Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jajj de jó, h. nem csak én dilemmázom hozzátápi ügyben! Mármint, h. nem az a jó, h. ti is, hanem, h. nem vagyok egyedül :oops: :wink:

Vikoo, én pontosan ezen vacillálok, h. most akkor ki akarom váltani az ebédet vagy sem?! Általában nem vagyok egy a dolgokat nehezen eldöntő fajta, de ez most nem csak rólam szól! Én is szeretném ha maradna a szopi (4-5 alkalom), de közben Zorka már igényli is a kaját... na majd csak megoldjuk!

Ancsa, nem, abszolút nem vékony Zorka, de nem is túl husi, csak nem hízta meg a 40-50 dekát 5-ről 6 hónapra, csak 20-at, ami azért csak a fele és emiatt kell kicsit jobban ráállni a témára!

Egyébként meg Zorka ha nem éhes, akkor én aztán adhatok neki bármit, emiatt a 2 szopi közötti félidőben kanalazás nem mindig megy, magyarul majdnem közvetlenül szopi előtt tudok adni neki zöldséget. A gyümivel más a helyzet, mert az nem főétkezés!
Én most úgy vagyok vele, h. majd alakul... ahogy lesz úgy lesz jó!!!

Tatjana, meg sem köszöntem, h. "miattam" írtál... köszi neked és mindenkinek a hasznos tanácsokat! :)

Na most mennem kell, mert hiányol a kicsilány! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Jajj ezt még gyorsan megírom!
Zorka tegnap reggel hason fekve már húzta fel a lábait (főleg a jobb lábát) és tolja előre magát... olyan édes kis büdösbogár! :D Ha így folytatja előbb fog mászni, mint forgolódni :shock: :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Navi!
Mi is így vagyunk. Zsombor még nem forog, de már feláll négykézlábra, és hintáztatja magát, meg fekvőtámaszozik. Azt veszem észre rajta, hogy egyre idegesebb, mert az értelme előrébb van, mint a fizikai képességei, és ez borzasztóan idegesíti. A négykézlábazásból legtöbbször hátrafelé halad, mert még nem tudja a kezeit tenni előre, és a játéktól emiatt egyre távolabb kerül. Ettől aztán dühös lesz, és el kezd nyafogni. Jó lenne, ha már rájönne a forgásra is, mert attól is ideges, ha nem tud elérni egy játékot. Oldalra fordul, nyúlkál utána, de nem billen át. Na ettől megint kezdődik a nyafogás, aztán a sírás, aztán meg a bömbölés. Szóval most mi itt elakadtunk :roll:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 

 
 

Angie, dettó! :D Zorka is csak távolodik távolodik :shock: :lol: aztán jön a nyafi, ráadásul tegnap óta felvett egy nagyon furcsa hangszínt, mint egy kiscica úgy nyávog! Na jobb mintha ordítana...

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Angie:
ja, akkor már tiszta, hogy mi is az a rizspép :lol:
Én se azt gondoltam, h majd a 125gr fogja kiváltani a szopit, csak azon lepődtem meg, hogy azt mondta, hogy nem váltja ki a gyümi, mindegy mennyit eszik belőle...pedig kekszet is teszek bele.

Na most akkor a délelőtti szopi majd mivel váltódik ki?
Gyümi+rizspép????

Navi, Angi:
Nálunk is detto ez van! Bence egyfolytában hátrafele közlekedik, amikor előre akar haladni :lol: , ezen persze felidegesíti magát, aminek hangot is ad!
Amikor meg oldalra fordítom, hogy gyakoroljuk az átfordulást, akkor meg csak vigyorog rám, de meg nem mozdulna :D

Ja, és mostanában reggel 1/1 6.kor kel!!!!!
berni01
 
 


Gyancsi, köszi az Eszti dicsiket, amúgy tényleg nagy baba, de nem kövér, és ahhoz, hogy fedezze a szükségleteit, szerintem nem elég a napi 3x-i 150 mili tápi. amúgy csak azért aggódtam, mert a szopikat nem tudom, hogy mennyi, így fogalmam sincs, hogy megissza-e a fél litert napi szinten. mondjuk nyílván, de akkor is mindig kell valamin pörögni! :P

fogacskához gratula Lili tündérkisasszonynak!

Vikoo, jajj, eddig azt hittem, hogy tudom, hogy mit merre, de most, hogy ennyi kérdést felvetettél már én is zavarba jöttem! :P

ha jól vettem ki a szavaidat, nem akarod elválasztani Bobót, igaz? vagy csak nem tudod, hogy akarod-e?

amúgy 6 hós kortól azért ajánlják elkezdeni a hozzátápit, mert addigra ürülnek ki állítólag a baba vasraktárai, és ez leginkább a hússal fedezhető, illetve nyílván olyan zöldséggel, amiben sok a vas, de nekem Beni 7 hósan kezdett csak hozzátápit, igaz, addig meg cici és tápszer kombó ment! ;)

Berni, szerintem a tejpépnél azért van HA, mert az tehéntej alapú, a rizspép viszont rizspép, az nem allergizál! ;) (mi is HAs tápit eszünk! ti melyiket?)

én úgy csinálom Esztinél, hogy reggel szopi, kicsit később kap tápszert is (nem kel mostanában éjjel... :P), aztán alszik, mikor felkelt 10-11 között, akkor kap gyümit, utána lemegyünk a játszóra, majd ebédre megint tápit, vagy valami üvegeset, és végül cicin beszunnyad és alszik, amig kb. Beni is. utána tápszert kap, meg persze cicit, és estefelé, fürdés előtt még valami üvegest.

mi is most kezdtük, így zöldségből még nem nagyon evett, szombaton először s.répa főzit, de ennyi.

tejpépet néha megeszi, sinlac-ot is szintén, de összekutyulni a gyümikkel vétek, mert, ha nem eszi, akkor dobhatom ki az egészet, pedig a natúr gyümit megette volna, csak a sinlac rontja el az ízét ;)

ja, és vessetek meg, de én nem adogatok napokig egy ízt Eszternek. szerencsére nem volt hasfájása picinek sem, illetve nem is látom, hogy gondja lenne, de az okosok azt mondják, hogy jobb délelőtt adni az új ízeket, mert, ha baja van tőle, akkor ne éjjel szenvedjen.

gyerekeim alszanak. én meg itt netezek csöndben, hogy ne keltsem fel őket. legalább van időm benézni!

sophie27
 
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Zsófi:
Mi Milupa Milumil HA-t nyomatunk, de csak este.
Ja, tényleg tök logikus, h a rizspép más tészta, és az nem allergizál...ba..us, látszik, hogy ezek a fél 6-os reggeli kelések lestrapálnak agyilag :-)
berni01
 
 


Berni, a gyerekorvossal fel tudsz íratni Milupa HA rizspépet (vaníliás ízben van), így 2000 Ft helyett 1300 Ft körül van egy doboz. :wink:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Jó reggelt!

Tegnap már nem tudtam jönni...

Végülis azt hiszem, ebben a hozzátápis dologban sem lehet okosnak lenni túlzottan, vannak bizonyos irányelvek, de úgyis babája válogatja :)
Tegnap Dani bevágott simán 150 g őszibarackot :) Nagyon ízlett neki.

Ma megyünk tanácsadásra. Daninak felírta a dokinéni a meningitecet, de még nem váltottam ki, de sztem nem vagyunk elkésve, Marci 1 évesen kapta meg végülis.

Dani próbálkozik a négykézlábra állással, de még nem nagyon megy neki :D Tegnap odáig jutott, h a lábacskái már a helyükön voltak, de a kis karjaival még nem tudta teljesen kinyomni magát. A kúszás nagyon jól megy neki előre, pillanatok alatt eléri a játékait, meg Marciét is, már most oda van az autókért :D

Berni
Uh, a fél 6-os kelés nem semmi, nekem Dani 6kor kel. De nekem pl Marcinál rengeteget változott/ változik, mikor kel, most épp fél 7-kor, de volt olyan is, h rendszeresen 5-kor vagy 4:30-kor kelt... -.-

Zsófi
Végülis úgyis észreveszed, ha valamitől fáj a pocakja. Daninak pl. az almától fájt az elején, pedig ő sem volt vészesen hasfájós baba.
Ja, amúgy én is írok a tanyára is :D
Meg múltkor eszembe jutottatok, mert 1-jén elugrottunk a majálisra ami szigetszentmiklóson volt :)

szisszka
 
 


Sziasztok Lányok!

Angie, Navi,
dettó!!!
Mollikám is tolat, távolodik a zsákmánytól, majd nyávog szó szerint. :lol:
Azt írják, mozgásfejlődési frusztráció:
"A fél éves kor körüli nyűgösködés-unatkozás oka, hogy a baba már okos, sok mindent lát, hall maga körül és kezd kifejlődni az önálló akarata is: szeretne dolgokat tenni, de még nem tud, mert nem tud odamenni, ahova szeretne, nem tudja úgy kezelni a játékokat, ahogyan szeretné, hiszen a kézügyessége még nincs meg hozzá."
Angie,
kb. egy hete Mollika is feltérdelt négykézlábas helyzetbe, és úgy ringatózik előre-hátra, de az előre kúszás továbbra sem megy, lehet a mászás hamarabb meglesz.

A Milupa HA vaníliás rizspépet receptre 800Ft-ért kaptam, a nagydobozos Sinlacos 1300-ért.
Mindkettő ízlik neki.

Lányok,
valamelyikőtöknél olvastam hogy Aventes pohárba tölti ki a kaját, ez marha jó ötlet, én is követni fogom, mert nem tudom, mennyit eszik! :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sophie,
én is naponta bevezettem egy új ízt, bár most egy kicsit leűlltunk ezzel, és inkább a meglévő menüüsort variálom, meg az adagokat növelem.

Ám lassan jöhet a nagyi féle tyúkhúsleves is... :D :D :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Visszaértünk újra Vácra! Nagyon szuper volt otthon lenni, kicsit letargikus hangulatba is vagyok, h ismét egyedül vagyok napközbe, de lassan összekapom magam, és reagálok olvasok! :)

Képzeljétek: VÉGRE kinn van Barninak is a jobb alsó fogacskának a csücske!!!!! :D :D :D

Négykézlábra állás nála is megy, és Ő tolatva próbál kúszni. Nagyon vicces, ahogy emeli a popiját és halad hátra. 8) :D :)

Hozzátápi: bevezettem a húsit, (2szer már kapott), (de nem tudom biztire, h ettől-e de valószínű) nagyon fogja a kakit. Járt valaki így?

Ésssssssssssssssss:
megvolt keresztelőn is: :D
Hoztam képet! :)

Kép -

Olvasok vissza, amíg nem ébred fel! :)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Kép

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Eclipse!
Lehet, hogy én írtam, hogy Aventes tárolódobozba érdemes a házi kajcsit tenni, mert úgy tudod, hogy mennyit eszik. Én Szilárdnál úgy csináltam. Most nem főzök :oops: De ha majd jönnek a friss, szabadban termesztett zöldségek, akkor fogok. Spenót, sóska már most is van, készülök ki a váci piacra mert ott van egy jó árus, aki nem bio, de csomó tanúsítvánnyal rendelkező termesztő. Szuper áruja van.

Vivi!
Te hol vásárolsz zöldségeket?

Kemény széklet:
Tegnap volt nálunk a védőnő, és mondta, hogy adjak spenótot és sóskát Zsombornak, sőt, krumpli/paradicsomot és ha majd megjelenik a szabadföldben termesztett saláta, azt is. Ezek mind hígítják a székletet.

Zsófi!
Csak óvatosságból szokták fokozatosan bevezettetni a kajákat, hogy kiderüljön, melyik okozza a bajt, ha esetleg kipattog, vagy fáj a hasa. Ha te nem így csinálod, akkor sincs semmi baj, csak akkor, ha valamelyikre nem jól reagál. Akkor nem fogod tudni, hogy melyikre.

Kriszta!
Nagyon eltűntél!

Ancsa!
Te ott kint milyen üveges babakaját veszel, és nálatok mennyibe kerül? Nekem azt mondták, hogy ott sokkal olcsóbb. Van a Halle márka, amit itt csak a Brendonban lehet kapni, és egy üveggel majdnem 500 ft-ba kerül. Nálatok állítólag felébe. Valamikor júniusban szeretnénk Ausztriába menni, és ha már ott vagyunk, akkor betankolnék ilyenekből, ha valóban megéri.

Berni!
Ha nincs a gyümiben pép, akkor valóban nem váltja ki a szopit, mert nagyon kicsi a kalóriatartalma, és azzal biztos nem bír ki 3 órát.

Zsombor mozgására azt mondta a védőnő, hogy nincs amiért izgulni. Mindent rendben talált, teljesen koordinált a mozgása, csak ez az átfordulás egyáltalán nem izgatja még őt.

FONTOS: És még azt is mondta a védőnőm, hogy ha úgy alakulna, hogy kimarad egy mozgása a babának, akkor azt 5 éves korig lehet pótolni. Tehát, ha nem forog, akkor ha nagyobb lesz, akkor hempergős játékot kell játszani vele, ha nem kúszik, akkor játszóházakban vannak alagutak, hengerek, amiben kúszni lehet. Szóval minden lehet utólag is pótolni.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Helló Csajok!

Na akkor nem csak én vagyok hadilábon a hozzátápival, de olyan jó, hogy ilyen sokat írtok róla, ennyi kérdést feltesztek, mert tanulok belőle, bár készüljetek, hogy jövök még én is egy-két kérdéssel :D

Mi tegnap voltunk méretzkedni, a kisasszony 62,5 cm és 7240 grammos, szóval most is meghízta a 50 dkg egy hónap alatt, így rá is kérdeztem,hogy kell-e elkezdenem a hozzátápit és azt mondták igen....Egy kicsit én is úgy érzek, mint Vikoo, egyszerűen imádom, hogy szopizik, ha nem lenne muszáj nem kezdeném el a hozzátápit, lehet önzőségből vagy nem tudom, de szopikor úgy érzem, hogy csak az enyém, imádom amikor hozzám bújik, masszírozza a cicimet a kis virsli ujjaival és közben énekel :D Ugyanis az én lányom énekel szopizás közben, de olyan hangosan, hogy nem lehet beszélgetni sem, mert nem hallod a másik embert :D ...És úgy érzem, hogy elveszik az a varázs, hogy csak én táplálom őt a testemből ha elkezdünk kanalazni.... :oops: ...Na de ott a másik oldal, hogy akkor legalább Apjuk is tudja etetni, már annyira várja, teljesen oda van, hogy ő is kiveheti a részét az etetésből.... :roll: :wink:

Azt szerettem volna kérdezni, hogy akkor a gluténhoz való szoktatás miatt a gyümibe jó ha kis Fosfovit vagy valamilyen baba kekszet egy picit belekeverek??Ezt már az elejétől fogva bele kell tenni???Minden gyümi adásnál??Vagy csak napi egyszer??Lehet már írtátok de nem emlékszem.... :oops: ....Illetve a rizspépet azt csak magában kell adni??.....Arra is kiváncsi lennék, hogy a rizspépet hogyan adjátok vacsira???Mert én ott nagyon sokáig szeretném megőrizni a szopit, akkor közvetlen előtte kell adnom a rizspépet és utána egyből a szopi??Vagy azért 1-2 órával lefekvés előtt lehet már adni neki??Olyan uzsonna félére??

Navi, Eclipse, Angie, Berni, Szisszka-Gratula a babóknak a kúszáshoz, tolatáshoz :D

Sophie-Eszti egyáltalán nem kövér, ennyi hurka kell egy babának :D

Wivi-Nagyon cukik voltatok a keresztelőn, micsoda szerkója van a fiatalembernek, nagyon fess :D

Na hozzám holnap jön a terhes barátnőm egy hétre, baba cuccokat fogunk shoppingolni, meg grillezünk, kirándulunk, már annyira várom :lol: Így nem nagyon fogok tudni jönni...Mindenki vigyázzon nagyon magára :wink:

És a kedvenc képemet azért ide teszem a kiscsajomról:

Kép

Puszi

Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Angie-Még nem vettem semmi magamtól ( mármint üveges kaját) , nővéremtől kaptam pár dolgot, azok vannak itthon, de úgy is akarok menni rizspépet, kekszet meg ilyeneket venni, akkor megnézem milyen üveges kaják vannak és mennyiért! :wink:

KépKép
gyancsi
 
 


Kedves Anyukák!

Elnézést, hogy belekotyogok a beszélgetésetekbe, de éppen a hozzátáplálással kapcsolatban próbálom az internetet, a babás-mamás oldalak információit áttekinteni, így olvastam a topikotok utolsó oldalát.

Lehet, hogy nem jól érzem, de szerintem valami félreértés van itt a tejpép/rizspép dologban, persze lehet, hogy tévedek. Szóval a Milupa HA vaníliás rizspép, amit láthattok a http://www.statimpatika.hu/statimpatika ... _500g.html oldalon, tartalmaz tejfehérjét, pont olyan formában, mint a HA tápszerek. Szóval, ha valaki szoptat, és nem szeretne tejfehérjét adni a gyermekének, viszont pépet igen, akkor valószínűleg nem ezt kereste. És nem is az egyéb nem HA jelzésű tejpépeket, melyeknek se szeri, se száma. Elvetemültebbnél elvetemültebb ízesítésekkel.

Vannak tejfehérje mentes pépek is. Ilyen például a SInlac (http://www.pirulapatika.hu/230049947/adatlap ), amit itt is említett valaki.
Aztán van a Humanának Tejmentes grízpépje ( https://www.gyerekkosar.hu/humana-pepek ... izpep.html ).
Szintén tejmentes a Humana tejmentes almapép (https://www.gyerekkosar.hu/humana-pepek ... mapep.html ).
Van valóban rizspép, teljesen tej nélkül. Ezt a Holle gyártja. Megtekinthető a http://biofalva.hu/spd/unas_799164/Holl ... utenmentes oldalon.
Szintén a Hollenak tönkölykásája is, szintén tejmentes: http://biofalva.hu/spd/unas_550967/Holl ... ypep_250gr
Almás-körtés kölespép: http://biofalva.hu/spd/unas_492295/Holl ... spep_250gr
Búzadara pehely: http://biofalva.hu/spd/unas_667592/Holl ... kasa_250gr

Szóval van számtalan lehetőség a pépek adására. De persze mindenkinek érdemes végiggondolnia, hogy biztosan akar ilyen pépeket adni. És ha akar, akkor milyet: Lehet tejalapú? Vagy tejmentes legyen? Legyen benne glutén vagy ne?

Még egyszer elnézést a zavarásért. Remélem, találtok hasznosat is a mondataim között.

Üdvözlettel:

Zita
pzita
 
 


Zita!
Köszi a linkeket és az infót. Én tisztában vagyok azzal, hogy a rizspép tartalmaz tejfehérjét hipoallergén lebontott formában, mint a tápszerek. Ezek viszont 6 hónapos kortól simán adhatók. A nem HA tejpépektől valóban TARTÓZKODNI KELL.

Ancsa!
Köszi, hogy megnézed nekem a babakajcsikat. Nagyon édes a lánykád, és nagyon szép súlyban van. Rizspépet/Sinlacot nem lefekvés előtt szokták adni, hanem a fürdés előtti szopi helyett. Én natúran adom, de volt már, hogy maradt reggelről 2-3 kanál gyümölcs, és hozzákevertem. Ha nem akarsz kekszeket reszelgetni, akkor gluténnek teljesen jó, ha veszel 7 gabonás pépet, és abból raksz a gyümölcsébe naponta egyszer egy mokkás kanálnyit. A Milupa és a Hipp is csinál ilyen 7 korn pépet. A Millupának találtam Bio-t is.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

olyan béna vagyok! :evil: végre írtam, erre elszállt az utolsó pillanatban, mert rosszat nyomtam. :evil:

Na akkor csak gyorsan, mert most meg már nyifi van. :?

Tegnap kaptam cukorra gyógyszert Pesten!

Balázs gyógyulgat, Bogi betegszik (fülfájás). :?

Megvan a 3. fogunk! Fent a jobbos. :D
A hétfőre virradó éjszakát ÁTALUDTA Balázs!!! Ez volt az első alkalom, este fél 8-tól reggel 6-ig aludt, és akkor is mi keltettük, mert indultunk Pestre. :D

várom már, hogy teljesen egészséges legyen és folytathassuk/újrakezdhessük a kanalazást!

hát ennyire futotta...

puszi!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Vaya! Puszi a féléves Noninak!!! :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

de jó hogy ennyit irtatok most!

hozzátápi: hüledezek hogy a ti babótok már 100-150 g/ml-t kanalaz.
Patriknál örülök, ha 2-3 kisebb teáskanálnyit megeszik és nem kell belerimánkodjam :lol:
De tegnap és ma talán 5 kanál srépát is megevett. Ezt az egyet ette idáig még úgy hogy nyitja a száját. De nem tömöm, nem kapkodunk. Szopi van rendesen, hizik is szóval ráérünk még szerintem.
Lehet hogy az a baj hogy nem akarok neki smemit sem édesiteni(Ádinak 2 éves korig nem adtam s e cukrot, se csokit ...)
én olyan hülye vagyok, hogy annyira szeretnék már adni neki pépeket, d e amikor elolvasom mi van benne(tej, cukor...) akkor elmegy a kedvem tőlük. d e majd most megnézem amit Zita belinkelt, ez az én igényeimet is kielégiteni látszik...

Kérdésem: van a kertünkben sóska. Már kostoltathatok azt is(persze ilyen hatalmas mennyiségben :D )

tegnap volt a féléves státusz: 8160g 69 cm (szerintem meg 71cm-nél volt a sarka, d e mindegy, nem ezen mulik a boldogságunk :lol: )
Nagyon nagyon megdicsérték hogy milyen erős. bemutatta a féllábon is tudok állni-produkcióját. halálra röhögték magukat a rendelőben. Mondták hogy legközelebb már repülni fog valószinűleg szóval kössem fela gatyóm. egyébként Patrik is leginkább hátra halad persze emiatt sir, nyávog mint egy kistigris- illetve ő is hetek óta felhúzza már a térdeit maga alá, négykézlábasban hintázik meg már próbál vele haladni. Persze van hogy orraesik belőle így nagy sírás van. Nyűgös sokat, de azért mostanában mintha kicsit jobban ellene magában is. Avásunk is alakul: együtt alszunk továbbra is, de már kevesebbet szopizik éjjel. (csak el ne kiabáljam...)
A nap fénypontja az esti együtt fürdés. Pici+ én vagy pici+apa, vagy pici+Ádi, vvagy pici+Ádi+én :oops: nagyon nagyon élvezi ezeket mindkét gyerkőc... most kap a kádba egy ilyen ücsörögtetőt hogy biztonságosabban tudjon a nagytesóval játszani.
Imádják egymást!!!

Na jó most eldugulok, mert betöltöm az egész oldalt. Puszi.

rabbe78
 
 


Luczus: drukk akkor nektek! Met-et szedsz? Én azt szedtem egy darabig...-IR-m van .
Tudni már akkor hogy mikor lesz a Soproni tali?

rabbe78
 
 


Szia Rabbe!

Igen, metet kaptam. Már szedtem Balázs előtt is, de a terhesség alatt leállítottak róla... csak tudnám minek?
Nálam is IR, meg PCOS.

Soproni tali időpontja még nem eldöntött. Asszem az aug. első két hétvégéje jött szóba, az 6. meg a 13. Az egyik nektek jó, a másik Etáéknak. Én nem szeretnék dönteni, jobb lenne, ha szavaznánk, aki csak akar jönni, hogy mikor lenne jó. Aztán az nyer, ahol több a jelentkező.
Már tervezem, hogy írok egy kör pü-t, de nem jutok el odáig, annyi a feladatom mostanában. :oops:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Rabbe!
Sóskát már adhatsz, ami szabadtéren termett. Ezt tegnap mondta a védőnő. Ha van annyi, hogy jut nekünk is egy kevéske, akkor én elfogadnám, mert meg szeretném kóstoltatni Zsomborral, de nincs időm kimenni a piacra. Azt mondta a védőnő, hogy hajtja a székrekedéses babákat. Ezért is kellene nekünk. Te holnap jössz, így hogy elmarad a masszír?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Gyancsi, nagyon édes Lilid! :) ez a kép! haláli! jó barátnőzést!

Angie, köszi! amúgy tök furi, mert azt gondoltam volna, hogy az, amiben vas van, pl. sóska, spenót, az inkább fogós! érdekes, hogy mégsem így van! majd a hatásáról tessék beszámolni!!!

Lucuzs, szopi mellett is lehet szedni met-et? és Te diétázol is közben? nekem is IR, de még nem voltam az endokrinológusnál, vagyis 1x, mert pajzsmirigy gyógyszert is szedek, de a met-ről (merckformin) még nem tárgyaltunk, ráadásul most másik dokihoz is kell majd mennek, itt helyben! :S

jobbulást a gyerekeknek továbbra is!

Rabbe, mi is fürdünk így hármasban! :P

holnapra jó talit nektek, ha jól veszem ki, és lesz! :)

sophie27
 
 


Zsófi!
Én úgy tudom, hogy igazi vasmennyiséget a vörös húsok tartalmaznak, és amellett a zöldségekben lévő mennyiség csak elenyésző. Sok kilót meg kellene enned spenótból, hogy azt a mennyiséget bevidd, mint mondjuk egy szelet marhahúsból. Ezért is gondolom, hogy nem fognak ezek a dolgok. Majd mondom, hogy mik a tapasztalatok.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sophie!

Igen, lehet szedni a metet szopi mellett!!! Jól utána jártam. Benbor is megerősített, és a doki is azonnal írta is a gyógyszert, ahogy meglátta a leleteimet. Azt mondta, minimális mennyiség jut át a tejbe, és hasfájás lehet esetleg tőle a babának, amúgy semmi.
Diétát eddig nem tartottam, mostantól muszály! A mozgással pedig még ki kell találnom mi legyen, mert még mindig tropa vagyok a szülés miatt, és sokminden nem ajánlott nekem.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Angie: én mennék... értem jöttök? :P
akkor viszek nektek sóskát, reggel szedem majd le.
11-re mész?
hallom Hasjni nem tud jönni sajnos...
Kendőt bevetettétek? Milyen? Őszintén.... ha nem jó visszaveszem :wink:

köszi Luczus. Ha nem is akkor lesz a tali, azért mi talizhatunk majd esetleg..

ma biciklizni voltunk, ha lesz egy kicsit több idsőm mesélek. puszi

rabbe78
 
 


Ancsi
Nagyon édes Lili!!!! :) :D Szuper fotós vagy!

Angie
Igazából otthonról van a kertből a friss saláta, a borsó(tavalyi hűtős),a sütőtököt én is bébiételbe keverem be, és itt tartok zöldség szinten....
(gyümikkel jobban állunk :) )
De ha el tudnád mondani, h hol is van pontosan az az árus és kit/mit kell keresni a piacon azt nagyon megköszönném! :wink: :) :D Mert otthonról (200km) nehéz lenne napi/heti szinten beszerezni a dolgokat.

Esetleg egyszer-egyszer nem férnénk be hozzád az autóba, mikor mentek Gödöllőre mini-talira? (Elfeleznénk a benzin költséget.) Egyszerűen nem tudom rászánni magam a vezetésre, de menni meg nagyon mennék... :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Kistarcsán kendőátadás máj 20 9:00 V. emelet. Ki tud jönni? Az oktatással együtt 11-ig tart.

Most csak ennyi, többit majd később.
Puszi mindenkinek!

mikegirl
 
 


Eszter! Éljen! Éljen!!! :lol:

Szuper ügyes vagy!!!
Fáj is a szívem, hogy nem lehetünk ott.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Helló csajszik!
Olvasóüzemmódban vagyok, de vagyok:)
Túl vagyunk a 6 hós státuszon, minden szép és jó, 69cm (48 a születési.) 6250g ( 2850g)
És túl vagyunk ma a cékla evésen is, és persze nem szokott bukni, de hogyne a céklát bukná ki:) anya meg hagy mosson, azért van itthon :D Holnap főzőtök lesz.Kíváncsi vagyok, terhesen ettem sokat, meg én imádom, remélem, a Jankám is ...


wivi! Én is várom, hogy a kert elkezdjen teremni, a sali, sóska, borsó lesz az első.


lucuzs! A diétát én is elkezdtem, mert pünkösdkor keresztelő, és csak nem lehetek csupaszon. Én aztán nem veszek ekkora méretű nadrágot!!

angie! A védőnő azt mondta, h nekik a csirkemell is nagyon jó vaspótló, főleg zölddel adva. Pl sóska. Úgy jobban beépül

rabbe! Ne aggódj, Janka csak max 80-t eszik meg, de ő anyatejből is. Fényevő a szentem:)

Kép
ebba
 
 


Kép

...hát mi így szeretjük a sárgarépát... sehogy sem :( :lol:
De most komolyan, nem akar enni gyümin kívül semmit :roll: vigyorogva köpi ki a kaját... talán Rabbe írta (bocs, ha nem), h. náluk is így megy :roll:

Most csak ennyi, de holnap jövök bővebben! Jó éjt!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Jaj Zorka, így maszatosan még szebb vagy! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Olyan huncut ez a csajszi, hogy csúúúúcs :D :D :D :D :D

Mi is voltunk a héten mázsáláson, Balu 69 cm 7010 g

Pussz

Kép

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok!!

Szebbnél szebb babucik!!!
Önző moódon röviden csak rólunk, mert megyünk délelőtt dokihoz.
Már három foga van lánykámnak. A harmadik nagyon - nagyon szenvedős volt. Nemtom mitől, de orra eldugulva, semmi nem jön ki, viszont vízszerű cucc az folyik magától. Spriccelek, szívom, két pillanatig jobb, és mire felérek az emeletre, már totál eldugulva :cry: Éjszaka virrasztás volt. Nem kapott levegőt, hőemelkedése volt. Semmire való orrszívás, ölelgetés, símogatás, ringatás, ezzel telt az éjszakám. Kicsit mosogatórongy vagyok. De ez nem számít, bárcsak javulna már.....

Csajok, még egy kérdés. Május 28-án hozzánk akkor ki jön? Hányan leszünk? Korábbi irogatások alapján: Lucuzs, Rabbe, Eta, Angie, Nav, Bedoha. Benbor, van kedved jönni? A kérdés Neked is szól :wink:
Aki jön, az dobjon nekem priviben emilcímet, mert akkor egy nagy közös levelet írnék, ha nem gond. Lucuzs, Rabbe, Angie - tiétek megvan!

Pusszantás!!!

mikegirl
 
 


Mikegirl
Mi is mennénk, ha még nem zártad le a jelentkezést. :D :wink: Megbeszéltem Apával és elvisz minket.
Küldöm privibe az e-mail címem.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Macs, köszike :D

Az öcsém feltöltötte a webcsillagra Zorka etetését... ha megtennétek, hogy kattintanátok???!!! (A saját hirdetés után jön a mi klippünk)
Köszike!!!!
http://www.rtlklub.hu/webcsillag/4803_szivarvanybaba

Májki, küldök privit!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Hali!
A csöppem alszik, így gyorsan benéztem:)
Zorka édi :)

Mike! Mi nyáron megyünk egy pár napra Gödöllőre, nem úszod meg, hogy meg ne látogassunk :) Nem tudom, hogy mondtam-e, de egy rokonom költözik oda Pestről. Ő tornáztat Dévény technikával, Dévény Anna néni munkatársa :) Balaton útra költöznek.

Maccs! Baluci de jó pasi :) Igazi szívtipró lesz :)

Kép
ebba
 
 


Lányok, írt valaki vmi 7 gabonás izébizét... az mi is pontosan? Gyümibe kell beletenni?
Muszáj lesz kitalálnom valamit, mert Zorka a gyümin kívül mindent kiköp! Méghogy valamelyik szopi kiváltása :roll: alig eszik... ő is fényevő, mint Janka :?
Ma pebróbálkoztam, h. egy kanál szilva, egy kanál paradicsomos krumpli...áááá.... nem hülye ez a gyerek! Mind az előkén landolt! :twisted:
Lehetséges, h. még ennyire nincs kész az evésre??? Lehet túl édes a tejem a sok édességtől és emiatt csak a gyümit eszi meg...? Vagy ez baromság?
Max. akkor teszek rizspépet gyümibe (vagy fordítva), mert ebből nem lesz hízás különben :roll:

Bocs, a panaszkodásért, de ha van valami ötletetek...

Ancsa, Lili nagyon édes!!!!

Wivi, Barni is nagyon csini a csiniruhában!!! :D
Nekünk is lesz keresztelőnk, de csak júniusban. Ti reformátusok vagy katolikusok vagytok? Mi az előbbi, de mennünk kell valami felkészítőre előtte :shock:
Kellett fizetnetek?

Most mennem kell, szép napot!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Navi, úgy nem próbáltad, hogy gyümit keversz zöldséggel vagy krumplival? Eleinte úgy, hogy inkább gyümis legyen az íze, aztán fokozatosan emelni a zöldség mennyiségét.
Ami a tejedet illeti, én is elég sok édességet eszem, Gergő mégis mindent megvett amit eddig adtam Neki alma, öszibarack, krumpli, sütőtök). A nagyobbik fiacskám meg semmit se fogadott el anno... szóval gyereke válogatja. MAjd enni fog Zorka is, csak türelem!
HA pedig hízni kell, adj neki HA pépet vagy azok közül, amiket Zita belinkelt.
Haláli a kép vigyori kicsi Zo-ról! :D
A videóra szavaztam. :wink:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Navi
Próbáld meg azt, h anyatejet teszel a krumplihoz. Először tejföl sűrűségűnél hígabbra csináld, ha azt már megette, akkor fokozatosan több krumpli és kevesebb anyatej. (Esetleg fokozatosan több alma hozzá, ahogy csökkented a tejet.)
Anyu így vezette be nálam a krumplit, mert nem akartam én sem megenni annó. :) Remélem sikerrel jársz!
Nagyon édes Zorka!!! :D

(Katolikusok vagyunk, és az otthoni pap nem fogadott el pénzt. )

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Navi tünemény ez a csaj. :D :D Szavaztam.
Jaj ne paradicsomos krumplival próbálkozz, az elég kényes dolog, mármint a paradicsom, azt majd csak később, ha már sok mindent elfogad és nincs baja tőle. Meg nem is annyira ízletes elsőre. Paradicsom elvileg 8-9 hósnak adható. Legalábbis táblázatban ez van, amit a védőnőm adott, de még így is sok baba nem bírja (de Balu pl. bírta, persze 2 hónap kajálás után).
Próbálj meg Milumil HA vaniliás rizspépet és abba tegyél gyümit, mondjuk őszibarackot vagy almát vagy sárgabarackot vagy a szilvát. Baluci felesbe eszi.
Aztán pl. sütőtök almával. Vagy főzzél rizst vízben és turmixold össze banánnal, ez is elég jó tápláló pl. tízóraira és nagyon fini. De a sárgarépa almával, icipici krumplival is édeskés és az is fincsi. Cékla egyszerűen főzve édes és lehet bele pici krumpli és/vagy alma párolva. Variációk a végtelenségig. Türelem :D kísérletezz :D :D :D :D :D :D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vörösmacska 2011.05.13 09:51-kor.

Maccs
vörösmacska
 
 


Navi!
Én is azt javasolnám neked, mint Csillag, hogy keverj gyümit a zöldséghez. Elég erőteljes a gyümölcsök íze, így talán fele-fele arányban már inkább a gyümölcs íze érezhető. Aztán szépen kicsempészed belőle. Ha már 6-7 féle dolgot kapott, akkor már mehet a csirkemell, ami már jól hizlal.
Gabonapép: Tescoban is lehet kapni, de DM-ben is. Milupa és az írja rajta, hogy 7 gabonás pép. Ugyanolyan kék dobozban van, mint a tápszerek. Ezt kell keverni a gyümihez. De próbáld ki a HA rizspépet vagy Sinlacot. Ezekből többet lehet adni, mint a gabonapépből, és szuperül hizlal.

Ebba!
Persze, a fehérhúsban is vas, csak nem akkora mennyiségben. De az ő pici szervezetüknek pont elég, amit most egyelőre kapnak. És valóban a zöldségekkel jól be is épül.

Mi megyünk a kendőátadásra!!

Talin is ott leszünk :)

Vivi!
Lehet szó a csatlakozásról, részleteket majd egyeztetünk. Priviben átdobnád a telefonszámodat? Jövő szerdán még masszír lesz, akkor szerintem nem jó, mert az uccsó alkalom, és már nem lehet csatlakozni, de a további talikra szívesen várunk.

Futok, mert álmos a babám....................
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára angie34-- 2011.05.13 08:14-kor.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Zsombor az ágyban, én gyorsan megyek ki a kertbe, mert vettem egy-két növényt.

Navi!
Szavaztam a lányodra :wink:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Nekem a laptetők a mensimet fogják meghozni. Nagyon készülődik valami. De szívesen átadom Rodinak!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


7 gabonás pépre még azt is mondta védőnő, hogy nyugodtan használjam főzelék sürítésére.

Maccs
vörösmacska
 
 


Lányok, nagyon-nagyon köszi a tanácsokat!!!! Nagyon rendesek, aranyosak vagytok!

Macs, a paradicsomos kprumpli tényleg baromság volt :? igazán nem is gondoltam komolyan, h. pont ez fog neki bejönni :oops:

Milimil rizspépnél erről van szó???

http://www.statimpatika.hu/statimpatika ... ztato.html

Akkor előveszem a fantáziámat, meg az anyatejeket a hűtőből és kreálok! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Ja még annyi, h. köszi a szavazatokat, de talán júniustól újraindul és csak pár napig lehet majd szavazni (állítólag), úh. majd akkor újra belinkelném, ha nem baj :oops: :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


navi!
Mi katolikusak vagyunk, jún 12-én lesz a keresztelő,előtte 1 alkalom oktatás, és be kell fizetni az éves templomi díjat( nem jut eszembe az igazi neve)

Ma főzőtök lesz az ebédje Jankának:)

Kép
ebba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: