Új privát üzeneted érkezett!

bee: asszem a bcg-nek ilyennek kell lenni. Vivinek is ilyen volt és a doki azt mondta rá, hogy jó. Lalának még a helyét sem látom. Lehet újra kell oltani.. :( De erről sztem Sabine többet tud. :)

jajj. jövő hónapban 18.-án asszem kileszek. Vivi bárányhimlőelleni szurit kap, Lala meg a 2 hósat. Apát nem tudom vinni, mert félő, hogy túl dühös lesz a dokira, hogy "bántja" a lányait. Viszem anyut, ha sikerül neki szabit kivenni. Ha nem akkor ott fogok állni a tömött rendelő közepén, két visító kismalaccal... :shock: :shock:

mandala: ha esetleg nem olvastad volna. :) nekem is kell olyan bundazsák. De csak fizunál tudom kifizetni. 3.-a körül. Milyen szinek vannak?


Tegnap nem volt kakija Lalának. Ma meg fátyolos tekintettel nyom és csak egy két puki jön és utána fél perc visítás. Aztán alszik 10 percet és kezdődik megint előpről minden. Segítsek neki vagy hagyjam? Nem fogja kikészíteni ez a szaggatott alvás??

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


bee: hatalmas ez a kép. :lol: az a tekintet és az a dekoltázs.. :lol: édes nagyon.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Bee, nagyon cuki Leila. Nekem azt mondták, semmi különöset nem kell csinálni az oltás helyével.


Mandala, Férjem sajnos nem Pesten dolgozik, úgyhogy marad a posta verzió. Címem megy priviben.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 

 
 

Bee
Nekünk is ilyen oltás helye és azt mondták tökéletes.
Óriási nagy szemecskéi vannak :lol:
Nálunk is van amikor csak 11 körül jutok oda ,hogy elmosogassak vagy elpakoljak ha van mit.
De ma pl.10.30 kor sikerült elaltatni /babakocsiba/és csak utána ágyaztam be. :cry:
De ca...m le akinek nem tetszik nem jön be.Különben igyekszem reggel mindent megcsinálni ,de ha zűrösebb a nap akkor ejtve minden.

Sabine
Miért van ez a gyógyszer mizéria?
Te miért algópárti vagy?ÉS akkor miért mondják a káros hatását?

Anyukám hozott az előbb kocsonyát.Aranyos de foga nem fűlik hozzá :cry: van még tegnapról kolbásszal töltött dagadó krumplival,de azt se kívánom.Gyümilevest meg már nem merem megenni.Szóval főznöm kéne vmit,de lehet inkébb szenyó lesz belőle.

Holnap meg ötlet kéne kaja ügyben!Szívesen veszek bármilyen ötletet,mert nekem kifogytak a tarsolyomból.

Kép

Kép
jucu
 
 


Sabine
Nem tűnik betegnek....csak állandóan kakílna. Látszik, hogy nyom és erőlködik. Na meg időnként egyszercsak felsír, de olyan keservesen, hogy tudom, hogy az fájdalmat jelent.

Bee
BCG - kinézhet úgy is, mint egy gennyes patti. Akár ki is fakadhat. Védőnő pont tegnap mondta, hogy olyankor fürdéskor ne nagyon érintse a víz, és tiszta, vasalt!! (fertőtlenítés miatt) pamut pólócska érhet hozzá.


Pattogo
Nálunk időpont van oltásra. Nálatok nem?

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Bee: Fanninak is ilyen az oltása, és látta orvos, azt mondta oké.

Lenne egy kérdésem, lehet buta kérdés, de én már semmiben sem vagyok biztos. Na szóval, kaptunk egy csomo Johnson terméket ajándékba: babaolaj, fürdető stb. Lehet ezzel a babaolajjal is kenni a baba testét? Mert mi eddig a gyógyszertárit használtuk/használjuk, de lassan elfogy. És most nem tudom irassak-e másikat, vagy ezek is jók? Mert vagy 10 üveggel kaptunk... Csak azért kérdezem, mert van olyan termék, amire rá van irva, hogy pl. 6 hónapos kortól. De ezekre az olajokra nincs ilyen irva.

horvviki
 
 


Viki
Babszika bőrét mi újszülött kortól a Johnson oil gel-el kentük, a gyermekorvos javaslatára - repedezett volt, hámlott. Szépen rendbe is hozta a bőrét, egy egész üveggel rákentük testápoló gyanánt. A gyógyszertárival eddig a hajlatokat törölgettük, elfogyott, és erre a célra már a sima Johnson olajat használjuk.
És tök jó, semmi gond.

mikegirl
 
 


Bee
BCG-oltás... semmit nem kell vele csinálni...

Jucu
Minden gyógyszernek van millió mellékhatása... csak ésszel kell szedni őket, nem kilószámra...
Nekem az Algopyrinnel jobbak a tapasztalataim...

Viki
Én viszont inkább lebeszéálnélek a Johnsonsról... nagyon sok kisbaba allergiás rá... a legtöbb gyereknek nagyon szárítja a bőrét.
Miért kell egyáltalán olajozni? Valami gép az a gyerek? :roll:

Én nem használok semmi ilyesmit... gyógyszertári fürdetőkenőccsel tisztítom a fiaimat, még a fejüket is, popsira is gyógyszertári krémet használok... olaj, hintőpor :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

A mi oltásunk helye még nem látszik,de remélem azért hamarosan fog.Nem lenne jó ha újra kéne oltani.Bee,Gáboromnak sokkal csúnyább volt.

Jucu,ezt a spirálos témát már én is felvettem itt,és amiket mondtak a lányok róla,azok alapján inkább maradunk a guminál.Amúgy is idegenkedtem a dologtól egy kicsit.
Kaja:ma tarhonya,marhapöri.Tegnap palacsinta,tárkonyos sertésraguleves,szerdán:krumplifőzi,fasírt,kedden:brassói,tojásleves,hétfőn vasárnapi maradék:rántotthusi,rizibizi,husileves

Viki,nekem anno Gábor rettentően kipattogott a johnsons olajtól.De én is.A többi termékeitől semmi bajunk.Ilyen kényes a bőrünk.

Kép
Kép
huni
 
 


Ebédelek: fokhagymás-szilvás csirkemell rizzsel. 2007.szept.12-i Nők Lapja, Lajos Mari recept. ISTENI és hamar kész.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


tegnap: zöldbabfőzi, ma: petrezselymes rizs rántott gombával és/vagy sülthusival. Attól függ mennyire hagy Lala.

Mert vagy főzök, vagy takarítok. :cry: Múltkor hajnalban álltam neki ruhákat hajtogatni, mert a kiságy megtelt.. :oops: :oops: Úgyhogy én akkor takarítok, ha van időm. Zsíros lábnyom nincs nálunk, de szennyesruhakupacok... :oops: :roll: egy nap max 2x tudok mosni és a csajok iszonyú ütemben termelik a szennyest. Meg én is.. Nem bírom a melltartót és általában 2 óránként bokáig folyik a tejem. :roll: De ez csak javulni fog. :) asszem.. :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Hát nem jutottam előrébb az olajjal kapcsolatosan :)

Azt vettem észre, hogy Fanni hason fekve alszik a legjobban. Tegnap végre elaludt a saját kiságyában (több mint egy hét köztünk alvás után), de hason! Tanakodtunk, hogy mi legyen, megfordítsam-e vagy sem. Mondtam a páromnak, hogy ha megforditom tuti felébred. Így hagytuk hason fekve aludni, és hajnali 5-ig fel sem ébredt. Viszont a védőnő azt mondja, hogy ők nem tanácsolják, hogy éjszaka hason fekve aludjon... Nektek mi a véleményetek erről?

horvviki
 
 


Viki
A bölcsőhalált halt csecsemők nagyobb része hason aludt, ezért nem javasolt.
Én néha, nagy ritkán szoktam hagyni. Inkább nappal - ilyenkor állandóan nézegetem, hogy minden ok-e, de nagyon kivételes esetben éjszaka is - ilyenkor légésfigyelő be van kapcsolva.
Volt már, hogy éjjel hason aludt, és kétszer is jelzett a masina, hogy 1-1 lélegzetvétel kimaradt. Gyorsan megfordítottam.

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Megvolt a csípőszűrés, minden rendben van, 3 hónaposan kell legközelebb menni. Utána elmentünk bevásárolni a DM-ben, valamint még egy művészellátó boltba, ahol a Márknak pasztellkrétát és origami lapot kellett venni (mintha rajzművésznek készülne).

Ádám éppen alszik, apa pedig elment Márkért a suliba, szerintem most jöttek meg.

Mandala: én is szeretnék ilyen kombizsákot, ha lehet homokszínűt. Sajnos mi sem járunk Budapesten és környékén, ezért ha lehet, utánvétes csomagban szeretném. A címem megy priviben.

Na megyek, mert takarítani kell.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Mandala, nagyon jó a zsák, nekem is van egy ilyen (mondjuk nekem Réka mindig belecsúszott és csak a következő évben használtuk). Viszont az a sárga együttes tecc. Az mennyibe fáj?

Nekem is nagy dilemmám mostanság a fogamzásgátlás kérdése. Én képtelen vagyok gyógyszert szedni, azt az injekciós megoldást nem igazán javaolta a dokim se annó, meg a neten is igen gáz dolgokat olvastam róla. Lehet, hogy teccik nem teccik alapon marad a megszakításos módszer (végül is 11 évig már bejött) vagy apa zoknit húz :wink:

Rita csatlakozom, nálunk a mosott, de vasalatlan és hajtogatatlan ruhák állnak halomban :oops: Réka a nyáron kullancs elleni oltást kapott. Kellően fel voltam készülve a visításra és képzeld csodák csodájára észre sem vette, másodikkal ugyanígy jártunk. Remélem ti is így fogtok :)

Bee, Leila nagyon szép. Nekünk sajna egyenlőre még egyáltalán nem látszik az oltás helye, aggódom is, hogy újra kell oltani. Persze a védőnő is megnyugtatott, hogy mostanában nagyon sok az újraoltás.

Csajos anyukák, ti mikor tetetitek majd be a fülbevalót? Én Rékával 4 hónapos koráig húztam halasztottam a dolgot. Nekünk a dokinéni lyukasztotta ki a fülét, majd valószínűleg most is így lesz. Majd egyszer...

A héten azt hittem minket is utolért a kakimentesség. Hétfőn volt 2 kaki (már ezt is keveseltem), kedden 1, de az 2 pelusra való (ekkor már rosszat sejtettem), szerdán semmi, csütörtökön szintén 1 ami 2 pelust megtöltött, ma eddig 3 :lol: úgyhogy örülök. Réka 3 hós kora után kezdte ezt, hogy hetente csak egyszer kakilt, de akkor már gondolom a bélrendszere kicsit jobb volt, így nem viselte meg. Akkor dokinéni azt tanácsolta, hogy 20-30 ml teába tegyek 1 evőkanál cukrot ha már úgy látom kínlódik. Végül azért mindig kijött magától.

Viki én 1 éves koráig eltenném azokat a kenceficéket.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Viki, Eszter is hason alszik a legjobban. Múlt éjjel csak úgy tudott elaludni, annyira szeles volt.. (bár nem tudtam róla, hogy hason alszik, Férjem altatta). Nappal sokat van hason. Én is a gyógyszertári készítményeket részesítem előnyben.

Fogamzásgátlás: nekem felírt a doki szoptatós anyukáknak is szedhető tablettát, már elkezdtem. Még sose szedtem semmit, úgyhogy majd meglátjuk.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Robcsi, fülbevaló: majd ha ő kéri. Félek, most simán kikapná a füléből, úgy kapadozik néha...

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Jucu:
Én igen is merem ajánlani a spirált,nekem hosszú évekig az volt és nem volt semmi panaszom.A második gyerek után nem volt akivel és ahol felrakassam ezért maradt a gyógyszer és most itt fogom a sikeres védekezés eredményét.
A dokim javaslatára most fog felrakni egy újfajta spirált,ami sárgatest hormonos és teljesen lecsökkenti a mensis görcsöket és a vérzés mennyiségét.Csak az a baj,hogy 40000 ft,de ez a legkíméletesebb most a forgalomban.Ha érdekel valakit, akkor kedden tudom dobni a nevét,akkor megyek a dokihoz.

Mandala:MILYEN VITAMINT SZEDSZ AZ ALERGIÁRA? A férjemnek semmi sem hat és állandóan köhög.
Egyébként hogy is van ez a zsák? mennyi milyen színben van?És van e keresztben csíkos,hátúl gombolós fazon???? :lol: :lol:

horvviki:én mind a 3 gyereket csak johnsonnal fürdettem születésüktől kezdve,de sokan mondják,hogy allergiát válthat ki a babánál.Nekem soha semmi gondom nem volt egyik termékkel sem.
Nálunk a bba sampon nem jó.

Sabine:A hintőport egyébként mire is kellene használni??,mert én a 3 gyerek mellett sem tudom,és tökéletes a bőrük ezek nélkül.Bár az olaj és a testápoló sem játszik,csak nagyritkán.

Nálunk adokinő csak a születéskor jön,amúgy a tanácsadáson mindig megnézi a babót.
A védőnőt kiosztottam,hogy baromira nem szeretem,hogy mindig reggel jön,amikor még háloingben vagyok és a gyerek lóg a mellemen,tehát vagy nem nyitok ajtót,vagy csörgessen meg.Azóta elötte egy órával ideszól.Amúgy egy nagyon rendes csaj.

tuza edit
 
 


én egyáltalán nem javaslom a Johnson termékeket, midenhol csak panaszokat olvastam róla.

FÜlbevalót mr a kórházban berakattuk, igy ez letudva.

Hanga este 8kor fürdik és reggel 4ig nyomja az alvást, a súlya pedig 5200 gramm. Hzunk mint a kismalac :D

Kép
sziszike77
 
 


DINCUSKÁRÓL tud valaki valamit?
A szülése óta jelentkezett?

tuza edit
 
 


Viki
Nálunk Felipe szeret hason aludni... aztán van, hogy hátra fordítom, van úgy hogy hason marad, mert anyuka is elszunnyad...

Bölcsőhalálra hajlamosíthat... biztosat nem tudni...

Edit
Én se tudom... szokták hintőporozni a babákat...én nem szeretem, csomósodhat, felsértheti a bőrüket...
Szerintem a legjobbak a gyógyszertári készítmények... és nagyon jó a fürdővízbe egy kis anyatej... :wink:
Kleopátra is nem hiába fürdött tejben :lol: :wink:

Hozzánk nem jár védőnő :lol: (itt nincs)
Doktor bácsihoz most még 2 hetente járunk ellenőrzésre... Hétfőn oltásra megyünk...
Vendég
 


A Johnson-termékeket az én dokinőm egyáltalán nem javasolja, ő is azt mondta h nem minden baba bőrének jó :roll:

A gyógyszertári fürdetőkenőcsöt hogy kell használni? Fürcsi előtt kell bekenni, vagy úgy használjam mint egy tusfürdőt? Bocsi,ha hülye a kérdés :roll: :roll: Eddig egyébként mi Johnson-fürdetőt használtunk, nem vettem észre h bántaná a bőrét de a dokinéni szerint maradjunk a gyógyszertárinál....

fülbevaló...egyelőre nem, Regina bébi a fülét szereti markolászni, félek hogy kikapja...

A mi babánk az oldalán szeret feküdni meg háton,néha hasra fektetem,akkor jókat pukkant, meg rogyog a pelus :lol: :lol:

egy kilót hiztunk a születés óta, pedig mégcsak 3 hetes a baba, kezdek aggódni,nem túl sok ez? De hát ha éhes? Pedig már csak 3 óránként eszünk! szerintetek? van valami ajánlott hízási mérték? :oops: Kép
nora80
 
 


Hello!

Bár nekünk nem is kéne fülbevaló, de Sebi egyébként állandóan a fülét húzogatja szopi alatt! Egyszer mikor ki volt bontva a fütykösét is megrángatta véletlenül.:)

Edit: igen, Dincuska írt már a szülése óta, de mostanéban nem ír!

jhonsont, csajok nagyon nem bírták! De még most is csak a teljesen (igazi) bőrbarát fürdetőket bírják, meg sokszor még ők is a gyógyszertárit használják!

mamiblue
 
 


Nora
Szárazon bekenem a gyerkőcöket a kádban, utána engedek vizet és lemosom őket... (fürdőszobában mosdatunk)
Hízással ne foglalkozz... majd néhány hónap múlva lelassul...

Mamiblue
Kukizás nálunk is van :lol: :lol: :lol: :lol:
Szoktam is nevetni, hogy már most PASIK... ellenőrzik, hogy megvan-e...
Vendég
 


Hello!

Sabine: komolyan mondom mikor megszületett a térdéig ért a zacsija, mi meg azon nevettünk, hogy hogyan fog így megtanulni járni!:)

Ma egyébként hajnali 4-től 1 órán keresztül fent voltunk...vigyorgott, pukizott, rugdalózott, átöltöztünk. Még szerencse, hogy én 4-5 óra alatt kialszom magam és nem voltam fáradt. Szóval jól elvoltunk ketten...

Jó hétvégét!

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Tegnap esti fürcsi képek :D :D :D Kép Kép

horvviki
 
 


Sabine!
köszi a segítséget, meg az infot!

olyan hülye idő van :? este be kell fűteni, nappal meg meleg van... :shock:

hétvégi programok?

mi soppingolni megyünk a húgommal :D

tudja valaki mikor alakul ki a baba szem- és hajszíne? vagy ez is egyéni?

köszi!mindenkinek kellemes hétvégét kivánok! Kép
nora80
 
 


Sziasztok!

Irigylem azokat, akik rendszeresen bírnak írni - én néha visszaolvasni sem tudok. :shock:
Fürdető: nekünk is gyógyszertári termékeket javasolt még jó ideig a doktornő. A fürdetőkrémre nekünk azt mondta, kb. tejfölsűrűségűre keverjünk ki belőle, és úgy használjuk. A védőnő meg azt javasolta, habosítsuk fel a kezünkön. Gondolom, mindegyik jó megoldás, kinek mi jön be.

Viki,
egyszer nekünk is előfordult, hogy hason aludt el este, és némi idő után, amikor már elég mély alvásnak látszott, megfordítottuk. Csodák csodájára nem ébredt fel. :D

Edit,
én nem igazán értem, miért is kell mesterségesen, hormonokkal csökkenteni a vérzést. Mondjuk amúgy is nagyon ellenszenves nekem a spirál... :evil:

Fülbevaló: nálunk nem lesz - majd ha ő maga akar később, akkor hurrá.

Lányok,
biztosan hülye kérdés, de ti kb. mikor szoktatok pelenkaméretet váltani?

A héten voltunk ortopédián, szerencsére minden rendben volt. De gyanús volt az az angyali nyugalom, amellyel a kisasszony tűrte a (szerencsére nem túl hosszú) várakozást. Na, benn a rendelőben aztán bedobott mindent: pelusbontás után azonnal pisilni kezdett. Letörölgettük, kiszedtük alóla a piszkos cuccot, ennek örömére egy kellemeset odarottyantott. Újabb ágytakarítás, mire érkezett egy következő adag kaki. Majd ezek után Manóka elégedetten rávigyorgott a doktornőre. Még szerencse, hogy van két kisgyereke, így derűsen mosolyogva tűrte a dolgot. :oops: Nálatok is szoktak lenni hasonló műsorszámok? :D

italoman
 
 


Viki!
Fanni sem valami nőies alkat :) egyenlőre. De eszméletlenül tündér, ahogy vigyorog! Az én leánykám is jól kipofásodott, majd teszek 1-2 képet, ha sikerül.

Ildi!
A te leánykád is mókás :)
Mi okt. elején megyünk csípővizsgálatra, remélem nagy gáz nem lesz. Nálam volt, amikor kicsi voltam. Fél évet szíjazva töltöttem, de legalább most nem vagyok sánta :)

na, nekem is ennyire futotta most..

Jó hétvégét!

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Hello!

Viki: Mekkora vigyorok!:)

Ildikó: Bocs, de én jót nevettem rajtatok!

Nóra:Sikerült leadni tejcsit? Én már nem emlékszem, hogy mikor alakult ki a szemszinük! Matilda még 1 évesen is kopasz volt...hajszine...Vásárlás az jó!

Ma egész délután a seggét kellet fogni drágámnak, ez volt a fizetség, hogy délelött fél 9-től 12-ig aludt!

mamiblue
 
 


Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap nem volt időm még olvasgatni sem. Nagy főzőcskézést csaptam, hogy könnyítsek a hétköznapokon. Plusz még sütöttem egy csomó almás-mákos-túrós rétest. Ilyesmire sajnos csak hétvégén van időm, amikor apuci szórakoztatja helyettem az ifjú hölgyet.

Viki!
Fanni tündéri kis husis csaj! És az a mosoly! Kb. 1 hete Leila is rengeteget mosolyog, de amikor a fényképezőt meglátja a kezemben menten abbahagyja...

Ildi!
Mindig féltem, hogy a fiúk orvosnál produkálnak olyasmit, amit itthon velem csináltak (lepisilés,-kakilás). Szerencsére csak egyszer sikrült, Balázs a védőnéni gyönyörű blúzát pisilte le. :oops: Nem tudom Leila mit fog alkotni, itthon nincs olyan nap, hogy ne tisztelne le.

A szemszínre én is kíváncsi vagyok. A fiúk szeme kék maradt. Leiláé is úgy tűnik, hogy világosodik. Akinek barna szemű gyerkőce van, annak mikor kezdett el változni a szemszíne?

További kellemes hétvégét mindenkinek!
bee73
 
 


Látom, eléggé kihalt a topic így hétvégén....
Mi most maradtunk kettesben... és azt hiszem, már ébren is van leánykám. Ő is egy igazi ölbebaba. Én a héten eléggé besokalltam, teljesen belelovalltaam magam az önsajnálatba. Azt hiszem, szeretnék mind a két gyerek igényeinek megfelelni, de persze nem megy, mert egyszerre mindkettővel nem lehetek 100 %-osan. Még a séták a legnyugisabbak, amikor is Encsi szunyál én meg nyugodtan homokozhatok, játszóterezhetek a nagytesóval.
És akkor apa meg a házimunka még sehol nincs....
És rettentően dühít, hogy anyósom, aki otthon van előnyugdíjban és beígért mindent, cseszik a fejemre. Úgy tűnik, még a vasárnapi látogatásunk is terhes neki. Én ma nem is mentem. Félek, hogy bunkó lennék vele. Pedig miért is várok el bármit bárkitől, hiszen "magunknak" szültem a gyerekeimet... Na mindegy, tényleg dühös vagyok és emiatt is szarul érzem magam. Persze páromnak is adok rendesen, mert ő is elég lusta itthon, bár szegény este fél 7-kor szokott megjönni, úgyhogy félig fel van mentve...
Na, ennyi elég is...
Jó hétvégét erre a pár órára még!

És két kép:
az én pufikámKép
Kép így ébresztjük Benit (tesóval)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


mamiblue!
hát a védőnőmet kéne előkeríteni,de ahhoz képest,hogy azt mondta, eljön minden héten,két hete nem láttam,telcsit nem veszi fel :?:
szóval ha előkerül akkor megkérdezem tőle ezt a tejleadás-dolgot :wink:
azóta is elég sok tejem van,már sokat lefagyasztottam szűkösebb időkre :wink: egyébként muszáj is,mert felrobban a cickó :oops: :D :lol:
megvolt a sopping, vettünk Reginek télre rucikat, meg a dm-ben felhasználtam egy-két kupont, amit a baba-bónusz programban kaptunk, nem sok, de ez a kedvezmény is valami...

na megyek rántott husit enni....nyammmm Kép
nora80
 
 


Helló lányok!
Gyönyörűek a babák!
Édesen vigyorognak,

mi megvagyunk, jót nem tudok rosszat meg nem akarok írni, most csak külső szemlélő vagyok, minden nap olvaslak benneteket, de odáig nem jutok el hogy írjak is, az egész család takonykóros, ha jobban leszek visszatérek.
zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok!

Vagyogatunk mi is... lassan kezdenek rendeződni a dolgok... :lol:

Nagyon szépek a csemeték!
Vendég
 


Sziasztok!

A mi hétvégénk nem a legjobb :? .Kezdődött még hét elején,hogy apával fájlaltuk a torkunkat.Ő neki már kutya baja,mert szedett rá gyógyszert,én még kínlódok.Aztán Gábor ébredt egyik reggel takonykórosan,de hál' Isten ezen kívül más baja nincs.Aztán ma éjjel fél 2-kor arra ébredtünk,hogy Zsófi alig kap levegőt a takonytól(már bocs a kifejezésért).Szegénynek porszívózni kellett.Annyi trutyi kijött.Tettem a feje alá kispárnát,így aludt 5-ig.AZóta meg fél óra-óránként porszívózzuk neki,de van,hogy 5perc eltelte után kell újra kiszívni neki :cry: .Megszakad a szívem érte.Enni is alig evett ma,úgy kell nyomkodni a cicit a szájába.De legalább láza nincs...kop-kop-kop.
Ráadásul ma látogatónk is volt,és a drága párom nem mondta,hogy ne jöjjenek,mert betegek vagyun :twisted: .Az ő kersztszülei.Persze párom nem volt itthon mikor jöttek,mert ő ment a szokásos vasárnapi quadozására :twisted: .Nagyon mérges voltam rá,de már lenyugodtam.Menjen ha akar,de most jó lett volna ha itthon marad.
NA panasz hegyek...be is fejezem :oops: .További jó hétvégét!Már nem sok van belőle...sajnos

Kép
Kép
huni
 
 


Sziasztok!

Mandala, ne haragúdj kérlek, hogy felbosszantottalak méretügyileg. Szóval egy kék bundazsákot szeretnék :wink:

Párom már hajnalban elment vadászni, és még mindig nincs itthon :x Kicsit mérges vagyok rá :x Ráadásúl ilyenkor nem veszi fel a telefont, nekem meg fogalmam sincs hogyan kell elindítani a kazánt, dehát ő erre nem gondol :x
Dani meg folyamatosan trüsszög, szipog, de szerencsére nem lázas, de alig akar enni, viszont egyfolytában a cicin akar lógni :?
Nekünk a kézi orrszívónk van, de most jöttem rá, hogy használni kell, hogy mennyire gyenge sz@r. Valaki tudna ajánlani porszívósat, ami tuti jó, holnap vennem kell.
Annyi vasalnivalóm van, ha valaki meglátná, tuti hanyattdobná magát :lol: még jó hogy ma nem jött senki. :lol:

Kép
mona76
 
 


Mona, Huni: Sajnálom a hétvégéteket! Férjem csak dolgozni lépett le, 2-szer 2-3 órára.:( Most kicsit megijedtem! Bár emlékszem Tama is elég hamar betaknyosodott, de félek kicsit, hogy sebi is be fog! Nálunk apa volt leginkább beteg, még most sem jött teljesen rendbe. Csajok is ba vannak rekedve, de nem vészes!

Mona: Ha aksit teszel az orrszívóba, erőssebben szív! Porszívósat nem ismerem, de szerintem mind azonos elven működik!
Ja, Ti próbáltátok már a sterimart belefújni az orrotokba...én próbáltam már, azóta a csajoknak is úgy csinálom, hogy kifújok pohéárba és cseppentővel bele az orrába. Szeirntem nagyon erős a fújása...de a hatása nagyon jó!

Mindenkinek jobbulást!

mamiblue
 
 


mamiblue, ebbe nemtudok aksit tenni, ez ilyen nagyon gagyi, anno egy ismerősöm ezt ajánlotta :x
Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Látom a hétvége így vagy úgy, de eltelt. Nálunk is...
Négy napig voltam egyedül, apa hazajön, és sz@rik ránk. Fontosabb az, hogy mi volt a munkahelyen, hogy mi van Szávai teniszpartijával, stb - stb. :twisted:
A lényeg: Babszika meggyógyult. Újra van rendszeres kaki :D :D :D Csütörtökön du doki bácsi megpiszkálta, éjfélkor égszakadás - földindulás hangok kíséretében óriási rotty, másnap este egy csurig rakott pelus - majdnem a hátán folyt ki :)

Pelusváltás - Ildi
Hát abból, ahogy a két ragasztószalag egyre távolodik a hasán :lol: :lol: Annó majdnem összeért - némi kis túlzással - a két vége, most meg már meglehetősen távol van. Meg látom, hogy ha normálisan ráadom, a kis combocskáját nagyon szorítja, ott a piros csík.....
Szóval mi azt csináltuk, hogy vettünk egy pici csomag eggyel nagyobb méretet, és kipróbáltam. A kisebből behörcsögöltünk, és amíg azt el nem használjuk, addig a nagyobbikat csak éjszakára adom fel. Még jó a kisebbik is, de abból már nem veszünk.

Szép estét!!

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Tegnap egész nap kicsattanó jókedve volt a lányomnak. Egész nap mosolygott, órákat elvolt a játszószőnyegen... Hétköznap miért nem tud ilyen lenni?

Mikegirl!
Örülök, hogy Babszika helyrejött kakaügyileg! :lol:

Mona!
Nekünk az " Arianna" nevű gyógyszertárban kapható porszívóhoz csatlakoztatható orrszívónk van, ezer párszáz forint és nagyon jó.
Már Tominak is ilyet vettem, Bazsóval is sokat használtam és meg voltam elégedve. Egyébként szerintem mindegy, hogy milyen márkájú és hol veszed - legfeljebb árban van különbség - a lényeg, hogy porszívóhoz lehessen csatlakoztatni.

Megyek főzni, hátha alszik még egy fél órácskát a kisasszony...
bee73
 
 


csajok!

Regi bébi végigaludta az éjszakát! 1kor evett utána pedig velünk kelt 7kor 8) 8) huúú,tök jó volt kialudni magam...

már nem olyan drasztikus a súlygyarapodás, szerintem 1 hónapos korára marad a +1 kiló (szerdán tölti be)

megpróbálom elérni ma a védőnénim...(néni,hja..nálam is 3 évvel fiatalabb,szerintem gyereket sem látott soha... :? ,múltkor amikor itt volt,bejött és csak állt a szoba közepén,ránézett a gyerekre, egy szót sem szólt...már nekem volt ciki a nagy csönd, talán neki kellett volna tanácsokkal ellátni, nem?????)

Sabine
A csecsemők és gyerekek védőoltásai azonosak Mo.-on és külföldön (Európa)? Tudsz erről valamit?

köszi,előre is :wink: Kép
nora80
 
 


Jó reggelt!

Fanni napok óta nem hajlandó máshogy aludni, csak hason. Tegnap 3 órán keresztül próbáltam háton elaltatni (elaludt a karomban, letettem, felébredt vagy leraktam, hátha magától elalszik, csak nézelődött meg vigyorgott...), majd meguntam, átfordítottam a hasára, és 5 perc mulva aludt. Ez volt 11-kor és most 8-ig aludt. De már 3-4 napja csak hason fekve alszik el. Én meg egész éjjel ügyeletben vagyok, állandóan figyelem... Ezen rágodom már pár napja, hogy mit csináljak? Hagyjam hogy hason aludjon vagy próbálkozzak tovább a háton fekvéssel? Ja, és már azt próbáltam, hogy elalszik hason, és egy óra mulva megfordítom. Hát nem jött be, egyből felriadt... :(

Egyébként a hétvégénk jól telt, már nagyon sokat van fent és egyfolytában vigyorog :D De imádja ha foglalkoznak vele, tehát ha ébren van, akkor el is várja, hogy ne hagyjam egyedül. Magyarul tegnap szinte egész napra lefoglalt. Az szóba sem jöhet, hogy egyedül a kiságyban elnézelődik... max. fél órát utána reklamál...

Ja, és most hogy már az arcán nincsenek pöttyök, most kijöttek az ála alatt a nyakánál körben. Anyám szerint a melegtől, a nagyanyám szerint a ruhájától, más szerint ez is a tejtől van...

Szép napot mindenkinek, most kihasználom, hogy megint alszik (hason) és rendbe kapom a lakást. Ma nem kell főznöm, mert apának ma céges vacsija van, haza se jön munka után, csak majd a vacsi után jó későn :( Persze nem tudja mikor. Valószinüleg igy majd átmegyek Fannival délután anyuékhoz, 5 percre laknak tőlünk. Legalább anyu mentesít egy kicsit és tudok pár órát magammal is foglalkozni.

horvviki
 
 


Jó reggelt!!!

Franciska: Te lányzód bőre is gyönyörű. Mi ma megyünk a védőnénihez és megkérdezzük, hogy meg kell-e mutatni dokinak a bőrét, mert szörnyen néz ki még mindig...ráadásul nagyon száraz is.:(

Mona: Ja...hát ez tényleg nem jó!!!

Mandala: Anyósod egyébként varrónő? Vagy csak hobbyból varr, ilyen klassz cuccokat?

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy már egyre többeknek nézelődik hosszasan is a babó, nálunk ezek az időszakok, sajnos, még elég rövidkék. De olyankor a mi kiscsillagunk is jókat rötyög, csak aztán elég hamar jön valami csúnya bélgáz, és elkeseríti... :(

Judit,
nálunk a pici homloka volt elég száraz nemrégiben, hámlott is, és a védőnő azt javasolta, hogy fürdetés után kenjük be egy kicsit fürdetőkenőccsel (gyógyszertárit használunk). Tényleg bejött! A pöttyös-pirosas cuccok meg maguktól javulnak. Bár a doktornő írt fel hámlasztót, amikor épp a legrosszabbul nézett ki, úgy gondoltuk, ha nem muszáj, nem használjuk, inkább várunk még pár napot, és tényleg magától is elmúlt.

Édesek a picik, rakjatok fel minél több képet ide meg a photoblogra is! :)

italoman
 
 


Szia Lánykák!

Mona: nincs felbosszantás! :) Semmi gond, kislány az idegeim kötélből vannak....
Ezt jól példázza, hogy Edit kérdésére, miszerint van-e hátul gombos bundazsák, már csak mosolygok.... :wink:

Szóval a héten kezdi anyósom megvarrni a zsákokat, ahogy vannak készen, dobom a fotókat és lehet licitálni kinek melyik tetszik.

Agnes: a héten dobjuk postára a rózsaszínt, hiszen a Tiéd már készé van... :) A pontos időpontot megbeszéljük.

Márkanyuka: köszi a privit, a címed eltettem, ha kiválasztottad a zsákot, máris postázom, hacsak nem jártok Bp-en mostanság... :wink:

Jucu: kérdezted a rugit. A kutyusos (az a kék amit láttál Mesin... kép fentebb) 2500 Ft, de a minta (jelen esetben a kutyus) változó. Azt hiszem most kutyust nem lehet kapni. Ha jó másik mintával, akkor működik a dolog.
Az almazöld kantáros rugi szintén más-más mintákkal van, az 2000 Ft.
A sárga együttes, amit szintén kérdeztetek, ugyanúgy más-más mintával és különböző színekben van, különböző méretekben lehet kérni (esetleg a nadrág lábaközti patentozással). Ez 3500 Ft kabátkával együtt, ha téliesített (tehát jó meleg) kabátkát szeretnétek hozzá, akkor az együttes 4500 Ft-ba kerül.

Gondolkodjatok és ha van kérdés, tegyétek fel. Most futok, mert bömbi van, a mosógépem is lejárt... szóval dolog van.

Ja, kenőcsök, fürdetők, olajok... bla-bla-bla... csak gyógyszertári!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mamiblue: varrónő... abból is az egyik legjobb... :) :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Teljesen kivagyok...írni sincs erőm. Olvasgatlak benneteket....

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Nekem is taknyos a csöppöm :cry: már napok óta el van dugula az orra, de csak most kezd el kijönni. Én nem Sterimart használok, -mert én ahhoz béna vagyok, mire sikerült megnyomnom az adagolót biztos hogy akkor sikerült elkapnia a fejét és a szemébe ment az egész - hanem Fluimart ez nekem egyszerűbb.

Mona, erre a fajta orrszívóra kár pént pazarolni. A porszívósból meg szerintem mindegy melyiket veszed meg.

Tényleg ti hogy takarítjátok ki használat után? Nekem az a szívófej nagyon gáz ahogy kinéz. Pedig fertőtlenítem, áztatom és mégse jön ki a ramaty belőle rendesen.

Mikegirl mi a baj?

Viki, nagyon édes a kiscsajod :lol:

Mindenkinek jobbulást!

Kép
Kép
robcsi03
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: