Új privát üzeneted érkezett!

Vio,
En nem ertem miert fogalmaznak ilyen kimeletlenul az orvosok. Bizom benne, hogy most is ugyanaz a helyzet, mint a tobbi gyerekednel volt... meg tul pici. Drukkolok hogy igy legyen.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!

Láttam a táblázatot és tök arik vagytok, hogy felkerültem én is,
31 éves vagyok,28 napos a ciklusom, van már egy 20 hónapos kisfiam és még csak 3 hete próbálkozunk....
Vio szorítok nagyon,de szerintem nincs ok aggodalomra...!!
Lányok, hol vannak ezek a vonalzók és mit jeleznek pontosan??? :oops:

Közelgő napokra drukk mindenkinek!!!

puszi:Timcsusz[/img]
timcsusz
 
 


Őzi, és nem is orvos volt, hanem szonográfus!
Nanett, reménykedem én is... elég durva így is, úgy is, ez a másfél hét egy örökkévalóság lesz... és hogy fogok rettegni, mikor megint bemegyek a vizsgálóba... jajj!!! És még én akartam korábban menni!!!

Kép
vio
 
 

 
 

Sziasztok!

vio ezt találtam...szerintem megnyugodhatsz..a szívhangot csak a 7. héttől lehet kimutatni :D

http://www.babazo.hu/szakertok/20050918peteeres.html

puszi
timcsusz
 
 


Vio
Jaj, de nagyon sajnállak, tudom mit érzel, de ne hagyatkozz a rossz hírre. Te tudod, az előző terhességeidből adódóan, hogy mi várható a baba fejlődésével, méreteivel kapcsolatban. Nem hiszem, hogy 5-6 (7?) hétnél 1-2 napos látványos változás történne. Neked tudnod kell, hogy hányadik hétnél tartasz, az utolsó mens.-től számítva. A méretekre nem kell adni. Mindenkinél más. A köv. uh-gal szerintem is várj egy kicsit, mert a sok uh. is ÁRT-hat! Szívhang majd ezután már lesz. 6 (7) hetesen nem érzékelhető, csak nagyon ritka esetben. Én a helyedben (ha nem lesz semmi gond) két hetet biztos várnék. Arra már fejlődés mutatkozna. NEM KÖTELEZHETNEK!!!

/Nekem a 6 hetes uh-om még jó volt, a petezsák mérete 16 v. 19 mm volt. Pontosan nem emlékszem, mert utána már sok uh volt, és keverednek az értékek bennem. És kidobtam minden papírt. De a lényeg, hogy 20 alatt volt a méret és az jó volt./

Szorítok neked! :wink:

Timcsusz
A vonalzók a www.tickerfactory.com vagy a www.lilypie.com -on vannak. Többféle dolgot ábrázolhatsz vele, amit választasz: terhesség ideje, ciklus, szülinap, kor, fontos esemény, ....
Ha nem megy segítünk. :D

Őzi
Jó hírem van. Elmúltak a pöttyök, rem. felületi volt. :P Párom jól van. MEGVOLT az AKCIÓ IS!!! :lol: Lehet, hogy pont időben? majd kiderül. Talán most nem "hibázunk", és ha összejön, meg is marad.
Az 1-2 hónapot úgy értettem, hogy ha most van pé. és elmulasztom az akciót vizsgálatok miatt, akkor újabb hónapot kell várni a köv-ig. + hozzájön az eredmény, ami ha rossz, ....... ezt már tudod.

Nanett
Drukkolok neked is, tudom nehéz, mert voltam én is többször (1 terhesség alatt) ilyen helyzetben. Én már úgy mentem oda, hogy biztos vége. Igazából már csak arra koncentráltam, hogy minél előbb érjen véget az egész cirkusz. És képzeld, akkor mindig "csoda" történt. Hihetetlen tudom, de már annyira lemondtam a babáról, hogy mindig meg tudtak lepni az orvosok. Ha tudsz, valahogy próbálj te is így elindulni. Inkább kellemeset csalódjál. :P És még valami: ha nem találnak semmit, keress egy másik orvost is!!!!

Puszi mindenkinek, még jövök.

Benita
benita
 
 


Benita köszi..már próbálkozom, de nem tudok angolúl :oops: ...elkéne egy kis segítség......akár priviben köszönöm!!
timcsusz
 
 


Vió
megint Neked próbálok segíteni :wink:
Ha a Babanet főoldalára felmégy ott van olyan, hogy uh hétről hétre. Pontos adatok, és minden le van írva az adott hetekben :)
Érdemes elolvasgatni

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


vio,

nem is tudom mit mondjak,de nagyon szorítok nektek és hogy minnél hamarabb teljen el ez az idő!én csak annyit tudok mondani hogy 8 hetes voltam mikor először voltam dokinál,akkor azt mondta hogy korán jöttem,menjek vissza 2 hét múlva.visszamentem 10 hetesen és akkor tudta kitapintani a terhességet és pár nap híjján 12 hetesen voltam először UH-n mert az én dokim szeint nincs semmi értelem korábban menni ha vmiért nem indokolt.és én pl mikor másodjára kellett volna hogy megjöjjön barnáztam is kicsit......és 6 hetes terhesen a tesztem még negatív lett.....szóval produkál az élet érdekes dolgokat.de kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

puszi
gigi
Vendég
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni.

Először is egy kalappal Vio!!!!

Már sok mindent olvasgattam itt a fórumon, de félek még nagyon kezdő vagyok...

Mit jelent az, hogy vki 7 hetes? Ez azt jelenti, hogy a fogamzástól számítva 7 hét telt el, vagy az utolsó menstruációtól?
Én a fogamzástól számítva 3 hetes vagyok, a teszt pozitív lett, de a doki még nem látott semmit. Feszülnek a melleim, előredőlt a hasam, nagyobb lett, de más nincs. Szerintetek mikor mutat az UH valamit?

Előre is köszi!
luisa
 
 


Luisa
Üdv. a topikban. Itt jó helyed lesz, nyugodtan megirhatod minden örömöd, bánatod, kérdésed, kérésed, ...... mi segítünk neked, mi együtt örülünk és szurkolunk neked. Mi is így vagyunk ezzel. Együtt könnyebb!! 8)

Más:
Ha te fogamzástól számítva vagy 3 hetes, akkor kb. 5 hetes terhes lehetsz. Mindig az utolsó mens. első napjától számoljuk(ják) a terhességi kort. Az hogy a doki nem látott semmit, a korai idő miatt van. Igazából az első uh. a 6. hétnél van. A te idődnél még csak a "tapintásos" vizsgálatot kellene alkalmazni, de azt sem muszály.
Mindenesetre gratulálok a babához. Várj a köv. uh-ig még 1-2 hetet. VÁRJUK a fejleményeket.
Drukkolok ezerrel. :) :)

Benita
benita
 
 


Kedves Benita!

Köszönöm a kiigazítást, és a bíztató szavakat. Azt hiszem gyakran betekintek a topikba, már így is annyi minden hasznos infót olvastam, csakhát a főnökön ne vegye észre, hogy a neten lógok :)
luisa
 
 


Csajok

Cirkuszka ma vizsgázott!!!!! Szukoljunk neki utólag is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted:

Én megtettem! :wink:

Benita
benita
 
 


Sziasztok!

Luisa,
Udv a topikban! Bizony ot hetesen ritkan latni a babot... varj turelemmel ahogy Benita mondta.

Benita,
Ez szupi! Remelem ugyesek voltatok! ;) Olyan nehez ez veteles utan, az ember terhes lesz, aztan nem mer orulni igazan, csak nyugtazza, hogy igen megvan az elso lepes, mehetunk tovabb. Es minden egyes merfoldkonel ugyanez... Drukkolok nagyon!

Cirku nem tegnap vizsgazott? Szerintem ma utazik...

Gyugyi,
Hogy erzed magad?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Köszi Őzi, várok, de lassan telnek a napok... Jó lenne tudni már valamit :)
Így későbbi csatlakozóként próbálom visszaolvasgatni, hogy kivel mi történt az elmúlt hetekben, de még a sok infótól minden zavaros. Csak annyit mindenkinek, hogy indenkinek drukkolok!!!!
luisa
 
 


Sziasztok Régiek és Újak!

Őzi :)
Szépen halad a csigabigád.

Cirkuszka :)
Lemaradtam. :oops: Miből vizsgáztál?

Benita :)
Hú, Nálad most a drukkolós, tünetfigyelgetős két hét jön. Neked is lassabban telik a ciklus második két hete?

Timcsusz :)
Aranyos, hogy három hete próbálkoztok :) Remélem, Nektek rögtön sikerül és soha nem kell hónapokban számolnod a próbálkozást. Szorítok!

Luisa :)
Türelem és nyugalom. Minden rendben lesz!



Nálunk év végi őrület! Bizonyítvány, statisztika, anyakönyv, oklevelek, törzslap, tankönyvosztás, évzáró.... :shock:

Szombaton eltűnök egy hétre. Táborozunk a Balatonon. (60 gyerekkel). Várom is, meg nem is. Tavaly ilyenkor boldogan és várakozva mentem...Azt hittem, hogy az idén már három gyerekkel leszek ott. Ha valaki akkor azt mondja nekem, hogy még mindig "üres" lesz a pocakom, biztos nem hiszem el...Pedig így lett. Fura ez a kettős érzés. De biztos klassz lesz, minden évben tök jól érezzük magunkat. (Csak egy kicsit sok a gyerek :lol: :lol: ) Imádom a Balaton illatát. Balaton = szabadság, boldogság, lazaság, VAKÁCIÓ!!!!!!

Üdv a Többieknek is :!: :P
Vendég
 


Csajok , pórálom ezeket a vonalzókat megszerkeszteni, bemásolni, de olyan béna vagyok.....Benita olyan ari vagy, hogy segítesz!!

Gyugyi, hát igen ...nagyon szupi lenne, ha elsőre sikerülne a kitesó... :D

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Jajjjj sikerült!!! :D :D ...., de most mit írt ponosan?? :oops:

porálom helyett próbálom-ot akartam írni...Bencus néha bel3e3ny33nyomkod a gépbe :lol:

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Na most megint elrontottam...ráírtam még valamit és most kitörlődött :oops: :cry:

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Sziasztok, Gabi! Köszi az infókat, és a többieknek is! Most az van, hogy eddig bíztató sorokat olvastam innen-onnan, de kaptam egy elszomorító hozzászólást is máshol, miszerint a 25x 20 mm-es petezsákban nagyon picinek tűnik a 2,4 mm-es baba. Szerintetek?
De ezt egy kezdő (bocs) kismama írta, hogy szerinte. És szerintetek? De miért kéne kitöltenie a petezsákot? Vagy mennyire? Jajj... ha kapok 20 pozitív jelzést és 1 negatívat, már csak az az egy jár a fejemben. Olyan rossz....
Félek!

Kép
vio
 
 


Ja és beszéltem a barátnőm férjével (nőgyógyász), és azt mondta, hogy ha valakinek hosszú ciklusa van, akkor a ciklus végétől kell számolni visszafele a 14 napot, ha a peteérést nézzük. Tehát nem a 14., hanem a 21. nap körül kell lennie a pé-nek. És az = 6. hét, nem a 7. És azt is mondta, hogy egyetlen uh alapján, ami ráadásul egy héttel tér el, nem lehet ilyet leszűrni! Jajj-jajj! Szerinte egy hét után tutira látszania kell, hogy nő-e. De 2 nap után.... marhaság.

Kép
vio
 
 


Szép napot mindenkinek!!

Vio: én még mindíg azt mondom, hogy NYUGI!!..felesleges előre aggódnod..hidd el minden rendben lesz...!!!!

Na lányok én sem bírtam magammal, hát teszteltem...persze, hogy 1 csík volt..gondoltam is, de mégis!!...úúúúgy vártam azt a két csíkocskát!!
20.-án kell majd megjönnie...., , ha aznap csinálok még egyet szerintetek???

Nem megy ez a vonalzózás nekem :oops: :cry:

puszi nektek:Timcsusz
timcsusz
 
 


Timcsusz, kicsit korai volt a teszt szerintem, én a 27. cn-en csináltam és akkor már poz. volt, de ez ritka! Szerintem aznap már elvileg kimutatja, de nem biztos. Nekem kimutatta.
Képzeljétek, este 23 órakor majdnem elájultam -szó szerint. Ilyen az első terhességemnél volt, egészen a 6. hónapig, hogy egyszercsak elájultam valahol -többször az utcán is- és épp elkapott valaki. Nagyon gáz volt. Nagyon émelyegtem tegnap és a gyomorszájam is veszettül égett, éreztem, hogy most lehet, hogy taccsolni fogok (ami nem jellemző), aztán kezdtem remegni és inkább leültem a budira. Akkor zúgott a fejem, és lassan jobban lettem. Ilyenkor következik az, ha nem ülök le, a fülem is elkezd zúgni és egyre szürkébben látok, majd elvágnak. Most megúsztam.... :roll:

Kép
vio
 
 


Vio
Ne izgulj annyira, ne olvass mindenfelé, csak rontja a lelkivilágodat. Ez a rosszullét is szerintem már idegi alapon van. De ha a baba miatt, annál jobb!!! :P Nyugodtan teljenek a napjaid, egy hét múlva meglátod, többet látsz, és tudsz. Tudom, mindenkitől választ vársz, minden esetet számbaveszel, mindenki mást mond, de téged pont ezek zavarnak össze. Ne tedd. Remélem mikor ezt olvasod, már jobban vagy. :wink:
Még egy tanács: védőnőt is kérdezd (ha jó viszonyban vagytok, vagy jól ismered) talán ő többet tud, mint mi, akik csak feltételezünk, hiszünk, bízunk, tapasztalgatunk, találgatunk.

Timi
Megkaptad a privit? Abban leírtam pontosan, hogy mikor mit csinálj, mire kattints, hogyan másold ki és be a profilba. Írd le, hol akadtál el, segítek! A teszt még korai volt, nem? :shock: Szerintem igen. Ennyi idő alatt mit mutasson ki? Türelem! Megéri! :P

Őzi
Nincs képed a pocakodról? Már biztos látni. Úgy megnézném. :D
Rem. jól érzed magad, és szépen telnek napjaid. Igazad volt, Cirk. tegnap már utazott, közben megírta nekem. Kicsit eltévedtem. :(

Gyugyi
Jó neked, hogy már mész nyaralni. Ne bánd, hogy "üres pocival", lehet, h. pont ez a pihi kell, hogy legközelebb összejöjjön. És így legalább nem kell izgulnod, hogy valami baja lesz. Balaton veszélyes pocakosoknak! Irigyellek a Balcsiért, de a sok gyerkőcért nem. Kis kikapcsol(ód)ásnak is jó lesz! :wink:

Benita
benita
 
 


Sziasztok!

Timcsusz:
szerintem nagyon korán csináltad meg a tesztet, nekem a 30.-nap még nem mutatott 2 csíkot, csak a 36. nap, szóval még bármi lehet!
A vonalzózás nekem sem megy, de nem adom fel!

Vio:
bizti minden rendben lesz, ne figyelj a sok beijesztésre, minden jel arra mutat, hogy fejlődik a baba!

Benita!

Látom a csapatban te vagy a legoptimistább, irigyellek! :)

Kérdések:
figyusztok lányok, pár dolog van, ami nagyon elbizonytalanít, ha van pontos infótok válaszoljátok meg légyszi:
-mi a helyzet a melírozással? ti festetek hajat, vagy meíroztattok? sajnos az én hajamban vannak szőke melírcsíkok, amúgy barna vagyok, de szörnyen fogok kinézni, ha nem melíroztathatok 9 hónapig, vagy csak háromig? mitévő legyek?
-cicája kinek van? nekem apukámnál, de imádom a dögöket, mostantól a közelébe se menjek?
-magassarkút lehet hordani? a férjem nagyon magas, én meg nem annyira, így majdnem csak magassarkúm van... :)
-nekem a hasam már az elejétől gömbölyödik? van valaki még ezzel? szorítanak már most a régi gatyáim? normális ez?

KÖSZI ELŐRE IS!!!! :)
luisa
 
 


Luisa
Ne hidd, hogy én vagyok a legoptimistább, csak most (pillanatnyilag) úgy látom, én érek rá a leginkább, ez az oka annak, hogy mindig írogatok. És hogy mindig jótanácsokat, vigaszokat? Mások eseteit, problémáit könnyebb "orvosolni". Igazából sok mindennel foglalkozom e témám belül, igazából gyógyped-i végzettségem is van, gyermek-, és fejlődéslélektant, pszichológiát, meg ilyeneket tanultam, talán ez az oka sokatmondó soraimnak. A családban is én vagyok a "lelki szemetes" (ha szabad így fogalmaznom). Szeretek segíteni. :wink: Meg aztán nekem is segít valahogy, erőt ad, meg érződik bennem az is, hogy könnyebb a lelkemnek, mert tudok segíteni. Érdekes másokon tudok, magamon csak önmagam által. Ami már nehezebb.

a kérdéseiddel kapcsolatban:
- hajat festeni lehet, de a szőkével vigyázni kell (nem is ajánlatos) a hidrogén miatt. Inkább válassz más csíkokat, vagy fesd az egészet barna színre.
- macskával kapcsolatban: a toxoplasma vírus nagyon kemény és veszélyes kismamáknak. :cry: Erről kereshetsz linkeket a neten a google-ban, de ajánlani is tudok egyet: http://www.examed.hu/tenytar_szuleszet.html Erre menj rá, nézd meg. KERÜLD A MACSEKOT! :evil:
- cipőhöz nem tudok hozzászólni, talán a keringési rendszerre lenne befolyásoló, visszerek (akinek vannak) ..????
- a has növekedése ne okozzon gondot, nekem a hatodik héten már kigömbölyödő hasam volt :lol: Nagyon tetszett mindenkinek, a dokinak is. Van akinél egyszerre beindul a méh növekedése, babamérettől függetlenül. De szerintem annál jobb, előbb élvezheted a látványos kismama szerepet! :P :P Mi a párommal hetente többször is mértük a haskerületet, mindig felírtuk, mert annyira érdekes volt, hogy ilyen hamar nő. (Mégis elment a 11. héten :( )

Benita
benita
 
 


Benita,
megkérdezhetem mi volt a probléma? Nagyon sajnálom...
luisa
 
 


Sziasztok Lanyok :!: :!:

Koszi hogy gondoltatok ram :!: A helyzet hogy az a nagyon draga matektanar agusztusba latni szeretne, pedig mondtam neki hogy addok egy 1000ft csak tovabb maradjon a strandon :twisted: Nem baj a parom segit megtanulni , de uuuuuuuuggggggyyyyyyyy utalom a matekot :!: :!: :!: :cry:

Luisa!
Udv koztunk:) En csak szeretnelek figyelmeztetni a macskakkal hogy nekem amikor terhes voltam sajnos volt egy macska a lakasban es lehet hogy o volt a bibi hogy a babam elment, mit ne mondjak azota utalom oket!!! (mar bocsi)


Olyan jo ido van itt kint :!: :lol: Ugye mi a svajci hatar mellett lakunk Basel es Lorrach (nemetorszag) es a parom atjar dolgozni Baselba. Na lenyeg hogy tegnap volt a nemetorszag lengyelorszag meccs hat akkor unneples volt itt hogy csak na :!:

Mi rahajtottunk a baba-projektre, de tegnap este azert kibuktam mert Apuka a legjobb resznel ugy gondolta hogy nem bent hanem kint ..... (bocsi hogy igy kifejtem)

Most mindjart bemegyek Lorrachba vasarolni vmit a vacsihoz es vmi spargas dolgot akarok fozzni de meg passz hogy mit! Aztan lehet hogy atnezek a masik orszagba mert tegnap mondta a Parom hogy van ott egy strand es azt akarom megnezni!

Kismamik hogy vagytok? Gombolyodtok?
Gyugyi? Péknéanita?

Vio! Kerlek ne idegeld tul Magad!!!!!!!!!! Ez a legrosszabb amit most teszel!! Nyugodj meg minden rendben lesz :D

PUSZI MINDENKINEK!!!!!!!!
U.I: Tudom van tartozasom a kepekkel de itt kint nincs meg hanem az otthoni nagy gepen!!! EZER BOCSI , CSAK PLEASE NE KOVEZZETEK MEG:)
Ha hazamentem felteszem:)

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Luisa

Csak röviden: 8. hétnél még megvolt, de nem volt szívhang. Azt mondták, biztos még csak 7 hét. 9-10. hétnél elkezdtem barnázni, elmentem dokihoz, aki nem talált magzatot. Kezdődtek a vizsgálatok, uh-hegyek, bentfekvés a kórházban, van baba - nincs baba, elhalt - nem halt meg, ott van. És egy héttel később már tényleg nem volt meg. :cry: Utólag kiderítették, hogy bakteriális fertőzés miatt halt el. Valami streptococcus + valami még, amit a páromtól kaptam. Ennyi. Ez volt januárban. Ja, és első baba volt!
Nehezen dolgoztam fel. De már túlvagyok rajta.
Most már egy újabb előtt állok. Remélem összejön, és nem lesz baj.
Csá

Benita
benita
 
 


Sziasztok!

Tudom.... tudom, hogy korai volt, de annyira nem bírtam magammal :lol: ....olyan helyre rakta le a párom a tesztet, hogy akarva-akaratlanúl is elmentem mellette vagy 20x ...szóval értitek... :roll: ....ma olyan kis görcseim meg szurkálásaim vannak, pedig mensinél sem szokott semmi lenni....ez annak tudható be, hogy nem szedem a fogigyógyszert...dolgoznak a hormonok??...Bencénél én is úgy voltam , mint Vio.....szédültem, hányingerem volt....úgy kellett kísérnie a páromnak mindenhová, lakásból ki sem mehettem egy ideig....jelzem 5-6 hetes voltam....!!
Benita megkaptam persze és írtam is vissza már egy vonalzóval..., nem kaptad meg??....közben sikerült összekavarnom újra valamit, mert kitörlődött az egész :oops:
azt szeretném valahogy kideríteni, hogy mely napokon szeredgessem meg a férjem jobban :D ....abban tudnál majd segíteni??...kösziii
timcsusz
 
 


Kedves Benita!

Jó sok mindenen mentél keresztül..., nagyon kemény lehetett... A mostani bizti összejön, és tuti egészséges lesz, drukkolok!!!! Majd tájékoztass minket a fejleményekről!!!
luisa
 
 


akarom mondani szeretgessem...Bencus megint dolgozik a gépen :lol:
timcsusz
 
 


Cirkuszka,
hát mi okozhat egy tündéri cica..., köszönöm a tanácsot, kerülni fogom őket!!!
luisa
 
 


Sziasztok!

Kössz a hiányolást, vagyok csak olvasgatlak benneteket.
Nálunk a helyzet változatlan, szerintem a pé- m tegnap volt, mert fájt a hasam. Bár néha ma is érzem. Hogy sikerült- e majd kiderül, megpróbálok nem foglalkozni vele. Talán sikerül is. A hétvégéra kerítés fstést ütemeztem be gondolat terelés céljából... Ha elfoglalom magam jobban megy...
Luisa: Üdv közöttünk, remélem itt nálunk minden kérdésedre választ kapsz.
Lányok a másik topik ma tele van rossz hírrel, már teljesen elkenődtem (2006-ban akarok szülni-be)
Később még jövök, egyenlőre ennyi.

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Luisa,
A melirozasrol pont a minap kerdeztem a dokimat. Ha a melirozosapival csinalod, akkor nem lehet baj, mert a haj halott szovet, igy azon keresztul nem szivodik fel semmi a testedbe, a sapka miatt pedig nem er a fejborodhoz karos anyag.
Beszelj az orvosoddal a toxorol es a festekekrol, a lenyeg hogy szakembertol is halld a dolgokat, konnyebbe es elvezetesebbe teszi a terhessegedet, ha olyan orvos tanacsait koveted, akiben megbizol. Megsporolsz magadnak egy csomo idegeskedest es remtortenetet.

Benita,
En meg mindig nem tudom eldonteni, hogy pocak, vagy haj ;) . Egyebkent nem latvanyos a novekedes.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Szia Őzi!

Az én dokim furán nézett, amikor rákérdeztem nála, hogy miért karok hajat festeni, szerinte 9 hónapig nem kéne, de nincs tisztában a hajfestékekkel...
A sapis megoldást még nem csinálták nekem, csak a fésűs módszert, de jó ötlet, köszi!
luisa
 
 


Őzi
Édes vagy, az a lényeg, hogy már látszik valami. :P

Timi
Vonalzós levelet nem kaptam, ezek szerint még mindig nincs benn a profilodba :( . A Lilypie-s arra is jó, hogy mutassa "azokat a napokat", mert ha megnézed PéknéAnitáét, Cirkuszkáét és az enyémet, láthatóan pirosak v. rózsaszínűek a minták azokon a napokon.
Privit ma nem kaptam.

Benita
benita
 
 


Jesszusom, most olvastam a 2006-os topikot. Ez egy remalom. Szegeny Mesi, mindket topikot o inditotta... Haga is... borzaszto.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Vio! Kitartás! Miért nem mész el pár nap múlva a barátnőd férjéhez? Vagy hozzá nem szeretnél?

Őzi! Hagát láttam :cry: , de mesivel mi van???? Hol?

Luisa! Hát most látni fogod, hogy ilyen a net, teljesen eltérő vélemények vannak:

Szóval én végig festettem a hajam Gergővel, szőkére. Most is festettem egyszer, ezen a héten fogom másodszorra. Nyitott ablaknál kell, egyébként semmi bajod nem lesz tőle.

Cica: Volt, sőt egész gyserekkoromban volt. Mégsem vagyok azok között, akik már átestek rajta. Ha nektek van cicátok, és bent van, nem te takarítod az almot, simizés után kezet mosol, és előtte nem nyúlsz a szádhoz, semmi gond. Idegen macskáktól azért tartózkodj!!!

Magassarkú: Ahogy bírod. Vannak olyan cipők, ami úgy van kialakítva, hogy a gerincedről veszi le aterhet. Én tavaly 14-ért vettem, középmagas. És tényleg nem fájt a lábam, se a hátam. Ha gondolod, megnézem a márkáját.

Has: kinek hogy, elsővel semmi nem látszott, most annal inkább :) Az elején a belek is felfújódnak, mert nem jó az emésztés.

Timcsusz! Míg nem jön meg, van remény :)

őzi! Mikor mész legközelebb dokihoz?

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Sziasztok!
Nincs időm visszaolvasni, most estem haza. Teljes őrület.
Úgy néz ki, holnap lesz az 1. cn.!!!!! Nagyon örülök neki!! Ez csak egy 21 napos ciklus volt, úgy néz ki. Illetve nem is nevezném még ciklasnak. Inkább tétlen toporgásnak. Na de majd mostantól... :lol: :oops:
Vendég
 


Cic,
Mesi=Tucsok13 (2006-os topik)

Hetfon megyek dokihoz, 4 vegtelen hosszunak tuno nap. Progibol mar csak egyet szedek...
Te pedig a 16 heten mesz, ugye?

Luisa,
Macskak, tenyleg errol is akartam irni. Nekem is volt mindig macskam, most is van a kornyezetemben. Foleg az urulekuk veszelyes... Ha volt mar cicad, akkor szinte biztos, hogy atestel a toxon (ezalol Cic ugy tunik kivetel :) ). Ugy tudom, aztan mar immunis a szervezet ra. De szerintem kerdezd meg a dokidat, ehhez biztosan jobban ert mint a hajfesteshez. Egyebkent husokban is elofordulhat ez az eloskodo... Mindenesetre en nem felek a macskaktol, ahogy Cic is irta egy kis odafigyeles es kesz. Ez egyebkent minden mas parazitara, virusra, bakteriumra is igaz.
Ja es ha kiderul terhesen, hogy frissen szerzett toxod van, antibiotikummal kezelik. Szoval csak az a gond ha nem kezelik, mert akkor mindenfele szornyuseg tortenhet... Csupan egy verteszt megtudni, hogy atestel-e mar rajta es akkor nincs tobb para.
Na ennyit az en szubjektiv velemenyemrol. Teszek ide egy cikk reszletet is a MedicInfo-rol, szerintem elegge fedi a valosagot.

"A Toxoplazmozis okozója a Toxoplazma gondii nevű élősködő élőlény. Emberről emberre közvetlenül nem terjed, de előfordulhat nyers húsokban. Többek között a macska a hordozója. A kórokozók az emberi szervezetbe úgy kerülhetnek be, ha például gondatlanul kezelik a macskaürüléket a gazdáik, ha nyers, vagy nem kellően átsütött, vagy főzött fertőzött húst fogyasztanak. Könnyen fertőződhetnek azok, akik húsfeldolgozással foglalkoznak abban az esetben, ha a feldolgozott álatok között volt fertőzött, s a feldolgozónak esetleg sérült a keze.

Hazánk hatvan év körüli lakosságának mintegy 60 százaléka fertőzött Toxoplazmozissal, azonban nem mindig okoz tüneteket. Ha csak kis számú élősködő jutott egészséges, jó ellenálló képességgel rendelkező emberbe, a paraziták elpusztulnak, vagy betokosodva szunnyadnak. Azonban, ha a szervezet védekező képessége károsodott, vagy ha nagy mennyiségben jutottak be a kórokozók, a különböző szervekben gyors szaporodásnak indulnak.

Az anyák a terhesség előtt szerzett Toxoplasmozist nem adják tovább gyermeküknek, csak a terhesség folyamán szerzett fertőzés - főleg a második hónaptól a hatodikig - jelenti a legnagyobb veszélyt. A magzati Toxoplazmozis vetélést, halvaszülést, vagy az újszülött neurológiai károsodását, azaz szellemi fogyatékosságot okozhat."

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Gyugyi,
Szuper!!! Na ez jo hir lenne. Akkor nem vartok egy percet sem, jol gondolom?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Csak egy gyors Sikeres bejelentkezés.... :D
Benita jól csináltam ugyi??

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Sziasztok!

En is valtottam vonalzot:)

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


hihi most siokerult:) de ez csak a koromat mutatja:)

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Timcsusz
Sajna csak 4-ig dolgozok, otthon még egyenlőre nincs netem, így ma láttam a privit. De látom, sikerült a vonalzó. Tuti jó lett. Már ennyire előre tartasz?? Már csak pár nap van hátra a tesztig :lol: , Ha van miért, drukkolok ezerrel neked. 8)

Lányok
Tényleg szörnyűek a 2006-os írások (tegnapi) olvastam én is. Haga mennyi idős babás volt? Gondolom nem a kezetén, mert ilyen nagy bajt az elején nem szűrnek ki, vagy igen? Rémisztő :cry:
Meg a többi csaj is, akinek rossz híre volt.

Őzi
Ne gondolj rájuk, (mármint az esetükre) tudom, te is ott tartasz a 11. hét körül, ilyeneket ne is olvass. Maradj inkább csak köztünk. :wink: Remélem te jól vagy!

Más:
Tegnap este óta őrült hasfájásom van, most van pé-m :!: :) :D :P ...... de tegnap nem volt akció, csak előtte 2 nappal. Szerintetek még beleférek, vagy ma még húzzak bele? Úgy tudom (ha nem jól, bocs), hogy a petesejt 24 óráig képes megtermékenyülni, ellenben a hímivarsejtek 48-72 óráig életképesek. :shock: Nem? Elvileg akkor még beleférnék?????


Benita
benita
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a sok jó ötletet, mindent alaposan megfontolok!!! Most sajna egy hosszú meetingem van, de utána mindent rendesen végigolvasok :)
luisa
 
 


Benita!
Szerintem még próbálkozzatok! Az is lehet, hogy később repedt meg a tüsző.

Timcsusz!
Drukkolok én is.

Gyugyi!
Mindent bele! Most már biztos jó ciklusod lesz. De próbálj meg nem idegeskedni.

Őzi!
Mikor voltál dokinál? És mikor mész legközelebb? Nem írtad azt sem, hogy van-e rosszulléted. Kiváncsi vagyok rá.

Lányok! Ti ismeritek a JódAquát? Én az angyalokszulei.hu-n találtam rá, ajánlották az újbóli teherbeesés elősegítéséhez. Ebben a ciklusban kezdtem szedni, amelyiknek a végén pozitív lett a tesztem. Nem tudom, mennyiben segített, de ha egy kicsit is, az is valami. Csak azért írom, hátha érdekel valakit. De lehet persze, hogy ismeritek.
nanett
 
 


Nanett
Próbálkozok ma még. Később repedt meg a tüsző - ezt hogy érted? A szó szoros értelmében értem , csak azt nem hogy ezzel mit akartál mondani. Hogy beleférek még?
Te egyébként hogy vagy? Jövő hét lesz a köv. uh., ugye? Nagyon szorítok neked. :wink:
Egyébként jó ötlet ez a JódAqua, olvastam én is a rovatot. Még nem próbáltam ilyet, végül is én szed(t)em a jódot kapszulában. Most újra kezdem. Akkor mindkettőt nem érdemes, nem?

Ki lesz a soronkövetkező tesztelő??????? Már várom!!!! :shock: :lol:

Minden kismamit puszilok! :P

Benita
benita
 
 


Sziasztok!

Benita:
szerintem a 16. nap még belefér, mi úgy csináltuk azt az egyetelen ciklust, ami úgy tűnik sikeres lett, hogy 13,14,15 nap volt akció:), vagyis ha volt a 15.-en akkor az még életképes szerintem...

Őzi:
ezzel a toxoplazmózissal jól megijesztettél, remélem nem kaptam el, amióta terhes vagyok...

Cicmerák:

örülök, hogy végre hallok olyat is, hogy valaki festette szőkére a haját a terhessége alatt...
milyen festéket használtál? fodrász csinálta?
ha már tényleg nagy lessz a pocim, lehet, hogy érdekel a cipő márkája, most még kicsi, csak látszik, hogy sokkal nagyobb, mint volt... :)

Lányok, ha nem gond újabb kérdéseim lennének: :)
-ti bejelentettétek már a munkahelyeteken? mikor célszerű? mi az az időpont, amitől tutira védettséget érez a kismama, és nem rúghatják ki?
-meddig szeretnétek dolgozni?
-utazással (kocsi, repülő), szórakozással hogy álltok? szerintetek az elkövetkező időben mit lehet?
-sportol valaki? én arra gondoltam, hogy az első 3 hónapban nem, de utána kéne, nehogy nagyon elhízzon az ember...


Szóval, ha van időtök és infótok ezzel kapcsolatban, osszátok meg velem!

Köszi!!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... 3/preg.png
luisa
 
 


ezt a tickert nem tudom feltenni :(
luisa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: