Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok én elméletileg a héten megyek dokihoz, de amilyen éjszakáink vannak most a Joel miatt nem tudom, tiszta hulla fáradt vagyok.
Múlthéten történt vele egy elég csúnya dolog és az miatt szerintem rosszakat álmodik szegénykém és nagyon sokat van fönn éjjelenete.

manocskak
 
 


Manócskák! Igen el tudom képzelni (dehogy tudom)!! Szegénykéim, szörnyű lehetett mindkettőtöknek, és biztos hogy ehhez sok idő kell hogy feldolgozzátok!! Szegény csöppség, biztos nem könnyű megnyugtatni, de reméljük hogy ő hamarosan elfelejti!! Kívánok nektek sok erőt hogy ezt feldolgozzátok, de csak arra próbáljatok gondolni, hogy végül minden szerencsésen alakult, Neked köszönhetően!!!!
Vendég
 


 
 

Manocskak! Igen, reméljük mihamarabb túl lesz rajta, a sok jó élmény majd elhomályosítja ezt. Csak az idő fogja megoldani a dolgot.

Nekem ma reggelre visszaköszönt a hányinger, pedig már olyan jó volt napok óta. Egész éjjel repülőben ültem álmomban és komolyan mondom, úgy szédülök, mintha tényleg úgy lett volna! :lol:

Jövő héten sokan megyünk dokihoz, én kedden megyek. Ha akkor minden rendben, védőnővel következő hétfőn talizok(nálunk csak akkor van az én területim délelőtt) és azon a héten le is zavarom a labort, belgyógyászatot. Akkor leszek a 11. hétben, így a 12. heti uh-ra már meglesz minden eredményem.
A védőnőm tuti sikongatni fog örömében, hogy megint kismama vagyok, nagyon szurkolt értünk a vetélés után és nagyon sajnálta, hogy nem próbálkozunk újra. Kicsit elavult nőci, de azért bírom mert olyan kedves hangja van és tényleg segít, bármikor hívhatom. Csak egyedi szitus kérdést nem lehet Neki feltenni, mert sok mindenhez hozzá sem tud szólni. Hát ilyen.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica! Jó neked hogy már ismered a védőnőt! Én még azt sem tudom hogy ki az és hol keressem! :shock: De majd megoldjuk! Remélem valami aranyos csajszi lesz!! A belgyógyászati vizsgálat miből áll??
Vendég
 


Hát Melinda szurkolok,hogy jó védőnőd legyen mert sajnos a legtöbb egy analfabéta!Nem szabad mindig rájuk hallgatni!Például egyik ismerősöm védőnöje azt javasolta neki,hogy a négy hónapos babájánál megkezdheti szépen lassan a hozzátáplálást!Ez gyógyos!Mondtam az ismerősömnek hogy neee,mert a gyomra még nincs eléggé fejkészülve 6 hónapos korukig,ráadásul anyatejet eszik és ez méginkább a hozzátáplálás ellen szól!Annak idején az én pesti védőnőm is erősködött a 4hónaptól kezdődő hozzátáplálssal!Sajnos felkészületlenek és nem igazán mindig a szoptatás mellett vannak!
Vendég
 


A belgyógyászaton végigtapizzák a hasadat és hátul a derekad, írnak egy jó hosszú papírt, hogy ez is meg az is rendben van és nálunk utána még ott helyben meg is csinálják az EKG-t. Ennyi az egész.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 



Tulipános! Teljesen egyetértek! Nekem is a halálom, ha a csak anyatejes babát, aki súlyban is jól gyarapszik, már 4 hónaposan tömni akarnak szilárd kajával. De én úgy veszem észre, sok anyukában is ez a 4 hónap él és alig várja, hogy ennyi idős legyen a gyereke, már tömni kezdi és büszkén újságolja, hogy az ő gyereke még csak ennyi idős és már milyen szépen eszik. :shock:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


manócskák, a háziorvosodnak belgyógyász végzettsége van? Az enyémnek sebészi, így szerintem Ő azért nem csinálhatja. Így az SZTK-ba kell menni időpontra. Pedig jobban örülnék én is a háziorvosnak, mert tudnék délután is menni, így viszont vinnem kell a Kicsit. :cry:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 



Bizony, hál' Isten! Még a fogorvos lesz az SZTK-ban, egy pecsét miatt nem megyek el a magánhoz, hogy még ezért is fizessek.
Na, meg a labor, aztán annyi. Egy darabig nyugtunk lesz...vagyis majd ha ezek készen vannak, a nyakunkon a 12. heti uh, utána lesz nyugi.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Az én háziorvosomnak is belgyógyász végzettsége van. Akkor az ott megoldott. A fogászaton csak felmérést csinálnak, vagy meg is csinálják ha esetleg van lyukas fogam. Így is adhatnak érzéstelenítést?
Vendég
 


Persze, érzéstelenítést adhatnak. De úgy tudom húzást, gyökérkezelést az első harmadban nem csinálnak, de sima tömést igen.
Ha már ott vagy a fogászaton, biztos be is tömik a fogadat, ha van lukas. nem hiszem, hogy emiatt még egyszer vissza kellene menned.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Tanulságos történet!

Ma 11 óra körül felhívott egy magát Kovács Árpádnak nevező személy, aki a T- Mobil munkatársának adta ki magát
Tájékoztatott, hogy Én vagyok a szerencsés, aki nyert egy 3,000,000 ft értékű Raiffeisen bankkártyát, amely szabad felhasználású, vissza nem térítendő amennyiben az Én előfizetői számom a 06-30-…-….
Semmi más dolgom nincs, minthogy 20 percen belül veszek 3 db 10.000 Ft értékű Dominó kártyát, és amikor visszahívnak, bediktálom a kártya azonosítót… De ne online feltöltést használjak!

Gyorsan felhívtam a T-mobilt, nehogy kifussak a 20 percből, mert éreztem, hogy ez valami átverés. Érdekes, hogy csak a számomat tudta, a nevemet nem…
Jó volt a megérzésem. Semmilyen akció nincs, ahol bankkártyát lehetne nyerni.
Az egész arról szól, hogy amikor bediktálom a 3 db kártya azonosítót, rögtön feltöltöttem a csalók mobilját…
Ráadásul találomra pötyögték be a számomat, mert mellesleg le vagyok titkosítva…

Letelt a 20 perc, és már hívott is Kovács Árpád, aki annyira Kovács Árpád, mint amennyire Én Blaha Lujza.
Amikor megemlítettem neki, hogy felhívtam a T-mobil ügyfélszolgálatot, érthetetlen módon letette…

Mindenki legyen résen, és ne dőljön be semmilyen hasonló hívásnak!

málna2162
 
 


málna
Ilyenről már hallottam régebben is.
Ez éppen olyan amiket én a régi e-mail címemre kaptam, hogy segítsek neki adjam meg a számlaszámom ő átutalja nekem ami van neki pénze (4,3 Millio Amerikai Dollár). Utána néztem és csalás az egész.

manocskak
 
 


Köszi Málna!Sajnos egyre több ilyen paraszt van az országban !Mi a múltkor a párommal az ittani Lidl boltban a föl-le korzózó tolvajokat lestük hátha lopnap valakitől,mert akkor lebuknak és feljelentjük őket.(párom addig megfogta volna "kedvesen")amíg jönnek a rendőrök,de sajna kiszúrták,hogy résen vagyunk!Én felismerem ezeket a kis g...i tolvajokat(eladó a végzettségem-és gyakorlaton mindig a vevőket kellett lesni nem -e lopnak!)!
Van ebben az országban mit rendbehozni!!!
Sajnálom,hogy nincsen már kaloda..olyan amibe a két kezüket és fejüket bezárták és az utcán az köpné le őket aki akarja!Mégjobb lenne ha minden tolvajnak levágnák a lopós kezét! :lol:
...lehet kicsit szadi vagyok.... :evil: :twisted:
Vendég
 


Nem semmi sztori. Szerintem eben az a szomorú, hogy sokan be is dőlnek. Mert ha nem így lenne, akkor nem csinálnák. Amúgy is olyan szemétség kihasználni az emberek mai kilátástalan helyzetét...
Nagyon vigyázni kell, köszi, hogy leírtad.
Biztosan olvasnak minket kíváncsiskodó természetű emberek is, így nekik is tanulságos.
Mit főztök ma? Holnapra kellene valami jó ötlet, ha lehet hús nélkül, azt most nem kívánom. Most is sült keszeg van.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Én ma zöldbabfőzeléket főztem! :) Holnap pedig rántott karfiol lesz,mert mióta írtad azóta folyik érte a nyála :P
Vendég
 


tulipános
Nekem is eladó a szakmám, és nem egyszer volt, hogy a biztonsági őr nem figyelt én szóltam neki, hogy azaz emberke lopott.
Volt olyan is amikor még Pesten laktam, hogy dolgoztam egy éjjel-nappali közértbe.
A srác kért 3 karton cigit kb össz. értéke 20 000ft körül volt. A srác föl kapta a cigiket, hogy kirohan a boltból de én pont (direkt) ott álltam az ajtónál, én belekapaszkodtam a ruhájába és az utcán dobta el a karton cigiket.
Megjegyzem a főnökünk ott volt a boltban.

manocskak
 
 


Nem vagy szadi! :D Szemet szemért, fogat fogért....nem volt ez rossz dolog anno! Sőt,a halálbüntetést is vissza kellene már állítani, ne az adófizetők pénzén éljék le nyomorul életüket a gyilkosok a börtönökben!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Manocskak mikor dolgoztál Pesten?És merre?
Vendég
 


Bizony, a rántott karfiol tartármártással és kertemben termett friss salátával valóban isteni volt! :D
Zöldbabfőzelék...az se rossz...nyami!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica! Neked aztán megvan mindeig a napi fehérje adagod! :) Nem semmi hogy ennyire szereted a halat. De ez nagyon jó! Én sajna csak a fehér tengeri halat szeretem. Annak nem érzek olyan iszapos izét. Én ma nagyon fincsi tejszines csirkemell levest csináltam, de hát ebben is van husi. Ha van ötletetek irhattok akkor jó lesz nekem is holnapra. :)
Vendég
 


Pókica teljes mértékben egyetértek!
Vendég
 


Ötlet:
Pénteken amúgy gulyáslevest akarok főzni,krumplipogácsával!
Vendég
 


sziasztok
képzeljétek elfelejtettem felhívni a dokimat időpontért :(
és csak 10-12-ig lehet holnap remélem több eszem lessz mert a végén még nem kapok hétfőre időpontot.hogy vagytok?a barátnőm fia is 4 hónapos és kezd neki enni adni pedig ő is anyatejes de már kevés neki szinte óránként kér enni és így nemtudnak aludni sem és az orvos nem mondta neki hogy ne.én is kb. 4 hónaposan kezdtem a fiamnál ő mondjuk tápos volt de neki is már az kevés volt folyamatosan szoktattuk és nem volt semmi gond.ha van elég tej akkor oké hogy csak az de sok esetben nincs vagy kevés már a tápértéke a babának.és hát sok gyümölcs meg tejpép is 4 hónapos kortól adható.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


én sem vagyok oda a halért pedig jó lenne mert egészséges de mióta terhes vagyok a gondolatától is rosszul vagyok elötte néha tudtan enni de csak tengerit

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Tulipános! Ez nagyon jó ötlet! Már csorog is a nyálam!!!! Tuti holnap meglsz!! :)

Anita!Holnap le ne maradj a dokiról! Hétfőn jó sokan megyünk dokihoz!! :)
Vendég
 


A halat nagyon szeretem és hát a férjem fogja is őket rendesen!
Én is ettem már olyat ami iszapos ízű volt, valami horgásztóban fogta még réges-régen, több mint 8 éve, mert azóta csak természetes vizekre járunk.
A velencei-tavi hal a legfinomabb, az "tiszta" hal, nem tápozott és nem zsíros. A boltban vásároltak szinte mind tenyésztett halak, azért olyan mások és rosszabb ízűek.

Megyek, mert már biztos felforrósodott az olaj a fritőzben. Viszont az igaz, hogy sok fehérje van benne és omega 3, viszont így olajban sütve nem valami diétás...szerintem. :cry:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


pókica lehet hogy nem diétás de hogy mint egy szelet rántott karaj.én sajna csak azt szeretem a csirkehúst sem bírom megenni :(
de jó akkor kedden lessz miről beszélnünk alig várom :D

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Az én fiam is tápszeres volt akkor már(négy hónaposan),de vigyázni kell ezekkel!A gyomra tényleg csak 6hónaposan lesz elég érett a picúroknak!A boltban kapható dolgok életkor szerinti meghatározását, meg inkább hagyjuk....eper,málnapüré 8hónapos kortól...,esti TEJpépek 4hónapos kortól...! :cry: :cry: :cry: A sok kismama meg hisz az életkor szerinti feliratnak aztán bumm a gyerek valamiért egyszercsak jobbesetben kiütéses,rosszab esetben allergiás lesz!


http://www.femina.hu/egeszseg/csecsemo_taplalas?action=5
Az ötödik és hetedik hónap körül az anyatej, akárcsak a tápszer, néha már nem elégíti ki a baba növekvő energia- és tápanyagigényét. Ilyenkor el kell kezdened a kiegészítő táplálást: a tejet lépésenként kiegészítheted az első péppel, főzelékkel. Öt hónapos kora előtt azonban ne kapjon a baba semmilyen pépet! Ha túl korán elkezded a hozzátáplálást, előfordulhat, hogy a pici nem tudja megemészteni az új ételt, és ilyenkor az allergiák kialakulásának is nagyobb az esélye. Kivételt képeznek ez alól a babáknak készült gyümölcslevek, amelyeket már a hatodik héttől kanalazva adhatsz gyermekednek, ha ízlik neki.
Vendég
 


Anita! Nekem még mindig annyi tejem van, hogy ha reggeli előtt szopizna, jól is lakna és nem reggelizne. Életemben nem fejtem még, csak igény szerint szoptattam és speciális, szigorú étrenden éltem az első évben. De ez sem garancia arra, hogy valakinek sok legyen, inkább adottság kérdése.
4270 g-mal született a fiam és most elővettem a kiskönyvét, egy hónaposan már 5950 g volt. 2 hónaposan 7010 g. Most teljesen normális testalkatú, 14 kg és 100 cm.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


nekem 2 hétig volt tejem de az kevés szerintem is adottság kérdése de ettől függetlenül az én fiam is jól fejlődött ő 3000gr-al született és havonta 1 kilót szedett fel és már 10 hónaposan egyedül ment onnantól nem hízott annyit vagyis inkább leugrálta:)kíváncsi vagyok hogy a 2. babánál meddig lesz tejem

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Én is 6 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást, addig kizárólag anyatejes baba volt, így természetesen se teát, se vizet nem is kapott. De fél évesen még összeszorította a száját, így utasította el minden nap a felkínált ételt. Pont 7 hónapos lett mikor először kinyitotta a száját.
Nem izgattam emiatt magam, mert szembe velünk 5 gyermekes család lakik (magyarok!) akiknek az egyik gyermekük 15 hós korig szopizott kizárólag, hamarabb az istennek se fogadta el a kaját.
Azt tudom, hogy tápis babánál hamarabb kell elkezdeni mint 6 hó.

Tudom már mit akartam ebből kihozni...tehát az én fiamnak a bőre úgy lett 3 hósan atópiás, hogy kizárólag szopizott. Akkor vontam ki az étrendemből a tejet és tejtermékeket is, utána már szép lett a bőre. 2 évesen kapott először az előzmények miatt tejet (tejterméket már egy éves kor előttől folyamatosan), viszont tejet csak két évesen mertünk adni. Akkor derült ki, hogy tejfehérje-allergiás. A szója, zab, rizs, kókusztejet elutasítja így csak az anyatej maradt neki.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 



Persze, hogy tápszerrel is jól fejlődik a gyerek, hiszen épp ezért találták ki.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Én azon leszek,hogy minnél tovább tudjam szopiztatni majd! :) Annyira sajnáltam a második fiamat,hogy csak pár hónapig volt tejem!Szörnyű érzés volt,hogy az immunrendszerét nem tudtam kellőképpen erősíteni! :cry:
Vendég
 


Én a szopiban azt a bensőséges összebújást imádtam mindig.
Szerintem a tápszer is ad közel olyan immunrendszert mint az anyatej, még ha nem is ugyanolyat.
Bocsi, hogy így részletekben írok, csak közben szaladgálok nézni a halat. :wink:

Az allergiáról akartam írni, hogy nálunk várható volt, fel is voltunk rá készülve, hiszen a férjem szénanáthás, én por-, penész allergiás és aszthmás, a lányunk porallergiás és a gyerekkori nap allergiája úgy tűnik megint kijön.
Gyakorlati panaszaink nincsenek, a férjem fújja ősszel az orrát, ennyi.
De ilyen anamnézissel, biztos, hogy a következő gyermekünk is az lesz. Ezért fontos nagyon az anyatej, hogy minél tovább kaphassák. Persze nálam is 3 év a maximális limit, de a gyerekek 1-2 %-a igényli tovább csak.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


A Joelt én is csak szoptatom semmi mást nem kap még.
A védőnő nekem azt mondta, hogy 6 hónapos koráig, ha tudom akkor csak szopassam és utána rögtön főzeléket adjak majd neki.
Érdekes, hogy a nagyobb fiaimnál gyümölccsel kezdtük a hozzá táplálást, de hát változik a világ az már régen volt.

manocskak
 
 


Haho! Szep jonapot mindenkinek! Hogy vagytok ma? bar olyan veszes nem lehet, ha ebedrol beszelgettek :) En jol eltokoltem a napot hazimunkaval, de meg hatravan a konyha, aztan megyek fel vasalni, szerintem kb 2 ora hosszat :( Utana nekiallok en is fozni, hogy meglegyen, mire a parom hazaer, nagyon fincsi lesz...nekunk :) Teljes kiorlesu rizs, paradicsomosan, mar le is szurtem a paradicsomot lenek. Aztan kulon fokhagymasan parolok tengeri kutyuket, kagylo, kis rakocskak, kis polipkak....aztan vegul mindet egybe teve megy a sutobe, vagyis affele paiella, imadjuk. Holnap nekunk is hal, de persze nekunk fritozunk sincs :):) Csak siman sutoben, egesz paradicsommal, hejjaban krumplival es persze rengeteg friss rozmaringgal. De POkica ota nekem is a halaszlere faj a fogam :)
Keresgeltem korhazakat, maganokat is, de eleg borzalmas a helyzet. Mindegy, nem regalaom tul, vegulis mindenki megszul valahogy, meg ha en nem is igy akarok...meglatjuk.

Kép
pumipumi
 
 


Pokica!Toled akartam kerdezni meg a multkor, amikor irtal rola, de aztan elfelejtettem. Gondolod, hogy meg most, a 3. babanal is csinalnak neked gatmetszest? Ezt nalunk ki csinalja? Mert ugy tudom, hogy itt kulon valaki van ra, sebesz, aki pontos kezu. Persze ez mindig egyenfuggo, meg sokszor az utolso pillanaton mulik, bar ahogy olvastam, 1-2 gyerek utan mar nem nagyon szoktak. Allitolag orvos/korhaz-fuggo is a dolog, tehat van, ahol mindig csinalnak. En ettol az egytol, a gatmetszestol fosok kicsit. nna nem magatol a gatmetszestol, csak attol, hogy ez szukseges lehet, es igy nem tudom minden nelkul megszulni a babat, vagyis total magamtol. Persze ha kell, kell, de azert mar most napi 3-szor edzem az izmaimat, ami lehet hogy hulyeseg, mert a vegen nulla lesz, de azert hatha :):)

Kép
pumipumi
 
 


én is csak most fogok neki főzni tepsiskrumplit itthoni füstölt sonkával igaz nem túl diétás de nagyon szeretem jó kis savanyú ubival.a gátmetszesre én is kíváncsi vagyok majd idővel megérdeklődöm a dokimnál h a 2.nál is szükség van-e rá.elég sokáig fáj mire teljesen begyúgyult és szerintem bénán varrta össze a doki mert csinált egy nagy gugát a macskámat amikor műtötte az állatorvos/ivartalanítás nőstény/olyan szépen összevarrta nem is látni nem értem a dokim mért nem volt ilyen ügyes :( aztán lehet csak túlreagálom.nálunk is allergiás a párom füvekre meg fákra én meg a penicilinre.tejet én is sokáig nem adtam a fiamnak joghurtot meg rudit főzit kapott de azt is olyan 9-10 hónaposan.én úgy olvastam hogy a tej 3 éves kor alatt nem ajánlott mert a nagy molekuláit nemtudja a gyerek gyomra rendesen megemészteni végülis a felnőtteknek sem a legegészségesebb hiszen az a kisbocinak készült :) .a fiam most is ritkán iszik tejet persze tejterméket már kap mindent

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Nekünk a dokink 1 éves kort mondott általánosságban, hogy addig ne adjanak a mamik színtejet, nekem az előzmények miatt a 2 éves kort ajánlotta.
De még ez is korán volt, pedig addig egy csepp tejet sem ivott, se kakaót, semmi ilyesmit. A tejterméket én is 10 hósan vezettem be, de attól semmi baja nem lett. A tejből készült ételeket pl: tejberizs, pedig csak másfél éves kortól. Na, az például nagyon finom kókusztejből!

pumipumi! Egész pontosan úgy alakult nálam ez a gátmetszés, hogy az első gyereknél automatikusan vágtak. A vágást egyáltalán nem érzi az ember, hiszen akkor már annyira feszül a gát, hogy ez lesz a legkisebb bajod. Totál nem érezni, az összevarrást annál inkább, hiába adott a doki minden öltés előtt injekciót a gátba.
A második gyereknél gátvédelemre készült a doki, szülésznő és én is. Nem is vágtak, kitoláskor nagyon lassan jött a baba, vigyáztam, hogy a fájást visszafogjam, ne hirtelen bújjon ki, ezáltal is kímélve a gátat. Ennek ellenére "gyönyörűen" végigrepedtem. Az egész gátam átrepedt! Gondolhatjátok milyen fájdalmas volt utána is, hiszen egy repedésnek egyenetlen szélei vannak, így a varrás sem lehet pontos, ráadásul mivel végigrepedt, ezért sok öltést is igényelt. 40 percig varrt a doki, hogy összefoltozzon.
Sajnos kitoláskor a dokinak sem ez volt a legnagyobb baja, hogy vágjon, mert a fiam nem tökéletesen helyezkedett el, nagy is volt és szüléskor eltört a kulcscsontja is.
Ennek ellenére remélem, hogy ennyi szülés után már eléggé laza ahhoz a szövetem, izmaim, hogy rendesen kitáguljon.

Én úgy tudom, hogy nem éppen szerencsés a gátizmot erősíteni terhesség alatt. Az utolsó harmadban viszont homeopátiát és gátizom olajat érdemes használni, most ez lesz a haditervem, hogy ezzel fogom lazítani ott magam. Állítólag nagyon hatásos.

Mikor ennyire előrefutunk az időben, olyan fura érzés, mert annyi minden van még addig, egyenlőre a következő uh-ra gyúrok lelkileg, hogy még mindig meglegyen a baba.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Eza gátmetszés repedés és varrás elég rémisztően hangzik. Néha nem is bánom hogy császár lesz! Az egyik ismerősömet is most császározták , kb 10 cm-es vágás bikinivonal alatt és másnap már cipelgette a babáját. Már valószinű hogy nem olyan durva műtét mint régen...
Vendég
 


Én meg két hétig ülni sem tudtam! :cry:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


hát igen az nem fáj amikor vág csak utána.az én barátnőm is császárral szült de neki nem volt ilyen szerencséje mert még szét is nyílt a seb és kicsit begyulladt szóval ez mindenkinél változó ha és nagy hasa ia maradt

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


ismerős én se nagyon és utána sokáig fájt pedig még kamillás vízben is fürödtem a védőnőm tanácsára

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


sziasztok

jó rég nem voltam feldobtam egy kérdést, aztán csak elolvastam a válaszokat. Sajna nem sok időm van, a munka meg a gyerek leköti az időmet és kiszívja az energiámat. Végül maradunk a szopinál. Főleg most, hogy megint beteg a gyerek - a bölcsiben mindig összeszed mindent -ilyenkor nagyon igényli a szopit, bár alig tud szopizni, úgy elvan dugulva az orra. El sem tudom képzelni, hogy ha nem szopizna mennyire lenne beteges, mivel most minden nyavalyát összeszed.

Védőnő. Hát nem vagyok nagy véleménnyel én sem. Ráadásul én már a gyerek 6 hónapos korában visszamentem dolgozni, a férjem volt gyeden és 15 hónapos volt mikor ment bölcsibe. No ezért hozzánk nem is járt soha a védőnő. Legutóbb szeptemberben volt, akkor is véletlenül szabin voltam és megtalált - mert soha nem hívna fel, hogy ekkor-ekkor jövök csak becsenget -. Akkor előadta, hogy jó lenne már ha elválasztanám a gyereket, mert nem kell már neki, kérdésemre, hogy hogy csináljam annyit mondott, hogy jegeljek. Hát köszi nem.. Most kíváncsi leszek, hogy mennyire fog foglalkozni velem, lehet úgy lesz vele második gyerek táncsak elboldogulok....

De a szopi miatt nem csak a védőnőtől kaptam... A gyerek kórházba került januárban és sajnos lekerült a fertőző osztályra, mivel a mandullagyulladására kapott antibiotikumtól ment a hasa és hasmenéses gyerek nem maradhat sima osztályon csak fertőzőn. Nahát ott is kaptam hideget- meleget a szopi miatt. A legjobban az a beszólás tetszett orvostól, hogy nem szoptassam már nem kell a tej így is fosik a gyerek...... gondoltam magamban jó nagy tehén vagyok - sajna én a szoptatás alatt nem fogytam inkább híztam - de azért ez mégsem ugyanaz, mint a tehéntej.

No a lényeg, hogy én még mindig nem voltam dokinál, de holnap már megyek!!! Próbálom számolgatni, hogy december vagy január, de nem tudom. Nekem a szopi igazi fogamzás és menszesz gátló volt így szülés óta -2007. május- eddig mindösszesen két alkalommal volt vérzésem. Hát abból nem lehet semmire következtetni. Úgyhogy már várom a holnapot!!!!

No lépek, látjátok egyszer kerülök géphez és írok oldalakat....

Stella
stella2007
 
 


Szia Stella! Akkor holnap Érted izgulunk! De gyere ám elmondani, hogy mit mondott a doki! :)
Az első mensi nekem a fiam 10 hónapos korában jött meg, aztán egy hónap szünet és utána, egy éves korától állt be rendszeresre. Mármint 24-36 napra a szopi miatt.

Úgy unatkozom...pedig annyi de annyi dolgom lenne...

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: