Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
Bori megint aludt nyolcig, igaz csak egytől. Tízkor elaludt és fél tizenkettőkor kelt enni. De nem zavart, mert akkor már tudtam, hogy ebből alvás lesz reggelig... :lol: Viszont lehet, hogy Bori kapott egy kicsit a náthámból. Lehet, hogy nekem is ki kell próbálnom a porszívót? De én egyelőre nem tudom, hogy a Sterimart hogy tudom befújni abba a picike orrába... :roll: Vagy van olyan is, ami külön piciknek van és nem olyan nagy a fújója... (ezt jól megaszontam... :oops: )

Szöszke
Ha Bori sír, akkor a kenguruban még jobban sír.. :roll: Pedig pont azért vettem, hogy ne kelljen kézben cipelni... :roll: A kendőt meg még mindig nem tudom megkötni, mert Tücsök nem tudott eljönni a talira... :cry: Lehet, hogy ha megyünk három hós kontrollra Borival, bejelentkezek hozzájuk egy tanfolyamra... :lol:

Ildi
Én is kezdek leszokni a mérlegelésről. Már semmi értelme, mert Bori annyira mozog a mérlegen, hogy az a szerencsétlen tuti nem mér pontosan. :lol:

Borkaby
A 100g hízás teljesen rendben van egy héten... :lol:

Ildi
Nekem úgy tűnik, hogy Bori most már tudatosan püföli a játékokat a pihiszéken. Mert közben vigyorog, egyáltalán nem kell szórakoztatni. Eddig nem érte el őket. Aztán azt vettem észre, hogy állandóan az egyik játékot veri, most meg már próbálja a többit is, de nem éri el, amin jól felidegesíti magát... :lol: Nagyon nagy segítség nekem ez a pihiszék, mert Bori nagyon szereti. És nem olyan, mint a hordozó, bár Bori abban is elvan, de az szerintem nem olyan kényelmes...

Megyek, mert végre kellene vasalnom..

marek
 
 


Ildi
Még azt akartam kérdezni, hogy amikor így kényezteted Lottit, akkor kb. hány fok van a szobában? Mert Bori is nagyon szeret meztelenkedni, de én úgy félek, hogy megfázik... :roll:

marek
 
 


Marek - úgy szoktunk olajozni, hogy a mi ágyunkra fektetjük és az ágyra feltesszük a hősugárzót max. fokozaton, ugyanis ebben a szobában hidegebb van, mivel ugye itt alszunk, ált. 22 fok környéke, szóval muszáj közben fűteni. Ezután már megyünk is fürdeni, úgyhogy jó is, hogy felmelegszik a szoba, mert utána ott öltözünk.
Szerintem Lotti is szereti ezt, főleg, mert elég száraz a bőre, kiváltottam a nagyon zsíros krémet, amit a védőnő ajánlott, tegnap már testápolóztunk is :lol:
Na, jó nektek, hogy már tudatos a dolog, Lotti még nem csinál ilyeneket, persze nála le kell vonni állítólag egy hónapot a korából, mivel ugye annyival korábban született, tehát ha megnézik, hogy a korához képest mit tud, akkor most 1,5 hónapos kort vesznek figyelembe :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

 
 

Szöszke

A konizáció az a méhszájplasztika? Mert nekem az volt kétszer is.

Hát nem tudom, hogy attól-e, de én most nehezebben estem teherbe, mint az előzőeknél, most 4 hónap után lettem terhes, a lányomnál és az ikreknél egyből, ahogy nem védekeztünk, erre még nem is gondoltam, hogy ez attól lehet-e?!
Én Áront természetes úton szültem és minden rendben volt, igaz mondták, hogy a hegg miatt egyik pillanatról a másikra fog gyorsan kitágulni a méhszájam és így is lett.
Nekem elvileg nem tudok róla, hogy lett volna HPV vírusom, ezért a férjemet nem is kezelték ilyennel.

Ildi
Olyan édes Lotti!!! Egy igazi kis díva már!!!

Kép

Kép
éva75
 
 


Szöszke

Én délelőtt voltam az Auchanban és szerencsémre nem voltak sokan, de a férjem délután ment vásárolni és akkor már mozdulni sem lehetett.


Ildi

Én úgy veszem észre, hogy Áron is már tudatosan püföli a játékokat a pihenőszékben, mert gögicsél és nevet is nekik.

Na megyek, mert ma elég nyűgös szegénykém, szerintem fáj a pocakja.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva75, köszi a választ, igen lehetett attól nehezebb a teherbe esés, de a 4 hónap nagyon jó!!! :) Méhszájplasztikának is mondják a konizációt.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

A novemberi topicból jöttem egy kérdés erejéig. SOS szükségem lenne egy jó szívóhatású elektromos mellszívóra,ami egy kézzel kényelmesen üzemeltethető.Több helyről hallottam hogy a madela mini electric mellszívó nagyon jó. Van tapasztalatotok róla?

Újat most sajnos nem tudok venni,de ha valaki eladná a sajátját, persze ha tényleg jó,akkor jelentkezzen.

előre is köszönöm.
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit el voltam tünve. Tegnap vásárolni voltunk, addig Norbikára az anyósom vigyázott.
Jól elvoltak, de nagyon furi volt nélküle lennem.
Mire hazaértünk majd kidurrant a mellem, szegény Norbi alig győzte nyelni
mikor mellre tettem! :shock: :D
Ma nagyon nyűgös :roll: szinte egész nap a karomon volt!
Most alszik! :D

Zsuzsi...Nagyon helyes Konstantin. :lol: Rég voltál, örülök hogy jól vagytok!

Sajnos Ancsáról nincs hírem :( , majd írok neki Sms-t!

Szöszke...igen volt méhszájplasztikám, szerintem nem kell tőle tartani, azt mondják nem jár kockázattal.
10 perces műtét, de ezt már írtam neked.
Én 3 hónap alatt estem teherbe most is meg másfél éve is (de az sajna elment),
úgyhogy nem változik semmi!
A terhességet sem befolyásolja :wink: , biztos vagyok benne,
hogy nekem nem ezért voltak gondjaim terhesség alatt.
szülést nem tudom befolyásolja e?Valaki szerint akinek heges a méhszája az nehezen tágul elejinte, majd hirtelen szétpattan :shock: :roll: . De ez nálam nem derült ki!
Tök mindegy, mert mindenképp meg kell csinálják, el is rákosodhat ha ott marad az a seb! :( :?

Ildi...gyönyörű barna szeme van Lottikának! :lol: Nagyon szép kislány!
Szép a fülbevalója is! :wink:

Hoztam új képeket (bocsi a sötét képekért, nem akartam vakuzni)
A jó alvókáját az apjától örökölte! :wink:
Kép
Kis pucsítósom! Kép
Norbi és a haverja Kép

További szép jó estét! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ildi!
Köszönöm a megnyugtató szavakat, szerencsére ma még hízott hozzá 60 grammot,remélem ez nem egy óriáskaki,és rajta marad - akkor már 4700 g lenne,olyan jó lenne :D :D

Marek!
mi tengervizes orrspray-nek Otrivin baby-t vettünk,annak pici a fújókája,de még azt sem szabad betenni az orrába,csak az orrlyuk széléről kell 1-1-t befújni.

megyek,mert nyekegés van

jó éjszakát!

Kép

Kép
borkaby
 
 


Beagle
Az elektromos medela tényleg nagyon jó, itt többen azt használjuk. És ha még nem késtél le róla, akkor Tercsi épp most akarja eladni a sajátját. Szerintem írj neki privit, szerdán még tuti megvolt neki, mert láttam... :lol:

Borkaby
Köszi az infot. Holnap veszek ilyet, bár remélem mostanában nem lesz rá szükségünk.

Képzeljétek, Bori mostanában nem kér enni háromóránként. Evett reggel kilenckor, aztán kettőkor és hat után. Meg persze fürdés után. Tegnap ugyanezt csinálta. Lehet, hogy most már nem fogunk egy kilót hízni egy hónap alatt? Szörnyű lenne... :lol: :lol: :lol:

Nemtom milyen éjszakánk lesz, mert ma nem adtam neki az Infacolt. Amikor adtam, akkor Bori végigaludta az éjszakát, cserébe nagyon durvákat bukott... Engem meg ez a bukás baromira idegesít, úgyhogy inkább beáldozom az éjszakát... :roll: Mondjuk az is lehet, hogy csak a maradékot bukta ki és azért nem fájt a hasa éjjel, tehát lehet, hogy ez a bukás még jó is, csak én mindig megijedtem, amikor bementem és a gyerek egy rakás cucc közepén feküdt... :roll: Ilyenkor áldottam az eget, hogy nem háton alszik, mert persze nem akkor bukott, amikor vállon volt, hanem sokkal később.. :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

MAREK!
Gyertek nyugodtan, szeretettel várunk, és ígérem megtanulod a kendő kötési módokat is.

Mi jól vagyunk, azt leszámítva, hogy még mindig anyafüggő a kisfiam, mondtam is a férjemnek a hétvégén, hogy nem jól vágta el a köldök zsinórt, mert nem tudom letenni a kis drágámat. Kép

Nekünk a fél család karácsonyi ajija megvan, de még a felének kell vásárolni. Azt sem tudom mikor fogjuk elintézni, mert csütörtökig nincs kocsink, mindenhol tömeg van, amit én utálok és az idő szorít, de nagyon. Volt valaki a Vörösmarty téren a karácsonyi vásárba???? Én készülök, de nem tudom mikor jutok el.

A lakásba is lenne még mit csinálni, bár már legalább a karácsonyi cuccokat kitettem.

Sütit kell még sütni, ti miket süttök?????

Kérdés akinek van nagyobb gyereke::::


Ti mit mondotok a gyerekeknek, ha megkérdezik, hogy miért árulnak fenyőfát????? (nálunk az angyalka hozza, legalább is ő ezt hiszi Kép ).

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap 9-kor evett, kb. 11-kor aludt el és ma fél 8-kor ébredt csak meg!!! :lol: Kajált, aztán aludt még vagy 2 órát, majd felkelt, kajált újra és most megint alszik.
Másoknál is ilyen aluszékony most a baba??? :shock:

Marek - mi is sokszor átcsúszunk már 3 óráról 4 óránkénti kajára, tegnap pl. csak azért volt meg a 6 evése, mert még direkt megetettem, pedig nem sírt érte, tudom, hogy már elég lenne 5 alkalom is, de mindig tartok tőle, hogy nem eszik eleget. Persze ez biztos nincs így, de mostanában csomószor nyammog kaja közben, lendülettel kezdi, majd cummog, mint a cumin, át is csempésztem a szájába a cumit poénból és basszus, észre se vette, majd egy jó 5 perc után esett le neki, hogy ez nem a cici, mert nem jön belőle semmi, visszatettem cicire és akkor is nyammogott.

Na megyek is tovább, kajálok, amúgy az idő is elég lehangoló, talán azért alszik ennyit?? :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Bori is aluszékony. Tíztől aludt negyed kilencig... :shock: :lol: Ez rekord nálunk. Délelőtt elvolt a pihiszékben, aztán ott elaludt, utána elvittem sétálni és még mindig alszik a babakocsiban. Lassan éhes lesz, mert már négy és fél óra is eltelt az előző kaja óta.

Sajnos ki kellett porszívoznom az orrát, valószínűleg elkapta a náthám. Mondjuk semmi baja, csak reggel hallottam, hogy tele van trutyival. A férjem mondta, hogy ne csináljam, mert fáj neki, persze azért megcsináltam, szerencsére Bori bebizonyította Lacinak, hogy nem fáj, mert végig vigyorgott.... :lol:

Nálunk nincs lehangoló idő. Süt a nap, úgyhogy tök jót sétáltunk... :lol:

Tücsök
Most jól bejelentkeztem hozzátok.... :lol: :lol: :lol: Ez ám a pofátlanság... :lol: :roll:
Dóri nem féltékeny amiért Áron mindig veled van? Egyébként apukájával se jó Áronnak? Lehet, hogy tényleg köldökzsinór gond van nálatok... :lol:

marek
 
 


Sziasztok!

Ildi....Hát Norbi ma nem aluszékony! :? Bár az éjjel jó volt.
Este fél 10-től aludt 5 óráig, de utánna nem akart már aludni. 10- fél11-ig aluszikált egy keveset,
aztán evett, és most megint 1 óra körül aludt el(csak attól tartok, most se alszik sokáig mert éhes lesz! :roll:
Közben én meg szakaszosan felmostam mindenhol, és kimostam. Vasalnom kéne de nincs lelki erőm! :(

Marek...remélem Boróka nem lesz náthás! :( Jobbulást!
Ja, anyukám mondta mikor belesett a topicba, hogy milyen szép és különleges név a Boróka! :lol:
Nem biztos hogy az Infacolnak köze van a bukáshoz! Gondolod azért van?
Mi megemeltük az ágy lábát a fej részen, így talán kevesebbet bukik Norbi. Próbáljátok ki!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Marek!

Nem pofátlanság, csinálunk egy minitalit! Kép

Dórika, nem féltékeny, legalább is nem vettük még észre. Amikor Áron alszik, akkor igyekszem vele foglalkozni. Vannak olyan programok, amiket csak vele csinálunk és Áron itthon marad. Azt pl. kifejezetten igényli, hogy mikor megyek érte az oviba, vigyem Áront is magammal.
Aztán mikor üvölt, akkor azt mondja, hogy vidd innen ezt a bőgő masinát.

Két hete vasárnap, egyedül hagytam őket két percre a konyhában, és Dórika épp a vacsoráját ette, mikor megyek vissza, már nincs az asztalnál, mondom neki:
Te mit csinálsz????
Adtam egy kis kagylótésztát Áronkának!

Hát a vég megállt az ereimben.

Amikor meg télapóra kapott egy figurát, azt mondta:
Ezt elfelezem Áronkával.
Mondom neki, Áron nem ehet még csokit, erre ő:
Akkor majd eltesszük és megeszi, ha nagyobb lesz.

Hát nem tündéri?! Komolyan mondom megzabálom, hogy ennyi idősen ilyen jószívű és kedves tud lenni. Én meg elfogult vagyok mint az állat. :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Hát nekem egyáltalán nem aluszékony ma a babám, szinte semmit nem aludt délelőtt, igaz most éppen alszik, de szerintem lassan ébred is már.
Nálunk most beállt egy éjszakai rend, este 9-kor elalszik, aztán kel 2-kor, 5-kor és 7-8 órakor végleg felébred, de nekem ez már szuper, mert egyszerre tudok 5 órát aludni és utána meg 3at, szóval már egyáltalán nem vagyok fáradt az éjszakázás miatt, teljesen megszoktam.

Tücsök

És Dóri tényleg akart a tésztából adni Áronnak vagy adott is neki? Nem csoda, hogy megijedtél?
Nálunk már jóval nagyobbak a gyerekek, a fiúk 7, a Lora 9 éves, de még sokszor én is félek, hogy nehogy valami rosszat csináljanak a kicsivel.

Nálunk már tudják a gyerekek, hogy nem a Jézuska hozza a fát és az ajándékot, de mond azt neki, hogy ott veszi meg az Angyalka., hátha azt elhiszi.

Tegnap Lora oldalra fektette Áront az ágyunkban, mert elaludt a kezében, 5 perc múlva bementem és hason aludt a nagypárnán, az arca belefúródva a párnába, megállt bennem az ütő, jól le is szidtam szegény Lorát, hogy miért tette hasra, de kiderült, hogy Áron fordult át, mert ő oldalra fektette. , úgyhogy most már nagyon kell vele vigyáznunk., mert annyit forog, hasról már simán átfordul a hátára.

Kata

Nem semmi, hogy már Norbika is ilyen sokat alszik egyszerre éjszaka!!! Ügyesek vagytok nagyon!! És tündéri a képeken!!!

Marek

Bori is nagyon ügyes!!! Több, mint 10 órát aludt egyszerre, hát én ilyenről még álmodni sem merek mostanában! És ilyenkor nem durran be a cicid? Nekem már az öt óra után is majd szétcsattan.

Borkaby
Szerintem nagyon jó a súlyotok, ne aggódj emiatt. Én nem is tudom, mennyit hízik Áron egy héten, mert még mérlegem sincs, így legalább nincs miért aggódnom.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok :)

Előkeveredtem de csak kicsi időm van...

Taknyos lettem :( Uuuuutálom.

Homeos bogyókat eszek rá, meg mézet...

Bori jól van, de nagyon sokat szundikál napközben is... Kis játék, nagy szundi. Szépen eszik, ma fogom lemérni a 2 hós adatokat. tegnap nem volt erőm hozzá... küzdöttem a bacijaimmal.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: babaúszásra vittem anno Lilit is, nem lett semmi baja, pedig csak 1 hónapig vittem hivatalos helyre. Aztán nyáron megjelentünk a strandon :D Csak úgy, proli módjára ;) Nagyon jó volt. Borival is fogok menni úszni, hogy felelevenítsen a babaúszás fogásait, aztán majd megyünk priviben valahova...

Konizáció kérdésekre a válaszok:
1. Lili után volt nekem, Bori az első próbálkozásra összejött.
2. Lehet normál úton szülni, ezt csináltam én is. DE nehezebben tágulsz majd ki. Konkrétan sokáig nem tágulsz, és egyszercsak elenged hipp hopp, és már nyitva is vagy. Ne várd majd, hogy jó előre kinyilsz ;)
3. Enyém férjet nem kezelték, de a ffiakon jól látszana, ha gond lenne velük is. Láttam egy szóróanyagban. Nagyon csúf látvány, kb. mintha szemölcsök lennének rajta, v mi. (ha jól emlékszem)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!!!

Képzeljétek nálunk már járt a Jézuska és meghozta a nagy családi ajándékot egy autó formájában! Már régóta vágytunk rá, hogy lecseréljük a 15 éves Renult Cliomat egy nagyobb, biztonságosabb járgányra! És most sikerült! Rettentő boldog vagyunk! (Nymalac - A köv talira menet kényelmesebben elférünk majd! :wink: )
Ennek örömére Szabi benyalt valami takonykórt. Szerencsére láza nincs, csak folyik az orra. Szegénykém ma egész nap aludt. Már amikor kapott levegőt. Szivogatom neki rendületlenül, estére apa hozza az orrsprayt.
Kép
Karácsonyi készülődés? ÚÚÚÚÚ, Én teljesen Szabi vonzásásban élek. A Szentestét itthon töltjük, Tominak majd a hétvégén nézek valami apróságot a fa alá, mert egyedül megyek anyuékhoz, lesz aki vigyázzon Szabira. A család többi tagjának kb. megvan. Még anyukám hiányzik. Nincs valami jó ötletetek?
Az ünnep többi napján lent leszünk Tatán, így a főzés feladata lekerül a vállamról, cserébe jönnek a vendégek.

Marek - Mi is azért álltunk le az Infacollal, mert hatalmasakat bukott tőle Szabi! Írj majd milyen volt az éjszaka nélküle.

Beagle - Nekem is olyan mellszívóm van és nagyon szeretem! És Marekhoz hasonlóan én is Tercsit javaslom, hogy keresd!

Norbi és Lottika is nagyon kis cukik. Nekem most épp ez az egyik kedvenc képem:
Kép
Anyuéknál olyan "bölcsőt" csinált, csak lestünk! :lol: Úgy tűnik, ha szeretném, hgoy bemutasson valami új trükkö, le kell vinnem Tatára. :D Csütörötkön megint megyünk, kíváncsi leszek! :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Tücsök: nálunk nem angyalka hozza a fát, hanem mi díszítjük majd együtt. Oriási élmény a piciknek :D Lili 1 éves korától élvezi :)

Mond azt a nagyobbnak, hogy azok az emberek veszik meg a fát, akik rosszak voltak, és nem vissz nekik az angyalka... űűűűűűű :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettyna: Örülök, hogy ilyen remek ajándékot kaptatok! :D Mi lett a másik autóval? Én azt is szerettem ;) Köszönöm, hogy vittetek minket is benne...

Szabi taknyos lett :( Amíg nincs orrcsepped, oldjál fel forralt vízben tengerisót, azzal is lehet orrcseppenteni, meg az anyatej is jó, állítólag erre :shock: Én még nem próbáltam...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac

Jobbulást neked!!! Borinak meg boldog 2. hófordulót!!!!!

Bettyna

Szupi "kis" ajándékot kaptál, gratulálok hozzá!!! Nagyon édes Szabi!!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Mi is beálltunk a sorba és nekünk is zölt lett a kakink, tudom már, hogy sokszor írtátok, hogy mitől van, de most nem ugrik be, megírnátok mégegyszer, mert kicsit aggódom, Köszi!!

Kép

Kép
éva75
 
 


Zöld kaki okok:
- sokáig volt a pelusban, és bezöldült :)
- összeért a két etetés tejcsije a pocakban (ilyennel még nem találkoztam, pedig mi volt, hogy fél órával, v 1 órával már ráettünk az előzőre...)
- túl sokat evett :roll:
- hasmenés
- Bacis kaki, ez elég ritka, de ha nem múlik, akkor kell erre gondolni.

Zöld kaki miatt nem kell aggódni, csak ha huzamosabb ideig zöld a kaki, vagy egyébb kapcsolódó probléma is van: hascsikarás, hányás, ilyesmi... Ami eddig nem volt, de most lett.
Akkor dokihoz kell fordulni. :)

Nekünk a zöld kaki pár nap alatt ürült ki, és utána megint okés volt... Kb ennyi az átfutási idő (gondolom)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kértem időpontot a nődokimtól :roll: szerda este :shock: Jajj de a hátközepemre kívánom :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Lányok!
Mi idegileg a tönk szélén vagyunk a férjemmel. :shock: Gergőke egész éjjel ébren van és szórakoztatja magát és minket. Még kétszer szopik, és a köztes időt ébren tölti...
Próbáltunk mindent: foglalkoztattuk nap közben, nem hagytuk aludni...éjjel hagytuk ordítani, de semmi eredmény. Nem tud éjjel elaludni. Ölben sem, a kiságyban sem hajlandó aludni. Szóval kifordult a napirendje teljesen.
Van valami ötletetek?

Kép
szöszke
 
 


Szöszke
Sajnos nincs ötletem. Hátha a többieknek lesz... :roll:

LKata
Bori csak akkor bukik, amikor kapja az Infacolt. Tegnap este nem adtam neki, semmit nem bukott, viszont aludt 10 órát. :lol:

Éva
Nekünk állandó a zöld kaki... :roll: Háziorvos szerint Normaflore... semmit nem ért, de azért szorgalmasan adagolom. Tenyésztés negatív, tehát baktérium kizárva. Két kaja nem ér össze, mert mostanában 4-5 óra telik el a kettő között. Egy ciciből szoptatok, tehát nem iszik túl sok híg, cukros tejet. Tejterméket már több mint két hete nem fogyasztok. :roll: :roll: :roll: Esetleg az lehet, hogy túl sokat eszik Bori, de akkor is ennyit evett, amikor még nem volt zöld a kaki, szóval passz... Kifogytam az ötletekből. Van aki azt mondja, hogy majd kinövi. Remélem... Főleg, hogy nekünk néha véres is. Erre is azt mondják, hogy majd kinövi... :evil: Ezért kerestem gasztroenterológust... :roll:

Betty
De jó "kis" ajándék. Én megkapom Nick Hornby összes regényét angolul, és azt hittem, hogy nekem milyen jó.. :lol: Illetve már megkaptam, most azokat olvasom szoptatás alatt... Gondolom lesz még valami meglepetés is...feltételezem, hogy valami könyv, mert a férjem rákattant az Amazon könyváruházra.... :roll:

Nyugtonmalac
Én már kijöttem a náthából, gyorsan átszalad rajtad, ne aggódj... :lol: Én homeopátiát nem használtam, csak Calcium Sandoz és Tantum Verde (vagymi... :roll: )

Tücsök
Velem vigyázni kell ám, mert szavadon foglak... :wink: Aztán meg nem lehet lerázni. Kérdezd meg Tercsit, de szigorúan priviben illik engem kibeszélni, mert különben rettenetesen megsértődök... :lol: :lol: :lol:

Asszem megyek, mert az egész család alszik és Bori kivételesen keveset evett, úgyhogy várható, hogy eszünk éjjel néhányszor... :roll: Pedig én annyira kínáltam, de csak nyalogatta a cicit. Az tök vicces, amikor fagyizik, csak nem annyira hatásos... :lol: :lol: :lol:

Jóccaka...

Andiról tud valaki valamit????
És Ancsáról????

marek
 
 


Marek: köszi a bíztatást a takonykorra... :)

Fagyizik Bori :) Az tényleg vicces! Hogy fog majd hiányozni, ha megnő a lány... :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: sötét szobában, egyedül "alszik" Gergő? Nekem mind a két lány világbajnok alvó, tök sötétben vannak, és csend is van... Ez bejött.

Persze néha cumit kell adni, és van hogy hason, van hogy háton alszik Bori... Mikor hogy érzem jobbnak. PL. bealszik a vacsi közben, akkor nem teszem le hason aludni, mert a teli pocaknak nem túl jó...

Van persze, hogy Bori nem akar 9kor lefeküdni, ekkor a hintában ringattatjuk a fenekét, és várjuk, hogy elfáradjon. Legkésőbb éjfélre ki is dől, és akkor huss be az ágyba (ha kér még enni, én nem vagyok ellene). És utána alvás van reggelig.

Mostanában 6-tól 9-ig valamikor felébred nasizni, majd vissza a sötét szobájába burmolni dél körül jön ki bomolni :D

Ha nem akar álmos lenni este, akkor egy jó hosszú pancsi segíthet benne. Beülünk a nagykádba a szivaccsal, kis víz, mosakodás, torna a kádban, babusgatás, stb. Fél óra után tuti fáradt lesz. Kaja, és szundi :D

Javaslom, hogy az éjszakai éber babákat fárasszuk le, (akár este is), és lehetőleg úgy, hogy mi pihenhessünk közben. (hinta, tornázó alatt fényben, pihenőszék, stb) Ne altassad, hanem fárasszad. ;)

Nem tudom segítettem e valamit... Bár úgy lenne

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

l.Kata, Éva!
Aranyosak vagytok, jólesnek a soraitok!

Éva!
Konstit sem lehet már egyedül hagyni egy pillanatra sem, ugyanis Ő is fordul. Hasról vissza a hátára. :o :) Ábel 4,5-5 hónaposan kezdett átfordulni. Gyanítom, mivel Konsti hason alszik, a hasonlét az alvára emlékezteti és így tiltakozik... :?: :!:

éjszaka: mi kelünk kétszer. megszoktuk, szerencsére Ábel alszik. Kosnti sokszor eljátszadozik éjjel, mi meg szunnyadunk...Nem tudok mit tenni, ez van...

karácsony: férjecském kijelentette, h jan.5-ig határidői vannak, hagyjam békén. Egyedül, két gyerekkel nem merek nekiindulni a vásárlásnak. Pedig nagyon szívesen csavarognék egyet a Kecskeméti auchanban....álom , álom......
Élelmiszert megvettük, még a fát kell. Nálunk nem lesz rokonlátogatás, csak anyóshoz megyünk. Ahogy most látom Bence melózni fog, én meg majd gyönyörködöm a karifában a fiúkkal....

cumi-ujjszopás
: nálunk a cumi nem kell. Viszont a kezét szopja. Megtalálta és örömét leli benne. Szívesen nyalogat minket is, aki épp fogja... :lol: :lol: :lol:

karifa: mi is együtt díszítjük majd, ha nagyobbak lesznek. Egyenlőre az én feladatom. Nem tudom Ábel mit ért belőle, de hallgatunk karácsonyi cd-t napközben.
Bocsi mindenkitől, de nekem futkos a hideg a hátamon a "jézuskázástól"....

Bettyna!
Gratulálok!!!! (nekünk ma van a házassági évfordulónk, kíváncsi vagyok meglep-e valamivel az uram.. az éjszakánk kellemes volt :oops: )

BETEGEKNAK JOBBULÁST!!!!!!

Rólunk: Kosnti egyre ügyesebb. Rájött, ha kalimpál a horozóban, akkor hintázik alatta a szék, na meg a játékok a szeménél himbálóznak. Annyira édes,. próbálja megfogni, de még nem sikerül :)
Néha csak nézem és gyönyörködöm benne. :wink: Próbál hangosan kacagni, gagyarászik....
Ábel hisztis, főleg ha közönsége van akkor produkálja magát. Egyre kevésbé bosszant fel. Majd abbahagyja....
Sokat segít, imád a konyhában matatni.
A védőnővel csúnyán összevesztünk, de legalább mi nem kétszínűsködünk....

MINDENKINEK MINDEN JÓT!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Valaki kért karácsonyi képeket:


Kép 2006

Kép

Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Minden baba csoda szép!!!!Olyan hihetetlen pár hónapja még az AFP-n izgultunk meg kinek milyen nemü babája lesz most meg már el is telt 2-3hónap 8)

Szöszke!Nagyon sajnálom,hogy Gergő ilyen kis éjszakai bagoly.Nekem nincs ötletem.Milyen a lefekvés elötti "szertartás"?Volt olyan,hogy éjszaka mikor felkelt elkezdtetek vele beszélgeni?

Betty!Gratulálok az új autóhoz!!!!!

Kata!Édesek a fiúk ahogy alszanak ezek olyan édes képek.Anyukád munkahelyén miújság?

Nyugtomalac!Milyenek a képek amit online rendeltél?

Karácsonyfa:Mi együtt válaszuk és diszitjük(el is esett Zsófi vasárnap mert annyira gyorsan akart nézelődni feldagatt a szája tiszta Kelemen Anna volt Kép )

Én arra fogom,hogy nem lehet egyedül hagyni,hogy a második már a nyüzsibe születik neki ez a természetes és ez is kell neki.Múlt héten csütörtökön Zsófi elutazott Tompára aznap Zsebi aludt ahogy szokot éjszaka is viszont másnap szerintem már rájött,hogy nincs itthon a tesó és szinte semmit nem aludt max fél óra még levegőn sem.Szombaton lementünk Zsófért és ahogy meglátta hallotta a hangját megnyugodott és volt,hogy 2etettés között végig aludt ami mostanában ritka :lol: Amúgy már 4óránként eszik ami olyan jó 8)

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, mi beálltunk egy rendre. Tegnap is este 21:45-től evett Lotti, majd bealudt majdnem éjfélkor és fél 7-kor keltünk reggel enni. Aztán ő még bealudt, én pedig tevékenykedek még, nekem elég a 6 óra alvás már, sőt, ez is gyönyörű, nagyon szépen végigalussza az egész éjszakát.

Zsuzsu - tüneményesek még mindig a fiúk! :lol: Ábel milyen nagyfiú már egyem meg, és milyen picike volt a fa alatt anno :o
Nem csodálom, hogy 2 gyerekkel nehezen indulsz el, amúgy én most már nem is javaslom senkinek, mert tegnap voltunk cora-ban, még jó, hogy a gyerekre vigyáztak itthon, mert elég sokan voltak és egyre nehezebben viselem ezt a karácsonyi forgatagot.

Marek - nekünk egy teljes napig zöld volt a kaki, arra gondoltam, hogy szombaton ittam tejet, talán attól? :shock: Néha-néha ettől függetlenül is van zöldes kaka. Ilyenkor mindig az a parám, hogy nem eszik eleget.

Amúgy tegnap mértük, 4600 gramm, egy hét alatt 200 grammot hízott. Azt mondtam pár hete, hogy Karácsonyra eléri az 5 kilót, hát talán azt mégsem, de majdnem. :lol:

Nemcsak Andi, Ancsa, hanem Sensi is eltünt :cry: Lányok, hahóóó!!

Szöszke - sajnálom az éjszakáitokat, húzós lehet nagyon, sajna nincs ötletem, amiket Nyugtonmalac írt, azok jó ötletek, remélem túljuttok rajta!!!

Bettyna - jaj de tündéri Szabi, gyönyörűen emeli és tartja magát, gratula!!! Nálunk nincs ilyen szép tartás sajnos, most már teszegetem őt hasra, de nem szereti, pedig azt olvastam, hogy 4 hós korára a napja egy harmadát hason kéne töltenie, de nem szereti, csak alváshoz, viszont így nem fog erősödni :roll:
Új kocsihoz gratula!
Attól függ, mennyit szánsz anyukádnak ajcsira, de én még mindig a digitális fényképkeret bűvöletében élek, már gyűjtögetem, hogy milyen képeket teszünk bele Karácsonyra :lol:

Nyugtonmalac - hogy vagy, javult a nátha???

Ú, ébredés van, mentem...

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Hali!

Kata: amit másodszorra rendeltem, az istencsászárszuperjó lett! Na azt tudom ajánlani!

Lehet a rendelést online leadni, feltöltöd a képeket és kész. Majd előre utalással (bankkártya kell hozzá) fizetni, és 2-3 nap után hozza a futár :) Isteni. És itt nagyon szépek lettek a képek!

http://www.fotomax.hu/index.php

Regisztrálj e-mail címmel, és töltsd fel a képeket! Egyesével kell kitallózni, de tallózás után kapsz egy új sort, és oda tallózhatod a következő képet. Egész gyorsan megy. Ha kész az összes, akkor mehet a feltöltés. Az is gyors.

Ha könyvtárakba teszed a képeket, akkor lehet a db-számokkal könnyen játszani. PL: pár képből kettő kellene, másokból 3 példány, és van amiből csak 1 db-t kérnél. Akkor csinálsz 3 könyvtárat ( 1példányok; 2példányok; 3példányok) és beleteszed a képeket igény szerint. Rendelés feladásnál meg a könyvtáraknál elég megadni, hogy mennyi db kell az abban a könyvtárban található képekből.
Szerintem tök jó!
100db fölötti rendelés esetén 30Ft/db a 10x15-ös kép. :D Én 5 albumot töltöttem meg képekkel (5 ajándék) nekem bőven meglett a 100 feletti db szám ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata: én Borim is megérzi, ha nincs itt a Lilije. :D Szerintem nem fárad le annyira, ha nincs itt Lili. Mert ő hangos, meg ölelgeti, meg fogdossa, meg izgalmas nézni is... És mosolyog, és meg lehet fogni az arcát :) Szóval fárasztó egy kiscsaj Lili, és ezt szereti és igényli is Bori. Ezért fog gyorsabban fejlődni, mint Lili anno. Több az inger ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: köszi a kérdést, alakulgatok! Még nem az igazi... De már nem vészes... Csak túl leszek ezen is :S

Digitális képkeret nekem is a kedvenc ajándék ötletem, de mi kénytelenek vagyunk egy másik ünnepre tartogatni :D

Most ugyanis fotó album lesz az ajándék a célszemélyeknek, és az már nagyon húzós lenne anyagilag együtt. Viszont semmi értelme nem lenne a szép albumunknak, ha előtte kapnának digiképkeretet... :shock:

Viszont mi is onnan rendeljük majd, ahonnan Ti. Köszi a linket ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Hello mindenki!
Mi is megvagyunk ám!

Az éjszakai nem alvás nálunk is volt, de mi ezt hetekig szenvedtük. Aztán jött a tanács, hogy este 6 után ne engedjük aludni, szórakoztassuk, játszani kell vele, aztán egy jó nagy fürdés. Mire felöltözik és eszik, álmos lesz. Nálunk a lefekvés ideje így is este 11-éjfél, de utána alszik másnap délig minimum! Nekem a 8 óra alvásom simán megvan, mégis állandóan fáradt vagyok, lehet el kéne mennem vérképre...

Van pár új kép, mindjárt rakom is fel őket!
Karácsonyi ajándékok alakulnak. Anyuék élelmiszer csomagot kapnak, nekik nehéz autó nélkül bevásárolni, így megveszünk mindent amit régen mi szoktunk nekik, és nem kell cipekedni, plusz kapnak egy digikeretet sok Nóri képpel. Anyós gáztűzhelyet emlegetett, megnézzük mennyiért lehet...Tominak egy új telefont rendeltem a neten, mert sz@rakodik a régi, ennek tuti nagyon fog örülni, imádja az új kütyüket. Nórinak még nem vettem semmit....
A keresztgyerekeinknek gyerek laptopot vettünk. Ez az új slágerjáték. A mi időnkben meg volt roller :lol:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Képek rólunk

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Lányok
Nem lehet, hogy ez az éjszakai alvás a nátha miatt van? Nem úgy van, hogy ha a babák betegek, akkor többet alszanak? Mert reggel megint szívni kellett az orrát Borinak. Egyébként aludt 10 és fél órát, utána vigyorogva ébredt, evett, játszott, aztán újra elaludt...most alszik. Szerintetek vigyem orvoshoz? Nem néz ki betegnek, csak sokat alszik... :roll: :? Vagy hülye vagyok és inkább én menjek orvoshoz? :lol:

marek
 
 


Marek, nálunk ugyanez, kivéve, hogy nem kell szívni az orrát!!!
Ugye aludt fél 7-ig, evett fél órát, aztán aludt 1-et, újra evett egy órán át, bealudt büfi közben és alszik megint már vagy fél órája :shock: Én is parázok ezen, de ha meg nem alszik,akkor azon. :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


És még mindig alszik :o :o :shock: :?
Marek, Boróka már felkelt??? Tiszta gyagya vagyok, hogy ezen parázok, de parázok ám, hogy ennyit alszik :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Marek, és akinek még taknyos a babája: Ne menjetek orvoshoz, csak ha láz is van!!!! DE adjatok a babának naponta cebion cseppet (c vitamin babáknak) Én már egy hete adom Borinak, szereti :D
Én 5-6 cseppet adok neki kiskanálba naturban, mikor mennyi cseppen... Kb ez az adagja a piciknek. Egész télen adni fogom neki, megállás nélkül. Lili is ezen nőt fel, és mellesleg ma is kapja a multi vitamin mellett :D

Szerintem is a nátha, meg az egyéb rejtett, de anyán jelentkező betegtünetek miatt aluszékonyabbak. Az anyatejjel megy az ellenanyag a bacik ellen, de azért le kell küzdeni őket a pici szervezetének. Bori is szunyásabb egy hete... (kb)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Én Borim elaludt este (ágyban, nagy alvás) 9 után, felkelt ma 11:30 körül és 12:00-ig evett 160ml-t, majd játszott büfizett, majd sírós ölbe baba lett (még sosem volt ilyen) bevettem a kenguruba, és teregettem vele a rucikat, aztán evett még 70ml-t 12:30kor, aztán teregettünk tovább, és elaludt a mellkasomon :) Kicsit még teregettem vele, aztán betettem az ágyba. Rajta fekszik a kengurú hátsó részén, és alszik azóta is... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


köszi lányok a jókivánságokat

mama szélütést kapott. az egyik percben minden rendbe van, beszél vissza emlékezik a másik percbe meg elakad a szókincse és mindig azt mondja, hogy: én nem tudok semmit. borzasztó öt igy látni.
tegnap éjjel fél 2-kor felébredt, nem tudta hol van és el akart menni /nem tudni hova/ a szobatársnöje nyugtatta le.
föorvos meg üzent, hogy a családból ma okvetlen akar valakivel beszélni. anyum megy be. biztos azt akarja mondani, hogy mama csak akkor lesz haza engedve, ha lessz gondviselöje.anyum élettársával nála lakik, szóval ök fogják gondozni. de megbeszéltük a férjemmel, ha gond lenne, akkor magunkhoz veszük a mamát.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


tegnap voltunk tanácsadáson
már 4800g és 56cm :wink:
kiváltottuk a receptet a kötelezö oltásra és a pneumo.-ra, de csak jan. végén fogják beszúrni.
akkor lesz a köv. tanácsadás is.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


kedvenc fotóim:

Kép jó kedvem van
Kép ha anyu és apu között vagyok, nyugodtabban alszok

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


majd késöbb reagálok, mennem kell, felébredt.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Jo reg irtam, le is maradtam :(
3. hete mindig beteg vki a csaladban,eddig csak Balint uszta meg. Akos 1 hetig oviban van,majd 1 hetig itthon. Most ez utobbi van es iden mar nem is megy oviba, a karacsonyi, de meg a mikulasi unnepet is ki kellett hagynia,mert akkor is epp beteg volt. :(

Ma voltunk a 2hos oltason, nagyon sirt Balint :( Ugy sajnaltam.Most alszik, de eleg nyugtalanul.
2 hos adataink: 4800 gramm es 61 cm.

Megprobalok felzarkozni.

Akartam fotokat csatolni, de azt irja ki,hogy hiba :shock:

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Bori egész délelőtt aludt, fél kettőkor evett, aztán játszott egy kicsit, aztán egyszer csak elkezdett üvölteni, még a kezemben is sírt, végül a férjemnél megnyugodott és elaludt, úgyhogy most alszik... :roll: :roll: :roll: :shock: Ugye ez nem baj??? :shock:
Ildi
Lotti még mindig...vagy már megint? :roll:

Nyugtonmalac
Beszerzem ezt a cseppet, mert biztos azért alszik ennyit, mert nincs annyira jól... :roll:

marek
 
 


Kriszta
Ez a sz@r az oviban...ott mindig összeszednek valamit a gyerekek, mert sok szülő betegen is elviszi őket (mivel muszáj neki, mert nincs aki vigyázzon a gyerekre... :roll: ) Még jó, hogy Bálint nem kapja el a betegségeket...

marek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?