Új privát üzeneted érkezett!

Most csak ennyi:

Kép

mikegirl
 
 


Rabbe!
Jaj te szegény. Ilyen gyorsan mit is tudnál eladni, amiből ennyi pénzt tudsz csinálni :roll: Legalább te jobban vagy már. Patriknak pedig egyszer megjavul az alvókája, ha nem hamarabb, hát tinédzser korára :twisted:

Hajni!
Szupi, akkor én azt megköszönöm. Mindent felkutattam, de minta nélküli habtapi sehol sincs. Lehet, hogy a mintás is jó lesz. Majd megnézem, hogy ott mennyi, és akkor lehet, hogy azt is kérek. Kár, hogy nem adtam pénzt szombaton, mert nem várhatom el, hogy ennyit megelőlegezz nekem. Legfeljebb szombaton arra kanyarodunk, amikor megyünk anyuékhoz, és lebizniszeljük a vásárlást. Jobbulást neked is. Máté csak az időtől nyafis szerintem. Itt épp vihar készülődik.

Voltunk védőnőnél mérésre, mert Zsombort nem láttam gyarapodni. Igazam volt, 2 hét alatt 10 dkg. Nappali szopikat el kell hagynom, és több kalóriát kell bevinnem. Sinlacot kell nyomatnom. Reggeli-esti szopi marad továbbra is :( :(

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie! Janka is a Sinlactól kezdett hízni. Még mindig nem érte el a 7 kg-t, és ilyenkor csodálkozok, hogy bobó pl. 11 kg...húú, vikoo nem irigyellek az emelgetés miatt :) Én Janka pehely súlyát sem bírom sokáig. Bár még előre kötöm, ha megyünk valahova és nem tudok babakocsizni.
Vettem Univeres Körte-őszibatack, pulykahús ételt, és képzeljétek, mind (!!) benyomta. Ilyen még nem volt, felet eszik általában.

lucuzs! Én még olajon nem is pároltam semmit. Na, majd kipróbálom, mert tényleg, mondta a védőnő, hogy azt is adhatok már.

Ancsa! Már én is csináltam olyan csirkemájas baconos izét, de mikor sült, kimenekültem a konyhából, biztos, ami biztos. Utálom még a szagát is a májnak. Érdekes, hogy a májkrémeket szeretem, de csak a közép árkategóriásakat. Gondolom azokban nincs sok máj.

rabbe! Szegény! mit sikerült kiagyalnod? nincs valami közeli barát, aki adna kicsit kölcsön valamennyit ?

Kép
ebba
 
 

 
 

Angie,
ne aggódj a zsé miatt. Ennyi talán még megy, ma egyébként is megkaptuk a fizut. :wink: :wink: :wink: :wink: Szombaton nem vagyunk itthon, úgyhogy majd szerdán rendezzük. 8) 8)

Kép
Kép
haynii
 
 


Sziasztok!

Itt vannak a talis képek. Biztos mindenki ráismer, hogy melyiket ki csinálta :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

mikegirl
 
 


Lesznek még képek, csak felkelt Adél. Szóval folyt köv.

mikegirl
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ennyi, nincs több!

mikegirl
 
 


szuper, most tüntettem el, amit írtam. :twisted: :twisted:

Újra:

Viko - szerintem azokba a poros, ilyen-olyan ízesítésű tejberizspépekbe tejpor van, és nem hipoallergének. Ha ez tényleg így van, én inkább nem adnám. Tökéletesen elég a gyümi desszertnek.

Rabbe - sikerült a pü-i dologra vmi megoldást találni? Mászáshoz gratula!!!!!
Eperlekvár? Szombaton voltam utoljára a piacon, közel ezer volt az eper kilója. Nem sok az még a lekvárhoz?

Gyancsi - dobjál képeket a cangás kimozdulásotokról. Ja, Te meg a koszosan tartott Lilipókod :lol: :lol: Má mér gondolnánk ilyet???

Lucuzs - szuper, hogy kaksi dolog és fülfájás is rendeződött!!! :D

Jaj csajok, én tegnap olyan sz.rul voltam. Egész nap nem ettem, nem ittam, az a fránya hányinger. Már este úgy voltam vele, hogy jöjjön már ki, pedig utálom. De nem történt semmi. És a közérzetem is rossz volt. Normaflórral kezelgetem magam. Ma jobb, és az előbb kajáltam is, remélem nem látom viszont 8)

Az én súlyos gondom a szopi. Szabályosan vérzik a mellbimbóm. Iszonyúan fáj a szoptatás. Ja, és tegnap be is csomósodott a jobb cicim, totál stresszbe voltam, hogy mi lesz. De azt már sikerült kezelnem. Benbor segít, mondott homeobogyót, egy-két ötletet, nagyon ari és rendi volt.

Na megyek, mert eddig csak fodrásznál meg gyerekdokinál, semmit nem csináltam.
Puszi mindenkinek!!!

mikegirl
 
 


Mike: Nagyon jók a képek :wink: (csak az első kicsit cinkes szerintem.... de remélhetőleg úgyis mindenki a babákat nézi.
Pénzügyem nagyjából megoldodni látszik, d e majd estére kiderül :?
eper még a hétvégén 800 ft körül volt mostmár 450 volt :roll:
ma kiprobáltam és jól nézett ki a cseresznye lekvár is, így kunyerálok még egy kis cseresznyét a szomszédtól(szedd magad akcio volt) és 1-2 pici üveggel azt is teszek el.
Még szeretnék sárgabarit, mnálnát is eltenni majd ha itt lesz az ideje.

rabbe78
 
 


Szuperek a képek!!!! :lol: :D Irigy-irigy... :oops:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


mi jót csináltok csajszik? hiába jövök, nem adtok olvasnivalót :)

rabbe78
 
 


Mikegirl
Tök jók a képek! :) KÖsziiiii! :)

Hajni
Sok puszi Máténak! Barni 3napja kúszik! :D :D :D

Folyt. köv.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Betegek hogy vagytok?

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Mindenki eltűnt? Csak nem oszlunk fel?!?!?!?!?!? :? :? :? :? :?

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Hali!

Nem oszlunk nem oszlunk!
Bocs csajok de annyi programot csinál a "kis" családom, hogy örülök hogy luk van a seggemen :))
De hogy Ti mit csináltok azt nem tudom :)

Ahogy elképzelem:

Dorka már rohangál a kisasszony után mert nem csak áll de azóta biztos már szalad is :) Vagy hol vagy DORKA?

Eclipse:pakolja a dobozokat mert ugye KÖLTÖZni is kell az Új Kéróba és remélem hogy lassan szervezi a házavatót ,amire mindenki hivatalos lesz. De persze szervezések között még a fordítandó szöveggel túráznak egy kicsit... Nem is értem MIÉRT NINCS IDŐD ÍRNI??

Tatjana:
Szerintem Ő már valami olyan programon dolgozik hogy a cia, és az fbi is figyeli, és nem engedik a géphez nehogy valami kódolt üzenetet kijuttasson nekünk, mert az a világra nézve végzetes lehet.

Krisztina:
Annyi gyerek van a Német kórházban, hogy mi már csak hab lennénk a tortán...Tényleg Dolgozol már?

Gigi:
Megunta hogy férjura a trópusokon dolgozik, és úgy döntött összekapja a négy kisembert, és utánamegy, és meglepi, de persze ott nincs internet ezért sajnos nem tud írni.

Hajni:
Már a gyermelyi.... Gondolom mégis Trébányára jár tanúskodni mer a szomszédja összeorrolt az asszonnyal... vagy hogy is volt....

Ancsa:
Uszodába jár, meg minden szaktudásával segíti a barátnőjét, aki mostanában szült:) IGAZ?

Benbort ellepték a kéretlen levelek, mert azóta profi tanácsadó lett és a gyerekek meg csak születnek csak születnek :)

a többiek MINITALIRA JÁRNAK, és ők ott megbeszélnek mindent :)))

Vagy ha nem így van akkor tessék megírni mindenkinek hogy MIT CSINÁLTOK!!!!!

De azt mindenképpen tök érdekel, hogy ti adtatok már kenyér héjat vagy fagyi-tölcsért, vagy kifli-csücsköt a gyerekeknek?

Hányszor alszanak a babóitok naponta?
Van aki már kiváltott étkezést szopiról?
STb.... Hmm tele vagyok kérdéssel, de már nincs erőm írni!

Jó éjt! PUSSZA mindenkinek!!!!

Kép
Kép
eta
 
 


Ja Majd akkor oszlok ha azt mondják " SÜN" SÜN"!!!! :roll:

Kép
Kép
eta
 
 


TAlis képek szuperek!!!!!!!!!!!!!

Eta, jót derültem az írásodon! Még most sem tudom levakarni a vigyort az arcomról.

És hogy válaszoljak a kérdéseidre:
Én még nem adtam kenyérhéjat, kiflicsücsköt Gergőnek. (Rossz emlékem van Bencéről... az első kenyérhéjazás alkalmával addig csócsálta a szájában míg egy darab "leolvadt" róla és elkezdett fuldokolni...)

Alvás:
napi egy, kb délben és csak kb 1,5 óra. Emellett 15-20 perces szunya, ha elmegyünk shoppingolni és bealszik a kocsiban.
VISZONT... este fél 7-kor már alszik és reggel 5 körül kel, de csak egy röpke szopira, majd alszik tovább 7-ig.

Kaja:
igen, mi 2 étkezést kiváltottunk. Kb 1 hónapja eszik Gergő anyatejen kívül mást és Ő döntött úgy, hogy rendes mennyiségű kaját kér. Az egyiket 11-11:30 körül kapja (általában üveges bébikaja, a tornák miatt nincs időm/erőm főzni :oops: ), a másik 17:00 körül, HA pép. Emellett kb 3-4 normál mennyiségű szopi és néha szomjoltás. Vizet egyelőre nem csipázza, mást meg nem adok neki.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Eta: csúcs vagy! ez a szöveg! Nagyon jót derültem!

Én sem adok még szilárdat nyalogatni mert drágaságom képes a folyékonytól is öklendezni(kivéve a tejcsitől)
Patrik napi 2-20 percet alszik, ha csavargok vele akkor előfordulhat nagyobb mennyiségű alvás isakár 1, 1,5 óra is. éjjel küzdünk d e ha belegondolok nem is olyan rossz mint ahogy látszik: este 10 körül alvás szopin! aztán óránnként ébredés-nyüglődés-végül beadoma derekam és szopin visszaalvás. Ez megy kb reggel 5-6-ig majd vagy felkelünk vagy csak én kelek ő meg alszik 2-3 órát egyben és szerintem rajtam röhög. aztán pár napja ha ébred nem kér rögtön szopit, rögtön felefedezi a szobát, majd vagy szopizunk vagy délelőtt gyümit kap, délben főzit, délután a maradékokat tömöm bele és mindegyik végén kiharcolja a szopit, mert max fél üvegnyi kaját nyom be egyszerre. délután sürüsödnek a s zopik ahogy egyre fáradtabb. szerncsére Patrik nagyon szereti a vizet, d e csak pohárból iszik illetve a cumisüveg kupakjából.
ÉÉÉÉÉÉÉÉÉS ma már előre mászott! és kúszott is!!!!
Remélem holnapra sem felejti el, mert ezzel most este elég jól elszórakoztatta magát :lol:
holnap felszereljük a lépcsőház elé a rácsot hogy nehogy meglógjon.
Volt még kérdés? :lol:
nekem van: van akinek még nem jött meg? :oops: :oops: nekem nem, d e mondjuk gondolom ennyi éjjeli szopi alatt még nem várhatom.

és csak nagyon félénken kérdezném: van aki balatonkörnyéki (Balatonszemes és fonyodliget környékén leszünk)és betudna minnket fogadni július 29-től(péntek estétől)(esetleg 30-án reggeltől)augusztus 1-ig(hétfőig). UGYANIS kaptunk egy óriási lehetőséget: úgy volt hogy csak 3 nap lesz a nyaralásunk sopronba erre egy ismerős felajánlotta a anyaralójukat részünkre júl 25-től de , július 29-és aug 1 között másvalakinek van rá szüksége, így akkor elkelll jöjjünk. aztán aug 3-tól leszünk (aug 1-és 3 között megin megvan oldva a szállásunk)Sopronba így nekünk nagyon jó lenne ha lent tudnánk a környéken maradni, mert a benzin drága..... szóval ez 2 vagy 3 éjszaka lenne..... Ötlet? olcsó szállás? bérmunka(gyerekvigyázást vállalok, míg anyuka kialussza magát)??? :lol: :lol: :lol:

rabbe78
 
 


(vajas) kifli evés fog nélkül:
VIDEÓ:
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/k ... TlLm5KyIAz

Balázska alszik többször.
Este fél 10-től általában reggel 1/2 7-ig alszik. (nagyon ritkán kell hozzá kelni)
Ekkor reggeli tápszer és visszaalszik kb. 10-ig.
Tízórai szilárd kaja, aztán szabadprogram, kb 45-60 perc alvás ebéd előtt. Ebéd szilárd kaja. Utána beájulás, alvás 2-2,5 óra.
Uzsonna szilárd kaja. Szabadprogram, fürcsi előtt vagy alszik, vagy nem, ha igen, kb. 1 órát.
vacsi tápszer. Ez a standard napunk. De van ettől eltérés. Ha fél 7 után kel, akkor nem alszik vissza pl. reggeli után. Persze ha program van, akkor igazítunk.
Egyetlen egy dologért képes sírdogálni, ha álmos. Kaja miatt ritkán.

Kép

Szerintem nincs összefüggésben a menstruáció megjövetele azzal, hogy mennyi szopi van. Nekem az dokim azt mondta bármi lehet. Az is, hogy megjön szoptatás alatt és havonta megvan. Az is, hogy egyszer jön egyszer nem. Az is, hogy egyáltalán nem jön meg addig. Azt mondta bármi belefér.


pussz
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vörösmacska 2011.06.06 08:05-kor.

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok!

Eta! Jó volt olvasni a soraidat! Engem is felvidítottál! :lol: :lol: :lol:

Rabbe! Sikerült zöldágra vergődni lóvé ügyben?

Kérdések:
- nálam sem jött még piri

- Balázs sem kap még kiflicsücsit, és nem is tervezem

- mi nem váltottunk még ki szopit, max. kicsit széthúzta őket a hozzátápi. Én nem is gondoltam, hogy ilyen korán kiváltsak, Balázs amúgy is eddig a fényevést gyakorolta. A hétvégén hozott "áttörést" a saját kotyvasztású húsos főzim. :D

- ja és az alvás, hát változó, de kb. ilyen:
reggel 6:30-7 kelés, 3 óra ébrenlét után fél óra "alvás", majd újabb 3 ébren, és ha mázlim van, akkor 1 óra alvás jön eztán, délután még egy fél óra sunyás, és este 7-körül elalvás, éjszaka 2-3 szopi
ez a program tud változni olyanra, ahol csak 2, szintén rövid alvás van :shock:

mennem kell! puszi!

zugosok meg írjanak!!! :wink: :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Jó reggelt!

Macs: de jó hogy jöttél és tettél fel képet. Balázskád gyönyörű és ahogy olvasom szupi napirendje van. Nagyon nagyon gyönyörű!!!
Köszi a mens dolgot, én még eltudnám viselni hogy ne jöjjön meg, nekem nem hiányzik 8)
Luczus: a te Balázskád sem egy nagy alvó akkor... legalábbis nekem úgy tünik ki. Hogy vagytok egyébként? Bogica fülecskéje? Ovinak már vége nektek?

Pénzzavar egy kicsit megoldodni látszódott, férjem besegített 8) és "csak" 15000 hátralék marad, így talán azt összeteszem majd a különóráimból.

Most mennem kell mert iszonyú szagos babám pelusa az egész nappalit belengi a szag... :x :x

rabbe78
 
 


Itt vagyok, csak fürdetnem is kellett :lol:

rabbe78
 
 


Sziasztok!

Én is ide érkeztem végre!

Eta:
Köszi a felvidító sorokat :)

Jók a talis képek!!!!!

Nekem se jött még meg, pedig Bence éjszakánként már 2 hónapja nem szopizik, és csak 5x szopik egy nap.

Tök furi, hogy itt még ennyi babó szopik éjszaka, Bence meg csak 5x eszik, aztán a fél éves mérlegelésen volt 8,5kg. Nem értem. Megszakadok!!!!!

Alvás:
Bence napközben szerintem egész jól alszik. 7 körül kel, de. alszik 1,5-2 órát, aztán du. kb.1.5 órát, és még ha sétálunk, akkor kb. 20-30 percet. Séta alatt nem nagyon tud aludni a sportrészben, mert hason alszik egyébként. Este már általában nem alszik az utolsó két szopi között, ha mégis, akkor még 10 után is küzdünk, hogy elaludjon. Éjszaka pedig jópárszor kelek hozzá, de csak beadom a cumit és alszik tovább.

Kiváltás:
Mi még nem váltottunk ki egy szopit se. Bár szerintem Bencét különösebben nem zavarná, a lényeg, hogy kaja legyen :lol:

Tökre nem tudom mit csináljak ezzel a hozzátáplálással, mert szerintem pl. gyümiből simán megenne egész adagot, de kicsit korainak tartom elhagyni a szopit...na, majd kialakul.

Kiflicsücsök és társai:
Én eléggé parázós anyuka vagyok :D Szóval nem adtam még semmi ilyesmit Bencének.

Na, akkor nekem is lennének ám kérdéseim:
- Ti fagyasztotok le kaját? Ha pl. spenótót vagy ilyesmit le akarok fagyasztani, akkor megcsinálom neki rendesen (kis vízben megfőzőm, összeturmixolom) és úgy fagyasztom le ugye? És csak simán szobahőmérsékleten hagyom felengedni, ha kiveszem? (Csak a bacik miatt kérdezem) Biztos hülye kérdés, de minden apróságon képes vagyok problémázni :oops:

- Húsit főzve vagy sütve? Védőnő szerint sütve, én mindenhol azt olvasom, hogy főzve...

...és szívesen veszem, hogy ki milyen zöldésggel aratot sikert, mert enyhén szólva is kezdő konyhatündér vagyok, úgyhogy szegény Bence a kísérleti nyúl a családban :lol:

Mi eddig ezeket ettük:
alma, őszibarack, banán, körte, krumpli, répa, sütőtök, cékla
Ja meg meggy, de arra húzta a száját :lol: Tényleg a meggy héját ti leszedtétek???? Aki igen, az ossza már meg velem, hogy hogyan csinálta...

Ja, és nekem azt mondta a védőnő, hogy ha főzivel akarok szopit kiváltani, akkor ha nem üvegeset veszek, hanem én csinálom, akkor abba kell kb. 100ml anyatej vagy tápszer, mert a zöldség+krumpli magában kevés... :?: :?: :?: ...hát én körbekérdeztem, de eddig ilyet senkitől se hallottam. Nálatok mondott ilyet a védőnő????

Csajok lépek, mert fut a lakás...

Megint megígérem, hogy próbálok többet jönni, de folyamatosan olvaslak ám Titeket, akkor is ha nem írok!!!!!!
berni01
 
 


Jó reggelt Lányok!

Jövök én is délután ( remélem) , de most rohanok a Hofer-be, mert mától van strandsátor akcióban és az nagyon kell nekem, ráadásul elfelejtettem, hogy tankolni kéne a kocsiba és apa nem hagyta itt a bankkártyáját ( a sátorra is épphogy összekapartam az itthon talált apróból :D)....Szóval gyalog megyünk és nincs közel a bót :lol:

Puszi mindenkinek!

Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Sziasztok!

Eta
Még mindig vigyorgok!!! : D :D :D A sün! Sün!! Haláli volt! :) :D

Kérdéseid: kiflicsücsköt még nem, de pl. banánt már adtam felügyelet mellett és nagyon szereti és egyre ügyibb!
Alvás: 2X20percet (9körül, és 16körül) és ha szerencsém van, akkor még egy kb. 40perceset (délfelé). Éjjel: hát erről inkább nem is írok… :(

Szopi-kajcsi: a délit kiváltottam, de csak úgy, h utána 1-1,5 órával szopizik egyet. (mikorra megszomjazik)

Rabbe
Még nekem se… :( vagyis, volt valami 2napos mensi-szerűség februárba, de azóta se semmi. (Mondjuk én kb. annyit szopiztatok még éjjel is, mint te.)

Maccs
Nagyon cuki és ügyi Balu! :) :)

Berni
Én a helyedben spenótot úgy csinálnám, ahogy magunknak is. Forróvízben pár percet előfőződ és szigorúan leöntöd azt a vizet, mert az oxálsav, ami a spenótba-sóskába van nem tesz jót a csontoknak. Majd ezt kiadagolva pici csomagokba (pl. jégkocka tartó) lefagyasztod.
Utána pl. krumplit főzöl, mikor majdnem megfőtt beledobsz egy jégkockányit ( lehet, h kell kis melegvízet ráfolyatnod, h ki tudd szedni a kockatartóból) kicsit még főzöd és utána így pürésíted. Legalábbis én így csinálnám. (sóskát már így is készítettem.)

Húsi: én főzve, de sütheted is nyugodtan.

Zöldség: először próbáld meg, h krumplit főzöl és jó sok almával adod. Ha ezt már szereti, akkor ehhez friss srépa. (de egyenlőre csak olyan, amiről tudod, h keveset vegyszerezik, mert a gyökérzöldségeket szeretik telenyomni nitráttal és az a gyerek veséjének nem tesz jót.)
Ha ezek megvoltak, akkor borsó héj nélkül. (Barni ezt szereti nagyon) és a friss saláta. (Ugyanúgy főzeléknek megcsinálva. Krumpli vízében kicsit főzve.)

Remélem kicsit tudtam segíteni. (Jujjjjj, néhol visszaolvasna kész vagyok! Ne haragudj, nem akartamkioktató lenni. Sorryyy!!!! Csak leírtam, h én hogy csinálom…..)


Jaj megyek mert Barni érdeklődését felkeltete az egyik virágom!!!!!!!!!! JÁJJJJJJJJJJJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Az a baj, h már el is tud kúszni érte!!!! Semmi sincs biztonságba!!!!!!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Hello Lányok!

Nekem megjött egy hete, pedig még a nyarat kibírtam volna nélküle. De legalább úgy jött meg, hogy mindkét nyaralásunkkor pont nem lesz meg, ha tartja magát a 28 napokhoz :) Amit nagyon remélek!!

Kaja: Mivel Zsombor nem hízott csak 10 dkg-ot két hét alatt, nekem "kötelező" volt kiváltani a szopikat. Ezért én a reggeli 2 szopi (4:30 és 6:30) után 9 körül Sinlaccal dúsított gyümölcsöt adok. Aztán ebédre kap husis (néha tojásmentes tésztás) kaját egy üveggel. Délután tápszer (amit nagyon utál, így kínszenvedés beleerőltetni), vacsira pedig Sinlac (2 kanál gyümölccsel, hogy finomabb legyen), és lefekvésnél még kap szopit. A reggeli és ebéd után megkínálom cicivel mert akkor már úgysem tud olyan sokat szopni, hogy az telítse el. És ha ezek után sem változik a gyarapodása, akkor ilyen alkat, nem kell aggódnom. Napi 2x-3x van kaki, így tutira nem az van, hogy nem eszik mennyiségeket.

Én nem hiszem, hogy kész kajákat fogok fagyasztgatni. Ma csináltam meggyet rizzsel és banánnal. Abból azt hiszem fogok lefagyasztani, ha bejön neki, mert most jó lett anyuéknál a meggytermés. Talán még pár friss gyümit (sárgabarack, őszi).

Husit szerintem is mindegy, hogy főve vagy sütve adjuk. Inkább az a fontos, hogy friss és fiatal legyen.

Ha szopit akartok kiváltani főzivel, akkor valóban kevés, ha nincs benne fehérje. Tápszer vagy anyatej nyugodtan mehet bele.

Én nem merek még kiflicsücsköt adni. Viszont tegnap pufit adtam a kezébe, és nagyon élvezte. Ahogy érintkezett a nyálával, rögtön elolvadt, így az tutira nem meg félre. Banánt, almát szoktam a szájába csipegetni, és néha a fehér kenyeremből (amit ritkán eszünk). Nagyon élvezi.

Alvás: Zsombor sem viszi túlzásba, de van hogy becsúszik 1-1 másfél órás szunya. Éjjel viszonylag jól alszik, csak korán kel. 4:30-kor szopi, jobb esetben visszaalszik 6-6:30-ig. Én bírnám tovább.

Bocsi, most nincs időn "személyeskedni".

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Halihooo!!!

Tőlem sem szabadultok meg olyan könnyen! :lol:

Eta, és a jó kis teóráid szerint én mit csinálok a zugban? :D

Macs, Balu nagyon édesen nyamizik, meg kell zabálni :D

Akkor sorolnám, h. velünk miszitu van:

mensi - semmi, hál'Istennek... meg gondolom a szoptatásnak :)

éjszaka - továbbra is szar, de van, h. csak kaka... érthetőbben: elég sokat fent van Zorka, de csak 1x szopizik. Ezeket a nyüglődéseket a meleg, ill. fogzás szálájára írom! Míg kisebb volt, sokkal jobbak voltak az éjszakáink és mostanában, korábbi elveimmel ellentétben, van hogy odaveszem magunkhoz kicsi Zoot, mert már elegem van az ágyához ugrálásból :oops:

kaja - ált. az éjjeli szopival együtt 5x cicizik és 2x eszik gyümit, ill. főzeléket. Még nem váltunk ki szopit, csak toljuk, mert függetlenül attól, h. nem eszik meg 1 dl-nél többet, nem kér utána tejcit! Csak max. 1 órával később, így minden tolódik. Vagy én vagyok béna vagy nem tudom, mert ha anyukám adja neki a kaját, azt jobban eszi... lehet, h. ő gyorsabb vagy határozottabb? Pedig én sem szarakodom, csak megvárom míg lenyeli... :roll: Na mindegy, a lényeg, h. nem viszi túlzásba a kajálást, szerintem a tejjel jóllakik.
Szinte már mindent kóstolt, de csak módjával.

alvás - este 8-9 körül szopi után bealszik és éjfél körül jelez (jó esteben csak akkor) és 2-3 körül szopi. Reggel fél 7 körül ébred és ilyenkor még ált. nem aludta ki magát és még 9-ig visszalszik/unk :D
Napközben ált. délelőtt-dél körül van egy 1-1,5 órás szunya és délután még egy 45 perces. Ha nagyon fáradt, előfordul, h. még egy 30 perces hordozós alvás van fürcsi előtt.
És sajnos nem alszik el egyedül egy ideje :? :( csak cicin... tudom, h. ez elég gáz és nem értem, h. miért nem sikerül neki, amikor eddig nem volt gond, de úgy vagyok vele, h. örülök, h.alszik!

mozgás - kezd aggasztani, de nem forog! :shock: :? abszolút nem hajlandó. Ha segíteni akarok, megmakacsolja magát.. semmivel nem tudom rávenni :roll: Ma jön a védőnő és ezt is megkérdezem tőle!
Amúg meg kúszik, folyton mozog keze-lába, hason elforog, így mindnet elér!

Ti beadatjátok a meningococcus elleni oltást??? Állítólag volt most több megbetegedés, emiatt nem csak 1 éves kor után adnak 1-et, ahogy eredetileg volt nálunk, hanem 2-őt 1 év alatt és egy emlékezteteőt 1 év felett...

Na felébredt a drága, mennem kell!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Én sem adok kiflit, sem egyebet! Egyszer a kezébe adtam Fosfovit kekszet, ami törik, mielőtt elolvadna és szedhettem ki a szájából :shock:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Jaaaa és van 2 fogunk!!! Na jó, nekem kicsivel több :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Wiv:
Köszi, amiket írtál a kajákról! Nem vagy kioktató!!!!! :lol: Sóskát meg is fogom próbálni, mert azt még nem kóstoltuk.
Húha, Barninak nincs valami nagy alvásigénye...

Angie:
Én is csak azért gondoltam a fagyasztásra, mert pl. spenótunk nincs a kertben, a bioboltban zacskóval lehet venni kimért, nagyobb adagokat, és mivel mi nem szeretjük, így gondoltam megcsinálom az egészet és lefagyasztom, különben menne a kukába pár nap után, mert a mini adagokkal nem fogy túl sok :-)
...és ha teszek majd már husit is a főzibe, akkor elég a fehérje és nem kell bele tápszer? Csak mert a védőnő nem ezzel magyarázta, hanem azzal, h szerinte úgy nem fog kibírni 3 órát...mintha éheztetném a maga kis 8.5kg-jával :lol:

Navi:
Bence is csak egyik irányba forog...mondjuk pár héttel fiatalabb Zorkánál, de engem is aggaszt már. Ha próbálom mutatno neki a forgást, akkor egy csomószor csak vigyorog rám :-) Néha viszont vágja, hogy mit akarok és segít, úgyhogy szerintem csak szimplán lusta. Nekem két hete azt mondta a védőnő, h még ne aggódjak...Majd írj, hogy neked mit mondott!
Ja és nálunk még semmi fog téren!
berni01
 
 


Sziasztok Lányok!

1000 felé jár az agyam és még így is, vagy éppen ezért mindent elfelejtek :-/

A talis képek nagyon szuperek, annyira szeretnélek már megismerni Titeket… remélem legközelebb már összejön.

Jajj, képzeljétek annyira borzalmas… Bobó leesett az ágyról, 2x is! :-( Jó kis anya vagyok mi? Az elsőnél nem volt gáz, mert arra a párnára esett ami addig támasztotta, ott szinte fel sem ébredt, de balcsin, mint egy kivasalt béka arccal lefelé terült ki, h hogy csinálta ne kérdezzétek 3-man voltunk körülötte és még így is sikerült neki. :-( Most már csak azt nem tudom, h mi lesz velünk később, ha már most így, h még csak forogni tud ennyit esik…
Na mind1, nem lett baja, csak megijedt, de azért elég gáz látvány volt…

1ébként egész jól vagyunk! :-D

Nekem 1x megjött, és akkor valóban kevesebbszer szopizott éjszaka… azóta sajna visszaállt az éjszakai zugszopizás, így most egy darabig nem várom pirit!

Alvás: általában reggel f8 körül kelünk, majd 1-1,5 óra játék az ágyban, ameddig én próbálom kiheverni az éjszakát, majd mire én már felkeltem Bobó álmosodik el és egy gyors szopi után visszaalszik 1 órát. A nap hátralévő részében még kétszer alszik 20 percet 1 órát az attól függ milyen kedve van vagy, h anyának mennyi dolga lenne, mert ha sok akkor 20 őpercet alszik, ha kevés akkor 1 órát! :-)

Evés: Még én sem váltottam ki egy szopit sem pedig a gyümiből simán betermeli a 180-at is, úgy, h egy csepp sem megy félre. A főzelékek mostanában nem nagyon ízlenek neki, így most új recepteket keresgélek, bár a legtöbbször épp csak annyira van időm, h felnyissak egy üveges kaját…

A húst most kezdtem el adni neki, bár az első találkozása egy üveges változattal volt a héten főzök le neki és teszek is el fagyiba… mára terveztem, de mivel ezt a bejegyzést is reggel 8 óta írom, gyanítom nem fog ma beleférni még az is…

Kiflicsücsök: én még a normális kajákkal is hadilábon állok, nemh még cifrázzam is, szóval én próbálok boldogulni azzal amit tudom, h lehet és ha már jól állok azokkal, akkor jöhetnek azok amikkel addig még nem találkozott. DE ettől független lépten-nyomon azt hallom, h én ilyenkor már adtam neki kenyérhéját, meg vajas kenyeret, meg ilyenek… hát, én nem… még a napi kajáztatásával is meggyűlik a bajom :-D :-D

Bernihez csatlakozva én sem vagyok épp járatos a nagy sütés főzésben, szóval egyszerű kis recepteket is szívesen vennék, vagy akár napi menüket is, h tudjam koppintani…

Berni én meg pont az üvegeshez tettem néhány csepp anyatejet, főleg ha úgy láttam undi az állaga. De mivel a többi főzit leginkább krumplival csinálom annak a főzőlevével hígítom. 1ébként pedig azért sem értem, mert pont amiatt kell hozzátáplálni, mert a tejecske tápértéke már nem elegendő a babáknak, nem?



Lányok, elég egy adagra egy jégkockányi cucc? Mert én is azon filózok, h mibe fagyasszak, de akárh is nézem ezek a kockányi adagok elég kevéskének néznek ki…

Navi: Bobó is elfelejtett egyedül elaludni és ha lehetséges én még rá is tettem egy lapáttal, mert mi egész nap kint vagyunk a kertben és csak a babakocsijában alszik én hüje :-) meg elkezdtem löködni, gondoltam addig is napozgatok, szóval most már csak mozgó babakocsiban alszik… ami nem baj, ha nincs más dolgom, de 1ébként szét csap az ideg :-)
Este pedig jóéjt cici van, utána meg csempészés a helyére. :-) Erre mondom mindig, h van hova visszafejlődni. Nekünk sikerült! :-)

Bobónak már 3 foga van! Kettő lent és 1 fönt és Ő meg csak forog… kimondottan utálja, ha a lábához nyúlkálok, kúszás kilőve! :-)

A meningora nekünk azt mondta a védőnő, h szeptemberben, mert most már lecsengett a járvány… De én beadatom!

Na, eldugulok! Ölelés mindenkinek!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Paradicsomot adtok már, és ha igen h készítitek el?

Kép

Kép
vikoo
 
 


Meningococcust beadattuk. Szilárd is most kapta meg. Én a halálos betegségek elleni oltásokat mindenképpen beadatom + a bárányhimlőt, mert manapság is is brutális tud lenni. Szilárdéknál az oviban most volt járvány, hát láttam pár csúnya maradandó lyukat az arcocskákon. Szilárd körbe volt véve több himlőssel, és nem kapta el. De azt is csak kicsit nagyobb korban lehet beadatni.

Vikoo!
Vegyél nagyobb jégkockatartót, és abba adagolt a pépesített husit. Ha egyebet is fagyasztasz, akkor annyi kockát olvasztasz majd ki, ahányat meg tud enni Bobo. De nekem a védőnőm azt mondta, hogy ő az 1 decis műanyag poharat szokta javasolni fagyasztásra, amit Tescoban vagy akárhol lehet kapni 25-50-100-as kiszerelésben.[/quote]

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


A virágom túlélte csak apróbb veszteségeket szenvedett....

Angie
Milyen fajta tésztát adsz Zsombinak?

Vikoo
Paradicsom: én úgy csinálnám nagyjából ahogy be is főznéd. Forróvízbe dobod kis időre és lehúzod a héját és átszűröd, mert a magja allergizálhat, és a levet főzöd még kicsit... (Még nem adtam paradicsomot, javítsatok ki ha marhaságot írok.) Vagy bébiételbe, mert akkor a gyártók kiszedik a "felesleget".
Úgy tudom nyersen meg még sokáig kell várni mire mehet.

Jégkocka: én húsit tettem el főleg ebbe, az pedig aprítva és jól megtömködve egy kaja adagnyi, pl. rizs és valami gyümi mellé. A sóskából, spenótból, salátából (még ezekkel próbálkoztam fagyasztva) sem kell több, mert ahhoz úgyis megy még pl. krumpli szerintem.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Na en is ide ertem....

Elöször is csajok, nagyon szuperek a talis kepek, itt irigykedek :D .....En a beteg agyu, az elsö amit eszrevettem, hogy ki az a jo seggü csaj az egyik adag utolso kepen :D :D ...Hayniii te vagy az, utäna mär beazonositottalak :lol: :lol: :lol:
Amugy minden heten van mini tali csajok???
Ha otthon leszünk juliusban esetleg minket is befogadtok??? :oops:
Annyira szeretnek mar normalisan veletek ismerkedni, nem ugy kutya futtäban , mint a multkor :roll:

Eclipse-Häztulajok vagytok mär??? :D...nekünk nincsenek magyar adoink, igy megusztuk a valovilägot...

Navi-meggyogyultäl mär??

Eta-Te meg mindig bolond vagy, jol van , pont ezt szeretem benned, mindig megnevettetsz :D ...En mär adok Lilinek fagyi tölcsert es az a kedvenc, minden nap elpusztit egyet, kb 5 perc alatt bepuszilja :lol: ...Gratula Gizusnak a forgäshoz!! :lol:

Wivi-En nem adok semmi tejtermeket meg Lilinek, nem ugy van, hogy azt csak olyan 1 eves kora körül szabad??...na most ebben nem vagyok biztos, de valami ilyesmi remlik :roll:

folyt.köv mennünk kell a tanäcsadäsra, utäna jövök....

KépKép
gyancsi
 
 


Csak egy dolog eszembe jutott a jégkockatartóval kapcsolatban: valahol olvastam ötletként, hogy a szilikonos jégkockatartók praktikusabbak, könyebben ki lehet belőle szedni a lefagyasztott husit. Ez csak ötlet, hátha valakit érdekel...

Vikoo:
Na, már azt hittem, hogy itt csak szuper konyhatündérek vannak, de hurááá!!!!!! Nem én vagyok az egyetlen, aki hadilábon áll a főzőcskézéssel! :-)
...és hogy megnyugtassalak, nálunk is Bence produkál. Mondjuk ágyról még nem esett le szerencsére (kopp-kopp-kopp), de a fejét vmibe mindig beüti, persze általában én sokkal jobban megijedek, mint ő! Múltkor meg a cumit keresztbe befeszítette a szájába!!!!!!!!!! Kész!!!!!! Nem gondoltam, h egy cumi is veszélyes lehet...persze lehet, h csak Bence kezében válik veszélyes eszközzé a cumi :lol:
berni01
 
 


Most csak röviden Vikoo-nak,
nálunk is megtörtént a leesés, és úgy, hogy anyám meg én is ketten ültünk mellette, és mégis lepödörödött :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: én annyira megijedtem hogy majd szívrohamot kaptam, de anyukám rögtön felvette és mondta hogy nem történt semmi, mert egyből visszanevetett rá, hálaistennek. De én is vertem a fejemet a falba :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Gyancsi,
és igen, május 31-én leszerződtünk, de csak szeptember vége felé lesz költözés, így még nem dobozolok mint Eta írta :lol:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Berni, na szóval volt itt a védőnő és azt mondta, h. semmi okom az aggodalomra, mert nagyon szépen elkúszik hason minden irányba, teljesen kitolja magát (nem csak a könyökén támaszkodik), szinte csak a combja/térde van lent és tolat, húzza fel a térdeit. Valszín azért nem forog, mert semmi motivációja nincs, hiszen egyrészt így is mindent elér, amit akar, másrészt tudja, ha nyünyörög, akkor én hipp-hopp ott termek és odaadom neki, amit kinézett magának vagy ha háton van megfordítom, mert úgy jobban elvan... magyarul kissé el van kényeztetve és emiatt nem lett rákényszerítve, h. megtanulja a forgást rendesen. Mert amúgy tudja, hiszen hetekkel ezelőtt még csinálta, csak hát kicsit lusti ő is... de csak erre, mert amúgy nem nevezhető lusta babának abszolút!
Szóval ne izgulj! Esetleg a hengergetést csinálhatod vele: takarót, amin fekszik, az egyik oldalánál megelemed és így elgurul, azaz tudod gurítgatni oda-vissza!

Vikoo, húúú, szegénykém, biztos jól betojtál Bobo potyogástól! :shock:
Igen, igen, én is úgy látom, fejlődünk csak éppen visszafele... :roll: :D Ez a babakocsiban ringatva altatás elég veszélyes vállalkozás, ahogy a csak cicin elalvás is :roll: hát ez van! Majd kinövik, aztán meg majd sírunk, h. bárcsak még rajtunk lógnának, tőlünk függenének! :wink:
2dl kajához elég egy zölddiónyi husi, azaz elég is és jó is a jégkockatartós megoldás!

Főzés: bevallom nőiesen, h. én sem viszem túlzásba :oops: Az az igazság, h. nagyon szeretnék főzni neki, de mikor eleinte főzöcskéztem, nagy része nem ott landolt, ahol kellett volna, vagyis az én pocimban, ill. klotyóban. És mivel nagyon keveset eszik, egy üveg bébiétel 2-3 kajálásra elegendő, ergo nem drágább és még az időm sem megy el... na nem mintha nagy kaland lenne babakaját főzni :oops: :D

Vikoo, recepteket találsz neten! Én is onnan néztem párat, semmi extra, beütöd, h. bébiétel x hónaposnak és kiad egy csomó mindent!

Ja azt mondta a védőnő, h. minden nap legyen husi a fehérje miatt! Naponta kellene adnom 2x főzeléket és 1x gyümit Zorkának :shock: :shock: :shock: ájjjáááj! De a lényeg, h. mindent csak lazán, nincs semmi kőbe vésve és a szopós babáknál kicsit kitolódnak a dolgok!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Angie! Jó ez a nincs időm személyeskedni :)

macs! Janka is kb úgy alszik, mint Balázsod, de azért éjjel még 2x szopizik. Ha megyünk vhova, akkor persze változik.Nagyon cuki kis pasi :)

wivi! Janka is bárhová elkúszik. Nincs kosz nálunk, de honnan szed a ruhájára annyi szöszt, az számomra rejtély...


Ancsa! Megvettétek az akciós sátrat? Csak ma akciós, vagy te sem bírsz várni másnapig, mint én?


nekem nem mondott a védőnő olyat, hogy tegyek bele tejet....:bár én utána mindig megkínálom cicivel, aztán vagy elfogadja, vagy nem. De ha husit is teszek a főzihez, akkor egyáltalán nem kell tejet beletenni, nem?


Kép
ebba
 
 


Ancsa!
Tejet szokták 1 éves kor után bevezetni. Tejtermékek mehetnek korábban. Joghurtot 7 hónapos kortól mondják (én majd most 8 hónaposan fogom bevezetni, addig csak néha megnyalatom vele - tetszik neki :) ). Én a Danon legegyszerűbb "könnyű és finom" verzióját adom. Az nincs mindenféle bifiduszokkal dúsítva, hanem sima egyszerű joghurt. Szerintem nincs még ilyen picikéknek szükségük plusz "mű" probiotikumokra. Utána jöhet a zsírszegény tehéntúró, aztán a zsírszegény sajt (itthon az Anikót vettem még anno Szilárdnak). Tojás sárgáját is lehet 1 éves kor alatt adni, de nem tudom, pontosan mikortól (talán 10 hónap), a fehérjét 1 éves kor felett. Majd rákérdezek a védőnőmnél, ha gondolod, és megírom neked szívesen.

Vivi!
Én bébikajában adom a tésztásat, de ha házilag készíteném, a sima durum tésztákat lehet adni, mert abban csak durum liszt és víz van - tojás nincs. Colavita, Panzani elég jó árban kapható (Lidl-ben is van durum tészta, és az még olcsóbb). Megfőzöd, és turmixolod, pépesíted, mint a rizst.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Lányok, akinek a babája már eszik fehérjét (egyelőre még hús jelenti a fehérjét) és esetleg rizst és tésztás babakajákat kap, annak nem kell már a tej a kajába. Az abban az esetben kell, ha csak főzit eszik, és ki szeretné váltani a szopit, mert a zöldségeknek nincs kalóriaértékük, és eltömíti a babát, viszont nem fog hízni. De akinek jó tápláló az anyateje, szerintem elég ha megkínálja cicivel. Én Szilárdnál így csináltam, és szépen hízott. Zsombornál más a helyzet, mert ő a húsos papiktól és a pépektől sem hízik rendesen. De tápszert akkor sem fogok a kajájába már tenni, inkább megkapja cumiból (ha végre elfogadja).

Ja, Navi!
Még neked akartam írni, hogy Zsombor is szívesebben elfogadja anyutól a tápszert. Szerintem azért, mert tőlünk a cicit várják. Nekik még a cici a minden, hiába esznek már kanalasat is. Ott nyugszanak meg, és oda vágyakoznak. Látom Zsomboron, hogy néha milyen rosszul esik, hogy az ölembe veszem, és nem rakom rá a cicire.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Vikoo, az összes kisbabás ismerősömnél minimum egyszer már leesett a baba az ágyról! Ettől még nagyon jó anya vagy!
Én paradicsomot csak üvegesben adtam eddig, mert ezek még annyira mű parik. Paradicsomos krumpli (univ)vagy paradicsomos cukkinis tészta (hipp) Balu nagy kedvencei.

Amikor a mensim megvolt, akkor Balu sem szerette annyira a tejcit, de ahogy elmúlt mindig visszaállt, amíg meg nagyon utálta, lefejtem és úgy itta és a mennyiség is kevesebb volt míg menzeszeltem, aztán mindig minden visszaállt amikor elmúlt.

Nekem csak szilikonos jégkockatartóm van, alma alakú. Így ilyen dizájnos csirkemell kockákat eszik Baluci. Senki nem tudta nekem elővenni a jóöreg alu jégkocka tartóját.

Mi már, vagyis Balu eszik babajoghurtot, túrót, tejdesszertet, nagyon imádja őket, kicsit savanykásak. Rakok neki hozzá gyümit.

Lányok, létezik még a Petit danone? Nem látok sehol, tesóm mindig azt adott régen a kicsinek.

Navi, nekem azt mondta fejlődésneurológián a dokinő, hogy 6 hónapos koráig át kell fordulniuk. De most látom, hogy Zorka forgott, csak mostanában nincs kedve. Balu épp a 8 hónap betöltésekor fordult hasra, nekünk az a 6. hónap, mert mozgásfejlődés szempontjából a korrigált kort kell nézni, vagyis azt, hogy november 25-én kellett volna megszületni. Pont holnap megyünk.

Nálunk most van egy kis izgulni való. Balu fejecskéjét nézegetik, nem-e koponya csontosodási zavar van. Jövő szerdán megyünk CT-re, el fogják altatni. Teljesen ki vagyok, nagyon féltem. Ha az amire gondolnak, akkor műteni kell sajnos. De anyukám szerint ugyanilyen volt/van az én fejem is. Remélem csak ennyi. Mert én belehalok.
:cry:

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok csajok!

Emlékeztek még ránk,vagy írjak pár sort magunkról? :oops:

Igazából szégyenlem magam,de most csak dicsekedni jöttem.

Nagyvonalakban átszaladtam az irományokon.A talis képek szupik.Irigy vagyok,mint a csuda:)

Enyém kis bogárkám a következő dolgokkal lep meg minket a napokban:
-a 6. fogát várjuk(2 lent,3 fent)a felső 3 két héten belül jött ki egy hang nélkül.
-mászik...nem kúszik,rendesen mászik
-és tegnap felállt egyedül a kanapé mellett.Odamászott felkapaszkodott,térdere,majd talpra állt és nézelődött. :lol:

Eszik jól,napi 5x.Reggel,este tápszer.Tízórai,ebéd,uzsi egy-egy-egy üveg kajci.Mindenféle hús,gyümi stb.
Mi toljuk a babapiskótát,a babakekszet és a kiflit is.Imádja rágni,de csak és kizárólag felügyelet mellett.

Kezem műtét elnapolva drága dokimnak hála.Július 20-ra.Persze akkor szólt,amikor már úton voltunk anyuékhoz Balcsira.Másnap onnan mentünk volna Pestre.Alig voltam ideges.

Beki már Balcsiban lógatta a lábát múlt héten.Imádta.

MOst rohanok tovább,keltem apát,megy éjszakára.Tényleg,ne hari,h ennyire önző állat vagyok.Pótolok mindent.

Remélem még nem közösített ki a csorda :oops: :oops:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Angie: olyan jókat írsz! Mintha Patrikról írnál: "Nekik még a cici a minden, hiába esznek már kanalasat is. Ott nyugszanak meg, és oda vágyakoznak. Látom Zsomboron, hogy néha milyen rosszul esik, hogy az ölembe veszem, és nem rakom rá a cicire."
Szép.

rabbe78
 
 


Halihó lányok!

Én is már jó régen nem jelentkeztem. Pedig olvaslak benneteket minden nap zug üzemmódban, de egyszerűen időm nem nagyon van írni. Lesz egy-két olyan hozzászólásom, ami már nagyon régi dolgokhoz fog kapcsolódni.

Eta! Én is kíváncsi lettem volna, hogy én mit is csinálhatok zugban! hihihihi

Eclipse! Annak idején elolvastam a helyi témában apa sikereit! Nagyon büszke lehetsz rá! Gratula a ház vásárlásához, nagyon jó lesz nektek! Imola pedig gyönyörű szép helyen fog felnőni.

Lucuzs! Olvasom, hogy nehezen eszik Balázska. Sajnos Kitti is sokszor szájzáras, úgy hogy nagyon megértelek téged. De én azzal nyugtatom magam, hogy lesz jobb is.
Annak idején te jártál Szfh-ra inszemezni? Ha igen, a gólyafészekbe?

A leveles tésztába tekert virslis falatokra visszatérve, én is szoktam csinálni, és pizza krémet teszek bele és virslit és egy kis hasáb füstölt sajtot. Már kísérleteztem sajtos töltelékkel is, de ezek az ömlesztett sajtok nem igazán váltak be, feltapadtak az ember szájpadlására. Még tökéletes receptet nem dolgoztam ki, de talán majd valamikor sikerül. Azóta ti – azt hiszem Vikoo-t érdekelte még ez a dolog – csináltatok már más ízesítésűt is?
Bogi, hogy van? Régen láttuk róla képeket! (A másik topikban Bikfyke már 12 hetes terhes- nem tudom, tudsz-e róla. Spontán baba! :wink: )

Macs!
Olvasom a BMC-s topikot is zugban, így láttam, hogy mi történt ott is. Azért kösz, hogy szóltál! Megszületett Iza baba is! Bali nagyon szépen fejlődik, a képek alapján nagyon jó kis súlyban van. Most már senki meg nem mondaná róla, hogy koraszülött volt! Nagyon cuki, és nagyon pasis!

Navi!
Mit mondott a védőnő a forgás elmaradására? Biztos nincs semmi baj, csak lehet, hogy kicsit lusta. Az is lehet, hogy nem fog forogni, majd csak egyszer felül. Olvastam róla, hogy vannak olyan gyerekek, akiknél kimarad egy-egy lépcső.

Mi beadattuk a meningococcust, és Kitti nagyon jól viselte.

Kérdésekre:
Én sem adtam még Kittinek kifli csücsköt és még nem is szándékozom. Igazából még semmi szilárdat nem adtam neki. Mi ettünk már: alma, körte, babán, őszibarack. Ebből a banánt nagyon szereti, de rettenetesen fogja, így ritkán kap. Az almát csak sütve eszi, a körtét és a barackot csak akkor, ha teszek bele kekszet vagy sinlacot. Zöldségek közül ettünk már : répát, krumplit, sóskát, zöldborsót, cukkinit, tököt. A két utolsó a kedvence, azt nagyon szereti. És mi már eszünk hozzá husit, főzve. Én még nem vezettem be a főzelékekhez az olajat. Holnap kap először brokkolit. Én egyébként minden nap „főzök” neki, de ez nem is főzés, mert kb. 15 perc alatt meg van az egész, amit felette kell állni. Ja, és a zöldségeket már variáltam is egymással.
Én bébiételt nem nagyon fogok neki adni, mert adtam már nem emlékszem, hogy univert vagy kecskemétit, ami sárgabarackos és még valamilyen másik ízesítésű volt, és jó kis csalánkiütése lett tőle. Calcimuscot kellett rá szedni 1 hétig, és csak nehezen múlt el, pedig én nagyon vigyázok rá, mert eddig még a 7 hónap alatt megfázva sem volt. Először reggel 5 körül eszik, majd visszaalszunk és utána eszik még tápszert. Sajnos, anyatejem már nincs. Majd 10 körül gyümit, 13 óra körül főzit, de mind a kettő után adok még neki tápszert ha kér. 16 óra körül megint egy kis gyümi, vagy tejpép. Fürcsi ½ 7-7 között, utána megint tápszer vagy tejpép, és éjszaka még 11 óra után álmába megetetem. Még mi sem váltottunk ki egyetlen étkezést sem, mindig kap utána tápszert, de változó, hogy mennyit eszik belőle.

Sajnos Kitti nagyon rossz evő, most értük el csak a 6,3 kg-t, pedig állandóan csak tömöm. Persze azért a fenti időpontok az alvások miatt csúszhatnak, előrébb jöhetnek. Kitti egyébként délelőtt max fél órát alszik, délután pedig vagy 2x felet, vagy egyet, de az akkor kb. másfél óra.
Alvás: Kitti 9 körül alszik el, és reggel 5 körül ébred. Az éjfél körüli etetést is édesen végigalussza.

Na, azt hiszem ez jó hosszúra sikerült.

Egyébként már van 2 foga Kittinek, forgunk hasról hátra, és vissza, kúszunk, mászunk, szerintem egy hónapon belül magától fel is ül. A babakocsiban és a hordozóban is már mind két kezével oldalra kitámaszt és felül. Ha ültetném, akkor már egyenes háttal is tudna ülni, de azt hallottam, hogy amíg magától nem ül fel, addig ne ültessem. Szóval szerintem nagyon ügyesek vagyunk, de hát mi mást is mondhatnék!

Ja, amit írni akartam, hogy a mi védőnőnk azt mondta, hogy salátából semmit ne csináljak neki, mert az tudja magába szívni legjobban a káros anyagokat. Így nálunk a saláta kimarad.

Nagyon jók a talis képek. Úgy szerettem volna menni, de mi akkor nagy családi névnapozást tartottunk. Így csak a képeket nézegettem. Irigykedek, hogy ti már milyen jó összeszokott társaság vagytok!

Haynii! Én egyből felismertem a popsidat! :wink:

Lányok, én valahonnan letöltöttem a nagy babaszakácskönyvet! Na, azért nincs benne rengeteg recept, de azért van egy jó pár, és jó ötleteket is ad. Majd megnézem, hogy honnan szedtem, és feldobom a linket!

Navi!
Látom, minden rendben, megnyugtatott a védőnő!

Vikoo!
Hát, én is jól megijedtem volna a helyedben! Kitti imád a nagy ágyban lenni, és ilyenkor mi a paplanból, vagy pokrócból csinálunk bástyát, és reméljük, hogy amíg kiszaladunk valamiért, nem mászik át rajta.

Én még paradicsomosat nem adtam neki, mert paradicsomot csak később ír, üvegeset meg ugye írtam, hogy miért nem adok.

Macs!
Ne izgulj, nem lesz semmi baj! Biztos nincs semmi komoly, nem kell majd műteni! Azért nagyon szurkolunk nektek!

Aranyoska!
Jó hallani rólatok! Beki baba már nagyon ügyes! És hogy mennyi foga van, lassan több van neki, mint nekem! :wink: Sajnálom, hogy elmaradt a kézműtét. Viszont nagyon jó, hogy így élvezte Beki a Balatont. Mi még nem tudtunk fürödni természetes vizekben, de reméljük, ami késik, nem múlik!

Rabbe!
Örülök, hogy a mani dolog megoldódott. Most már nem könnyű, már csak a gyedet kapjuk. Bár én még azt sem kaptam meg ebben a hónapban. Tényleg, az mikor jön majd?

Akartam tőled már korábban is kérdezni, hogy ti a XVII. kerületben merre laktok? Most mi áruljuk a lakásainkat (nekem is van, és a férjemnek is van, abban lakunk), mert a két lakásból szeretnénk egy kis sorházi lakást, kerttel. Mi is a XVII. kerületben gondolkodunk, ha bármi jó tanácsod van a környékkel kapcsolatban, szívesen fogadom.

Remélem, értelmesen írtam, mert most nincs időm visszaolvasni, megyek fürdetni kell!

Ja, még azt akartam írni, hogy a Gulliverben vannak habitapik, Micimackós pl. 2500 ft. 9 darabos, de nagyalakú. Ja, és figyeljetek a puzzle szélének mintájára, mert amit mi vettünk, nem volt kompatibilis a régivel!

rodina74
 
 


http://www.kismamablog.hu/konyvek

Innen tölthető le a babaszakácskönyv.

rodina74
 
 


Rodina: most perpillanat nem tudok segíteni, de nagyon sok eladó ház van érdemes körülnézni itt és én imádom ezta kerületet. Nagyon jó csendes környék(kerület peremén lakunk...)

rabbe78
 
 


ÓÓÓÓÓóóóóóóóóóóóóóóó de jóóóóóóóó! Már legalább fél órája olvasok! Annyira szuper, hogy ilyen sokan előbújtatok ma! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Macs! Drukk, hogy minden rendben legyen!

Rodina! Igen, tudok Bikfyről! :lol:

még annyi mindent akartam, de most persze semmi sem jut eszembe... :oops:

megyek, főzök holnapra!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Aranyoska! Gratu Bekinek! Nagyon ügyes!!! :D :D :D
Képet! Képet! Képet!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: