Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is megvagyok, bevallom olvasgatok, de közben mindig rohanok, ha hív a lányom, és hát végül nem válaszolok...
Mi most jól vagyunk, a hasfájás alábbhagyott. :D
Lili is már szépen elnézelődik, de ha nyűgös akkor non-stop műszak van.
Nagyon szép minden Babó!!!!!

Mandala, szeretnék akkor egy 10 cm-rel nagyobbat. Kérhetnék rá olyan helyes cicusokat? Macsekbolond vagyok... :oops:
És sapekot is. Lehet abból is színt választani?

Kép
nap12
 
 


mikegirl: Nem lehet,hogy nem oldódott fel teljesen a tápszer?
Én is jártam már így,hogy egy apró darab eldugaszolta,a gyerek meg csak szívta,szívta...

Mandala : 74-es kellene, bélelt, nem piros,ha lehet középen c
zippzáros,derékban húzott.Mikorra tudná megcsinálni?Mert akkor nem keresgélek.Most vettem 62-68 asat.

Ja és kérdezd meg légyszíves,hogy mennyiért varna 134-142 es hálózsákot,hasonló feltételekkel,de olyat,amibe ki tudja dugni a lábát a gyerek.Ezt kérte a középső fiam :?

tuza edit
 
 


Sziasztok!

Fanninak eddig minden nap volt kakija, de most két napja nem kakilt már. Ez a harmadik nap :( Lehet, én ettem valami rosszat? De nem rémlik semmi. Van valami tippetek, hogy mivel próbálkozzak? Vagy hány nap után szóljak orvosnak? Egyfolytában pukizik, de kaki nincs. Főztem neki teát, de nem nagyon akarja meginni :( De nem látnám rajta, hogy fájna a hasa, mert egyáltalán nem sír, nem húzogatja fel a lábait, és jó kedve van.

horvviki
 
 

 
 

csajok, várjuk azokat a képeket a pihenőszékekről :wink:

Kép
mona76
 
 


Képzeljétek,hogy jártam!!!!

Regisztráltam egy mintaparfümért,egy neves, márkás cégnél.minden rendbenment,bár az angol tudásom nem a legprofibb,de azért értettem.
Erre délután kaptam az amerikai konzulátusról egy emailt,hogy nem pontos a telefonszámom,így nem tudja felvenni a zöldkártya igényemet!!!Pótoljam a hiányt,akkortól életbe lép a kérelmem.
Hát, elgondolkodtam,hogy ez a sors keze?
Persze jeleztem,hogy tévedés történt.De hogy a fenébe???

tuza edit
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, de én még mindig a visszaolvasásnál tartok, ezért nem jelentkeztem, de remélem hamarosan utolérem magam.

Mira nagyon jó kiscsaj nappal 2-3 órákat alszik és éjjel már csak egyszer kel fel kajcsizni. Ha ébren van sokáig elnézegeti a kiságyában lévő játékokat, persze azért azt is igényli, hogy mi játszunk vele. Sajna pocakfájással mi is bajlódunk...

Kép Kép Kép Kép
mirosz
 
 


Jó reggelt!!!

Mirosz
Dögös a kiscsaj :D ...és a leírtak alapján pedig még jó kislány is :D
Ügyik vagytok!!!

Csajok, kihalt a topic? Halihó, mi van veletek? Tudom, a gépszíj.... :D

mikegirl
 
 


Hello!

Olyan sokmindnet akartam írni, de már a felét elfelejtettem, és most nincs időm visszaolvasni!

Mirosz: Szépek vagytok! Nagyon jó a sapikátok is!

Mi tegnap voltunk Uh-on, minden rendben van!:)

Teljesen benne vagyok a burkolólapok keresgélésében, ezért nincs is semmire időm, mert ha még karácsony elött költözni akarunk, lassan meg kéne rendelni őket!:)

Mandala: Én a homokszínűt várom, most ez a kedvenc szinem, a babakocsinak is ilyen!:)

mamiblue
 
 


mirosz, gyönyörű kiscsajotok van :wink:
Én is taknyos lettem, fáj a fejem, szédölgök :?
Most beszéltünk az asztalossal, október végére készen lesz a konyhával, és költözhetünk :lol: már el sem hiszem, hogy itt lesz az az idő. De remélem már ott várjuk az angyalkát :lol:
A héten a taposót sikálom, mert kegyetlen ahogy kinéz, jővőhéten meg vár 21 koszos ablak, remélem még jó idő lesz :shock:
csajok én már olyan jól megtanúltam egy kézzel pakolni, enni, és mindent csinálni, ti hogy vagytok ezzel? Most is Dani itt nézelődik a bal karomból :D
Nagyon lassan gyógyúl, még mindig hörög, és horkol :cry:
Tegnap kicsit kertészkedtem, diót szedtem, hűű nagyon jól esett :)
Nektek a lakásban is sapiban vannak a babók?
Italoman, hogy alakúl a hétköznapotok? Te is nagyon ritkán jössz :(
Holnap megyünk Pestre, úgy bírom az ilyen kirúccanásokat :lol: Amíg apa az üzleti dolgait intézi addig minket kitesz egy bevásárlóközpontban, és úgy élvezzük a Danikámmal :lol:
Na nem úntatlak tovább benneteket.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Megint volt a védőnő, itt volt egy órát, annyit beszélt.... De legalább megtudtam, hogy teljesen normális ha egy baba nem kakil 3-4 napig. Azt mondta, egy hétig nem kell semmit csinálni, utána próbáljam a teát, meg masszirozni. Fanninak ez a 4. napja, na majd meglátjuk.

Nálunk is lassan gyógyul Fanni, még mindig szürcsög.

Sapi nincs a lakásban, de én is mindig bajban vagyok, hogy hogy öltöztessem fel... fázik vagy melege van ,sose tudom... :o

horvviki
 
 


Viki: ha benyúlsz a nyaka és a rujácskája közé és enyhén nedves akkor tuti melege van. Állítólag nem attól hideg a keze h. fázik, de nekem az a tapasztalatom, hogy ha nem fázik akkor meleg a keze. Kivéve ha kint van a friss levegőn takaró alatt, amiből a keze kilóg... :) Amúgy Mesi általában csuklik ha fázik. Olyan helyes olyankor... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is, pár napig olvasó üzemmódban működtem.

Mirosz: nagyon aranyos a kislányod és nagyon csinos.

A lakásban mi nem hordunk sapkát.

Tegnap megvolt a tanácsadás, súly: 5250 gramm, hosszúság 58 cm. Tehát Ádám 4 hét alatt 900 grammot hízott és 4 cm-t nőtt. Nagy cicibúvár, kiköveteli magának a kaját, aztán mind a két cicit addig szívja, amíg jön belőle, majd a végén jön a nagy bukás, beterít még engem is. Nagy zabás ez a gyerek, teljesen más mint a Márk.

Valószínű jövő héten apa szabin lesz, már nagyon várom. Igaz nem panaszkodhatok, mivel este sokat van vele, általában (amikor nincs meccs a tévében) ő szokta lefektetni, sőt van hogy éjjel ő kel fel hozzá, de aztán persze nekem is muszáj, mivel a cici nálam van.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Úgy idegesít oldalt ez a reklám, eddig ki lehetett teljesen húzni a hozzászólásokat, most pedig nem lehet. Úgy sokkal áttekinthetőbbek voltak a hozzászólások. Szerintem.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


És nem is írtam, hogy fáj a torkom. Ért valaki a homeopátiához? Milyen szert javasoltok? Az orrom "még" nem folyik, valamint lázam sincs. És lehet együtt szedni más homeós szert a urticával? Van itthon egy homeós könyvem, mindjárt utánanézek, hogy milyen szert javasol. Előre is köszi a segítséget!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


sziasztok:)
húú de régen jártam erre,gondoltam beköszönök:D

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Na szóval ezt találtam: homeogene 9. Már csak azzal van fenntartásom, hogy napi 6-7 alkalommal 1 tablettát kell elszopogatni, de ha előtte és utána is fél óráig nem lehet enni-inni, akkor mikor fogom a kellő folyadékot magamba dönteni? Lehet hogy a szoptatós teát vénásan kellene beadni.

Még délutánig meggondolom, aki ért hozzá jelezze, mert akkor lehet hogy apával hozatok a gyógyszertárból.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Nóri: tényleg rég jártál erre, a vonalzód is erről árulkodik.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Nóri: üdv!

Márkanyuka: én annyira nem vettem szentírásnak ezt a fél óra előtte utána dolgot... a homeos paitkus barátnőm azt mondta, hogy sima vizet ihatok (persze ha lehet inkább ne, de azért ilyen esetben sztem indokolt). Amúgy azt mondta a laktációs tanácsadónő, hogy túlzásba se vidd az ivást. Inkább úgy igyál, hogy amennyi jólesik, azt idd meg, de mindenáron azért ne. A túl sok folyadék ödémássá teheti a mellbimbót és a baba dolgát nehezíti.

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


végre sikerült a vonalzómat lecserélni :roll: :D

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


gratula nektek a babákhoz :D

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


nóri: neked is! Csak beköszöntél, vagy maradsz is nálunk? :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok

Mirosz
Édibébi a kiscsajotok.Az a rózsaszín sapi,menő darab nagyon,de az utcsó kép a kedvencem az tündéri. :lol:

Judit
Sokat vártatok?
Járólapkeresésért nem irigyellek.Nézzétek meg Könyves KÁlmán körúton Bona fürdőszobaszalon vannak jó lapok olasz spanyol magyar mi is ott vettünk.

Mandala
Sapi méret hogy van? Le kell mérnem bukóját?
Mert akkor úgy kéne ,hogy kék füles plüss barinőmnek 1 db,nekem barna csíkos 1db plüss,meg kéne az a szürkés is neki 1db,meg nekemmég valamilyen,de méretet még nem tudom / övé 5 hós baba/,de ma megkérdem fejátmérőt okés?

Fiam BÁlint édes kis zsarnok.Szinte minden délelőtt csak velem van el , és ha leteszem visít.Főleg ha kisággyal próbálkozom,délelőtt csak picit alszik 20 perc talán és ilyenkor beájul 3 órára.Majd utána zaba és délután még egy órácska alvás.
Tegnap kölcsibe katuk a hintát. :lol: Mit ne mondjak költséges móka lesz ha a hisztit ezzel akarom eltolni.Egész délelőtt hintáztathatom :lol: de élvezi a kis ördögpalánta.Nem baj trafikor belőlem fog élni,majd csak "góliátosnének "fog hívni. :lol:
Pótlást egyszer egyszer kap BÁlint amikor nagy a hiszti kaja után.Ma reggel 120 szopott és még fél óra múlva sem volt nyugi,itt volt barinőm azt mondja adjál már neki enni ,mert éhes cuppogja a kezét.CSináltam 30 ml tápit és behúzta mint a sicc,majd egy picuri szunya volt.
Nem értem ha ennyit eszik cickóból miért van rinya?

No lépek apukám áthívott ma ebédelni ,mert egyedül van ,anyum vigyáz a rokon kutyusára csak holnap jön haza.
Jah rendi a fodrászom,ma házhoz jön tudja ,hogy nincs ki vigyázzon Bálintra.
Mert ugye apa ma sem ér időbe haza :twisted: így kénytelen voltam idehívni szegényt.De legalább ő rendike.:-)

Megyek már mert ma még nem ettem semmit és kilukad a gyomrom....

Kép

Kép
jucu
 
 


mandala!
most megyek,etetni,de majd jövök,sürübben,mint eddig:D

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


márkanyuka én is ezt szedem a torkomra, de nemigazán tartom be, hogy előtte-utána ne igyak.

Nóri 79 üdv.
Csak ennyi? Semmit nemtudunk rólatok, 06.06.-án jelentkeztél útoljára. Mesélj nekünk :wink:

Kép
mona76
 
 


mona76 rendben,irok,de kicsit hosszú lesz! :D

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


2006.12.12 Elmentem orvoshoz,és megtudtam,5 hetes TERHES VAGYOK:)
Nem tervezett baba,de nagy az öröm,bár nem indul zökkenömentesen a terhességem.
a petezsák 5mm-es,de sajnos van mellette egy 42*55mm-es cysta!

2006.12.19 6.hét!a cystám a felszivódás helyett a növekvést választotta.62mm-es.GSD:12.30mm!

2007.01.02. 8.hét.a magzat kezdi utolérni a cysta nagyságát.jön a kritikus idősza.kérdés,hogy a cysta győzi le a magzatot,vagy forditva.az orvosom a kórházi megfigyelést javasolja.cysta nagysága 57*51mm.GSD:25.80mm!

2007.01.03.befeküdtem....

2007.01.07 begörcsöltemó,injekciózás....

2007.01.10.bevéreztem!!!! injekciózás....,de a pocaklakóm harcol az életbenmaradásért!

2007.01.19. 10.hét!ugy tünik a picim győzőtt,túlnőtte a cystát,ami felszivódásnak indult!!!végre hazamehetek!!!CRL:32mm,BPD:12mm!

2007.01.26.terhességem 11.hetében károk.a cysta sokkal kissebb lett!CRL:49mm!

2007.02.09. 13hét!a cystám eltünt!!!!!!!!!
CRL:62mm,BPD:24mm!túl vagyunk a nehéz idöszakon!!!

2007.03.20. 19.hét! megtudjuk,hogy kisfiú:)megkapom a beutalót a genetikai uh-ra!

2007.03.27.terhességem 20. hetében,a cysta miatt genetikai uh-ra megyek.
eredmény negativ!
BPD:47mm,OFD:62mm,HC:172mm,AD1:48mm,AD2:51mm,AC:156mm,FL:31mm,Magzati súly:340g:)


2007.04.24. ma kezdem a 24. hetet.az uh-os vizsgálat után viszont a 24.hetet átugrottuk,a baba méretei miatt,szóval már a 25.hétben járok.
BPD:69mm, AC:186mm, FL:41mm,magzati súly:812g:)

2007.05.08. Ma kezdem,a 26. hetet!Minden rendben,a dokim szerint:)
BPD: 68mm, AC: 215mm, HC: 230mm,
Magzati súly: 958g:)


2007.05.21. 27.hét.felbukkant az előtej:)


2007.05.25. 28.hét.az orvosom szerint fel kell készülni egy 30-31hetes szülésindulásra:( remélem nem jön be a jóslata!!!
BPD: 86mm, AC: 239mm, HC: 259mm, FL:49mm.
Magzati súly:1170g:)

2007.06.11. 31 hét. az orvosom megállapitja,hogy a baba feje nagyon lent van,igy befektet 4 napos infuzió kúrára,és reggel este szuri...
BPD:82mm, AC:269mm,HC:291mm,FL: 60mmMagzati súly 1721g:)

2007.06.12. befeküdtem,kaptam tüdőérlelö szurit is:(

2007.06.15. szabadultam:)

2007.06.22. 32.hét,az orvos mindent rendben talált,magzati súly 2000g:)

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


08.15. mára vagyok kiirva,de sehol semmi...az orvosom befektet:(

08.22. szülésinditás,oxytocin... fájások sehol.

08.24. szülésinditás,oxytocin... fájások sehol.

08.27. szülésinditás,oxytocin...fájás egy kevéske,de amikor van fájás,a baba szivhangja lassul...12:30-kor az orvosom császármetszés mellett dönt,13-ra hivja össze az aneszteziológust,sebészt.13:15-kor visznek a mütöbe,hátbaszuri,és kezdödhet.13:34-kor világrajött a mi szemünk fénye 3300grammal,53 centivel,9/10-es apgarral!!!
hallottam,mikor kiveték a picit,hogy az orvosom azt mondja a szülésznönek,hogy a köldökére vigyázz!!!
nem értettem,mi lehet!!!
mint utólag kiderült,hogy a 6.hónapban amikor tüdőgyulladásom volt,a láz ráment a köldökzsinórra,ami teljesen elgyengült...
amikor a csipeszt akarták rárakni a köldökzsinórra,az foszlott szét!!!nem sokon múlt a picim élete:(
nagy mák,hogy nem indult be simán a szülés, mert a köldökzsinór félúton elszakadhatott volna:(


09.03. távozási súly: 3350g

09.07. 3560g:)

09.14. 3730g:)

09.21. 3820g,sajnos fogyogat a tejem,igy tápszeres lett Atika,amit nagyon sajnálok:(

09.24. 3935g:)beindult újra rendesen a súly:)

09.28. 4160g:)

10.01. az első tudatos mosoly:)

10.02. 4250g:)

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


bocsika a hosszuságért,de te akartad :roll: :D

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Sziasztok csajok!!!

Na végre, beindultatok :D

Mamiblue
Én mindig élveztem ezeket a dolgokat - burkolatválasztás, falszín, zuhanyzó.... :) Irigyellek. És tök jó lesz majd az új otthonotokban Karácsonyozni!! :wink:

Mona
Lakásban nincs sapi.
Atit néha nekem is fognom kell, de azért az a mindigtől messze van. Így egy kézzel sem vagyok olyan ügyes :D
Jó csavargást!!! És egyáltalán nem untatsz.

Daninak és Fanninak mielőbbi gyógyulást!

Viki
Akkor kövest a plusz egy réteg metódust. Nálunk 22-23 fok van. Itthon vagy egy rövid ujjú body + egy hosszú újjú rugi, vagy hosszzú ujjú body + ujjatlan rugi. Zoknit mindig adok rá. Sapit lakásban soha.

Mandala
A csuklás nálunk horror. Sokáig tart, hallani, ahogy közlekedik a kaja le-föl, és Ati utálja, szenved tőle.

Márkanyuka
Szépen növögettek. Apa nálunk sosem kel éjszaka, bár Ati csak akkor kel fel, ha éhes. Cici meg nálam.... Ez meg változó: van, hogy kétóránként, de van, hogy 5 óra után én keltem, hogy segítsen a cicimen.

Apa tegnapi alakítása: ő fektette (volna) le a gyereket, én meg mentem zuhanyozni. Hallom iszonyatos ordítás - ami az utóbbi pár napban szokássá vált, és ordít a tv. Apa haloványan próbálja a gyereket megnyugtatni: cumi a szájban, kéz a fejre. Mondom: mit gondolsz, hogy fog megnyugodni, ha így ordít a tv? Kicsi, érzékeny a hangokra.... "Azért ordít, mert nem hallom a gyerektől."

Tápszer: amióta megvettük és kibontottam, nem volt rá szükség. Egyszer fogyott 20g, de azt is azért erőltettem, mert kíváncsi voltam, hogy mit szól az ízéhez. Az ízzel nem volt probléma, a cumizással annál inkább - de erről már írtam a múltkor, kaptam is javaslatokat, amit egyébként köszi!, és ki is fogjuk próbálni. Most úgy tűnik, van tejci. De majd szombaton a mázsálásnál kíváncsi leszek, mert múlkor is már csak 170g-ot hízott, előtte 200-300-at :shock:

Nóri79
Mi nem ismerjük egymást, de nekem is van egy Atim :D Lsd vonalzó :D
Olvastam a történeted, és izgalmas és megható volt. Szerencse, hogy tudtam, hogy happy end-el végződik :D Gratulálok, nagyon nehéz lehetett, hiszen voltak olyan pillanatok, amikor a pocaklakódnak nem tudtál önfeledten, gond nélkül örülni, hiszen volt néhány rizikó az eltelt hetek során.....

mikegirl
 
 


Szia Nóri!

én is gratula a babcihoz, az én babóm két nappal később született, hát azért nem semmi a születéstörténet!

tegnap mértem a babát és elértük az 5 kilót :lol: :? :oops: egy hónap alatt 1,5 kiló.... na mindegy, van evőkéje a kisasszonynak!

mikegirl

jó az apus sztori :lol:

egy gondolat a tejleadáshoz: 6500 pénzbe kerültek a vizsgálatok (HIV, székletvizsg.), nekem kellett fizetni, ami nem baj,csak szerintem sokan ezért sem adnak le tejcsit, ja és nem értem mér kellett megint Hiv virust nézni,amikor a terhesség elején is nézték, persze azóta gyorsan összefeküdtem gyanus elemekkel,nem :?:
vagy ez csak nekem nem logikus?
hát ez az e.ü rendszer M.o-i változata...
nem baj, mindent a cél érdekében! kisbabókért mindent!

puszi Kép
nora80
 
 


Nóri
Nem mondod, hogy még neked kellett fizetni?! Besz@rás!!! Megáll az eszem!!!!!
Persze rendi vagy, meg a cél nemes, de hogy nem sül le a képükről a bőr!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
És akinek sok-sok tejcije van, viszont 6500-a a vizsgálatokra nincs?........

mikegirl
 
 


mikegirl!
köszi!
én azthiszem az egész terhességemet végigaggódtam,nem volt egyszerü,de a vége a lényeg,hogy már minden happy :lol: ja,nekem 2 atim van,mivel a párom is az :D

nora80 köszike,én is gratula :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Sziasztok!

Teljesen elfelejtettem, hogy mára jelentkezett be az otp-től valami pasi a babakötvény miatt... most hivott, hogy lehet 10 percet késni fog, és negyed 7 fele jön... De szerintem csak azért hivott, hogy tuti itthon leszek-e.... És már múltkor a telefonban is elkezdte mondani, hogy ez a babakötvény mennyire szar, de ő persze tud ajánlani valami mást az otp-nél... Annyira nincs idegem most ezt végig hallgatni. Nekem elég a babakötvény egyenlőre, aztán majd meglátjuk. Ráadásul ha Fanni éppen nem fog aludni, amikor jön, akkor még lehet nem is tudok leülni meghallgatni őt. A párom megpróbál haza érni addig, de nem igéri... siet. Jaj, de nincs kedvem hozzá!!!

horvviki
 
 


Hello!

Jucu: Az már megvan, hogy valószínű mindenhol zalakerámia lesz! Szeretek magyar termékeket vásárolni...már sajnálom, ohgy kádból nem magyart vettünk!

Mikergirl: Igen, tök jó válogatni, sőt néha túl nagy a választék...a falak fehérek lesznek első nekifutásra, aztán, ha Sebi kellőképpen összekente őket, akkor majd jöhet a szines.:)
tv-s sztori: jó!:)

Bogesz: Ha olvasod...Liberoból is kifolyt a cuccos nektek? Mert annak van ilyen kifolyásgátlója...

Viki: Részvétem...légy határozott, dobd ki ha nagyon rámenős...

mamiblue
 
 


Bogesz
Mi Libero-t használunk, és tök jó. Most egyszerre 2 méretet vetünk be :D . 3-6 kg-ig nappalra, 5-8kg-ig éjszakára. Utóbbi a legbrutálisabb mennyiségű kakit is benntartotta eddig. Brutál kaki nálunk este és éjszaka van :D Na meg ilyenkor a pelus csere is ritkább, és több pisi fér bele........Ha elfogy a kisebb, olyat már nem is veszünk.

Viki
Sejtem mit akar az otp-s pasi. :) Nekem tetszik az a termék (Generáció Junior), Atinak szeretném is, de apa még meg akar kérdezősködni a munkahelyén.

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Viki mondjad a pasinak, hogy már kötöttetek máshol valamit :wink:

Nagyon szépek a babák, a betegeskedőknek jobbulást kívánok!

Nóri, gratula a kis Atihoz! Teszel fel képet?

Mai kép az én kis trottyosomról :wink: Lefényképeztem és hallom bekakkantott. Kezdem kihámozni a ruhából, hát mondanom sem kell, hogy még a talpánál is állt a kaka. És nem a pelus volt a hibás, hanem akkora adag jött ki belőle, hogy egy ló is megirigyelte volna :lol: Pedig tegnap is volt 2* kaki, bár amennyit kajál :D

Kép

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Viki!
én is hallottam, hogy érdemes áttenni másik bankba ezt a babakötvényes pénzt, az mkb-nál pl start-számlának hívják, és elvileg jobban is kamatozik, meg lehet rápakolni - már ha az embernek van felesleges pénze :roll: szóval nem rossz, hallgasd meg,előbb túlleszel rajta :wink:

mikegirl
én is pont ezt gondolom :? képzeld csodálkoztak a kérésemen is először, mert állítólag nem nagyon ad le senki tejcsit :(

mamiblue
ha megengedsz egy tanácsot,akkor zalakerámiát veszel, nem azért mert hazabeszélek, hanem a párom szakmabeli és tapasztalatból tudja hogy ez a legjobb minőség :wink:

én bizonytalan vagyok a pelussal kapcsolatban, mert a drágámnak olyan kis combijai vannak, hogy a 3-6os pelus szorítja, látom mindig a piros csíkot :oops: vajon nagyobb kéne? csak az meg a cicijéig felér? szerintetek? Kép
nora80
 
 


Bocsi... kicsit elmaradtam... itt vannak Mo-ról rokonok :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Hello!

Nora: Ja, látom Zalaegerszegi vagy!:) Igen tetszenek is, azonkívül nem szándékozom dupla áron venni az olaszt vagy a spanyolt!:)

Mikegirl: Ti meg a bankszakmában nyomultok?:) Nem akartlak megbántani, de tényleg néha lerázhatatlanok...

ja kép:

Kép

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Nem beleduma, de az OTP-től MENEKÜLJETEEEEEEEEEEK!!!! Kész őrület mi hogy belebuktunk!
Csak címszavakban, jó?
Tavaly október utolsó napjaiban bementem a bankba, hogy megszüntessem a bankszámlámat és lemondjam a férjemmel közös számlánkról a mobilbankot és az inernetbankot. Közölték, hogy nem lehet még teljesen lezárni, mert két napja vásároltam kártyával és azt még nem tudták lekönyvelni. Azért elvileg lezárták, a kártyát elvették, a mobil-és internetbankot lemondták. Visszahívtak számlazárásra négy nappal később. Az már november eleje volt. Közölték, hogy fizessek be 250 ft-ot, mert ez már új hónap és ez a havi számlakezelési díj :!: :!: :?: :?: :roll: :shock: :shock: :shock: Asztalcsapkodás után eltekintettek ettől! :evil: :evil: :evil:
Két hónapig semmi, aztán három hónappal később kapok egy folyószámlakivonatot, hogy mínusz 398 ft-ban van a számlám és azonnal fizessem be!! Úgy, hogy már lezárták a számlámat. Felhívtam, telefonon nem segítenek, menjek be a fiókba. Ja... három gyerekkel, nagy hassal.... oké.... írtam levelet, semmi válasz. Bementem, mondtam nem fizetek, amúgy sem tudok hova, mert a számla ugye megszűnt, arra hogy fizessek meg amúgy is MIT????? Oké, lerendeztük, nem fizettem. Februárban a férjemnek ismét be kellett mennie, mert nem sikerült mégsem teljesen lemondani a mobilbankot... vonták a havi díjat, csak szolgáltatást nem adtak.....

Megszületett Gergő. Júniusban beadtuk a szocpoligényt az otp-hez, három hete került széljegyre a földhivatalnál!!!!! Persze az évfordulókor még nem volt elszámolva, így még egy évig fizettük a magasabb összeget havonta... most a napokban számolták újra. :evil:

A telek az én nevemen van. Felépült a ház, most szeretnénk a tulajdonjog megosztást bevezettetni a tul.lapra, mert addig nem tünteti fel a házat a földhivatal, amíg a tul. jogviszonyok nincsenek rendezve. Mivel az otp-nek jelzálogjoga és elidegenítési tilalma van az ingatlanon, így hozzájárulási nyilatkozatot kell tőlük kérni, hogy a férjem is beléphet mint tulajdonos.
Februárban leadtuk a papírokat. Másfél hónap telefonálgatás után rájöttek, hogy a sztendrei fiók elfelejtette ( :?: :shock: :?: ) átküldeni a dokumentációt a központba!!!!! Én hívtam őket, hogy ugyan továbbítsák már!!!!! Na, jó. Azóta hetente telefon, még mindig semmi! Egy sz@r papírra várunk február óta!!!!! Két hete kaptunk egy levelet, hogy menjünk be a fiókba szerződést kötni (ez a hülye papír kiadása miatt....) Bemegyünk, újabb tul. lap 4 ezerért, 10 ezer eljárási illeték, stb...... közlik, hogy nincs náluk a szerződés, még kb. másfél hónap, mire meglesz. Haza.... másnap telefon a központba.... közlik, hogy leküldték a fiókba. Ismét vissza, jééééé, tényleg ott van..... aláírtuk, ők visszaküldték a központba. Közölték, hogy közjegyzői okirat módosítás kell, csekély 50 ezerért..... felhívtam a közjegyzőt, közölte, hogy szerinte nem kell.... hívom az otp-t... de kell! Mondom, nem baj, hogy egy jogtudó ember azt mondja a szerződés ismeretében, hogy nem kell????!!!!! Nem baj, kell. Felhívtam az otp jogi főosztályát... közölték, - ezt kapjátok ki!!!! -, hogy a "back office osztálynak nincs jogi háttere", és ők intézik ezeket a szerződéseket, és nem tudják, hogy ilyen esetben nem kell módosítani a közjegyzői okiratot, csekély 50 rugóért.... mit neked az a pénz, nem igaz?????!!!!! Nem ők fizetik.... Most várom a levelet a jogásztól, amelyben megírja, hogy a bankja egy nagy f@sz, és nem kell módosíttatnom.....

De mondjátok, ha nem ismerik a jogi dolgokat, hányszor b@sznak át????!!!! És még csak nem is tudsz róla!!!
Volt olyan,hogy a pasi szerződött az otp-vel, vett fel hitelt. A tul. lapon bejegyezte a bank a jelzálogát... lejárt a hitel, a szerződésben az van, hogy a bank 30 napon belül törölteti a földhivatalnál a jelzálogjogát ha kifizetted a hiteledet.... 8 évvel később még mindig rajta volt!!!!! És amikor a pasi bement az otp-be, jót röhögtek a sztorin és közölték, hogy ha magának fontos, akkor menjen be a földhivatalba és töröltesse a törlési engedélyt meg mi kiadjuk 6 ezerért.... :evil: :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


robcsi03!
köszike,amint tudok,teszek fel képet :wink:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


van pár kép a fotóalbumba,az atika név alatt :D

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Sziasztok!

Mikegirl: tényleg a Generáció Juniorra akart rábeszélni, háromnegyed óra alatt sikerült elérnem, hogy elmenjen, mondtam neki, hogy gondolkozunk rajta. Majd akarunk valami megtakaritást tényleg Fanninak, de idén még biztos nem. Nincs rá keret. Majd ha visszamentem dolgozni. A babakötvényhez meg még várunk az adószámra.

Mandala: nekem a cib-nél volt az, hogy megszüntettem egy hitelszerződésemet (visszafizettem előbb a hitelt), a számlát is megszüntettem (papirt is kaptam róla) és még több hónapig kaptam bankszámlakivonatot tőlük, igaz 0 Ft-ról mindig. Aztán egyszer betelefonáltam, hogy ez mire jó, és kiderült még sincs megszüntetve a számla. A hitelt lezárták de a folyószámla tovább élt...

Fanni még szunyokál, így megyek tenni-venni, amig engedi :D

horvviki
 
 


Mandala
:evil:


Nálunk egyre vidámabbak a napok :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Minden baba gyönyörű!Jó évjáratúak ezek a bébik :lol: !

Szerdán voltam a 6hetes kontrollon,rendben van minden,most már legálisan is szexelhetünk :lol: :lol: .A doki rá akart beszélni a spirálra(egyszer már kérdeztem,hogy ismeritek e azt a fajtát,most ha agyon ütnének sem tudnám a nevét),de idegenkedem tőle,és nem sok jót hallottam én sem a spirálról,úgyhogy marad a gumi :) .

Nekünk tegnap küldték meg a babakötvényt.Mi úgy döntöttünk,hogy az jó úgy ahogy van,és egy külön számlát nyitunk a kiscsajnak ahová pakolunk be neki pénzt.Gábornak is van számlája,ahová a név és szülinapi pénzét pakoljuk,meg havonta szoktunk neki egy kisebb összeget berakni.De így is gyűlik nagyon szépen :D

MAndala,jó kis sztori.Nekünk onnan van a lakáshitel,de nekünk jó volt minden.De volt egy kis protekciónk lehet azért.Anyum ismerte a fiók igazgatjóját,egy kicsit így gyorsabb volt minden.

Kép
Kép
huni
 
 


Sabine,mi ez a jó kedv :D ?NEm mintha baj lenne :lol: .

Zsófim engem néha kiakaszt.Például azzal,hogy idebent csak 10-20 perceket alszik,de ha kirakom 3 órát is elalszik.Mi lesz velünk télen :roll: ?HA egyedül hagyom nem igen van el,így a hordozóban velem van mindenhol..na jó,a wc-re nem viszem magammal :lol: .Amúgy alapjában véve nem rossz kiscsaj,nem is panaszkodni akartam,de már lehetne egy kialakult napi ritmus nála.Gábornál nem tudom mikorra állt ez be :roll: .MAjd csak...NEm lehet minden gyerek egyforma.Éjszaka alszik,és ez a lényeg :D

Kép
Kép
huni
 
 


Hello!

Huni: Én a wc-re is szoktam vinni, vészhelyzet esetén!:) De ez eddig 2-3-szor fordult elő.:)

Sabine: Hány fok is van nálatok? 25 körül! Hát nekem is jókedvem lenne! De egyébként most itthon is ennyi van!:) :) :)

Én még mindig csempézek! :D

Kellemes hétvégét mindenkinek!

mamiblue
 
 


Robcsi
Adri nagyon szép kis csaj!!! :D Ati is ha egyszer kakil, akkor azt megemlegetem. Olyankor fürdetés van, popitörlővel elintézni azt nem lehet :lol: Ja, és rendszerint este meg éjszaka örvendeztet meg :lol:

Nóra80
Mi ezért váltottunk nagyobb pelusra. Tény, hogy nem egy csipő fazon, de azért a hóna aljáig nem ér fel :lol:

Mamiblue
Engem aztán nem bántottál meg :wink: Apa informatikus - ahogy láttam Te is :) Ráadásul programozó matematikus a lelkem + pasi - így már érthető a múltkori tv-s story, nem? :lol: A bankban én sem az üzleti oldalon dolgozom, szintén informatika, csak más szerepkör.
Sebi baba zabálnivaló kiskölyök!!! :D Huncut mosoly, órási szemek... :D :D ...csak kamillázok!

Mandala
Bakker!!! Ez elég gáz!!
Számlazárás - én annó a BB-al jártam így. Meg apa is így járt, szintén ott. Csak neki több számlája volt, és amit nem szüntetett meg, onnan a bank elvette a szerintük nekik járó összeget!! A kivonaton láttuk, aztán indult a hajcihő a visszaszerzésre. Elvi kérdés ugyebár.

Viki
Igen, valamit mi is szeretnénk, hogy mit, arról most meccselünk.
Családi kassza - egy kieső fizu bizony megviseli. Bár ez a szülés utáni 6 hónap még jó. Aztán utána meglátjuk mi lessz. Max 2 évig tudok itthon maradni, a 3. évre járó 24e elég karcsú. De az is lehet, hogy jövő év végén visszamegyek.....

wc - nem mindig jutok el egyből, amikor szeretnék :)

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Mikegirl: én valószinü már jövő márciusban visszamegyek dolgozni :( Fájó szívvel, de muszáj. Akkor jár le ugyebár a 6 hónap, és az utána lévő mani nagyon kevés. Elég nagy lenne a különbség a mostanihoz képest, még így is, hogy most csak a bérem 70%-át kapom. Ráadásul a helyemet is csak addig tartják, utána nem biztos, hogy ugyanabba az áruházba kerülnék vissza. Ja, mert én az Auchanban dolgozom, jelenleg a solymáriban vagyok pénztár szektor vezető. És 6 hónapig tartják a helyemet... és ha több év múlva szeretnék visszamenni, akkor oda raknának ahol éppen szükség lenne rám. Ami lehetne Albertfalva, Budaörs, Csepel... stb. és nekem a solymári van a legközelebb. 10 perc alatt bent vagyok, és itt nagyon rugalmasak, bármikor haza tudok ugrani Fannihoz, ami mondjuk a város másik végéből nehezebb lenne. Így valószinü anyukám fog Fannival itthon maradni. Tudom ez elég szivtelennek hangzik, amiért sokan elitélnek (családon belül is), hogy akkor minek kellett nekem gyerek... Imádok Fannival itthon lenni, de sajnos fent is kell tartani magunkat....

Tegnap este 5 nap után nekünk is olyan kaki volt, hogy Fanni utána ment a csap alá :D Pedig erre még soha nem volt szükség, elég volt a popsitörlő...

Mi is tegnap megkaptuk a levelet az államkincstártól, hogy meglett a babakötvénye Fanninak.

Ma megyünk vásárolgatni, holnap meg egyik barátnőmékhez sütőgetni. Remélem jó idő lesz és Fanni is birni fogja.

Jó hétvégét mindenkinek!

horvviki
 
 


Igen, itt nyár van... :lol: :lol: :lol:
Tetszik, hogy Ti a téli zsákokról, sapikról beszélgettek... :lol: :lol: :lol: :lol:

Vidámság... egyre kevesebbet sírnak a fiúk :lol:

Számla-megszüntetés :evil:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: