Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
megvagyunk mi is, hál' istennek jól vagyunk, gyarapodgatunk, csak az a gondom, ami sokaknak: még visszaolvasni is alig tudok.
Mona, aranyos vagy, hogy kérdezed, alakulgatnak a hétköznapok, most már nincs annyi üvöltés. Elég rövid kis nyűgösködéssel megússzuk a nappalokat, bár a kisasszony továbbra sem alussza túl magát. Ha itthon vagyunk, vagy foglalkozni kell vele, vagy kézben kell lennie, vagy a hordozóban van el, aminek annyira nem örülök, mert túl sokáig nem jó. Mennyi ideig is javasolják naponta? Ha viszont elmegyünk sétálni, a babakocsiban jókat tud szunyálni, és már egyre hosszabb ideig bírja, szóval ez is valami. :) Az éjszakák szerencsére kezdettől elég tűrhetők, csak egyszer ébred fel közben, sőt, mostanában már többször is előfordult, hogy egészen sokáig bírta. A rekordunk két napja volt: 10 körül ágyba tettük, és fél 6-kor ébredt fel. :D Persze ez még nem végleges, ma éjjel például fél 3 körül felverték a gázok, kakilt is egy jókorát. :lol:
Mona, én is rájöttem már, mennyi mindent lehet fél kézzel csinálni. Nem is hittem volna. :lol:
Azért majd igyekszem többet jelentkezni, most csak gyorsan dobok egy képet, hogy megmutassam, mennyivel vidámabbak vagyunk mostanság. :wink: Sajnos, olyat még nem sikerült elkapnom, amikor igazán teli szájjal vigyorog, pedig annyira édes olyankor! :)

Kép

italoman
 
 


Viki
Én megértem. Nem ítélkezni akartam.
Sajnos továbbra is igaz, hogy pénzből élünk :( Arról nem beszélve, hogy ma a munkahelyet megtartani, vagy másikat találni szintén nem könnyű.
Egyébként anyósom mindig mondja, hogy az ő idejében 6 hétig lehetett csak otthon maradni......

Italoman
Örülök, hogy előkerültél :D Annak meg még jobban, hogy lényegében minden ok. Gyere gyakrabban!!! :D

mikegirl
 
 


hát én június óta vagyok táppénzen, azóta egy kanyi pénz nem jött! Sőt a TGyásom sem jött még.
Én nemcsak jövőre megyek vissza dolgozni, az üres óráimban már kőkeményen dolgozom itthon is, mert azért durva hogy közelo 3-4 hónap után kapunk pénzt állam bácsitól, tehát marad a taposómalom, csak így egy picit nehezebb. én régen 10-12 órát aludtam egyhuzamban, de ez már elmúlt a bébi születése óta (sőt már várandóssan sem tudtam), na mindegy a baba kárpótol mindenért.
Ma elmentünk venni játszószőnyeget, mert állítólag jó készségfejlesztő. Hát csajok ez is 5eFtól a csillagos égig van. De megérte mert a kicsi annyira élvezte, hangosan sikongatott aztán fél óra játék után elfáradt, és azt vettem észre hogy elaludta a játszószőnyegen.
Na a másik nagy hir hogy tegnap együtt fürdött az apjával, POTYOGTAK a könnyeim, annyira tünemény volt hogy el sem hittem hogy a babák ennyire ügyesek. Dobok róla pár képet.

Kép Kép

Kép
sziszike77
 
 

 
 

Kép

Kép
sziszike77
 
 


Sziasztok!

Én is előkerültem. Már tegnapelőtt óta olvasgatlak benneteket, annyi mindent írtatok, amire akkor azonnal jó lett volna válaszolni, de most per pillanat, nem emlékszem semmire :oops: :roll: .
Máté babámmal tegnap voltunk neurológián, minden OK. Hétfőn pedig megyünk vissza Szegedre kontrollra. Most egy picit náthás a pici manóm, de azt mondta a drnéni, hogy ez nem megfázás, hanem inkább allergiás jellegű nátha :? . Egyébként most már 5150 g-mot nyom, és 59 cm magas. :D Nagyon jókat beszélgetünk, beszélek hozzá, ő meg mosolyog, és gőgicsél. Imádnivaló!!! :D :D :D
Mindjárt dobok 2 képet, tegnap készültek, és most kaptam őket mail-ben, valszeg lesz többis, de még csak ezeket kaptam meg.

miniliza
 
 
 


Kép

Gergőm :D

miniliza
 
 
 


Kép

Máté+én, bár szegény Máté majdnem lecsúszott a képről :oops: :roll:

miniliza
 
 
 


Ja és akartam írni, csak lemaradt, hogy gyönyörködtem a babafotókban :D

miniliza
 
 
 


Hello!

Viki: szerintem anyukéddal nagyon jól ellesznek!:)

Mikegirl: Örülök, hogy nem bántotalak meg! :) Kaki nálunk is örök téma...ma belerottyantott a kezembe...

Olyan szépek ezek a babák! Sajna Sebinek még mindig száraz a bőre.:(

Tegnap voltunk anyósnál...balhé volt...nem engedtük neki, hogy megfogja Sebit, nekem aztán nem hiányzik, hogy bepiálva elejtse, alig tudott menni. Szóval nagyon gáz, de senki nem mondta, hogy igya magát halálra, ő válaszotta ezt az utat. :?

Szocpol: Holnap megyünk ezért a közjegyzői igazolásért...aztán OTP. Tamaránál nagyon hamar elintéztük...hát majd most meglátjuk!

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Hűű, látom mindenki kihasználja a jóidőt :D Mi is sétáltunk, jó nagyot :D
Nekünk is bejött a játszószőnyeg, bár néha felidegeli magát, és akkor úgy kinevetem a drágámat :lol:
Sziszike, megmutatnád a pihenőszéketeket is?
Nekünk azt mondták, hogy majd az államkincstártól kapunk levelet, a startszámla miatt, de mi még nem kaptunk semmit :? Ti hogy álltok ennek a rendezésével?

Tegnap annyira kiszúrtam Danikámmal :oops: :cry:
Jó fűszeres brassóit ettem, este meg gyrost, azt is jó csípősen. :oops: :x
Szegénykém, éjjel 1-kor aludt el, nagyon fájhatott a pocija, mert egyfolytában húzkodta fel a lábát, sokat sírt, és nagyon jöttek tőle a szelek :?
Annyra sajnáltam, közben meg szidtam magamat, hogy lehetek ilyen hülye :x

sziszike, miniliza, nektek is nagyon szép babótok van :D

Kép
mona76
 
 



Kép
sziszike77
 
 


Sziszike
Játszószönyeg - mi azt a kollégáimtól kaptuk, mikor elbúcsúztattak. Csak az a baj, hogy Ati nem éri el, túl magasan vannak a játékok, és bántja, ha hiába kapálózik. Szóval még ezért nincs nagyon használatban, várni kell, amig felnő a feladathoz :D

Sziszike, Miniliza - szuperek a fotók!!!! Édesek a bébik, és persze Gergő is nagyon-nagyon aranyos. :D

Mamiblue
Anyós nálunk is néha bepiál. Bár Atit még csak egyszer fogta itt nálunk, minden rendben volt vele, én mégis halálra aggódtam magam....Nem szívesen adom ki a kezemből. Annyira féltem.
OTP-hez kitartást és kötél idegeket!!! :lol: Bár azt hiszem szerencséd lesz...egy egész marok kaki..... :lol:

Photoblogot tegnap én is megnéztem. :lol: :lol: Sok-sok aranyos babát láttam :lol: :lol:

Mona
Nekünk minden megjött, megvan, csak nálunk áll a dolog. Jövő héten elintézem :oops: :oops: :oops:

Képzeljétek, ma csavarogtunk. Kaptunk Atival apától Quinny kocsit, picurra összecsukható, könnyű aluvázas, és a vázára rá tudom tenni a hordozót. Aztán szopi apa munkahelyén, és shopping. De nem kaptam, amit szerettem volna. Viszont ahányszor apától 1m-nél jobban eltávolodtam, mindig belepték a csajok, hogy milyen cukorfalat - mármint Ati, stb, stb. Szóval apa tologatta a kocsit, és közben azon morfondírozott, hogy miért indítja be a csajokat :lol: :lol: :lol:

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk barátnőméktől, egész nap ott voltunk, bográcsoltunk. Fanni nagyon jól bírta, szinte egész nap aludt kint a kertben a jó levegőn.

Tegnap voltunk a Brendonban, még soha nem mentünk be oda, gondoltam megnézem az árakat, meg hogy mik vannak. Nem vettünk semmit, de a hintákat nagyon nézegettük, volt egy-kettő ami annyira tetszett, hogy még én is beleülnék :o Tisztára elcsodálkoztam, hogy miket ki nem találnak, hogy már milyen spéci hinták vannak. Ki is néztem egyet, csupán 40ezer Forint.... megemlítettem a nagyszülőknek, hogy Fanni nagyon szeretne egyet karácsonyra.... :D

Holnap megyek a 6 hetes kontrollra, semmi kedvem nincs hozzá, de hát muszáj. Még nem tudom, hogy megyek, mert 5-re kell mennem, és fel a XII. kerületbe a hegyre, ami tőlünk kb. egy órányira van csúcsforgalomban. Valószinü megkérem anyut, hogy kisérjen el, és visszük Fannit is.

Én az én nagymamámtól féltem Fannit. Már elég idős, és sajnos Alzheimer kórban szenved, és már nagyon-nagyon lassan mozog, meg beszél, meg mindent egyből elfelejt. Persze ő is megakarja mindig fogni Fannit, és nagyon-nagyon aggódva adom oda neki, de nincs szivem megbántani azzal, hogy nem adom oda neki a gyereket. Csak olyankor leültetem a mamát és az ölébe adom, de le sem veszem róluk a szemem. Szegény már képtelen megjegyezni, hogy hogy hivják Fannit, de azt azért nem felejti el, hogy van egy dédunokája :D

horvviki
 
 


Nektek mennyit esznek a babáitok egy alkalmommal? Csani 70-120 között szopizik, de általában 100 alatt. Mondjuk mostanában már csak szúrópróbaszerűen mérem, mert mindig csak fel*om magam, mert össze-vissza mér a mérleg. Szóval 7-8szor eszik egy nap ha átlag 90-et veszek akkor az 630 egy nap. Lassan 6 kilós, és ha a könyvekben vett számítást veszem akkor 900 körül kéne már falnia. Mondjuk gyarapodik a súlya, de már nem olyan tempóban mint eleinte. Lehet, hogy nem elég neki a tej, de néha bepróbálkozok tápival, de nem tetszik neki. Azt gondolom ha éhes lenne megenné. Nem? :roll:

leko
 
 


Hogy-hogy nem kaptatok még táppénzt meg Gyást?? Én is június óta vagyok táppénzen és első perctől kapok mindent rendesen. (anyasági segély, családi pótlék stb) Mondjuk a munkahelyem tb kifizető hely, de akkor is vérforraló! Érdemes körülszimatolni a kerületetekbe is, mert itt nálunk pl a 11 ker.-ben 81 000 Ft. egyszeri támogatást ad az önkormányzat. Ezt is csak véletlenül tudtuk meg.

leko
 
 


mikegirl: a játszószőnyegen Hanga sem éri el az állatkákat, de én mindig mozgatom neki oldalról a rúdat és tetszik neki hogy mozhognak az állatkák és igy lesz egy készségfejlesztő. Az hogy megpróbálja őket elérni az megint tök jó, és kb fél órát bir alatta lenni, utána elfárad, nézem mivan a gyerekkel hogy már nem beszélget a babákhoz hát ott szundit alatta.

mona: küldtem egy linket a pihenőszékről. amúgy a brendonban tényleg nagyon drágák ezek, van egy jó hely a 11.kerületben elefáni babadiszkont ott jóval reálisabb árak vannak.

Képzeljétek felbuzdultam hogy milyen jó a kis Libero pelus vettem már nagyobb méretet Hangusnak és eg yjó nagy packkal. A mega verziót.
hétvégén már azt akartam ráadni és nem jó a ragasztószalagja. Nincs rajta ragasztó, kipróbáltam még vagy 5 darabot hát egyiknek sem ragad a csikja!!! Idegbe jöttem és irtam a Libero Magyarországnak, most kivi vagyok a válaszra.

Délután fejem a mellemet (ez a pelus napján) erre a nagy hiper szuper AVENT mellszivónak elmegy az ereje. Javitgatom, szerelgetem stb. de semmi! Hát kurvára idegbe jöttem hogy több 10eFt-ba kerül minden kismama cucc és rohadtul de nem tart hetekig sem. Na irtam az Aventnek is egy reklamációs levelet.

Egy picit már unalmas ,hogy minden kismama és kisbaba cucc milliókba kerül és mellette abszolut nincs semmiféle minőség.
Komolyan mondom hogy a Tescos cherokee cuccokban nem lehet csalódni, Pár ezer forintba kerül, de mosható, strapabiró és olcsó.

Most jól kimorogtam magam, megyek szundizom egy nagyot a kiscsajt meg magam mellé veszem. Ma délután elsétálunk megnézni az úszást. Majd leirom mi volt, ez valami Kalovics féle babaúszás, itt van tőlünk 10percre egy családi házban.

MIndenkinek szép hetet

Kép
sziszike77
 
 


A súlya a babának az első 2 hónapban rohamosan nő, a 3ik hónapra meg kell hogy dupláza a születési súlyát, utána pedig szinte csak havonta nő pár grammot, tehát ne izgulj Leko hogy nem nő a babó. Ha éhes lenne akkor azt is jelezné neked, pont én is ez miatt aggódtam és kikértem a doki tanácsát.

Én nem javaslom hogy tápszerrel egészitsd ki a fincsi anyatejet, attól nincs jobb. Ne méregesd hogy éppen mennyit eszik a kicsi, mert tnéyleg csak mgadat bas....od fel. Nálunk van olyan amikor mind2 mellemből kiszivja Hanga a kajcsit, de van olyan is amikor az egyiket és még ki is kell fejnem mert marad benne. A felnőttek sem mindig ugyanannyit esznek :D

Még én sem kaptam semmiféle pénzt, június óta !!! KURVÁRA Ideges is vagyok miatta, nekem a volt mh-em nem kifizetőhely! De akkor is A TGYÁS hol lehet már!!!!??????

Kép
sziszike77
 
 


Leko
Régen én is ilyen méregetős fajta voltam :D Ma már csak néha-néha, kíváncsiságból dobom a mérlegre, na meg hetente egyszer szombaton, hogy lássam, mennyit hízott a drága :D A múlt hét eredménye 240g.

Sziszike
A libero pelus jó!!!! Az a csomag biztos hibás :(
Tegnap óriási teszt volt. Ati olyat kakilt, hogy a köldökétől a háta közepéig (szó szerint!!!) tele volt a pelus. De tényleg!!!! Én ennyit még nem láttam. Az összes hurkácska minden résében, a pömpölőn, a pelusban jó vastagon mindenütt csak kaki. Fürdetni kellett. És összesen egy csepp ment ki a háta közepén. De ekkora mennyiségnél nem csoda....
Remélem kárpótolnak majd néhány csomag pelussal!! :) Persze a sűrű elnézéskérések mellett.
Súlyduplázás - mi szerintem nem fogjuk :( Pedig Ati hízik rendesen, 20-30dekákat egy héten. 3300-al született, 3170-el hoztuk haza, és most 5530. Nem lesz ebből 6600 a harmadik hónap végére. :(

Napirend
Csajok, adjatok tanácsot. Ati felkel éjszaka is szopizni. A barinőm meg azt mondja, hogy már át kellene aludnia az éjszakát. Esti szopi tízkor, aztán legközelebb reggel hatkor. Mondjuk ennyit a cicim sem bír....5-6 óra után már zöld vagyok, annyira feszít.....fejni nem szeretnék. Tápszer nálunk nem játszik, egyelőre még bírom tejcivel.

Na megyek mosni, mert Ati teknősbékája (szennyestartója :) ) tele van.
Szép nyugis napot mindenkinek! Bár kissé szürkének ígérkezik....

mikegirl
 
 


Köszi lányok, vissza is viszem szerintem a 3 hónap végén a mérleget. :)
Pelus: Mi most huggiest használunk, nekem bevált A pampersből állandóan kifolyt a hátán a kaki, mert nincs rajta gumírozás. Nem is értem, hogy gondolják. A libero is jó volt, de abból meg néha kipisilt, nem is értem hogy! :) Sziszi! Biztos vissza fognak írni a liberosok! Ezek a multik nem engedhetik meg maguknak, hogy az anyukák rossz hírüket keltsék. Tudják, hogy állandóan fórumokon lógunk. :D

leko
 
 


mikegirl!
Csani is felkel még éjszaka van, hogy többször is. Szerencsére szopi után visszadől aludni, így nem érzem fárasztónak. Van, hogy én is belealszom. Mondjuk ő köztünk alszik éjszaka, így könnyű.
Nektek bámulják már a fiókák a kezüket? Én néhány napja vettem észre, hogy Csani az öklét bámulja. Forgatja a kis pracliját a szeme előtt míg be nem bandzsít, atán az egészet betömi a szájába. Behalok olyan cuki. :lol:

leko
 
 


Kéznézegetés
Igen, már időnként felfedezi, de az öklét még nem próbálta bekapni. :D Inkább nézegeti az ujjacskáit. Azt vettem észre, hogy a látómezőjébe tudattalanul kerül, de ha észreveszi....

mikegirl
 
 


sziszike, én is igy jártam a mellszívóval, és rájöttem, hogy belül, az a pici fehér csillag berepedt, de adtak hozzá, még +kettőt, nézd meg a dobozát. Ha meg nem, akkor a Dorozsmai uton van egy Avent bolt, ott állítólag nagyon szívesen segítenek.
Hát ezen a pelus dolgon nagyon kiakadtam, kiváncsi leszek mit írnak vissza. :x
Na és hogy nemkaptatok még pénzt :shock: :roll: , én december óta vagyok itthon, és jön havonta rendesen a lóvém, már minden hozzájárúlást is megkaptam, csak még a babakötvényt nem :roll:

leko, Dani is ezt csinálja a kezével :D
mikegirl, nem minden baba egyforma, Dani is felébred, de nembánom. Ha 21-órakor már alszik, akkor felkel éjfélkor, és 5-óra körül, ha csak 23-24óra körül alszik el, akkor 4-5 körül ébred, de néha 3óránként is. :)

Kép
mona76
 
 


Hello!

Sziszike: Szerintem nem a 3. hónap végére, hanem kb. fél éves korukra duplázzák a súlyukat. De ez sem szentírás a kisebb súlyúak hamarabb a nagyobbak később...persze lehet tévedek! :wink:

Mi meg most Bella pelust vettünk neki...hát első nekifutásra kifolyt belőle a pisi, de lehet megint én voltam a béna és nem jól adtam rá!

Sabine: Nyár...az jó! Bár nekem a tavasz jobban bejön! Tök jó, hogy már kevesebbet sírnak a srácaid... 8)

Mikegirl: Szerintem erre sincs szabály, hogy mikor kell átaludni az éjszakát nekik. Van olyan szomszédom akinek a kisfia még 2-3 évesen is felkelt éjjel enni!!! Tápszert ivott!!!Azt mondják, hogyha vizet adsz neki éjjel,akkor elöbb utóbb nem fogja magát fárasztani a felkeléssel a vízért!:) De szerintem ők még picik, én szivesen etetem éjjel is. Ma éjfélkor kelt meg fél 4-kor...kibírható...7-kor ébredt!

Ébredés!

mamiblue
 
 


Mamiblue
Én meg azt hittem, hogy csak mi vagyunk éjszakai szopisok :D És boldog vagyok, hogy van tejcim, és persze hogy szívesen adom neki. Ati a legszebb dolog az életemben :D Csak mindig azt hallom, hogy már lennie kellene napirendnek. És mivel éjszaka hol így - hol úgy eszik, a nappali kajálások is tolódnak össze-vissza....

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Hát napirend, az nálunk sincsen :) Van hogy felébred éjszaka enni, vagy hogy nem. Egyik nap reggel 6-kor ébred, másik nap fél 8-kor, teljesen változó. Van olyan nap, hogy 2 óránként enni kér, másik nap meg 5 óránként, mert szinte egész nap alszik. Imádom az olyan kérdéseket, hogy hány órakor kell ennie??? Mondom, amikor "szól"... Nincs olyan, hogy mondjuk 6-kor, 9-kor, 12-kor, 15-kor 18-kor, 21-kor... Ahogy éhes...

Nálunk Fanni előszeretettel tömködi az öklét a szájába, és még cuppog is hozzá :D És ezt akkor is csinálja, amikor tuti nem éhes, mert előtte ette tele magát... :D

Én születése óta nem mérem hogy Fanni mennyit eszik. Minden héten megmérjük, és szépen gyarapodik, akkor minek nézzem, hogy naponta, vagy egy-egy evésnél mennyit eszik? Ha fogyna, vagy nem nőne a súlya, akkor igen, de igy feleslegesnek tartom. De ezt is többször megkérdezik, hogy mennyit eszik...?

Szépen süt a nap, megyünk sétálni mindjárt :D :D :D

horvviki
 
 


Megvolt a mázsálás 200 gr-ot hízott 2 hét alatt...azt mondta a védőnő, hogy elég. Ha apjára ütött nem fog elhízni az tuti, ő 185 cm és 60 kiló...bezzeg én...lassan gurulok. :cry:

Viki: nálunk is az öklét majszolja.:) sajna cumit nem fogadja el, pedig nyugodtabb lenne tőle.

Itt írta vki, hogy a Macikávé is szaporítja a tejcit. Kipróbáltam és tényleg, most megint több tejem van.:)

Anyós: Sajna nálunk sokkal durvább a helyzet! már többször kellett összevarrni itt-ott, mert elesik...no komment!

Mandala: neked szerintem egy rossz szavad nem lehet anyósodra, milyen csini rucikat varr a gyerkőcöknek. :wink:

mamiblue
 
 


mamiblue!
Azt hittem csak én én férjem ilyen gebe. Mondjuk ő csak 178 cm, és 61-62 kiló. Vegetáriánus meg állandóan stersszeli magát a munkája miatt. :( Állandóan aggódom érte, hogy ledönti az első nátha.

leko
 
 


Mamiblue
Macikávé - igen, a maláta miatt. :D Én is azzal tuningolom magam, csak alkoholmentes malátaital formájában. Napi 1-2, mikor hogy. Ha kevesebbnek érzem a tejcit, akkor 2.

Sziszike
Játszószönyeg probléma megoldva. Egy takaróval lejjebb nyomtam az ívet, és így eléri a játékokat. Lassan szétveri szegény katicát :lol: :lol: :lol: Most az a favorit. De majd lecserélem, hogy kapjon a pillangó, a csiga, meg a kukac is. :lol: :lol: :lol: Nektek is feltűnt, hogy az esetek nagytöbbségében azonosíthatatlan az állat?! Időnként azt hiszem jövendő kis állatorvosunk segítségét kellene kérnem :D Na ez a katica is egyesek szerint teknős.....

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy 6 hónapos korukra kell megduplázniuk, 1 éves korukra megháromszorozniuk a súlyukat. Legalábbis 2 éve még így volt :wink:

Sziszike, ha megvan a blokk akkor vidd vissza a boltba ahol vetted a pelust, majd ők elrendezik. (Valószínűleg ezt a választ fogod kapni egy két sajnálom mellett) Egyébként én is a hajamat tépném, mindjárt meg is nézem, mert én is délelőtt vettem egy csomaggal.

Miniliza, nagyon szépek a fiúk. Gergőnek előre is boldog szülinapot kívánok!

Mikegirl, képzeld Réka egyszer kapott egy felhúzhatós játékot aminek csibe alakja van, de közben nagy nyuszi fülei is vannak. Na, nesze neked kedves szülő amikor megkérdezi a gyerek, hogy ez milyen állat :roll:

Na, sírás van, majd megpróbálom folytatni.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Ati a játszószőnyegen :lol:

Kép Kép

mikegirl
 
 


Ati birodalma a nappaliban :) Kép

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Manóci épp csendesen elgagyorászik, úgyhogy gyorsan tudok írni. :D

Születési súly: én is úgy tudtam, hogy féléves korukig kell megduplázniuk. Egyébként meg szerintem is felesleges méricskélni, nálunk a védőnő külön kérte is, hogy ha nem érzünk kényszert rá, ne vegyünk mérleget itthonra. Nem kellett nagyon győzködnie. :lol: Ő kéthetente megméri, most is gyarapodtunk 45 dekát, akkor meg minek idegeljem magam? Tényleg igaz, mi sem eszünk mindig ugyanannyit, és nem is az a lényeg, hanem az egészséges fejlődés.

Mikegirl,
ha 10-től 6-ig bírja, az miért nem jó? Egyébként is, a babák mindenben különbözők, így ebben is. Szóval az olyan mondatokat, hogy "így kellene lennie", meg se halld. Nincs szentírás semmiben, legfeljebb átlagok, amelyektől nyugodtan el is lehet térni.

Mona,
nekünk a múlt héten jött meg az államkincstártól a levél, szóval nektek meg már régebben is meg kellett volna jönnie. Esetleg telefonálj rájuk egyet.

Édesek a babók, mi is most szeretnénk játszószőnyeget venni. Hol érdemes szerintetek?

italoman
 
 


Sziasztok!

Na ezt a macikávés dolgot én is kipróbálom,mert egyre többet nyúlok a tápszerhez.De aztán lehet,hogy hiába strapálom magam,mert a kisasszony úgy döntött,hogy ő csak éjszaka,és az esti alvás előtt hajlandó cicizni :( Ezt csinálja velem már 3napja.Ma mondjuk egy kicsit erőszakos voltam vele most alvás előtt,mert majd szét durrant a cicim.Ordított egy percig cicicvel a szájába,de utána szépen kiszívta a tejcsit az utolsó cseppig.Remélem nem utál meg érte,hogy ezt tettem vele :shock:

Kialakult napirendje az én drágámnak sincs még.Annyi csak,hogy egész délelőtt ébren van,talán 2x10 percet hajlandó aludni,és délután 1-től alszik a teraszon 4-ig.Éjszaka általában egyszer ébred fel,legtöbbször eszik és alszik,de volt rá példa,hogy 2óra hosszat is ébren volt utána.

Kisfiam tápszeres volt,ő kb 3 hónapos korától aludta át az éjszakákat.(Azt mondják a tápszeres babák hamarabb átalusszák az éjszakát,mert laktatóbb,mint az anyatej).De aztán ez nem tartott sokáig,kb 5 hónapos koráig.Volt,hogy 4x-5x is felébredt.Nem a foga miatt,mert az 10 hónaposan bújt ki neki.Teázni kezdett éjszaka,ami a mai napig így van,csak most már elintézi egyedül.Aztán úgy vettük észre,hogy akkor ébredt fel mindig,mikor mi is lefeküdtünk.Felébredt a szöszmötölésünkre.Így 7hónaposan került különszobába,és akkor jobb lett megint a helyzet.
Zsófit már rögtön akkor különszobába tesszük,amint végig alussza az éjszakát.

Az én párom is majd'elvitte a szél,míg anyósom főzött rá(60kg vaságyastól),de mióta külön élünk megemberesedett :lol: (80kg). Anyósom ugyanis megfőzött vasárnap és azt ették egész héten.Jó esetben még egyszer főzött hét vége felé.Kemény fizikai meló mellett jól eshetett az 5napos kaja :? .

Kép
Kép
huni
 
 


Sziasztok!

Most, hogy hihetetlen dolog történt velünk ( mindkét gyerek egyszerre alszik.. ), gondoltam bejelentkezem. :D

Napok óta csak olvasgatni volt erőm. Most viszont segítség kéne.
Lala étvágya drasztikusan megnőtt. Oly annyira, hogy egy szopi alkalmával mindkét tartályomat kiüríti. Böfizik párat és aztán alszik kb max fél órát. Aztán felkel és sír. Ha a cicit a szájába nyomom akkor szívja. Csak kevés jön. Igaz ez a problem is általában késő délutántól 11.ig él. Napközben elvan. Létezhet, hogy estére többet enne és nem elég a tejem? Adjak neki pótlást?

Fontos lenne a tanács. Köszi. :)

Én most állok neki játszószőnyeget varrni. :D

Nnna. megyek eddíg aludt Lala.. Majd bekukk. Pussz

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Pattogó,
ha csak most kezdene többet enni, akkor szerintem elvileg kell néhány nap a szervezetednek, amíg alkalmazkodik az új helyzethez, és rááll a nagyobb tejtermelésre, szóval érdemes várni egy kicsit azzal a tápszerrel. Egyébként biztos, hogy azért sír, mert éhes?

italoman
 
 


Hello!

Mikegirl: eben a kis kuckóban én is szivesen elhemperegnék egész nap!:)

hmmm ezek szerint a maláta az ugyanaz mint a cikória? Amióta iszom, megint úgy jön a tejcsi, hogy befekezi és szinte még priccel belőle! Lehet a szopisteával kicsit le is állok, jó a változatosság!:)
És finom is, nekem bejön az ize. A nescafénak is ilyen ize van!:)

MÁK: Nekünk is most jött meg a papír. Ebben küldtek vmi adószámot, de ki kell kérni az adóigazolványt, bár nekünk OTP-ben azt mondták, nekik elég a szám! Van vki aki fog gyüjteni? Mi már több mint 1 éve fizetünk egy gyüjtögetős biztosítást a 3. gyerköcnek...nem tudom érdemes-e még ezt is mellé gyüjteni.

Leko: Én is próbálom párom hizlalni...de nem megy! Van, hogy meg sem tudja enni a vacsit, mert úgy tele lesz a gyomra...sokszor azt hiszem máshol kajál be ennyire, de hát ez hülyeség, ha 2-szer vacsizna csak nehezebb lenne!:)

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Ma megkaptuk a levelet az államkincstártól :lol:
Italoman, mi elefáni üzletben vettünk játszószőnyeget, 6ezerért, nagyon szép, sok lógó van rajta, és mindenféle, csörgő, zörgő, pici tükör, és sok színes dolog van rajta.

Az én párom is hízott 20kg-ot, mióta én főzök rá. :lol:

Este 10-12-ig a kiságyban aludt a drágám :lol:
Mi is már nagyobb méretű pelúst vettünk, már alig vártam, hogy elfogyjon a kisebb, jól bevásároltunk belőle, és az útobbi időben már kicsit szorította a picúrkám húrkáit :oops:

Kép
mona76
 
 


italoman: már lassan 2 hete csinálja. Napközben is max 2 órát bírja kaja nélkül, de azt is csak akkor, ha babakocsival sétálok vele. Nem hiszem, h a hasa fáj, mert puki, kaki van rendesen, és nem úgy sír, mint hasfájásnál szoktak. Nnna ezt jól megaszontam. Látom rajta h éhes. Amint ciciközelbe kerül abbahagyja a sírást és kapkod utána. Mondom napközben nincs gáz. Estére olyan, mintha elfogyott volna a tejem. Vagy kevesebb. Vagy többet enne vacsira. Nem tudom.

mona: mikor Vivit vártam akkor apa is hízott velem együtt. Ő mindíg azt mondta, h ő csinált nőt belőlem. Én erre azt válaszoltam, h én meg belőle férfit.. :D

Na megyek kimosom a nagylányom bugyiját mert megint elsumákolta a kakit. :(

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Mamiblue
Maci, mert MAláta CIkória, ebből ered a Maci név. :shock:
Na, szóval én sem séróból nyomom, net-ről puskáztam :lol:

mikegirl
 
 


Mandala
Írtam privit, zsákocska-pénz csere-bere ügyben :D Tartozom neked!! :)
Lehet, hogy anyósod készre varrt zsákocskáitól nem tudod megközelíteni a gépet? :lol: :lol:

mikegirl
 
 


Hello!

Rita: Nálunk is volt ilyen időszak. De nekem a tápit nem eszi meg, még akkor sem ha éhes. Illetve inkább a cumival van gondja, nem is a tápszerrel.

Mikegirl: kösz a felvilágosítás, nem tudtam.:)

Úgy felidegesítettek a csajok! Minden kis vackukat kirámolták a szoba közepére, és mikor kértem, hogy rakjanak rendet, elkezdenek nyávogni, hogy fáradtak...de szerencsére összekapták magukat és már rend van.

Mandala: Én is várom már a zskocskát.:) Illetve a képeket:)

mamiblue
 
 


Mamiblue
Cumi - amikor próbáltam, akkor nekünk is gond volt. Aztán vettem 3 és 4 lukas aventet, mert bimbivédőn is 4 atom luk van. De még nem próbáltam.... Remélem egyelőre nem is kell.

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Délután megvolt a kontrollom, minden ok :) Írattam fel gyógyszert, amit ki is váltottam már, hát az árától lehidaltam: 6500 Ft 3 havi adag.

Ma először "lepasszoltuk" Fannit a nagyszülőknek, és elmentünk nagybevásárolni a Corába egy órára. Hát nekem úgy hiányzott Fanni... tök fura volt nélküle :o De azért egy kicsit könnyebb is volt a vásárlás így. És jó volt kicsit "nosztalgiázni" apával, kicsit kettesben lenni. Fogtuk egymás kezét, és úgy mentünk, amit már oly rég nem tudtunk megtenni, mert valamelyikünk kezében mindig Fanni van :D

Fanni már egy órája békésen szunyokál. Napok óta könnyű dolgom van esténként. 8-kor fürdünk, utána evés, és percek alatt elalszik utána szinte magától. Lerakom a kiságyba hason és már szunyál is. Ja és pár napja újra a kiságyban alszik. Reggel 6-ig bírja. Remélem nem kiabáltam el a dolgot :D

"Csendes" éjszakát mindenkinek! :D

horvviki
 
 


Rita,
akkor ez már tényleg tartós állapot. De lehet, hogy nem a tejeddel van a baj, hanem esetleg tényleg többet enne estére, mert épp valami növekedési ugrásban van, vagy tudja fene. De az is lehet, hogy addigra már fáradt, és egy picit nyűgösebb. Tarts ki, hátha nálatok is csak átmeneti időszak lesz, ahogy Judit írta. Ha továbbra is rendesen fejlődik, szerintem ne aggódj a tejed miatt. :wink:

italoman
 
 


Rita,
akkor ez már tényleg tartós állapot. De lehet, hogy nem a tejeddel van a baj, hanem esetleg tényleg többet enne estére, mert épp valami növekedési ugrásban van, vagy tudja fene. De az is lehet, hogy addigra már fáradt, és egy picit nyűgösebb. Tarts ki, hátha nálatok is csak átmeneti időszak lesz, ahogy Judit írta. Ha továbbra is rendesen fejlődik, szerintem ne aggódj a tejed miatt. :wink:

italoman
 
 


Bocs, pedig először el sem akart menni az üzenet... :oops:

italoman
 
 


Jó reggelt!!! :D

Hát tegnap nagy fába vágtam a fejszémet. Elhatároztam, hogy kialakítom a hatszor étkezésből álló napirendet. Persze egyben azt is, ha éjszaka többször szeretne enni, ám legyen.
Tegnap egész nap négyóránként kajálunk, kivétel az esti utolsó etetés, mert ott hármat bírt ki. Napközben mindenféle sírás nélkül mentek a négyórás közök, annyi volt, hogy az utolsó órában el kellett terelni a figyelmét a pocijáról. Este három óra után ment a sírás, én nem kínzom, kapott is tejcit. Ez volt 9-kor. És csodák csodája, reggel 1/2 5-kor én keltettem, mert a cicijeim helyén két betonlabda volt, párna - cicitartó - póló átázva, és még így is majd szét robbantam. Aztán alvás reggel hétig :D :D De szerintem ez csak egyszeri és megismételhetetlen dolog volt, de akkor is jó volt :D :D
Áruljátok el légyszi, ti az ilyen hosszú alvásos időszakokat cici ügyileg hogy bírjátok? Nem akarok fejni..... :? :? :?

mikegirl
 
 


mikegirl!

nekem is be szokott durranni reggelre a cici, de ha még van egy szopi 11 körül, utána már nem olyan durva, ha reggel5 kor kel. Mondjuk én fejek is, minden szopi után, meg ha érzem,hogy megtelt a tartály :lol: miért nem akarsz fejni? nekem mindenképpen kell, mert adom le....
tegnap is szóltak, hogy van egy hármasiker-pár, és nekik nagyon kéne a tejci :)

az én babám is este zabál be, szerintem 2 dl-t benyom, de utána jót alszik :lol:

Sabine

csak irigykedem :wink: ma reggel nálunk 7 fok volt :? Kép
nora80
 
 


Nóra
Nem akarok fejni, mert macera. Na meg becsapom a cicit, azt hiszi, még többet kell termelni......Én azt szeretném, ha annyi termelődne, amennyi kell (Ez a természetes. ), ami most így is van, csak az éjszakai hosszú szünetek borítják fel ezt az egyensúlyt. Önző dolog, tudom.......
Egy időben egyébként csináltam. Éjjel - nappal, teljesen kivoltam. 3 óránként szopi, ami a büfiztetéssel meg fejéssel együtt egy óra hosszán át tartott, maradt két órám. Még mindig van egy csomó a fagyasztóban.

Atit kíváncsiságból lemértem most, hogy mennyit eszik tele ciciből. Amikor szívni sem kell.....190g-ot evett, durva :) Na ezért szeretném a napi hatszori étkezést. Ilyenkor egy szopi alkalmával többet kajál, és tovább bírja.

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Mikegirl, Eszter 6-szor eszik egy nap kb. 2 hete, magától beállt. 130-150 körül eszik egy alkalommal. Végig is aludta az éjszakát minimum fél ötig, viszont a 2 legutóbbi éjszakán fél 4-kor felkelt, és teleszívta magát. Ez normális? Fejlődési ugrás, vagy mi lehet szerintetek? Mert valahogy kibírtam a reggelig alvást :)

Egyébként jól vagyunk, Eszter egyre többet van fent, de érdekes, hogy nem bőg már annyit, hanem gagyog :) Nagyon furcsa volt először úgy hallani a hangját, hogy nem bőgött. Meg sokat mosolyog. Holnap megyünk 2 hónapos oltásra. Volt valakinek valami baj utána? Lázról hallottam, hogy lehet...

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: