Új privát üzeneted érkezett!

Szia Sissy!

Gratula neked is és üdv itt!Teszlek a tábliba téged is!

Aki akar még mindig bekerülhet a tábliba :wink:

annus11
 
 


Kép
Kép

annus11
 
 


Na én egy ilyen táblázatot(is) ismerek,ami a baba méretét illeti!!

hét / ülömagasság (mm)

6 + 0 2 (7. terhességi hét)
6 + 1 3 ----- észlelhetöen doboghat az uh-on a szív
6 + 2 4
6 + 3 5
6 + 4 6
6 + 5 7
6 + 6 8
7 + 0 9 (8. terhességi hét)
7 + 1 10
7 + 2 11
7 + 3 12
7 + 4 13
7 + 5 14
7 + 5 15
7 + 6 16
8 + 0 17 (9. terhességi hét) legkésöbb most látható kell legyen a szívverés
8 + 1 18
8 + 2 19
8 + 3 20
8 + 4 21
8 + 4 22
8 + 5 23
8 + 6 24
9 + 0 25 (10. terhességi hét)
9 + 1 26
9 + 2 27
9 + 2 28
9 + 3 29
9 + 4 30
9 + 5 31
9 + 6 32
9 + 6 33
10 + 0 34 (11. terhességi hét)
10 + 1 35
10 + 2 36
10 + 2 37
10 + 3 38
10 + 4 39
10 + 5 40
10 + 5 41
10 + 6 42
11 + 0 43
11 + 0 44 (12. terhességi hét)
11 + 1 45
11 + 2 46
11 + 2 47
11 + 3 48
11 + 4 49
11 + 4 50
11 + 5 51
11 + 6 52
11 + 6 53
12 + 0 54 (13. terhességi hét)
12 + 1 55
12 + 1 56
12 + 2 57
12 + 3 58
12 + 3 59
12 + 4 60

annus11
 
 

 
 

Sziasztok Csajok!

Ebéd közben olvasgattalak titeket! Nem tétlenkedtetek. Csak elmegyek a gyerekkel gyógymasszázsra és máris egy szelet pizzányi idő kell, hogy képben legyek :) . Jó itt lenni köztetek, mert az azt jelenti, hogy van egy kis szusszanásnyi időm, eszembe jut, hogy van bennem egy pici életke és végre tudok rá is koncentrálni. Az első gyereknél minden nap néztem, hogy mekkora, milye alakult ki stb. Hát most örülök, hogy két hányás között be tudom pelenkázni a fiam, és a kórós fáradtságtól ébren tudok maradni.

Meggymag nagyon bizalomgerjesztő, hogy ilyen sokmindent elmondtál magadról!

Minden szívhangos kismamának gratula! Az én férjem a 7 év alatt kétszer sírta el magát, egyszer, amikor meglátta, hogy dobog a pici szive, másodszor pedig, amikor elvágta a köldökzsinórt :)

Én még be sem mutatkoztam. Kata vagyok 30 éves. Én fiatalkorú erőszakos bűncselekményeket elkövető fiatalokkal foglalkozom és kábítószerrel. Bővebben majd kicsit később akkor, ha érdekel valakit. Egyébként a blogban - címe lent - sokminden le van írva a családunkról. Ha gondoljátok, és tetszik nektek, olvasgassátok!
torokka
 
 


Dehogy várom én a hányingert, inkább azt várom, hogy a necces időszak leteljen és a babesz itt maradjon a pocakban egészségesen :-)
Annus, akkor majd okoskodhatunk Pumuklinak ha megépítik a házukat :-)
Egy fontos kérdésem van még, mégpedig az, hogy mikortól lehet apucival újra finoman hancúrozni biztonságosan? Mi már a lombik miatt 5 hete koplalunk, Ő meg itt járkál előttem a maga csodaszépségével. Én már nagyon benne lennék, de Ő annyira félti a kis meggymagot, hogy halogatunk folyamatosan. Sehol nem lehet arról olvasni, hogy mikortól biztonságos. :oops: Mondjuk inkább haljak éhen, mintsem elveszítsük.
Jövő hét csütörtökön kell visszamennünk a Kaáliba ultrahangra, majd az orvost megkérdezzük. Sajnos az orvost nem lehet felhívni, az aszisztensek akik felveszik a telefont meg azt mondják, hogy nem tudják. Köszi :-)
Nálatok hogy volt?

Kép
meggymag
 
 


Üdv Sissy és gratula! Másoddiplomaként orvostanhallgatás nem lehet olcsó mulatság. Gyes-en vagy, vagy már dolgozol?
Én is úgy gondoltam, hogy gyerek mellett még tanulok. Januárban vizsgáztam utoljára, azóta a cégem intézi a felmentéseket, meg be kell várnom pár embert. Szóval kicsit idegesítő, egy gyerek mellett egyszerűbb lett volna, mint majd kettővel.

Annus
Megjegyzem a táblából, hogy 17mm-nek kell lennie kb. Azt én is így gondoltam, hogy 8+0-n már gáz, ha nincs szívhang. izgi...
28 fősre bővült a létszám. Pár emberről jó rég hallottunk. Persze nem mindenkinek van annyi ideje, mint pl nekem:-)

Torokka
Fiatalkorú bűnözés, kábítószer.. huu. Szereted csinálni a munkádat?
Ha van kedved mesélj róla kicsit, nem ismerek senkit, aki ilyesmivel foglalkozik.
pumuklii
 
 


Annus,
ha legközelebb hozzányúlsz a táblához, beírnád, hogy Bp. IV.ker. Meg a doki neve Boros Judit.
Köszi
pumuklii
 
 


Énisénis szeretnék táblitartalom lenni :-)

Reni (Meggymag)
37
Tata
Nincs
Okt 9
Tatabánya, Borsó György
2009.05.31
Meggymag

Kép
meggymag
 
 


Pumukli, nagyon érdekes lehet a munkád, viszont rendkívül stresszes is, ha együttérző típus vagy. Van egy ismerősöm, aki a családon belüli erőszakra szakosodott nővédő. Az sem semmi.
Ezekkel a dolgokkal nap-mint-nap szembesülni nagyon komoly önkontrollt feltételez.

Kép
meggymag
 
 


Most megyek, eljött az Utrogestan ideje :-)

Kép
meggymag
 
 


Sziasztok,
hú csajok mennyit irtatok megint a tegnap délután óta!Sissy űdv itt a csapatban... :D

Meggymag, téged is űdvőzőllek és gratula a bébikhez, én pontosan nem is tudtam hogy, nem lehet együtt lenni...szóval szerintem lehet csak óvatosan :D

Vanni, bocsi már a tegnap is akartam irni hogy őszinte részvétem....

Az én lányom ugye 2 éves elmúlt és eddig amióta a korházból hazahoztam egyedűl aludt az ő agyikójában sosem kelett altatni meg ilyenek, meg velúnk sem aludt soha...de viszont egy hete minden este orditás megyen és egész éjjel bandukolok mert nem akar aludni csak ha ott vagyok szóval eléggé gáz a helyzet és el nem tudom képzelni mi a baj... én meg tiszta zombi vagyok! :shock:

Hát én már nagyon nagyon várom a keddet milyen messzi van még!

További szép napot!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Egyáltalán nem stresszes. Az ember sokmindent megtanul, hogy hogyan ne neveljen fel biztosan egy gyereket. Nem akarok senkit megbántani, aki a Waldorf mellett rakta le a voksát, és abban hisz, de az én tapasztalatom az, hogy már kicsi kortól szükséges a gyerekeknek egy rendszer, követelmény meghatározása, amihez tartaniuk kell magukat, dícsérő szó és dorgálás. A Waldorf azoknál a gyerekeknél szokott beválni, akik tényleg kiemelkedő tehetségűek valamilyen kézügyességi dologban. Egyébként csak a nihilhez vezet - tényleg nem bántásként írom.

Sokkal rosszabb a végrehajtás, amikor szerencsétlen embereknek a nyakába rakják kvázi a kötelet, mert nem bírta befizetni a gázszámláját. Akik raboltak, erőszakoltak azok azért nem annyira sajnálatra méltóak. Inkább az a rossz, amikor nem tudsz segíteni, mert visszaeső lesz és újra találkozol vele.

De a kellemetlen témát ugorva, mindenki nevelgesse a pociját a lehető legnagyobb szeretettel :) . A többin majd ráérünk akkor gondolkozni, amikor kibújtak a kis ördögfiókák :D
torokka
 
 


Torokka!

Ez nem semmi szakma!Le a kalappal!Minden tiszteletem a tied!Sokszor biztos nem lehet könnyű!

Meggymag!
Tábliba tettelek!
Hát mi kb az első uh óta nem sexeltünk....kb 4 hete :( Én is utrot használok,napi 4x1et.Vhogy engem zavarna is most a sex,meg féltem is Maszatkámat!Br a doki nem mondta h nem lehetne.Most mrá mi is nehezen bírjuk,ha jövő héten minden oké lesz,akkor újra ráálunk a dologra :wink: Lombikosoknál nem tudom hogy va ez :oops:

Pumukli!
Hát azért ez a táblázat se szentírás!Főleg h van pár tábli,és azért vannak benne eltérések.Ez csak egy átlagos érték,amihez viszonyítanak!Pl nekem nagyobb volt a baba a múltkor!7+0 nak felelt meg,pedig csak 6+4en voltam.Tehát ne ijedj meg ha kisebb v nagyobb!!!A lényeg h szépen fejlődjön!

annus11
 
 


Meggymag: Azt, hogy lombik terhességnél mikortól lehet szeretkezni azt nem tudom, csak azt, hogy elvileg elejétől egészen addig, amíg a gyerek nincs a szülőcsatornában :). Nekem volt azonban egy ismerősöm, aki veszélyztetett terhes volt, és ott, amikor kiderült, hogy az, nem lehetett együtt lenniük csak a szülés után... Szóval nem tudom, hogy a Te esetedben mi a helyzet. De szerintem, ha nincs kinyílva a méhszáj, és nem görcsölsz, vérzel, akkor nyugodtan. De mégegyszer mondom, nem tudom.
torokka
 
 


Torokka!

Se a Waldorfot nem ismerem igazán és azt se tom mi az a nihil :lol: Amúgy a nevelés....hát nehéz úgy lesz!Sajnos saját tapasztalatból már kialakult bennem egy bizonyos elképzelés...aztán h akkor mit tudok majd megvalósítani.

Képzeljétek,azt hiszem még nem meséltem.
Tegnap szomszédoltam van egy 1 éves kisfiú,sokat vigyázok rá.Nagyon imádjuk egymást :lol: Tegnap ahogy ülök az ágyon odajön,felhajtja a pólómat és elkezdi nézni a pocimat :shock: Sose csinált még ilyet!Lehet sejti h van odabenn vki? :wink:

annus11
 
 


Tényleg rengeteget írunk, tök jó!
Sissy, üdv nálunk!
Kata, szerintem is nagyon jó szakmát választottál, érdekes, és legalább teszel valamit, hogy jobb legyen a világ meg Te is tanulsz belőle!
Annus, ez a helyzet, nem nagyon van jó vénám. Pedig vért is szoktam adni. Ezt a nőcivel is közöltem, mire ő: "EBBŐL??" Na mindegy...
Meggymag, egyáltalán nem vagy nagymami, ne is írjatok ilyen hülyeségeket! Móni meg Vörösbegy se! Erős, egészséges fiatal csajok vagytok és kész!
Na puszi mindenkinek:

Zsófi

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Azt hiszem elromlott a mosógépünk...2,5 éves :evil: :roll:

annus11
 
 


Hali Mindenkinek!
Akko pár szó bemutatkozóul:
Kalocsai vagyok, 10 évet éltem Bp-en, aztán tavaly szeptemberben hazaköltöztem, mert már nem igazán bírtuk a távkapcsolatot, kb 5 éve ment... A hazaköltözéssel a távkapcsolat "valódivá" a "valódi" munka pedig távmunkává vált :) Minőségi csere ;)
Ami a Baba történetet illeti, májusban Robi megkérte a kezem (lehet, hogy ez lesz a kedvenc hónapom? :lol: ), és valahogy úgy terveztük, hogy jövő tavasszal valamikor összeházasodunk.
Aztán sajnos testközelből láttam, hogy a bátyámék már lassan két éve próbálkoznak gyermekkel, de semmi... és ez olyan szinten hatott rám, hogy egy nyári estén megbeszéltük, hogy kihasználjuk az esküvőig is az időt, és nem védekezünk... még kétszer jött meg :lol: Így viszont előrehoztuk az esküvőt, úgyhogy most lesz okt 25-én...:) Így már mindenkinek el is mondtuk, persze akinek csak azt újságoltuk, hogy mégsem április, hanem október, nem kellett sokat filóznia, hogy ki miatt :P

Láttam sokan írtátok, hogy nagy a 8+3-hoz képest a baba mérete... hmmm pedig ez tetejébe az utsó mensitől számított időpont, nem a fogantatástól...

Az állapotom nekem egész jó, Vuk még nem látogatott, émelygés az van, fáradékonyság durván, és volt párszor pár nap fejfájásom, de nem is én lennék, ha nem így lenne...

Hosszú lettem, most látom, bocsi :oops:
Puszi, Móni

Kép
moncs79
 
 


Sziasztok!

Ezt nevezem termésnek! Már fél órája csak olvasok.

Kata, Alithia, Reni, Móni, Szilvi! Üdv Nektek!

Vanni! részvétem a nagypapád miatt. Örülök, hogy egyébként jobban vagy, de azért pihenj sokat! Egyik barátnőmnek három miómája volt és semmi baj nem volt a terhességgel!

Annus! szuper a tábli! Köszönjük szépen és a képeket is!

Reni! A szívem csücske Tata! Én ott születtem és a szüleim egy szomszédos faluban élnek. Ha tehetném és is ott laknék. A szexről annyit, hogy ha semmi probléma (vérzés, görcs), akkor végig szabad, de én az előző terhességnél veszélyeztetett voltam, ezért végig tilos volt.

Torokka! Elismerés a szakmádért! Végre valaki, aki nem isteníti a Waldorfot! Tanár vagyok és nagyon egyetértek veled!

Móni! A Downszűrésről néhány info: Én végre tegnap jutottam el a bejelentkezésig, okt. 28-án reggel megyek vérvételre. Sajnos az integrált teszt mindenképpen 25000. A hölgy, aki egyébként nem volt túl kedves és készséges, teljesen hülyének nézett, és közölte, hogy a kombinált tesztnek ehhez semmi köze, hiába ugyanaz az első vérvétel, ezért nem csökkenthető az integrált ára. Ja, és a kombinált is csak bizonyos feltételekkel ingyene, de hogy ezek mik, azt nem fejtette ki.

Kép

Kép
hean
 
 


Torokka: nem vagyok egy nagy Waldorf-ismerő, de azért hallottam már sok mindent róla. Ebből aztán úgy gondolom, hogy a Waldorf sem mondja azt, hogy ne legyen követelmény, meg rendszer. Sőt, ismereteim szerint a Waldorf-ovikban igenis nagyon kötött rendszer van és erős szabályok a szülők felé is (mit szabad, mit nem, pl. tévét nézni nem szabad, csak fajátékokkal lehet játszani stb.). Szerintem nincsen olyan nevelési rendszer, amely ne gondolná azt, hogy már kicsi korban ne lenne fontos a szabályrendszer (pl. napirend betartása). Abban persze lehetnek különbségek, hogy ki mennyire szigorú. Pl. én megengedem, hogy ugráljon a kanapén, vagy hogy széthordja a pelenkáit a szobában. (Ezeknek persze semmi köze a Waldorfhoz, nehogy valaki félreértse. :P ) Nagyjából mindent megtehet a gyerekem, ami nem ön- vagy közveszélyes. Tehát attól még vannak szabályok, mert este fél 7-7-kor fürdés van, utána pizsi, orrszívás, villanykapcsolás és majd valamikor alvás. Ez minden este így megy, nincs olyan, hogy egyszer van fürdés, egyszer nincs. Meg nyilván nem üthet meg másik gyereket. Ez is szabály. Nem akarom tovább ragozni, csak azért szerintem a Waldorf-pedagógia mögött komoly gyerekpszichológiai tények és elgondolások vannak.

Kép
Kép
tinu
 
 


Azért írtam, hogy nem akarok senkit sem megbánatni aki a Waldorf mellett teszi le a voksát, hiszen azért vagyunk különbözőek, mert másként nevelkedtünk és gyermekeinknek is azt próbáljuk átadni. Nem akarok vitát szítani a Waldorf mellett se ellene, csak a tapszatalat, hogy nem mindig jó, ha sok gyerekpszichológus leül, és kigondol valamit... Nem véletlen, hogy a poroszos tanítási rendszerben születtek meg az agykapackupac zsenik! No de részemről a téma lezárva, mert mindenki szuverén személy, és úgy neveli a gyerekeit, ahogy a legjobbnak gondolja. És ha úgy gondolja, hogy a Waldorf az igazi, akkor a gyerekének biztos az is lesz, hiszen magunkat adjuk tovább!
torokka
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így ismeretlenül belekotyogok, de olvasom, hogy a Waldorf suliról beszélgettek. Én két ilyen iskolában is tanítottam már (nem, mint Waldorf oktató, hanem külsős művészeti tanárként) és higgyétek el, hogy iskola függő a dolog, hogy érdemes e a gyermekedet oda iratnod. Waldorf és Waldorf között is nagyon nagy a különbség, zongorázni tudnám. Azt kell, hogy mondja, ha valaki filózik azon, hogy merje e oda járatni a gyermekét, akkor vannak nyílt napok és el kell menni. Iskolát és azon belül (ez a legfontosabb :!: ) osztálytanítót kell választani, mert ő a legmeghatározóbb felnőtt a gyermek iskolai életében.

Boldog babavárást nektek! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Bocsi csajok, hogy egyáltalán megemlítettem a témát. Tényleg ne erről beszélgessünk, hiszen a babaáinkról sokkal izgalmasabb csevegni. A nevelésről ráérünk akkor szót váltani, ha őóvodáskorúak a most pár hetes Pöttömök :)
torokka
 
 


Hean, ha erre jársz közös kedvenc városunkban akkor szólj, sétálhatunk egyet a tóparton :-)

Annus, akkor én nagyon keményen nyomom utrogestánból, napi háromszor 2-2-3 szemet, Boga doktor nem bízza a véletlenre a progeszteron szintemet :-) Köszi szépen a betáblázást :-)

Gabesznak elmondom a hallottakat a szexről, hátha benne lesz :-)

Hallottatok már a kapcsolatanalízisről? Mert ha nem érdemes lenne minden mamijelöltnek belekukkantani!

Kép
meggymag
 
 


Sziasztok!

Atya ég, mennyit irtatok! Már alig győztem végigolvasni! :P
Üdv. az újaknak! Annuska, lassan már a tábli elfoglal egy egész oldalt! :P :P

Ma voltam tp. papírért a terhesgondozóba, és amikor hazaértem letámadott a VUK! Láttam, hogy téma volt mi esik jól kifelé menet is, de higgyétek el nekem, az epénél minden jobb! Ittam egy tejeskávét, de attól is elbúcsuztam rövid idő után! :cry: :?

Én meg már aggódtam, hogy valami nem stimmel! :roll:

KépKép
ancsika80
 
 


Jelentem mosógépet megcsináltuk.Persze h apcim melegítőjének a zsinórja felakadt vhol...nem tudom hogy jutott odáig el,meg egyébkét is hogy jött le.Mindenesetre nem kell új gép :wink:

Mi az a kapcsolatanalízis?Persze lehet hallottam már róla,csak nem tudtam h így hívják.Ez most a gyerek szülő vagy az apa-anya kapcsolatára vonatkozik?


Jaj hát én még a szülésről se tudok beszélni,annyira messze van!Nem hogy a suli választásról :lol: :lol:

annus11
 
 


A kapcsolatanalízis az anya és a magzat közötti kommunikációról szól. Ha jól emlékszem a magzat.lap.hu-n a magzat fejlesztése részben lévő site-k között olvastam róla először, aztán megvettem a Lelki köldökzsinór című könyvet Hidas György-Raffai Jenő-Vollner Judit szerzőktől. Engem lenyűgöz. Valahol még egy társalgóba is belekeveredtem róla, ahol az ebben jártas kismamákkal beszélgettek mások. Zseniális dolog, én bele fogok kezdeni amint meg van az első ultrahangunk. Sajna nem olcsó, de nekünk megéri kisajtolni úgy érezzük. A szülésig heti 2-szeri alkalom ha jól emlékszem 50 perc, kb 150.000 Forintra jön ki. Állítólag alkalmanként 4-7000Ft attól függően mennyit akarsz fizetni...na ez érdekes...
Szóval engem meggyőzött.

Kép
meggymag
 
 


Én is hallottam erről az egyetemen is, de tőlem távol el a kapcsolatanalízis :oops:
De az a lényeg, hogy aki akar, járjon :)

Én búcsúzom, még tanulok, aztán megyek kis családom után anyósomékhoz szülinapozni :)
Vendég
 


Sziasztok:)

Kicsit megnyugodtam a reggeli dolgok után:)

Üdv az Újaknak!:)

Én is ultragestant szedek 2/1 tabl.remélem használ?!

Ma engem is meglátogatott Vuk....gondolom az idegeskedés miatt :cry:
Azt hiszem másik orvos után nézek majd....még nem késő....
Lehet h csak én vok ilyen érzékeny???Vagy tényleg front van némelyik dokinál?!

További szép délutánt és Vuk mentes időtöltést!:)

puszi

Kép
mónika36
 
 


Nézz körül, édes lányka jó minőségű rucik egyenesen Svájcból. :)

http://teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=10879551

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Torokka: nem akarok én Waldorf-vitát, csak szerintem amit írtál, az ismereteim szerint nem volt helytálló. Nem kell elfogadni a Waldorfot (nekem is vannak fenntartásaim, nem biztos, hogy odaadnám a gyerekem), csak akkor már a valós dolgokkal szemben legyen meg az ellenvélemény. AMúgy te ismered valahonnan a Waldorfot? Biztos nem véletlen hoztad fel. Írhatod pü-ben is, ha nem akarsz offtopicolni. :wink:

Meggymag: előrebocsátom, hogy én sem nem olvastam a könyvet, se nem voltam még kapcsolatanalízisen, sőt ismerek olyat, aki volt, és nagyon jó volt. De amit viszont hallottam róla, az nem tetszett. Én azt hallottam, hogy úgy állítja be az anyai szervezetet, mint aki destruktívan viszonyul a magzathoz. Szerintem ez nagyon ijesztő gondolat, és semmiképpen nem jó kiindulópont egy kapcsolathoz. Tényleg van benne ilyen gondolatsor?

Kép
Kép
tinu
 
 


Amit én levettem belőle, az inkább az, hogy bármilyen trauma érte is a babát vagy a mamát, az mind megoldható, valamint azt, hogy sokkal mélyebb kapcsolat tud kialakulni baba-mama között. Mivel a babával már az anyaméhben folyik az interakció és kialakul a kötődés, ezért sokkal nyugodtabbak valamint fejlettebbek.
Azt vallom, aki gondolja olvasson róla és döntse el magának, megfelelő infók nélkül nem lehet véleményt mondani.
Engem boldoggá tenne az a gondolat, hogy már magzat korában konkrét kapcsolat alakul ki közöttünk.

Kép
meggymag
 
 


Hahó!

hű mennyit írtatok:lol:

Vanni!
jó h nincs már rózsaszíned 8) , állatdoki vagyok :lol:

Annus!
jelentem, nekem már szinte vukingerem sincs 8)

Meggymag!
üdv!én lennék a másik lombikos. :P
mi Tapolcára jártunk és elsőre sikerült, sajnos csak 1 lett, szerettünk volna ikreket, 3-at kértünk vissza.ti?n :P álatok már biztos h egyedül van? :roll: én 2x3 utrot használok.majd most kezdem lassan csökkenteni.nekem a 14.napon volt a leszivás, így én annyi vagyok pont, mintha simán az uccsó mensitől számolnám, meg az uhugép is ennyinek dobja ki a méretei alapján.
szerintem te vonj le 14 napot a punkciótól és az lesz a mensid első napja, és onnan számold a terhesséhget. :wink:
mi szexelünk már a 6.héttől :oops: , de óvatosan nagyon.szerintem ha nincs semmi panaszod, lehet. :wink:

Moncsa!
üdv,nagyon jók a képek, hüvelyi uhu ugye?grat.az esküvőhöz!nagy lagzi lesz?

Szofi!
sajnálom a vénáid :roll:

Mónika!
sajnálom a doki ügyet :? a lényeg h ott a baba, szíverés volt? :roll:

Sissy!
üdv :wink:
Vendég
 


Vicuska, kedves sorstársam :-)
Nekünk a második lombik sikerült, mi is 3-at rakattunk vissza. Nem bomba biztos, hogy egy van, de a HCG szint egy babára utal. Hát akkor még mi is megvárjuk a jövő csütörtöki első UH-t, és utána mi is belevágunk a szeretésbe :-)
Nagyon ügyesek voltatok, hogy elsőre sikerült! Nekünk nagyon nagy trauma volt az első sikertelenség. Na de ki gondol már arra!!! :-)

Együttérzésem minden Vuk rajongónak :-)

Kép
meggymag
 
 


Tinu ment a pü.

És mindkét lombikos mamának gratula a kitartásért! Le a kalappal előtettek. Igazából én át sem tudom gondolni, hogy mit jelenthet az, ha nem lehet normál úton gyereked és beavatkozás kell. Tisztellek titeket, hogy ilyen ügyesen veszitek az akadályokat. Valószínűleg több macerával is jár - gyakori orvoshoz menés, vérvétel stb. viszont annál nagyobb az öröm, amikor mindent rendben találnak!

Csak így tovább csajok!! :P
torokka
 
 


Móni, Sissy! Üdv közöttünk!
Annus! Nagyon jók a képek! Szerinted 4D-s uh-n jobban lehetne már látni a babucit? Tényleg, mikortól érdemes ilyenre menni?
Csajok van olyan, aki napi szinten vezet köztetek? Nem zavar már az öv?
Én elég sokat ülök a kocsiban és lassan be kellene szereznem egy terhes biztonsági övet, mert félek, hogy egy élesebb fékezésnél szegény bogyókámat megnyomja a hanyományos. Hol lehet ilyet beszerezni? Babaáruház? Brendon? No idea....
Jó hétvégét! Pihizzetek sokat!

Kép
mozza
 
 


Elefáni bababoltba beszerezhető, olyan 8-10.000 forint körül van. Szerintem a Brendonban drágább. Én biztonsági csipeszt használtam, amit az övre lehetett rakni, mert engem a mellemnél is idegesített az öv egy idő után. Egyébként szülni is majdnem kocsival mentem, csak a férjem aznap épp ráért bevinni a rutin vizsgálatra, ahol ott is ragadtam.

4D-s ultrahangot a 12. héttől mondják. Én a 21. héten voltam, mert akkor már elég jól lehetett látni az arcocskáját. De a 29. héttől lesz igazán babaszerű.
torokka
 
 


Sziasztok!

Nos, én sajnos sem a Waldorfban sem a Kapcsolatanalízisben nem vagyok járatos! Biztos unalmas és régimódi az én filozófiám, de szerintem az anyai érzéseknél/ösztönnél semi nem ér többet, az mindig megmondja mi a helyes. És ezt nem széleskörű anyai tapasztalataimra alapozom, hanem arra, hogy az én anyukám hogyan nevelt bennünket. :lol:
Terhes biztonsági öv? És azt lehet váltogatni, hogy hova teszed? mert én nem mindig vezetek, van amikor az anyós ülésen virítok...??
Még egy kérdésem van: szerintetek az ilyen intim mosakodógélek használata nem árthat a babának?
Meg azt mondta még a dokim, hogy ne igyak több folyadékot, mint amennyit kipisilek, mert a terhes nők szervzete nagyon gyűjti a vizet. De honnan tudjam, hogy mennyit pisilek ki? Az nem attól függ, hogy mennyit iszunk?? A rendelőben logikusnak tűnt, de most megakadtam.
Puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Bármelyik ülésre rakhatod az öveltartót. És hallgass csak a szivedre. Az tényleg mindig bejön!

A mosakodó gélt nem tudom, de az ivásnál szerintem nem a folyadék az, ami ilyenkor vizesedést okoz -egyébként is a végefelé szokott leginkább előjönni - hanem a sós, fűszeres ételek kötik meg a vizet a szervezetben, ami nem tud távozni. Én biztosan nem innék kevesebb folyadékot - legjobb a mentes víz - hiszen arra a szervezetnek egyébként is szüksége van.
torokka
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni. Vasárnap kezdem a 7. hetet. Ha pár szóval kellene jellemeznem a körülöttem zajló eseményeket akkor annyit mondanék: még fel sem ocsúdtam.

Röviden a story: február 24-én hagytam abba a gyógyszert. Augusztustól próbálkoztunk. Szeptember elején felkerestem a dokimat, mert a ciklusom rendetlenkedett. Gyakorlatilag az utolsó 3 hónapban 3 napos volt a mensim és gyakorlatilag annyira lightosra vette a figurát, hogy két tisztasági betéttel elvoltam. Jött ugye a vizsgálat, azt gondoltam, hogy középidőben vagyok. Nem látott hasi ultrahanggal petéket. A fenti két "jel" alapján azt gyanította, hogy nincs peteérésem. Ahhoz, hogy megtudjuk, hogy mi is a helyzet hőmérőzést és vérvizsgálatokat kért. Beindult a reggeli hőfokmérés, de a vérvételre csak nem tudtam elmenni, mert nem jött meg, így nem volt lehetséges belőni a ciklus 2-4 napját. :( Szeptember 27-ére bejelentkeztem az AVIVA tornára, hogy megismerjem a módszert. 26-án, a ciklus harmincvalahanyadik napján csináltam egy tesztet, mert a tornára nem lehet várandósan menni a speciális gyakorlatok miatt.
Pozitív lett! :D Tehát a 2. ciklusban összejött a terhesség.
Szóval a bizonytalan ciklus miatt nem tudom:
- hány napos a ciklusom, így a május 31. sem biztos
- mikor lehetett a fogamzás
- hány hetes is vagyok tulajdonképpen

A hőgörbém egyértelműen a nagy könyv szerint néz ki. Bízom benne, hogy minden rendben van. Orvoshoz 7-én megyek.

Émelygek, hányingerem van, Vuk még nem volt.

Dunaharasztiban lakom, 3,5 éve vagyok férjnél. Pénzügyi területen dolgozom. Munkahelyemen még nem tudják, csak a hozzám legközelebb állók.
Kicsit tartok a hétvégétől. Nemrég értem haza egy siófoki 2 napos tréningről, holnap meg csapatépítőre utazom Zircre, szintén 2 napra. Hát nem tudom mennyire fogom építeni a csapatot, legszívesebben aludnék a hotelban. Ja és jönnek majd a kérdések. Miért nem wellnesselek és iszom meg egy pohár bort... :?

Igyekszem mindent visszaolvasni, a 7. oldalon járok! Jó sokan vagyunk! :-)

Lassan megyek, a férjem noszogat, hogy pakoljak ki a táskából és pakoljak is be ugyanazzal a lendülettel az újabb túrára.

Huh, jó hosszú lettem.

Jó éjt mindenkinek!

Eszter
salt&pepper
 
 


Hát örülnék ha elmúlna a hányinger....most visszajött az h akkor van ha éhes vagyok :roll:


Eszter!
Üdv itt!
Szerintem az uhn meg fogják mondani h mekkora a terhesség!7-e meg nincs is messze :wink:
Mi egyszer Dunaharasztin szeretnénk házat venni...de ez olyan közép távoli jövő :lol:

annus11
 
 


Szia Annus11!

Az adataim:

Név:Sziszkó29
Kor:29
Lakhely:Gyöngyös
Testvérek:nincs
Köv.vizsgálat.2008.10.07.
Körház,doki:Bugát Pál Kórház,Gyöngyös. Dr.Csépány Adrienn
Szülés:2009.05.31.
Baba neve:Fanni/ ?

Udv:Sziszkó
sziszkó29
 
 


Eszter, üdv köztünk. A kis cseles pocaklakó észrevétlenül befigyelt! Megőrülök! :D
Szerintem jövőre vagy minden gyerek májusban fog születni, vagy túl fogjuk szárnyalni Kínát népességben!
Jó éjt!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Jó reggelt kismamik!
Hú, de sokat írtatok! Üdv az újaknak! Saltendpepper, nem semmi történet!

Panndi, a fél 4 az még nekem is korán lenne... most már jól aludt Zsófibaba? (Tényleg, volt gyertya meg torta a szülinapján?:) Hogyan ünnepeltétek?:)

Annus, szuper, hogy megjavítottátok a mosógépet! Én is szedtem már szét, de volt, hogy beletört a bicskám. és szerelőt kellett hívni.
Neked akkor nagyobb a baba, mint nekem. nekem 6+5 ön volt 5-6 mm. Ez nem baj ugye? :)
Jaj légyszi írd át a követkző vizsgálat nekem október 21. És a kórház a János. Kérdőjeles is volt, utána akartam nézni rendesen. Túl sok rosszat hallottam a Kútvölgyiről, nincs igazán felszerelve, sőt, le van építve, a házi orvosom is mondta, hogy ha komplikáció van, úgyis átvinnének a Jánosba, és az unokatesómnak is nagyon rossz tapasztalata volt.. Lebeszélt, így most már véglegesen eldöntöttem, a Jánosba megyek, és ott Molnár Dr-hoz. Tegnap be is hívott, megnézett, és 8mm hosszú a baba, és semmi bevérzés, nem kell feküdjek:) Ki érti ezt? Mindegy örülök neki! A baba mérete miatt azért aggódom egy picit. Ha 8mm hosszú, akor az ülőmagasság még kisebb, nem igaz?


Meggymag, üdv és gratulálok a lombikhoz! Tata jó hely:) Imádjuk a férjemmel. Sok szép hétvégét töltöttünk ott. Hát, én is elfelejtettem megkérdezni a dokit, hogy lehet -e összebújni. Igen, mivel túladagolni nem lehet az UTRO-t, inkább többet ad, én 3x3-ról is hallottam lombik után. Én 3x2-t teszek.

Moncs, üdv itt. Hú, akkor nagy a készülődés nálatok.. milyen ruhád lesz? Nagy esküvő lesz? Van már, aki felveszi filmre az esküvőtöket? A férjem profi. :) (Tévés eredetileg)

Szofi, borogasd a vénácskáidat! Az segíteni fog! Augusztusban volt olyan rossz, bebújós időjárás? :)

Vicuska, de jó szakma! :) Te mddig fogsz dolgozni? Vagy már otthon vagy?

Mónika36, szívhangot nézett aza süsügény orvos?

Tinu, én is szeretnék még egy babát, most voltam 34... Remélem lesz is. Hely még van szűkösen. Szerintem ahol 1, ott 2 is elfér szerintem. mondjátok, ha rosszul gondolom. Nekem 12 éves koromig nem volt külön szobám, és 19 éves koromig 8nm-es szobám volt. És elfértem.

Torokka, hol van az az Elefáni bolt? Én szeretnék olyan kismamabiztonsági övet.

Tényleg, pár emberről rég hallottunk. Edua, Btimi és a többiek? jöttök még?

Lányok, lehet egy indiszrkér kérdésem? Mi az hogy óvatosan lehet összebújni? Priviben is szivesen veszem, ha valaki leírja. Pl melyik a legkímélőbb testhelyzet?
És egyébként nem úgy van, hogy a női orgazmus méhösszehúzódásokta okoz?
vanni
 
 


Jó reggelt!

Vanni: Itt a link, ahol a címek rajta vannak:

http://www.bababolt.echt.hu/

Tapasztalatom szeritn a XI. kerületiben vannak a legsegítőkészebb eladók. Van az V. kerületben a Visegrádi utcában a Mária bababolt, ott kicsit mélázók az eladók, de árban még ők a jók. Én ebbe a két boltba járok megvenni mindent, mert a többit - Brendon, Kenguru - nagyon drágának találom. Az összebújásról pedig csak annyit, hogy az én orvosom elmélete szerint azokból lesznek a boldog, mosolygós babák, akiknek a mamájuk sok orgazmust élt át a terhessége alatt... :) Nos, az én kisfiam egész nap mosolyog :lol: Azt a pózt használhatód, ami jólesik neked. Nagy pocakkal már ugyis csak a misszionárius fog menni, vagy oldalról :wink:

Üdv minden új kismamának! Az émelygősöknek és a vukosoknak szebb napot! És mindenki pihengessen ezen az esős szombaton!
torokka
 
 


Jó reggelt Kismamik:)

Eszter üdv.érezd jól magad,nagyon jó itt:)..(Szigetszentmiklóson lakom)

Vanni:nem nézett a doki semmit,most megyek egy Magánklinikára( 6e ft)de mindent megtudok,szorítsatok:)9.45-re.

Biztonsági öv:én is szeretnék,már nagyon kényelmetlen ez a hagyományos és sokat ülök az autómba......

Szofi:sztem a mosakodó géllel csinján bánjál,ne sűrűn használd,mert a természetes védekező mechanizmust felboríthatja,ezt hallottam....

Veszélyeztetett terhesség alatt(nekem az első az volt)12.hét után lehetett házaséletet élni,finoman:)

Indulok a dokihoz,sietek

Szép napot Mindenkinek:)

puszi

Kép
mónika36
 
 


Sziasztok!

Üdvözletem minden új klubtagnak! :)

Mónika, sajnálom, hogy neked is ilyen élményben volt részed a dokiddal:( Szerintem, ha egyébként meg vagy vele elégedve, még várj egy kicsit a váltással, talán csak fáradt volt és ezért figyelmetlen. Én is arra jutottam, hogy még pár alkalmat várok, hiszen már nagyon megszoktam őt, és egyébként igazán meg vagyok elégedve vele!

Reni, nagyon érdekes életed lehetett, lehet. Tata gyönyörü, én is imádom!!! :) Én is 37 vagyok :), csak én az 5.-et várom. :) Lakberendezői munka szuper lehet! A nagylányom is az szeretne lenne, milyen középiskolába lenne célszerü jelentkezni szerinted?
A kapcsolatanalízis nekem is nagyon tetszik, viszont tanfolyamra nem tudok járni, szerinted a könyv így is hasznos lehet?

Tinu, egy kérdésem lenne hozzád, mivel duplán szakértő vagy a témában! :wink: Szerinted normális, hogy mostanában folyton feszültnek, ingerlékenynek és türelmetlennek érzem magam? Számomra ez nagyon furcsa, mert az eddigi terhességeim alatt nem tapasztaltam ilyet! Ezt is a hormonok okozzák, mit lehet vajon tenni elenne?

Szép napot! :)

Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Folyt.köv.: van most a Brendonban is övterelő/övlehúzó 9890.-Ft.

Én úgy tudom, hogy az intim mosakodó ilyenkor kifejezetten hasznos, mivel segít megőrizni az egészséges hüvelyflórát!

Kata, Megemelem a kalapom a hivatásod előtt! :)

Most már tényleg lépek!

pusz:évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Vanni!

Ha a baba 8 mm hosszú,akkor az az ülőmagassága!Most csak ezt tudják mérni!Hiszen ilyen pózban van odabenn :wink:

Ma nem leszek max este,szülinapozunk :wink:

Hát igen,az augusztus nagyon forgalmas volt babagyártásban :lol: Mi valószínű sátorban hoztuk össze a babát,majd elmesélem :lol: Már hogy mért sátoroztunk 3 hétig :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, hogy a mosakodógél használatát felírhatjuk a többi ellentmondásos téma közé! :D
Vanni, a 8 mm tutira az ülőmagasság, nyugi. És teljesen igazad van, mindent meg lehet oldani, szerintem egy gyereknek pótolhatatatlan az az érzés, hogy testvére van! Mi is 13 éves koromig egy 12m2-es szobában laktunk a hugommal. Se külön szoba, se semmi nem pótolja ezt a tudatot. Ráadásul életem egyik legmeghatóbb pillanata volt, amikor Anyukám átölelt egyszer minket, és azt mondta, hogy annyira jó érzés neki tudni, hogy ha már ő nem lesz, mi akkor vigyázunk majd egymásra...
Annus, csak és kizárólag a sátorozás legpiszkosabb részleteire vagyunk kíváncsiak! :P
Puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: