Új privát üzeneted érkezett!

Diplomamunka írás közbeni pihi.... :)

Eclipse: gratulálok a saját házhoz! :) egy kicsit irigykedek a kert miatt, én is nagyon szeretnék, de azért örülök, hogy nekünk sem az albérletben kell már laknunk.

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon rég voltam (sajnos páromnak meghalt az apukája és sokat voltunk Nyíregyen ahol nincs internet). Visszaolvastam mindent!!!! :wink: Közben folyamatosan jegyzeteltem. Néhány hozzászólás már igen régi lesz de úgy vagyok vele, hogy ne vesszen kárba a körmölésem, leírom! 8)

Képzeljétek,
adtam babábnak ubit csak úgy nyammogni a kezébe. Hát ha rajtam múlik szilárd kaját nem kap egy ideig. Hagy ne mondjam, hogy idióta tapasztalatlanságomnak köszönhetően a torkán akadt kaját körömmel kapartam ki miközben ő fuldoklott. Ez a véleményem a szilárd nasikról. Nem az ő hibája hanem az én idiótaságom!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
A hozzátápinál egyébként nem izgultam túl. Igaz, hogy én előtettek elkezdtem mivel táposak vagyunk és úgy gondoltam. hogy azt inkább mihamarabb kiváltom. Akkor még nem foglalkoztatok ugye a kérdéssel így nem tudtam, hogy ennyi mindenen kell parázni. Hál istennek Máté babám jó evő, mindent megeszik amit elé rakok. Reggeli, uzsi, vacsi, tápi azon kívül 10órai, ebéd kiváltva (180-200grammal)

Dévény,
masszi isteni. A babának nem annyira, de szárnyal a fejlődése. Erről a szerdei minitali résztvevői tudnának mesélni. :wink: Mátéka imádja begyűjteni a cumikat és játékokat. :lol: Már a járókát (8 részes) is elővettem, így biztonságosabb mindkettőnknek.

Dorka,

nem mentem végül a börzére. nem volt mit költeni.

Ebba,
én kekszet teszek a gyümibe és úgy kitünően elég egy kajcsira neki.

Eta,
jézus, a te neved mellé azt írtam, hogy Húsvét. :oops: Te kérdezted, hogy hogy telt én meg nagyon el akartam mesélni de már én sem emlékszem. :twisted: Így jár aki ritkán jön. :twisted:
Etetőszéket már mi is használunk. Mesélsz majd Visegrádról? Ugye voltatok ott kirándulni. Merre mentek pontosan és mit néztek meg?

Rodi,
próbáld meg az almát sütőben alufóliában megsütni, pépesíteni. Azt imádják! A krumplit meg tápizd vagy anyatejcsizd be.
:wink: Nem dobnál kittiről egy képet? Kíváncsi vagyok rá. Kire hasonlít?

Gyancsi,
mi is várni akarunk a tesóval. Ill. én Apa nem annyira de úgy is én döntök. :wink: 2011. 04. 29-én írtad, hogy na megyünk fürcsizni. Reggel 8:30-kor?

Vikoo,
neked is feljegyeztem valamit. Remélem a végére kibogozom. Tiszta gáz, hogy nem tudom elolvasni az írásom. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Valami a kiváltással kapcsolatos körmölés. 10órai, ebéd majd az uzsit kell kiváltani. A reggeli és esti szopi sokáig megmarad. Remélem ezt akartam és nem égek be nagyon. :wink: :wink: :wink:
A babacsináló szeánsz érdekelne, ha elküldenéd megköszönném. Na nem nekem a sógornőmnek kéne. Almát süsd meg sütőben úgy enni fogja!

Berni,
7 gabonás péppel vagy kekszel a gyümi elég, kivált egy étkezést de nem főt. Reggel/esti szopi sokáig megmarad.

Rabbe,
szeretnék sóskát én is ha még van. Ma ettünk spenótot. Egyébként ha kértek vihetek, igaz lefagyasztottam de ha kienged és másnap megcsináljátok nem lesz baja. Egyébként vigyázni kell velük. Hetente csak egyszer szabad adni.

Maccs, Eclipse,
a rizst hogyan csináljátok meg? Főzöm, turmixszolom?

Lucus,
ne parázz a hozzátápin. Ha úgy döntöttél, hogy elkezded akkor elkezdted és kész!!!!!!!! Ráadásul kettőnk között maradva vissza nem tudod csinálni, nem? :wink: Megérkezett a pénz?

Mike, Örülök, hogy ízlett Atinak a süti. :wink: Nincs is ennél jobb dicséret. Tiszta mérges vagyok de megint csak én tehetek róla. Jöttem volna hamarabb akkor nem maradok le a kendőátadásról Nagyon akartam menni csak éppen ma olvastam a hozzászólást mely szerint 20-án volt. Csak az nyugtat, hogy 200km-re voltam és nem biztos, hogy el tudtam volna menni.

Eclipse,
hogy a picskuba volt képes apa kint futni Svájcban????? Okés olvastam a cikket de mi van a közvetlenül előtte lévő akadályokkal (bukka, kiálló farönk, gyökerek, stb...) ha épp nagyon kell fokuszálnia távolabra????? Minden elismerésem. Biztos kerezteszték egy denevérrel és ultrahangosan közlekedik. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nem gyenge a csávó! Gratula

Nava,
a 30 fok kiválló a gyerköcöknek. Melegebb vizbe lustiznak a babaúszásnál. Majdnem mindenhol előre elkérnek egy hónapot (ki kell fizetniük a bérleti díjat). Mi már képzeld a karika alatt is átúszunk a víz alatt. :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon jó a mozgás fejlesztéséhez az uszi.

Ebba,
a cékla simán kijön. Bezzeg a sütőtök és a barack. No meg az alma, azok aztán! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Majd szóljatok ha jöttök Gödöllőre, kíváncsi vagyok rátok. ahogy Mike írta összedobhatunk egy mini, villámtalit.

Akinek nem írtam külön annak is üdvözletünket küldjük Mátébabával. Remélem nem voltam túl zavaros, legközelebb nem maradok le ennyire, legalábbis igyekszem. :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
haynii
 
 


Eclpse - házikóhoz gratula!!!

Hajni - legközelebb ragadd meg Máté két bokáját, és fejjel lefelé kell tartani. Drasztikus, de így kell szerintem.

Attól, hogy ide nem írtok, azért szombaton még jöttök, ha nem esik, ugye?

mikegirl
 
 

 
 

Mikegirl! Hát persze, hogy megyünk!!! Ha meggyógyultunk...
Sütit és innivalót is viszünk, na meg a pavilont.

Haynii! Jó hogy újra vagy!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Mikegirl
Mi megyünk! :) Vigyünk még valamit a sóskiflikéken kívül?
Gyümilevet? Sört valamit?

Hajni
Nagyon sajnálom! Olvastam valahol olyanról, h "rágóháló". Ebbe bele lehet tenni almát ilyesmit és addig kell neki rágni míg a hálón kifér. ( Nekem nincs ilyen, véleményt mondani nem tudok róla, de jókat írtak.)

Rizs: én úgy csinálom, h kávéskanálnyi olajon megfuttatom a rizs, (kb. 2maréknyi biorizst) és sok vízben szinte szétfőzöm. Kicsi vizet hagyok rajta és gyümivel mixelem össze. (Meggyel, almával szereti nagyon Barni)

Eclipse
Grat a házikóhoz!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wivianne 2011.05.23 19:35-kor.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Lucuzs
Egyszerre írtunk! :D

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Csak mi is bejelentkezünmk a tali miatt.

Mi is tervezzük és megyünk! Az még mindig nem tiszta hogy 3-an vagy 4-en(Ádi folyamatosan változtat, mert akar velünk jönni, de apás hétvége is. De szombaton legkésőbb kiderül :lol:

Mi viszünk: édes sütit(keksz jellegűt annak nem árt a meleg), viszünk iceteát, napernyőt, hűtőtáskát+aksit, és egy 4 személyes nyitható asztal+szék hátha szükség lesz rá. (kis helyet foglal, aza börönd tipusu...)


Mike: meggyógyultatok? Holnap van tali?
Hajni: üdv újra itt. :wink:
Luczus: Ti hogy vagytopk? betegséggel hogy álltok?
Ezek a nyamvadt bacik mondjanak már le!!!!

Most mennem is kell, mert kedd van....

+ eclipse: grat a házikóhoz, jaj d e nagyon jó nektek!!!

Na rohanok , puszi mindnekinek, nagyon nagyon várom a szombatot és a párom is!!!

rabbe78
 
 


Halihó!

Mi is élünk virulunk, csak egy kicsit sokat vállaltunk be a múlt hétre:(
Sajnos ennek köszönhetően elő is jött a szokásos fejfájásom, úgyhogy most nagyon tompa napjaim vannak.

MIKElány:
nálunk is tervben van a szombat:
Én sósperecre, meg chipsre, meg ilyenekre gondoltam, de ha gondolod szólj, és változtatunk:) Esetleg sültcsirkére????

:shock:


mennem kell:)

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok!

Talira mi sajnos nem tudunk menni... nagyon sok pénz elmegy Gergő tornáira + a kajáit is veszem, mert időm nincs főzni, így sok a plusz kiadás. :? De Ti érezzétek nagyon jól magatokat!

Mutatok pár képet Gergőről (tegnapiak):
Mosolygós fotót ritkán tudok készíteni Róla, mert a vakutól mindig ilyen arcot vág...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Csillag,
meghalok!!!! Ilyen kék szem nem létezik a földön!!!
:D :D :D :D :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :D :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Nagyon kék és nagyon gyönyörű Gergő baba szeme!

Kép
Kép
haynii
 
 


Megértelek Csillag! Nekünk ugyan ingyenes a Dévény azonban az üzemanyagra így is elmegy egy csomó lóvé! By the way, holnaptól lemegy az ára. :lol: :lol:

Kép
Kép
haynii
 
 


Köszi Csajok a Gergő dicséreteket, tényleg gyönyörű szemei vannak. :D

Haynii, nekem 100 km-t kell oda-vissza autóznom a Dévényért + 3000 Ft alkalmanként egy óra terápia... Győr mellett lakunk, de a győri gyógytornász annyira be van táblázva, hogy nem vállalt el bennünket. Emellett hetente 1x a kórházba is beautózok (ez csak 25 km oda-vissza), ott is kapunk Dévényt ingyen, de általában csak 15-20 percnyit, majd a maradék 10 percben átbeszéljük, csináljuk az itthoni tornagyakorlatokat. Ez kevés volt, sokkal intenzívebb a fejlődés mióta járunk magánban is.

Eclipse, utólag is gratulálok a házikóhoz! Igazán szép, nyugodt otthonok lesz!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok!

Holnap
Atival megjártuk ma dokit, gyógyultnak nyílvánítva, szóval holnap irány az ovi. Szóval lesz babamasszázs.
(Adálkát már múlt héten gyógyultnak nyilvánították.)

Szombat
Rágcsa, nasi, süti - látom, lesz bőven. Szerintem valamilyen löttyöt mindenki hozzon. Aztán ha sok lesz, akkor majd visszaviszitek.
Jégakukat ne tessék elfelejteni lefagyasztani.

Csillag - Gergő gyönyörű!!!

mikegirl
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó régen voltam.... :(
Elég sűrű, napokon, heteken vagyunk túl.
Próbálok visszaolvasni, aztán írni.

Velünk minden ok, Luca baba áll, és mást nem is hajlandó. De nagyon örültem, és büszke voltam, meg persze ledöbbentem, mikor vmi furát láttam a szemem sarkában, és Luca a két lábán állt a kiságyában a rácshoz kapaszkodva.
Kúszik ezerrel, meg állva próbál a járóka szélébe kapaszkodva mocorogni, a mászómozdulat megvan, de egy helyben áll.

2 fogunk van:)

Tejem viszont nincs:(Néha folyik belőle vmiféle átlátszó cucc, de az már nem tűnik tejnek, nem tuodm, h. mi lehet.

Csajok, mennem is kell, csak gondoltam azért adok vmi életjelet....

Képeket, amiket feltöltöttetek végignéztem, gyönyörű minden baba!!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


HALIHÓ ÚJRA!

Akkor most kicsit bővebben!

Csillag sajnálom hogy ennyi plusz kiadás van, de örülök hogy van fejlődés! Szuperügyesek vagytok! Gergő szemei megigézőek!
Majd pár év múlva nem győzöd majd a csajait elhessegetni :))

Dorka:
HŰŰŰHA!!
Felkapaszkodott??? AZT A BETYÁR!!! Gizus még át sem fordul, Ti meg már rohangáltok??? Gratula!!
A tejcsifogyást sajnálom :((
Tessék mesélni milyen tevékenységek foglaltak el!

Hajni:
Sajnálom a párod édesapjával történteket!
Hogy vagytok?

Visegrádon túráztunk egy 4 km-est... Gizus végig a kendőben volt..
Aztán mikor a túra végén megérkeztünk egy kis tisztásra, szalonnasütőhelyre, játszótérre (ami persze dugig volt), gondoltam bemegyek a vendéglőbe és megszopiztatom :)
De inkább a tömeg és a fapad mellett döntöttem, mert olyan mocskos, szaros volt minden......
Szóval a kendővel eltakartam amit el kell, és vígan szoptattam :)))

Eclipse:
Hú öregem nálatok aztán peregnek az események mi??
most cseréltetek albit, és újra költözhettek!! Hmm elfogadnám ezt a "kis" házikót!! Itt aztán lehet biokertészkedni :))
A háti hordozók közül én is ezt néztem!! Jó árban megcsípted!
Újonnan nagyon húzós!!!Ez deuter ugye???
Hmm na majd ha lesz egy szabad hétvégém én is leülök mostmár vaterázni...
kell ez-az... etetőszék, túra-cuccok, meg olyan "Lucus-féle" fejlesztő játékok!!!!
szóval bele kell húzzak!

Nem is tudom ki írta a keresztelős rucikat: hát itt Trébányán nem olyan fergeteges a választék.... de így is megoldottuk..... ha minden igaz csütörtökre megkapom a fényképeket :))

Na megyek harapok valamit....... Ti már adtatok reszelt körtét a pöttömöknek???

pussza: Eta, Gizus

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok Lányok!
Én is régen voltam, bár be-benéztem, de nem láttam mozgást. Írni meg nem volt kedvem, annyi hülyeség történt az utóbbi időben velünk, ami egy kicsit lelkileg kicsinált.
Először is megtudtam, hogy Szilárd parlagfű és más pollenekre is allergiás. Ez úgy-e nem kinőhető, egész életét végig fogja kísérni. És szegénykém már négy évesen tüsszög, fújjuk az orrát óránként. De még ha nem tettem volna meg mindent annak érdekében, hogy a minimálisra csökkentsem az esélyét ennek a hülye allergiának. Soha nem dohányoztam, terhesen meg pláne. Az étkezésünk is elég reform, semmi káros szenvedélyem, és Szilárd frissen fejt házi tejet kap másfél éves korától. És ő is csupa jó kaját kap. És mégis!!! Annyira fáj, hogy így alakult. És ki tudja, hova fajul még ez a dolog nagyobb korára.
Ez múlt szerdán volt, és egy napra rá megint jól felhúztak az óvodában, mert a gyerekemre rá akarják valamiért húzni, hogy problémás, szociálisan nem fejlődik úgy mint ahogyan kellene, pedig egyszerűen arról van szó, hogy egy vegyes csoportban egyedül van 4 éves, a többiek vagy 1-2 évvel fiatalabbak, vagy fél-1 évvel idősebbek. És az idióta "szuperóvónénik" nem jönnek maguktól rá, hogy szegény Szilárd a két korcsoport között csapong, és hol a kisebbekhez idomul, hol a nagyobbakhoz. Az a bajuk, hogy sokat játszik egyedül. Ami szerintem nem igaz, mert amikor megyünk érte, én még egyedül nem láttam játszani. Mindig a két legjobb haverjával van elfoglalva, akik mellesleg 1-1 évvel idősebbek nála. Totál kibuktam, hogy a védőnővel üzenik, hogy figyeljünk a gyerekre. Mintha mi nem figyelnénk eléggé, és mintha tényleg akkora gond lenne vele.
És hogy ez még mind ne legyen elég, hétvégén elkapott egy hányós-hasmenős vírust, tegnap a füle kezdett el fájni. Szóval most rendesen kivagyok, hogy így beindult a lavina.

Zsomborom nagyon édes, hirtelen nagy fejlődési hullámon ment át. A mozgása szerintem előrébb van, mint a korához mért átlag. Forog minden fele, mászó pózban lassan halad előre, és tegnap felült egyedül, aztán jól el is dőlt, mert még nem tudja magát megtartani.

Talira mi is megyünk, viszünk sok innivalót, mártogatóst, és valami házi készítésű keksz szerű sütit.

Közben felébredt Zsombor, mennem kell..............

Hajni!
Én kérek spenótot!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Szilárd még durmol, Zsombi a karomban (segít írni :) )
Friss körtével vigyázzatok!!! Nagyon puffaszt. Inkább üvegeset adjatok, mert abból kivonják az apró magszerű dolgot.
Hamarosan itt a meggy. Azt lehet majd adni.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Eclipse,
GRATULA az új házhoz!

Angie,
sajnálom! :( Bird ki holnapig! Akkor majd jól kibeszéled magadból. Tényleg jössz holnap így, hogy Szilárd beteg?

Rabbe,
holnap állomás?

Mike,
kéne a kert rák. Megbeszéltem az urammal! :)

Kép
Kép
haynii
 
 


kert rák-kerti rák :wink:

Kép
Kép
haynii
 
 


Tud valaki olcsón hálózsákot? Máté baba mindig abban alszik és kinőtte. Amit még nem az bundás és meleg.

Kép
Kép
haynii
 
 


Ne haragudjatok, tudom velem van tele az oldal de engedjétek meg, hogy ezt bemásoljam.

"Talán sokan nem tudják, de Budapesten működik egy óvoda, melybe hajléktalan gyermekek járnak. A kicsik minden nap tiszta ruhát és élelmet kapnak, és fürdetik is őket. Az óvodának, a gyermekeknek nagy szüksége lenne 98-146-os méretű ruhákra és 24-35-ös cipőkre, mondta el Szabóné Förhétz Krisztina óvodavezető. Az ovi 2004-ben szükségből nyílt, hiszen a szabályok szerint az óvodákba csak olyan gyermek vehető fel, akinek lakcíme, tartózkodási helye van. A szakemberek szerint a fedél nélküli gyermekek száma Magyarországon közel ezer fő, ők lakásnak nem minősülő helyiségekben, például pincékben húzzák meg magukat. A pesti hajléktalanóvodába egész Budapestről viszik a gyerekeket. Az ovi reggel hétkor nyit, a gyerekeket először megfürdetik, aztán tiszta ruhába öltöztetik, és enni kapnak, mert nagy részük délután négytől másnap reggelig nem eszik. Nincs mit. Az óvodavezető szerint az ő kis óvodásainak az a legnagyobb örömük, ha van mit enni. Minden ételt megmutatnak nekik, ha lereszelnek egy káposztát, azt is, mert volt olyan kicsi például, aki úgy érkezett hozzájuk, hogy kizárólag a krumplit ismerte. Tartós élelmiszernek és játékoknak is örülnének az óvodában.
Aki tud ruhákat és cipőket küldeni, az alábbi címre juttassa el: Wesley János óvoda 1086 Budapest, Dankó u. 11"

Kép
Kép
haynii
 
 


Hajni!
Igen, megyek, mert Szilárd tegnap reggel óta már nem hányt, hasmenése sincs, így jól ellesz anyuékkal. Lehet, hogy Zsomborral mi is ott alszunk holnap este. Esetleg félsz, hogy nehogy valami vírust vigyünk nektek? Szerintem bennünk nincs, mert Szilárd már péntek óta magában hordozza, Zsomboron kijött volna már, ha elkapta. Felnőttek meg nem nagyon szokták elkapni ezt az ovis hányós-hasmenéses vírust. Ha úgy gondolod, inkább nem megyünk.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


helló lányok!
Dög meleg van, ki sem viszem Jankát nap közben, csak nagyon délelőtt, meg este. ma utaznak anyumék egy hétre Brüsszelbe, már előre parázok, hogy ki fog nekem segíteni. És itt mondom, hogy minden tiszteletem azoké, akik szülői segítség nélkül csinálják mindennapjaikat!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Húú, nagyon szép babák vannak ebben a topikban ám!

hajnii! teszvesz? Janka már nem alszik hálózsákban, mert mindig beleakasztotta a lábát, és csak nyöszörgött miatta...de mire én erre rájöttem..hagyjuk :)

eclipse! Ez aztán szuper ház! Mi felénk is vannak ilyen stílusú házak, én az ilyen tetőseket csak "tündér laknak " hívom.

fejlesztő játékok: Nem tudom, hogy mondtam-e, de én beléptem egy internetes áruházba, olyan jellegű, mint pl az avon, hogy nem vásárolhat mindenki, be kell lépni. de szuper játékok vannak, minden korosztálynak, nincsenek most divatos Barbi féleségek(nem mondom, hogy az rossz), csak kimondottan fejlesztő, mint a puzzle, a gyöngy, ilyenek. Akit érdekel a cím, vagy akár a belépés módja, az írjon privit. Én tanítós/óvónénis szemmel néztem a katalógust, és szuper dolgok vannak.


dorka! Milyen ügyi a kiscsaj :)


Kép
ebba
 
 


Dehogy is Angie! Nagyon szeretnélek titeket látni holnap!!!!!!

Kép
Kép
haynii
 
 


és egy pár kép Jankámról:

Kép


Kép



Kép
ebba
 
 


Sziasztok Lányok!

Angie,
nagyon sajnálom a rossz élményeket és az allergiát. Az óvónők valószínűleg tévednek.

Hayni,
szegény Máté baba és Te, én is szívrohamot kaptam volna! :cry:
Igen, a rizst jól szétfőzöm, és turmixolom, Molli imádja.
Apáról majd inkább külön priviben :wink: tegnap is volt Hír Tv-n :D

Ebba,
Janka is szépséges, hosszú csábító szempillái vannak :D :D
Igen, manzárdtetős házikó :D

Dobok két képet. Mollika szónokol, be kell szarni a gesztikulációtól :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Hayni,
bocs, még azt akartam írni, hogy a hajléktalan óvodás egy kb. 6 hetes hoax, egy civil szervezetnek tagjaként már korábban felkerestük őket, és őket is idegesíti ez a körlevél, az óvoda létezik, de normál körzeti óvoda, nincsenek hajléktalanok :) de ez nem letolás ám, csak szóltam!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Mikegirl
Nagyon boldog névnapot! :) :) :)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Rövid helyzetjelentés: :oops: :D
Jól vagyunk, gyúrjuk a hozzátápit... van hogy nagyon megy minden, de van hogy alig-alig. Kisasszony csak akkor eszik, ha éhes... értsd: két szopi között nem igazán, inkább szopi előtt, de ha meg nagyon bekajál már nem kell a cici :roll: hát ez van, de nem panaszkodom, talán 1 éves korára eljutunk a csak reggel és esti szopiig :lol:
Zorka is forog, bár nem mindig tudatos és olyankor ha véletlen történik eléggé meglepődik :shock: :D A kúszással sincs gond, de még csak most próbálgatja mindkét lábát egyszerre felhúzni a hasa alá. Viszont az éles/magasabb hangokra táncol... na jó, csak rázza magát, mikor a hasiján van, karjaival kitámaszt és jobbra-balra rázza a kis testét. Én szoktam fütyörészni és akkor nagyon produkálja magát, aztán ha megtapsoljuk akkor is és közben vigyorog ezerrel! :lol: Eszméletlen!
Bal alsó jobb fogacskája kibújóban... most vagy emiatt vagy a meleg miatt, de sokat felsír éjjel, aztán alszik is tovább!

Májki, sajnos nem tudom, mi lesz a talival, de valszín Zolimnak melóznia kell... hát ilyen a vállalkozó-élet :roll: ha meló van, menni kell :( Szóval még nem tudok semmit...

Eclipse, szép házikó!!!Gratula!
Most mi is nagy telek keresésben vagyunk! Igaz már egy jó ideje, de annyira felháborító ingatlanárak vannak :shock: :(
Mollika nagyon szépséges!!!!
Micsoda túra hordozó... anyám.. besz@rok :D
Képzeld mi veszünk egy Bamberoot... nem tudom, h. ismered-e? Végül is egy csatos mei tai féleség és kölcsönben volt nálunk 1 hónapig, de rájöttem, h. nem tudunk élni nélküle :D

Ancsa, naszóval, végül beruháztunk erre a csatos hátira, ebben már akkor is lehet vinni, ha még nem ül egyedül :wink:
Ti hogy vagytok? Felétek is ilyen brutál hőség van? :P

Tényleg, ilyenkor miben altatjátok a kicsiket?

Csillag, Gergő baba nagyon helyes a világító szemecskéivel :D

Ebba, Janka is szépséges, mint mindig!!!

Dorka, nagyon ügyes Luca baba, viszont nem kioktatni akarlak, csak azért figyelj rá, h. inkább kússzon-másszon, mielőtt ilyen ügyesen akrobakitázna! Tudod, fontos, h. meglegyen a sorrendje a mozgásfejlődésnek, mert ez később tanulási problémákhoz is vezethet. Tényleg ne vedd kioktatásnak és okoskodásnak, csak motiváld, h. másszon, ne álljon! :wink:

Vikoo, milyen babacsinálós szeánsz??? Én is, én is... persze nem most, de mindenre fel kell készülni :lol:

Szóval hajhullás nemcsak engem boldogít/ott.... mert hogy úgy néz ki csak múlt időben. Talán-talán vége!!!!! kop-kop-kop :D
Én azon gondolkodtam, h. ez régen is így volt? És aki 10 gyereket szült anno??? Nekem sem anyukám, sem a mamám nem panaszkodott, pedig nem egy a babájuk volt... :roll:

Hajnii, még mindig nem jutottunk el az usziba, mert brutál dárga + körülményes :roll: Nekünk még nincs napirendünk, minden attól függ, mikor eszik éjjel, aztán meg reggel Zorka és eszerint alakul a nap. Itt meg ugye időpontra kell menni (ahogy mindenhova) és qrva drága a bérlet :?

Angi, sajnálom a sok negatív történést :(
Szegény Szilárd, akkor nem lehet könnyű neki az óvodás élet... vagy ő jól van, csak a gyagya óvónők problémáznak?

Eta, körtét én is csak bébikajában adok Zorkának!
Szoptatás kendőbe burkolva... jól hangzik :lol: Hát most olyan kis kíváncsi kicsi Zoo, h. ha nincs totál kuss, akkor nem eszik :shock:
Ti is nagyon sportosak és ügyesek vagytok, h. ilyen túrákat csináltok! :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Májki, téllleg: Bolodg névnapot!!!!!!

Na még annyit, h. Zorka cumisüvegből egyedül iszik (vizet)... ez nagy szám ennyi idősen vagy nem? Most komolyan kérdezem, mert ugye ő nem cumisüvegezős, csak sétához viszünk kis vizet a meleg miatt (is) és érti, h. ha (fel)tartja akkor jön a lé :lol: Én meglepődtem, h. ezt tudja, de lehet, h. nem nagy kaland :? :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


BOLDOG :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Dobok pár képet....
Agárdon a kertben hancúroztunk anyával, meg a napozóágyon fetrengtünk, meg otthon ücsörögtünk, meg reggel az ágyban a macival birkóztunk :D :D :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Eclipse, nagyon cuki Mollika! Besz@rás ez a gesztikuláció!!!!!! Tényleg olyan, mint egy szónok! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ebba, Janka úgy pózol az első képen, mint valami modell. Behalok!!!!

Eta, a gyerekdokitok mit mondott arra, hogy Gizus még nem forog? Nem küldött el Benneteket gyógytornászhoz? (Lehet, hogy paranoiás vagyok Gergő miatt, de én a helyedben lassan megmutatnám egy gyógytornásznak... aztán legfeljebb kiderül, hogy nincs semmi gond. :wink: )

NAvi, jaj megzabálom kicsi Zorkát! Ezt a vigyort!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Mi ma voltunk neurológiai kontrollon. Gergő fejlődése jó irányban halad, meg lettünk dicsérve. A mozgásfejlődése kicsit lassabb lesz az átlagnál, de elvileg minden OK Vele. Továbbra is javasolják a rendszeres tornáztatást és a dévényt, hogy ezekkel támogassuk a felegyenesedés folyamatát. (Egyébként ott tartunk, hogy hátról hasra villámgyorsan átfordul, vissza még nem , illetve 2 napja pörög körbe a pocakján ha hasal.)
A dokinő nagyon rendes volt, mert írt egy papírt amivel egy éven keresztül (+visszamenőleg 2 hónapra) emelt összegű családi pótlékot igényelhetünk. 10.000 Ft-tal fogunk többet kapni az eddiginél, így egy kicsit mérséklődnek a kiadások. (bár pont mostantól lesz kevesebb a money amit én kapok, TGYÁS helyett csak a GYED... de nézzük pozitívan a dolgokat, enélkül még kevesebb lenne a pénz...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csillagvirág14 2011.05.25 19:19-kor.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Lányok!
Ma durva napom van. Zsombor nyomja a bömbit (és ezt most nagyon enyhén fogalmaztam, mert ha nem fogjuk, akkor belehergeli magát egy iszonyatos torokból üvöltős sírásba). Két hete éjjelente 5-6-szor ébred, így lassan ülve elalszom. Ma megpróbáltam aludni, miután 1 óra próbálkozás után végre elaludt, de kb 20 percet sikerült, így azóta csak kóválygok jobbra-balra. Anyuéknál alszunk, így egy kicsit most mentesített anyu, én meg leültem kikapcsolódni, de majdnem ráesik a fejem a billentyűzetre, olyan álmos vagyok.

Navi!
Zsombornak Tommee-Tippee itatója van. Ő abból már simán iszik egyedül. Kb egy hónapja adtam a kezébe, kezdetben csak rágicsálta, de ha szomjas, akkor belehúz, és nyeli a vizet. Szilárd is ilyen ügyi volt, csak ő cumisüveges volt. A sógornőm lassan 11 hónapos kislánya még nem fogja meg. Úgyhogy szerintem nagy dolognak számít, ha egyedül tudnak inni már ebben a korban.
Nagyon cukik vagytok a képen, és milyen ügyesen ül egyedül a lányka!!!

Minden baba gyönyörű. Csak ezen az oldalon nagyon bő a választék Zsombor számára. Nehéz dolga lesz majd :)

Eclipse!
Hol vetted ezeket az óriás habtapikat?

Bocsi lányok, de az agyam sem akar már rendesen működni.............

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Jó reggelt csajok!!!

Köszi a névnapi köszöntéseket!!! :D

Angie - Remélem az éjszaka jobban sikerült!! Szegény Zsombi, valamiért tegnap egész nap nem tudott aludni, nem csoda, ha kikészült. Most nem jött be neki a helyszín meg a babakocsi sem :(

Csillag - annyira jó, hogy Gergő fejlődésével minden ok!! :) Az, hogy kicsit lassabb lesz, igazán nem számít. A drnő rendi volt, jól jön ilyenkor minden pénz, mert bizony nem olcsók ezek a kezelések. De persze az ember a gyerekéért mindent!!!!

Nav - gyönyörűségesek vagytok!! Na és az a hancúr a kertben :lol: És Zorka tényleg nagyon ügyi, hogy már ilyen szépen ül!! És olyan kis önálló, hogy egyedül iszik :)
Adél fogja az itatót, és veszettül rágja. Szerintem egyszer - egyszer megszívta, viszont nem nagyon jött be neki a víz. Nem baj, majd megszereti.
Jó lenne, ha tudnátok jönni!

Eclipse - Mollika a kis szónok :lol: :lol: :lol:
Habtapit én is kérdezném, mert én nem jutottam semmire. Senki nem tudja megmondani, hol is vettük annó :oops: :oops:

Picit rólunk: Ati tegnap óta ugye oviban. Adélkának már épp hogy kint a negyedik kis répareszelője. Ő még nem kúszik, nem ereszkedik négykézlábra, viszont pikk - pakk odaforog, ahová csak akar. Tegnap rádobtam a mérlegre, 8,7 kg, csoda, hogy leszakad a karom? :lol: Előkotortam néhány régi játékot, mert az eddigieket unta, és ez nagyon bejött neki:
http://www.babyaruhaz.hu/Cotoons-Bebi-H ... _5438.html
Azt nem tudom, hogy mi kerül ezen 3500-ba :shock: , mert mi még Atinak vettük, de nem ennyiért....
Egyébként a legjobbakat üres ásványvizespalackkal, meg egy részben leengedett lufival játszik.
Egyébként meg készülünk a szombatra. Most éppen közepesen felhős időt jósolnak 22 fokkal. De szerintem amúgy fogalmuk sincs, hogy milyen idő lesz 8)
Szép napot, puszi!

mikegirl
 
 


Sziasztok Lányok!

Angie,
nagymamától kapta neve napjára a habtapit, a Tescoban volt akciós, 3300-ról 2600-ra, így rögtön 2-t is kaptunk, de ebben a kis lakásban annyit ki sem tudok rakni. 60*60cm darabja, így most 120*120-on játszik Molli.
Én nem igazodtam ki az itatók között. Túl nagy volt a választék, és jó drágák, nem értettem, milyen kéne, úgyhogy nem vettem, nehogy hülyeséget vegyek ennyi pénzért. tényleg, milyen kell ekkora babának?

Mikegirl,
nálunk még nincs 1 fogacska se, bár a fogzási tünetek nagyon régen megvannak. Kezdek aggódni!
:(

CSillag,
jó hogy kaptok emelt összegű családit!
Nekem már a gyerek 5 és fél hónapos kora a gyed jár, a kemény 67000ft
:twisted: :twisted: :twisted:
mert 36hétig dolgoztam várandósan, és nem tudtam, hogy akkor már nem írnak ki táppénzre, és kötelező indítani a tgyást :twisted: :twisted: :twisted:

Navi,
Zorka nagyon ügyes, mind az ivásban, mint a mozgásban. háti hordót ismerem, csak nekünk nincs olyan.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Kiamaradt:
Eta, nem Deueter, hanem Vaude a túrahordó, Swing 4
De mindkettő nagyon megbízható márka.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok

Én is ideérek :D
Sajnos mostanában leginkább olvasni van időm, képtelen vagyok behozni magam, minden nap kell menni valahova, vagy van valami (fűtéskorszerűsítés és egyéb cukiságok)

Közben elromlott a mosógépem, a porszívóm, a turmixgépem...

Dani ügyes négykézlábra ereszkedik, próbál mászni, de még enm jön össze, próbál ülni is, de még eldől :D Viszont egyik nap feltérdelt a kiságyban :D


Angie
Remélem azóta sikerült kipihenned magad, meg szegény Zsombinak is!

Csillag
Gratula Gergőnek a mozgásfejlődéshez!

Eszter
Utólag is boldog névnapot!!! :) Adélkának gratula a fogakhoz! Dani is szereti az ásványvizespalackot :D


Navi
Zorka nagyon cuki, és ügyes is!!!! :)

Eclipse
Én a dm-es (babylove) itatót szeretném megvenni Daninak, az egy ezres, Marcinak ugyanolyan volt régen, csak akkor még Nuk márjájú volt...

szisszka
 
 


Hello Länyok!

Na en is ide ertem egy kis fäzis kesessel, basszus hihetetlen, hogy 5 napja tervezem kb, hogy jövök, de mire ide ültem volna, mindig közbe jött valami :evil: ( bocsi az ekezetek hianyaert de a laptopon nemet a billenytüzet)

Eclipse-Nagyon csaszi ez a tura hordozo, ebben viheted az egesz lakäst magaddal :D ....Jönni fog a foga Mollinak is hamarosan, ne aggodj, egyik ismerösömnel 9 honaposan jött ki ez elsö :wink:
Habtapi nekünk is fog meg kelleni, ugyanis beszereztem a babakarämot Lilkonak es azt szeretnem alä tenni :wink: ...Huuuu de jo kis häz, hol van helyileg???Es ez mär a tietek tutira?

Haynii-Resztvetem az aposod miatt :cry: ....Sajnalom az ubis balesetet :? ...milyen kekszet teszel a gyümibe pontosan??
Jaaaa, reggel 8.30-kor en mentem fürcsizni, csak Lili is elkisert kenyszerböl :D

En fejemben meg mindig vannak kerdöjelek a hozzatapival kapcsolatban.....milyen mennyiseg az ami mar kivalt egy kajat??...amit Hayni irt 180-200 gramm???Es az mindegy, hogy az gyümölcs, zöldseg, gabonapep vagy micsoda??Honnan tudom azt, hogy a taperteke elegendö-e?....En elöször a tizorait meg az uzsonnat szeretnem kivaltani, delelött gyümivel, delutan pedig gyümi+gabonapep ( rizspepet eddig nem nagyon ette Lili :roll: ), az igy jo szerintetek?...Az ebed pedig zöldseg, kesöbb ehez höhetne a husi + szopi..... :roll:

Na pont most olvasom, hogy akkor nem föetkezest ki lehet vältani gyümi+gabonapeppel 8)

Na most olvasom, hogy nem is most volt, hanem ezen a hetvegen lesz a tali, faszan kepben vagyok :D

Eta-Te nagyon komälhatod a csirket, a multkori talira is te hoztäl csirket ha jol emlekszem :lol: ....Mondjuk jo is az, meg is ennem ha ott lennek :wink: Milyen az a Lucus fele fejlesztö jätek??Enis, en is :D

Csillag-Micsoda kek szemei vannak Gergönek, gyönyörüüüü :D ..Nagyon ügyes vagy, hogy igy fejleszted es tornäztatod, le a kalappal :wink: ....Viszont szomoru, hogy ennyi plusz kiadässal jär, igazän lehetne ingyenes.... :roll:

Dorka-Luca äll????? :shock: Azta büdös :D ...Nagyon-nagyon ügyes!!!

Mi meg csak forgunk oda vissza, mint a villäm, söt mär valami kuszäs felet is produkäl, feltolja a segget büdösbogärba es forog közben meg nyujtozkodik, de mindig eleri a kiszemelt äldozatot ( ma konkretan a virägokat legelte le :shock: )

Nekünk is 2 fogunk van egyebkent, azzal szotyizik, hahahaha :lol:

Angie-Sajnälom, hogy ilyen rossz dolgok törtentek veletek mostanäban :? ...Ovonenikhez no comment :evil: ...egyebkent nem külön csoportban vannak a különbözö koru gyerekek?

Ebba-tuti, hogy ügyesen megoldod anyud nelkül is azt az 1 hetet, gyorsan elrepül majd :wink: ...Engem erdekelne az az internetes oldal a fejlesztös jätekokrol :) Janka baba meseszep!!!!!!!!!!!!!!

Tenyleg minden baba gyönyörü a topikban :D

Eclipse-Molli a kis szonok, beszarok :D

Navi-Zorka mosolya zabälni valo :D :D Ilyen ügyesen ül mär????En meg nem probältam Lilit ültetni de szerintem eldölne, mint egy krumlis zsäk :lol:

Mike-Boldog nevnapot utolag is :D ...Ma en is üres müanyagpalackba beledobtam pär pici kavicsot es azzal jätszott Lili :D Negy fog???????????????alul kettö es felül kettö??

En amugy rohadt szarul vagyok, tegnap 38,4-38,6 között volt a läzam egesz nap...Ma mär läz nincs, helyette van torokfäkjäs :evil: :evil: :evil:
Ja es a hajam ugy hullik, hogy csomokban uszkäl a kädban mikor hajat mosok....Elgondolkodtam, hogy lehet rohadtul szedni kene valami vitamint, mert hamarosan a 3 szäl hajamat fonogathatom :D

Kepeink nekünk is vannak, csak elö kell haläsznom :wink:

Na lepek fözni aztän elökotrom a fotokat :lol:

Puszi mindenkinek!

Lili es Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Mike!
Itt féláron lehet a bébi hengert kapni :)
http://www.jateka.hu/jateka/jatekok.php ... i%20henger

Ma jobb napunk van. Zsombor már másodszor alszik, délelőtt több mint másfél órát, és most is már egy órája alszik. Éjjel pedig nem ébredt fel egyszer sem. Biztos megérezte, hogy tegnap totálisan kiborított, miután este kb 30 percig torkaszakadtából bömbölt, és már pattanásig feszültek az idegeim, mire végre elaludt. Se ölben, se ágyban, se cicin nem tudott úgy bealudni, hogy be tudjam tenni az ágyba. Abba persze nem hagyta, hanem már a végén ijesztő hangon sírt. Végül popsi-paskolásra beájult. Én is utána rögtön. Ma pedig egy másik dimenzióban ébredt :roll:

Ancsa!
Az én hajam is el kezdett újból hullani. Pedig egyszer már leállt. Vasat kéne szedni, de félek, hogy székrekedésem lesz, így eddig kerültem a dolgot. Jobbulást!

Eclipse!
Majd akkor körül nézek a Tescoban, bár szerintem az csak egy akciós beszerzés lehetett, mert én sosem láttam ott ilyet. Pedig elég sokat lógunk Szilárddal a játékosztályon :lol: Valahogy elkerülte a figyelmemet.

Szissz!
Danika nagyon ügyes. Ebből hamarosan felállás lesz. Remélem, az ágyát már leengedtétek

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Ancsa!
Még akartam kérdezni, hogy körül néztél már a bébikaja részlegen, hogy milyen árak vannak, és mik a megbízhatóbb bébikaja márkák, amiben nincs pl hozzáadott cukor? Lehet, hogy kiugrunk valamikor Ausztriába, és akkor bevásárolnék, mert állítólag sokkal jobb árban vannak, mint itthon.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Szissz-Ez tipikus, ha valami elromlik a häztartäsban, tuti, hiogy egy-ket dolog meg követi :evil: Dani akkor baromi gyorsan mäszni fog :wink:

Angie-örülök, hogy jobb napotok van :D Bebi kaját meg nem igazán neztem :oops: Hetvegen egyedül leszünk Lilivel es megyünk väsärolni, akkor majd jegyzetelek :wink: A barätnöm a Mülleres Bebivita kajcsikat isteniti, na azokat mindenkeppen szemügyre veszem :lol:

Nincs kepkicsinyitöm ezen a gepen, ugyhogy meg mindig logok a kepekkel.... :wink:

KépKép
gyancsi
 
 


Angie - árak itt:
http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?_ ... 1306442185
Szerintem a sógoréknál is kb ennyi lehet. De majd meglátjuk mit jegyzetel Ancsa.

mikegirl
 
 


Angie
Örülök, hogy már jobban aludtatok! Nem lehet, h a meleg miatt volt? Dani is alig akart aludni valamit, meg este is nehezen aludt el... mos legalább fújdogál kicsit a szél, igy elviselhetőbb.

Én is láttam nagy habtapit a tescoban (Budaörsiben), de apa rohant, igy esélyem sem volt leemelni a polcról, az auchanban vettünk kicsi habtapit, 10 db volt 1000 ft, ha legközelebb megyünk, veszek még 1 csomaggal!

szisszka
 
 


Ancsa
Jobbulást!!!

Hozzátápi:
mi most ebédet váltunk ki ellőször. Dani kapott eddig: almát, őszibarackot, banánt, krumplit, sárgarépát. (külön is és variálva is) A gyümikhez elkezdtem kekszet reszelni, sima háztartásit.
Tegnap előtt kapott Dani banánt+kekszet, de nem evett meg csak olyan 90 g-t belőle, utána szopizott, tegnap meg már bevágott belőle 180 g-t. Egyébként ilyen 160-180-200 g a teljes baba adag, szerintem gyerekfüggő, h mennyit eszik :)
Én a tízórait akkor szeretném elkezdeni kiváltani, ha már husit is eszik Dani. Tejpépet ritkán szoktam neki adni általában fürdés előtt.

Lassan elindulunk bevásárolni, holnap szülinapozunk, kellene sütnöm egy Malacka tortát.... Ma mindenképp meg kell sütnöm hozzá a piskótákat.

szisszka
 
 


Szissz-na majd ha haza megyünk juliusban akkor megnezem a budaörsi tesoban :D ...nekem a nagy jobban tetszik :wink:

Es lekcsinyitettem par kepet a kicsajomrol :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Bocsi a sok kepert, nehez volt valasztani :oops: :D

Nagyon szep hetveget, jo talit es nagyon värom a kepes beszamolokat :D

Puszi
Lili es Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Ancsa
Nekem is jobban tetszik a nagy, de már muszáj volt venni valamilyet :D
Nagyon cuki a kiscsajod!!!!! :)

szisszka
 
 


Jaj csajok, Lucuzs hívott, hogy néztem-e az időjárás előrejelzést. 18 fok és eső :cry: :cry: :cry:

mikegirl
 
 


Májki, jaja, valszín szar idő lesz :roll:
Egyébként mi nem is tudnánk menni, Zolinak dolgoznia kell :(

Ancsa, Zorka csak a fotó kedvéért csücsült, nem szoktam ültetni amúgy. Úgy gondolom, h. amíg nem ül fel magától, csak a hónaljánál/mellkasánál tartva üldögél néha :wink: Na meg egy kis fotózkodás miatt!

Nagyon ügyes Lili baba, h. szépen forog és kúszik! És nagyon szupi képek, de már fészbukon csekkoltam :D
Zorka most nem forog... nincs kedve :lol:
Hozzátápival mi lassan haladunk, nem egy zabagép a szentem. Úgy nézünk ki, h. éjjel vagy eszik vagy nem, de ettől függetlenül reggel csak 9-kor hajlandó inni kis tejcit. Direkt nem a szopizás szót használtam, mert a mennyiség csak egy kis ivásnak felel meg :roll: Utána 10-kor egy kis gyümi és 11-kor szopi, amin bealszik - változó mennyi ideig-, utána 14-kor ebéd (vmi főzelék-féle), amit szintén vagy kér vagy nem és 15-kor szopi. Este 18 körül újra próbálkozás a kajával: ha marad ebédről akkor azt adom neki, ha nem, akkor gyümit gabonával és ilyenkor már csak fürdés után van cicizés! Szóval ha jól számolom, akkor az éjjeli szopival van meg az 5 tejci, de akkor 3x nem eszik normál kaját... Tehát, h. ő mit vált ki és mikor azt még én sem tudom :? Most pár napja így vagyunk, de Zorkánál ez annyira változó, sajna... nem eszik csak úgy passzióból :roll: :D
Én amennyiszer csak tudom, kínálgatom, de kizárólag akkor eszik, ha nagyon éhes!

Én is szarul vagyok :evil: Úgy néz ki allergia :( Taknyom-nyálam folyik, tüsszögök, kapar a torkom... vami fűfélére lehetek allergiás. Még életemben nem voltam amúgy!

Hajhullás nekem sem az igazi, de mintha javulna. Én Amway-es vastablettát szedek.

Na most mennem kell! Használjátok ki a jó időt! :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: