Új privát üzeneted érkezett!

Piroska:
Azért kérdeztem Mendi ínyét, mert ugye első babás anyukaként annyi mindent hallok, olvasok, hogy milyen az íny fogzás idején, és ahogy leírtad a tapasztalataidat a lánykáddal kapcsolatban, na Mollynak most pont olyan. Látom egy ideje az ínye alatt a fehér fogacskát, meg meg is van kicsit duzzadva. Szerintem az átlag 6 hónapra már neki is lesz foga, legalább 1.
Hogy van van Didri? Megy még a hasa?

Timocska:
Majdnem 7 hónaposan első fog? Szegény :) Én is már olyan régóta lesem a száját, jól néznénk ki ha még addig szenvedne :(
Én tegnap találtam az egyik üzletben ilyen apró hajgumit, úgy megörültem neki :D Neki eddig csak nagyobbak voltak, és az nem állt túl jól a hajában, én is csak csatoltam neki. Akkor ti is hajgumizhattok :D
Ne is mondd ez a nagyvilágiságot.... Úgy néz ki hogy anyu mégsem ide költözik, hanem Olaszországba a barátjához, így aztán még jobban szét leszünk szórva. Jó is, de inkább szívszorító :cry:

Kép

Kép
snowball
 
 


Köszönjük a copf dícséreteket :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


Piroska,
kanál ügyben egyetértünk. Anno Misit én is kávéskanállal etettem és majd Levit is azzal fogom.Szerintem nem a kanálon múlik. A mai babáknak amúgy is mindent megveszünk, nekünk nem volt játszószőnyegünk, Aventes cumink stb, és mégis felnőttünk. Egyébként látva most a nagyfiam viselkedése hogy alakul (nem jó irányba) kezdem azt hinni hogy „a kevesebb több”. Mindenféle tekintetben.
Sajnálom a lányodat, vigyázz nehogy elkapjátok tőle. A kakival nekünk is gondunk van, Levi csak egyszer szokott hetente. Viszont amíg csak anyatejes ez nem okoz bajt. Eddig paráztam ezen meg 3 nap után adtam Laveolac szirupot de rájöttem hogy attól fájt a pocakja, jobb nem beleavatkozni az ő kis ritmusába.

Timocska,
az én nagyfiamnak is 7 hónaposan jött ki az első foga, aztán 10 hóig nyüglődött éjjelente, míg kijött az első 4 fogacskája. Nekem is felsír néha Levi szopi közben, de nem tudtam hogy a foga miatt lehet. Nekünk már egy hónapja mondta a dokinő hogy majdnem kinn a foga, aztán azóta sincs semmi még…

Snowball,
nagyon cuki Molly a kis pöttyös szerkóban, meg a csurija sem semmi!

Mi most voltunk a 4 hós oltáson, mert két héttel el vagyunk csúszva. Még a rota van hátra aztán lesz egy kis nyugi. Most mennem kell mert Misit meg kell kajáztatni, aztán valahogy ágybakönyörögni. Ő most nyáron 3 órát is alszik délután, így van egy kis csend ami nagyon kell a lelkemnek. Ha nem alszik du. reggel akkor is korán kel úgyhogy inkább csak aludjon.-
gabci76
 
 

 
 

Anna
Az erősáramú villamosmérnököt jól értelmezted. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 12:47-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

Anna

Meggyógyultunk köszi a kérdést én nem is vagyok benne biztos hogy ez tényleg kötőhártya gyuszi volt,nekem már volt 1x és olyan hogy korházba kellett feküdnöm vele 1 hétre :?

Timocska

Igen Újpalotán van a lakás,tegnap felraktam eladásra 5 helyre is de nem nagyon reménykedem ilyenkor se vásárlók nincsenek nyáron+barátnőmék Zuglóba több mint egy éve már szerintem hogy árulják a lakásukat ami szintén jó és nem is drága de nem tudják eladni :cry: Pedig nekünk is kéne belőle a pénz hogy tovább léphessünk.
Én néha már azon kapom magam hogy a spar közepén elkezdek gyerekdalokat dúdolászni :) Nekem minimax undorom van de még mindíg azon vannak a normálisabb mesék,most pont itt van Győrben a minimax busz majd hétvégén meglátogatjuk minit és maxot :)

Snowball

Na ha tesódnak is segít akkor van remény hogy van kiút az örületből :) Tényleg jó lenne ha segítene mert gyógyszert nem akarok szedni és annak ellenére hogy a háziorvos szerint pánik szívdobogásom van azért ma elmegyek egy kardiológushoz mert néha a Betaloc ellenére is érzem.
Csúcs az a copf én erre még kb. várhatok egy évet :wink:
A lényeg hogy mentek valahova nyáron és a családdal lesztek,tényleg mi van anyukáddal?Kiköltözik végülis?
Délben nálunk is sütőtök csirke vagy főzik uzsi pedig gyümi lett a 3 tápszert így is megeszi!És beszereztem tegnap az aventes kanalat ma kipróbáljuk!

Piroska

Sajnálom hogy megint becsúszott egy nyavaja hozzátok de most tuti 1 évig nemkaptok el semmit.Jobban vagytok?
Kipróbáltam a kávéskanalat tegnap de az sem aratott túl nagy sikert pedig pár hete Füreden egy pincértűl kértem kanalat egy kávézóba mert nem vittem és az nagyon bejött még meg is jegyeztem hogy el kéne vinni :) Úgyhogy nekünk ezek szerint a kávés kanalaink is sz@rok :)

Hendyala

Jó hogy írtál,gyere többett ha tudsz :)
Akkor hozzátok is nemsokára menni fog a gólya,abban igazad van hogy a kis korkülönbségnek nagyon sok előnye van hosszú távon,nekem 20 évvel idősebb mind a két bátyám és bár jó a kapcsolatunk mert éretlenek nagyon de azért akkor sem ugyan az.De szerintem az sem mindegy hogy két lány testvér vagy vegyes fiú lány sikerül.Mire vágytok fiú,lány?
Én szoktam menni játszótérre de inkább a Pepi miatt csak a Bibivel nem hiszem hogy mennék még,tegnap elött ültünk 7,fél8 körül lent vártam Zsoltit és voltak lent kicsik is de voltak 11-12 éves lányok is és kizavarták a Petrát a pókhintából de csak akkor mondta el mikor hazaértünk,ide kineziológia vagy oda azért ha akkor látom azért kijött volna a másik énem.És ahogy beszélnek az hihetetlen most bocsi mindenkitől de hihetetlen némelyik gyerek mekkora bunkó már ennyi idősen.Úgyhogy max.7ig maradunk csak ezentúl.
Ottó rendesen jóképű,gratula :) És nagyon kis ügyes nemsokára teperhetsz utánna :wink:

Gabci

3 óra alvás?Hm...Az nekem is jót tenne délutánonként de most két gyerekkel esélytelen a pihi.Bibi is felébredt hajnali 4 órakkor de nem etettem meg odatettem mellénk és elaludt pár perc után nem szeretném ha visszaszokna az éjjeli evésre aztán 7.30kor kelt a Petrával.

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Jó reggelt!

Még most olvastam el miket írogattatok!

Köszönöm mindenkinek az érdeklődést! Levi végre már jól van, virgonckodik, csak fogyott kb 10 dkg-ot :(
Én viszont gyönyörűen elkaptam tőle (vagy nem tőle ki tudja) 2 és fél napig alig tudtuk lenyomni a lázam 38 fok alá, egy napig 39 fok volt... és persze Levi aludni sem hagyott - tiszta Hawaii!!!!!
No most már szerencsére nincs még hőemelkedésem se!

Piroska - oltásokkal mi is elcsúsztunk! Levi 20-án volt 5 hónapos, és csak júli 7-én jön a doki néni oltani, mert még tegnap előtt is "túrósat" kakilt! Normaflore-t iszom :)

Rekuja anyukám 56 éves és még nem jött ki egy bölcsesség foga sem! :lol: Egy jött volna ki neki 30 éves kora körül, a fogorvos felvágta az ínyét hogy könnyebben jöjjön ki,és azóta sem jött ki neki...

Snowball Molly haja csúcs!!!!! Levinek nagyon kihullott, most kezd megint sűrűsödni, és tiszta világosbarna lett a fekete hajából.
Arcon csúszásért nagyon irigy!!!!! Mi el vagyunk maradva - Levi utálja a hason feketést... Csak fordulni szeret balra-jobbra, de hasra azt már nem!
Anyukád költözésének nézd a jó oldalát, legalább mehettek Olaszországba nyaralni!!! :)

Timocska nálunk is volt pár hete szopi alatti sírás, olyankor pozíciót váltottunk, és úgy már rendben volt (hónom alatt feküdt, és szinte a cici alá feküdt)

Gabci - nálunk fogak még sehol... a védő néni és az egyik ismerős anyuka is azt mondta, hogy amíg kizárólag szoptatok ne is várjam, nagyon kicsi az esélye, hogy addig megindul. Engem nem zavar, majd kijön...
evian19
 
 


Nem volt túl jó éjszakánk a légzésfigyelő bébiőr része ami ott van a fejünknél furcsa hangokat adott ki többször is mint amikor hív valaki telefonon és elötte berezonál a tv otthon fogalmam sincs miért de majdnem megállt a szivem többször.Reggelinél Petra kiöntött 3 deci kakaót úgy hogy olyan lett a kanapé a kanapén a cuccaim az asztal és a föld úgyhogy jól indul a mai nap is :)
Sajnos úgy néz ki nem jön össze a ház amit akartam mert akár hogy okoskodnak a hitelesek akkor is kéne még pár nulla önerő ami most nincs és ezért kéne eladni a lakást.Ezért most vagy veszünk egy kisebb lakást ami nappali+2 szobás de akkor egy szobában lesznek a gyerekek vagy várunk a csodára és albérletezünk tovább...
Bibi tegnap szó szerint elviselhetetlen volt egész nap sírt még a kezemben is szerintem ez tényleg a foga volt mert ez olyan fájó sírás volt.Mennyi idő alatt jön ki egy fog kb?Estére teljesen kikattantam mert elaltatni sem bírtam.És akkor a nap végén elmentünk pelenkát venni meg a kanalat a sparba és a Pepi úgy ment bent a rollerrel hogy elvágódott egy kanyarban és beleesett egy raklap wc papír közé ami összeborúlt úgy szedtem ki a gyereket a klotyópapírok alól,nem tudtuk hogy sírjunk vagy nevessünk!És olyan szerencsés volt hogy beütötte a lábát a raklapba amin voltak a papirok úgyhogy este borogatás,azóta még mindíg nem bír lábraállni rendesen mert fáj neki.Zsolti meg 2 napja mondja hogy szerencse napok jönnek most,hát én ezt valahogy nem így érzem.

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Sziasztok!

A tegna estéM borzasztóra sikerült. Már egész nap éreztem, hogy fel vagyok fázva, pedig gondolkodtam hol ültem le, ahol esetleg felfázhattam volna, de tényleg nagyon figyelek az ilyesmire, mert én vesebeteg vagyok, könnyen felfázok, és volt már egy tucat kövem is. Délután végre hazaért Alex, és onnantól kezdődött a pokol. Délután 5től éjfélig vért pisiltem, borzasztóan fájt a vesém meg minden odabent. Bekapkodtam antibiotikumot meg féjdalomcsillapítót, és úgy néz ki most reggelre már jobb a helyzet, így nem kell aggódnom hogy hogy jutok el orvoshoz. Még Mollyt a nagyapjára se bízhatom rá, ha esetleg kórházba kellene mennem :?

Piroska:
Utánanéztem, hogy mi a hypotónia, mert még nem hallottam róla mi az :oops: Molly is most kezdi "élvezni" a hasonfekvést, eddig én csináltam valamit rosszul, mert mikor láttam hogy kínlódik, inkább visszafordítottam. Melyik anya szereti hallani ha sír a kisbabája. De mostmár érdekesebb neki is, hogy el tud kúszni valami irányába. Aztán ha beszorul a karja, akkor van visítás :)

Csicsi:
Gyerekkoromban nekem is sokszor volt kötőhártya gyulladásom. Adtak rá anno valami speciális gennyszerű krémet :D, meg anyu kamillázta, s az helyrerázott. Már amikor csipásodtam, akkor kamillázta, és így meggátolta hogy eldurvuljon.
Lehet érdemesebb lenne elmenned egy herbáriába és erre a szívdobogásra kérni valami teát. A kineziológus pedig tuti segíteni fog, a játszótéren viszont tényleg szét ne tépd a gyerekeket :D Megijednek ők egyébként is a felnőttektől... Viszont ha beszólnának még nekem is, én sem tudom hogy őrizném meg a nyugalmamat :shock: Tesóm állt ki mellettem mindig, azt csíptem :P
Anyu még egy darabig otthon lesz, de utána szerintem Olaszország lesz a vége, mert a pasija ott él. Legalábbis az fűzi anyu fejét, hogy menjen, pedig mindig hónapban szakítófélben vannak. Ők tudják, ez már nem az én dolgom, hogy párterápiát végezzek rajtuk.
Képzeld, most olvastam hogy a mi tápinknak van egy következő lépésre, ami már a hozzátápláláshoz ajánlott, 6 hós kortól. Majd nemsoká már azt veszem neki. Hogy mégse a tejcsivel teljen meg a pocak, hanem a főzivel például. Én azt hittem egy éves koráig ezt a tápit kell neki adnom :roll:
Az a légzésfigyelő csak a frászt hozza most rád. Lehet ha nem használnád, nyugodtabb lennél. Már olyan nagyok a babák, nem tudom mennyi idős korukig használják a légzésfigyelőt, de már forognak összevissza, nem hiszem hogy bármi bajuk eshetne. De nem akarok beleszólni.

Evian:
Ááááá, ettől félek én is hogy lerobbanok, lázas leszek és nem tudom normálisan ellátni a gyerekemet. Örülök, hogy túl vagytok rajta.
Ne irigykedj, Levi is kúszni fog előbb utóbb, nekünk is egyik napról a másikra ment :wink:

Kép

Kép
snowball
 
 


Szerencsenap folyt. köv.:
Elmentünk elintézni a Gyed-et és a Pepi hozta magával a kis nőcis táskáját amit barátnőmtől kapott asszem karácsonyra és benne volt az mp3 amit tőlünk kapott szülinapra!Volt ott egy gyereksarok ahova leült rajzolni a táblára és ott hagyta véletlenül a táskát.
Erre másfél óra mulva jöttünk rá,visszamentünk persze semmi!
Szegény sír nagyon de megvígasztaltam hogy a zsebpénzből majd veszünk másikat.
Ki kellett kérni a hitelhez a Banka 3 hónap bankszámlakivonatot erre kiderül hogy a Zsoltinak vonnak a személyes számlájáról már egy hitelt amiore nem is emlékezett így lehet egy garázst se tudunk venni!
Megyünk 4 re 3 lakást megnézni tuti azzal is lesz valami már előre félek!
Kardiológus megvizsgált,jót nevetett hogy 10mg-os Betalocot szedek napi 1x azt mondta kb.annyit ér mint hogy rámnéz és meggyógyulok de nem talált semmit így azt mondta amúgy is hagyjam abba nincs nekem semmi bajom,igyak magnéziumot és sok folyadék úgyhogy legalább megmaradok,de amúgy 1 órával elöbbi időpontra mentem először majdnem hazaküldtek :)

Snowball

Anyukád nak Olasz pasija van?Ti azért tudtok élni :lol: Van olyan családtagod akinek Magyar a pasija? :) Úgy látszik ez nálatok hagyomány!
ÍÍÍ ez a felfázás nagyon rosszúl hangzik remélem jobban vagy már és nem lesz folytatása még nekem is pihen a kövecském a vesécskémbe de már számítok hasonló éjszakára.
Itt is van 2-es tápszer 6 hónapos kortól mi is azt várjuk :) Nem akarok bunkónak tünni de tényleg vannak gyerekek akikről süt a rosszindulat és nem a 8 évesekről beszélek.Amúgy sem szeretem ha kisebbett bántják az aki már hangosan kiabálja a K betüs szavakat az nem olyan kicsi.
Ha nem lenne a légzésfigyelő még ennyit sem aludnék nyugiban amúgy 1 éves korig ajánlják addig magas a bölcsőhalál kockázat.
Molly rendesen mászik?Nem semmi hát nekünk az még egy kicsit odébb van de alakul :)

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Csicsi:
Elfelejtettem az előbb írni, hogy vajon Zsolti honnan szedte hogy szerencsenapjaitok lesznek??? Mondjuk ennyi balszerencse után már csak valami jó jöhet, hátha szerencsétek lesz a lakásokkal. Ha ez vigasztal, akkor nekem sincs szerencsés napom, ugye már tegnap elkezdődött, ma pedig süt a nap hétágról és nem merek elindulni sétálni, mert ezt ki kell pihennem. Mégis összeszedtem magam és gondoltam hogy na induljunk sétálni, errefel mikor öltöztettem volna Mollyt, láttam hogy dörzsöli a szemét, álmos.... Most pedig itt ülök és írogatok...szóval el is aludt azonnal :D Szegéyn mintha tudná hogy az anyukája beteg és hagyja pihenni :)
Egyébként ez még mászásnak nem nevezhető, inkább arcon kúszás. Popó megemel, térd aláhúz és nyomja magát. De a keze általában beszorul, egyelőre :)
Szegény Pepi, se táska, se mp3 :cry: Ezek azok a dolgok, amire felnőtt korában is emlékezni fog :( Remélem megvigasztalódik a drága. Ebay-ről tudsz neki rendelni jópofa mp3-at, Magyarországra is kipostázzák.
Neeem, anyu pasija nem olasz, csak ott dolgozik, kamionos :lol: Jól néznénk ki :lol:
Örülök, hogy nincs baj a sziveddel. Lehet csak több időt kellene magaddal foglalkozni. Elmenni úszni, kávézni vagy csak shoppingolni baratnőddel, és kizárólag egyedül. Legalább heti 1x. Dr. Snowball rendel :D

Kép

Kép
snowball
 
 


Kedves Dr.Snowball


Köszönöm a jótanácsokat az ötlet jó csak sajnos nincs rá időm,vagyis este 8 után mehetnék de akkor se erőm se kedvem már senkihez.Talán egy otthon teremtés megoldana nagyon sokmindent körülöttünk.
Kébzeld meg lett a táska,Zsolti mikor visszament dolgozni megtalálta bent az üzletbe,Pepi bevitte és otthagyta :) De a durva az hogy a Pegra emlékezett hogy otthagyta az egészségpénztárnál és Zsolti dettó :shock: :) Én meg arra sem emlékeztem hogy hozott táskát.A lényeg hogy megvan ezentúl ő is jobban odafigyel.
Lakásokból kettő nem rossz de mind a kettőben vagy a nappaliban aludnánk vagy egy szobába a két gyerek az egyik jobb helyen van a másikra nem kéne költeni egy forintot sem úgy megvan csinálva.Holnap még 1-et megnézünk aztán ennyi.És a legszebb az lesz ha nem kapjuk meg a hitelt :?
Zsolti csak úgy gondolta hogy szerencse napunk lesz még hétfőn mert akkor kezdtük intézni a házat,azóta csak romlik a helyzet :wink:
Azt elfelejtettem hogy Petra éjszaka még olyat esett az ágyról hogy egyszerre kaptunk szívinfartust és agyvérzést mert azt hittük berugta valaki az ajtót a gyerek meg aludt tovább a földön :)
Tényleg pihizz,Molly tudja mi kell az anyukájának és kímélni akar rendes gyerek.A lényeg hogy próbálkozik a kúszással Bibi még mindíg utál hason lenni.
Na örülök,hogy azért anyukád egy hazafi :lol: Bár már kezdtem irigyelni az Olasz pasik miatt a helyébe én is odamennék :)

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


A leányzó hatására, aki beugrott hozzánk kampányolni, én is felbuzdultam és jelentkeztem a címlapszavazós játékra Mollyval. Lennétek oly kedvesek és szavaznátok ránk??? :)
http://www.babaszoba.hu/cimlapszavazas/reszletek?id=808

Csicsi:
Örülök, hogy végül meglett a téska, gondolom megvolt az öröm :D
Én is szeretnék már költözni, idegesít hogy ha ki is megyek a házból, csupa por minden, még a járdán se lehet menni mert a munkások még mindig dolgoznak, és a környéken most hova menjek...belváros közepén :( Megvan a hátránya a belvárosi életnek, nem is kicsit :cry: Remélem ti is megkapjátok a hitelt és rendeződik a lakás bajotok. Azt hittem ezzel a költözéssel megoldódott a probléma, de látom még tényleg nincs vége.
Pepi várja már a sulit???

Kép

Kép
snowball
 
 


Jó reggelt!!!!

Örömhír! Végre jól vagyok, és már a torkom sem fáj kicsitsem!
:lol:

Snowball szzavaztam :D
Kitartás!!!! Igyál sok folyadékot, min 3l-t sok-sok forró teával! Nekem ilyenkor az segít + egy jó forró fürdő...

Csicsi- kálváriádat végigolvasva olyan érzésem volt, már bocsánat a kifejezésért, de az Isten sem akarja, hogy ti ott maradjatok....
Gyed intézés végül azért sikerült???


Apropó Gyed, láttátok, hogy jövőre az adójóváírás 12100Ft helyett 7100Ft lesz kb???? Basszus ez -5000Ft havonta!!!! :evil: :evil: :evil:


Rekuja merre jársz??? Elköltöztél? :D

Képzeljétek Apa tegnap beállított 4 marha nagy zsák ruhával 98 és 122méret közöttiek... az hány éves gyerekre jó???? Egész délután azt válogattam, Levi mellettem a gyerekülésben nézelődött, és próbált elkapni néhány ruhát, és megvolt a boldogság amikor sikerült...
Eddig nem kötöttem be Levit a gyerekülésbe itthon, mert mindig itt voltam vele, egy mp-re sem hagytam benne egyedül, de tegnap képzeljétek hason majdnem kicsúszott lefelé belőle, a szívem megállt amikor megláttam!!!! Jó max egy nagy adag ruhára huppant volna, de akkor is!!!!!!! Be kell kötni, nincs mese! :shock:

Más... tegnap vett Csabi nagyobb babakádat, mert még nem akarom a nagy kádban fürdetni, de a kicsit már kinőtte, és állandóan belerúgta pancsolás közben a lábát. Na tegnap fürdés közben a gyerek frászt kapott a nagy kádtól, és addig tornázott az apja kezében, míg sikerült elérni a lábával a kád végét, és rugdoshatta! Megzabálom! :lol: Úgy pipiskedett a lábával!!!

Csajok a hozzátápival kapcsolatban lenne kérdésem!!! A babakajákban és rizspépekben van tejpor/tejfehérje/tejcukor??? Elég sok nálunk a tejallergiás a családban, és kerülni akarom 18 hónapos koráig ezeket...
Rizspépet otthon gyártjátok, vagy készen veszitek? Milyen márkájút??? Kössszi!!!!!

Most néztem a Hipp pépekben tejpor van. Az kilőve...

Megyünk szombaton babauszira!!!!!! Végre!
Jövő héten húgom esküvője, most gyártom a díszeket (szalagok, rózsák, szivek stb) Én csinálom szombat este a teljes teremdíszítést is. Remélem minden rendben lesz!!!
evian19
 
 


Jó reggelt!

Gyors leszek mert Zsolti bevitte az üzletbe a Pepit hogy kitakaritsak,kiváncsi vagyok hány perc mulva hozza vissza :)
Hova tünt mindenki?Kivéve a jelen lévők.
Kat,ilyen jó volt az esküvő?Rekuja költözködik,Tyuntyi meg egész nap játszóterezik Csanival a többiekről nem is beszélve.
Vagy zárt lett a topik csak minket kihagytak a buliból :lol:

Snowball

Szavaztam :) 2x is akartam de nem engedte!Hajrá :!: Minden nap lehet szavazni vagy ez hogy van?
Hát Pepi még nem pontosan tudja hogy mit is vár az iskolával kapcsolatban de nagyon tetszik neki a játszótér az udvaron :)
Mi sem szeretnénk a belvárosban lakni én amúgy is kertváros rajongó vagyok szivesen költöznék a lilaakác közbe.Szép itt is a belváros de akkora a nyüzsi nyáron,karácsony-szilveszterkor hogy gyerekkel már nem jó ott lakni a fű hiányáról meg nem beszélve se játszótér se semmi.Remélem nektek is sikerül jó helyet találni nem sokára.

Evian

Minden úgy lesz ahogy a sors akarja ha kell maradunk ha kell megyünk.Ezzel a vásárlással persze idekötnénk magunkat de ha nem sikerül az sem baj és Pesten úgyis ott lesz a lakásunk amit eladni szerintem lehetetlen.Még a telefon se csörög mióta feltettem a hirdetést.
92-es ruhákat a Petra 3 éves kora körül hordott de ő kisebb azért a korosztályához képest a 122-est még mindíg nem hordjuk most a 116 os pont jó utánna jön 122 asszem.
Miből csinálsz díszeket?Mi már idén sajna nem megyünk esküvőre mert nincs már nagyon rajtunk kívül senki de ami késik nem múlik.Most fontosabb dolgokra kell a pénz.
Örülök,hogy jól vagy végre azt mondta tegnap a dokim hogy rengeteg folyadékot kell inni az mindenen segít.
Persze hogy nem tudtam beadni a gyedhez a papírt mert azt mondta az ügyintéző hogy küldjem fel én Pestre mert ha most ő elveszi az sokkal tovább tart és akkor már nem kapok teljes hónapot :shock: Így ma fel lesz küldve a könyvelőnek és akkor ő továbbítja majd mert ugye a munkáltató részéről is ki kell tölteni egy papírt,hát kiváncsi vagyok meddig tart csak azt nem értem hogy ha kicsúszok az időből akkor ez visszamenőleg nem jár?
Elég dúrva ez a -5E Ft. így se sok nem is tudom hogy a gyest pl. mikortól kapjuk majd na az még durvább asszem 26E Ft.körül van.
Én ennyire nem nézem a kajákat mi van benne sajnos ebben nem tudok adni tanácsot :oops:
Bibinek pedig a legjobb szórakozása fürcsi közben hogy kirugja a kádból a vizet de már nekünk is kicsi be kéne szerezni egy nagyobbatt.

Na megyek,hív az Úrnőm :)

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Csicsi
Igen, a Minimaxon vannak a legnormálisabb mesék. Bár azért a felügyelet ott sem árt... :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 12:49-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Hello Csajok!

Ma jövök mindenféleképpen, de most még lóti-futi van. :lol:
Snowball szavaztam! :lol: Megpróbáltam kétszer is, de nem engedte a gép. Ezek szerint egy hálózatról vagy mi a fenéről csak egyszer lehet. :?

No majd jövök.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Sziasztok!

Snowball

Én is szavaztam :D Egyébként remélem, már sokkal jobban vagy. Gyerek mellet lebetegedni tényleg rémálom, de közben meg valahogy sokkal több mindent kibír az ember :?

Evian

Nálunk mindkét srác tejfehérje érzékeny (volt) babakorában, pedig a családban semmi allergiás előzmény nincs. Én Domival is, meg most Mikivel is teljes tejfehérjementes diétát tartok. Dominak anno elég volt, ha vegetával ízesített levest ettem, az anyatejen keresztül az is allergizálta. A dolog komoly: nem hogy tejet és tejterméket nem fogyaszthattam, hanem semmit, amiben tejszármazék lehet (pl. vegeta), mert egy ilyen leves után 12-24 órával vérpöttyöket fedeztünk fel a székletében :shock:
Szóval én nem kockáztattam, betartottam a diétát, és 18 hónaposan kapott csak savanyított tejterméket először. Szerencsére nem is volt belőle gond, azóta mindent ehet, de tejjel pl. csak pár hete kínáltam meg először, addig rizstejet ivott.
Mikinél az első jelre (rondább kaki) egyből belefogtam a diétába, ő még mindig csak szopik, nincs vele gond.

Na szóval a bébiételekre mindig rá van írva, hogy tartalmaznak-e tejfehérjét, ez előírás. A tejpép értelemszerűen tilos, a rizspép tökéletes választás. Nagyon jó a Sinlac, illetve a Hollénak vannak nagyon jó minőségű babakásái (gluténosak is). Az elkészítés nagyon egyszerű, 1-2 kanál port kell kikeverni 1 dl körli vízmennyiséggel, gyerekfüggő, ki milyen hígra szereti, de egyébként arányok a dobozon fel vannak tüntetve. Elég natúr ízük van, egy kis gyümölcspép belekeverve jót tesz ezeknek a kásáknak.

A 98-as ruhák úgy 2,5 éves kortól jók, a 122-esben nem vagyok biztos, de úgy 6 éves kor körül.

Piroska

A Hisztimanók egy Berg Judit könyv, elvileg a dackorszakban sok hasznát lehet venni. Van benne mese a felöltözni, elpakolni nem akaró a gyerekről, illetve egy kislányról, aki mindenre nemet mond. na az utóbbihoz beköltözik a hisztimanó, és nem tágít, amíg így viselkedik: tőle nagyon megijedt a fiam :o Így könyv elfelejtve.
Abban teljesen egyetértek, hogy folyamatos és kitartó magyarázással szinte mindent el lehet érni egy gyereknél, persze lehet, hogy nem azonnal, de végül mindig megérik a gyümölcse.

Na lassan mennem, remélem, jönnek a többiek is hamarosan pár sorral legalább.

Anna
b.anna
 
 


Még próbálok én is képet mutatni magunkról:

Kép Miki



Kép Domi

Anna
b.anna
 
 


Anna
lányoknál a 98-as leginkább 3 éves kor körül jó. Persze attól függ, milyen magasak. De az én kislányom nem alacsony és nála így volt.
A Hisztimanókat megnézem. :) Nagyon jónak tűnik. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Hol lehet megvenni ezt a könyvet? Nem találom... :(
Jók a képek. :)

Na, végre én is szavaztam. Jó étvágyat mindenkinek! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Piroska

Bocs, Hisztimesék :lol: Nem tudom, miért írtam manókat :oops:

De amúgy ez az:
http://www.bergjudit.hu/hiszti/mesek_hmesek.html

Ja és mi az Ecovitnál rendeltük meg, ne riasszon el a sok pénzügyi kiadványuk, 2 nap alatt megjött ez a mesekönyv.

Anna
b.anna
 
 


Sziasztok!

Evian!
A DM-ben lehet kapni Alnatura gabonapelyheket, ezek is tejmentesek. Van közöttük gluténos és mentes is. De ha otthon a rizst totál szétfőzöd és pépesíted, az is tökéletes sűrítésre. Próbáltam már a Holle kölespelyhet is, de annyira semmi íze nincs, hogy még gyümivel keverve sem kellett Hannának. A Sinlac a nyerő! :D

Anna!
Lillus a kisebb termetű lányok közé tartozik, így neki még 4 évesen is akad 1-1 98-as ruci. Leginkább nadrágok. :oops:
De helyesek a fiúk!
A tejmentes diéta miatt minden elismerésem, egyszer én is próbáltam tartani, mert Hanna kicsit ekcémás lett, de a reggeli kávémat nem bírom ki tej nélkül. Próbáltam rizstejjel is, de szörnyűűű. A tejtermékekről simán lemondok, de a tejeskávéról nem megy! :oops:

Snowball!
Én is szavaztam!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!
Lányok nyugtassatok meg hogy vannak még zombianyukák rajtam kívűl! Nehezen bírom már a folytonos kialvatlanságot. Este fél 1 volt mire elaludtam, Levi 4-kor ébredt, 5-kor jött Misi és kitúrt a helyemről és hol van még az este?

Anna,
én is próbálok minnél kevesebb tejterméket enni, de teljesen kiiktatni na azt nem tudom. Én is gondoltam rá hogy talán azért pukizik annyit Levi mert tejet iszom, de nálunk egyéb tünet nincs, lehet nem is a tejre érzékeny. Viszont mióta nem iszom tejet és az esti joghurtot is kihagyom azóta nyugodtabban alszik.

Timocska,
én is gondolkodtam a Holle pépeken, de jó hogy írod hogy ízetlen így inkább nem veszek. Amúgy is a házhozszállítás mégegyszer annyiba krül mint a pép. Mondjuk még én várok 1-2 hetet az almakóstolással is aztán majd meglátjuk hogy tetszik Levimanónak a kanalazás.

Anna,
úgy látom mi sorstársak vagyunk két fiúval. Mondjuk én szeretek fiús anyuka lenni! Egyébként szépek a srácaid! Majd valamikor én is teszek fel képet. Domi mennyi idős?

Evian,
a hordozóval én is úgy jártam mint ti, már csak azt láttam hogy a bébi lába oldalt lóg kifelé, hát nem egyszerű. Nálunk a mózeses babakocsi is üzemben van még, lévén ha elalszik benne Levi ott merem hagyni, de a sportkocsiból simán kimászik.

Snowball,
jobbulást!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gabci76
 
 


csak életjelet adok. Snowball savaztam, ip címenként/gépenként egyszer lehet az oldal szerint.

holnap költözünk, 4. napja dobozolunk, hulla vagyok, csajszi jól bírja most épp felügyeli, ahogy az apja szedi szét a szobáját. Szerintem még évekig dobozok közt fogunk lakni, úgy megutáltam a pakolást. Mikor apával összeköltöztünk, egy C-maxba befért minden, hát most nem fog.

apa már nagyon fáradt lehet, mert románul szólt hozzám... :oops: :lol:
Ez még két napja készült, akkor még lakható állapotok voltak:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Végre ideértem, bár ki tudja meddig alszik a kis lurkóm. Nem biztos, hogy tudok mindenre reagálni, eléggé lemaradtam.

Rekuja:
Nem irigyellek a dobozolásért, de gondolj arra, hogy holnap már a saját lakásotokban fogtok lakni. A kép szuper, azon meg, hogy apa románul szólt hozzád jót röhögtem. :lol: A másik, hogy köszi, hogy Szaffi elindította a sort, mert Csanád is négykézlábazik már. Haláli. Megtámaszkodik és jár a segge előre hátra. :lol: No jó költözést, s amint tudsz gyere.

Csicsi:
A szerencsétlen napok sorozata remélem abba maradt. Pepi esete a rollerrel... folyt a könnyem úgy röhögtem. Teljesen elképzeltem, ahogy vásárolsz a lányokkal, s egyszer csak hopp. :lol:

Nyufó:
Felbátorodtam a múltkori képeiden, s felálltam a futópadra reggel. Futottam 40 percet, ez 5 km volt, egyelőre ennyi. Nagyon meg voltam magammal elégedve, hisz február óta nem álltam rajta. Nagyon hiányzik a futás, most hogy volt egy kicsit hűvösebb idő még jobban elő tőrt belőlem a futhatnék. Istenem, annyira hiányzott, mint fuldoklónak a levegő. Egyelőre tejcsim is van, Csanád is szopizott ma rendesen, így szerintem szombaton is újra fogok futni. Az édesség zabálást is befejeztem, bár nagyon nehéz megállnom. Nem is jutott eszembe addig, míg Timocska nem írta, hogy a szoptatással lehet összefüggésben, hogy ennyire kívánjuk az édességet. Soha nem voltam édesszájú, de a szülés óta ölni tudnék néha az édességért. A number one nálam a tescos barackos fánk. :oops: :lol: De ennek vége... :lol:

Hendyala:
Jó, hogy jöttél te is. Ottóka nagyon cuki fiúcska. Nem is hiszem, hogymásik szőke fiú baba lenne a topikban. Szőke, hosszú hajú csajszik vannak, de kisfiúra nem emlékszem.

Ezt gyorsan elküldöm, mert itt felhőszakadás van, s ha elmegy az áram nagyon mérges leszek. :twisted:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Snowball:
Remélem már jobban vagy, bár most olvasom, hogy igen. Akkor jó! Arcon kúszáshoz gratulálok. A rövid-hosszú haj témához, én még ott tartok. Mikor terhes voltam, azt mondtam, hogy kislányt szeretnék. Most így utólag belegondolva, örülök, hogy fiam lett. Soha nem voltam az az igazi nőci( most ez nem azt jelenti, hogy nem adok magamra), s szerintem Csanád ezért hosszabb távon jobban jár velem, mintha kislányom lenne. Szegénynek még a haját sem tudnám befonni. Ahogy írod itt a csatokat, meg hasonlókat, rettentő távol állnak ezek tőlem. De neked is bejött, mert megérkezett Molly hozzátok. Nem tudom miért, de abban is halálosan biztos vagyok, hogyha lesz másik gyerekünk, az is fiú lesz.
Csani haját nem nyírjuk, így nő gyárilag a drágámnak.

Gabci:
Végigolvastam a kálváriátokat a kicsi születésével. Örülök, hogy minden rendben van azóta, s le a kalappal, hogy sikerült így is szoptatni.

Kétgyermekes anyukák:
Égő vagy nem, de nekem fogalmam sincs, hogy milyen mesékről/dalokról beszéltek. De gondolom előbb utóbb nálunk is lesznek ilyen favoritok.

Evian:
Örülök, hogy jobban van Levi és te is. A bömböléshez annyit tudok hozzászólni, hogy Csanád akkor csinálta ezt mikor jött a foga. De szó szerint a fogzás előtti napokban. Alig lehetett megnyugtatni, csak visított szegénykém. Az első fogánál pedig nem is tudtuk, hogy attól ordít.

Piroska:
Gyerekek nagyon cukik. A foltvarrásos takarókat te csináltad? Didri jól van már? A hasmenésből felépült? A gyerekek kaki gondja jópofa volt, bár igazából mégsem az.

Csicsi:
Csaninak volt kötőhártya gyulladása pár hetesen, még írtam is róla anno. Kapott rá szemcseppet, s szépen rendbe jött. Azóta még egyszer volt egy kis szemgyulladása, így a dokitól kaptam olyan szemcsepp receptet amin nincs dátum, így bármikor ha esetleg újra kellene ki tudom váltani. Nekem azt mondták egyébként, hogy kamillával ne kenjem, mert az szárít, csakis tiszta, forralt majd lehűtött vizes vattával vagy kézdarabbal törölgessem a szemét, persze külön vattával mind a kettőt.
Kineziológus tök jó, hogy bevált, inkább ő szerintem, mint a betalloc.

Timocska és Csicsi:
Mind a ketten a XV-ben laktatok? Abban a kerületben dolgozom, s vigyázok a gyermekek testi-lelki-értelmi és érzelmi fejlődésére.

Anna:
Írtad, hogy a fiúknak 4 és fél hónaposan kijött az első foguk. Mikor jött a harmadik? Csak azért kérdezem, mert Csani is ennyi idős volt, s azt mondták, hogy pár héten belül kijön felül is. Azóta eltelt másfél hónap, s csak várunk. Domi sört iszik? Nincs ehhez még korán? Nagyon helyesek a fiaid.

Remélem nem hagytam ki senkit. Még egy kicsit magunkról.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Csanád fogzik és állandóan mozgásban van. Nem győzőm energiával. Még éjszakai is állandóan mászik, még szerencse, hogy nem mindig ébred fel rá. Most éjjel is keresztben találtam meg az ágyban, visszatettem a helyére, erre reggel mire megyek be? 180 fokban megfordult. Ahol a feje volt este, ott a lába volt. Három éjszaka pedig oldalt fekve találtam meg, s úgy aludt. Még a szerencse az, mondjuk nem tudom, hogy hogyan csinálja, hogy a takaróját viszi magával. :P
A másik, hogy nyálzik. De nem folyik, hanem dől belőle a nyál. A nyakába kötöttem előkét, hogy ne a ruhája ússzon benne, de egy nap kettőt abból is elhasznál. Tudjátok mi jött be neki? Vizes ruhazsepi. Azt tömi a szájába ezerrel, s vigyorog mellé. Nagyon jól elvan vele, míg a rágókákat eldobálja.
Írtam Rekujának, hogy Csani is négykézlábazik, s úgy himbálja a kis seggét előre hátra. Azt hiszem lassan itt a vég, s el fog indulni. Jaj nekünk. :lol: Ha ilyen aktív lesz továbbra is nem sokat fogunk tudni pihenni.
A kajálással szépen haladunk. Az őszibarack nagyon bejött neki. Így már az almát barackkal szépen eszi, nyitja a száját, s látni rajta, hogy ízlik neki. Ma kapott meggylevet, fintorgott egy keveset, de az is lecsúszott. Holnap jön a meggypép, bár szerintem elég savanykás, ha nem ízlik neki, akkor azt is összekeverem a barackkal vagy az almával. Ma már 100 grammot megevett belöle.
A védőnő itt járt tegnap, egyre szimpatikusabb. :P A hozzátápival kapcsolatban beszélgettünk, sokat haladtam előre agyilag ezzel a témával kapcsolatban. :lol: :oops:

Na megyek, megjött a ház ura. Már annyiszor írni akartam, hogy ha jártok patikába,baba patika magazint kérjetek, mert szerintem szuper dolgok vannak benne, nagyon hasznosak, szerintem jobb, mint bármelyik babamagazin. Pedig ingyen van, lehetne rossz is.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


BnnttttttttttttttthhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhthbbbbDSEMM,, kmk---.9999999999999999

Na, most felhúztam magam, úgyhogy nezezek :) tegnap 1 órán át válogattam az iratokat, hog mi marad itt (ennek a lakásnak a papírjai pl. a sütő jótálási/használatikja meg ilyenek), erre ma vmit be akartam még tenni, mire nincs sehol :shock: apa egy laza mozdulattal elcsomizta persze már nem emlékszik, melyik láda aljára :evil: Csajszinak ma nincs jó napja, szóval ma is kenguruval pakolunk. Mivel apa ma először van szabin (eddig unokatesómmal csináltuk) ezért most nyugodtan sztrájkolok, ő még friss :)

Nem ígérem, hogy mindenkinek reagálok, bocsi érte!

Tyuntyi
Éljen a 4kézláb! Szaffi is forgolódik álmában, sőt, csak úgy alszik el, ha bejátsza a fejét az egyik sarokba :shock: Épp azon gondolkoztam, hogy akik még légzésfigyelőznek, azoknak nem megy le róla a gyerek? Valamelyik nap múlt héten délután aludt, én meg azt néztem, hogy tekergődzik, rendezi át az ágyat álmában :roll:
Ügyik vagytok a hozzátápival! Nekünk még mindig nem érdekli, de a pizzát már kinézte az apja szájából cuppogva, szóval megnyalhatta, de úgy már nem tetszett neki. Pont most mondta anyám, hogy fél éves koromban benyomtam egy egész gombóc töltöttpaprikát, mert kinéztem a szájukból és gondolták hadd kóstoljam meg. Persze még nem voltak fogaim 8)

Gabi
Ha ez megnyugtat, én most überzombi vagyok :) jövő héten meg apa elutazik, elvileg 3 napra, gyakorlatilag hétfőn a munkahelyéről megy a reptérre és péntek délelőtt a reptérről megy a munkahelyére, szóval ez a szememben egy 5 napos távollét lesz a vadiúj lakásban, ahol a konyhában még nincs beüzemelve a tűzhely meg a mosogatótálca :(
Vonalzód tökéletesen látszik, nagyon aranyos lett :)
Szaffi is ilyen, hogy be kell kötni, mert hasrafordul kocsiülésben, pihenőszékben, mindenben. Remek etetni, miközben próbálja kitépni magát, hogy hason lehessen. Így szokta hátul összerépázni a haját, hogy megfordul, rákeni a szájáról a kaját a székre, majd vissza :) Már két bogot is ki kellett vágnom, mert nem bírtuk kimosni a hajából :oops:

Anna
Milyen nagy már Domi! Istenem, hogy felnőnek a kisbabák :) Miki meg kis cuki vigyori srác :D
Tejfehérje érzékenység vacak lehetett :(

Piroska
Nővéremnek, nővérem lányának meg nekem is pont 8 hósan jött ki az első fogunk, lehet, ez genetikai :) Mi is néztünk olyan lakást, aminek van kertje, de csaj újépítésűből van most eladó olyan, és azt nem szerettünk volna, mert 1,5x annyi, mint a régi, és annyi pénzünk azért nincs (nem akartunk hitelt felvenni). Most újépítésűben lakunk, és annyi gond van vele...

Evian
Babausziról számolj be részletesen, apát nagyon érdekli, csak nincs ideje járni a csajjal. Csökkentik az adójóváírást? :shock: :evil: basszus, ez is csak beetetés volt :? jellemző... Pedig nálunk apa ki tudta használni :roll:
http://www.babafalva.hu/download/Hossz-kor-fiuk.pdf ez alapján kinézheted, mikor lesz rá jó. Én kb. 2 hete benéztem egy nadrág méretét, szóval most térdnadrág helyett hosszúgatyának hordja a csaj. Igazából annak is vettem, csak gyanúsan rövid volt, amit először levettem, mondom keresek egy másik 68-ast, aztán véletlenül 86-os lett belőle :oops:
Anyukád bölcsességfogai bizti kijönnek, ha már a többi kihull :)

Snowball
Ha megnyered a címlapot akkor haza kell jönnöd a fotózásra, nem? Gondolod, fizetik a repjegyet? :D Ingyen út, nem rossz ötlet :D
Ahogy olvastam a bejegyzésed... hát van aki lakást vesz a gyerekének, van aki autót, ti egy kompot vettetek. Érthető egy szigetországban. :lol: Még jó, hogy tettél képet :) Amúgy én se sok jót olvastam a kompokról, de sztem ezek a „kártékony játékok” olyanok, mint a Meki kaja. Szóval ha egész nap abban van, akkor naná, hogy kártékony, de ha csak „egy a sok közül” akkor megmarad érdekes színesnek.

Csicsi
Tök jó, hogy bevált a kineziológia! Nagyon drukkolok a hosszú távú hatásért. Néha ezek a szakemberek egy-egy jól elhelyezett szavakkal megváltoztatják a világhoz való hozzáállásunkat, ez szerintem veszettül érdekes :)

Anna
most már értem, apósom mért erősáram villamosmérnök :) A román elektromos műveknél dolgozik, és bármerre járunk Erdélyben, mindig mondja, melyik faluban van a transzformátorállomás, néha meg is beszélik apával, hogy ez milyen érdekes, anyósom meg leüvöltözik őket, hogy ne merészeljenek a jelenlétében olyanról beszélni, amihez ő nem tud hozzászólni, és ilyenkor jön a nagy csönd a kocsiban :oops: :lol: Vidám család :lol:
Mikor apa nekem először magyarázott ilyenekről, megkérdeztem, kíváncsi-e milyen szakirányom volt matektanárként. Hát nem volt :D (módszertan és véges matematika).
Féláras OKJ-s tanfolyam jól hangzik! Jaj, ezt az új egyetemi rendszert én sem bírom követni, ráadásul az alapdiplomámmal vagy szakképzést csinálok, vagyok aktuáriusit, de semmi kedvem aktuáriusnak menni, bár kétségtelen, abból meglenne a nyaraló a Bahamákon :lol: Új alapképzéshez meg már nem elég rugalmas az agyam (király kifogás), phd-t meg nem akarok, pedagógusként az csak felvágásra jó :roll:

Piroska
Bogyó és Babóca meg AnnaPeti már jó régi lehet, mert Hanna is azon nőtt fel pedig már majdnem 9 éves :)
Képeken az ágytakaró/falvédő saját gyártmány? Tetszik :) Ja, a gyerekeid is aranyosak :lol: Mendi az egyik képe alapján látom, ugyanarra a horror válogatásra felvételizik, mint Szaffi :D Nagyon hasonló mosolyuk van a kölykeidnek!


Hendyala
Pici fiad csúcs :) Műtermi képek, vagy ennyire „steril” az otthon? Épp azon filóztam valamelyik nap a képeket nézve (mikor még Tyuntyi nem írta, hogy náluk is beindult a 4kézláb), vajon van-e összefüggés a kendőzés és a 4kézláb közt, mert úgy emlékszem, te is kendőztél otthon is a picivel. Próbáltad már a hátadra felkötni? Jól jönne valami gyakorlati tipp, mert a videó alapján nem érzem még megvalósíthatónak a dolgot...
Ottóka szeméről anyámé jutott eszembe, ő mocsárszínűnek hívja a saját zöld/barna/sárga szemét :)
Hajrá kistesó! Kedvenc sokgyerekes barátnőm mondja mindig, hogy a tegnap gondjai ma már olyan bagetelek, szóval 2 gyerekkel is el fogunk boldogulni, és nem értjük majd, mit éreztünk olyan nehéznek eggyel :) (neki 4 éven belül van a 3 gyereke).

Jó hosszú lett, elküldöm, mert közben ébredezik a csajom (nem egyben írtam). Ki tudja, mikor lesz megint netem!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Ja, az első két sot Szaffi küldi nektek :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rekuja

Huh, kitartást a dobozokhoz! Nem lehet könnyű, és ez az én nagy félelmem. hogy a franba fogom én összepakolni ezt a sok kacatot ősszel :roll:

Tyuntyi

Domi természetesen almalevet iszik. Azért természetesen, mert az a kedvence, és ha jó passzban van, még a pincért is felvilágosítja erről :lol: Olyankor magának is rendel: "almalevet kéjek, ne legyen hideg, és szívószál is kell". :D Ha rossz napja van, meg se szólal :P
Neki amúgy 6 hónaposan jött ki a felső 2 foga anno. Aztán volt egy nagyobb szünet, majd 8 hónaposan hirtelen kibújt még négy.
De a fogzási szünetben sem aludtunk jól, akkor tanult mászni, leülni, felállni, és ez éjjel is foglalkoztatta :lol:

Gabci

Domi augusztusban lesz 3.

Timocska

A rizstej első kóstolásra nekem sem ízlett, sőőőt. De aztán ezek a vérpöttyök a fiam pelusában megrémítettek nagyon, és akkor már nem volt kérdés, hogy komolyan veszem a diétát. Inkább az volt a gáz, hogy gyakorlatilag csak azt ehettem meg, amit én készítettem, másnak a tejmentességében nem lehetett megbízni. De pl. mindent meg kell válogatni, margarin (csak Liga vagy Linco), felvágott, virsli (csak Gála, Scooby-doo), stb... Főzni csak rizstejjel, zabtejszínnel főzök.
Amikor újra ihattam a tehéntejet, hetekbe telt, mire újra megszoktam az ízét. Most pedig majd elcsöppen a nyálam minden alkalommal, ahogy végigasszisztálom Domi krémtúró/joghurt/túró rudi evését.

:oops: :lol:

Amúgy a zabtejet vagy szójatejet próbáltad?

Timocska, Piroska

Az én fiam 2,5 évesen már 98-ast hordott főképp, nálunk inkább az szokott lenni a baj a nadrágoknál, hogy hosszra rövid, de derékban bő :)

Anna
b.anna
 
 


Sziasztok!

Találtunk 1 házat ami tetszett ajánlatot is tettünk rá,hát kiváncsi leszek mit szólnak hozzá mert nagyon alá mentünk az árnak de a Bibi nagyon tetszett nekik úgyhogy csak pozitívan :)
Székrekedése van szegényt még nem is láttam így erőlködni a végén már sírt tiszta vörös fejjel úgy sajnáltam,simiztem a pociját adtam neki sárgabarackot hátha segít holnapig ha nem akkor várom az ötleteket mert spec a kúpon kívül semmi nem jut az eszembe.
Na eddig bírtam most írni megyek fürdetni mert álmos és sír.
Csak nekem van itt ilyen sírós babám? :) Mostmár tényleg jó lenne ha néha lefoglalná magát és mostmár tudom biztosra miért nem jó terhesen feleslegesen sokat sírni :)

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Csicsi
nemcsak neked van sírós babád. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 12:50-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Anna
Nekünk is általában hosszra jó, de bő a ruha.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 12:51-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Timocska
te két gyerek mellett is tudsz főzni? Minden elismerésem! :)
A ruhák méretezéséről annyit, hogy ahány gyártó, annyi méretezés. Van olyan 98-as, ami másik gyártónál 110-es. Ez nem mérvadó. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


VÉGRE VAN ALMÁDIBAN INTERNET!!
Sziasztok! Eddig állandóan olvastalak titeket, de sajnos erről a telefonról nem tudok írni.
Szemesről szerdán átjöttünk Almádiba, és hétfőn megyünk Gödre, és itt már van internet, így majd sokat írok.
Az esküvő nagyon jól sikerült, a menyasszony nagyon boldog volt a dalolásomtól. Bálint a szertartáson ott volt, majd haza vittük, megfürdettem, és aludt reggelig. mi 3kor értünk haza, de a reggeli műszakot átvállalta a mamám, és ebéd után mentünk vissza Szemesre. Szemesen igen szar idő volt, ami nehezítette a dolgot egy 6hónapossal. Ez egy parti telek, és ha ott fúj a szél, akkor fogni kell a fejedet, mert leviszi. Így beszorultunk a lakásba, kb 9en. Itt most már süt a nap, és Bálint is kint van a teraszon.
Rekuja átérzem a helyzetedet, a lakásunk egy romhalmaz, kb még 3hét, és kész, akkor kezdődik a takarítás, visszapakolás. Azóta a csomagtartóból élünk, még jó, hogy ez egy kombi autó. Igaz szerdán Szántódnál a komp előtt kiírta, hogy baj van a morottal, így hétfőn szervízbe megy, de Bence odaadja a saját kocsiját, mert ha nincs alkásunk, és kocsim se, akkor nem elég a világ összes magnéziuma sem:)

Bálint tegnap vol 6hónapos. Írtóra szeret enni, már nem elég neki 180ml főzelék, így jön a husi holnap,
Én főzök, igaz a párolóval, de a husira a dokrot bácsimtól azt az ötletet kaptam, hogy csirke szárnyat adjak neki, mert az ízes, és elég kicsi ahoz, hogy egy adagnak megfeleljen. Így megfőztem a szárnyat répával és krumplival, semmi ízseítővel, és a zöldség ment a mixerbe a husit meg leszedegettem és gyógyszertári 50ml tégejbe lefagyasztottam. Ez a gyógyszertári doboz igen olcsó, és van belőle 100ml is (kb 30ft) és a mosogatógépbe is mosható, és alkoholos filcel írok rá.

Sajnos Bálint nekem semmit nem mozog, nem forog, csak kilfizik kifelé, és hintázik az ágyban a fejétn és a térdén, és valahogy elkúszik a tárgyakéert, de forogni, na azt nem. Még mindig 3x alszik egy nap, egyet 9-11ig, egyet 12-15ig, és egyet 17-20ig. Már nem szeret egyedül lenni, de a hintaszékben jö velem, és ott elég jól elvan.

Húú, annyira jó most írni nektek, de semmi több nem jut eszembe hrtelen, de most már tudok rendszeresen írni

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Pár kép a pasiról:
A gödröcskés mosolya a régi:)
Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Most gondoltam végig, hogy be kell jelentkeznem a nődokihoz. Olyan fura, mert volt idő, amikor havonta, hetente találkoztunk, főleg abban amikor még Bálint csak készülődött, most meg nem találkoztunk 5hónapja. Talán azóta megszületett a kisgyereke is:)

Mint látjátok Bálint bal szeme beugrig, és nem tudjuk eldönteni, hogy ez még belefér, vagy nem, így kaptunk egy jó gyerekszemész telefonszámát, és megmutatom neki Bálintot, biztos ami biztos

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Kat
az szerintem is jó, hogy elviszed szemészhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 12:53-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Aaaa lanyok fel oraja potyogtem az uzimet, majd egyszercsak elfeheredett a kepernyom es minden eltunt :evil: :shock:

Majd folyt kov valamikor, muszaj vizszintesbe helyeznem magam, faradt vagyok.... Majd jovok kesobb.

Kép

Kép
snowball
 
 


Na jó, kiduzzogtam magam, szóval írok... Megpróbálok részletes lenni, mint az előzőben.

Szóval... Mi jól vagyunk, én is kigyógyultam a nyavalyából. Minden rosszban van valami jó, mivel nem ez volt az első alkalom, mikor nekem ilyen problémám volt, szóval tudtam hogyan kell kezelni. De azért azt jó lenne tudni hogy mégis mi okozta ezt a vérzést, de hiába megyek el háziorvoshoz, az nem csinál semmit. Tegnap is elmentünk hozzá, mert Mollynak szörcsör az orra evés közben, már egy jó ideje. Nem folyik az orra, nincs láza, egyéb baja nincsen, de mégis aggasztott a dolog. Errefel mindenféle vizsgálat nélkül azt mondta a doki, hogy majd kinövi. A másik, meg hogy megkértem mézze meg hogy hogy áll Molly a fogzással, mert első gyerekes anyukaként nem sok lövésem van róla. Mondta hogy ez változó, stb, és bele se nézett a szájába. Ekkora el balf@szt.... Ráadásul odamentünk a megadott időpontra, amit egy héttel ezelőtt kértem, és már ott kellett ülnünk negyed órát... Akkor meg mi értelme az időpontnak? Semmi értelme a gyereket odavinni a sok beteg közé időpontra, ha mégsem működik így a rendszer :evil:

Evian:
Ügyesek vagytok, hogy ilyen gyorsan meg tudtatok gyógyulni :wink:
A forró vizes fürdő jól hangzott, csak kár hogy csak zuhanykabinunk van. No, majd az új lakásban...
Mi is tervezzük a babauszit, majd lehet vasárnap megejtjük.

Csicsi:
Ma találtam egy csendes környéken egy jópofa játszit, ott bandáztunk ma Mollyval. Jól esett kicsit a csend a belváros közepén :)
Remélem ezzel a házzal szerencsések lesztek és megkapjátok! Megy a drukk :wink:
Mééég hogy velem történik meg minden, azért Pepi budipapíros mutatványa se semmi :lol:

Piroska:
Rátapitntottál a lényegre, mivel nem iszom elég folyadékot. Ez a saját felelőtlenségem, de egyszeráen nincs szomjúságérzetem. Gyerek mellett pedig még nehezebben megy az erre való odafigyelés. Másik szempontból pedig a családban sok a veseköves, szóval valószínű genetikai úton is hajlamos vagyok rá :(
Mollyt tönn okból sem tudom levinni sétálni miután elaludt. A harmadik emeleten lakunk, a babakocsi pedig a földszinten van. Lift nincs, így a lemenetel ébrenlétben sem egyszerű. A másik pedig napközben Molly nem alszik túl mélyen, szóval jobb, ha nem piszkálom. A séta várhat, mintsem morcos legyen :)

Tyuntyi:
Épp a minap olvastam hogy a babáknak jó adni hideg vizes frottír dolgot, hogy azt vegyék a szájukba, szóval a ruhazsepis megoldásod pazar :wink:
Hidd el ha második körben kislányotok lesz, akkor pedig a hajgumizás lesz a természetes. Jelen pillanatban nekem pedig a kisautózás meg a kuki a pelenkában az idegen gondolat :)

Anna:
Csodaszépek a kisfiaid, Miki elmehetne kislánynak is, olyan bájos :oops: :P

Rekuja:
Vééégre péntek van, gondoltam ma rátok, hogy na végre megtörtént a költözés. Remélem azért hamar egyről a kettőre juttok a kicsomagolással is.
Csodálom Szaffit amiért ilyen kis nyugis a kenguruban. Ráadásul arccal befelé. Én örülök, ha a boltig eljutok Mollyval a kenguruban, és élvezi. De inkább már a babakocsizűst szereti jobban, ott úgy lóbálja a lábát ahogy tetszik neki és ha elálmosodik, akkor le tud feküdni vizszintesbe.

Köszi mindenkinek a szavazatokat! Igazság szerint csak szeretek játszani :) Meglepődnék ha nyernénk. Mármint nem azért, mert úgy gondolom nem mi vagyunk a legbájosabbak :P :lol:

Na, azt hiszem dióhéjban ennyi, de tuti kihagytam valamit. Bocsi, akinek nem írtam, de már elfogyott a visszaszerzett türelmem.

Kép

Kép
snowball
 
 


Csicsi
bocsi, hogy nem előbb, nem tudom, hogy érdekes-e az infó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 12:54-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Snowball!
Hanna is nagyon szörcsögött, amire azt mondta a doki, hogy az orr nyálkahártyája még nincs rendesen kifejlődve, ezért horkolnak, szörcsögnek. De általában 1 éves korukra kinövik. És tényleg, még mindig szörcsög néha, de már jóval kevesebbet, mint azelőtt.
A folyadékbevitel nagyon fontos - gondolom tudod. Én azt csinálom, hogy akárhányszor a konyhában járok, mindig iszom egy pohár vizet.

Piroska!
Hát, hogy főzök, az túlzás. De igyekszem. Hétvégén mindig, hétköznap pedig ahogy Hanna engedi. Tegnap nagyon rendes volt mindkét lány, sütöttünk lilahagymás pogácsát. Hanna ült az etetőszékben, Lillus segített. :D

Kat!
Hihetetlen, hogy mennyire jó gyereket fogtál ki! :D
Említetted már a dokinak, hogy még nem forog Bálint? Lehet, hogy meg kellene mutatni vmi szakembernek, mert igaz, hogy másként fejlődnek a gyerekek, de azért fél éves korukra már szoktak forgolódni. Persze, most magam ellen beszélek, hisz Hanna is csak a hátáról fordul a hasára, vissza nem. Ha nálunk sem változik a helyzet, én is megmutatom.

Mi holnap elutazunk nyaralni, nem tudom, közben jövök-e. Ha nem, akkor mindenkinek szép napokat, vigyázzatok magatokra és a csemetékre is!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timi
hétvégén én is főzök, de akkor van rajzfilm. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 12:55-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Piroska, Timocska: igen tudom mit jelent, ha nem forog, mert mozgásterapeuta vagyok. Három hónapos kora óta jár hozzá gyógytornász(DSGM) és tud forogni, és ha van kedve már forgott hasról hátra és hátról hasra is, de a gyógytornász is azt mondta ritka lusta(családba marad, apukája is egy Pató Pál Úr). Így nem aggódom, most nem jár hozzánk, majd augusztusba kell hívnom, addig kapott haladékot, mert a mozgásforma meg van, csak nem akarja csinálni, meg úgy sem tudnám hova kihívni. És persze ne feledjük el ő egy fiú, így még belfér a dolog, ha csak lusta.

Én is rizstejezem, vagy a Sparba kapható laktóz mentes tejtermékek, és azzal főzök, meg a kávémba azt teszem, mert nehezen emésztem a tejet. Valaki kérdezte, hogy mit adható tej mentesen: Az Alnatura gabonapelyhek nagyon jók, mi a 4-KORN gluténmenteset használjuk, de vettem gluténosat, mert most azt mondták, hogy 7hónapos kor előtt adjunk nekik, mert akkor nem lesz rá allergiás. Szóval én pépesítem a gyümölcsét, és abba keverem bele(kb 125ml gyümi: két barack és fél alma, botmixelve, és abba kb 3-4teáskanál pehely) szoktam a főzelékébe is tenni, mert van amikor a 180ml főzi után 3órával éhes.
A rizst meg felrakom vízben főzni, jó sokáig, és azt is a gyüm9hez, főzihez keverem, és a bitmixerrel pépesítem. Van amikor kicsit darabos lesz, de eddig megette azt is.

MA evett először csirkehúst. Nagyon bejött neki. Ez a kóstolás nekünk nem megy, ebből is betolt 180ml almás krumplit csirkével. Nagyon jó ez a csirkeszárny kis dobozokba lefagyasztva: csak belepattintom a fagyott husit a párolóba a zöldség mellé, mire a zöldség megpárolódik, az felolvad, és meghet a mixelés.
Tegnap megfőztem krumplival és répával a szárnyat, így lett egy kis íze a husinak.

Tudom sokat mondtam, de nekem ez az AVENT pároló nagyon bejött. Délelőtt kb 10perc alatt megvan a gyümi, és a főzi egy edénybe. A gyümit csak mixelem, majd kiöntöm egy tálba, nem mosom ki, mehet bele a főzeléknek való, és indul a párolás, ami kb 10perc, majd megfordítom és mixelem, mehet egy tálba, és így csak a tartályt kell elmosnom. Igaz nagyon drága, de eddig vittem mindenhova, és eddig csak ezt használtam. Nálam bébikaja csak a sütőtök és a vésztartalék.

Ma vettem fris céklát, az lesz holnap.

Kérdés: ki hogyan melegíti fel a kaját: mikro? Melegvíz+tűzhely? cumimelegítő?

Nekem egy Chicco cumimelegítőm van, és nagyon lassú, még a vizet is 4-6perc alatt melegíti, de a bébikaját kb 10perc és az sok.
kinek milyen cumimelegítője van és mennyire gyors: A babymoon-ost láttam a vizet gyorsan melegíti, de a kaját sajna nem tudom. Eladnám a vaterán a mienket, akciósan vettem, így nem volt túl drága, de vennék egy gyorsabbat, mert nem vagyok nagy mikro párti, és a tűzhelyes melegítés kicsit lassú, és ott kell állni

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Nem tudom ki kérdezte a játszótéri babahintázást, de mi ma megejtettük az elsőt. Hanninak nagyon tetszett:
Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timi
nem esik ki?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 12:56-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Piroska: Pont tegnap voltam a Lidl-be. mi is nagyon szeretjük a céklát. Sokat sütök én is. Van amikor csak darált diót teszek rá, és ennyi. Van amikor felszeletelem, és pici olajon megsütöm. Tényleg nagyon finom. Majd ha megyek megint, akkor tutti vezsek olyat.

Hozzátáplálás: igen annyit változk a dolog, és nem tudom, hogy mi a trend és mi az igaz. Azt gondolom, hogy egy gyerek gyomra érzékenyebb, akkor mindegy mikor adsz neki dolgokat, akkor is allergiás lesz. Én glutént adni fogok neki, tejet nem, mert azt én sem és Bence sem bírja, de csak a tejet, a sajt joghurt meg ilyenek majd mennelk. Lehet, hogy ismeritek a Cserpes termékeket, én arra esküszöm, azoknak békebeli tej ízük van. Én valószínűleg azt fogom neki adni. Van joghurtkészítő gépem, amibe 1l terj és 1pohár jughurt kell, és egy éjszaka alatt 1l joghurtot készít, És abba fogok friss gyümölcsöt tenni.

Fürdőkád: má nrm tudom ki írta, hogy vett nagyobbat, mert rugdossa a lábával a végét. Hát mi kb 3hete ugyanígy jártunk:) Megvettük a nagyobbat és vagy felhúzza abban is a lábát, vagy rugdossa a végét

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Dévényi Marton Éva féle Alapozó terápisá Mozgásterapeuta vagyoka, aki megkéestt beszéfejlődésű, részképességzavaros, hiperaktív és még sok más típusú problémás gyerekkel dolgozik. Ez egy kicsit untalma, és fárasztő, kevésbé élvezhető tornaforma. nincs eszköz, csak a feladata. Visszavisszük a gyerek mozgását a csemcsemőmoásfajtákhoz(fejemelés, forgás9 És onnan rögzítjük újra. Hasonló elveken működik az összes ilyen terápia(TSMT, szenzomotoros,HRG), csak a kivitelezésben mások.
Én 3éves kortól foglalkozhatok, előtte szokták ajánlani a DSMG masszást, gyógytornát, mert ott a kötött izmokat lazítják célirányosan, ami még beindíthatja spontán a mozgást.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Olyan szép idő van már harmadik napja, el sem hiszem, hogy júliusra megérkezett egy kis jóidő. Gatyarohasztó meleg nincs, viszont a nap csodaszépen süt, és nekem ez már elég. Tegnap kint is voltunk a tengerparton, háttal ültem a napnak, és a mellkaom meg az orrom égett le :lol: Molly pedig jót aludt az árnyékban, egy törölközőn. Régen volt már ilyen jó napunk, mint a tegnapi. Ami viszont érdekes, hogy újabban ugyanolyan érkékeny vagyok a szagokra, mint mikor terhes voltam. Alex meg is kérdezte, hogy nem vagyok-e titkon terhes :lol: Fogamzásgátló mellett nehéz lenne...

Piroska:
A lényeg hogy megvan a hajlamosságom a vesekövekre. 17 éves voltam mikor bekerültem a kórházba ezzel a problémával, és el voltak borzadva az "öregek", hogy mit keresek én ott olyan fiatalon.

Timocska:
Mi voltunk a játszin valamelyik nap, majd ma is lemegyünk ha már nem süt ennyire a nap, addigra apa is hazaér. Múltkor is csak kettesben mentünk a játszira Mollyval, és írt az apja egy smst hogy összetörik a szíve hogy nem lehet velünk, ő is látni akarja hogy hintázik. Készítettem is egy gyors fotót az apjának a hintapalintáról :D
Kép
Akkor jó tudni, hogy nem csak mi szörcsögünk. :)
Hidd el, annyi jó tanácsot kaptam már a köveimmel kapcsolatban, meg sme tudnám őket számolni, de tényleg talán csak a sajét hibám hogy elhanyagolom az ivást :oops: Nem mintha élvezném a következményt :?

Kat:
Tényleg csak lusta lehet Bálint, ugyanez volt a probléma tesóm kisfiával is. 15 hónapos volt, mire elindult, nővérem azt hitte már sosem fog elindulni a gyerek :)
Én is forró vízben melegítem a főzeléket, gyorsan megvan. Ha nagyon türelmetlen Molly, akkor szoktam berakni a mikróba.

Kép

Kép
snowball
 
 


Átköltöztünk. Most ide nagy smilekat illenék raknom, de első este egy kicsit pityeregtem apának, hogy mikor megyünk haza? Sokat mondogatom, hogy ez már a sajátunk, de... szóval kicsit unom, hogy a kádban kell mosogatnom a cumisüvegeket, mert csak ott van meleg víz :O és ez még csak a jéghegy csúcsa. Mikor csütörtökön átvettük a festést, még dolgoztak néhány helyen, mondták befejezik és mennek, jött is takarítónő (aki kb 10 órát dolgozott, de annyi eredménye van, mint mikor én 1 órát takarítok :O). Na a festés nem lett befejezve :shock: az előszobában a fehér festéken átüt az alatta levő zöld :shock: Állítólag jönnek korrigálni, fogalmam sincs, hogy lesz ez. Ja és külön hangsúlyoztam a mesternek, hogy a barna járólap barna fúgája érzékeny a fehér fesétkporra, szóval maradjon végig letakarva. Mondanom se kell, hogy a sötétbarna csempémhez most fehér fúga tartozik :evil: Olyan gyönyörű volt barnával! De a spejzban már „kivakartam” a fehérséget kis szivaccsal hosszú dörzsöléssel... pár év alatt az egész lakást négyzetcentinként kitisztítom... :evil: Rohadt festők! Ja, a bejárati ajtót, a kazánház fém ajtaját meg az erkélyen a betoncsíkot „elfelejtették” lefesteni. Annyira szar, mert persze egy nyűgös gyerekkel a kenguruban miközben vagy 10 festő mozgott a lakásban ezeket nem szúrtam ki, a mester meg mondta, hogy nézzük meg a színes falakat jó helyre tette-e, szóval terelt.

Csak hogy pozitívat írjak: álomszép konyhám van :D Gyönyörű lett, hiába, belsőépítésznek kellett volna mennem. Majd egyszer teszek fel képet. Ehhez persze hozzátartozik, hogy remek asztalosokkal dolgoztattunk, ismerős konyháját néztem, hogy milyen szép és tőle kértem számot. Két jobbágytelki (Maros megye) fickó, nagyon vicces, pont úgy beszélnek, mint anyósom, ugyanaz a tájszólás (ő Parajdon nőtt fel). Ami szintén jó, hogy a speiz nagyobb, mint az előző, szóval tulajdonképpen több helyem van a konyhában, pedig fele akkora :O Sajna a vízbekötéssel gebasz van, holnap jön a vizes megszakérti azt is meg a fürdő csapját is, mert ott sincs meleg víz a szifon meg csöpög. Gyerekszoba teljesen berendezve és most ez a legfontosabb, nappaliban még csak a zongora üzemkész :lol: Amúgy 3 ember 10 órán át költöztetett minket, kétszer fordult a teherautó. És én még azt hittem, kevés holmink van. Megdícsértek a pakolásért (ez nagyon jól esett), mert egy tv-s dobozt sem tettünk tele könyvvel, és nem IKEA-s dobozokba pakoltunk, amik azonnal szétszakadnak.

Tegnap és ma összesen nagyjából 3 órát kerestük apa borotváját és alsógatyáit, hogy holnap tudjon menni Düsseldorfba. Végül mind meglett.

A konyha és a dolgozó egy hatalmás rétszerű parkra néz, szerintem legalább 300 méter a következő házig, és addig fák, fű, aszfaltozott babakocsibarát sétaút padokkal. Mivel ez egy '78-as telep, a fák már nagyok, terebélyes lombkoronával, szóval minden mesés.

Válaszolgatok mindenkinek, aztán visszakapcsolom a netet és elküldöm. Ha folyamatosan megy a telefonom wifi progija, veszettül hamar lemerül :?

Anna
Hát nem is könnyű pakolni. Igazából azért jó a segítség, mert én minden kis tárgyat hosszasan „simogattam”, emlékezgettem, Esztike meg mechanikusan és hatékonyan dobozolt. Ja és kidobott minden lejárt szavatosságú kaját, szóval alig hoztunk át valamit a speizból :oops: Kipakolni jobb :)
Épp panaszkodtam valakinek, aki mondta, hogy legutóbbi költözésüknél már mind3 gyerek megvolt, akkor 8, 2 és fél évesek voltak... Rögtön el is hallgattam. Ja és kettesben költöztek költöztetők nélkül, mert annyit csúsztak a határidőkkel, hogy már nem volt pofájuk még egyszer hívni a haverokat, pénz meg nem volt hivatásosokra (megértem , mi 70e-t fizettünk :shock:)

Csicsi
Ne aggódj, nemsokára már Bibi is lefoglalja magát. Már csak 15-20 év :lol:

Piroska
Erdély melyik részéről származol? Loló amúgy valami mosóporreklámot dudorászott románul Szaffinak, és arra hittem, hogy nekem mondja, amin annyira meglepődött, hogy a következő mondata már tényleg románul volt :) Én amúgy nagyon szeretem, ha románul beszél, van valami érdekes annak a nyelvnek a dallamában.
Nem vagyok túlságosan parázós a porcicaevés miatt, azok után hogy az állandóan hulló hajamat eszi... :) Mindent csak mértékkel! :)
OKJ-s vizsgákhoz: én imádok barkácsolni, kislány koromban csináltunk apámmal néhány szekrényt is (beépített szekrényt az elősobába sarokelemmel, erkélybútor stb.). Most néztem az asztalosokat megbűvölve (basszu, olyan akkus ütvefúrójuk van, csak úgy csorgott a nyálam érte), mondta apa, ha ennyire szeretném, mi lenne, ha inkább egy asztalos OKJ-s vizsgát csinálnék a pedagógus szakvizsga helyett? :D Nagyon jót mulattam rajta ám :D Mondjuk, tényleg hasznosabb lenne :roll:

Kat
Nagyon részvét a felújítás miatt, gondolom a végén neked is lesz mit pakolászni bőven. Csomagtartóban élésen jót nevettem, eszembe jutott az a hajléktalan, aki az egyik rakparton lakik egy kocsiban, télen kb óránként fűt is egy kicsit. Látom magam előtt, ahogy csöveztek Bálinttal :lol:
Kaját nekem a bébikajás üvegben ha hűtőből veszem ki kb 5 perc alatt melegíti szobahőmérsékletűre. Én teszek bele desztillált vizet, így a cumisüvegmelegítő azt felforralja (kb 3 perc) és a forró víz melegíti a bébikaját. Szoba-hőmérsékletű tápit meg ivó hőmérsékletűre anyámnál úgy melegítettem, hogy egy a cumisüvegnél nem sokkal nagyobb söröskorsóba raktam és vízforralóval forralt vizet öntöttem köré, és abban állt kb 5 percig, néha megráztam. Már bekevert vagy üveges bébikaját én se szeretek mikrózni, sztem nagyon egyenletlenül melegszik, és nemtom eléggé szétkeverni.
Fogalmam sincs, milyen márkájú a cumisüveg melegítőm, fehér kék tekerővel :) talán Momert, ha létezik ilyen márka... Nincs netem, hogy rákeressek...
Gratula a 6 hóhoz! Majd forog, ha akar. Barátnőméket is mindenki ezzel piszkálta, ő meg nem ért a mozgásformákhoz és pánikolt, hordta mindenhová, aztán semmi baja nem volt, most 1,5 éves, és barátnőm nem győz rohanni utána a játszótéren. Sajtiék is jártak DSMG-re (vagy minek hívják azt), náluk Kristóf már forog, szóval idővel megjön a hatása.
Bandzsa – kancsal: kb 1,5 hete (talán júni 22én) volt a Kossuthon a Vendég a háznál-ban (neten meghallgatható) szó a csecsemőkori szemproblémákról, és ott egy gyermekszemész azt fejtegette, hogy amíg nem alakul át az arc, amíg nem ugrik ki az orrcsont, addig ez nem jelent semmi, mert a szem fókusza attól majd megváltozik. Azt javasolta, hogy nézzék meg egy fényképen letakarva egyszer az egyik, egyszer a másik szemet, hogy kb ugyanoda néz-e velük a gyerek, és ha igen, akkor azt kinövi, ahogy az orrcsontja megnő. Tök érdekes szerintem. Ettől még sose árt egy orvosi vizsgálat :)

Snowball
Igyál sokat, még bizti nem mondta senki :lol: Nekem a lombikok alatt kellett napi 3 liter meginni, hát, az rosszabb volt, mint a szurik :? A kövek nagyon örökletesek, nálunk mindenki epeköves :? Én nem :D
Zuhanykabinotok van? Húzd be az ajtaját és csinálj egy állófürdőt :D
Szaffi szinte bármikor elvan a kenguruban, nagyon igényli a fizikai kontaktust. Persze vannak olyan időszakok, amikor épp kitalált egy mozgásformát, és az KELL neki, na akkor úgy tol el magától, félek kiszakadnak a csattok. Nagyon jól kilát oldalra, meg néha úgy kötöm fel, hogy félig a hónom alatt van, és úgy előre is lát, csak akkor a bal kezem kevésbé tudom használni.
Én három napja kovászosubit eszek, pedig utálom, és csak az első trimeszterben tömtem magamba, de ha én most terhes vagyok, akkor minimum vallást alapítok :lol:
Bátor vagy a hintázással, bár a fotó alapján nehezen hihető, hogy Molly élvezte :roll: :D

Timócska
Nem semmi a hintázás. Én meg itt örömködtem, hogy már több, mint 10 másodpercet megül egyedül :oops: (szoba közepén megtámasztás és kapaszkodó nélkül mármint). Ezek szerint ti már előbb vagytok! Felül magától? Az melyik mozdulatsorból lesz? Most folyton húzza be maga alá az egyik lábát, és nem látom, hogy ez hogy jön a mászáshoz. Anyám szerint ebből lesz a felülés.

Ja, és egy Joker kérdés a végére: Ha az ember most költözött, az élete dobozokban, apa elutazik egy hétre, a régi lakásban eldugult a klotyó és hívatnom kell oda szerelőt, miközben mi már itt élünk, nincs víz, tűzhely és sütő bekötve a konyhában, akkor mivel lehet még szebbé tenni a napjainkat? Igen, a fogzás miatt átsírt éjszakákkal :lol: Nyertetek :lol: Komolyan, már csak menstruálni kéne, és megnyerném a hét lúzere címet :D

Na próbálok netet barkácsolni... ehhez talán még nem kell az OKJ-s vizsga...

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: