Új privát üzeneted érkezett!

Köszi, most már megtaláltam, hogy hová, csak azt nem tudom, hogy mit kell betenni :-)
Vendég
 


BBC kódot kell bemásolni!
Vendég
 


Tami én múlt héten csütörtökön voltam vizsgálaton,a 9+3 napon. akkor voltunk 24 mmesek! és hallhattam a gyönyörűséges szívhangot is!

holnap megyek az egyéb vizsgálatokra!
Vendég
 

 
 

Szerintetek, be lehet vagy be kéne oltatni magam influenza ellen? Annyira mondják, hogy jön. Állandóan kórházba meg rendelőbe járok, félek, hogy elkapom. Nem tudtok valamit erről?

KépKép
columbine
 
 


Sziasztok!

Bejelentkeztem ma a kombinált genetikai vizsgálatra. Mivel én már betöltöttam méret szerint a 12. hetemet, ezen a héten muszáj menni. Holnap 12:45re kaptam időpontot...
Jópofa, mert ma irattam ki magam a háziorvossal, így holnap már mennem kell dolgozni, de napközben mire hivatkozzam, hová is megyek?
Én még nem mondtam meg bent a munkahelyemen, meg szeretném várni ennek a vizsgálatnak és a nyaki redő vizsg. eredményét. De a kórházba csak egy hét múlva megyek genetikai UHra.

Ma végre megcsináltattam az EKG-t, már csak a fogdoki hiányzik, de nem sűrgős, mert a védőmő csak 18. héten akar látni.

Columbine!

Tilos a védőoltás terhesség alatt!!!Nehogy beoltasd magad!!!
Én amikor az elején nem tudtam, h várandós vagyok majdnem kértem, de valami isteni sugallatra elvetettem a gondolatot...még szerencse!

pöttömpanni
 
 


Huh, köszike, sejtettem, hogy nem lehet ilyenkor. Mindenképpen megkérdeztem volna, de így akkor el se megyek a háziorvoshoz, ennyivel is kevesebb a kockázat :))

KépKép
columbine
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ismét... Vera és Erika! Én is nagyon sajnálom, ami veletek történt! Nehéz lehet most! De tényleg biztos oka volt annak, hogy angyalkák lettek a babák (lehet, hogy nem lettek volna egészségesek vagy ilyesmi). Fő a pozitív gondolkodás, és akkor a következő baba biztos szépen, rendben megérkezik.

Nálunk is van egy kis probléma, azaz múlt csütörtökön volt egy kis barnás folyásom. Nagyon megijedtem, a dokim elküldött UH-ra, és megállapították, hogy hematóma van a méhemben. A babát is megnézték, vele szerencsére nincs semmi gond, szépen nő. Megmérték a tarkóredőt is bár még csak 10+4 hetesek voltunk akkor, és 1mm-t mértek, ami normális. A CRL:46mm volt. Kicsit óvatosabbnak kell lennem most azt mondta a doki, de reméljük nem lesz gond.
A kombinált teszten én is gondolkodok.Én egy UH laborban kaptam infót róla: www.hepinet.hu .Mondjuk úgy látom, ők Dunakeszin vannak (UH van Bp-en a Flóriánnál is) akombinált teszt viszont csak 19.000,- Ft.
panna1
 
 


Boniko! A Rózsakert Medical-centeres kombinált szűrés mennyibe kerül?
panna1
 
 


Megpróbáltam vonalzót beilleszteni, de nem tudom, sikerült-e. A babafalva nem küldött olyan kódot hogy BBCode, csak HTML és PHPBB kódot. Én ez utóbbit másoltam be. De úgy tűniknem lett jó :?

panna1
 
 


Jajj! Most látom, hogy mégiscsak jó lett! Hipphipphurrá! :D

panna1
 
 


Csenge, neked nem sikerült még a vonalzó? Megtaláltad a kódot?

yuyu79
 
 


Lassú vagyok :)
Most talán??
Vendég
 


csenge de ügyi vagy! :wink:

PAnna vigyázz magatokra! :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!

:lol:
Vendég
 


Viszont! :-)
Vendég
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?

Mindig lemaradok :( De velem nem történik semmi érdekes soha... Voltam dokinál, csinált UH-t, és már hallottam a szivét! Akkor volt 6+6 az UH szerint, de mensi szerint pedig 7+5 volt... az UH szerinti még változhat, nem? Gondolom nem minden baba fejlődik egyformán!

Hányingerrel hogy álltok? Nekem nem kimondottan hányingerem van, hanem ha eszek valamit, akkor utána azt érzem hogy nem kellett volna... :roll:

Meg néha rámjön, hogy félek, hogy mi lesz később meg majd ha megvan a baba :oops: Nektek is van ilyen érzésetek?
encsike87
 
 


Én úgy állok a hányingerrel, hogy szinte mindig van valamilyen szinten és nem esik jól enni, de ha eszem utána jobban érzem magamat :) Tegnap de. pl már nagyon roszzul éreztem magam, erre bekajáltam egy különben sem gyomorkímélő ebédet (rántott gomba, sült krumpli, tartát és tejszínhabos gesztenyepüré :D ) erre utána kb másfél óráig nagyon jól éreztem magam. Azután megint kezdődött a hányinger és ami még rosszabb fémes ízt érzek a számban.

Hát nekem nem kell azon gondolkodni, hogy milyen lesz ha megszületik a baba, a fiam most is itt ül az ölemben és "segítene" nagyon gépelni.
Vendég
 


Encsike nem félelemmel inkbb várakozással tölt el, hoyg milyen lesz, ha?

CSenge akkor csinálj kisfiadnak is vonalzót! :lol:

jót ettél tegnap! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Megengeditek, hogy csatlakozzak?
Én is augusztusra várom a babócát.
Szül valaki a SOTE 1-en?
Szép napot mindenkinek!
Kitti
kollibry
 
 


Sziasztok lányok:)

Jól lemaradtam én is az utóbbi napokban....
Szia Kitti, isten hozott közöttünk és gratulálok a pocaklakódhoz!

Panna, vigyázz nagyon magatokra, pihenj amennyit csak lehet!

Képzeljétek én ezen a héten napról napra jobban érzem magam, elmúlt a hányingerem, bár még mindig nagyon aluszékony vagyok:)
Csütörtökön megyünk uh-ra a dokimhoz, nagyon kíváncsi vagyok, mennyit nőtt Prüntyőkénk:))

tegnap letudtam a háziorvost is, jövő hét hétfőn pedig irány a védőnő!

Csenge, kitartást neked, hamarosan enyhülni fognak a tünetek!


Szép napot mindenkinek!

sniky
 
 


Üdv, Kitti! Hányadikára vagy kiírva? Jó babavárást Neked :-)

Nikianyu, örülök hogy jobban vagy ;-)

yuyu79
 
 


Szia Kitti! Ha megírod az adataidat, akkor téged is beteszlek a táblázatunkba.
Képzeljétek, én is bejelentkeztem az integrált tesztre, 29-én megyek, pont aznap, amikor a dokimnál is jelenésem van. Persze kiderült, hogy a vizsgálat ugyan 25 ezer Ft, de az ultranhangért pluszban kell fizetni 10 ezret, mert az nincs benne az árban. Ilyen az én formám. Még az a szerencse, hogy el lehet számolni egészségpénztárba.
A hányigerem nekem is múlóban van, de rám is jellemző volt, hogy ha ettem egy jót, akkor egy darabig jól voltam, aztán újra előjött. Ráadásul vasárnap vendégségben voltunk és annyit ettem, hogy egész este, meg még hétfő reggel is rosszul voltam, azóta óvatosabban eszem. Szép napot mindenkinek!

szuszu
 
 


Sziasztok!

Szia Kitty! Gratulálok a babához! Én a Szent Imrébe tartozom, de úgy tudom, van SOTE is köztünk. Ven egy táblázatunk, valahol elöl megtalálod, ott benne van, hogy ki hova jár.

Csenge, Encsi!
Ugyan ez van velem is, de úgy tűnik lassan kezd múlni, szerintem még egy két hét és megszabadulunk ettől a "mellékhatástól". Nekem a gyömbér üccsi vált be, az valamennyire lecsillapítja a hányingerem. Nagyon aggódtam, hogy valami baja lesz a babának, mert nem tudok enni, vagy nagyon keveset, de kiokosítottak, hogy én előbb dőlnék ki mint a baba, úgyhogy megnyugodtam. Meg szerintem ami nagyon fontos, vitamint azt minden nap beveszem és bent tartom, ha a fene fenét eszik is. Sokszor nem könnyű, de legalább nyugodtabb vagyok.

KépKép
columbine
 
 


Szia szuszu!
Adataim:
Név:Kitti
Kor: 25
Szülés várható időpontja: aug 12.
Kórház: SOTE 1.
10+1 hetes vagyok
Kell még valamilyen adat?
Kitti
kollibry
 
 


Csatlakozom amúgy a hányingeresek táborához, de én is bízok benne, hogy max két hét és elmúlik. :lol:
kollibry
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakozom hozzátok.Én is augusztusi vagyok.
Nekem is van hányingerem főleg este.

Éva

Kép
awe
 
 


Próba

Kép
kollibry
 
 


Szia Awe!

Kedvet kaptam én is egy ilyen vonalzóhoz, mint neked van. :wink:

Nekem is főleg esténként van hányingerem. :cry:

Mikorra vagy kiírva, és melyik kórházban fogsz szülni?

Kitti

Kép
kollibry
 
 


Szia Kitti!

Aranyos a vonalzód :D
Én 16.-ra vagyok kiirva.
Még nem tudom hogy hol fogok szülni és én orvost sem akarok választani.Nyáron nem kiszámitható hogy ki mikor van bent.Szerintem.

Kép
awe
 
 


Sziasztok Kitty,Kolibry! :lol:

Kolobry együtt haladunk!Én egyébként Sote II-n fogok várhatóan szülni, így egyidőően, majdnem egy helyen :lol:

Én ma találkoztam védőnénivel, csütörtökön mehetek a kiskönyvért délután, csütörtök reggel Háziorvos, holnap vérvétel, vizeletvizsgálat!
31.én 12+3 hetes UH.

ma egy kicsit fájogat a pocim, biztos megint extranövést produkál a drágám :lol:

Én egyébként Sote II-n fogok várhatóan szülni, így egyidpőőben, majdnem egy helyen :lol:
Vendég
 


Szia Awe!
Neked is üdv itt!!
Én éppen az orvos gondokkal küzdök már jó ideje, mert senki nem lesz júliusban, aki dolgozik :) és végül az egyik dokibácsival olyan kompromisszumra jutottam, hogy lesz ami lesz járok hozzá és ha éppen nyaral majd, akkor úgy hagy itt, hogy jó kezekben legyek, akkor is. És végülis mindenkitől azt hallom, hogy szülésznőt válasszak, úgyis ő lesz velem, az orvos csak a kitolásra jön be úgyis.
Sajna a nyári babázásnak ez az ára. Cserébe nem kell a kabáttal meg csizmával küzdenünk :lol:

KépKép
columbine
 
 


Igen ezt én is igy hallottam hogy inkább szülésznőt keressünk.Sajnos nagyon meg lett bonyolítva a dokik élete is.Ha ügyeletben vannak akkor másnap nem lehetnek bent és a babák nem nézik az ügyeleti beosztást ha jönni akarnak akkor jönnek.

Kép
awe
 
 


Doki dolog: Nekem azt mondta a dokim, hogy nem tudja hogy lesz majd, mert hogy ugye majd mindenkinek biztosítót kell választania, és akkor csak oda lehet menni szülni, amelyik kórházat támogatja a választott biztosító... Ti erről tudtok valamit?
encsike87
 
 


szia Encsike,

Én erről még semmit nem hallottam, de jó lenne, ha nem bonyolítanák túl a dolgokat....

köszi yuyu:)

Üdv Kitti közöttünk, kellemes babavárást kívánok én is neked!

sniky
 
 


Ez a biztosító ügy nekem is zavaros még, de én reménykedem, hogy augusztusig még nem sikerül összehozniuk. drukkolok, hogy egyáltalán soha ne csinálják meg. eddig minden országban az lett a vége, hogy aki megfizette azt rendesen kezelték a csórók meg hulljanak... pipa leszek ha eszembe jut.

KépKép
columbine
 
 



Bonikó!
Azért kérdeztem, mert te és én egy naposak vagyunk és kiváncsi voltam, hogy a picikém mérete jónak számít-e. De 9+1 naposan nekem is 24 mm volt, szóval megnyugodtam :D

Pöttömpanni!
Majd gyere a hírekkel, hogy mi volt a kombinált vizsin.


Voltam ma a védőnéninél, elsőre aranyosnak tűnik, remélem az is marad. Augusztus 5-re mondt a várható szülési időpontot :D

Kép
tami75
 
 


sziasztok!

Csatlakoznék én is hozzátok :) A 9. hétnél tartok, de még nem töltöttem be. Tavaly szeptemberben szintén a 9. héten volt egy vetélésem, úgyhogy most kicsit izgulok, amíg be nem töltöm a 12. hetet.
Eddig minden OK, múlt héten voltam UH-n, volt pulzáló szívdobogás, és 12 mm a CRL.
A Margit kórházba járok, mert a dokim ott volt főorvos, de már nem vállal szüléseket. Úgy tudom, megújul a Margit kórház szülészete, úgyhogy valószínűleg ott fogok szülni. Pedig a Szent Imre kórház mellett lakunk, de ott nem ismerek orvost, és az én dokim nincsen jó véleménnyel az ottani orvosokról. Ezért majd ajánl valakit maga helyett a Margitban.

bocs, hogy sokat írtam :oops: majd még jövök.
lei
 
 


Szia Lei!
Gratulálok Babóhoz! Drukkolok, hogy ne legyen semmi baj!

Érdekes amit mondasz a Szent Imréről, én csak jókat hallottam eddig, tény, hogy a természetes szülést támogatják, ezért nem adnak helyből egy halom fájdalomcsillapítót, de nálam ez inkább jó pont.
És úgy vettem észre, az orvosok is nagyrészt embernek tekintenek.
De persze mindenkinek maga felé ... :)

Érdekes, ma milyen sok új taggal bővültünk :)

KépKép
columbine
 
 


Amúgy mint kórházról én is csak jókat hallottam a Szent Imréről, szépen fel van újítva, meg tényleg az alternatív szülési módokat támogatják. Inkább az orvosokat nem ajánlotta a dokim, de ez mondjuk lehet az ő személyes véleménye, úgyhogy nem kell általánosítani.
Meg azt hiszem a szülés után nem mehet be rögtön az apuka, vagy a rokonok látogatni, csak egy nappal később? vagy valami ilyesmit is rebezsgettek.... :?:

Táblázatba:
Ja, amúgy 28 éves vagyok, 8+2, Margit kórház (?), első baba - nincs tesó.
lei
 
 


Ja és agusztus 24. -re írták a szülés várható időpontját az UH alapján.
lei
 
 


Üdv Lei! Drukkolunk :-)

Tami, aug. 5? Ez hogy jött ki? Én is kb 10 hetes vagyok, de nekem aug 9-et számolt a védőnő.. Mikor jött meg neked utoljára, és hány naposak a ciklusaid? Nekem nov 2, és kb 30..

yuyu79
 
 


Tami hogyhogy aug.5 re? :shock:

szia lei vigyázz magatokra!
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!

Elnézést, hogy picit betolakodok :oops: , de lenne lenne egy nagyon klassz kismamagatyóm XXL-es méretben, amit nem is hordtam végül, egy szuper Angelcare légzésfigyelőm, és egy mégragyogóbb, garanciális elektromos mellszívó készülékem, amelyeket szívesen eladnék, mert nekünk már nem kellenek!
Ezen felül egy szintén szinte használaton kívüli szimpla rácsos kiságyat is meghirdetnék nálatok, hátha valakit érdekel.

zoli3@enternet.hu ezen az email címen érdeklődhettek az árakról, vagy bármiről, ami érdekel benneteket ezekkel kapcsolatban, vagy privire is szívesen válaszolok!

Köszönöm, hogy "itt lehettem", és bocsi mégegyszer, és nagyon gratulálok minden kismaminak, ez a legnagyobb boldogság szerintem, a gyermek!

Üdv: Athiz
athiz
 
 


Sziasztok!

Kitti, Awe, Lei üdv közöttünk, gratula a babához!
Boniko, jó ötlet :) íme, csak így egy kicsit hosszú leszek, nem?
Niki, örülök, hogy jobban vagy és köszi a biztatást, de én még csak a 8. hetemet töltöm holnap, lehet, hogy még elkísér egy darabig az émelygés. Bár el ne kiabáljam, ma egész jól voltam.
Columbine, milyen gyömbéres üdítőt iszol? Hátha nekem is jót tenne.
Lei, mégis mit mondott a dokid a Szent Imrés orvosokról? Érdekelne, mert én ott fogok szülni… Miért van két vonalzód? Két babát vársz? Vagy nem tudtál még választani?
Vendég
 


Sziasztok lányok!

MInden új tagot üdvözlök:)

Na, túl vagyok a kombinált első felén. 12:45-re mentem, de a projekt felelős, vagy kicsoda nem volt ott, így várni kellett negyed órát. Összegyűltünk vagy 5-en, mindenki a 12. hét környékén volt. Végre megjött a pasi, tartott egy kb. 10-15 perces tájékoztatót, amúgy ezt egyesével csinálják, de most lezavarták a megjelent kismamáknak együtt. 2 vérvételt csinálnak, kiküldik Londonba, és a második 16. heti vérvétel után 2 napra kapjuk csak az eredményt.
Ők is csinálnak UH-t, de plusz 10eFt-ért. Azaz 35eFT lenne a teljesen kombinált, szóval picit átverés szagú, de mindegy. Hétfőn a kórházban megcsinálják nekem a nyakiredő vizsgálatot és telefonon bediktálom nekik az eredményt.
94%-os pontossággal mondják meg, hogy mekkora az esély a down kórra.
Amúgy a hely a Czeizel Endre genetikai központja, magát a nagy embert is láttam:)

Na "röviden" ennyi lányok:)

Ha van kérdés, csak tegyétek fel bátran :lol:

pöttömpanni
 
 


Bocs, hogy megint belepofa, de én a Szt. Imrében szültem mindkét babámat, több dokit is ismerek onnan, tehát ha kérdésetek lenne, arra is szívesen válaszolok, akár priviben is! :)
athiz
 
 


Athiz mesélj :-)
Engem pl. az is érdekelne, hogy a szobákba tényleg nem jöhet be senki? Meg amit Lei írt, hogy nem mehet be az apuka meg a rokonok látogatni, csak másnap??
Vendég
 


Csenge, az igaz, hogy csak a folyosóra, a látogató társalgóba lehet csak látogatókat fogadni, sajna ezt nem tartom túl előnyösnek, de abból a szempontból viszont előnyös, hogy mást nem zavarsz a te látogatóiddal, és vica versa! Bármikor szoptathatod a babádat, nem zavar senki benne, legfeljebb a szobatársad, ha van, bár szerintem az megértő lesz!
Én ilyen szabályról, hogy csak másnap jöhet be látogatni bárki, nem tudok, kivéve persze, ha éjjel szülsz, vagy hasonló, egyébként bármikor jöhet bárki hozzátok, a babát kitolhatod az üveges ajtóhoz, és nézegethetik a hozzátartozók.
Nekem jók a tapasztalataim mind az orvosokat, szülésznőket, mind pedig a csecsemősöket illetően (azért nem 100%-ra), de persze itt is akadnak banyák! Én is találkoztam ilyennel, de többségében segítőkészek, és kedvesek!

Kérdezzetek bátran, ha időm engedi, válaszolok! :)
athiz
 
 


Csenge!

Canada dry jött be, fogalmam sincs mi az oka, én elkeseredésembe mindent kipróbáltam ami egy kicsit is úgy tűnt, hogy használhat, és végül ez bevált. Előtte szinte semmit nem ettem és vagy 8 kilót fogytam, de most megállt, szóval valamiért jobb tőle. Drukkolok, hogy neked is jó legyen. és még egy kis tanács, valami apróságot mindenképpen gyűrj le, mert teljesen üres gyomor is okozott nálam erős émelygést, de ahogy bekaptam egy falat kenyerek vagy kekszet, úgy elviselhetőbb lett.

KépKép
columbine
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: