Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Bocsi, most nincs időm senkinek válaszolni, csak gyorsan. Lányok, figyeljetek oda, hogy hová írjátok, hogy mentek nyaralni. Mostanában a betöréseket úgy csinálják, hogy megnézik a Facebook-on a képeket (csomó képen háttérben ott van a lakás vagy a ház), aztán elolvassák, hogy mindenki írja, hogy mikor megy nyaralni. Utána meg szépen odamennek és kipakolják a lakást. Szóval csak óvatosan! Ezért jó a zárt fórum, azt nem látják illetéktelenek. Csak az a gond, hogy az egy idő után elhal...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Jó reggelt!

Piroska,ez nem csak nyaralással van, hanem esküvővel is... akkor pakolják ki a rokonságot! Legalább is felénk (Pest megye) ez dívott egy időben.
Céklás recepteket rakj fel!!!!!!! Én csak savanyúságnak ettem eddig... De részleteset ám'! Nem vagyok egy Kovács Lázár :D

Kat kaját én kérdeztem, köszi a felhomályosítást! :) Én Momert melegítőt kaptam (Rekuja IGEN ez a neve :) ) Az van ráírva, hogy 4-7 perc és két kanál víz is mehet bele. Valójában még nem használtam, még nem kezdtem el a hozzátáplálást.
Fürdőkádat is én írtam! :) Haláli, ahogy Levente csimpizik a lábával, amíg el nem éri a végét! Akkor kezd ficánkolni, és rugdossa...
Cserpes termékek olyan jók??? Most nyílt tőlünk kb 5 percre egy boltjuk!

Levente nekem sem forog hasra és vissza! Balról jobbra, és jobbról balra teljesen elfordul, de hasra nem akar :( Csütörtökön jön doki néni és a védőnő, majd megkérdezem mit csináljak, mert a létező összes praktikát bevetettem már... NA jó egyet nem, hogy rakjam hasra, és hagyjam ott bőgni, mert azt nem viselem jól! :oops:

Timocska - Snowball Levi nekem is szörcsögött most 1-2 napig de orszi-porsziztam, és már nem.... Képzeljétek, Apa vett orszi-porszi tisztító kefét!!! Mit össze nem bénáztam eddig nélküle, míg kitisztítottam!

Rekuja az álló zuhanyfürdő javaslatod elképzeltem!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Hét lúzere címre nem mondom, pályázhatsz, de muszáj nektek javíttatni a régi lakás budiját??? Festőket ne fizesd ki, amíg meg nem csinálják!!!! Konyha képeket várom :)
Milyen lett Szaffi szobája?


Már nem tudom ki kérdezte, de voltunk megint babaúszáson. Nem nevezném úszásnak, inkább vízi torna. 5-10 perc masszírozással kezdődik még kint a vízből, majd kb 40 perc játékos torna, végig énekelve, mondókázva, különböző "segédeszközökkel" szivacs karika, úszó lap - erre ráülnek, majd ráfeküdnek hason. A végén van 10 perc pancsolás, akkor kapunk egy csomó strand játékot, aamit ki lehet próbálni! Nagyon jól átmozgatja a bébiket! És hatalmasat lehet utána aludni :D

A XVI. kerületben a Hermina úton van a magánház, ahová járunk (a Szlovák út/ Rákosi útról lehet oda jutni, ha valaki ismerős arrafelé) 3 éves korig szerveznek csoportokat, de 6 hónapos korig szokták javasolni elkezdeni, ha merülni is szeretnétek, mert akkor még működik a búvárreflex, és ezt használják ki. Aki utána kezd járni annak nem reflexből, hanem tudatosan kell már visszatartani a levegőt, amikor víz alá kerül kb ennyi a különbség.

Levente drágám babaúszáson szó szerint el van mint a befőtt a polcon, nem csinálja a gyakorlatokat, csak minimálisan, Ő csak élvezkedik látványosan a vízben :D Ezért aztán profin lebeg, mert ott meg sem kell mozdulni csak ellazulva feküdni a vízen...
Na jó azért vagyok ott, hogy csinálja végig a gyakorlatokat, de akkor is a lebegés a kedvence. Már eljutottunk odáig, hogy csak egy kézzel az álla alatt tartom - fent marad a vízen ha mozdulatlan! Haláli fejet vág olyankor, kb mikor teleeszi magát és vigyorog a cicin, olyan arcot vág!

Na megyek, mert gyártom tovább a szombati esküvőre a díszeket (papírrózsák, a rózsákból gömbök, szívek stb)
evian19
 
 


Ma voltunk a védő néninél, mert hazajöttünk Almádiból szerdáig. 7kg, és 66cm, a feje 44cm .Ő is azt mondta, hogy majd egyszer csak megindul a mozgása. Most mondta, hogy beindíthatom a kaja kérdést, mehet a frissen sajtolt olaj decinkén 1mokkáskanál, főzbe hagyma, fokhagyma, petrezselyem, glutén. Szóval most beindultam.
Ma vettem egy babymoov-os melegítőt. A vizem 2perc alatt melegíti, a kaját holnap próbálom.
Most anyuméknál vagyunk, mert hűvös van, és nem mentünk ki a hideg telekre.
REKUJA: hát nem irigyellek, én is úgy érzem ezekben a helyzetekben mindig jön még valami, ami már nem hiányzott. Ma voltam a lakásban, és nagyon szépne haladnak, de az a mocsok, ami ott van, hát... Nem látom, hogy lesz ebből otthon.

EVIAN: örülök, hogy nem csak mi nem mozgunk nagyon:) Bálint szerte a hasán lenni, és elég sokat van úgy, és ,még így sem forog, sőt ha elbillen akkor igyekszik visszaszerezni az egyensúlyát. Igaz a mostani mutatványa az nagyon vicces: befurja a fejét a matracba, és feltolja a fenekét.

KépKép
KépKép
kat78
 
 

 
 

Kat
honnan tudom, hogy le van tapadva valamije?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 12:57-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Rekuja
hát részvétem...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 12:59-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Hé, csajok, én költözöm, másnak nincs sok joga elveszni!!! :D Na jó, Katnak is van kifogása, egye fene :wink:

Csajom átszokott a 4kor kelésre, majd egész délelőtt csak egy fél órát alszik, és beájul 11kor. Hát nem a legjobb, de így délelőtt 11kor én is lefekszem aludni. Pakolás nem nagyon halad így, hogy napi max fél órám jut rá. Hétfő délelőttünk tragikus volt, volt vízszerelő meg a festő is visszajött, a csajszi meg ugye korán kelt, szóval az egész egyben egy börleszkre hasonlított, de most mindenhol van víz, az előszoba már egész fehér, a fúgát meg felvakartattam a festővel, aki hosszan próbált meggyőzni, hogy a burkoló átvert, és szürke fúgát használt a barna helyett. Mondtam, nem érdekel, ha szürke volt, de mivel szivaccsal dörzsölés után barna lesz, dörzsölje végig a lakást és pont, benne volt az árban a takarítás. Az egyéb elfelejtett festéseket nem említettem meg, inkább megcsinálom idővel, mint még egyszer lássam ezt a gerinctelen fickót. Nem bírom, ha valaki ennyire kétszínű és sose vállalja fel a hibáit.

Csajom 4 napja hasmenéses, de nem vészes, eddig 3 naponta kakált, most naponta 3 kaki van, szóval ez határeset, meg nem is olyan folyékony. Tyuntyi! Mintha te írtad volna, hogy fogzás előtt volt egy ilyen korszakotok, nem? Csak mert már nagyon látszódik az alsó két kis foga az ínye alatt, gondoltam, hátha annak az előjele. Ma megyünk oltásra, nemtom megkapja-e így, de ha már van időpontunk, legalább nézzen rá a dokim a csajszira.

Piroska
Még szerencse, hogy nem vagyok fenn facebookon, így nem nézhetik ki a lakásomat :)

Evián
Mi a kórházból hazajövet az első napokban tettük úgy hasra Szaffit, hogy tiltakozott és mégis hagytuk max 2 percig (nem bőgött, csak nyenyizet). Kb 1 hét után már élvezte a hasonlétet, és meggyőződésem, hogy ez hozzájárult a gyors mozgásfejlődéséhez.
Festőket sajna már kifizettük, de azzal nyugtatom magam, hogy bárki más 500e-ért vállalta el, ők meg megcsinálták 250ből.
Szaffi szobája pont olyan, mint volt :) Ugyanaz a zöld festék van az egyik falon, ami passzol a szőnyeghez meg a bútorokhoz, kiságyhoz, amik szintén zöldek (hivatalosan lime-zöldek). Amúgy a konyha is nagyjából ugyanaz az árnyalat, csak sötétbarnával kombinálva.
Babaúszást én kérdeztem, tudnál esetleg pontos címet küldeni akár priviben is? Apa nagyon érdeklődő, ő is folyton kádban ül (totál nem ismerem a XVI. kerületet, dél-Pesti vagyok :oops:)

Kat
Mi ma megyünk dokihoz, szerintem hasonló méreteink lehetnek, de majd leméretem. Remélem, elérte a 7kg-t, mert annyi a születési súly duplája (pontosabban 6980 gramm).

Piroska
Apa Mvhelyi, de 5-6 és 8-14 éves kora közt Bukarestben élt a szüleivel, aztán mindannyian visszaköltöztek Mvhelyre (a nem említett időpontokban gyerekkorát Mvhelyen töltötte a nagymamájánál).
Dévényes módszer közben sírnak a babák? :shock: Én azt hittem, élvezik :roll: Lehet, félreértettem, de mintha Sajti ezt írta volna, meg Kat sem panaszkodott erre. Vinni a babának telefont? Ezt sem értem. Nem leszel ott vele a masszázs alatt?
Csak a képekre zárt fórumhoz én lusta lennék :roll: ha már úgyis ide írok, az a heti egy kép jöhet ide is.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja
ott lennék vele, csak hogy lekössem valamivel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 13:00-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Képek:
Konyha
Kép Kép
Gyerekszoba:
Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Piroska: A kötöttséget nehéz ilyen kicsin észrevenni, inkább csak az a feltűnő, hogy nem annyira hajlékony. Sajnos én se tudok többet mondani, mert én 3éves kortól tudom kezelni a dolgokat. A DSGM tornára készülj fel, mert nagyon fog ordítani. Bálint is nagyon ordított az első 3 alkalommal, amíg a letapadt területeket masszírozták. Nála semmi nem segített, se játék, se cumi, csak az, ha abbahagyták a masszást. Nekem nagyon helyes gyógytornásznőcim volt, sokszor fordította maga felé, és dumált hozzá, akkor megnyugodott és utána kezdte csak újra. Nehéz volt hallgatni, de tudtam muszáj. Után kb 5órát aludt mint akit fejbe vágtak.

Rekuja: irigykedek nagyon, hogy ,már itt tartotok. Nálunk minden káoszos nagyon. De 20án átadják. Nem irigyellek, hogy a sok dobozzal, a cicalánnyal egyedül vagy.

Most kicsit nyugis napok vannak itt a szüleimnél, bár minden több gyerekes anyukának tiszteletem. itt van a 4éves unokahugom, aki sokat babázik és ez jó, de sokat féltékenykedik. És amikor Bálint alszik, és én tenném a dolgomat(főzés, mosás, vasalás), akkor jelentkezik egy kis foglalkozásért. Húú, szóval ez kemény munka.

Kétszer voltunk játszótéren. Mi is hináztunk,csak apu fényképezte le. Nagyon élvezi ez a dolgot, mert már nem alszik el a babakocsiba, és tud a játszón figyelni leveleket, gyerekeket, nagyon helyes.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Hát igen...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 13:02-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Csajszim az új lakáshoz a 4:20kor kelést társítja, óramű pontosan jelez 3. reggel óta, és tök mindegy, hogy este 6kor vagy 9kor aludt el :o Rutinos vagyok, ő tegnap 9óta alszik, én 9:15 :) hiába, lehet 15 perc alatt fogat mosni, zuhizni és beájulni az ágyba. Holnap már jön haza apa, és ezúttal hál isten már 3 körül leszáll a gépe! Szeretem, ha Németországba megy és nem Madridba, ahonnan este 10kor száll le a gép :) mondjuk a leginkább azt szeretném, ha nem kéne tudnom, honnan mikor érkeznek a repülők...

Piroska
Sajnálom a masszázst, szörnyű lehet, hogy fáj neki, és mégis csinálják :( Tudod, ahány szakember, annyi mindent fog belelátni a gyerekedbe :) Hihetetlen szerencsés vagyok, hogy Szaffinak nincs mozgásbeli problémája, első gyerekesként nem bizti, hogy kiszúrnám :oops: Bár csak szólna a gyerekorvos, az a dolga, nem?
Csak a konyha meg a gyerekszoba zöld, a nappaliban a piros dominál, a hálóban a rózsaszín és a sötétlila. A dolgozó kommersz fehér lett. Ja az erkély meg főként kék, mert az erkélybútoraimat még az előző lakásban kékre festettem, szóval azt itt is megtartom, azt hiszem.

Kat
Te is mindjárt a kicsomagolásnál tartasz :) Addig se kell ott lenned, tárgyalnod a munkásokkal, izgulnod, hogy felkel a gyerek, ha leejtenek valamit.
Sztem más lenne a többgyerekes feeling, ha a sajátod a nagy is. Mármint azon kívül, hogy minden nap ez lenne :) Ez valahogy olyan, mint hogy ha születésekor lettek volna 7kg-sok a babóink, szenvedtünk volna, hogy milyen nehéz megemelni a pici popóját, most meg rutinosan cipeljük fél kézzel.
Már mindenki hintázik? Hát nem tudom, Szaffi nagyon szépen ül, de... a hinta az más, ott nehezebb egyensúlyozni, én ott féltem még :roll:

Csajom most kidobálja a játékait a kiságyból :shock: azt hittem, ez a kor később jön el :roll: Newtonnak tanul és gravitációsat játszik :D Remek mókának tűnik, de nyenyi van, ha nem adom vissza.

Tegnapi oltást jól viselte, bár meglátta a dokit és elbőgte magát, a szuri nem is zavarta, csak a szakállas bácsi :) Pedig kedves mosolyú fiatal fickó. Mondta is a doki, hogy megvolt a retinaszkenn, jöhet a bőgés :)

na, egy óra játék után szólt, hogy már aludni akar, én is visszafekszem. Tudom, hogy jó idő van, de tessék élménybeszámolni! Pl ment már valaki strandra a picivel? Tegnap találkoztam a házból egy csajjal, 2010 februári a fia és épp a strandra mentek.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból, amit sajnos meg kellett rövidíteni, mert Lilla belázasodott, egész éjjel 38 fok fölött volt a láza, ezért inkább hazajöttünk.. Murphey-nek megfelelően, itthon már semmi baja! :roll: Ennek azért örülök! :) De a lényeg, hogy nagyon klassz a hely, írtam róla a blogban is, szívből ajánlom minden kisgyerekesnek. Igaz, inkább a nagyobb gyerekeknek jó, mint babáknak, de jövőre már lehet menni! :D

Rekuja!
Óóóó, de szép kis kuckó! :D Látom, ti is szeretitek a színes falakat! Nálunk a vendégszoba lime szinű, de az a kedvencünk! :D
Strand: mi már voltunk Hannival, semmi extra. Az a lényeg, hogy legyen árnyék. Jó alaposan bekenni 50+-os naptejjel és ugye betartani a szabályokat: 11 és 3 között nem menni! Ja, kalap mindig legyen a fején, még a medencében is. És úszópelus! :D Hanna nagyon élvezte, van egy beleülős úszógumija, amiben lehet húzni is. Úgyhogy szerintem menjetek bátran!

Piroska!
Sajnálom a tornát! :( (én még nem is néztem, Hanna hogyan tarja a kezét hason, de ha felkel, az lesz az első)! Amúgy mi is jártunk Dévény tornára Hannival néhányszor, mert bal oldalasan tartotta a fejét. Ő is nagyon sírt és tényleg nem használt ellene semmi, csak ha abbahagyta a csaj a masszírozást és felvehettem az ölembe. (mármint Hannát, nem a csajt) :lol:

Snowball!
Csalóka ám a kép, mert Hanna neki van dőlve a hintának. Ő még pár másodpercre sem ül meg egyedül, dől, mint a krumplis zsák! :lol: :lol: Felülni általában a négykézlábazásból szoktak úgy, hogy leteszik a popójukat és a kezükkel felnyomják magukat.

Képzeljétek, Hanni a nyaralás alatt megtanult visszafordulni a hasáról a hátára. Nem mindig sikerül neki, de ha igen, akkor nagyon megijed és sírva fakad! :D

No, mennem kell, ébrednek a csajok! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Rekuja
a gyerekorvos nem mindig szól
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 13:03-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tűntem el én sem, csak hát két gyerek az le tudja kötni az emberlányát rendesen. ( No meg egy számítógépfüggő férj aki épp szabin van).
Nálunk az egész nyár azzal telik hogy hurcoljuk egyik gyerek után a másikat orvoshoz. Semmi komoly, csak a nagynak hanyag tartás és lúdtalp,ebből kifolyólag 10 napos úszótanfolyamra járt, most megy majd gyógytornára, a kicsit vissza kontrollra, oltás, súlymérés stb. és mivel Leventém is elég féloldalasan forog, azaz konkrétan csak egy irányba fodul őt is megmutatom egy doktornőnek. Szóval nem unalmas az élet. Emellett próbálok mosni főzni, takarítani stb., most épp gyümiket fagyasztok le pürésítve, mivel saját termés, nincs permetezve, majd ősszel-télen azt fogom Levinek adni nem üveges kaját. Elkezdtük mi is a hozzátápit pár napja, de még mindig csak a kóstolgatásnál tartunk, a max. az két kiskanál alma eddig.
Rekuja,
üdv a koránkelők táborában! Nem egy leányálom a hajnali ébredés, bár én mostanában van hogy reggel 6-ig is alszom. Nagyon modern a konyhátok, tetszik. Mi is akarunk majd konyhát felújítani egy-két jó ötlet elkelne. A gyerekszoba szekrény is szupi, biztos sok mindent elnyel. Én folyamatosan küzdök a sok ruhával, nincs hely pakolni.

Piroska,
ez a gerincferdülés lehet hajlam kérdése is. Én sem ültet(t)em a gyerkőcöket még a hordozót is min. ideig használjuk, mégis Misinek van gerincferdülése és csak 5 éves!

Bocsi, de mennem kell mert nyügizés van…

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gabci76
 
 


Gabci
lehet, persze hajlam is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 13:04-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Csajszim ma 3:21kor úgy érezte, ideje énekelni egy kicsit. Korábban is énekelt néha, főleg, mikor én daloltam neki, de tegnap szinte egész nap énekelt, és annyira tetszett neki, hogy ma is ezzel keltett a kis kakasom. No meg persze kajálni is akart. Fura, de napi 6x180at eszik az én alig evős babám, plusz úgy 50 gyümi meg ugyanennyi főzi vagy rizspép :roll: Bizti fejlődési ugrása van, nem is baj, mert már kb 2 hónapja, amióta aktívan fordul mind2 irányba alig hízott pár száz grammot. Még van egy hete, hátha megduplázza a súlyát fél éves koráig :) Nem mérték le a dokinál, nem volt ott egy védőnéni sem, majd be kéne menni, de már az újhoz kéne, ahhoz meg semmi kedvem. Majd mondom a réginek, hogy úgyis még nem írtam át az állandó lakcímünket, megyünk hozzá :)

Én úgy tudom, hogy a megfelelő terpesztartásos kenguru kifejezetten jót tesz anatómiai szempontból, mert olyan mint egy terpeszpelenka. Persze ez az M tartásúakra vonatkozik, ahol a baba súlya nem a popsin, hanem a combokon van, és csak a térdtől lefelé lifeg a lábikója. Ez így ugyanaz, mint a kendőben cipelés, ezért is van, hogy némely kenguru már 0 éves kortól használható, mások, ahol lifeg a láb vagy kifelé néz meg csak 3 hós kortól.

Forgás: Sztem minden gyerek az egyik oldalát jobban preferálja, ahogy mi felnőttek is. Szaffi majd 1 hóval később fordult át balra, mint jobbra, pedig neki aztán semmi baja a mozgással, az tuti :) Egyszerűen, mikor már át tudott fordulni, nem izgatta, hogy lehet-e a másik irányba is, csak maga a tény, hogy hasra kerül.

Nálunk a doki minden szuri előtt áttapizza a csajt, végig kérdi, milyen mozgásokat produkál,megkérdi, mennyit van hason, és hasra fekteti, hogy lássa, mennyire nyomja ki magát (most persze csajszim rögtön 4kézlábba nyomta magát). Meg cuki volt, mert miközben tapizta a dokibácsi, szokásához híven rákulcsolta a lábait a kezére és elkezdte felhúzni a csípőjét :) dokibácsi meg hívta az aszisztensét, hogy nézze meg, mennyire megmaradtak a majomreflexei, meg „ez a gyerek a dzsungelben is megélne” :) Ez persze nagyon szórakoztató, ameddig nem pelenkázás közben csinálja :?

Timócska, sajnálom a nyaralást, a lényeg, hogy már jól van :)

Gabci, az „én időmben” lúdtalpra és rossz tartásra még csak betétet adtak :) Amúgy én nagyon büszke voltam a lúdtalpbetétemre, csak amíg fém volt, minden fémdetektornál le kellett vennem a cipőmet :oops:
Konyhafelújításhoz: Nekem nagyon bevált, hogy nem ikea, hanem méretre csináltattuk. Kb 25%kal több, viszont a lakótelepi konyháknál mindig kimarad 10 cm :? Így meg nem, meg így a plafonig ér a szekrény, az asztalos tud vágni lukat a gázcsőnek, konnektoroknak, mosogatógépnek (ez még nincs, de úgy csinálták, hogy csak egy elemet ki kell venni, és annak az ajtajából levágni kb 10 cm-t előlapnak). Sztem nagyon praktikus, hogy a lábosok nagy fiókokban és nem ajtós szekrényekben vannak. Beépített sütőre építész uncsitesóm dumált rá, és nagyon örülök neki, egyrészt nem sokkal drágább (130e volt) másrészt rengeteget emel az esztétikai és praktikai megjelenésen. A nem sokkal drágábbat azért mondom, mert marha drága összességében :) Ja és mosogatótálcát jól nézzétek meg, mert járnak hozzá szerelvények (szifon stb) de nekünk abból szart adtak, és mikor visszament az asztalos a boltba, mondták, hogy ők is ezt kapták :?
Gyerekszoba IKEA :) és a szekrény nagy része egyenlőre üres :D

Piroska a te témáidra fent már írtam :)

NA, visszaalszik, megyek én is. Már csak 11 óra és jön apa!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja
lehet, hogy minden gyerek favorizálja az egyik oldalt, én ebben nem tudok nyilatkozni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 13:05-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

Nos, talán ennyi időre még én sem tűntem el soha a topikból, mint most, de meg volt rá a jó okom - elromlott a laptopom, és mostanra lett kész.
Örömmel olvasom, hogy másoknak a babája is az egyik oldalra fordulást jobban szereti, mint a másikat, Molly is ugyanez. Balra nagyon ügyesen forog, a jobb oldalát még csak most kezdte el felfedezni. Ha esetleg neki problémái lennének a mozgás fejlődéssel, soha a büdös életben nem kerülnénk el vele orvoshoz. A háziorvos sem foglalkozik vele, meg az esetleges problémáinkkal. Jövőhéten megyünk 6-9 hós vizsgálatra, kíváncsi vagyok, mit néznek meg rajta.

Hogy mondjak jó hírt is, kibújt az első fogacskánk :P

Rekuja:
Nagyon szuper lett a konyhátok!!! Látszik, hogy mivel bérházi lakás, kicsi a konyha, és mégis kihoztátok belőle a maximumot! Ügyesek vagytok, praktikus!! Főleg, hogy nem vagy egy nagy főzőcskéző :)
Biztos Szaffi is azért kel fel ennyire korán, mert a fogainak énekel :lol:
Kívánod még a kovászos ubit? :P Egyébként mivel én azt hiszem 6 vagy 7 hónapos terhes voltam, mikor abbahagytam a hényést a szagoktól, viszont az inger még mindig előjön, hogy ha egy olyan öblítőt vagy dezodort szagolok meg, amit terhesen használtam :D Alexnek is inkább vettem új parfümöt, csak ne a régit használja :D
Látom nektekis van ikeas bogár lámpátok. Te éjszaka fel szoktad neki kapcsolni? Mert hiéba tettem bele 15 wattos égőt, olyan nagy a fénye, hogy le szoktam takarni egy vékony sállal. Amig nem vagyunk mi is a hálóban, addig fel szoktam neki kapcsolni a bogarát :oops:

Piroska:
Sajnálom Mendi babát a masszázs miatt :cry: Hányszor kell mennetek?

Timocska:
Örülök, hogy azért Lilla otthon jobban lett.

Kép

Kép
snowball
 
 


Ismét Balatonon. Egy baráti családdak vagyunk lent. Én hoztam le a láy és a 3hónapos Ráchelt. Bálint a 90es kmig torkaszakadtából üvöltött. Megálltunk egyszer, akkor megynugodott, de ahogy indult a kocsi megint kezte. Aztán elhallgatott, és lassan elaludt. az a nehéz, hogy pont alvás időben indultunk, de megálltam felvenni a családot, ott felkelt, és nem aludt vissza.Élmény lesz vele Horvátországig.
Jelentem megvolt az a motiválás, ami miatt hátról hasra fordult tegnap többször is, és ez a motiváció Ráchel volt. Feküdtek a játszószőnyegen ketten Bálint ránézett, eldőlt oldalra, és mezeien ráforduét Ráchelre. Én mondtam véletlen, de ez még többször megtette, és ma az ágyamba is megtette.És igaz csak egyik oldalra tudja.
Itt elromlott a légkondi, Bence örjöng, mert minden új, de kaptunk egy használt légkondit, amit átnézettünk és feltetettük, erre ment már többször, de most elkezdtett csöpögni belöle bent a víz. Leállítottuk, megnéztük a kültéri egységet, ahol az egyik szelep befagyott, és tiszta jég volt. Persze holnap tudnak csak kijönni. Én elvagyok nélküle, de Bence nem, és mostmár nagyon nehéz vele, mert az otthoni dolgoktól tiszta feszült, s kialvatlan, én nem találkozom vele, csak hétvégenként, amikor ilyenektől teljesen kiakad, és morog. Nem könnyű így.
De majd, ha kész lesz minden, talán jön egy kis nyugi.
Bálintnak elkezdtem az új kaják bevezetését: evett fehérrépát, petrezselmet, meggyet, csirkét. Nagyon tetszik neki. Vizet ne hajlandó inni még mindig, csak kevés gyümölcslével.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Jöttem egy picit lejelentkezni :)
Szégyenlem hogy eddig nem jöttem,de majd probálok sürübben jönni.

Látom vannak új tagok is,tök jó:)

Ferike most volt fél éves,8400gramm és 71cm :)

Még mindig 99%ban csak cici van.ebédre kap egy kis pépet,szereti az almát,öszibarackot,sütőtököt,krumplit,végülis eddig ezeket kapta.majd nemsokára adok neki csirke husit is.

Izeg,mozog,forog,körbe járja a szobát,vagy az asztal alól szedem össze,vagy szék alól :D
ő nem mászik,hanem a hátán tolja magát előre vagy épp hátra :D

Kép
Kép

KépKép
bettike83
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, csak nyaralni voltunk. Lent voltunk a Balatonnál, Káptalanfüreden,Csanád örült jól érezte magát. Semmi probléma nem volt vele, nagyon élvezte, hogy állandó mozgásban vagyunk. Attól féltünk, ha hazajövünk, szét fogja unni magát. Egyelőre még álljuk a sarat. :lol: No meg az erkélyen folytattuk ma a strandolást. A szar időben Veszprémben voltunk állatkertben, haláli volt, ahogy Csani figyelte az állatokat. :P Túl van a 8 kilón és 74 centi hosszú. Szépen eszi a gyümit, jövő héten megpróbálok adni neki körtét is. A banánon gondolkodom még, de a védőnő szerint még várjak vele egy kicsit. Utána jönnek a főzik.
Továbbra is járok futni, a Balcsin is futottam fent a dombon, lefelé még hagyján, de felfelé elég nehéz volt, de megcsináltam. 8) Tejem nem kevesebb a futás miatt, ennek nagyon örülök. Ebben a melegben nem megyek ki rohanni, marad a klimás szobában a futópad.

Mindjárt visszaolvasok,s megpróbálom tovább folytatni...

Rekuja:
Olvastam a hasmenésről és a fogzásról. Csaninak is jóval hígabb volt a széklete mikor jött a foga, ez járhat a fogzással. Köhögött is, jobban mondva krákogott a drága akkor, állítólag ilyenkor több az orrváladék is, amit lenyelhet a gyerek, s azt köhögi fel. Szívni kell a gyerek orrát.

Erről jut eszembe Csanádnak még mindig nincs kint a harmadik foga, bár a nyálzása most kicsit csökkent, de a szájában van könyékig állandóan.

Na megyek visszaolvasni

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Rekuja:
A lakás nagyon szuper lett, már ami így a képeken látszik. Szaffi szobafala nagyon tetszik, ha jól látom, akkor a falak különböző színűek? Nálunk is színesek a falak, nagyon szeretem, mert feldobja a lakást. A strandolásról annyit, hogy mi ugye most a Balcsin voltunk. Mivel nagyon hideg volt a víz, így Csani csak kis csónakkal jött be velünk,de akkor is volt rajta 51 faktoros krém, egy fehér poló, úszópelus és fehér sapka. No meg csak pár percre vittük be, egyébként az árnyékban nagyon jól elvolt. A kis csónakban pancsizott kint a parton. Mivel nem volt melegvíz a strandon sehol, így ásványvizes palackban vittem le neki, s abban fürcsizett. Azt hittem, hogy fél évesen kicsit korai lesz a strandolás, de pozitívan csalódtam. Tényleg minden percét élvezte.

Piroska:
Mivel időrendbe visszafelé olvastam (hogy miért ne kérdezd,mert én sem tudom :oops: :P ), így nem egészen világos, hogy miért kell Mendinek tornára járnia. Mi a baj vele? A kezével van vmi ha jól értelmezem?
Nálunk a doki néni minden tanácsadáson megnézi Csanádot, kikérdez engem, felhúzza, forgatja, stb... A lábát is már az első alkalommal kiszúrta, kell is a cipőt hordania.
Cékla receptet elmentettem.

Snowball:
Mivel én sem voltam, így nekem nem tűnt fel, hogy régen jártál itt. :D De üdv mindkettönknek újra itt. :lol: Nagyon cuki Molly a hintában, bátor vagy, hogy bele merted ültetni egyedül. Csanival mi még úgy hintázunk, hogy ő ül az ölemben. Szépen tartja már magát ülve, de azért még eldől oldalra,ha nem tartjuk, így nem merném még hintába ültetni.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Timocska:
Nyaralást sajnálom, de tényleg Murphy törvénye, hogy olyankor történnek ezek a dolgok, mikor a legkevésbé kellene.

Kat:
A Balatonnál gondoltam rátok, mivel csak karnyújtásnyira voltunk egymástól. Nem mintha itt Pesten messzebb lennénk egymástól. :lol:
Csani is csajozott a nyaralás alatt, csak nálunk a kislány idősebb, ő 10 hónapos volt. Bár nálunk épp fordítva volt, Mannus volt a kezdeményező fél leginkább. :D

Gabci:
Az baj, ha egy oldalra fordul egy baba? Csani a hátáról még csak jobb oldaláról fordul hasra, vissza megy mind a két irányba. Nekem azt mondták többen is, hogy majd kis idő múlva úgyis elindul a másik irányba is. Nem szeretnék aggódni. :shock: A dokikat sajnálom.

Most mennem kell, felébredt a lurkóm. A pancsizás a medencében csodákra képes alvás terén. :lol: De egyszer ennek is vége szakad és felébred a lelkem. Igyekszem a többieknek is írni.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


51 faktoros krém? A saját hülyeségemen tök jót röhögtem. :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Tyuntyi,

nem tudom hogy baj e, lehet hogy csak azt kedveli jobban, a nagyfiamnál fel sem tűnt ilyesmi, de Levinél az előzmények miatt mindenen parázok. Elvileg lehet izomletapadás is, de ha mindkét kezét és lábát egyformán használja, támaszkodik rá stb, akkor elvileg nincs baj, de nekem azt mondta a doktornő hogy az a biztos ha ránéz. Viszont csak 28-ára kaptunk időpontot majd beszámolok.
Most hogy olvasom hogy más babák is jobb szeretik az egyik oldalukat, kicsit megnyugodtam...

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gabci76
 
 


Látom, beindultatok. Apa hazajött, végre pakolásztunk egy kicsit, mert így, hogy ő babázott én le tudtam cipelni egy csomó kakiságot a pincébe, kiürült a rumliszoba, feltakarítottam, és bekerültek oda a nappaliból a bútorok, így minden szobában nagyjábol azok a bútorok vannak, amik oda valók. Azért kicsit szentségeltem, a dolgozó asztal nem fért be az ajtón, ki kellett csavaroznom két lábát. Mi az istennek kell öt csavar lábanként?!

Timócska
Igen, szobánként egy-egy fal színes. Nem mind, mert az engem nyomasztana, de a hangulatot ez is megadja. Általában festett, kivéve a hálót, ott tapéta van, mert megtetszett a sötétlila mintás tapéta :) Lehet, megbánjuk még, mert sérülékeny, de most még jó :)
Hanna már úszógumiban? Én úgy gondoltam, csak beültetem a gyerekmedencében az ölembe,meg ilyenek. A nagy medencékben nem olyan aktív a vízcserélés, nem?
Anyám szerint tegnap délután felnyomta magát ülésbe, de én nem láttam, mert mosogattam. Ja kb 2 másodperc után eldőlt :lol: Szerintem csak azért mondta anyám, hogy elújságolhassa, hogy ő látta először ülni Szaffit :D

Piroska
Megmarad mózesben? Szaffi még fekve se marad meg, tök idegesíti, ha nem lát ki. Picinek is ezért kendőztem meg kenguruztam vele.
Nálunk Hanna kivételével mindenkinél nagyon korán látszott a domináns oldal. Hanna meg kétkezes, szenved is vele a nővérem rendesen, most hogy iskolás, iszonyat sokat járnak vele nevtanba, meg foglalkozik vele emiatt egy külön szakember.

Gabi
Számítógép függő férj itt is van. Csodákra képes, ha nincs net és nem megy a 3g a mobilon, mert rossza a jel :D A Bakonyban van egy telkünk, direkt olyan helyen, ahol semmi térerő nincs :D Persze nincs rajta csak néhány facsemete, de tök olcsón vettük 3 éve (3 milla a 3000 m^2 patakparti belterületért, villany, víz bekötve)

Apa hazajött a nyiratkozásból, megetetem. Jövök még ma a többieknek is írni, csak időrendben haladtam! Örülök, hogy előkerültetek :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Na, megetettem a „nagyot” is. Pici alszik, nagy épp szétszedi a távirányítót, hátha akkor lesz adás a tv-ben (még nincs kábeltv bekötve).

Snowball
Gratula a fogacskához! Én is ma tapiztam ki először a csúcsát.Úgy látszik, csajaink egyeztettek a hátunk mögött :)
Épp most jutottam oda, hogy ebben a konyhában még az is lehet, hogy fogok főzőcskézni :) Sütni nagyon szeretek, főleg, ha van kinek, mert apa gyakran fogyózik :? Szaffinak inkább bébikajákat veszek, nem ismerem itt a piacokat, ezeknek jobban bízok az összetevőiben. Ilyenkor kissé irigylem a falusiakat a saját zöldségeskerttel. Bár nekem is van rozmaringom az erkélyen :)
Bogárka lámpi nálunk egész éjjel ég, takarékos izzó van benne, sztem nem olyan erős. Pici kora óta így van, szóval az éjszakai etetés is így zajlott. Most már a zöld fényt társítja az alvással :) Eddig mind3 bogárka az ágya fölé volt felszerelve, most az egyik a pelusozónál van, azt szoktuk éjjelre felkapcsolni.

Kat
Azért most irigyellek a Balcsi miatt. Épp most mentek le anyámék 1,5 hétre, szóval mi legalább 2 hétvégéig nem tudunk menni. Utána meg mennek nagynénémék két labradorral, az se gyerekbarát környezet... de talán közte jut nekünk is egy hétvége :) Bár lehet, kutyák ide vagy oda, lemegyünk nagynénémékkel egy időben, csak akkor fent kell aludni, mert a kutyák bent alszanak velük a szobában :o
Nem semmi Bálint, nagy nőcsábász lesz belőle, az tuti :lol: Nagyon jót szórakoztam rajta, hogy a lánybabáért megtanul megfordulni :lol:
Apa miatt neked is részvétem, nálunk is ez van sokszor, főleg most, hogy pont akkor kellett elutazni, amikor ő is érezte, hogy nagy szükségünk lenne rá. Valljuk be, ez nem csak neki vacak, hanem neked is, mert te még vághatsz az egészhez jó képet, és nyugtathatod őt is. Meg oké, hogy mondogatjuk magunknak, hogy valamit-valamiért, de azért jobb lenne együtt lenni :(
Kipróbáltam a gyümölcslé-víz kombinációdat, nem sikerült átvernem :)

Betti
Jó hallani rólad! Ne legyen lelkiismeret-furid, természetes, hogy mindenki máshogy ér rá, más mennyiségben van igénye a fórumozásra, ahogy az élethelyzetek változnak :) Szopihoz hatalmas gratula, pont a hozzád hasonló problémásokról mondta nekem a szoptatási tanácsadó, hogy nagyon gyakori, hogy nem tudnak szoptatni!
Cikluskövető vonalzó csak nem kistesóprojekt miatt van? :lol:

Tyuntyi
Rád is irigy a Balcsi miatt, még ha nem is volt jó idő. Lehet, jobb is, mert legalább ki tudtatok mozdulni. Ismerős a lefoglalás, csajszimmal jövő héten leszek bajba, az elmúlt 2 hétben az összepakolás, költözés meg kipakolás alatt minden nap volt itt valaki aki boldogan cipelte a kis seggét vagy gügyögött neki. Majd lenyúlom a kocsit és bemegyünk nagymamishoz. Bár innen apa 50 perc alatt ér be a dógozóba, emi eddig 25 volt, szóval nem BKVzik olyan lelkesen. Mondta, amint megadjuk a tartozást anyámnak, vesz egy kocsit :D Szóval már csak 5-6 év :D
Király a futópad+légkondi :D Jót nevettem rajta :) Szemembe még mindig hős vagy, én max busz után futok, de általában várok egy következőt :oops:
Taknyadzás nem járt a foghoz, de most egész más a levegő, lehet azért. Vagy nemtom. De tuti az volt a hasmenés közbenjárója. Vagy valamelyik bébikaja megromlott itt a költözés zavarában :oops:
51 faktort kiszúrtam, gondolom neked is a 0 mellett van az 1 :D Én is el szoktam játszani :D Vizes pólóban nem fázott nagyon? Minden fürcsi után tiszta úszópelust adsz rá? Mindenütt azt írják, hogy azonnal vegyük le a vizes cuccot róla, de így egy-egy strandolás akár 3-4 úszópelust is felemészt, ezt nem érzem reálisnak :roll:
Medencében pancsizásod felbátorított, veszünk ma egy felfújható kiskádat, ha már van tök jó erkélyünk. Igaz, hogy kint van a légkondi (a földön, még nincs felrakva) meg egy működőképtelen mikro (amit apa nem enged kidobni, át kellett költöztetni, mert ő még szét akarja szedni megszakérteni) meg kb 2 doboz maradék csempe, de egy kiskád is elfér még ott :D

Tegnap csajszival kimentünk a reptérre apáért. Apa úgy nézett ki, mint egy dzsungelharcos :D Nem borotválkozott 5 napja, farmer-pólóban volt, szóval hozta a formát :D
JA, meg csütörtökön voltunk a Brendon melletti Dmben anyámmal, mert ott nagy a bébikaja választék Hippből, és levásároltuk a kuponokat (25% meg 15% tényleg összeadódik, de nem negyven lesz, hanem 36,3% :) mert előbb vonódik le a 25, és a csökkentettnek jön le még a 15%a a teljes vásárlás miatti kedvezménykuponnal). Szóval érdemes kiváltani a 150-es kuponkártyát.
Meg ha már ott voltunk, nem kevés célzattal megmutattam anyámnak a Brandont is, kapott is Szaffi néhány vércuki napozócskát (leértékelték a nyári rucikat) meg választhatott magának egy rágókát, és ő a színes csörgős lógós plüss labdát akarta (csak ezért nyúlt, hogy megfogja).

Ha felkel, megyünk IKEÁba, már minden bútor gyerekbiztosan akarunk beüzemelni, ne kelljen 2 hónap múlva megint ezzel foglalkozni. Amúgy tök véletlen sikerült olyan konnektorokat vennünk, amik gyerekbiztosak, nem is bírom beledugni a dugaljakat :D

Újságoltam már, hogy rossz a kazánunk? Tegnap voltak bekötni a beépített tűzhelyt meg sütőt, mondtam, nézzék már meg a kazánt meg a vízmelegítőt is. Na persze jól átvert minket az eladó, azt mondta, a vízmelegítőt a fürdőben pár éve cserélték, a szerelő szerint tíz éve nem lehet ilyet kapni. Más fogalmaink vannak a pár évről. A kazánt meg nem tudták bekapcsolni, mondták, hogy az elektronikáját cserélni kell, a motorja is gyanús, de az csak akkor derül ki, ha az elektronikát már kicserélték, ennek a kettőnek a cseréje 90e, és akkor még mindig a 20 éves kazán van bent (ami az eladó szerint kb 10 éves...). Szóval augusztusban kazáncsere kb 180e-ért, mert csak a drágábbik fér be a helyére :? Ráadásul apám már vagy 20 éve ezekkel a szerelőkkel dolgozik, szóval nem hinném, hogy átverésből mondták. Komolyan, bármihez hozzányúlunk, szétesik. Már csak a csatornának kell eldugulnia, bár azt most a másik lakásban kellett tisztíttatni.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok, bocsi, kicsit rövid leszek, de majd bepótolom.
SZóval a két gyerek nagyon jól elvan, és rendesek. mi csajok is elvagyunk, és Apukák is. Jó meleg van, ma megmártottuk Bálint testét a Bacsiba, jó csak a lábát, mert azért még hűvös volt, de meg volt a történelmi pillanat. Anyósomat semmilyen szinten nem bírom olerálni, de már Bnece is kiakadt rá, és összeveszett vele, ami jó jel, mert akkor nem én vagyok a rosszfej, és a barátainknak is feltűnt.

BETTI: nagyon örülök, hogy írtál, nem kell sok, csk pont ennyi, hogy tudjuk jól vagytok. Valaki szólhatna Kiscsillagnak is, mert többször jutott eszeme, hogy nekem Bálint tündérbaba, és nagyon jó, de kettő belőle, hát...

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Örülök, ha hétvége ellenére is vannak post-ok :)

Ma vége kimozdultam itthonról egymagam. Elutaztam egy közeli városba, egy jó barátomat meglátogatni. Jókat nevettünk, de mégis "csak" 3 és fél órát tudtam eltölteni a gyerekem nélkül, amint tudtam, jöttem haza. Aztán a városban találkoztam a drágáimmal, Alexel és Mollyval. Olyan drága volt, úgy megörült nekem, hatalmasat vigyorgott, hogy láttam az egy szem fogát is :lol: Nagyon édes. Persze Mollyról van szó :lol:

Bettike:
Milyen nagyfiú Ferike, és milyen kis sötét a kis haja meg a szemöldöke. Szép kis pasi lesz belőle, hiszen már az. Ügyesek vagytok a szopizással, jó az ilyet olvasni.

Tyuntyi:
Nehogy azt hidd hogy Mollyt órákig rongattam a hintában, még lökni is alig mertem. 2 centire voltam tőle állandóan, szóval tényleg mi is csak kóstolgatjuk a játszi ízeit. Jópofa egyébként ez a hinta, nem látszik a képen, de van egy kicsi háttámlája is, ami döntött, ez szerintem kifejezettem babáknak lett oda rakva. De hiába, háttámla ide, vagy oda, nem hagyom benne sokat, ráérünk még azzal bőven.

Rekuja:
Én is gratulálok a fogacskához :D Olyan gyorsan nő a miénk, hogy már tegnap óta is bújt ki még jobban, és már a "szomszédja" is majdnem kint van. Gondolom vár a Szaffi második fogára :D
Én is shoppingoltam ma egy kicsit, csak én éppen napoző helyett egy jegesmedve szerű fehér, kapucnis kabátot vettem Mollynak :lol: Szakadó esőben jöttünk haza a vűrosból. A 15 perces gyalog utat 2 óra alatt tettük meg. Ebbe egy kajálás is belefért az egyik helyen. Sült Mars csokit ettem.... 8)
Na, akkor nem csak én vagyok az egyedüli, aki csak üveges kajázik. Én meg pláne nem bízom ezekben a züldségekben, amit a szupermarketekben lehet kapni, itt még piac sincsen. Minap vettem egy szál répát a borsólevesemhez, és képzeld, a répának se íze, se bűze nem volt. :shock: Én még ilyen nem pipáltam. Már megszoktam hogy a gyümölcsöknek nincs ízük különösképpen, de hogy a répának...elképesztő. Legutóbb, mikor otthon voltam palacsintát sütöttem a barátnőmmel, és mikor felütöttem a tojást, megláttam hogy szinte narancssárga a tojásnak a sárgája, szó szerint leesett az állam, mert ilyet nem láttam mostanában. Hozzáteszem a nagymamájától volt a tojás, házi... Itt még a tojás sárgája is fakó :?
Nem semmi ára van a kazánotok cseréjének. Bosszantó hogy nem hogy hazudott az eladó a kazánról, még ki is purcant azon nyomban, ahogy beköltöztetek :evil:

Kép

Kép
snowball
 
 


Snowball
Hát igen...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 13:06-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Helló!

Hogy bírjátok a kánikulát? Mi nagyon nehezen, de főleg Hanna. Szinte folyamatosan nyafog, semmi nem jó neki. :cry: Aztán ettől meg már egy idő után nekünk se... nagyon várom a lehülést, éjjel megint nem aludt negyed 2-től 3-ig, pedig napközben sem húzta túl sokat a lóbőrt. Na, mindegy, nekünk ez jutott! :lol:

Piroska!
Nálunk is sólámpa világít éjjel. :D

Kat!
Mi ezért megyünk mindig "egyedül" nyaralni. Nem hiszem, hogy tolerálni tudnám anyósomat (egyedül él, bármikor jöhetne velünk), pedig meglehetősen alkalmazkodó és toleráns vagyok!
Kitartás! :D

Etetés:
én felesben csinálom. Amit meg tudok saját magam csinálni, azt elkészítem, ami kicsit macerásabb (inkább majd a későbbi kaják közül), azt megveszem készen. Tegnap cukkini-krumpli-alma kombó volt az ebéd (Hanna első főzeléke, eddig csak gyümit kapott) és ízlett neki! :D

Csicsi???

Megyek, kiélvezem, hogy hajnali fél 7-kor "még csak" 25 fok van odakinn!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Bettike:
Jó, hogy jelentkeztél te is, s jól vagytok. Ferike tényleg hatalmasra nőtt, mióta nem láttuk. Majd jössz, ahogy időd engedi.

Evian:
Babaúszás bizti jó lehet, még akkor is,ha csak Levi lebeg a vízen. Megnézném szívesen, biztos tünemények a babák. Csani most jutott el odáig hogy a talpába kapaszkodik. Eddig a térdét ütögette és fogdosta, de most már a zoknit simán lehúzza a lábáról. Ennek gondolom ő felettébb örül, mert utálja a zoknit. A babakocsiban pedig állandóan égnek áll a lába. Felteszi erre a biztonsági karfára (így hívják egyáltalán?), ami előtte van, s azon csüng. A lábával ő is kapaszkodik mindenbe, pláne az új kis homokozó vödrével a lába között haláli.

Rekuja:
Nem vizes pólóban volt Csani, csak ráadtam mikor bevittük a Balatonba, mert nagyon sütött a nap. Csani nem fürdött benne, mert hideg volt a víz. Mindjárt teszek fel egy képet, hogy hogyan strandolt. Mikor árnyékban volt, akkor csak sapi volt rajta, az úszópelust is ráadtam, de teljesen felesleges volt, mert a Balcsiban nem fürdött, a kis csónakjában pedig felesleges. Ja, s azt hittem, hogy ez is tartja a pisit, a nagy fenéket. Mivel nem lett vizes rajta hagytam, s minden szinte pisi lett. Csak akkor nem igazán értem a funkcióját.
Szaffi fogához gratula, Csaninak két héten belül kijött a második is. Szerintem Szaffi is hamarosan két foggal fog büszkélkedni. Végre otthon Apa, gondolom, hogy mindenki örült neki. Hogy haladsz a pakolással? A konyhádra irigy vagyok. Nekem is kell ilyen! :o

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Snowball:
Nektek is gratula Molly fogacskájához, s ha jól olvasom, akkor neki már jön is a második. Nálunk még mindig semmi, már ami a harmadik fogat illeti. Szar lehet, hogy nincs íze semminek. Itthon szerintem szerencsések vagyunk, idén minden gyümi és zöldség nagyon finom, s van is belőle bőven. vagyis én úgy vettem észre. Itt nálunk van egy szuper zöldséges, mindig minden friss és nagyon fini náluk. Ennek nagyon örülök, hogy nem kell messzire menni Csaninak alapanyagért.
Ma megkóstoltatom vele a körtét. Kiváncsi leszek. Délelőtt már evett meggy-nektarin keveréket, ezeket már eszi szépen. Szeretnék most nálatok lenni, mert az ájulás kerülget ebbe a dög melegbe. Ki sem mozdulunk a klímás szobából, csak a klímás tescoban voltunk tegnap és ennyi. Utálom a nyarat!!! :twisted:

Timocska:
A meleget nem bírjuk. Nálunk senki. Még a gyerek sem. Ki sem viszem. Tegnapelőtt este hétkor mentünk le hintázni, akkor volt elviselhető idő, de tegnap már azt is kihagytuk. Egy szál pelusban nyomja Csani egész nap itthon, csak mikor a nappaliban van, ahol a klíma, akkor adok rá egy pólót, s veszem fentebb a klímán a hőfokot. Eddig hála Isten nem fázott meg. CSani éjjel kétszer kel napok óta, így csatlakozom hozzátok. :? Állandóan forog,tekereg az ágyban.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Kép
Ez egy pelusos kép, pucér fotót nem teszek fel a gyerekről, de leginkább úgy nyomta a strandon ebben az úszó micsodában a pancsizást. :oops: :D

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Vettünk etetőszéket :) Olyan legolcsóbb IKEÁsat, 4500 tálcástul, mindenestül újonnan. Csajszim még az áruházba beletettük, hogy megnézzük, hogy ül benne, jelentem teljesen stabil, tök értelmetlen neki a dönthető háttámla. Hozzáteszem, hogy enni nem hajlandó benne, mert még annyira élvezi, hogy ülve nézelődhet :D Majd megszokja idővel... amúgy is kicsit bajban vagyok a hozzátápival, mert nem hajlandó csak tápszert inni, és ha bébikaját adok ebben a melegben, aggódok a folyadékpótlás miatt :roll: szóval marad a tápi, és nem növelem a bébikaja mennyiséget.

Tegnap már a nappalit is beüzemeltük, apa laptophoz vett mini tv antennája meg egy fém tálca segítségével be is fogtuk az rtl-t, sajna más nem jött be. Hát, elég idegesítő, hogy nem lehet kattogtatni a távirányítót :) De lelkesen néztük a híradót, mintha hiányzott volna :D Akartunk venni az IKEÁban polcokat is, de persze mikor megláttuk a dobozt, rájöttünk, hogy most, cicalánnyal a kocsiban már nem fér be a 190 hosszú lapraszerelt bútor meg mi 3an, sőt, ha be is rakjuk, apa nem fogja tudni egyedül felcipelni :roll: szóval várunk 2 hetet, amíg apám hazajön Balcsiról és besegít. Mondanom se kell, hogy a gyerkzárakat elfelejtettük :D

Szaffi alszik, apa átszabja a könyvesszekrényt, hogy jó legyen az előszobába (vág lukat a kéménykémlelőnek), én mindjárt megyek főzni. Cicám egy száll pelusban alszik, olyan meleg van idebent. Jobb lenne, ha nem lenne egy klímán az erkélyen, akkor nem bosszantana, hogy akár hűthetnénk is a lakást...

Kat
Irigykedek a babás társaságért! Mi uncsitesómékkal és Rozikával tervezünk szeptember 1. hetére Balatonozást, csak unokatesóm felesége aggódik, hogy Rozi még pici lesz. Remélem, uncsitesóm kellően erőszakos lesz, ő nagyon szeretne jönni :)

Snowball
Éljen a kimozdulás! Kell az néha :) Tényleg nem Alexnak van 1 foga? :lol: Erről jut eszembe egy rokon néni épp most ecsetelte nagymamisomnak 87 évesen, hogy szörnyű, mert kilukadt a foga, és életében először el kellett mennie fogorvoshoz :shock: minden foga megvan még :shock:
Én is pont azt néztem ma, hogy mennyit nőtt tegnap óta a fogacska :D Komolyan, ha óránként lefotóznám, és filmet csinálnék belőle, nagyon látványos lenne :D Igen, nálunk is ott toporog a szomszéd fog is, szerintem is pár nap és az is feltör.
Jó a napozó helyett a jegesmedve szerkó :D:D:D El se tudom képzelni, hogy olyan idő is lehet valahol.
Most én is házi tojást vettem, van itt egy házias ízek boltja, anyám mutatta, és veszettül jó dolgai vannak, hagymás juhsajt, házi kolbász, házi tojás meg házi joghurt termékek, na ezeket nekem nem bírja a gyomrom, csak az uh tej emésztése megy :roll:

Timócska
Kánikula most nagyon vacak, de ez a lakás légkondi nélkül is élhető kánikulában. Bár épp azt állapítottam meg, ha már a lakás elviselhetetlen lesz, felhozom a babakocsit és kirakom Szaffit a folyosóra, ott szerintem max 23 fok van :D
Szaffi is éjjelente 1 órát ébren van. Ma is arra keltem, hogy énekelget, mikor benéztem, már rég négykézlábazott, és próbált ráhintázni a katicára, hogy benyalja a fejét (apától kapta a reptéri boltból :D)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


tyuntyi
Naná, hogy offline írtam, szóval nem láttam a hozzászólásodat :)
Tök jó 5let a gumicsónakban fürdetés! Tegnap végül nem vettünk medencét, de lehet, én is ilyet veszek majd neki!
Átfolyik a pisi a peluson?????? :shock: Akkor a babaúszásun mindenki babapisiben fürdik? Hát jaj :( Reméljük, a kakit nem mossa ki belőle a víz :roll:
Klímát most ne is mond, még fogalmam sincs, mikor teszik fel. Kb fél órás munka lenne, mert megvan minden furat, csak felcsavarozzák és feltöltik a gázzal és kész, csak ki kéne jönniük. Szóval sztem valamelyik nap munka után idejönnek. Ja és persze már kifizettem, csak vmi kiszállási díjat kell még fizetni. De tuti, amint felteszik, jön a hideg idő :evil: tavaly is ez volt. Nem baj, jövőre meg bizti majd pont elromlik a kánikulában :lol:
Csani lábán már alig látszik a befelé fordulás. Valamelyik nap gondoltam rád, hogy vajon ebben a melegben is hordania kell-e még a cipőcskéjét.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


dögmeleg van. Persze a légkondi megy, igaz nem teljesen jó, de megy másfél órát aztán pihi, és utána bekapcsolható megint. Úgyis így menne. Könnyebb így Bálinttal, mert nem az Ő szobájában van, hanem a folyosón, de azért lehűti az övét is, így könnyebben alszik. Ma evett tököt. Az új ízekkel(zöldséggel csak) lassan barátkozik, így evett belőle 30ml, utána elkezdett berregni, így kapott tápot.
Ti a meggy héjáját (boldond egy szó, ha így mondják helyesen) is odaadjátok. Én eddig átnyomtam szitán, de elég macerás, és így a barack-alma trutyiba tettem bele 10-15szem meggyet.
Adott már valaki glutént(pehely, keksz)?

Tyuntyi: én is ilyen csónakot néztem Bálintnak, hoy ebbe tudna pancsolni.

Még nem tudom mit csinálok vele Horvátországa, mert ezt a meleget én sem bírom sokáig. Megy valaki még nyaralni külföldre?

Holnap irány Göd, ott vannak a szüleim. Az is tetőtér, de ott nincs légkondi:( kiváncsi vagyok mi lesz,

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Kat!
Én a meggyet héjával együtt turmixolom, eddig nem panaszkodott Hanna, hogy nem ízlik neki! :D
Glutént is kapott már, két kiskanál zabpelyhet. És a nyaralás alkalmával egy nem túl vidám éjszaka után egy kiflicsücsköt a reggelinél, hogy legalább a kávémat nyugodtan igyam meg! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Váltott valaki már 6hó tápszert. Én eddig Beba HA Por startot ettük, de néztem a Dm-ben van egy csomó recept, és a Babylove-os az bio, igaz tehéntej-alapú, de a felébe kerül. Nem tudom, én nem bírom a sima tejet nagyon, meg nem is szeretem, Bence is így van vele.
Tápszeresek: milyen tápszert és hányast adtok nekik?

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Rekuja:
Tavaly voltunk mi így a klímával. Megrendeltük, de nem tudtak kijönni rögtön, jött a forróság, klíma sehol. Mikor felszerelték jött a sorozatos szar idő. 8) De idén kihasználjuk az előnyeit az biztos. Nem értem az úszópelusokat én sem, de a velünk nyaraló másik anyuka is mondta, hogy ő is fent hagyta a pelenkát ugyanúgy, mint én, de hamar rájött, hogy ezt nem arra találták ki. Egyből én is a hígabb bébikakira gondoltam. Mármint hogy azzal mi a helyzet. :shock:
Csani lába sokat javult, a képen éppen a jó lábát tartja befelé. :lol: A jobb lábán hordja a cipőt, de tegnap és ma éjszaka is anélkül alszik. Dög meleg van én pedig nem vagyok szadista szülő. :wink: Nappal nem igazán hordja már, csak ha hűvösebb van. Majd hónap végén megyünk kontrollra.
Te biztos tudod mivel most vagy lakásrendezés alatt, hogy hol lehet konnektorba ilyen vacakot kapni, hogy ne nyúljon bele a gyerek? Csani is nagyon négykézlábazik, napról napra ügyesebb, ilyenkor mindig eszembe jut cicalányod is.

Kat:
Jó ez a csónak, Csani teljesen beéri hosszban, így nem tud becsúszni a vízbe.Csak megtámasztom a fejét vagy az egyik vagy a másik végénél és indul a pancsi. A meggyet én héjastól adom, Csani lenyeli, nem okozott panaszt. Glutént én úgy adok neki, hogy minden adag püréhez egy kiskanál milumil hétgabonás gabonapépet adok, s így turmixolok. A kekszet nem ajánlották, mert van benne cukor. :?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Írok, amíg reklám van a Supermanben :D 1 db tvcsatorna van, szóval nincs sok választás, így most kb 3 hét kihagyással leültem tv-t nézni, de unom eléggé :roll:

Voltunk strandon! Fél5re mentünk ki és fél6ig bírtuk :) no nem a hőség miatt, csak hát nem sok mindent lehet így csinálni, hogy cicalány is van :roll: Nem mondanám, hogy élvezte a fürdést, inkább megszeppenve nézett körül. Mi meg felváltva megmártóztunk, de mind2en úgy éreztük, ha nem vagyunk vele a pokrócon, akkor rossz szülők vagyunk :) Szóval kb fél óra pokrócon ücsörgés után hazajöttünk. Fogalmazzunk úgy, hogy ezt is kipróbáltuk :) Amúgy ez az úszóspelus tiszta hülyeség, csavarni lehet a vizet belőle utána :shock: ezzel az erővel egy gumi úszósapkára vágok két lukat a lábának és ráadom gumibugyinak, az is kb ennyit ér. Meg rajzolok rá alkoholos filccel egy nyuszit a feeling kedvéért :wink:

Meggy héja: sztem Kat nem a lenyelés miatt kérdezte a héját :) Nekem is azt mondta a védőnéni, hogy vagy húzzam le :o vagy préseljem át, mert a héját nagyon nehéz emészteni és fájhat tőle a pocijuk. Meg a zöldborsóra is ezt mondta, rögtön hozzá is tette, hogy a bébikaja át van pépesítve, nincs benne a héja.

Tápi: Mi még a Ha-1 ből kaptunk 6 doboznyi receptet, szóval azt elfogyasztjuk (ez kb 3 hét) és akkor 6,5 hósan váltok majd a ha-2re. Én nem vacakolok árakkal meg márkákkal, ez bevált, bírja a pocija, marad ez. Orvos nagynéni mondta, ha egy tápi bevált, nehogy változtassunk rajta :) Hallgatok rá, mégis Loló legjobb fej rokona :)

Glutén:
kekszet nekünk se ajánlotta a doki. Én még nem gluténeztem, de tekintve, hogy a csajom alig 40-80 közti „szilárd” kaját eszik, még nem is érzem indokoltnak. Vettem kekszes meg gabonás gyümitápot, majd azt kap néha.

Tyuntyi
Klímával pont ugyanúgy jártunk tavaly, mint ti, és végig azt mondogattam, hogy nem baj, majd jövőre. Na most van az a jövőre. És persze emlékeztek, hetek óta ezen stresszelek, hogy tuti akkor lesz kánikula, amikor pont nincs klíma :? Most csajszimat kb óránként letöröljük, mert „túlfő” a kis teste :(
Mi pont olyan konnektort vettünk tök véletlen, amibe bele van építve a gyerekzár, szóval nem kell bele kis baszás. Amúgy IKEÁban tuti van, csak elfelejtettük megnézni :oops:
Cicalány aszem épp zsákutcába fejleszti a mászását, mert most nem térden akar haladni, hanem lábujjhegyen :shock: felnyomja a kis seggét, kinyújtja kezét-lábát, hogy az egész teste a levegőben van, majd felemeli hol egy lábát, hol egy kezét. Most már legalább nem esik arcra, mint az első pár napon :D Anyám szerint ebből lesz az ülés, szerintem csak a pofára esések :roll: De már tud előre is haladni 4kézláb, bár látványilag messze van a mászástól. De elszánt :D

Közben már tuti vége is lett a Supermannek, jaj de káááááár :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Kat
Gratula Bálintnak!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 13:07-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

Újra itt! Szombaton volt húgomék esküvője, előtte a rendezés, utána a sütiosztás stb jól lefárasztott... Levente babám az esküvőn egy angyal volt, egyszer sem nyüszizett, dumált, berregett, vigyorgott mindenkire + a szertartás alatt a hűvös házasságkötő-teremben elaludt :D Nagyon jól éreztük magunkat az őrült meleg ellenére (az étteremben volt légkondi, de így is vagy 29 fok volt)

Kérek ötleteket a meleg ellen napközben-re!!!!! Légkondi nincs:( Pancsolni a kádban nyomjuk, én itt vacakolok, hogy vegyek egy egy kis csónakot, de úgy sem hagyhatom benne egyedül, akkor meg ott a kád... nem????
Strandon szerintem ugyan úgy járnánk mint Rekuja....
Plázázni nem akarok...
Pincénk nincs :D
Más ötletem nincs.

Tyuntyi konnektor védőt az IKEA-ban, Tescoban, és a Baumax-ban is láttam/vettem.

Meggy-héjat - amúgy semmilyen gyümölcs héját nem tudják a babák emészteni . jobb esetben egyben kijön alul...

Úszópelus - mi Huggies-t használunk és rá van írva, hogy "No diaper" :D Szóval csodát ne várjunk... Amúgy a folyékony kakit megfogja - tapasztalat babaúszásról (nem mi :D ) Amúgy a babák babaúszáson nagyon ritkán eresztenek bele + spec úszónadrágot kellett venni aminek a szárát össze lehet húzni! 4000 Ft volt :shock:

Esküvőn beszélgettem külföldi magyarokkal, és Dániában nem is adnak a gyerekeknek 7-8 hó előtt gluténes kaját!!!! Ahhoz képest, hogy Magyarországon a dániai felmérésre hivatkozva adatnak a gyerekeknek glutént :? :shock: :?

Ma kezdjük a hozzátápit délelőtt!!!! Almapüré anyatejjel lesz a menü szopi előtt, remélem tetszeni fog Levinek!
Mennyi ideig adtok egy féle kaját? Ti is délelőtt gyümölcs, délután zöldség kombinációt nyomjátok? A védőnő nekem ezt mondta...

Tápszert én írattam fel a doki nénivel sinlac-ot, de azt mondta van elég anyatejem ha akarom váltsam ki dísznek a polcra :D
Ja most azt javasolták nekem, hogy a gyerek este jobban aludjon fejjek le 50 ml tejet, és szórjam meg grízzel, mintha csak sóznám az ételt.... :roll: háááát majd max 1-2 hónap múlva! Addig csak kibírom.

Amúgy képzeljétek éjszakára beállítottuk a párásítót hideg - párásításra + mellé nyomattuk a ventilátort (úgy, hogy épp egy pici levegő menjen Levire is - a többi ránk), így csak egyszer kelt fel Levente 8 óra alatt!!!! Végre!

Ja én nem igazán vagyok otthon ugye tápszerekben, de múltkor végignéztem vagy 10 félét a DM-ben és a Brendonban, és szinte mindegyik összetevője úgy kezdődik, hogy sovány tejpor.... na én azt biztosan nem adnám... tegyem hozzá, én tényleg nem értek hozzá, úgyhogy bocsi ha hülyeségeket írok...
evian19
 
 


Cicalány éjjel 3x sírt fel a foga meg a meleg miatt. Hajnalra végre elkezdett hűlni a levegő, szóval 5 óta alszik.

Piroska
Barátnőmnél is ez volt, hogy a védőnő cseszegette, h nem fordul, ő meg mondta, hogy a korrigált kora alapján még nem kéne (náluk a kórházban mondták neki, hogy mindent, pl hozzátápit is az alapján számoljon).

Evian
Milyenek voltak a díszek? Nincs róla kép?
Tápit mind tehéntejből csinálják, kivonnak belőle ezt meg azt, hogy minél közelebb legyen az anyatejhez, de hát a tápi állandó, nem alkalmazkodik a meleg miatti igényekhez :( Szaffi nem egy kövér baba (bár vannak cuki barok angyalkás vonásai), szóval ebben a melegben egy kicsit több tápit kap a vízpótlás miatt.

Kánikula légkondi nélkül:
Kb óránként lemosom (kezem bevizezem és áttörlöm) az arcát, nyakát, mellkasát. Ventilátort nekem nem szerette. Meg próbálom rávenni, hogy egy helyben ülőseket játszunk, ami persze több energia, mintha ülnék mellette és nézném, ahogy mászni próbál, de ebben annyira leizzad szegénykém :(

Mai probléma: Meleg miatt nem szellőztetek a gyerekszobában, így viszont folyton kakiszag van :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


sziasztok!

Nálunk jó kie zivatar volt éjjel, így kicsit csökkent a meleg (már csak 26 fok volt reggel a házban), viszont kint tök jó volt úgy 9-ig. Elég rémes két gyerekkel benn tölteni a napot, pláne hogy még este 7-kor is 30 fok van kinn! Én többször le szoktam venni Leviről a pelust és csak aláterítek valamit, így nagyon élvezi a pucoskodást. Szerencsére ő jól tűri a meleget, érdekes hogy a nagyfiam is és ő is úgy védekezik ellene, hogy alszanak nyakra-főre. ( főként nappal).

Evian, mi is megkezdtük a hozzátápit hosszas fejtörés után, bár még Levi nincs egészen 5 hónapos. Eddig csak szopott, még a vizet se fogadta el.
Almával kezdtük, de nem ízlett, sírásba torkollott minden próbálkozás. Lesz ami lesz alapon 2 napja megkóstolta az őszibarackot. Az is sírásba torkollott de már azért mert még kért. Ma lecsúszott egy fél barack egy fél almával összemixelve. Pár nap múlva rizset is fogok hozzá keverni, vagy kölespépet, mert szegény gyerek éhes szerintem. Kizárólag szoptatás 6 hóig, lehet hogy van olyan baba akinek elég, de az enyémnek úgy látszik kevés már az az energia, pedig van bőven tejcsi, de az nem normális szerintem hogy egy 5 hónapos gyerek két óránként szopizzon. Így lassan főzeléket is fogok neki adni délután. Viszont nálunk szopi előtt lehetetlen bármiféle kanalazás, az én gyerekem ordít ébredés után míg nem kap cicit. Tehát nálunk két szopi közt van gyümölcs, úgy tűnik ez beválik. Annyira más minden gyerek, a védőnő mondhat bármit úgyis te és a baba döntitek el hogy mi a jó neki.
Egyébként azért ajánlják a glutén bevezetését már 6 hó előtt, mert míg szopik a baba, sőt míg sokat szopik, addig jobban védi az anyatej az allergia kialakulásától, vagy valami ilyesmi, de elég ellentmondásosak a vélemények. Mondjuk én biztos nem fogom háztartási keksszel tömni csak ezért.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gabci76
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés, majd később jövök.

Szegénykéim, most tényleg sajnállak titeket, hogy otthon ennyire meleg van. Egy felnőtt szervezetet is megvisel, nem hogy mégy egy ilyen pici babáét. Mindenkit szeretettel várok a max 20 fokban! :lol: Nálunk is változott a felállás, és lehet augusztusban lesz az utazás Lettországba, és olyankor még bőven meleg lesz. Remélem Molly jól fogja bírni, mivel még igazából sosem érzett nyarat...

Rekuja:
Van pelus szemetesed, igaz? Ha gondolod, rakd bele a pelusokat egy szemetes zsákba és rakd ki a folyosótokra. Ott nem fog bűzleni, és alkalom adtán leviszed. Én is úgy szoktam csinálni.

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!

Piroska!
Látom, te is korán keltél! :lol: Én fél 5 óta ébren vagyok, Hanna 3-tól parádézott, fél 5-kor aludt el, de addigra nekem kiment a szememből az álom! :cry:
Nálunk is egész nap megy a "libarádió", tényleg nem tudom mi lesz, ha két kis liba nyomja egész nap! :roll:

Evian!
Mi is szenvedünk a melegtől, légkondink nincs. Napközben többször popószellőztetek Hannának, éjjelre minden ablakot kitárunk, reggel pedig bezárjuk. Soron kívüli fürcsi, szinte folyamatos szopizás. Ez megy.
Glutén: mikor Lilla volt Hannakorú, akkor 8 hó előtt nem vezettük be a glutént, már volt vagy 8 hónapos, mikor kapott először kiflicsücsköt. A doki szerint 1-2 éve jött be ez, hogy a lisztérzékenység elkerülése végett jobb, ha a babák 5-7 hó között már megismerkednek a gluténnel.
Új ételt 2 naponta szokás bevezetni, ha nem okoz kellemetlenséget a babánál. Mi délelőtt gyümit, este gabonapépet vagy Sinlacot eszünk. Tegnap kapott először délben is enni szilárdat.
Ja, és nincs összefüggés az esti jóllakatás és az éjjeli ébredések között. Tapasztalat. :cry:

Gabci!
Hanna hozzátáplálás mellett is 2 óránként szopizik. Mondhatom, szinte egész nap eszik. :lol:

Rekuja!
Nekünk van szagmentesítő pelustartó kukánk, néha mégis idült kakaszag van a gyerekszobában! Most az lett a megoldás, hogy éjjel nyitva az ablak.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Gabci
Fú, de irigylem a zivatart! Villámlást innen is láttunk, de az esőnek csak a szaga ért ide :( Pedig 4 nap alatt kiégett a fű a parkban, amire a konyha meg a dolgozó néz :( De ma már tényleg jobb az idő (kop-kop). Melegben alvásra irigykedek, bár most Szaffi is bealudt.

Snowball
Eddig én is a lépcsőházban „tartottam” a kakis pelusokat, de a legfelső szinten laktunk és csak 2 lakás volt az emeleten. Itt viszont olyan élet van a házban, tuti megszólnának. A minap is a bejárati ajtót mostam kívülről, erre kijöttek a nénikék „beszélgetni” velem :shock: még szoknom kell ezt a falu-feelinget. Antiszoc férjem meg már kissé ideges ettől :lol:

Timócska
Hát ez az, hogy ha nincs olyan meleg, akkor nyitva az ablak, de ha egész nap csukva, akkor „pállott kakaszag” van, és hát csak a kaki miatt nem megyek le a kukáig, főleg, ha apa nincs itthon, felpakolni a gyereket csak egy kukaürítésért :roll: Talán, ha nem lesz ilyen meleg, a szag se lesz intenzív.

Tök vicces élményem volt ma. A lombikos topikban van egy csaj, akivel pár napja rájöttünk, hogy itt lakik tőlem kb 200 méterre. Ma meg mentem venni felfújható medencét az erkélyre, erre ott nézelődik egy csaj, és olyan ismerős volt a pici fia az avatár képéről :lol: Nagyon mókás volt :lol: Tök jót dumáltunk, szóval megvolt az első „játszótéri beszélgetős” élményem :D Még ha a babanet is kellett hozzá :)

Kismedence: tegnap a strandon néztünk egy kismedencét, 2600 Ftért adták. Majdnem megvettük, de csak a kiállított volt, és elég koszosnak találtam. Ma tök ugyanolyat kaptam 650-ért :shock:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Piroska:
Nekem csak otthon, Magyarorszagon van egy 2 kilos solampam, itt egyelore meg nem talaltam. De tenyleg nem is rossz otlet! :)
(Elfelejtettem magyar billentyűzetre váltani, csak nektek írogatok így :) )
Szóval, ami a mozgasfejlődést illeti, remélem Mollynál is minden rendben. Próbálom én is azért figyelni, a ti tapasztalataitok alapján, hogy jól fejlődik-e, és ő szerencsére kinyitja a tenyerét ha hason van. Ő is csak akkor hajlandó arcon kúszni a játékaiért, amikor már begurult, és visít. Ha egyelőre így megy neki, akkor így megy... majd belejön.

Tyuntyi:
Nálunk is (mármint otthon "nálunk"...de egy hülye dolog megkülönböztetni az otthont az "itthontól", hiszen már itt is itthon vagyok...remélem érted :D ) van egy zöldséges pár házzal arrébb, én is szerettem oda menni mindig vásárolni, főleg hogy újszülött korom üta ismernek a környéken :) De itt csak lemegyek a tescoba, vagy egy másik áruházba és megveszem, ha megveszem, a szar zöldséget, gyümölcsöt. Már én magam sem kívánom a gyümölcsöket. Múltkor borsólevest főztem, se a borsónak, se a répának nem volt íze. Oké, a borsó fagyasztott volt, de hogy a répának se volt íze, azon nagyon meglepődtem :shock:
Cuki Csani a gumicsónakjában, kis sonkás lábai jujj de édesek :D Jót pancsizhatott. Remélem Mollynak is lesz része pancsikolásban még idén.

Rekuja:
Minden esetre remélem találsz megoldást a kaki szagra. Most ahogy láttam facebookon, mindenki botránkozva írta mekkora vihar van Debrecenben. Remélem Pest és környékét is eléri egy kis lehűlés.
Hogy álltok a második foggal? Nekünk ma az is kibújt :D Pedig csak 3 nap telt el az első óta.
Jót nevettem a falu feelinges beszóláson :D Tényleg olyan egy társasház :lol: Tíz emeletesben laktok?
Aranyos, hogy összefutottál egy topicossal. Kaptam én is egy emailt, hogy a Millenárison lesz babanet találka. A helyetekben én elmennénk egy kis "játszóterezésre" :)
Az jutott ma eszembe, hogy mikor Lóránt elmegy üzleti útra, és te egyedül alszol a hálótokban, Szaffi pedig a saját szobájában, akkor hogy ébredsz fel rá, ha ő is felébred? Ha jól tudom te vagy a mélyalvó, és apa szokott előbb felkelni Szaffira. Vagy mér hozzászoktál?

Evian:
Én a helyedbe vennék egy felfújható kis medencét. Abban szépen el tudna pancsikolni Levi.
Kééépeket kérünk az esküvőről :) :) :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!


Látom mindenki jól van,jönnek a fogak mindenki pörög-forog mi is jól vagyunk csak mióta Pepi itthon van nincs időm írni,vele menni kell muszáj,akkorát nő ezen a nyáron hogy már most ámulunk rajta kész nő.Most nem tudok vissza olvasni rendesen de holnap délelött nekiállok és megpróbálok vissza illeszkedni :)
Annyi mesélni valóm lenne hogy kár elkezdeni,mi nem gondolkozunk egy talin ahol mindent megbeszélhetünk?
Aki nem lakik itt annak fizetem a rep jegyet :)

Na holnap jövök komolyabban is de már muszáj volt írnom pár sort mert lelkiismeret furdalásom volt :)

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: