Új privát üzeneted érkezett!

Bogesz!
Nem a közös dokinknál voltam, mert engem 32. hétig más gondozott, de ő szülést már nem vállal, mert nyugdíjas doki. A közös dokinkkal van kórházi kapcsolata, én mostantól megint hozzá járok. Feleannyiért dolgozik.... Én is gazdag vagyok még. Jó az a Reparon?

Huni, a mi bébihordónkon az volt, hogy félóránként vegyük ki, de múltkor 2 órát autózott benne. Nem sírt, édesdeden alukált végig :) Szerintem nagyobb korban már nem olyan gáz.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Sziasztok!

Jucu!
Bálint sem kispályás, ami a súlyát illeti! :)
Az én leánykám alig haladta meg a 4,5 kilót, most pont annyit hízik, amennyit minimum kell (300g 2 hét alatt). A fiam ilyenkor már 5,5 kiló volt, pedig a kezdősúlyuk csaknem ugyanaz volt. A lányoknak ennyivel kisebb lehet a növekedési erélye? Vagy én nem termelek elég tejcsit? Bár, stresszesebb is az egész szoptatás téma is, mint a fiammal. (ugyebár nagytesó ilyenkor akar pisilni, enni, játszani és minden mást...)

Viki!
Egyszervolt.hu-t mi is szeretjük, bár inkább a nagyfiúval néztük sokat. Meg a gribedli.hu-n is sokmindent lehet találni... Ja, és akkor már ne hagyd ki a mesetv-t sem! Bár ide regisztrálni kell...
Amúgy, ha ellenérzésed van, ne adj teát Fanninak. Simán is lenyeli a rosszízű gyógyszert, max. fintorog vagy sír utána picit...

Pattogó!
Ti is szépek vagytok. Nyilvános szopi: ha téged nem zavar, mindenki más le van szarva. Én attól félek, be sem indulna a tejleadó reflexem, ha nagyon feszélyezve lennék adott szituban (pl. buszon úgy, hogy néznek..).

Bee!
Nekem is van egy olyan érzésem, hogy az sem biztos, hogy jó, ha minden ellen beoltatjuk a kölyköket. Ez a 90e Ft kicsit durva. Tényleg úgy kell megvásárolnunk az egészségünket! Akinek meg nincs rá, az "dögöljön meg".
A másik oldal: Egy kedves barátnőm 9 hetes terhes és lehet, hogy az unokahugától megkapta. Még másfél hét, mire tutira megnyugodhat. A dokija szerint, ha megkapta, abortusz. Erősen bízom abban, hogy a sors nem ezt az utat szánja neki...

Mamiblue!
Tami is gyönyörű (volt)!

És Bee!
A te lurkóidat is nagyon bírom! Egyik szebb, mint a másik.

Tegnapelőtt visszaköltöztünk a pasikhoz éjjelre. Eddig külön aludtunk, hogy ne zavarjuk őket, de a kisszobában csak szivacsmatracom volt és hiába pakoltam alám (alánk) még 2 paplant, így is fáztam éjszaka, illetve sikerült felfáznom is. Most jobb :) És már hiányzott a nagyfiam közelsége is. Most nem is riadt fel annyiszor éjjel. Meg persze apa közelsége sem rossz. :)
Ma este megyek én is dokibához 6 hetesre.

Szép délutánt mindenkinek!

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Huni!
Enikő sokszor napközben itthon csak a hordozóban marad nyugton, illetve alszik be, úgyhogy napi két órát tuti benne van. Nem tudom. Ha az ölemben cipelem, az se sokkal jobb "póz", úgyhogy talán nem gáz.

Bogesz!
Nekem elég rendesen kijött szüléskor (pedig végül csaszi lett ugye.... de azért a "rendest" is végigcsináltram majdnem...), Hemorid kenőccsel kenegettem kb. 4 hétig, mire visszaalakult. Szerintem az tökjó rá. Nagyon kintvolt és teljesen szépen visszament.

Kép
Kép
pfranciska
 
 

 
 

Sziasztok!

Ezek az oltások nagyon dúrvák. Én szerettem volna beadatni,de az egyik 17000 Ft és ezt kell 3X a másik pedig 19000 ezt kell 2x
egyedűl az atyhártyagy.ellenit támogatják az 2x2000,de ezt meg csak egy év után.
Szóval én ezt így most kihagyom.

Nyílvános szopi.Engem nem igazán érdekel,én megetetem ha kell,de azért nem szeretem,mert esetleg megjegyzéseket kapok és azt nem bírom elviselni,mert azonnal szeretném annak a hülyének a nézeteit megváltoztani és máris tiszta ideg vagyok.Sajnos sokan nem állják meg szó nélkűl,mintha ők nem ezen nőttek volna fel.l
Úgy érzem,hogy némelyik ember azt hiszi,hogy mi is beálltunk a mutogatósok közé,csak a ballonkabátban melegünk van.

ma vcagyunk 6 hetesek és 5500 gramm.
Az arcán lévő pörsenések nem múlnak,kaptunk rá egcéma elleni krémet.De sajnos muszály,mert már kapargatja az arcát,gondolom viszket neki.

tuza edit
 
 


Hello!

Jucu: És a koponya uh-ra visszamentetek kontrollra? Én úgy döntöttem végül mégis oda viszem vissza...már csak beutalót kéne kérnem a dokitól. Merre mentek pihizni? Már előre irigyellek!:)

Hordozó: nekem naponta kb. fél órét van benne, mikor megyünk a csajokáért oviba. De ha annyira bealszik, akkor nem veszem ki, tehát abban alszik, de ilyen ritkán van, mert most pont arra állt be, hogy akkor ébren van!

Franciska: Vigyázz magadra!:)

Bárányhimlő: Én örülök, hogy be vannak oltva ellene. Az a baj, hogy nem lehet tudni, hogy mennyire jön ki valakin! De tény, hogyha felnőtt korában kapja el, akkor sokkal veszélyesebb a szövődmények miatt!

Nekem lányaim ismerik az összes gyerekoldalt...magyart-angolt ,mindent. A Gribedliről szoktak elindulni ők is. Matildám kedvenc játéka a need for speed...autós játék, jobban megy rajta mint én.:)

Rita: Vivi megnyugodott már? Vagy szokott még hisztizni...gondolom neki is meg kell szokni kistesót! Jól néznek ki egymás mellett...egy barna egy szőke!:)

mamiblue
 
 


Bee,
a Pneumococcus is agyhártyagyulladást okoz, csak épp a védőoltást nem vették bele a kötelező oltási programba (valami más kórokozó ellen oltanak, most nem emlékszem a nevére). Miért is, ha fizethetünk érte? :evil: A rotavírusra meg azt mondta a doktornő, hogy tavaly a fél körzete kórházban volt miatta. Mondjuk azt hiszem, az nagyon piciknél gázos betegség. Ezt az oltást legalább szájon át adják, biztos nem bömbölnek miatta a pöttömök. :lol:
Ezek szerint te angoltanár vagy? Nem is tudtam. Nem irigyellek a leírt jelenetért, szép lett volna, ha észreveszik a kölkök... :shock: :lol:

italoman
 
 


Kép Kép Szakítottam időt,így rakok fel pár képet :D.Az alvós kép most készült.Végre alszik 11 óra óta :)

Kép
Kép
huni
 
 


Sziasztok!!

Előkerültem.....most már jobb, de borzalmas volt az éjszaka, 3xmásfél órát aludtam, mert mindig volt valami. Szóval a pihenés része nem jött össze, sőt, már elég régóta halmozódik a dolog. Tudom, egyikünk sem alussza magát hülyére, de a kevésnél is van kevesebb.
Tegnap egyedül elugrottam vásárolni, főztem, mostam, jó nagyot sétáltam Babszikával a parkban és a városban délután, meg egy kicsit pakolgattam, amikor volt rá egy kis idő.
Ma Brendonban voltunk játékokért. Aztán próbáltam pihenni....

mikegirl
 
 


Mamiblue!
Vigyázok. :) Bár, nem tudom, egyre gondolunk-e...

Dokibácsi azt mondta, hogy a cége reklámja lehetnék a gyönyörű hegemmel. És amikor mondtam neki, hogy gyógyszert köszi, nem kérek, javasolta a kúpot. Állítólag király. :)

Mikegirl!
Sajnálom az éjszakádat... Mi már 2 éjjel kb. 11-től 4-ig aludtunk. Ez nagyon jó. Mondjuk, 4-től 5-ig műsor volt...

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Csak hallatom a hangom. Gyönyörűek a babák!
Nem sok időm van, szívat az OTP.... utálom őket nagyon, de most hivataljárás van....
Azért átfutottam a soraitokon.
Időm nem sok van, most is az alváson spórolom az időt...
Jucu: a rugi megbeszélve. Jelzem holnap anyósom felé.
Ági: sms-t megkaptam, nem postázom, beszélünk még.

A zsákok a héten elvileg készülnek, határidős munkáját anyósom leteszi és nekilát. Lehet, hogy 7végén már lesznek válogathatók. :)

Puszi lányok!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Hello!

Mandala: Várjuk!

Mikegirl: :( bár tudom, ez rajtad nem segít, de ma én sem aludtam túl sokat. Drágám szinte óránként evett. :? Aztán fél 6-kor fent volt majdnem 1 órát. Fájt a poci, de ettől a kapros vacaktól rendbejött gyorsan. Gondolom amikor meg alszik van 1000 dolgod, de szerintem próbálj Te is akkor piheni mikor ő!


Huni: Tündér! Lefoglalnám Sebikének! :lol:

Tegnap hajvágás volt...úgyhogy a drágám kopaszka lett. Egyszerűen nem tudtam letisztítani a fejét a hajától, így legyírtuk neki 3 mm-re. De tök cuki lett.:)

mamiblue
 
 


Sziasztok

Huni
A Székesfehérvári telót hívtátok vagy a Pestit?
PEstinél nekem is rendes volt krapek,de másikat nem veszik fel.,ráadásul nem is az enyém a légztésfigyu és a típusszámát sem tudom.Kicsit ideges vagyok emiatt,erre már gari nincs mert akitől kaptam neki már másfél éves elmúlt a lánykája ,bár lehet gari 2 éves????
Szép a gyermek nagyon.Kis hajasbaba:-)

Judit
Még nem voltunk november elején kell vinni akkor telik le a 2 hónap kontrolig.De nemsokára kérek időpontot bár teljesen felesleges,úgysem aszerint hívnak be.
Hordozót nekem nem nagyon csípi ,inkább pihiszéket. :lol:

Nyilvános szopi téma

Szerintem én vagyok a játszóté réme. :lol: Szinte minden nap ott szoptattam amíg jóidő volt.Lusta voltam feljönni majd újra le ,mirte leérek ismét szopi,szóval én lecartam ki mit szól.Pelus vállra vagy takaró amikor hűvösebb volt és rajta pajtás.
Sőt tescóban is szopiztattam már don pepe előtt a padokon.Ha ott éhes ott kap és nincs vita.
Most már játszó hideg miatt kilőve ,de egyébként szerintem ha nem egész csecsem rakom ki és a hájam sem akkor kultúrált a dolog ,de akinek nem tetszik kapja be.Mindenki ezen nőtt fel ,ki rövidebb ki több ideig kapta.

Mikegirl
Pihikézz ha babszika is azt teszi és akkor valamennyire sikerül regenerálódni kicsit.Tudom milyen rossz lehet most neked!

Bee
Jót rötyögtem ezen a sztorin.Nem tudom nekem már terhes lenne 3 évesen is szopiztatni. :oops:

Mandala
Köszike,majd megizened hogyan jutunk hozzá?
BÁr lehet egy jó kis út ha elmegyünk érte ,persze jóidőbe. :lol: és persze apától függ,meg a melójától.

Franciska
Te leszel 2007 reklámarca a hegeddel :lol: :wink:
Visszaköltözés jó ötlet,mert ha így folytatnád orvoshoz járás lenne a napirended a hideg miatt.
Oltás nekünk se lesz ennyi pénzért.Kapják be!!!!!!Köcsög állam már mindenből lóvét akar csinálni. :twisted:

No ébredés van cicirepályázás beindul :wink: [/b]

Kép

Kép
jucu
 
 


Huni

Sikerült beszélnem krapekkal és holnap találkozom vele Heim PÁlba ad egy cserekészüléket,mert garis ez is még. :lol: :lol: :lol:

Judit

Az előbb elfelejtettem válaszolni kérdésedre.
Ide megyünk hétvégére majd pihizni:
http://www.villapark.hu

Nagyon érzi ezt a szeles időt megint a kisi fiam,olyan nyüzüge. :cry:

Kép

Kép
jucu
 
 


Érdemes megnézni a képgalériát ,voltak jó feltöltések,és ott van kép az Aqua villákról amit kivettünk.

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok csajok!!

Köszi a biztatást, azt hiszem többé-kevésbé sikerült összekanalazni magam. :)
Most jobb volt az éjszaka, bár tolódott minden, viszont így az első szopi ideje fél 8 volt. Az idő szép szürke, depis időszakom mégis halványodni látszik :)

Szóval minden kismami és babóca gyönyörűűűűűű!!! :D Én is dobnék képet, de még nincs közös. Na, majd talán ma.....

Apa gyógyulóban, már csak az a kérdés, mi mikor betegszünk meg, és fertőzzük vissza....

Mi Babszikát egy ideje rendületlenül cipelgetjük. Mondjuk ez praktikus okokból - persze a sétán kívül - általában bevásárlóközpontokban és bababoltokban merül ki. Nyilvános szopi még nem volt. Tartok is tőle...az emberek nem értik meg, hogy nem könnyű az időzítés...

Tegnap Babszika kapott néhány játékot, és azokkal ismerkedtünk :D Bár megjegyzem most per pill a játszószőnyeg zöld foltocskái a legnépszerűbbek :D :D :D
Tegnap már volt közös úszás este az új műanyag halacskával meg tengericsillaggal, de nincs szebb és érdekesebb a falon mozgó árnyékoktól :D :D :D

Jövő héten kéthónapos oltásra megyünk. Ja, és holnap már kéthónaposak leszünk ám!!!! :D Az oltás után azonnal adjak kúpot, megelőzve a lázat? Hogy kell, mint kell, segítsetek csajok.....

Infacollal leállítunk, mert úgy tűnik, megy a mecsek tea. De miért csak az apjától fogadja el?! Hogy lesz ebből puki hétköznap.... :shock:

Na megyek, gyors össszedobok vmit ebédre. Leves van, már csak második kell pipihusiból.

mikegirl
 
 


Hát Csajok, megszenvedtem a lázméréssel :o Fanni náthás, de nem éreztem melegnek, de azért a biztonságkedvéért mondom megmérem a lázát... na azt a bénázást látnotok kellett volna. Popsiban szerettem volna, egyik kezemmel próbálom bent tartani a lázmérőt, másikkal próbálom lefogni Fannit, hogy ne kapálozzon... hát nem sikerült. 10 másodpercig nem birt nyugton maradni, ezáltal a lázmérő sem maradt bent... Szégyen ide, szégyen oda, nem tudtam megmérni neki... :oops: Nem ment feljebb a lázmérő semmit sem... Pedig valahogy meg kéne tanulnom a technikát, mert ha tényleg lázas lesz.. Van valakinek valami egyszerübb módszere? Vagy a fülhőmérő jó szerintetek? Mert van egy, csak elemet kéne venni bele.

Nyilvános szopi: általában kocsival mentünk eddig mindenhova, és ha üvöltés volt kaja után, akkor be a kocsiba, és ott szoptattam. Ha sétálni mentünk, akkor itt a környéken mindig van valami/valaki akihez tudok menni. Vagy haza jövünk, vagy fel megyünk anyuékhoz, vagy anyukám itt dolgozik a közelben és nála :D Az érdekes az, hogy régebben (Fanni előtt) én is mindig csodálkoztam, hogy tudnak az anyukák akárhol szoptatni... Na hát ez a véleményem megváltozott. Ha üvöltés van, akkor inkább szoptatok bárhol, csak Fanni megnyugodjon :D

horvviki
 
 


Na, ma éjjel mi is alakítottunk!
Pedig tegnap nem is aludt olyan sokat délután a csajszi.... de éjjel fél 1-kor sikerült kidőlnie. Pedig én sötétben altattam már 10-től, de fél 12-kor kibuktam rá, és belenyomtam apa kezébe, aki még dvd-t nézett és elvonultam aludni. Ezután 5-ig bírta kaja nélkül. Reggel 8-kor már fönt volt és azóta talán kétszer 10-20 percet aludt. Ki érti ezt? Eddig délelőtt töksokat szunyált. A szaros eső miatt meg ki se nagyon lehet menni...

Viki!
Nyomd föl a lábacskáit jó magasra, hogy ne tudjon kapálózni. Vagy nem tudom, mennyire megbízható a cumis lázmérő, mindenesetre mi most beszereztünk egyet... Majd beszámolok róla. :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!

Tegnap elvittem Danit a dokinőhöz, mert szegénykém nagyon taknyos, és egésznap csak aludna, a cicit is úgy kell a szájába túszkolni. Kaptunk calciumusc injekciót, úgy kell meginnia, és orrcseppet. Hétfőn visszakell menni, szerdán pedig kapja a szúrit. Szerintetek ezt akkor is megkapja ha még akkor is beteg lesz? Bár szerencsére nem lázasodott be.

Képzeljétek egy ismerősömnek a barátnőjének 36hetesen meghalt a babája. A dokija külföldön van, csak hétvégén jön vissza, és a fehérvári /mert oda járt a lány, oda tartozik/ kórházban senki nem vállalta, hogy kiveszik belőle a babát :x Hogy miért nemtudom, de a csaj most telefonálgat kórházak, és dokik között, hogy úgyanmár valaki vállalja el.

Nyílvános szopi: velünk már sok helyen volt a Dani, ilyenkor üvegbe visszük a tejcit. 3 hete a Kikában éhezett meg a drága, leültünk egy kanapéra, és megetettem. Jött egy hölgy /kb. 35lehetett/ és megcsodálta hogy milyen szép, na de miért nem szopizik, mondtam, hogy otthon szopizik, csak sokszor bealszik rajta, és van mikor 1 órát is eltart egy etetés. Mondja a nő, de hát nem kell kapkodni, szerinte akkor is szoptassam meg. Ekkor már annyira mérges voltam rá, talán szégyeltem is magam, de már alig vártam hogy elhúzzon onnan :x

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Jucu,örülök,hogy sikerült beszélni velük!MOndtam én,hogy rendesek.Különben azt hiszem,de nem bizti,mert régen volt,hogy mi a székesfehérvári telefonon beszéltünk velük.

Zsófi nekem is olyan már tegnap du.óta,hogy alig akar aludni.Max 10perceket,csak én ezt már nem bírom.Délelőtt kitettem a teraszra aludni.Na ott jót aludt.Az volt az utolsó reményem,mert kezdett elszakadni a cérna :lol:
Na megyek is,mert szopizni szeretne a drága :D .

Kép
Kép
huni
 
 


Sziasztok!

Napok óta csak olvasó üzemmódban működök :(

Viki, én a fülhőmérőről nem hallottam jókat. A legjobban a popóban tudod megmérni rendes hőmérővel. A végén ne felejts el levonni belőle 0,5 fokot.

Mikegirl, örülök hogy jobban vagy egy kicsit.

Mona, ha taknyos lesz Dani amikor az oltást kellene kapnia szerintem a doki nem fogja beadni. Én úgy tudom legalábbis, hogy csak egészséges gyerkőcnek adják be az oltást.
Jobbulást a kis betegnek!
Megkérdezhetem mi történt a csaj babájával? Amikor már ilyen nagy babával történi ilyen az annyira szörnyű, végül is 36 hetesen már teljesen életképes lett volna, ha olyan dolog történt amit ha időben észrevesznek, akkor kikapják és kész.
Mikor Adrienn született akkor is behoztak egy csajt, a 38. hétben levállt nála a méhlepény, azonnal NST-re rakták, de már nem volt szívhang :cry:

Judit, tegyél fel képet a kopasz Sebiről :wink:

Megyek mert nálunk is kínlódás van az esőtől :evil:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Nyilvános szopi
Nekem nem megy... :oops: :oops: :oops: :oops:
Úgyhogy, mi evés után indulunk el itthonról...és igyekszünk a következő evésre hazaérni... ezért jó a rendszerünk...

Mona
Elvileg betegen nem oltják a babákat... néhány napot csúszik akkor az oltás...

Ismerősöd esete nagyon gáz... komoly bajok lehetnek belőle...

Viki
Egyik kézzel megfogod a két lábacskát, másik kézzel a hőmérőt...
Fülhőmérőnél a fejét kell megfogni, hogy ne sérüljön a hallójárat, a dobhártya...
De... hónaljban is meg lehet mérni, ha ölbeveszed, magadhoz "szorítod" azt a csemetét...

Mikegirl
Nálunk 2-2 szurit kaptak a fiúk... itthon vizes borogatás lábira és kaptak kúpot... nem is a láz, hanem a fájdalom csillapítására...
Hogy teát csak apától fogadja el... persze... anyán érződik a tejci illata... majd bolond lenne teát inni, mikor ő tejet szeretne...
Vendég
 


Hello!

Szegény csajszi! Sajnos nekem is van 2 ismerősöm akivel ez történt! És az egyiknek ki is kellett mindent venni, mert nem ment időben a dokihoz, pedig érezte, hogy nem mozog a baba!:( Egyszer olvastam erről, hogy mivel steril a környezet, ezért nem fertőzödik meg az anya. De akkor is az ügyeleten kötelesek ellátni!!! Attól,hogy van neki dokija!!!

Kép majd jön, csak nagyon sötét van itt nálunk este és nem túl jó a fényképezőnk! Amit tegnap csináltunk azon pont nem látszik a bucija:)

Mikegirl: Gripe watert nem próbáltad még? Nekem sem mindig issza meg a teát...sőt...de azért mindig megfőzöm.

mamiblue
 
 


horvviki:
Én úgy mérem,hogy bedugom a lázmérőt,mási kezemmel összeszorítom a farpofákat és leengedem a lábait. A fenekét összefogva tartom,amíg le nem jár az idő.nekem így nem ugrál,csak esetleg emelgeti a lábait,de az nem gáz.

tuza edit
 
 


Bekövetkezett amitől tartottam.... nem hiszitek el, de állva elaludtam... tiszta gáz! Mint a lovak! Apa rámpróbálkozott, már harmadik éjjel matatgat... én meg rendszeresen addig jutok, hogy konstatálom, hogy még mindig nincs potenciazavara és már alszom is... Lassan felmond nekem, attól tartok... :lol:

Anyósom ujságolta ma reggel, hogy gyönyörűséges világoskék anyagokat vett a kombizsákokhoz, meg valami csudaszép homokszínűt.... ja, és amit sztem nem adok Nektek ( :wink: ), sárgát. Nem citrom, inkább olyan meleg napsárgát... Na, azt szerintem kikuncsorgom, nem kaptok belőle... :P :D Na, jó.. alkudozhatunk... :wink:

Jucu: a látogatósdi jó ötlet! :) Eccer már úgyis elnapoltuk.... :cry:

Mona: a barátnőd esete felháborít! Miért nem indítják be?! Hullamérgezésbe (már bocsánat) bele is halhat!!!
Hogy mitől halhat meg a baba? Több minden lehet, én a zsineg rátekerésre voksolok. :cry:

Nyilvános szopi: Én nem csinálok nagy felhajtást az ügyből... a gyerek éhes, enni kell és pont. Keresek egy helyet ahol diszkréten elbújhatunk és hamika.... Ha nem találok bújócskát, akkor ahol letelepedhetek magamra rántom a gyereket, minden gond és szégyenérzet nélkül, akinek nem tetszik nem néz oda... amúgy a cici úgysem látszik, én a pelusból csinálok sátrat és az alá bújik a csemete... amolyan hordozókendő sztájl....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


tuza edit írta:horvviki:
Én úgy mérem,hogy bedugom a lázmérőt,mási kezemmel összeszorítom a farpofákat és leengedem a lábait. A fenekét összefogva tartom,amíg le nem jár az idő.nekem így nem ugrál,csak esetleg emelgeti a lábait,de az nem gáz.


Az is megoldás, ha a combjaidra fekteted a rosszaságot, hogy a lábacskái lelógjanak és úgy méred a popsiban... nem tud rugdalni és kisebb az esélye, hogy mélyre csusszan a lázmérő....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


mandala írta:
tuza edit írta:horvviki:
Én úgy mérem,hogy bedugom a lázmérőt,mási kezemmel összeszorítom a farpofákat és leengedem a lábait. A fenekét összefogva tartom,amíg le nem jár az idő.nekem így nem ugrál,csak esetleg emelgeti a lábait,de az nem gáz.


Az is megoldás, ha a combjaidra fekteted a rosszaságot, hogy a lábacskái lelógjanak és úgy méred a popsiban... nem tud rugdalni és kisebb az esélye, hogy mélyre csusszan a lázmérő....


Megjegyzem, hogy hasra fekteted a babát... ez nem vót túl egyértelmű.... :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Jé, ez milyen jól néz ki... idézetben idézetben idézet... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Nyitottam egy új topikot : a Fogamzás/Megterveztük a babánk nemét címmel. Kérlek benneteket, ha van tapasztalatotok bármilyen módszerrel, osszátok meg velem és a kisfiúra vagy kislányra vágyókkal,és egy megszólalás erejéig gyertek oda, és írjátok le.

Nekem már volt két császárom, úgyhogy csak egy lehetőségem van, hogy kislányom legyen. A módszer kiválasztásában kérem a segítséget, vajon melyikkel lenne a legnagyobb esélyem? Köszönöm a segítséget!
reménykedõ
 
 


Sziasztok csajok!

Mostanában inkánn csak olvasgatlak titeket....

Máté arcán piros pöttyök jelentek meg.....Mitől lehet ez???

Holnap kis útra indulunk....Szerintettek ha megcsinálom a tápot és elviszem neki termoboxba,lesz baja atápnak???
Na ezt még nem tudom....

Mindneki nagyon gyönyörű....

És ami az éjszakákat illeti nem akarom el kiabaáni , de ma nagyon jól viselkedett az úraság :lol: :lol:

Kép
kis pupu
 
 


Mandala: ezt neked küldöm!
Kép
Vagy inkábbágyat küldjek?

Én szoptatás közben szoktam szunyálni.:)

mamiblue
 
 


Kis pupu: Sebi is tiszta pötty? Kap anyatejet is Máté? Én holnap megyek megmutatom a dokinéninek! hátha kapunk rá kenőcsöt, mert ráadásul nagyon száraz is a bőre és a fürdetőt hiába kenem rá!:(

ez egy nagyon rossz kép, sajnálom vele a helyet foglalni, de azért felteszem!
Kép

mamiblue
 
 


mamiblue: Mi is pont ilyenek voltunk.Kapott rá ekcémára való kenőcsöt 3x ekentem és már alig látszik.

tuza edit
 
 


Sziasztok!

Nálunk is vannak pöttyök, két hete. Jönnek-mennek. Azt mondta a doktornéni, hogy nem kell kezelni...

Mandala, kiváncsi vagyok a zsákokra!!! Pirosban/bordóban esetleg csinál anyósod?

Kép
nap12
 
 


Nap: De ez nagyon nem akar elmúlni! Hámlik...szörnyű!

Kis pupu: inkább vidd külön a port és a forró vizet, és elötte öntsd össze, ha ez megoldható! De nem vagyok nagy tudós ebben!

mamiblue
 
 


Nap: épp most hívott anyósom, hogy piros kell-e valakinek, mert nagyon szép anyagot talált... :) Ez most mázli vagy mifene? :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Kis pupu: én anno azt csináltam Danusnál, hogy egy kis gyógyszeres üvegcsét kifőztem, abba belemértem a táp port. Kimértem a cumisüvegbe a vizet és azt tettem termoszba. Amikor etetni kellett Danust, akkor beleöntöttem a port a vízbe, összeráztam és kész. Így tuti friss marad, és ezer százalék, hogy nem romlik meg.

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Kis pupu, mi már rájöttünk, hogy minden mol kúton van mikró, mi ott szoktuk a tejcit megmelegíteni :lol:
Ma ki sem tudtunk menni, mert egésznap esik az eső :cry:
2hónapos a drágám :lol:

Kép
mona76
 
 


Hú csajok, ezek a horrortörténetek a meghalt 36-38 hetes babákról kikészítenek. Gyenge idegzetű vagyok én ehhez.....túl borzalmas dolgok ezek......halott babával a hasban..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Mamiblue
Még nem próbáltam. Infacol helyett lenne? Hol lehet megvenni? Patika, drogéria?

Már várom nagyon a zsákot!!! És mit kell ezalá ráadni Babszikára? Hajlamos vagyok túlzásokba esni...

Na léptem, még van mit pakolásznom.
Szép álmokat, remélem minél többünknek lesz rá lehetősége....

mikegirl
 
 


Sziasztok ,szép reggelt!

Hú csajok ez a történet a kismamiról szőrnyű,és még vannak magukat orvosnak tartó "személyek" akik semmit sem csinálnak ilyenkor :twisted: felháborító!

Judit
Ekcéma nálatok már volt a családba ?Sebinek azért van ?Mitől jön ki?Édes pofa Sebi?Milyen aranyosan mosolyog ő is :lol:

Kis Pupu
Én anno Diusnál ha nagyon rövid útra mentünk elkészítettem ,és vittem termoszba.De csak akkor ha nem túl hosszú út volt és tudtam nemsokára eszik.Egyébként vittem port és vizet ,mikró meg vhol van,de termoszos is játszott.
Ha jól tudom 2-3 órát nem lesz baja ,főleg mert nincs már dög meleg.,de javítsatok ha rosszak az emlékeim.

Mandala
Szólsz ha megvan az édibébi ruci és akkor egyeztetünk.Vagy így vagy úgy eljut hozzánk :wink:
De jó lenne elugrani legalább megnézném Mesit élőben is nemcsak képről :lol:
Álva alvás? te szegényke,mondom elismerésem nektek.... :lol:
Nekem egy gyerek mellett is előfordul,hogy konstatálom apa "éhes"és bizony én már félálomba vagyok amikor megkajálna. :lol:

Mikegirl
Sikerült pihizni kicsit?

Csajok tegnap úgy fájt a bucim azt hittem meghalok.Biztosan a front.Ma reggel is érzem ,de jobb.
Viszont este kicsi fiam 17.30-kor szopizott utána elindultunk kicsivel később a légzésfigyu tartozékáért Újpestre,és már 19 előtt jelzett kajáért,de kocsi ringatta seggecskéjét meg cumit tömködtem így kibírta míg hazaértünk.Olyan dugó van a városban este ,hogy csak lestem :shock:
Kapott hamikát 20.30 kor majd 10kor elaludt és reggel 6.30 kor evett.Igaz 4.30 kor kicsit nyekegett bementem és aludt így nem keltettem fel.Szóval én most üde és friss vagyok.Már mosok és kaja is fő. :lol:

Kép

Kép
jucu
 
 


Jó reggelt!!

Elég jó volt az éjszaka, most nem volt 3 óránként szopi. De azért tudtam volna még aludni.

Jucu
Igen, valamennyit sikerült. De nem aludtam túl magam.
Ügyi vagy. Remélem pillanatokon belül nálunk is alvás lesz, mert főznöm kell, és még nem sorolom mi van, mert semmi különös. Csak a szokásos, ugyanaz, mint nektek :)

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Tegnap végre megjött apa, de sajnos az is, amit nagyon nem vártam még, tehát a szex elnapolva. Pedig azt hittem - mivel Ádám jobban szopizik mint annak idején a Márk-, hogy még egy darabig nem fog megjönni. De szerencsére a hasam nem fáj és Ádám sem vette észre, ugyanúgy szopizik, nem utasítja el. Amúgy a 6 hetes vizsgálat megvolt, de csak kézzel vizsgált sem, még ultrahangos vizsgálat sem volt, mindezt 2 másodperc alatt 6.000,- forintért. Fél év múlva rákszűrés.

Ádámnak tegnap rossz napja volt, napközben sem akart aludni, max. 20 percet. Igaz még itt van anyósom, úgyhogy ő elvolt vele. Azt hittem - mivel napközben elég keveset aludt -, hogy majd éjszaka legalább rendesen alszik. Apa fektette le, de állandóan kiköpte a cumit, reklamált, a végén már ordított, így 11 óra után kénytelen voltam megszoptatni, így negyed 1-kor le is tudtam feküdni. Szerencsére ezután jól aludt, csak fél 6-kor ébredt, szopizott, 7 óra körül elaludt és azóta is húzza a lóbőrt. Most bepótolja a tegnapi napot. Biztos ez a hülye kettősfront volt a hibás meg az eső.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


csajok, ki írta még,hogy ritkán kakil a gyerkőc?? tegnap vettünk szélcsövet. előbb ki is próbáltuk. wow!!! kijött egy csomó kaki könnyedén a gyerekből, pedig nem is kakinap van!!!!!!! wow. :)
egyébként megvagyunk. éjszak 6-7 órát végigalussza. tápi is megy még, nem lett több tejem, akármit csináltam. de beállt a rend. és így jó. nappal is kezd már aludni, de nem nagyon még mindig.

undorító szürke idő van. kitartás mindnekinek

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Lázmérés: nekem a cumi lázmérő jött be a legjobban! Media Marktban, vagy akár bababoltban is lehet kapni, digitális kb. 2500 Ft-ba kerül, és 1 perc cumizás után megvan az eredmény! Eddig mindig elfogadta mert teljesen olyan mint a játszócumi, elején digitáis kijelzővel! Nekem Reer márkájú van!

Bőrprobléma: sajnos nálunk is kijött valami, ami tuti nem tejkiütés! Piros pöttyök még a fején is és néhol száraz a bőre és olyan mintha hegesedne :shock: totál sokkot kaptam, úgyhogy ma viszem bőrgyógyászhoz! Ja, és ez csak a fején van, máshol nem jött elő. Olvastam, hogy nálatok is hasonlóak vannak, de az egész testen, vagy csak a buksiján?

Mona,Tejcit lehet micrózni??? Egyszerűbb lenne, de sokan ellenzik! Nem is tudom....

Pelenka: lányok, én már kb 6 féle pelust kipróbáltam, amiből szinte egyből sem folyt ki a pisi, na de a kaki.... Mindegyikből kifolyik! Nem hiszem hogy ezekbe a modern pelusokba rosszul csomagolom a gyereket mert szinte lehetetlen, de akkor meg mi az oka?? Nálatok is van ilyen??

Ági, a "gazdagság" eltűntetésére a Reparon csak egy ideig bitonyult jónak, aztán már erősebb kellett. Most a Mastu nevezetű kúpot használom, ami sztem elég erős, mert használat után kb 5 percel elkezd belülről csípni. Gondolom ahogy az ereket próbálja összehúzni. Állítólag volt egy Noritrán nevű kúp ami pikk-pakk eltűntette a cuccost de már nem gyártják :(
Ha valakinek van tuti tippje, kérem ossza meg velünk!!!!!!

Az éjszakázás látom még mindig kritikus pont többeknél! Kitartás, kitartás! Nálam már javul a helyzet mindjárt le is kopogom... már nincsenek a hajnali hasféjós sírások és szop után szinte azonnal alszik, mindezt a saját ágyikójában! :D ez megváltás volt már, mert azt hittem nem bírom tovább! Ráadásul a 7végén olyan bunkó,paraszt módjára viselkedett a párom (bocs)! Azt mondta, hogy a "f@sz kivan már azzal, hogy mindig erre jövök haza és éjjel sem tudok aludni", mármint a sírásra gondolt, majd hozzátette, " nem gondolod, hogy valamit rosszul csinálsz?" :twisted: :twisted: Na ekkor elfutott a méreg és ami a csövön kifért....... szegény babó föl is ébredt! Hogy lehet valaki ilyen bunkó??? Füleg egy apa, mintha idegen lenne! Mintha szegény gyerek, vagy én tehetnék arról, hogy fáj a hasa, vagy éppen éhes! Szóval már azon voltam, hogy hazamegyek a szüleimhez! Utánna annyit sírtam és imádkoztam, hogy jobba forduljanak a dolgok, és lám a héten egyre jobban vagyunk és apát is mintha kicserlkték volna! Na azért nem felejtem el amiket mondott!!!!
Irígykedvem olvaslak titeket, hogy az apukák mennyire aranyosak és hogy kiveszik a részüket a gyereknevelésből! Nem tudom hogyan kéne rávennem a páromat, pedig ő is úgy várta Szaffit, most meg olyan idegennek érzem, mintha a szomszéd járna haza!

Kép
h.bogesz
 
 


bogesz, apával nálunk ugyanez a helyzet :x ő teljesen úgy éli az életét mint a babó előtt, kb. heti 1órát tudok a számlájára írni amit vele foglalkozik. Persze ha vendégek vannak, akkor dajkálja.Tegnap én is sírtam miatta, mert éjjel 3-kor szívattam porszívóval a Dani órrát, és ő meg kiakadt, hogy miért ilyenkor kell csinálni. :cry: Meg állandóan ad valami feladatot, és hozzáteszi, hogy ráérsz, itthon vagy. Hételején, én is azon agyaltam hogy hazamegyek a szüleimhez :cry: Teljesen másképp terveztem az életünket Danival.
Épp tegnap mondta a barátnőm, hogy nem lát mosolyogni, ezen kicsit elgondolkoztam, hogy tényleg igy van, de a párom persze ezt nem veszi észre. :x
Itthon mi is cumisüvegmelegítővel melegítjük a tejcit, ha rövidebb útra megyünk akkor visszük termoszba, de pénteken is mentünk Pécsre, ami tőlünk több mint 2 órára van, igy kúton melegítettük.

Kép
mona76
 
 


Dimet
A pukicső :) (=szélcső nálam) nagyon hatásos. De ha túlságosan bedugod, még azt a kakit is kipiszkálja, aminek bent kellett volna maradnia még. Ezt a dokink mondta. Mi leálltunk vele, mert Infacol - tőlem teát nem fogadja el, és hát apa nincs itthon napközben - játszik újra, és rotyog a drága, a kakit meg a természetre bízzuk most már, hogy elmúlt az általam szedett antibiotikum hatása.

Bogesz
Én micróztam a tejcit. Szerintem a lényeg, hogy nem szabad túlzottan felmeleíteni, csak épp annyira, amennyire muszály. Így nem károsodnak az alkotóelemek.
Hol folyik ki a kaki? A combinál?
Hát férfiből van a lelkem!!!! Mondjad neki, hogy mit kell csinálni! Csak a szóbol értenek. :lol: Én osztom itthon az észt. Légyszi büfiztesd meg, tedd tisztába, foglalkozz vele, ne hagyd sírni, most fáradt, add oda a cumiját, fektesd hasra, stb - stb. Mondjuk az éjszaka az nálunk tabu. Akkor ő alszik, mondván, hogy dolgozni jár. És igaza is van. Az esti lefektetés után - ami az ő feladata, a műszakja itthon lejár :) Viszont a szombat és vasárnap reggeli gyerekvigyázás az övé. Én akkor általában alszom - persze ha itthon van. Az utóbbi két hétben és az elkövetkezendő kettőben sajna ez kimaradt/ ki fog maradni.
Egyébként eleinte apa nálunk is úgy élte az életét, mintha mi sem történt volna. Aztán egyszer kiosztottam.

mikegirl
 
 


sziasztok!

nálunk is elég jók az éjszakák

piros pötyik Regina bébi arcán is vannak, de tegnap a védőnőm arra célozgatott,hogy biztos olyat ettem.... :( :? elég szar érzés volt,hogy miattam olyan a pofika....

ti mit tesztek rá? szerinte neogranormon jó rá... :?:

megbeszéltük a tejcsi-leadást is, be kell mennem a kórházba,csinálnak egy-két vizsgálatot (vér-,bőr-,száklet) és majd minden nap jönnek érte a tej-begyűjtők :lol:
egy literért 1800 pénzt adnak, de nekem nem a pénz számit, hanem a kisbabókák,akiknek majd adják!

Kép
nora80
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van a levegőben, de Fanni két napja egyfolytában alszik, csak fél-fél órákat van fent. Lehet közrejátszik az is, hogy náthás, és bágyadt szegénykém :( Már kezdek aggódni, hogy mennyit alszik... bár amikor ébren van, nagyon jó kedve van, egyfolytában csak vigyorog, aztán eszik és bealszik.

Fanni nem fogadja el a cumisüveget. Próbáltam neki vizet is, meg teát is adni, de már a cumisüvegtől is öklendezik, meg akkorákat fintorog. Nem kell neki... Bár a kórházban ivott cumisüvegből vizet, de ott sem fogadta el tőlem. A csecsemős nővér mondta, hogy persze hogy fintorog, mert szokatlan neki, de "erőszakosnak" kell lenni, nem baj ha öklendezik, majd megszokja, ne adjam fel, és legyek határozott. De én úgy sajnálom amikor el kezd tőle öklendezni, hogy nem kínzom vele. Marad a tejcsi ciciből egyenlőre...

Apa téma: nálunk nem morog, nem kiabál, ha Fanni nyügös, csak egyszerüen nem vesz róla tudomást. Ül a gép előtt vagy tévét néz. Bár néha szól, hogy adjam oda megnyugtatja, de ez kb. 10 percig tart nála, aztán visszapasszolja nekem. De ha Fanninak jó kedve van (értsd nem sír), akkor sokat játszik vele. Ezenkívül még a fürdetésnél segít. De pelenkázni na azt nem, és este sem altatja, az is rám marad. Persze volt már hogy elaludt nála, de az tök véletlen volt. Ja, és ha jönnek rokonok vagy ismerősök babalátogatóba akkor feltünően sokat van nála. Akkor nagyon büszke a lányára, végig az ölében tartja még itt vannak. Na de ha elmennek a látogatók, már adja is vissza nekem Fannit.... De azért nem panaszkodom, mert ha segítség kellett akkor eddig mindig segített. Pl. én nyugtassam meg Fannit ha sír, de ő addig befejezi az általam elkezdett főzést, meg ilyesmik.

horvviki
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a sok szép babához.
Elnézést,hogy ismeretlenül,de leírnám,amiért hozzátok benéztem.

Elevit-et reklámozó filmhez keresünk anyukát 1-2 hónapos saját babával.

28-30 év körüli, szőkés hajú, kék szemű nő. Bájos, szinte angyali arca van. Ártatlanságot és egészséget sugároz egyszerre. Határtalan szeretet áraszt a mosolya. Az anyuka ne legyen túl asszonyos, de ne legyen lányos sem , nagyon erősen emocionális legyen. (ezt a megrendelőmtől kaptam).

Akit esetleg érdekel,hívhat engem a részletek miatt: 70/318 3774.

Amennyiben nem keltettem fel senkinek az érdeklődését, elnézést,hogy zavartalak benneteket.

további szép napot az Anyáknak, és Babáknak.

üdv.: Andi
vedresandi
 
 


Nóra, örülök, hogy tudsz leadni tejet, ez olyan szép dolog. Én is leadnám, ha lenne...

Dimet, cumisüveg ügyben hallgattam Rád, tegnap vettem egy Habermann cumisüveget, vagyis azt hiszem, eredetileg etető a neve. Aki üvegből (is) etet, annak nagyon ajánlom! Hasonló membrános rendszer van benne, mint a Medela mellszívóban, mert hogy ez is Medela termék. Az árától majdnem padlót fogtam (6720,-, Elefáni), de MEGÉRTE. Eszter úgy kifárad tőle, mint a cicitől, pedig nem is a legkisebb fokozaton szopizott belőle. És tényleg nem tud annyi levegőt nyelni tőle, max. annyit, amennyit ciciből szopáskor is nyelne.

Bogesz, köszi!! Nem gondoltam, hogy ennyi ideig kell kúrálni...

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Hello!

Bogesz: Mi sima gyerekorvosnál voltunk! Kiírta rá ezt a szteroidos kenőcsöt, mert tényleg nagyon csúnya a pofija, és azt mondta evvel kenjem be a fejét is! Az a lényeg, hogy max. 3 napig szabad vele kenni és lehelet vékonyan! Nekünk is a fején-arcán van több, de a kis mellkasán is van egy pici....
Apa: Nyugi, jól csinálsz mindent! Sajna a hasfájás ilyen, szegény gyerköc milyen szarul érezheti magát, én néha vele együtt sírnék. Mikor sírás közben néz rám...megszakad a szivem. Szerencsére ezektől a szerektől...már nem is tudom hanyadik félét kapja...gyorsan kijön neki a puki! De én már úgy várom a 3. hónap végét..sokan mondták, hogy akkor elmúlt!

Dimet...Kaki: A következő utasítást kaptuk. Jó erős kamillatea, 1-2 kiskanál kajcsi elött, beindítja a beleket!:) Majd meglátjuk...Sebinek általában a masszírtól jön meg a kedve a kakiláshoz, de mi is használtuk a pukicsövet (is).

Jucu: Nekem folyamatosan foglalt ez az uh-os szám...Neked mikor sikerült felhívnod?

A mai napi hab a tortán, hogy Matilda hányt az oviban, így hazahoztam őket, illetve még vele is vissza kellett menni a dokihoz...gyógyszertár, ma ingajárat volt! Szerencsére már itthon pihizünk!

mamiblue
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: