Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Kismamik!
Tegnap, mire hazaértem, hulla voltam, igy nem volt kedvem gép elé ülni.
Hála Istennek, minden rendben, a hematómát sem látta a dokinő, lehet, hogy felszívódott. Két napja nem is barnázok. Megnyugodtam. Maszatkám CRL-je 14 mm. A gép 7+4-re hozta ki a babót 8+2 helyett, de a dokinő mondta, hogy ha csak 0.5 mm-rel odébb rakja a nyilat, már 8-ra hozná ki, úgyhogy ezzel ne is foglalkozzak. Augusztus utolsó hetében csinálják az integrált tesztet, ingyen és bérmentve. Az Istenhegyi klinikának egy kirendeltsége csinálja, és valami akció van most, azért van ingyen. Addig viszont már nem fogom látni Maszatkámat.

De jó, hogy ennyien lettünk! Üdv Ktouch! Te honnan írsz?

Málna!
De jó, hogy minden rendben!
Vendég
 


Gratuálok én is angie! Én is már alig várom, hogy mehessek ultrahangra, főleg mert két napja szúrkál a hasam.
szabccsi
 
 


Szabccsi!
Ne aggódj, nekem Alexával a 9 hónap alatt VÉGIG szurkált, görcsölt a hasam, minden nap, kivétel nélkül. És végül a kiírt napon érkezett meg a kiscsaj teljesen egészségesen. Lehet, hogy Te is jobban megérzed a méhszalagok nyúlását, és a benti változásokat.

Angie! Gratulálok a babához!!! Bárkinek ingyen megcsinálják az integrált az Istenhegyi kirendeltségén, vagy kell oda valamilyen kapcsolat, doki, stb?

Kép
Kép
detty74
 
 

 
 

A weblapjukon még 28.000 Ft van.
www.gendiagnosztika.hu
szabccsi
 
 


Köszi Detty a bíztatást! Bízom benne, hogy csak erről van szó, amúgy most kellene megjönnie ma, úgyhogy lehet azért érzek ilyen mensis görcsöket, meg a bal oldalam fáj ahol a babó megtapadt! Már eléggé várom, hogy pénteken mehessek a dokimhoz.
szabccsi
 
 


Detty!
Csak annak ingyenes, aki a MÁV-ban szül.

Szabcsi!
Én is érzek szurkálálsokat. Ez teljesen normális. Nem aggódj!
Vendég
 


Kép
pandi34
 
 


Sziasztok,most próbáltam ezt a vonalzót..hát,úgy látom,sikerült.Én a harmadik babámat várom,akkor még nem volt ilyen,de most örülök,ha csatlakozhatom hozzátok,nagyon jónak tartom.Egy ideje már olvasgatom ezt a fórumot.Szóval nekem van egy 12 éves fiam,és egy 9 éves leánykám,és most 34 évesen várom a kis picikét.Majdnem teljesen jól vagyok,reggelente előfordul ez a fránya gyomorégés,és hát az a baj,már most nem férek bele a nadrágjaimba.72kg-ról kezdek,hát nem tudom,mi lesz a vége,de nagyon vigyáznom kell.Mindenkinek szép napot,és minden jót!
pandi34
 
 


Hát ennyire nem vagyok profi,na,mostmár jó lesz,remélem!

Kép
pandi34
 
 


vlami nem jó a gépemmel, nem látom csak épp azt amit írtok amit már tegnap azt nem jeleníti meg:(
Mi ingyenes annak aki a Máv-ban szül? Szül ott valaki? én elvileg Dr. Spánik Gábornál fogok.
Hízás: én toxémiás voltam Manival 33 kg híztam, remélem most nem így lesz, mert iszonyat elefánt voltam:(

Voltunk dokinál, mert nem volt vagy 6 napja székletem adott hashajtót:(

Nődokinál is voltam, jöv. pénteken megint menni kell nem is értem miért kell ilyen sűrűn járni:(
Első vérvételnél nálatok is levettek vagy 8 cső vért?

Kép

Kép
andrea001
 
 


Sziasztok!
Detty, én is néztem, hogy pont egyidősek vagyunk, de nekem még az első baba :)
Pandi, jó lett a vonalzó :)
Eddig háromszor voltam UH-n, és csak a harmadik alaklommal látszott a szvverés, ez múlt hét pénteken volt. Legközelebb csak 19-én kell mennem. Addig csak a védőnőt kell felkeresnem, vérvételre még nem küldtek el. Ki érti ezt?? :)
Mindenkinek szép napot!
mariannszeged
 
 


Ki mikor tervezi, hogy megmondja a munkahelyén?
Én ma szeretném, de még nem volt megfelelő pillanat.
Ráadásul két főnököm van...két pasi...
Kíváncsi vagyok hogy fogják fogadni a hírt :roll:

málna2162
 
 


Málna, sok sikert a bejelentéshez! Sajnos úgy alakult, hogy kb. két hónapja nincs munkám, úgyhogy a munkahelyi bejelnetés kimarad az életemből. De talán ennek a nyugodt időszaknak köszönhetem most a picurt :)
mariannszeged
 
 


Én a 12. hét után fogom bejelenteni, és nem lesz túl nagy az öröm szerintem!
Nem baj mi örülünk! :D
szabccsi
 
 


szabccsi

Szívem szerint Én is kivárnám a 12.hetet, de addig már van két félnapos kivizsgálásom. És nem igazán szeretnék után esetleg magyarázkodni, hogy hát igen már akkor is azért nem dolgoztam...Meg itt vannak a rosszullétek...
Megaztán lehet jobb ha minél hamarabb túl esek rajta, legalább nem érzik majd magukat rászedve :roll:

málna2162
 
 


Igen nekem is elég nehéz a magyarázkodás, úgyhogy próbálok minél kevesebbszer elmenni. Az a jó, hogy a főnököm messze van, ő nem láthatja, hol vagyok! :)

Ma egész nap olyan érzésem van, mintha folyamatosan ugrálna a vérnyomásom és úgy ver a szívem majdnem kiugrik!

Valakinek volt már ilyen?
szabccsi
 
 


Kép
szabccsi
 
 


Én rögtön megmondtam a munkahelyemen,nem is tudtam volna titkolni,egy kórházban..Muszály volt.És most vigyáznak rám.De már nem sokáig dolgozom,legalábbis úgy tervezem,szeptemberben még egy kicsit,aztán jön a táppénz,amit hála istennek,most csökkentettek le.

Kép
pandi34
 
 


Én már megint egy nappal kevesebbet látok a vonalzómon, de lehet, hogy ezt csak az én gépem produkálja, és ti 8+3-at láttok.

Én olyan helyzetben vagyok, hogy most vettek vissza dolgozni egy nagy céghez, ráadásul jobb pozícióba, mint ahonnan elmentem. És pont aztnap teszteltem pozitivat, amikor először kellett bejönnöm. Úgyhogy, nekem egyáltalán nem fognak örülni. Ráadásul szülni megy a csajszi, akinek a helyére felvettek, és olyan létszámstop van hogy a kilépők helyére sem vehetnek fel senkit, így jól itt fogom hagyni a főnökömet a pácban. Ciki lesz, az tuti. Ezért én addig húzom, amíg lehet. Viszont a hasam már nőni kezdett, és mivel alapból lapos a hasam, nem sokáig tudom majd titkolni.
Vendég
 


http://babatabla.neobase.hu/content/bab ... ttachments

Aki szeretne bekrülni a táblába, küldje nekem az adatokat priviben!
Egyre többen vagyunk, és ez olyan jó!

Pandi!
Üdv köztünk! De jó lesz a nagytesóknak, hogy kapnak egy öcsikét vagy hugicát. Örülnek? Táblába betegyelek? A szükséges adatokat megnézheted a linkre kattintva.
Vendég
 


angie

hűűű, ez tényleg cikis :shock:
Amikor engem felvettek a céghez, pont akkor ment el az elődöm táppénzre :wink: Ez másfél éve volt éve volt :wink: .Én max.január végéig tervezem, hogy dolgozo, úgyhogy nem szólhatnak egy szót sem :wink: Ha akar jöhet is vissza a helyemre

málna2162
 
 


Sziasztok,

köszi a gratulációkat :) És én is gratulálok minden sorstársamnak viszont :)
Ma voltam vérvételen, hétfőn megtudom, hogy állok. Nagyon kíváncsi vagyok, mert egy éve vegetáriánus vagyok, de nagyon odafigyelek az ételek kombinálására, hogy teljes értékű fehérjét kapjak, mindenesetre izgulok a vérkép miatt.

Lenne egy technikai kérdésem: nem találom aProfilom, ahol a beállításaimat tudnám módosítani, van valakinek fogalma, hol keressem?
ktouch
 
 


szabccsi írta:Én a 12. hét után fogom bejelenteni, és nem lesz túl nagy az öröm szerintem!
Nem baj mi örülünk! :D


én is pont azon gondolkodtam, mikor szóljak a melóban, de én is a 12. hétre tervezem....és hogy fognak-e örülni, hát nem tudom. Amúgy mikor szokták?
ktouch
 
 


Helló csajok!
Angie, marhajó a tábla, szerintem fel kellene dobni magát a táblát ide, mert pl. én is alig tudtam megnyitni. időnként bedobni a táblát, hagy böngéssze mindenki!
Pandi, kb egyidősek vagyunk! illetve a babáink!
Mármint a legkisebbek.
Én holnap megyek beutalókért. Nálunk a védőnősdi úgy van, hogy bejelentkezek nála, ha már van legalább egy uh vagy labor leletem
Vendég
 


ktouch

Az oldal tetején a Segédletek gördülő menüben van :wink:

málna2162
 
 


Én pont tegnap beszéltem a munkaügyissel. Le kell mondanom a gyes-t ahhoz, hogy a szabimat kiadják! Fenébe...
és ha kiadta, akkor mehetek táppénzre!
Így állítólag jobban járok a majdani gyeddel kapcsolatban.
Vendég
 


Köszönöm Málna, megtaláltam :D Most már csak szeretném tudni, hogy ilyen csini kis naptárt hogy lehet ide beiktatni? Gondolom, az aláírásba....de hol találok ilyet? Bocs, hogy ennyire kezdő vagyok :oops:

Kép

Kép
ktouch
 
 


Én a www.picibaba.hu-n csináltam a vonalzót!
Kép
szabccsi
 
 


Bármelyik csini :D naptárra ha rákattintasz akkor rögtön odajutsz az eredeti oldalra.Általában mindegyik regisztrációhoz kötött, de pl. a nagyonbaba.hu nem

málna2162
 
 


Mártával mi újság?!

málna2162
 
 


sziasztok!
én is azon gondolgokozom, mikor kellene közölni... Azt hiszem a következő vizsgálatot még megvárom, akkor leszek 10 hetes.

viggi79
Kép
viggi79
 
 


Vivi!
Az a baj, hogy ide csak nagyon kicsibe engedi feltenni. Nem tudom, miért. De azért felteszem:

Kép
Vendég
 


Szabccsi!
Téged is betettelek. A holnapiban már benne leszek.

Ktouch!
Vonalzó címszó alatt szerepelnek ezek a számlálók. Egyébként a regisztráció mindenhol ingyenes. Én csináltam egy ál e-mail címet, és azzal regisztráltam.
Szólni pedig általában a 12. hét környékén szoktak, de ez egyéni. Attól függ, hogy milyen a viszonyod a főnököddel. Elküldeni már úgysem tudnak utána. Mindenesetre, ne csak a főnököd tudjon róla, hogy ha mégis elküldésen járna az esze, legyen tanúd, hogy te bejelentetted a terhességet.
Vendég
 


angie,
hu... kemény lesz így akkor neked bent a munkahelyeden! :shock:

Én is szeretnék bekerülni a táblába:
Kor:31
Tarth:BP
Kórház: Szent Imre
2. baba ( Flóra)
Terminus: Március 1


vivi,
huuuu én pont most jöttem az OEP-től. Nekem is le kellet mondanom a GYED-ről, ahhoz, hogy kiadják a szabimat és "visszamenjek" dolgozni - persze csak papíron.
Hát vigyél 3 napi hidegélelmet!!! És ha meg tudod oldani, a gyerkőcöket passzold le valahova. A 2 óra várakozás a minimum!
Jobb ha mielöbb elintézed ám, hogy a 180 napod mindenképp meglegyen mint munkaviszony.
Nálam is azért necces a dolog, mert ha neadj isten 3 héttel elöbb jönne a baba, akkor már bukom a 180 napot és így a magasabb TGYÁS-t és GYED-et is!!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Már nem tudom ki kérdezte a labor dogot...
Nos én már a 10. hetet is betöltöttem, de nem voltam vér/vizelet vizsgálaton, sőt még csak beutalót sem kaptam. A védőnénihez is magánszorgalomból megyek holnap.

Viszont az hogy a barnázás pirosra váltott eléggé aggaszt. :cry:
Szerintetek lehet attól, hogy összeszedtem valamit a Balcsiban és most hüvelykúpot kell rá szednem?
Mert amúgy egy kósza görcs vagy hasszurka sincsen.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Igen,nyugodtan tegyél bele Angie a táblába!34,év,Jászberény,Szent Erzsébet kórház,3.baba,Dániel,Dóra,márc.20.Köszi.Igen,mostmár ,a kezdeti döbbenet után örülnek a gyerekeim,bár nem nagyon kérdezősködnek,talán a lányom egy kicsit.Vivi,téged már kifigyeltelek,hogy kb egyszerre fogunk szülni,húúú,de messsze van még!De végül is jó lesz!Sziasztok!

Kép
pandi34
 
 


Szerintem hívd fel a dokidat!!Ne bocsátkozzunk találgatásokba.

Érdekesek egyébként ezek a nőgyógyászati protokollok. Én tegnap voltam 9+4, de addig nem engedett el a dokim, amíg meg nem beszéltük a labor és az integrált teszt időpontját.

málna2162
 
 


Ó, nagyon köszönöm a segítséget :) nagyon kedvesek vagytok. Engem még nem írtak ki.....mikor adnak amúgy terheskönyvet meg ilyesmit? Szóval biztosan nem tudom még, hányadika lesz, csak a kalkulátor alapján tudom megsaccolni, így most a vonalzót sem teszem be....majd...

Kép

Kép
ktouch
 
 


málna,
áááá én ezt már Flóránál tapasztaltam, hogy ahány ház annyi szokás...
Nálam azért is ilyen a helyzet mert most kicsit a senkiföldjén vagyok.
A régi dokimtól elköszöntem (mert olyan kórházban van, ahol nincs szülészet ) viszont az új még szabin van 28-ig.
Addigra meg már a 13. hetet is bőven betöltöm.
Szóval most lógok a levegőben... :?

Este megyek az új dokihoz (illetve a helyetteséhez) UH-ra . Majd ott megkérdezem, hogy mi a szösz ez a pici vérezgetés.
Amúgy furi... de valahogy nem izgat. Egyszerűen annyira érzem, hogy minden ok odabent

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


ktouch
terheskönyvet majd a védőnénid ad. Oda meg majd akkor küld a dokid (persze ez is dokifüggő) , ha mindent rendben talált (szívhang, méret stb ) a vizsgálaton.

Az én dokim pl olyan óvatos duhaj, hogy ő a 12. hét előtt soha nem is küld védőnőhöz, nem ad papírt sem.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey!
Húúú, akkor te lehet, hogy nem is márciusban fogsz szülni, hanem már áprilisban? Te leszel az első a sorban, ha mindenki időben szül. Mondjuk, én nem bánnám, ha legalább 2 héttel hamarabb jönne.
Én is azt mondom, hogy azonnal hívd a dokidat. Én az ilyen folyásoktól bepánikolok. Ilyenkor nem jó találgatni, mert a melléfogásnak nagy ára lehet.

Labor: nekem már a 6. heti ultrahangnál levették a vért/vizeletet, és egy hét múlva megvoltak az eredményeim, toxoplazmát is beleértve. Szerintem az integráltat inkább a 30 éven felülieknek eröltetik.
Vendég
 


angie

azt hiszem nem ment el a privim :?
küldöm itt az adatokat, végül is mindegy, hogy hol fog először látszani

málna2162
33
Pest megye
Flór Ferenc Kh.Kistarcsa
2 (Máté)
március 5.

málna2162
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok, bár későbbre terveztem a bekapcsolódást, de most van pár kérdésem, javaslatom.

Szóval, 3. babánkat várjuk március 28 körülre (úgy tűnik, eddig én vagyok a sereghajtó :) ) Van egy 4 éves nagyfiam és egy 11 hós kicsi fiam (igen-igen, szintén a szeptemberi topicból, asszem már 4-en vagyunk, az 5. kismamink pedig átcsúszott áprilisra :D )
Ha minden jól megy, a Szent Imrében fogok szülni, Dr Nyulasi Gáborhoz járok. Tegnapelőtt voltam 6+1 még csak petezsákot láttunk az UH-n, remélem, 3 hét múlva is minden rendben lesz.

Bemutatkozásképpen ennyit, most pedig kérdés:

Szöget ütött a fejemben ez a gyed dolog. Van TB-s, vagy bérszámfejtősünk, aki segitene eligazodni?
Merthogy én ugye gyeden vagyok, nem mennék vissza dolgozni, nincsenek olyan jó fej főnökeim, hogy papíron visszavegyenek. :evil: Viszont így csak sima gyest fogok kapni? Gyedet nem is? Az elég hervasztó lenne anyagilag... :oops:

Vivi, Angie :)
jó a tábli, belőlem kibújt a szám.techtanár ( :twisted: ), lehetne rendezni terminus szerint növekvőbe? Akkor jobban lehetne követni, hogy ki hol tart.

mindenkinek szép napot!

minyu 6+3

Ui: tábliba majd csak köv. dokis vizsgálat után mennék és vonalzót is csak akkor csinálok, ha nem bánjátok (van rossz emlékünk...)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Tényleg minden orvos máshogy csinálja! Az én dokim az utolsó UH-n, amikor kiderült, hogy egy baba van, és nem négy, és van szívhang, már adta is a beutalót a vérvételre és a védőnőhöz is. Így a vérvételen már túl is vagyok. Most viszont nem kaptam beutalót fogászatra. Ez megszűnt? Úgy értem, már nem kötelező menni a 12. hét előtt?

Ma felhívtam az integrál tesz miatt a Magzat Diagnosztikai Kp-ot. A vérvétel 25.000.-, a genetikai UH 12.000.-. Az UH drágább lett a tavalyihoz képest. :(

Honey!
Remélem, mindent rendben fog találni a helyettes doki! De jó, hogy legalább tudni fogsz valami biztosat. Én csak remélem, hogy az időnként rózsaszín izé nem jelent bajt. Írd meg hamar, hogy mi volt!!!

Azt nem tudjátok, hogy ha GYED-ről megyek TGYÁS-ra, mi alapján számolják a TGYÁS-t? Én sajnos még papíron sem tudok visszamenni dolgozni, mert a saját cégemben dolgozom, és sajnos most annyira kiürült a kincstár, hogy a cégem nem tudja utánam hónapokig kifizetni a táppénz hozzájárulást. Úgyhogy nekem marad a GYED-ről TGYÁS verzió. :( Gondolom, így sokkal rosszabbul fogok járni.

Kép
Kép
detty74
 
 


Ááááá, és megint előbb irtam, mint ahogy utánanéztem volna.
Szándékosan nem szerkesztem az előző hsz-omat, hátha valaki még kiváncsi rá rajtam kivül. Szal ezt találtam gyeddel kapcsolatban:
"Ha a jogosult szülő a gyermekgondozási díj kezdő napját megelőző naptári évben, vagy a kezdőnapot közvetlenül megelőzően visszafelé számítva rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel, akkor a gyed alapját a táppénzre vonatkozó rendelkezések szerint kell megállapítani. A 180 nap biztosítási időbe bele kell számolni: táppénz, passzív jogon járó táppénz, terhességi-gyermekágyi segély és az előző GYED időtartamát is. Ezek után a jövedelmek után nem fizet a kismama egészségbizt. járulékot, de meg van neki a GYED folyósításához szükséges biztosítási idője, tehát figyelembe lehet venni a szerződés szerinti bérét."

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


ktouch még engem sem írtak ki, és ahogy láttam a tegnapi hozzászólásodból pont egy idősek vagyunk. Az 40 hetes számítás alapján március 25
A dokim szerint, UH alapján már múlt héten 3 napppal több volt a pici, pedig hihetne nekem, hogy nem lehet! :)
Még én sem voltam vérvételen, csak védőnőnél és vizeletvizsgálaton, pénteken megyek a terhesgondozóba.
Az első vérvételt és belgyógyászati vizsgálatot a 12. hétig meg kell csinálni?
szabccsi
 
 


Minyu!
Üdv köztünk! Nekem a TB-s azt mondta - amikor még nem dolgoztam, és rédeklődtem, hogy mi lenne a legjobb, ha teherbe esnék - hogy nem szabad újból munkaviszonyba kerülnöm (tehát a felhalmozódott szabimat se vegyem ki), mert a GYES-t a visszatérésed utáni keresetedből fogják kikalkulálni, és az kevesebb lesz, mint amikor elmentél. Igaz, ebben az esetben (a nagyobb keresetűeknél) a TGYÁS alacsonyabb lesz, de azt csak 6 hónapig kapod, a GYED-et pedig másfél évig utána. Azt javasolta, hogy egyenesen táppénzre kell menni a GYED-ről. De én már annyi verziót hallottam, hogy fogalmam sincs, hogy melyik az igaz. Én végül úgy jártam, hogy nem akart jönni a tesó, és úgy döntöttem, hogy visszajövök dolgozni. Természetesen, ahogy felvettek, már terhes voltam :roll: Így most már dolgoznom kell legalább 180 napig, hogy a maximumból számolják ki a GYED-et és TGYÁS-t.
Tábla: majd időrendi sórrendbe lesz szerkesztve, csak egyelőre még az adatgyüjtés folyik. De ha te számtech-es vagy, szívesen átadom neked, hogy csinosítsd és formázd. Még azon gondolkoztam, hogy be kellene tenni egy olyan formulát is, ami számolja a heteket + napokat (pl. 8+3). De még nem volt időm azon agyalni, hogy milyen képletet kell beírni.
Vendég
 


detty :)
Ezt leltem:
"amennyiben nincs legalább 180 napi kereseted, akkor a szerződés szerinti béred, DE MAXIMUM a minimálbér kétszerese után jár a tgyás. (Ez a gyed maximuma.)"

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Ha valaki munkából megy szülni az a TGYÁS-ra többet kap nem mint GYED-et?
Én úgy tudtam, hogy a TGYÁS a napi bruttó fizetés 70%-a.
A GYED pedig a minimálbér kétszeresének a 70 % (max). 100100 Ft.
szabccsi
 
 


Detty!
Ahogy Minyu is írta, a GYED-et veszik neked majd alapul. Nem tudom, mennyivel jelentetted be annó magad, és mennyi GYED-et kapsz, de ki kell számítanod, hogy mi éri meg jobban. De mivel most nem vizetsz TB-t magad után, lehet, hogy úgy jársz jobban, ha maradsz tovább is GYED-en, és nem táppénzen, mert azt már lecsökkentették 60%-ra, ami gondolom, baromi kevés lenne a te esetetben, a GYED-nél is kevesebb.
Hívtad az Istenhegyi klinikát? Most néztem meg, ott 28-ért csinálják meg együtt a kettőt.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: