Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ezer éve nem jelentkeztem, bár lehet, hogy megint nem jó az időzítésem, mivel a gyerekem ma elég nyűgi. Sajti örülök, hogy jelentkeztél. :lol: Ezek szerint éltek és minden rendben. Ez jó hír!!! :lol: Napok óta olvasom itt a mozgásfejlődésről az eszmecserét, már kezdtem azt hinni, hogy egymásnak estek. De nem, szépen kulturáltan mindenki elmondja a véleményét.Ez tök jó dolog, ezért is szeretem ezt a topikot. :lol:
Az én fiam már kúszik ezerrel, négykézlábazik, s lassan rájön a mászás menetére is. Már a kezeit is rakosgatja maga előtt, már csak össze kell hangolni a kezet a lábbal. De ez is meg lesz. :lol: Nekem anno a védőnő mondta, hogy rakjam hasra Csanit, mert muszáj, hogy erősödjön a hátizma. CSani utálta, de meglett az eredménye. Egy hét után már jóval több időt elvolt hason, majd hirtelen elkezdett arcon kúszni. Ezt nem értem, hogy miért nem jó. :shock: Ez ment hetekig, majd jöttek a fordulások, utána a négykézlábazás, majd elhagyta az arcon kúszást, s most már megy rendesen a dolog. Unokahúgom is mindent hamarabb csinált, mint itt nálunk Szaffi. Egy éves korára már vígan rohangált, 10 hónaposan már járt. Azóta sincs semmi baja. De ez szerintem babafüggő is. Minden gyerek más ütemben fejlődik. Szerintem ezt is figyelembe kell venni.

Csaninak már 4 foga van!!! :lol: Kijött neki felül is kettő szinte egyszerre. De nem ám középen, hanem mellette. Így ha középen nem jönnek ki hamarosan a fogai, akkor szerintem Drakula gróf kutya fa..a lesz hozzá képest. :P Már kb egy hónapja tök nyugodj a gyerkőc, semmi baja nincs, egy tündér. Erre most jöttek ki a fogai. Észre se vettük. Most, hogy megvannak, meg nyüszít, folyik a nyála, rág mindent. Szerintem csak jönnek középen is a fogai. A dokinak igaza volt, aki ugye azt mondta, hogy mindenszentekre meglesznek a fogai. :P Meglettek.
Zombi anyukákat sajnálom, hála Istennek CSani csak legfeljebb egyszer ébred éjszaka, de akkor is szopizik,s alszik vissza. Most pár napja megint 5 körül kel, ennek nem igazán örülök, de remélem csak a foga miatt volt ez. Eszi az alma-krumpli, cékla-krumpli kombit, holnap jön a sütőtök, majd a répa. Közben ma adtam neki banánt is, mondanom sem kell, hogy falta. Bár csak pár kanállal adtam még neki. Vettem rizspelyhet és kukoricapelyhet, natúrt, felengedett anyatejbe beáztattam, majd adtam hozzá barackot, s az volt az uzsonna. Szerette. De a gyümibe is simán belekeverem egy kis forralt vízbe áztatás után. Mindenből olyan 100-120-az eszik meg. Több nem kell még neki, így még minden kaja után szopi van. Talán leszokik a ringatásról is, szerintem már nem fér el a karomban. Még nem a saját ágyában alszik el, most rászokott a vállamon és a mellkasomon való elalvásra. Ez azért egy fokkal jobb a részemről. Annyira nem fáj a hátam.
Járok futni hetente kétszer, s nem is kevesebb a tejem. Már háromnegyed órát rohanok, egyelőre ennyi elég.
Keresztelő szept. 18-án lesz. Nem kellett hozzá semmi. Bejelentkeztem és kész. Annyit kérdezett a pap, hogy volt-e egyházi esküvőnk. Volt. :lol: Sőt CSani ruciját is megvettem rá, kemény 1170 ft.ért a tescoban. Vajszínű kis ing, mellénnyel. Nagyon cukker. Gatya csak nagy volt, de szerintem az a legkevesebb még beszerezni.

Most mennem kell, gyerekem nagyon nyűg, igyekszem gyakrabban jönni, s mindenkinek külön írni.
Kérdésem még. Gondolkodtatok már milyen autósülést vesztek? Vett már vki? Mert Csani a hordozót kinőtte. Augusztusban kénytelenek leszünk venni másik ülést, szerintem a 9 kilót is eléri addigra.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Tyuntyi
nekünk Maxi cosi van, de van még egy fajta, amiről tudom, hogy nagyon jó. Bár több is van, amiről jókat hallottam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 18:20-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

Tyuntyi!
Nekünk isofix-es autónk van, ezért Lilla autósülése is olyan. A hordozó nem, de Lillus ülését kapja meg majd Hanna, Lilla meg majd kap egy újat.
Na, de a lényeg, hogy ilyen: http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... 2&pageno=4
Mi nagyon szeretjük, nagyon jó eredménnyel szerepelt a törési teszteken is.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 

 
 

Jó reggelt!

Gyermekem megint 5-kor kelt. :? Mikor bementem hozzá, majd kiugrott a kiságyából, úgy örült. Innen tudtam, hogy itt már nem lesz vissza alvás. Azóta pörög, mint a mérgezett egér.
Köszi mindkettőtöknek az ülés tippeket, én is römert és maxi cosit néztem, csak másik típust. Azért még kiváncsi vagyok a többiekre is.

Piroska:
Így már értem, hogy miért nem jó az arcon kúszás. Ha a kislányodnál is segített a torna, akkor Mendinél sem lesz semmi gond. :P

Na megyek, rendbe teszem a gyerekem, aztán elmegyek futni. Igyekszem tényleg visszakapcsolódni a fórumra. :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Jó reggelt!

A napokban már csak 1-2x kelünk éjszaka! Ennek hátránya, hogy ma pl. 5-kor már éhes volt a drágám! Azért tudtam volna még min egy órát aludni... :roll:

Képzeljétek amióta Levi kapja a szilvát nem akar mást enni! :shock: Se almás-krumpli, se almás-répa, se őszibarack nem tetszik! Szilvával meg csak nem fogom teletömni... Bár Levi nagyon élvezi, hogy akkorákat durrantgat tőle, mint egy felnőtt bableves után :lol:

Zöldtea szia!!!!Írhatnál "picit" bővebben magatokról! :)

Rekuja sajnálom a kirándulást! Boldog születésnapot! Ezek szerint mostanság volt - vagy csak most "kaptad meg" az ajándékod? :wink:
Tök jó lehet amikor kineveti magát Szaffi! Levi olyan bátor nyúl típusú egyenlőre! Ha valami történik, amire nem számított, rögtön lefelé görbül a szája. :oops:
Almás szilvát is lehet kapni (Univer) az is beindítja az emésztést - ha nem akarsz gyártani.
Milyen lett a lakás kipakolás után? Nagyobb mint a másik volt? Főztél már abban a szépséges konyhában? Szaffi mit szólt az új lakáshoz?

Piroska Én csak itt figyelek milyen mennyiségű ruhája lehet a csajszidnak!!! Bevallom én magamnak sem nagyon vásárolgatok/tam... Levinél meg max annyira figyelek, hogy legyen 2-3 garnitúra új csini ruhája a többit mind használtan kapjuk. Én már írtam, de tényleg sajnálok kifizetni egy valag pénzt azért, hogy 1-2 hónapig hordja a ruhát. Amikor nagyobb lesz meg pláne frászt kapnék, hogy drága ruhákban csússzon-másszon sarazzon...
Dévény Intézetben csak szeptemberre van időpont - vagy kapsz telefonszámot Dévényes gyógytornászét...
Levi imád ölben lenni + ha cipelgetjük fel-alá a lakásban! Forog, sikongat és csapdos is közben! :D
Én is rengeteget rakom hasra, de sajnálom is sokszor, mert még mindig utálja!!! Szombaton eljutottunk odáig, hogy 4x hasról hátra fordult úgy, hogy kinyomta a jobb kezét, fejét eldöntötte/lerakta balra, és már háton is volt! Hát be kell valljam nem tetszett neki annyira, hogy gyakorolja...

Sajti szia!!! Írhatnál sűrűbben! Don't fos nagggyon jó!
:lol: :lol: :lol:

Tyuntyi szia!!!! Te is írhatnál ám sűrűbben! Gratula a 4 foghoz - nem raksz fel képet?
Kaját én is most gondolkodom a banánban, mert Levire rájött, hogy csak a szilvát enné... :roll:
Húúúú de irigyellek a futás miatt! Nem csak azért mert én utálom és 10 kg-t le kell adnom, de Levi napirendje mellett nem tudok még tornálni sem rendszeresen, pedig a kis kockás hasam nagyon hiányzik! :wink:
Keresztelő ügyintézéshez gratula!!!! Lassan én is össze szedem magam és elkommandózok ide hátha megkeresztelik Levit anélkül is, hogy össze lennénk házasodva templomban...
Autósülést én szeptemberben tervezem beszerelni, azt olvastam, hogy 8 hónapos kortól ajánlják! Mi a Brendonban vettünk Turagoo-t.
Csabi vett Lidliben egy felfújható piros lovat Levinek (ki gondolná, hogy nem nekem), amire rá lehet ülni és gyömörkészni stb. Nagyon erős gumiból van és meglepően stabil :)Levi megkóstolta rögtön a fülét... Mondtam neki amint sikerül kúszni-mászni megkapod! :P

Csicsi életjel??? :wink:
evian19
 
 


Bocsi a helyesírásért! Mentségemre legyen szólva' sikerült a teás-filtert is a kávémba mártogatni.... :shock: :lol: :?
Mi lesz még ma? :D

http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=32

Mi ilyet vettünk...
evian19
 
 


Tegnap megvarrtam a függönyt a gyerek meg hálószobába (redőny van, ezért annyira nem hiányzott a tüll), erre a hálóba nem fér be a létra :shock: Mármint az ágytól nem fér el, majd még dolgozunk az ügyön.
Bejött valami a számlámra, kb 10%kal kevesebb, mint eddig, ez a gyed? Közleményben az szerepel, hogy munkabér átutalása :roll:

Timócska
Szaffi azt a tipikus babatartás-pózt rühellte első pillanattól fogva. Már a kórházban is, ha megfogta egy nővérke „bölcsőtartással”, tekergett, nyüszögött, mint akinek a fogát húzzák. Kézben meg nem úgy szeret lenni, hogy magad felé fordítod és a válladra billented, hanem félig fekve a könyökhajlatba teszi a kis fejét és ott nézelődik hátra. De ez is inkább hason. Ja, és neki születése óta folyamatosan mozog valamije, olyan még nem volt, hogy ébren van és nem veri a ritmust egy-két végtaggal. Dobos uncsitesóm szerint percenként 72 az ütem, bizti a szívverésem (terhesen ennyi volt).

Sajti
Üdv itt (is) :)

Evián
Diszgráfiás vagyok, fogalmam sincs a helyesírási hibáidról :D Amúgy is, azok gépelési hibák, nem? :) Ma van a szülinapom :) Bár apa reggel elfelejtett felköszönteni, a nővérkém már 7kor írt :)
Bátor nyúl kifejezés aranyos :) Klasszikus megnevezés: „lassan bemelegedő gyerek”, de a bátor nyúl találóbb :)
Lakás fura, de nagyobb, mint volt, pedig ugyanannyi m^2 :shock: Más elrendezésű, ezért tűnik sztem nagyobbnak. Itt a konyha kisebb, helyette hosszú az előszoba. Ott a galéria 14 m^2 volt, itt helyette van egy 8 meg egy 6 m^2-es szoba, ami így többnek tűnik. Rakodóhely viszont kevesebb, ott a galéria alatti lépcső mindent elnyelt, az hiányzik.
Sztem te is jól mutatnál a piros lovon. Kezdődik a kor, amikor csak a gyerek kap ajándékot, sztem harcolj ki egy piros lovat magadnak is! :D

Tyuntyi
Úgy látszik ez egy nemalvós nap, Szaffi éjjel megint 1 órát játszott. Most épp próbál átmászni a küszöbön az előszoba felé :roll: Hajrá Csani! Ne csak nekem kelljen rohannom :lol:
Sztem kétféle arcon kúszás van, az egyiknél emeli a popsit, a másiknál nem. Nekünk emelte a popót, és ebből lett a 4kézlábazás.
Na, most folytatom, sikeresen orrabukott a parkettán ment ám a sírás, szegénykém :cry:
Cuki lehet a vámpírfog-készlet :D Ha egyszer sikerül lefotózni, tegyél fel képet :) Amúgy rendes a srácod, azért nem egymással szemben növeszti a fogait, mert akkor milyen vacak lenne már a szopizás :D
Keresztelős ruciról tehetnél fel fotókat, hadd lássunk tündi-bündi szerkót is :D

Autós ülés:
Hát, vannak ám árkülönbségek :shock: Nekünk zöld ülésünk van/lesz :D De tényleg nem tudok róla többet, Hannáé volt, aztán barátnőméknél van most, majd érte kell mennünk Pásztóra, és akkor megnézem, milyen, de tuti van vagy 8 éves, szóval lehet, már meg is szűnt a gyártó cég.

Megy a nyüszögés, sztem jön a foga felül, már érezni is valamit, de előbb a sírás közben nagyon nézegettem, és nem láttam semmit. Pedig két napja biztik vagyunk benne, hogy kint a hegye :roll: Na most nem nyüszög, harcol, mert meglátott egy tigrist, amit tegnap berugdosott az ágya alá, és nem éri el. Most dühöng. Elérte. Kirángatja és vigyorog. Kis cukiságom :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sikerült lefotózni a fogacskákat :)
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Juj de jó sokan lettünk, mint a régi szép időkben :P

Rekuja:
Kölcsönkérni tudnék babakocsit, de azért nem szeretnék, mert a repülőtéren még muszáj cipelnem Mollyt valahogy, és kenguruval nem akarok sem őt, sem magamat nyúzni. Plusz még ugye lesz más cuccom is, muszáj lesz Mollynak babakocsiznia, neki is kényelmesebb és én is nyugodtabb leszek. Autósülést és etetőszéket unokatesómtól kapok kölcsön arra az időre, amig otthon leszünk.
Kérdezted hogy Molly jó alvó volt-e amikor jöttek a fogai. Még akkor is végig aludta az éjszakákat. Most úgy látom neki is jönnek felül a fogai, mert ki van pirosodva a popója, és folyik a nyála. No, de majd meglátjuk mikor bújik ki.
A legging fogalmát már többen leírták. :) Én szeretem, mert hiába ha leszedi a zoknit, még mindig jobb, mintha a harisnyát cibálná magáról vagy a talpas nacit, mert az meg akkor hogy néz ki hogy csüng róla :? Tegnap após azt mondta hogy a farmer hatású leggingsben úgy néz ki mint egy mini felnőtt :lol:
Nem mondom hogy otthon minden sokkal drágább, de vannak dolgok, pl étel, ruhák, ami drágább, mint itt. A kaja kb ugyanannyi, de a ruhák borzasztó drágák! :shock: Nem véletlenül megy el otthon gyorsabban a fizetésem, mint itt.

Evian:
Debrecenben nincs Auchan, legalábbis nem tudok róla :( De végülis teljesen mindegy, onnan veszem majd meg a pelust, ami a legközelebb van, mivel egyelőre nincs jogsim, otthon nem tudok vezetni, anyu is szintén autómentes, szóval nem nagyon akarok cipekedni. Nem mintha a pelus olyan nehéz lenne :D Na de valljuk be, ha elmegyünk vásárolni, nem egy csomag pelussal térünk haza :wink: Már többen írták a zöld huggies popsitörlőt, majd én is kipróbálom, kíváncsi vagyok.
Remélem ha Levi megkóstolja a banánt, elfelejti hogy nem csak szilva létezik :lol:

Piroska:
Hidd el, előbb vagy utóbb belejön Mendi a mozgásba, tudod pár hete én sem hittem hogy Molly valaha élvezni fogjas a hason létet, most pedig feszt hasra fordul. Látod már ilyen rövid idő alatt is mennyit változott a mzgása Mendinek és nemsoká nem fogsz arra gondolni hogy még nem csinál dolgokat, hanem majd szaladsz utána :wink: Erőltetéssel Molly se szeretett hason lenni. De ha jól tudom, Mendi forog, igaz?

Timocska:
Sajnálom a barátodat, borzasztó lehet egy ilyet megélni barátként, nem hogy még átélni a betegséget. Remélem minden rendben lesz.
Azta, nem semmi ára van az autós ülésnek. Vagy lehet nem, csak engem zavar össze a sok számjegy :lol:

Sajti:
Ezer éve nem láttunk téged erre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jöhetnél mostmár gyakrabban, ha Kristóf enged. Rátok is nagyon kíváncsiak vagyunk :)
Gratulálok a felvételidhez. Többen ösztönöztök a topicból, hogy én is ugorjak neki a tanulásnak. De egyelőre a jogsi témára fekszem rá, az most nagyon kell.
Jót röhögtem hog a tyúxar kikerült az étrendenből, nem is értem miért :lol:

Tyuntyi:
Drakula gróf anyukája :lol: Több helyen is olvastam már hogy sok babának jött ki felül a foga úgy, mint nálatok. Mókás lehet, olyan mint amikor kisiskolásként kiesik a tejfoguk és csorbacsíkok lesznek :D
Autósülést még nem vettünk, egyelőre még belefér Molly. Majd gondolom ha jön az ősz, kell a több ruha Mollyra, akkor kell majd a nagyobb ülés is.

Nos és akkor itt egy fogas kép. Igaz telefonnal készült, de szerintem egész jó lett. Egész nap ilyen kis vigyori Molly, imádom. :)


Kép

Kép

Kép
snowball
 
 


Snowball
Jaj de kis cukik Molly fogai :D Na jó, a csajszid is cuki, nem csak a fogai :lol:
Vásárlás ismerős, dettó tele a kocsi, ha egyszer nekiindulok :roll: Mármint a babakocsi alul.
Szaffi inkább kenguruban, mint kocsiban van meg, ma is hazafelé félúton "átkéredzkedett", vagyis addig nyenyizet, amíg meg nem szántam a kis hisztist. Hirtelen minden szép és mosolygós lett, hogy cipeltem a kis seggét és magasabbról látta a világot a cicahercegnő :)
Fú, ez nekem eszembe se jutott, de jogos, hogy sok ruhába már nem fog beleférni az autós ülésébe! Így is kezd szűk lenni, mármint nagyobb térre vágyik, csak hát mit akar a 7 kgjával meg 67 centijével?! Ha jól emlékszem, a zöldbe csak 9 kgtól tehető. Ebben a kagylóban meg ugye felül, a biztonsági őv rántja vissza szegénykémet, rágja is rendesen, hátha megszabadul tőle :D Szóval nekünk még 3-4 hónapig bizti nem aktuális az egy mérettel nagyobb ülés.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Jajj, hogy irigyelem a fogacskákat! :D Hannának is nagyon meg van duzzadva az ínye, rág mindent iszonyatosan és hát a nyűgösségéről és a borzalmas éjszakáinkról inkább nem írnék! :shock: Úgyhogy kijöhetne már és pihenhetnénk kicsit! :D

Rekuja!
Lilla 1 évesen sem volt 9 kg! :shock: Ő akkor kapta az egyel nagyobb ülést. :lol: De az akkori hordozónk jóval nagyobb volt, mint a mostani, úgyhogy Hannát szerintem 2 hónap múlva átpakoljuk a Lilla ülésébe és akkor veszünk Lillának újat. Addigra Hanni is már stabilan fog ülni (remélem).

Snowball!
Tény, hogy a ruhák itt sokkal drágábbak. Szoktam az e-bay-en nézelődni, annyi mindent lehetne fillérekért venni ott, de a postaköltséggel együtt már nem éri meg! :cry:
Pont tegnap voltam C&A-ban, de nagyon sajnálok 4-5 ezer Ft-ot adni egy-egy ruhadarabért, amit Hanna jobb esetben is csak pár hónapot hord. :-( Egyedül a cipőért nem sajnálom a pénzt.

Na, ezt elküldöm, mert Hanni már a laptop kábelét rágja. :-)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Ja, Snowball!
Még eszembe jutott, hogy Lillával repültünk még babakocsival. Egészen a beszállásig vihettük, a repülőgép lépcsőjénél elvették és mikor kiszálltunk, már ott is volt. Szóval végig vihettük Lillát a babakocsiban.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Többször írtam, de sajnos azt jelezte, hogy elment, de nem láttam az oldalon. Szóval a nyaralás nagyon jó volt, pont olyan amilyen egy 7hónapos krampusszal lehet. Olvastalak benneteket, de most inkább a nyaralási tapasztalatokat osztanám meg.
1. Bálint nagyon jól bírta az utazást, egyszer álltunk meg gyümölcsöt enni odafele, és amikor megérkeztünk tápszert kapott, így nem kellett kapkodni. Én egy fél liter vizet vittem forrón termoszba, és azt öntöttem fel (90+90) hideggel, így gyorsan megvolt a dolog. Visszafelé a kocsiban kapta
2. Aki babája már nagyon eszik, mint Bálint az utazás előtt tervezze meg mikor mit fog enni, és ennek megfelelően vásároljon vagy bébikaját, vagy alapanyagot, én ezt nem tettem és sok fejtörést okozott reggel a mit főzzek.
3. Vinni kell olyan dolgot, amire le lehet tenni a földre, pl.. napozószivacs, mert a mi apartmanunkba kő volt mindenhol.
4. A légzésfigyelő nem működik az utazóágyba, mert nem merev az alja, mi vágattunk egy faroslemezt bele, ami pont befér a kocsi csomagtartójába, így már működik: Nekem ez megnyugvást jelentett
5. A bébipapikat elkészítettem reggel. Ha a főzeléket melegen visszatöltöd az üvegbe, és beleteszed a cumisüveg melegentartóba(olyan termo dologba), akkor kb 3óráig még meleg, így le lehet vele menni a partra.
6. Nekem Bálint nem aludt el a sport részben, így ez sok problémát okozott, így ma vettem ledönthető esernyőkocsit.
7. Akinek van tetőbox-a, az ne vacakoljon tegye fel, így biztos be fog férni.Írtó sok cucc van egy gyerekkel pluszba. Az ember azt hinné, hogy csak egy sporttáska, de nem: a kajáscuccok:mosogatószer, cumik, cumimosókkaják, alapanyagok, hintaszék vagy etetőszék, utazóágy, babakocsi
8. Horvátországban nem lehet Baba Jana vizet kapni, csak a Dmben Humanat iszonyú drágán

Nekünk szerencsénk volt az idővel, mert 25fok volt, néha felhős. Így Bálint sokat volt velünk a parton, mert az árnyékban nem volt nagy meleg. A tengerbe csak a lábát dugta, és a medencében is csak egyszer fürdött. De pihenésnek nem volt mondható, mert egy gyerek mellett erre már nincs lehetőséged, de azért élvezhető volt

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Ja, és közben Bálintnak kinőtt 2foga, szó nálkül, nem volt nyűgös, nem ébredt, nem ment a hasa. Már annyi minden eszik, és alig bírom tempóval. Forogni nem forog, de hintázik, és ugrat előre, és bukfenc kezdeti mozdulata is megvan, ebből tud birkózási technikával fejen átfordulni. Letépi a forgóját, és iszonyú finom mozdulatai vannak pl. Fogdossa a fülbevalóm. Hihetetlen hangosan kurjongat.És ma dobott egy puszit, vagy valami olyasmit.

Snowball. Én bizto vinnék esernyőbabakocsi a reptérre, mert kézben tartani nhéz. Horvátországba láttam a Dmben olyan tápszert, amit ti esztek, de itthon nincs ilyen.

Rekuja: irigykedve hallgatom Szaffi rohamos tempóját. Hihetetlen mozgékony

Sajti: nagyon örültem neked

Gyerekülés: A brendon oldalon a termékek megnyomása után jobb oldalt lent van egy oldal ADAC 2011, ez a tesztelt autósülések listája. Én drekt vettem Maxi Cosi Isofixet a hordozóhoz, így én a Maci Cosi következőjét fogom venni

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Kat, még pár tipp, ui Kristóf már 4 hónapos kora óta "utazó nagykövet", többször járt már külföldön is:

- Mivel ő inkább délelőtt aktív és nyugodt, ezért akkorra terveztük a nagyobb kiruccanásokat. Ilyenkor üveges bébikaja (gyümi) és babakeksz.
- Forralás, ha nincs konyha "kéznél": 1 személyes filteres kávéfőzőben (nagyon kicsi, mindenhová elfér)
- kaják: üveges zöldség és gyümölcs, vagy alma, barack, banán + keksz almareszelőn lereszelve. Tejpép, kanalak, előkék, mosogatószer (vagy valamilyen szer mosogatni)
- ivás: 2 csőrös + víz.
Összesen ennyit vittünk a kajához. Itthon kap saját főzöttet.

- Fürdés, ha csak zuhanyzó van: felfújható fürdőkád!!! kb. 1300 Ft-ért vettem. Az alja is felfújható.
- Alvás: összetekerhető szivacson (van rajta huzat). Ha kő van, mehet alá az önfelfújós matrac (fürdéshez is jó, ezen öltöztettük a gyerkőcöt), vagy a hálózsák (ez is mindig van nálunk).
- szélfogó sátor gyereknek a strandra, uv szűrő ruha (még nem használtuk, de van. Volt már, hogy jó lett volna...)

A fentieket minimális beruházással oldottuk meg, ui. mi sokszor túráztunk, tehát minden a szekrényben volt...
Ja, van utazóágyunk is, de Kristóf nem szereti. Az itthoni rácsos ágyat sem. Van utazó, kicsire összecsukható etetőszékünk is. Pihenőszéket most már nem használunk, mert kinőtte. Valóban sok cucc kell egy gyerekhez, de nagy része tényleg a babakocsi.

- Játék: felesleges sokat vinni, csak a helyet foglalja.

Viszont a ruháinak elég egy sporttáska! :D

KépKép
sajti
 
 


Szaffi is sokat utazik, bár inkább belföldön. Na jó, az az egy Mvhelyi út az külföld a szememben (bocsi minden nagy Magyarország hívőnek :D).

Mi simán zuhanyozni szoktuk a gyereket. Apa fogja, én fürdetem, csajszi vihog.

Van egy decathlonos pokrócunk, alja vízhatlan, azon csinálunk szinte mindent. Ha nagyon hideg vagy kemény a felület, rádobok egy paplant.

Bébikaját viszünk, az autós cumisüvegmelegítő tökéletesen melegíti.

Sima Naturaqua ásványvizet (már amúgy is ezt kapja 6 hós kora óta) teszek cumisüvegbe kimérve, szivargyújtós melegítővel melegítem, egy kis aventes pohárban van tápipor meg egy tápikanál aminek levágtam a végét, hogy beleférjen, kimérem, rázogatom, megissza. Szeret a kocsiban haladás közben inni. Jobban, mint bárhogy máshogy :) Nem viszünk se etetőszéket, se pihenőszéket, kocsiülést kivesszük, az tökéletes erre, és helyet se foglal.

Köztünk alszik a franciaágyon. Imádja. Apa is. Én nem alszok rendesen :) Azért van utazóágy, de csak napközben alszik abban, hogy néha ott lehessen hagyni, ha pl pisilünk. Légzésfigyelőnk sose volt, de mindig csodálkozok, hogy maradnak azon rajta a babák :) Szaffi mellett még jó, hogy nem volt, csak idegesítene, hogy két hós kora óta mászkál az ágyában álmában (egyre aktívabban, ugye).

2 napra nem viszek sterilizálót. Saját mosogatós szivacsa van. Textilpelus tökéletes konyharuha. Textilpelus mindenre tökéletes.

Játék: nálunk ez a kocsiba kell sok, mert rosszul bírja.

Ruha nálunk nincs annyi. Ahány nap van +2 váltás body+rugi, egy pulcsi, egy kabát, egy kantáros naci 2 zokni 2 sapi. Ezzel most fel is soroltam nagyjából a teljes létező ruhatárát :lol: na jó van néhány fodros napozója is :D De Szaffi eddig csak egyszer szarta magát nyakon, szóval ez nála reális mennyiség.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sajti: igen forralóm nekem is van. Nálunk Bálint ebéd után alszik nagyot, így mi délelőtt ébredés után indulunk, akkor 9körül alszik egyet, így pihi ebédkor van.
Fürdeni nagykádban tudott, de mi vittünk pici csónakot pancsizni(mint Tyuntyinak), és abban ment volna simán a dolog. Nekem etetőszékben még nem ül meg. Az utazóágy muszáj, mert Bálint csak az ágyban mozog, és úgy alszik el, ha beékeli magát a sarokba.

Játék: mi sem vittünk sokat, és ami fontos, az elől volt, így mikor kifáradt az úton adtam egyet, majd cseréltem, ezzel nyertünk egy kis időt.
Szélsátorunk volt, és egyszer használtuk is, abban könnyebb volt altatni, mert nem látta a külvilágot.

Mi is sokat utazunk vele, igaz most volt először külföldön, de ha olvastál minket akkor tudod, hogy lakásfelújítunk, így hol itt hol ott vagyunk. Pénteken Szarvasra megyünk:)

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Sajnos nagyon rossz hírt kell írnom,Bibivel korházba vagyok mert tegnap balesete volt és koponyatörése lett leesett babakocsival egy mozgólépcsőn,1 hét megfigyelés egyenlőre nincs olyan tünet ami valami idegrendszeri vagy egyébb dologra utalna de sajnos egy fejsérülés tudjuk milyen attól félnek az orvosok,hogy szivároghat majd valami és erre csak annyit mondtak,hogy az nagyon csúnya dolgokat tud csinálni.Nagyon kivagyunk,kérlek,gondoljatok Ránk,hogy meggyógyuljunk borzalmas ez az egész.
Nem akartam senkit lehúzni csak le kellett írnom,hogy légyszi gondoljatok Bibire!
Holnap délelött beszélek egy dokival hogyan tovább és természetesen ha ezt megírtam akkor jelentek is ha lesz holnap mit.
Amúgy játszik mosolyog mintha mi sem történt volna eszik rendesen csak a homloka nagyon csúnya szegénynek rettegek hogy minden redben legyen.

Vigyázzatok nagyon magatokra és a gyerkőcökre is nekem ez sajnos nem sikerült utálom most magam!

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Sziasztok!

Sajnos nagyon rossz hírt kell írnom,Bibivel korházba vagyok mert tegnap balesete volt és koponyatörése lett leesett babakocsival egy mozgólépcsőn,1 hét megfigyelés egyenlőre nincs olyan tünet ami valami idegrendszeri vagy egyébb dologra utalna de sajnos egy fejsérülés tudjuk milyen attól félnek az orvosok,hogy szivároghat majd valami és erre csak annyit mondtak,hogy az nagyon csúnya dolgokat tud csinálni.Nagyon kivagyunk,kérlek,gondoljatok Ránk,hogy meggyógyuljunk borzalmas ez az egész.
Nem akartam senkit lehúzni csak le kellett írnom,hogy légyszi gondoljatok Bibire!
Holnap délelött beszélek egy dokival hogyan tovább és természetesen ha ezt megírtam akkor jelentek is ha lesz holnap mit.
Amúgy játszik mosolyog mintha mi sem történt volna eszik rendesen csak a homloka nagyon csúnya szegénynek rettegek hogy minden redben legyen.

Vigyázzatok nagyon magatokra és a gyerkőcökre is nekem ez sajnos nem sikerült utálom most magam!

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Csicsi szia!

Nagyon-nagyon gondolok Rátok!!! Jobbulást kívánok!!!! Igen, ilyen ez a kisgyerekes időszak, én múltkor a gyerkőc ujját csíptem oda a babakocsi tetejéhez, mert nem láttam, hogy birizgálja a szerelvényt... :( Tudom, ez semmi ahhoz képest, és most nem vigasztal semmi sem, de azért leírom, hogy a férjem is sokszor megsérült gyerekkorában, aztán mégiscsak itt van, ép és egészséges! Azt mondják, a gyerkőcök pikk-pakk meggyógyulnak, náluk még nagyon aktív az öngyógyítási mechanizmus! Így legyen!!!

KépKép
sajti
 
 


A velvet-poronty oldalon igen hasznos hozzátáplálásos cikksorozat van, Bejo által, érdemes olvasgatni

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Csicsi
Fel a fejjel, baleset mindenkit érhet, nem rajtad múlik, hidd el! Engem kiejtettek egy babakocsiból :oops: elgurult amíg anyám a nővérem után futott, majd felborult :roll: Persze anyám is azt mondta, senkinek sem kívánja azokat a napokat, de nyugodj meg, ha láthatóan egészséges, minden rendben lesz! Figyelnek rá az orvosok, abban biztos lehetsz :wink:
Amúgy tiszta horror az eset, szerintem mind egy ilyentől rettegünk :cry:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Csicsi: Küldöm a sok gyógyító, mosolygós tündéreket. Ne hibáztasd maga, csak az nem téved, aki nem csinál semmit. Én is sokat mozgólépcsőzöm babakocsival, és tényleg nem könnyű, de nincs más választásom. Az orvosoknak kötelességük a legrosszabbat is felvázolni, ez nem jelent még semmit. Ülj mellette, fogd a kezét, az nagyon fontos most neki, tudja, hogy vele vagy, ez a legnagyobb gyógyító erő. Sokat gonsolok majd rátok, írj, ha tudsz valamit. Pesten vagytok? Ha kell bármilyen segítség, írj

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

A sírás kerülget, úgy megrázott Csicsiék esete. Írtam is neki egy smst, hátha nem túl későn. Nem térek magamhoz :( Tényleg mind ettől rettegünk, hogy nehogy valami történjen velünk, és még így is megvisel, ha olyannal történik akit "ismerek". De tudom hogy minden rendben lesz, ahogy írta is hogy mosolyog a kis tündér :) Inkább az ijedelem lehetett a nagyobb, mint a baj, szerencsére. Szóval Csicsi, ahogy írtam is, minde rendben lesz, és fel a fejjel. Puszilgasd a kis drágát, sokszor és helyettünk is! Bárcsak én is tudnék segíteni, de nem tudok. Ha mégis, akkor szólj :)

Rekuja:
Én ma ráadtam Mollyra egy kötött kardigánt, és úgy totál beterítette az autós ülését. Tehát ha beköszönt otthon az ősz, nektek is kelleni fog szerintem a nagyobb ülés. A csajszik kb ugyanakkorák most, csak Molly "rövidebb". Itt pedig nem kell félni a teszt-öltöztetésektől, akad bőven lehetőség :lol:

Timocska:
Ebay-en nem szoktam venni ruhákat, de minden mást igen. Pl 6 hónappal a szülés után sem tudom hogy mekkora az új farmer méretem, így nem merek semmit sem rendelni látatlanban.
A légitársaság honlapján már elolvastam hogy hogyan lehet utazni babakocsival, meg már láttam is korábban hogy miként közlekednek, szóval nem aggódom. Inkább amiatt aggódom hogy hogy fogom lekötni Mollyt a 3 órás út alatt :)

Kat, Tyuntyi, Rekuja:
Köszi az utazái infókat, de szerencsére nem megyek úgymond idegen terepre, tehát mosogatószert pl nem kell vinnem, és bébikaját is csak az útra. Már nagyon várom, hogy menjünk!!!

Már egy ideje kérdezni akartam, csak mindig elfelejtettem. Valakinek van még szülés utáni "elváltozása"? Ezt arra értem, hogy nekem nagyon fáj a farokcsontom mióta megszültem. Gondoltam hogy mire visszahúzódik a csípőm, addigra megszűnik a fájdalom, de nem. már arra is gondoltam, hogy eltört, de akkor is már helyre kellett volna jönnie. Kicsit kezdek aggódni. :? Kocsiból pl alig tudok kiszállni, felegyenesedni mert nagyon fáj :cry:

No, én elteszem magam holnapra. Csicsi, nagyon sokat gondolok rátok!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
snowball
 
 


Lányok,
most én vagyok lemaradva, vagy ti írtatok rengeteget?

Csicsi
a jó Isten áldjon meg, szegénykém!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 18:23-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


:(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 18:23-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Evian
ruhákról: neked ezzel nem lesz gondod MÉG, mert fiad van. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 



Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Jó reggelt!

Csicsi!
Gondolok Rátok! Ezek a kicsik még annyira hamar gyógyulnak, hogy hihetetlen! Minden rendben lesz, nem is lehet másként!!! Csak pozitívan és most semmi mással ne foglalkozz! Nagyon sokan drukkolunk itt Nektek, majd jelentkezz mindenképp, hogy mi van Bibivel! És ne hibáztasd magad, tudom nehéz, de ne tedd!

Később írok még.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Csicsi, sajnálom ami a kicsiddel történt. Ne gondolj semmi rosszra, biztosan nem lesz baj, tényleg csodálatosak a kisbabák, hamar regenerálódnak. Az én kicsi fiam is hogy meggyógyult! És bízz az orvosokban!
Jobbulást nektek!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gabci76
 
 


Hát, csajok, meg kell hagyni, ha baj van, mindenki megtalálja a klaviatúrát :wink: Ez azért egy nagyon jó oldala a fórumnak, hogy támogatjuk egymást (vagy legalábbis úgy érezzük :roll:) :)

Szaffim már megint a felállással próbálkozik, mindezt a parkettán, szóval most épp odébb raktam, hogy inkább másszon. Tegnap kétszer megpróbálta orral odább nyomni a padlót, ma inkább ezt kihagynám. Rájöttem, hogy azért nagyon nyüszi néha, mert ugye kalimpál a lábával, és nem bírom olyan rövidre vágni a nagylábujján a körmöt, hogy ne törje be időnként :( Kis lüke, naponta vágom a körmét, és naponta egyre rövidebb :( Pedig már zoknit is csak ezért adok rá!

Mozgólépcsőre nem csak BKV-nál szállunk. Én kenguruval szoktam mozgólépcsőzni, és két kézzel kapaszkodok közben meg az jár a fejembe, hogy ha hirtelen megáll, nem bizti, hogy meg tudom tartani az egyensúlyomat :roll:

Snowball
Barátnőmnek volt ilyenje, neki csontkovács tette helyre! Szülés közben kimozdulhat a farokcsont, vissza kell pattintani. Magától nem ugrik vissza, sajnos :( Elvileg a szülésznek észre kéne vennie, na neki is drága magándokija volt, aztán 2 hónap szenvedés után a csontkovács tette vissza. Egy csapásra semmi baja sem volt. Érdemes lenne megnézetned magad, ő is sokáig azt hitte, ez tök normális :roll:

Piroska
Ahogy olvasom Mendi mozgásával tényleg csodákat tett a gyógytornász :) Olyan furi, mertén azt se tudom, mit kellett volna nézni :oops: Bár remélem, sose lesz rá szükségem, hogy megtudjam. Nem semmi, hogy Didriden mennyit segített a torna! Suliban volt egy hipotóniás diákom, na észre se vettem, csak az anyukája mondta, hogy 1,5 éves koráig csak feküdt a hátán (akkoriban később kezdtek foglalkozni velük). Köszi a szülinapi videót :)

Ma megyek először babakocsival bkv-zni (kenguruval szoktam). Tökre izgulok, mint szűzlány buli előtt :lol: De semmi mozgólépcsó, csak lapospadlós buszok és esernyőkocsi, meg egy tartalék kenguru :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Csicsi

Sajnálom, ami történt, de hidd el, minden rendben lesz. Ne hibáztasd magad, csak egy rossz mozdulat, csak egy pillanat, és megvan a baj.
Jó kezekben vagytok, a kicsik pedig tényleg bámulatosan gyorsan regenerálódnak. Tartsál ki! Sokat gondolok Rátok!

Később még igyekszem jönni, sziasztok!

Anna
b.anna
 
 


Sziasztok!


Zökkenőmentes volt az éjszaka velem alszik mert olyan szarok ezek a korházi rácsos vas kiságyak hogy tegnap beverte a fejét és belilult a szeme,úgy hogy direkt behozta a Zsolti a fejvédőjét mert tudtam hogy ez lesz mikor megláttam az ágyat.
Ugyan azt mondta a doki amit Piroska írt úgyhogy most attól re
ttegünk nehogy hányni kezdjen vagy aluszékony legyen.Gondolhatjátok ha simán elálmosodik attól is félek.
Az a baj,hogy pont azt nem mondj meg senki hogy mi az az idő amíg felléphet a szivárgás vagy az agyvérzés.
Mikor behozott a mentő azt mondták a röntgen után,hogy nyugodjak meg ez csak egy hajszál repedés
ha minden igaz, nem lesz tuti semmi következménye 24 óra megfigyelés aztán mehetünk haza ne aggódjak.
Eltelt egy éjszaka reggeli vizitnél már törés volt és fent áll a veszéje a szivárgásnak úgyhogy egy hét minimum a megfigyelés.
Senki nem mond semmit konkrétan most azt se tudom már mi az igaz és ma megint az a főorvos van mint tegnap asszem ő nem is látta a Bibi röntgenét.
Olyan bizonytalan minden egyik percben úgy gonolom minden rendben lesz a másikban kétségbeesetten sírok hogy mindennek vége.

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Csicsi: igaz csak laikusan, de azt gondolom a kritikus első éjszakán túl vagytok, persze ez a dolog kicsit alattomos, de eddig minden rendben van. Melyik kórházban vagytok? Hogyan esett le? Beakadt valami? Annyira nehéz babakocsival lavírozni a mozgólépcsőn. Én sokat mozgólépcsőztem, mert klausztróbiám van és ezekbe a zárt liftekbe nem szállok be, és nekem minden a Mammutban van: DM, posta, gyógyszertár. Így eddig valahogy megoldottam, de nem volt egyszerű, azt hittem jól kifejlesztettem a technikám, de mostmár óvatosabb leszek.

Bibivel meg minden rendben lesz. Ha eddig nem tudták eldönteni, hogy repedés, vagy törés, akkor talán nem olyan komoly a dolog, mert az egyértelműbb lenne. A legnehezebb talán az lesz, hogy pihenjen Bibi, amit nehéz elérni egy ekkora babánál. Az alvását meg úgy is tudni fogod, mert a naprendje szerint tudod mikor mennyit szokott aludni, és ha annál többet aludna az feltűnne.
Kitartás, minden rendben lesz!!!

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Jó reggelt!

Még csak most olvasom Csicsi, hogy mi történt. Én is a többiekkel karöltve küldöm a gyógyító energiát, a sok puszikat és ölelést. Nem lesz semmi baj, hidd el. Nem szabad rosszra gondolni, csakis pozitívan állj Bibi gyógyulásához és akkor tényleg jó lesz minden. Gyorsan gyógyulnak a kis csöppségek, hamarosan Bibi is túl lesz az egészen,s csak egy rossz álom marad ez az egész. Magadat ne hibáztasd, bár a múltkor, mikor CSani leesett az ágyról, én is ezt tettem, de nem jutottam vele előbbre. A kórházakat ne is említsd, bár remélem azért akad egy lelkiismeretes gyerekorvos, aki fog normális tájékoztatást adni a nap folyamán.
Puszi nektek

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Később még jövök, csak még kaja készítés a gyerkőcnek, lakás rámolás, stb...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Sziasztok!

Bibi elaludt itt 6-nál tovább nem alszik+nappal és éjszaka egy új szárnyat építenek a korházba úgyhogy baromi jó,már vizsgálat nincs csak a vérnyomását mérik tegnap vettek vért a kis fejéből,nem engedték,hogy bemenjek csurom izzadtan hozták vissza úgy kiabált hogy én is sírtam.Negatív lett minden.
Volt a vizit megtudtam hogy bal oldalon a homlokcsonton van egy kis repedés.

Kat

Nem tudjuk hogy történt nem ma kezdtem de soha többett nem teszem a babakocsit semmilyen lépcsőre.Rátoltam és ráhelyeztem a súlyt a hátsókerékre és úgy fogtam és valami hirtelen kihúzta a kezemből és meg lett a baj.Hülyék voltunk mert ha Zsolti elénk áll akkor ez nem is történik meg gondolom dehát ha tudom hogy leesik ugye rá se lépek.

Ja,és Piroska nem BKV-val mentünk bár tényleg ott is akár mikie megtörténhet egy ilyen.
Egy 2 emeletes H&M ben voltunk és fent van a gyerek osztály Bibinek vettünk pizsit meg cipőt.
Mondták a korházba hogy kérjünk kártérítést de nem érdekel csak baja ne legyen+volt lift az épületbe csak nem ebben az üzletben megtudtuk volna kerülni.

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Jó reggelt!

Csicsi:
Igaza van Katnak, ha valami nagyobb probléma lenne azt már észrevették volna, nem pedig találgatnának. Ettől tényleg csak rosszabbul is sülhetett volna el a dolog, ha már ilyen balszerencse talált meg titeket. Szóval fel a fejjel, minden rendben van és lesz is. Ölelgesd meg puszilgasd sokat, attól ő is meg te is megnyugszol. És tényleg ne hibáztasd magad, akármikor, akárkivel előfordulhat sajnos. ÉS ha már H&M-nél tartunk, múltkor én is mentem volna az egyik üzletbe, és itt az első emeleten van a gyerek részleg, és se a mozgólépcső nem működött, sem a lift. Ezek szerint bármikor tönkremehet alattunk bármi, és máris ott van a baj :( Én sem teszem rá a lábam a mozgólépcsőkre ezek után, az biztos.

Piroska:
A BKV-s felháborodásodról a Kőbányai vasútállomás jutott eszembe. Anno párszor oda kellett utaznunk vonattal, ha a repülőtérre akartunk kijutni, akkor még nem volt közvetlen állomás Ferihegynél. Nos, és ott van egy életveszélyes mozgólépcső a buszállomásnál. Rettenetesen gyorsan megy,még üres kézzel is nehéz rákecmeregni, nem hogy babakocsival/bőrönddel stb. Gondolom még Pesten vannak olyan buszok is, aminek van vagy 3 lépcsője, mire feljutsz rá. Na, azon is hogy közlekedjen egy anyuka? :( Debrecenben szerencsém lesz, mert hiába nincs jogsim, tudok busszal majd közlekedni, mert minden buszt 2 éve cseréltek le alacsony padlósra. Pár éve pedig tesóm is leesett a buszról babakocsival :cry: Minden másra van pénz abban az országban, kivéve arra amire kellene.
Halkan viszont tapsikilok, hogy Mendi is ügyeskedik :) Örülök neki, és ez már csak jobb lesz, napról napra.

Rekuja:
Neünk is szinte napi szinten van pedikűr, mert beszakad a lábkörme a drágának. Nem vettem észre viszont hogy fájna neki, csak rossz ránézni mikor még a semmi is törik :(
Csontkovácsnál már jártam pár évvel ezelőtt, és jó hogy mondtad, mert nem jutott volna eszembe. OTthon fel fogok keresni egy szakembert, mert ez nem mehet így tovább. Olvastam én is hogy hosszú szülés következtében alakulhat ez ki. Márpedig a 42 óra az hosszú volt :roll:
De bunkó vagyok, el is felejtettelek megköszönteni, pedig írtad hogy szülinapod volt! Isten éltessen sokáig!!!!!!!!! :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Képzeljétek, tegnap Molly ült a pihenőszékében, és a csattja annyira érdekelte, hogy addig nyújtózkodott, amig fel nem ült teljesen, hogy elérje vizsgáljatni. Leesett az állam :shock:

Kép

Kép
snowball
 
 


Szerintem ma csak részletekben tudok írni, Csani elég nyűg. Most, hogy kint a foga!. A H&M és a hasonló üzletek soha nem gondolnak a gyerekesekre. Még ha van az áruházban lift is, nem tudom, hogy miért kell nekünk babakocsival kerülnünk, hogy elérjük a gyerek holmikat. Nem lenne ésszerűbb a földszinten? Mi az ikeában voltunk hétvégén, a Budaőrsiben, ott épp a lift nem működött. Tesóm cipelte le-fel a mi babakocsinkat és a sajátjukat is. Jó mi? Nem is tudom, hogy mégis hogyan képzelik az ilyet! Mi a francnak nyitnak ki így egyáltalán? És ha egyedül megyek? Dögöljek meg, mert gyerekkel vagyok. Nagyon elegem van az ilyen és hasonló helyzetből. Ja és segítség sincs mindig mindenhol. :twisted:

A lényeg, hogy Bibi jól van, így is marad, hidd el Csicsi. :lol:

Kat:
Tőled kérdezném, hogy írtad, hogy vettél kabátot Bálintnak a C&A-ban. Én is arra gyúrok a DM-es bónnal, de én még jót nem láttam. A kérdésem, hogy hányas kabit vettél? én nem tudom eldönteni, hogy 74-est vagy már 80-ast vegyek. Bár ha látok olyat, ami tetszik, rá fogom próbálni a gyerekre. A C&A üzlet is mind más a bevásárlóközpontokban, én a MOM parkban lévőt szeretem a legjobban, de oda nem tudok elmenni Bambival egyedül. A másik, hogy hogyan főzted a csirkeszárnyat Bálintnak? Írtad, hogy vmivel együtt, hogy ízletesebb legyen. Csani még nem kap husit, de lassan be akarom vezetni.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Snowball:
Írták már többen is, hogy mit hol lehet venni. Csak, hogy én se maradjak ki. :lol: Én legtöbbször a tescoban vásárolok, mivel az van itt a szánkban. Mindig van vmilyen akció, törlőkendő és pelenka is. Szerintem bármilyen pelust vehetsz, pampers, huggies, libero, mind jó. Például nálunk éjszakára Dm-es pelus és ahuggies vált be, a többit átáztatta CSani, főleg ha éjszaka is felkel enni, nem bír ki két kajálást a többi pelenka nálunk. Törlőkendőben én próbáltam a no name Gaga-t, ugyanolyan jó, mint a többi, mégis olcsóbb. Mikor jöttök egyáltalán haza? Vagy írtad már? Gratula Mollynak ahhoz, hogy felült a pihenőszékében. Csanit mi soha nem kötöttük be, így már hetek óta azt csinálja, hogy mikor elunta magát benne, akkor kiszáll. :lol: Módszeresen kicsúszik belőle, majd hasra fordul és megy a dolgára. Így csak úgy tudom a tv előtt is hagyni, hogy minden el van pakolva, nehogy megegyen vmit. Mindent felborogat, így pl. van egy rattan kosarunk a földön, abban minden kacat volt eddig. De ki kellett belőle pakolnom, mert félek, hogy Csani felfal vmit. Pl. volt benne gomb is.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Piroska:
Szuper ahogy halad Mendi a tornával. Csak így tovább, úgyis utolér mindenkit. :lol:

Csani fogairól még nem tudok képet felrakni, mert csak most jöttek ki, így még a drakula fogak növésben vannak. :lol: Még szerintem egy hét és vámpírok leszünk!Pláne ha épp cékla-krumplit eszik! :D

Rekuja:
Boldog szülinapot! Keresztelős ruhát majd ráadom a lurkóra, majd akkor lefotózom és felteszem. De ahhoz kell egy nyugodt nap. Szaffi is egész más lett, hogy kinőtt a két alsó foga. Szerintem egyre jobban kezd gyerkőc formájuk lenni a babáinknak,remélem érted mire gondolok. :P

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Sziasztok!

Csicsi
-szorítok!!!! Nem tudok mást írni - remélem senkivel nem fog többet ilyen történni!!!!!

Piroska - Levinek ezt a hetet adtam haladéknak, hogy kezdjen el forogni - kúszni, pénteken felhívom az alapítványt... Remélem ha nincs nagyobb baja nem erőltetik a pénz miatt a tornát.

Tyuntyi - Kat én is őszi vagy téli kabátot gondoltam venni DM-es kuponnal (már megjött a következő adag kupon is :) ) és ugyan ez a problémám: hogy 74, vagy 80-as méretet vegyek.. BÁr nagyon gondolkodom ilyen kezes-lábas síruha szerű cuccban is (nem tudom mi a neve)...

Snowball - nekem is fáj sokszor az a csigolyám, és az ideg is becsípődik, így teljesen a térdhajlatomig fáj az egész oldalam lefelé. A nehéz szülés miatt van, a dokim hathetes kontrollon azt mondta, hogy ha csinálom a kismamatornát simán helyére fog minden menni... köszi - örülök ha letehetem a se.. popómat és nem kell rohangásznom. :oops: :roll:
Jóóóóó a videó!!!! :wink: Csak egy gitártok hiányzik!!! :lol:
Molly az ifjú női Banderas!

Képzeljétek nem utalták a gyed-em!!!!!!!!!!! Egyszerűen elfelejtették!!!! Ez nem vicc egész nap eddig ezért rohangásztam, és telefonáltam a MÁK-ba!!! Kihagytak a szaknévsorból :twisted:
Minden papírom jóval előbb beadtam, lepecsételték stb. erre...
Megkérdeztem, hogy akkor melyikük jelentkezik kifizetni a lakáshitelem, ha már személyi felelősséggel tartoznak. Kicsit lecsesztem mindenkit! Belém bújt az agresszív kismalac...
evian19
 
 


Tyuntyi. Én 68as kabátot vettem, mert nagynak itéltem meg, és őszre vettem, így akkora biztos jó lesz. Nekem szerencsém volt, mert a veszprémi C&Aban vettem, van benne egy polar mellény pluszba, ami ki is szedhető. Rápróbáltam Bálintra és úgy gondoltam őszre jó lesz, remélem. A másikon én is overállt szeretnék venni, de gondolkodom, hogy milyet. Nekünk a babakocsi sportüléséhez van egy jó lábzsákunk, így abba elég lesz a kabát. A hordozóba, vagy majd autósülésbe is kabát kell inkább, mert bemelegszik. Az utcán meg csak úgy még nem fog sétálni, így még gondolkodom, hogy egybe overállt, vagy egy nadrág+kabát kombot. Vagy egy bélelt meleg nadárgot, és amíg jó a kabát, addig csak így. Majd meglátom az őszi felhozatalt.

A csirkeszárnyat sárga és fehérrépával, krumplival egy kicsi hagymával és petrezselyemmel főztem meg. Amit ebből ehet, azt oda is adtam neki.

Csicsi: én is sokszor ugratom le a kocsit lépcsőn, mert hogyan máshogy, főleg úgy, hogy nekem másfél emeletet szásznom kell még. Ha van a kosarába pakolva, akkor máshogy oszlik el a súly, és nálam is volt olyan, hogy megcimborodott a kocsi. De ez már lényegtelen. Minden rendben lesz Bibivel, majd meglátod.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Tyuntyi:
Én azért még félek nem becsatolva belerakni a pihenőszékbe, félek hogy nagyot koppanna. Majd talán egy hónap múlva, szerintem addigra már belejön a kúszás mászásba. Kíváncsi vagyok mikor jönnek ki Csani "hiányzó" fogai :lol:

Evian:
Én majd bepisiltem a nevetéstől mikor megláttam Molly hogy reagál a zenére. 30 mp-től indul be ez a pengetős zene, és errefel elkezdte így a lábát rázni. Megzabáltam, elhiheted :lol: De igazából nem vagyok ezen nagyon meglepődve, mert Alex nagyon muzikális alkalt, mindig gitázrozik Mollynak, aki piszkosul élvezi. A videoim között ott van még egy szintetizátoros is, ha gondolod nézd meg. Talán 4 hónapos lehetett azon a videon...
Találtam egy csontkovácst, ahogy Rekuja ajánlotta. Itt van tőlünk 3 percre gyalog :shock: Mikor vártam a buszra, mindig néztem hogy mi lehet ez az üzlet. És most jöttem rá, hogy mi az. Még jókor, mikor már fél éve kínlódom :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


Úristen, micsoda forgalom van itten! Sajna felvettek az egyetemre :( Hogy én hogy utálok tanulni!!!!!!!!!!!!! Reménykedtem, hogy nem kerülök be :) Apa szerint ez remek, bár az remekebb lenne, ha aktuáriusnak mennék, mert abból meg is élnénk. Éljen a pedagógus szakvizsga, ami drága de haszontalan, viszont utálni fogom elvégezni :lol: Apa szerint ettől értékesebb munkaerő leszek. Szerintem csak drágább, vagyis inkább engem építenek majd le :? A vicc az egészben, hogy nem kaptam EHA azonosítót, mert elvileg már van, mert voltam ELTÉs, ami igaz, csakhogy akkor nem kellett aktiválni az ETR kódomat, fogalmam sincs, mi az. Megadták, hol tudom intézni. Lehet időpontot foglalni. Ha van ETR kódod. Na most én azért megyek, hogy aktiválják az ETR kódomat. Cool. Hogy én mennyire rühellem a bürokráciát!

Csicsi
Jó hallani, hogy minden rendben alakul! Pepi hogy viseli? Pont abban a korban van, mikor kezdi felfogni, hogy a szerettei mennyire sérülékenyek. Tudtok vele beszélgetni Bibi balesetéről? Szegénykéim, nem lehet egyszerű!
Üzletet én sem jelenteném fel, semmi pénz nem éri meg azt a meghurcolást, amit át kéne élnetek, ahogy kivizsgálják, elég felelős anya vagy-e :evil:

Snowball
Azt a Kőbányai mozgólépcsőt én is ismerem :)
Köszi a jókívánságot, azért szóltam ám a szülinap miatt, hogy felköszöntsetek, ha már anyámék elfelejtették :o Ma hívott fel, hogy ja, tegnap volt a szülinapot, boldog szülinapot :shock: El nem bírom képzelni, hogy elfelejtsem Szaffi szülinapját. Na, majd 32 év múlva ha épp nyaralok :D
Remélem ezek után tényleg használ a csontkovács :)

Tyuntyi
Ennyit a gyerekbarát IKEÁról :? Nálam akkor ásták el magukat, amikor terhesen pisilni akartam a budaörsi áruházban, amíg valaki pelusozott. Na mármost a lenyitott pelenkázótól nem fétem be pocakostul az ajtón :shock: pedig nem voltam kövér, nagyhasú, emlékeztek, folyton nyafogtam, hogy milyen pici a pocim.
Én is téli cuccra tartogatom a c&a-s kupont :) Nekem 3 van, mert a 0-6 hósból véletlen kettőt küldtek, meg már megjött a 7-12 hós is. Ja, még a régi címre jött, apa mondta, hívjam fel őket, hogy elköltöztünk, és küldjenek ide is egyet, mert azt már nem kaptuk meg :) Egyébként tényleg nem kaptuk volna meg, csak megtartottunk egy postaláda kulcsot, mert még nem adták ki a lakást, de mennek oda leveleink, szóval senki se venné ki különben, hogy utánunk küldje.
Kicsúszik és nem üti meg magát? :o én mindig bekötöm, nekünk ez túl magas :roll:

Evián
Basszus, ez a gyedes dolog nagyon durva! :evil: Jó vicc más kárára hibázni, mi? ÁÁÁ! Akinek már jött gyed, kb mennyivel kevesebb a tgyásnál? Mert én nemtom, ez már gyed-e, kb 10% a difi.

Kat
Na ugyanezen filózok ruha ügyben. Plusz még ugye a csajszim utál öltözködni, mert az uncsi, szóval könnyen ráadható/szabadítható ruci kéne. Én sztem állandósítok egy utcai meg egy autós szerkót, csajszim sztem október/december között már saját lábán sétál, legkésőbb mire lehull a hó, szóval jó lesz az az overál.

Csajszi ma megint felállt, most a pólómba kapaszkodott és úgy húzta/lökte magát, közben vigyorgott és kurjongatva énekelt, mint egy részeg a kocsmában. Kb úgy is dülöngélt. Aztán rám dőlt és végignyalt az orromtól a nyakamig boldogan. Persze én meg lelkesen ölelgettem, de ettől minden nyenyi lett, uncsivá váltam, és inkább ment betömni egy rákot a szájába (gumi fürdetős játék).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Jó estét!

Bibi most aludt el ezen napon is túl vagyunk remélem éjszaka is békés lesz én nem birok aludni túl jól állandóan őt lesem de nem izgat.Zsoltiék is most mentek haza minden nap bejön megfürdetni.
Pepi nagyon kiborult nem volt velünk mikor történt de Zsolti azonnal elment érte amíg minket a mentő behozott órdított a folyosón,hogy ugye nem fog meghalni....én meg csak bőgtem vele nem tudom ezt valaha feldolgozzuk e vagy enyhül e idővel ha becsukom a szemem 1000x ugyan azt látom ami történt.
Viszont azt mondták lehet holnap haza engednek de lehet csütörtökön mert minden eredmény nagyon jó lett és nincs tünet(hányás,aluszékonyság,pupilla).Remélem nem is lesz lennék már egy héttel öregebb.Ja és elmagyarázta végre egy normális dokinő,hogy a repedésnél nem mozdultak el a csontok,tehát elvileg csak összeforr és nem kell visszajönnünk még egy röntgenre se ha ezt az agyvérzéses dolgot most megússzuk.
Lehet ez most hülyeség de tényleg még szerencsések vagyunk,hogy így alakuklt de nem szeretném elkiabálni.ez már a 3.éjszakánk itt remélem csak csökken az esélye bármi rossznak.

Más:
Jaj lányok,nagyon szépek a babák,és ügyesek is jó rájuk nézni nagyon sokat változtak már akiről láttam képet.
Nekünk nem jön a fogunk,azt mondta a dokinéni hogy lehet csak 9 hónaposan fog jönni,de nem érdekel majd jön ha jönnie kell úgy olvasam talán Sajtiéknál sincs még fogacska amivel semmi gond nincs.
Pörgünk,forgunk ülünk már teljesen majdnem feláll nyégykézlább de még vagy a feje vagy a popsi visszaesik de veszettül próbálkozik.

NAGYON KÖSZÖNÖM MINDENKINEK HOGY GONDOLTOK BIBIRE ÉS HOGY BÍZTATTOK 1000-REL,NEM TUDJÁTOK ELKÉBZELNI MILYEN JÓL ESIK,KÖSZÖNÖM!!!

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Csicsi
Látod, minden rendben lesz, és pár év múlva, mint nagy kalandról beszéltek csak, mint anyám, mikor én kiestem a kocsiból :)
Tudom, hogy nehéz, de szerintem próbálj megnyugodni, mert erre most Bibinek és Pepinek is egyaránt szüksége van. Ők még nem fogják fel, csak rajtad keresztül érzik a veszélyeket, szóval akkor kell félni, ha te félsz, vagyis azzal tudod védeni őket, ha te erős vagy. Márpedig erős vagy, ha végignézed eddigi életed történetét! Szóval fog összeszorít, gyerekbuksikat simogat, homlokra puszi, minden rendben lesz kicsim mindkét lánynak, aztán jössz ide közénk és nyugodtan félhetsz értük itt a fórumon, mi majd vigasztalunk és öntjük beléd a lelket :D
Csak hogy közkedvelt közhellyel éljek: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. De ki a franc akar folyton erősödni? :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja:
Hogy mégis vigasztaljalak, az apám is detto ugyanaz, mint anyukád. Ő is régebben vagy fel sem köszöntött, vagy később. Ez még akkor volt, mikor nem igazán volt jó a kapcsolatunk. De tavaly nyáron leteremtettem, hogy ha nem tér észhez, akkor elfelejhet engem is meg az unokáját. Azóta nagyon jó a viszonyunk, már várom hogy lássam őket is. Persze ez nem azt jelenti hogy ugorj neki anyud torkának :lol:
Gratulálok a felvételihez. Nem emlékszem, hogy melyik szakra jelentkeztél :oops: Nálam a matektudásod egyébként is beteszi a kiskaput és fejet hajtok előtted :lol:
Készíts videokat Szaffiról és tedd fel youtubera, mint legutóbb. Olyan kíváncsi vagyok arra a leányzóra :)

Csicsi:
Igaza van Rekujának, most kell erősned lenned. Látod, minden rendben van, gyógyulnak a kis sebek. Elhiszem hogy nem lesz egyszerű túltennetek magatokat a történteken, amig élsz, nem fogod elfelejteni, de túl kell rajta lépni. Az egyetlen aki ebből az egészre semmire nem fog emlékezni, az a kis áldozat :) jó lenne, ha hazaengednének, Bibi is biztos jobban érezné magát a saját kis vackában. Ez pedig természetes, hogy aggóduk értetek és gondolunk rátok, hiszen annyi mindenen átsegítettük már egymást itt a fórumon.
Ógyes Bibi ahogy halad a mozgással, csak majd egy ideig biztos ügyelned kell arra hogy fejre ne bukjon a nagy ficáknolásban :)
Pepit is nagyon sajnálom, nagyon megrázhatta a dolog. Ezek után még jobban fogja félteni és szeretni a kishugát, nem mintha eddig nem tette volna, csak mégis...

Lányok, eéjött nálunk is az időszak, amikor annyira tetszik Mollynak az új mozgás, hogy alig akar aludni. Már leszokott arról, hogy egyedül alszik el a kiságyban, össze szoktunk bújni a mi ágyunkon, utána beteszem a kiságyba. Na, most állandóan hasra fordult és vigyorgott - alvás helyett. Már amikor fejjel lefelé fordult, akkor fáradt el, de még csukott szemmel is hasra fordult. Legszivesebben nevettem volna hangosan rajta, de inkább visszafogtam magam, így is fél tíz volt, mire beletornázta magát az álmokba :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Kat
a C&A nagy méret, de azért az a 68-as nem lehet kicsit kicsi neki őszig? Mendinek még a C&A-s 68-as ruháknak is rövid az ujja, pedig azok tényleg hosszúak... Őszig még nőni fog. Nem lenne érdemes kicseréltetned egy nagyobbra? Mert az lehet, hogy tavaszra is jó lenne...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 18:26-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: