Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
hú, de beindult a fórum, látszik egyre több az otthon "pihiző" kismama! :D:D

hálósbugyit én is 6-ot vittem, de tényleg mosható és gyorsan szárad, főleg, hogy a kórházban nagyon fűtenek mindig.
Tena tényleg a legpuhább én is azt vettem különböző méretekben, bár Tarcsán elvileg adnak kórházi betétet is, amit a nővérek csinálnak, az is jó, én együtt használtam.

Uxi,
én sem szeretnék 6 ágyasba menni, fel kell iratkozni a szülés várható dátumára egy füzetbe, hogy alapítványi szobába szeretnél menni. Szerintem ebbe a szülésznő segít! Én vagy 2 ágyas alapítványiba szeretnék menni (eddig kétszer ugyanazon az ágyon feküdtem :D), vagy ha az nincs akkor inkább kifizetjük a családi szobát arra a 3 napra, mert a közös WC-hez nincs gusztusom, főleg hogy azt telebagózzák, undorító, ....
Én csak zuhanyozás idejére adtam be a gyerekeket a babaszobába, illetve esténként ők vitték fürdetni, akkor lehetett velük menni megnézni mit is csinálnak.

Clara,
vérnyomásodhoz drukk, remélem alakul mára, szerintem frontok jönnek-mennek, mert én alig aludtam ma éjjel is, biztosan ez is kihat már ránk! Szuper a bölcsőtök!

Emma,
sok boldogságot névnapodra!

Akire,
első gyereknél tényleg nagyon hasznos a szobatárs, nekem anno egy 3. gyerekes anyuka volt, és sokat segített, na másodszor kifogtam egy friss anyukát, hát én rosszul voltam tőle, éjjeli etetésekkor is fél óra duma szopi előtt és után, villany fel, pofázás, gügyögés, harmadik pelust sikerült felraknia a gyerekre, a végén már inkább segítettem neki, csak legalább pár órát aludhassak én is és kicsit csönd legyen! Szóval lutri a szobatárs! :D:D
Fotóid nagyon szépek, ügyes a csaj!

Bellaani,
szerintem ha van időkapcsolód azt állítsd be, én a második szülés után 3 hónapig még egyedül voltam itthon a két gyerekkel, és éjjelre a földszintre bekapcsoltam, hogy időnként világítson, időnként ne, hogy "megzavarjam" a betörőket! :D Kitartás, és bátor vagy a decemberi hazaúttal!

Hékás,
húú, anyukád nagyon ügyes, nagyon szép dolgokat csinál! Gondolom Marcitoknak sincs hiánya kötött dolgokból! :D:D Alvás nálam is egyre rosszabb és még 8 hét?

Pillesz,
nagyon csini a pocakod és Te is! :D:D

Szeméremcsontok még nekem nem fájnak, de az utolsó hetekben ez természetes, majd fog nekem is! :D Ez azért fáj, mert egyrészt egyre nehezebb a baba és nyomja a feje, illetve kicsit már "készülnek", helyezkednek a szülésre a csontok, hogy majd kiférjen a baba. A sperma egyébként tényleg tud indító hatással lenni a végén, bár nekünk egyszer sem vált be, de felhívták rá a figyelmemet, amikor már nagyon szülni akartam! :D:D

Bogaracska,
drukkolok Neked is, már nincs sok, még kicsit bírd ki egyben!! :D:D

Reunion,
hogy vagy? remélem nem nyaltál be semmit a gyerkőctől??? Hú neked már nincs is sok, mit mondott a dokid meddig hagynak egyben Titeket?

Monyo,
szerintem ágybetétet gyógyszertárban vagy gyógyászati segédeszközboltban tudsz venni, pelusból szerintem számolj napi 6-8 darabra, törlő meg egy csomaggal.

Tényleg lassan én is megkeresem a régi kórházi listámat, de már eszembe jutott a haskötőm is, hogy hol van, mert az nekem nagyon hasznos volt, főleg a 4 kg-s baba után! Nem tudom kis sapkát írtuk-e már, de az hasznos ha a folyósra kell kivinni a babákat, mert azt nem adnak.
Na megyek végzett a mosógép és vár az fürdő sikálásra! :D Szép napot, itt majdnem süt a nap! :D:D

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


bellaani írta:Jo reggelt!

Eszrevettetek hogy egyre korabban kezdodnek a hozzaszolasok? :D


Bellani, az enyém késői volt :-)
Este elaludtam Emmával 8-kor. Hajnali 1-kor keltem, mert szomjaztam. Fel is ébredtem és fél 6-ig fent voltam :)

A névnapi köszöntéseket köszönjük szépen!!!!

Kép
Kép
alma26
 
 


alma Emmanak boldog nevnapot :)

tamesz koszi az infot.

Kép
monyo83
 
 

 
 

uxi írta:Klári, én legalább 6 db hálós bugyit veszek.
Eldobható bugyinak hirdetik, de egyébként kiválóan mosható is.
Szerintem inkább több legyen, hátha baleset történik, s átázik a betét, vagy kicsorog a cucc. Szóval lehet nem egyet fogunk naponta "fogyasztani".


Uxi: Nálunk a kórházban nagyon meleg volt. Max fél óra alatt megszáradt a bugyi.

Én a múltkor azért vittem 4-et, mert nem tudtam milyen méret lesz jó...

Kép
Kép
alma26
 
 


Akire Én is hasonlóan gondolkodom a kórházi szobákról, még azt sem bánnám, ha 3 ágyasba kerülnék, így nagyobb az esélye hogy kifogjak egy tapasztalt anyukát.
Gyomorégéssel kapcsolatban a Malox sziruppal vigyázz, mert rá van írva a tájékoztatójára, hogy csak max. 10 napig lehet szedni!
Nálam a tej (kakaó) szokott leginkább beválni pár szem mandula kíséretében.
Klári Már akartam írni neked, csak múltkor elfelejtettem, hogy megnyugtassalak nem vagy egyedül a bogyók ilyen mértékű szedésével. Nekem 2 tablettát kell szednem a pajzsmirigyre 2 tabletta a femibion magzatvédő, szedek mellé vasat és C vitamint és olykor-olykor Magne B-t, ha görcsöl a lábam vagy keményedek. Tehát 6-7 bogyót szedek minden nap. És már a vérvételeket is megszoktam, mert a pajzsmirigyem miatt, minden hónapban megcsapolnak.
Hálós Tena bugyit, jól nézzétek meg hol veszitek, mert én naiv az Alle-ban vettem egy patikában majdnem kétszeres áron 2 csomaggal vettem (4db-ot) 1052Ft-ért. A másik nagyon fontos a méret. Méret szerint nekem jó az M-es, de itthon megpróbálva a combnál nagyon szűk. Inkább egy számmal nagyobbat vegyetek szerintem, aki combban nem szöcske tipus.

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Jó reggelt!

Húúú, brutál volt az éjszaka, alig aludtam, azt is 6 után :(

Erika: 14:30-kor, de ne az utolsó pillanatban érkezzetek szerintem, mert pl. múlt héten elkezdték az előadást, mire átértem a t.patológiáról, pedig nem késtem.

Átnéztem, szerencsére mindhárom fajta betét finom, puha pamutszerű... :)

Boldog Emma napot :)

Hogy kell egy mellszívót sterilizálni?????? :?:

Klári

Kép
claracroft
 
 


Alma:Boldog Nevnapot Kivanok Emmanak!
Az alvassal csak annyi a gondom hogy keson fekszem,rengetegszer felkelek ejszaka illetve hajnalban en kukorekolok a helyi kakas helyett :?

A halos bugyinal en is gondoltam egy szammal nagyobbra,de van esely megnezni a patikaban hogy az mekkora?
Uristen,mar a korhazrol beszelgetunk,kezdek parazni hogy a szules mar komolyan a nyakamon van,pedig januar vegi vagyok :)

Nalam babarucik kimosva,ma meg vasalok,illetve atrendezem ezt az ici-pici szobat hogy a kisagyat a helyere tudjam tolni :?
Parom mult hetvegen megkerdezte akarok-e most inkabb koltozkodni...Ferfibol van,ilyen hulye kerdest feltenni,mikor a 7. honapban vagyok :oops:
Mondtam neki apukam max Te koltozol,en maradok es rogton elferek a gyerekkel :)

Monyo:Gyogyszertarban vagy gyogyaszati segedeszkoz boltban kapsz ilyen "alkatreszeket" :lol:

Kép



Anita
bellaani
 
 


:) köszi Fikuszka :)

Én a bugyit a Fogarasi úti Tesco melletti patikában vettem, Alma patika volt, azt mondták, már nem az, de még mindig az van kiírva. És XL-eset vettem :) L-eset akartam, de épp nem volt, ezek szerint nem baj...

A kórházi fűtés brutál, én majd megőrültem, mikor bent voltam, nyitott ablakoknál és résnyire nyitott erkély ajtónál aludtunk, egész nap nyitva volt...

Klári

Kép
claracroft
 
 


monyo: én egy 28 db-os pelenkát vettem, van még egy 10 db-os Berni névre hallgató is, de ha vészesen fogy, Attila tud behozni.

Klári

Kép
claracroft
 
 


clara en pempers ujszulottnek valo pelust vettem,42darab van benne de nem akarom egyszerre bevinni az egesz csomagot mert ugy hallottam hogy elkunyeraljak azok akiknek nincs :roll:

nalunk ugy van megadva hogy pemperst kell bevinni,persze itthon mar azt hasznalhatsz amit akarsz.

az jo ha meleg van,en folyton attol paraztam hogy megfagyok a korhazban de en is azt hallotam hogy nagyon meleg van a szuleszeten.

mell fertotlenitesere mi a jo?

Kép
monyo83
 
 


Klári!
Munkából megyek, 14:00-kor szeretnék a Klinikákon lenni. Utána csak a regisztráció van hátra, remélem ez nem tart fél órán át :lol:
Utána fel kell menni a másodikra? (a szülőszobák a földszinten vannak!!)

Nekünk kell bevinni pelenkát a babának + ruhát + törlőt + mindent? Ezt kitől lehet megtudni?

Kép
akire79
 
 


Akire: mikor legutóbb voltam terhesgondozáson a kórházba kaptam egy listát az asszisztenstől, hogy mit kell bevinni. Mondanom sem kell, Jézuskától géppuskáig, mindent(János k.).

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Pillesz,ez tetszik :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jezuskatol geppuskaig...ezt meg nem hallottam... :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép



Anita
bellaani
 
 


pillesz :lol: ez jo :lol:

nekunk nincs lista,egymastol kerdezgetjuk hogy ki mit vitt be es ugy allitjuk ossze a kis csomagunkat.

Kép
monyo83
 
 


nekem sincs listam,en innen puskazom :wink:

Kép



Anita
bellaani
 
 


Pár oldallal előbb leírtam, hogy nekünk mi kell. Megkeresem és felrakom ide megint. Azt hiszem darabszámot nem írtak a listára.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Sziasztok!

Hát nekem nem volt gondom az alvással most ébredtem fel :oops: Bár elég későn aludtam el mert borzasztóan fájt a fejem, algopyrin meg nem volt itthon, úgyhogy szenvedtem :?
A vérnyomásom sajnos nem akar javulni, 3x2 sem elég már :cry: :cry:
Most hívtam a dokit ma 4x2-el próbálkozok, ez a max, ha ez sem segít irány a kórház! NEM akarom!!!! :twisted:
Nem tudom ha be kell menni mit csinálnak, kiveszik Barnust, vagy csak megfigyelnek?! :roll: Azért a biztonság kedvéért ma összerakom mindkettőnk csomagját.
Akire-lehet mire jöttök szülőszobát nézni, az egyikben már én leszek :shock:

Kép
Kép
bogaracska
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyors beköszönés, aztán irány a lakás, ha Lili alszik visszaolvasok és jövök! :)
Tegnap végre eljutottam fodrászhoz! Kb. 4 hónapja nem voltam :oops: Így majd nomrális fejjel csinálok megint pocakos képet és teszek fel, ma vagyok pont 34 hetes!! :lol:
Nem tudok jönni most nomrálisan a héten, mert beindult az adventi koszorúk gyártása is, van bőven cisnálni szerencsére :)

Pillesz, csak annyit, hogy eddig bemehettek a látogatók a szobákba (én meg is haltam volna ha nem császár után), csak most a H1N1en miatt van karantén.
Én 2 ágyasban voltam Lilinél. Első nap segített egy tapasztalt ANyuka, aki utána hzaament. Aztán kaptam egy tapasztalatlan Anyukát mint én, jól elvoltunk, azt sem tudtuk, hogy kell pelenkázni! Hintőporoztunk is, krémeztünk is, biztos ami biztos :lol:
Mit szólnál egy 2 ágyashoz, együtt? :lol: Én benne lennék már karácsony előtt! :wink:
Na jövök majd kédőbb!

Kép
buborka.
 
 


Ezek kellenek a János kórházba:

Iratok:

- kiskönyv
-személyi, tb. kártya
-házassági anyakönyvi kivonat/apasági nyilatkozat
-labor eredmények, előző zárójelentések

Testi higiénét biztosító eszközök:

-tisztálkodási szerek
-e.ü. betét
-WC papí, egyszerhasználatos WC ülőke
-papírzsepi, frissítő kendő
-melltartó betét
-mellkenőcs
-mellszívó
(persze egyéni ízlés szerint lehet bővíteni)

Ruhaneműk:

-elől gombos hálóing
-köntös
-szoptatós melltartó
-2 pár papucs (egy zuhanyozáshoz, egy mászkáláshoz)
-apás szülésnél apának is papucs (nem feltétel, csak kényelmi okokból)

Élelmiszerek:

-üdítőital
-citrom, szőlőcukor, csoki, keksz
-nem romlandó enni- innivaló apának
-pohár, evőeszközök
(itt is bővíthető a lista egyéni ízlés szerint. a lényeg, hogy ne étlen-szomjan töltsd a vajúdást)

Egyéb:

-telefon, fotómasina

A babának a kórházba:

-pelenka
-textilpelenka
-popsitörlő
-kb. 5db body
-kb. 5 db rugi
-1 bd kicsi cumisüveg

A babának hazaadáskor:

-1-2 textilpelenka
-pelenka
-rugi
-sapi
-takaró

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Akire- igen a másodikon van a gyülekező, a nagy előadóban, ott kapjátok meg a zöld ruhát :lol:

Kép
Kép
bogaracska
 
 


Vera: oksi. Stipi-stopi a 2 ágyas! Szerintem Pankóci meglesz Karácsony előtt. Szeretnék majd olyan képet róla, hogy a fa alatt fekszik. :D
Majd telefonálok, ha megindultak a fájások, hogy kezdhetsz lépcsőzni.
De tényleg, komoly lenne, ha mi ketten, egyszerre...

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Mellszívó sterilizálás:
én a mikrósba raktam be egy alapos mosogatószeres elmosás után. De a pumpálós részéte ne tedd be, csak amin a tej átmegy.
Ami még eszembe jutott, most a mellszívómnál találtam, a tejgyűjtő kagyló, ugyanis nem tudom másnak volt-e ilyen, de amikor szoptattam az egyik cickóból akkor a másik is megindult rendesen és hasznos ml-eket lehetett a kagylóban begyűjteni, ami pl. jó volt a vigantol beadáshoz, vagy csak simán megitatni vele. mindjárt keresek ilyet a neten, hogy miről beszélek, meg nekem volt az első pár napban MArcival bimbóvédőm is, mert szétrágta, de azt akkor is elég megvetetni apával ha kell.
Na ez a bimbókiemelő vagy tejgyűjtő kagyló:
http://webshop.pro-mama.hu/17-bimbokiemel.html

ez meg a bimbóvédő:
http://webshop.pro-mama.hu/16-bimboved-mini.html
ez azt hiszem több méretben is volt.

Ja cicit csak langyos szappanos vízzel mostam én soha nem fertőtlenítettem, kicsi anyatejet kinyomsz szopi előtt és bekened vele a bimbót meg az udvart az jót tesz neki! :D

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Pillesz:
Oké, benne vagyok!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
buborka.
 
 


clara-nekem a házidoki mondta, hogy a 4x1 után 3x2 a következő adag, ha nem megy 135/90 alá, és hát nekem sajnos nem ment főleg este :? Én is csak ma hívtam fel, mert kicsit megijedtem ettől a fejfájástól!
A sótlan diétát én sem pontosan tartom be, nagyon pici sót teszek a kajákba, után sózni pedig egyáltalán nem szabad. Kenyérből teljes kiörlésű, vagy rozs. A dietetológus a kórházban azt mondta, nem szabad a sót teljesen kizárni, mert az is káros. :? Ja és sokat kell inni, 3-4 liter naponta, amit én szintén nem tudok betartani mindig. :oops:

Kép
Kép
bogaracska
 
 


huhh, Bogaracska, szurkolok, hogy lejjebb menjen végre a vérnyomásod...

Utánanéztem a kedvenc természetgyógyításos könyvemben mit lehet tenni toxémia esetén, héjával főtt burgonyát reggel-délben-este, lehet petrezselyemmel, metélőhagymával ízesíteni, de a legjobb fűszer erre a lestyán.
Magas vérnyomira pl. illóolajat lehet használni, belekeverni tusfürdőbe, masszázsolajba, vagy egyszerűen párologtatni ylang-ylangot vagy levendulát.

De a legfontosabb, hogy ki kell kerülni a hétköznapok stresszhelyzeteiből, és feszültség nélkül élvezni a napokat! Meditálás, masszázs, barátnők, mindent be lehet vetni a cél érdekében :wink:

Ági
Kép
m_agi
 
 


szuleshez esetleg lehet bevinni citromot.
nalunk vajudas alatt nem lehet inni de citromot nyalogatni szabad.
ennek is erdemes utannajarni.

Kép
monyo83
 
 


köszi Ági a jó tanácsokat, de reggel-délben -este csak krumplit lehet enni, ezt tuti nem bírom ki :lol: Az az illóolajos dolog jól hangzik, lehet veszek is ma vmi fincsit!

Kép
Kép
bogaracska
 
 


Az algopyrin vényköteles? Nem bírom tovább le kell mennem a gyógyszertárba vmiért! :evil:

Kép
Kép
bogaracska
 
 


Igen, sajnos vényköteles az algopyrin:(.
Panadolt lehet terheseknek is bevenni...

Ági
Kép
m_agi
 
 


en paracetamolt szedek ha faj a fejem,azt nem tudom hogy venykoteles-e,itt semmi sem az.

kivasaltam.6drb haloing lett amit elkeszitettem hogyha valami van ne a paromnak keljen osszeszedni.
ma kimosom a taskam es belepakolok .elkepzeltem ha valami tortenik es a parom fejveszteve mindent osszedobal,azt se tudja mi hol van meg mire lenne szuksegem.Inkabb osszerakom magam ha ne adj isten elobb menni kell akkor csak par dolgot keljen osszeszednem.

Kép
monyo83
 
 


Csilla
Az én listámon az van, hogy 300 napnál nem régebbi házassági kell. Lehet, hogy elég az eredeti másolata?

Kép
buborka.
 
 


Megjöttem dokitól, nagyon sokat nőttek a lányok 1675 és 1941 grammosak, szerintem elég nagy a különbség köztük.
Mindketten be vannak fordulva ugyhogy nem akarnak császározni

A doki mondta hogy oltassam be magam, ja és az István is le van zárva, apa ki is akadt hogy nem lehet benn a szülésen, de állítólag 1 valakit beengednek

Eddig még lekopogom nincs bajom, de a fiú még mindig lázas, ma megy orvoshoz, én igy még várok 2 napot, és majd eszem az oscillococcinumot (lehet nem igy kell irni) ha nincs semmi baj

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni
Tök jó, hogy már ekkorák a lányok! És még csakmost fognak rohamosabb tempóban hízni!
Valaki kérdezte, hogy mennyit híznak a babák.. (Még régebben)
Án úgy tudom, hogy az utolsó 4 hétben hetente 25 dkgt!

Kép
buborka.
 
 


Móni, szép súlyúak a csajok :)
Szerintem ennyi idős korban még az egyedül cseperedőknek is szép ez a súly.. nemhogy ikreknek.. nem csoda hogy mindened fáj te szegény :(
Pár hét és túl vagy rajta.
Szülésen ne izgulj, majd alakul, nem tudni mit hoz a sors, hogy reagál a szervezeted, lehet hogy beindul a szülés és pikk pakk megszülöd mindkettejüket, ha meg nem megy ne aggódj a doki lesz az első aki ha csak kis kockázatot is lát rögtön szikéhez nyúl.
Persze a tervezett császár a legtutibb.. de még akkor is beindulhat magától előbb a szülés.. szóval tuti tuti nincs..
Szorítok hogy megúszd a nyavalyát! Én is tolom magamba az ezres C vitamint..

Bogaracska, nagyon sajnálom hogy így megszenveded a terhesség végét.. szorítok hogy elég legyen a max dózis a vérnyomás csökkentőből. Szerintem csak végszükség esetén veszik ki BArnit a betöltött 37. hét előtt, viszont ha kritikus a helyzet akkor meg jobb ha bent vagy és rendszeresen csekkolnak benneteket, hogy közbe tudjanak lépni ha kell. Koraszülés miatt már ne aggódj, 35 hetes gyerek teljesen kész van, majd ittkint meghízik :)
pici76
 
 


Nálunk kritikus a helyzet, Zsófinak jönnek a felső 5-ös fogai ... a két utolsó.. nem is emlékszem hányszor kelt sírva ma is 4-5 ször talán..
meg előtte este,meg előtte este... fájdalomcsillapító néha hat néha nem.. aztán már túl fáradt ő is és már csak azét is sír szegény csórikám.. napközben még így is viszonylag jól el van..
de fogdoki néni szernt nagyon szépek a fogai, szerencsére azt az apjától örökölte.. bezzeg nekem mindkét alsó bölcsesség fogam betömte tegnap... azt mondta mindkét oldalt nem érzéstelenítheti, meliyket akarom .. nem tudtam választani, így betömte mindkettőt érzéstelenítés nélkül..
gyakorlatozok a fájdalomküszöb kitolásásra.. és az alvás nélküli zombi életformára :lol:
pici76
 
 


egy link az aktuális látogatási tilalomról:
http://www.antsz.hu/portal/down/kulso/a ... 1123_2.pdf

állítólag rendszeresen frissíti az ÁNTSZ
pici76
 
 


Sziasztok!

Fikuszka, a horkolás megszűnik a szülés után. Nekem is megszűnt Marcinál is, és csak akkor kezdődött újra, mikor újra terhes lettem.

Anita, nem kell a szülés után a vérzés teljes időtartamára Tena. Egy idő után már elég a sima betét is. (pl. Always)

Pillesz ,nekem már sokadjára a lefekvés előtti tejivás vált be, külöben nekem is elég sok savam lesz.

Akire, az Istvánban bejöhetnek a látogatók a szobába, este 9 körül kell kimenniük, és reggel már 7-kor jöhetnek

Tamesz, ne idegesíts engem :twisted: Már nincs 6 hét :lol: :lol:

Emmának nagyon boldog névnapot kívánok én is!

Bogaracska, most mennyi a vérnyomásod? Amíg csak lehet, megfigyelnek, és csak akkor veszik ki Barnust, amikor már nagy a gond. Szóval nyugi, ne stresszeld magad, mert csak felmegy a vérnyomásod :wink:

Móni, tényleg bejöhet 1 valaki szülni velem? Az KIRÁÁÁÁÁÁLY :lol: :lol: Örülök, hogy befordultak a picik. Egyébként ne hidd, hogy 2 gyereket megszülni kétszer annyi idő, hiszen az első kitágít teljesen, és szinte a következő nyomásra megvan a másik is. 5-10 perc különbség van az ikrek között, képes leszel rá :wink:

Pici, kitartás a fogakhoz. Remélem hamar áttör, és tudtok végre aludni!

Na megyek babaruhákat válogatni :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Fikuszka, a horkolás megszűnik a szülés után. Nekem is megszűnt Marcinál is, és csak akkor kezdődött újra, mikor újra terhes lettem.

Anita, nem kell a szülés után a vérzés teljes időtartamára Tena. Egy idő után már elég a sima betét is. (pl. Always)

Pillesz ,nekem már sokadjára a lefekvés előtti tejivás vált be, külöben nekem is elég sok savam lesz.

Akire, az Istvánban bejöhetnek a látogatók a szobába, este 9 körül kell kimenniük, és reggel már 7-kor jöhetnek

Tamesz, ne idegesíts engem :twisted: Már nincs 6 hét :lol: :lol:

Emmának nagyon boldog névnapot kívánok én is!

Bogaracska, most mennyi a vérnyomásod? Amíg csak lehet, megfigyelnek, és csak akkor veszik ki Barnust, amikor már nagy a gond. Szóval nyugi, ne stresszeld magad, mert csak felmegy a vérnyomásod :wink:

Móni, tényleg bejöhet 1 valaki szülni velem? Az KIRÁÁÁÁÁÁLY :lol: :lol: Örülök, hogy befordultak a picik. Egyébként ne hidd, hogy 2 gyereket megszülni kétszer annyi idő, hiszen az első kitágít teljesen, és szinte a következő nyomásra megvan a másik is. 5-10 perc különbség van az ikrek között, képes leszel rá :wink:

Pici, kitartás a fogakhoz. Remélem hamar áttör, és tudtok végre aludni!

Na megyek babaruhákat válogatni :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Móni: nagyon szépek a babák :)

A barátnőm is megszülte az ikerlányait. :)

Hékás: köszi :O)

Kép
Kép
alma26
 
 


Bogaracska, ne aggódj, nagyon nagy baj már nem lehet, ha kiveszik a babát akkor sem. Beni topikjában volt egy anyuka, aki 34+6-ra megszült, 2900 grammos lett a babája, nem volt vele semmi gond.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jó estét!

Délelőtt elment a net :evil:

Akartam írni, hogy délben sajnos 163/92 volt a vérnyomásom. Én is ma hívtam a dokit, nekem rögtön 4X2 lett az adagom :( Majdnem kihagytam a szülőszoba látogatást...

Erika, nagyon csinos voltál. :) Én simán eltűntettem a kórházi listát, amit kaptam. Majd szülés után előkerül :? Egyszer Bogaracska leírta, talán még megvan. Van a Felicitas könyvben egy általános érvényű, én most abból próbálok puskázni.

Nóri, ha van erőd, leírod a listát újra? Köszi. És drukkolok, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy szeretnéd. Még a végén mindkettőnket befektetnek :( Neked még ott van mellette a vizesedés is, lekopogom, nekem az nem számot tevő. Vigyázz magadra, de igazat szólt uxi, nagy baj nálad már nem fordulhat elő...

A Sote is bevezette a látogatási tilalmat, így ha bekerültél volna Nóri, akkor sem láttunk volna, csak a szülőszobára vittek be minket. Oda bemehet apa, utána látogatni nem. A tilalom ellenére a t.patológiára simán besétáltam a volt szobatársamhoz.

Klári

Kép
claracroft
 
 


Nem jövök két napig és rengeteget írtok!

Twist!
Ha idegeskedtél és feszült voltál, nem csoda ha keményedett a pocid! Nem szabad idegeskedni.Én is sokszor gondolok arra, hogy ár csak 3 hét és már nem baj, ha kibújik. Bár az igazi az lenne, ha megvárná január elejét.

Anita!
Nem semmi a barátnőd. Nincs jobb dolga, mint ilyen rémhíreket mesélni neked? Mindenesetre nagyon vigyázz magadra és tényleg hagyj égve sok villanyt.

Pillesz!
Még mindig nagyon csini kismami vagy!
Itt szegeden ha egyágyas „magán” szobába vagy, akkor oda bemehet akit csak akarsz. Én is ilyen szobára ácsingózok, remélem lesz szabad szoba……. Ha meg látogatási tilalom lesz, akkor is egyágyast szeretnék, mert ahogy te is írtad: nem akarok kialvatlan lenni más gyereke miatt…..

Bogaracska!
Attól függ mennyi lesz a vérnyomid. Ha 170 fölé megy többször, akkor kiveszik elvileg, mert már betöltötted a 35 hetet.


Nos, ma találkoztam az „igazi” jósló fájásokkal. Egy órakor kezdődött, egy- egy „fájás” 30-40 másodpercig tartott és közben csillagokat láttam. Ha felültem nem volt jó, ha lefeküdtem úgy sem, ha járkáltam akkor sem. Aztán kettő körül abbamaradt (már éppen azon gondolkodtam, hogyha Marci felébred elmegyek a dokihoz). Végülis a jóslókat ilyenkor már lehet érezni, de azt nem gondoltam, hogy ennyire fog fájni.

Klári!
Vigyázz nagyon magadra, mert nagyon magas a vérnyomid!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kima75 2009.11.24 19:55-kor.

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 


Klári, vigyázz magadra nagyon. Elég magas ez az érték...

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Klári, Nóri, vigyázzatok Magatokra és drukkolok Nektek, hogy lejjebb menjen végre...

Ági
Kép
m_agi
 
 


Igyekszem :(

Hékás: jöhet a táblázat :)

Klári

Kép
claracroft
 
 


Sziasztok Kismamik!

Régen írtam nektek bocsi! Elég sokmindenről lemaradtam! Néha beleolvasok mit írtatok!

Én is olvastam a terhesség hétről-hétre és benne van, hogy el kéne kezdeni összerakni a kórházi csomagot! :shock:

Én is kaptam listát mit kell vinni a kórházba:

Iratok:Személyi, lakcímkártya apának és az anyának is.
házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági
terhesgondozási kiskönyv benne a labor és UH leletek
ha feküdt a terhesség alatt kórházba zárójelentés
taj szám
toll

anya részére:
"nagymama" bugyi legalább 3-4 db
1csomag tena betét utána a leghosszabb éjszakai Eü betét
elöl gombolós hálóing vagy pizsama több váltá
textil pelenka 2-3db szoptatáshoz
köntös, papucs 2db egy mászkálós egy zuhanyozós
evőeszköz pohár szalvéta
tisztálkodási szerek, wc papír, papír ülőke, papírtörlő...stb
2db törölköző
kényelmes melltartó plusz betét
szoptatós tea

újszülött részére:
nadrág pelenka
textil pelenka 2-3db
fürdető lepedő fürdetéshez vagy nagy méretű pelenka
babaruha(kising angol pólya biztosít a kórház) de lehet sajátot is használni
sapka ha folyosóra viszik az újszülöttet látogatáskor

a köldök kezeléséhez szükséges alkohol és hintőpor biztosítva van
A tejbelövelésig forralt vizet is kapnak az újszülöttek szoptatás után cumisüvegből! :shock:

Én anyutól kaptam 5dbos egyszer használatos slip bugyit Get now van rajta és ez elég lesz a kórházba szerintem!

Nálunk is elmaradt a szülőszoba látogatás mert látogatási tilalom van teljesen, még az apák se mehetnek be aki apás szülést akart, mert nem engedik azt mondta védőnő, remélem nem tart januárig mert hülyét kapok ha majd nem jöhet be Apácska hozzám!

Jövő hónapba menni kell majd a gyerek orvoshoz is feliratni vele a kiváltandó cuccokat.

Gyorsan visszaolvasok! :lol:

KépKép
ldetti
 
 


Klári, jó, hogy szóltál :lol: :lol: :lol: most tényleg elfelejtettem volna :oops:

Kép
Kép

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!
Rendesen lefáradtam az idegtől. Andris fiam csupa láz, orra folyik, gyenge. Elvittük orvoshoz, kapott antibiotikumot. Nagyon féltem ők is és a babát is.:(

Kép
ágota 74
 
 


Ohhh, Ágota jobbulást Nektek! Remélem csak valami meghűlés.

Jöhetne már valami téli hideg, mert ez a 10 fok feletti hőmérséklet nagyon kedvez a vírusoknak, baciknak :twisted: És kezdem unni, hogy rettegni kell a fertőzéstől :evil:

Clara!
Köszi a bókot :lol: Ti meg olyan gyorsan eltűntetek, hogy el sem tudtam köszönni :oops:
Ilyen vérnyomással még csoda, hogy nem ájultál el a szülőszobán, abban a levegőtlenségben.

Ma megingott az elméletem a közös szobával kapcsolatban. Lehet, hogy mégiscsak 1 ágyas kéne? Pont meséltem a páromnak és ő mindenképpen azt szeretne, mivel ott sokat lehetne velünk :D
Bár szerintem a szülés utáni tejfakasztó buli másnapján inkább otthon fog fetrengeni egész nap!

Kép
akire79
 
 


Verus: 300 napnál nem lehet régebbi a házassági.
Én még ott tartok, hogy kb. 1-1,5 hét múlva érkezik csak meg a személyim. Majd utána jöhet az apasági nyilatkozat.

Hát az én párom is szeretne bulit csapni ha megszületik a bébi. Csak az a gond, hogy baromi másnapos, sőt harmadnapos tud lenni. Akkor teljesen használhatatlan, rosszul van, és alszik egész nap, én meg szolgálhatom ki. Mondjuk ez a közös pályafutásunk során kb. 2-3-szor fordult csak elő.
Szóval erről már kifejtettem neki a nemtetszésemet, remélem nem lesz dínom-dánom...

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: