Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok! Megjöttem a nyaralásból. :lol:
Alig akartam hazajönni, olyan jó volt a tengerparton pihizni, meg kirándulni a szép horvát városokban. Sajnos fürdeni nem tudtam, mert nagyon hideg volt a víz és nem akartam kockáztatni egy vesegyulladást esetleg. :cry:
Volt egy két nap, amikor végig hányingerem volt, meg pár VUK is megjelent, de összességében nagyon jól éreztem magam.
Ahogy visszajöttünk, már egtyből szarabbul lettem, most is émelygek egész nap :oops:

Az újakat üdvözlöm és gratulálok minden babához! :)

Én 24-én megyek a 12. heti UH-ra. Én úgy tudom, hogy a betöltött 12. hét után lehet menni, ugye? És én is úgy tudom, hogy ez még hüvelyi vizsgálat lesz, nem hasi. Ilyenkor kell vinni írható CD-t vagy DVD lemezt? Vagy hogy lehet megkapni a felvételt????? ÉS ilyenkor már meg lehet tudni a baba nemét is szerencsés esetben???

Az 5. heti hüvelyi UH-n nekem is csak a petezsák és a szikhólyag látszott még.

A kismama torna ügyében tudnánk egyeztetni azokkal, akik jönnének a Szent Imrébe a 12. héttől?

Szent Imrés jó dokit tudnátok mondani? És hozzá tapasztalatokat?

Köszi!!!
lei
 
 


Segítsen valaki!!!
Teljesen összezavarodtam. A naptáram szerint most a 12. hétben vagyok, de a vonalzó szerint meg csak a 11. -ben.....ezt nem értem.
A legutolsó menstruáció első napjától kell számolni a heteket, nem?
Ha ez nekem a július 1. volt, akkor szerintetek most hanyadik hétben vagyok????
lei
 
 


Időközben kaptam segítséget jégvirágtól, és rájöttem, hogy csak az zavart meg, hogy már a 12. hétben vagyok, de a vonalzón ez ugye 11. hétnek van jelezve, mivel csak vasárnap fogom betölteni a 12-őt. :) Szóval megnyugodtam :P
lei
 
 

 
 

Lei: Igen a 12. hétben vagy, a vonalzódat úgy kell értelmezni, hogy 11.hét+1 nap, vagyis a 12. heted 1. napját éled..:)

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


klarka: igen, most már rájöttem :)

a B6 vitamint nekem is ajánlotta a háziorvosom a hányinger ellen, szóval az nem lehet káros a terhes nőkre szerintem.
Mondjuk nekem nem nagyon használt, de lehet, azért, mert csak napi egy tablettát szedtem belőle...
lei
 
 


Lei,

akkor lehet, hogy a Magne B6 ezért nem használ nekem sem?
Én is csak egyet szoktam bevenni :shock:

Kép
emi29
 
 


Most beszéltem a háziorvosommal, a vizeletvizsgálat eredménye szerint a fehérje érték pont a határon van (200mg), úgyhogy majd egy hónap múlva megint kell mennem. Addig meg mérni kell a vérnyomásomat 2 naponta, meg figyelni, hogy nem vizesedik-e a lábam. Holnap reggel meg megyek be EKG-ra, a héten meg még el kéne mennem a védőnőhöz is. Annyi felé kell figyelni, teljesen szétesek....... :(
lei
 
 


Hát igen, lehet, hogy ha napi 3-at szednénk, jól lennénk???
De mondjuk az meg nem olcsó mulatság......
nekem az jön be, hogy ha émelygek, akkor eszem valamit, és attól jobban leszek egy időre. Aztán meg esténként nagyon szokott égni a gyomrom, mintha jönne fel a gyomorsav. :(
A fagyi is szokott használni, lehet, hogy azért mert tej van benne és hideg?
lei
 
 


Nekem azt mondta ma a védőnőm, hogy magneb6-ot csak akkor szedjek, ha tényleg kibírhatatlanul rosszul vagyok. Ő nem ajánlotta annyira...azért ezt a napi 3-at kérdezzétek meg alaposan..

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Sziasztok!
Magne B6 ügyben: mint a betegtájékoztató is írja szüksége van a szervezetnek erre a terhesség során, ha hányás, hányinger lép fel. De leginkább ebből is a B6 vitamin kell. Nekem is 3*1-et mondott a dokim, de mivel én nagyon rosszul vagyok még mindig, ezért nekem a sima B6 inekciót is mondta, hogy folyadékkal igyam meg még mellette, ha annyira rosszul vagyok. Nekem akkor sem jobb, ha eszem, néha olyankor még rosszabbul vagyok, főleg a délutáni esti órákban. Inni is csak vizet tudok inni.
Egyébként nekem az előző terhességemnél a 8. hónapig kellett szednem, mivel sokat keményedett a pocakom, és mint görcsoldó hatása elismert. A magne B6 mellé még a Rennie-t szokták ajánlani.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Virág, tök jó, 3 hét múlva már a szíve is ezerrel dobog majd :D Én majd 2 v. 3 hét múlva szeretnék először UH-t, de lehet hogy jövőhéten azért meglátogatom a dokimat elújságolni a jóhírt :wink:

lei szia, mi még nem találkoztunk :) Hol nyaraltatok? Klassz lehetett! :wink:
A 12. hetes UH-t általában a betöltött 12-nél, vagy max 1-2 nap csúszással csinálják jóesetben; ekkor van a nyakiredő mérés, aminél 1-2 mm is számít.
Nálunk ha viszel CD-t akkor felírják, jópénzért :evil: a kórházban. Bár nem értem miért kérnek érte pénzt amikor semmibe nem kerül megnyomni egy hülye gombot. :evil: Mi mondjuk a kórházi uh-kon nem kértünk képet sem, mert a párom ott állt mellette a fényképezőgéppel és kattogtatott a monitorra. Lett egy csomó jó képünk, és nem került semmibe :wink: Bár lehet, hogy ezt nem mindenhol engedik meg.

A baba nemét azért ilyenkor még nem szokták tudni megmondani, ahhoz nagyon szerencsésnek kell lenni, majdhogynem egy féle póz van ahogy esetleg látható, de akkor is inkább a kisfiúkat látják.
Inkább a 18 hetesen szokott kiderülni, de van akinek még később. :?

A MagneB6-ról: tudomásom szerint semmi bajt nem okoz, mivel görcsoldó hatású, de ha valaki folyamatosan napi 3-szor egyet szed, esetleg akkor is, ha alapból sem fájna a pocakja, akkor hozzászokik a szervezet, és amikor tényleg szükség lenne, hogy hasson a bogyó, már nem fog... Én csak akkor szedtem, ha éreztem hogy görcsöl, fáj a hasam, amúgy nem.

No, jó hosszú lettem, bocsi :oops:
Szép estét! :D

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Igen, nekem is napi 3at ajánlott, és általában be is szedem. Úgy érzem használ. Ártani nem árthat, mert csak olyan anyagokat tartalmaz, amiből ha többet viszel be, mint amire szükséged van, kipisiled ..
Ugyanez a folsav. Van amelyik doki 1et, van aki 3at ajánl .. az is kijön, ha sok.

Lei - Én másnapra rád megyek a 12. heti UH-ra .. de kicsit korábban leszek, még nem fogom betölteni a 12 hetet .. mégis akkorra hívott a doki.
Kihez jársz most? Hova fogsz menni?
UH-ra a Bártfai utcához mész? (Én ott voltam először, és oda kell járjak Uh-kra)

Kép
szösszenet
 
 


Na csajok .. akkor kérlek valljatok színt :lol:
Ti melyik terhes-vitamint szeditek??
Én most vettem egy doboz elevitet .. elkezdem azt (eddig komplex vitamint ettem folsavval) ... de pl. egyik barátnőm azt mondja, ő attól hízott meg nagyon :?
Nektek, már babás kismama anyukáknak mi a tapasztalat?? :wink: :)

Kép
szösszenet
 
 


szösszenet :)

Én az előző terhességem alatt Elevitet szedtem, 23 kilót híztam. De szerencsére simán lement :wink: Még lejjebb is...
Aztán mikor megszültem, váltottam Gravidára. Ezt szedtem 2 naponta végig a szoptatás miatt. Most, hogy itt van Csöppkebaba, felváltva fogom szedni a Gravidát, és a Hipp Natal várandós szirupot. Egyik nap ez, másik nap az.

De szerintem nincs köze a vitaminoknak a hízáshoz, és a baba méreteihez.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Csöppke - Köszi a választ!!!
A Gravida szerinted jobb? A gyógyszertárban azt mondták, az Elevitet szokták gyakrabban vinni .. azt vettem. Max havonta cserélgetem :)
És most ajánlatos naponta szednem?
Hízástól nem félek .. nem is érdekel .. a baba a lényeg :)

Kép
szösszenet
 
 


szösszenet, azért viszik jobban az Elevitet, mert az régebbi és nagyobb a reklámja az újságokban. :wink: A Gravida csak talán 1-2 éve van, nyilván erről kevesebben tudnak. Ha van is eltérés köztük, az minimális, úgyhogy bármelyiket szeded tökéletes :wink:
Igen, szerintem most naponta szedd, nagyon fontos a folsav miatt, nameg hogy jön a tél, nem jutunk annyi friss zöldséghez-gyümihez.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Bár ahogy nézem itt a Társalgó fölött pont Gravidás hirdetés van. :lol:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Csak egy nagyon gyors bekukkra jöttem ,olvasgattalak benneteket,és csak annyit jegyeznék meg,hogy a MagneB6 nem azonos a B6 vitaminnal a B6 vitamint a rosszullétekre én is szedem napi 3x 2-őt.A dokim szerint azt lehet,de azért mondtam mindenki kérdezzen rá a dokijánál.Nekem anno nem engedte a Magne B6 korai szedését.Csak a saját érdeketekben ezzel én ezt a témát le is zárom akit érint megkérdezi.

Egyépként nagyon jó napunk volt a Mirával anyukáméknál voltunk én egész nap a rosszullétekkel szenvedtem,de szép idő volt ,egész nap kint játszott a lány.

Na megyek,mert sok még a konyhában a dolgom.

Pusza nektek

Kati , Mira,Iza babaKép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
kati28
 
 


Sziasztok!

Én már jártam itt aug.-ban, de aztán hirtelen sok lett a sokk-hatás, s inkább elkerültem a "várandós" topikot.. De lassan talán már visszamerészkedhetek.. :roll:
Kezdem ott, hogy aug.24-én azzal vígasztalt a dr. hogy lehet méhenkívüli.. 28-án a saját dokim igazolta, hogy méhen belüli a terhesség, és hogy lehet nincs is egyedül..
Ez volt az első sokk-hatás, amin szerencsésen túljutottam..
Majd szept. 5én délelőtt jött a következő, amikor vérezni kezdtem, irány a kórház - UHn két petezsák látszik, de csak egy baba, akinél az életjelenség egyenlőre csak sejthető.. teltek a napok a kórházban, köv. héten szerdán UH kontroll - 3 petezsák (azt hittem lefordulok az asztalról) de csak egy baba, mely igenis él, és hevesen ver a kicsi szíve.
Szóval elkönyvelhettük, hogy az első lombikunk igencsak sikerült, hiszen 3 babót kaptunk vissza, s kezdetben mind3 meg is tapadt odabent, de csak egy Babó maradt velünk..
Most csütörtökön kell mennünk vissza Tapolcára kontrollra, addig is még fekvés, mert még fenyegető vetélés dg.-vel vagyok táppénzen.

A tábla nem tudom még aktuális-e:
- Abigél Csenge, fiúnév nincs, és testvér sincsen még

Pussz mindenkinek!

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Most jutottam gépközelbe...egész nap dolgoztam, utána meg intéztem a hitelünket....fél kilenckor értem haza...jó sokat idegeskedtem, de azért nem vittem túlzásba, vigyáztam magunkra!!!
Elmondtam a főnökömnek. Nem tudom, hogy belül hogyan fogadta, nekem azt mondta, hogy gratulál, de utána nem mondta ki csak körbeírta, hogy mi lesz, ha elmegyek a cégtől....???!!! Szóval beijedt, hogy valakit kell keresnie....helyettem!!!
szerdára is elengedett dokihoz, úgyhogy eddig simán megy.
Szóval ez a nap is letelt.
És még mindig nagyon várom a szerdát!!!! :lol:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Vitamin: Én most átmenetileg elevitet szedek, de ilyenkor elég csak 2naponta, mert a baba még olyan pici, hogy nem vesz el a szervezettől annyi vitamint, mint 8-9 hónapos korában. Gravidát szerettem volna venni, mert az olcsóbb, de épp nem, ezért vettem egy 30 db-osat, de nekem a szülészem és a védőnőm is azt mondta, hogy egyelőre pl a dm-es kismamavitamin is elég, amiben b6, b12 és folsav van. Abból meg csak 600 ft egy doboz és volt benne kb 50 szem.
Szerintem ami ennél is fontosabb, az az, hogy szoptatás alatt szedjetek vitamint, mert nekem pl akkor annyira hullott a hajam, hogy elől teljesen kikopott, aztán, mikor elmúlt a kór tök jól visszasűrűsödött.

Szép napot!! Én ma kezdem a 13. hetet.:)

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Jó reggelt:)

klarka, én úgy tudom, hogy pont az első 12 hétben fontos a megfelelő vitaminbevitel, főleg a folsav, mert ilyenkor fejlődik ki a baba idegrendszere, szervei, mindene, amihez elengedhetetlenek a vitaminok. A 3.-4. hónap után van olyan doki aki már nem is javasolja a szedését, max 2-3 naponta.

A szoptatás alatt pedig sajnos hormonálisan hullik a haj :? az ellen egy vitamin sem segít. Mivel a terhesség alatt nem hullik az ember haja, így amikor megszül, leesik a hormonszint, kihullik az is, ami 9 hónap alatt nem... Persze egyszerre ijesztőnek tűnik, de pár hónap alatt helyreáll a rend :wink:

Ja, és gratula a betöltött 12-höz :wink:

ollem, tökjó hogy jól fogadta a főnököd! Már csak egy nap dokiig :wink:

szia kis-csillag! Hú, nemsemmi történet. :( De a lényeg, hogy Csodababátok jól érzi magát, és erősen kapaszkodik :)

Szép napot!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Csöppke!

Igen, viszonylag jól fogadta... :D
Már várom a holnap reggeli dokit nagyon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Sziasztok!
Gondoltam én is írok ide hiszen április 6-ára vagyok kiírva, 11 hetes terhes vagyok az első babánkat várjuk.
Eddig minden happy volt azt hittem így is marad de ugyan azt tapasztalom mint az elöttem megszólalók, sajna estére igen émelyegek és nem igazán kivánok semmit enni pedig éhes vagyok. Nagyon gyorsan elfáradok, igaz nem minden nap ugyanaz.
Szerintem hülyeség ha valaki azt mondja hogy a 3. hónap után szünnek meg a rosszullétek hiszen én eddig észre sem vettem szinte hogy terhes vagyok ilyen téren és most amikor közeledek a 3. hónaphoz tessék most jönnek az émelygések.!!!

Gratulálok mindenkinek aki most várja a babáját ez csodálatos dolog!!!!!!
[/url]
geni
 
 


Ja és még egy pár észrevétel!!

Nekem a doki az elejétől az Elevitet ajánlotta, most ott tartok hogy lenyelni sem bírom már félbetörni lehetetlen hiszen akkor felsérti a nyelőcsövem, ezen kívül magne B6, folsav, és kálcium szedését javasolta. Kicsit sokallom de ő tudja!
Ha gondjaim lesznek lehet áttérek a Gravidiára hiszen azt egyszerűbb lenyelni.

A laborvizsgálattal kapcsolatosan a Toxoplasma és a Cytomegalovírusom negatív, viszont a rubeolavírus pozítív lett, melyre nagyon megijedtem nem tudtam hogy most mi lesz ugyanis tudtam nagyon veszélyes ebben az állapotban.
Egy nap kutatás után már nem bírtam és felhívtam a dokit hogy ez mit jelent hogy a Rubeola IgM negatív viszont a Rubeola IgG pozítív lett.
Ő nagyon kedvesen megnyugtatott hogy ez a legjobb eredmény ami azt jelenti hogy nincs a szervezetemben jelenleg rubeola és a pozítív azt jelenti hogy már átestem rajta gyermekkoromban.
Remélem hogy aki kétségekkel küzd ez ügyben annak tudtam segíteni, hiszen én a neten szinte semmit nem találtam ezzel kapcsolatosan.
Mindenkinek szép napot!
geni
 
 


geni írta:Nekem a doki az elejétől az Elevitet ajánlotta, most ott tartok hogy lenyelni sem bírom már félbetörni lehetetlen hiszen akkor felsérti a nyelőcsövem, ezen kívül magne B6, folsav, és kálcium szedését javasolta. Kicsit sokallom de ő tudja!
Ha gondjaim lesznek lehet áttérek a Gravidiára hiszen azt egyszerűbb lenyelni.


Üdv köztünk!!!! :) És gratulálunk! Az egyik leghamarabb szülő kismama vagy a topicban :)

Oh, mennyire együtt érzek a lenyeléssel kapcsolatban. Én tegnap vettem egy doboz elevitet, de szerintem következő hónapban én is váltok a Gravidára, mert ugyanaz a bajom .. nem megy le .. öklendezem tőle .. minden bajom van :?
Viszont nekem azt mondta a doki, hogyha szedek terhesvitamint, akkor külön nem kell folsav, meg kálcium ..
Nah, itt is látszik, hogy minden doki másképp látja és kezeli a terhességet.
Az előző nőgyógyászom pl. teljesen terhesvitamin-ellenes volt, mert szerinte helyes táplálkozással bevisz mindent az ember a szervezetbe .. én nem tudom ..
Jó lenne tudni, mi a legoptimálisabb .. de mint a tv-ben az otthonszüléssel kapcsolatban is eltérőek a meglátások .. szerintem így van ez minden téren. A vizsgálatok kapcsán is - ahányan vagyunk, annyiféle időpontban és módszerrel (hüvelyi, hasi UH..stb) vizsgálnak .. Nincs egység semmiben. Mindenki annyit tud tenni, hogy bízik a saját dokijában :)

Én holnap megyek a védőnőhöz a kiskönyvemért, és megmutatom neki a leleteimet (EKG, vér-vizelet, cytológia, rákszűrés) .. és beszélgetek vele kicsit. Remélem aranyos lesz, próbáltam keresgélni a neten, hátha találok védőnőkről infot, de nem .. pedig nálunk ahova tartozom, van 6 védőnő. Nem tudom kit válasszak :D de mivel nem találok ilyen jellegű topicot, gondolom ez nem olyan lényeges .. úgyhogy megyek ahhoz, aki éppen bent lesz :D

Mindenkinek szép napot!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
szösszenet
 
 


Geni - Nincs vonalzód?? :)

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok,

megkaptam ma a kiskönyvet a védőnőtől :) Nekem kifejezetten javasolta a Magne B6-ot, sőt azt mondta, hogy ha az sem segít, akkor szedjek sima B6 vitamint, az úgyis kiürül a szervezetből.
A Magne B6 mellé én Elevitet szedek, de úgy hallottam, hogy a Garvidia jobb. Nem tudom, a védőnőm azt mondta, hogy ártani nem árt.

Kép
emi29
 
 


[img][img]http://babafalva.hu/tickers/heh.png[/img]
[/img]

Szia!

De van vonalzóm!
geni
 
 


Érdekes mert én is voltam már védőnőnél és ő is azt mondta hogy felesleges szednem még plusz vitaminokat illetve a gravidiára szavazott inkább hogy azt szedjem.
Nekem a lakhelyemen körzetekre vannak szedve a védőnők ugyhogy én nem választhattam, de hiszem hogy aranyos lesz velem.

Szép napot mindenkinek!

Kép
geni
 
 


Sziasztok!

Geni üdv itt :)

Szösszenet, védőnőt sajnos nem lehet választani. Hiába van 6 védőnő a körzethez, ők le vannak osztva utcákra és akihez lakhely szerint tartozol ahhoz kell menni.
Remélem sikerül a legkedvesebbet kifognod :wink:

emi, gratula a kiskönyvhöz :D Olyan jó ez, amikor az ember már hivatalosan is kismama :)

Szép napot!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


csöppke írta:Szösszenet, védőnőt sajnos nem lehet választani. Hiába van 6 védőnő a körzethez, ők le vannak osztva utcákra és akihez lakhely szerint tartozol ahhoz kell menni.
Remélem sikerül a legkedvesebbet kifognod :wink:

Pont most hívtam fel őket .. és tényleg :)
Igazatok van - utcákra vagyunk osztva.
De a telefonban nagyon aranyos volt a hangja, és még szerzett is nekem a hétre időpontot ... mert csak okt.1-re lett volna, de nekem most 25-ére már kellene a kiskönyv :) Úgyhogy most azt mondom, kedves nagyon. Csütörtök reggel megyek hozzá :)

Kép
szösszenet
 
 


Geni .. szép a vonalzód :) Fúú .. te már hol tartasz :) Pár nap és túlvagy a kritikus időszakon :) Irigykedem :D

Kép
szösszenet
 
 


Jah, és mi elkezdtünk neveken agyalni .. hogy ez milyen nehéz?? :shock: :shock: :shock:
Egyszerűen nem szerettem bele egyikbe sem, hanem felírtam 20at, amit párom helyből lefelezett .. úgyhogy most 10 lánynévnél tartunk ..
Fiúban is kellene gondolkozni :lol: :lol:

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!
csöppke: Hello! :) Sibenik mellett voltunk Zaboric-ban. Teljesen nyugis kis öbölben, gyönyörű helyen.

Vitaminok:
Nekem is vitaminellenes a dokim, azt mondta a szervezet magáhozveszi a táplálkozással azt , amire szükséges van. Csak a folsavat mondta, hogy szedjem külön. aztán elkezdtem szedni az elevitet, és azt mondta abban van folsav, úgyhogy külön ne szedjek még, meg felírt jodidot, de nem tudom miért. Elevitről én is azt hallottam, hogy nem kell végig szedni, mert óriás lesz a baba tőle és hogy hízlal nagyon. Én sem MagneB6-ot, hanem sima B6-ot szedek naponta 3-szor. Meg általában estefelé szokott a gyomorsav feljönni a nyelőcsövembe, úgyhogy a házidoki Maalox szirupot ajánlott savlekötőnek. Meg hogy egyek ilyenkor háztartási kekszet.

szösszenet: UH-ra még a Margit kórházba járok, mert a dokim ott volt orvos. De hétfőn megyek hozzá az UH után és akkor kéne döntenem, hogy akarok-e az ő által ajánlott dokinőhőz menni, aki jelenleg a Szent Imrében van, de majd átmegy a Honvédba. Szóval nagyon dillemázom, hogy orvost, vagy kórházat válasszak inkább. Az EKG-s néni azt mondta, a lényeg a szülésznő! Ha az megvan és jó, akkor az orvos már nem is olyan lényeg :)
Te kihez jársz?
Amúgy a védőnők lakhely szerint, pontosabban utcák szerint vannak beosztva. Én a Vahot utcai/Keveháza utcai rendelőbe járok védőnőhöz.

ollem: most akkor a főnököd azt közölte burkoltan, hogy ne nagyon akarj elmenni táppénzre? Vagy nem jól értettem?

geni: a leletek elemzése nekemis okozott sok nyugtalan órát. Ilyenkor szerintem nyugodtan fel kell hívni a dokit, hogy magyarázza meg a dolgokat, nem szabad parázni feleslegesen.
lei
 
 


Szösszenet!

Igen hamarosan túl vagyok a kritikus időn, de ahogy írtam pont most kezdem magam érdekesen érezni.
Alig kivánok valamit, még a víztől is öklendezem a fogmosásról meg ne is beszéljünk.
A nevekkel mi is bajban vagyunk. Dehát még van idő!!!!!
Épp most készülök a dokihoz kiváncsi vagyok már hány centi a baby?

BBCode for phpBB Forums Kép
geni
 
 


A kiskönyv tényleg ad egy bizonyos hivatalos kismama felhangot az egésznek :) Amikor állsz a rendelőben kezedben a kiskönyvvel és mosolyognak rád az emberek, hát az aranyos. Persze nem mindenki reagál így, de a nagy átlag azért igen.
lei
 
 


geni: ha jól látom, pont ugyanazon a napon tartunk mindketten!!! Én is április 6 vagy 8.-ra vagyok kiírva :))))
lei
 
 


Szia Lei!

Tényleg látod észre sem vettem.
Még én sem vagyok biztos mert először 7-e volt most 6-a hát majd jön remélem időben.
Mi is voltunk Zaboric-ban az Anna hotel vagy panzió már nem tudom egy házaspár a tulajdonosa.
Nem volt rossz. Ari kis hely.
Már pont abban az időben vagyunk amikor rám legalábbis minden naci kicsi hasban, viszont ha nagyobbat veszek akkor fenékben és comban nagy hát reggelente iszonyatosan sokat szenvedek. Nem tudom ezt ti hogy oldjátok meg de én már lehúzott zipp-zárral járok hetek óta.
BBCode for phpBB Forums Kép
geni
 
 


hehehehe! Ugyanez a bajom nekem is! :)
Az összes nadrágom szorít, most is ki van gombolva a nadrágom. Én még nem néztem nagyobb mértet boltban, de azt hiszem jövő héten el kell kezdenem vásárolni cuccokat, mert lassan nem tudok mit felvenni. :wink:
lei
 
 


geni: Láttuk az Anna hotelt mi is, de mi egy kisebb apartmantban voltunk egy öböllel arrébb.
lei
 
 


Elköszönök egy kicsit, mert a céggel Wellness napra megyünk. Sajnos a programok háromnegyedét nem tudom élvezni (jacuzziba nem ülhetek a melegvíz miatt, medencében a fertőzések miatt nem akarok fürdeni, masszázson nem tudok hason feküdni, a vacsit meg lehet, hogy kirókázom a legvégén). Szóval marad a ping pong és a petanque játék. Ja, és nem is tudják még a kollégák a terhességet, úgyhogy még emiatt is aggódhatok kicsit. :cry: Ennyit a várandósság áldásos tüneteiről :lol:
lei
 
 


lei, biztos szép helyen jártatok:) Mi még nem voltunk arra. Wellness napra jó szórakozást!

geni, most olyan 4,5-5 centi lehet a babád, a 12 hetes uh-ra pedig talán 6 centi is lesz :wink:

Szösszenet a névkérdés tényleg nem egyszerű. Mi addig nem is merülünk bele, amíg ki nem derül a neme. :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Geni, Lei

egy cípőben járunk :) Már ami az öltözködést illeti...
Én azért találtam magamnak olyan rucikat, amik hasban és fenékben is megfelelnek. Ill sokszor veszek fel szoknyát.

Én a fiú névben nem vagyok biztos, pedig - ne kérdezzétek, hogy miért - de van egy olyan érzésem, hogy fiú lesz a babócám.
Most minden ismerősőm B betűvel kezdődő nevet ad a gyerkőjének (Botond, Bottyán, Bolivár, Boldizsár, Barnabás, Bence, Balázs). Én a Milánon gondolkodom, aztán majd meglátjuk. :?
Sokat számít a vezetéknév is.

Mary,

látod, már túl is vagy rajta :) :)

Kép
emi29
 
 


Na sziasztok.
Üdv az új csatlakozóknak.
Szösszenet
Nem ő az élharcos :lol: linkelem a táblit és aki be akar kerülni az írja meg nekem privibe vagy a hiányzó adatokat vagy a javításokat az újjaknak meg az összes adatokat kérem privibe. :lol:
Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 



Vera!

Itt vagyok, csak olvasok.

Faradt vagyok irni.

Magi
Vendég
 


Hát lányok ma volt termés rendesen.
Akit még nem üdvözöltem , akkor azokat üdvözlöm itt a topicban.

Terhes vitaminokról annyit, hogy az én férjem teljesen ellene van, és barátnőm, aki január 3.-ra van kiírva, ahhoz a dokihoz jár, akihez holnap megyek, és ő sem ír fel ilyeneket, és nem javasol senkinek. Hát majd holnap kiderül!!! :lol:
Már nagyon várom.....
A nacikkal úgy vagyok, hogy lehúzott zippzár, vagy jó nagy gatyó, ami nem nyomja a pocimat.....csak azzal az a probléma, hogy állandóan fel kell húzogatni, és hát ez olyan gáz!!!

Főnököm pedig Lei gondolom igazad van, hogy arra akart utalni, hogy nem örülne , ha táppénzre mennék.... :roll:

Magika azért minden oké, ugye???

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Jó reggelt :) Kicsit korán van még, de már nemtok aludni. Ritkaság :lol:

ollem, ma van a nagy nap :) Várjuk a híreket a dokitól!

harivera, én egyelőre még várok a táblázattal :) De ahogy látom már szép számmal gyűlt össze topic-lakó. :wink:

Szép napot mindenkinek!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Lassan indulok a dokihoz......... :lol:
Remélem, hogy jó hírekkel jövök vissza!!!!!!!!!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: