Új privát üzeneted érkezett!

Én sajnos hiába fejtem ki a nemtetszést, akkor is lesz buli :twisted: Ő még csak-csak tudná tartani a mértéket, de a haverjai úgyis csúnyán leitatják majd :evil:

De mi meg a barátnőimmel kitaláltuk, hogy mi is tartunk tejfakasztó bulit (igaz kb. 1 évvel a szülés után) és az minimum 3 napos lesz! :lol:

Kép
akire79
 
 


Csak én vagyok már itt?
Hát akkor mindenkinek nyugodalmas, görcsöktől, fájdalmaktól mentes jó éjt.

Nekem még meg kell várnom a meccs végét, mert mennem kell a páromért :cry: Pedig már szívesen ledőlnék aludni!

Kép
akire79
 
 


Ágota, jobbulást a fiadnak. Próbáld meg nem agyonpuszilgatni, agyonölelgetni, bár szerintem baromi nehéz...

Nálunk nem lesz tejfakasztó :lol: :lol: :lol: :lol: Marcinál tartottak, de most nem hajlandó elmenni Sanyi egy ilyenre (legalábbis egyenlőre). Rosszul van a cigifüsttől, egy kocsmában meg az van, és a haverok közül is többen bagóznak. Szabadtéri helyre meg csak nem mennek januárban. Itthon nem lehet Marci miatt, így aztán nem megy. Már csak azt kellene kitalálni, hogy hogy tudnánk kikerülni a legénybúcsút majd :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 

 
 

Akire, kint van a párod a meccsen? :shock: Enyém csak a tévéből nézi, máramennyire tudja Marcitól. :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


sziasztok!
Rengeteget írtok, én meg nem győzöm olvasni, így bocs, hogy csak minimálisat reagálok, de már összefolynak a dolgok...

Clara, Bogaracska: Nektek kitartást, és nagyon vigyázzatok magatokra!

Akire: nagyon szuperek a fotók, igazán kedvet kaptam hozzájuk, na de mikor jutnék el ehhez a kedves hölgyhöz? :roll: A babáról viszont lehet, hogy érdemes lenne vele fotóztatni

Pillesz: marha jól nézel ki soványan a hatalmas pocakkal!

Nekem az elmúlt napokban rengetegen mondták, hogy milyen pici a hasam, ahhoz képest, hogy 2 hónap múlva szülök. Hát, én nem így érzem :shock:

Tejfakasztó buli lesz nálunk is, természetesen, eévégre apának is ki kell pihennie a szülés fáradalmait :lol:

A látogatási tilalomtól szerintem nem kell parázni, decemberben már csak megérkezik a hideg, és csökken ez a fertőzésveszély!

Képzeljétek, ma találtam egy kabátot, amit még össze tudok gombolni, igaz, inkább őszi, mint téli, de ha ráveszem a pufi mellényemet, talán kihúzom vele a kutyasétáltatásokat hidegebb időben is!

Na, megyek, mert ma megint egy 10 órás munkanap után vagyok, és nagyon hívogat az ágyam.

jó éjt!

szcsm

Kép
szerencsemák
 
 


Jesszum Pepi! Beléptünk a 8. hónapba a vonalzóm szerint! :lol: :lol:

Kép
szerencsemák
 
 


Szép estét mindenkinek!

Most fejezem be a koszorúzást és kopogtatók gyártását! Holnap pakolok majd össze, a lakás olyan, mint egy gyár... de a hátam már beszakad, csoda, hogy eddig bírtam! :roll:

Hű... tényleg, a fiúk meg szokták ünnepelni a babát! Hát remélem Apa most kihagyja, mert már van Lili is :wink:
Lilit szépen megünnepelte.. Most nem kéne.. :roll:

Akire Nagyon szépek a fotók! Jó, h beneveztetek ilyenre!

Alma Emmájának nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Ágota, jobbulást a kisfiadnak!!!

Szép álmokat mindenkinek!

Kép
buborka.
 
 


Sziasztok Lányok!

Jaj már megint belekotyogok valamibe. :oops: Az előzményeket nem tudom, mert nem olvaslak olyan gyakran. Csak néha zug-bekukkantok "irigykedni" hogy milyen közel már a vége!

Szóval házassági anyakönyviből már nem kell 300napnál nem régebbi. Ez új, 2éve még kellett. De múlt hónapban akartam intézni, hogy ne a járványos időszakban kelljen sorban állnom érte. Akkor mondta az anyakönyvvezető, hogy megszüntették ezt a szabályt, mert a legtöbb felesleges munkát ez adta. Állítólag a 15évvel ezelőtti is tök jó! :D
Jó pocakosodást!
Vendég
 


Kima, mi lett a jósló fájásokkal? Aztán jobban lettél? Keményedés is volt közben? Végül is hogy enyhült? Oldalt fekve, vagy hogy lehet segíteni ezeken?

Lucababám, ez jó hír:) Úgysem a dolgozó férjeink intézték volna, hanem mi, otthon lévő kismamik. És tényleg nem lett volna jó a járványos időszakban ilyen helyre menni.

Ide is szerettem volna írni, hogy nagy öröm ért tegnap az UH-on, a babám már nem túl nagy, hanem pontosan megfelel a terhességi koromnak:))) A cukordiéta segített, a baba nem lesz óriásbébi. A magzatvíz is normális volt.:) 3,5 kg-mal fog születni, azt jósolták. Nagyon cuki volt, már van haja.)))
Vendég
 


Jó reggelt!

Lucababám!
köszönjük az infót, szerintem sokunknak hasznos lesz! :)

Ágota!
Etesd meg a fiadat rengeteg gyümölccsel és zöldséggel, szerintem ez a legjobbfajta vitaminbehordás! Reméljük hamar meggyógyul, te pedig próbáld kerülni a bacit, mégha ez nem is könnyű.

Látogatási tilalom:
épp tegnap mondtam apucinak, hogy jelenleg sok kórház bevezette, várható, hogy nálunk is be fogják. Azután arra az álláspontra jutottunk, hogy addig még két hónap van, még lecsenghet a vírus körüli mizéria. Reméljük így lesz!

Tejfakasztó:
nálunk ugyan még nem került szóba, de nekem nem lenne ellenemre, ha tartanának. Ha lesz, akkor tuti, hogy nálunk otthon fogják elkezdeni, de ez sem baj, mert apa nagyon rendes hapsi, és mindig rendet tesz maga után (kivéve kaja után, az valahogy nem megy, de minden más esetben).

Szülésfelkészítő:
képzeljétek, nálunk a kórház szünetelteti a szülésfelkészítő tanfolyamok tartását a vírusra való tekintettel :shock: !!! Őrület, nem? Mindenesetre van egy szülésznő, aki tart ilyet, és ráadásul kis csoportokban, 1-2, de max 3 fő. Ennek nagyon örültem, mert szimpatikus volt a telefonban, csak kiindulva abból, hogy ez nem a "futószalagos" kórházi felkészítő, hanem egyénileg csinálja, gondolom fizetős... Majd szombaton kiderül.

Timi
athena
 
 


Timi, tök jó, hogy van magán felkészítő tanfolyam:) Én a szülésznőmet fogom meginterjúvolni, hogy mit hogy kell csinálni, mire van szükség, ha bemegyek a kórházba stb. Az első NST-n talizunk majd.

Csajok, tegnap mondták nekem először életemben, hogy "Anyuka". Nagyon meghatódtam:) Olyan felfoghatatlan ez:)
Vendég
 


Sziasztok!

Nemrég keltem föl! Olyan jó, hogy ki tudom aludni magam! Bár nem túl sok mindent tudok csinálni, mert hamar keményedek....

Nemrég beszéltem apával. Tegnap írtam neki jóéjt sms-t, amit hajnalban tudott csak elolvasni. Azt hitte szülök. Megnyugtattam, hogy megbeszéltem Pankával, hogy 3 hétig még nem akarom látni.
Ja, és úgy néz ki, hogy csak pénteken jön haza. :( :( :( :(

A gyomorégésre tök jól bevált a tej. Úgyhogy tényleg semmi nem zavarta az álmomat.

Szcsm: köszi a dícséretet, bár szerintem most átlagos a testalkatom 16kg hízás után. Előtte 56 kg voltam a 180 centimhez. Te meg ne foglalkozz, hogy ki mit mond a pocakodra. Nekem azt mondják, húúúú de nagy!!!! Úgy vettem észre, bármekkora is a has, mindig jönnek a megjegyzések.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Twist: én még mindig nem érzem azt, hogy anya lennék, hiába vagyok itt a finishben, hiába tudom, érzem, hogy itt van bennem a kislányom, beszélgetek vele, simogatom, készülök az érkezésére, de.....Remélem, ha majd megszületik legkésőbb akkor végre felfogom lelkileg, hogy Ő az én kisbabám.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy irigylek mindenkit, aki jól alszik. Én amióta az eszemet tudom, nagyon jó alvó voltam, de kb. 2 hete alig alszom. Tegnap este eljutottam oda, hogy semmit nem aludtam.
A sors fintora, hogy feküdnöm kell egész nap, de aludni nem tudok, ettől feszült leszek és ez biztos nem tesz jót a babának. :(

Anyaság: Én is nagyon imádom a Manócskánkat és nagyon várom már, de én sem nagyon tudom elképzelni, hogy milyen anyuka leszek! Remélem, jó!

Kriszta : örülök, hogy minden rendben van Dorkával!

Gabi

Kép
hutyg
 
 


Sziasztok,

Pillesz:nekem ugyanez...nem jon az erzes,pedig tudom,felfogtam hogy itt van,anyuka leszek,az agyam abszolut raallt,de valahogy megis olyan furcsa,tegnap hogy beallitottam a kisagyat,es elkepzeltem hogy 2 honap mulva ott lesz bent valaki aki belolem es parombol van...huh...egyenlore hihetetlen...
Raadasul en mielott megismerkedtem parommal elkezdtem egy sulit,amit ha elvegeztem volna mostanra,egy jo idore(de lehet orokre)lemondtam volna a csaladalapitasrol...Most is tanulok,de mar csak hobby szinten :?
Mindig ugy voltam vele hogy 6 fiutesoval majd lesz kit dedelgessek mint nagyneni :D

Szcsm:Nekem is mindenki ezt mondja,hogy milyen pici a hasam,meg alig hiztam..haaaaaaaaat...en egy balnahoz tudnam magam hasonlitani leginkabb,es akkor meg 2 teljes honap hatravan!!!!

Buli szerintem nalunk sem lesz,paromat majd elviszik egy sorre a haverok,de ennyi,O abszolut nem iszik,1 uveg sor is meglatszik rajta :)

Kép



Anita
bellaani
 
 


Buborka: köszi :)

Az én párom ünnepelt 2 éve. Szerintem most is fog. Nem bánom, de remélem nem a hazajövetelem előtt 1 nappal!!!

2 éve így volt. Sofőrrel jött haza. A sofőr túlment a magas garázsbeállón és az autó keresztbe állt. Hajnalban úgy kellett valakit hívni, hogy kihúzzák...
Dirket hazajött korán, de így nem aludt semmit...
(anyu itt lesz amikor én a kórházban, így eltud menni, mert lesz aki vigyázzon a nagylányra)

Kép
Kép
alma26
 
 


Twist!
Tegnap kettő körül maguktól elmúltak. Utána amikor elmentünk délután sétálni a gyerekkel még 4-5 ilyen kis "szösszenet" fájás megmutatta magát, de elmúlt az is. Este tévézés közben megint volt egy kellemetlen fél órám, de szerencsére éjjel csak keményedtem. Az, hogy miért és hogyan múlik el, arra még nem jöttem rá, mert sem a járkálástól, sem a pihenéstől nem volt jobb. Egyszer csak vége lett én meg örültem neki.

Most reggel egészen addig nem volt semmi, amíg nem kezdtem el takarítani. Na akkor megint kezdődött, így szépen abba is hagytam a takarítást. Amikor ezek a "fájások" vannak, akkor végig kemény a pocim, bár nálam ez már nem számít nagyon, mert a hasam a nap 80 %-ban olyan, mintha benyeltem volna egy követ :? Szerintem ez már így marad a 39. hétig. Akkor akarok szülni :D :D

Az olyan jó, amikor elözőr mondják, hogy anyuka :D :D

No, megyek, mert a fiam itt húzza a kezem, hogy menjünk már valamerre.

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 


sziasztok!
Huuh most keltem nemrég, tegnap a doki emelte a gyógyszerem, mert volt 2 hete 1-2 kisrohamom és teljesen le vagyok tőle szedálva,
remélem gyorsan megszokom mert olyan vagyok mint aki fejbevertek :?
Egyszer sem keltem fel éjjel, pedig órákig el szoktam én is bóklászni hajnalban

JA... nekem is mindenki azt mondja, hogy kicsi a hasam, de érekes a doki meg a férjem is nagynak látja

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok lányok!
Köszönöm,hogy gondoltatok ránk, tényleg sokat segít ilyenkor. Andris éjjel is lázas volt, most reggel hőemelkedése van. Nekem a torkom fáj, próbálom nem puszilgatni, tényleg nem könnyű. Remélem, nem lesz semmi gond.

Kép
ágota 74
 
 


Kima, neked ez az előző terhességnél is így volt? Nekem együttlét után voltak ilyenek, kb. 40 percen át 2 perces fájások, eléggé megijedtem. Meg idegeskedéskor is összeugrik a pocim, vagy ha kiabálnak a környezetemben. Anyósoméknál valamin veszekedni kezdtek a többiek és ott kellett ülnöm. Ettől teljesen begörcsöltem, úgy fájt a hasam és olyan kemény lett, hogy csak na! Utána még pár napig fájt. Milyen lenne egy kiabálós olasz családban???? Hajjaj!:)))
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Hú, nem a legjobb éjszakám volt.. Lili olyan rosszul aludt, nem tudom miért. Apa ott volt vele 3ig kb., aztán átjöttek Lilivel együtt hozzánk. Ott már valamennyivel jobb volt, de régen aludt ilyen rosszul :(
Aztán hajnalban begörcsölt a vádlim.. Az egyik legrosszabb érzés a világon. Alig akart elmúlni :?
Elfogyott a magnéziumtablettám és nem vettünk tegnap. Ennyit számít talán, ha 1 napig nem szedem?

Hű, jó hír lenne, ha ez tényleg így van, hogy nem kell friss házassági. Szeritem is tök felesleges, azért rákérdezek majd.
Csilla, Alma. Mikor mentek legközelebb a Jánosba? Mert én 2 hét múlva legközelebb, telefonálni meg utálok... :roll:

Puszi!

Kép
buborka.
 
 


Nem tudom, hogy ennyi idősen mennyi jósló és mennyi keményedés a normális. Mert tegnap is voltak 10 percenként jóslóim, ezek kb. 1 óra hosszat tartanak, ma meg keményedek, ha le kell hajolnom. Remélem minden ok odabent.

Verus: pénteken megyek 7.30-ra nst-re, meg kinyomtatja a vér- vizelet- kenet eredményeimet. Remélem minden ok lesz.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Csilla
Szerintem normális ilyenkor már a jósló, semmi pénik, ez nem azt jelenti,hoyg holnap fogsz szülni! :)
Megtennéd, h rákérdezel erre a házasságos cuccra? Mert lehet, h akkor régi a lista.. De csak ha nem gond! :)

Kép
buborka.
 
 


Sziasztok,

én is túl vagyok (röpke 70 hétniy terhesség után összesen :wink: ) az első jóslófájáson. Nekem Zsófival még a 41. héten sem volt semmi jóslóm.. most viszont tegnap átestem ezen is.. szerencsére nem volt durva, de az a tipikus mesi szerű görcsös érzés volt 10 percenként, szerencsére hamar kapcsoltam és legurítottam egy deci vörösbort :wink: na ettől szundiztam egy fél órát és miután felébredtem nyoma em volt a fájásoknak. Szerencsére Zsófi anyóssal volt, így simán le tudtam heveredni.. Mindenkinek ajánlom (ha épp megteheti..) és ha épp nem szed olyan gyógyszert amire nem szabad inni..

Buborka, őszinte részvétem a xar éjszaka miatt.. nálunk is ez emgy jó pár napja.. tudom milyen kimerítő.. Szerintem simán lehet a vádligörcs az egy napnyi magnézium kihagyás hatása.. én is rögötn megérzem ha nincs meg a napi 6.. ha viszont rendesen szedem a 3*2 t egyáltalán nincs lábgörcsöm..

Ágota, Andrisnak jobbulást!
Te is nyomd a C vitamint magadba!


Anyuka kérdés: én még szülés után napokig nem tudtam felfogni érzelmileg hogy tényleg anyuka lettem 2-3 napba tellett mire elöntött az érzés.. Aztán amikor jött az első hivatalos levél a Zsófi nevére, akkor tudatosult újra bennem ,hogy ő egy létező különálló lény :) és számon van tartva.. tök gáz hogy a tudatomban az is fontos hogy ypapír legyen róla hogy van.. pedig akkor már 24/7 ott volt velem:-) de olyan furi volt látni hogy vki már levelet küld neki :lol:
pici76
 
 


Sziasztok lányok!
Nekem a jobb oldalon szokott mostanában fájni mintha a petefészkem fájna :roll:
Adrienne hogy vagy?
Milyen jó a tábla jó sokan vagyunk :lol:
Sokan viszont nem jelentkeznek velük vajon mi lehet :?:
gyöngyi-30
 
 


Sziasztok!

Twist, nagyon ügyi vagy a diétával!

Pillesz, akkor én nyertem, mi 10-kor keltünk :lol: Fél 10-kor rákukkantottam az órára, de mivel Marci még aludt, gondoltam én is fekszem még. Aztán amikor elkezdett dumálni, teljesen meglepődtem, hogy 10 is elmúlt. Valószínű visszaaludtam :lol:

Kima, a jóslók elmúlnak a sétától, a meleg zuhanytól és egy pohár vörösbortól. Válassz kedved szerint :wink:

Verus, szerintem nem számít, ha kihagysz 1-2 napot a magnéziumból. Én vasból nem szedek annyit, mint amit a doki mond, sőt van olyan nap, hogy el is felejtem bevenni. :?

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Hú, jó sokat írtatok!

Emmának utólag is Boldog Névnapot!

Klári, Nóri - vigyázzatok magatokra!

Klári, az a bölcső... tündéri!!!

Sote2 - látogatási tilalom van? :shock: Szombaton megyünk egyébként a szülésznővel találkozni. Tényleg csajok, az, hogy felkértem legyen ő, ezért ki kell térni az anyagiakra, vagy a szülés után majd adjuk neki a borítékot? :oops: és mennyit szokás adni kb.?

Munkahely - a héten vagyok utoljára! :D Végre! Ma úgy meghatódtam... Lehívtak a kollegáim (na nem a közvetlenek...) az egyik tárgyalóba, és ott álltak vagy 15-en, megleptek egy nagyon cuki kis játszószőnyeggel - ami nem is olyan kicsi... illetve egy Baba világa c. könyvvel, amelybe a fotócskáit és minden más információt lehet a babáról begyűjteni. Lányok, én úgy meghatódtam... Nagyon jólesett.

Kép
lizzyy
 
 


Twist, szuperek az uh-s hírek. :)

Ágota, jobbulást mindkettőtöknek!

Szülésfelkészítő és látogatás
Nálunk (Szent Imre) is szünetel előre nem látható ideig. Mikor lemegy a járvány, az első előadástól kezdik újra, így az engem különösen érdeklő előadásokról már tutira lemaradok. :(
Látogatási tilalom is van, egyelőre ez azt jelenti, hogy a folyosón 2 percre (csomagokat cserélni) lehet találkozni az apukákkal, és ennyi. Apás szülés még van.

Anyaság
Szerintem minden első babás csak azután érzi majd magát igazán anyának, miután tényleg megszülettek a csöppségek. Addig is kialakul már valami, de szerintem ez még nem ugyanaz.

Tejfakasztó
Nálunk valószínűleg nem lesz ilyen, pedig elég bulizós / ivós tud lenni a társaság. Mikor a párom először hallotta ezt a szokást és ezt a kifejezést, teljesen rosszul lett tőle, és meg is mondta a haverjainak, hogy nálunk ilyen nem lesz, felejtsék el. :)

Jósló fájás, keményedés
Az előbbivel még nem találkoztam, bár január végiként ez nem is csoda. Ami viszont az utóbbit illeti, 3 napja szinte folyamatos kemény a hasam, semmit nem tudok csinálni vele. Itthon vagyok nagyrészt, sokat pihenek, szedem a MagneB6-ot, de semmi hatás. Általában nem fáj, de nagyon kellemetlen érzés. Már két éjszaka is rosszul aludtam emiatt, éjfél előtt nem tudok elaludni, és sokszor felébredek, pedig én eddig nagyon jó alvó voltam. Látom, nem vagyok egyedül a hosszan tartó keményedéssel. Kima, ha jól értem, te sem tudsz mit kezdeni vele. Pillesz, neked mindig valamilyen megerőltetés váltja ki, és ha abbahagyod, elmúlik? Tud valaki valami tippet?

Móni, küldünk egy kis energiát, hogy frissebb legyél.

Ági

Kép
ági33
 
 


Anyaság érzése:
nekem az volt az első sokk, mikor szembesültem a lányom anyakönyvi kivonatával, s az "anyja neve" rovatban a SAJÁT nevemet láttam.

Előtte megszoktam, hogy ott az én anyukám neve kell, hogy szerepeljen. :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Twist!
Nekem Marcival csak keményedéseim voltak. Nem volt sem jósló, sem rendes fájásom. Ez most nekem is új.

Brigi!
A séta nem segít, sőt, ha sétálok, akkor rosszabb. Így marad a bor(ocska) :D :D vagy a zuhany. Köszi a tippeket. Szerintem a dopegytre belefér egy kis bor, ha úgy alakul :roll: :roll: Jaja, kérdeztem már csak nem válaszoltál: elvileg én később szülök, mint te. Leszel a kontaktom, ha szülni megyek??

Ági!
A keményedéssel nem sok mindent lehet kezdeni. Egy ideig hatott a magnézium, de már az sem. Végülis a keményedés nem gáz, mert egyszerűen akkor edz a méhed (szerintem).

Uxi!
ez a kisroham dolog nem hangzik jól. A terhesség hozza elő?

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 


kima75 írta:
Uxi!
ez a kisroham dolog nem hangzik jól. A terhesség hozza elő?


???

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ja, most látom, Reunion írt kisrohamról, nem én.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kima, valószínű átsiklottam a kérdés felett. Örömmel leszek a kontaktod, akkor viszont Te is leszel az enyém? :lol: Egyébként pont azt álmodtam, hogy elfolyt a magzatvizem, és csak a Te számod van elmentve a telefonomba, ezért Neked küldtem sms-t, hogy megyek szülni :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Uxi!
Bocsi, Reunionnak szántam a címzést a kisrohamról :oops: :oops: :oops:

Brigi!
Megtisztelsz! Várom az sms-t, hogy mész szülni ( de csak a kiírt időpont körül) és persze a "végeredményről" is, hogy meg tudjam írni a csajoknak :oops: :oops:

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 


Azert orulok hogy (elvileg) januar vegere vagyok kiirva,nagyon sokan addigra mar tul lesztek az egeszen,meg lehet velunk osztani az infokat :)

Agi:Joslofajassal meg en sem taliztam,bar most hogy bent ultem a kocsiban(es elotte elcipeltem a bolttol a kocsiig 2 nagy szatyrot) voltak ilyen mensi szeru gorcsok,de nem rendszeresek,es par pillanatig tartott csak...ahhoz viszont eleg sokaig hogy beparaztasson :?
Te is Szt.Imre-s vagy?En is :)
Ki a dokid?Szulesznot fogadtal?Csecsemos novert?
Egyebkent fogadtam szulesznot,es mar a szulesnonek is fizetni kell minden egyes alkalommal 4000ft-t,plusz a szulesnel.
Igy elgondolkodtam hogy akkor most tulajdonkeppen 9*6000 a dokinak=54000(9 honap alatt)+60000 a szulesnel,az 114.000+mondjuk meg 3* megyek szulesznohoz az 12000+40000 a szulesnel,az 166.000ft egy szules a vegere,es akkor plusz ehhez jon hozza a bevasarolando dolgok gyereknek,mamanak,egy atlag csalad ezt hogyan tudja otthon kifizetni?????
Nem keresek rosszul,parom sem,de ez meg minket is elegge megvisel anyagilag :shock:

Mas:vettem itt kremet meg hintoport a babanak,nagyon jo minoseg,de nem gyogyszertaros,szerintetek en hasznalhatom azt az ujszulott baban is ?
Klari:Nagyon eltuntel...Nincs neted megint? :?
Es Bogaracska is...

Kép



Anita
bellaani
 
 


Azert orulok hogy (elvileg) januar vegere vagyok kiirva,nagyon sokan addigra mar tul lesztek az egeszen,meg lehet velunk osztani az infokat :)

Agi:Joslofajassal meg en sem taliztam,bar most hogy bent ultem a kocsiban(es elotte elcipeltem a bolttol a kocsiig 2 nagy szatyrot) voltak ilyen mensi szeru gorcsok,de nem rendszeresek,es par pillanatig tartott csak...ahhoz viszont eleg sokaig hogy beparaztasson :?
Te is Szt.Imre-s vagy?En is :)
Ki a dokid?Szulesznot fogadtal?Csecsemos novert?
Egyebkent fogadtam szulesznot,es mar a szulesnonek is fizetni kell minden egyes alkalommal 4000ft-t,plusz a szulesnel.
Igy elgondolkodtam hogy akkor most tulajdonkeppen 9*6000 a dokinak=54000(9 honap alatt)+60000 a szulesnel,az 114.000+mondjuk meg 3* megyek szulesznohoz az 12000+40000 a szulesnel,az 166.000ft egy szules a vegere,es akkor plusz ehhez jon hozza a bevasarolando dolgok gyereknek,mamanak,egy atlag csalad ezt hogyan tudja otthon kifizetni?????
Nem keresek rosszul,parom sem,de ez meg minket is elegge megvisel anyagilag :shock:

Mas:vettem itt kremet meg hintoport a babanak,nagyon jo minoseg,de nem gyogyszertaros,szerintetek en hasznalhatom azt az ujszulott baban is ?
Klari:Nagyon eltuntel...Nincs neted megint? :?
Es Bogaracska is...

Kép



Anita
bellaani
 
 


Itt vagyok, szép napot mindenkinek!

Próbálok pihenni, hátha... Reggel jó volt a vérnyomásom, azóta megy felfelé. :cry: Egyre jobban félek, hova vezet ez, nem tudom, mi okozza, és mit tehetek még ellene. Szerencsére a Kima által említett 170-et még sosem értem el. Reggel viszont a per érték volt magas, 134/96, egy órája 154/87. :? Asszem holnap én is összepakolom a kórházi cuccokat, már ami megvan. Nekem össz. 2 hálóingem van, és egyéb hiányosságok is jelentkeznek a beszerzés terén :?

Remélem Bogaracska, te jobban vagy... jelentkezz, légysziiiiiiiii!!!!!!!!!!

Kima, neked mennyi Dopegytet kell szedni, és mennyi a vérnyomásod???

Bocsi, hogy csak magammal foglalkozom, eléggé el vagyok keseredve, elegem van :cry:

Klári

Kép
claracroft
 
 


Ági: eddig a jóslók pihi, fekvés közben jöttek. És nem próbáltam ki semmi praktikát, hogy elmúljon. Ha nagy, mély levegőket veszek, és ellazulok az segít.
Ma viszont nagyon sokat keményedik a hasam, ami eddig nem volt jellemző. Ilyenkor megfogom a hasam, nem simizem, csak odateszem, és gondolom a meleg miatt elmúlik.

Verus: nem ígérem biztosra, hogy megkérdezem. Sajnos nem születtem túl jó memóriával, szóval még holnap este szólj nyugodtan, hogy ne felejtsem el.
JA, és tök jó, hogy egymás kontaktjai vagyunk, így tudunk egymással sms-ezni a közös szobánkba. Úgyhogy ha nem haragszol kiszemelek mást is, akivel nem egyszerre szülünk.

Kimostam az itthon lévő gyerekruhák utolsó adagját.(Még van anyunál 3 nagy zsáknyi, de a nagyját kimosta és kivasalta. Imádom)
Amik már megszáradtak kivasaltam. Először csak álltam felettük, mint egy hülye, a vasalás még csak-csak ment, de a hajtogatás....meg, hogy milyen szisztéma szerint szedjem kupacokba, ha nem akarok 20 kupac ruhácskát. Mert ugye méret szerint, típus szerint (bodyból is van 3 fajta, rugiból h.ujjú, rövid ujjú, hálózsák....)
Ja, és a gumis lepedőket össze lehet hajtani normálisan?

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Anita, nekem az orvosom nemrégiben nyugdíjba ment. A magánpraxisát még fenntartja, így én végig hozzá járok, de szülni nem tudok nála. Így a szülésre fogadott orvosom nem lesz. (A terhesgondozás viszont nekem havi 10 eFt-ba kerül.) Szülésznőt én is fogadtam (Kondor Katalint, te?), csecsemős nővért nem és nem is tervezem. Nagyon remélem, hogy lassan befordul Bence, mert ha esetleg császár lesz a vége, akkor nem járok túl jól a fenti "taktikával". És igazad van, valóban elég költséges már önmagában a terhesgondozás-szülés rész.
Ha jól tudom, a legelején az orvos által felírt krémet és hintőport kell használni, később viszont jó lehet, amit vettél. De ezt majd pontosan megmondják a tapasztalt anyukák. :)

Klári, érthető, hogy eleged van, panaszkodj csak nyugodtan, ha ez segít picit. De azért próbálj valami vidámságot csalni a napjaidba.

Bogaracska, ha olvasol minket, jelentkezz be, mielőtt mindenki elkezd aggódni.

Ági

Kép
ági33
 
 


Agi: en Molnar Gabriellat fogadtam fel szulesznonek,nagyon kedves,es ugy nez ki erti is a dolgat,nagyon tapasztaltnak tunt,szoval abszolut elegedett vagyok a valasztassal eddig :)
A doki szerintem nem is annyira fontos,ugyis mindent a szuleszno fog csinalni,kiveve ha valami fennakadas lenne,de UGYSEM LESZ!!!
Majdnem egy idoben leszunk a korhazban :)
Nekem azt mondta a doki hogy tokeletesen fekszik Sophie,remeljuk igy is marad :)

A kremet meg hintoport akkor megtartom kesobbre...Most minden le volt itt akciozva,ugyhogy muszaly voltam megvenni :)
Meg a Tena betet is le volt,dehat azt mar megvettem otthon...

Kép



Anita
bellaani
 
 


Bogaracska írt, beszéltem vele, be kellett mennie a kórházba, vinnie kellett a baba cuccait is :( Bár a vérnyomása jobb lett, rendeződött, a vizelet fehérjetartalma megint rossz. Abba a szobába került, amibe én voltam. Azt mondta neki TG, hogy valószínű már Barnuval jön haza, de nem tudni, mikor...

Klári

Kép
claracroft
 
 


Nekem miért nem hat a Dopegyt??? :(

Klári

Kép
claracroft
 
 


NAgyon köszi az infót Klári! Remélem minden okés lesz. Bár nem tudom mekkora Barna. Nem írta, hogy esetleg mikor, csaszi, vagy indítják?
Megy a drukk ezerrel!

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Még ő sem tudja sajnos, lehet, hogy holnap, lehet, hogy két hét....

Klári

Kép
claracroft
 
 


Hát, már a 35. hétnél tart, ilyenkor átlag 2 és fél kg.

Klári

Kép
claracroft
 
 


Sziasztok!
Lányok akinek már befordult a baba hol érzitek a rugdalását?
Én most azt érzem hogy az hugyhólyagom rugdalja... :oops:
Bogaracskának drukk ezerrel...
gyöngyi-30
 
 


Pfú Klári, köszi az infot. Szegény Bogaracska. Remélem, minden rendben lesz velük. Kitartás, drukkolok nekik!

Gabi

Kép
hutyg
 
 


Kima: nem vészes, fel lehet rá készülni, szerencsére előre szoktam érezni ha jön

Móni
KépKép
reunion
 
 


Huuuu,nem irigylem Bogaracskat,bar abbol a szempontbol igen hogy talan nemsokara a karjaban tarthatja a babajat :)
Azert remeljuk meg egy 2 hetig bent marad Barnus...

Kép



Anita
bellaani
 
 


Gyöngyi: a babám nem fordult még be a szülőcsatornába, "csak" fejvégű. Legalábbis 1 hete még az volt. Mindenhol érzem a mocorgását. Oldalamat kirúgja, bordáim közé beakasztja a kis lábait (ez nagyon kellemetlen), néha érzem, hogy a medencémbe fúrja a buksiját. Meg az egész hasam hullámzik.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: