Új privát üzeneted érkezett!

Szép jó reggelt mindenkinek aki erre jár! bár most elég csönd van... :(
Nahde tök jó idő van, legalábbis itt!
A kocsim elromlott ismételten a hétvégén, szóval a kedvem szuper :), annyira jó, hogy a szülés közeledtével megint kezdi a nyűgöket... Remélem azért addig rendbe szedjük.
Ma délre megyek dokibácsihoz, asszem lesz UH, ha minden igaz, kiváncsi vagyok, hogy mekkora a babóc. Na majd jelentkezem!

Addig is szuper kedvet, és szép napocskát kívánok mindenkinek!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!
Ingyenes kismama jóga! Nyílt nap az Anahita jógaközpontban!
http://www.anahita-joga.hu/index.php?op ... &Itemid=65

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Szia Pindimano!

Én vagyok erre, de rajtam kívül senki se akar! :( Kíváncsian várom, hogy mekkorák vagytok. :)
Szoktatok tömegközlekedni? Nektek átadják a helyet? Vagy csak Szegeden nem szokás? Valamelyik nap én álltam fel a trolin egy nagyon idős bácsinak! Borzasztó szánalmasan tudnak viselkedni az emberek.

Legyetek jók :lol:

Kép
dittke
 
 

 
 

Szia Dittke!

A doktorbácsi szerint már a 30. hétben vagyok :) pontosabban 29 hét 2 nap, hát kitalálhatná :D (lehet hogy így nem lesz oroszlán a bébi :( )
BPD: 75mm
AC: 230mm
FL: 56mm

becsült súlyunk 1200-1300 gramm. És amúgy minden rendben van, szép szívhang, jah és faros a drágám! Nem hiába szokott mostanában izomlázam lenni a bordáim alatt... ott a buksija :)
Szerintem nem csak nálatok ilyenek az emberek, szerintem pesten durvább a helyzet, bár én pest melletti vagyok, és még autóval járok, de voltam már terhes, igaz még nem látszott, csak hogy rosszul voltam, és meg nem mozdult volna senki.... szomorú hogy ilyen a társadalom. Mindenütt csak bámulnak, hogy jééé, terhes... lehet ez ma már csodaszámba megy. :(
Remélem nálatok minden rendben amúgy!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Pindimano
Lehet hogy oroszlán, csak nagy baba lessz! :lol:
Én a jövő héten megyek dokihoz. Nekünk is azt mondták a 28. héten, hogy jó egy héttel nagyobb!28+3 kor voltam, akkor volt BPD: 77 mm. A placenta tapadása neked hol van?

Kép
dittke
 
 


Dittke, nekem mellső fali, neked?

Kép

Kép
pindimano
 
 


Dittke
akkor 2 mm a javadra az akkori eredményed szerint :D

Kép

Kép
pindimano
 
 


Nekem is mellső fali, és egy kicsit mélyen tapad.
Nagy babák lessznek. :D

Kép
dittke
 
 


Hiába, már most jól tartjuk őket :D

Kép

Kép
pindimano
 
 


Most nézem, neked már csak 59 nap van hátra??? Dejó.... ;)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Hát igen! Telik az idő. Érzem is az utóbbi 1 hétbe. Kezd minden fárasztó lenni. Igaz, hogy az 5.-en lakunk , és reggelente én viszem a gyerkőcöket. Mire hazaérek, már fáradt vagyok. És sokat is híztam most. Ma mértem magam, 67 kg. vagyok, április 14.-én 63 voltam. :(
De az a jó, hogy nemsokára babázok! :D És ha szerencsém van, akkor még a nagy meleg előtt meglessz a picúr.

Kép
dittke
 
 


Na az tényleg mázli lenne, ha meglenne a nagy meleg előtt a kicsi, főleg, hogy az 5-en laktok!
Nekünk csak simán tetőtéri emelet lesz, de szerintem nem úszom meg a meleget szóval nekem marad július vége.
Én is fáradok mostanában, egy sima hajmosástól kivagyok, meg lassan nem kapok elég levegőt, na meg az izomláz a rekeszizmomban, mintha 500 felülést csináltam volna :D

Kép

Kép
pindimano
 
 


Hát a tetőtér se semmi! Borzasztó meleg. De legalább nem fogunk fázni. :lol:
A bogyeszod meg szerintem megfordul nemsokára. A láb se lessz sokkal kellemesebb. :D

Kép
dittke
 
 


De azért olyan jó érezni, hogy ott van!

Kép
dittke
 
 


Bizony megnyugtató, főleg miután rám ugrott a kutyám! Tök izgalomban voltam addig, hogy úristen, és ha megütötte Bogyókát... De hálisten szívós a fiam, a kutya meg azóta kerülendő :)
Hát tetőtérre nem tudok mást kitalálni max a sötétítést, szegény gyerek, lehet a végén tényleg még hálózsák sem kell az első hónapra...
A lábat most is érzem :D csak a hólyagommal focizgat éppen :) mondtam is, hogy a pelust, amit tegnap vettem, addig én elhasználom :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Ez jó! :lol: Pelenkázd be magad! Tetszik. :lol:
Jó éjszakát, és babás álmokat

Kép
dittke
 
 


Csak félek hogy a méret már nem igazán megfelelő :D Lehet túl nagy :D :D
Jóccakát viszont, és szépséges álmokat!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!
Kinövés miatt néhány holmit szeretnék eladni. Van mindenféle a kengurutól a játszószönyegen és a mellszívón át az autós hordozóig.
Bővebben itt: http://www.egoikrek.hu

Mindenkinek sok szerencsét, egészséget és boldogságot.
Kata

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok, Lányok!

Örülök, hogy jól vagytok. És ti, akik csak olvastok minket, de nem írtok (mint én magam is néhanapján :D ), remélem, veletek is minden rendben!

Megbámulás: igen, engem is meg szoktak bámulni, a suliban a diákok, az utcán ismeretlenek, ha valaki közben mosolyog, az jó... :D Amúgy bevallom, én is bámultam kismamákat még abban az időben, amikor már mi is szerettünk volna babát. 8)

Tök fura, a hasamat néha gigantikusnak, néha tök normális méretűnem érzem. A baba méreteiről fogalmam sincs, de szerintem normálisan nődögél és folyamatosan edz bent. Jövő kedden megyünk a védőnőhöz újra.

Üdv a nyírfavirágporos svéd tavaszból (hapci):

Svedbaba

Kép
svedbaba
 
 


Szia Svédbaba!

Örülök, hogy jelentkeztél :)
Na igen, ott nálatok még ismerik az emberek a mosoly fogalmát :D nálunk csak besavanyodott emberek élnek, sajna...
Tök jó, hogy babód jól van, szerintem élvezi a tavaszt, ezért boxol annyit odabent :D
Nekem is néha gigantikus a hasam, ez attól függ éppen hol és hogyan helyezkedik a drága. Most pl úgy nézek ki, mint valami lódarázs, főleg, hogy ilyen színű felső is van rajtam :D, de nem baj, méhecskés fejpántom is van, ebben megyek suliba :D Szerintetek rám hívják a diliházat? :D

nah jók legyetek, pussz

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Rendíthetetlen vagyok :D
Remélem mindenki jól van, én néha úgy izzadok, hogy hihetetlen, nem tudom mi lesz nyáron.
Hoztam képeket a legújabb szerzeményekről, ha megengeditek teszek fel képet.

Szép napocskát mindenkinek Kép Apukámék vették a Törpinek
Kép Napozó1

Kép Napozó2 Kép Napozó3

Kép

Kép
pindimano
 
 


Szia!

Nagyon jók a napozók! :)
Hogy vagytok?

Kép
dittke
 
 


Sziasztok!

Betöltöttem a 32. hetet!!! :lol:
Kellemes hétvégét mindenkinek!

Kép
dittke
 
 


Sziasztok!

Én is it vagyok ám,csak a héten nem volt időm netezni :(
Elkezdtem betanítani az utódomat és esküszöm ez fárasztóbb,mintha csak simán végezném a dolgom.Nem baj ezt a hónapot már féllábbal is végigcsinálom,aztán jöhet a pihenés :wink: A babóval sztem minden rendben,folyton átrendezi a belsőmet :D Kedden megyünk dokihoz-majd küldöm az infót,hogy mekkora már.

Visszatérve a helyátadásra....én elég sokat bkv-zom és elég ritka ha valaki átadja a helyet,csak bámulnak,hogy jééé mekkora pocakja van! :shock:
Elég kiábrándító,hogy mennyire nem figyelnek egymásra az emberek :(

Szép hétvégét!
hubcsa
 
 


Sziasztok

Senki nem jár már erre? :(

Kép
dittke
 
 


Szijjasztok csajszikák!

Itt vagyok!
Csak hétvégén voltunk megint esküvőn, hát hogy is mondjam egy élmény volt :D Be a Deák térre 20 perc dumáért, ráadásul láttam már szebb templomi esküvőt is. Na de ott voltunk, és tiszteletünket tettük.
Fejlemény, átadták a metrón a helyet, nade nem férfi (hova is gondolok), egy csajszi, viszont nagyon meglepődtem rajta. Furcsa helyzet, de meg lehetne szokni, már ha tényleg sűrűn előfordulna a hely átadás!
Dittke... Húhh dejó neked már milyen elől jársz, gratulálok a betöltött 32. héthez :) Remélem jól vagytok, és minden oké! Mi megvagyunk, bár nagyon sokat csuklik Krisztián baba, de a mocorgás sem hagyott túlságosan alább, remélem épp most fordul meg :)
Hubcsa... csak óvatosan a munkával, és drukk, hogy minél előbb megértse az utódod az utasításokat :D Várjuk az infókat :D

pusszanat nektek!
Ja és hallottátok, hogy vasárnap néhol 30 fok is lehet ? :O Csajszik, kezdődik a meleg....

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!!

No végre én is jelentkezem.
Ez a csudaszép idő ami eddig felénk volt nem hagyta, hogy bejöjjek és gép elő üljek. MIndig csak a kertben vagyok, hol kertészkedem, hol napozom, és egyszerűen nem tudok bejönni a házba. Így aztán szép kis kupi is lett már nálunk, amit most a hétvégén sikerült rendbe tennem. :oops:
Mi kifestettük a szobánkat, a hálónkat, ahol a Picur lesz, de még nincs kész teljesen. A dísztapéta csíkot fel kell ragasztania még Apának. Aztán jöhet a pelenkázó szekrény, és már minden kész a Babuci érkeéséig. Persze cuccok még alig vannak, de most már nekiállunk mindennek, hiszen MÁR CSAK 9 HETÜNK VAN HÁTRA!!!! :lol: :lol: :lol:
9 hét és a kezemben tarthatom az én kis Drágámat!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Pénteken voltam a kötelező 30. heti Uh-n, ahol a BPD 8 cm volt!!! Ez nagynak számít???
A méhlepényem szerencsére már nem éri el a méhszájat, így már nem fenyeget a császármetszés.
Fáradni én is iszonyúan fáradok. Ez mellett dagad a lábam, és a térdem is nagyon érzi a plusz kilókat. Ami ugyan nem sok- meg is dicsért a védőnéni- de akkor is több, mint ami a terhesség előtt volt. MIndegy!! Ennyi fájdalmat simán megér nekem az én Kisbabám!!!!

Most búcsúzom is, azt hiszem bevetem magam az ágyba egy kicsit, csak előtte lemosom magamról a naptejet. Mert ma is napozgattam!!! :lol: :lol:

Puszi MIndenkinek, vigyázzatok Magatokra!

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Szia Kislány!

Tök jó, hogy nem fenyeget a császár. Szerintem nem nagy a 8 cm főleg már a 31. hétben. nekem 28+4 naposan volt 7,5 centi. Vagy csak egyformán nagy babók :D De minden baba másképp fejlődik.
További jó kertészkedést neked! Legyél sokat a napon, jót tesz, lelkileg és testileg is :)
Egyre kevésbé megy már az ülés is. Szörnyen égető érzés van ilyenkor a gyomromnál. Na meg ha kihagyom véletlen a Ca-t hát iszonyú a lábgörcsöm is. De amúgy minden oké!
Ja és nemsokára férjhez is megyek, tegnap voltunk gyűrűzdébe válogatni, meg próbálni :D

Szép napocskát!

pussz

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!
Hogy működik az apasági nyilatkozat? Tud róla valaki valamit? Nem akarok fölöslegesen bejárogatni a hivatlba,h még ez is hiányzik... Eggyáltalán az Okmányirodába, vagy az anyakönyvvezetőnél kell megcsinálni? Mi már 31hetesek vagyunk és egyre fontosabb lenne...
Köszi, sziasztok
galambia
 
 


Szia galambia!

Tudtommal az anyakönyvvezetőhöz kell menni, kell hozzá az apa, a személyi igazolványa, a te személyid, egy igazolás az orvostól, hogy terhes vagy (valószínű fogantatás, és valószínű szülés időponttal), és egy hajadonsági nyilatkozat, amit a szintén a polgármesteri hivatalban szerezhetsz be. Jah és oda kell menni, ahova az anya van bejelentve.
De egyébként a védőnő tud segíteni benne, lehet pontosabban elmondja mint én.
Azért remélem segítettem!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Szia pindimano!

Köszönöm! Igen, rengeteget segítettél!
Már egy kicsit megnyugodtam. Már csak az aggaszt, h mennyit kell majd utánna járni.
Köszönöm!!!

Kép
galambia
 
 


Sziasztok?

Pindimano
Mikor lessz a nagy nap? :) Látom beléptél a 30. hétbe!

Kedden voltam vérvételen. Remélem az utolsó!!! :( Voltam dokinál, minden ok. Nem küldött el uh-ra. :(

Remélem mindenki jól van. Szép napot. :lol:

Kép
dittke
 
 


Dittke, szia!!!

A nagy nap? hát jó kérdés, még nem voltunk az anyakönyv vezetőnéninél. megmondom őszintén ez most ilyen gyors esküvő lesz, ha később lesz pénzünk megtartjuk a lagzit, meg a templomit!
Bizony, 30. hét holnaptól már 31. :) Neked meg 33 és és és 49 nap. hűha ez olyan izgi!
Örülök, hogy minden oké veletek. Nálam Krisz néha iszonyatosan fájdalmasan mozog, remélem beáll végre a "helyes" irányba :) Viszont nagyon görcsölök... most pl a bal karomban vannak görcsik, eddig ott sosem volt. na de csak lesz jobb is :)
Jó neked, hogy túl vagy a vérvételen, nekem kedvesen azt mondta a védőnő, hogy majd a vizsgák után beiktatjuk az uccsó nagy labort... mondom köszi :D
Hogy bírod ezt a nagy meleget? Én ma szörnyen izzadós voltam, nem tudom mi lesz később....
Na jó éjt!
Vigyázz magatokra

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok

Nehezen bírom a meleget! Most vettem észre, hogy mintha vizesedne a bokám! :cry: Ilyen még nem volt. De lehet, hogy dagad, mert meg van eröltetve? Magas az 5. emelet.
Van még idő a helyes irányt bevenni. :wink: Az én pici lányom inkább este élénk, de akkor nagyon.
Jó éjszakát

Kép
dittke
 
 


Ja, és már csak 48 nap. :D

Kép
dittke
 
 


Dittke, szerintem is-is, meleg is és azért az 5. minden nap többször... hát nem irigyellek! De minden elismerésem!
Neked élénk a lányod az én fiam fájdalmasan mozog, meg iszonyat sokat csuklik! Legalábbis nekem nagyon soknak tűnik, naponta többször is, szegénykém, én meg nem tudok rajta segíteni.
48 nap, egyre irigykébb vagyok :D nekem még 68.
Megvolt ma az írásbeli vizsgám, elég húzós volt, kiváncsi leszek az eredményre!

Jóccakát, és szép álmokat

Kép

Kép
pindimano
 
 


Jó reggelt mindenkinek :wink:
Ha nem gond, akkor szeretnék hozzátok csatlakozni. Én 07.26-ára vagyok kiírva, kislányom lesz :) Az én kis drágám rendkívűl nyugodt baba, csak a kötelező rugdosásokat csinálja :D hála égnek! Olvasgattama méreteket és bár nem tudom hogy kinek hány hetesen csinálták, de egy kicsit megilyedtem, mert az enyém nagyobbnak tűnik (óriás bébi lesz?) Nekem a 29.héten 0 napon csinálták és a következő eredmények lettek:
bpd: 7,63 cm
Hc: 27,43 cm
Ac: 26,05 cm
Fl: 5,45 cm

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


ja és a súlya 1580gr :shock:

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


szia magdolnam!

Üdv itt nálunk! Szerintem ne ijedj meg, lehet, hogy nagy a baba, de az is, hogy elszámolták a heteidet, nem?! Na meg, hogy nem egyformán fejlődnek a babák már odabent, szóval lehet, hogy eddig rohamosan nőtt a kislányod, most pedig szépen lassan növöget. Minden esetre nyugodj meg a méretek miatt.
Ez hogy lehet, hogy július 26-ra vagy kiírva, és a vonalzód már egy nappal előrébb van, mint az enyém? :)
Tök jó, hogy nyugis a babád, mégis ad magáról jeleket, bezzeg az én fiam :D csuklóbajnok :)
Mi lesz a kislány neve?
Szép napot nektek és a babáknak!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Ö, nem tudom ezt a vonalzós dolgot... Már nem emlékszem, hogy hogy csináltam, de azt hiszem a ciklus napokat is be kellett írni és ez alapján :roll: nem vágom hirtelen.
Elszámolni szerintem annyira nem számolták el, mert 3 helyen voltunk és egy picurka eltéréssel (minimális) de ugyanazok az eredmények születtek :)
Lizának fogják hívni a kis drágámat. Jé egyszerre jönnek a babáink -elvileg- bár én nagyon szeretném, ha előbb jönne, a 36. héttől bármikor!!! a dokim sajnos 07.23-tól szabira lett küldve és külföldre megy. Úgyhogy jó lenne ha a kiscsaj összekapná magát a megbeszéltek szerint egy kicsivel előbb jönne.

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


ki hol fog szülni?
Egyébként az enyém este 19:00től aktív és a kis huncutka mégjobban rákezd, ha alukálni akarnék.... na meg éjjel felkelek pisilni és pisilés közben boxol. De úgy :shock: mintha 1 perc alatt 100at kötelező lenne ütni, aztán visszafekszek, megsimizem és elalszik :lol:

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Sziasztok

Én most úgy érzem, hogy mindenáron ki akarja rúgni a bordáimat. Borzasztóan fenn vann. Eddig este volt élénk, most 2 napja szinte egéssz nap. Az én lányom már nem nagyon csuklik. Mikor lessz meg a vizsgaeredmény? Szóbeli mikor lessz? Vigyázzatok magatokra.

Ja, én Szegeden szülök. És üdv. itt Magdolnam! :)

Kép
dittke
 
 


Sziasztok!

Magdolnam! Nagyon szép a Liza név. Na mennek a drukkok, hogy megelőzze a baba a dokid szabiját, nem semmi, akkor neked extra az izgalom. Nekem eddig júli 25-29-ig minden volt, tegnap pl a kismama honlapján számoltam ki ott 07.27 lett, hát majd jön egyszercsak :) Amúgy a Flórban fogok szülni Kistarcsán. Te???
A pisilés közbeni boxolás édes lehet :D biztos csak segíteni akar :D

Dittke! 45 nap ! ! ! :shock: Másfél hónap, de jóóóóóó! :D

Elvileg a héten valamit már tudnak mondani az írásbeliről, szóbelim és gyakorlatim (ha átmentem az írásbelin) június 9-10-én lesz.
Jó egészséget, szép napot ebben a randa időben!

Kép

Kép
pindimano
 
 


jó reggelt!

én a Sote1 (Baross) fogok szülni. Hát igen nálunk nagy az izgalom. Főként azért mert adtam a pénzt a dokinak, jó szülésnél úgyis adok, de akkor is.... meg őt már megszoktam, tudom milyen a stílusa, stb.

Na igen, lehet csak segíteni akar pisilés közben. Kicsit nagyon fura érzés.

Tegnap azaz ma éjjel a viharban a kis drágám úgy félt, nem győztem simogatni, aztán elszundizott.

Dittke, nagyon irigy vagyok a 1,5 hónapodra. Bár én úgy számolom hogy a 36.héttől bármikor jöhet a 40. hétig. Tehát gyakorlatilag 1 hónap múlva bármi megtörténhet.

Ti már megvettetek mindent? Lassan el kellene kezdenem a kórházas cuccot összepakolászni, hogy nehogy... Mi már majdnem mindent megvettünk. Nekem még 2 db szopis melltartó kell meg bimbóvédő. Bár én nagyon tartok a szoptatástól, mert rendkívűl érzékeny a cicim (melltartót is csak kényszerből viselem el, bár apa mindig ajánlkozik, hogy segít szoktatni a dolgokhoz :roll: :D :D )

Ráadásul most duplán is izgulhatok, mert a barátnőmnek holnap kéne szülnie és már jönnek a jóslófájásai. Mondtam neki hogy húzza ki a szülinapomig (06.06) mert akkor azt kérem tőle ajándéknak :D de ezek miatt a hirtelen időjárásváltozások miatt szerintem előbb meglesz :( Na de sebaj, előbb tudok babázni

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Pindimanó, köszi a névdícséretet! :wink: Milyen vizsgáról van szó? Biztos jól sikerült!

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


sziasztok kiamamik!

ÚJRA ITTHON!!! :)

kész a lakás, és talán a káosz is.. nagyon szép lett minden, bár elég sok melónkban van (és pénzünkben..).
most már ígérem többször jelentkezem, már nagyon hiányoztatok :D

nálunk minden okés, holnap megyek kontrollra, majd jelentkezem, h mi újság

addig is sok puszit nektek és a pocakoknak ;)

¤mia¤
Vendég
 


Szia Mia!

Örülök, hogy kész vagytok, és hogy itt vagy! :) És milyen lett???

Magdolnam! Van még mit venni! Össze kellene kapni mostmár magamat egy kicsit. Telik az idő nagyon. Mindjárt babázunk! :lol:

Kép
dittke
 
 


igen, már nagyon a küszöbön állunk. Hála égnek mi szép apránként megvettünk mindent. Ha most kéne megvenni, anyagi csődbe kerülnénk

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Nekünk se sokat kell venni, meg hát a 4. gyerkőc lessz, úgyhogy sok minden megvan.Pl. kendőt szeretnék még. Meg babakocsit, mert ami van az nehéz, és könnyebbet szeretnék. Azon kívül szinte minden megvan.

Kép
dittke
 
 


egy pár adat Martinról:

28hét 6naposan:

BPD: 71,4 mm
HC: 265,6 mm
AC: 243,1 mm
FL: 51 mm

becsült súly: 1197 g

és egy kép a fiamról :) :
Kép
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: