Új privát üzeneted érkezett!

nap.örülök, hogy minden rendben van, és hogy jelentkeztél :) , már komolyan kezdtem aggódni. :roll:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok Kismamák!

Tegnap nem tudtam jönni, mert a kolleganőmnek voltam ajándékot vásárolni (ma 40 éves), és mire hazaértem, megvacsiztunk, főztem 2 adag pudingot (csokisat és vaníliásat eperdarabokkal), elmosogattam, megfürödtem, már fél 9 volt, lehetett a Márkot lefektetni, aztán pedig én is bedőltem az ágyba.

Tegnap voltam a központi tanácsadóban, majdnem 2 órát kellett várni, mire sorra kerültem, lemázsáltak, megmérték a vérnyomásomat és odaadták a vérvételi beutalókat. Kb. 10 percig voltam bent. Kiszámolta a védőnő a szülés várható időpontját: augusztus 7., de szerintem lesz az 15-e, a Márkot is 5 nappal tovább hordtam a kiírt időpontnál. Amúgy február 21-én megyek vérvételre, általános, valamint AFP, hepatitis, és még valami terhességi vagy nemtudom milyen vérvétel lesz, nincs most itt fent a beutaló. Úgyhogy egy szúrással megúszom, mivel én eddig nem voltam. Amúgy pont aznap leszek 16 hetes a védőnő szerint.

Nyuszifül: biztos sokat fog nőni a babód 1 hét alatt, nekem másfél hét alatt nagyon sokat nőtt (3,96-ról 6,5-re). A tarkóredő miatt pedig ne aggódj, az biztosan nem fog annyit nőni. És nem átmenni másik topicba, tessék ittmaradni nálunk, te közénk tartozol.

Italoman: gratulálok az UH-hoz. Éjjel veled álmodtam, mégpedig azt hogy egy helyen dolgoztunk, csak nem tudtuk egymásról, hogy ugyanabba a topicba írogatunk, és mikor mentem az irodába, ránéztem a monitorodra és láttam a nevedet (italoman) és akkor döbbentem rá az egészre. Nagyon érdekes álom volt.

Bee: tényleg régen voltál már, nekem úgy összefolynak a napok, hogy nem is hiányoltalak. Ezért szégyellem magam, bocsánat. Szegény kisfiad, gondolom megszenvedtétek ezt a betegséget.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


márkanyuka nem csinálsz másik vonalzót?

Kép
mona76
 
 

 
 

Mona! Ha már így rábeszéltél megcsináltam az új vonalzót és most látom, hogy ugyanott tartunk. Majd a szülések valódi időpontjára leszek kiváncsi!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Bee

én márc. 28-ra kaptam időpontot, kár, hogy nem egyszerre megyünk, de legalább elmondod majd a tapasztalatodat.
Gyuláról a vér eredmény a védőnőhöz fog megérkezni, kb 2 hét múlva.

Lányok,

nem reagált senki, nincs még pocakfotótok? én úgy nézegetném már a növekedő pocakokat :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy mindenkivel minden rendben van.

Tényleg ti hogy álltok a súly gyarapodással illetve csökkenéssel? Egyéb méretek változásával?
Én kb 2 kilót fogytam, a melleim azonban bár eddig sem voltak kicsik (70-75E), most legalább már 3 cm-t nőttek. Mi lesz itt még? Vannak valakinek ezirányú tapasztalatai?
Tud valaki olyan helyet Budapesten, ahol lehet ilyen méretben melltartókat kapni, viszonylag reális áron?

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bocsánat nem tudok személy szerint mindenkinek írni, de örülök, hogy mindenkinek jól sikerült a 12. heti uh. Van valaki aki még nem volt?

Bkrisztike, lehet, hogy egyszerűbb lenne, ha kismamamelltartót kerenél magadnak. Ilyet kismamabutikokban lehet venni, vagy ha esetleg nagyobb bababoltban jársz, akkor ott is. Most látom a vonalzód, hogy egyszerre járunk :D (legalábbis mensi szerint)

Rólam annyit, hogy tegnap megint nagyon rosszul voltam, délelőtt 2* is sikerült rókát fognom, aztán szerencsére du. valamennyivel jobb lett.

Pussz

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Bkrisztike jól emlékszem, hogy te is könyvelő vagy? Ha igen priviben kérdezhetnék valamit?

Kép
Kép
robcsi03
 
 


robcsi03!
Igen jól emlékszel én is könyvelőként tengetem napjaimat. Most is épp dolgoznom kellene. Kérdezz nyugodtan. Megpróbálok segíteni.

k

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Sziasztok!

bkrisztike, én 4kg-ot fogytam, de a melleim nekem is jól megnőttek, pedig nekem sem voltak kicsik. :?
Émelygés, hányinger nekem van még egésznap, de már csak akkor hányok savat reggel, ha nem eszem időben. :roll:

Csajok, én útoljára 20éves koromban voltam táppénzen. Most, hogy megkaptam az első táppénzes fizetésem, hát nemkaptam hirtelen szikrát. :cry: Ez nevetséges összeg, nem, inkább síralmas :cry: . Ezt hogyan számolják ki? A nettóból, vagy a brúttóból?

Kép
mona76
 
 


Szia Mona!

Ha jól tudom a bruttó táppénz a bruttó naptári napi átlagkereset 70%-a és ebbpől még levonják a járulékokat is (SZJA, nyugdíjjár).
Tényleg siralmas összeg lehet. Már én is előre félek, hogy mit fogok kapni, ha májustól elmegyek táppénzre.

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


barbuli, nap, nagyon boldog születésnapot kívánok!


Kép Kép

Kép

Kép

Kép
mona76
 
 


csajok, ti a baba érkezésére berendeztek neki egy külön szobát, vagy a ti hálószobátokban lesz egy ideig :?:
Már annyit gondolkoztam ezen mert nekünk a hálószoba lent van, és a babának szánt szoba pedig fent. :roll:

Kép
mona76
 
 


Nekünk egy szinten van a hálószobánk és a gyerekszoba.
Én szeretném berendezni neki a külön szobát, de majd még meglátjuk.
Mind a két dolog melett halottam érveket és ellenérveket is.

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Sziasztok!

Elkezdődött a sulim és a meló úgyhogy folyton versenyt futok az idővel, és így maradt egy csomó visszaolvasnivalóm is.......

Mona:
Köszönöm szépen :D :D :D :D
Nálunk külön szobában lesz a baba, én azt olvastam, hogy könnyebben alszik a csendben, és ha van rá mód, hogy külön szobája legyen, akkor miért ne?

Ti vettetek már kismamaruhákat? Én éppen ezen az ügyön dolgozom nincs valami jó ötlet, hogy hol van valami jó bolt?

Kép
barbuli
 
 


Sziasztok!


Franciska! Ne aggódj! Nekem sincs túl sok időm netezi. Bius napközben nem hagy este meg apa ül a gép elé. Legalábbis addig míg nem kezdődik meg a suli mert akkor ugye átveszem a hatalmat.

Mirosz! Betöltött 18 leszek. Szerintem is jó hely. Adnak a vizsgálatról papírt is. Van ahol nem és van olyan hely ahol drágább. Nekem azt mondták 10ezer lesz képekkel és dvd-vel együtt.

Én is úgy tudom, hogy genetikai uh-nak hívják. A növekedést nézik, a szervek működését. Mindenkinek kötelező, legalábbis én voltam mind a kettővel. Persze nem kötelező fizetős 4d-re menni, elég az orvosodhoz vagy a kórházba.

Bee! Jobbulást nektek még egyszer. Én most épp a fejfájással küszködöm. Tegnap is meg ma is rám jött. De valami rettenetes módon. Úgy látszik elkiabáltam, hogy nincsenek tüneteim, most megkaptam.

Nap! Gratulálok! Olyan jó látni, hogy már agyuk is van. Engem az fogott meg a legjobban.

Zsuzsi! Sajnos nekem nincs. Vagyis van egy de nem tudom ide bemásolni. Nincs lapolvasóm. A dokimnak nem volt se videója se dvd-je. Kicsit mérges is voltam, mert én is úgy mutogatnám mindenkinek. De így csak annak tudom akivel személyesen találkozom.

Krisztik! Én eleve súlytöbblettel indulok, de még nem híztam semmit. A melleim nekem is nőttek kicsit. Amúgy sem voltak kicsik. Nekem korábban 14 és 10 kiló volt a súlytöbbletem. És a melleim rettenetesre nőttek. De szoptatás után visszamegy. Csak hát kicsit másabb formájú lesz.

Mona! Ez elég nehéz kérdés. Szerintem inkább később fog ez kialakulni. Én korábban is és most is a külön szoba mellett voltam. Biusnál azonban nem jött be. Mindig nagyon sírós volt és most, hogy kétéves elmúlott és már elég erőteljes akarata van nem hajlandó külön aludni. Így engedtem a csábításnak és a sok álmatlan éjszaka után átvonszoltam az ágyát a mi szobánkba ott most jó alszik. Így apa is tud aludni. A kicsivel fogalmam sincs mit tegyek. Pedig sokat töröm rajta a fejem.

Ma szép nap van, menjetek sétálni, persze csak ha tehetitek. Üdv! Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok

Nagyon jól sikerült tegnap a lányomék farsangja :) Különdíjat is kapott a drága a madárijesztő jelmezzel.Akrobatikus fellépésük is nagyon jól sikerült.

Súly :( én is túlsúllyal kezdtem ,de még nem híztam hála.Bár én 160-180 gr szénhidrátdiétán vagyok.Eddig még okés a cukrom , de nagyon az elején vagyok.
Mellekkel már első pár héttől bajom van ,mert akkorák lettek mint a ház./90 B/ :( és még hol a vége......

Alvásról határozott elképzelésem van.Természetesen külön szoba mellettünk,de ott az ő kis birodalmában lesz egy fotelágyam végszükség esetére.Nekem lányomnál bevált a külön szoba sosem volt gondom a későbbiekben a köztünkalvással.
Most is immáron 8 évesen, ha szeretné hétvégén vagy velem vagy apával alszik.Soha nem volt lelkiismeretfurdalásom amiatt ki mit szól,mert bizony kaptam hideget meleget ,hogy hogy merem egyedül hagyni.Pár hónapig mivel anyóséknál laktunk természetesen egy szobánk volt így együtt voltunk ,de ahogy albérletbe majd sasját lakásba mentünk külön ,mert ez az egészséges !
Persze vannak kivételes esetek mint már mondtam:)

Ma annyira szép idő volt ,hogy délelőtt és délután is jó nagy sétát tettünk.Kacsát etettünk a dunaparton :)Remélem holnap is szép idő lesz ,mert akkor Margit sziget lenne a cél.
Mindenkinek további szép estét és kellemes vasárnapot.
Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok!

Jucu, ha elküldöd priviben az adatokat, akkor beírlak a táblába.
Nagyon jó idő volt délután, pedig én fagyos vagyok :?

Anyuval voltunk apunál látogatni, már egész jól van :) , csak megfázott :( .
Aztán apával elmentünk a metróba vásárolni, elköltöttünk egy csomó pénzt.
Arra jöttem rá, hogy nagyon gyorsan nadrágot kell vennem. :)
Pussz mindenkinek.
További kellemes hétvégét.
Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Jucu, ha elküldöd priviben az adatokat, akkor beírlak a táblába.
Nagyon jó idő volt délután, pedig én fagyos vagyok :?

Anyuval voltunk apunál látogatni, már egész jól van :) , csak megfázott :( .
Aztán apával elmentünk a metróba vásárolni, elköltöttünk egy csomó pénzt.
Arra jöttem rá, hogy nagyon gyorsan nadrágot kell vennem. :)
Pussz mindenkinek.
További kellemes hétvégét.
Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok, lányok!

Örülök, hogy a körülményekhez képest mindenki jól van. :)

Márkanyuka,

ez nagyon vicces álom - az a poén, hogy a mai világban, amikor fél életünket online éljük, még el is képzelhető. Persze nem úgy, hogy te Szegeden, én meg Pesten. Azért remélem, nem csak álmodban találkozunk egyszer. :wink:

Lányok,

erről jut eszembe, nem gondoltatok még arra, hogy mondjuk tavasszal vagy nyár elején szervezhetnénk egy "pocaktalálkozót"? :D Tudom, nem lenne egyszerű megszervezni, de ha idejében gondolkozni kezdünk rajta...

italoman
 
 


Sziasztok!
Köszi a válaszokat az Uh-gal kapcsolatban.

Nap!
Örülök, hogy neked is jók az eredményeid. Már izgultam miattad, mért nem jelentkezel.

Zsuzsi!
Mi még nem csináltunk pocakfotót, pedig 12 hetesen akartam, de elmaradt. De most már jó lenne elkezdeni, hogy meg legyen örökítve folyamatában a pocaknövekedés.

Robcsi!
Jobbulást! Küldök egy kis hányingerűző energiát:+++++++++++

Mona!
Nekünk egy szinten van a hálónk és a gyerekszoba. Mindenképp be szeretnénk rendezni a baba érkezéséig. Már ezerrel nézegetem a kiságyakat szekrényeket és egyéb kiegészítőket.
Tehát a baba biztos a szobájában fog aludni, a többit tapasztalat hiányában még nem tudom... Én is gondoltam, hogy veszünk a babaszobába egy fotelágyat, ami szükség esetén az én átmeneti ágyikóm lenne és valószínű, hogy egy ideig éjjelente ilyen kettős életet fogok élni...

Barbuli!
Mihelyt alkalmas lesz az állapotom arra, hogy hosszabb ideig shopingoljak elindulok én is Kismamarucit venni.

Italoman!
Én benne vagyok a taliban.

Barbuli! Nap! BOLDOG SZÜLINAPOT!
(Remélem nem tévedek, hogy holnap lesz)

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok!

Nekem már csak néha néha vannak rosszulléteim, így már 1 kg fel is jött a ledobott kettőből! Tehát most tartok -1kg-nál!!!
De bizti sokat fogok hízni, a Gergőmmel is sajnos 17 kg-ot szedtem fel és 4kg rajtam is maradt... Nálam a hajlam megvan az elhízásra, de a leadás már nem megy ilyen könnyen...

Babaszoba, igen jó a külön helyiség, de nálunk a Gergő az első két hónapot velünk töltötte. Bölcsőben az ágyunk mellett feküdt, aztán már mikor megnyugodtam, hogy nem történhet vele semmi, meg kicsi is lett a bölcső, akkor átkerült a saját szobájába. Ott pedig olyan jókat aludt, hogy este észre sem vettük, sokszor átmentem meghallgatni, hogy lélegzik-e még!!!!
Most az ikreknél úgy tervezzük, hogy a harmadik szoba az övéké lesz, és ott nem csak két gyerekágy, hanem lesz nekem is egy kis heverő, ahol megtudom szoptatni őket...

Kép
Kép
times
 
 


Italoman!
Én is benne vagyok a taliban.

Barbuli! Nap! BOLDOG SZÜLINAPOT!

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok Kismamák!

Hízás: én eleve súlyfelesleggel indultam, de azért már 2 kg-ot sikerült felkapnom. A Márkkal 6 hónapig egyáltalán nem híztam, vele összességében 7 kg jött fel. Szerintem most több lesz, de remélem ez annak a jele, hogy kislány van a pocimban. Igaz, hogy többet is eszek, a Márkkal nem kívántam enni. Sajnos a szoptatás alatt sikerült 12 kg-ot magamra szednem, amit azóta leadtam, visszaszedtem 10 kilót, majd megint leadtam, szóval jojózok. De megfogadtam, hogy ha lesz még egy gyerekem, akkor nem érdekel senkinek a véleménye, de úgy fogok ebédet rendelni. Mert szerintem az volt a baj, hogy nem tudtam főzni, mivel a gyerek állandóan ordított, aztán pedig össze-vissza ettem, ami a kezem ügyébe került. Na ilyen még egyszer nem lesz.

Külön szoba: nálunk a Márk külön szobában volt, de én az elején vele együtt voltam, volt egy heverőm, amit nemrég a Márk megkapott. Aztán már amikor nem kellett éjjel szoptatni, akkor visszamentem a férjem mellé, de nagyon sokszor fel kellett kelni éjszaka. Akkor a férjem porckorongsérvet kapott, rossz volt neki az ágy, ezért ő elment a 3. szobába a földön aludni. Kb. 8 hónapos koráig volt türelmem minden éjjel felkelni (mármint a Márkhoz), simogatni, míg visszaalszik, majd lefeküdtem és kb. 5-10 perc múlva kezdődött elölről. Szóval teljesen kimerültem, ekkor áthoztam az ágyát az én szobámba. Így is volt ez 6 éves koráig, addig nem volt hajlandó külön szobában aludni. De ez egy rémálom volt, ha egy kicsit össze akartunk bújni apával, akkor úgy kellett lábujjhegyen kilopóznom a szobából, és kb. 10 perc múlva észrevette, hogy nem vagyok ott. Szóval elég nehéz volt. Most már nagyon jól elvan a külön szobájában, napközben is becsukódik, és mondja, hogy nem szabad bemenni, csak kopogással. Ez elég hosszú lett, de gondoltam megosztom veletek, ha egyszer engedtek, akkor nagyon nehéz visszacsinálni. De ez nem mindenhol van így, szerencsére. Nekünk még megvan a Márk kiságya, éppen a hátam mögött, úgyhogy a pici külön szobában lesz. Igaz azóta másik lakásban lakunk, én azóta apával együtt, mert új matrac van az ágyban. Itt a kisszobában pedig van egy kinyitható kanapé, amin tudok szoptatni és szükség esetén aludni.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Mi együtt alszunk Benivel kb. 5 hónapos kora óta :)
Eléggé hasfájós baba volt, azután meg gyors egymásutánban jöttek a fogacskái, és bevallom túl fárasztó volt felkelni hozzá óránként, emiatt alakult így.
Mostanra alussza úgy végig az éjszakát, hogy már csak 1-2-szer riad fel, de ha érzi a közelséget, hamar visszaalszik.
Úgyhogy itt az ideje a külön ágynak, a tesó miatt is.
De mivel csak úgy alszik el, ha mellette fekszem, kell vennünk egy nagyobb gyerekágyat.
Tesó külön ágyban indul, de külön szobában biztos nem :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek a szülinapi köszöntést!!!Olyan aranyosak vagytok! És az aggódásokat is, hogy eltüntem két napra, olyan jó érzés az összetartás!!!!


Nálunk is velünk lesz a Pici. 1 éve vettünk lakást, ami nagyon pici, de hát ennyire futotta. Majd összehúzzuk magunkat és Pirinyó is elfér. :lol:

Jól telik a hétvégétek? Nekem mozgalmasan, tegnap báloztunk. Hajnal 5-re értünk haza. Csoda hogy bírtam, korán fekvős típus vagyok. Csak kétszer táncikáltunk, inkább néztük a többieket, de jó volt.

Kinek kell jövőhéten drukkolni?

Jaj lányok, úgy tervezem, hogy holnap jelentem be a munkahelyen a nagy hírt, mert már eléggé látszik. Most még szerintem csak a többletsúly (én 4 kg-ot híztam már sajnos), de már nagyon néznek.
Nálatok már tudják bent? Már nagyon szeretnék túllenni rajta.

Kép
nap12
 
 


Sziasztok Kismamik!

Nálunk biztos, hogy velünk lesz a Picur, nálam ez vált be a fiúknál is. Mindketten sokáig és sokszor szopiztak kezdetben éjszaka is és őrületesen fárasztó másik szobába átzarándokolni éjszakánként többször is. Bazsó, aki 27 hónapig szopott és még közel 2 évesen is felkeltett éjjel tejcsiért, a mai napig igényli, hogy éjjel ha felriad a közelében legyek. Már az is fárasztó, hogy hozzá át kell mennem, nem bírnám egy picivel is végigcsinálni. Meg aztán nekem ez így megnyugtatóbb, hogy ott hallom a szuszogását a közelemben.
A súlyprobléma nálam is érdekesen alakul.A sok róka ellenére közel 2 kg-t híztam.Hogy mitől??? Talán attól, hogy amit este ettem, az nem jött vissza, még akkor se, ha egész nap mindent kipakoltam. Én mindkét sráccal rengeteget híztam- 17 és 19 kilót - ennek nagy része a vége felé jött fel, nagyon vizesedtem. Szülések után csak 5-6 kilóval lettem könnyebb, a többi lassanként ment le.Tomi után nehezen ment, kemény tornával nyertem vissza a régi súlyomat. Bazsó után a 2 gyerek körüli ugribugri megtette hatását és a terhesség előtti súlyom alá mentem, 52 kg voltam 170 centisen. Ezt a súlyt tartottam is tavaly nyárig, aztán sajna felugrált rám pár kg és ezt a terhességet közel 60 kilóval kezdtem. :cry: Szerintem most is sokat fogok hízni, nem tudom hogy sikerül majd leadni, bár ahogy ismerem magam, helyt állni otthon 3 gyerekkel felér egy fogyókúrával. Csak ugye 3 gyerek után 34 évesen már nehezebb az embernek formában tartani a testét, főleg ha hajlamos a hízásra mint én.

Bebi, Times!

A családi kedvezmény igénybevételéhez kértetek már igazolást?
Tudjátok, hogy a 3 gyerekes családoknak jár a családi kedvezmény, ha a magzat betöltötte a 91. napot. Erről a védőnőtől vagy a nőgyógyásztól kérni kell egy igazolást, a kedvezmény csak akkor érvényesíthető. Remélem jól tudom. Könyvelő kismamik, megerősítenétek?

A csúnya idő ellenére mindenkinek további szép napot kívánok!
bee73
 
 


Sziasztok!

Bee!
Jól tudod jár a családi kedvezmény, majd 21-én megyek orvoshoz akkor kérek tőle igazolást, hogy ikereket várok és betöltöttem a 91. napot...

Ja és lányok nekem holnap kell mennem AFP vérvételre!
Ti már voltatok? Eredmény kb. 2 hét, de ha nem jó akkor előbb...

Kép
Kép
times
 
 


Times,

akkor drukkolunk, és reméljük, két héten belül nem kapsz eredményt. :wink: Majd meséld el, mi volt! Én például még nem voltam, te jóval előrébb jársz nálam. :)

italoman
 
 


Sziasztok Kismamik!

Már sikerült kilábalnom a náthából, de jövő héten még itthon leszek, mert azt mondta a doki, ha tehetem ne menjek ebben az influenzás időszakban. Szóval a baba az első, bár kicsit jó is, hogy tudok pihenni 1 hetet itthon! :lol:

Én is pár kiló többletsúllyal indultam, a most felszedett kilók pedig +1 és +2 kg között ingadoznak már több mint 1 hónapja, ennek ellenére viszont már határozottan nő a hasam.

Nálunk adott, hogy velünk lesz a baba, mert 1 szobás bérelt lakásban lakunk, úgy tervezzük, hogy kb. 1 éves koráig itt lakunk aztán szeretnénk nagyobb lakásba költözni, lehetőleg már sajátba! Remélem összejön! :lol:

Szerdán megyek a dokihoz a 12. heti UH eredményével és majd akkor fogom megtudni a továbbiakat!

További szép estét mindenkinek!

Üdv: Móni

Kép
szamo
 
 


Nem tudom hogy láttátok-e már ezt az oldalt, de nagyon jó:
http://www.ehd.org/resources_bpd_illust ... anguage=38

Kép
Kép
times
 
 


Times!

Nagyon jó ez az oldal, szinte félelmetes, hogy egy ilyen kis igazi emberke lakik bennünk:)
Legalábbis én még alig fogtam fel.
Szorítok holnap, minden rendben lesz. Eredményt úgyis csak 1 hét múlva tudsz, nem? Meg aztán az uh-vizsgálat tutibb, az afp nem mindig ad biztosan helyes eredményt...

Többedszer várandós anyukák!
Ti mikor kezdtétek el érezni a többedik babónál a mozgásait? Mert én most már biztos vagyok benne, hogy az ő ficánkolását érzem kb. egy hete. Csak kicsit korainak találom, hiszen még csak 14 hetesek vagyunk. Beninél csak a 20. héten éreztem először, hogy mocorog. Mondjuk az oldalon, amit times ajánlott, azt írják, hogy a 14-16. héten már lehet érezni, ha nem első baba...

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Times!
Amúgy nálunk pontosan betöltött 16. héten csinálják az afp-t.
De úgy tudom, ikreknél más tartományban van a jó eredmény, hogy pontosan mi mennyi, arról sajna fogalmam sincs.
Tényleg, akkor ti most egyből nagycsaládosok lesztek!
:D :D :D
Mi is számoltunk az ikrek lehetőségével, mert volt a családban, de úgy néz ki, maradunk az egy szüléssel egy babát verziónál... :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!

Franciska pár napja én is érzem azt a biztonyos bugyborékolást, de tegnap este már biztos voltam benne, hogy ez zsebibaba. :D

Times érdekes, hogy ilyen hamar kell menned AFP-re. Lehet, hogy az ikerterhesség miatt? Nálunk is a 16. héten kell menni, úgyhogy én jövő hét pénteken megyek.

Az szerintetek mennyire játszik bele, hogy az uh-n nagyobbnak mérték a babát? Azért kérdezem, mert annó Rékát a 12. heti uh 6 nappal mérte nagyobbnak, de AFP-n a mensi szerinti időben voltam (már betöltött 16 hetes + nem tudom hány napos voltam). Magas is lett az eredmény. Mennem kellett ismétlésre, persze az is magas lett, de a doki nyugtatott, hogy ne foglalkozzak az AFP eredményével, mert már teljesen elavult. (Ebben egyébként teljesen igaza van nagyon sok Nyugat-Európai országban nem csinálják, vagy ha igen akkor se 2 markert néznek, mint itthon, hanem 4-et és az már megbízhatóbb eredmény)

Nálunk mindenkinek van az AFP után genetikai uh, csak gondolom akinek nem lett jó az eredménye azt lehet, hogy tüzetesebben nézik.

Bkrisztike, köszi a privit! :D

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Bocsánat elfelejtettem írni, hogy a betegeskedőknek jobbulást!

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Nézzétek meg ezt az oldalt van rajta 1 ingyenes szülésfelkészítő tanfolyam csak regisztrálni kell.

http://www.onlineakademia.hu/

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok Mamikák!!!! :lol: :lol:

Times ez az oldal valami szuperjó!!! Megkönnyeztem a dolgot. :oops:

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT MINDEN SZÜLETÉSNAPOSNAK!!!!!!! Sok a vízöntő babás!!! Én február 11-én születtem! :lol: Hányan is vagyunk itt egy szülinapra???? :lol: :lol:

Csajszik!? Szerintetek most hogy egy héttel fiatalabbak vagyunk mint a papírforma szerint akkor gondolom csúsznia kellene minden vizsgálatnak, vagy mindegy mikor csinálják????
CSak mert múlthéten megállípította a dokibácsi, és sehol semmit nem írt rá a papíromra, nem is módosított rajta semmit, és mindenhol az eredetileg beírt dátumok szerepelnek. (mikor kell menni vérvételre stb...) Szerintetek??? Védőnőnek szóljak?

Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy a 12 hetes UH-t nálam kétszer csinálják, ugyhogy még itt vagyok tessék szorítani! :lol: :lol:

Alukálással kapcs: mi egy szobában leszünk. Nem is engedném hogy külön legyen. Ott lesz az ágy mellett, hogy halljam hogy szuszog....., Anyum is mesélte, hogy az első időben állandóan éjszaka nem bírt aludni, és figyelte lélegzem-e stb...! Később persze lehet külön is. :) :)
Van egy kismamiismim, ő babája most 5 hónapos, szegény teljesen ki van. Köztük alszik az ágyban, nem is használják a kiságyat, mert mindig kézben van. Nyösszen egyet már kapják is fel. Szegény meg most teljesen ki van idegileg is + a férjével is veszekednek. Kicsi nincs kézben már ordít is. Nagyon nehéz megtalálni az aranyközéputat, hogy mindenkinek jó legyen. Remélem mindenkinek sikerül majd a helyes utat megtalálni.......Anyai ösztön :oops:
Puszi
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Nyuszifülű!

Rosszul emlékeztem a szülinapodra. Azt tudtam, hogy te is Vízöntő vagy, de valahogy úgy rémlett, hogy az enyém után lesz a tied. Most pótolom a mulasztást és utólag nagyon boldog szülinapot kívánok!! :lol: :lol: :lol:

bee
bee73
 
 


Sziasztok!

Mell:A cickóim nekem is sokat nőttek aminek igen csak örülök mert nem nagyok aminek nem örülök ,hogy már most krémeznem kell, mert a bőröm nem tágul olyan iramban ahogy nőnek, ez a szoptatáskor csak rosszabb lesz.

Kilók:Én 1 kilót híztam eddig de már a nadrágok nem jönnek rám úgyhogy én már családból kaptam kismamanacikat és már azt hordom egyébként körülnéztem ezügyben és horror áron vannak a nacik. De muszáj lesz beszerezni párat talán a nyár számunkra kicsivel kedvezőbb lesz, hogy könnyebb cuccokat hordhatunk talán olcsóbban is kijövünk mint a téli kismamik.

Boldog szülinapot Barbuli és akinek még most esedékes az ünneplés.

times: örülök hogy jobban vagy

Italoman: Én is szíves találkoznék tavasszal.

Szobatéma: Mi először a kisányat a hálóba tesszük hogy együtt megpróbáljuk, de minden attól függ mennyire lesz sírós a pici,mert akkor Linda nem tud aludni a szomszéd szobában habár most ágyút is lehetne döngetni a feje fölött olyan mélyen alszik nem zavarja a zaj. Ha a baba sírós lesz akkor megyünk külön szobába és én felfújható vendégágyon leszek mellette. Ezek szép tervek, de úgyis a babó dönt. Linda 5 hónapig lakott velünk 1 szobában, nyugodt baba volt aztán költözött saját szobába.

Héten megyek nődokihoz jövő héten kórházba UH-ra szorístatok.
Ja voltam védőnőnél. Megmázsáltak, mondtam neki számítsa le a bakit meg a farmerruhát azt mondta ez természetes.
Nem jön házhoz hála az égnek. Időpontra lehet menni 35 percig tartott az egész, csak nem értem mi közük ahhoz, hogy hol, és mit dolgozik a férjem. Na mindegy ezen is túl vagyok.
Szorítok mindenkinek aki vérvételes, vagy uh-os a héten.
Bocsika kicsit hosszú lett, ritkán írok, de akkor sokat.
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Már 2*eltünt amit írtam :x

Sziasztok!
Mennyit termeltetek, de jó :D

Zeze, szorítunk, hogy minden rendben legyen :wink: Gyere gyakrabban :wink:

Szamo, pihenjél sokat, nehogy valami baci benned maradjon :wink:

Times mi volt AFP-n :?: Már biztos végeztél :) Szorítottunk :wink:

Nap, bejelentetted már a nagy hírt a melóhelyen :?: Hogy fogadták :?: Meddig fogsz dolgozni :?:

Márkanyuka, te mikor mész AFP-re :?:
Utána milyen vizsgálat jön :?:

Italoman, én is benne vagyok a taliban :!:
Tegnap reggel én nagyon sokat hánytam, de talán mert sok tejet ittam, pedig már annyira odafigyelek, hogy mit eszek.
A héten megyek apával Pestre, és veszek nadrágot, ez lesz az első kismamarucim :lol:
Tegnap mosogattam, közben benéztem a szobába, és mit csinált a párom :?: Képzeljétek a babanetet olvasgatta :lol:

Nyuszifül, ne haragudj, hogy kimaradtál a köszöntésből.
Boldog szülinapot kívánok :!:
Kép

Kép

Kép
mona76
 
 


csajok van 1 meghívóm az iwiw-re. Esetleg akinek kell szívesen elküldöm. Kell hozzá email cím, és városnév. Kép

Kép
mona76
 
 


Pusz Mona! :) Köszi drága vagy! :) :lol:

Szerintetek mennyire normális az ha nincs az ember lányának semmi baja???? (csak hasfájás).
Miért nem hányok?? Nem mintha hiányozna...... csak hallottam, hogy ha végigrókázza valaki az elejét akkor tuti erős lesz a bébi. Most ez pletyka? Vagy van valami igazságalapja???
Van valami infónk erről???
Hasa fáj valakinek???????? A doki azt mondta ne foglalkozzak vele, más meg azt, az nem jó ha fáj a hasam...most akkor mi van??? Valaki pockószúrkálós van közöttünk aki megosztaná velem a tapasztalatait???

Várjuk a híreket a többiekről!!!! :shock: :lol: :lol:

Times erre az oldalra már megint felmentem, ez valami fantasztikus. Szerintem minden napot ezzel kell kezdeni!!!!!! :lol:

Zeze: ez jó kérdés. :?: :?: Tényleg mi közük hozzá hogy mit dolgozik a férj? Mikor született? Mi a cég neve ahol dolgozik???? Valaki tudja,??? :shock:

Mennem kell!! :(

Puszi
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Zeze, én is nagyon kiakadtam ezekre a kérdésekre. Tőlem is azokat kérdezték amiket nyuszifül felsorolt, +még az iskolai végzettség.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok

Mona

Te csak most vagy hányós?
Képzeld tegnap hajnalban én is kiraktam a rókarudit és főzés közben is kergettem a rókát.Nem tudom mi van velem ,nem most kéne ennek lenni hanem az elején nem?

Kismamanacit ,sőt más rucikat ismét ajánlanék ,lehet akkor nem mindenki látta.http://www.gportal.hu/portal/elenorkismamaruha

Tegnap elmentünk kicsit sétálgatni.Végül a Budai várba kötöttünk ki.Siklóval mentünk fel és gyalog le.Dius jól el is fáradt mire leértünk ,de nagyon tetszett neki.Szerintem még csak most érett meg és már oda is figyelt mindenre amit meséltünk neki a régi katonákról,harcokról,mátyásról.Szóval nagyon kellemesen telt a napunk és hazafelé megálltunk a XIII:ker-be és kaptunk sütit apától,/igaz én diétásat/de fini volt. :D

Ma reggel elvittem suliba Diust utána meg olyan szép idő volt ,hogy nem volt kedvem hazajönni így sétálgattam.Jól el is ment az idő.Majdnem dél volt mire hazajöttem.
Nagyon élvezem ,hogy már ilyen sokszor van szép idő.Jó a kedvem tőle :D
Van egy lányzó akit az origón ismertem meg ő is itt lakik csepelen vele sokat szoktam talizni és együtt sétálunk.:D:D:D

És a nagy hír apa hívott az előbb megint nyertek egy Hévizi wellness hétvégét péntektől vasárnapig.Drullokjatok ,hogy mi mehessünk :)
Lenne egy kérdésem ?Volt e akinek az orvosa tiltotta a fürdőzést főleg gyógyvízű fűrdőkben?
Szerdán megyek dokihoz kiváncsi vagyok mit mond most ,mert én láttam kismamit nagy pocakkal és kicsivel is fürcsizni ilyen helyeken.
Puszi Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Nyusz

Én beállnék melléd a sorba.Nekem bizony sokat fájt és fáj a hasam.
Nekem a dokim az elején azt mondta semmiképp nem jó szedjem magneB6-ot.Amikor görcsöltem 3×2 egyébkét meg 3×1.
12 hét után azt javasolta elhagyhatom ,de mivel szurkál a hasam meg belenyilalgat ezért újra szednem kell 2-3×1.
Hányás dolgo fura ,mert mint írtam talán 2× történt meg az elején,amíg még ketten voltak pocómban.Addig sűrűbb is volt a rosszullétem száma,amióta egy baba van szinte semmi.Arra gondoltam biztos amiatt volt ,mert fiú baba volt a dologban ,de ez csak babona.Ezért gondoltam eddig lányom lesz ,de ost hogy megint kezdődtek az émelygések hát lehet még fiú a dologban. :wink:
Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


jucu, nekem elejétől van hányás. Múlt hónapban volt a csúcs, mikor még a víz is kijött :( . Sokszor már sírtam, hogy mi lesz igy :cry: . De már kicsit jobb a helyzet.
Gyógyvízű fürdés? Lehet róla olvasni jót, és kevésbé jót is.
Nálunk is nagyon jó idő van. Most anyuval megnézzük aput a kórházban, aztán mi is kicsit besétálunk a városba :) .
Nyuszifül, én is úgy tudom, hogy a magne b6-ot ajánlják ilyenkor.
További szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
mona76
 
 


Jucu Mona :lol:

Ez érdekes. :shock: Egyik doki szerint baj ha fáj, a másik szerint meg teljesen természetes?? :shock: :shock: :shock:
Most ki tudja????
Én önszorgalomból vettem MagneB6-ot, mindenki ezt ajánlotta. dokim szerint tök természetes majd elmúlik. :shock: Eddig oksi, de nem az ő belső berendezése akar kiugrani a helyéről. :shock: Úgyhogy én vettem magamtól, és eszegetem.
Egyébként inkább este jön rám a hasfájás, szúrkálás. Van mikor semmi, máskor meg be....-ok úgy kuncorodok össze az ágyon.
15-20 percnél többet nem tudok fizikálisan "dolgozni" le kell hogy üljek.
Mondtam már apácskámnak, tuti agytröszt lesz a gyerek, mert a munka nem tetszik neki. :) :oops: Vagy egy kis lusta Kiscsimbók. :) Még hogy ne mozogjak......... :lol: :lol: Sőt még a menés is lassabban megy mint régen............!!!! :lol:

Szerintem nem lesz gáz ha szedegetem a Magne-t, de szóljatok meg ha hülye vagyok és ne csináljam............!!!!!!!!! De jobb......

Pusszancs!!
Mona! Iwiwen fent vagy? Megjelölsz???
Írhatok privit?

Csók
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Jucu Mona :lol:

Ez érdekes. :shock: Egyik doki szerint baj ha fáj, a másik szerint meg teljesen természetes?? :shock: :shock: :shock:
Most ki tudja????
Én önszorgalomból vettem MagneB6-ot, mindenki ezt ajánlotta. dokim szerint tök természetes majd elmúlik. :shock: Eddig oksi, de nem az ő belső berendezése akar kiugrani a helyéről. :shock: Úgyhogy én vettem magamtól, és eszegetem.
Egyébként inkább este jön rám a hasfájás, szúrkálás. Van mikor semmi, máskor meg be....-ok úgy kuncorodok össze az ágyon.
15-20 percnél többet nem tudok fizikálisan "dolgozni" le kell hogy üljek.
Mondtam már apácskámnak, tuti agytröszt lesz a gyerek, mert a munka nem tetszik neki. :) :oops: Vagy egy kis lusta Kiscsimbók. :) Még hogy ne mozogjak......... :lol: :lol: Sőt még a menés is lassabban megy mint régen............!!!! :lol:

Szerintem nem lesz gáz ha szedegetem a Magne-t, de szóljatok meg ha hülye vagyok és ne csináljam............!!!!!!!!! De jobb......

Pusszancs!!
Mona! Iwiwen fent vagy? Megjelölsz???
Írhatok privit?

Csók
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Na nem minősítem a netet.........................! :twisted:
Ez nem direkt volt. :oops:
nyuszifülû
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: