at minthogy lett macskam, 3-4 evvel ezelottig macska sem volt soha eletemben a kozelemben es megis a teszt mutatta, hogy atestem mar a fertozesen.
(a husokat mondjuk nem ertem... de biztos arra is van magyarazat, ami neked meg ugyis mindegy :))

luna6
 
 


Szia Luna!
Jol tetted, hogy bekukkantottal, gyere gyakrabban is. (a pu-t meg nem felejtettem el
:lol: :lol: :lol: )
Macsek nalam nincs, csak egy nagy kutyi. A multkor mar hasznaltam ezt az etelfertotlenitot olyan szaga van mint a hiponak (amuchina-nak hivjak, ismeritek, vagy hallottatok mar ilyenrol?)
Borzaszto, tisztara olyan, mintha elobb hipoval locsolnam meg a kajam, aztan meg megennem, mondjuk leoblitem, de maga a tudat...mindegy hat ezen is tul kell esni.
Luna, te eszre sem vetted, hogy volt toxo-d?
Most a legujabb vervetelt kimondottam erre kell megcsinaltatnom.

Na menek aztatom a zoldsegeimet :lol: :lol: :lol:
pocaklako
 
 


Nem tudom mi a neve amit itt kapni, de valami fura, lehet ugyanaz mint a tied, itt nalunk a zoldseges reszlegen ki van teve es mindig kaphato, de meg sosem vettem :)
Abszolut tunetmentesen zajlott nalam, egyszercsak ott volt az eredmenye a vervetelen, hogy toxo mar atment rajtam, neztem is nagyot :) Itt felenk ezt a szurest meg a terhesseg elott (a tervezesi fazisban) megcsinaltak, bar gondolom akinek meg nem volt azt szurik menet kozben is. A hepa B es egyeb szureseket (rubeola, HIV verziok) szinten megcsinaltak elore is. (na megneztem, amit szurnek illetve elore is szurtek itt: ketfele Hepatitis B szures, Hepatitis C, Toxoplasma, Anti-Citomegalovirus, Rubeola)

luna6
 
 


Szia Luna, hat mindegy mi a neve, de iszonyu budos, 6 x oblitettem at azt a ket nyamvadt level salatat meg paradicsomot, meg ubirt mire nagyjabol elment a szaga, de en meg igy is ereztem. Asszem a hatralevo honapjaimban le fogok szokni a salatakrol.
Nem tudom, hogy nalunk elotte szurik-e, meg a terhesseg elott a haziorvosomtol kertem beutalot nagy verkepre, de abban inkabb olyanokat szurtek, mint vas, cukor, feherje meg ilyesmit.
Ezeket a vizsgalatokat amiket irtal nalam nem tul regen csinaltak meg, talan egy 2 hete sincs, hogy megjott az eredmeny.

Szerencsere szinte minden nagyobb dolgon atestem, de a toxon nem. Csak remenykedem, hogy legall mar kibirom, a hatralevo idomben. :lol: :lol: :lol:
pocaklako
 
 


Bibar: az elejen en is csak azt hittem, hogy a macsekot kell kerulnom, nyugiban is voltam, mert nalunk nincs cica.

Ugy irigyellek, hogy keszulsz a mikulasra. Nalunk nincs is mikulas, dec. 6-an. Bar mondtam Apanak, hogy a gyereknek minden magyar unnepet meg fogunk tartani. Itt a telapo dec. 25-en erkezik, o hozza az ajandekokat es a karacsonyfat, es meg a csizamat sem kell kitenni. Olyan, hogy Jezuska valamit is hozna itt nincs. Januar 6-an viszont jon a Befana, a jo boszorkany, aki a seprojen erkezik es a jo gyerekeknek csokit hoz, a rosszaknak meg szenet tesz a zoknijukban. Mondtam Apanak, hogy majd mi mondjuk azt, hogy dec. 6-an a magyar mikulas jon, hogy karacsonyra haza erjen Magyarorszagra, azert jon elobb hozzank.
Ami meg nagyon illuziorombolo itt, hogy a karacsonyfat mar most december 8-an kell allitani, igy mire eljon a szenteste mar latni sem birod annyit kerulgetted a lakasban, es nincs vagy nagyon ritka az igazi fenyo, ha van is csak foldlabdas, mindenkinek mufenyoje van. Meg jo, hogy nem hullik. Jaj csajok mennyire hianyzik nekem a feher karacsony, a jo csipos hideg szel es a fenyoillat. Itt van, hogy karacsony napjan 15 fok van es het agra sut a nap. :cry:
Na jo nem untatlak titeket tovabb!
pocaklako
 
 


Judit: egyáltalán nem untatsz, engem nagyon érdekel, hogy máshol hogyan ünnepelnek. Igazán itthon sincs fehér karácsony már pár éve. Hol is laktok?
én ezt a tox-ot még nem is hallottam :oops: miért nem szabad husit enni?

Gabi
Kép Kép

2D 03.09
sakura1974
 
 


Sakura: kedves vagy, koszonom. Kozep-Olaszorszagban lakunk. 10 eva vagyok kint es eddig itt csak 2 x esett ho, ug,y hogy beteritette az autot ugy 5-6 cm-re. Annyira muris itt ilyenkor megbenul a kozlekedes, bezarjak az iskolakat, a hivatalokat mindenki rohan hotaposokat venni, mintha legalabbis a vilag vegre keszulnenek. Es kb. masnapra mar el is olvad a ho. Nat igen, nincsenek hozza szokva a havazashoz, legalabbis a mi kornyekunkon nem, persze Eszak-Olaszorszagban teljesen mas, ott olyan mint otthon.
Nem tudom miert nem szabad, bizonyos husokat lehet, pl. a feher husokat igen (csirke, pulyka) de azt is nagyon nagyon atfozve. Olyan, hogy steak angolosan vagy tatar beefsteak szoba sem johet, mert nyers hus, de diszno vagy marha meg fove sem. Pl. parmai sonkat vagy erlelt dolgokat sem ehetnek, pl. parizert, vagy gepsoknat igen, mert azok meg vannak fozve. Na de amugy sem eszem ezeket. :lol: :lol: :lol:
pocaklako
 
 


Pocak
nyers hús féléket egyébként is kerülni kell ha már átestél a toxon.
ez elég morbid ,saláta hipózás :shock: :shock: nem csodálom hogy elmegy a kedved.nálunk nem veszik ilyen szigoruan,meg kell jól mosni és kész :wink: :wink: jaj engem sem untatsz,tök izgi hogy ott teljesen más minden,és a fát már ilyen korán állitjátok?jaj az igazi fa illata nekem is hiányozna :oops: :oops: na és a havat imádom,de egyre kevesebb itthon is,na azért egy biztos van egy évben,és akkor olyan boldog vagyok :wink: :wink: Ez nagyon fura hogy disznó és marha főzve sem,ezt orvos mondta neked?anyu egészségügyben van és még ő sem hallott ilyenről!

lányok olvasgatom a juniusban szülünk topikot,mindig leskelődök :lol: :lol: és azt látom hogy majdnem mindenki beoltatta magát a 12. hét után.
nem tudom mi lesz,még van 3 hetem,de már én is kezdek hajlani rá :oops: :oops:

bibar
 
 


Szaisztok!

Barbaráknak nagyon boldogat!!!:)

Poci: gyönyörű a pici óriásotok!

Csajok, nem vagyok jól...nagyon félek. A tegnapi rózsaszínből reggelre pirosas-barna lett. egész nap fekszem, már fáj a hátam, de szerencsére azóta nem volt semmi. Holnap megyek a dokimhoz UH-ra, akkor minden kiderül! Drukkoljatok nagyon!!!!Légyszi!!
Most megyek vissza az ágyba, nem kísértem a sorsot!

Jó éjt nektek!
Pussz!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 



Sziasztok
Minden rendben a babóval. A terhességi hormonok méhszájsebet hoztak ki....ugyhogy az vérezgetett. De a babónak gyönyörűen dobogott a pici szivecskéje, és 26,7mm, 9+3-nak felel meg a méretei alapján:) Jééé, és tényleg annyi vagyok:) Szerencsére nem kell feküdjek, csak nem szabad megerőltetnem magam. 21-én megyek 12 hetes UH-ra, meg kombi vérvételre. Már nagyon várom!!:)
Felírt vitamint. Formula IV. Szed valaki ilyet?
Apának megmutatta a doki a szívverését a babónak. Apa látta, meg azt is hogy mozgatta a fejét fel-le...a doki is mondta hogy tényleg mozog már egy picit. Aztán mire apa le akarta kamerázni telefonnal, hogy én is láthassam...hátatfordított, és se a szívverése se a fejmozgatása nem látszik:) De Apa látta, és azóta nagyon boldog!:) Én is, mert minden rendben:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Sziasztok!

Meme: örülök, hogy minden rendben, nagyon drukkoltam Neked! Vigyázz magadra és ne erőltess semmit, ha úgy érzed, elfáradtál, pihizz. Emelni pedig nem szabad. A méhszájsebről sajnos nem tudok semmit, csak annyit, hogy bizony az vérezgethet. De a dokid biztos sok infóval ellátott.

Sakura: Nóri szép név :) Mi nagyon szeretjük :D Anno az utolsó 1-2 hónapban találtuk ki, előtte teljesen más névre voksoltunk. Aztán jött egy új ötlet és nyert :)

Eva28: Drukk Neked hétfőre! Majd gyere utána mesélni, mi volt.
A pocakosodásról annyit, hogy én is bálna voltam, alig tudtam mocorogni, ötször meggondoltam, ha el szerettem volna menni valahová, hogy tényleg öltözködni akarok-e, mert az nehezen ment és az alvás a végén meg borzalmas volt. Szóval, ha a pocó már most a 3-4. hónap méreteit ölti, akkor valóban esélyes a mamuttá való átalakulás :D Na, de sebaj, ezt szerettük volna, igaz? Mi mindent meg nem teszünk a kis szuszogó meleg csomagért.

Barbuss: jót nevettem ezen a mondatodon "Manorka, szép a pocakod, tényleg látszik már Este megkérem Gábort, hogy kapjon le engem is!" és mentem is Apához, hogy igény van rá :) Ugyanis az én Férjem is Gábor :D Azt mondta, lebukott :) Én pedig kapásból tudtam, miért is késik itthonról, mert máskor hamarabb itthon szokott lenni. :D

Emi: De jó, hogy már nincs színes cucc, csak így tovább! 16.-i szülinapi UH, de szép!

Judit: ez a fertőtlenítés érdekes, én sem hallottam még ilyesmiről. Azt tudom, hogy a nyers hússal való érintkezést lehetőleg kerülni kell, de jól átfőzve, sütve nincs gond és a zöldségeket és gyümiket csak jól meg kell mosni, de ez alap dolog. Érdekes, hogy mennyiféle szabály, szokás van még ilyen téren is.
Az ünnepi szokásokról én is szívesen hallgatlak Téged, mesélj csak!

Kellemes Mikulást, jó sok ajándékot Csemetéiteknek!

Manorka

Manorka

Kép

Kép
Flóra/Zoé Baba érkezik

doki: ápr.12.
4D UH: ápr. 30. - uhhhh, de soká
manorka
 
 


Sziasztok Csajok!

Meme: nagyon orulok, hogy nincs komolyabb baj nalad, es babacskad jol van. Szerintem nalam is a mehszajseb verezgetett, ezert is kell mennem kenet levetelre a jovo heten.
Lanyok, en ma vagyok olyan szarul....egesz nap fel sem keltem, a fejem majd szetszakad, es hanyingerem van. :cry: :cry: :cry:
Remelem holnap mar nem erzek semmit. Mit tudtok errol, meddig tartanek meg ezek a jovo-meno rosszulletek?
pocaklako
 
 


Meme, de jó!!!!!! :lol:
Rikinek meghozta a Mikulás az első fogacskáját.A bal alsót!!!! Nincs mit tenni, felnőtt a gyerek.
Minden mamának, papának és babának Boldog Mikulást és teli csizmácskákat kívánok!!!!
Kép
Kép

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Dobok egy linket csajok, olvasgassatok! :lol: :lol: :lol: :lol:

http://kitekinto.hu/nonpolitik/2009/12/ ... zeeskuves/
pocaklako
 
 


Sziasztok!
Judit!Jo ez a cikk és biztató!:)
Cuki a bébi a fotón!!!!
Bár csak már én is látnám hogy ketten vanak e még vagy egyedül!
Izgulok nagyon!
Dec 23.án megyünk még jo messze van!:(

Manorka!
Tényleg jo nagy pocakod van!
Nekem is elég nagy ahhoz képest,hogy még csak 8 hetes vagyok!

Majd rakok képet ha lesz időm,de látjátok hogy csak ilyenkor tudok jönni sok a dolog épitkezünk és tök jo lenne szent este már nyugiba lenni itthon a kész házikóba!
Fáradt vagyok mint állat!:(

Meme!
Örülök hogy minden rendben!!
Apa biztos nagyon oda van már a babyért!:)

Tényleg ki hogy tervezi apás szülés vagy nem??
Vendég
 


Moni:
Nyugodj meg, minden rendben lesz, ketten vannak tuti. Olyan jo lesz mar latni nekunk en, en meg soha nem lattam ikreket uh-on.

Apas szules...es nagyon szeretnem, de a ferjemnek nem tudom, hogy lesz-e eleg batorsaga bejonni. A multkori vervetelnel igen csak erosen kapaszkodott. :lol: :lol: :lol:
pocaklako
 
 


Kitudja, ha esetleg véletlenül összejönne a sima szülés Dani bent szeretne lenni.De mivel nagyon esélyes a csaszi, ott nem lehet velem.Csak előtte meg utána. :cry:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Nekem is valszinű csaszi lesz,ha nem akkor bennt lenne apa :wink:

Kitudja
na akkor karis ajándék lesz az uh :lol: :lol:

Niki
gratula az első fogacskához :wink: :wink:

Meme
gratula a szép nagy babácskához :wink: :wink:

én holnap délelött megyek uh ra,már nem izgulok annyira mint a mult héten,valahogy tudom hogy minden oké :lol: :lol: /kopp-kopp-kopp/

bibar
 
 


Sziasztok Lanyok, jo reggelt mindenkinek!
Mibol gondoljatok, hogy csaszi lesz, az elozo is az volt?

Mit hozott nektek a Telapo tegnap? Csokit vagy virgacsot?
Niki, nektek hozta a legszebb ajandekot, az elso fogacskat.

Bibar, az nagyon jo, hogy nyugodt vagy, de azert mi drukkolunk a hatterbol!

Szep vasarnapot mindenkinek! :wink: :wink: :wink:
pocaklako
 
 


Jó reggelt Csajok!!

Happy Mikulást!:)
Nekem tegnapelőtt a frászt hozta, tegnap pedig kárpótolz egy mocorgó bébi látványával.:) Ma apa adott két nagy puszit (lassan olyan, mint a mikulás. Összeveszett a borotvával, csak nem ősz a szakála:) )
Poci: Ma van a napja a Mikunak. Elolvastam a cikket...ehh...na ezért nem vagyok peparázva.:)

Lassan kezd múlni a torokfájásom:)

Ja! Nme is meséltem. Tegnap megkaptam az instrukciókat a táplálkozással kapcsolatban a dokitól. Nem volt bántó, meg követelődző, csak elmondta, hogy ha sokat hízok, mik lehetnek a komplikációk. Elmondta, hogy miket egyek, miket ne. Nagyon rendi volt. Pláne, mert ő sem az a piszkafa pasi. Ugyhogy mindig hozzátette, hogy "ugy mint nekem is", vagy mindig kettőnkről beszélte "nekünk már csak ez marad"...stb:) Szóval még soha nem kövéreztek le úgy, hogy közven vigyorogtam, mint pék kutyája a meleg zsemlére, és még örültem is neki:)

Niki: Gratula a fogacskátokhoz! Riki lassan csajozni megy!:)

Köszi a gratulákat! Szinte egyfojtában a kisfilmecskét nézem:) Egy csomó mindentészrevettem már, amit elsőre nem:) Már látom hogy jobbra-balra mozgatja a fejecskéjét, és lábával is biciklizik:) Látszik a 2 szemecskéje, meg hogy lehajtja a fejét, hogy apa nehogy fel tudja venni a szivecskéjét:) Apa már mindenkinek elküldte mms-ben a videót:)

Apás szülés?? Hát apa szeretné, meg én is, de tudom, hogy ha odakerül a sor...már annyira nem fogja szeretni, és összeesik:) Mondtam neki, hogy majd neten nézünk szüléses videókat, hogy tudja mire számítson. Én ha férfi lennlk, tuti nem bírnám nézni. Azt mondta, csak az lesz a baj, hogy látja, ahogy szenvedek, és azt nem bírja elviselni....szerintem azért már problémák is fellépnének:)

Na, most befogom, megyünk anyumékhoz, összevolt ünneplés lesz:)

Jók legyetek!
Pussza!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Csajok!Apukám küldte e mail be azért nem linket tettem be bocsi!


H1n1!!Aláirás a végén van hogy kik irták!:)
Bevallom korábban nem volt időm elmélyedni a H1N1, másik nevén sertésinfluenza, vagy új influenza kérdésében. Mivel a Duna TV tegnapelőtt meghívott egy rövid intrjúra, a testvéremmel, Dr. Lenkei Györgygyel nekiugrottunk és összeszedtünk minden elérhető anyagot.
Természetesen korábban is megvolt a magam véleménye a témáról, de nyilatkozni, vagy leírni valamit csak akkor szeretek, ha alaposan körbejártam a dolgot. A kialakult kép rosszabb, mint ami az eredeti véleményem volt. A Jog az Egészséghez Egyesület nevében kiadtunk egy közleményt, azt most teljes terjedelmében felteszem ide a blog-ra.
Jó “szórakozást” kívánok.
Higgadtan és tudományosan a H1N1 vírusról és a védőoltásról
 
 
Úgy tűnik olykor könnyebb félelmet kelteni és hisztériát gerjeszteni, mint közzétenni a tényeket, a higgadt, józan igazságot.
 
Vizsgáljuk meg a H1N1, más néven sertésinfluenza, vagy szintén használatos nevén, új influenza témát a rendelkezésünkre álló tudományos adatokon tükrében.
 
Az orvosi szakma legfőbb szabálya:
„Sohase árts”, latinul „Nil nocere”.
 
Jól ismert, hogy az orvosi beavatkozásoknak, legyen az műtét, vagy gyógyszerek előírása a beteg számára, vagy akár védőoltás, vannak kockázatai. Ahhoz, hogy egy orvos meg tudjon felelni a „Sohase árts” elvárásnak, három kérdést kell alaposan megvizsgálnia.
1./ Mennyire veszélyes az a dolog, amivel szemben fel kíván lépni? Érdemes-e egyáltalán beavatkoznia?
2./ Mik a tervezett beavatkozás, pl. védőoltás várható előnyei? Mekkora védelmet jelent az a páciensei számára?
3./ Mik a tervezett beavatkozás kockázatai, veszélyei? Milyen mértékben sodorja veszélybe a pácienst, ha azt alkalmazza? Mennyire biztonságos a beavatkozás?
 
Amennyiben a három tényező együttes vizsgálata azt mutatja, szükséges, és hasznos elvégezni a beavatkozást, mert a beteg elfogadható szinten biztonságban van, vélhetően nem fog károsodni, de számottevő előnyhöz jut a beavatkozás révén, az orvos felírja a gyógyszert, elvégzi a műtétet, vagy beadja a védőoltást.
 
Nem szeretném, ha Ön azt hinné, le akarom beszélni arról, hogy beadassa önmagának, vagy gyermekének a H1N1 védőoltást. Csupán tudományos tényekkel szeretném támogatni abban, hogy a legjobb döntést tudja meghozni.
 
 
Elsőként nézzük meg, mennyire veszélyes az új influenza:
 
Az Országos Tiszti Főorvos irányítása alá tartozó Országos Járványügyi (Epidemiológiai) Központ körlevelet küldött ki a háziorvosok számára. Abban ez olvasható:
 
„A megbetegedés általában a normál szezonális influenza jellegzetes tüneteivel jár, és szövődmény nélkül, önmagától gyógyul.”
 
Majd így folytatja: „Az influenza hirtelen kezdődik, és a leggyakrabban észlelt tünetei: láz, köhögés, torokfájás, orrdugulás, orrfolyás, izomfájdalom, fejfájás, fáradtság, hidegrázás. Esetenként gyomor-bélrendszeri tünetek is előfordulhatnak, pl. hasmenés, hányinger, hányás.”
Ugyanezen intézet hivatalos jelentése szerint május 18. és szeptember 13-a között, 17 hét, kb. négy hónap alatt összesen 206 ember betegedett meg H1N1 vírus által.
32 beteget ápoltak kórházban. A Járványügyi Központ jelentését idézve: „legtöbbjüknél elkülönítési/óvatossági intézkedésként, nem pedig a megbetegedés súlyossága miatt”.
Egy beteg halt meg. Más forrásból származó információ szerint az áldozat súlyos állapotban lévő, végstádiumú rákbeteg volt.
 
Csak összehasonlításképpen:
 Naponta 3-4 magyar veszti életét közlekedési balesetben, tehát a jelentésben szereplő 17 hetes időszak alatt 357-476 fő halt meg ennek következtében.
Orvosi szakfolyóiratból származó információk alapján 17 hét alatt Magyarországon 2618 ember veszíti életét az elfogyasztott gyógyszerek mellékhatásai következtében. Minden nap 22 ember.
 
Gyakran hallani híreket influenza szerű (ez a kulcs: szerű!!!) megbetegedésekről. Az egyik legutóbbi esetnél (a Győrben megbetegedett 59 iskolás) is bebizonyosodott, hogy egyikük sem volt H1N1 vírussal fertőzött.
 
Az influenza az orvosi tankönyvek szerint elsősorban azok számára lehet veszélyes, akik legyengült, leromlott állapotban vannak, eleve súlyos betegségekben szenvednek, akiknek leromlott, nagyon meggyengült az immunrendszere.
 
Ezt kell egy orvosnak mérlegelnie. A páciensnél várhatóan szövődményektől mentesen fog-e lezajlani az esetleges fertőzés, vagy várható-e komolyabb probléma? Az oltási kockázat arányban van-e azzal a haszonnal, amit a beavatkozás révén el lehet érni?
Vannak olyan rossz állapotban lévő emberek, akiknél nem nehéz megadni ezekre a kérdésekre a választ.
  
Nézzük meg mit tanult minden orvos az influenza elleni védőoltások hatékonyságáról.
(a Közegészségtan tankönyvet idézem, amit Kertai Pál Professzor Úr írt, aki szintén volt Országos Tiszti Főorvos)
 
„a védőoltásoknak csak mérsékelt sikerük van”
 
„Hazai tapasztalatok szerint a védőhatás 50-60%-os és néhány hónapig tart.”
 
A mérsékelt siker hátterében álló okok közül kettő:
 
1./ Az influenza vírus fertőzés ellen az orr, a száj és a légutak nyálkahártyáján megjelenő ellenanyag nyújtana biztos védelmet, de ezt a fajta védekezést a védőoltások nem alakítják ki.
2./ Az influenza vírus folyamatosan változik, így az oltóanyagban felhasznált változat és a várható fertőzést okozó változat sohasem teljesen azonos.
 
Vizsgáljuk meg a harmadik kérdést.
  
Mennyire megbízhatóak az elvégzett biztonsági próbák?
 
Ennek megítéléséhez Önnek tudnia kell, hogy a védőoltásokkal kapcsolatos szövődményeket az orvosok három csoportba sorolják.
1./ Korai szövődmények – 6-24 órán belül bekövetkező
2./ Néhány napon belül bekövetkező
3./ Késői szövődmények – általában 60 napon belül jelentkeznek.
 
Ennek alapján józan ésszel belátható, hogy egy biztonsági próbát nem lehet megnyugtatóan lezárni 60 napnál rövidebb idő alatt. Ha ezt megtesszük, nem derülhet fény a késői szövődményekre.
 
A biztonsági próbákat először állatkísérletekben végzik el, majd amikor ezek eredménye megnyugtató, elvégzik ezeket embereken is. Nagyon profi, japános szervezés mellett elegendő lehet egy hét előkészítés az állatkísérletek előtt, 60 nap várakozás a lehetséges késői szövődmények miatt, majd még egy hét a nyert adatok kiértékelésére. Ezután egy hét előkészítés az emberkísérletekre, majd a 60 nap letelte után egy hét a kiértékelésre. Ez kétszer 60 nap, plusz kétszer egy-egy hét. Nagyon jó szervezés mellett az állatkísérletek elvégezhetőek két és fél hónap alatt, ugyanígy az emberkísérletek is ugyanennyi idő alatt. Ez összesen 5 hónap.
 
Az oltóanyagot gyártó cég által 2009. június 18-án, csütörtökön közzétett adatok alapján az első, sorozatgyártásra alkalmas oltóanyag előző nap készült el, és 17-én, szerdán már el is kezdték a tömeges alapanyaggyártást.
 
A közleményben ez szerepel: „A legyártott vakcinát (oltóanyagot) ezután fogják tesztelni előbb állatokon, majd a sikeres állatkísérletek után embereken is. Jelenleg az alapanyaggyártás van folyamatban, ami heteket vehet igénybe, de azután, - már a kísérletek folytatásával párhuzamosan – heti 500 ezer adag vakcinát készít majd a cég.”
 
Tételezzük fel, hogy 2009. július 1-re legyártották a szükséges alapanyagot, és minden egyéb feltétel is rendelkezésre állt ahhoz, hogy megkezdődhessenek az állatkísérletek az elkészült vakcinával. Innentől kezdve, ha minden jól megy, öt hónapra van szükség a késői szövődmények lehetőségének biztonságos kiszűrésére. Július, augusztus, szeptember, október, november.
 
Ha minden kísérlet hiba, zökkenők nélkül lezajlik, józan számítás szerint december elejére lehet benyújtani az oltóanyagot az OGYI-hoz (Országos Gyógyszerészeti Intézet) engedélyezésre.
 
Tételezzük fel, hogy már június 18-án. a bejelentés napján megkezdődtek az állatkísérletek, és ezek lezajlását követően nem kellett egy hetet elvesztegetni az emberkísérletek előkészítésével. Ilyen módon – elméletileg – már 2009. október végére, talán már a közepére összeállhat a kép, amely szerint az oltóanyag, tekintettel a késői szövődményekre is, biztonságosnak tekinthető.
 
Számításaink szerint az emberkísérletek legkorábbi reális kezdete szeptember közepére eshetett volna, hiszen az állatkísérletek a legtökéletesebb szervezés mellett sem fejeződhettek be augusztus 19-e előtt. Ezt követte volna a kísérleti eredmények kiértékelése, az iratok elkészítése és benyújtása az engedélyező OGYI-hoz.
 
Augusztus 26-án, szerdán viszont már azt jelentették, hogy a 120 önkéntes felnőtt már meg is kapta a kísérleti védőoltást, sőt már megérkezett a gyermekek kísérleti védőoltását jóváhagyó OGYI engedély is. Csodaszámba menő sebesség. Egyetlen hét alatt kiértékelték az eredményeket, elkészítették az engedélyezéshez szükséges iratokat, és be is nyújtották az OGYI-hoz. Ott végigfutott az engedélyezési folyamaton, kiadták az engedélyt az emberkísérletekre és már be is oltották az önkénteseket. Egyetlen hét alatt. Tiszteletre méltó szervezés.
 
A hírek szerint már a végleges, a tömeges alkalmazást lehetővé tévő OGYI engedély is a forgalmazó kezében lesz legkésőbb 2009. szeptember 29-én, alig egy hónappal azt követően, hogy az önkénteseket beoltották.
Október elején már el is akarják kezdeni a tömeges oltásokat.
Úgy tűnik, nem várják ki a 60 napot.
Minden héten legyártottak 500 ezer vakcinát, ez havi 2 millió, 3 hónap alatt 6 millió. A hírekben is ezt tették közzé. Rendelkezésre áll 6 millió oltóanyag.
 
Csak kérdésként fogalmazódott meg bennünk, ha menet közben kiderülne, hogy az oltóanyag mégis veszélyes, vajon kidobnák a már legyártott 6 millió adagot?
 
Az Országos Tiszti Főorvos már szeptember 1-én a következőket nyilatkozta:
 
„A felnőttek kísérleti oltása befejeződött, bebizonyosodott, az oltóanyag ártalmatlan, a héten elkezdődnek a hatékonysági vizsgálatok, úgy tűnik október elejére nagy mennyiségben rendelkezésre áll majd az oltóanyag.”
Bevallom, engem nem győzött meg a garantált biztonságosságról.
 
Ezt is nyilatkozta:
„egy nagyobb járvány a lakosság 30 %-át érintené”
 
Az 3 millió ember. Nekünk már van 6 millió vakcinánk. Vajon hány embert akarnak beoltani?
 
Úgy tűnik, mintha lenne itt egy kis sietség, hogy minél előbb, minél több oltóanyagot gyártson le a megbízott cég. Ez a sietség ellentmond annak a nyilatkozatnak, amelyet Dr. Bujdosó László Tiszti Főorvos, a H1N1 járvány megfékezésére létrehozott Bizottság (Pandémiás Bizottság – a pandémia szó egyszerűen világjárványt jelent) elnöke tett 2009. június 3-án, szerdán.
 
„Nem kell sietni az új típusú influenza elleni védőoltás kifejlesztésével, mivel a vírus nem váltotta be a félelmeket, és nem okozott gyilkos járványt az északi féltekén.”
  
Hány emberen tesztelték az oltóanyag biztonságosságát
 
Az oltóanyagok alkalmazásának vannak olyan szövődményei, amelyek csak mondjuk minden ezredik embert érintenek. Ahhoz, hogy az ilyen veszélyeket is megnyugtató biztonsággal ki lehessen szűrni, megfelelően nagy számú emberen kell elvégezni a biztonsági próbákat. Egy minden ezredik embert érintő, ritka szövődmény esetében ehhez nem elegendő még egyezer ember vizsgálata sem, hiszen a véletlenszerűség hozhat olyan helyzetet, hogy a ritka szövődmény nem jelenik meg még egy ezer fős csoportban. Lehet, hogy csak az 1011-ik embernél jelennének meg a tünetek.
 
A jelek szerint legkevesebb 6 millió ember beoltására készültek fel. Ekkora tömegnél egy minden ezredik embert érintő szövődmény már hatezer személynél okozna károsodást.
 
A biztonsági próbákat mindössze 120 felnőtt és 42 gyermek bevonásával végezték el.
 
 Milyen vírus ellen készült az oltóanyag?
 
Az oltóanyag gyártójától a következő nyilatkozat volt olvasható 2009. június 18-án, csütörtökön:
 
„Bár korábban a gyártó azt ígérte, hogy a világon elsőként fog vakcinát előállítani a vírus vad, veszélyes, kezelhető formájából, erről később letettek…”
 
Ezek szerint az oltóanyag nem is abból a vírusból készül, amely az állítólagos járványt okozza?
 
Majd így folytatja:
 
„…a vártnál enyhébb járvány miatt, a biztonságosabbnak, hatékonyabbnak és gazdaságosabbnak tartott módszerek felé fordultak. A tömegtermelésre szánt vírust végül nem a május első hetében kapott vadvírusból készítették, hanem abból az úgynevezett „klasszikus reasszortáns” vírustörzsből, amelyet az Egészségügyi Világszervezet (WHO) körülbelül két hete küldött meg Magyarországnak.”
 
Segítünk értelmezni:
 
1./ A járvány a vártnál enyhébb.
 
2./ Igazán hatékony oltóanyagot abból a vírusból lehetne készíteni, amely a tényleges fertőzéseket és megbetegedéseket okozza. Ezt hívják „vad vírus”-nak.
 
3./ Az oltóanyagot mégsem ebből készítették.
 
4./ a „klasszikus reasszortáns” kifejezés jelentése: egy olyan H1N1 vírus, amely a múlt század harmincas éveiben keletkezett az USA-ban.
 
5./ A hivatalos indoklás szerint a jelenlegi H1N1 vírus éppen azért veszélyes, mert teljesen új, olyan, amilyennel az emberek korábban nem találkozhattak, így nem alakulhatott ki védettség vele szemben.
 
6./ Az influenza éppen azért fertőz újra és újra, mert a korábbi vírusok nagyon gyorsan új formába alakulnak.
 
7./ A korábbi vírus típusokra kifejlesztett védőoltások éppen ezért nem védenek meg az új változatokkal szemben, éppen ezért van szükség arra, hogy minden alkalommal új vakcinát fejlesszenek ki az új vírusból.
 
8./ Állítólag hatalmas járvány fenyeget minket, egy teljesen új vírus megjelenése miatt. Védekezésképpen milliószámra gyártjuk azt a vakcinát, amely egy 80 évvel ezelőtti változat ellen véd? Az oltóanyag ugyanis az 1930-ban felismert, úgynevezett „klasszikus reaaszortáns” típusból készül.
 
9./ Talán nem véletlen, hogy háziorvosok csoportja már tiltakozott a tervezett tömeges oltások ellen. Kijelentették, hogy nem vállalnak felelősséget a H1N1 vakcina után jelentkező esetleges szövődményekért. Azt szeretnék, ha a jelentkezők aláírnának egy jogi nyilatkozatot, amelyben kijelentik, hogy magukra vállalják az ezzel kapcsolatos összes felelősséget.
 
Slusszpoén
 
Idézet az Egészségügyi Miniszter Úr által aláírt, ezzel jóváhagyott úgynevezett „Nemzeti Influenza Pandémiás Terv”-ből. (a pandémia szó egyszerűen világméretű járványt jelent) Alcím: „Intézkedési terv új influenza vírus által okozott világjárvány esetére”
 
5. számú melléklet:
 
3. oldal: „A kórfolyamat szövődmény nélkül egy héten belül lezajlik.”
 
14, oldal: „A jelenleg előállítható oltóanyagokkal az influenzajárványokat megelőzni, vagy lényegesen befolyásolni nem lehet.”
 
A dokumentum jelölése: Verzió 2 2009/07/21
 
Remélem sikerült elegendő tényt, tudományos adatot biztosítanunk a jó döntéshez, amelyet Önnek kell meghoznia.
 
  Jog az Egészséghez Egyesület
 
Budapest, 2009. szeptember 24.
 
  
Dr. Lenkei György Dr. Lenkei Gábor
Táplálkozáskutatók Tudományos Tanácsa Jog az Egészséghez Egyesület
Elnök Elnök
Vendég
 


ennyi.... :D Lenkeiék megmondják a frankót...... :D

fejlemény van nem evés téren.....már tudok enni....!!!nagyjából....
joghurt,tejszelet,görögdinnye,sütike....olyan jóóó...jah,és literszámra tudnám inni a citromlevet... :oops: csak nem merem az üres gyomromra,mert tegnap is savanyú cukrot ettem és úgy ahogy volt ki is jött.....kellemes volt :?

a Mikulás hozott egy nagy macit(1 m-es) meg virágot,meg csokit,meg pafümöt,meeg táskát is :D idén bőkezű voooolt.....

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mokibuci
 
 


Sziasztok!

meme: nagyon örülök, hogy jobban vagy!

Niki: az én kisfiamnak meg elvitte a Mikulás a fogacskáját. Mondta is, hogy tegyük a párna alá (a Fogtündér pénzt szokott a helyére tenni), de féltünk, hogy netán összeütköznek éjszaka a Mikulással, ezért inkább ma estére halasztottuk a fogacska párna alá helyezését.

Nekem elég jól telt a hétvégém, rosszullét alig volt. Most rákattantam a körözöttes kenyérre meg a paradicsomra (jól megsózva, megborsózva). nyami

Gabi
Kép Kép

2D 03.09
sakura1974
 
 


mokibuci: úgy látszik téged még gyerekszámba vett a Télapó, hogy ennyi ajándékot kaptál :lol: én csak egy banános csokit kaptam :cry:

Gabi
Kép Kép

2D 03.09
sakura1974
 
 


Jo reggelt Csajok!
Na meg egy nappal tavolabb estunka veszelyzonatol, kitartas Lanyok, mar csak par het es egy kicsit fellelegezhetunk, en mar annyira varom, hogy betoltsem a 12. hetet.
Meme: en azt hittem a mikulas dec. 5-en este hozza az ajandekokat. :oops: :oops:

Mokibuci: de jo sok ajandekot kaptal, en nem kaptam semmit :cry: :cry: :cry:

Na megyek, szep napot mindenkinek!

Valakinek ma lesz uh, ha jol emlekszem, nagy drukk!
pocaklako
 
 


Sziasztok lányok:) Jó reggelt :)

Bibar:)
Nekem, ha fáj a torkom akkor 3X1 osci-t betúltök a számba egy nap, másnapra semmi bajom.... eddíg bevállt mindig :) Neked, hogy van a torkod?

Pocak:)
Nagyon édes a kép... szép nagy babád van már:)

Manorka, szép nagy pocid van neked is... az enyém is olyan nagy, hogy állandón megkérdezik, hogy mocorog már? erre azt mondom, hogy áááá még csak 7 hetes, na itt kerekedik a szemük, hogy na oké, de ekkora hassal? :S hát mit csináljak, második, hamarabb nő....

Meme:)
Örülök, hogy semmi baj nincsen, és szép nagy babád van már :)

H1N1 már egyáltalán nem félek. Hiába megy a paráztatás a tv-ben egyfolytában. Most az is volt, hogy az is kórházba került aki megkapta az oltást 1,5 hónapja. Szóval részemről megnyugodtam, eddíg sem voltam soha influenzás, most sem leszek, úgy döntöttem :lol: :lol: :lol: :lol:

Egész héten táppénzen vagyok itthon, muszáj most már kikúrálni magam, meg pihenni.

Mostanában reggelente olyan hányingerrel ébredek, egészen addíg míg nem iszom meg a reggeli (gyenge sok tejes) kávémat. Éppen ezért persze egyfolytában azzal piszkálnak anyumék, hogy na tuti kislány azért van ez :D:D:D:D majd elvállik , mert szerintem fiú :P
Vendég
 


Sziasztok!

Bibar! Megy a drukk az UHhoz! Gyere majd a hírekkel :)

Emi, minden rendben lesz, ne aggódj! :) Dec 16 meg mindjárt itt van ;)

Pocak! Ezt a zöldség fertőtlenítést még nem hallottam :shock: Én nem tudom, hogy átestem-e már :roll: az vmi spéci vérvételnél derül ki? Ezt itthon nézik alapból?

Mikulás kontra Jézuska. Remélem senkit nem sértek meg, de engem kiakaszt, hogy nem lehet normális karácsonyi mesekönyvet kapni, csak amiben a télapó jön karácsonykor :evil: hát nálunk nem a télapó jön! Hanem az angyalka és a Kis Jézus születését ünnepeljük! OK, hogy globalizáció meg minden, de felháborító, hogy egy keresztény országban már Karácsonykor is csak az üzlet a lényeg :evil:

Meme! Örülök, hogy minden rendben :)

Manorka! Hihi akkor neked is Gáborod van :) Mi is próbáljuk Emma „szájába adni” a neveket, amiken gondolkozunk, de van amit ki se akar mondani :) Mindenesetre meg van győződve róla, hogy kislány lesz :D

Niki! És hogy viseli Riki a fogincákat? Megszendved vele, vagy már csak azt vettétek észre, hogy kibújt? ;)

Apás szülés: igen! :D Nálunk az első is az volt, most is az lesz! Együtt éltük át az egészet, nekem nagyon nagy segítség volt lelkileg és fizikailag is, Gábornak meg hihetetlen nagy élmény, a végén meg azonnal a kezébe foghatta Emmát :) Szóval így tervezzük most is ;)

Mokibuci! Örülök, hogy már tudsz enni :) Bőkezű volt veled a Miki :D
Mi szaloncukrot kaptunk Apával :) Vagy ahogy Emma mondaná: "szalonna cukor" :D

Holnap megyek UHra, már nagyon várom! :D

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


sziasztok csajok :-)


Most jottem a dokitól, minden rendben, a szivecskéje kalapál rendesen, meg a mérete is o.k, de kicsit megijesztett a doki, azt mondta a magzatburok valamivel kisebb. mint kellene lennie ennyi idosen...de hogy 3 hét mulva ha megyek a kov.UH-ra, meglátjuk mi lesz a változás. kérdeztem mitol van ez, azt mondta, ilyen idos terhesen /8.hét/ még változhat ne tojjak be :? van akinek kevesebb a magzatvize, tehát a burok is , van akinek nagyobb... nálam az 1. babánál semmi ilyen nem volt. Kicsit félek :(

Hát nem tudom, hallottatok már errol????
eva28
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek gratukat!:)

Poci: Az lehet hogy 5-én este jön....már nem emlékszem, hogy mikor kellett pucolni a csizmát:) De lehet hogy neked van igazad:) Sorry!!

Eva: Örülök, hogy minden rendben a babóval. Ezen a magzatburkos dolgon meg ne parázz. Ha a doki is azt mondta hogy most még nincs jelentősége...várd meg mi lesz a köv. UH-n, ha baj van, ráérsz akkor elkezdeni aggódni! Addig ne strasszelj ezen! Sztem. Bár ilyenkor nagy a pofám, amikor meg nálam van valami, rögtön csorog a bokámon...:)

Poci: Merre jársz? Kész vagytok a nagy bevásárló túrával? Árultok már? Te is??

Ma bemondták, hogy az egyik kismama kikerült az intenzívről, pár nap és mehet haza!

Fogytam 1 kg.:) Megint. 2 nap alatt:) Hehe:) Zöldség, gyümölcs kúra, meg szárnyas husi. Na azért egy májkrémes kifli leszaladt reggel:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Meme... :)

Diétázol??? mesélj csak... azt hiszem nekem sem ártana:P Én most elkezdtem a kismama tornát, két napja, és lehet dilis vagyok, de már látszik is:D Viszont szivesen ledobnék 3-4 kg , mert valahogy naaagynak meg dundinak érzem magam, az elöző terhességemhez képest. Mit eszel, csak zöldség, gyümi, meg szárnyas husi???

Eva
Szerintem se aggódj még, nem hinném, hogy bármi komoly baj lenne, mert akkor nyílván mondta volna a doki, hogy hát ez baj. Nyugodj meg, és inkább gondolj arra, hogy mire mész legközelebb, már minden rendben lesz.


Én pénteken megyek uh-ra, már várom nagyon. Érzem, hogy minden rendben, de azért már szivesen látnám a kis szívverését, mert utóljára mikor voltam, még nem volt neki....
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: