Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Orsi nagyon szépen köszönöm a mellszívót -már barátkozom a szerkenytűvel, de egyelőre még roppant furcsa. Kép Meg az édes kisnadrágokat!
Örülök, hogy tetszettek a ruhák, remélem Domi is szívesen fogja hordani őket.
Nem semmi milyen nagy lány lett már, nagyon édes a képeken!Kép

Ági, a XX. kerület melyik részén van az a lakás? Én ott dolgoztam szociális munkásként 6 évet, minden szögletét ismerem -illetve, amiket jól ismerek azok nem túl jó helyek, de azért vannak normális részei is. Mikor költöztök?
Azóta rendeződött Dominik étvágya?

Gabi mi van Veletek, Te is rég jelentkeztél. Elkezdted a vezetést?

Ma voltunk orvosnál, kicsit elkeseredtem, mert állítólag Dórika semmi jelét nem mutatja annak, hogy ki akarna jönni. Én viszont már most úgy érzem, hogy nagyon szűk neki a hely, igencsak feszíti a hasam és időnként elég fájdalmas, ahogy mozog. Voltunk nst-én is, nem igazán produkáltam komolyabb méhösszehúzódásokat. Dórika meg rendes mozgásokat, emiatt elégedetlen volt vele a szülésznő, rámsszólt, hogy keltsem fel. Lehet, hogy én vagyok béna, de ezen csodálkoztam.. De végül a sok bökdösésre beindult.
Lányok Ti is ennyire tűkön ültetek a terhesség végén? Én már nagyon kivagyok, alig bírok mozogni, fáj mindenem, a vizesedésis katasztrofális időnként.. Már nagyon várom a szülést.

A babaszobáról még nem csinált a férjem képet, mert nincs teljesen kész, de már csak pár nap. Addig teszek fel egyet magunkról, bár elég horrorisztikus. Nekem már az arcom is fel van puffadva, az orrom másfélszeresére nőtt Kép

Zafír 38+0 (10 perc múlva)Kép

Kép
Kép
zafír
 
 


Zzófi!
Istenekm mennyira hasonlítatok egymásra Esztivel hihetlen.
Mellszívó nagyon jó előszőr 5 percbe tellett mire összeszereltem.
Kitartást nekem sem voltak méhösszehúzodások egyik terhességnél sem aztán Domit 2 nappal később megszültem. a vége nagyon rossz de kitartás már nincs sok hátra.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


SziasztokKép

Bepofátlankodnék egy (babonás) kérdés erejéig:
Fiú-lány ügyben :
azt már több helyen hallottam, hogy a lányos mamák vannak rosszul, a fiúsak nem igazán. Viszont arról még nem hallotam, hogy akit farkaséhség gyötör, és evés után is éhes, az mire számíthat?
Nem mintha nem lenne mindegy, mert az egészség a lényeg, de sokat filózunk a férjemmelKép

Ha van tapasztalatok, légyszi írjátok leKép

köszönömKép

8+4
Vendég
 

 
 

Zafír!Igaza van Orsinak mint két tojás olyanok vagytok.Olyan nekem is volt,hogy Levi nem mocorgott épp mormolt és rám szóltak,hogy keltsem fel.Én is nyüszi voltam már a végén,de még bírd egy kicsit már tényleg nem sok van hátra.Olyan görénységnek tartom,hogy használtra csak a felét adják meg.Manapság kine van 12millája,hogy vegyen magának egy lakást?!Szemetek!!KépKépKépKépKép
a vezetést át kellett csúsztatni májusra,mert most nincs rá keret.

Haga!Nekem fiam van és nekem 3-hónapig 24-órás hányingerem volt plussz fáradság.Ja meg csúcsos hasam volt.
Vendég
 


Sziasztok!

Lehet, hogy a napokban lesz valami,KépKép hajnal óta görcsölgetek. De ebben volt egy fél napos megszakítás, elég gyengék még és rendszertelenek. Szóval nem akorom elkiabálni, holnap reggel megyek nst-re, majd meglátjuk.

Orsi, majd ugye tudóstasz, ha van valami, Eszter majd küld SMS-t.

Zafír 38+5

Kép
Kép
zafír
 
 


hát persze

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Zafír Kép
De jó!!!!! Írj mi volt vagy van???

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sajnos hazaküldött minket a doki. Dórika már beillesztette a fejét, de a méhszáj még teljesen zárt. Kép
Az nst kimutatta a fájásokat, de állítólag ez még akár 10 napig is mehet így. Kép
Olyan, mintha hamarosan megjönne. Volt valakinek ilyenje?
Már nagyon türelmetlenek vagyunk. Kép


Z.

Kép
Kép
zafír
 
 


Kép


Zafír Kép
Nemsokára meglesz a baba!

Kép

Kép
pkagi
 
 


Zafír!Hurrá nemsokára anyuka leszel.De jó!!!!!!KépKép

Pkagi!Tündéri ez a baba.Jól megcsináltátok a friszkóját.
Vendég
 


Bár igazatok lenne. Eléggé kivagyok, vasárnap óta görcsölök, alig tudok pár órát aludni, meg már nyom Dóri mindenhol, aztán sehol semmi. Kép Azt hittem, hogy a húsvétot már hármasban itthon töltjük. De erre már semmi esély.Kép

Ági, olyan édes a kis Punkotok! Kép Már nagyon fiús és olyan csibész arcot vág!Kép
Költözéssel mi van?

Zafír 39+2

Kép
Kép
zafír
 
 


Zafír!Kitartás!Lehet,hogy a nyuszika hozza a picurt!!
Vendég
 


Az albuba vannak képek a Leviről.A címe:Kis Husi és a Kis Husi/2
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos a nyuszi se hozott Dórikát nekünk. Kép Bár majdnem, tegnap hajnaltól erős fájásaim voltak, nyolckor már négy percenként keményedett a pocim, görcsbe állt a hasam és leszakadt a derekam. Felkeltettem a férjem, bementünk nagy vígan a kórházba, ahol ez egyből abbamaradt és kiderült, hogy még mindig teljesen zárt a méhszáj. Kép
Felajánlották, hogy maradjak bent, ugye ma úgyis betöltöm a terminust, de én ragaszkodtam hozzá, hogy hazajöjjek, mivel Dórika tök jól van. Remélem még pár napig nem kell bevonulnom a kórházba.

Lányok, mit kéne éreznem? Én már teljesen hülyének érzem magamat.

Ma megyek nst-re és dokihoz, de gondolom túl sok dolog nem derül ki.
Amúgy már minden praktikát kipróbáltunk, még a Gellért hegyet is megmásztuk tegnap...Kép

Gabi, Kép nagyon megnyúlt LEvi, már nem is annyira "husi" így. Hihetetlenül szép szemei vannak!KépÖrültem, hogy Téged is láttalak a képeken, ha Te le is horroroztad őket.. KépMeglepődtem milyen fiatal vagy. Persze azért mert valakinek már van gyereke, mindig azt hiszem, hogy idősebb nálam, pedig szerintem itt én vagyok a legöregebb..Kép

Orsi, nagyon aranyos vagy, köszönjük szépen a pelusokat meg a zacskókat! Kép Remélem most már tényleg szükségünk lesz rá.

Zafír 40+0

Kép
Kép
zafír
 
 


Zafír!Hát pedig azt hittem,hogy már megvan a pöttöm.nálunk itt a 40.-betöltött hétenautómatikusan befektetik az embert.De gondolom jobb otthon.Pedig a 4-percesek már kecsegtetőek,de a lányka nagyon jól érzi magát odabent.Írd meg mi volt az NST-én.
A Levire ez a husi név már ráragadt én szinte csak így hívom.Igen sokat nyúlt már csak az arca ilyen kis pufi.Én fiatal lennék nemsokára betöltötm a 27-et.És te mennyi vagy?
Az ünnepek jól teltek?
Vendég
 


sziasztok!
Zsófi mondd meg ám tesódnak ha megvan a baba azonnal írjon ám nekem smst. márha megvan neki aszámom. Örülök, hogí tudod hasznosítani a dolgokat, jó lesza tej elrakásáhotz és kisebb helyetdfgolal mint avia poharak.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Orsi, megbeszéltük Eszterrel az sms-t, megvan a számod. Kép

Gabi, én harminc leszek a következő hónapan, szóval fiatal vagy KépA húsvét most nem volt az igazi, főleg a hétfő, annyira csalódottak voltunk, hogy mégsem jött ki Dórika.
Nálatok jól sikerült? Jött Levihez a nyuszi?

Tegnap abban maradtunk a dokival, hogy kapunk még egy hetet. Ha jövő szerdáig semmi, akkor csütörtök reggel be kell feküdnöm. Kaptam kórházi beutalót is, és részletesen elmesélte, hogy akkor milyen lépések következnek. (Napi két nst, oxitocinterheléses nst, amire általában beindul a szülés, ha pedig a hétvégéig semmi, akkor beindítja) De bíztatott, hogy szerinte pár nap, meg hogy ez a 40 hét 28 napos ciklusra van kitalálva, nekem meg olyan sosem volt, inkább 32 körül.
Kicsit próbálok lenyugodni, legalább már látszik a vége, a legrosszabb esetben is. Csak nagyon nem szeretnék még szülés előtt is napokat kórházban tölteni Kép
S este óta iszonyú migrénem vanKép

Zafír 40+1

Kép
Kép
zafír
 
 


Nálunk jól sikerült a nyuszi otthon voltunk anyuéknál Sopronba.Levi sok mindent kapott.
Igen ezek a számolások nem mindíg jönnek be.Nekem is 28-al számoltak aztán úgy mint nálad 32-33-napos voltam mindíg.Ezért mondják,hogy plussz-minusz két hét.Arra kell gondolni,hogy áprilisba meglesz a pici.Tudom már türelmetlenek vagytok én is az lennék,de ez már tényleg a vég.A migrén csak most jött elő így a végén?
Vendég
 


Zafír van valami,hogy nem jelentkeztél?

Ari,Anikó,Lili iszonyú régen voltatok már hiányoztok.Ági te is írj mi újság veletek.Nagyon meghalt ez a topik amióta szűltünk.
Vendég
 


Nincs semmi Kép Csak tegnap éjjel óta non-stop görcsöl a hasam... de amúgy változatlan a dolog.
Meg a migrén kerülget egész héten, ez is csak mostanában jött elő.

Tényleg nagyon nem ír ide senkiKép pedig most úgy örülnék neki.

Z. 40+3

Kép
Kép
zafír
 
 


Azt hittem már van valami.Hát ha ennyit görcsölsz talán elkezdesz kinyílni.
Vendég
 


sziasztok!
nagy örömhírrel jöttem, ma délután 3 kg-mal és 55 cm-rel megszületett Dorika Zafír lánya. gyors szülés volt ő majd jön és részletesebben mesél.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Zafír!Fogadd gratulációnkat a magam Levi és Balázs nevében.Örömmel hallottuk a hírt,hogy a mai napon végre megszületett Dórika.
Várjuk a beszámolót.
Vendég
 


Zafír Kép
Szívből gratulálunk neked!!!!

Ági és Domi

Kép

Kép
pkagi
 
 


Na itt vagyok!
Gondoltam írok egy kicsit na meg kérdésekkel is jöttem.

Nekünk a húsvét igen sűrű volt. Mentünk a fiúkkal locsolkodni, mivel ugye Domi elég kicsi természetesen én is mentem velük. Kép
A végére már nyűgös volt és ugye mindenki azt akarta, hogy maradjunk még.
Már szombaton lementünk Szolnokra és csak hétfőn jöttünk haza.
Az első este borzalmas volt Domi alig aludt és másnap a mosogatórong menyasszonyi ruha volt mellettem, de maradtunk. Vasárnap éjszaka már jól aludt Domi és mi is.
Volt egy jó kis beszólása anyósomnak, még ma is jót nevetgélek rajta. Kép
Mondta (miközben hordozgatta a gyereket a kezében), hogy jól fel van kapatva a gyerek, erre mint mondtuk, hogy nincs. Mire Õ : Látom hogy szeret kézeben Lenni. Mire mi mondtuk neki, mi nem szoktuk így cipelni a seggét most is ő cipelgeti. Nem kell mindennap csokit kapnia a gyereknek otthon ahoz, hogy szeresse a csokit. Kép

Na szóval eltelt a húsvét.

Most itthon vagyunk. Tegnap kinnt voltunk a bababörzén és vettünk etetőszéket, pelust és ruhákat Dominak. Ma pedig eddig itthon voltunk, most alszik a gyerek, de ha felébred, kajcsizik és kimegyünk a városligetbe sétálni. Kép

Pont ma beszélgettük a párommal, hogy mindenkihez mi megyünk. Mások nem törik magukat értünk, max. telefon. Ez olyan rossz érzés!
Na majd ha átköltözünk az új lakásba akkor hátha. Kíváncsi leszek!

Domi szépen fejlődik. Már a tízórai szinte teljesen valamilyen gyümis bébiétel és jövőhéten tervezem a főzelékek bevezetését is.
Vacsira tápszert kap (sajna nagyon kevés a tejem) és abba teszek egy tápszres kanál tejpépet is, hogy jobban telítse a pocakját.
Valamit szeintem mégis rosszl csinálok, mert 3 hete újra nem alussza végig az éjszakákat.
Lefekszik 20-kor és 2.30-kor felkel enni utána meg 6-kor.
Szerintetek ez mért van???

Második kérdésem, bár még nem aktuális a téma, de már foglalkoztat.
Milyen kisgyermek mellé vállalni még egy kicsit?
Nem túl megrőltető? Testvér mit szól hozzá? Illetve szertintetek mi az "ideális" korkülömbség?

Utsó kérdésem pedig, hogy ti vittétek a gyerekeket bébiúszásra? Mi a véleményetek róla?

ZafírKép
Ha hazaérsz gyere mesélj nekünk!

Kép

Kép
pkagi
 
 


Pkagi!Jó,hogy itt vagy.Látom mozgalmas volt a húsvét.Anyós pajtit le kell ugatni,mert el tud velük szállni a ló.Ha itt van vagy mi vagyunk nála állandóan hurcolássza a gyereket.Õ is mondta,hogy látja mennyire szereti ha cipelik és mi erre,hogy csak ő az aki cipeli mi nem.szóval detto mint nálatok.Biztos szokatlan volt neki a hely azért nem aludt rendesen.Ez elég rossz lehet,hogy ti mentek mindenkihez.Én mikor megszületett a Levi mondtam ha valaki látni szeretné utazzon ide,mert én pici gyerekkel nem utazgatok vonattal.De hozzánk jönnek is.Kénytelenek.Talán ha elköltöztök ez megváltozik.
Nem lehet,hogy jön a fogacskája?Az is lehet,hogy itt a meleg és csak szomjas.
Mi tervezünk tesót,de úgy hogyha Levi 2-éves körüli lesz akkor neki állni próbálkozni,mert mi szeretnénk ha legalább 3-én lenne köztük.
Mi sajnos nem vittük úszásra,mert ebben a városban nincs utazgani meg nem akartunk,de majd a kistesót tervezem vinni.Van aki azt mondja jót tesz a gyereknek van aki azt,hogy nem.
Vendég
 


Gabi Kép
Mi itt Pesten kerületen belül költözünk és az összes rokon Szolnokon van, úgyhogy nem tudom mennyiben változik a helyzet maximum, hogy az sokkal tágasabb lakás lesz.
Nálunk csak a kötelező látogatások voltak meg azóta senki felénk se néz.
Mondjuk most jó sokára megyünk haza, úgyhogy ha valaki látni akar minket majd eljön.
Csak olyan bosszantó. Kép

Ha már így ketten legalább vagyunk mesélj már magatokról egy kicsit.......

Kép

Kép
pkagi
 
 


Mi is jól vagyunk Levi ma 11-hónapos már feláll úgy mászik mint a villám mindent kirámol néha hisztizik ami engem nem nagyon hat meg,de ez is kell.Egy igazi gyönyörű rossz kölyök.Mi is költözünk majd itt a hegyen veszünk egy házat legkésőbb jövő nyáron menni akarok innen.Pesttől hány kilóméter Szolnok?Én 170km-re lakom a családomtól,de ez is nagyon sok.Nagyon rossz a közlekedés.De most,hogy itt a jóidő és Levi már nagy elég neki az esernyős babakocsi így havonta haza fogok menni 4-5-napra,mert a nagyszüleim még ritkábban látják mint anyu.Anyu többször le szokott jöni.De most olyan munkálya van,hogy nem tud lejárogatni így mi megyünk meg nagyon honvágyam is van.

Egyépként akartok majd kistesót?
Vendég
 


Pestől Szolnok 100 km-re van. Ez nem olyan sok.
Párod szüleivel laktok együtt?

Igen szeretnénk majd kistesót, sőt én szeretnék még 2 gyereket. Majd meglátjuk, hogy jön össze, ugye nekünk Domi sem jött egyszerűen.
Nekem a korkülömbség ügyben anyagi dolgokat is mérlegelnem kell.
Ugyebár ha továbbra is majd a Gyedet akarom kapni, akkor a gyermek 2 évest koráig meg kell szülessen a 2. gyermek, különben csak a Gyes jár, mert a táppénz nem számít bele a gyed számításába.
A Gyes meg 23000 Ft az nem valami sok.
Gyedből pedig a maximumot kapnám, ami azért annyira nem rossz.
Visszamenni a régi munkahelyemre nem fogok tudni így az kilőve. Gyerek mellett meg állást találni nagyon nehéz, de nekem a 2 év korkülömbség kicsit kevés.
Szóval már most dilemmában vagyok.

Kép

Kép
pkagi
 
 


sziasztok!
Nos Ági az biztos a kicsi korkülönbségnek vannak előnyei ésa hátrányai isÉs bizom benne, hogy a második gyorsabban össze fog jönni nektek.
Én is szoktam ám olvasgatni csk nem mindig jutok a géphez, meg ha későn jutok el akkor átfutom, és gondolom másnap több idő lesz írni.
Most pedig egy pár kép zafír kislányáról. Reméel m a büszke apuka nem fog rám megharagudni.KépKépKépKép

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Ági!Hogy érted,hogy a szüleivel együtt?Mi 8-éve vagyunk együtt és ennyi ideje együtt is élünk.2-évet Sopronba és 2000-ben költözünk ide Kanizsára.Ezen én is gondolkodtam,hogy a Gyed miatt jó lenne ha megszületne a kistesó,mert én is elég jól kapok,de a 2-év nekem is kevés.Inkább még várunk aztán ha teherbe esek vissza megyek táppénzre.Még kettőt szeretnél?Ejha!KépKépKépAkkor közelebb vannak a rokonaid mint nekem és mlgsem képesek elmenni!!Ejnye bejnye.

Nagyon gyönyörű a kislány.Tiszta Zsófi!!Remélem jól vagytok és hamarosan tudsz élménybeszámolót tartani.
Vendég
 


Zsófi!
várjuk ám az élménybeszámolót. ha kérdésed van gyere ám, meg amúgy is.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Tegnap jöttünk haza. Dórika nagyon édes kislány, d mi még szörnyen bénák vagyunk, tegnap a fél este azzal ment el, hogy kitaláljuk, hogy épp miért sír... A páromnak teljeen gyomoridege van, hogy valamit elrontunk.
Tejecske van bőven, Dóri szépen eszeget. A védőnő azt mondta, hogy két óránál gyakrabban ne agyjak neki enni, de ő van, hogy óránként akar. A kórházban meg azt, hogy amikor akar egyen, mert kicsi a súlya (2850 grammal engedték ki) és van egy kicsi sárgasága is. Szerintetek?

A szülés fantasztikus élmény volt, megérte ennyit göcsölni, nagyon könnyen tágultam. Hajnali egykor ébredtem fel az első fájásra, de az előzmények után nem vettem túl komolyan. Háromkor azért kijöttem a nappaliba, de nagyon rendszertelenek voltak, csak sokkal erősebbek, mint a korábbiak. Még aludtam is néha két fájás között. Fél tízkor felkelt a férjem, elmentünk sétálni a környékre. Akkor kezdtek rendszeresek lenni, 7, 5, majd 4 percesek. Akkor már mindig meg kellett állnom, ha rámjött. Hazaértünk, beléptem a lakásba és elfolyt a magzatvíz. A párom még nem volt otthon, elszaladt a kínaiba kaját venni magának.
Na innentől már nem volt olyan kellemes a dolog, hánytam, hasmenésem volt, folyt valami véres izé 8gondolom a nyákdugó). Kicsit összekaptam magam és bementünk a kórházba (2 perc kocsival szerencsére) A szülőszobán nagy tömeg volt, a felvételre is várnom kellett negyed órát a folyosón. Közbe már jötek a tolófájások. A nyőgésre előkerült egy orvos, de persze nem vizsgált meg, a rezidenst hajkurászta. Végül végre megnéztek és közölték, hogy azonnal hívják az orvosomat, 3 ujjnyira nyitva vagyok. Beengedték a párom, nem volt üres szülőszoba, így az alternatív vajudóba mentünk. A szülésznő mutogatta a labdát, meg a bordásfalat, én engedelmesen ráis ültem, de már semmi nem volt jó. Hozott egy halom papírt, hogy írjam alá, én meg mondogattam, hogy kakilni kell. Lefektetett a franciágyra, hogy megvizsgáljon, de már rohant is, mert kiderült, hogy Dórika elindult. MÁr nem tudtak átvinni szülőágyra, a dokim is még csak a Lágymányosi hídnál járt. Bejött a rezidens,és a szülésznővel kettesben fogták a lábam, meg maszírozták olajjal a gátat. Közben álmélkodtak, hogy az nem létezik, hogy az első gyerek ilyen fürge legyen.. A kitolás nekem már nem fájt, érzetem, ahogy megy lejjebb bennem a fejecske. A dokim végszóra érkezett, blépettt, felkapta az ollót, kicsit metszett és kicsusszant az ágyra Dorottya. Egyből a hasamra tették. Én meg hitetlenkedve kérdeztem, hogy kész is vagyunk? Kép
Õ meg üvöltött.
Aztán jöttek e kevésbé kellemes dolgok, fél órát varrtak, meg kitisztították a méhet, az nem volt annyira kellemes. De ott ült a férjem mellettem, kezében a lányunkkal, őt nézni volt a legjobb fájdalomcsillaptó.
Atán még másfél órára visszamehettünk hármasban a franciágyra, utána elvitték Dórit, negm meg betoltak egy kórterembe. A kórház elég rémes volt, olyan szobába kerültem, ahol veszélyezett terhesek voltak, mert már nem volt hely a kétágyas gyerekágyas szobákban. Dóri végig velem volt, de voltak konfliktusaim, a végén már könyörögtem a csecsemősöknek, hogy had menjünk haza.

Megyek, mert felébredt a kisasszony

Orsi, köszi a tudósítást, meg a képeket, majd még teszünk fel.

Z.

Kép
Kép
zafír
 
 


Zsófi!Ez igen.Jó gyorsan kijött Dórika.Örülök,hogy jól vagytok mind a ketten.Nálatok ott hagyják a csecsemőt?!Itt egyből elviszik ha jól tudom.
Miért volt konfliktusod?

Kívánok nektek boldogságot és jó egézséget.
Nagyon örülök,hogy megérkezett-e nagyvilágba Dórika.
Vendég
 


Kedves Zsófi!
örülük, hogy ilyen gyorsan ment minden. Hát igen a varrást az elsőnél én is megszenvedtem. A gyorsan jövő gyereknek az átka a sok varrás.
Ne izgulj ügyesek vagytiok csak bele kell jönni. az elején tényleg nehéz megkülönböztetni a sírásokat de 2 hét eltelik és tutira sikerülni fog ne izgulj.
Csongi de főleg Domi is volt hogy óránként szopott. Elvileg ne m lehetne de lehet, hogy csak szomjas. Ha nem akarod szoptatni óránként adj neki felforralt lehűtött vizet szerintem. mert csak egy babatea van ami újszülött kortól jó a granulátumokat csak 4 hós vagy 6 hós kortól lehet adni. De ha bírod szerintem szoptasd majd beáll. Én Domival voltam így, és ha ivott mindig jóval kevesebb ideig szopizott.
és ha kellene segítség és esetleg senki mást nem tudsz elérni engem bármikor bátran hívhatsz 8- este 11-ig. esztinek megvban a számom szívesen segítek.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Kedves Ari!
Bár egy kicsit elkésve most néztem vissza de utólag is Boldog 1 éves szülinaopot Zsófinak!

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Zafír!Remélem nagyon jól érzitek magatokat már hármasban és jól alakul minden.Ha lesz egy kis szabadidőd és energiád írj nagyon várunk.
Vendég
 


Sziasztok!


Orsi köszi a tanácsot, azóta Dóri akkor eszik, amikor akar, nem érdekel a védőnő. Nagyon szépen gyarapodik, már visszanyerte a születési súlyát.Kép

Nagyon élvezzük a babázást, csak néha nehéz, hogy annyit sír és nem mindig tudjuk, hogy miért. De már nem pánikolunk tőle annyira, mint az elején.

Kép
Kép
zafír
 
 


Zafír Kép
A 3 hónapos kor vízválasztó lesz! Onnantól nem lesz annyi sírás stb....
Elején én is igény szerint adtam neki enni aztán Domi igényei is alakultak és én is óvatosan alakítgattam, hogy beálljunk egy napirendre.

Főleg most már egy kicsit meleg is van így a folyadék szükséglete is nagyobb, így természetes, hogy többet szopizik.

Gabi Kép
Én úgy értettem, hogy a párod szüleivel éltek együtt csak mert írtad, hogy el akartok költözni.

Kétgyermekes anyukák nyilatkozzatok nekem a korkülömbséges kérdésemről.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok lányok!
Én uj vagyok itt bár napok ota olvasgatom a hozzászolásokat.Nekem van egy 11 éves lányom tavaly volt egy kisbabám akit sajnos a 12 héten elveszitettem.Most ismét babát várok a 18. hétben vagyok szinte a tavalyival megegyezö idöpontra vagyok kiirva.Kicsit félek de a vizsgálatok bizonyitják hogy egyenlöre minden rendben van.Bár az afp-m kicsit alacsony volt(0,67).
Sok boldogságot minden ujszülött kisbabának és szüleinek.
Vendég
 


én a kis korkülönbségről tudok írni. nagyon nehéz az eleje de azért kibírható. ha sokat leszel Domival egyedül akkor szerintme féltékenyebb lesz, legalábbis nálunk ez volt.
Sokan csinálkják, hogy valahogy elintézik a nagyobbnak a bölécsit akkor könnyebb állítólag. én ennyit tudok segíteni.
Tina üdv köztünk gyere mesélj szívesen látunk

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Ági
Megnyugtató, akkor már csak 2,5 hónap Kép
Különben nagyon élvezem a babázást, csak kicsit hulla vagyok.
Na megyek mégsem aludt el.. Kép
Kép

Kép
Kép
zafír
 
 


Sziasztok!

Bocsánat,hogy így eltüntem,de szinte semmi időm nincs.Most intézem a lakáshitelt is.

ZAFÍR!!!!!Nagyon nagyon sok boldogságot kívánok ehhez a gyönyörűséges bébihez.
Nagyon szép baba.A hasfájósság hamar elmúlik,hogy aztán jöjjön a fogzás,és egyébb nyalánkságok.De ha vigasztal,Gergő most lesz 3 éves,és már átalussza az éjszakátKép

Ági,tündéri a kicsi,aki már nem is olyan pici.Kép
Csak kétgyerekesek írhatnak neked?Kép
Na jó.Szerintem a legjobb a 2 év korkülönbség.Nem könnyű,de megéri.Ha kicsit idősebb a nagyobbik testvér,ezt a barátnőmék példájából veszem,akkor már megérti a trónfosztást,és akár ellenséges is lehet.Nálunk 23 hónap van,és féltem tőle,de kellemesen csalódtam.Nem mondom,hogy könnyű volt az elmúlt év,de amikor látom őket összebújni,ahogy Gergő odabújik Zsófihoz pusziért,ahogy Zsófi felnéz az ő okos és nagy bátyusára,,ahogy összeverekednekKép,azt mondom megérte.Féltem,hogy Gergőt visszaveti a fejlődésben Zsófi,mert egyébként is lassabban érik meg dolgokra,de ez idő alatt,egyedűl,önállóan,szabad akaratából tanult meg egyedűl aludni,lemondani a szopiról,és szobatiszta lett.
Szóval én azt mondom a 2 év ideális.Kép

Gabi nagyon ügyes Levi,stramm kisfiú.

Tina,üdv neked.KépNagyon sajnálom,hogy elveszítetted a babát,remélem kicsit kárpótol a csöpp kis élet benned.Tudom mit érezhetsz,sajnos átestem én is ezen,20 hetes volt a kicsikém.
De azóta van három gyönyörű gyerekem.KépNagylányod mit szól a tesóhoz?Az én Alexám is 12 volt,mikor megszületett Gergő,és 14 mikor ZsófiKép

Köszönjük szépen a szülinapi köszöntést is.
Hát igen,Zsófi elmúlt egy éves,ennek köszönhetően zajlik az élet.
Már vagy két hónapja megy,elkezdett beszélgetni is.Mama.Papa,hoppá.
Mutatok pár képet,és igérem igyekszem gyakrabban jönni.
Kép
Kép
Kép
Kép
ari3
 
 


Tina!Üdv körünkben sajnálom a vetélésedet,de ezzel a porontyal biztos nem lesz semmi baj.

Pkagi!Külön lakunk csak a ház amiben vagyunk a hegyen anyósomé amit nem érzek otthonomnak és főként ezért szeretnék elmenni.

Zafír!Gyönyörű Dórika!Ugye milyen jó anyának lenni?!

Ari!Elveszett lélek hello!Már nem tudtuk mi van veled meg a többiekkel.Zabálni való ez a kiscsaj.Gyönyörűbb lett mint volt.Utólagos Boldog Szülinapot Kívánok a kis Zsófikának.Mi is 2-3 év korkülönbséget szeretnénk ahogy a baba összejön.
Gyere gyakrabban,mert hiányzol és a többiek is.
Lili is már régen volt meg anikó is.
Vendég
 


szia Ari!
dejó hogy jöttél gyönyörű a kiscsaj.
hol intézel lakáshitelt? mert sajna mi sem ússzuk meg de mi felújításra veszünk frl.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!:-)
Gabi,köszönjük szépen a szülinapi köszöntést.Kép
Én csak azt látom,hogy Alexa és Gergő közt 12 év van,ez testvérség szempontjából nagyon sok.
Az Öcsém,és én közöttem 4 és fél év van,és már ez is sok,különösen ellenkező nemű gyerekeknél.Nincs közös téma,nincs közös játék.Az én véleményem szerint ez a 2-3 év az ideális.

Orsi.Még nem tudom.Jövő héten kapom meg a tulajdoni lapot,és azután megbízok egy hitelügyintézőt e nemes feladattal.Nekem csak 2 millióra,és a szocpol felére van szükségem,de nem lesz könnyű,mert Gyed-esként nincs jövedelmem,mármint a bank felé.És mivel egyedűl vagyok most a gyerekekkel,másképpen nem tudom megoldani,csak jövedelemigazolás nélküli jelzáloghitellel.Ezt kell majd intéznie,meg nincs is időm banktól bankig,közjegyzőtől,ügyvédig rohangálni,így fizetek,de elintéz mindent.
Ezen kívűl akarok még egy szabadfelhasználású hitelt is,a felújításra,illetve mivel nincs lerobbanva,egy állagmegörzésre,és kéne egy két bútor is megint.
Röviden ennyi,de majd ha már tudom melyik bank lesz,megírom.Kép
ari3
 
 


igewn én is hasonlóképpen gondolkozom mint te. pont ugyanazok a dolgok kelelneke nálunk is.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Nagyon Boldog anyáknapját kívánok mindenkinek!!Kép
Vendég
 


A bátyám és én köztem másfél év a korkülönbség ez jó,de anyámnak akkor bizto nehéz volt.Az öcsém és én köztem 17-év ez már nem jó mivel egyedüli gyereknek számít így.
Vendég
 


Egy kis segítségre lenne szükségem.

A gyermekem (4 hónapos) testén ilyen kiütések vannak.
Ma jelentek meg, de már napok óta nyűgösebb és hőemelkedése is többször volt.
Kérdés mi ez, talán himlő?
Újat nem adtam neki, nem váltottam mosószert......
?????


Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: