Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nika :Gergő egyáltalán nem lett lázas?
Bencének péntek este kicsit felment.

Sírás:pár napja néha Bence úgy ébred hogy picsogosra veszi a száját és nagyon elkezd bömbölni.
Nem a szokásos sírás hanem valami szívetszagattó bömbi.
Tegnap séta után megint így ébredt csak most nem tudtam megnyugtatni máskor pár másodperc és elhallgat.
Most 10 percig torka szakadtából visított.
Nem húzgálta a lábát hogy fájna a hasa, nem tudom mi volt vele még a cicit is sokára fogata el.
Még egyszer ébredt így az este.De akkor hamar megnyugodott.
Valakinek volt hasonló??

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


zsu: még csak hQemelkedése sem volt :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Köszönjük szépen a gratulációkat, nagyon aranyosak vagytok :)
Közös képet is rakok akkor fel legközelebb! Most nincs rá időm de legközelebb hozok :)
dojika, hát a korházbba elég világvége hangulat van, mindenki szídja a kormányt, de azért kedvesek maradtak :)
A sebem egyenlőre még eléggé ég, de már azért sokkal jobb mint első nap! Bár azt mondják, ahhoz képest, hogy császáros vagyok baromi jól mozgok! Hát már első nap törökülésbe ücsörögtem alig 15 órával a műtét után, és rohangáltam a folyosón :lol:
De hát haza akartam jönni minnél hamarabb ugyhogy igyekeztem mozgósítani magam, és így két nappal hamarabb hazaengedtek 8)
Szóval megérte! Majd itthon pihenek normálisan, a korházi ágyakba ugyse lehet :D

Mostanáig nem igen tudom megmondani, hogy jó kislánynak nevezzem-e az én angyalomat vagy inkább ne, mert hol előadja magát és fél óránként felkel és nyüszizik és nem győzöm kitalálni hogy mi baja van, hol meg angyal módjára alszik hosszú órákon át... :roll:
Hát nem tudom még, hogy hogy lesz ez velünk, de én inkább örülnék egy angyali alvós kislánynak :lol: :wink:

Na most megyek, de majd még jövök!

KépKép
KépKép
akíra
 
 

 
 

Akíra nagyon örülök,hogy minden rendben veletek.
Majd jó lenne egyszer személyesen is talizni! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


boszibaba1980 írta:Akíra nagyon örülök,hogy minden rendben veletek.
Majd jó lenne egyszer személyesen is talizni! :lol:


Boszibaba
csatlakozom :)
ha már a kórházban nem sikerült, akkor valami "kellemesebb" terepen összehozhatnánk ezt lányok, nem ?

Akíra
örülök, hogy minden rendben.
Majd kialakul a napirendetek, pár nap még, aztán beáll a dolog :)

Íme egy friss, délután kép a csemetékről:
Kép

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!

Kérdezni szeretnék Tőletek!

Milyen babaápolási szereket használtok?
Fürdető, hintőpor, olaj, stb?
Én a Johnsonról nem sok jót hallottam, egyenlőre vettem gyógyszertári dolgokat, de kíváncsi lennék rátok is!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Ancsa80:Én egynnlőre csak a gyógyszertárit.De lassan kipróbálom a johnson sampont,mert a én pici lányom szép nagy fekete hajjal van megáldva.A védőnő tanácsára csak egy hónapos kortól mossam samponnal...
Egy kérdés:az én kis angyalkám olyan 60-at eszik átlagosan de napközben olyan 2.5óránként éjjel nemnagyon mérem,de jóllakottan alszik 3órát.De már többektől hallottam,hogy 110-120at esznek egyszerre.Nem kevés akkor az én etetésem???3090 jöttünk haza és 2napja volt 3510.A védőnéni szerint jól fejlődik...Csak aggódom,mert másnak többet eszik a babája!!
Íme egy mai kép:

KépKép
vicuska
 
 


na most

KépKép
vicuska
 
 


Na most már biztos:

KépKép
vicuska
 
 


akira: nekem 24 órán kersztül nem szabadott felkelnem csaszi után te 15 óra múlva már ültél?igaz a 24 óra után úgy pattantam ki az ágyból mint akit megcsíptek úgy utáltam feküdni :D:D

Ancsa mi a gyógyszertárit használjuk mindenböl amikor kijöttünk a kórházból akkor írta fel dokinéni.

nika70
Salgótarján
 
 


Ancsa
fürdetőt, olajat nem használunk.
Hintőporból a Johsont, popsikenőcsnek gyógyszertárit és Bepanthent.

Vicuska
én szerintem minden babának más az étvágya...
a fiam kétszer annyit evett anno, mint most Zsófi és így tejem is jóval több volt.
De ha fejlődik, gyarapodik, kakil-pisil, akkor ne izgulj...
Mi már csak hetente mérjük Zsófit, mert csak idegeskedik az ember a folytonos méréssel (a doktornő is ezt a nézetet osztja :) )

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Köszi!

Akkor én sem kezdek el vásárolgatni, hanem a gyógyszertárival kezdünk, aztán majd meglátjuk!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


nika!
Este ugye 21:11kor született a baba, és azt mondták, hogy reggel 8kor már kelhetek és mehetek zuhanyozni meg ilyenek...alig vártam, aztán a sok vizit meg ilyenek miatt sajnos kitolódott ez délután 1 órára! De amint kivették a katétert és végre felállhattam, onnantól nem volt megállás :lol:
Elhatároztam, hogy szombaton hazajövünk, és ezért nekem gyorsítani kell a tempón...hát összejött, és örülök :wink:
Sokkal jobban érzem magam, főleg amikor láttam, hogy mások akiket ugyanazon a napon császároztak sokkal lasabban mozogtak mint én...hát örültem magamnak :P :oops:

A találkába én is benne vagyok :)
Amint jobb idő lesz szervezhetnénk valami szabadtéri programot :P

Na megyek mert úgy hallom hív a lányom :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ja, még egy kérdés, kinek kell irni ha most már én is szeretnék itt belekerülni a táblázatotokba? :P
Nem tudom kinek kell, meg milyen adatokat, de ide leírom aztán ha majd megtudom akkor privibe küldöm ha ugy jobb!
Szóval március 20.án született 21:11kor, 3900grammal és 55cm-el, császárral...nem tudom kell e még valami, ha igen akkor majd szóljatok és megírom :)
Na jó éjt mindenkinek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


aZT HISZEM ÖZI A TÁBLA KEZELÖJE KELL MÉG A KÓRHÁZ TALÁN DE NÉZD VISSZA A TÁBLÁT ÉS OTT LÁTOD MILYEN ADATOK KELLENEK.
Nekem 24 óráig ki sem szedték a katétert.Te jobban jártál.Nekem azt is mondták azért 24 óra hogy ne fájduljon meg a feje az embernek én délután 3,38kor szültem szóval sz*r volt annyit feküdni majdnem mozduléatlanul.

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok,
Blani is már elmúlt egy hónapos;

Kép
Kép Szumocska

Kép
Kép
34372
 
 


Vicuska

Ne aggódj, Zita is ennyit evett még egy hete. Akkor annyi idős volt mint most Lotti. Csodálkoztam is a többiek 110-120 grammjain. De mi is 2,5 óránként ettünk.(Lehet hogyha Zita is kapott volna még cumisüvegből tápot akkor kiszívta volna, de nem kapott. Próbáltam növelni a tejmennyiséget, és tápozás nem tett volna jót. )Aztán most, a 4. héten belehúzott. Hirtelen 90-110 között eszik. Szinte állandóan cicin akart lenni, mivel nem volt elég neki a tej, vagy belefáradt a szívásba. Pótolnom is kellett neki20-30 grammokkal, de most a hét végére talán beáll a tejcsi, mert most már kiszívja a 90-100-akat :P . Védőnő szerint most van az első fejlődési ugrás. Különben a súlygyarapodásunk is hasonló mint a tiétek. 3100-zal született, 2920-szal jöttünk haza, és ma 3590gr volt este. És ma 29 napos Zita.

Akíra
nagyon helyes Kira. Jó husikás baba. :D És várom a szüléstörténeted!!!

Ancsa
Mi is csak gyógyszertárit használunk. De azért néha a fürdővizébe beleteszek egy kis Johnsonos fürdetőt. Olyan jó illata van, és úgy imádom amikor a babának olyan igazi babaillata van :P

Dojika
Nagyon helyesek a tesók! Én nem nagyon merem Áron mellett otthagyni Zitát, mert félek hogy ráugrik, ráfekszik, lelöki stb. Maximum egy -egy fénykép erejéig , de akkor is ott van valaki mellettük. Nagyon szereti Áron Zitát, csak még nagyon szeleburdi, és nincs semmi felelősségérzete, de hát még csak 3 éves. Úgy látszik 1 év 8 hónap ennyit jelent.

Körkérdés
Volt valaki közületek, akinél a szemszín változott a születésihez képest? Kb. mikorra lett végleges színű? Olyan jó lenne ha Zita szeme ilyen maradna! :wink: Bár az enyém szinte fekete, a férjemé meg sötétbarna. Áron szeme már a születésénél szinte koromfekete volt, mint most. Zitáé viszont kékesszürke, de még nem kezdett el barnulni. Lehet hogy ilyen marad? :lol: Olyan szép lenne a fekete hajához!

berzkat
 
 


Köszönöm a megnyugtatást,bár tegnap este az én picikém is érezhette mert 80-at evett!
Szemszín:nemtudom..eddig sötét barna(mindkettőnknek barna szeme van)
Dojika:ti használtok hintőport?Nekem azt mondták nem lehet::Anyum is csodálkozott,hogy milyen új hülyeségeket találnak ki.Olajozni kell fürdetés előtt,utána fürcsi és kész!

Tegnap valamiért nem tudtam képet feltenni! Kép

KépKép
vicuska
 
 


De most sikerült::: Kép

KépKép
vicuska
 
 


Hello Lányok!

Nagyon szépek a babáitok!!! Mindig mnegcsodálom Őket!

Ancsa: mi a gyógyszertári készítményeket használjuk, de néha használom a Gabi és J&J termékeket is... szerintem a J&J nem olyan jó, pl.: először Gabi olajat használtam, aztán J&J-t és szerintem attól kicsit pirosabb a bőre!!! Szóval én a gyógyszertárin kívűl a Gabira esküszöm, az nálunk eddig bevált! Ja, meg az extraszűz olivaolaj :wink: .

Berzkat: Szemszín: én úgy tudom, hogy elég sokáig változhat a szem színe. (nálunk volt a családban egy extrém eset az unokahugomnak 13 évesen álle be a szeme, addig volt zöld majd most inkább világos barna és a széle kicsit zöld, na de ez nem jellemző) Szokták mondani, hogy minden gyerek sötétkék szemmel születik, de szerintem ez sem igaz, mint ahogy Te is írtad, hogy a fiadnak, rögtön fekete szeme volt, én is úgy születtem. Bálintnak, most meghatározhatatlan színű a szeme, de nekünk is így kezdődött, hogy először szürke volt, most meg látom, hogy már belül a pupillája körül kezd barnulni! ,de az már most egyértelmű, hogy sötét szeme lesz nem lesz kék! Egyébként Zitának akármilyen színű szeme is lesz, így is úgy is gyönyörű lesz, mert a pofija nagyon szép!!!! Ja és egy szép meleg barna szem nagyon elbűvölő tud lenni ám! :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


nálunk a szemszín annyiban vátlzozott hogy világosabb de szerintem nem végleges még:) mindketten kék szemüek vagyunk

nika70
Salgótarján
 
 


Vitte:már annyiszor le akartam írni: egy csomószor eszembe jut a kisfiad, mert olvasok (na, jó ez enyhe túlzás :wink: , olvasgatok)egy könyvet aminek a szerzője Noah Gordon és jó nagy betűkkel rá van írva! A Noah névről, meg mindig a Te kisfiad jut az eszembe! :wink:

Nanett: mi újság Veletek? Hogy van a férjed??? Tejcsi? Őrült orvosok? Keresztelő? Oltás? Hú, én úgy félek az oltástól..., nehogy nagyon sírjon, akkor olyan tehetetlennek érzem magamat! :cry: ja, egyébként elolvastam a papírt amit az oltás mellé raknak....hát lehet jobb lett volna ha nem teszem! :roll:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!Ki mikor keresztelteti meg a csöppséget??És egy másik kérdés:Ti miben viszitek ki sétáltatni a babákat?Mennyire öltöztetitek be-kocsiba mit tesztek???

KépKép
vicuska
 
 


Nálunk 4 hónaposan lesz a keresztelő. Sétáltatni még nem voltunk,de majd felöltözünk jól,mert nekik több réteg ruha kell.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Gondoltam hátha mosolyt csalok az arcotokra ezzel a képpel :lol: :lol: Kép Apja lánya...vagy lánya apja...
Vendég
 


Bacilivi: imádnivalóak!!! még képeket!!! Mi újság a lakással? Házba költöztök? Építkeztek, vagy kinéztétek már az új lakot? Ja, és mi újság nálatok az etetéssel? Van még valamennyi tejed? Cumisüvegek jól működnek még? Mi visszatértünk az AVENT-re... és a kettes cumira... :wink:

Vicuska: mi így szoktunk öltözni: alul hosszú ujjú body, felette egy plüss rugi, plüss papucska, és van egy jó kis zsákunk kapucnival. A fejére pamut sapkát szoktam adni, de ha hidegebb van akkor pluszba még egy kötöttet is. A kocsi aljába van egy fincsi pléd, hogy alulról is védve legyen. Takarót változó, hogy milyet rakok rá, ha jobb az idő vékonyabbat, ha nem akkor vastagabbat. Mi egész hidegben is szoktunk menni sétálni, akkor még a plüss rugira adok egy kis felsőt ami védi a derekét. Eddig még nem volt gond... Volt egyszer amikor melege volt akkor levettem róla a takaról és úgy pont jó volt, de beizzadva még sosem volt.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Bacilivi: kettőtökről nem is nagyon láttunk képet!

Csajok: nálatok nem kavart be az 1 óra eltolódás. Mi emiatt egész későn vacsiztunk... így jött ki a lépés.

Milyenek az estéitek? Én végül is nem panaszkodhatom, viszont valamiért esténként alvásnál szegény Vackor nagyon nyugtalan. Nem tudom miért.... van hogy még kiveszem büfizni, de az sem vállik be mindig. Tegnap 1 órát ültem mellette, a cumit dugdostam..., Ő meg az ujjaimat markolászta. Aztán végül bealudt és reggel kilencig durmolt, de azért izgat miért ilyen nyugtalan. Van valakinek ilyen problémája? Izeg mozog, kalimpál...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Megvolt tegnap a keresztelő, jól lefáradtunk. Meg szegény Domi is kifáradt. Lehet, hogy a szeles idő miatt is, meg a sok vendég miatt is, de alig evett tegnap. Este pedig órákig ringattuk, de nem bírt elaludni, csak kínlódott. De ezenkívül jól sikerült minden. Csatolok egy-két képet. Kép Kép Kép Kép Kép
nanett
 
 


Zsana
nekünk szerencsére nem kavart be az óra átállítás.
Ugyanúgy eszik és alszik, mint eddig, csak más az idő :)

Nanett
nagyon szép a kislányotok :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Berzkat
a fiam azért lassan 5 éves lesz, ezért már egy kicsit több felelősség van benne...
Sokáig mi se hagyjuk őket felügyelet nélkül, csak egy-két percre maximum. De még sose volt gond belőle.

Szemszín: Máténál nagyon sokáig kék volt a szeme, aztán bebarnult. Nekünk, a párommal, zöldes-szürkés-kékes a szemünk, valahogy ebből mixelődött ki a barna ...
Kíváncsi vagyok Zsófinak milyen színű lesz majd a szeme...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Nanett
nagyon helyesek vagytok, szerintem Domi rád hasonlít, a szeme biztosan. nagyon szép a torta is.


sétáláshoz felveszünk bodyt, plüss rugit, és a kapucnis polár rugit, zoknit és kocsicipőt. alulra vastag takaró, felülre vékony takaró időtől függően.

Nikinek kezdetektől fogva kék a szeme.

nálunk minden eltolódott egy órával az átállítás miatt, most próbálom megint előrébb hozni rendes időre a lefekvést.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Na sziasztok lányok :)

Előszöris had jelentsem be itt is, hogy

Megszületett Timi lánya, 3950grammal és 57cm-el, és mindketten jól vannak :)

Gratula nekik, és hát most már őket is ide várjuk ha felépültek :)

Nika, akkor te valószínűleg a 24 órás adagot kaptad, én szerencsére csak a 6 órásat :)
Hálás is vagyok a doktorbácsinak :wink:

Hát nem tudom lányok, én egy kicsit bajba vagyok etetés téren... :roll:
Azt mondja a védőnő is, meg a gyerekorvos is, hogy 600grammot kéne nekünk ennünk naponta...De nekem ez azért soknak tűnik!
Most kaptunk egy mérleget, hogy egy ideig nézzük, nem tudom mi lesz a vége, mi fog ebből kisülni...
Nektek mennyiket eszik egy-egy alkalommal?
Nekünk most az a tendencia, hogy 90-100-110-eket szopizik...a sok vagy kevés? Annyira nem vagyok én még ebbe benne, hogy nem tudom mi lenne a normális?
És az alvás is nagyon vegyes...van, hogy óránként felkel, van hogy 3órát is kibír, de tegnap meg tegnap elött kétszer is volt olyan, hogy 5óráig nem kelt fel...mennyire normális ez? Vagy majd beáll?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Bacilivi: apás kép szenzációs :D:D:D

Nanett: Nagyon szépek vagytok :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nanett: Dominika nagyon szép ebben a fehér szerelésben! Jól sikerült a pappal a kép. Mókás a pap arca :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Akíra: nagyon szépen eszik Kyra! Szépen szopizik, örülj neki! Ja, és ne vegyél mindent komolyan amit mondanak... és szerintem felesleges naponta mérni a babát...azzal taccsra teheted magadat. Az a lényeg, hogy hetente ha tudod mérd és akkor mutasson gyarapodást! Normális, hogy még össze-vissza kér enni. Ezen se izgulj. Általában azt szokták momdani, hogy a gyermek testsúlyának az 1/6-át (pl.: 4000 g akkor olyan 660 g-t ) jó ha megeszi 24 óra alatt...de ez sem szentírás. :wink: A Te babád nagyon szép formás, és ha ilyen szépen van tejed biztosan nem lesz gondod a fejlődésével!
Közös képet kérünk!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Lányok,
eltűntem, de egyszerűen nem volt időm írni. Szombat-vasárnap vendégek, ma meg dolgoztam. A cégemmel ugyanis megegyeztünk, hogy ha van időm, időnként otthonról besegítek 1-1 órát.
Niki nagyon cuki, mosolyog, grimaszol, figyel mindenre, nagyon sokat fejlődött. Imádni való, habár éjszaka még mindig 1-2 szer kelünk.

Van, akinek már átalussza a babája az éjszakát?

Képzeljétek el, hogy miután kijött a koszmónk, a védőnő azt javasolta, hogy még kevesebb tejterméket igyak-egyek. Hát már két szelet sajton és 1 joghurton kívül semmit sem eszek és különben is, nem hiszem, hogy mindenért a tejet kéne okolni. Különben az olajozás segít, meg van állítólag koszmó sampon is a Babé-től (gyógyszertári).

Akira:
Mi is paráztunk és mértünk, de Zsanának teljesen igaza van, mert van, hogy szopi után méred és akkor súlygyarapodást mutat és utána meg kaka után súlycsökkenést. Állítólag heti 10-15 dkg teljesen normális és elég. És a 80-100 gramm még sok is, Niki most eszik ennyit, pedig mi már kéthónaposak vagyunk (jó, még csak most 4 kiló).

Timi:
ÓRIÁSI GRATULA!

Nanett:
A kis Domi nagyon cuki, látom ő is mutogat a kezével. Jó gyorsan volt meg a keresztelő, mi szerintem elhalasszuk őszre.

Zsana:
Mi is csináltuk eleinte, hogy órákig ültünk Niki ágya mellett, míg elaludt. Most ha nem alszik, kivesszük magunkhoz, esetleg adok neki enni, aztán cumi és általában bealszik

Gyanixi:
Szerintem is tejkiütés, Nikinek is van, de kezd elmúlni, persze alig iszom tejet.

Egy mosolygós kép a kéthónapos Nikiről:
Kép

Kép

Kép
rekanna
 
 


Ja, és még valami:
valaki írta, hogy hallott Korenáról.
Én utánanéztem a Téli babáknál, de nem írt oda. Már én is hiányoltam és a legrosszabbra gondoltam. Honnan lehet tudni, hogy megszült?

Kép

Kép
rekanna
 
 


Timi GRATULÁLOK!sok tejcsit egészséget kívánok nektek!!

Nanett,Bacilivi,Rekanna és mindenki:Gyönyörűek a babók!!

Akíra:szerintem nem kéne vele foglalkozni-mondom én pedig nekem is ilyen hülye gondolataim vannak állandóan-lehet nem elég neki,vagy nem elég tápláló....De úgydöntöttem amíg ilyen szépen fejlődik:heti 22gramm nemnagyon foglalkozom vele.

Egy kérdés:Ti miket esztek?Mert az én védőnőm felsorolt egy csomó dolgot amit nem javasol,de így alig marad valami ami közül válogathatok.PL:gyümölcsök közül szinte mindenre mondott valamilyen ellenérvet,hogy ezt ne egyem mert...De akkor miből megy majd vitamin az én pindurkám szervezetébe?És én is ennék!!!

Hát ez az átaluszós dolog engem is érdekelne??!!Mikorra várható???

KépKép
vicuska
 
 


az én Gegém de nem akarom elkiabálni 3 napja 21-töl reggel 5-ig alszik egyfolytában annyira jóóóóóóóóóóóó :D :lol:

Vicuska: Én eszem mindent amitöl meg görcsöl a gyerek azt elhagyom :) Igaz a magos gyümiket kihagyom pedig imádom az epret :):) Meg az engem puffasztó kajákat borsó bab .De egyébként mindent eszem

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nagy gratula mindenkinek! Gyönyörűek a babák!Nem nagyon olvasgattalak titeket, csak a képeket nézegettem!

Lenne egy sürgős körkérdésem, segítsetek, légyszí! Ma megyünk először magzati szívhangra (36-hetes CTG) a választott szülésznőmhöz. Még csak telefonon beszéltünk, az orvosom ajánlotta, hogy hozzá menjek. A kérdés: Szokás neki most, első alkalommal valamit adni? (Pénz, ajándék)? Vagy majd mindent egyben a szülés után? Vagy minden alkalommal egy kisebb összeget? Délután megyünk!

Köszi, ha tudtok segíteni.
Puszi
Vendég
 


Köszi csajok, a 2 nyelvhez a hozzászólásokat!!! Még jöhet ám :wink: :lol:

r.zsana
téényleg nagyon hasonlóak vagyunk babaügyben...lehet ikrek vagyunk :lol: :lol: :lol:
LEzsnek új képek, csak most nemtok felrakni.(mmint Dalmi és én közös képet hiányolod? mert az lesz hamarosan :D )
Lakás: 3 hét mulva ki kell költöznünk... :shock: A házba viszont még nem költözhetünk be csak kb Júni végén...Megyünk a hídalá.Na jóóó,nem.Rosszabb...anyámékhoz... :shock: :roll: dehááát a Cél érdekében mindent. Dalminak soookal jobb lesz kertesházban. Cumi: én eleve csak egyett vettem és a többi aventesnek pedig lecseréltem a gumicumi részét, így bejött nekünk. Csak sokszor beleragad a táp a cumiba és nem értem miért nem szív... Ti hogyhogy váltottatok? Tejkód van még azért kicsi? Nekem napi kb 2 dl jön össze... :(

vitte,
fantasztikus méretek!!!! Lassan beelőztök!!! Jöhetnek ám friss képek is!!!

Lilo,
azt mondtad még írsz a nyelvvel kapcsolatban... :lol: :lol:
Blani NAGYON SZÉP!!!!!!!!!

Nika,
Köszi :lol: :lol:

Akira,
90-100akat szopik??? FEleslegesen izgulsz, ez FANTASZTIKUS!!!!!!!!!! :D :D :D

nanett,
BAROMI JÓK a keresztelősz képek!!!! Katolikus keresztelő volt?
Nekünk református lesz, nem tudod(tudjátok), hogy ott lehet e más vallású a kereresztapa/anya?


TIMINEK SOK BOLDOGSÁGOT A BABÁHOZ!!!!!!!!!!!
Vendég
 


vicuska,
szerintem neked kell kitapasztalni, hogy mit "bír" a babád..!!! Lehet, hogy mindent ehetsz, vagy csár pár dolog van ami nem jó. Igaz nálunk nagyon kevés a tej, de Dalmi mindent bír, még a fokhagymát is. :lol:
Vendég
 


JA, valaki olvasta a "suttogó titkai" c. könyvet? Vélemények?
Vendég
 


Sziasztok! Csak néha bekukkantok képeket nézegetni.. :oops: Olyan édesek!

Bacilivi:
Hát a párodnak egyszerűen iszonyú jól áll a Dalmi! (Vagy a Dalminak az apja?.. :lol: )
Elkezdtem ide írni a keresztelőről,de inkább elküldöm priviben,mert...nem akarok itt sok helyet foglalni.. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok lanyok es babak!

Nanett: nagyon szep keresztelo volt, biztos megkonnyebbules, hogy vegig nyugodt volt Domonika. Anna a masodik neve? :D Szep nagyon a rucija is!!!

Mi majd 6 honapos koraban tervezzuk a keresztelot, augusztus-szeptemberben amikor meleg van mert itt kadba martjak bele e gyerekeket. (persze kellemesen meleg a vizbe) En mar most felek, hogy milyen nagy siras lesz. Nalunk ortodoz keresztelo lesz, mert bar en katolikus vagyok apuka ortodox es itt gorogorszagban alakossag 99,99%-a az, szoval valahogy nem akarom, hogy kilogjon a sorbol a pici lanyom :D

Bacilivi: tobbnyelvuseg... hat nekem meg olvasnom kell a temaban, mert bevallom, nem negyon muvelodtem ki magam meg ezen a teren. Egyelnore foleg angolul beszelek Athinaval mert nalunk ez az otthon nyelve. Aztan magyarul meselek, meg enekelek neki. Apuci angolul vagy gorogul beszel hozza. En nem is az angol miatt aggodom, hanem a magyar miatt mert itt csak velem tud magyarul beszelni es egy nyelv megtanulasakor a legfontosabb az hogy sokat hallja maga korul.

Amugy lassan mi is cstlakozunk a "koltozok taborahoz". Sajna nem onszantunkbol koltozunk, :( a hazunk meg nekunk sem epult fel es nyar vege elott nem is nagyon varhato, hogy kesz lesz. Azt a lakast amiben most lakunk eladja a parom nagybatyja. Szoval mi is a hid ala :D na jo nem de talalnunk kell egy masik berlakast, 6 honapja koltoztunk ide es eppen megszoktam :(

KépKép
KépKép
pannica
 
 


hu de sok gepelesi hibaval irok ma, bocsanat az elutesekert!

Vicuska: nekem azt mondta a doki, hogy mindent ehetek, csak a huvelyeseket mertekkel, mert attol fajhat a baba hasa. Ja es en meg mindig szedem a vitaminokat, foleg a kalcium fontos, mert a baba a te szervezetedbol vonja el, es ebben a korban nagyon gyorsan nonek! En Cal-C-Vita pezsgotablettat iszom, es kalcium es C vitamin meg 2-3 naponta szedem az Elevitet is.

Lanyok olvasom ezeket a hozzaszolasokat azzal kapcsolatban, hogy mennyit esznek a babak es nem akarok senkit se megserteni, de szerintem csak idegesititek magatokat ezzel. :D Nem gondolom, hogy naponta meregetni kellene a babakat (persze ha koraszulott vagy vmi orvosi problema van az mas) mert ahogy nekunk is egyik nap jo az etvagyunk masik nap kevesbe a babaknal is igy van ez. En a mai napig nem tudom mennyit eszik Athina, en igeny szerint szoptatok, ha ehes adok neki enni es o eszik amennyit ker. Van, hogy fel orankent van hogy 4 orankent. Mikor hogy. De mivel latom rajta hogy szepen fejlodik baromira nem erdekel a sulya. A doki havonta megmeri. Meg egyszer bocs igazan nem akarok senkit sem megserteni aki a gyakori meres hive, nekunk nem jon be, en igy vagyok nyugodt :D

KépKép
KépKép
pannica
 
 


ja es szemszin Athinanak meg mindig kek. En kek szemu vagyok, Michael pedig zold. Valaki azt mondja, hogy a szemszin addig valtozhat amig szoptat az anya valakitol meg azt hallottam, hogy egy eves korig :? nem tudom...

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Csajok: a kiütésekkel már odáig fajultunk, h antibiotikumot kapott Réka, mert már a mellkasán is van.Teljesen ki vagyok rajta bukva, szinte alig eszek már vmit, már babamosószerrel mosok, meg mindent betartunk és ez már a 2. hét!! :cry: :cry:

Kép
gyanixi
 
 


jujj Gyanixi antibiotikum? nekunk is van a hatan de a doki csak legyintett ra hogy elmulik. Nektek ennyire csunya? Nem akarod megmutatni masik dokinak mielott antibiotikummal kezeled? Mit mondott ez a doki mitol van? Es miert irt fel gyogyszert?

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Na sziasztok!

Most megnyugodtam kicsit, köszönöm, a hozzászólásokat :)

Én se vagyok a méregetés híve, csak a védőnő meg a gyerekorvos aggodalmaskodik itt nekem...
Bár én is ugy gondoltam, hogy csak látnám ha kéne még neki :roll:

Sajnos ugy néz ki hasfájósak vagyunk, de talán majd jobb lesz idővel! Próbálok figyelni, hogy mit eszek, bár amióta megszületett nem is annyira van étvágyam, de azért figyelek rá!

Viszont nekem sajnos teljesen kisebesedett a mellem, tegnap az egyik vérzett ma a másik... :cry:
Persze akkor abból nem szoptattam, hisz vért mégse igyon! Vettem kenőcsöt rá, remélem segíteni fog hogy hamar rendbe jöjjön, nem igen akarnék neki tápszert adni, hisz rengeteg a tejem!
De ha nem tudom szoptatni sajnos az lesz a vége...
Tudtok rá valami jó módszert, hogy hogyan gyógyítsam meg gyorsan és hatékonyan?
Volt valakinek ilyen az elején?
Ja, és bimbóvédő ilyen kütyüt vettem, de nem igen megy avval a szopizás, ugyhogy az kilőve mint megoldás...Más ötlet :?: :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: