Új privát üzeneted érkezett!

Hahó!
Újra itt. A gyerek alszik. Bence biciklizik. Kész az ebéd, és várom a barátainkat. Ja és ismét Balatonon.
Próbálok kicsit összeszedett lenni, de nem túl könnyű. Szóval Bálint egész jól bírja az utazgatást. Igyekszem olyan időben indulni hosszabb útra, ami az ő alvás ideje. És viszem magammal a következő kaját, így ha megérkeztünk az első, hogy enni kap. Minden helyen van játszószőnyege, pár ottmaradós játékkal, és ágya, így rögtön le tudom tenni. Nekem nehéz, mert megérkezünk, elintézem Bálintot, és kezdődik a kipakolás, majd indulások az összepakolás.
A lakás nagyon helyes lesz. 23án adják át, és készen is lesznek, már csak a felső szint parkettázása van és lent egy festés. Én a takarítástól tartok nagyon, mert persze jön egy brigád, de minden poros, ott is, ahol nem történt semmi, és a szekrényeken belül is(pl.: konyha), amit nem szeretnék, ha más csinálná, de Bálint mellett nem látom nagyon a kivitelezését. Így szerintem mi pont Karácsonyra leszünk teljesen kész
Bálint megtanult tegnap délutánra egyik percről a másikra négykézláb hintázni, és előre vetődni, sajnos néha a kiságy falának. Erre vártunk és pörög is. Kérdésem: ki hogyan altatja a négykézlábazó gyereket? Mert Bálint hason alszik, és én eddig nem csináltam semmit, de most ezaz új dolog, annyira tetszik neki, hogy ordít, de nem fekszik le, hanem hintázik.

Piroska: Gondolok rád nagyon, kicsit irigykedve, az éneklés miatt. A mászást jól írtad le. Azért fontos, mert az egy keresztezett mozgás, ahol átlépi a gyerek a saját test-közepét, és ezzel mindkét agyféltekét megmozgatja, és összehangolásra serkenti. Igen fontos mozgásfázis. De vannak gyerekek, akik szeretik ezt kihagyni, vagy gyorsan letudni. Nehéz ellene tenni, de a megoldás az, hogy elvesszük az körülötte lévő olyan dolgokat, amibe meg tud kapaszkodni, és felállni, de uralni a dolgot nem lehet nagyon. Persze Snowballnak is írom. Mi voltunk koponya Uh, mert benne volt a csipő-has Uhban. nem nagy dolog, neki sem fáj, és úgyse, tud az ember nyugodtan lefeküdni, ha már a bogarat beleültették a fülébe.

Mozgásról csak annyit: sajnos a világ teljesítmánycentrikus lett. már mikor megszületik kap egy Apgar értéket, tehát már ott kezdődik. És a világ azt sugallja nekünk, hog nem jó a 85%, hanem a 130% kell. Én is elkámpicsorodtam, amikor a védő néni 6hós mérésen beírta a kiskönyvbe, hogy nem forog. Ott van, már örökre. És persze nehéz, mert olvas mindent az ember, és úgy érzi az ő gyereke lemaradt. És mentegetőzni kezd. Pedig nem kellene, de az élet ilyen. Pedig bevallom én sem vagyok 130%, sőt talán 85 sem. és nekem is sokszor tudatosan kell figyelnem arra, hogy Bálint olyan amilyen és én így akartam, és ilyennek szeretem. Ha nem forog, hát az se baj, majd megoldjuk. De kell hozzá türelem is.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


A szörnyű napokhoz annyi, hogy ez az állandó ittlét, és ottlétben még az a rossz, hogy semmi segítségem, és Bence is csak 4-5naponta találkozik velünk, és én 24órás szolgálatban vagyok. Amikor meg Anyumékkal vagyok, akkor ott az unokahugom, aki minden energiámat leszívja, és amiatt nem tudom Anyura hagyni egy percre sem Bálintot. Így kifogytam a bugyijaimból, és arra sincs időm, hogy elmenjek venni Sajnos a Bátyámék nagyon leterhelik a szüleimet, és szarnak bele, hogy ez nekem és nekik és persze a gyereknek sem jó. Két hete Anyuékkal van a gyerek, és szerdáig ott lesz, és eddig egy fél napra látogatták csak meg, pedig 10percre vannak. Ők is tataroznak és Boti augusztus közepén születik, de ezek nem mentségek. Így emiatt nagyon el vagyok fáradva. És Bence is kivan, mert nincs otthon kaja, tisztaruha, rend, és így ő is nyugtalan.

Snowball: milyen jó dolgokat kaptok ti ott a védő néni szerűségtől. Én eddig semmit sem kaptam. Bár sokat foglalkozik velünk, és írtó helyes.
Már nem tudom ki kérdezte a rizs dolgot. Én sima rizs főzök szét pépessé, és pürésítés előtt beleteszem a gyümölcsbe, főzelékbe. De a védő néni mondta, hogy van rizspehely, és az is jó.
Gabci: vonalzód nekem nem látszik csak a link betűk, meg számok. Más is így látja?

Rekuja: az öreglányos story, hááát. Én nagyon udvarias tudok lenni, de ilyenkor elpattan a húr, tényleg szánalmas, hogy ilyenen is fel tudják húzni magukat, és ezzel foglalkoznak, mert annyira nincs mit tenniük. Értem, hogy aki nyugdíja, és egyedül él, nem túl könnyű társaságot, és elfoglaltságot találni, de azért gonoszkodni, és kötözködni nem kell. Mond neki, hogy majd a járókerete is veszélyes lesz a lépcsőre. (jó kicsit én is gonoszkodhatok ). én is bejelentkeztem a dokihoz, és fura volt újra beszélni az asszisztenssel. 19+9hónapon keresztül mondhatom napi kapcsolatban voltunk, és most fél éve semmi. Megkérdezhetem, hogy még mennyit áll a Tb nektek. Szaffi hányadikra jött össze? Inszemeztetek is előtte? Nem baj, ha nem akarod megírni, vagy csak privibe. Én valahogy úgy érzem, hogy a következő simán összejön. Le jött rólam az a teher, hogy nem lehet. Nem kívánom azokat a hónapokat senkinek. de talán neked is könnyebb lesz a dolog, hogy ott van Szaffi, leköti a figyelmed, és Ő már van.
B.Anna: hát vannak mély pontok, és akkor az ember furcsa dolgokat gondol, majd jól megbánja. De kell egy kis magány, vagy egy kis idő, amíg magaddal foglalkozol. Az autózás kezd megoldódni, mert az isofix több állásban rögzíti a maxi cosi ülést, és véletlenül átállítottuk, és így kilát a kocsiból, és ez most tetszik nek, így csönd volt most, amit nem bánok, mert lefele az M7en nem voltam egyedül.
Timocska: Annyira helyesek, ahogy égnek áll a fenekük. Ha én így ülnék le játszani, valószínüleg úgy kellene felhúzni, mert mindenem begörcsölne

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Még két dolog:
Kaptam egy levele, hogy 2012. dec.3án lejár a GYEDem. Elég időben szólnak:)

A másik a játékok: barátnőm gyereke két dologgal játszott sokáig: az egyik a fél literes ásványvizes flakonba rizst töltött, és az zörögött, ha gurult. A másik fém dobozba gyűjtötte a fém kupakokat(bébi ételes, befőttes) és azza zörgött, meg csapkodta.
A vizben meg szeretnek játszani a konyhai dolgokkal: szűrő, mérőpohár, fakanál, merőkanál

KépKép
KépKép
kat78
 
 

 
 

Na van még 25 percem, amíg sül a csirke, csaj alszik, apa molyol a nappaliban. Megnéztük a másik lakásban a festést+takarítást amit az unokatesóim csináltak, azért este még felmegyek egy szivaccsal. Tuti velem van baj, mert mi az istennyilának kell csillogni, mikor leadjuk, de hát ez van :)
Most sütök először az új sütőmben, és ég bent a lámpa és iszonyú jól néz ki ahogy sül a csirke, krumpli, hagyma, pirul rá a szalonna (Kolozsvári, nem bacon. Amúgy tudtátok, hogy a bacon szalonna neve a Bakony szóból származik, mert az innen vitt mangalicákból csinálták Angliában?).

Piroska
Ez az éneklés olyan, mint mikor 8 órám van a suliban, csak ott a hallgatóságot még nekem rá is kell vennem, hogy rám figyeljen, ne egymásra :) Meg ott sajna nem tudják fejből, amit mondok :D

Snowball
Szóval Magdi anyus meghalt. Mik vannak! :) Pedig jó arc volt, bizti beszólt volna, hogy viszem a babakocsit a lépcsőn :lol:
Hát igen, a híradóban vagy hőség van, vagy árvíz, vagy viharkár. Apa szokta mondani, hogy nem érti, minek a végére az időjárás-jelentés, mikor az előtte levő 30 perc is arról szólt.

Evián
Bocsi, de nagyon vicces napod volt tegnap :lol: Ez a mikro elégetés ismerős, anyámnak volt egy bögréje ezüst csíkkal a szélén, gyönyörű villámokat gyártott :D Én csak kávéporral borítottam be magam meg a konyhát ma, szóval kispályás vagyok.
Nekem a nődoki mondta a 6hetesen, hogy fél év múlva találkozunk a rákszűrésen. Gondolom szülés után nő a kockázat, vagy valami. Vagy csak nem akarja, hogy elfelejtsem a szép barna szemeit :lol:
Azért ha 5 hónapos terhes lennél, már éreznéd a mozgást. De mondjuk 12 hetes azért még lehetsz :D Pont egy 1 különbséggel :lol: Jó is lenne!
Micsoda hajasbabád lett, ez mintha már új haj lenne, nem? Tiszta csini vagy, el nem tudnám képzelni, hogy most szépen felöltözzek, és megjelenjek valahol :oops: pedig ráférne az egómra :roll:

Kat
látom, Bálint még mindig ló alvó, ha ennyit tudtál írni :) Nem semmi, hogy a gyerek meg minden mellett még főzöl is! Na jó, ma én is, és még élveztem is :) Kollégista koromban, mikor nem volt szabad mosógép (kb 1 hétre előre kellett időpontot foglalni) akkor kifordítva vettük fel a koszos bugyikat :oops:
Takarítás, hát igen, én is úgy voltam, hogy kifizetem, csinálják meg, majd azóta is takarítok. Az a baj, hogy az ember a saját lakásában igenis az eldugott kis sarkakban is látja a koszt, meg a fúgába ragadt fehér port, meg az ajtó mögötti festékcseppet...
Tök jó, hogy Bálint így belejött a mozgásba! És nincs trükk, ha felfedez valami újat, félálomba is csinálja. Nővérem napokig állva aludt, ha anyám álmában lefektette, felébredt és felállt. Szaffi szokott 2 másodperceket aludni néha, vér cuki. Mikor megtanult 4kézlábazni, akkor is ez volt. Ő mondjuk sose aludt hason, mert amint hasra kerül, reflexből kinyomja magát.
Volt 4 inszemem a lombik előtt, azelőtt meg 2 Clostilbegites hónap, gondolom, te érted, mi az :) Lombikból eddig 3 volt, még 2-t finanszíroznak, szóval még van esély h „olcsón” megússzuk. Azért hozzáteszem, hogy a finanszírozott lombik támogatott gyógyszerei, amikből mi csak úgy 33%-ot fizetünk, esetemben cirka 100e/alkalom. És ez olcsónak mondható, mert nálunk nincsenek hormongondok, szinte minimális dózist kapok (mondjuk sok petesejtet csinálnak nekem, mert kevés indul meg, szóval van, akinek 5 petesejtből van 2 visszatehető meg 2 fagyibabája, nekem meg a 13-ból lett 2 visszatehető és 0 fagyibaba).
dec3-ig van gyeded? Mért nem a 2. szülinapig?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: dec 30at akartam írni. nekem volt egy műtétem Békéscsabán, utána 3hónap pihi, majd 3hó tüszőrepesztő-monitorozás, és utána az első inszem összejött, de én alapból 5-7petesejtet termelek, és tuninggal 12lett, le is állítottak. De sajnos az én dokimat nem támogatja az állam, hosszú miért nem, de nem túl etikusok vele, így mi mindent fizettünk.
Jelentem ma bolond volt Bálint: nem sokat aludt, és utána csak akkor volt el, ha kezembe volt, és kikönyörgött egy plussz evést, de 2óra múlva sokat bukott, amit nem szokot, így most nem kapott vacsit, majd meglátjuk.

Táposok: ki mennyi tápot ad, és hányszor? Persze a napi 1 gyümölcs, és 1 főzelék mellett érdekelne

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Inszemet szinte sehol sem támogat az állam, azért mi is fizettünk. Azt nekünk az Istenhegyin csinálta a dokim, de a Kaáliban egyébként kb 20%-kal drágább az inszem :shock: A lombiknál is úgy van, hogy mikor magára a beültire készülsz, akkor annak a hónapnak a vizsgálataira meg a műtétre, laborra, biológusra, visszaültire jár a támogatás. Szóval mi most szeptemberben megyünk a dokinénihez, akkor fizetünk (10e), aztán jönnek a laborok újra, azért is fizetünk (~60e volt elsőre). Laborok eredményéről újabb konzultáció (10e), ekkor megbeszéljük, melyik protokol szerint csináljuk, megkapom a recepteket, és a megfelelő menstruáció után (mondjuk a decemberi) kezdem a gyógyszert, 2 hét múlva megnéz, na ezt már támogatja a tb, 2 hétre rá az első adag szurik, és akkor kb5 nap utántól kb 3naponta megnéz, ez is már a finanszírozott szakasz. Persze, ha nincs támogatás, akkor gondolom alkalmanént van valami költség, hát ha az is 10-10e akkor sztem bőven félmilla felett van egy lombik, sőt :shock:

12 petesejt a clostilbegittől?! :shock: dúrva, mint egy kisnyuszi :lol: Nekem attól 2-3 volt :roll: Mekkora dózist kaptál? Én csak 5x1-et (mármint 5 napig 1et) Azért, ha neked spontán ennyi petesejted van, még jó eséllyel pályáztok a spontán 5ösikrekre :lol: Azért ott már nagyon gondolkoznék, én tuti nem merném bevállalni a kihordást, hogy aztán a 22. héten mindet elvesztsem :cry:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Na, túl az esküvőn. Nagyon jól sikerült!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 13:23-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

Mi megint nagyszülőzünk, a nagyfiam extázisban! A kicsi meg kezd látványosan félni az idegenektől: dédijétől is nagyon megrémült, őt ritkán látja, most találkoztak másodszor. Úgy sajnáltam a nagymamámat, annyira szerette volna kicsit megdajkálni.


Piroska

Örülök, hogy jól sikerült az esküvő! És hogy bírták a gyerekek nélküled?

Rekuja, Kat

Minden elismerésem a kitartásotokért, mennyire akartátok ezeket a gyerekeket.
Ilyenkor mindig rádöbbenek, milyen szerencsének érezhetem magam. Mindkét fiam a próbálkozás 3. hónapjában fogant meg, szinte zavartalan volt a 9 hónap velük, és mindkettejük születését csodaként éltem meg: Domi 6, Miki 3 óra alatt érkezett meg, teljesen természetesen és háborítatlanul. Mindketten 11 után születtek (1 perc különbséggel :D ), és aznap délután már simán ültem törökülésben :oops: Pedig nem is voltak kicsik: Domi 59 cm és 3830g, Miki pedig 56 cm és 3880 g volt.

Kat

Amúgy nagyon ügyes Bálint, jól belehúzott. Ismerek egy kisfiút, aki hasonlóképp fejlődött: erős motiváció mellett (pl. kaja, izgalmas készülék) pillanatok alatt felállt, mászott, különben meg jókat pihent :lol: Pl. ez a kislány kedvéért forgás nagyon cuki.
Szerintem nagyon jól bírod a gyűrődést ezzel az összevissza pakolással, én már valószínűleg kiborultam volna. Mi is sokat jövünk-megyünk, de én néha annyira rá tudok unni, hogy utána hetekig nem mozdulok.

Rekuja

Tényleg lehet, hogy férjeink ismerik egymást, ha más nem, látásból. Az enyém 96 óta dolgozik a műegyetemen, az IK-n.
Az allergia ellen elvileg tényleg véd az anyatej, legalábbis nálunk azt, hogy Domi kinőtte a tejérzékenységét, egyértelműen a szoptatásnak, és az általam tartott diétának tulajdonítják. Mármint ezt mondta a gasztroenterológus, ahova jártunk vele.

Evian

Jó a kép! :D Tényleg vicces napod volt. Ilyenkor jobb semmihez sem nyúlni már. Nem tudom, mi lehet az oka, nekem bizonyos napokon minden kiesik a kezemből, de komolyan. Pedig nem érzem magam fáradtabbnak, meg semmi összefüggést nem látok semmivel, mégis.

Mennem kell, felébredt a kicsi.
Jó étvágyat!

Anna
b.anna
 
 


Megint szívunk a légkondival, szóval még lesz kánikula :? Na szóval, mondom apának, hogy képzelje olyan meleg van, hogy nem tudta a légkondi 26 fok alá hűteni a nappalit. Erre apa nyomkodja, beáll alá, maxra rakja a befújást, jön is a szél, 18 fokra a levegőt jön is a MELEG :shock: Jelentem, a légkondi levegőhűtési funkciója nem működik, ezért nem hűtötte a nappalit :shock: Én meg ugye legkisebb fokozatra raktam, meg a plafon felé a légbefújást, hogy itt lehessünk a cicával, még meg is állapítottam, hogy milyen jó, hogy nem jön közvetlenül ránk a hideg levegő :oops: Szóval hétfőn megint hívom a légkondist, aki megint majd csak 1 hét múlva ér ide... amúgy kipróbáltam, a fűtő funkciója se megy (inverteres, szóval ha az egyik nem megy, akkor a másik se).

Piroska
Örülök, hogy jól sikerült az éneklés! Ezek szerint a gyerkőcökkel is minden rendben volt, mert nem írtad, hogy nem :) Igen, kell az ember lelkének néha, hogy nem csak anyai funkciójában létezik, még ha szereti is ezt az állapotot :)
Hát, én őszintén mondhatom Szaffinak, hogy drága gyerekem :lol: De van egy olyan érzésem, hogy születése óta már jóval többet költöttünk rá, mint addig. Ha csak a gyerekszoba berendezésére, babakocsira, pelusokra, tápira, ruhácskákra gondolok, akkor a lombik ára csak annyi, mintha a csajszim „ellátását” fél évvel korábban kezdtük volna. Szóval egyáltalán nem drága a lombik, csak az ilyen gyerekekre -1 éves koruktól kell költeni :)
Neked nem nézték meg, hogy miért jön össze nehezen? Mert ahogy írsz róla, láthatóan zavart azért a dolog.

Anna
Ne is mond, már én is rettegek attól, hogy kedvenc nagymamisomtól megijed Szaffi egyszer :(
Lombik nálam nem kitartás hanem makacsság kérdése volt :) Szóval én nem úgy éltem meg, hogy még ezt is kibírom, hanem h ez kell és pont. Azt, hogy nincs elég tejmirigyem sokkal nehezebben fogadom el, mint hogy lombik kellet Szaffihoz. A terhesség meg a szülés nálam is ideális volt, főleg azok alapján, ahogy mások szültek itt (Sajti, Snowball, vagy Nyufó első szülése). Mondjuk 11 órán át voltak 5 perces fájásaim, de csak az utsó 4 óra volt nagggggggyon szar :D
Lehet, a tej mégis jó allergia ellen :roll: na jó :D

Ma 3.szor is kisikáltam a kádat, már egész fehér. A mosógép mögül egyre jobban ömlik a víz, naponta 2x mosom fel a fürdőt, mert persze nem a lefolyó felé lejt a csempe :roll: Tegnap mikor este Szaffi elaludt, átmentem a másik lakásba és még éjfélig takarítottam benne :roll: Hát, tudnék még vagy 3-4 órát molyolni ott is, de hátha le tudjuk így is adni hétfőn. Egy kicsit azért fájt a szívem, ahogy ott álltam az üres lakásban, és arra gondoltam, mennyi emlék köt ide, és ahogy elkezdtem pörgetni, hogy mik, csak Szaffisok jutottak eszembe :o Mintha az előtte levő 6 évben nem történt volna semmi.
Megyek, adok ebédet a nagynak, a pici már alszik (a nagy még mindig apát jelenti)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk haza anyukámtól, Lilla ott maradt nála pár napig. Csak hozok egy linket, Hanni nagyon beindult:
http://kicsililla.freeblog.hu/archives/ ... /17/Halad/

Később visszaolvasok és jövök még!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Anna
jól bírták nélkülem a gyerekek, apának volt kicsit húzós.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 18:02-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Jó reggelt! :D

Szóval, Hanna beindult, akárhová leteszem, szinte pillanatok alatt ott van, ahol nem kellene. Tegnap állandóan a laptopom töltőjének zsinórját rágcsálta volna vagy odakúszott hozzám és mindig benyomta a caps lock-ot! :shock: Hihi, most már eljön az is, mikor Lillám nem tud tőle rendesen játszani, mert Hanna belemászik a játékába! :lol: Kicsit örülök is ennek, mert eddig mindig Lilla "terrorizálta" Hannit, most talán visszakap belőle valamit! :lol:

Piroska!
Huh, hercegnőmánia a köbön, ő is ugyanolyan gyönyörűséges ruhákat szeretne, mint a hercegnők és tegnap közölte, hogy ő két gyereket fog szülni, egy fiút és egy lányt! :shock: És igen, akárhányszor hercegnőset játszik, mindig van férje, akit néha lánynéven hívnak! :lol: :lol:

Rekuja!
Mi újság a légkondival?
Holnaptól lehülést mondanak, talán nem lesz nagy baj, ha addig nem csinálják meg. Persze, remélem igen.
Mi 16 hónapot vártunk Hannára. Semmi fizikális bajom nem volt, egyszerűen azt gondolom, blokkolt az agyam. Két picitől tuti bekattantam volna, tudta a Jóisten, mikor küldheti a tesót!

Anna!
Hanni nálunk is megijed az idegenektől vagy olyan emberektől, akit már régen látott. Tegnap pl. nagymamámtól és anyukámtól görbült le a szája... :cry:

Kat!
Nálunk a gyors mozgásfejlődés horror éjszakákat eredményezett. 3 éjszakán keresztül ordítva ébredt Hanna és folyamatosan négykézlábazott, kúszni akart. Végül mindig úgy tudott elaludni, ha mellém vettem és "lefogtam". Hasra fektettem, ráraktam a karjaimat, hogy ne tudjon mozogni. De mostanra már megtanulta, hogy lefekvéskor nincs torna. :D Addig kitartás!
Ja, négykézlábból vetődés nálunk is van, csak akkor ciki, mikor már lekúszik a habtapiról és a parkettán vetődik orra. :?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska
Jó a mászásotok :) Hát igen, mászó gyerek mellett már semmi sincs biztonságba, ezt mi is folyamatosan tapasztaljuk :) Kemény időszak jön, de előkerülnek a bútorok alá begurult játékok is (meg apám csavarhúzója, na az azért megrémisztett, mikor kipiszkálta :?).
2. gyereknél sztem is sokszor „lelki okai” vannak, hogy nem jön. Nővéreméknek már elég vacak volt a házassága, amikor kitalálták, hogy egy 2. gyerek majd rendbe teszi, de ő annyira tiltakozott ellene a lelkében, hogy évekig nem fogant meg, pedig semmi baj nem volt velük. A válás után mondta is, hogy minden hónapban megkönnyebbült, hogy még sincs baba, pedig nem védekeztek és Hanna nekik 3 hó alatt összejött.

Piroska
Aranyos a pánik a kakis fürdővíztől! Nálunk apa tegnap „egyedül” fürdetett, neki ez volt az első „önálló” fürdetése, de persze úgy önálló, hogy én fogtam Szaffit, amíg megcsinálta a fürdővizet, aztán a törölközős részhez már mentem, de nem férünk el rendesen ketten a fürdőben :( Persze Szaffi belepisilt a vízbe, mire apa pánikolt. Mondtam, semmi baj, de az arcát ha lehet már ne mossa meg benne :)
Nővérem lányának teljesen elmúlt a hercegnő korszaka. 9 évesen már ugye maga választhatja a ruháit (persze határok közt, mondjuk elmennek a decatlonba, és ott válogathat), és tök jó stílusa lett, ilyen barna-kék cuccokat választ, amik még jól is állnak neki. Ehhez persze kellett, hogy nővérem összeszedett egy olyan pasit, aki imádja Hannát és csomó vagány programot csinál neki, amiket Luca nem (sátorozás, lovasfarm, kirándulás stb.).
Mikor Hanna hercegnős ruhákat akart hordani, nővérem vett neki egyet és anyám csinált egy csomó kiegészítőt, fátylat stb, a csajszi meg évekig nyúzta azt a rózsaszín behúzós tüll pillenpátyot :) És nővérem simán elvitte abban a szerkóban a családi eseményekre, amiktől Hanna meg boldog volt. De náluk az ovi is csinált egyszer „bált” :)
Látod, a családtervezőnek rátok is volt hatása :)

Szaffi tegnap nagyon szenvedett a kakival :( Vacak ez a szilárd kaki dolog, mert egyetlen gyümi sem lazítja, folyadékot nem nem hajlandó inni, szóval tehetetlennek érzem magam. Mindig tudom, hogy mikor kakil, mert nyög meg sikongatva veszi a levegőt, de tegnap annyira erőlködött, hogy sírt is a végén, itt hordoztam a kakiszagú csajszit, de nem mertem sírva lerakni a pelusozóra, muszáj volt megvárni, hogy megnyugodjon. Anyám szerint mindketten ilyenek voltunk nővéremmel, és aztán pár év múlva már nem, de én azért parázok, hogy idővel azért fogja visszatartani a kakit, mert fáj neki :( Tudom, hogy még nem tudja a záróizmokat befolyásolni, de 1 év múlva már talán igen :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja!
A körte sem lazítja? Mert Hanna pocakját is nagyon megfogja a szilárd kaja, és a körte az egyetlen, ami tuti lazító. Mondják még a szilvát is, de nekünk annyira nem vált be, illetve az aszalt szilvát beáztatva. De amúgy Hanna is sokat kínlódik! :(

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Jó reggelt!!!

Csicsi,Snowball éltek még?!?!?! :lol:

Kat KITARTÁS!!!! Szerintem azért december előtt helyén lesz ott minden! :wink: Már nincs sok hátra és Bálint újra a szobájában töltheti a napjait, és Te is nyugodtabb leszel otthon, amit ugye Ő is megérez!

Rekuja - azért nem volt olyan vicces minden kütyü-mütyüt lesikálni! :? 8) :oops:
Nődokihoz, ha nekem a 6 hetes vizsgálaton megcsinálta a rákszűrést akkor kell menni, vagy nem? Bizonytalan vagyok, vagy nem? :oops:
Terhességet én simán nem vettem észre, tavaly június közepén mentem dokihoz rákszűrésre akkor derült ki, hogy terhes vagyok. Nem tudom mikor mentem volna, amúgy... és én nem igazán éreztem csak a 6. hónapban, hogy mozog! :roll: A doki szerint az erős hasfalam miatt.... passsssssz

Levinek szinte teljesen lecserélődött a haja, a sok fekete hosszú hajból lett szőke és kevés :) A tarkóján még ott a sötét sok haj, érdekes látvány hátulról a buksija!
Csiniségről csak annyit, hogy megállapodtunk apával, hogy ha ő 36 fokban öltönyt vesz akkor nekem szoknya + nylon harisnya! Ez van, húgom esküvőjén ki kellett nézni valahogy - a fényképen deréktól lefelé nem látni :lol:

Hát én tuti bezuhantam volna párszor, ha ezt az inszem - lombik tortúrát kellett volna végigélnem! Minden elismerésem!!!
Légkondi októberre kész lesz nem izgulj! :D

Kádat próbáltad már sikálás helyett spray-s Domestossal lefújni? Nekem hófehér lesz tőle :idea:

Piroska gratulálok az énekléshez! Ha Levi augusztusig nem forog, akkor találkozunk az alapítványnál! Azért remélem beindul magától :( :cry:

Levi nekünk sem semmi mibe kerül :shock: a gyógyszertárba január óta több pénzt hagytunk ott, mint előtte 10 évig! A pelenka is nagyon durva, pedig eddig még mindig sikerült 30 Ft/db alatt levadászni, és ruhára sem nagyon költünk: kaptunk egy csomót! A szobáját és a bútorait, játékait, etetőcuccok, mellszívó stb. nem is számolom... S mi lesz mg ha bölcsibe kell adni! Már nézegettem, mi lesz, ha nem veszik fel államiba: 45000Ft/hó ha csak 13:00-ig van, ha délután 5-ig, akkor 60.000Ft/hó!!!! Na ehhez jön még a 130.000Ft-os lakáshitel, autóhitel, rezsi és már nem is kell ennünk! :evil: :lol: Legalább nem lesz gondom az alakomra...

Timocska wooooooooooooooooooow!!!!! Naggyon ügyes Hanna!!!! IRIGY!!!! ÉN már úgy várom, hogy levi beinduljon! Éjszaka 3kor arra ébredtem, hogy mellettem a kiságyban zörög Levi: Próbálta a cumisüvegét elérni egyedül, amit bekészítettem neki, ha szomjas lesz! Ezek szerint az volt :)
Jó a blogod, még csak most néztem meg!

Ma megyek Anyukámékhoz, hogy Levit, egy picit megnyunyulgassák!
evian19
 
 


Rekuja nálunk a 100% almapüré 2-3 kanál után félóra múlva jön a "produktum" :wink: :lol:
evian19
 
 


Evian
nem mondod??? Nem vetted észre, hogy babát vársz?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 18:03-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Tegnap kaptam, Didrinek szeretettel:
3 évesen: Amikor tükörbe néz egy királynőt lát.
8 évesen: Amikor tükörbe néz Hamupipőkét látja.
15 évesen: Amikor tükörbe néz egy rémséget lát (Anya, ilyen fejjel nem
mehetek iskolába!).
20 évesen: Amikor tükörbe néz, azt látja, hogy "túl kövér/túl sovány, túl alacsony/túl magas, túl egyenes/túl göndör" - de mégis úgy dönt, hogy attól még kimegy az utcára.
30 évesen: Amikor tükörbe néz, azt látja, hogy "túl kövér/túl sovány, túl alacsony/túl magas, túl egyenes/túl göndör" - de úgy érzi nincs már ideje változtatni rajta, szóval igy megy ki az utcára.
40 évesen: Amikor tükörbe néz, azt látja, hogy "túl kövér/túl sovány, túl alacsony/túl magas, túl egyenes/túl göndör" - ám azt mondja, "de legalább tiszta vagyok" és kimegy az utcára.
50 évesen: Amikor tükörbe néz "saját magát" látja és oda megy, ahová akar.
60 évesen: Tükörbe néz és azokra az emberekre emlékezik, akik az ajtón már nem jönnek be többé és meghódítja a világot.
70 évesen: Amikor tükörbe néz bölcsességet, tudást és vidámságot lát és élvezi az életet.
80 évesen: Nem nyűglődik a tükörrel. Csak felteszi a bíbor kalapját és megy, hogy nevessen a világgal együtt.
Talán mindannyiunknak korábban kellene megragadnia azt a bíbor kalapot …

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem írtam, nem tűntünk el, jól vagyunk, csak mindig volt teendőm itthon, plusz volt jó idő is, és olyankor meg kell ragadni az alkalmat és elmenni valamerre.

Szombaton voltunk uszodában. Mivel az uszi weboldalán ki volt írva hogy van babaúszás, gondoltuk hogy meglessük. No, ez véletlenül sem volt így. Volt egy bazi nagy gyerekmedence, tömve visító, szaladgáló, óóóóriás labdát dobáló gyerkőccel. Az öltözők és a szekrények egy térben voltak a medencékkel, és a zuhanyzókkal, teháét minden ömlesztve. Levegő egy csepp sem volt, még fürdőruciban is izzadtam. HA ez nem lett volna elég, akkor még erre rátetőzött, hogy Molly vigasztalhatatlanul sírt, mert félt a sok kiabáló gyerektől, melege volt, semmi sem tetszett neki. Szegényt úgy sajnáltam, majd meg szakadt a szívem. Össz-vissz 15 percet voltunk ott, azt hittem sose kerülünk ki a friss levegőre. Ja, persze babamedence vagy valami hasonló nem volt, hanem minden egyben. Az örvény, a sima medence, színes gömbök, minden egybe vegyítve... Mire kiléptünk az utcára szakadt az eső, és amint beültettük Mollyt a kocsiba, kisírt szemekkel vigyorgott. Azt hiszem egy darabig hanyagoljuk ezt az uszodát. Még nekem is sok volt a hatás, nem higy egy csöpp babának. :? :? :?
Van egy másik uszoda, állítólag oda is lehet vinni gyerekeket, ma este megnézem a terepet, és ha jó, inkább oda megyünk.

Kat:
Az igaz, hogy sok mindent kaptunk, de a védőnénit utoljára március 15-án láttam. Azóta eltelt röpke 4 hónap... És igazából most sem lettem okosabb, csak annyival hogy mennyi a súlya és milyen hosszú. Mármint a gyerek :lol:
Már nemsoké itt a 23-a, és hazamehettek. Ne aggódj, túl leszel a konyhaszekrény takarításon hamar, ha kell, több részben, de meg lesz az :wink: Remélem a takarító brigád is jó munkát fog végezni és nem kell sokat rámelóznod.

Rekuja:
Aranyos volt, ahogy írtad hogy ég a sütődben a lámpa és milyen jól néz ki a cucc benne :lol:
Sajnálom a légkondis kálváriátokat, vacak lehet :( MAx még egy hónap kánikula, és utána jön már az ősz. Úristen, egy hónapon belül el kell húznunk a csíkot valami melegebb éghajlatra, mert már unom ezt a szar időt. Tegnap lent voltunk a kertben, és Alex kérdezte hogy szerintem lesz-e még nyár idén :lol: Kérdeztem hogy miért, már volt? És én akkor hol voltam? :lol:
Hihetetlen ez a sok ismeretlen szó, amit írkáltatok Kattal, nekem ez a lombik dolog olyan távoli, és hősnek tekintelek titeket, hogy ti ezen keresztül mentetek. De hát ahogy írtad is, ami kell, az kell.
Ahogy itt olvasgattam hogy másoknak se jött össze azonnal, így megnyuogdtam, mert mi is 4 hónapig próbálkoztunk, és azt hittük van valami baj, mivel előtte gyógyszert sem szedtem. Most viszont szedek, egy évre előre már meg is van az adagom, de kíváncsi vagyok hogy meddig kell majd várnunk a második babára gyógyszer után.

Evian:
Mintha te írtad volna az előző oldalon hogy kicsit dagi vagy. HOL??????? :lol: Szerintem igen csini vagy az esküvős képen, és Levi egy igazi sármos fiatalember :wink:

Timocska:
Nagyon ügyes Hanna! A távirányító nálunk is sláger. Töltöttem rizset egy fél literes flakonba, az inkébb rémisztő Mollynak, mint sem érdekes :lol: Ugyanezt csináltam vízzel is, az sem köti le teljesen. De tegnap észrevettem hogy a távirányító nagy sláger, így hát azzal próbálkozom majd én is.

Piroska:
Örülök, hogy jól érezted magad a lagzin, gondolom már hiányoltad az éneklést. Másnap olvastam én zugban hogy milyen volt, és hogy nem említetted hogy a gyerekek hogy bírták és én is arra következtettem hogy biztos megvoltak nélküled. A vízbe kakálós dolog cuki :D Szerintem Alex is megrémülne egy pillanatra. Valamelyik nap belepisilt Molly a vízbe, és mint Rekujáéknál Lóránt, ő is kérdezte hogy na akkor most mi :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


Mire való a habtapi, ha nem zokni cincálásra, és lábujj evésre.... Ez a legújabb.
Kép

Kép

Kép
snowball
 
 


Hello!!!!

Csak gyorsan írok, hogy nem vesztem el, csak rám jött a takaríthatnék :D

Tegnap voltunk anyukáméknál, Levi kapott hintát, és iszonyat élvezte (még az én "retro" piros-sárga babahintámat rakták fel új vas állványzatra anyuék) pont egy romos melléképület elé rakták a hintát, úgyhogy nagggggyon retro képeket készítettünk :lol:
+ részt vett élete első sárgabarack/nektarin/paradicsom/cukkini szedésén, nézelődött a kertben és mindent meg akart fogni, amit csak elért az autósüléséből /ami egy fejre állított ládán volt/ annyira élvezte a kertet, egyfolytában produkálta magát.
Azután bejöttünk a kertből és Apu hathatós segítségével végigrepülőzött a muskátlik felett. Eredmény egy csomó megtépázott muskátli ! :roll: :lol: Annyira elfáradt a sok élménytől, hogy amint beraktam az autóba, már húzta is a lóbőrt.

Képzeljétek tegnap végre el kezdte nyitni 8. napra a száját amint meglátta a kanalat! Végül 3 délelőtti evésre megette a 163g almás krumplit. Mondjuk szerintem azóta sem tetszik neki, csak tegnap minden kanál kaja után megtapsoltam és táncikáltam neki! Jól elfáradtunk mindketten az evésben :D

Ki mit adott almás-krumpli után kajálni??? Barack, paradicsomos krumpli, tök? Délutáni kaját mikor kell elkezdeni?
Snowball elsősorban neked - én hiába találkozom védőnővel havonta alig mind valamit, és mindent kérdezgetnem kell tőle, hogy elmondja.
Este próbáltam szopi előtt babarizst adni Levinek, és hát az a 2 kanál is nehezen ment le! Ma rakok bele egy pici almát, hátha úgy jobban csúszik!

Piroska azért nem vettem észre, hogy terhes vagyok mert már egy évvel előtte, ahogy abba hagytam a gyógyszer szedését teljesen össze-vissza volt meg. Volt hogy 3 hétre megjött, volt hogy 2 hónapig semmi. Nem egyszer teszteltem, és mindig egy csík volt. Egy idő után nem érdekelt az egész, úgy voltam vele, hogy én nem görcsölök erre is, majd jön, ha jönni akar (másoddiploma, két munkahely, saját esküvő szervezés, főállás - váltás mellett /2008-2010 között/ nem csoda hogy picit stresszes voltam). JA és májusban még véreztem... még jó, hogy nem tudtam, hogy terhes vagyok, mert tuti kiborultam volna attól! Ja és semmi tünetem nem volt... és nagyon sokáig nem lehetett semmit látni rajtam.

Csajok, ha valaki gondolja, küldje el a facebook linkjét privibe, szívesen bejelölöm :) :wink: Nekem rengeteg fénykép is van fent Leviről....
evian19
 
 


Snowball nagyon édi Molly!!!!!!!!!!
evian19
 
 


Timocska:
Most láttam a blogodban hogy nemrég Debrecenben voltatok. Megfájdult a szivem, hisz én onnan jöttem... :cry: Pont az uszodás kaland után beszéltük Alexel, hogy decemberben elmegyünk a debreceni aquaticumba mert az itteni .... inkább nem írom le azt a szót ami az eszembe jutott :D A lényeg hogy nagyon honvágyam van :cry:

Kép

Kép
snowball
 
 


Evian:
Nekem a nagy dilemmám, hogy Molly egyszerre nem eszik többet, mint 60-70 gramm. Akkor úgy érted hogy Levi képes volt 3x is enni egy délelőtt? Lehet nekem is ezt kellene megpróbálnom. Még a gyümölcsökkel nincs is igazán gond, de a főzelékből nem csúszik le több :?

Kép

Kép
snowball
 
 


snowball bejelöltelek :)

Neeemúúúgyértem!!! 3 délelőtt evett meg egy üveggel!!! Utána még rögtön szopizik, majd lefejem a cicit, és azt is megkapja repetába...
Még csak múlt hét hétfőn kezdtük a hozzátáplálást, durva lenne ha már most 3x50gr-t enne egy délelőtt!!!!! :lol: :oops: :lol:
evian19
 
 


Sziasztok!
Lehet nem leszek valami naprakész mert pont most szállt el a net, de most van egy kis időm.
Rekuja, kérdezted- mi Szabolcsban lakunk, Záhonyhoz közel, itt tartja magát a meleg. A kaki témával kapcsolatban: nálunk is van egy kis erőlködés, ha kevés barackot eszik Levi. Ha egy egészet benyom akkor du-ra termel a kis Maki. Megszoktátok már az új lakást?
Timocska, én is megnéztem a blogod,szuper, tetszik, és nagyon ügyi a kis Hanna.
Valaki írta a múltkor rajtam kívűl hogy zabpelyhet tesz a gyümöcshöz. Kérdésem az lenne hogy mennyit és milyen gyakran?
He-he, visszajött a net is!!
Snowball, nagyon cuki Molly, olyan kis hajasbaba, nekem mint kétszeres fiús anyukának ez olyan furi…
Evian, én úgy tudom hogy alma után barack a következő gyümölcs abból is csak az őszi. Zöldségek közül répa, cékla, sütőtök. Paradicsomot elvileg még nem lehet adni csak később. Én tegnap du. adtam először krumplit Levónak, kis főzővízzel higítva. Képes lett volna betolni az összeset, 5-6 kiskanálnál megálltunk, de ha ma is kéri akkor a dupláját adom. Én nem vagyok hajlandó fejni, nem és nem. Utálom, a kórházban volt benne részem elég. Pedig rengeteg tejem van, de úgy vagyok vele, hogy úgyis szopik amennyire szüksége van. Neked milyen gyakran szopik Levi? Éjjel alszik? Nekem kezd az lenni a gyanúm hogy akármennyit adok is nappal enni plusszba, akkor is ébred éjjel, szopik, megnyugszik, alszik tovább. Vajon mindenkinél így van aki szoptat? Én Misivel is ilyen szerencsés voltam, hogy 10 hónapos koráig éjjel kb. 3-szor ébredt szopizni.

Tényleg, Kat írta hogy nem látszik a vonalzóm, senki nem látja, mert én igen...

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gabci76
 
 


Lányok, a ti babátok isznak vizet? Levinél esélytelen, megforgatja a szájában és kinyomja.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gabci76
 
 


Evian
én adok neki délelőtt 10 körül gyümit, délben főzit, szopival, utána négy körül délután gyümit és este főzit szopival.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 18:05-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Éjjel ideért a vihar meg a hideg. Pont felettünk ment át, itt csapkodtak a villámok a telepen, percenként 20-25, számoltam, nagyon durva volt, minden ablakot becsuktunk, és Szaffi kivételével nem aludtunk. Mivel ő átdurmolta a dörgéseket, esőt, villámlást, ezért fél3kor úgy döntött, ideje enni és játszani 1,5 órát :shock:

Csajszim már egész mászásszerűen halad előre, szóval megvan a jobb kéz bal láb, bal kéz jobb láb, csak még finomítani kell :) de nagyon rá tud startolni néha a dolgokra, egy csörgőért 1,5 métert is rohan előre. Amúgy menet közben rendszeresen elterelődik a figyelme, szóval még nem halad túl sokat. Mindig van egy érdekes szösz, amit meg kell vizsgálni :)

Snowball
Uszis kalandotok enyhén szólva horrorisztikusnak hangzik :( Ezt is a törököknek köszönhetjük, mármint az itt töltött 150 évüknek, hogy ilyen fejlett a fürdőkultúránk. Gondolom kint teljesen természetes egy ilyen „uszoda”. Anyósomék mikor egyszer velünk meg anyámékkal nyaraltak Várgesztesen, mondták, hogy minek ebbe a villaparkba wellnes meg medence :shock: Nem is fürödtek benne :shock: Anyám meg csak legyintett, hogy ebben az országban aki 100 méternél mélyebbre fúr, az talál valami termálvizet :)
Második babára még legalább 1 évet kell várnod, ha annyi gyógyszered van még :) Gondolom, most meglepődtél :D
Palackokkal Szaffi is játszik, ő a színes folyadékokat szereti, a kedvenc a kóla, mert abban mozognak a bubik :) De ha Molly „lassan bemelegedős” baba, vagyis az új dolgoktól elsőre megijed, akkor csak rakd a közelébe, hogy szokja, mielőtt rástartol (németo-i barinőm fia ilyen, mindent szoknia kell előbb).
Ha Molly ennyire hajlékony, hogy benyomja a lábát a szájába, sztem nem lehetnek letapadva a kis izmai, ergó tuti rendben a mozgása :D
Szaffi is 50 körül eszik szilárdat, de Molly is kis sonkás, nem hinném, hogy éhezik :) Én se eszek annyit, mint uncsitesóm :)

Evián
Nincs retro-fotód? Birom a feelinget :) Muskátli tépés dettó, amelyik túlélte a költözést, azokat Szaffi „megmetszette” :D
Gratula a szájnyitáshoz, nálunk szájszorítás van helyette. Sztem Szaffi fényevő, de jól megél belőle, mert láthatóan sonkás barokk angyalka. Nekem 2 hó próbálkozás után eszik kb 50-et, ha szerencsém van :roll: de legalább mászik, ha már nem eszik :D
Én megnéztem, hogy a bébikaják közül mi a 4 hós, és aszerint adtam. Aztán a költözés miatt átszoktam a bébikajára, és ezen nem is változtatok :D Szóval 4 hós a sütőtök-krumpli is, aztán 5 hós ugyanez pulykahússal. 4 hós az alma-áfonya, de ezt ha te csinálod, át kell passzírozni az áfonyát. Répa is 4 hós. Paradicsom nem, az a 6 hósban van először, de sztem amiatt vannak Szaffin kiütések. Mármint nem a megevés, hanem az arcon szétkenés miatt (apja elég „érdekesen”eteti).
Terhesség nem észrevételéről eszembe jutott francia kolléganőm, aki ugyan tudta, hogy terhes, de mivel náluk nem szokás elmenni orvoshoz a 12. hét előtt, ő se ment el, és akkor derült ki, hogy ikrek, de azt akkor már nem látták, hogy egypetéjűek-e, és a két kislány eléggé hasonlít egymáshoz (most lesznek 1 évesek) szóval nem tudják, hogy egypetéjűek-e vagy csak hasonlítanak. Majd talán ahogy nőnek, kiderül :)
Nem vagyok fent facebookon :oops: Folyton megtalálnak a diákjaim iwiwen is, és már rég nem jelölöm őket vissza (most komolyan a 8 éve érettségizetteknek a nevét se ismerem fel :oops:), amin megsértődnek. Egyszerűbb, ha fent se vagyok. :)

Gabci
Hát, akkor lassan talán titeket is elér a vihar! Hátha! Jó messze vagytok amúgy :) De hozzátok legalább közel van a Zemplén, imádom azt a hegységet :) Meg ott az Ukrán oldalon is van jó pár szép hegy (vagy oda már vízum kell?).
Én látom a vonalzódat :)
Nem, Szaffi sem iszik vizet, de ő mást se, mármint tápit is csak kissé kómásan. Lehet, ha vizet is akkor adnék neki, azt is meginná (már 2x ivott, egyszer kánikulában voltunk valahol és ott, egyszer meg félkómás volt a kocsiban és nem volt nálunk tápi).

Piroska
Én még azért messze állok a bíbor kalaptól. Főleg fürdőruhaszezonban :oops: Nemtom ki hogy van vele, nekem ez a kevés vegyesszopi is horrorisztikus eredményt hozott :oops:
Mi járunk vele „emberek” közé, és lelkesen nézelődik. Zöldségesnél fél? Akkor te nem jársz vele közértbe? Nálunk az a reggeli séta. Meg mi bevásárolni is visszük kenguruban, hogy hozzám tudjon bújni, ha már sok az ember (ikea, obi stb). De a strandon neki is nagy volt a tömeg. Talán mert nem kenguruban volt.

Ébredezik, elküldöm

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Mégse kelt fel.
Strandon a szörpis palack érdekelte a legjobban. Ugye milyen alultápláltnak tűnik? :D
Kép

Katnak akartam még írni, hogy Szaffi napi 4 tápit és 3x50 körüli szilárdot fogyaszt. Van, h csak 2x50. Általában 1 gyümi, 1 főzi és 1 rizspép. Tápiból meg változó, mennyit iszik, úgy 150 körül, +-30.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gyorsan leírom, hogy Hanni tegnap átaludt a dörgés villámlásokat (tiszta para volt az egész) és csak negyed 5-kor ébredt fel. Villámszopi után azonnal :!: visszaaludt még fél 8-ig! Tiszta kisimult vagyok! :D :D

Snowball!
Én is megpróbáltam már, hogy palackba töltök babot vagy egyéb zörgő izét, de Hanna is megijed tőle. De ahogy Rekuja írta, a színes folyadék nagyon tetszik nekil :D Meg a popsitörlő zacskója és egyéb zörgő nemjáték! :D
Cuki Molly, ahogy eszi a lábát! Mintha Hannát látnám! :-)

Evian!
Hanna délelőtt gyümit eszik kábé 100-150 gr-ot, ebéd körül minimális főzit (kábé 50-60 gr) és este fél 6 körül pedig gabonapépet gyümivel 160 gramm általában lecsúszik. És mindemellett 6-7x szopizik is. Vizet nem kér, pedig próbálom neki adni, hátha nem lesz olyan kemény a széklete, de nem igazán kéri.

Gabci!
Én is utálok fejni, még anno Lillánál megutáltam, de ott muszáj volt, mert sorozatosan gyulladtak be a cickók! :cry: És amúgy tényleg így van, hogy a szopis babák nem kizárólag azért kelnek éjjel, mert éhesek/szomjasak, hanem azért, mert a cicin jön el náluk a világbéke és mert szopizni jó! :lol:

Piroska!
Didrinek mi a rendes neve? Vagy ez az? Bocsánat, ha már írtad, de nem olvastam és annyira foglalkoztat! :D

No, ezt elküldöm, mert itt megint vihar van és sosem lehet tudni, mikor megy el az áram!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Ma madarat lehetne vele fogatni!!! :lol: Tegnap bejelentette Alex, hogy mivel a következő időkben elég húzos hetei lesznek, sokat fog dologzni, készül beindítani a saját bizniszét, így hát felajánlotta hogy Lettország helyett menjek HAZA Mollyval egy kis időre. Nagyon beleültette a bogarat a fülembe, szóval ki is néztem egy repülőjegyet szeptember 13-ra :P Egyelőre nem merem megvenni mert még mindig várok Molly útlevelére, de mihelyst megjön, veszem is ajegyet 2 vagy 3 hétre. Teljesen be vagyok sózva!!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):):):)

Evian:
Így már értem a 3 délelőttöt. Most azzal próbálkoztam, hogy a délelőtti tejcsi helyett gyümölcsöt adok. Nem nagyon szokott lenni étvágya délelőtt, most nem is evett sokat a gyümiből. Most alszik, ha felkel, adok neki sütőtök csirkét. Elég kis madárétvágyú, ha szilárd ételről van szó :D
uramisten, hogy mennyit változott Levi 6 hónap alatt. Hihetetlen, mintha nem is ugyanaz a baba lenne :)

Gabci:
Molly sem iszik vizet, igaz itt esélye sincs arra hogy megszomjazzon. Nagy fintorral az orrán megiszik pár korty gyümölcslevet, de az minden, csak nem szomjoltó :D
Nekem meg a nem hajas babák furik, mivel ugye Mollynak születése óta sok haja van, és ki sem hullott neki . Legalábbis úgy cserélődött ki a haja, hogy nem láttam, mert a többi eltakarta. Egyedül hátul meg a füle felett cserélődött ki.

Piroska:
Az utca zajaival nekünk nincs baj, de ez az uszoda felháborítoan zajos volt. no, majd otthon elviszem az Aquaticumba, had pancsizzon emberi körülmények között :D
Viszont a múltkor meglepődtem, mert amig a boltban a tejfölök közt válogattam, egy idegen nő elkezdte tapizni Mollyt, aki a kenguruban volt. Az ilyen annyira nem szeretem...még ha babakocsiban van akkor se nyúljanak hozzá, de hogy a kenguruban is letapizzák, leesett az állam :shock:

Rekuja: (majdnem Szaffit írtam a neved helyett :lol: )
Igen, a rizses palack rémísztő volt egy darabig, de azóta sem köti le igazán. A távirányító a tuti, már tegnap hasratettem, elétettem a távirányítót, és ment is a visítás :lol:
Akkor ezek szerint Szaffi sem egy nagy evő. Kíváncis vagyok mikor lesz hajlandó Molly többet enni :roll: Most próbálok még több főzit-gyümit beiktatni.
Nálatok sincs hiány sonkákból és karúszókból, ahogy látom :wink:

Timocska:
A popsitőrlős zacsi az tényleg menő nálunk is :D Mindig levadássza pelenkázás közben.
Hanni képeit nézve nekem is feltűnt néhol 1-1 hasonlósság a lánykáink között :D

Kép

Kép
snowball
 
 


Sajnos rossz a rueterünk itt lent, így állandóan elmegy a net. Szóval: jövő héten átadják a lakást, de én már nagyon kikészültem.
Ahogy olvaslak titeket az én fiam nem nagyon mozog, de egy bélgép: 8kor iszik 180ml tápot, majd 10.30.kor eszik 180ml gyümölcsöt(2barack, fél alma, 10szem meggy) és ebbe rakok 2-3 teáskanál gabonát, majd 12.00.kor eszik 200ml főzeléket rizzsel, vagy hússal. 16.00.kor 180ml táp, és 19.30. 180ml táp.
Rekuja: én is 5x1 Clostyt szedtem, majd tűszőrepesztő-monitorozás 3hónapig, majd az inszemnél 5x1 Closty és napi 10ml Puregon és a tüszőrepesztő, és itt állítottak le a Clostyval . Nálunk nem fizetett semmit az állam, így nem írom le mennyi volt a vége.
Lent vannak a barátnőim is 4gyerekkel, húú ez így elég komoly, főleg, hogy vacak az idő. Beszorulva lakásba, hát sok , azt mondhatom.
Kakira nekem a tömény baracklé jött be, és a popsipiszkálás fürdés előtt, és utána masszás, és kitornászom belőle.
Mi is voltunk strandon, nagyon izgi, csak 4órás evés után tudok lemenni, Bálintnak hideg a víz, így ő ott csak van, majd a földön megpróbálom elaltatni, persze írtó nehéz, és kevesebbet is alszik, addig én ott őrzöm, majd hazajövünk, mert kezdődik az esti szeansz. Ez még így nem túl izgi. Mi 4hónaposan kezdtünk enni: sütőtök, répa, cékla, krumpli, barack, alma, majd mikor ezt megszokta adtam a gluténmentes gabonapelyhet, és a rizst. És mostanába kezdtem a cukkinit, tököt, patiszont, párolt hagymát, fehérrépát, petrezselymet, és csirkehúst.
A paradicsom is mehet, de csak a leve. Én minden újba teszek almát, mert attól kicsit édesebb, és az jobban csúszik, és az új zöldségekből keveset teszek, mert ha sok az új íz, akkor nem eszi.
Nekem sem iszik Bálint vizet, csak ha valami kicsi ízt adok neki, de a sűrűbb főzelékevés közben már megiszik 125ml folyadékot is.
Gabci: már látom a vonalzód

KépKép
KépKép
kat78
 
 


uncsitesóm tett fel videót, Rozi vs Szaffi:
http://www.youtube.com/watch?v=rSO1UhYX8Wg

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Az idejét sem tudom megmondani, hogy mikor voltam utoljára. Lent voltunk CSanival a szüleimnél, hétfőn jöttünk haza, tegnap és ma takarítottam, voltunk a dokinál tanácsadáson, így talán most tudok írni egy keveset. Nagyon le vagyok maradva, egy darabig olvastalak benneteket, majd az is elmaradt. A szüleimnél nem igazán tudtam netezni, mert szinte állandóan a kertben voltunk vagy a medencében :lol: , mikor pedig bent voltunk a lakásban, akkor Csani aludt abban a szobában, ahol a net van, s nem akartam zavarni. Uncsihúgom is ott volt egész héten a szüleimnél, bezárt a bölcsi, így egész nap Csanádozhattam egyedül, mert anyát lefoglalta Nóri. Jobban elfáradtam, mint mikor itthon vagyok, pláne, hogy uncsihúgom is rám akaszkodott néha. Ettől függetlenül őrült jó volt, pláne ebben a dög melegben. Isten meghallgatta végre imámat és adott jó időd a hétre.
Velünk minden oké, Csani lassan elindul mászva. Már rájött, hogy a lábait hogyan kell rakosgatnia, ma először a kezeit is próbálgatta, lassan összeáll ez nála, s akkor jaj nekünk. Gyümit már megeszik 100-140 gramm között, alma, körte, barack, meggy a lista eddig. Hétvégén indítom a főzelékeket. Pohárból iszik vizet. :lol: A csőrős, csöpögésmentes méregdrága poharat is csak rágcsálta, így lecsavartam a tetejét és iszik belőle. Nem sokat, de iszik. A felső két foga még mindig nem bújt ki, doki néni azt mondta, hogy mindenszentekre kint lesz. :shock: Azt hittem rosszul hallok, mondtam is neki, hogy most még csak július van, de nem értettem félre. Megmutatta, tényleg nagyon látszódik az ínyén a két fog, be is van neki duzzadva, de egyelőre a nyálzás abbamaradt. Sőt, az utóbbi időben egy nyikkanást nem hallottam a gyerekemtől, annyira jól érzi magát. Kivételt képez a tegnapi nap, mert ketten voltunk itthon, közönség nem volt, mint a szüleimnél,s ez nem igazán tetszett a méltóságos úrnak. Ma már szent a béke.
Vki kérdezte a glutént, én minden gyümibe rakok milumil hétgabonás pépet egy kiskanállal, összeturmixolom, s úgy adom oda neki.

Most csak röviden ennyi, kis csókám felébredt, igyekszem visszakapcsolódni a beszélgetésbe.
Ne haragudjatok, hogy most nem írok külön mindenkinek, de még vissza sem tudtam olvasni rendesen.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Ja még annyit, hogy megvolt az első, remélem az utolsó is egyben, ágyról való leesésünk. Eddig a franciaágy közepén altattam Csanit napközben, körbevéve takarókkal, de ennek vége. Az ágy végénél esett le, ahol eredetileg a lába volt. Hála Istennek nem lett semmi baja az ijedségen kívül, engem meg a lelkiismeret furdalás vitt el majdnem. Így Csani csakis a kiságyában vagy a járókában alszik ezentúl. :oops:
ERről jut eszembe. Olyan fejvédőt/rácsvédőt keresek, ami teljesen körbe éri a kiságyat, mert állandóan forgolódik CSanád, s rendszerint beveri a buksiját, mivel nem ér körbe ez a vacak nála. Tudtok nekem segíteni?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Tyuntyi: Az IKEAs fejvédő 120cm hosszú, de nekünk már nem vált be, mert hason kinyomja magát, és elkapja, és lehúzza, hogy kislásson, és ha fáradt, akkor a kiságy rácsához mászik, hogy odaérjen a feje, és kitolja magár hason, majd lebólint, és ott már nincs fejvédő, és koppan a feje. Szerintem vegyél még egy másikat, és ragd azt a másik oldalra, de magasat vegyél.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 18:06-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Jó reggelt!

Tegnapvolt Levi fél éves! Ajándékul nem szólt, amikor felkelt ebédidőben rögtön, hanem játszogatott + levadászta a cumisüveget amit bekészítettem neki, és egyedül berakta a szájába és nyomta a töklevét! :o :) Megzabálom!

Piroska kaja után te ugye nem szoptatsz? Én délelőtt az almás-krumpli után szoptatok, de már nem fejek. Eldöntöttem, hogy annál az étkezésnél, amelyiknél már nem csak szoptatok, ott nem kap repetát... legyen már elég ennyi kaja :oops:

Rekuja retro fotót nyomatok, ha lekicsinyítettem!
Ejnye-ejnye! A szüleim tanárok és 34 évre visszamenőleg tudják az összes tanítványukat - úgy azonosítják őket, hogy kinek az osztályába járnak + testvérekről, szüleikről, akiket szintén tanítottak stb. :lol:
A videón és a képen is eléggé jól felfedezhető, hogy Szaffi alultáplált! Szólni is kellene tyuntyinak, hogy intézkedjen :lol: Annyira édes, és olyan szép selymes-csillogó a haja!!!

Timocska bejelöltelek!!!! Woooow milyen jól nézel ki! :) A nagylányoddal mennyire hasonlítotok!!!!!

Snowball - akkor szeptemberben rendezhetjük a fórum talit? ;)
Mollys képek nagyon gyönyörűek!!!!!! Ez a haj.... de hát tudod 8)
A hajszíned szuper lett!!!! Melyik szín jött be eddig legjobban? Így, fényképről a szőke-melíros a "leg-hozzád-illőbb"
Tényleg teljesen már lett Levi! Végignézem sokszor azt a cirka 140 képet amit felpakoltam fb-re, és annyira lehet látni a változást!!!! Már tiszta nagyfiús :)

Kat én Jana babavizet adok Levinek, azt ha szomjas megissza! A forralt vizet, a Humana, és volt még vmi más is nem itta...

Még eszembe jutott, hogy amikor Levi nem/nagyon nehezen kakilt a doki néni kamillás teát javasolt nagyon-nagyon cukrosat - kb 2 evőkanálnyi 1 dl-be - mert a cukor az ami megerjed a gyomrában, és kitakarítja/feloldja a lerakódott cuccot. A híg kamilla tea vízhajtó, azt nem szabad!!! Levi kb 3x20 ml-t kapott és megindult az áradat! :?


Tyuntyi - Áááááááááááááááááááá ez az én parám is, hogy egyszer csak úgy indul be Levi, hogy nem vagyok ott, és hiába hagyom valami tuti helyen, le fog esni/beszorul/beveri magát stb. Mostanában csak az ágyában,a járókában, vagy a földön hagyom ott, pedig sokáig a kanapén aludt.
Hát lehetett pár jó napod tőle! Én is "belepusztulnék" ha az elővigyázatlanságom miatt történne valami!
Na' jól megvigasztaltalak!!! :D :roll: Most már tuti mindenre oda fogsz figyelni, és nem lett semmi baj!

Rácsvédő nekem Brandon-os van! Kb 4 méter hosszú, a Bababörzén vettem Kb 200Ft-ért.

Jön valaki szeptemberben bababörzére?
Mi megyünk! Tavaly is voltunk, és egy zsák cuccal távoztunk. Kint voltak a bébiételesek is, ott állt a legnagyobb sor, az emberek karton számra vették a kajákat! Mi a belépőjegy árát levásároltuk - ez kb 12!!!!! használtnak mondott szerintem új/nem használt rugdalózó vétel lett, de vettünk rácsvédőket, hálózsákokat (kint volt egy varroda tök jó cuccokkal) ágyneműt, játékokat. Ja és kint volt az Avent és a Tomme Tippee is egy-egy standdal ott vettük meg a kezdő készletet jelentősen olcsóbban.
A lényeg, hogy első nap nyitáskor kell menni, ami elég gáz,mert akkor vannak a legtöbben, de akkor a legnagyobb a választék.

Végre csak 20 fok van!!!! Ez már élhető hőmérséklet...
evian19
 
 


Timocska
Vegyél egy vihargépet és egész éjjel aludni fognak a gyerkőcök :)

Snowball
Éljen a hazaút! Remélem, időben megjön az az útlevél hozzá :) Azért az kalandos lesz a picivel egyedül repülni meg itthon eljutni Debrecenig. Vagy anyukád feljön elétek Pestre? Gondolom át kell szállni a repcsivel is.
Tök jó, hogy kevertek a lányommal, ezek szerint én is pont olyan kis csini vagyok :D
Anyám szokta mondani, hogy Szaffinak nem kell karkötőket venni, ott vannak a sonkák közt :) Fogalmam sincs, hogyan gyűjti a sonkákat, amikor alig eszik és folyton mozog :)

Kat
Nekem nem kellett puregon, az mi? A lombiknál volt pergoveris, de attól még, hogy az is p-s, nem hiszem, hogy ugyanaz :) (meg volt merional meg egy s betűs is, szóval ott akár napi 3 szuri is volt). Tüszőrepesztőt szerettem, annak a tűnek van a legvékonyabb hegye, azt könnyű volt magamba szúrni :) Nem értem, mért volt drága az inszem, azt mi is teljesen magánban csináltuk, sztem gyógyszerrel, vizsgálatokkal együtt a magánklinikán max 60 volt, de ebben a konzultációk is benne vannak. Mármint alkalmanként, és ugye 4 volt :roll:
Ti strandolásotok sem tűnik nagy élménynek. Nem csodálom, hogy a sok rohangálás után már várod, hogy kicsit kettesben lehessetek Bálinttal a saját lakásotokban.

Tyuntyi
Hát, ez is aranyos segítség, hogy anyukád meg uncsitesó is ott van :)
Most aztán nem panaszkodhatsz az időjárásra, sztem tök hideg van, most azon parázok, hogy késői lesz az augusztusi kazáncsere.
Mindenszentek az nem halottak napja? :D Karácsonyig még kibújnak azok a fogak, ne aggódjon, anyuka :lol:
Ágyról leesés nagy para! Mi most a nappali kanapéja elé odatettük a vendégmatracot, arra tud pottyanni, de a matrac-szőnyeg esést nem mindig sikerült felfognunk :(
Sztem sem érdemes körbeszivacsozni az ágyat fejvédővel, ahogy Csani mozog, max 1 hó múlva lejjebb kell tenned az ágyat neked is, akkor meg már mind1, mert ha nincs a tetejéhez kötve a fejvédő, akkor folyton legyűri. Valamelyik nap Szaffi úgy fordult, hogy nekiütközött és végigkopogott a kis feje az ágyrácsokon, a fejvédő fölött. Tam-tam-tam-tam :(

Piroska
De, kánikulában sajna meleg a kenguru, olyankor egyikünk se bírja, de 25 fok alatt teljesen jó, 1 réteggel kevesebb ruha kell ránk :) az ő hátát melegíti a kenguru, szóval onnan se fázik, ha fúj a szél, a kabimat meg oldalt ráhúzom. De ha van nagy termopulcsi, az is jó, meg akarok varrni magunknak egy poncsót, amin két luk van fejnek, valamelyik honlapon találtam szabásmintát. Nem lesz egy nagy szépség, de nem 30e Ft :) Kirándulni jó lesz.

Evian
Gratula a fél éves korhoz :)
Minden tanítványra emlékeznek? :shock: Úristen, én még azokat is keverem, akiket éppen tanítok! Múltkor uncsitesóm, aki kozépiskolás, mondta, hogy ismeri az egyik tanítványomat, xy-nak hívják, és ebbe meg ebbe az osztályba jár. Mondom, én ugyan nem tanítom. Két nap múlva jöttem rá, hogy persze, hogy tanítom, csak én a becenevén szólítom, és fogalmam sincs a becsületes nevéről. Beírom a jegyeit a napló 18. embere mellé :D Szóval azt bármikor megmondom visszamenőleg, hogy kinek mi nem ment, melyik dogánál puskázott, melyiket írta ő, de hogy mi a neve :roll:
Alultápláltságot ne is mond, holnap megyünk védőnénihez, én meg parázok, hogy mi van ha nem duplázta a súlyát, mert még mindig a 68-as rugikat hordjuk, pedig már a 6-9 hósakat kéne, de azok akkorák, hogy sztem hamarabb megy oviba, mint belenő :roll:
Cukortól megy a kaki? Akkor ezért segít nekem mindig a mézes tea! Én meg azt hittem, a sok folyadékbeviteltől :oops: Végre egy ok a hízás mellett :lol:
Látom, titeket is elért a hidegfront :)
Bababörze sztem kisbabával már nem olyan üdítő, mint terhesen volt :roll: Apa nálunk jobban utálja a tömeget, mint a gyerek, és egy síró babával még elvagyok, de egy hisztis férfival … :roll: Meg nekünk még mindig rengeteg kapott cuccunk van nővéremtől meg barátnőméktől, aki most is „zaklat” egy kismotorral meg egy állványos szobahintával, mert felújítanak, és ezeket már mind3 gyerek kinőtte. Nővérem meg ha majd egyszer lemegy a pinyóba, kapok tőle egy esernyőre csukható babakocsit. Legalábbis ezt állította :roll: Ha el nem ajándékozta, csak elfelejtette :D

Voltak ma a gázórát hitelesíteni az átíratás miatt. Milyen egy undok fószer volt basszus! Mindegy, már elment :D
Délután anyámmal megyünk plázacicázni meg a nagymamisomhoz, alig várom, hogy végre kimozduljunk :) A költözés miatt már rég nem voltam nagymamisnál.
Mondtam, hogy jövő hétre bejelentkeztem a nőgyógyászhoz? Ti mit csináltatok a gyerekkel, vittétek magatokkal? Jól mutatok majd a vizsgálószékben, Szaffival a kenguruban :lol: Vagy a doki kezébe nyomom, hogy ballal fogja a gyerekem, jobbal meg matasson bennem? :roll: :D

mindenki nyomul facebookon? Nem baj, legalább nem látjátok a lepattant fejemet :lol:

Csinálhatunk ősszel találkozót, de vigyük az apákat is, hogy ők vigyázzanak a picikre, mi meg dumálhassunk :D Múltkor voltam kisgyerekes barátnőmnél, kb de 10-du 4 között, sztem fél órát dumáltunk, azt is 5 perces etapokban, amúgy gyerekeztünk :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
végre itt is élhető lett a helyzet, már csak22 fok van, ennek örömére Levi éjjel már taknyos lett. amit én csak reggel vettem észre, pedig min. 10-szer ébredtem éjjel a mocorgására, meg horkantásokra. Úgyhogy ismét nemalvós éjjelek jönnek...nem mintha eddig annyi sokat aludtam volna.

Piroska, én is 70 kilónál tartok, csak az bosszant hogy szülés után 67 voltam! gondolom a sok nemalvás, szopiztatás miatt kell a sok plusszenergia és hát nálam az gyakran édesség formában kívánkozik a pocakba sajnos. Viszont engem nagyon zavar ez a pár kiló, márcsak azért is mert egy farmerom se jön rám, meg az ingek se érnek össze, úgyhogy jól nézek ki, ha a teljes ruhatáram le kell cserélni. Viszont szopi mellett hogy fogyózzak? sehogy.

Rekuja, még eszembe jutott hogy amikor Levi nem kakált egy hétig, akkor én Laveolac szirupot adtam neki és két-három óra után meg is lett a hatása. Ez jobb mint a cukros kamilla, mert nem szívódik fel belőle a cukor, ami laktulóz formában van benne.

Timocska,
rendes lányod van látod, érzik ezek a babák mikor áll az ember a végkimerülés szélén és akkor nagy kegyesen alszanak pár éjszakát. Kíváncsi leszek a folytatásra. Nálunk a múltkor volt egymás után pár jólalvós éjjel (értsd: 4 óra alvás egyhuzamba) teljesen ki voltam cserélve.
Azért az jó ha Lillát a nagyszülők elvállalják pár napra, nekem is szokott menni Misi, mert azért egy gyerekkel csak könnyebb...

Na mentem orrot szívi...

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gabci76
 
 


Sziasztok!

Nemrég jöttem haza a városból, muszáj volt egy kicsit sétálnom, nézelődnöm. Kell az néha, de ti is tudjátok :wink: Ma este lesz az első alkalom hosszú kihagyás után, mikor elmegyek beülni egy pub-ba a barátaimmal. Próbáltam venni magamnak valami "göncöt", de egyszerűen mindenen járt az eszem, csak a vásárláson nem. Inkább siettem haza Mollyhoz, aki egyébként alszik... Legalább Alex is tudott kicsit babázni :)

Tyuntyi:
Sajnos ezeket az ágyról leeséseket szinte el sem lehet kerülni, csak ha végigpárnázod az ágy környékét. Szerintem egy lakásban sincs annyi párna :lol:
A felső 2 fog általában a 8. hónap körül bújnak ki, szóval még időben vagytok. Nálunk sincs most nyáladzás, igaz még csak most jött ki az alsó kettő 2 hete. Olyan muris :D

Piroska:
A bacik miatt se tapizzák a babámat, meg a privát szférája miatt sem. Tisztes távolságban gügyörészhetnek neki, de ne tapogasság. Én sosem nyúltam bele senkinek sem a babakocsijába, olyan hülye dolog :?
Azért szeretné hogy több szilárdot egyen Molly, hogy lassan kiváltsak vele egy tápszert, mivel már 2 hónapja eszik szilárday. De nem erőltetem, majd ő eldönti mikor lendül bele az evésbe.

Evian:
Szivem szerint elmennékegy találkozóra szeptemberben, de Debrecenből felutazni Pestre,gyerekkel, macerás lenne. Gondolom csak rám pedig nem vagytok annyira kíváncsiak, mint Mollystól :lol:

Rekuja:
Apuék fognak értünk jönni Pestre, remélem be fog férni a bőrönd+babakocsi a csomagtartójába :lol: Szerencsére van közvetlen jérat, igaz nem olcsó, de muszáj rászánnom a pénzt, mert nem szívesen szállnék át babával, így is aggódom hogy hogy fogja végigülni azt a 3 órát a gépen. Remélem egyszerű lesz, egyébként sem egy sózott fenekű Molly.
Cuki a videó. Csodáltam hogy hason fekve nem macerálta Rozit :D Szépen össze fognak nőni a csajszik, az tuti.

Gabci:
Jobbulást Levinek!

Kép

Kép
snowball
 
 


Helló!

Snowball!
Irigykedem az este miatt, nekem is jól esne egy kis barátnőzés! :-) Majd gondolj rám, ha iszod a söröd! :D

Gabci!
Én is híztam a szoptatástól, ugyanígy volt ez anno Lillával is. Rajtam van kábé 5-6 kg plusz, ebből legalább 3-at szülés után szedtem fel! :twisted: És zavar! Próbálok kevesebbet és ésszel enni, de iszonyat kívánom még mindig az édességet!!! :roll:

Tyuntyi!
Fejvédő nekünk is jó lenne, mert sokszor Hanna álmában odakúszik-mászik a kiságy végéhez és csak a koppanásra ébred fel. :cry: De amúgy meg felesleges, mert ha lejjebb teszitek az ágyat, tényleg nem tudjátok mihez odakötni. Lillám mindig leszedte anno.

Evian!
Köszi a dicséretet, te sem panaszkodhatsz azért! :wink: Levi tényleg nagyon sokat változott, picinek is cuki volt, de most meg! Sőt, később! :lol: Vigyázhattok majd a csajokkal! :lol:

Piroska!
Mintha az én lányom ruhatárát írtad volna le! Lassan már a mi szekrényünkből szorulnak ki a mi ruháink, annyi cucca van! De nem bírom megállni, hogy ne vegyek többet! :oops: Már most azon gondolkodom, miket kellene venni őszre és nézelődik folyamatosan a neten.

Kérdés:
Ti naponta hány pelust használtok el? Mert nálunk bődületes mennyiség fogy, kikakil-pisil a lány a vagyonunkból! :lol:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska:
Ha ez vigasztal, nem szeretem a sört :D Viszont vettem pár üveg Smirnoff citromos "üdítőt", az jobban csúszik :P Hangulatom egyelőre nincs menni, nem volt még arra példa hogy este ne én fektessem le Mollyt. Pedig az apjára hagyom, megnyugodhatnék már végre :?
Pelust mi kb 6-ot használunk el egy nap, de amig ment a hasa, addig sokkal többet, szerintem vagy tizet biztos :cry: De itt van egy áruház, olyasmi mint a tesco, és legutóbb a 120 darabos Pamperst £10-ért adták, ami kb 3000 Ft. Általában a 84 db-os kerül ugyanennyibe.

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!

Mi még mindig nagyszülőknél. Mára itt is elromlott az idő, mondjuk én fokra ki is egyeznék ezzel (21), csak a szél ne fújna ennyire.
Miki meg kissé nyűgös, egész nap álmos, éjjel meg 3-5 között kukorékolt nekem :roll:
Egyébként mi is megkezdtük a hozzátáplálást. Tegnap megkínáltam egy kis reszelt almával, háát, nem mondom, hogy ugrált érte örömében :? Ma meg párolt almával próbálkoztunk, az sem jött be neki igazán. Holnap üveges alma lesz terítéken, meglátjuk.

A többgyermekesektől kérdezném: nálatok mennyi féltékenykedés van, illetve miben nyilvánul meg a nagy részéről?
Nálunk Miki születése után gyakorlatilag semmi nem volt, de pár hete sajnos már nem ez a helyzet. Domi gyakorlatilag el is mondta, mi a gond: ő azt szeretné, ha csak rá figyelnének :cry: Egyem meg. Pedig én próbálok minden nap saját időt szakítani rá, de neki az egész nap nem lenne elég.
És hiába tudom, hogy ez így normális, hiszen elveszítette a monopol helyzetét a tesó érkezésével, tulajdonképpen számítottam is a jelenségre, mégis úgy felkavar.
Ja és ami új, a játékait sem engedi át öcsinek szívesen, csak felszólításra :roll:

Piroska

Drukkolok a felvételidhez! Édes lehet a lányod, mint hercegnő :lol:
Azt hiszem, ezt a fázist a lányos szülők nem tudják megúszni. A bátyámék a lányuk születésétől kínosan ügyeltek rá, hogy ne öltöztessék rózsaszínbe és habos-babosba, aztán 2,5 éves korától az unokahúgom maga kérte a rózsaszín holmikat, és a szülők megadták magukat :lol: :lol:


Timi

Nekem is úgy tűnik (blogos képek), hogy nagyon hasonlít rád a nagylányod :)
Átlagosan nálunk is 6 pelus fogy egy nap, kivéve, mikor Miki tendenciózusan közvetlenül peluscsere után intézi el a nagydolgát
:lol:

Gabci

Jobbulást! Sajnos nagyon könnyű megfázni ebben a változékony időben :cry:

Snowball

Biztos nagyon jó lesz újra itthon

:lol: A honvágy időnként nagyon elő tudja venni az embert. Érezd jól magad a barátnőddel, Alex mindent megold majd.
A baba taperolást én is utálom. Főleg hogy az össze nyanya első dolga a kis kezüket fogdosni, nyomorgatni ki tudja, milyen kézzel, amit aztán persze ők a szájukba vesznek :o

Rekuja

Nagyon édes Szaffi a videón.

Jaj, ébred a kicsi... Elküldöm, majd jövök még, sziasztok!

Anna
b.anna
 
 


Keddi felvétel, csak most csináltam youtube belépést. Mi az, hogy már van egy rekuja?!?!?! Lehet, rá kéne szoknom, hogy ékezettel írjam a becenevemet? :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=QoloTuM3qRI

Majd szokásosan reggel írok hoszabban :) Megyek alcsizok!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja
hát ez a Szaffi! Mindig megnevettet. :) Annyira édes! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 18:07-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Levi nevében köszi a jobbulás-kívánságokat, szerencsére nem vészes a helyzet, csak reggel kellett szívni az orrát. De irigyellek Snowball, én is szívesen kimozdulnék itthonról gyerkőcök nélkül, erre egy ideig még nem sok esélyt látok, pedig nagyon jót tud tenni!
Anna, nálunk durván erős féltékenység van, szeptembertől gyerekpszichológushoz járunk majd miatta. Nálunk is később jött elő, nem azonnal de akkor sokkolóan. Rengeteget sírtam már emiatt, álmomban se gondoltam hogy túl vagyunk a műtéten, Levi egészséges, Misi szintén, öröm a köbön és akkor egyik-napról a másikra megint nyakamba szakadt a sok probléma. Misi dadog is a féltékenység miatt emiatt járunk majd pszichológushoz. Azt mondta a srác hogy ahogy alakul majd a kapcsolatuk, úgy változik vagy szűnik meg a dadogás is. És tényleg tapasztalom hogy van amikor több napig nem jön elő. A lényeg az, hogy minnél jobban be kell vonni a nagyot ha a kicsivel foglalkozol. Nálunk ez nem működik. Vagy segítsen kidíszíteni a kicsi szobáját a nagy, meg hasonlók. Nálunk ez se megy, mivel Misi utál rajzolni. Nagyon nehéz dolog ez, bár már kicsit alakul a helyzet, de nagyon durva dolgokon vagyunk túl, nem akarom most itt a többieket ezzel untatni. Misi pl. még szopizni is akart...A játékait ő is félti. Viszont nagyon szereti Levit és Levi is őt. Egyszerűen nehéz nekik uralni ezt a helyzetet. Az mindenképpen jó, hogy a te Domid elmondta mi bántja. Na ezt elküldöm mielőtt elszáll, majd később írok még, ha hagynak a pockok.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gabci76
 
 


Ja, Piroska, gratulálok és sok erőt a következő évekhez!!!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gabci76
 
 


Anna
hát igen, szerintem a kislányokkal együtt jár a rózsaszín és a habos babos. És ez így van rendben. :)
Testvérféltékenység:
mi azt csináltuk egy időben, hogy esténként kettesben mentünk el ide-oda. Nekünk ez nagyon bejött. De én első perctől igyekeztem vele lenni, amikor csak tudtam. Egy hete szültem és vittem őt tornára. Csodálkoztak a tornán, apát várták. De én mondtam, hogy szeretném, ha érezné, hogy semmi nem változott, neki ami jár, az jár. Mióta tesó megszületett, itthon van a kislányom, kivettem az oviból, azt mondtam, hogy akkor fog menni, ha már ő is akarja. Most már nagyon szeretne menni, szeptembertől fog is. De addig nem érezte úgy, hogy megszületett a tesó és le van passzolva. Én nagyjából így rendeztem el a dolgot. Ja, és első perctől mindent együtt csináltunk a tesóval és az volt a büntetés, ha rosszul viselkedett vele, akkor nem segíthetett. Mindig elmagyaráztam neki, ha bántotta (mert akaratlanul, meg szeretetből is megtette), hogy miért nem szabad, mert mi lesz akkor, ha bántja. Ha a játékait összepiszkolta, elmondtuk neki, hogy akkor állatok (bacik) költöznek bele és a tesó benyeli, utána beteg lesz és anya ott kell vele legyen napokig a kórházba. Elmondtam neki, hogy a tesó az én gyermekem, őt megvédem ugyanúgy, ahogy Didrit. És mondtam neki, hogy ha a tesó fogja bántani, akkor neki sem fogom engedni. Megnéztünk sok képet és videót, olyan kis korából, mint most Mendi. Meséltem neki sokat. Ha valamit csináltunk tesóval, mindig mondtuk, hogy nála hogy csináltuk. Mindig beszélgetünk vele, sokat beszélgetünk. És minden nap kétszer játszótérre megyünk, kivéve, ha ő nem akar menni, vagy ha beteg. Nekünk sokat jelentett, hogy ott volt a babahinta, mert volt olyan, hogy beletettem és akkor a kislányommal tudtam foglalkozni. Amikor csak tudok, mindig együtt csinálok vele dolgokat. Mióta megszületett a tesó, elfelejtett enni, etetni kell. :) De nem baj, én ehhez is asszisztálok. Nagyon nehéz, mert annyira szeretnék újra olyan boldog életet, mint amikor egyedül volt, néha úgy érzem, hogy csak büntetés neki a tesó. Tudom, hogy nem így van, de néha akaratlanul is ezt érzem. Nem tudom, nehéz na! De imádják egymást! A kicsi rengeteget mosolyog rá, iszonyatosan odavan érte. A kislányom is, csak ő dackorszakos, néha kicsit durvul. Ennek ellenére Mendi imádja, hihetetlenül ragaszkodik hozzá. És talán az is szerencsés, hogy Mendi egy nagyon mosolygós baba, csendes, nem sokat sír, jókat eszik, sokat nevet, nagyon vidám. Mivel a kislányom is az, társra lelt benne. Úgyhogy alakul.

Gabi
ne foglalkozz semmivel, ha pszichológus kell, akkor az kell, a lényeg, hogy megoldjátok a problémát. Nézd, nagyon nehéz dolog egy testvér születése. Nálatok különösen! És még valami: nekem a nagyobbik kislány, az azért teljesen más!!! A kislányok sokkal empatikusabbak. Meglátod, simán túl lesztek az egészen, de elhiszem, hogy most nehéz. Valamit nagyon fontosnak tartok elmondani: dicséretesnek tartom, hogy elmész pszichológushoz, mert sokan okosabbnak érzik magukat ennél, minthogy elmenjenek oda. Nagyon-nagyon sok erőt és kitartást kívánok!

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: